2022 Yılında Alabileceğiniz En İyi Samsung Telefon Hangisi?

Samsung Android tarafında kuşkusuz lider üretici konumunda. Gerek katlanabilir cihazları gerek en yüksek donanımı kullanması gerek ekran ve kamera kalitesi ile şu anda Android telefonlarda amiral gemisi cihazların bir çoğu Samsung’dan çıkmakta. Yıllardır Android üretmekte olan tecrübesini günümüz teknolojisi ile harmanlayan Samsung ortaya kusursuz ürünler çıkarmakta. Bunun yanında her fiyat seviyesi için de cihazlar üretmekte. Peki bunca model arasında en iyi Samsung telefonlar hangileri? Samsung’un en iyi telefonu hangisi?

Hem telefon, hem tablet: Samsung Galaxy Z Fold 3 5G
En iyi Samsung telefon: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Fiyat/performans ürünü: Samsung Galaxy m12
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Samsung Telefon 2

Samsung Telefon Alırken Dikkat Edilecekler

Samsung her fiyat seviyesinde model üreten bir firma. Bu nedenle bir Samsung alacaksanız ihtiyacınızı iyi belirlemeniz gerekmekte. Samsung’da kamerası iyi olan, depolaması çok olan, işlemcisi iyi olan gibi her ihtiyacınıza uygun bir telefon bulunmakta. Bu noktada ihtiyaç analizinizi doğru yapmak büyük önem taşımakta. İşinize yaramayacak bir özelliğe para vermek yerine ihtiyacınızı görecek bir cihazı seçmeniz gerekmekte. Samsung modellerine bakarken A serisi, M serisi, S serisi, Katlanabilir modeller derken kafanız karışabilir. Bu noktada mutlaka telefonlara bakmadan önce kendinize bir liste çıkarıp ihtiyacınızı belirleyin. Belirlediğiniz listeye uygun olarak da telefon seçiminizi yapın.

En Iyi Samsung Telefon 3

En İyi Samsung Telefon Tavsiyeleri

Kullanıcıların sıklıkla sorduğu bir soru da Samsung’un en iyi telefonu hangisi sorusu oluyor. Birçok model bulunduğundan insanların kafasını karıştırabiliyor. Peki bunca model arasından en iyi modeller hangileri? Samsung’un en iyi telefonları hangisi?

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G

Samsung Galaxy Z Fold 3 5g

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 888
 • GPU: Adreno 660
 • Ram: 12 GB
 • Batarya: 4400 mAh
 • Arka Kamera: 12 MP
 • Ön Kamera: 10 MP
 • Ekran Boyutu: 6.2″
 • Ağırlık: 271g

Samsung’un şu anda satılmakta olan en iyi ve dolayısı ile en pahalı telefonu Galaxy Z Fold 3 5G oluyor. Cihazın en büyük özelliği katlanabilir yapısı. Cihaz tam ortadan ikiye katlanarak kullanılabiliyor. Geriye kalan donanım özellikleri konusunda da en güncel ve güçlü donanımları kullanıyor. Z Fold 3’ün teknik özellikleri ise şöyle oluyor;

Kamera

Samsung Z Fold 3’te 12 MP çözünürlüğe sahip bir geniş açılı bir arka ana kamera kullanıyor. Bu kamerada optik görüntü sabitleme teknolojisi bulunuyor. Bu kameraya yine 12 MP çözünürlükte bir telefoto kamerası eşlik ediyor. Bu kamerada da optik görüntü sabitleme teknolojisi bulunuyor. Son olarak cihazın arkasında 123 derece açıya sahip 12 MP bir geniş açı kamerası bulunuyor. Cihaz 4K 60 FPS video kaydı yapabiliyor. 1080p’de ise 240 FPS’ye, 720p’de 960 FPS’ye kadar çekim seçeneği sunuyor.

Cihazın ön tarafın da ise 4 MP çözünürlüğe sahip bir kamera bulunuyor. Bunun yanında katlanabilir yapısı nedeni ile bir kamerası daha bulunuyor. Bu diğer cihazlarda görmeye alışkın olmadığınız kamera ise 10 MP çözünürlüğe sahip. Cihazın bu iki kamerası da yine 4K’da 30 kare video çekimi yapabiliyor.

İşlemci ve Depolama

Samsung Z Fold 3’te en güncel işlemcilerden olan Qualcomm Snapdragon 888 5G modelini kullanıyor. Bu işlemci 5 nm üretim süreci ile üretiliyor. Toplam 8 adet çekirdeği bulunuyor. Bu çekirdeklerden biri 2,84 GHZ hızda çalışabilen Kryo 680, üçü 2,42 GHZ hızda çalışabilen Kryo 680 ve 4’üde 1,80 GHZ hızda çalışan Kryo 680 oluyor. Cihaza ekran bileşeni (veya kaba bir tabir ile ekran kartı) olarak Adreno 660 eşlik ediyor.

Cihazda depolama olarak ise 256 GB ve 512 GB depolama ve 12 GB ram seçenekleri sunuluyor. Cihazın depolaması UFS 3.1 standartını karşılıyor. Cihazda bir SD kart yuvası bulunmuyor.

Ekran

Samsung’un hiç kuşkusuz en başarılı olduğu alanlardan birisi de ekranlar. Samsung bir panel üreticisi de olduğu için telefonlarında da en kaliteli panelleri kullanıyor. Bu cihazda da katlanabilir yapıda Dynamic AMOLED bir ekran bulunuyor. Bu ekran HDR 10 Plus desteğine sahip. Bu ekranın yenileme hızı ise 120 Hz oluyor. Bunun yanında 1200 nits parlaklık ve 374 PPİ’da yoğunluk sunuyor. Açıkken 7.6 inç büyüklüğüne sahip olan telefonun ekran çözünürlüğü ise 1768 x 2208 oluyor.

Cihaz katlanabilir yapıda olduğundan tabii ki bir ekranı daha bulunuyor. Bu ekranda yine Dynamic AMOLED bir ekran olarak karşımıza çıkıyor. Yine 120 Hz yenileme hızına sahip ekran 6.2 inç boyutuna sahip. Çözünürlüğü ise 832 x 2268.

Batarya

Cihazda 4400 mAh değerine sahip lityum polimer bir pil bulunuyor. Pil cihazdan çıkarılamıyor. 25watt hızlı şarj ve 11W kablosuz hızlı şarj desteği bulunuyor.

Diğer Özellikler

Cihazda NFC var. Radyosu yok. Wifi 6 ve Bluetooth 5.2 desteği bulunuyor. Cihazda yer alan Type C portu 3.2 standartını destekliyor. Bu sayede cihazla bilgisayarınız arasında hızlı veri aktarımı yapılabiliyor. Cihazda yer alan hoparlörler AKG elinden geçmiş, kaliteli bir hoparlör olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Pil 1 günde bitiyor. Onun dışında harika bir deneyim. Telefon ve tableti ayrı ayrı taşıyanlar için çok güzel bir çözüm

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Telefon güzel. Tablet ve telefon kullanan biriydim, tablet ihtiyacını gerçekten gideriyor. Ekran hızı, kamera özellikleri vs. zaten her yerde yorumlanıyor. Ben henüz arka kamera ile selfie çekmeye alışamadım, telefon açıkken elde tutması zor olduğu için selfie arka kamerayla zor oluyor. Selfie için ön kamera ise çoğu kişiye yetersiz gelebilir.


Samsung Galaxy S22 Ultra 5G

Samsung Galaxy S22 Ultra 5g

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
 • GPU: Adreno 730
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 5000 mAh
 • Arka Kamera: 108 MP
 • Ön Kamera: 12 MP
 • Ekran Boyutu: 6.8″
 • Ağırlık: 229g

Samsung’un bir diğer iyi modeli ise S22 Ultra oluyor. Katlanabilir kardeşine çok benzer özellikler sunsa da donanımsal olarak biraz daha öne çıkıyor. Klasik yapıda olan telefonun yanında bir de kalem bulunuyor. Eski Note serilerinden görmeye alışık olduğumuz kalem bu artık S serisinde de bulunuyor. Diğer teknik özellikleri ise aşağıdaki gibi oluyor.

Kamera

Cihazın arka ana kamerası 108 MP çözünürlüğe sahip, geniş açıda çekim yapan, lazer odaklama teknolojisi ve optik görüntü sabitleyicisi bulunan bir kamera oluyor. Bu kameraya 10 MP çözünürlüğünde periscope telefoto bir kamera eşlik ediyor. Bu kamerada da 10x optik zoom ve optik görüntü sabitleme özellikleri bulunuyor. Cihazın bir diğer kamerası 10 MP çözünürlüğe sahip olan telefoto kamerası oluyor. Bu kamerada da optik görüntü sabitleyici bulunuyor. Son olarak cihazın arkasında 12 MP çözünürlüğe sahip 120 derece ultra geniş açı çekebilen bir kamera bulunuyor. Cihazın katlanabilir alternatifine göre en büyük avantajı video çekiminde oluyor. S22 Ultra 8K 24 kare, 4K 60 kare videolar çekebiliyor.

Cihazın ön tarafında ise 40 MP çözünürlüğe sahip bir kamera bulunuyor. Bu kamera ise 4K 60 FPS video kaydı yapabiliyor.

İşlemci ve Depolama

Cihazın Avrupa’da satılan modellerinde Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 2200 bulunuyor. Bu işlemci 4 nm ile üretilmiş en güncel işlemcilerden birisi oluyor. 8 çekirdeğe sahip olan bu modelin 1 çekirdeği 2,8 GHZ hızında çalışan bir Cortex- x2, 3 tanesi 2,50 GHz hızında çalışan Cortex-a710 ve son 4 tanesi de 1,8 GHz hızında çalışan Cortex-A510 oluyor. Cihazın Avrupa’da satılan ve Exynos bulunan modellerinde ekran bileşeni olarak Xclipse 920 bulunuyor. Amerika’da satılan modellerde ise Qualcomm Snapdragon SM8450 bulunuyor.

Cihazda 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri sunuluyor. Bunun yanında 128 GB versiyonunda 8GB diğer versiyonlarda ise 12 GB ram bulunuyor. Cihazın depolaması UFS 3.1 standartını karşılarken bir SD kart okuyucusu bulunmuyor.

Ekran

Cihazda panel olarak 6.8 inç boyutunda Dynamic Amoled bir ekran kullanılıyor. Bu ekran 120 Hz tazeleme hızına sahip. HDR 10 Plus desteği bulunan ekranın parlaklığı 1750 nits olarak açıklamış. Bu da karanlık bir ortamda bakamayacağımız kadar yüksek bir parlaklık demek oluyor. Cihazın ekran çözünürlüğü 1440 x 3088. Yaklaşık olarak 500 ppi yoğunluk sunuyor. Sürekli açık ekran desteği de cihazda yer alıyor. Ekran gövde oranı ise %90,2.

Batarya

Cihazda 5000 mAh kapasiteye sahip lityum iyon bir pil bulunuyor. Bu pil 45 watt hızlı şarj desteğine ve 15 W kablosuz hızlı şarj desteğine sahip. Cihaz USB Power Delivery 3.0 desteğini de barındırıyor.

Diğer Özellikler

Cihazda yine AKG onaylı bir hoparlör bulunuyor. Bunun yanında NFC yer alıyor. Bluetooth olarak 5.2 barındırıyor. Wifi 6’yı destekliyor. Ekran altında bir parmak izi okuyucusu bulunuyor. Samsung’un telefonu bilgisayara çevirmeye yarayan aparatı DeX’i de destekliyor. Bunun yanında kullanılabilen ülkelerde Samsung Pay desteğini de bulunduruyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Android dünyasının en iyisi. Daha iyisi çıkana kadar zirvede kalacak.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ilk 2 gün pil hızlı bitiyor sonra kendi kendine ayarlıyor ve pil uzun gitmeye başlıyor cihaz bakım uygulamasında kullanım verileriniz öğreniliyor yazıyordu o yazı gidene dek hızlı bitti pili daha sonra yazı gidince pil güzel bir seviyeye geldi performansına değinmeye gerek yok mükemmel sadece kenarları kavisli olduğu için arada ekrana müdahele edilebiliyor el değince


Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
 • GPU: Adreno 730
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4500 mAh
 • Arka Kamera: 50 MP
 • Ön Kamera: 10 MP
 • Ekran Boyutu: 6.6″
 • Ağırlık: 196g

Samsung’un bir diğer amiral gemisi ve en iyi telefonu da S22 plus oluyor. Cihaz Ultra modelinin biraz kısılmış hali olarak karşımıza çıkıyor. Ultra’ya göre daha geride kalsa da piyasadaki rakipleri içinde baya üst konumda bulunuyor. Cihazın özellikleri aşağıda yer alıyor.

Kamera

Cihazda ana arka kamera olarak 50 MP çözünürlüğe sahip olan geniş açı çekim yapabilen, optik imaj sabitleyicisi bulunan bir kamera yer alıyor. Buna 10 MP çözünürlüğe sahip olan 70 mm telephoto bir kamera eşlik ediyor. Bu kamerada da optik imaj sabitleyicisi bulunuyor. Son olarak cihazın arka tarafında 12 MP çözünürlüğe sahip olan 120 derece ultra geniş açı çekebilen bir kamera yer alıyor. Cihaz 8K 24 kare çekim yapabiliyor.

Cihazın ön tarafında ise 10 MP çözünürlüğe sahip olan 4K 60 FPS video çekimi yapabilen bir kamera yer alıyor. Bu kamerada optik görüntü sabitleyicisi bulunmuyor.

İşlemci ve Depolama

Cihazın iki farklı işlemci seçeneği bulunuyor. Avrupa’da ve ülkemizde satılan versiyonlarında Samsung’un kendi tasarımı ve üretimi olan Exynos 2200 bulunurken Amerika’da satılan modellerinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (SM 8450) bulunuyor.

Avrupa’da ve bizde satılan modelin işlemcisi 4 nm teknolojisi ile üretilmiş bir işlemci. İşlemcinin bir çekirdeği 2,8 GHZ hızında çalışan Cortex-X2 Çekirdeği, 3 adet çekirdeği 2,50 GHZ hızında çalışan Cortex-A710 çekirdeği son 4 çekirdek ise 1.8 GHZ hızında çalışan Cortex-A510 çekirdeği.

Amerika versiyonunda bulunan Qualcomm modeli ise 1 adet 3 GHZ hızında çalışan Cortex-X2, 3 adet 2,40 GHZ hızında çalışan Cortex-A710 ve 4 adet 1,70 GHZ hızında çalışan Cortex A-510 çekirdeğinden oluşuyor. İki versiyonda da toplamda 8 çekirdek bulunuyor.

Cihazda depolama olarak ise 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunuluyor. Her iki depolama seçeneğine de 8 GB ram eşlik ediyor. Cihazın depolaması UFS 3.1 standartını karşılıyor.

Ekran

Ekran konusunda bu model de kardeşlerinden çok fazla geride kalmıyor. Samsung panellerindeki kalitesini bu modelinde de gösteriyor. Cihazda 6.6 inç 1080 x 2340 Dynomic Amoled bir ekran bulunuyor. Bu ekran 120 Hz yenileme değerine sahip. HDR 10 Plus desteği sunuyor. 1750 nitse kadar parlaklık verebiliyor. Ekran gövde oranı yaklaşık %88,3 oluyor. Ekran Corning Gorilla Glass Victus Plus ile korunuyor. Bunun yanında her zaman açık ekran (always-on display) özelliği de bulunuyor.

Batarya

Cihazda 4500 mAh büyüklüğe sahip bir lityum iyon pil bulunuyor. Pil çıkarılamıyor. 45 Watt desteğine sahip olan pil USB Power Delivery 3.0 desteğini de sunuyor. Kablosuz şarjda da 15 watt ile hızlı şarj edilebiliyor.

Diğer Özellikler

Cihazda NFC bulunuyor. Radyo bulunmuyor. Bluetooth olarak 5.2 sürümünü kullanıyor. Wifi 6e desteğine sahip. Cihazda bulunan USB portu 3.2 standartını destekliyor. Bu da telefonunuz ile bilgisayarınız arasında hızlı dosya aktarımı yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S22 Plus Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

S20'den geçiş yaptım, kesinlikle kamerası S20'ye göre daha iyi ama kamerasını resim çektikten sonra çok makyajlıyor, fotoğrafa çok keskinlik efekti uyguluyor bu da amatörce gözüküyor. Saf ve doğal bir fotoğraf çekmiyor ama güzel çekiyor. Ön kamera değerleri s20 ile aynı olmasına rağmen ön kamera da aynı şekilde yazılımsal olarak çok daha iyi gözüküyor. İşlemci konusunda şu anda çok iyi, herhangi bir kasma, donma vs. olmadı.


Samsung Galaxy Z Flip 3

Samsung Galaxy Z Flip 3

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 888
 • GPU: Adreno 660
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 3300 mAh
 • Arka Kamera: 12 MP
 • Ön Kamera: 10 MP
 • Ekran Boyutu: 6.7″
 • Ağırlık: 183g

Z Flip Samsung’un bir başka katlanır telefonu olarak karşımıza çıkıyor. Fold serisine göre standart bir tasarımı olan telefon sadece ortadan ikiye katlanabiliyor. Cihaz Samsung’un hem en özel hem de en güçlü cihazları arasında yer alıyor. Ayrıntılı özellikleri ise aşağıdaki gibi oluyor.

Kamera

Cihazda 12 MP çözünürlüğe sahip geniş açılı, optik görüntü sabitleme özelliği bulunan bir arka ana kamera yer alıyor. Bu kameraya yine 12 MP çözünürlüğe sahip olan 123 derecelik bir ultra geniş açı lensi eşlik ediyor. Cihaz 4K 60 FPS video kaydı yapabiliyor. Bunun yanında 1080p’de 240 FPS video kaydı da yapabiliyor.

Cihazın ön tarafında ise 10 MP çözünürlüğe sahip olan bir kamera yer alıyor. Bu kamera 4K’da en fazla 30 kare çekim yapabiliyor.

İşlemci ve Depolama

Cihazın Avrupa sürümlerinde de Amerika’da satılan sürümlerinde de Qualcomm Snapdragon 888 5G bulunuyor. Snapdragon’un bu versiyonunda toplam 8 adet çekirdeği bulunuyor. Bu çekirdeklerden biri 2,84 GHZ hızda çalışabilen Kryo 680, üçü 2,42 GHZ hızda çalışabilen Kryo 680 ve 4’üde 1,80 GHZ hızda çalışan Kryo 680 oluyor. Ekran bileşeni olarak ise Adreno 660 kullanılıyor.

Cihazın depolama tarafında ise iki seçenek sunuluyor. 128 GB ve 256 GB versiyonları ile satılıyor. Her iki depolama versiyonunu da 8 GB ram seçeneği ile satılıyor. Cihazın depolaması UFS 3.1 standartını destekliyor. Bu da çok hızlı bir dahili depolaması olduğu anlamına geliyor.

Ekran

Ekran tarafının en büyük özelliği tabii ki katlanır yapısı oluyor. Cihazın 6.7 inç büyüklüğe sahip ekranı tam orta noktasından katlanabiliyor. Bu ekran özellikleri ile de dikkat çekiyor. 6.7 inç büyüklüğündeki bu ekran 1080 x 2640 çözünürlük sunuyor. Ekran Dynamic AMOLED teknolojisini kullanıyor. Bu da olabildiğince canlı renkler ve gerçek siyahlar anlamına geliyor. Ekran HDR 10 Plus desteğine sahip. En fazla 1200 nits parlaklık sunuyor. Ekranın yoğunluğu ise 426 ppi oluyor.

Bunun yanında cihazda ufak bir de ikinci ekran bulunuyor. Bu ikinci ekran 1.9 inç boyutunda sahip bir Süper AMOLED ekran oluyor. İkinci ekranın çözünürlüğü ise 260 x 512 piksel olarak bizlere sunuluyor.

Batarya

Cihazın bataryası diğer alternatiflere göre biraz küçük kalıyor. Cihazda 3300 mAh kapasiteye sahip lityum polimer bir pil kullanılıyor. Bu pil maksimum 15 watt hızlı şarj destekliyor. Kablosuz şarj tarafında ise 10 watt hızlı şarj desteğine sahip.

Diğer Özellikler

Cihazda NFC bulunuyor. Diğer alternatiflere göre cihazda yer alan USB Type-C portu USB 2.0 desteğine sahip. Bu da dosya aktarımı yaparken yavaş aktarım yapacağınız anlamına geliyor. Bunun yanında Bluetooth sürümü olarak cihaz bizlere 5.1’i sunuyor. Burada biraz eski kalıyor. Wifi tarafında ise güncel standart olan 6’yı destekliyor. Cihaz Android 11 ile kutudan çıkıyor. Android 12 güncellemesini de almış durumda. One Ui sürümü olarak ise 4.1’i kullanıyor. Cihazda bir hafıza kartı yuvası bulunmuyor.

Samsung Galaxy Z Flip 3 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok beğendim. Gelecek bu teknolojide. Şimdiden alışın. Pili hiç sıkıntı değil. Günü rahat çıkarıyor. Zaten de hızlı şarj oluyor. Gece çekimlerine inanamadım.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok kullanışlı ve taşıması çok kolay bir akıllı telefon. Fiyatı da kendi kulvarı için ulaşılabilirdi ödediğimin karşılığını vermekte.


Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21

 • Chipset: Samsung Exynos 2100
 • GPU: Mali-G78 MP14
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4000 mAh
 • Arka Kamera: 64 MP
 • Ön Kamera: 10 MP
 • Ekran Boyutu: 6.2″
 • Ağırlık: 171g

Samsung’un 2021 yılı amiral gemilerinden olan Galaxy S21 özellikleri ile kullanıcıların göz bebeği olmuş durumda. Piyasadaki fiyatların durmadan değiştiği için net bir fiyat söyleyemeyiz fakat 9000-10000 tl arası bulmak mümkündür. Teknik özellikleri ise şunlardır:

Kamera

Cihazın arka tarafında 3 adet kamera bulunmaktadır. Ana kamera 12 MP çözünürlüğünde F1.8 diyaframındadır. Bu ana kamera ile 4320p 24 FPS ve 2160p 30 FPS videolar çekmek mümkündür.

Bu kamerayı destekleyen ikinci kamera ise 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyaframında, ekstra geniş açı kamerasıdır.

Üçüncü kamera ise 64 MP çözünürlüğünde, F2.0 diyaframında, telephoto kamerasıdır.

Ön tarafta ise 10 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyaframında bir ön kamera bizleri karşılamaktadır. Bu kamera ile 2160p 60 fps videolar çekmek mümkündür. Ön kamera için bu seçenekler gerçekten büyüleyici fakat 4K videoların ve 8K videoların çekmek için az bir sınırı olduğunu unutmayınız.

İşlemci ve Depolama

Cihazın Avrupa’daki modellerinde Samsung’un kendi üretmiş olduğu işlemci olan Exynos 2100 bulunuyor. Bu işlemci 5 nm teknolojisi ile üretilmiş 8 çekirdeğe sahip bir işlemcidir. Bu işlemci ile gündelik standart işlerinizi çok rahat bir şekilde halledebilir vakit bulabilirseniz yüksek çözünürlüklü oyunlar da oynayabilirsiniz. Ana çekirdek 2.9 GHz hızında, diğer 3 tanesi 2.8 GHz hızında, son 4 tanesi ise 2.2 GHz hızında çalışmaktadır. Amerika’da satılan modellerde ise Qualcomm firmasının Snapdragon 888 işlemcisi bulunmaktadır. Dahili depolamada ise 128 veya 256 GB modelleri sunulmakta RAM tarafında ise 8 GB RAM bulunmaktadır. Cihazın depolaması UFS 3.1 standartlarını karşılarken bir SD kart okuyucusu bulunmamaktadır. Standart kullanıcılar için 128 GB olan modeli yeterli olacaktır. Fakat yüksek depolama isteyen ve performans kullanıcılarının 256 GB olan modeli seçmeleri uygundur.

Ekran

Cihazda panel olarak 6.2 inç boyutunda Dynamic AMOLED bir ekran bizleri karşılıyor. AMOLED panel sayesinde siyahların daha gerçekçi gözüktüğünü fark edeceksiniz. Ekran 120 Hz tazeleme hızına sahip. HDR 10 Plus desteği bulunan ekranın parlaklığı ise 1300 nits. Gün ışığı altında bir nebze rahat görmenizi sağlayacaktır. Cihazın ekran çözünürlüğü ise 1080×2400(FHD+)Piksel olup, 421 PPI piksel yoğunluğuna sahip. Ekran gövde oranı ise 85.78%

Batarya

Cihazda 4000 mAh kapasiteye sahip lithium iyon bir pil bulunuyor. Bu pil 25 W hızlı şarjı kablolu bir şekilde desteklemektedir. Kablosuz şarjı 15 W’a kadar desteklemektedir. Cihaz USB Power Delivery 3.0 desteğini de barındırıyor. Bu batarya ile gündelik işleriniz rahatlıkla halledip günün sonunu görebilirsiniz. Fakat yüksek grafikli oyunlar oynamak diğer tüm telefonlarda olduğu gibi bataryanın erken bitmesine neden olacaktır.

Diğer Özellikler

Cihazda çift hoparlör (Stereo) bir hoparlör bulunuyor. Bunun yanında Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 gibi bağlantı özellikleri bulunuyor. Ekran altında bir parmak izi okuyucusu bulunuyor. Samsung’un telefonu bilgisayara çevirmeye yarayan aparatı DeX’i destekliyor. Cihazda suya (IPX8) ve toza (IP6X) bulundurmaktadır. Cihazın herhangi su sıçramalarına veya sulu bölgelerde kullanıma dayanıklı olduğunu rahatça, söyleyebiliriz. Bu cihazın işletim sistemi Android 11 ile gelmektedir. Kullanıcı arayüzü ise Samsung One UI 3.1 dir. Cihazın bazı özellikleri şunlardır: Ekran yansıtma, ekrana çift dokunarak açma, kablosuz şarj ile başka cihazları şarj edebilme, karanlık mod, kolay arayüz, tek elde kullanım modu, yüz tanımlama.

Samsung Galaxy S21 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Telefon ekranı 120 hz ve çok güzel. Batarya kullanım sürenizi göre ekran açık kalma süresinde değişiklik olabiliyor. Ama ortalama 6 saate yakın bir ekran süresi veriyor günlük kullanımda. Bixby rutin ve kameranın tek çekim özelliğini beğendim. Genel olarak Telefon güzel. S7 Edge den geçiş yaptım.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mükemmel bir cihazı. Ekranın üzerinde zaten koruyucu folyo ile gelir. Fakat Samsung artık şarj aleti ve kulaklık telefonun yanında vermiyor, sadece şarj kablosu gelir.


Samsung Galaxy m12

Samsung Galaxy M12

 • Chipset: Samsung Exynos 850
 • GPU: Mali-G52 MP1
 • Ram: 4 GB
 • Batarya: 5000 mAh
 • Arka Kamera: 48 MP
 • Ön Kamera: 8 MP
 • Ekran Boyutu: 6.5″
 • Ağırlık: 214g

Samsung’un uygun fiyatlı telefonlarından biri olan Galaxy M12 piyasadaki fiyatı ve özellikleri ile bazı kullanıcıların takdirini almış durumda. Bütçesi 5000 TL’den düşük kişiler için gayet iyi bir telefon seçeneğidir. Teknik özellikleri ise şunlardır:

Kamera

Cihazın arka tarafında 4 adet kamera bulunmaktadır. Ana kamera 48 MP çözünürlüğünde F2.0 diyaframında dır. Bu ana kamera ile 1080p 30 fps videolar çekmek mümkündür.

Bu kamerayı destekleyen ikinci kamera ise 5 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyaframında, ekstra geniş açı kamerasıdır.

Üçüncü kamera ise 2 MP çözünürlüğünde F2.4 diyaframında makro (macro) çekim kamerasıdır.

Dördüncü kamera, 2 MP çözünürlüğünde, F2.4 diyaframında, derinlik algısı (bokeh) kamerasıdır.

Ön tarafta ise 8 MP çözünürlüğe sahip F2.2 diyaframında bir ön kamera bizleri karşılamaktadır. Bu ön kamera ile 1080p 30 fps videolar çekmek mümkündür. Bazı kamera özellikleri şunlardır: portre modu, HDR, makro (macro) çekim, panaroma, otomatik odaklama, seri çekim ve zamanlayıcıdır.

İşlemci ve Depolama

Cihazın işlemcisi Samsung’un kendi üretmiş olduğu Exynos 850 dir. Bu işlemci 8 nm teknolojisi ile üretilmiş ve 8 çekirdeğe sahip bir işlemci dir. Bu işlemci ile gündelik işlerinizi halledebilirsiniz. Fakat yüksek performanslı oyunlar oynamak için, tabi ki diğer üst modellere bakmanızı tavsiye ederim. Ana 4 çekirdek 2.0 GHz hızında, diğer 4 çekirdeklerde 2.0 GHz hızında çalışmaktadır. Grafik işlemcisi olarak Mali-G52 MP1 kullanılmıştır. Dahili depolamada ise 3 ayrı seçenek sunulmaktadır. 3 GB, 4 GB, 6 GB RAM seçenekleri sunulmakta, 32 GB, 64 GB, 128 GB dahili depolama seçenekleri bulunmaktadır. Standart kullanıcılar için 3 GB RAM ve 32 GB hafıza modeli yetecektir. Fakat performans kullanıcıları için 6 GB RAM ve 128 GB hafıza modeli yetecektir. Bu telefondan tabi ki çok bir performans beklememeniz gerekmektedir. Standart kullanıcılar için ideal bir telefondur.

Ekran

Cihazda 6.5 inç büyüklüğünde PLS bir panel bizleri karşılamaktadır. Bu panelin çözünürlüğü ise 720×1600(HD+)Piksel olup 270 PPI piksel yoğunluğuna sahiptir. 90 Hz bir yenileme hızına sahip olan telefonun, ekran gövde oranı ise 81.23% dür. Ekran ve panel konusunda başarılı olduğu pek söylenemez. Büyük bir ekran için böyle bir çözünürlük kullanıcıların pek tercihi olmayabilir.

Batarya

Cihazda 5000 mAh kapasiteye sahip lithium polymer bir pil bulunuyor. Bu pil 15 W hızlı şarjı kablolu bir şekilde desteklemektedir. Cihaz kablosuz şarjı desteklemektedir. Bu batarya ile gündelik işlerinizi rahatlıkla halledebilir ve günün sonunu görebilirsiniz. Fakat oyun oynamak diğer tüm telefonlarda olduğu gibi pilin erken bitmesine neden olacaktır.

Diğer Özellikler

Cihazda tek bir hoparlör (mono) bulunmaktadır. Bunun yanında Wi-Fi 4 ve Bluetooth 5.0 gibi bağlantı özellikleri bulunuyor. Yan tarafında parmak izi okuyucusu bulunuyor. Cihazda suya veya toza karşı herhangi bir dayanıklılığı bulunmuyor. Bu nedenle, cihazı kullanırken sıvı maddelerin yanlarına pek yaklaştırmamanızı, sıvı temaslarına dikkat etmenizi öneririm. Bu cihazın işletim sistemi Android 11 ile gelmektedir. Kullanıcı arayüzü ise Samsung One UI Core 3.1 dir. Cihazın bazı özellikleri şunlardır: ekran yansıtma, ekrana çift dokunarak açma, gürültü önleyici 2 mikrofon, karanlık mod ve yüz tanımlamadır.

Samsung Galaxy m12 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü kendin için değil babam için aldım ve haliyle çok memnun kaldı. FP ürünü olarak alınabilir, memnunuz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Annem için aldım aylardır kullanıyor hiçbir sorun olmadı. Hatta kız kardeşim ona ortak oldu. Bizce fiyat/performans ürünü. Şimdi babam için de almayı düşünüyorum.


Samsung Galaxy m52

Samsung Galaxy M52

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 778G
 • GPU: Adreno 642L
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 5000 mAh
 • Arka Kamera: 64 MP
 • Ön Kamera: 32 MP
 • Ekran Boyutu: 6.7″
 • Ağırlık: 173g

Samsung Galaxy M52 fiyatı ve özellikleri ile kullanıcıların beğenini almış durumda. Eğer bütçeniz 5000 TL’nin üzerindeyse bu telefona bakmadan geçmeyin. Teknik özellikleri ise şunlardır:

Kamera

Cihazın arka tarafında 3 adet kamera bulunmaktadır. Ana kamera 64 MP çözünürlüğünde, F1.8 diyaframında dır. Bu ana kamera ile 2160p 30 fps videolar çekmek mümkündür.

Bu kamerayı destekleyen ikinci kamera ise 12 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyaframında, ekstra geniş açı kamerasıdır.

Üçüncü kamera ise 5 MP çözünürlüğe, F2.4 diyaframa sahip, makro (macro) çekim kamerasıdır.

Ön tarafta ise 32 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyaframında, bir ön kamera bulunuyor. Bu ön kamera ile 2160p 30 fps videolar çekmek mümkündür. 4K videoların süreli olduğunu unutmayınız. Bazı kamera özellikleri şunlardır: Portre modu, HDR, yapay zeka, perde hızı kontrolü, panaroma, otomatik odaklama, dahili QR kod okuyucu, makro çekim, seri çekim ve zamanlayıcı.

İşlemci ve Depolama

Cihazın işlemcisi Qualcomm firmasının Snapdragon 778G modelidir. Bu işlemci 6 nm teknolojisi ile üretilmiş ve 8 çekirdeğe sahip bir işlemcidir. Ana çekirdek 2.4 GHz hızında, diğer 3 çekirdek 2.2 GHz hızında, diğer 4 çekirdek ise 1.9 GHz hızında çalışmaktadır. Bu işlemci ile gündelik işlerinizi rahtlıkla halledebilirsiniz. Fakat oyun konusunda gelişmiş oyunlar için, en yüksek grafik seçeneğinde oynamanıza izin vermeyebilir, ama orta kalitede veya yüksek kalitede sizlere güzel deneyimler yaşatacaktır. Grafik işlemcisi olarak Adreno 642L modeli bulunmaktadır. Depolamada ise 2 ayrı seçenekler bulunmaktadır. 6 GB veya 8 GB RAM seçeneği, 128 GB veya 256 GB dahili depolama seçeneği mevcuttur. Standart kullanıcılar için 6 GB RAM ve 128 GB depolama seçeneği yeterlidir. Fakat performans kullanıcılarının 8 GB RAM ve 256 GB depolama seçeneğini seçmelerini tavsiye ederiz.

Ekran

Cihazda 6.7 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir panel bizleri karşılamaktadır. Bu panelin çözünürlüğe ise 1080×2400(FHD+)Piksel olup 393 PPI piksel yoğunluğuna sahiptir. 120 Hz bir tazeleme hızına sahiptir. Ekran gövde oranı ise 86.07% dir. AMOLED bir panelin olaması siyah renkleri daha gerçekçi görmenizi sağlayacaktır.

Batarya

Cihazda 5000 mAh kapasiteye sahip bir pil bulunmaktadır. Bu pilimiz 25W hızlı şarjı kablolu bir şekilde desteklemektedir. Kablosuz şarj desteği bulunmamaktadır. Bu batarya ile Samsung’un iddası 20 saat video oynatabildiği, 48 saat konuşma süresi olduğu ve 81 saat müzik dinlenebilir olduğudur. Bu batarya ile kısacası gündelik işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Fakat yüksek grafikli oyun oynamak tabi ki bataryanın erken bitmesine neden olacaktır.

Diğer Özellikler

Cihazda tek bir hoparlör (mono) bulunmaktadır. Bunun yanında Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 gibi bağlantı özellikleri bulunuyor. NFC özelliği bu cihazda bulunmaktadır. Yan tarafında parmak izi okuyucusu bulunan cihazın, suya veya toza karşı herhangi bir dayanıklılığı bulunmuyor. Bu nedenle, cihazı kullanırken sıvı maddelerin yanlarına pek yaklaştırmamanızı öneririm. Bu cihazın işletim sistemi Android 11 dir. Kullanıcı arayüzü ise Samsung One UI 3.1 dir. Cihazın bazı özellikleri şunlardır: ekran yansıtma, ekrana çift dokunarak açma, gürültü önleyici 2 mikrofon, karanlık mod, tek elde kullanım modu, kolay arayüz ve yüz tanımlamadır.

Samsung Galaxy m52 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Samsungun orta segmentlerinin en iyisi diyebiliriz kamera çok güzel stereo hoparlör olması gerektiği gibi IP67 sertifikasını bizzat test ettim su altı video fotoğraf çekimlerinde sıkıntısız ekranı 90hz gayet hızlı fiyatı ve cihaz oldukça güzel

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle kasasında herhangi bir oynama yok, sağlam duruyor. Ancak gövde malzemesi biraz daha kaliteli olabilirdi.Ekran renkleri canlı. Dokunmatik ekran gayet hızlı algılıyor. Çift tıkla ekran açıp kapamayı çok kolay algılıyor.Stereo hoparlörler kaliteli ses veriyor ama ses seviyesi yükselince kalite bozuluyor bence. Pil süresi oyun oynamayan kullanıcılar için rahatlıkla bir buçuk günü çıkarıyor. A 72 5000 mAh olduğu için almayı düşünmüştüm ama bu pil seviyesi gayet yeterli.Verdiğiniz parayı hak eden ve bu fiyat seviyesinde alınabilecek telefonların en iyilerinden diyebilirim.


Samsung Galaxy a52

Samsung Galaxy A52

 • Chipset: Qualcomm Snapdragon 720G
 • GPU: Adreno 618
 • Ram: 8 GB
 • Batarya: 4500 mAh
 • Arka Kamera: 64 MP
 • Ön Kamera: 32 MP
 • Ekran Boyutu: 6.5″
 • Ağırlık: 189g

Samsung Galaxy A52 fiyatı ve özellikleri ile halen güncelliğini korumaktadır. Eğer bütçeniz 7000 TL civarıysa alabileceğiniz en iyi Samsung telefondur.

Kamera

Cihazın arka tarafında 4 adet kamera bulunmaktadır. Ana kamera 64 MP çözünürlüğünde, F1.8 diyaframında dır. Bu ana kamera ile 2160p 30 fps videolar çekmek mümkündür.

İkinci kamera ise 12 MP çözünürlüğe, F2.2 diyaframa, sahip ekstra geniş açı kamerasıdır.

Üçüncü kamera 5 MP çözünürlüğünde, F2.4 diyaframında, makro (macro) çekim kamerasıdır.

Son kameramız ise 5 MP çözünürlüğünde, F2.4 diyaframında, derinlik algısı (bokeh) kamerasıdır.

Ön tarafta ise 32 MP çözünürlüğe, F2.2 diyaframa sahip bir kamera vardır. Bu ön kamera ile 2160p 30 fps videolar çekmek mümkündür. Bazı kamera özellikleri şunlardır: Portre modu, HDR, yapay zeka, perde hızı kontrolü, panaroma, otomatik odaklama, dahili QR kod okuyucu, makro çekim, seri çekim ve zamanlayıcı.

İşlemci ve Depolama

Cihazın işlemcisi Qualcomm firmasının Snapdragon 720G modelidir. Bu işlemci 8 nm teknolojisi ile üretilmiş ve 8 çekirdeğe sahip bir işlemcidir. Ana 2 çekirdek 2.3 GHz hızında çalışmakta, diğer 6 çekirdek ise 1.88 GHz hızında çalışmaktadır. Bu işlemci ile gündelik işlerinizi rahtlıkla halledebilirsiniz. Fakat oyun konusunda gelişmiş oyunlar için, en yüksek grafik seçeneğinde oynamanıza izin vermeyebilir, ama orta kalitede veya yüksek kalitede sizlere güzel deneyimler yaşatacaktır. Grafik işlemci birimi ise Adreno 618 dir. Depolamada 3 ayrı seçeneği bulunmaktadır. 4 GB, 6 GB, 8 GB RAM seçeneği sunulmakta, 128 GB, 256 GB dahili depolama seçeneği bulunmaktadır. Standart kullanıcılar için 4 GB RAM ve 128 GB depolama seçeneği yeterlidir. Fakat performans kullanıcılarının 8 GB RAM ve 256 GB depolama seçeneğini seçmelerini tavsiye ederiz.

Ekran

Cihazda 6.5 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir panel bizleri karşılamaktadır. Bu panelin çözünürlüğe ise 1080×2400(FHD+)Piksel olup 407 PPI piksel yoğunluğuna sahiptir. 90 Hz bir tazeleme hızına sahip olan cihazın, ekran gövde oranı ise 84.62% dir. AMOLED bir panelin olaması siyah renkleri daha gerçekçi görmenizi sağlayacaktır.

Batarya

Cihazda 4500 mAh kapasiteye sahip bir pil bulunmaktadır. Bu pil 25W hızlı şarjı kablolu bir şekilde desteklemektedir. Kablosuz şarj desteği bulunmamaktadır. Bu batarya ile Samsung’un iddası 21 saat video oynatabildiği, 37 saat konuşma süresi olduğu ve 127 saat müzik dinlenebilir olduğudur. Bu batarya ile kısacası gündelik işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Fakat yüksek grafikli oyun oynamak tabi ki bataryanın erken bitmesine neden olacaktır.

Diğer Özellikler

Cihazda çift hoparlör (stereo) bulunmaktadır. Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 gibi bağlantı özellikleri bulunduran cihaz, NFC desteği de bulunmaktadır. Cihazın suya (IPX7) ve toza (IP6X) ile korunmaktadır. Bu nedenle cihazın sıvı teması olduğu zaman endişe etmenize gerek yoktur. Bu cihazın işletim sistemi Android 11 dir. Kullanıcı arayüzü ise Samsung One UI 3.1 dir. Cihazın bazı özellikleri şunlardır: Çocuk modu, ekran yansıtma, ekrana çift dokunarak açma, gürültü önleyici 2 mikrofon, karanlık mod, tek elde kullanım modu, kolay arayüz ve yüz tanımlamadır. Çocuk modunun olması telefon çocukların eline geçtiği zaman onların kitlesine uygun oyunların gösterilmesini sağlayacaktır.

Samsung Galaxy a52 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Samsungun orta segmentlerinin en iyisi diyebiliriz kamera çok güzel stereo hoparlör olması gerektiği gibi IP67 sertifikasını bizzat test ettim su altı video fotoğraf çekimlerinde sıkıntısız ekranı 90hz gayet hızlı fiyatı ve cihaz oldukça güzel

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle kasasında herhangi bir oynama yok, sağlam duruyor. Ancak gövde malzemesi biraz daha kaliteli olabilirdi.Ekran renkleri canlı. Dokunmatik ekran gayet hızlı algılıyor. Çift tıkla ekran açıp kapamayı çok kolay algılıyor.Stereo hoparlörler kaliteli ses veriyor ama ses seviyesi yükselince kalite bozuluyor bence. Pil süresi oyun oynamayan kullanıcılar için rahatlıkla bir buçuk günü çıkarıyor. A 72 5000 mAh olduğu için almayı düşünmüştüm ama bu pil seviyesi gayet yeterli.Verdiğiniz parayı hak eden ve bu fiyat seviyesinde alınabilecek telefonların en iyilerinden diyebilirim.


Samsung Galaxy a32

Samsung Galaxy A32

Samsung Galaxy A32 fiyatı ve özellikleri ile alınabilecek en mantıklı telefonlardan biridir. Fiyatların durmadan değiştiğini göz önüne alırsak 4000-5000 tl arası fiyatlara bulmak mümkündür. Teknik özellikleri ise şunlardır:

 • Chipset: MediaTek Helio G80
 • GPU: Mali-G52 MC2
 • Ram: 6 GB
 • Batarya: 5000 mAh
 • Arka Kamera: 64 MP
 • Ön Kamera: 20 MP
 • Ekran Boyutu: 6.4″
 • Ağırlık: 184g

Kamera

Telefonun arka bölümünde 4 adet kamera yer almaktadır. Ana kamera 64 MP çözünürlüğünde, F1.8 diyaframındadır. Bu ana kamera ile 1080p 30 FPS videolar çekmek mümkündür. İmaj sabitleme özelliği bulunmayan cihazda, dijital imaj sabitleme özelliği ise mevcuttur.

İkinci kamera ise 8 MP çözünürlüğe, F2.2 diyaframa, sahip ekstra geniş açı kamerasıdır.

Üçüncü kamera 5 MP çözünürlüğe, F2.4 diyaframa sahip, makro (macro) çekim kamerasıdır.

Son kameramız ise 5 MP çözünürlüğünde, F2.4 diyaframında, derinlik algısı (bokeh) kamerasıdır.

Ön tarafta 20 MP çözünürlüğünde, F2.2 diyaframına, sahip bir ön kamera bizleri karşılamaktadır. Bu ön kamera ile 1080p 30 fps videolar çekmek mümkündür.

Kısacası cihazın kamerası, güzel deneyimler yaşatacaktır. Fakat bir üst model A52 de olan imaj sabitleme özelliği bulunmadığından, üst modele kıyasla fotoğraf ve videolarınız sabit çekilmediği sürece daha kötü olacaktır.

İşlemci ve Depolama

Cihazın işlemcisi MediaTek Helio G80 modelidir. Bu işlemci 12 nm teknolojisi ile üretilmiş ve 8 çekirdeğe sahip bir işlemci dir. Ana 2 çekirdek 2.0 GHz hızında, diğer 6 çekirdek 1.8 GHz hızında çalışmaktadır. Bu işlemci ile gündelik işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Fakat oyun konusunda gelişmiş oyunlar için, en yüksek grafik seçeneğinde oynamanıza izin vermeyebilir, ama orta kalitede veya yüksek kalitede sizlere güzel deneyimler yaşatacaktır. Grafik işlemci birimi ise Mali-G52 MC2 dir. Depolamada ise 2 ayrı seçeneği bulunmaktadır. 4 GB, 6 GB RAM ve 64 GB, 128 GB dahili depolama seçeneği sunulmaktadır. Standart kullanıcılar için 4 GB RAM ve 64 GB depolama seçeneği yeterlidir. Fakat performans kullanıcılarının 6 GB RAM ve 128 GB depolama seçeneğini seçmelerini tavsiye ederiz.

Ekran

Cihazda 6.4 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir panel bizleri karşılamaktadır. Bu panelin çözünürlüğe ise 1080×2400(FHD+)Piksel olup 411 PPI piksel yoğunluğuna sahiptir. 90 Hz bir tazeleme hızına sahip olan cihazın, ekran gövde oranı ise 83.79% dir. AMOLED bir panelin olaması siyah renkleri daha gerçekçi görmenizi sağlayacaktır. Güzel bir ekrana sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Batarya

Cihazda 5000 mAh kapasiteye sahip bir pil bulunmaktadır. Bu pil 15W hızlı şarjı kablolu bir şekilde desteklemektedir. Kablosuz şarj desteği bulunmamaktadır. Bu batarya ile Samsung’un iddası 20 saat video oynatabildiği, 34 saat konuşma süresi olduğu ve 93 saat müzik dinlenebilir olduğudur. Bu batarya ile kısacası gündelik işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Fakat yüksek grafikli oyun oynamak tabi ki bataryanın erken bitmesine neden olacaktır.

Diğer Özellikler

Cihazda çift hoparlör (stereo) bulunmaktadır. Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 gibi bağlantı özellikleri bulunduran cihaz, NFC desteği de bulunmaktadır. Cihazın suya veya toza karşı herhangi bir koruması yoktur. Bu yüzden su temasına karşı dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu cihazın işletim sistemi Android 11 dir. Kullanıcı arayüzü ise Samsung One UI 3.1 dir. Cihazın bazı özellikleri şunlardır: Çocuk modu, ekran yansıtma, ekrana çift dokunarak açma, gürültü önleyici 2 mikrofon, karanlık mod, kolay arayüz ve yüz tanımlamadır.

Samsung Galaxy a32 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Telefon güzel ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. Batarya yoğun kullanımda 1 gün gidiyor. Parmak izi bazen yanlış algılıyor, yüz tanıma bazen yanlış algılıyor. Ben yüz tanımayla giriyorum çoğu ama o daha iyi. Parmak izi zayıf kalmış biraz. Batarya full dolum 2 saat falan. Ekran süper amoled zaten diyecek bir şey yok mükemmel. Kamera da çok güzel. Telefonun eksi yanları parmak izi zayıf kalmış. Arka kapak çok toz çekiyor kılıfla kullanılmalı. Bi de pil 2 saatte değil de 1 saatte dolsaydı iyiydi. Ama sıkıntı yok almaya değerrr bu güzel telefonu.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

A32 ve A52 aldım Herşeyiyle güzel telefonlar imkanı olan artılarından dolayı tercihini A52 den yana kullansın. Bataryası normal kullanım bir günü rahat çıkarıyor.


En Iyi Samsung Telefon 4

Sonuç

Bunlar, şimdiye kadar 2022’de satın almayı düşünebileceğiniz ve ülkemizde en çok satılan Samsung telefonları. Henüz 2022’nin ortasındayız, bu nedenle Samsung önümüzdeki aylarda A, F M ve S serilerinde birkaç 5G telefonu daha piyasaya sürecek. Ayrıca Samsung’un 2022’de yeni katlanabilir telefonlar tanıtmasını da bekliyoruz.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir