2022 Yılının En İyi Akıllı Bileklik Tavsiyeleri ve Kullanıcı Yorumları

Günümüzde teknolojinin çok hızlı ilerlemedi ile birlikte artık hayatımızda giyilebilir teknoloji ürünleri de yer almaya başlamıştır. Teknolojinin hayatımıza entegre olması ve bu entegrasyonum daha hızlı bir şekilde olmasını sağlayan pek çok ürünle karşılaşmak mümkün. Bu şekilde hayatımıza giren teknolojik ürünlerden biri de akıllı bilekliklerdir. Peki akıllı bileklikler nedir?

Akıllı bilekliklerin piyasadaki varlığı çok uzun bir sürece yayılmasa da pek çok marka ve modeli piyasaya hızlı bir şekilde yerleşmiştir. Bu sayede herkes tarafından bilinen teknolojik bir ürün haline gelmiştir. Akıllı saatler ve bileklikler genellikle kıyaslanan ya da karşılaştırılan teknolojik ürünler olmuşlardır. Benzer oldukları için karıştırılan bu ürünler adlında aynı özelliklere sahip değildir. Akıllı bilekliklerin kullanım alanı, hedef kitlesi ve özellikleri daha çok spor yapan yapan kişilere yöneliktir. Spor yapan kişiler sürekli hareket halimde olduğu için ve terlediklerinde dolayı cebinde bir telefon ya da kolunda bir saat taşıma durumunu olumsuz karşılarlar. İşte tam da bu noktada devreye akıllı bileklikler girer. Akıllı bileklikler akıllı saatler ile karşılaştırıldığı zaman daha hafif ve küçük yapıya sahip cihazlardır. Akıllı bileklikler arasından seçim yapmak istediğinizde küçük bir araştırma dahi yapsanız pek çok farklı markanın pek çok farklı cihazını görebilirsiniz. Akıllı bilekliklerde bazı özellikler bulunur. Bu özellikler arasında; saat ve tarih, alarm, adım sayar, nabız ölçme, uyku takibi, GPS, titreşim ile uyarı sağlama, arama be mesaj bildirimlerini gösterme gibi özellikler bulunur. Bu özelliklerin genellikle tamamı akıllı bilekliklerde bulunan özelliklerdir. Ancak modelden modele göre bu özellikler azalabilir ya da çoğalabilir.   

Fiyatına göre en iyi akıllı bileklik: Xiaomi Mi Band 7
Spor için en iyi akıllı bileklik: Huawei Band 6
Samsung kullanıcıları için en iyisi: Samsung Galaxy Fit2
En uygun akıllı bileklik: Reeder Reefit S2 Lite

En Iyi Akilli Bileklik 2

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Akıllı bileklik olarak bilinen bu cihazlar adı ne kadar akıllı bileklik olsa da saat ve tarihi gösterme konusunda işlevseldir. Yani eğer saat kullanmayı seviyorsanız ve daha hafif yapıya sahip bir cihaz arayışındaysanız yalnızca saate ve tarihe bakmak için bile akıllı bileklik alabilirsiniz. Akıllı bilekliklerin genelinde alarm sistemi de bulunur. Bu özellik sayesinde istediğiniz zamana alarmınızı kurabilir titreşimle uyarı alabilirsiniz. Ancak tabi ki uyarı alabilmeniz için bilekliğinizin kolunuza takılı olması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Çünkü oluşan titreşim ancak bileklik kolunuzda takılıyken sizi uyaracak seviyededir.

Bu özelliklerin yanında akıllı bilekliklerde olan temel özelliklerden biri da adım sayar özelliğidir. Böylece yürüyüş yapan kişilerin verileri akıllı bilekliklere kolaylıkla kaydedilir. Gün içinde kaç adım attığınız, spor esnasında ne kadar adım attığınız gibi verileri akıllı bilekliğiniz sayesinde görebilirsiniz. Bununla birlikte kaç kilometre yürüdüğünüz kaç dakika ve hangi tempoda yürüdüğünüz gibi detaylara da akıllı bilekliğinizin bileğinizde olması sayesinde erişebilirsiniz. Üzerinde bulunan sensörler sayesinde akıllı bileklikler nabız da ölçebilmektedir. Uyku takibi de tapan akıllı bileklikler sayesinde kaç saat uyuduğunuzu ve ne kadar derin uyku uyuduğunuzun verilerini görebilirsiniz. Akıllı telefonunuza gelen bildirimleri de akıllı bilekliğinizde görebilmeniz mümkündür. Bazı akıllı bileklikler özellikleri sebebi ile yalnızca bildirimin geldiği uygulamayı gösterirken bazıları da bildirimin içeriğini gösterme özelliğine sahiptir. Ancak akıllı bilekliklerin geneli küçük bir ekrana sahip olduğu için çoğunlukla mesaj okumak ya da bildirimleri görebilmek gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Akıllı bileklikler sayesinde gelen bildirimin bereden olduğunu ve simgesini görmek insanlara yeterli gelen bir özelliktir. Akıllı bilekliklerde bulunan titreşim özelliği sayesinde alarm, bildirim, arama gibi durumlarda uyarı da gelmektedir.
 

Akıllı Bileklik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte hayatımıza katkıları da artmıştır. En büyük etkilerinden biri günlük hayatın kolaylaşmadınız sağlamada etkili olmasıdır. Pek çok teknolojik alet gibi akıllı bileklikler de birçok kişi tarafından tercih edilen giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yerini almaktadır. İş hayatında ve kişisel hayatta kullanıma uygun olan akıllı bileklikler büyük kolaylık sağlamaktadır. Sunduğu pratik çözümler sayesinde her yaştan kullanıcının dikkatini çekmekte ve geniş bir hedef kitlesine ulaşmaktadır.

Akıllı bileklikler birbirinden farklı modeller ile ve farklı ihtiyaçlara yönelik fonksiyonları ile en çok tercih edilen giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yerini almıştır. Akıllı bileklikler geniş bir kitleye ve farklı kullanım alanlarına sahiptir. Bu sayede kullanıcı sayısını da artırmaktadır. Akıllı bileklik seçimi yaparken kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda özelliklerini inceleyerek bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Biz de bu yazımızda sizler için akıllı bileklik seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken kriterleri listeledik. 

Tasarım

Öncelikle satın almak istediğiniz akıllı bilekliğin tasarımını tamamen kendi isteğiniz doğrultusunda kendi kişisel zevklerinize hitap edecek şekilde yapmanız çok daha doğru bir tercih olacaktır. Daha sportif bir görünüme ya da daha şık bir görünüme sahip olmasını isteyebilirsiniz. Kişisel zevkinize uygun bir tasarıma sahip olan akıllı bileklik daha uzun süreler boyunca kullanım imkanı sunar. Bunun için akıllı bileklik seçimi yaparken ilk olarak tasarımına dikkat edebilir daha sonra özellikleri hakkında bilgi alarak hem kendi istediğiniz özelliklere hem de tasarıma uygun bir bileklik seçiminde bulunabilirsiniz. 

Ekran Kalitesi ve Teknolojisi

Akıllı bileklik satın alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de ekran kalitesi ve teknolojisidir. Işığın ya da güneşin altımda akıllı bilekliğinizin ekranını rahatlıkla görebilmeniz önemlidir. Normal hava koşullarında da akıllı bilekliğinizin ekranını net ve doğru bir şekilde görmeniz önemlidir çünkü akıllı bileklikler iş yerlerinden, spor salonlarına kadar geniş bir alanda kullanıma uygun teknolojik ürünlerdir. Ekranının anlaşılabilir olması hem açık hem kapalı ortamlarda hem gündüz hem gece saatlerinde önemli bir kullanım alanı sağlayacaktır. Ayrıca ekranının ölçülerinin de kişilerin bileğine uygun olacak şekilde tasarlanmış olması kaba ya da gereğinden fazla küçük olmaması önemli bir kriterdir. Kola takıldığı zaman rahat bir kullanım sağlaması, ekran boyutunun yeterli seviyede olması, ayarlanabilir bir kayışa sahip olması gibi detaylar uzun süreli kullanım için oldukça önemlidir. Bir de ekranı rahat bir şekilde kullanabileceğiniz imgeler arasında kolayca geçiş yapabileceğiniz bildirimlere de zorlanmadan ulaşabileceğiniz arayüze sahip bir akıllı bileklik seçmeniz uzun vadede önemli faydalar sağlayacaktır.

Fitness Modları

Akıllı bilekliklerde yer alan fitness modları sayesinde tüm antremanınızı bilekliğiniz üzerinizden takip edebilmeniz mümkün hale gelmiştir. Bu sayede yoğun ya da rahat sporlarda kaç dakika egzersiz yaptığınızı hesaplayabiliyorsunuz. Açık hava etkinliklerinizde, yürüyüş, koşu gibi antremanlarınız esnasında telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan bilekliğiniz ile telefonunuzda gerçekleşen pek çok durumu kontrol edebiliyorsunuz. 

Sensörler

SpO2

Hızla gelişen bir dünyada yaşamak zihinsel ve fiziksel olarak bizi büyük oranda etkilemektedir. Vücudumuzun düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan SpO2 oldukça önemlidir. SpO2 kan oksijen doyumluluğu anlamına gelmektedir. Akıllı bilekliklerde bulunan bu sensör oldukça önemli bir sensördür ve pek çok kullanıcı tarafından aranan özelliktir. Peki nedir bu SpO2? 

SpO2 seviyesini kontrol etmek oldukça önemlidir bunun için de bazen ayrı bir sağlık ekipmanına ihtiyaç duyma durumu söz konusu olabilir. Ancak teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte artık normal bir kan oksijen doyumluluğu seviyesine sahip olup olmadığımızı kontrol etmek için daha kolay yollar gelişmiştir. SpO2 oksijen doygunluğu olarak da bilinen kişilerin kan dolaşımımda yer alan oksijen seviyelerini tespit eden bir sensördür. Normal bir yetişkinin kalbinin pompalaması gereken Kan miktarı 5000 ml dir. Eğer kanda oksijen seviyesi çok düşükse vücudun düzgün çakılması gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu durumda da hipoksemi adı verilen ciddi bir sağlık sorunu ortaya çıkar. Normal şartlar altımda sağlıklı yaşantıya sahip olan bir insanın SpO2 seviyesi 90 ile 100 arasında olacak şekilde kalmalıdır. Eğer SpO2 seviyesi normalin altında bir değerde ise bu kişilerde hipoksemi gelişme oranı yüksektir. Öyle ki bazı insanların bazı durumlardan sebeple hipoksemi riski ile karşılaşma oranı yüksek olabilmektedir. Bu insanlar arasında yoğun iş programı olanlar yet alabilir. Doğru bir dinlenme yaşanmadan stresli bir ortamda çalışan insanlarda bu sorunun gelişme oranı yüksektir. Yine aynı şekilde yaşlılarda da kalp ve akciğerlere yetersiz oksijen alımı sebebi ile bu risk oluşabilir. Oksijenin taşınması için kan kullanılır kanın hacminde azalma görülürse de oksijen azalır. SpO2 seviyesini ölçmek için kullanılacak en doğru yöntem ABG testi olacaktır. Ancak testin evde yapılması zor ve acı verici olacaktır. Bununla birlikte kullanılan bir diğer yöntem ise nabız oksimetresi kullanmak olacaktır. Tüm bunların yanında günümüz teknolojisi sayesinde üretilen akıllı bileklikler ile SpO2 izleme mümkün olmaktadır.

GPS

Akıllı bilekliklerde yer alan GPS sensörü ise koşu, yürüyüş, bisiklet sürme, yüzme gibi pek çok spor dalında ne kadar hızlı hareket ettiğinizi takip etmek amaçlı ile konumlandırma uydularından oluşan ağ kullanmaktadır. Bu özelliği sayesinde istediğiniz zaman dünyanın herhangi bir yerinde gerçek zamanlı, ortalama ve maksimum hızınızı ölçme imkanı bulabilirsiniz. GPS hareket halinde iken her saniye koordinatlarınızı belirleyebilmek için dünyanın dört bir yanında yer alan yörüngelerden yardım alır. Sonrasında bu bilgiyi hız ve mesafeyi hesaplamak için kullanır. Yani bilekliğiniz sayesinde ne kadar mesafe gittiğiniz ve ne kadar çabuk ulaştığınız bilgilerine sahip olmanız mümkündür.

GPS özelliği bulunan saatler sayesinde egzersiz programınızda hazırladığınız performansa uyum sağlamanız be takıp etmeniz daha kolay hale gelir. İstediğiniz kadar ve istediğiniz mesafeye koyabilirsiniz bu esnada GPS saatiniz sizi takip eder ve ihtiyacınız olan hesaplamaları yapar. Bu teknoloji dünyanın her yerinde çalışır. Oluşturduğunuz fitness programınıza uymanız için de GPS saatler önemlidir. GPS özelliği bulunan çoğu saat nabız takibini de beraberinde getirir. Bu sayede hem nabız hem kalp atış hızınızı ölçmek mümkün hale gelir. Fitness hedefleriniz doğrultusunda kalp atışınızı ve egzersiz sürenizi doğru bir şekilde ölçebilirsiniz. GPS özelliği bulunan saatler spor sevenlerin hanında normal yaşantıda da kullanıma uygundur. Günlük yaşantı içerisinde çok fazla spor yapma imkanının olmaması durumunda dahi iş hayatının koşuşturmasında ne kadar kalori harcadığınızı akıllı bilekliğiniz sayesinde takip edebilirsiniz.

ECG

ECG kalp atış hızını ölçme standardıdır. Ancak genellikle klinik ortamlarda uygulaması yapılmaktadır. Günümüzde ise akıllı telefonlarımız ya da akıllı bileklikleriniz sayesinde bu özellikten kolaylıkla yararlanabilir hale gelinmiştir. Bu imkan sayesinde kalp atış hızınızı istediğiniz yerde ve zamanda ölçme imkanı bulabilirsiniz. 

En Iyi Akilli Bileklik 3

Su Geçirmez Olması

Akıllı bilekliklerin suya dayanıklı bir özelliğe sahip olması daha rahat ve geniş kapsamlı bir kullanım imkanı sunar. Bu sayede el yıkarken, duş alırken ya da koşu yürüyüş, spor, aktivite esnasında terleme durumunun oluşması sonucunda akıllı bilekliğe herhangi bir zarar gelmesi söz konusu olmaz. 

Pil Ömrü

Günümüz teknolojisinde üretilmiş olan yeni nesil akıllı bileklikler uzun süreler dayanan şarjı sayesinde pek çok zaman yanımızda taşıma imkanı sunmaktadır. Şarj konusunda sorun yaşamayacağınız uzun pil ömrüne sahip ve aynı zamanda kısa sürede şarj olma özelliği olan yüksek kapasiteli akışlı bileklikleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Bir de akıllı bileklik seçiminde ihtiyacımız olan özelliklere odaklandığınızda bütçe konusunda sorun yaşanmadan bir tercih yapmış olacaksınız. Akıllı bileklik seçiminde bir de telefonunuz ile uyumlu bir bileklik seçimi yapmanız gerektiğini unutmayınız. 
 

En Iyi Akilli Bileklik 5

En İyi Akıllı Bileklikler

Pek çok markanın akıllı bilekliğini ve çeşitli özelliklere sahip farklı modellerini bulabilmek mümkündür. En iyi akıllı bileklikler  arasından seçim yapmak için öncelikle kendi ihtiyaçlarınızın ne olduğunu belirlemeniz önemlidir. Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda istediğiniz özelliklere sahip akıllı bileklik seçimi yapmanız uzun vade kullanım imkanı sunacaktır. Biz de sizler için en iyi akıllı bileklik modelleri listesi hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim! 

Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7

Oldukça fazla özelliğe sahip olmasının yanımda aynı zamanda uygun fiyatlı olması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Xiaomi Mi Band 7 sürekli açık ekranı ve 120 tane farklı egzersiz modu ile bir de büyütülmüş ekranının olması kullanıcıları büyülemeye devam etmektedir. 1.62 inçlik ekranı vardır ve ekran boyutunun geliştirilmesi ile birlikte çözünürlük ve parlaklığı da arttırılmıştır. 192×490 piksel bir çözünürlüğe sahip bir akıllı bilekliktir. Ekran büyüklüğünün artması ve yeni özelliklerin eklenmesi ile birlikte ağırlığı da 13.5 grama ulaşmıştır. Ağırlığı artsa da oldukça ince bir yapıya sahiptir. Bataryası Band 6 ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 44 oranında artmış olup 180 mAh seviyesine çıkmıştır. 15 gün boyunca şarj etmeden kullanma imkanı sunmaktadır. Spor aktiviteleri konusunda önemli gelişmelere adım atmıştır ve 120 farklı spor modunu destekler hale gelmiştir. Kalp atış hızını ve mevcut kalori tüketimini de kullanıcısı ile paylaşma özelliğine sahiptir. 

Spor yaparken kullanılan oksijen miktarını ve spordan sonraki yenilenme süresini de bildiren bir akıllı bilekliktir. Ayrıca Mi Band 7 Egzersiz Sonrası Aşırı Oksijen Tüketimi (EPOC) değerini de hesaplama özelliğine sahiptir. Egzersizleri daha heyecanlı ve eğlenceli hale getirmek adına da meydan okuma ve madalya özelliği sunmaktadır. 50 metreye kadar suya dayanıklıdır. Pek çok farklı renkte kordon ile de satışa sunulmuştur. Batarya kapasitesi 180 mAh olup batarya ömrü 15 gündür. Yoğun kullanımda ise 9 güne düşmektedir. Android ve iOS telefonlar için uygundur. İvme ölçer, jiroskop ve kalp atış hızı sensörü bulunmaktadır. 

Artıları
 • Fiyatına göre çok özelliği olması
 • Uzun pil ömrü
 • Çok sayıda spor modu
 • EPOC değeri hesaplama özelliği
Eksileri
 • Yerleşik GPS olmaması

Xiaomi Mi Band 7 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Band 5 ve 6 kullanmış biri olarak 7 bandın tek farkı ekranın büyümüş olması. Geri kalan bütün özellikler aynı. Ekstralar var ama çoğu kullanılmıyor. Kullanışlı bir saat.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha uzun kullanım yapmadım ama Mi Band 5 den geçmiş biri olarak ekran gövde oranı oldukça artmış çok güzel. Titreşim kaliteside farklı Taptic Engine benzeri bir titreşim var. Sanırım ekran büyüdüğü için çözünürlükde yükselmiştir duvar kağıtları vs daha net. Menüler arasında gezinti maalesef hala kasıyor. Çok akıcı değil ama bildirimlerim gelsin saate bakayım telefon çalınca kim arıyor bakayım vs diyorsanız Mi Band tam size göre açıkçası bir ses çıkışı beklerdim ufakta olsa bir ötme vs olsaydı. Mi Band 5 i kolumdan çıkartmayan biri olarak bunuda severek kullanacağımı düşünüyorum. Alanlara hayırlı olsun.


Huawei Band 6

Huawei Band 6

Fitness takipçisi olan bu akıllı bileklik tam anlamı ile bir akıllı saate ihtiyaç duymayan ancak her akıllı bileklikten beklenen özelliklere sahip olan bir akıllı bilekliktir. Tasarımının yenilenmesi ile birlikte saat görünümüne bürünmüştür. Saat ile bileklik arasında bir görüntüye sahip olan bu akıllı bileklik ekranı ile diğer bilekliklere oranla daha geniş bir alan kaplamaktadır. Adım sayısı, kalori yakma takibi aktivite  süresi hesaplama, kalp atış hızı ölçme, stres, uyku analizi ve SpO2 ölçümü gibi pek çok özelliği beraberinde getirmektedir. 96 adet egzersiz modunu desteklemektedir. Pili de 2 haftaya kadar dayanabilmektedir. Bunların yanında hava durumu kontrolü, telefonu bulma, anlık mesaj, müzik çalma gibi asistan özelliklerine de sahip olan bir akıllı bilekliktir.

Ekranı ve donanımı oldukça iyi seviyede olan bu akıllı bileklikte ekran tamamen yenilenmiş durumda. 1.47 inç AMOLED ekrana sahip ve aynı zamanda net be parlak görüntü kalitesi sunmaktadır. Daha önce üretilen bileklik modelleri daha çok küçük boyutlarda ve geminden bir görünüme sahipken Band 6 da bu algı tamamen yıkılmış diyebiliriz. Daha geniş bir görünüm ve estetik sunuyor. Farklı renk seçenekleri ile ve bileklik, kayış yapısı gereği kolda rahat kullanım sunuyor. 18 gram civarında bir ağırlığa sahiptir ve özellikle gece uykusu takibi modu oldukça iyi seviyededir. Geniş arayüz seçeneklerine sahiptir ve 100 den fazla ekran arayüzü bulunmaktadır. 5 ATM seviyesinde de suya karşı dayanıklılık göstermektedir. Kan oksijen seviyesini de takip edebilme özelliğine sahiptir. Yani SpO2 takibini yapabiliyor böylece bir artı puan daha almış oluyor.

100 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahiptir. Şarj kapasitesi sayesinde tek şarj ile 2 haftaya kadar kullanım imkanı sunmaktadır. Uzun pil ömürlü olmasının yanında bir de BLE destekli Bluetooth 5 bağlantısı sağlamaktadır. Pil süresi ne kadar kullanıma ve yoğunluğa bağlı olsa da yoğun kullanımlarda 10 gün kadar daha az süreli kullanımlarda ise 14 güne kadar pil ömrü sunmaktadır. Sadece 5 dakikalık bir şarj süresi ile 2 gün boyunca kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca bileklik sayesinde telefonunuza gelen bildirimleri de görebiliyorsunuz. 

Olumsuz özellikleri olarak daha büyük bir ekrana sahip olmasını söyleyebiliriz. Ancak bu tamamen kişisel bir seçimdir. Genellikle akıllı bileklikler daha küçük boyutlarda ve daha küçük ekran genişliğine sahip olmaktadır. Bunun için her alanda kullanım ve taşıma kolaylığı sağlamaktadır. Band 6 ise daha geniş bir ekrana sahiptir bunun için bazı kullanıcıların bu görüntü hoşuna gitmeyebilir. Ayrıca feminenlikten çıkarak daha estetik bir görünüme sahip olması da yine erkekler tarafından tercih edilmeme durumunu ortaya çıkarabilir. 

Olumlu yönleri arasında da yine ekran kapasitesinin genişlemiş olduğu bu sayede daha net ve iyi görüntü sunması yer alabilir. Bununla birlikte şarj süresi oldukça uzundur ve farklı renk seçeneklerine sahiptir. Suya karşı dayanıklıdır ve AMOLED ekrana sahiptir. 

Artıları
 • Uzun pil ömrü
 • Geniş renk ve tema seçeneği
Eksileri
 • Ekranın fazla büyük olması

Huawei Band 6 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle ürün tasarımı çok güzel.Ekran kalitesi ve genişliği gayet güzel. Pikseller sayılmıyor.Kordon kaliteli. Uyku takibi çok detaylı ve doğru ölçümler yapıyor. Oksijen ve stres ölçümleri güzel fakat nabız ölçümünde biraz sapmalar olabiliyor. Bunun dışında diğer özellikleri ve uygulamada bulunan tavsiyeler on numara.Batarya aktif kullanımda bile 9-10 gün gidiyor. 96 spor modu aşırı iyi çoğunu bilmiyorum. Farklı sporlarla uğraşanlar adına yararlı. Cihaz gayet iyi. Önerilir 🙂

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok şık bir akıllı saat bileklik. Ekran kalitesi çok iyi. Günlük hayattaki tüm ihtiyaçları karşılıyor. Gelen arama ve mesajları görebiliyorsunuz. Egzersiz modları kullanıslı. Uyku ve stres takibi çok iyi. İphone ile kullanımda, fotoğraf çekme, müzik gibi özelliklerini kullanılmıyor. Keşke onları da kullanabilseydim..


Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Teknolojik gelişmeler konusunda oldukça önemli markalara arasında yer alan Xiaomi, klasik tasarımların dışımda yenilikçi tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Xiaomi Mi Band 6, yaşam kalitesini artıran özelliklere sahiptir. Başka işler ile ilgilenirken aynı zamanda akıllı saatiniz sayedinde gelen aramaları, mesajları kontrol edebilirsiniz. İstenilen her ortamda rahatlıkla kullanılabilen bu telefon farklı kordon renkleri ile de farklı tarzlara hitap etmektedir. 

Xiaomi akıllı saatin bir önceki servisinde bulunan özellikler arasından eksiklikleri dikkate alarak daha yenilikçi bir cihaz üretmiştir. Yüzme, yoga, voleybol, basketbol gibi onlarca farklı spor faaliyetini desteklemektedir. Xiaomi Mi Band 6 hareket algılama konusunda çok üstün bir özelliğe sahiptir. Nefes alış verişinizi, tansiyonunuzu anlayabilir ve ekran üzerinden sizlere sunar. Böylece kalp atışı, oksijen durumu veya kan basıncı gibi değerlerinizi kontrol edebilirsiniz. Hareketsizliği karşı da duyarlı olan bu akıllı saat, uyku dışında çok fazla hareketsiz kalmanız durumunda sizi uyarıyor.

Mi Smart Band 6’nın en büyük artılarından biri de hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip olan telefonlar ile uyum sağlayabiliyor olmasıdır. Yani telefonunuza göre seçim yapmak zorumda değilsiniz. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir bataryaya sahiptir. 125 mAh bataryaya sahip olması sayesinde yaklaşık 14 gün kadar kullanım imkanı sunmaktadır. 

Artıları
 • iOS ve Android ile uyumlu olması
 • Uzun pil ömrü
 • Başarılı hareket algılama sensörü
Eksileri
 • Kordonunun malzeme kalitesi düşük

Xiaomi Mi Band 6 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bileklik çok güzel ve şık çok beğendim özellikle yeni ekranı muhteşem olmuş yalnız şarjı eski versiyonlara göre biraz az gidiyor yani tüm özellikleri açarsanızşarjı 4-5 gün gidiyor onun haricinde mükemmel

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mi band 4'ten geçiş yaptım. 4'ü olanlar geçebilir ancak 5'i olanlara pek tavsiye etmiyorum. Mi band 4 kordonları tam uyumlu değil. Mi band 5 kordonları ile birebir uyumlu. Ürün çok güzel, özellikle ekranı çok güzel görünüyor. Çerçevesiz ekran komseptine yakın bir tasarım olmuş, muhtemelen bir sonraki mi band 7'de çerçeve çok daha incelir. 5'i olanlar 7'yi almasını tavsiye ederim.


Samsung Galaxy Fit2

Samsung Galaxy Fit2

Bluetooth 5.1, 1.1 İnç AMOLED ekran, 159 mAh batarya , 15 gün batarya ömrü Android ve iOS uyumluluğu ile karşımıza çıkan Samsung Galaxy Fit2 akıllı bileklikler özellikle spor aktiviteleri yapan kişiler için oldukça kullanışlı bir üründür. 5 tip egzersizi tanıma kabiliyetine sahiptir. Egzersiz esnasında kalp atış hızınızı, egzersiz sürenizi ve kalori yakımınızı analiz etmektedir. El yıkama hatırlatıcısı sayesinde hijyen konusunda da önemli bir hatırlatıcıdır.  

Fit 2’nin ekran boyutu 1.5 inç olarak karşımıza çıkmaktadır. Touch Curved AMOLED ekrana sahip olması ile ekran çözünürlüğü de 216×432 pikseldir. İşletim sistemi olarak Tizeni kullanmaktadır. Neredeyse tüm android cep telefonları ile kullanılabilir özelliğe sahiptir. Ancak iOS desteğini şuanlık sunmuyor. Fit 2 tasarım açısından oldukça şık ve konforlu. Silikon bir kordonu var ve rahatsız edici değil. Oldukça hafif bir akıllı bilekliktir. Cihazın üzerinde 2 adet buton bulunurken kolunuza temas eden kısmında da sensörler bulunmaktadır. Bu sensörler kalp ölçer, akselerometre, barometre, gyro gibi sensörlerdir. Pil kapasitesi 200 mAh seviyesindedir. Normal bir kullanımda 3 ile 4 gün kadar idare edilebilmektedir. Ancak bekleme modu sayesinde 5 güne kadar da uzayabilmektedir.

Suya karşı dayanıklıdır. Ter ve yağmurun yanında su altında da rahatlıkla kullanım sunmaktadır. Yani yüzme sporu ile ilgilenenler için de kullanma uygundur. Spor aktivitelerinden sonra toplamış olduğu verileri S Health uygulaması sayesinde detaylı olarak size aktarabilmektedir. Fitness uygulamalarının yanında günlük yaşantıda da kullanabilesiniz bir akıllı bilekliktir. 

Artıları
 • El yıkama hatırlatıcısı
 • Konforlu olması
Eksileri
 • Egzersiz sayısının az olması

Samsung Galaxy Fit2 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mi band 5 ile karşılaştırmalarını izledim. Telefonum samsung olduğundan ve açıkçası xiaomi yerine samsung tercih ettiğimden bunu aldım. Görünüşü olsun hafifliği olsun gayet güzel aktivetelerinizi kaydediyorsunuz, wearable den rahatça cihaza istediğiniz şeyi ekleyebiliyorsunuz. Takması ve çıkarması hafif zorluyor başta onun dışında bir problem göremedim. Ram ve çözünürlük açısından daha iyi band 5ten. Şarj kablosu küçücük olduğu için pek tatmin edici değil ama olsun

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyat performans ürünü, bizim tüm beklentimizi karşıladı. Eşimle beraber aldık, yoğun spor aktivitelerimizi ve uykumuzu kontrol etmek için, düşünen herkese tavsiye ederim.


Honor Band 6

Honor Band 6

Adım izleme, nabız ve uyku takibi, uyku analizi yapma gibi özelliklere sahip olan bir akıllı bilekliktir. Günlük aktivite halinde de kullanılabilen aynı zamanda spor egzersiz aktivitelerinde de kullanıma uygun olan bir akıllı bileklik olarak karşımıza çıkıyor. Gün içinde oluşan tüm verileri rapor halinde görebilme imkanınız bulunmaktadır. Bileklik toplamda 10 tane egzersizi modunu sizlere sunmaktadır. Yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, aletli ve aletsiz egzersiz şeklinde kategorilere ayrılan egzersiz takip programına sahiptir. Egzersizinin sonunda raporlama yapılıyor ve neler yaptığınızı rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Bileklikte optik kalp ritim sensörü bulunmaktadır bu sensör ile hareketsiz kaldığınız anlarda harekete geçmeniz için uyarı yapılmaktadır. Bununla birlikte stres seviyenizi de ölçebilmektedir. TruSleep sayesinde derin uyku, hafif uyku, REM uykusu ve şekerleme gibi uyku türlerinizi ölçebilmektedir. Yani uyku takibi konusunda oldukça başarılı bir akıllı saattir. SpO2 adı verilen kan oksijen seviyesini de takip edebilen bu akıllı bileklik sağlığınız ile ilgili varsa sorunları da raporlamaktadır. Bu akıllı bilekliğin pil ömrü ise oldukça uzundur. Ortalama olarak 10 güne kadar kullanabiliyorsunuz. Daha az süreli kullanımlarda ise bu süre 14 güne kadar uzayabilmektedir. Yani pil süresi tamamen kullanım sürenize bağlı olacak şekildedir. Şarj süresi oldukça kısa 10 dakika şarj ile 3 gün boyunca akıllı bilekliği kullanma imkanı bulabilirsiniz. 

Artıları
 • Spo2 Sensörü olması
 • Pil ömrünün uzun olması
 • Konforlu olması
 • Suya dayanıklı olması
Eksileri
 • Yerleşik GPS olmaması
 • Sınırlı egzersiz modu

Honor Band 6 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

2 yıldır Mi band 4 kullanıcısıyım. Mi Band 6 almak yerine Honor Band 6 tercih ettim. İyiki de bunu almışım. Ekran kalitesi, dokunmatik hassasiyeti, kadran alternatifleri çok iyi. Teknik olarak saatten konuşma dışında bir akıllı saatten beklenecek tüm özellikler var. Stres ölçümü, kandaki oksijen, sürekli nabız ölçümü vs. Eşime de 3 ay önce Mi band 6 almıştım onunla da karşılaştırdım, Mi band 6 ile bunun arasında kalanlar hiç düşünmesin. Ben bu bilekliği aldıktan sonra eşime de Huawei Band 6 pembe aldım. İki bileklik arasında egzersiz modu sayısı dışında herşey aynı. Her ikisi de Huawei Sağlık uygulaması ile çalışıyor. Ekranları, yazılımı herşeyi aynı, ürünlerin kutuları bile aynı. Birinde Honor diğerinde Huawei yazıyor. Bayan için alınacaksa şıklıktan ötürü Huawei Band 6, erkek için de Honor Band 6 açık ara en doğru tercih bence.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben ürünü çok begendim ve almanızı tavsiye ederim. Amoled ekranın yüksek çözünürlüğü, dokunmatik hassasiyeti, 100'den fazla ücretsiz ekran teması, hafif ve zarif duruşu,malzeme ve işçilik kalitesi, kurulum kolaylığı, şarjının uzun süreli olması(12-13 gün kadar) ,tam bir fiyat-performans ürünü kendisi. Samsung healt desteklemiyor cihazı ama huawei sağlık programını indirerek kolay kurulum yapabilirsiniz ve son olarak ekran koruyucusu ile birlikte almanızı tavsiye ederim 🙂


Amazfit Band 5

Amazfit Band 5

Geniş ve büyük yani neredeyse tam ekran diyebileceğimiz bir ekrana sahip olan Amazfit Band 5, en büyük farklık özelliği olarak SpO2 sensörünün olmasını gösterebiliriz. Bu sayede oksijen yoğunluğunu rahatça ölçer ve takibini yapabilir. 11 farklı spor modu takibi yapabilmektedir. Tasarımı açısından oldukça hafif ve ince yapıya sahip olan bir bilekliktir. Bileğinize taktığınız zaman herhangi bir rahatsızlık duymanız gibi bir durum söz konusu değildir. Yani bilekliği kolundan hiç çıkarmayanlara için de herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir, rahatsızlık vermeyecektir.

Siyah, yeşil ve turuncu renkleri ile satışa sunulmuştur. 1.1 inç AMOLED ekranı bulunmaktadır. Ekranda hem dikey hem de yatay kaydırmakta yapabilme şansınız bulunmaktadır. Arayüz çeşitliliği vardır ve 45 den fazla ara yüz bulunmaktadır. Bileklik üzerinden ya da yükleyeceğiniz Zepp uygulaması üzerinden bu uygulamaları seçebiliyorsunuz. Ekran çözünürlüğü 126×294 pikseldir. Ancak olumsuz bir özellik olarak  ekranın güneş altında görünürlüğü oldukça düşüktür. 50 metre kadar suya dayanıklılık gösterebilmektedir. Yani bileklik ile suya girip endişe etmenize gerek yok. Amazfit Band 5, 11 farklı spor takibi modunu yapmaktadır. Bunlar koşu, bisiklet, yürüyüş, eliptik, kürek, yoga, ip, yüzme ve serbest çalışanlar yer almaktadır. Bunlarla birlikte stres takibi ve nefes egzersizleri de bulunmaktadır.

Cihazda BioTracker 2 sensörü yer almaktadır ve bu sayede kalp atış hızınız tüm antrenman boyunca takip altında kalmaktadır. Cihazda yerleşik GPS bulunmamaktadır. Bunun için de açık hava etkinliklerinde telefonunuzu yanınıza almanız gerekmektedir. Android ve iOS ile uyumluluk gösteren bir akıllı bilekliktir. 

Artıları
 • Fiyatının uygun olması
 • Spo2 sensörü bulunması
 • Bir çok spor modu olması
Eksileri
 • Ekran parlaklığının açık havada yetersiz olması
 • Yerleşik GPS olmaması

Amazfit Band 5 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanışlı ürün, fiyatına göre özellikleri üstün. Diğer rakiplerine göre şarjı biraz kısa kalabilir, özellikle SpO2 sensörü açıldığı zaman şarj ömrü kısalıyor. Uykuda nefes kalitesi takibi de buna dahil oluyor fakat hâlâ bu özelliğin betada olduğunu belirtmeliyim. Diğer özellikleri rakiplerine göre gayet düzgün çalışıyor. Manyetik başlıklı şarj konnektörü başarılı. Uygulama arayüzü ve ayrıntılı olmasını burada değerlendirmeye gerek yok.. muhteşem.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün sensör doğruluğu vs. çok iyi olsa da arayüz desteği neredeyse yok gibi düşünebilirsiniz. Seçebileceğiniz tema sayısı çok az ve var olanlar da pek güzel değil.


Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5

Fitbit, Eylül ayında piyasaya sürülmüş olan bir akıllı bilekliktir. EKG özelliği sayesinde kullanıcılar kalp atış hızlarını ölçebiliyordu ancak bu özellik Fitbit 5’de bulunmamaktadır. Bu akıllı saat ve bileklikler için oldukça önemli bir özelliktir. Yeni tasarımı ve renkli bir tasarıma sahip olmaz sebebi ile dikkat çekici bir bilekliktir. Fitbit, Charge 5 ve bazı modelleri için bir güncelleme geliştirmiştir. EKG uygulaması sayesinde kalbinizin ritminin okunması mümkün hale gelmiştir. Cihazın kalp atış hızınızı ölçebilmesi için öncelikle uygulamayı açmanız gerekiyor. Akıllı bileklik günlük öneriler için faaliyetleriniz takip ediyor.

Ter önleme özelliği sayesinde spor esnasında kullanıma uygundur. Ayrıca darbeye dayanıklı bir cama sahiptir. 

Yüzme ve su ile yapılan aktivitelere karşı belirli bir seviyede dayanıklılık gösterse de daha dayanıklı akıllı bileklikler bulunmaktadır. Çözünürlüğü düşüktür. 

Artıları
 • Dayanıklı ekran
 • Uzun ömürlü pil
Eksileri
 • Düşük çözünürlüğe sahip olması

Fitbit Charge 5 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben memnunum fakat türkçe dil desteği ve daha fazla egzersiz alternatifi olsa iyi olurdu


Reeder Reefit S2 Lite

Reeder Reefit S2 Lite

Adım sayma, suya dayanıklı olma, titreşim özelliğinin bulunması, dokunmatik ekrana sahip olması ve ivmeölçer özelliğinin bulunması nın yanında kalori hesaplama, uyku takibi yapma gibi özelliklere sahip olan bir akıllı bilekliktir. Batarya kapasitesi 90 mAh olup ekran boyutu 0.96 inçtir. Ekran çözünürlüğü 80×160 ve dikdörtgen şeklindedir. Android ve iOS ile uyumludur. Büyüklük olarak Mi band serisi ile benzer ölçülerdedir. Ekran parlaklığı yeterli ve tema çeşitliliği yeterlidir. Menüler arası geçiş yandaki tuş ile yapılmakta olup dokunmatik ekran özelliğine sahip değildir. Fiyatının ucuz olmasına karşın malzeme kalitesi fiyatına göre iyi sayılır.

Artıları
 • Android ve iOS ile uyumludur
 • İvme ölçer ve kalp atış hızı ölçer özelliği bulunmaktadır
 • Adım sayma özelliği bulunmaktadır
 • Suya dayanıklı
 • Kordonu değiştirilebilir
Eksileri
 • Wi-Fi yok ve mikrofonu bulunmamaktadır
 • Telefon görüşmesi yapılamıyor
 • Toza dayanıklı değil
 • Konum bilgisi ve SIM desteği yok
 • Jiroskop yok
 • Dokunmatik ekran yok

Reeder Reefit S2 Lite Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel bi bileklik fiyatına göre çok iyi aşırı bi beklentiniz olmasın ama bildirimleri gayet iyi veriyor. Biri aradığı zaman titriyor. Wp ve SMS bildirimlerini ekranda gösteriyor. Adım sayıyor. Kalp ritminizi ölçüyor. Kendiniz fotoğraflarınızı arka plan yapabiliyorsunuz

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün fiyatına göre iyi ilk başta kullanımı zor biraz uğraştıktan sonra kullanmayı öğreniyorsunuz ekran full dokunmatik değil sadece ekran üzerinde küçük bir yovarlak şeklinde desen var ona basıp uygulamaları geçiyorsunuz kullanmak istediğiniz uygulamayı Desenin olduğu bölümü biraz basılı tutuyorsunuz


En Iyi Akilli Bileklik 4

Akıllı Saat mi, Akıllı Bileklik mi Almalıyım?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı cihazlar artık hayatımızın tamamında yer almaya başlamıştır. Özellikle de giyilebilir teknoloji ürünlerinden olan akıllı saat ve akıllı bileklikler pek çok kişi tarafından kullanılan ve pratik yaşam sunan cihazlar arasında yerini almıştır. Son zamanlarda popüler olması da pek çok kişi tarafından merak edilir hale gelmesini sağlamaktadır. İnsanlar için pek çok iyi özelliğin bulunduğu ve tasarımı ile dikkatleri çeken akıllı saat ve bileklikler 7 den 70 e herkesin bileğinde. Akıllı saatler teknolojinin ilerlemesi ile birlikte gelişen ve herkesin hayatında yer alan ürünler olmuştur. Spor yapmayı seviyor ve kendinizi kontrol etmekten hoşlanıyorsanız akıllı saatinizi adım sayma özelliği sayesinde spor yapma sırasında, yürüyüş ya da koşu esnasında kullanabilirsiniz.  Bunun yanında uyku saatinizi düzenlemek için de akıllı saatleri kullanabilirsiniz. Akıllı saatler telefonlar ile birlikte senkronize bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede telefondaki müziği kontrol edebilirsiniz ya da gelen bildirimlere mesajlara bakabilirsiniz. Akıllı saatlerde alarm teknolojisi de bulunmaktadır. Kalori ölçebilmektedir ve sporcuları yönlendiren özellikleri bulunmaktadır. GPS özelliği bulunur ve bu sebepten dolayı da pek çok kişi tarafından tercih edilir. GPS özelliği sayesinde ebeveynler çocuklarının konumlarını kontrol edebilmektedir. Google veya Siri gibi kişisel asistanları da çalıştırma özelliği bulunur. Akıllı bileklikler ile karşılaştırıldığı zaman daha pahalıdır. Ancak akıllı saatler de akıllı bileklikler de giyilebilir teknoloji ürünleri arasında kullanışlı ürünlerdir. Akıllı bileklikler daha çok spor yapan ve günlük kullanıma uygun cihazlardır. Genellikle GPS özellikleri bulunmaz.  Akıllı saatlerde ise GPS özelliği bulunur bu sebepten dolayı konum takibi yapmak mümkün hale gelir. Yani en önemli özellik olarak GPS özelliği sizin için önemli bir özellikse ve gerekliyse bu durumda akıllı saati tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak eğer GPS sizin için çok da önemli değilse bu durumda da akıllı bileklikleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Sonuç

Akıllı bilekliklerin genel özelliklerini ve bazı akıllı bilekliklerin incelemesini bu yazımızda detaylı bir şekilde anlattık. Akıllı bileklik satın alırken piyasada bir araştırma yapmanız ve marka, modeller arasından kendi istek, ihtiyaçlarınıza uygun olacak bir cihaz seçimi yapmanız daha mantıklı olacaktır. Fiyatları da genellikle uygun ve her bütçeye uygun olacak şekilde farklı modeller üretilmektedir. Eğer akıllı bilekliğin sahip olduğu işlevsel özellikler ile sizin istediğiniz özellikler uyuluyor ise bir akıllı bileklik satın alabilirsiniz. Böylece normal bir kol saati yerine akıllı bilekliğinizi kullanabilir telefonunuzla senkronize olabilirsiniz. Telefonunuza bakamayacağınız durumlarda akıllı bilekliğiniz ile her şeyi kontrol edebilir haberdar olabilirsiniz.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir