Bu Yaz Satın Alabileceğiniz 17 En İyi Vantilatör Tavsiyesi

Çoğumuz yaz mevsimini çok seviyor ve iple çekiyor olsak da yoğun sıcak günler bazen gerçekten de işkenceye dönüşebiliyor. “Yaprak bile kıpırdamıyor” dediğimiz o günlerde birazcık esintiye çok ihtiyacımız oluyor. İşte böyle zamanlarda imdadımıza koşan vantilatörler kavurucu yaz sıcaklarında tam bir kurtarıcı!

Temelde; motor, gövde ve pervaneden oluşan vantilatörler hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Çalışma prensiplerine bakacak olursak ise; aldığı hareket vasıtasıyla dönen pervanenin havayı bir yerden başka bir yere aktararak ortamda serinlik sağlaması olarak açıklayabiliriz.

İlk olarak 1882’de New York’ta Crocker and Curtis Electric Motor Co şirketinde başmühendislik yapan Dr. Schuyler Skaats tarafından ticari amaçla üretilen elektrikli vantilatör bir sonraki yıl farklı tipleri de üretilerek piyasaya sürülmüştür. Yıllardır tüm dünyada popülerliğini kaybetmeden tercih edilen bu serinletici cihazlar ülkemizde de yaz aylarının çok sıcak ve bunaltıcı geçmesinden ötürü büyük bir ihtiyaçtır.

Fiyat/performans ürünü: Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör
En çok tercih edilen vantilatör: Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör
En çok tercih edilen masa tipi vantilatör: Sinbo SF-6710 Vantilatör
En çok tercih edilen kule tipi vantilatör: Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Vantilator 1

Vantilatör Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer siz de eviniz ya da iş yeriniz için bir vantilatör satın almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken bazı detaylar mevcut. Uzun ömürlü ve beklentilerinize cevap veren bir vantilatör seçerek yaz sıcaklarında serinlemenin tadına varabilirsiniz.

Vantilatörün Tipi

Piyasada birbirinden farklı tasarımda vantilatör modellerine rastlamanız çok normal. Farklı beklentilere yönelik tasarlanan bu vantilatörler arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Ayaklı Vantilatör

Vantilatör denilince ilk aklımıza gelen de aslında ayaklı olan modellerdir. Bu modeller bir tabla üzerinde ince bir boru ve tepesinde de pervanenin bulunduğu ürünlerdir. Ayaklı vantilatörler en çok tercih edilen modellerdir.

Tavan Vantilatörü

Tavana asılarak kullanılan; hem aydınlatma hem de serinletme görevini üstlenen bu cihazlar özellikle yazlıklarda sıklıkla tercih edilir. Ortama hem estetik bir dokunuş kazandırır hem de hafif bir serinlik vererek yoğun sıcaklığın kırılmasını sağlar.

Masa Üstü Vantilatörü

Masa tipi olan vantilatörler özellikle ufak alanlar için oldukça elverişlidir. Örneğin; çalışma odanızda ya da mutfağınızda masa tipi vantilatör tercih ederek daha konforlu bir gün geçirebilirsiniz.

Kule Tipi Vantilatör

Kule tipi vantilatörler klimaya benzerlikleri ile dikkat çeker. İnce ve uzun bir tasarıma sahip olduklarından kule tipi adını almışlardır. Bulundukları yerde çok az yer kaplıyor olmaları, yoğun bir serinlik vermeleri de tercih edilmelerinde etkilidir.

Salınımı

Salınım özelliğine sahip olan vantilatörlerin pervaneleri sabit bir noktada kalmaz, sağa-sola devamlı dönüş yaparak hava akımı yapar, ortamı eşit şekilde serinletir.

Kademe Sayısı

Satın alacağınız vantilatörün birkaç kademeli hız ayarına sahip olması da çok önemlidir. Çünkü hava sıcaklığı her zaman aynı olmaz ve istenilen serinlik derecesi de buna bağlı olarak artabilir ya da azalabilir. Vantilatörünüzün kademesini yükselttikçe pervanelerin dönme hızı artar ve hava akımında değişiklik söz konusu olur.

Zamanlama Özelliği

Bazı vantilatör modellerinde zamanlama özelliği de mevcuttur. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde sizin ayarladığınız süre kadar vantilatörünüz çalışır vaziyette olacak, süre dolduğunda ise kendiliğinden otomatik olarak duracaktır.

Kalitesi

Satın alacağınız vantilatörün materyalinin kaliteli olması da önemli bir detaydır. Pervane kısmının gövdeye ağır gelmemesi, gövde ve tabanının sağlam ve kaliteli olması uzun ömürlü bir kullanım açısından önemlidir. Ayrıca pervanelerin kaliteli olması ve kafesin ve gövdenin metal materyalden üretilmiş olması da ürünün dayanıklılığı konusunda etkili olacaktır.

Hafifliği

Vantilatör satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken detaylardan biri de hafifliği olmalıdır. Bazen vantilatörünüzü evinizin içerisinde başka bir yere taşımak isteyebilirsiniz. Bu nedenle hafif ve pratik şekilde yer değiştirilebilir olması önemlidir.

Taban Sağlamlığı

Vantilatörünüzün çalışırken sürekli sarsılmasını, titreşim yapmasını ya da devrilmesini istemezsiniz değil mi? O halde satın almadan önce vantilatörün tabanının sağlamlık bakımından güven verdiğinden emin olmalısınız.

Tasarımı

Vantilatörün tasarım itibari ile şık olması da son derece önemlidir. Bazı modellerin gövde kısmında şık düğme ya da renk detayları mevcuttur. Siyah renge sahip vantilatör modelleri ise beyaz olanlara göre daha estetik bir görünüme sahiptir.

Dijital Ekran ve Uzaktan Kumanda Özelliği

Bazı modeller led ekranları sayesinde çok pratik bir kullanım sunar. Uzaktan kumanda ile yönetilebilen vantilatörlerin led ekranlarından dokunmatik olarak da manuel seçimler yapılabilir. Hatta telefonunuza kuracağınız bir uygulama sayesinde dilediğiniz gibi kontrol edebileceğiniz vantilatör modelleri bile mevcut!

Watt Gücü

Tercih edeceğiniz vantilatörün watt gücü de alacağınız verim açısından önemli bir faktördür. Watt gücü ne kadar yüksekse ürünün serinletme performansı da o kadar güçlü olacaktır.

Fiyatı

Piyasada onlarca vantilatör modeli vardır. Ürünlerin fiyatları ise kaliteleri ve performansları doğrultusunda değişkenlik gösterir. Ancak her zaman çok pahalı olan vantilatörün en iyisi olduğunu söylemek doğru değildir. Ortalama fiyat aralığında olan ve kullanıcılar tarafından çok beğenilen vantilatör modelleri de oldukça fazladır.

Güvenliği

Bazı ürünlerin motoru aşırı ısınmaya karşı korumalıdır. Uzun saatler vantilatör kullanmayı tercih eden biriyseniz motoru ısınmaya karşı korumalı bir ürün tercih edebilirsiniz.

En Iyi Vantilator 2

En İyi Vantilatör Tavsiyeleri

Sıcak yaz günlerinde serinlemeniz için üretilmiş birbirinden şık, işlevsel ve en çok revaçta olan vantilatör modellerini sizler için derledik. Dilerseniz kullanıcı yorumlarını önemseyerek hazırlamış olduğumuz ürün incelemelerimize göz gezdirebilirsiniz. Ya da dilediğiniz vantilatör ürününe tıklayarak zahmetsizce satın alma konforunu yaşayabilirsiniz.

Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör

Dijitsu Vn06a Ayaklı Vantilatör

Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör 3 farklı hız seçeneği ile çalışır. Zamanlayıcı özelliği sayesinde istediğiniz süre kadar serinleme imkanınız vardır. Karanlıkta kullanımı kolaylaştıran aydınlatma lambası sayesinde vantilatörünüzü günün her vakti, dilediğiniz ortamda çalıştırabilirsiniz. Ürünün ızgarası metal ve sağlamdır. Yüksek kaliteli motoru, sessiz çalışma özelliği ile kullanım rahatlığı sunar. 145 cm boya sahip olan Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör 45 W güç ile çalışır ve 120 dakikaya kadar ayarlanabilir. Beyaz rengi ve şık tasarımı ile dikkat çeken Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör 4’lü ayak tasarımı sayesinde dengeli bir duruş sağlar. Az elektrik harcama özelliğine sahip olan bu vantilatör 3 pervane ile çalışır.

Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör kullanan kişilerin yorumlarına baktığımız zaman çok memnun kaldıklarını gördük. Ürünün sessiz çalışması en büyük artılarından biri. Gece uyku sırasında çalışırken bile rahatsızlık vermiyor. Ayrıca zamanlama süresi dolduğunda kendiliğinden kapanması ve uzun süre çalıştığında bile motorunun ısınma yapmaması beğenilen özellikleri arasında. Bu ürünü deneyimleyenler pahalı ürünler yerine bu vantilatörün tercih edilebileceğini söylüyor. 1. seviyede bile gayet iyi serinleme sağlayan Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör çok kolay bir kuruluma sahip ve bütçe dostu.

Artıları
 • Sessiz çalışıyor
 • Az elektrik harcıyor
 • İyi serinletiyor
 • Bütçe dostu
 • Motoru ısınma yapmıyor
Eksileri
 • Malzemesi çok kaliteli durmuyor

Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör Fiyatı

Fiyat/performans ürünü: Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör

Dijitsu VN06A Ayaklı Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Zaman ayarı var, kafesi hariç plastik malzeme. 1. Seviyede bile çok iyi esiyor, 1.seviyede çok sesli çalışmıyor, uyunur.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

1 aydır kullanıyorum ve günde min. 7-8 maks. 15-16 saat açık kalıyor. Sürekli birde ve sağ sola döner modda kullanıyorum. Soğutma konusunda malzemeleri her ne kadar aşırı dandirik olsa da başarısız diyemem. İşimi görüyor ve bu kadar dayanmasını beklemiyordum. Yeni aldığınız 2 hafta ciddi çok kötü bir plastik kokusu oluyor ve bunun gitmesi çok çok uzun sürüyor. 1 yıldız eksiltme sebebim bu. Şu an bir şikayetim yok.


Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör

Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör

Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör 50 w güç ile çalışan, siyah ve şık tasarımı ile dikkat çeken bir üründür. 3 kanatlı, şeffaf pervaneye sahip olan bu vantilatör aşağı ve yukarı ayarlanabilir oynar başlığa sahiptir. 2 yöne salınımlı kullanım sunan Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör 130 cm yüksekliğe sahiptir. Yüksek performansa sahip bakır sarım motoru aşırı ısınmaya karşı korumalıdır. Ürünün ayak kısmı geniş, yuvarlak bir tabla şeklinde tasarlanmış olup dengeli, sağlam bir kullanım sunar. Şık tasarımı ile dikkat çeken Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör 3 kademeli soğutma özelliği sunar.

Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda çok iyi bir soğutma yaptığı kanısına vardık. Sessiz çalışıyor olması, ayrıca ürünün hafif olması da kullanıcılar tarafından beğenilen özellikler arasında yer alıyor. Fiyatı biraz yüksek olsa da oldukça kaliteli olan Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör beklentiyi karşılayan bir ürün arayışında olanlar için uygun olabilir.

Artıları
 • Çok iyi serinletme sağlıyor
 • Motoru aşırı ısınmaya karşı dayanıklı
 • Bütçe dostu
Eksileri
 • Ayaklar çok dengeli değil

Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör Fiyatı

Raks Kraus Sf 16 Maxi Vantilatör Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ortamı iyi serinletiyor. Boyu çok kısa değil ortalama bir boyda . Biraz sesli .

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Biraz sesi var ama bu fiyatta alınan bir ürün için kabul edilebilir düzeyde. Rengi duruşu gayet güzel. Üç kademeli soğutma özelliği var. Tam bir F/P ürünü.


Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör

Rubenis Rbs 20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör

Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör işlevsel tasarımı ve şık görünümü ile dikkat çeker. Hem sanayi tipi, hem duvara monte edilerek hem de masa üzerinde kullanım için uygundur. Yüksek motor hızı ile çalışan Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör Metal ızgara ve pervaneleri dayanıklı ve kalitelidir. Geniş bir soğutma salınımına sahip olan bu vantilatör 3 farklı hız kademesine sahiptir. Ekstra ağırlık takviyeli, dairesel tabanı devrilmelere karşı güvenli bir kullanım sunan bu vantilatör düşük ses ile çalışma özelliğine sahiptir.

Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün serinletme gücünün çok yüksek olduğunu gözlemledik. Çalışma sırasında sağa-sola hareket eden başlık bulunduğu ortamın tamamını geniş açı ile soğutabiliyor. Farklı formlarda kullanılabiliyor olması da beğenilen özellikleri arasında. Ancak ürün yüksek motor gücünden dolayı çalışırken biraz titreşim ve gürültü yapıyor. Fiyatı ise işlevselliği ve soğutma başarısına göre gayet normal.

Artıları
 • Ayakta ve masa üzerinde kullanılabiliyor
 • Güçlü motora sahip
 • Ekstra güvenli tasarım
Eksileri
 • Sesli çalışması

Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör Fiyatı

En çok tercih edilen vantilatör: Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör

Rubenis Rubenis Rbs-20 Sanayi Tipi Ayaklı Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel serinletiyor yalnız sağa sola dönerken kablodaki kumandası yüzünden ses çıkartıyor keşke kumanda kabloda olacağına ürünün direkman üzerinde olsaydı o düğmeler.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:


Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör

Luxell Lxf 285 Ayaklı Vantilatör

Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör siyah ve şık tasarımı ile dikkat çeker. 45 W güç ile çalışan bu vantilatör 3 kanatlı pervaneye sahiptir. 3 hız kademesi sayesinde istenilen ayarda çalıştırılarak serinleme sağlanabilir. Bulunduğu ortama 90 derece güçlü serinlik salınımı yapan bu cihaz aşırı ısınmaya karşı korumalı şekilde dizayn edilmiştir. 132 cm yüksekliğe sahip olan Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör ayarlanabilir boy özelliği sayesinde kullanım konforu sunar. Ürünün geniş ve yuvarlak tablası güvenli bir kullanım sağlar.

Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör ürününü kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde gayet memnun kaldıklarını gözlemledik. Ürün özellikle ufak ve orta büyüklükteki odaları çok iyi şekilde serinletebiliyor. Taban tablası ise çok sağlam ve sallanma yapmıyor. Sesinin çalışırken rahatsızlık vermemesi ve fiyatının uygun olması da beğenilen özellikleri arasında yer alıyor. Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör tercih edenler bu ürünü fiyat-performans ürünü şeklinde yorumluyor.

Artıları
 • Serinletmesi başarılı
 • Taban tablası çok sağlam
 • Bütçe dostu
 • Sessiz çalışıyor
Eksileri
 • Plastik kalitesi

Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör Fiyatı

Luxell LXF-285 Ayaklı Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün demonte olarak geliyor fakat internetteki videosunu izleyerek çok hızlı kurabiliyorsunuz. Performans olarak da 15 20 metrekarelik alanlar için ideal bence

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kurulumu çok kolay, tasarımıda gayet şık, sevmediğim noktası kablosu biraz kısaymış. Ama oda sorun değil. Birinci kademesinde sessiz çalışıyor hafif bir pervane uğultusu var, ikinci ve üçüncü kademesinde sesli çalışıyor ama kesinlikle abartılacak bir ses değil, aksine çoğu pervaneden sessiz çalışıyor. Bizde üst düzey bir vantilatörde mevcut onun kadar güçlü değil elbette, ama bence küçük ve orta odalar için efsane fiyat performans ürünü, kesinlikle tavsiye ederim.


Altus Al 16 A Zaman Ayarlı Ayaklı Vantilatör

Altus Al 16 A Zaman Ayarlı Ayaklı Vantilatör

Altus Al 16 A Zaman Ayarlı Ayaklı Vantilatör siyah ve şık bir tasarım ile karşımıza çıkar. 50 W güç ile çalışan bu cihaz 3 kademeli hız ayarı sunar. Ürünün 120 dk’ya kadar zaman ayarı bulunması kullanım konforu sağlar. Vantilatörün ayak yüksekliği istenilen ayara getirilebilir ve başlığının sağa-sola dönebiliyor olması da kullanım konforu sunar. Geniş açı ile etrafı soğutabilme özelliği ile donatılmış olan Altus Al 16 A Zaman Ayarlı Ayaklı Vantilatör 135 cm yüksekliğe sahiptir. Ayrıca ürünün başlığı aşağı yukarı olarak manuel şekilde ayarlanabilir. Cihazın gövde kısmında yer alan kırmızı düğme detayları ayrı bir estetik kazandırmıştır.

Altus Al 16 A Zaman Ayarlı Ayaklı Vantilatör kullanan kişilerin yorumlarını inceledik ve üründen çok memnun kaldıklarını gözlemledik. Gövde üzerinde yer alan fuşya düğme detayları kullananlar tarafından çok şık bulunmuş. Serinletme özelliği de bir hayli başarılı. Ayrıca sessiz çalışıyor ve serinletme esnasında da sallanma yapmıyor. Hem kaliteli olması hem de zamanlayıcı özelliğinin bulunması da kullananlar tarafından beğenilen bir özellik. Kalitesine ve başarısına göre de fiyatı gayet normal.

Artıları
 • Şık tasarıma sahip
 • Zamanlama özelliği var
 • Döner başlığı geniş alanı serinletiyor
 • Tabanı sağlam
Eksileri
 • Aldığı puan kadar başarılı değil ortalama bir ürün

Altus Al 16 A Zaman Ayarlı Ayaklı Vantilatör Fiyatı

Altus Al 16 A Zaman Ayarlı Ayaklı Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ürünü beğendim. montajı kolay, estetik olarak güzel, fuşya düğmeleri oldukça sevimli 🙂 sesi yüksek değil, güçlü serinletiyor. kaliteli bir ürün, tavsiye derim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü çok beğendim. Plastiğinin nasıl olacağı konusunda tereddütlüydüm kaliteli duruyor. Sesi ayarında.


Skytech Ayaklı Vantilatör – Skytech Stf – 1860 Sanayi Tipi 18″

Skytech Ayaklı Vantilatör Skytech Stf 1860 Sanayi Tipi 18'

Skytech Ayaklı Vantilatör – Skytech Stf – 1860 Sanayi Tipi 18″ siyah ve şık tasarımı ile dikkat çeker. 3 kademeli hız ayarına sahip olan bu ürün 3 kanatlı metal pervane ile dilediğiniz ortamda serinleme sağlar. Cihazın eğim ve yüksekliği ayarlanabilir özellik taşır. Sessiz çalışma özelliği ile donatılmış olan Skytech Ayaklı Vantilatör – Skytech Stf – 1860 Sanayi Tipi 18″ 55 W motor gücüne sahiptir. Taban kısmının ağır ve dayanıklı olması ürünün çalışırken titreşim yapmasının ve devrilmesinin önüne geçer.

Kullnanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde Skytech Ayaklı Vantilatör – Skytech Stf – 1860 Sanayi Tipi 18″ genel anlamda beğenilen bir ürün. Soğutma ve sessizlik bakımından başarılı olan bu vantilatör beklentiyi karşılayan bir seçenek diyebiliriz. Fiyatı da normal.

Artıları
 • Serinletme özelliği başarılı
 • Sessiz çalışıyor
 • Tabanı sağlam
Eksileri
 • Montajı zor

Skytech Ayaklı Vantilatör – Skytech Stf – 1860 Sanayi Tipi 18 Fiyatı

Skytech Ayaklı Vantilatör – Skytech Stf – 1860 Sanayi Tipi 18 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Şimdiye kadar aldığım en iyi vantilatör.Önceden plastik pervaneli vantilatörler kullanmıştım ama bu metal pervaneli vantilatör bir başka oldu.Plastikler ılık rüzgar üflüyordu metal ise soğuk üflüyor.Ben bu vantilatörden gayet memnun kaldım.En ufak bir trim sesi veyahut titreşim asla yok Sadece rüzgar sesi var o da normal.Bu arada vantilatör aşırı güçlü 1.kademede bile çok iyi üflüyor biz o yüzden 1.de kullanıyoruz.


Cvs Dn 91018 Vantilatör

Cvs Dn 91018 Zaman Ayarlı Yuvarlak Ayaklı 16 Vantilatör

Cvs Dn 91018 Zaman Ayarlı Yuvarlak Ayaklı 16″ Vantilatör siyah ve şık tasarımı ile karşımıza çıkar. 90 derece geniş salınım açısı özelliğine sahip olan bu cihaz güçlü motoru ile istenilen ortamda serinleme sağlar. 5 pervaneli başlığı ve 3 kademeli hız ayarı ile kullanım konforu sağlar. Ürünün 1 saate kadar kesintisiz çalışma özelliği vardır. Zamanlayıcı özelliğine sahip olan Cvs Dn 91018 Zaman Ayarlı Yuvarlak Ayaklı 16” Vantilatör sessiz çalışır. Ancak bu vantilatörün malzeme kalitesi kullananlar tarafından başarısız bulunmuş. Bu nedenle kullanıcılar kalitesine göre ürünün pahalı olduğu yorumunda bulunuyor.

Artıları
 • 5 pervaneli
 • Sağlam tabanlı
 • Sessiz çalışıyor
Eksileri
 • Materyali çok kaliteli değil

Cvs Dn 91018 Vantilatör Fiyatı

Cvs Dn 91018 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sessiz zaman ayarlı iyi performans teşekkürler.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet güzel fiyatına göre iyi daha fazlasını istersen tabiki daha fazlasını ödeyecen benim işimi görüyor


Xiaomi Smart Standing 1 C Vantilatör

Xiaomi Smart Standing 1 C Vantilatör

Xiaomi Smart Standing 1 C Vantilatör sade, zarif ve modern bir tasarım ile dikkat çeker. Kalın gövde ve taban sistemine sahip olan bu vantilatör 2 yönlü salınım sistemi ile çalışır. Kumanda ile çalışma özelliğine sahip olan bu ürünün kafes malzemesi plastiktir. Sessiz çalışma özelliği ile donatılmış olduğundan size konforlu bir serinleme sunar. Ürünün wifi üzerinden bağlantı ve sesli komut özellikleri mevcuttur. Telefonunuza kuracağınız Mi Home uygulaması üzerinden ürünü rahatlıkla kontrol edebilir istediğiniz komutları verebilirsiniz. 45 W güç ile çalışan Xiaomi Smart Standing 1 C Vantilatör 3 kademeli hız ayarına sahiptir. 1 metre boyu, 90 derece dönme açısı ile bulunduğunuz ortamı yeterli seviyede serinletebilir. Sağa sola otomatik şekilde dönen başlık, aşağı ve yukarı manuel şekilde çevrilebilir.

Xiaomi Smart Standing 1 C Vantilatör kullanan kişiler tarafından çok beğenilen bir ürün. Çünkü materyal kalitesi oldukça yüksek ve serinletme bağlamında da iyi bir performans sergiliyor. Zamanlama özelliğine de sahip olan bu vantilatör özellikle zarif tasarımı bakımından çok beğeniliyor ve bulunduğu ortamda hiç sırıtmıyor. Çok sessiz çalışıyor ve hafif olduğu için de taşınması kolay oluyor. Fiyatı pahalı olsa da bu kalite ve performansa göre çok normal diyebiliriz.

Artıları
 • Zarif tasarıma sahip
 • Sessiz çalışıyor
 • İyi serinletiyor
 • Zamanlayıcı özelliği var
 • Wifi ile kendi uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor
 • Materyali çok kaliteli
Eksileri
 • Pahalı olması

Xiaomi Smart Standing 1 C Vantilatör Fiyatı

Xiaomi Smart Standing 1 C Vantilatör Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok sessiz ama etkili, iki boyu var masaüstü kullanılabiliyor. Tasarımı da çok zarif. Gelir gelmez şimdiye kadar neden almamışım diye düşündürdü

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün boyut olarak 1 metre kadar. Bunu bilerek almalısınız. Kurulumu kolay. Görüntüsü sade olduğu için diğer vantilatörler gibi evinizde sırıtmıyor. 3 kademesi var. 1. ve 2. kademesi çok sessiz ama özellikle 1. kademesi neredeyse hiç üflemiyor. 2. kademede hissetmeye başlıyorsunuz. 3. kademe iyi üflüyor. Eğer çok yakınınızda tutmayacaksanız genelde 3. kademede çalıştırırsınız. Kafa kısmı isterseniz sağa sola otomatik dönüyor. Yukarı aşağı elle ayarlayabiliyorsunuz. Zaman ayarı da var. Üzerindeki tuşların dışında Mi Home uygulaması üzerinden de (evde olmasanız bile) bu ayarları kontrol edebiliyorsunuz.


Kumtel KTF-285 3 Kademeli Vantilatör

Kumtel Ktf 285 16 3 Kademeli Vantilatör

Kumtel KTF-285 16″ 3 Kademeli Vantilatör siyah ve şık tasarımı ile dikkat çeken bir üründür. Döner başlığı sayesinde bulunduğu ortamı rahatlıkla soğutabilir. 45 W güç ile çalışan bu vantilatör bütçe dostu seçenekler arasında yer alabilir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün orta kaliteye sahip olduğunu gözlemledik. Serinletme noktasında başarılı ve beklentiyi karşılıyor. Ancak, özellikle 2. ve 3. kademede titreme ve biraz ses yapıyor.

Artıları
 • İyi serinletme sağlıyor
 • Bütçe dostu
Eksileri
 • Biraz sesli çalışıyor

Kumtel KTF-285 3 Kademeli Vantilatör Fiyatı

Kumtel KTF-285 3 Kademeli Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tam bir fiyat performans ürünü. Calisirken gürültü yapmıyor. Sallanma problemi görmedim. Kafası dönebiliyor. Devrilme problemi söz konusu değil. Hava üflemesi güzel.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sıradan bir vantilatör. Sessiz değil. Pervanede biraz balans var. Görüntüsü şık. İş görüyor. Fakat profesyonel bir şey beklemeyin.


UFO ATSFI-123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör

Ufo Atsfi 123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör

UFO ATSFI-123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör iyonizerli sistem ile donatılmıştır. Kızılötesi uzaktan kumanda ile pratik şekilde kontrol edilebilen bu cihaz 3 ayrı hızda çalışabilir. 7,5 saatlik zaman göstergesine sahip olan vantilatör otomatik şekilde kapanma özelliğini de barındırır. LED ekrana sahip olan UFO ATSFI-123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör aşırı ısınmaya karşı motor emniyeti ile güvenli hale getirilmiştir. 60 W güçlü motoru ile bulunduğu ortamı serinletme noktasında etkili bir ürün olan UFO ATSFI-123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör şeffaf pervanelere sahiptir. Ürünün özellikle gövde kısmı modern ve şık şekilde tasarlanmış olup taban tablası da kalın ve yere sağlam şekilde konumlandırılacak şekilde dizayn edilmiştir. Cihaz çalışırken etrafa negatif iyonlarını yayar ve böylelikle hava temizliği de sağlanır.

Kullanan kişiler tarafından beğenilen bir ürün olan UFO ATSFI-123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör zamanlama özelliğine sahip olması, yere sağlam şekilde tutunması ve iyi serinletmesi açısından oldukça başarılı bir cihaz. Fiyatı biraz yüksek.

Artıları
 • İyonizerli
 • Led ekranı bulunuyor
 • Güçlü motora sahip
 • Sağlam tabanlı
Eksileri
 • Montajı zor
 • Pahalı

UFO ATSFI-123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör Fiyatı

UFO ATSFI-123 İki Salınımlı İyonizerli Portatif Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bence ürün gayet iyi. 1 günlük kullanım süresince bir sorun yaratmadı. En düşük hız seviyesinde bile 3 metre ilerisindeki mesafeyi serinletebiliyor. Motoru oldukça güçlü. Hatta bazen zeminde bunu hissedebiliyorsunuz. 4 puan vermemin sebebi ise 2 şeyden kaynaklanıyor. Pervanenin ön ve arka panellerini monte etmek için verilen jant bana pek güvenilir gelmedi. Panellerin daha da oturmasını sağlayan bir jant üretilseydi daha fazla güven verebilirdi. Bir de montaj kılavuzunda görsel anlatım olmaması gereksiz bir zaman alabiliyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok şık bir ürün. Renk ve şekil olarak çok güzel tasarlanmış. Uzaktan kumandası çok kullanışlı. Ancak sağa sola salınım hareketi yaparken motor düzenli aralıklar ile bir uğultu sesi çıkarıyor. Beni rahatsız ettiği için salınım hareketini açmıyorum.


Arzum AR062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör

Arzum Ar062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör

Arzum AR062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör siyah ve şık tasarımı ile dikkat çeker. 55 W motor gücüne sahip olan bu cihaz dairesel tabla ile yere sabitlenir. 3 farklı hız kademesine sahip olan ürünün başlığı sağa sola hareket etme özelliğine sahiptir. 2 saate kadar zamanlama özelliğine sahip olan Arzum AR062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör ayarlanabilir yükseklik ve çıkarılabilir ön kafes sayesinde pratik bir kullanım sunar. Bakır motor özeliliğine sahip olan bu vantilatör uzun ömürlü ve iyi bir performans sunar.

Arzum AR062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör kullanan kişilerin yorumlarına bakılacak olursa üründen oldukça memnun kaldıklarını görüyoruz. Kullananların “mükemmel” olarak yorumladığı Arzum AR062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör 1. kademede dahi yüksek bir soğutma etkisi yapıyor. Sesi de rahatsız edici düzeyde değil.

Artıları
 • Performansı çok iyi
 • Zamanlayıcı özelliği var
 • Materyali kaliteli
Eksileri
 • Pahalı olması

Arzum AR062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör Fiyatı

Arzum AR062 Windart Eco Ayaklı Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına göre makul bir ürün. Malzeme kalitesi orta seviyede, hızı 1. seviyede iken düşük sesle çalışıyor, zamanlayıcısı mevcut (2 saate kadar), genel olarak memnun kaldım. Umarım uzun bir süre sorunsuz kullanmak nasip olur.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kurulumu kolay, dengesi için tasarımı başarılı ve aldığım günden bu güne 1.seviyede çalıştırmama rağmen oldukça serinletici. Sıfır ses diye bir durum yok, olur mu emin değilim ancak hiç ses varmış gibi bir rahatsızlığı yok. Tavsiye ederim.


Beko 31660 Av Ayaklı Vantilatör

Beko 31660 Av Ayaklı Vantilatör

Beko 31660 Av Ayaklı Vantilatör 50 W güç ile çalışır. Beyaz rengi ve şeffaf pervaneleri ile dikkat çeken bu cihaz dairesel ve ağır tablası sayesinde güvenli bir kullanım sunar. Cihazın gövde kısmındaki metalik detay ürüne ayrı bir şıklık kazandırmıştır. Kullanan kişiler tarafından kaliteli olarak yorumlanan ve soğutma beklentisini karşılayan bu ürünün başlık kısmı da gövdeye sağlam şekilde oturuyor ve sallanma yapmıyor. Kalitesine göre normal bir fiyata sahip olan Beko 31660 Av Ayaklı Vantilatör tercihleriniz arasında yer alabilir.

Artıları
 • Kaliteli
 • Kullanışlı
 • İyi serinletiyor
Eksileri
 • İlk kademesinin fazla güçlü olması

Beko 31660 Av Ayaklı Vantilatör Fiyatı

Beko 31660 Av Ayaklı Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kalitesini belli ediyor. Ucuz ürünler gibi kafanın ağırlığını zor taşıyan bir boru yok. Gayet dengeli. Güçlü ve bence en önemli özelliği sesi düşük. Son kademede haliyle ses yükseliyor ama ilk 2 kademede kabul edilebilir bir sesi var. Uçak kanadında gibi bir ses yok. Ben gayet memnunum.


Sinbo SF-6710 Vantilatör

Sinbo Sf 6710 Vantilatör

Sinbo SF-6710 Vantilatör masa tipi kullanım sunan ufak ve ergonomik bir üründür. Kolay şekilde taşınabilen bu vantilatörü dilediğiniz mekanda kullanabilirsiniz. Cihaz 75 W güç ile çalışır ve üfleme performansı da oldukça yüksektir. Ebatına göre oldukça fazla bir soğutma yapan Sinbo SF-6710 Vantilatör 3 kademeli hız ayarı ile çalışır.

Sinbo SF-6710 Vantilatör kullananların yorumlarını incelediğimizde genel olarak memnun kaldıklarını gördük. Hatta cihaz büyük alanları serinletmede bile yeterli oluyor. Eğer büyük vantilatörlerin görünümünden hoşlanmıyorsanız yaşam alanınızda böyle kompakt tasarımlı bir ürüne yer verebilirsiniz. Kullanan kişilerin tek olumsuz olarak yorumladığı detay ise plastik materyalin düşük kalitede olması. Fiyatı ise performansına göre normal.

Artıları
 • Masa tipi kullanım sunuyor
 • Güçlü motor
 • Soğutma performansı çok iyi
 • Hafif ve kolay taşınabilir
Eksileri
 • Düşük plastik kalitesi

Sinbo SF-6710 Vantilatör Fiyatı

En çok tercih edilen masa tipi vantilatör: Sinbo SF-6710 Vantilatör

Sinbo SF-6710 Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sorunsuz ürün fiyatına göre motor ve soğutma gücü çok iyi. Çok ses çıkardığına dair yapılan yorumlara kulak asmayın. Vantilatör bu klima değil. Hava üflemesi için pervanenin dönmesi gerekiyor normal olarak abartılmayacak düzeyde bir ses çıkartıyor. Rahatsız edici bir durum yok. Kesinlikle fiyat performans ürünü tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün fiyatına göre gayet iyi normal bir vantilatör kadar ses yapıyor. Anormal bir ses yok. Yalnız 1. Kademede bile bayağı kuvvetli çalışıyor büyük bir yerde kullanacağımdan benim için sorun değil ama hafif esinti isteyen lere fazla gelebilir yan kısımlara da güzel hava veriyor bu çok hoşuma gitti


Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör

Rowenta Vu6670f0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör [ Siyah ] 1830006215

Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör ince ve uzun tasarımı, siyah ve şık görünümü ile dikkat çeken bir üründür. 3 ayarlı hava akım seçeneği ile karşımıza çıkan bu cihaz 180 derece salınıma sahiptir. 8 saatlik zamanlayıcı özelliğini bünyesinde barındıran cihaz uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör az yer kaplaması ve ergonomik olması açısından tercihleriniz arasında bulunabilir.

Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde üründen çok memnun kaldıklarını gözlemledik. Normal sanayi tipi vantilatörlere göre daha kullanışlı ve etkili olduğunu söyleyen kullanıcılar ürünün 180 derece dönüş özelliğinden çok memnun. Dönüş sırasında yavaş hareket etmesi ise mekanın daha iyi soğumasında etkili. Performans olarak klima ile sanayi tipi vantilatörün arasında olan bu ürün ayrıca sessiz çalışıyor ve tabanı dairesel bir tasarımda olduğu için de devrilmelere karşı dayanıklı. Bütçesi klima için yetersiz olanlar ve normal bir vantilatörden daha iyi bir performansı bekleyenler için Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör tavsiyemizdir.

Artıları
 • Şık ve kompakt tasarıma sahip
 • Kuvvetli üfleme yapıyor
 • 180 derece dönebiliyor
Eksileri
 • Pahalı olması

Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör Fiyatı

En çok tercih edilen kule tipi vantilatör: Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör

Rowenta VU6670F0 Eole Infinite 3 Kademeli Kule Tipi Vantilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Normal vantilatörden çok daha iyi. Kumandası olması daha da güzel. Sabah akşam durmadan çalıştırıyoruz. Filtresi çıkarılıp temizleniyor. Kumandanın pili(tabii ki kutunun içinden çıkmıyor) tartı pillerinden ama numarasına dikkat edin, modelleri var. Hepsi çalıştırmıyor. Filtresinden kaynaklı sanırım, hafif bi serinlik veriyor gibi. Elbette klima değil, beklentinizi yüksek tutmayın. Neticede vantilatör bu. Yorum yapmak için uzun süre kullanmayı bekledim. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Son olarak, 180 derece dönüyor, normal vantilatör hemen dönerken, bunun dönüp tekrar size gelmesi biraz vakit alıyor(22 saniye sağdan sola gitmesi sürüyor).

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir klima değil fakat çatı katında oturanlar bilir ev yanıyor, artık oturulabilecek bir seviyede, fan gibi havayı döndürmüyor, klima gibi buz yapmıyor ama serinletiyor evi


Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör

Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör

Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör gold ve siyah renklerin şık dizaynı ile karşımıza çıkar. Estetik tasarımının yanında kalitesi ile de dikkat çeken bu cihaz buhar fonksiyonuna sahiptir. 3 farklı hızda nemlendiricili bir serinlik yayan Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör kızılötesi uzaktan kumanda ile rahatlıkla kontrol edilir. Cihazın üzerinde yer alan dijital ekran kullanım kolaylığı sunar. Ürünün artı özelliklerinden biri de etrafa yaydığı negatif iyon özelliği sayesinde hava temizliği sağlamasıdır. 9 saate kadar zaman göstergesi bulunan cihazın otomatik kapanma özelliği mevcuttur. Sağa-sola salınım yapan ürün 3 farklı modda çalıştırılabilir. Ürünün 1,5 Litrelik nemlendirici haznesi vardır. Aşırı ısınmaya karşı motor emniyetine sahip olan Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör 110 w güçlü motor ile çalışır. Bakır motor ile donatılmış olan cihaz uzaktan kumanda ile kontrol edilebildiği gibi manuel modda da çalıştırılabilir. 3 pervane ile çalışan Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör sinek savar özelliği ile de ön plandadır. Tabanda bulunan 4 adet 360 derece dönen tekerlekler sayesinde cihaz pratik şekilde yer değiştirilebilir.

Yüksek bir fiyatla karşımıza çıkan bu ürünü kullananların yorumlarını incelediğimizde çok işlevsel ve kaliteli olmasından dolayı beğenildiğini gördük. Soğutma performansı bakımından çok başarılı olmayan bu cihazı tercih etmek yerine klima almanın daha mantıklı olduğunu söyleyenler de mevcut. Karar sizin…

Artıları
 • Çok şık tasarıma sahip
 • Buharlı iyonizerli sistem
 • Tabanı tekerlekli
 • 9 saate kadar zaman göstergeli
Eksileri
 • Soğutmasının beklentinin altında kalması

Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör Fiyatı

Airking Cool Soğuk Buharlı İyonizerli Vantilatör Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Pek çok vantilatör kullanmış ve halen diğer odalarında kullanmakta olan biri olarak çok memnunuz. Bundan ikinci alışımız. Diğerini başka yerde kullanıyoruz. Su buharı bir ferahlık veriyor. Suyu hemen bitmiyor. Bitince doldurması çok basit. Uyku modunda gayet sessiz. Genel olarak da pek sesi yok. 40-50 metre kare alanı tek başına serinletebiliyor. Gold rengi de çok soft. Hatta griye yakın. Ben altınım diye bağırmıyor. Normal vantilatörlerden alçak biraz, yükseklik olarak. Tekerlekli ve kolayca taşınabiliyor. Montajına destek amaçlı bir yardımcı lazım ama kolay monte ediliyor. İlkini çok araştırarak aldık. İkinciyi alacak kadar memnunuz daha ne olsun.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün tam göründüğü gibi kurulumu kolay soğuk buharı klima gibi değil büyük beklenti içine girmeyin


Blyss Kule Tipi Vantilatör Kumandalı

Blyss Kule Tipi Vantilatör

Blyss Kule Tipi Vantilatör beyaz rengi ve sade tasarımı ile dikkat çeker. 45 W güç ile çalışan bu cihaz 91.1 cm yüksekliğe sahiptir. 3 kademeli hız ayarına sahip olan cihaz uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Kullanan kişiler tarafından da beğenilen bu ürün sanayi tipi olan modeller kadar etkili bir soğutma yapabiliyor. Yer kaplamayan tasarımı, sessiz çalışıyor olması ve zarif tasarımı da kullananlar tarafından beğenilen özellikleri arasında. Fiyatı ise performansına ve kalitesine göre normal.

Artıları
 • Zarif ve şık tasarımlı
 • Az yer kaplıyor
 • Soğutma performansı başarılı
Eksileri
 • Klima performansı bekleyenlerin hayal kırıklığına uğrayacak olması

Blyss Kule Tipi Vantilatör Kumandalı Fiyatı

En zarif tasarımlı kule tipi vantilatör: Blyss Kule Tipi Vantilatör Kumandalı

Blyss Kule Tipi Vantilatör Kumandalı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tam bir fiyat performans ürünü. Sessiz çalışıyor, ve güzel serinletiyor, uzaktan kumandası mevcut. Estetik ve malzeme kalitesi yüksek bir ürün.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü bir kaç gündür kullanıyorum. Serinletmesinden çok memnun kaldım. Aynı zamanda saat ayarlı uyumadan saat ayarını açabilirsiniz. Uzaktan kumandası mevcut. Görüntü itibariyle de oldukça kibar.


Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü 4 Kanatlı

Raks Pf 42 Dekoratif Tavan Vantilatörü 4 Kanatlı Kahverengi

Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü ahşap ve dekoratif görünümü ile dikkat çeker. 4 kanatlı bir ürün olan Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü hem aydınlatma hem de serinleme amaçlı kullanılabilir. Ortama hafif bir esinti yayan bu vantilatörü kullanan kişiler geceleri tavana hava verme modunu seçiyor. Böylelikle vantilatörün uyku sırasında kişiyi çarpmasının önüne geçilebiliyor. 50 W güç ile çalışan, çift yönlü motoru bulunan ve 3 kademeli bir çalışma sistemine sahip olan Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü kullanılan mekana şıklık katan, otantik bir ürün. Ürünü tercih eden kişiler ipinin biraz kısa olmasından yana biraz şikayetçi. Bu vantilatörün fiyatı ise işlevselliği ve performansına göre normal.

Artıları
 • Ortama devamlı hafif bir serinlik veriyor
 • Dekoratif kullanım sunuyor
Eksileri
 • Montajı zor

Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü 4 Kanatlı Fiyatı

En çok tercih edilen tavan vantilatörü: Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü 4 Kanatlı

Raks Pf-42 Dekoratif Tavan Vantilatörü 4 Kanatlı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten harika bayıldım. Söylenildiği gibi küçük değil, büyük salon için gayet ideal ölçülerde. Vantilatörü kademeli ve sıfır ses. Pervaneleri ahşap görünümlü ama kötü durmuyor. Salonuma çoook yakıştı kararsızdım ama iyi ki almışım.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

O kadar güzel kiiii bütün odalara alabilirim, kendimi zor tutuyorum.


En Iyi Vantilator 3

Klima ve Vantilatör Arasındaki Farklar

Vantilatörler mevcut havayı bir taraftan başka bir tarafa taşıdığı için ortamı soğutmaz sadece esinti sağlar. Ancak klimalar ortamdaki sıcaklığı ciddi anlamda düşürür. Kapatsanız bile bir süre ortamdaki serinlik etkinliğini sürdürür. Ancak vantilatörü kapattığınızda sıcaklık kendini hemen hissettirmeye başlar.

“Klima çarptı, hasta oldum.” lafını mutlaka duymuşsunuzdur.Vantilatörler klimalar kadar soğutma yapmadıkları için sağlık sorunlarına yol açma riskleri daha düşüktür.

Vantilatörler uzun vadede bakım gerektirmeksizin ve sizi yarı yolda bırakmaksızın kullanılabilir. Ancak klimalar düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyar. Vantilatörünüzün temizlik bakımını ise belirli aralıklarla pratik şekilde tozunu alarak gerçekleştirebilirsiniz. Pevaneleri temizlemek için de vantilatörünüzün kafesini açabilirsiniz.

En Iyi Vantilator 6

Vantilatör Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıcak havalarda çalıştırdığımızda hızlıca bizi serinleten, püfür püfür esinti sağlayan vantilatörleri kullanırken bazı noktalara dikkat etmemiz gereklidir.

Vantilatör kullanırken sağlığınızı serinlemek uğruna tehlikeye atmamalısınız. Bu nedenle vantilatör çalışırken doğrudan üzerinize dönük olmamalıdır. Pervanenin çalışırken sağa-sola hareket etmesi, tek bir noktaya odaklı çalışmasından çok daha iyidir. Böylece soğuk hava akımı direkt size gelmez, ortama eşit şekilde yayılır. Eğer vantilatörü kendinize dönük şekilde uzun süre çalıştırırsanız; zatürre, grip gibi sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer gece uyurken de vantilatörünüzü çalıştırmak isterseniz en düşük kademeye getirebilirsiniz. Kendinize direkt vuracak şekilde değil de uzakta konumlandırırsanız vantilatörün sizi çarpmasının önüne geçebilirsiniz. Aksi halde sabah uyandığınızda her tarafınızda tutulmalar ve ağrılarla karşılaşabilirsiniz. Kas spazmları ile mücadele etmek istemiyorsanız gece boyunca vantilatörün hava akımına maruz kalmamanızı öneririz.

Vantilatör ile aranızda daima en az 1 metre mesafe bulunmalıdır.

Vantilatörü pencere kenarında konumlandırmak, içeri giren sıcak havanın bertaraf edilmesi ve yumuşaması açısından çok daha mantıklı olacaktır.

En Iyi Vantilator 4

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bu yazımızda sizlere vantilatör satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken detaylardan bahsettik, kullanım sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir verdik. En çok tercih edilen ve beğenilen vantilatör modellerine yer verdiğimiz yazımız umarız size yardımcı olmuştur. Eğer sıcağa çok fazla tahammülünüz yoksa, klimalara da tonlarca para ödemek istemiyorsanız kullanışlı ve şık bir vantilatör satın almaya ne dersiniz? Enerji harcama noktasında da bütçe dostu olan bu basit yapılı soğutma sistemleri sayesinde yaz aylarını bunalmadan geçirebilirsiniz. O halde ne duruyorsunuz? Tarafınızı seçin! Masa tipi mi, ayaklı mı, tavan vantilatörü mü yoksa kule tipi mi? 🙂

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image

Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir