En İyi Temassız Ateş Ölçer Hangisi? Ürün İncelemeleri ve Yorumları (2021 Güncellemesi)

Pandemi döneminde popülerliği ve fiyatları artan bu cihazlar artık hayatimizin bir parçası oldu, pandemi dönemi sona erse dahi artık herkesin evinde temassız bir ateş ölçer bulunması gerekir, çünkü hem yetişkinlerde, hem bebeklerde ve çocuklarda vücut ısısındaki değişikliklerin düzenli olarak izlenmesi gerekir. Vücut ısısındaki hem soğukluk hem de sıcaklık değişiklikleri birçok hastalığa neden olabilir. Özellikle bebeği olan bireylerin bebeğinin vücut ısısını sık sık kontrol etmesi gerekmektedir.

Çok uzun bir süredir hemen hemen hepimizin evinde olan ve kullanılan geleneksel termometreler vardı, ancak modern teknolojinin ortaya çıkmasıyla bunların varlığı uzun zamandır tehdit altındaydı, koronavirüs pandemisinden sonra ise temassız ateş ölçerleri daha sık görür olduk, böylece artık geleneksel termometreler yerlerini dijital olan, kullanılması daha kolay ve daha kesin ölçüm yapabilen temassız termometrelere bıraktı. Bu incelememizde, ağırlık olarak temassız ölçüm yapan kızılötesi termometreleri ele alacağız. Kullanım kolaylığı açısından ve ölçüm açısından sağlıklı değer veren bu termometrelerin, kullanımı hakkında önemli bilgiler vereceğiz ve internette satılan ürünlerin incelemesini yapacağız.

Bebekler İçin En İyisiWee Baby Temassız Ateş Ölçer
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Temassız Ateş Ölçer nedir?

Vücut ısısı çeşitli şekillerde ölçülebilir. Geleneksel olarak, vücut ısısı alına, ağıza, kulağa, koltuk altına ya da rektuma yerleştirilen termometreler kullanılarak ölçülür. Özellikle çocuklar için rektal sıcaklık ölçümü genellikle altın standart olarak kabul edilir. Temassız(Kızılötesi) termometreler, vücut ile minimum temas ile hızlı bir şekilde ateş ölçebilmektedir. Bu, sıcaklığın doğru bir sıcaklık okuması elde etmek için yeterince uzun bir süre ağızda, koltukta veya rektumda bir termometre ile durmak zorunda kalmanın rahatsızlığı olmadan ölçülebileceği anlamına gelir. Özellikle küçük bir çocuğunuz varsa bu termometrenin gerekliliği kaçınılmazdır. Temas olmaması aynı zamanda, termometreler için enfeksiyon riskini hemen hemen sıfıra indirir ve hastalık bulaşmasını engeller.

Temassız Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Temassız termometreler, oral, koltuk altı veya rektal ölçüm için olan geleneksel termometrelerle aynı şekilde çalışmazlar. Temassız termometreleri düzgün bir şekilde kullanmak için, bu yeni teknolojiye özgü bazı hususları dikkate almak gerekir.

Temassız termometreler dış etkenlere daha hassastır çünkü cilde direkt olarak temas etmezler. Bu belirleyici faktörlere dikkat edildiğinde, ölçümleri piyasadaki termometrelerin geri kalanıyla karşılaştırıldığında en doğru olanlardır. Fakat doğru kullanmayı öğrenmek için bir kaç dakikanızı ayırıp bir kaç deneme yanılma yapmanız gerekmektedir.

Temassız Ateş Ölçer Kullanım Önerileri

 • Doğru bir ölçüm elde etmek için, her zaman kızılötesi sensörün kullanımdan önce temiz olduğunu kontrol etmek çok önemlidir.
 • Kızılötesi sensöre dokunmayın ya da üflemeyin, bu sensörün kirlenmesine sebep olabilir. Bunun yerine mikrofiber ufak bir bez ile silebilirsiniz.
 • Eğer termometreyi sakladığınız oda ile, ölçüm yapılacak odadaki sıcaklık farkı fazla ise, ölçümden önce bir kaç dakika beklemelisiniz.
 • Bebeklerde ölçüm yapılacak ise, emzirdikten sonra bebek en az 10 dakika dinlendirilmelidir, çünkü emerken harcadıkları efor sebebi ile kafaları normalden fazla ısınabilir ve yanlış sonuç çıkmasına sebep olabilir.
 • Aynı şekilde, eğer soğuk bir havada dışarıdan içeriye gelip doğrudan ölçüm yapılmamalıdır, bebek ya da yetişkin ortam ısısına uyum sağladıktan sonra ölçüm yapılmalıdır.

Normal Vücut Isısı Kaçtır?

Vücut ısısı her insanda aynı değildir. Normal vücut ısısı, belirli bir değer değil, daha çok bir sıcaklık aralığıdır. Bir kişinin normal sıcaklık aralığı artan yaşla birlikte azalma eğilimi gösterir.

Normal Vücut Isısı Aralıkları

0-2 yaş için: 36.4 ºC-38.0 ºC

3-10 yaş için: 36.1 ºC-37.8 ºC

11-65 yaş için: 35.9 ºC-37.6 ºC

65+ yaş için: 35.8 ºC-37.5 ºC

Önemli not: Bebeğinizin ateşini sadece ateşi olduğunu düşündüğünüz durumlarda ölçmeyin, normal zamanlarda da ara ara ölçün ki, normal vücut ısısının kaç olduğunu bilip, ateşi olduğu zaman daha hızlı tespit edebilesiniz.

En İyi Temassız Ateş Ölçer Karşılaştırması

Aşağıdaki grafikte incelediğimiz modeller arasından iki farklı modeli seçip birbiri ile kıyaslayabilir ve fiyatlarına bakabilirsiniz.

Eğer bütün modellerin özelliklerini detaylı olarak okumak isterseniz eğer bu bölümü es geçip asağıya doğru kaydırmaya devam edebilirsiniz.

Temassız Ateş Ölçer Tavsiyeleri/İncelemeleri

İncelediğimiz 6 adet temassız ateş ölçer ile ilgili yorumlar ve özellikleri aşağıda yer almaktadır. Sıralamada herhangi bir düzen yoktur o yüzden aklınızda belirli bir model yoksa hepsini okumanızı tavsiye ederiz.

Omron Gentle Temp MC-720-E İncelemesi ve Yorumları

 • Ortam Sıcaklığı Ölçme: Var
 • Hafıza: 25
 • Pil Ömrü: Kötü

Omron sağlık ürünlerinde kendini ispatlamış, güvenilir bir marka olduğu için ilk önce onunla başlamak istedik. 

Omron Gentle Temp MC-720-E

Sessiz moda sahip olan bu ateş ölçer, özellikle çocuklar uyurken ölçüm yapılmasını kolaylaştırıyor. Ölçümleri stabil ve güvenilir, fakat kalibrasyon özelliği olmadığı için odalar arasındaki ısı değişimlerinden etkileniyor, farklı odalarda ölçüm yapılacağı zaman 5-10 dakika beklemek gerekiyor. Vücut ısısının yanı sıra, süt şişesinin sıcaklığını, banyo suyunu ve oda ısısını da doğru bir şekilde ölçebiliyor.

Ölçüm işlemi 1 saniyeden kısa sürüyor, 25 ölçüm hafızasına sahip olan Omron Gentle Temp MC-720-E ateş ölçer ile daha önceki değerler ile yeni değerleri karşılaştırıp ateşin seyrini takip edebilirsiniz.

Arka aydınlatma ışığı sayesinde gece ışıklar kapalı iken de ölçüm yapabilir, ışıkları açıp bebeğinizi uyandırmak zorunda kalmazsınız.

Güvenilir bir marka olmasına karşın, bu ürün hakkında söyleyebileceğimiz iki olumsuz özellik var, birincisi ilk ölçümden sonra ikinci ölçümü hemen yapamamanız, doğru ölçüm için sizi bir süre bekletmesidir. Ikincisi ise, ürün kapalı olduğunda sürekli olarak oda ısısını göstermesi yani teknik olarak sürekli açık olmasıdır. Bu da pillerinin bir kaç ayda bir değişmesini gerektiriyor. Bu özelliği kapatma tuşu olmadığı için tek opsiyonunuz pilleri çıkartmak, fakat bu da kullanım kolaylığı açısından pratik değil.

Omron Gentle Temp MC-720-E Fiyatı

Omron Gentle Temp MC-720-E Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok kaliteli ve güzel. Kullanma kılavuzunu okumakta fayda var, herşey güzel anlatılıyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Cihazı yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, ilk aldığımda hep kullanım hatası yüzünden yanlış dereceler çıktı. Sonra tabanca tipi başka bir cihaz aldım..sonradan kullanım kılavuzunu okuyarak ölçtük sonuçlar hatasızdı.. cihazın tek sorunu oda sıcaklığını devamlı ölçtüğünden pili çabuk bitiriyor.. pilleri yassı pil her zaman yedek pil bulundurmak lazım.memnun muyum? evet, memnunum çünkü tabanca tip ölçerler her zaman doğru ölçmüyor veya hata veriyor.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Pili 3 günde bir bitiyor sürekli çalışır vaziyette olmasından dolayı pil dayanmıyor. Sürekli oda sıcaklığını ölçer vaziyette açık kalıyor bu kış aylarında bebeğimin odası için işe yaramıştı ancak artık pil konusu can sıkıxı olmaya başladı. Yuvarlak pillerden takılıyor ve vidayla sökülüp takılıyor acil durumlar için pratik değil

Xiaomi iHealth Temassız Ateş Ölçer İncelemesi ve Yorumları

 • Ortam Sıcaklığı Ölçme: Yok
 • Hafıza:
 • Pil Ömrü: Çok iyi

Xiaomi teknoloji ürünlerinde son zamanlarda öne çıkan bir markadır. Özellikle fiyat/performans olarak başarılı ürünler üretmesi ile biliniyor, sağlık alanında da güvenilir sensörler ve minimalist tasarımlar kullanan Xiaomi, bu üründe de kalitesi ile bizi şaşırtmıyor.

Xiaomi iHealth

Alman üretimi Heimann Sensörünü kullanan bu cihaz, 3cm mesafeden 1 saniyenin altında sessiz ve güvenilir bir şekilde ölçüm yapıyor. 2 adet kalem pil(AAA) ile çalışan Xiaomi iHealth normal bir pil ile 3000 kere ölçüm yapabiliyor. Düz hesap ile Günde 1 kez ölçüm yapsanız 8 sene kullanım sunuyor, tabi pil omunu etkileyen diler faktörler vardır ve 8 sene asla dayanmayacak, fakat ne kadar az pil harcadığına dair size bir fikir verecektir bu hesap.

Peki bu ürün ile ölçülen değerler gerçekten güvenilir mi? Testlerimizde oldukça iyi sonuç veren Xiaomi iHealth, Alman üretimi Heimann Sensörü teknolojisi sayesinde aslında 1 adet ölçüm yapmıyor, 1 saniye içerisinde 100 adet ölçüm yapıp, bunların ortalamasını size tek bir değer olarak sunuyor. Böylece yanlış ölçüm olasılığını neredeyse sıfıra indiriyor, fakat yine de Xiaomi’nin de belirttiği gibi bütün bu sensörlere ve algoritmalara rağmen 0.1 derecelik bir hata payı olabilir diyor ki bu da gayet kabul edilebilir bir paydır. Ortam sıcaklığını ölçüyor olabilse de Xiaomi bu cihazda bazı kısıtlamalar yapmış gibi görünüyor, eğer ortam sıcaklığı 34 dereceden az ya da 44 dereceden fazla ise bir ölçüm gerçekleştirmiyor, bu da cihazın sadece vücut ısısını ölçmek için tasarlandığını gösteriyor.

Omron’un aksine, bu ürün ile arka arkaya hızlı bir şekilde farklı ölçümler yapabilirsiniz, beklemenize gerek yoktur. Omron ile karşılaştırıldığında tek eksik yani, ölçüm hafızası olmamasıdır. Her seferinde bir önceki ateşin değerini akılda tutmak gerekmektedir.

Çok da önemli olmayan bir diğer olumsuz özellik ise, bizim aldığımız kutunun içerisinden Türkçe kullanım kılavuzu çıkmadı. Gerek var mi diye sorarsanız, bence gerek yok zaten cihazın üzerinde bir tane tuş var ve direkt olarak Turkiye’de kullanılan Celsius değerine ayarlı olarak gönderiliyor. Yine de bilginiz olsun diye bunu da yazalım istedik.

Xiaomi iHealth Temassız Ateş Ölçer Fiyatı

Xiaomi iHealth Temassız Ateş Ölçer Yorumları


Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

Boyutu ufak ve şık ölçümleri güzel fiyatının haricinde sorun yok tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok şık ve kullanışlı. Ben doktorum ve muayenehanemde kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Sessiz çalışması güzel. Ölçümün yapıldığını titreşimle hissettiriyor. Bu da hastalarınızı rahatsız etmeden ateşini ölçebilmenizi sağlıyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

guzel kullanimi kolay bir urun. icinden cikan tum brosurler cince ya da benzeri bir dilde yazilmisti. birakin turkceyi ingilizce kullanim klavuzu vb. bir sey yoktu. icinden pil de cikmadi.almadan once seyrettigim tanitim videolarinda kutu icinde pil vardi.

Wee Baby 131 İncelemesi ve Yorumları

 • Ortam Sıcaklığı Ölçme: Var
 • Hafıza: 32
 • Pil Ömrü: İyi

Wee Baby ülkemizde oldukça yaygın gördüğümüz hemen hemen her eczanede olan bir markadır. Ürünleri oldukça güvenilir ve dayanıklıdır. Wee Baby Fiyat olarak incelediğimiz ürünlerde ortalama bir etikete sahiptir.

Wee Baby 131

3 ila 5 cm uzaklıktan ölçüm yapabilen Wee Baby 131, uzun ömürlü bir kullanım vaat ediyor, şirketin de belirttiğine göre cihaz bozulana kadar 40.000 kere ölçüm yapabilirsiniz. Wee Baby’nin kullandığı sensör hakkında çok fazla detaylı bilgi bulamasak da Xiaomi’ye benzer bir teknoloji ile doğru ölçümler yaptığını düşünüyoruz. Yapılan ölçümler tutarlı ve doğru çıkıyor. Vücut ısısının yanı sıra biberon, banyo suyu ve oda ısısını da doğru bir şekilde ölçtüğünü gözlemledik.

Arkadan aydınlatmalı LED ekran sayesinde karanlıkta da kolay bir şekilde ölçüm yapabiliyor. 3 farklı ekran aydınlatma rengine sahip olan Wee Baby 131, yüksek ateş, normal ateş ve düşük ateşe göre farklı renklerde gösteriyor ölçüm değerlerini, ve bu değerleri 32 hafıza kapasiteli belleğine kaydediyor, böylece kendinizin veya bebeğinizin vücut ısısındaki değişiklikleri gözlemleyebiliyorsunuz.

Omron’a kıyasla beğendiğimiz bir diğer özellik ise kullanılmadığı zaman 30 saniye sonra cihazın kendini kapatmasıdır. Böylece pillerinizin çabuk bir şekilde bitmesini önlüyor.

Plastik malzemeside görüntüsünün aksine sağlam bir his veriyor, açıkçası fotoğraflarda gördüğümde daha hafif ve kalitesiz bir ürün hissi vermişti bana ama o şekilde olmadığını elime ilk aldığım zaman anladım.

Wee Baby 131 temassız ateş ölçer hakkında söylenecek çok fazla olumsuz bir şey yok. Fiyatının internette daha uygun olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Wee Baby 131 Fiyatı

Bebekler İçin En İyisiWee Baby Temassız Ateş Ölçer

Wee Baby 131 Yorumları


Akakce.com Kullanıcısı diyor ki:

Üç renkli arkadan aydınlatmalı LCD dijital görüntüleme ekranı sonuçların kolay okunmasını sağlıyor. Çocuğun ateşini vücuda temas etmeden hızlı ve rahat bir şekilde ölçüyor. Sesli olarak sinyal vermesi özelliği kullanımda kolaylık sağlıyor. Çok sayıda ölçümü hafızasında tutuyor. Otomatik kapanma özelliği de var. Kolay portatif plastik saklama kabı sayesinde kolay taşınıyor. Bebek biberonunun, banyosunun oda sıcaklığını ölçmek için de kullanılabilir.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bebeğimiz için aldığımız bi ateş ölçer. Hem atşe ölçüyor hem de yüzey ve oda sıcaklığını. Kullanışı kolay. Menü anlaşılır. Kargo da düzgün ve iyi paketlenmiş geldi

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün geldi ancak koruma kutusu kırık çıktı. Genel olarak başarılı bir ürün. kullanımı pratik. ölçümleri doğru. Eğer bir yanlışlık varsa kalibre edebiliyorsunuz.


Baby Plus Temassız Infrared Ateş Ölçer İncelemesi ve Yorumları

 • Ortam Sıcaklığı Ölçme: Var
 • Hafıza: 32
 • Pil Ömrü: İyi

Baby Plus markası e-bebek firmasının kendi markasıdır, bu sebeple ürünlerini diğer markalara kıyasla daha uygun fiyatlara bulmak mümkün oluyor. Fiyat/Performans ürünü denilebilir bir çok Baby Plus markalı ürüne. Bu ateş ölçer de sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

5 ila 15 cm uzaklıktan ölçüm yapabiliyor olmanız bizce bu ürünün en büyük artısıdır, özellikle de çocuklarda ve bebeklerde kullanılacağını düşünürsek. Bununla birlikte arka aydınlatmaya sahip olması da, bebeğiniz uyurken onu rahatsız etmeden ateşine bakabilmenizi sağlıyor – hem ışıkları açmak zorunda kalmıyorsunuz, hem de bebeğinize çok fazla yaklaştırmanıza gerek olmuyor.

Sadece vücut ısısını ölçen modunun dışında bir de biberon ve banyo suyunu ölçen diğer bir moda sahip olan Baby Plus Temassız Infrared Ateş Ölçer bebeğinizin bütün ihtiyaçlarını giderecek şekilde geliştirilmiş. 32 Adet hafızaya da sahip olan bu ateş ölçer ateş ölçümü yaparken yeşil/sarı/kırmızı renkleri ile sizi bilgilendiriyor. Bu özellikleriyle Wee Baby 131 ateş ölçere oldukça benziyor, ve fiyat olarak daha ucuz ve daha uzaktan ölçüm yapabiliyor. Ayrıca Türkçe konuşma ve ikaz özelliği olduğunu da belirtmek gerekir – Bu özellik kapatılıp açılabiliyor.

Wee baby 131’e göre eksilerine gelecek olursak eğer, bizce en büyük eksisi görüntüsü. Estetik olarak biraz daha hastane tipi ateş ölçerleri andırıyor ve daha ucuz bir hissiyatı var, tabi ki önemli olan ölçüm doğruluğu ve fonksiyonlarıdır. Bu ürünün kullandığı sensör hakkında çok fazla bilgi olmasa da ölçüm değerlerinde çok fazla sapma olmadığını gözlemledik (0.2 derece maksimum).

Sonuç olarak, bebekler için alınabilecek en iyi fiyat/performans ürünü olduğunu düşünüyoruz.

Baby Plus Temassız Infrared Ateş Ölçer Fiyatı

Baby Plus Temassız Infrared Ateş Ölçer Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Hem yüzey hem oda sıcaklığı hemde ateş ölçer diğeri ürünlere onca para dökmeye gerek yok

E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Ateş ölçmesinin yanında banyo sıcaklığı ölçmede de olmazsa olmazımız. Pratik, dayanıklı, fiyata göre performansı gayet iyi. Tavsiye ederim.

E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına Göre Iyi Durumda . Kullanılabilir


Acura AC 9270 İncelemesi ve Yorumları

 • Ortam Sıcaklığı Ölçme: Var
 • Hafıza: 32
 • Pil Ömrü: Orta

Acura AC 9270 incelediğimiz ürünler arasında fiyatı en uygun olanı, hatta Xiaomi ve Omron’un yarı fiyatından da ucuz bulabiliyorsunuz piyasada. Fakat bu fark neden kaynaklanıyor? İncelememizde bu konuya odaklanacağız.

Acura AC 9270

Alman sensörü kullanan Acura’nin sensörü Xiaomi ile aynı sensör değil öncelikle bunu belirtelim. Tabanca tarzı hastanelerde de görebileceğiniz bir tasarıma sahip olan Acura, hem vücut ısısını hem ortamdaki nesnelerin ısısını ölçecek iki tane moda sahip. Bu sayede süt ve banyo suyu ısısını istediğiniz sıcaklıkta ayarlayabilirsiniz. 32 adet hafıza kapasitesine sahip Acura ile sıcalık değerleri arasındaki farklılıkları takip edebilirsiniz. Arkadan aydınlatmalı LCD ekranı sayesinde ise çocuğunuzu uyandırmadan ışıklar kapalı iken ölçüm yapabilirsiniz.

1 saniyede ölçme iddiasında bulunan Acura, bizim testlerimizde 1 ila 2 saniye arasında ölçümler yaptı, çoğu zaman 2 saniyeye yakın bir süre beklemek gerekti. Tabi 2 saniye çok uzun bir süre olmadığı için fiyatına göre tolere edilebilir bir olumsuzluk olarak görüyoruz.

Bir diğer ve en önemli olumsuz özelliği ise ürünün kalibrasyon ayarı yapılmadan geliyor, o yüzden yanlış sonuçlar alabiliyorsunuz. Kalibre etmek için mutlaka geleneksel cıvalı veya dijital bir termometre bulundurmanız ve sapmayı ayarlamanız gerekiyor. Bu gibi sıcaklık sapmaları ateşli hastalıklarda çok önemli olduğu için bunu belirtmek istedik.

Bir diğer ve daha az önemli olan olumsuz özelliği ise kullanımının biraz karışık olmasıdır, mesela cihazı kapatmak için 4 defa aynı tuşa basmanız gerekiyor.

Acura AC 9270 Fiyatı

Acura AC 9270 Yorumları


Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

Arkadaşlar havayı, mamayı, herhangi bir cismi ve en önemlisi 1 saniyede çocuğunuzun ve kendinizin ateşini olcebiliyorsunuz. Örneğin bebeğinizin mamasını ölçerken bile 3ayri renkte ekran rengi oluşturarak size en ideal ölçümü yapıyor. Bilmeyenler olabilir ürünü kullanırken 5-10cm uzaktan tutunuz. Ve cihazla birlikte pilleri 🔋 🔋 içinde geliyor. Güle güle kullanın. İnşallah kullanmaya ihtiyacınız olmasın. Özellikle bebeklerde ateş aileler için çok zor geçirilen bir süreç.

Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok ufak sapmalar ile ölçüm yapıyor. Bu da gayet normal. Temasız olması avantaj. Çok büyükte değil. Kullanımı da çok basit. Kapatma özelliği yok. Otomatik kapatma 30 saniye demişler ama 1 saat bekledim kapanmadı. Kullanım kılavuzun da da kapatma ile ilgili bir bilgi yok. Kısaca kapanmıyor.

Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

5 para etmez durduk yere bozuldu bir kac ay sonra kaldir at, bosa para vermeyin 100 tl daha verip uzerine iyi birşey alin.


XS Ift002b Temassız Ateş Ölçer Termometre İncelemesi ve Yorumları

 • Ortam Sıcaklığı Ölçme: Var
 • Hafıza:
 • Pil Ömrü: Orta

Pandemi sonrası ateş ölçerlerin fiyatlarının bir hayli artmasıyla popülaritesini arttıran bu cihaz, düşük fiyatına rağmen hayal kırıklığına uratmıyor. 2 adet ince pil ile çalışan bu ateş ölçer, hem vücut ısısını(32-43 derece) hem de ortam sıcaklığını(0-100 derece) doğru ölçtüğünü iddia ediyor.

İlk olarak, ürünün vücut ısısını ölçümlerinin gayet başarılı olduğunu söylemek isterim, yani işini iyi yapıyor. Nesnelerdeki ısı ölçümlerinde ise sapmalar olabiliyor fakat vücut ısısını doğru ölçtüğü sürece bunun çok da önemli olduğunu düşünmüyorum. Ürünün fiyatına gelecek olursak ise, piyasada satılan ve incelediğimiz diğer ateş ölçerlere göre bir hayli düşük olduğunu söyleyebilirim, bunun sebeplerinden birisi ürünün plastik kalitesinin diğer incelediğimiz ürünler ile karşılaştırıldığında nispeten daha düşük olması diyebiliriz, mesela pil yuvasının kapağı uzun süre kullanıma dayanmayacakmış hissiyatı veriyor, kutu içinden pil çıkmadığını da belirtmek gerekir.

Tamamen fiyat/performans ürünü olan bu ateş ölçer, fazla para harcamak istemeyen tüketicilerin işini fazlasıyla görecektir.

XS Ift002b Temassız Ateş Ölçer Fiyatı

XS Ift002b Temassız Ateş Ölçer Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Markasını duymadığımız için tereddüt ettik alırken ama iyi ki almışız. Evde iyi bir marka ateş ölçerimiz vardı bunu da indirime girince teyit amaçlı aldık. Ölçtük ikisi arasında kıyaslama yaptık aynı sonuçlar çıktı hep. Çok teşekkürler Trendyol

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

küçük işini yapan bir cihaz. plastik kalitesi vasat tam bir çin üretimi görünümlü. sert plastik ama düşerse özellikle pil kapağı kırılır cinsten.. 0.2C hassasiyet 1~5cm mesafe (uzaktan da alıyor) 2sn de sonuç veriyor. 35~42 arası sesli yeşil ekranda bunun dışında kırmızı ekranda Lo/Hi diye gösteriyor. tetiğe basıp (-) basılı tutunca nesne sıcaklık ölçüme geçiyor. telefon, tv gibi cihazlar için yani.limitler değişiyor.


Braun NTF3000 İncelemesi ve Yorumları

 • Ortam Sıcaklığı Ölçme: Yok
 • Hafıza:
 • Pil Ömrü: Orta

Herhalde Braun kalitesini bilmeyen yoktur, incelediğimiz diğer markalara göre çok daha pahalı olan Braun NTF3000 temassız ateş ölçer bu fiyatına değer mi? Bu incelememizde bunun cevabını arayacağız.

Öncelikle, özelliklerine bakmamız gerekirse kendini incelediğimiz diğer ürünlerden ayrıştıracak çok önemli bir özelliği bulunmamaktadır. Ateş ölçümünü yaklaşık 2 saniye gibi bir sürede yapmaktadır ve tıpkı Wee Baby 131 gibi 3 farklı LED ekran aydınlatma rengine sahiptir. Bu renkler ateşinizin yüksek, normal ve düşük olduğu durumlara göre farklı gözükecek olarak dizayn edilmiştir. Diğer markalardan ayrı olarak düşünebileceğimiz tek özelliği “Konumlama Yönlendirme Sistemi” olmasıdır, bu da dereceyi çok yakın veya çok uzak tuttuğunuz zaman size ekranda bildirim göstermesidir.

Ürünün hassasiyetine ve hata payına gelecek olursak bizi hayal kırıklığına uğrattığını söyleyebilirim. Ürünün kararlı bir ölçüm yapmadığını ve bazı zamanlarda normalden daha yüksek gösterdiğini tespit ettik. Bu sapma 1-1.5 dereceleri bulabiliyor, bu da gereksiz panik yapmaya sebep oluyor. Kullanıcı yorumlarını incelediğimiz zaman acaba bozuk bir cihaz mi gönderilmiş diye düşünmüştük çünkü genel olarak olumlu yorumlar bulunmasına karşın bir kaç kişi bizim gibi fazla ölçüm yaptığını gözlemlemiş, daha sonra amazon.com üzerinde yapılan yorumlara göz gezdirdiğimiz zaman değer sapmalarının çok yaygın olduğu ve kullanıcıların şikayet ettiklerini gördük. Sonuçta bu kadar para verilen bir üründe bu tarz değer sapmaları biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Peki bu 6 temassız ateş ölçer arasında hangisini tercih etmelisiniz?

Wee Baby 131, Omron Gentle Temp MC-720 ve Xiaomi iHealth üçlüsünden hangisini alırsanız alın sonuç olarak sizi tatmin edecektir. Wee Baby 131 kolay bulunabilmesi ve nispeten fiyat olarak daha uygun olması açısından ilk tercihiniz olabilir, tasarımı ve güvenilir sensörü sayesinde Xiaomi iHealth’de doğru bir tercih olacaktır. Omron ise güvenilir bir marka olmasına karşın bahsettiğimiz bir kaç olumsuz özelliği sebebiyle bir adım geride kalıyor bizim gözümüzde.

Pandemi sonrası bu saydığım ürünlerin fiyatları bir hayli arttı, bu ürünler en güvenilirleri ve dayanıklıları olsa da piyasada daha ucuza ve yorumları olumlu bir çok model bulunmaktadır, bunlardan birisi de incelediğimiz ‘XS Ift002b’ modelidir, aşağıdan ürüne ulaşabilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Tümay Kılınç
TuketiciDergisi.com'un kurucusu ve aynı zamanda içerik kalite sorumlusuyum. 2018 yılında kurduğum TuketiciDergisi.com sitesi ile tüketicilere doğru bilgiyi objektif bir şekilde, satış kaygısı yapmadan ve markalardan reklam ücreti almadan sizlerle buluşturmayı hedefliyorum. Eğer bir sorunuz ya da isteğiniz olur ise, yorum yapmaktan ya da benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
İnceleme: 20

2 Yorum

 1. Atesolcerler arasinda en.kolay kullanilan ve hizli olcen modeller tabanca tiplidir. en guvenilir olanlardan biri galena markadır.
  Hem uygun fiyatlı hemde kaliteli uzun yillar kullanabileceginiz bir üründür.

 2. Merhaba urt disindan temassız termometre getirmek istiyorum fakat çok farklı fiyat var gümrük hariç 8-15$ a da urun var 27-35$ ada fiyatı nu kadar etkileyen ne olabilir acaba

Bir yorum bırakın