10 En İyi Android TV Box Tavsiyesi (Kullanıcı Yorumları ve Satın Alma Rehberi)

Her geçen gün teknolojide ilerlemelerin kaydedilmesi üzerine artık insan yaşantısı daha kolay bir hale gelmektedir. İnsan yaşantısına kolaylık sağlayan teknolojilerden biri de TV Boxlardır. Peki TV Box nedir ve ne işe yarar? Televizyona kolay bir şekilde bağlanan bu cihazlar ile televizyonlarınızı kolaylıkla akıllı TV’ye dönüştürebilir ve bu ürünler sayesinde Netflix, Disney Plus, Youtube ve Amazon Prime gibi hizmetlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu cihazlar sayesinde ayrıca internette gezinebilir ve televizyonunuzdan oyunlar oynayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere yardımcı olacak bir satın alma rehberi ve en iyi Android TV Box önerileri bulunmaktadır.

En çok tercih edilen: Xiaomi Mi Box S 4K
En iyi Android TV Box: Mecool KM24K
Bakmaya değer: Botech Wzone 4K
En çok tercih edilen TV Stick: Xiaomi Mi TV Stick 4K
En iyi TV stick: Next 4K TV Stick
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Android Tv Box 2

Android TV Box Nedir?

TV Box Smart TV de görebileceğiniz tüm özellikleri taşıyan bir kutudur. Android işletim sistemi ile çalışmaktadır ve farklı bağlantılar üzerinden kurulum imkanı da sağlamaktadır. Dünya genelinde sayısız kanala televizyonunuz üzerinden ulaşma imkanı bulabiliyorsunuz. Ayrıca tüm cihazlarda da kullanılabiliyor olması önemli özelliklerinden biridir. 

TV box pek çok kişi tarafından farklı TV şovlarını izlemek için kullanılmaktadır. Bu TV şovları arasında Netflix, Youtube, Blue TV, Disney Plus, Fubo TV veya Hulu gibi film ve dizi izlenecek kanallar bulunmaktadır. Günümüzde TV box üreticiliği yapan pek çok farklı firma bulunmaktadır. Bu üreticiler arasında en çok tercih edilen bilinen ve ilklerden olan Apple’dır. Ancak bununla birlikte Xiaomi, Google Chromecast, Philips ve Anker adında farklı markalar da bulunmaktadır. Bu TV box ürünlerinin markalarından kaynaklı olarak fiyat skalası da değişiklik göstermektedir. Yani 100 TL den başlayan fiyatlar ile TV box ürünü alabilirken aynı zamanda 10 bin TL civarında da TV box bulmanız mümkündür. Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ile birlikte özellikle TV sektöründe büyük ve yeni gelişmeler meydana gelmektedir. 

Peki TV box ne işe yarar? TV box genel olarak televizyona bağlanan ve kanalları izlemek için kullanılan bir teknolojik üründür. İnternet bağlantısı sayesinde Netflix, Youtube ve Blue TV gibi uygulamalardan film, dizi, TV izleme imkanını sunar. TV box ürünü televizyonunuzdan izlemek istediğiniz içeriklere ne kadar kolay ulaşabiliyorsanız televizyonunuzda da aynı performansı göstermektedir. Bu cihaz ile HDMI girişi olan tüm televizyonları akıllı TV’ye dönüştürme imkanı bulabilirsiniz. 

İlk olarak TV box’ın TV’ye bağlanması gerekir. Daha sonra Ethernet kablosu yardımı ile ya da Wi-Fi bağlantısı sayesinde internete bağlanması sağlanır. TV box’ın TV’ye ve internete bağlanmasının ardından istenilen uygulamaların yüklemesi yapılabilir. TV box’a uygulama yükleme işlemini gerçekleştirirken de Google Play Store’u kullanmak gerekir. Uygulamaları yüklemek ve açmak için Google play Store dizden bir gmail hesabı isteyecektir. Google Play Store üzerinden Netflix, Youtube, Amazon Prime, Blue TV, HBO gibi video, film ve dizi izleme kanallarını indirmeniz mümkündür. Yani kullanıcılara en sevilen TV hizmetlerini sunan teknolojik bir üründür.

Tam anlamı ile işlevi bunlar gibi görünse de bununla birlikte bir TV de yapılabilecek tüm imkanları da sunar. Belge oluşturabilir, hava durumunu kontrol edebilir bir bilgisayarın yapabileceği her şeyi yapabilirsiniz. Google play store üzerinden oyun, eğlence, müzik alanında akla gelebilecek her şeyi akıllı telefonlarda olduğu televizyonunuza yükleme şansını TV Box sayesinde elde edebilirsiniz. 

En Iyi Android Tv Box 4

Android TV Box Alurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlemci

Satın almak istediğiniz TV Box ürününde işlemci hızı ve çekirdek sayısı direkt olarak kullanıcı deneyimini etkileyen bir faktördür. Tek çekirdekli ya da eski işlemci modellerine sahip olan TV Box’lar en basit işlemleri bile yaparken ısınacak ve hata verecektir. Bu sebeple ucuz fiyatlı Android TV Box’lara sadece fiyatları uygun diye yönelmemek gerekir.

Ram

Tüm Android cihazlarda olduğu gibi TV Boxların da belirli bir RAM’i bulunmaktadır. Android ürünlerde en önemli kriter RAM, işlemci ve GPU’dur. Bu özellikler açısından düşük kategoride bir ürün tercih ederseniz izlemek istediğiniz videolar, tv programları, diziler ve müzikler yavaşalayacak yapacağınız işlemler de aynı yavaşlığa sahip olacaktır. Özellikle RAM belleğiniz konusunda 2 GB dan az bir RAM’e sahip olan ürünleri tercih etmemeye özen göstermeniz önemlidir.

Depolama Alanı

Depolama alanı az olan bir ürüne yeterince uygulama yükleyemeyeceğiniz için bu biraz sinir bozucu olabilir. Depolama alanı en az 8 GB olan bir ürün tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Port Sayıları ve Türleri

Satın alacağınız cihazdaki port sayısı ve türleri de bazı kullanıcılar için önem arz etmektedir. Çoğu zaman tek bir USB girişi yeterli olsa da bazı kullanıcıların birden çok USB girişine ihtiyaçları olabilir (Örneğin depolama aygıtı ve harici mouse/klavye takmak için). Ayrıca HDMI 1.4, HDMI 2.0’a göre artık daha düşük kapasiteli kaldığından ve 4K içeriklerin de günden güne artmasından dolayı ileriye dönük bir satın alma fikrindeyseniz HDMI 2.0 bulunan bir model tercih etmeniz daha mantıklı ve kullanışlı olacaktır. 

Netflix Lisansı

Satın almak istediğiniz Android TV Box ürününün hangi uygulamaları desteklediğine de dikkat etmeniz önemlidir. Netflix’i destekleyen her cihaz Netflix’i en yüksek çözünürlükte oynatabilecek demek değildir. Piyasada bulunan çoğu Android TV Box’ın Netflix ile 4K video lisansı bulunmamaktadır. Bu cihazlarda sadece mobil çözünürlükte Netflix yayını izleyebilirsiniz.

Tüm bunların yanında bir de Android TV Box ürünlerinde en çok dikkat edilen konu ses sistemidir. 5.1 Ses sistemi varsa daha iyi bir ses sistemine sahip olursunuz. Çözünürlük konusunda ise en düşük olarak 1080p çözünürlükteki cihazları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

En Iyi Android Tv Box 6

En İyi Android TV Box Tavsiyeleri

Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi sonucunda Android TV Box gibi hayatı daha konforlu ve kolay hale getiren ürünler üretilmeye başlanmıştır. Biz de bu yazımızda sizlere en iyi akıllı TV dönüştürücü ürünlerden bahsedeceğiz.

Xiaomi Mi Box S 4K

Xiaomi Mi Box S 4k

Android TV Box konusunda iddialı ürünlerden biri olan Xiaomi Mi Box S 4K kutu içeriği olarak cihazın kendisinin yanında mikrofonlu Bluetooth kumanda bunun yanında HDMI kablosu ve güç adaptörü ile birlikte gönderilmektedir. Kumandanın yanında pilleri gönderilmediği için pilleri kendiniz temin etmelisiniz. Bir de tatbiki kullanım kılavuzu ile birlikte diğer belgeler de yanında gönderilmektedir. Tasarım olarak incelediğimiz zaman cihaz gerçekten tasarım olarak ince ve hafif bir tasarıma sahip. Kumandası oldukça hafif ve tuşlara basma işlevi oldukça rahat. Tuş basma sonucunda oluşan tepki son derece iyi ve elinizde rahatça kullanabileceğiniz, kavrayabileceğiniz bir cihaz. Minimal bir tasarıma sahip bunun için de tuşları kontrol etmek oldukça basittir. Kumandanın tuşlarına geldiğimizde orta kısımda geri tuşu, yuvarlak ev tuşu ve uygulamalar tuşu bulunmaktadır. Kumandayı kutu ile eşleşirmek için kurulum ekranında görüldüğü şekilde 20cm uzaklıktan yuvarlak ev tuşu ve uygulamalar tuşuna aynı anda bir süre boyunca basılı tutmanız gerekmektedir. Daha sonra da kurulumu yapmanız için yönlendirmeler çıkıyor. Bu yönlendirmeleri takip edip kurulumu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kumanda da ekstra olarak Netflix tuşu bulunuyor bunu da belirtmek isteriz.

İlk olarak favori uygulamalarınız arayüzde çıkıyor. Netflix YouTube Blue TV gibi uygulamaların canlı widgetlarını da görmeniz mümkün. Tüm bu arayüz görüntüsü ayarlar sekmesinden değiştirilebiliyor. Yazılım olarak ise cihaz Android 8 Oreo’ ya sahip ancak bununla birlikte 9 Pie güncellemesi de bulunmaktadır. Arayüzü tıpkı bir android telefon gibi olduğu için kolayca kullanılabilir. Mağaza olarak Google Play Store mevcut. Cihaza APK olarak uygulama yüklemesi yapabilmeniz mümkün ancak yüklediğiniz uygulamalar arasından uyumsuz olanlar ekran genişliği konusunda sorun çıkarabiliyor. Netflix ve YouTube da herhangi bir sıkıntı olmadan akışı takip edebiliyorsunuz. Bu cihazda ekran yansıtma özelliği var ancak telefonunuzun da bu özelliği desteklemesi gerekmektedir. iOS telefona sahipseniz ekran yansıtma özelliğini kullanamıyorsunuz. Android işletim sistemine sahip bir telefon üzerinden ekran yansıtma özelliğini kullanabilirsiniz ancak.

Uzun bir süre kullanımın ardından kasma sorunu ortaya çıkıyor. Bunun sebebi ise açılan uygulamaların arka planda kalmasıdır. Android 9 güncellemesi yapıldığı zaman mikrofon çalışmaması gibi bir problem ortaya çıkabiliyor. Ulusal kanalları izlemeniz ya da uydu bağlamanız gibi bir durum söz konusu değildir. Bu tür kanalları izlemek istiyorsanız bazı uygulamaları kullanmamanız gerekir. Mouse ve klavye ile çalışma kolaylık sağlama fırsatı sunan bir ürün. iOS ya da android işletim sistemine sahip olan telefonlar üzerinden kontrol etme imkanı sağlamaktadır. Bunun için de android TV remote uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Çok iyi ve geniş ekran bir televizyona sahibim ancak bana yeterli gelmiyor akıllı bir televizyon özelliği göstermesini istiyorum diyorsanız bu cihazı kullanarak istediğiniz imkanlara erişebilirsiniz. Netflix uygulamasını 4K olarak izleyebileceğiniz sayılı cihazlardan biridir. 

Artıları
 • USB Bellek desteği
 • Akıcı arayüz
 • Sesli komut desteği
 • Netflix 4K lisansı
 • Bluetooth 5.0 desteği
Eksileri
 • Android 8 ile gelmesi
 • Arayüzünün bir süre sonra yavaşlaması
 • 8 GB hafıza

Xiaomi Mi Box S 4K Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Netflix, Prime Video, Disney+, Youtube, Mubi, BluTv, Exxen... hepsini cihaza yükleyebilirsiniz. Herhangi bir donma kasma olmuyor. Kumandası şık ve kullanışlı. Akıllı TV'si olmayanlar için çok iyi bir ürün. Telefonumdaki görüntüyü cihaza yansıtabiliyorum 3. parti uygulamalarla.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Teknolojik ürünlerde yorum yapılmadan önce en azından 1-2 ay ürünün kullanılması gerekiyor. Ürünün satın alındığı gün yapılan yorumlar aşırı derecede aldatıcı oluyor. Ürünü yaklaşık bir yıldır kullanıyorum, üründe en büyük sıkıntı, cihazı bir süre kullanıp kapattıktan sonra cihazın donma yapması ve mutlaka cihaz yeniden başlatılması gerekiyor. Bunu için fişini çekmeye gerek yok kumandadan güç tuşuna basılı tutulduğunda Cihazı yeniden başlat menüsü açılıyor onay verince cihaz kendini yeniden başlatıyor bu kadar basit. Cihazda gelen yüklü programlar maalesef kısıtlı kendi android marketinde de uygulamalar kısıtlı. Bunu için ek uygulama yüklemeniz gerekiyor bunlarda sorunsuz çalışıyor. Uygulama içindeki oyunları oyun kolu ile sıkıntısız oynayabiliyoruz, netflix ve youtube mükemmel ve hatasız bir şekilde çalışıyor, tarayıcı olarak da Puffin browser yükleyin film izleme dahil tüm sitelere giriş yapabiliyorsunuz. Kısacası, evimde az akıllı ama çok kaliteli TV’im var diyorsanız tam size göre.


Mecool KM24K

Mecool Km24k

Mecool KM24K android işletim sistemine sahip olan 8 GB kapasiteli bir TV ürünüdür. 4K çözünürlüğe sahiptir. Bluetooth bağlantısı bulunmaktadır ve aynı zamanda internet bağlantısı da vardır. Sesli komut özelliği bulunan sayılı Android TV Box ürünlerinden biridir. USB bağlantısı bulunmaktadır. 2 GB Ram’e sahiptir. 2 adet USB giriş yeri bulunmaktadır.

Fiyat olarak Xiaomi Mi Box S 4K’dan yüksek olan bu Android TV Box, ek olarak fazladan USB girişi ve Ethernet kablosu desteği sunmaktadır. Akıcılık ve kumanda hızı olarak da Xiaomi’den bir tık önde sayılır. Kullanıcılarından tam not alan tamamen lisanslı bir TV Box markasıdır.

Artıları
 • 4K Netflix lisansı
 • 2 Adet USB girişi
 • Sesli komut desteği
Eksileri
 • Marka bilinirliği az
 • 8 GB hafıza

Mecool KM24K Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mecool km2 gerçekten kaliteli.Kumandası harika ,ethernet kablo girişi olması başlıca tercih sebebidir.Sertifikalı olması kumandadan tamamen kapatıp açılabilmesi sürekli kullanımda donmaması ısınmaması harika. Tek eksisi hafızanın 8gb olması onun dışında gayet kullanışlı bir ürün.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tam bir f/p cihazi gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Kasma donma takilma yok. Netflix amazon prime YouTube lisansli. Oyun oynaniyor. Tv uygulamasi ile televizyonda izleyebiliyorsunuz. Wifi yeterli ama isteyen kablo ilede baglanabilir. Kumandasi çok güzel. Mi den cok daha kaliteli


Botech Wzone 4K

Botech Wzone 4k

Botech Wzone, akıllı olmayan TV’lerin saha işlevsel ve güncel hale gelmesi için kullanılan satın alınan bir üründür. İnternet üzerinde bir şeyler araştırma ya da program yükleme özelliklerinin bulunması ile öne çıkan bir TV Box üründür. Oldukça pratik bir kullanıma sahiptir bunun için de herkese hitap eden herkes tarafından kullanılan bir üründür. Yani elektronik cihazlar konusunda çok fazla bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından dahi oldukça rahat kullanılabilecek bir üründür.

Botech Wzone 4K görüntü sunan bir cihazdır. Android işletim sistemine sahiptir. Bu sayede televizyonunuzu çok daha uygun fiyatlar ile yükseltme imkanı bulabileceksiniz. Netflix, Disney+, Amazon, Apple TV ya da BluTV gibi uygulamaların ekran üzerinden 4K izlenmesine imkan tanımaktadır, bütün lisansları tamdır. Bununla birlikte bir müzik uygulaması olan Spotify’ı da desteklemektedir. AV girişi bulunmaktadır ve bu giriş sayesinde eski tip televizyonlarda dahi kolayca çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Oldukça şık ve sade bir görünüme sahiptir bu durum sonucunda da karmaşık ya da kötü görüntülerin ortaya çıkmasına engel olur. Wi-Fi desteği vardır ve böylece yüksek seviyede hızda internet bağlantısı kurma imkanı tanımaktadır. Botech Wzone 4K Ultra HD Android TV Box sahip olduğu pek çok özellik sayesinde kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. 

Artıları
 • 4K Netflix lisansı
 • USB Type-C girişi
 • Android 10 ile gelmesi,
Eksileri
 • Bluetooth 4.2 versiyeonu
 • 8 GB hafıza

Botech Wzone 4K Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Uzun araştırmalar sonucu aldım. Çok memnunum. Yerli ve lisanslı olması ekstrası. Kesinlikle pişman olmazsınız. Bilgisayarı bir o televizyona bir o televizyona bağlamaktan yorulmuştum. Beni büyük yükten kurtardı.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü almadan önce uzun bi araştırma yapmıştım, en sonunda bu cihazda karar kıldım ve en iyi tercihi yaptığımı düşünüyorum. Üründe hiç bişekilde donma takılma yok, resmen yağ gibi akıyo diyebilirim. Uygulamalar arası geçiş hızı olsun uygulamaların kullanılabirliği olsun kesinlikle parasını hakediyor


Next My Box

Next My Box

Android işletim sistemine sahip olan bu cihazın 16 GB kadar bir kapasitesi vardır. Çözünürlüğü 4K. USB bağlantısı bulunamıyor ve günümüze popüler olarak kullanılan IP TV izleme kanalının kullanılmasına izin vermektedir. 2 GB ram’e sahiptir. Sesli komut özelliği bulunmamaktadır ve ekran yansıtma özelliğinizden de kullanıcılarını mahrum bırakan bir TV box ürünüdür. 16 GB kapasitesi vardır, bu özellik rakiplerine bakınca artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu popüler markaların desteği 8 GB ile sınırlı kalıyor. Bluetooth desteği olmaması ve Netflix’i HD izleyemeyecek olmanız sebebi ile hayal kırıklığı yaratıyor. Daha çok IPTV kullanan kullanıcılar tarafından tercih edilen bir ürün.

Artıları
 • 16 GB hafıza
 • IP TV için ideal
Eksileri
 • Netflix HD çalışmıyor
 • Bluetooth yok
 • Ekran yansıtma yok

Next My Box Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

TV Box olarak bu fiyata en iyisi... Kalitesiz benzer ürünlerdeki absürtlükler saç baş yoldururken Next gayet pratik ve akılcı içerik tasarımıyla 5 yıldızı hak ediyor. Android 10 ve gayet yeterli ve hızlı işlemci ve Ram kapasitesi, bezginlik yaratmadan kullanım kolaylığı sağlıyor. 10 numara 5 yıldız... Tavsiye ederim...

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bein Connect i eskiden destekliyormuş ama artık desteklemiyor. Ben iyi araştıramamışım bu detayı. Bu amaçla alacakları uyarmak istedim. Daha sonra diğer uygulamaları destekler mi bilemeyiz. Bunun android sürümü ile bir bağlantısı yok çünkü bu cihazda android 10 var. Neredeyse 10 yıllık telefonumda andriod 6 ile bein connect izliyorum. Bein markası ile ilgili desteği yok bence. Netflix de lisanlı değil bu yüzden çözünürlük düşük denmiş, benim üyeliğim pasif olduğu için denemedim.


Case 4U Tanix TX6 4K

Case 4u Tanix Tx6 4k

Çin menşeili bir ürün olan Case 4U Tanix TX6 4K Android TV Box, 4GB RAM ve 32GB dahili depolama alanına sahip olan bir cihazdır. Android 9.0 işletim sistemine sahiptir. Google Play Store içerisinde bulunan tüm uygulamaları eğer android TV ile uyumlu ise yükleme ve kullanma imkanı bulabilirsiniz. Netflix, Blue TV, Puhu TV, Google Play Filmler ya da IP TV gibi uygulamaları da kullanma imkanına sahip olabilirsiniz fakat farklı şekillerde yüklenmeleri gerekebilir. Kullanıcı yorumları dikkate alındığında genellikle sevilen ve tercih edilen bir üründür. 

Fakat eğer dizi/film platformlarını kullanmak için alıyorsanız tavsiye edeceğimiz bir ürün değildir. Zira güçlü donanımına rağmen lisansı olmayan bir üründür. Bu sebeple Netflix’i kolay bir şekilde indiremezsiniz. İndirseniz bile HD görüntü elde edemezsiniz. Aynı şekilde Amazon Prime’da ve BeIN Connect uygulamalarında da sorun yaşanmaktadır. Eğer Kodi kullanacaksanız ve oyun oynayacaksanız yine de tercih edebilirsiniz.

Artıları
 • 32 GB hafıza
 • 4 GB Ram
 • Oyun ve IP TV için ideal
Eksileri
 • Sınırlı Netflix desteği
 • BeIN Connect çalışmıyor

Case 4U Tanix TX6 4K Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Uzun süredir özellikle Netflix izlemek için mi box almayı düşünüyordum ama fiyatları çok yükselince indirimden bu cihazı aldım. Bende Vestel 106 ekran TV var smart ama çok yavaş TX6 yi bağlayıp Netflix testi yaptım 960x540 çözünürlük te gösteriyor ve buda benim için gayet yeterli bir çözünürlük onun haricinde zaten donanımsal özellikleri yeterli hzili bir şekilde ilerleyebiliyorsunuz. Sadece öneri olarak bu tip TV boxlarda bence mouse özellikli kumandalardan almakta fayda var daha rahat kullanabiliyorsunuz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok iyi stabil çalışan bir ürün. Eba bilgisayarı olarak kullanıyoruz. Eba, zoom, ve diğer eğitsel uygulamaları sorunsuz çalıştırmakta. Klavye, fare ve web kamera bağlanabilen üç usb portu olması büyük avantaj. Ben Everest ve Logitech web kameralarını kullandım. Bu cihazlar tüm web kameralarla uyum sağlamaz bilginize.


Wellbox H3 4K

Wellbox H3 4k

Wellbox markasının medya oynatıcı, player modelleri oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu ürünlerden biri de Wellbox H3 4K Android TV Box olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu cihaz sayesinde android özelliğe sahip olmayan televizyonlar ya da cihazlar android özelliğe sahip olmaktadır. Wellbox H3 TV Box içerisinde web tarayıcı desteği de bulunmaktadır. Yani web tarayıcısı üzerinden yapmak istediğiniz araştırmaları rahatlıkla yapabilirsiniz. Wellbox H3 TV box, Android işletim sistemine sahip olan bir cihazdır. Oldukça anlaşılır bir kullanıcı arayüzü bulunmaktadır. ARM Cortex-A53 işlemciye sahiptir. 16 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır ve oldukça yeterli bir alana sahiptir. 4K çözünürlük teknolojisini desteklemektedir, Ultra HD çözünürlük sunmaktadır. Minimal bir tasarıma sahiptir. Akıllı kumandası ile her işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Kablolu ve kablosuz bağlantı destekleri bulunur ve bu verimlilik için önemlidir. Wi-Fi, bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, AV ve microSD kart bağlantıları bulunmaktadır. Kablosuz olarak Wi-Fi teknolojisi sunmasının yanımda kablolu olarak da internete bağlanmak mümkündür. İçerisinde 4 farklı USB girişi bulunmaktadır ve böylece farklı işlemler aynı anda gerçekleştirilebilir. 

Fakat bu cihazın en büyük eksisi Google lisansı olmamasıdır. Yani Netflix gibi uygulamaları direkt olarak marketten indiremezsiniz, sitesinden indirmeniz gerekir. Bu şekilde indirilen uygulamarda ise HD desteği bulunmamaktadır. Amazon Prime ile test etmedik fakat çalışmadığını söyleyen yorumlar mevcut. Bunun dışında Youtube’ü 4K izleyebilirsiniz.

Netflix ve Amazon Prime izlemek için bir cihaz arıyorsanız, bizim tavsiyemiz üzerine az bir miktar daha ekleyip farklı bir cihaza yönelmeniz olacaktır.

Artıları
 • 4 USB girişi
 • Ethernet girişi
 • 16 GB hafıza
Eksileri
 • Netflix HD izlenmiyor

Wellbox H3 4K Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ip tv kullanmak amacıyla almıştım, içindeki uygulamalar ile çözünürlük çok kötü görünüyordu ama google play üzerinden başka uygulama indirip onda çalıştırıyorum ip tv yi çok memnunum,
youtube da kullanıyorum oldukça güzel, tavsiye ederim

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Alternatifleri değerlendirilebilir. Çoğu uygulamayı desteklemiyor. Play store yok Google uyumlu değil. Netflix güncelleyince çalışmıyor.


Xiaomi Mi TV Stick 4K

Xiaomi Mi Tv Stick 4k

Xiaomi Mi TV Stick 4K, akıllı özelliğe sahip olmayan televizyonlar için televizyonlarda bulunan HDMI portu sayesinde Akıllı TV özelliği sunam bir cihazdır. 4K kaliteye sahiptir ve bu sayede en sevilen dizi, program, film, belgesel ve müzikler rahatlıkla dinlenebilir ve izlenebilir. Yani akıllı olmayan her televizyon bu stick ürün sayesinde akıllı hale getirilebilir. Xiaomi TV Stick 4K’yı televizyonun HDMI girişine taktıktan sonra WiFi bağlantısı kurup Google Play’e girin daha sonra karşınıza çıkan binlerce diziye, filme, oyuna ve programa rahatlıkla erişin. Televizyonunuzu akıllı hale getirmek için kullanacağınız en pratik yol budur.TV Stick 4K, Netflix, Youtube, Prime Video ve Ziggo TV adındaki ve bunun gibi popüler uygulamalar bu cihaz sayesinde ulaşılır hale gelmektedir. 

Xiaomi TV Stick 4K, yerleşik Chromecast sayesinde tüm isteklerinizi gerçekleştirerek memnuniyet sunmaktadır. Akıllı bir televizyon haline gelen cihazınızdan istediğiniz filmi izleyebilir istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz. Gelişmiş Dolby Atmos ve DTS HD teknolojisine sahiptir. Bu sayede de daha gerçekçi sesler duymanız sağlanır.

Oldukça sade yapıda bir uzaktan kumandası vardır. Bu uzaktan kumanda, en son teknoloji olan Bluetooth V5.0 teknolojisine sahiptir. Güçlü bir performansa sahip olan Cortex-A35 dört çekirdekli işlemci ile çalışmaktadır. Oldukça hafif ve kolay taşınır özelliğe sahiptir. TV’ye kolayca takılabilir ve çıkarılabilir. Bağlanması ve kullanımı da oldukça kolaydır. HDMI aracılığıyla TV’ye bağlandıktan sonra cihazı evinizdeki veya ofisinizdeki Wi-Fi ağı ile bağlamanız gerekmektedir. Daha sonra Google hesabınızda oturum açmanız ve istediğiniz uygulamaları indirmeniz ile işleme devam edebilirsiniz.

Sonuç olarak da 4K video içeriklerin keyfini bir stick sayesinde çıkarmayı mümkün hale getirirsiniz. Bu işlevsel cihaz 4K çözünürlükte video içeriğini desteklemektedir. HDR10, HDR10 +, HLG ve Dolby Vision ile 4K 60FPS’ye kadar tüm akışları destekler. 4K desteklediği servisler arasında Google Play Filmler
, Netflix, 
HBO, 
Disney+, 
Apple TV+, 
Prime Video bulunmaktadır. Ses olarak da DTS HD, DTS 5.1 / 7.1 ve Dolby Atmos’u desteklemektedir. Ürünün kutu açılışında içinden çıkanlar arasında Xiaomi TV Çubuğunun yanında sesli uzaktan kumandası, mikro USB kablosu, USB Güç kablosu, kullanım kılavuzu ve HDMI uzatma kablosu çıkmaktadır. 

Artıları
 • Güncel Android ile gelmesi
 • Hafif ve yer kaplamaması
 • Netflix 4K Desteği
Eksileri
 • USB Girişi yok
 • 8 GB hafıza

Xiaomi Mi TV Stick 4K Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Muhteşem bir cihaz, kesinlikle tavsiye ederim. Lg webos smart tv'miz vardı fakat 6 yıllık oldu,haliyle de smart özelliklerinde sıkıntı olmaya başlamıştı. İlaç gibi geldi tv'ye kesinlikle parasını hak ediyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Artık güncelleme almayan Smart TV’de kullanmak içim aldım. Gayet güzel ve performanslı bir ürün. Tüm platformları hızlı ve sorunsuz çalıştırıyor. 4K modelinde prize takmadan TV’nin USB portundan elektrik alarak da kullanılıyor olması güzel bir detay. Tavsiye ederim.


Next 4K TV Stick

Next 4k Tv Stick

Next 4K TV Stick Amlogic S905y4 işlemcisine sahip olan bir TV ürünüdür. 2 GB RAM’e sahiptir ve 8 gb depolama alanı bulunmaktadır. Güncellemeleri sorunsuz bir şekilde almaktadır bunun sebebi ise Google referans bir cihaz olmasından kaynaklanmaktadır. Android TV 11 sürümü ile gelen bir cihazdır. OTG desteği bulunmaktadır ve bu sayede klavye, USB bellek, kumanda ve harici ethernet tarzında cihazları bağlanma imkanı elde edebiliyorsunuz. Üreticisi Sky Worth Digital şirketidir. Cihazda 1 adet HDMI 2.1 çıkışı ve 1 adet USB girişi bulunmaktadır. Ürün ayrıca Bluetooth 5.0 versiyonunu desteklemektedir.

Artıları
 • Netflix 4K desteği
 • Bluetooth 5.0
 • Sesli komut desteği
Eksileri
 • USB yok
 • 8 GB hafıza

Next 4K TV Stick Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Next markası yıllardan beri bildiğimiz marka zaten adına yakışır şekilde bir ürün piyasaya sürmüşler.öncelikle android 11 google tv sürümü ile gelmekte sertifikalı bir ürün olduğu için netflix-youtube 4k videoları rahatlıkla açılmakta.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün 4k stickler içinde en iyisi. Daha önce anker nebula 4k almıştım, bu kesinlikle daha hızlı.


Amazon Fire TV Stick 4K (2022)

Amazon Fire Tv Stick 4k (2022)

Fire stick Amazon tarafından üretilen en dikkat çekici ve en çok tercih edilen stick çeşitlerinden biridir. Ancak henüz Türkçe dil kullanılamıyor olması kullanıcıları zorlamaktadır. Bir de Türkiye’de resmî olarak satışa sunulmamış bir üründür. Pek çok çeşide sahip olan bu cihaz MT8696 işlemcisine sahiptir ve 2 gb ram ile ve 8 gb depolama alanı cihaza eşlik etmektedir. Wifi 6 desteği ile desteklenen bir üründür. Fazlaca reklam ile kullanıcıların önüne çıktığından dolayı kullanıcı dostu bir arayüzü bulunmamaktadır. Kumandasının üzerinde ses açma kapama tuşları ile birlikte gelmiş olan bir üründür. Önceki versiyonları ile karşılaştırıldığı zaman oldukça hızlı çalışan bir cihazdır. Fire TV Stick 4K standart Fire TV stick ile karşılaştırıldığı zaman biraz daha büyük bir yapısı vardır ve 3, 9 x 1, 2 x 0, 6 inç (HWD) arasındadır. Fire TV Stick 4K’yi kurması oldukça kolay bir cihazdır. TV’ye taktıktan sonra güç adaptörünü de takmanız ve sonra çubuğu Wi-Fi’ye bağlamanız gerekmektedir. Bunun için de TV’de çıkan talimatları izlemeniz doğru olacaktır. Amazon hesabınız ile giriş yapabilir ve istediğiniz içerikleri izleyebilirsiniz. Fire TV Stick 4K, Amazon’un Alexa ses asistanına sahip olan bir cihazdır bunun için uzaktan kumandada bulunan mikrofon düğmesine basmanız ve Alexa ile konuşmak için üst kısımdaki mikrofona yaklaşmanız gerekir. 

Artıları
 • Alexa ses asistanı
Eksileri
 • 8 GB hafıza
 • Türkçe dil yok
 • Satışı yaygın değil

Amazon Fire TV Stick 4K (2022) Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Anlatıldığı gibi kurulumunu başaramadım çünkü doğrulama sırasında sms göndermek istiyor. Nihayetinde New Jersey de yaşayan bir arkadaşımdan rica edip kurulumu olması gerektiği şekilde tamamladım. Bir çok uygulaması TR'de servis vermedğinden dolayı kullanamıyorsunuz. Şuan ülkemizde servisi olan ne varsa onları takip edip kullanım sağlıyorum ve çok memnunum. Arayüzü olsun ısınmaması olsun benim için önemli detaylardı.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika ürün, performans olarak muadillerinden çok daha iyi. Desteklediği ses ve görüntü formatları da çok iyi. Netflix ve Youtube gibi bazı uygulamaları kurabilmeniz için Amazon hesabınıza bir USA adresi eklemeniz gerekli. Aksi taktirde üçüncü parti yazılımlar ile boğuşup durursunuz.


Roku Streaming Stick 4K

Roku Streaming Stick 4k

Roku, uzun süredir piyasada yer alan ve uygun fiyatlı bir televizyon ürünüdür. Ülkemizde çok bilinmese de Amerika’da bir çok kişinin tercih ettiği bir markadır. Bunun en büyük sebebi aslında Roku’nun Android işletim sistemine sahip olmaması ve kendine özel bir işletim sistemi olmasıdır. Yine de eğer TV Box’tan olan beklentiniz Netflix’e ve Youtube izlemek ise, fiyatına göre tercih edilebilecen güçlü bir USB TV Stick’tir. Bu uygulamalar sorunsuz ve 4K lisanslı olarak sunulmaktadır. Fakat en son kontrollerimizde Amazon Prime ve Disney Plus uygulamaları Türkiye’de kullanılamıyordu. Oldukça hızlı bir arayüze ve geliştirilmiş özelliklere sahiptir. Wi-Fi performansı, Dolby Vision ve HDR10 Plus desteği bulunmaktadır. 

Artıları
 • 4K Netflix lisansı
 • TV kanalları olması
Eksileri
 • Android olmaması
 • Ülkemizde Amazon Prime ve Disney Plus desteği olmaması

Roku Streaming Stick 4K Yorumları


Amazon.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok hızlı ve stabil. Menüler arası geçişler seri ve kolay. Youtube, netflix gibi uygulamaları kanal listenize ekleyip rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun dışında birçok kanala da üye olup kullanabilirsiniz. Ancak IPTV için alıyorsanız maalesef desteklemiyor.

Amazon.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

ürün çok güzel, gerek kullanım kolaylığı gerek görüntü kalitesi olsun fakat türkiyede amazon prime desteği henüz yok, amazon yetkililerine ulaştım, üzerinde çalışıyoruz dediler, şimdilik netflix ve youtube için kullanabiliyorum, bu arada blutv desteği de yok cihazın


En Iyi Android Tv Box 3

Sık Sorulan Sorular

Android TV Box Nasıl Çalışır?

Televizyon üzerinden farklı kanalları izleyebilmek için kullanılan bazı cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlardan biri de Android TV Box ürünüdür. TV box ürünü sayesinde televizyon üzerinden dahi internette bulunan sayfalar kolay ve rahat bir şekilde izlenebilmektedir. Televizyon kutusu olarak da adlandırılan bu ürün her türlü internet sayfasında bulunan film dizi programlara kolayca ulaşma imkanı sağlamaktadır. Günümüzde televizyonda bulunan kanalların haricinde internet üzerinde bulunan kanalların programların önemi daha da artmaya başlamıştır. Farklı cihazlar kullanarak seyir keyfi yaratmak yerine TV Box sayesinde internetteki tüm program ve kanallar da televizyon üzerinden rahat ve kolay bir şekilde izlenebilmektedir. Özellikle internet üzerinde gezinmeyi ve çeşitli kanalları izlemeyi sevenler için önemli derecede iyi bir üründür. Telefonun ekranını televizyon ekranına bu cihaz sayesinde kolayca bağlamak mümkün hale gelmektedir. Telefon üzerinden aktarılmak istenen ya da izletilmek istenen herhangi bir video bu cihaz sayesinde televizyona yansıtılabilmektedir. Kurulumu yapılırken olduka dikkatli davranılması gereken bir üründür. Genellikle android işletim sistemine sahip olan cihazlardır. Televizyonu internete bağlamak için Ethernet kablosunu ya da direkt Wi-Fi bağlatmalısınız kullanabilirsiniz. AV ve bunun gibi bağlantı özellikleri ile medya oynatma özelliklerini kullanıcılara sunar. 

Android TV Box Her Televizyonda Çalışır mı?

HDMI bağlantı noktasına sahip olan her televizyonda Android TV Box ürünü kullanılabilmektedir. 

Eski model olan bir televizyona sahipseniz ve televizyonunuzun daha gelişmiş özelliklere sahip olmasını bir akıllı TV özelliği göstermesini istiyorsanız Netflix, BluTV, Puhu TV gibi uygulamaları televizyonunuzda rahatça izlemek istiyorsanız Android TV Box sizin için son derece uygun ve tercih edilebilir bir cihaz olacaktır. Televizyonunun markası ya da modeli farketmeksizin uygun bir Android TV box ürünü bulmanız mümkün olacaktır.

Stick ve TV Box Arasındaki Farklar Nelerdir?

Aslında bu iki ürün de aynı işlemi yapan fakat farklı boyutlarda karşımıza çıkan cihazlardır. Stick olan formu direkt olarak HDMI girişine bağlanırken, TV Box olan formu bir kablo ile TV’nizin HDMI girişine bağlanarak görüntü aktarır. Fiyat olarak birbirine yakın olsa da stick formunda olan versiyonlar bir miktar daha ucuz fiyatlara alınabiliyor. Peki bunun sebebi nedir?

Bunun en büyük sebebi port sayısı, hafıza büyüklüğü ve işlemci performansı olarak TV box’ların, Sticklere göre daha avantajlı olmasıdır. Fakat her zaman durum böyle olmayabiliyor. Özellikle Xiaomi Mi Box S 4K ve Xiaomi Mi Stick 4K ürünlerini karşılaştırmak gerekirse eğer bu iki ürün de 4K 60FPS video desteği sunuyor, her iki üründe de 2GB ram ve 8GB hafıza bulunuyor. Xiaomi Mi Box S 4K işlemci olarak daha yeni bir modele sahip olsa da Xiaomi Mi Stick 4K daha güncel bir Android sürümü ile geldiği için daha akıcı çalışıyor. Bu iki ürün arasında en büyük fark ise daha önce bahsettiğimiz gibi port sayısının fazla olması. Mesela box formunda bulunun AUX çıkışı sayesinde harici bir ses sistemi kullanabiliyorsunuz, stick formunda ise bu mümkün değildir.

İhtiyaçlarınız ve bütçeniz doğrusunda bir karar vermek sizin için en iyisi olacaktır. Ayrıca Stick formu daha kompakt olması ve kablo kirliliği yaratmaması sebebiyle bu ürünlere çoğu kullanıcı daha sıcak bakıyor.

4K Video Desteği Nedir?

Görüntü üzerine yapılan teknolojiler ve gelişmeler her geçen gün artmaya ve gelişmeye devam etmektedir. 4K teknolojisi de son dönemde oldukça önemsenen popüler ekran çözünürlüğü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kamera ve ekran teknolojilerinde karşımıza çıkan 4K teknolojisi Ultra Yüksek Çözünürlüklü (Ultra High Definition 4K) anlamına gelmektedir. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte yüksek çözünürlüğün yerini Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD) almıştır. UHD, 4K teknolojisi olarak kullanılan bir teknoloji olarak herkes tarafından bilinmektedir. 4K teknolojisine ulaşılabilirlik günümüzde herkes tarafından imkanı hale gelmiştir. Bu özelliğe sahip cihazlar da günden güne artmakta ve gelişmektedir. 4K, bir çözünürlük terimidir. Kamera ve ekran teknolojileri konusunda insanların karşısına çıkan önemli bir özelliktir. 4K teknolojisine göre yatay çözünürlük yaklaşık 4.000 pikseldir. Günümüzde piyasadaki akıllı televizyonların pek çoğunda ise Ultra HD olarak tanımlanan 3840 x 2160px çözünürlüğü sunulmaktadır. 

En Iyi Android Tv Box 5

Sonuç

Yukarıda Android TV Box ve stick hakkında geniş anlamda incelemeler yaptık. Farklı modeller ve markalardaki ürünlerin özellikleri hakkında bilgiler verdik. TV box ürünü günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen ve en çok talep gören ürünlerden biridir. Televizyon kanallarının yanında internet üzerinden izlemeyebilecek her türlü içeriği de kullanıcısı ile birleştiren teknolojik bir üründür. Peki sizin tercihiniz hangi cihaz oldu?

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir