16 En İyi Filtre Kahve Tavsiyesi: Damak Tadınıza Uygun Kahveyi Bulun

Değişik coğrafyalar, birbirinden farklı medeniyetler… Kahve ise tüm bu farklılıkların içinde insanlığın en önemli ortak noktalarından biri. 600 yıl önce ortaya çıkan ve günümüze kadar iz bırakarak gelmeyi başaran kahve ilk olarak Habeşistan yani günümüzün Etiyopya’sında keşfedilmiştir. Kahvenin lezzeti zamanla Yemen, Arap yarımadası ve İstanbul’u dolaşarak Avrupa’da da etkili olmuştur. Yani asırlardır değerinden hiçbir şey kaybetmeyen kahve gerek kokusu, gerek damakta bıraktığı lezzet ile insanlar için vazgeçilmez bir deneyimdir. Bir fincan kahve bazen sevdiklerimizle ettiğimiz sohbetlere eşlik eder, bazen de yoğun geçen bir günde en iyi kurtarıcımız olur. Herkesin kahve konusundaki seçimleri farklıdır. Filtre kahve de özellikle son yıllarda daha çok popülerlik kazanmış ve hazır kahveleri sollayarak daha fazla tercih edilir olmuştur. Kahve dükkanlarının git gide artması ve rağbet görmesi de filtre kahveye olan ilginin çoğalmasına neden olmuştur. O zaman şimdi sizlere filtre kahvenin ne olduğu ve nasıl icat edildiği ile alakalı biraz bilgi verelim.

Filtre Kahve Nedir?

Filtre kahve, aslında hazırlık aşamasına bakılacak olursa çay ile oldukça benzerdir. Öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak su içinde demlenmesi ile ortaya çıkan bu enfes lezzetin adı filtre kahvedir. Adının filtre kahve olmasının sebebi ise metal, plastik, bez ya da kağıt filtre aracılığı ile süzülmesidir. Bu sayede posasından ayrılır ve içime hazır hale gelir. Diğer kahve çeşitlerine göre, daha şeffaf, berrak ve akışkan bir yapısı vardır. Filtre kahve tercihen sütlü ya da sütsüz olarak hazırlanabilir. Ancak bu kahveyi hazırlayabilmek için bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Filtre kahve satın alırken hangi materyal kullanarak hazırlayacağınıza göre az ya da çok öğütülmüş kahve alarak lezzetli filtre kahve demleyebilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Filtre Kahve Nedir

Filtre Kahve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Filtre kahvenin dünyada ilk icat edildiği yer Almanya olarak bilinir. 1908 yılında Melitta Bentz isimli biri kahve içerken telvesinden rahatsız olur ve bundan kurtulmanın yollarını araştırmaya başlar. Elindeki imkanları kullanarak kahve filtresi elde eden Bentz bu icadını herkese anlatarak insanların ilgisini çekmeye başlamıştır. Daha sonra icadı için patent almayı başararak ve şirket kurarak ürününü satışa sunmuştur. Faaliyetini günümüzde hala devam ettiren bu şirket, ürettiği filtreler sayesinde filtre kahvenin dünyaya yayılmasında önemli
bir yere sahiptir.

Filtre Kahve Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Filtre kahve yetiştiği coğrafyaya göre farklı özelliklere sahiptir. Kavrulma şekli, lezzeti de filtre kahvelerin değişik damak zevklerine uyum sağlamasında etkilidir. Kahve severler için önemli bir yere sahip olan filtre kahve seçimi konusunda göz önünde bulundurulması gereken bir takım noktalar vardır.

Lezzet

Seçtiğiniz kahvenin damak tadınıza uygun olması oldukça önemlidir. Kendinize uygun olan kahve çekirdeğini seçerken sert içimden mi yoksa yumuşak içimden yana mı olduğunuz konusunda emin olmalısınız. Her kahve, herkeste aynı keyifi vermez. Örneğin; Kenya bölgesinde yetişen kahve çekirdeleri sert, keskin bir lezzete sahiptir. Dengeli ya da yumuşak içim seven kişiler için Kenya’ya ait kahveler uygun bir seçim değildir. Yani beklentiniz doğrultusunda kahve seçimi yapmanız, istediğiniz sonucu almanız konusunda etkili olacaktır. Ayrıca her gün filtre kahve tüketen biri değilseniz büyük paketler satın almanıza gerek yok. Bu; kahvenizin bayatlamasına neden olabilir.

Çekirdek Büyüklüğü

Kahvenizi nasıl demleyeceğiniz, çekirdeklerin nasıl çekilmiş olduğu konusunda etkilidir. Örneğin; french prees kullanarak filtre kahve hazırlayacaksanız kalın çekilmiş bir kahve tercih etmelisiniz. Tek kullanımlık filtre ile kahvenizi demleyecekseniz o zaman da ince çekilmiş çekirdek kahve sizin için idealdir. Kahvelerin üzerinde hangi tarz demlemeye uygun olduğu yazılmaktadır. Bazı kahveler sadece makine ile hazırlanmaya uygunken bazıları bütün demleme şekilleri ile uyumlu olabilir.

Koku ve Aroma

Kahvenin kokusu tazeliği ile doğru orantılıdır. Yoğun kokulu olan kahveler her zaman insanlar tarafından daha fazla beğenilir ve güven kazanır. Ayrıca kahve içmenin keyfine keyif katan bir yanı da vardır. Aroması ise kahve çekirdeklerinin yanı sıra farklı meyve ya da baharatlar ile zenginleştirilmiş olabilir. Çekirdeklerin kavrulma derecesi de aromada etkili bir noktadır. Bazı kişiler yoğun aromalı kahveleri tercih ederken bazıları için bu çok fazla olabilir. Yani aroma konusu tamamen kişiden kişiye değişen bir durumdur.

Kafein Miktarı

Uyanık kalmayı sağlayan ve kişiye dinçlik kazandıran kafein her kahvede farklı oranlarda bulunur. Eğer tüm günü canlı, enerjik geçirmek istiyorsanız yüksek kafeinli bir fincan filtre işinizi görecektir.

En İyi Filtre Kahve

En İyi Filtre Kahve Tavsiyeleri

Filtre kahve hakkında biraz fikir sahibi olduktan sonra sizler için derlediğimiz markalara biraz göz atmak ister misiniz? Ancak şunu unutmayın ki çoğunluk tarafından ”iyi” olarak nitelendirilen bir kahve sizin hoşunuza gitmeyebilir. Damak zevkinize uyabilecek ve beklentilerinizi karşılayabilecek kahveye aşağıdaki seçenekler arasından ulaşabilirsiniz. İsterseniz incelemelerimizi okuyarak fikir sahibi olabilir ya da ürünlerin üzerine tıklayarak satın alabilirsiniz.

TCHIBO Professional Special Filtre Kahve

TCHIBO Professional Special Filtre Kahve
Asya kahve çekirdeklerinin lezzetini içinde barındıran Tchibo Professional Special filtre kahve Arabica ve Robusta çekirdeklerinin karışımı ile ortaya çıkmıştır. Arabica çekirdeklerinin yumuşak içime sahip lezzeti, robusta çekirdeklerinin ise yoğun ve sert lezzeti sayesinde ortaya muhteşem bir kahve çıkar. Doğru oranda harmanlanmış kahve çekirdekleri ve özel kavurma yöntemi ile makinelerde hazırlanmaya da elverişlidir. Bu filtre kahveyi kullanan kişilerin neredeyse tamamı oldukça memnun. Aromasız olma özelliği ile öne çıkan Tchibo Professional Special filtre kahve, doyasıya kahve tadı almak isteyenler için ideal. Kahve makinesinde hazırlandığı zaman daha fazla tat alındığını söyleyen kullanıcılar biraz sert içim sevenler için bu filtre kahvenin doğru seçim olacağını söylüyor. Çekilmiş olduğu için tercih edenler de bir hayli fazla. Yoğun bir içime sahip olan bu ürün yumuşak içim tercih edenler için uygun değil. Ayrıca fiyat bakımından uygun olması da sürekli filtre kahve içen kişiler için kurtarıcı.

TCHIBO Professional Special Filtre Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahve sert ama acılık yok. Muhtemelen robusta oranı tchibo white and blackten daha fazla.Kahvedeki acılığı azda olsa hissetmek isteyenler almasın. Asiditesi yüksek kahvelerle(tchibo blue african gibi) karıştırılınca güzel sonuçlar vereceğini düşünmekteyim.Üçüncü dalga kahve severlerin pek hoşuna gitmeyebilir zira aromatik tatlar bulamayacaksınız.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yoğunluğu yüksek fazladan kavrulmuş ama pişirmesi için sabır gerektiren bir kahve. Aceleye gelmez. En az 5 dakika beklemeli. Aroması yoğun. Farkedilebilir derecede keskin ama acı değil. Sürekli aynı markadan içmek istemiyorsanız iyi bir değişiklik olabilir.


Kahve Dünyası Filtre Kahve

Kahve Dünyası Filtre Kahve
Kendine has bir aromaya sahip olan Kahve Dünyası filtre kahve, Özenle seçilen ve en taze kahve çekirdekleri ve zengin aroması ile öne çıkar. Türkiye’de en fazla tercih edilenler arasında. Tercih eden kişilerin yorumlarına bakıldığında ise kahvenin orta yumuşaklığa sahip içimde olduğunu görmek mümkün. Tadının acı ve sert olmaması da yumuşak içim sevenler için tercih edilebilir olduğunun bir göstergesi. Orta bir kıvama sahip olan Kahve Dünyası filtre kahve lezzeti, kokusu açısından da beğeniliyor. Fiyatı ise uygun.

Kahve Dünyası Filtre Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Uygun fiyatlı kaliteli kahve. Çok fazla kahve tüketip kenya, kolombiya vs. tutkularınız yoksa bu kahve sizi yeterince tatmin eder.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahve dünyasının standart blendi. Güzel bir aroması var ama kahve konusunda çok farklı tatlar arayanlara biraz fazla kavruk gelebilir.


Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve

Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve
Ülkemizde kahve denilince akla ilk gelen marka olan Mehmet Efendi, sadece Türk kahvesi değil filtre kahve konusunda da öne çıkmayı başarıyor. Yumuşak bir içime sahip olan ve mükemmel lezzeti ile kahve severlerin tercihleri arasında olan Mehmet Efendi, en kaliteli kahve çekirdeklerini seçer. Kahve makinelerinde kullanım için de uygun olan bu kahve ince öğütülmüş bir yapıdadır. Hafif içiminden dolayı kullanıcıların beğenisini kazanan Mehmet Efendi  french press ile de rahatlıkla demlenebiliyor. Fiyat konusunda uygun denilebilecek bir ürün ve uzun zamandır bu markayı kullananlar bir hayli fazla.

Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bundan önce kahve dünyasının filtre kahvesini kullanıyordum tabii gurme olmadığım için güzel geliyordu fakat bunu aldığımda anladım kahve böyle oluyormuş. kokusu çok güzel ve ağır bir kahve değil. iki tatlı kaşığı kahve koyuyorum ve çok yerinde oluyor . herkesin hoşuna gideceğini düşünüyorum. fiyat/performans ürünü.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahve biraz yumuşak kıvam sevenlere çok uygun. Kesinlikle tadı güzel. Kendini kahve gurmesi sanmak malum moda oldu ama dünyayı gezip gerçekten yurtdışına defaatle adım atmış ve çeşitli kahveleri yerinde denemiş pek çok insan gibi hemfikirim, Türkiye'de yaygın şekilde ve rahat bulabileceğiniz en ideal kıvamda ve makul fiyatlı kahvelerden biri.


Anisah Coffee Öğütülmüş Kahve

Anisah Coffee Öğütülmüş Kahve
Tamamen arabica çekirdeklerinden üretilen Anisah Coffee çikolata, karamel ve narenciye aromaları ile zenginleştirilmiş özel bir kahvedir. Olağanüstü bir kokuya sahip olması, yoğun lezzeti birçok kişinin aradığı filtre kahve lezzetini sunmayı başarır. Anisah öğütülmüş kahve deneyimi yaşayanlar ise ürünün sert içim sevmeyenler için ideal olduğunu söylüyor. Yoğun aroması, yumuşak içimi ve etkileyici kokusu ile ortalamanın üzerine çıkmayı başarıyor. Hafif içime sahip olan ve bu ayarda filtre kahve tüketenler için mükemmel bir kaliteye sahip olan Anisah öğütülmüş kahve fiyat performans bakımından ise oldukça makul.

Anisah Coffee Öğütülmüş Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

tadı süper pahalı olan kahveden farkı yok içimi yumuşak


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İçimi lezzetli bir kahve. Öğütme derecesi French Press için uygun ancak kağıt flitre için bir derece kaba öğütülmüş. Kağıt flitrede kullanırken tekrardan öğütme gerekiyor. Farklı demleme yöntemleri için farklı öğütme derecelerinde ürünler sunulabilir.


Jacobs Monarch Filtre Kahve

Jacobs Monarch Filtre Kahve
Alman kalitesini gözler önüne süren Jacobs Monarch Filtre kahve aroma bakımından birçok markaya taş çıkartıyor. Yumuşak içimiyle göze çarpan Jacobs yılların tecrübesini gerek kokusu gerek keyifli içimi ile ispatlar nitelikte. Düşük asiditesi ve özel kavurma teknikleri ile binlerce tüketiciye ulaşmayı başarıyor. Kaliteli çekirdek seçimleriyle bilinen ve kendine has blend işlemi uygulayan Jacobs filtre kahveyi tercih kişilerin yorumları ise tamamen olumlu yönde. Kokusu, aroması, yumuşak içim olması ve gerçek bir kahve hissi vermesi beğenilen özellikleri arasında. Fiyatı ise ortalama düzeyde diyebiliriz.

Jacobs Monarch Filtre Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çay ve kahve içmeden duramayan biri olarak beğendiğim bir kahve oldu. İçimi dengeli olduğunda pek çok kişiyi tatmin edecektir diye düşünüyorum.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

hafif bir kahve. sert bir kahve ile karıştırıp kullanırsanız daha güzel bir tat oluyor.


Oze Kahve Çikolatalı ve Frambuaz Aromalı Filtre Kahve

Oze Kahve Çikolatalı ve Frambuaz Aromalı Filtre Kahve
Orta dereceli kavrulma özelliğinde olan Oze Kahve Çikolatalı ve Frambuaz Aromalı Filtre Kahve tamamen arabica çekirdekleri ile üretilmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere Frambuaz ve Çikolata aromalarını içeren bu filtre kahve taze kavrulmuştur ve damakta enfes bir tat bırakır. Yorumlara baktığımızda bu kahveyi deneyimleyen kişilerin bazıları aromasına ve kokusuna bayılmış. Ancak kahve tadını daha yoğun almak isteyenler için uygun bir filtre kahve olmadığını da söylemeden geçemeyiz. Yoğun filtre kahve tadına alışkın olan kişiler için uygun bir tercih olmayan bu ürün değişik lezzet arayışında olanlar için ideal. Fiyat açısından da uygun diyebiliriz.

Oze Kahve Çikolatalı ve Frambuaz Aromalı Filtre Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Lezzet cok cok iyi asla kahvenin tadini bozacak bir aroma degil son derece taze ozeni paketleme ve inanilmaz ilgililer.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahvenin tadı, yoğunluğu ve asiditesi hoşuma gitti, sadece bu tarz aromalı kahvelerin tadı french press tarzı zamazingolarda çok anlaşılmıyor. V60, chemex veya varsa kahve makinası ile demlemenizi tavsiye ederim.


KoffieBoon 2 Kat Kafein Kahve

KoffieBoon 2 Kat Kafein Kahve
Her tarz demleme için uyumlu olması ile öne çıkan KoffieBoon 2 Kat Kafeinli Kahve yumuşak içimli ve %100 doğaldır. Uyanık kalmak isteyenler için ideal olan bu kahve öğütülmüş olarak satılır. Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda dengeli bir lezzeti olduğunu söyleyenler ön plana çıkıyor. Yani ne çok yumuşak ne de çok acı bir tada sahip olan KoffieBoon karamel notaları hissettiriyor ve uyanık kalma tutma konusunda başarılı. Ancak bazı kişiler kahvelerin çok iyi çekilmediğini söylüyor. Fiyat açısından ise uygun.

KoffieBoon 2 Kat Kafein Kahve Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sporda içmek için almıştım 2 kat kafein diyorlar abartıldığı gibi değil tadı normal filtre kahve etkisini hissettiriyor dinç şekilde geziyorum.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Spor öncesi 1 bardak içiyorum kafein direk göz açtırıyor lezzet ve kokuda başarılı. Filtre kahve makinası ile sonuç mükemmel.


Davidoff Espresso Çekirdek Kahve

Davidoff Espresso Çekirdek Kahve
Brezilya kökenli enfes Arabica kahve çekirdekleri ile üretilmiş olan Davidoff Cafe Espresso Çekirdek Kahve ağır ağır kavrularak mükemmel bir lezzete dönüşmüştür. Tercih edenlerin yorumlarına bakılacak olursa bu kahve çekirdeklerinin kalitesi ön plana çıkıyor. Ayrıca yumuşak içimli olması, kokusunun yoğun olması da beğenilen özellikleri arasında. Ancak yorum yapanlar yumuşak bir içime sahip olmasına rağmen yoğun kahve tadından da mahrum kalınmadığını söylüyor. Yani hem yüksek oranda kahve lezzeti olsun hem de acı olmasın diyenler için ideal. Fiyatı ise uygun.

Davidoff Espresso Çekirdek Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

dark roast olmasına ragmen içimi gayet hafif ve oryantal tadları çok sevmeyen kahve kahve gibi düz olsun diyenlerin rahatlıkla içebileceği bir kahve, kahve gibi kahve. kave yağlı fakat bu yağı espressoyu çektiğinizde nerdeyse tamamını kremasında veriyor kremasını da dark roast olmasına ragmen çok iyi veriyor.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Aromalı, sert ve yağlı bir kahve. Moka potla gayet güzel bir ikili oldular ve espresso tadına çok yakın bir tad alınabiliyor.


Coffee Tropic Value Blend Çekirdek Kahve

Coffee Tropic Value Blend Çekirdek Kahve
Coffee Tropic Value Blend Çekirdek Kahve değişik coğrafyaların harmanlanmasından kaynaklı özel bir lezzete sahiptir. Etiyopya, Burundi, Brezilya çekirdekleri karışımı olan bu kahve farklı ülkelerin aromalarını barındırdığı için ağızda bıraktığı lezzet mükemmeldir. Ayrıca Afrika gülü, kırmızı meyveleri ve Brezilya fındığı ile tatlı badem, Coffee Tropic Value Blend Çekirdek Kahveyi daha da zenginleştiren katkılardır. Tüketiciler ise hem filtre kahve hem de espresso için gayet yeterli ve kaliteli olduğunu söylüyor. Dengeli bir aroma ve tada sahip olan bu filtre kahvenin fiyatı da normal.

Coffee Tropic Value Blend Çekirdek Kahve Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tam bir fiyat performans ürünü. Kargo poşetini açar açmaz taze kavrulduğunu anladım. Hem espresso hem de filtre demleme için gayet iyi.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Mağazanın tek köken kahvelerini severek kullanıyorduk. Bu harmanın da aroması yerinde ve çok dengeli. Hem espresso, hem de filtre için kullandık ve gayet başarılı sonuç aldık.


Petra Roasting Co. Acme Nitelikli Çekirdek Kahve

Petra Roasting Co. Acme Nitelikli Çekirdek Kahve
Güney Amerika kahvelerinden ilham alınarak fincanlara yolculuğa çıkan enfes çekirdekler Petra’nın simgesi haline gelmiştir. Dengeli ve yumuşak bir asiditeye sahip olan bu kahve çekirdekleri meyvemsi bir aroma ile kahve severlerin damaklarında enfes bir lezzet bırakmayı hedefler. Orta derecede kavrulmuş çekirdelere sahip olan bu marka, kahve hazırlık aşamasının her detayını kendi elleri ile hazırlamak isteyen kişilerin tercihleri arasında. Bu kahve çekirdeklerini tercih eden kişiler yumuşak içimli olmasından oldukça memnun. Ancak daha sert içimli kahve sevenler için çok doğru bir tercih olmayabilir. Kullanan kişiler bu kahvenin damakta gerçekten mükemmel bir kahve tadı bıraktığını söylüyor. Çekirdeklerinin kaliteli oluşu ise beğenilen noktalar arasında. Fiyatı açısından ele alacak olursak rakiplerine göre biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Petra Roasting Co. Acme Nitelikli Çekirdek Kahve Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü çok beğendik.. Yakın zamana kadar filtre kahve içmeyen ve filtre kahveyi sevmeyen biriydim.. Kahve makinesi alarak içmeye başladık.. Bir kaç çeşit filtre kahve denedik.. Bu da son denediğimiz ürün.. İçeceğimiz kadar öğütüp demliyoruz.. Market ürünleri ve avmlerde bulunan ürünlerden çok daha güzel.. Kokusu aroması gerçekten çok hoş.. İçimi de çok rahat..


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Birbirleriyle ilgisi olmayan iki farklı tanıdığım da bu kahveyi tavsiyesi edince aldım ve geldiği gibi filtre kahve makinesinde denedik, çok beğendik.


MEIA Kahve Filtre Kahve – Ethiopia Yirgacheffe

Meia Kahve Filtre Kahve Ethiopia Yirgacheffe Urun Resmi

MEIA Kahve Filtre Kahve’nin bu ürünündeki kahve çekirdekleri Etiyopya’nın Yirgacheffe bölgesinden temin edilmektedir. Bu bölge, kahve çekirdeklerine eşsiz bir lezzet profili sağlayan zengin volkanik toprağı ile bilinir. Kahvenin yüksek rakımda yetişmesi, kahvenin tazeliğine ve tadına da katkıda bulunur.

Bu kahvenin kokusu ve aroması çok güzel. Her yudumda tadılabilecek meyvemsi bir tada ve hafif asiditeye sahiptir. Aroma, içerik ve sertlik açısından çok dengelidir. Ağzınızda hoş bir tat bırakacak kaliteli bir filtre kahve arıyorsanız, bu kahveyi beğeneceğinizden eminiz.

En iyi sonuç için V60 demleme yöntemini kullanmanızı önersek de french press ve filtre kahve makineleri ile de tatminkar bir sonuç alacağınızı söyleyebiliriz.

MEIA Kahve Filtre Kahve – Ethiopia Yirgacheffe Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

filtre kahvekolik olarak beğendim yoğun ve aromasi guzel.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Buradan aldığım 2. kahvem. Aromasına bayıldım. Oldukça kakaomsu tadı ile orta seviye bi sertliği var. İçimi ise yumuşağa yakın. Yoğunluğu da güzel. Ağızda dolu dolu kahve tadı bırakıyor içerken. Espresso, v60 ve French Press ile denedim. İçen; kahvemi nerden aldığımı soruyor. En güzel yanı kahve çok taze şekilde ulaşıyor. Lütfen bu şekilde devam edin.


Starbucks Veranda Blend Öğütülmüş Kahve

Starbucks Veranda Blend Öğütülmüş Kahve
Dünyanın en popüler kahve zincirlerinin başında gelen ve kalite ile özdeşleşmiş olan Starbucks evde enfes kahveler deneyimlemek isteyenleri de ihmal etmiyor. Latin Amerika kahve çekirdeklerinin hafif kavrulmuş etkisi sayesinde yumuşak bir içim keyfi sunan Starbucks ayrıca yumuşak tatlı kakao notaları ile zenginleştirilmiştir. Kavrulmuş ve öğütülmüş %100 arabica kahve Latin Amerikalı çiftçilerin yetiştirdiği yemyeşil kahve ağaçlarından toplanarak kahve severler ile buluşuyor. Hafif baharat ve çikolata aromasına sahip Latin Amerika toprakları filtre kahvenin kalitesinde önemli bir yere sahiptir. Tercih eden kişilerin yorumlarını incelediğimizde Starbucks kahve dükkanlarına gitmeden de evde aynı lezzetin yakalanabileceğini gördük. Bu durumun oldukça ekonomik olduğunu söyleyenler oldukça fazla. Yumuşak içimli olması ve kalite açısından ise tartışılmaz olması bir gerçek. Ancak Starbucks rakiplerine göre fiyat bakımından oldukça pahalı.

Starbucks Veranda Blend Öğütülmüş Kahve Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aromasına bayıldım. İçimi mükemmel, bildiğimiz Starbucks kahvesi.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kalitesi bildiğimiz starbucks kalitesi.. ama tadı diğer çeşitlerine göre baya hafif. Ağır kahve sevenleri tatmin etmeyebilir


Lavazza Crema E Aroma Çekirdek Kahve

Lavazza Crema E Aroma Çekirdek Kahve
İtalyan lezzetini gözler önüne seren Lavazza Crema E Aroma Çekirdek Kahve Arabica ve Robusta çekirdek karışımlarının bir sonucudur. %60 bir yoğunluğa sahip olan bu kahve Güney Amerika, Güney Asya ve Afrika bölgelerinin kahve çekirdeklerinin harmanlanması ile ortaya çıkmıştır. Kremamsı görünümü ile farklı bir deneyim yaşatmayı başaran Lavazza Crema E Aroma Çekirdek Kahve çikolata notaları içeren bir aromaya sahiptir. Özellikle kahvesini sütlü sevenler için oldukça revaçta bir kahvedir. Hem yoğun kahve lezzeti vermesi hem de fazla asidik olmaması tercih eden kişiler tarafından beğeniliyor. Yumuşak bir içim keyfi veren bu kahve çekirdekleri damakta hem ekşi hem de acı bir tat bırakmıyor.

Lavazza Crema E Aroma Çekirdek Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Lezzet olarak sert doygun bir içimi var; fazla fazla kavrulmuş. Bu anlamda filtre kahve için çok tavsiye etmem ama mokka pot (ve varsa espresso makinanız) ve espresso için çok ideal bir çekirdek!


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir kahve bağımlısı olarak bayıldığım bir çekirdek. Tadı aroması nefis.ağızda bıraktığı son tat çok güzel. Latte cortado seviyorsanız sütle uyumu çok güzel


Julius Meinl Jubilaum Filtre Kahve

Julius Meinl Jubilaum Filtre Kahve
Julius Meinl Jubilaum Filtre Kahve narenciye aromaları bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Çiçek notaları sayesinde yumuşak bir içime sahip olan bu filtre kahve özel bir harmana sahiptir. İlk olarak 1960 yılında Viyana’da hazırlanmış ve lezzetinden hiçbir şey kaybetmeden günümüze gelmiştir. Birinci sınıf kaliteye sahip kahve çekirdeklerinin bir sonucu olan bu filtre kahve hafif-orta kavrulmuştur ve Arabica, Robusca çekirdekleri ile hazırlanmıştır. Papua Yeni Gine, Orta Amerika kökenli olan Julius Meinl Jubilaum Filtre Kahve ağızda ferah bir tat bırakır. Deneyen kişilerin yorumlarını incelediğimiz zaman yumuşak içimli olması, ağızda ekşi tat bırakmaması ve hoş bir aromaya sahip olması beğeniliyor. Fiyatı ise oldukça uygun.

Julius Meinl Jubilaum Filtre Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

içimi çok güzel, birebir ölçekle yaptım. yaptıktan sonra 5 dakika dinlenince tadını daha iyi alırsınız.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Guzel ancak benim istediğim gibi değil aroması. Aromalı kahve sevenler sevecektir. kendinden şekerli gibi bir aroması var.


Prince Caffe Strong Roasted Filtre Kahve

Prince Caffe Strong Roasted Filtre Kahve

Prince Caffe Strong Roasted Filtre Kahve Endonezya ve Guatemala bölgelerine has kaliteli çekirdekler ile hazırlanmıştır. Çok kavrulmuş lezzeti ve yoğun kokusu ile dikkat çeken bu filtre kahve başarılı bir ürün. Kahve bağımlılarının severek tükettiği Prince Caffe Strong Roasted Filtre Kahve damağında hafif bir acımsılık hissetmek isteyen, sert içim sevenler için ideal. Fiyatı da kalitesine göre uygun.

Prince Caffe Strong Roasted Filtre Kahve Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatı çok uygun ama tabii tadından taviz verilmiş. Çok kavrulmuş ve daha önce başka kahvelerden almadığım değişik bir aromaya sahip. Karabiber tadı geliyor desem yalan olmaz, içilmeyecek gibi değil ama tercih etmem.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yıllardır mehmet efendi colombia filtre kahvesi kullanan biri olarak önce tadı yadırgadım. Aradığım gibi sert bir kahve ama aroma biraz zayıf. Zamanla alışılır. Ancak maliyet düşürmek ve de keyiften taviz de vermemek için elimdeki mehmet efendi filtre kahvesi ile yarı yarıya karıştıracagim. Ne de olsa fiyatı söz konusu urununu yarısından daha ucuz.


Taft Coffee Yüksek Kafeinli Filtre Kahve

Taft Coffee Yüksek Kafeinli Filtre Kahve
%100 doğal bir şekilde üretilen Taft Coffee Yüksek kafeinli Filtre Kahve özenle seçilen ve kavrulan kahve çekirdeklerinin sonucudur. Taft Coffee dünyanın en yüksek kafein oranını yakalamış bir markadır. Türk damak tadına uygun olarak üretilen bu filtre kahve hem yumuşak içimli hem de standart bir kahveye göre 2 kat daha fazla kafein içerme özelliğine sahiptir. Günü enerjik geçirmek ve uykusu açılsın isteyenler için ideal bir seçimdir.  Eşsiz bir içim keyfi sunan Taft Coffee Yüksek kafeinli Filtre Kahveyi tercih edenlerin yorumlarına bakacak olursak yüksek kafein içermesinden dolayı beklenen etkiyi çok yaratamadığını görüyoruz. Uyku açma ve enerji verme konusunda yetersiz gibi görünen Taft Coffee Yüksek kafeinli Filtre Kahve yumuşak içimi, kokusu ve lezzeti açısından beğeniliyor. Özellikle kokusunun çok ön planda olduğu ve ortama yayıldığı da yapılan yorumlar arasında. Fiyatı ise biraz pahalı.

Taft Coffee Yüksek Kafeinli Filtre Kahve Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tadı çok iyi tıpkı tam ayarında Türk kahvesi gibi. İki saatlik gündüz uykusuyla gözlerimi açamaz haldeyken içtikten sonra gece yarısı olmasına rağmen hala dipçik gibiyim çok iyi.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tavsiye ederim, şekersiz içiyorum ve tadı çok lezzetli geldi bana hatta uyku da baya baya acıyor. Kendim icin diyorum, belki günde iki tane içsem sıfır uykuyla gezebilirim.


Nish Kahve Filtre Kahve Özel Seri

Nish Kahve Filtre Kahve Özel Seri
Nish Kahve Filtre Kahve Özel Seri kendine has kavurma yöntemi ve özenle seçilmiş çekirdekler ile ortaya çıkmıştır. Yörede bulunan tüm aromaları içinde barındıran bu filtre kahve mango, kakao, muz tatlarını hissettirir. Arabica tipinde olan Nish Kahve Filtre Kahve Özel Seri orta derecede asiditeye sahiptir. Dengeli bir sertliği olan kahve ağızda enfes bir tat bırakır. Tüketicilerin yorumlarına baktığımız zaman kahvenin yumuşak bir içime sahip olduğunu ve aromasının beğenildiğini gördük. Fiyatı da uygun.

Nish Kahve Filtre Kahve Özel Seri Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Cok yumusak ve hos bir tadi var.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Standart Guatemala kahvesi kokusu ve tadı arıyorsanız eğer beklentinizi karşılamayabilir.


ILLY Classico Orta Kavrulmuş Çekirdek Kahve

ILLY Classico Orta Kavrulmuş Çekirdek Kahve
İlly çekirdekleri kahve tutkunlarının beklentisine cevap veren tazeliğe ve özene sahiptir. Orta kavrulmuş çekirdekleri, dengeli ve yumuşak tadı ile ön plana çıkar. Diğer markalardan farkı ise ambalajıdır. Kahvenin taze kalmasını sağlayan vakumlu teneke kutularda satılan İlly, kahve hazırlamayı günlük bir ritüele çevirecek güce sahiptir. Tüketicilerin yorumlarına göz attığımızda kahve çekirdeklerinin olağanüstü kaliteye sahip olduğu düşüncesine vardık. Kaliteli çekirdekler ve eşsiz kokusu sayesinde pek çok kişinin tercihi olan bir marka. Ancak fiyat bakımından ele alacak olursak bütçeyi biraz yoruyor.

ILLY Classico Orta Kavrulmuş Çekirdek Kahve Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Filtre kahve sevenler için çok doğru bir seçim fiyatı biraz yüksek fakat illy lezzetine değer


Filtre Kahve Nasıl Demlenir?

Filtre Kahve Nasıl Demlenir?

Filtre kahve hazırlamak için tercih edebileceğiniz bir kaç yol mevcuttur. Herkesin vakti, bütçesi ya da kahvede tercih ettiği yoğunluk farklı olacağından filtre kahve hazırlarken hangi yöntemin kullanılacağı da kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Evde en pratik şekilde, uygun ekipmanları kullanarak nasıl filtre kahve hazırlayabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

French Press Kullanabilirsiniz

Sizlere ilk olarak filtre kahve yapımında en fazla tercih edilen ve basit bir yol olan french press yönteminden bahsetmek istiyoruz. French press hem çay hem de kahve hazırlamak için tercih edebileceğiniz en zahmetsiz yöntem. Kendinize enfes bir fincan filtre kahve hazırlamak için ilk önce french press içine dilediğiniz miktarda kahveyi koyun ve üzerine kaynar su ekleyin. French pressin süzgeç kısmını bastırın ve kahvenizi bir kaç dakika demlenmeye bırakın. İşte filtre kahveniz içime hazır!

Filtre Torbalarını Tercih Edebilirsiniz

Filtre torbası ile kahvenizi hazırlamak da aslında sizi zorlamayacak ve pratik bir yöntem. Filtre torbaları, sallama çaylar ile aynı mantığa sahiptir. Kahve filtresi ve bir ip yardımıyla kolayca kahve torbanızı hazırlayabilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken kahve filtrenizin orta kısmına uygun miktarda öğütülmüş kahve koymak ve bohça haline getirip büzüştürmek olacaktır. Sonra bir ip ile torbanızı sıkarak bağlayabilirsiniz. Kahve torbanızı fincanınızın içine bırakın ve kaynar su ekleyin. Bir kaç dakika demlenmesini bekleyin ve keyifle için.

Filtre Tutucusu da İşinizi Görecektir

Filtre tutucular, filtrenin sabit şekilde kalabilmesi için üretilmiş materyallerdir. Bu yöntem ile kendi filtre kahvesini hazırlayan yüzlerce insan vardır. Öncelikle yapmanız gereken filtre tutucunuza uygun bir filtre takmaktır. Daha sonra tutucunuzu fincanınızın üzerine yerleştirmeniz gerekir. Öğütülmüş olan kahve filtrenin orta kısmına yerleştirilir ve üzerine kaynamış su dökülür. Yoğun bir lezzet tercih ederseniz suyu yavaş yavaş eklemeniz gerekecektir. Afiyet olsun!

Filtre Kahve Makineleri ile Konforun Tadını Çıkarın

Yukarıda saydığımız filtre kahve hazırlama yöntemlerinin yanında makine kullanarak da kendinize ya da sevdiklerinize lezzetli kahveler yapabilirsiniz. Piyasada birbirinden farklı filtre kahve makinesi modelleri vardır ve hepsinin özellikleri de birbirinden farklıdır. Tamamen otomatik ya da manuel olan kahve makineleri ile karşılaşmak mümkündür. Hatta bu filtre kahve makineleri arasında kahve öğütme özelliğine sahip olanlar bile mevcuttur. Peki filtre kahve makinesi ile nasıl kahve hazırlanır? İşte cevabı…

Öncelikle makinenizin su haznesini içme suyu ile doldurmanız gereklidir. Daha sonra ise tercihinize bağlı olarak tek kullanımlık kağıt ya da bez filtreyi makinenize yerleştirmelisiniz. Bazı makinelerin kendine ait metal ya da plastik filtreleri bulunmaktadır. Bu noktada sizin filtre satın almanıza gerek kalmaz. Şimdi sıra geldi kahveyi filtre ile buluşturmaya! Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey makinenizin kahve öğütme özelliği olup olmamasıdır. Eğer bu özellik bulunmuyorsa öğütülmüş kahve tercih etmelisiniz. Kahvenizi filtreye yerleştirdikten sonra düğmesine basın ve suyun, kahve filtresinden süzülerek aşağı dökülmesini bekleyin. Kahveniz hazır. Mis gibi koktu değil mi?

Püf Nokta!

Kahve makineleri otomatik olarak kahvenin ihtiyaç duyduğu sıcaklığı belirlediği için 100 dereceye kadar su kaynamayacaktır. Kahve için en uygun sıcaklık 96 derecedir ve filtre kahve makineleri bu sıcaklığa gelince kaynama işlemini sonlandırır. Eğer makine kullanmadan filtre kahve hazırlamak istiyorsanız suyu kaynattıktan sonra 1 dakika beklemeli ve kahvenizi demlemeye koyulmalısınız. Çünkü kaynamış olan suyun direkt olarak kullanılması kahvenizin tadının biraz bozulmasına ve acı olmasına yol açabilir!

Kahve Filtresi Neden Önemli?

Suda çözünebilen kahvelere göre çok daha sağlıklı ve faydalı olan filtre kahve hazırlanırken hangi filtrenin  tercih edileceği önemlidir. Çünkü kahvenin lezzeti ve akışkanlığı, tercih edilen filtre ile doğrudan bağlantılıdır. Yoğun bir aroma beklentisi olanlar için metal filtreler idealdir. Uzun ömürlü olması ve temizliğinin kolay olması da metal filtrelerin tercih edilirliğinde etkilidir. Tek seferlik kullanım için uygun olan kağıt filtreler ise yoğun olmayan bir kahve deneyimlemek isteyenler açısından doğru bir seçimdir. Sürekli olarak bu şekilde filtre kahve hazırlamak sizler için daha maliyetli olacaktır. Orta yoğunluğa sahip bir kahve tercih edenler ise bez filtre kullanabilirler. Ancak bez filtrelerin temizliğinin zor olması ise dezavantaj olarak karşımıza çıkar.

Filtre Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Hem lezzeti ile baş döndüren hem de kokusu ile insanı kendine çeken filtre kahvenin faydalarından bahsetmeden olur mu? Kendine has bir aroma ve keyfi olan filtre kahve sağlık konusunda da birçok fayda sağlıyor.

 • Yağ yakma konusunda etkili olan filtre kahve hızlı kilo verme konusunda yardımcıdır. Ancak bu noktada sonuç almak istiyorsanız kahvenizi şekersiz tüketmeye özen göstermelisiniz.
 • Normalde neredeyse hiç kalorisi bulunmayan filtre kahve tokluk hissi yaratmada da başarılıdır.
 • Tip 2 Diyabet ile mücadelede filtre kahve size rahatlıkla eşlik edebilir. Çünkü bu rahatsızlığın iyileşmesinde olumlu etkileri vardır.
 • Enerji verici olan filtre kahve kişinin üzerindeki uyuşukluğu alır ve canlandırır.
 • Düzenli olarak filtre kahve tüketen kişilerin karaciğer sağlığı olumlu şekilde etkilenmektedir.
 • Parkinson hastalığını önleme konusunda kalkan görevi gören filtre kahve salgıladığı dopamin hormonu sayesinde vücudun depresyonla savaşmasını da sağlar.
 • Özellikle sabah saatlerinde içilen filtre kahve tüm gün daha enerjik olmanızı sağlar ve zihninizin açık olmasına yardım eder.
 • Sakinleştirici özelliğe sahip olan filtre kahve stresi azaltır ve kişiyi dinginleştirir.
 • Kalp sağlığını korur ve vücudu toksinlerden arındırır.
 • İdrar söktürücü özelliği bulunan filtre kahve içinde kafein bulunmasından ötürü alzheimerı da önler.
 • Vitamin ve mineral bakımından zengin olduğu için vücudun güçlü olmasını sağlar.
 • Filtre kahve aynı zamanda en güzel sohbetlerin bahanesi ve arkadaşlıkların simgesidir. Kahve eşliğinde edilen sohbetler çok daha sıcak ve keyiflidir.

Filtre Kahve Nasıl Tüketilmelidir?

Her şeyin fazlasının zarar olduğu gerçeği elbette söz konusu filtre kahve olunca da değişmez. Günde en fazla 3 fincan filtre kahve tüketmelisiniz. Aksi halde uykusuzluk ile baş başa kalabilirsiniz. Kalp çarpıntısı, ishal ya da mide ağrısı gibi problemler de ortaya çıkabilir. Fazla filtre kahve tüketmek tansiyonun yükselmesine de yol açabilir. Bu nedenle kahve keyfinizde aşırıya kaçmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Filtre Kahve Nasıl Tüketilmelidir?

En Doğalından Bir Fincan Kahve İster misiniz?

Suda çözünmek kahvenin doğasına aykırıdır. Piyasada yer alan ve suda çözünebilen kahvelerin çekirdekleri sayısız kimyasal işleme tabi tutulur ve fincanlarımızdaki yerini alır. Son derece sağlıksız olan bu içeceklere aslında kahve demek imkansızdır. İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan ve tamamen doğal olan filtre kahveler, ağaçtan toplanan kahve çekirdeklerinin direkt olarak paketlenmesiyle ya da kavrulup öğütülmesiyle bizlere ulaşıyor.

Sonuç

Bu yazımızda sizler için filtre kahveye dair merak ettiklerinize cevap vermeye çalıştık. Ayrıca piyasada öne çıkan filtre kahveleri tanıtarak objektif şekilde incelemelerini yaptık. Artık suda çözünen kahvelerden sıkıldaysanız ve gerçek kahve lezzetini doruklarda yaşamak istiyorsanız filtre kahve içmeye başlayabilirsiniz! Sizler için derlediğimiz markalara göz atabilir, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Emin olun, filtre kahve içmeye başladığınız zaman asla bırakamayacaksınız!

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  2 Yorum

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir