2022 Yılı En İyi Saç Maşası Önerileri, Fiyatları ve Kullanıcı Yorumları

Kadınların çoğu; hacimli, dalgalı ve parlak görünen saçlara asla hayır diyemez. Dalgalı ve bukleli saç hem günlük kullanım için hem de özel günler için her zaman kurtarıcınız olan bir modeldir. Her gün kuaföre gitmek ve tonlarca para harcamak ise akıl kârı değildir. Kadınların kurtarıcısı olan saç maşaları ise bu noktada pratik cihazlar olarak karşımıza çıkar. Evden çıkmadan önce 5-10 dakikanızı ayırarak uygulayacağınız maşa işlemi ile saçlarınız dilediğiniz görünüme kavuşur! Mükemmel bukle ve dalgalara kavuşmanız saç maşası ile oldukça basit ve konforludur. Saç maşaları hakkında fazla bilginiz yoksa ve bir tane edinmek niyetindeyseniz yazımızı okuyarak detaylı şekilde fikir sahibi olabilirsiniz 🙂

Doğan dalga için en iyi saç maşası: Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası
İnce telli saçlar için en iyi saç maşası: Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Sac Masasi 2

Saç Maşası Ne İşe Yarar?

Saçları düzleştirmeye ya da bukleli hale getirmeye yarayan cihazların tümüne saç maşası denir. Ancak düzleştirme yapan aletlere genellikle “saç düzleştiricisi” adı verilmektedir. Saç maşası elektrik ile çalışır ve basit bir kullanımı vardır. Ev rahatlığında saçlarınızı kuaförden çıkmışçasına güzelleştirmeniz bu aletler ile mümkündür. Saç maşası olarak adlandırılan cihazlar genellikle dalga verme amacındadır. Ancak bazı fırçalı ve hava üflemeli olan cihazlar saçlarınızı kurutma, düzleştirme ve dalgalı hale getirme görevlerini bir arada yürütebilir. Eğer beklentiniz; saçlarınızda sadece mükemmel dalgalar görmekten daha fazlası değilse, makası andıran bir mekanizması bulunan boru şeklindeki basit saç maşalarını tercih edebilirsiniz.

Saç Maşası Türleri Nelerdir?

Saç maşası denildiğinde birçok marka ve tasarımda ürünler göze çarpmaktadır. Değişik fiyat ve modelleri ile karşımıza çıkan bu cihazların hepsi de birbirinden farklı görünüme sahiptir. Görünümleri aynı zamanda kullanım bakımından farklı olduklarının da bir göstergesidir.

Saçı Otomatik Çeken: Bu tarz saç maşası modellerinde mantık, saçın otomatik olarak cihaza çekilmesi ve dolanmasıdır. Yani siz hiçbir şey yapmadan saçlarınız kendiliğinden maşanıza doğru sarılacaktır. Bu hem hızlı hem de daha güzel bukleler elde etmeniz için oldukça avantajlı bir özelliktir. Bu tipte olan saç maşalarının çoğu fırçalı olma özelliğindedir.

Elle Sarılan: Bu tarz saç maşaları sadece düz bir boru şeklindedir ve plakaya saçlarınızı eliniz yardımıyla sarmanız gerekir. Saçlarınız bukle haline gelene kadar elinizi kaldırmamanız gereklidir. Biraz zahmetli ve uzun süren bir maşa uygulamasına neden olabilen cihaz tipleridir. Ayrıca elinizin yanma olasılığı da vardır.

Kelepçeli: Saç maşası denildiğinde en fazla karşılaşılan modellerdir. Bu tür cihazlarda borunun üzerinde bir kelepçeye benzer aparat bulunur. Siz maşanın üzerine saçlarınızı sardıktan sonra bu kelepçe ile tutturabilirsiniz. Böylece bukle işlemi tamamlanana kadar saçlarınızı cihaz üzerinde eliniz ile sabitlemeniz gerekmez.

Fırçalı: Saçlarınızı doğal şekilde fönleyen bu saç maşalarının bazıları saçı kendine çekme özelliği taşırken saçları eliniz ile sarmanız gereken modelleri de vardır.

Çoklu Varil Özelliği Bulunan: Birkaç maşa ucunun birlikte yer aldığı bu tipteki ürünler saçlara bigudi etkisi vermeyi amaçlar. Yoğun ve kalıcı bukleler için ideal olan bu cihazlar genellikle 3’lü varil sistemine sahiptir.

En Iyi Sac Masasi 4

Saç Maşası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç maşası almaya karar verdiyseniz piyasada yer alan onlarca ürün arasından sizin için en doğru olan modele karar vermeniz gerekecektir. Çeşitliliğin çok fazla olması birazcık kafanızın karışmasına neden olsa da beklentileriniz, seçim yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Her saç maşası ürününün öne çıkan özellikleri, tasarımı, artıları ve eksileri birbirinden farklıdır. Bu konuda detaylı bir araştırma yapmak ve hoşunuza giden ürünlerin kullanıcı yorumlarını incelemek bu noktada sizlere yardımcı olacaktır. Saç maşası tercih ederken sadece tasarımına değil mutlaka saçlarınıza zarar verip vermeyeceğine dikkat etmelisiniz. Saçlarınızda bukleler oluşturmak, kırılıp yıpranmalarına neden olacağı için kaliteli ve doğru ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız.

Isı

Saçlarınıza şekil vereceğiniz maşanın sıcaklık özellikleri oldukça önemlidir. Kısa sürede yüksek ısı uygulayan ve saçlarınızın hasar görmesine yol açabilecek ürünlerden uzak durmalısınız. Piyasada hava üfleyerek saçlarınıza dalga görünümü veren birçok ürün vardır. Bu cihazlar direkt olarak saçlarınıza ısı uygulamadığı için sağlıklı ve parlak görünümlerini kaybetmez. Eğer ısı vererek çalışan saç maşası satın almak niyetindeyseniz de çoklu ısı ayarı özelliği olan modellerden yana tercih yapmalısınız. Böylece düşük sıcaklık ile saçlarınıza şekil verme olanağı yakalayabilirsiniz.

Malzeme

Saç maşaları genellikle seramik malzeme ile üretilmişlerdir. Ancak bazı modellerde saçların daha az zarar görmesini sağlayan farklı teknolojiler de kullanılmıştır. İyonik teknolojisi de bazı saç maşası ürünleri arasında yer alan bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bu sayede saçların nem kaybetmesi ve yıpranması önlenir. Antistatik özellik de bazı saç maşası ürünlerinde yer alan bir özelliktir. Genellikle seramik ve kaygan yüzeye sahip saç maşalarında yer alan bu özellik ile saçların kabarması ve elektriklenmesi engellenir.

Cihazın Tipi

Kullanım rahatlığı ve buklelerin şekli bakımından ürünün tipi de oldukça önemlidir. Kelepçeli, elle tutturulan, fırçalı ya da saçı kendine çeken saç maşaları arasından beklentinize uygun olan bir modeli seçebilirsiniz. Saç maşası modelleri arasında bir kaç başlık, fırça içeren ürünler görmek de mümkündür. Örneğin; kısa saçlar için farklı, uzun saçlar için farklı fırça kullanma imkanı bulabilirsiniz. Ya da düzleştirme, bukle ya da dalga için farklı aparatlar ürünün içeriğinde yer alabilmektedir. Sadece saçlara su dalgası özelliği kazandıran saç maşaları da seçenekleriniz arasına yer almaktadır.

Ebat

Saç maşası gündeme geldiğinde pek çok ebatta ürün karşımıza çıkar.Bazı cihazların birden çok aparatı olduğu da düşünülürse bu konuda iyi karar vermek gereklidir. Sık seyahat eden biriyseniz daha ufak, hafif ve ergonomik bir saç maşası tercih edebilirsiniz.

Silindir Çapı

Buklelerin ne kadar yoğun olacağı hiç şüphesiz ki maşanızın kalınlığı ile orantılı bir durumdur. Ne kadar ince bir maşa tercih ederseniz bukleleriniz de o kadar ince ve sık olacaktır. Kalın bir maşa seçmeniz halinde ise iri, doğal ve hacimli saçlara kavuşmanız mümkündür. Piyasada 9 mm’den 50 mm’ye kadar olan saç maşası modelleri ile karşılaşmanız mümkündür.

Konfor ve Güvenliği

Saç maşalarının konforlu bir kullanıma sahip olması önemlidir. Bu noktada saçı kendine çeken özellikte olan saç maşaları en rahat kullanıma sahip ürünlerdir. Arka kısımda kalan saçlarınızın da pratik olarak şekillenmesi için ve zamandan tasarruf adına, hava ile saçı çeken saç maşaları ideal bir tercihtir. Otomatik kapanma özelliği bulunması ise oldukça güvenli bir detaydır. Fişte unutulan ve belirli süre kullanılmayan saç maşası kendiliğinden kapanır. Saçlarınızın güvenliği konusunda da ileri teknoloji ile üretilmiş olan cihazlar elbette daha doğru bir tercihtir. Akıllı ısı özelliği bulunan ve saçlarınıza 150 derece üzerinde bir ısı uygulamayan saç maşası cihazları da oldukça güvenlidir.

En iyi sac masasi 3

En İyi Saç Maşası Tavsiyesi

Şimdi sizler için seçmiş olduğumuz ve en popüler olan saç maşası ürünlerini tanıtmak istiyoruz. Her bütçeye ve beklentiye uygun, farklı özellikleri ile öne çıkan birçok saç maşası ürününe aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizler için yazmış olduğumuz incelemelere göz atabilir ya da kolaylıkla dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz 🙂

Dyson Airwrap Smooth & Control Saç Şekillendirici

Dyson Airwrap Smooth And Control Urun Resmi

 • İşlev: Düzleştirme, dalga
 • Malzeme: Cam dolgulu naylon
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 28c – 90c

Dyson Airwrap Smooth&Control Saç Şekillendirici 3 farklı hava akışı ve 3 farklı ısı ayarına sahip donanımlı bir ürün olarak karşımıza çıkar. Ayrıca saçlarınızın şeklini korumasını sağlayan ve sabitleyen cold shot ayarına sahiptir. Aşırı ısı vermeden saçları dalgalı, düz ve bukleli hale dönüştüren bu ürünün sadece bukle ve dalga için özel başlıkları vardır. Düz ve hacimli görünüm için de farklı fırçaları bulunur.

Aeorodinamik etki ile saça yaklaşan Dyson Airwrap Smooth & Control Saç Şekillendirici hava ile saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirmenize yardımcıdır. Saçı kendine çeken başlık havayı bükerek ve ısı olmadan işleminizi yapmanıza olanak sağlar. Coanda etkisi ise düz ve pürüzsüz saçlara kavuşmanız için saçlarınızı fırçaya çeker ve hava ile düzleştirme işlemini yapar.

Akıllı ısı kontrolü özelliği sayesinde saçlarınıza asla 150 derecenin üzerinde bir ısı uygulanmaz. Dyson Airwrap Smooth & Control Saç Şekillendirici ıslak saçlara da gönül rahatlığı ile uygulanabilir. Hava akışı sayesinde saçlarınız hem kurur hem de şekillenir. 1300 W güç ile çalışan bu saç maşası çalışırken 77 dBA ses seviyesine sahiptir.

Ürünün kutu içeriğinde yer alan parçalar ise şu şekilde; 2 adet 30 mm airwrap başlık, 2 adet 40 mm airwrap başlık, ön şekillendirme kurutucusu, düzleştirme fırçası, filtre temizleme fırçası, ısıya dayanıklı olan kaydırmaz altlık ve taba renginde saklama kutusu.

Dyson Airwrap Smooth & Control Saç Şekillendirici kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde oldukça memnun olduklarını görüyoruz. Bu ürünün kullanırken elleri yakmaması, saçları kendine çekerek ve hava akımıyla şekillendirmesi en beğenilen özellikleri arasında. Çünkü bu özelliği sayesinde arka kısımda kalan saçlar da kolaylıkla şekillendirilebiliyor. Ayrıca kısa sürede saçları hem doğal hem de hacimli göstermesi de öne çıkan özellikleri arasında. Dyson Airwrap Smooth & Control Saç Şekillendirici saçlarınızda yapay bir görünüme neden olmuyor ve dolgun bir görünüm sağlıyor. Islak saçlara uygulanabilme özelliği ise kullananlardan tam not almış. Saçlarda asla elektriklenme yapmaması ise oldukça önemli bir özelliği. Böylesine mucizevi bir ürünün fiyatı doğal olarak biraz pahalı. Ancak performansına bakılacak olursa hakkını verdiğini söylemek mümkün.

Dyson Airwrap Smooth & Control Saç Şekillendirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben ürünü denemeden ve yorumlara bakarak aldım. İlk geldiği gibi kuru saçımda denedim, maşaya elim yatkın değil, ama acemice bile şekil verebildim 3-4 dk da. Ertesi gün saçımı yıkadım, ön kurutucuyla kuruttum ve düzleştiriciyle tarayarak fönlemeye devam ettim. En son soğuk kısmıyla geçtim. 8-10 dk bile sürmedi. Saçların hacimli ve yumuşak oldu. Herkes çok beğendi.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Saçlarım kürek kemiği hizasında, yıkandıktan sonra kabaran düzensiz dalgalı, kalın telli, zor şekil almayan ama iyi yapılmazsa elektriklenip kabaran bir şaç tipi. Özellikle her yıkamadan sonra kuaföre gitmek zorunda kalmamak, hızlı ve sağlıklı bir yöntemle saçlarımı şekillendirebilmek için almıştım, iyi ki almışım!


Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası

Remington Ci6525 Pro Soft Curl Urun Resmi

 • İşlev: Bukle, dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 130c – 220c

Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası, saçlarda doğal görünümlü dalga ve bukleler oluşturmak için tasarlanmış bir üründür. Pratik kullanımı ve basit tasarımı ile göze çarpan bu saç maşası kuaföre gitmenize gerek bırakmama vaadleri ile kullanıcılarına hitap eder.

Saçlara zarar vermeden şekillendirme özelliğine sahip olan Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası seramik ve kaygan bir yüzeye sahiptir. Böylelikle saçlar yıpranmadan dalgalı ya da bukleli görünümüne kavuşur. Elektriklenmeyi önleyen anti statik teknolojisi ile donatılmış olan bu saç maşası buklelerin uzun süre kalıcılığını korumasını sağlar.

Saçların yumuşacık ve sağlıklı görünmesini sağlayan Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası turmalin iyonik özelliği ile de dikkat çeker. Bu özellik sayesinde yüksek sıcaklık söz konusu olsa bile saçların nem dengesi korunarak yıpranmaları önlenir. Kısa sürede ısınarak kullanıma hazır hale gelen Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası dijital ekranı sayesinde kolay kullanım sağlar ve ısı ayarı yapmanıza yardımcıdır. 10 kademeli sıcaklık ayarına sahip olan ürün dilediğiniz ısıda kullanmanıza olanak sağlar. Cihaz 60 dakika boyunca kullanılmadığında otomatik şekilde kapanacaktır.

Performansına göre uygun bir fiyatı olan Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası kullananlar tarafından da beğeniliyor. Saçları hızlıca şekillendirmesi, çabuk ısınması ve pratik kullanımı ile başarılı ve kaliteli görülen bir ürün.

Remington CI6525 Pro Soft Curl 25 mm Bukle Maşası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

babyliss ile arasında kalıp bunu seçtim anında ısınıyor ve güzel bukleler veriyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kalın olduğu için ince telli saçımda diğer maşalara göre daha az kalıcı. Hızlı ısınıyor, güzel şekil veriyor


Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası

Babyliss C325e Sublim' Touch Urun Resmi

 • İşlev: Bukle, dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 150c – 180c

Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası bozulmayan kalıcı bukleler oluşturma vaadi ile kullanıcılarına hitap eder. Saçlarınızın zarar görmesini önleyen sublim touch özeliği ve seramik kaplaması sayesinde ısı eşit şekilde saçlara yayılır ve kırılmalar önlenir. Ürün 10 farklı ısı ayarı ile çalışır. Bu da kullanıcıların dilediği sıcaklık ile saçlarını şekillendirebilmeleri adına önemli bir özelliktir.

Silikon aparatı sayesinde işlem sırasında cildiniz ısıdan etkilenmez ve yanma gibi olumsuz durumlarla karşılaşmazsınız. 25 mm’lik çapı ile kısa sürede dolgun ve bozulmayan buklelere sahip olmak mümkündür. 150 °C – 180 °C arasında bir ısı ayarı yapmanıza olanak sunan Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası ne yazık ki dijital bir ekrana sahip değil. Ürünün iyon özelliği ve kilit sistemi de bulunmuyor. Ayrıca otomatik kapanma ve hızlı ısınma özelliği de üründe bulunmayan özellikler arasında.

Performansına göre normal bir fiyatı olan bu saç maşası kullananlar tarafından da genel olarak beğeniliyor. Çok mükemmel bir performansa sahip olmasa da kısa sürede saçlara istenilen dalgalı görünümü verme konusunda başarılı ve yeterli bir ürün.

Babyliss C325E Sublim’ Touch 25 mm Saç Maşası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok çabuk ısındıgı için işim çabuk bitiyor, çok acelem varsa 5 te yapıyorum uzun tutmuyorum saçımda, öyle dandik maşalar/düzleştiriciler gibi kokmadı saçım. 25 mm tam ortasında bir ayar, Tavsiyem her saça gitmesi nedeniyle bunu seçmeniz olur.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Urunu birkac defa kullanip oyle yazmak istedim. Ayni markanin sac duzlestiricisini de kullaniyorum ve bu sac masasinin da beni hayal kirikligina ugratmayacagini dusunerek aldim. Gercekten de saniyeler icinde saci dogal dalgali hale getiriyor. Iri dalgalardan hoslananlara kesinlikle oneriyorum.


Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası 38 mm

Hairens Hrs 110 Urun Resmi

 • İşlev: Su dalgası
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 100c – 200c

Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası saçlarınızı şekillendirmeniz için tasarlanmış bir üründür. Su dalgası görünümünü en doğal şekilde saçlara yansıtmayı amaçlayan bu ürün birkaç dakika içinde dilediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası dilediğiniz boyutta dalga şekilleri vermenize olanak sağlayan bir üründür.

Kısa sürede ısınan ve saç tipine göre ayarlanabilen bu ürün kullanım kolaylığı ile öne çıkar. 10 farklı ısı ayarı seçme olanağı sunan Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası emniyet kilidi özelliğini barındırır. Ayrıca cihaz 60 dakika boyunca kullanılmadığında otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir.

Ürünün iyon özelliği bulunmuyor ancak pratik kullanım sağlayan bir dijital ekrana sahip. Böylece kullanan kişi kolaylıkla ısı ayarını değiştirebiliyor. Seramik malzeme ile üretilmiş olan Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası performansına göre normal bir fiyata sahip.

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde ise oldukça beğenildiğini görüyoruz. Çok pahalı markalara yüksek paralar vermenin gereksiz olduğunu ve bu maşanın gerçekten saçları mükemmel şekillendirdiğini söyleyenler var. Kalıcı ve düzgün bir su dalgası veren Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası kullanıcılarından tam not almış.

Hairens Hrs-110 Derin Wag Maşası 38 mm Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten çok iyi bir wag maşa, almadan önce çok tereddüt ettim fakat yaptığımda iyi ki almışım dedim, asla örülmüşte açılmış gibi durmuyor saça çok güzel bir dalga veriyor ve saçlar çok dolgun duruyor kesinlikle tavsiye ederim

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanimi cok rahat ve bekledigimden daha iyi performansi olan bir urun. Ben dustan sonra saclarimi kurutarak kullandim. 2 gundur bozulmadan yapildigi sekliyle duruyo saclarim. Urunun tek dezavantaji ayarladiginiz dereceye mesela 200’e sifirdan baslayarak birer birer derecelerle ilerleyerek ulasiyo yani isinmasi icin biraz bekliyorsunuz.


Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası

Arzum Ar5023 Lisa Urun Resmi

 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 160c – 200c

Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası 189 mm kalınlığına sahip seramik plakası ile kalıcı buklelere sahip olmanıza olanak sunar. Ayrıca saçlarınızın zarar görmeden dalgalı bir görünüme kavuşmasını sağlar. 160 °C – 200 °C arasında ısı geçişi yapmanızı sağlayan Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası saçlarınızın parlak ve sağlıklı bir görünümde olmasını sağlarken doğal ve göz alıcı buklelere kavuşmanıza yardım eder.

Üründe iyon teknolojisi ve dijital ekran özellikleri yer almıyor. Otomatik kapanma özelliği ise Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası ürününde yer almayan özelliklerden biri.

Oldukça uygun bir fiyat ile karşımıza çıkan bu saç maşası kullananlar tarafından beğenilmiş bir ürün. Kısa sürede saçlarda belirgin bukleler oluşturmayı başaran Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası pahalı markalara meydan okuyan bir performansa sahip.

Arzum AR5023 Lisa Saç Maşası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İnce telli saçlarım olduğu için kalın maşa tercih etmedim. Hemen ısınıyor ve hemen etki yapıyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok tereddütle sipariş ettim bu ürünü ama gerçekten de gayet iyi cıktı. 19 mm ve 25 mm arasında kalmıştım ama benim gibi düz ve sac dalgası hemen sönen biriyseniz 19 mm maşa tam isabet derim. Ben çok memnun kaldım.


Grundig HS 6030 Bukle Maşası

Grundig Hs 6030 Bukle Maşası

 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Var
 • Isı Aralığı: 140c – 180c

Grundig Hs 6030 Bukle Maşası saçlarda dalga görünümünü isteyenler için tasarlanmıştır. Maksimum 180 derece sıcaklık özelliğine sahip olan bu saç maşası seramik kaplaması sayesinde saçlara zarar vermeden pratik şekilde şekillendirir. Sadece 1 dakikada ısınarak saçları şekillendirmeye hazır hale gelen bu saç maşası dönen kablo özelliği sayesinde rahat bir kullanım sunar. Hızlı ısınma özelliği sayesinde dakikalar içerisinde saçlarınızı şekillendirmenizi sağlayan Grundig Hs 6030 Bukle Maşası otomatik kapanma özelliği ile güvenli bir kullanım sunar. Kullananların beğendiği ve fiyatını uygun bulduğu Grundig Hs 6030 Bukle Maşası kalitesine göre normal bir fiyata sahip.

Grundig HS 6030 Bukle Maşası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Urunun kalitesi, performansi, fiyati herseyi harika. Cok kisa bir surede hem iri dalga olsun hem kivircik olsun istediginiz gibi yapabiliyorsunuz saclarinizi. Ustelik oyle hemen de sonup dusmuyor saclariniz gerci bu tamamen sac yapisiyla ilgili bir durum ama ben urunden cok memnun kaldim. Gonul rahatligiyla alabilirsiniz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bayanlar için evlerindeki bu tarz malzemelerden verim almaları çok önemli, son derece başarılı bir ürün. saçı yakmıyor, elektriklenmede yapmıyor


Trina Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası 32mm

Trina Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası Urun Resmi

 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: ? – 210c

Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm hem hafif hem de ergonomik dizaynı ile göze çarpan basit tasarıma sahip bir üründür. Seramik gövdesi bronz renktedir ve oldukça şık bir görünümdedir. Dijital ısı göstergesi ise kullanım sırasında pratik şekilde ısı geçişi ve takibi konusunda yardımcıdır. 210 dereceye kadar yükselebilen sıcaklık özelliği bulunan Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm 85 w güç ile çalışır.

Otomatik kapanma özelliği bulunmaması ürünün eksi özellikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca iyon teknolojisi de yer almaz.

Uygun bir fiyatı olan Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm TRNSACMS0062 kullanan kişiler tarafından beğeniliyor. Çünkü cihaz saçlarda çok doğal görünümlü dalgalar ortaya çıkarma özelliğine sahip. Ayrıca Trina Profesyonel Bronz Renk Saç Maşası 32mm TRNSACMS0062 oldukça hafif olduğu için de kullananlar tarafından beğenilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Trina Profesyonel Bronz Renk Bukle Saç Maşası 32mm Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Başka markalara bakmayın kuaförlerin kullandığı profesyonel marka bu performansı 10 numara saçlarım gür ve uzun 10 dk da tam istediğim su dalgasını yapıyorum

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kuaför tavsiyesiyle aldığım ürün cidden çok iyi 15 dk da saçımı yaptım uzun ve çok olmasına rağmen. Tavsiye ederim.


Buyfun Saç Maşası Seramik 3’lü Varil Saç Bigudi

Buyfun Saç Maşası Urun Resmi

 • İşlev: Bigudi dalgası
 • Malzeme: Turmalin, Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 170c – 230c

Buyfun Saç Maşası Seramik 3’lü Varil Saç Bigudi dayanıklı ve yoğun bukleler elde etmeniz için tasarlanmıştır. Saçlarınıza bigudi yapılmış hissi veren bu ürün turmalin seramik teknolojisi ile donatılmıştır. Bu sayede saçınız daha az zarar görür ve canlı, sağlıklı halini korur.

3’lü saç kıvırıcı başlığa sahip olan Buyfun Saç Maşası Seramik 3’lü Varil Saç Bigudi bu özelliği ile diğer saç maşası ürünlerinden farklı olarak göze çarpar. S şeklinde ve doğal görünüme sahip bukleler oluşturmak istediğinizde yardımınıza koşan bu saç maşası ile profesyonel bukleler ortaya çıkarabilirsiniz.

PTC özelliği ile çabuk ısınan ve saniyeler içinde saçlarınızı dalgalandırmanıza hazır hale gelen bu ürün haşlanma ve kaymayı önleyici özellik taşır. 50 W güç ile çalışan cihaz ayarlanabilir sıcaklık kontrolü özelliğine sahiptir.

170 ° C – 220 ° C arası sıcaklık geçişlerine izin veren Buyfun Saç Maşası Seramik 3’lü Varil Saç Bigudi uygun fiyatı ile de dikkat çeker. Kullanıcıların yorumlarını incelediğimizde ürünün beğenildiğini ve kullanışlı olduğunu gözlemledik.

Buyfun Saç Maşası Seramik 3’lü Varil Saç Bigudi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yurtdışından gelmesine rağmen beklediğimden erken geldiği, hızlı ısınıyor ama saç diplerine uygulaması zor.


Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası

Fakir Estelle 25 Mm Saç Maşası Urun Resmi

 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 120c – 200c

Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası saçları dalgalı görünüme kavuşturmak için tasarlanmış bir üründür. Saçların elektriklenmeden şekillenmesini sağlarken aynı zamanda yıpranmalarını da önler ve parlak görünmelerini sağlar. 200 derece’ye kadar varan sıcaklık özelliği ile kısa sürede saçlarınızı dilediğiniz görünüme kavuşturmayı hedefler.

Hızlı ısınma özelliği, dijital ekran ve otomatik kapanma gibi özelliklere sahip olmayan Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası Beyaz-Rose kilit sistemini de barındırmaz. Uygun fiyatı ile karşımıza çıkan bu saç maşası kullanan kişiler tarafından da ”pratik ve kullanışlı” olarak yorumlanmış.

Fakir Estelle 25 mm Saç Maşası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet parasını hakediyo bence. 1 ay falan oldu alalı saçtan saça değişir mi bilmem ama ısısı güzel saçı kalıcı şekillendiriyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet iyi ve bukleleri başarılı sadece saçta hafif bir yanık kokusu bırakıyor o da yoğun sıcaklık ve sanırım benim saçlarımın güçsüz olmasından dolayı ürün fiyat performans olarak bence gayet başarılı ve uygun fiyatlı.


Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici

Rowenta Cf9530 Brush Activ Urun Resmi

 • İşlev: Dalga, düzleştirme
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 25c – 80c

Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici hacimli, dalgalı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlayan bir üründür. Saçlarınızı profesyonel şekilde kurutan, fön yapan ve hacim veren bu cihaz iyon teknolojisi ile donatılmıştır. Hem saçlarınızı düzleştirebilen hem de dalgalı bir görünüm verebilen bu saç şekillendiricisi 2 adet döner fırçaya sahiptir. 1000 W güç ile çalışan Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici seramik kaplama özelliği ile öne çıkar. 2 döner fırça, kısa ve uzun saçlarda kullanılmak için ayrı ayrı tasarlanmıştır.

Motorlu kurutma fırçası sayesinde saçlarınız kururken aynı zamanda şekil alır ve bir taşta iki kuş vurmanızı sağlar. Zamandan büyük tasarruf etmenizi sağlayan bu saç şekillendiricisi ikili iyon arttırıcı fonksiyona sahiptir. Böylece saçlarınız elektriklenmez ve istenmeyen görüntüler ortaya çıkmaz.

2 farklı sıcaklık ayarına sahip olan Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici soğuk hava fonksiyonu sayesinde saçlarınıza verdiğiniz şeklin daha kalıcı olmasını sağlar. Elektrikli fırça olarak adlandırılan bu ürün hızlı ısınma özelliği sayesinde dakikalar içinde saçlarınıza dilediğiniz şekli vermenizi sağlar. İster düz, ister dalgalı olsun her iki modeli de Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici ile ortaya çıkarabilirsiniz.

Otomatik kapanma özelliğine sahip olmayan bu ürün fiyat bakımından biraz pahalı. Ancak Dyson’ın fiyatını çok pahalı bulanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün beğenildiğini görüyoruz. Özellikle saçları hacimli gösterme konusunda başarılı olan ve yıpratmadan şekil veren bu cihaz iyon teknolojisine sahip olduğu için beğenilmiş. Biraz sesinin fazla olduğunu ve saçları çok iyi kavrayamadığını söyleyenler de var. Ancak bizim görüşümüz ve incelemelerimize göre cihazı doğru şekilde kullanmak ve o doğrultuda saçları şekillendirmek oldukça önemli.

Rowenta CF9530 Brush Activ Saç Fırçası ve Saç Şekillendirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün 2 başlığının olması çok güzel, hem uzun saçta hem kısa saçta kullanılabiliyor böylelikle. Saç yapısı kendiliğinden düze yatkın olmayan arkadaşlar saçlarını düzleştirme amaçlı bu ürünü alıyorlarsa almasınlar çünkü bu saça fön dolgunluğu ve hareketi veriyor; ben zaten bunu istediğim ve daha çok beğendiğim için tercih ettim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün o kadar güzelki harika fön çekiyor ben uçlarına dalga yapıyorum resmen kuaförden çıkmış gibi oluyo😊 ilk iki üç kullanımda beceremedim elim bi yadırgadı yapamadım ama sonra dedim ne kadar kolaymış işte budur.. Saçı da hiç elektriklendirmiyo iyon teknolojisi harika.


Arçelik Fashion Line Saç Maşası K 5164 Sf

Arçelik Fashion Line Saç Maşası K 5164 Urun Resmi

 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı:

Arçelik Fashion Line Saç Maşası K 5164 Sf dalgalı saçlara sahip olmanızı sağlayan bir cihazdır. Ürünün iyon özelliği ile donatılmış olması ise en önemli özelliklerinden biridir. Saçlarınız şekillendirilirken kırılma ve yıpranmaları önlenmiş olur. Isı kademesi özelliği sayesinde dilediğiniz sıcaklıkta kullanabilirsiniz.

Elektrikli fırça özelliği ile göze çarpan bu ürün kuaförden çıkmış gibi saçlara sahip olmanız için idealdir. Dijital ekranı bulunmaması bu cihazın eksi özellikleri arasında yer alır. Ayrıca kilit sistemi de üründe bulunmayan özellikler arasındadır. Seramik malzeme ile üretilmiş olan bu ürünün çapı 25 mm’dir.

Kurutma özelliği de bulunan Arçelik Fashion Line Saç Maşası K 5164 Sf saçlara mükemmel fön çekmek için üretilmiş bir üründür. Sıcak ve soğuk hava üfleyerek şekillendirdiği saçları iyon teknolojisi ile koruma altında tutar.

Ürünü kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde oldukça kaliteli ve başarılı bir ürün olduğunu gözlemledik. Hava ile kurutması ve elektriklenme yapmadan saçlara fön çekmesi oldukça beğenilmiş.

Arçelik Fashion Line Saç Maşası K 5164 Sf Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önce iki markanın ürününü denemiştim. Çok pahalı markalara gerek yokmuş.İlk denemede bile çok başarılıydı. Ayarlanabilir sıcaklığı, fırçalarının ebatları, İyon özelliği olması çok güzel. Ben beğenmedim.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

hic dusunmeden alinabilecek bir urun sicak ve soguk hava uflemeli.seramik plakali iyon ozellikli harika fon cekiyor.


Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1

Braun Satin Hair 7 Iontec Urun Resmi

 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik Kapanma: Yok
 • Isı Aralığı: 125c – 185c

Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 saçlarınızı doğal ve hacimli şekilde dalgalı görünüme kavuşturmayı hedefler. Dijital ekranı sayesinde kolay kullanım sunan ve pratik şekilde ısı ayarı yapmanızı sağlayan Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 125 °C – 185 °C arasında ısı geçişi yapmanıza olanak sunar. 5 ısı kademesi ile saçlarınız için dilediğiniz sıcaklığı seçmenizi sağlar.

Ürünün öne çıkan en önemli özelliklerinden biri de iyon teknolojisi bulundurmasıdır. Bu sayede saçlarınız yıpranmadan ve kırılmadan şekil vermeniz mümkün hale gelir. Ayrıca elektriklenmelerin de önüne geçilmiş olunur.

Kullanılmadığı takdirde 30 dk sonra otomatik kapanma özelliğine de sahip olan Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 hafif ve basit tasarımı ile dikkat çekicidir. Seramik malzeme ile üretilmiş olan bu cihaz saçlarınızın parlak, bakımlı ve hacimli görünmesi için tasarlanmıştır.

Fiyat olarak biraz pahalı olan Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 kullananlar tarafından oldukça beğeniliyor. Özellikle de çok hafif olması ve saçları kuaförden çıkmış gibi şekillendirmesi oldukça başarılı. Fiyatını sonuna kadar hakeden Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası EC1 kullanan kişilerden tam not almış.

Braun Satin Hair 7 IONTEC Saç Bukle Maşası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok iyi etkili bir ürün tereddüt etmeden alabilirsiniz.Ürünü alıp almamakta çok kararsız kalmıştım özellikle de babyliss marka mı Braun mu diye sonunda braun aldım.Babyliss markasını demiştim kesinlikle bu urun farkını ortaya koydu.Cok kısa sürede ısınıyor 5 kademesi var 3.kademe yetiyor en fazla 4 o da aceleniz varsa.24mm gayet ideal ölçü.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel bir saç maşası. Gerçekten hızlı ısınıyor ve kalıcı şekil veriyor. Kısa sürede hızlı şekillendiriyor. Saçlarım uzun ince telli, ısı koruyucu ile 10'a kadar sayıp bıraktığımda bukle değil de güzel bir dalga oluyor. İontec aktif olarak kullanıldığında daha parlak yapıyor.


En Iyi Sac Masasi 5

Saç Düzleştiricisi, Saç Maşası Yerine Kullanılabilir mi?

Saç düzleştiricisi ürünlerin adından da anlaşılacağı üzere plaka kısımları düz şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca daha kalın bir yüzeye sahiptirler. Saç düzleştiricisi kullanarak da dalgalı görünüme kavuşmak bir nebze mümkün olsa da pek kalıcı ve doğru bir yöntem değildir. Saç maşaları bu iş için biçilmiş kaftanlardır. Çünkü saçlara bukle ve dalga verme konusunda oldukça başarılıdırlar. Düzleştiriciler saçları tost sistemi ile yapıştırır. Ve elle kıvırılarak dalga verilmeye çalışılsa bile hoş bir görünüm ortaya çıkmaz. Saç maşaları ise silindir şeklinde ya da fırçalı olduğu için saçları sararak bukleli hale getirir. Yani; asla biz saç düzleştiricisi, saç maşasının yerini tutamaz!

Saç Maşası Nasıl Kullanılır?

Saç maşalarının çoğu temelde aynı mantığa sahiptir. Silindirin etrafına sarılan saçlarınız bir süre bekledikten sonra serbest bırakılmalıdır. Ancak her ürünün tipi, özellikleri farklı olduğu için kullanım aşaması da değişiklik gösterebilir. Satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarını okumak size en doğru bilgiyi verecektir. Ancak yine de saç maşaları için genel bir kullanım önerisinde bulunmak isteriz.

 1. Eğer saç maşanızın kullanma talimatı aksini söylemiyorsa lütfen saçlarınızın kuru olduğundan emin olun.
 2. Saçlarınızı güzelce tarayın ve daha rahat şekil almaya hazır hale getirin.
 3. Isıdan kaynaklı hasarı önlemek için saçlarınıza bir miktar koruyucu sürebilirsiniz.
 4. Saçlarınıza şekil vermeye başlamadan önce cihazı en düşük ısı ayarına getirin.
 5. Isı ayarını yavaş yavaş kademeli şekilde arttırabilirsiniz. Ancak yine de saçlarınıza çok fazla ısı uygulamanızı tavsiye etmeyiz.
 6. Saçınızın bir bölümünü elinize alın ve cihaza sararak kelepçe ile sıkılaştırın.
 7. Bir süre bekledikten sonra kelepçeyi kaldırıp saçlarınızı serbest bırakabilirsiniz.

Saç Maşası kaç derecede kullanılmalıdır?

Saçların en büyük düşmanlarından biri de elbette yüksek ısıdır. Saç maşaları 200 °C’ nin üzerine çıkan sıcaklıkları ile saçlara zarar verme riski taşır. Özellikle ince telli ve yıpranmış saçlara sahipseniz sizler için uygun olan ısı derecesi 150 – 160 °C’ dir. Sağlıklı, kalın telli ve gür saçlara sahip olan kişiler ise 180 °C’ de saçlarını şekillendirebilir. Ancak hangi saç tipine sahip olursanız olun bu sınırı aşmamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Saç Maşası Islak Saçta Kullanılır mı?

Hem “evet” hem de “hayır”. Bu sorunun cevabı saç maşasından saç maşasına değişecektir. Çünkü bazı cihazlar saçlarınızı hem kuruturken hem de şekil verme özelliğine sahiptir. Eğer ıslak saçlara da uygulanabilen bir cihaz arayışındaysanız o tipte ürünlere göz atmanızda fayda var. Ancak bu özelliğin yer almadığı ürünler konusunda ise dikkatli olmalısınız. Saç maşası eğer kurutma özelliği bulundurmuyorsa ıslak saçlarınıza asla uygulamayın. Aksi halde saçlarınız zarar görebilir ve ortaya istenmeyen durumlar çıkabilir.

Sonuç

Kusursuz ve göz dolduran bukleler… Saçlarınızın mükemmel ve doğal dalgalara kavuşmasını siz de istiyorsunuz değil mi? O zaman en pratik şekilde, güzel buklelere kavuşmak için bir saç maşası edinmenizin zamanı geldi demektir. Belki de saç maşanızın artık ömrü bitti ve yeni bir tane bakıyorsunuz. Sizlere sunmuş olduğumuz ürünler arasından dilediğinizi seçebilir, kuaföre gitmeden de evinizde ya da dilediğiniz her yerde harika bukleler elde edebilirsiniz.

Sevgili Tüketici Dergisi Okurları; Umarız, saç maşası hakkında vermiş olduğumuz tavsiye ve bilgiler sizlere en iyi saç maşasını bulmak konusunda faydalı olmuştur. Derlediğimiz ürünlerin de doğru saç maşası seçimi konusunda sizlere rehberlik edeceğini umuyoruz. Unutmayın ki, saçlarınız en iyisini hak ediyor 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir