Çekilişler ve bizden haberler için Instagram'dan bizi takip edin

En İyi Sivilce Kremi: Tavsiyeler, Yorumlar ve Sivilce Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Sivilce oluşumu en çok görülen cilt problemlerinden birisidir. Sivilceler cildin orta kısmındaki yağ salgılayan kanalların tıkanması ya da şişmesi sonucu buraların bakterilerle dolması ile oluşur. Sivilce oluşumu genelde ergenlik zamanında başlayarak ileriki yaşlara kadar devam edebilir. Ergenlik dışında sivilce oluşumuna etki eden nedenler içerisinde yanlış beslenme, yağlı yiyeceklerin çok tüketilmesi, hormonların etkisi, genetik özellikler gibi pek çok durum etki edebilir.

Sivilcelerin pek çoğu gelişimin doğal sürecinde olduğu için normal kabul edilir. Bazıları ise çeşitli hastalıklardan meydana gelebilir. Ağrı ve ateş gibi belirtiler yapabileni ciltte derin izler bırakabilen sivilce türleri de vardır. Bu sivilce türlerinde tıbbi yardım almakta yarar vardır. Uzman bir dermatolog ışığında hastalığın durumuna göre ilaç tedavisi başlanabilir.

Sivilce tedavisinde doktorun önerilerine göre tanı koyduktan sonra uygun ilaç ya da kremler kullanılabilir. Sivilce tedavisinde etkili olan ilaç ve kremler dışında doktorunuz antibiyotik tedavisi de önerebilir. Duruma göre size en uygun gelen tedavi yöntemi uygulanarak sivilce sorunu etkili bir şekilde çözülebilir.

TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En İyi Sivilce Kremleri Nelerdir?

Sivilce kremi olarak piyasada satılan pek çok sivilce kremi bulabilirsiniz. Ancak bunların hepsi sivilce oluşumunu ortadan kaldırmada iyi derecede etki yapmayabilir. Sivilce kremi almak için en uygun yöntem uzmana giderek destek almaktır. Uzman doktorunuz doğru tanıyı koyduktan sonra sizin için en uygun krem ya da ilacı yazarak sivilceden kurtulmak için doğru yöntemi uygulamanızda yardımcı olacaktır.

Şimdi size hekimlerin önerdiği sivilce kremlerini sayalım;

Avene sivilceli ciltler için bakım kremi: Bu krem hekimlerin önerdiği en iyi sivilce kremleri arasında yer almaktadır. Eski sivilceleri ortadan kaldırma etkisi yaptığı gibi yeni sivilce oluşumlarının da önüne geçmektedir.

Pyunkang yul acne cream: Kokusuz olan cildi hem nemlendiren hem de sivilcelere karşı olan kremlerden birisidir. Ürün biraz pahalıdır ama etkisi uzun süre hissedilebilir kremler içerisindedir.

Sivilce kremi olarak piyasada satılan buna benzer daha pek çok sivilce kremini bulmak mümkündür. Yazımızın devamında size ayrıntılı bir şekilde doktorların en çok önerdiği ve tavsiye ettiği sivilce kremlerinden bahsederek size yardımcı olmaya çalışacağız. Böylece sivilce kremi arayışında olanlar için yol gösterici bir yazı ile sizlere destek olacağız. Dediğimiz gibi sivilceleri doğru yöntemlerle ortadan kaldırmak için bir uzmandan mutlaka destek alın. Uzman kontrolünde sivilcelerinizden tamamen kurtulun.

Dermaderm Bitkisel Sivilce ve Siyah Nokta Kremi İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Aktif sivilceler için.

Sivilceleri kökten ve etkili bir şekilde yok etmede etkili kremlerden birisidir. Bu kremin en büyük etkisi sivilceleri kökünden kurutmasıdır. Aktif olarak ciltte bulunan sivilceleri yok etmede başarılı bir sivilce kremi olarak bilinir. Bu krem sivilceleri sadece kurutmak için üretilmiştir. Sivilce lekelerini ortadan kaldırmada etkisi yoktur. Yapılan araştırmalara göre bazı kişilerde etkili olarak sivilce oluşumunu yok ettiği, bazılarında ise aynı başarı sağlanamadığı gözlemlenmiştir. Bu açıdan bu kremi almak için bir cilt bakım uzmanına danışmanızda yarar vardır. Cildin diğer etkilerini sayacak olursak Dermaderm sivilce kremi içerisindeki bileşenlerin etkisi ile sivilcelerin oluşumuna neden olan yağlanma oranını dengeleme etkisi bulunmaktadır. İçeriğindeki bitkisel içerikli bileşenler sivilce dışında siyah akne oluşumlarını önlemede de etkilidir.

Ürünün fiyatına baktığımızda pek çok sivilce kremine göre oldukça uygun fiyatlarda satılan bir sivilce kremidir. Ekonomik olarak sivilce kremi almayı düşünen kişiler için düşünülebilir sivilce kremlerinden birisidir. Kokusu hoş olmadığı için kişide itici bir etki oluşturabilir. Sivilce olarak çok derin olmayan yüzeysel sivilceleri başarılı bir şekilde yok etmede kullanılabilir sivilce kremlerinden birisi olarak düşünülebilir.

Dermaderm Bitkisel Sivilce ve Siyah Nokta Kremi Fiyatı

Dermaderm Bitkisel Sivilce ve Siyah Nokta Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kutusu beklediğim den büyük geldi . Dün aldım ve 1 kere kullandım her akşam kullanmayı düşünüyorum . Sivilcemi kuruttu ve küçülttü .

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

denildigi gibi hemen söndürmüyo ama ise yariyo eskiye gore daha cabuk toparliyo kullanimda.sivilce oluşumunuda engellemiyo ona gore alin


Avene Sivilceli Ciltler İçin Bakım Kremi Triacneal İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Aktif sivilceler ve lekeler için.

Sivilceleri yok etmede etkili sivilce kremlerinden birisi olarak doktorların önerdiği sivilce kremlerindendir. Sadece sivilcelerin yok edilmesinde değil aynı zamanda sivilce lekelerin ortadan kalkmasına da yardımcı olan bir üründür. Sivilceler ortadan kalktıktan sonra sivilcelerin yok edildiği yerlerde izler oluşabilmektedir. Bu izler de ciltte çok kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu lekelerin ortadan kalkması için etkili bir ürüne ihtiyaç duyulur. Avene bakım kremi sivilce lekelerine karşı etkili bir krem olarak tavsiye edilmektedir.

Kremin etkilerinden söz edecek olursak krem kullanılmaya başlandığında cildi soymakta ve cildi yeniden yenilemektedir. Aynı zamanda sivilce oluşumları ve lekeleri ortadan kalktıktan sonra yeni sivilce oluşumlarını önlemede de etki sağlamaktadır. Eski sivilceler ortadan kalktıktan sonra en çok korkulan durumlardan birisi yeniden sivilcelerin ortaya çıkmasıdır. Ürün bu konuda yardımcı olarak yeniden sivilce oluşumunu engellemektedir. Biraz ciltte yanma hissi yapabilir fakat etkileri açısından bu yanma hissine değebilir. Kokusu da güzel olan ürün sivilceleri kökten kurutma etkisi yapmaktadır.

Avene Sivilceli Ciltler İçin Bakım Kremi Triacneal Fiyatı

Avene Sivilceli Ciltler İçin Bakım Kremi Triacneal Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika ürün Yeni sivilce oluşumunu engelliyor ve sivilce lekelerinin azalmasını destekliyor çok başarılı bir nemlendirmeside var hafif sarı bir tonda olduğu için ben biraz renk eşitliği verdiğinide düşünüyorum başarılı bir ürün ikinci şişemi sipariş ettim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gercekten sivilceler uzerinde etkili bir urun. Bölgesel kullanin, sivilce ve lekeler olmayan yerde kullanmayin cunku sivilce yapiyor gibi. Sivilcelerimi bir gecede söndürdü. Cildimi güzelleştirdi. Lekeler icin uzun süre kullanim gerek. Tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sivilce lekelerim için dermatoloğumun önerisi ile aldım. Yıllanmış sivilce izleriniz varsa geçirmiyor sadece çok kızarık ve belirginse izleri az da olsa hafifletiyor diyebilirim. Düzenli kullanmak önemli


Pyunkang Yul Acne Cream Sivilce Kremi İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Aktif sivilceler için.

Sivilceler üzerinde etkili olduğu düşünülen kremlerden birisidir. Ürün jel kıvamında bir üründür. Ürün ilk kullanılmaya başlandığında cilte yeniden sivilce oluşumu yapabilir bu sivilceler de diğerleri gibi kurutulmaktadır. İçeriği temiz olan bu ürün fiyatı biraz pahalı olabilir. Sivilce kremi olarak etkili bir ürün düşünenler için ürün önerilebilir. Uzun bir tecrübenin mahsulü olan ürün ideal sivilce kremleri içerisinde yer almaktadır. Ürün sivilcenin temel nedenleri üzerine yoğunlaşarak sivilce sorunlarıyla etkin bir şekilde savaşmaktadır. Ürün ciltteki sebum fazlasını önlemede de yardımcı olmaktadır. Böylece gözeneklerin temizlenmesinde etki sağlamaktadır. Antibakteriyel özelliği ile çok daha sağlıklı bir cilt yapısının oluşmasında etkili bir üründür. Gözeneklerin etkili şekilde açılmasını sağlarken aynı zamanda bakteri oluşumlarını da önlemede etkili ürünler arasında yer almaktadır.

Ürünün piyasa değeri diğer sivilce kremlerine göre biraz pahalı olsa da sağladığı etkiler bakımından verilen paraya değer bir ürün olarak tavsiye edilmektedir.

Pyunkang Yul Acne Cream Sivilce Kremi Fiyatı

Pyunkang Yul Acne Cream Sivilce Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sivilceler üzerinde etkili.. bazı sivilcelerimi yok ederken bazı sivilcelerim dışarı atıyor kendini ama bir çok sivilce ürünü denedim bu gerçekten başarılı

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullandığım en etkisini gözle hemen görmeye başladığım acne kremi olabilir sevdim yapısı simple ın hydrating booster nem hapsedicisine benziyor jel kıvamlı kokusu yok güzel

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ben de bir ise yaramadi. sivilcelerime iyi gelmedi. ben de kistik kapali komedon seklinde sivilceler oluyor. biraz da yaglandirdi cildimi.


Achromin Leke Kremi + Zdrave Akne Sivilce Kremi İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Aktif sivilceler ve lekeler için.

Ürün sivilce oluşumlarını ortadan kaldırma ve aynı zamanda sivilce sonucu oluşan lekelerin giderilmesinde etkili bir üründür. Bazı sivilce kremleri sadece sivilceleri yok etmede ancak sivilce sonrası oluşan lekeleri ortadan kaldırmada etkili değildir. Ürün hem sivilceleri ortadan kaldırmak hem de sivilce sonrası lekelerin ortadan kaldırılmasında etkili olduğu için tavsiye edilmektedir.

Mavi kutuda satılan ürünün kullanımı biraz zor olabilir. Sürerken cilde iyice yedirmek gerekir. Ürün sürüldükten sonra ciltte biraz yanma etkisi oluşturabilir. Bir süre sonra cildiniz alıştığı zaman bu yanma hissi ortadan kalkabilir. Yüze ayrıca yumuşak bir etki sağlamaktadır. Üründen istenen etkiyi sağlamak için ürünü düzenli bir şekilde kullanmakta yarar vardır. Düzenli kullanım sonucunda üründen istenen etkiyi en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Ürünün fiyatına baktığımızda piyasadaki cilt bakım kremlerine göre ürünün piyasa değerinin uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ekonomik bir cilt bakım ürünü arayanlar için ürün düşünülebilir sivilce kremleri içerisinde yer almaktadır.

Achromin Leke Kremi + Zdrave Akne Sivilce Kremi Fiyatı

Achromin Leke Kremi + Zdrave Akne Sivilce Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kesinlikle muhteşem bir ikili. Zdrave krem sivilcelerime çok iyi geldi ve yeni sivilce oluşumunu da kısmen engelledi. Leke kremi cilt tonumu dengeledi ve izlerimde açılmalar var. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Zdrave kremi gece yatarken tüm yüzüme ince bir tabaka olarak sürüyorum, leke kremini ise gündüzleri sürüyorum.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullananlar memnun. Her ürün herkese iyi gelmez güzellik uzmanıyım bir çok kullanan tanıdığım var bitkisel ürünler önce deri altındaki yağlı tabakayi dışarı atar 20 gün kullanmadan fark beklemeyin. Roaktan gibi tehlikeli bir ilaç değil nihayetinde.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

mavi kremi yıllardır kullanıyorum gerçekten iyi leke kremini ilk defa denedim ne yazikki bende sivilcelenme yaptı kullanmayı bıraktım o yuzden


Mizon Sivilce Sonrası Krem- Acence Mark- X Blemish İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Sivilce sonrası lekeler ve kızarıklık için.

Ürünün etkisini inceleyecek olursak şunu belirtmekte yarar vardır. Ürün sivilceleri yok etmemektedir sadece sivilce sonrası oluşan lekelerin ortadan kaldırılmasında etkili bir üründür. Sivilce sonunda oluşan lekeleri ve aynı zamanda ciltte oluşan kızarıkları gidermede etki sağlamaktadır.

Ürünü kullanırken cilde yedirilerek ve yararak ürün kullanılmaz. Sivilcenin olduğu yere noktasal olarak uygulayarak uygulama yapılır. Ürün içerisindeki bileşenlerin etkisi ile ciltte nemlenme etkisi sağlamaktadır. Kokusu oldukça güzeldir. Limonun ferahlatıcı hoş kokusunu sağlamaktadır. Küçük bir ürün olmasına rağmen noktasal uygulama için uzun süre dayanabilen ve etkisi devam eden bir üründür. Ürünü satın almak için online satış sitelerinde ürünü bulabileceğiniz gibi doktorunuzun tavsiyesi üzerine uzman desteği ve önerisi ile ürünü satın almanız daha uygun olacaktır. Sivilce leke ve kızarıklarından kurtulmak isteyen kişiler için alınması uygun görülen ürünlerden birisidir. Düzenli kullanım ile sivilce leke ve kızarıklarından kurtulmanız mümkündür. Ürünün etkisini en iyi şekilde hissetmek için ürünü düzenli bir şekilde kullanmanız tavsiye edilir.

Mizon Sivilce Sonrası Krem- Acence Mark- X Blemish Fiyatı

Mizon Sivilce Sonrası Krem- Acence Mark- X Blemish Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika ürün ! Alıp almamakta kararsız kaldım yağlı Ve lekeli bir cildim var gelir gelmez cildimi iyice temizledikten sonra sürdüm 2 haftadır geçmeyen sivilcemi hemen söndürdü denemenizde fayda var her kötü yorum yapan oluyor diye hiç bir ürün kötü değildir ciltten cilde etkisi değişiyordur muhtemel

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Duzenli kullanımda yeni oluşmuş sivilce izleri üzerinde etkili. Kokusu fazlaca rahatsiz edici fakat bu da ürünün icerisinde parfüm gibi zararlı madde olmadığının kanıtıdır. Denenebilir bence.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

kokusu çok kötü sırf kokusundan düzenli kullanamadım.Belki düzenli kullanılırsa işe yarayabilir.


Biyocha Organik Sivilce ve Akneli Ciltler İçin Bakım Kremi İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Aktif sivilceler için – organik.

Bitkisel ve doğal içerikli bir sivilce kremi arayanlar için etkili sivilce kremlerinden birisidir. Bitkisel bazlı bir ürün olduğu için güvenli bir şekilde ürün kullanılabilir ancak bazı bitkisel içerikli ürünlerin alerjisi olan ya da farklı hastalığı olan kişiler için zararı olduğu düşünüldüğünde ürünü satın almadan önce uzmana danışmakta yarar olduğunu belirtmek gerekir. Ürün uzun süre kullanım için etkili bir ürün olarak bilinmektedir. Sivilce ve akne oluşumundan uzun vadede kurtulmak isteyenler için ürün kullanımının uzun vadede düzenli bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Ürünün tüm ciltler için uygun olduğu kanıtlanmıştır. Her türlü cilt yapısı için kullanılabilir ürünlerden birisidir. Ürün cildinizdeki Ph seviyesini dengede tutmada etkili bir üründür. İçerisindeki yararlı bileşenler sayesinde cildiniz her daim taze kalmaktadır. Cildinizin daha ferah bir etkide olması ürün sayesinde sağlanır. Cildin ihtiyaç duyulan nem dengesinin gün boyunca sağlanması ürün sayesinde mümkün olur.

Ürünü uygulama yapmak için öncelikle cildinizi güzel bir şekilde temizlemeniz gerekir. Cildinizi tüm kirlerden güzelce arındırdıktan sonra ürünü uygulamaya başlayabilirsiniz. Temiz olan cilde günde üç defa uygulamanız gerekir. Düzenli kullanım ile üründen istenen etkiyi bir süre sonra sağlamanız mümkündür.

Biyocha Organik Sivilce ve Akneli Ciltler İçin Bakım Kremi Fiyatı

Lacinia 3 IN 1 Kükürt Kremi İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Aktif sivilceler için.
Bitkisel içerikli sivilce kremlerinden birisidir. İçerisindeki kükürt etkisiyle kokusu ağır olabilir. Bu bakımdan kokulara karşı hassas olan kişiler için tavsiye edilmez. Ürün sivilceleri kökünden kurutmada etkilidir. Pek çok sivilce kremi gibi sivilceleri yok etmek için kökten kurutma sağlamaktadır. Sivilceleri kurutma etkisi yaptığı gibi cildi nemlendirmede de etkili bir üründür. Kuruyan cilt yapısının nem dengesini en iyi şekilde sağlamada etkili bir üründür.

Lacinia 3 IN 1 Kükürt Kremi kükürt etkili olduğu için kükürt maddesinin sağlamış olduğu bakteriyel özellikleri taşımaktadır ve böylece akne tedavisinde en iyi şekilde tedavi sağlamada etkilidir. Cildin yağ dengesini düzenlemektedir. Hangi yaşta olursa olsun sivilce sorunlarının ortadan kaldırılmasında etki sağlamaktadır. Cildin çok daha pürüzsüz bir yapıda olmasına yardımcı olmaktadır.

Lacinia 3 IN 1 Kükürt Kremi Fiyatı

Lacinia 3 IN 1 Kükürt Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kokusu biraz ağır gelebilir ancak ürün çok kaliteli gerçekten sivilceleri kurutuyor ilk kullanımdan itibaren hissettiriyor düzenli kullanım çok daha iyi sonuç vericektir

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Düzenli bir şekilde bir haftadır kullanıyorum sivilcelerime zerre etkisi olmadı bir tanesi geçse yine bişey demicektim demekki her tene her cilde uygun değil


TTO Acnex Krem 30 ml İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Aktif sivilceler için.

Hekimlerce önerilen sivilce kremlerinden birisidir. Ürün içeriğindeki bileşenler sayesinde cildi daha ferah bir görünümde olması sağlanmaktadır. Cildin nem dengesini sağlamada yardımcı olmaktadır. Lekeli ve hassas cilt yapılarına karşı yardımcı olan bir sivilce kremidir. Bu tip cilt yapılarından onarıcı bir etki sağlamaktadır. Cildin derinlemesine temizlenmesinde yardımcı olmaktadır. Fazla miktarda yağ oluşumlarını azaltıcı etkiye sahiptir. İçeriğinde bulunan A vitaminin etkisiyle ürün cildin derinlemesine temizliğinde etkilidir. Günlük bakım yaz bakım kremi olarak kullanılabilir ürünler içerisindedir. Koruyucu etkisiyle cildi dış etkenlere karşı etkili şekilde korumaya yardımcı olmaktadır.

Ürünün kullanımı oldukça kolaydır. Ürünü sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanabilirsiniz. Az miktarda alarak cilde uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra cildinizi su ile yıkamanıza gerek yoktur. Üründen istenen etkiyi en iyi şekilde sağlamak için ürünü düzenli bir şekilde kullanmak gerekir. Düzenli kullanım sonucunda üründen istenen etkiyi en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.

TTO Acnex Krem 30 ml Fiyatı

TTO Acnex Krem 30 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Henüz birkaç gündür kullanıyorum buna rağmen kızarıklığını azalttı ve ağrısını aldı. Paketlemesi ve hediye gelen maskeleri çok güzel. TTO temizleme sabunu ile kullanmanızı öneririm.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aknelerim için dermatoloğum ilaçla birlikte bu kremi vermişti ve o zamanlar işe yaramıştı baya ancak şu an dönemsel çıkan sivilcelerde aynı etkiyi pek göremiyorum. Bölgesel yoğun aknelere daha çok işe yarıyor


Acnecinamide Sensitive Krem Hassas Ciltler + Yüz Temizleme Jeli İncelemesi ve Yorumları


Kullanım alanı: Yüz temizleme.

Hassas cilt yapısında olan ciltler için uygun cilt bakım kremidir. Aynı zamanda yüz temizleme jeli olarak da kullanılmaktadır. Jel kıvamında olan ürün cildi ferahlatmada etki sağlamaktadır. Uzun bir kullanım sonucunda ciltte kurutma etkisi yapmaktadır. Jelin akışkan sıvısını arındırmak için su ile temizlemek yeterlidir. Krem akışkan kıvamı ile cildi sürüldükten sonra hemen emilim sağlamaktadır. Temiz içeriği ile önerilen sivilce kremlerinden birisidir.

Ürün hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için özel içeriği ile hassas ciltlerdeki cilt sorunlarının giderilmesinde iyi bir şekilde etki yapan bir üründür. Cildin nazik bir şekilde temizlik ve bakımında katkı sağlamaktadır. Cildin ihtiyacı olan nemi sağlamada etkilidir. Cilt kuruluğunun önüne geçmektedir. Cildi yormadan ciltteki gözeneklerin temizlenmesinde etkilidir. İçeriğindeki bitkisel özler sayesinde cildin yapılanmasına ve beslenmesine katkı sağlamaktadır. İçerisinde paraben gibi zararlı maddeler bulunmaz. Bakım uygulandıktan sonra ılık su ile yıkamak yeterlidir. Sabah ve akşam olmak üzere günlük kullanıma uygun bir kremdir.

Cildi hassas olan kişilerde nem kaybı daha çok görülür. Ürün içerisindeki bileşenlerin etkisiyle hassas ciltlerin daha yumuşak, canlı ve nemli olmasına katkı sağlamaktadır. Sivilce sonrası leke ve izlerin ortadan kaldırılmasında etkilidir. Cildin çok daha taze ve doğal görünmesinde etkilidir. Kızarıklık, yanma ve kaşıntı gibi durumlarında önüne geçmektedir.

Acnecinamide Sensitive Krem Hassas Ciltler + Yüz Temizleme Jeli Fiyatı

Acnecinamide Sensitive Krem Hassas Ciltler + Yüz Temizleme Jeli Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Biraz kullanıp değerlendirmek istedim ve harika bir ürün olduğunu keşfettim. Akne problemim maalesef olduğu için aldım ilk kullanmaya başladığımda cildimin altında kalan akneleri de çıkarttı sonra hepsini söndürdü...

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. siyah noktalar büyük oranda temizlendi ve gözenekler küçüldü. yüzümü beyazlamış hissediyorum. yeni komedon oluşumu yok.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Son zamanlarda cildimde normalden daha fazla sivilce çıktı ilk defa sivilceye özel bişey kullanma ihtiyacı duyarak aldım. 1 hafta kadar düzenli kullandım faydasını görmedim +1 daha sivilce çıktı. Bıraktım kendi günlük yıkama köpüğüme devam ettim. 3 günde cildim yatıştı. YANİ BENİM İÇİN FİYASKO. Kremde kötü kokuyor 🙂


Sivilce Neden Oluşur?

Sivilce oluşumu ciltte en çok ortaya çıkan cilt sorunları arasındadır. Genelde ergenlik zamanında çıkan ve gelişimin doğal bir süreci olarak kabul edilen sivilceler bazı durumlarda kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyecek kadar büyük sorun haline gelebilir. Basit gibi görünse de bazı durumlarda tıbbi olarak müdahale edilmesi gerekebilir. Sivilceleri bilinçsizce yok etmek ciltte ciddi zararlar oluşturabileceği için bu konuda uzman yardımı almak en doğrusudur.

Sivilceler türlerine göre değişiklik gösterebilir. Siyah akne şeklinde olanları olduğu gibi beyaz olanları da vardır. Bazı sivilceler iltihaplı yapıda olabilir ve şiddetli ağrılar oluşturabilir.

Sivilce oluşumu ergenlikle beraber başlasa da ergenlikten sonraki yıllarda da kişilerde sivilce oluşumu görülebilir. Doğal etkenler dışında yediklerimizin içtiklerimizin etkisi, genetik nedenler, hormonal etkiler, bazı hastalıklar da sivilce oluşumuna neden olabilir.

Sivilce oluşumuna en çok etki eden nedenlerden birisi de fazla kozmetik ürün kullanımıdır. Makyaj yaparken fazla miktarda kimyasal içerikli ürün kullanmak derimizdeki gözenekleri tıkayacağı için kozmetik ürünlerin sivilce yapma üzerinde etkisi büyüktür. Bu nedenle çok makyaj yapan kişilerde sivilce oluşumu daha sık görülebilir. Makyaj ürünlerinin içinde kimyasallar çok bulunduğu için bu kimyasallar cilde büyük oranda zarar verebilir.

Sivilce oluşumu altındaki temel nedenleri iyice öğrenerek ve sivilcenin tanısı tam olarak konulduktan sonra sivilceden kurtulmak için yöntemler uygulanabilir. Şiddetli ağrı ve iltihaplı durumlarda uzmandan destek alarak sivilce tedavisi yaptırabilirsiniz. Sivilceleri elinizle sıkmak, patlatmak gibi yanlışlara ise asla düşmeyin. Bu tip uygulamalarla iltihap bölgesi daha çok mikrop kapabilir ve cildinizde derin izler bırakabilir. Bu bakımdan sivilce tedavisinde mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. Uzman sizin cildinize göre ve hastalığınıza göre uygun tedavi yöntemi uygulanacaktır.

Sivilceleri Patlatmak ve Sıkmak Zararlı mıdır?

Cildimizde çeşitli nedenler oluşan sivilceler canımız çok sıkan sorunlardan birisidir. Yüzde çıkan sivilceler psikolojimiz daha çok bozmaktadır. Çirkin bir görünüme neden olan sivilceleri görmek canımızı sıkar. Bu açıdan ilk aklımıza gelen yol onları bir an önce yok etmektir. Bunun için elimizle sivilceleri patlatma ya da sıkma girişiminde bulunabiliriz. Bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Çünkü elimizle sivilceler temas ettiğimiz anda ve sivilceleri patlattığımızda buraların mikrop kapma ihtimali çok yüksektir. Ayrıca sivilcelerin patlatıldığı yerde delikler oluşur ve bu delikler sonradan derin izler bırakarak daha kötü bir görünüme neden olabilir. Sivilcelerin iyileşmesi ve doğru yöntemle geçmesi için içten bir uygulama yapılması gerekir. Bu da uzmanların önerdiği krem, antibiyotik ya da sivilce ilaçları ile mümkün olabilir.

Sivilcelerden kurtulmanın en etkili ve doğal yolu sivilceye neden olan durumlardan mümkün olduğunca uzak durmaktır. Cildimizi ne kadar iyi korur ve ne kadar iyi bakarsak sivilce sorunlarından da o derece korunmuş oluruz. Sivilce oluşumunu azaltmak ya da ortadan kaldırmak için şu yöntemleri uygulayabiliriz;

  • Cildimizi daima temiz tutmalıyız. Suyla cildimizi devamlı yıkayarak gözeneklerin açılmasını sağlayabiliriz.
  • Kendimize ait ve temiz bir havlu ile yüzümüzü kurulamalıyız.
  • Ellerimizi sık sık yıkayarak hijyeni en iyi şekilde arttırabiliriz. Ellerimiz kirliyken yüzümüze dokunduğumuzda mikroplar devreye girecek ve sivilce ve akne oluşumuna zemin hazırlayacaktır.
  • Yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durarak sivilce oluşumunu önleyebiliriz. Taze yapraklı sebzeler ve meyveler yiyerek sağlıklı yiyeceklerle cildimize katkıda bulunabiliriz.
  • Sivilce oluşumu altında yatan karaciğer hastalığı gibi başka hastalıklar olup olmadığını araştırarak ona göre önlem alabilir ve tedaviye başlayabiliriz.

Sivilce Kremleri Ne İşe Yarar?

Sivilce kremleri ciltteki sivilce ve akne tedavisinde uygulanan etkili yöntemlerden birisidir. Gün geçtikçe çoğalan ve içinde çıkılamaz bir hal alan sivilcelerden kurtulmak için sivilce kremlerinden destek alınabilir. Sivilcelerin tüm önlemlerinize rağmen kendi kendine geçmiyorsa bir dermatologdan yardım almanın zamanı gelmiştir. İyi bir cilt uzmanı bu konuda size yardımcı olacak ve işinize yarayacak krem önerilerinde bulunacaktır. Cilt yapınıza göre uygun tedavi yöntemi uygulanacaktır.

Sivilce kremi alırken mutlaka uzmandan yardım alınmalıdır. Reçete ile satılabilen ürünlerin kullanımı cilt sağlığı için en doğru olanıdır. Doktorunuzun sizin yazacağı krem ya da ilaçları kullanarak sivilce ve akne sorunundan en iyi şekilde kurtulabilirsiniz.

Sivilce kremleri uzman eşliğinde kullanıldığında sivilce sorununu ortadan kaldırmada en iyi şekilde yardımcı olabilmektedir ve sivilceleri kökünden kurutarak ortadan kaldırmada etkili yöntemler arasındadır.

Bu kremleri kullanırken yüzünüzü önce güzelce yıkamanız ve temizlemeniz gerekir. Makyaj kalıntıları varsa bu makyaj kalıntılarından da cildinizi iyice temizlemenizde yarar vardır.

Sivilce Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Cilt sorunları içinde en çok baş etmek zorunda kaldığımız sivilce sorunundan kurtulmak için sivilce kremleri etkin bir şekilde yardımcı olabilmektedir. Uzmanların önerileri ile sağlıklı bir şekilde sivilce sorundan kurtulmak için kremlerden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında doğal yöntemleri de deneyerek sivilcelerden kurtulmanız mümkün olabilir. Ciddi bir cilt sorunuz yoksa doğal olarak evde deneyebileceğiniz yöntemlerle de istenmeyen kötü görünümlü sivilce oluşumlarından kurtulmak mümkündür. İşte sizse doğal olarak sivilcelerden etkin şekilde kurtulmanız için önerebileceğim yöntemler;

Limon

Limon bilindiği antibakteriyel özelliği ile bakteri oluşumlarını önlemede büyük etki sağlamaktadır. Sivilce gibi bakterilerin yol açtığı oluşumları ortadan kaldırmak için limonun kuvvetli antibakteriyel etkisinden yararlanılabilir. Limon içerisindeki sitrik asit cilt üzerinde olan ve aşırı şekilde çoğalan yağı ortadan kaldırmada etkilidir. Limon ölü deriyi döker ve temizler. C vitamini açısından zengin olan limon ciltteki kolajen üretimini arttırmada etklidir. Yeniden cilt hücrelerinin oluşumuna yardımcı olmaktadır. Limon içerisindeki antioksidanlar cilt hasarını önlemede yardımcı olmaktadır. Limonu direk cilde uygulayarak lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Zerdeçal

Zerdeçal içerisindeki bileşenler ağrı ve iltihaplanmayı gidermede etkilidir. Antibakteriyel bir özellik taşıyan zerdeçal ile sivilcelerdeki bakterilerim ortadan kaldırılması sağlanabilir. Zerdeçal içerisindeki antioksidanlar cildin hızlı bir şekilde iyileşmesinde yarar sağlamaktadır. Limon ile zerdeçal birlikte kullanıldığında akne oluşumu azalır, sivilceler yok olur ve ferah bir cilt yapısına sahip olunabilir.

Tarçın

Limonla birlikte sivilceleri yok etmek için kullanılan doğal ürünlerden birisi de tarçındır. Tarçın içerisindeki bileşenler etkisiyle sağlıklı bir cilt tabakasının ortaya çıkması sağlanabilir. Sivilce tedavisinde kullanmak için tarçın ve limonu karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bunun için 1 çorba kaşığı kadar tarçın 2 yemek kaşığı kadar limon suyu ile karıştırılır. Sivilcelerin olduğu bölgeye karışım sürülür. 15 ya da 20 dakika kadar bekletilerek su ile durulanır. Haftada en az 2 ya da 3 kez uygulamanız yeterlidir.

Sonuç

Sivilceler cildimizde istemediğimiz ve kurtulmak için savaş verdiğimiz oluşumlardan birisidir. Çeşitli nedenlerden dolayı oluşan sivilceler önlem alınmadığında ciltte daha büyük sorunlara yol açabilir. Ciltteki gözeneklerin tıkanarak bakteri ile dolması sonucu oluşan sivilceler bazı durumlarda ağrılı ve iltihaplı şekilde olabilir ve bu canımızı yakabilir. Özellikte yüzde sivilcelerin oluşması sosyal hayatımızda kendimizi kötü hissetmemizi sağlayabilir.

Sivilcelerden arınmak sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmak için cildimize iyi bakmalıyız. Sivilce oluşumunu önlemek için cildimizin hijyenik şekilde temizliğine önem vermeliyiz. Sivilce oluştuktan sonra sivilce oluşumunun daha da artmasını önlemek adına uzman desteği alarak sivilceler için etkili krem ya da ilaçlar kullanabilir. Sivilce için satılan bakım kremlerini satın almadan önce mutlaka uzman desteği almalıyız. Uzman desteği ile cildimiz için en doğru ve uygun ürünü satın alarak daha etkili sonuçlar almayı sağlayabiliriz. Doktorun tavsiyeleri doğrultusunda satın aldığımız ürünü düzenli şekilde kullanarak sivilcelerden etkili şekilde kurtulabiliriz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Tümay Kılınç
TuketiciDergisi.com'un kurucusu ve aynı zamanda içerik kalite sorumlusuyum. 2018 yılında kurduğum TuketiciDergisi.com sitesi ile tüketicilere doğru bilgiyi objektif bir şekilde, satış kaygısı yapmadan ve markalardan reklam ücreti almadan sizlerle buluşturmayı hedefliyorum. Eğer bir sorunuz ya da isteğiniz olur ise, yorum yapmaktan ya da benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
İnceleme: 20

Bir yorum bırakın