En İyi Oyuncu Fare (Gaming Mouse) Tavsiyesi ve Karşılaştırması 2022

Servet verip topladığınız oyuncu bilgisayarı için sıra en iyi oyuncu fareyi bulmaya geldiyse, bu inceleme tam size göre.

Bir makineye servet harcayıp, gidip rastgele ve en ucuz mouse almak olmaz, tabi bu demek değildir ki en pahalı mouse en iyisidir. Herkesin bütçesine göre alabileceği mouseları inceledik ve bir liste oluşturduk, listeye gelmeden önce yeni başlayanlar için bir kaç bilgi paylaşacağız, bunlar ilginizi çekmiyorsa direkt sayfanın alt kısmındaki incelemelere gidebilirsiniz.

TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Oyuncu Mouse nedir

Oyuncu Mouse nedir? Normal bir mouse’dan farkları nelerdir?

Bir oyuncu faresi, bilgisayar oyunlarındaki en kritik bileşenlerinden biridir. Oyuncu klavyeleri de aynı şekilde önemli bir yere sahiptir, ancak oyununuz üzerindeki etkisi bir oyun faresine kıyasla azdır. Vasat bir klavye kullanmakla harika bir klavye kullanmak arasındaki fark, vasat bir fare ile harika bir fare arasındaki fark gibi değildir.

Hızlı ve doğru nişan almanın önemli olduğu (ki bu birçok oyunda geçerli) Bir oyun oynarken, elinizde rahat olan bir fareye sahip olmak, o oyunda iyi olmanızı ve zirvede olmanızı sağlayan en iyi yollarından biridir. küçük veya normal bir fare gecikmeye neden olabilir, istediğiniz tepkimeleri aynı anda vermeyebilir. Bu, rekabetçi olmayan oyunlarda fark etmemenize neden olabilir ancak çevrimiçi ciddi savaşlar söz konusu olduğunda, nişan almak için harcanan zamanın ne kadar da önemli olduğunu fark edeceksiniz

İyi bir oyun faresi, el hareketlerinizin her birinin doğru ve tutarlı bir şekilde izlenmesini sağlar. Bu şekilde, oyunlarınızın her birinde kas hafızası oluşturabilirsiniz, böylece farenizi hedefinize ulaşmak için ne kadar uzağa hareket ettireceğinizi her zaman bilirsiniz. Bu özellikleri yerine getirdiğini iddia eden birçok oyun faresi var, ancak bugün incelemesini yapacağımız fareler en iyi deneyimi sunduğunu düşündüklerimiz.

Oyuncu Faresi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncu Faresi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ergonomi ve Ağırlık

Bir oyun faresinin şekli önemlidir çünkü elinizde ne kadar rahat hissettiğini belirler. Ayrıca, bir farenin solak veya sağ elini kullanan oyuncular için uygun olup olmadığını da belirler.

Elinizi belirli bir pozisyonda kalmaya zorlayan bir şekle sahip bir fare, uzun saatler boyunca oyun oynamak çok rahatsız edici olacaktır.

Garip şekilli bir fare bir oyuncunun elinde rahat hissederken, diğerinin elinde çok tuhaf hissedebilir. Bu nedenle, çoğu durumda şekil kişisel bir tercih meselesidir. İki ana tasarım vardır:

Ergonomi

Ergonomik oyun fareleri, kullanıcının eline doğal olarak uyacak şekilde tasarlanır / şekillendirilir, böylece kas gerginliğini ve rahatsızlığını azaltır. Ergonomik farelerin yanlarında, başparmağınızın ve parmaklarınızın rahatça üzerine oturmasını sağlayan ve tutuşunuzu güçlendiren oluklar vardır.

Fare düğmeleri de stratejik olarak yerleştirilmiştir, böylece parmaklarınız üzerinde kolayca durabilir. Bu, uzun saatler boyunca oyun oynamayı planlıyorsanız onları daha iyi bir seçenek haline getirir.

Ergonomik bir oyun faresi seçerken, elinize tam olarak oturduğundan emin olmak önemlidir. Ayrıca, sağ elini ve sol elini kullanan kişiler için ergonomik farelerin farklı şekilde tasarlandığını unutmayın.

Ağırlık

Bir oyun faresinin ağırlığı da dikkate alınmaya değer. Ortalama olarak, oyun fareleri yaklaşık 100 gram ağırlığındadır, ancak daha hafif olanlar 80 gram kadar düşükken, daha ağır olanlar 165 gram ağırlığa kadar çıkabilir.

Hafif bir oyun faresi, ile sert kullanımları daha rahat yapabilirsiniz.

Örneğin, CS: GO ve Overwatch gibi FPS oyunlarında düşük DPI, hedefinizi geliştirirken hafif bir fare, hedefinizi değiştirmenize ve karakterleri çok az çabayla hareket ettirmenize olanak tanır. Daha ağır bir fare, hassasiyetin daha az önemli olduğu ve yüksek DPI’nın tercih edildiği yerlerde iyi çalışır. Bu genellikle MMORPG, RTS ve Starcraft, DOTA ve World of Warcraft gibi MOBA oyunları oynarken durumdur.

İyi olan şey, çıkarılabilir ağırlıklara sahip oyun farelerinin mevcut olmasıdır. İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde farenin ağırlığını özelleştirmenize olanak tanırlar.

Bu gibi durumlarda, eklenen ağırlık farenizi daha dengeli hale getirir ve en ufak bir güç miktarından kolayca kaymasını önler. Ancak, ağır bir fareyi hareket ettirmek için gereken çaba nedeniyle, uzun süre oyun oynadıktan sonra rahatsız hissetmeye başlayabilir.

Kablosuz vs. Kablolu Fare

Bağlantı

Kablolu

Kablolu oyun fareleri, oyuncular arasında en popüler olanıdır ve bilgisayarınıza bir kabloyla bağlanır. Kablo iki amaca hizmet eder: fareye güç vermek ve fareden bilgisayara sinyal iletmek.

Kablolu farelerde, pilleri değiştirme veya şarj etme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca bağlantı kablo ile sağlandığından dolayı dış sinyal parazitlerine karşı daha kararlıdırlar ve dolayısıyla kablosuz kulaklara göre daha temiz bir bağlantı sunarlar. Ek olarak, benzer özelliklerdeki kablosuz farelere göre daha ucuzdurlar ve kablosuz farelere göre daha hızlı yanıt (gecikmesiz) sunarlar.

Ancak, dezavantajları da vardır. Kabloların bazen diğer çevresel kablolarla dolaşabilmesidir, bu nedenle kablo düzeni yapmanız gerekebilir. Kablo kullanımı, fareyi PC masanızdan uzakta kullanamayacağınız anlamına da gelir ancak oyuncu odaklı bir fare aldığınız için bunu dezavantaj olarak görmeyebilirsiniz.

Kablolu: Örgülü Vs Kauçuk

Kablosuz bir fare yerine kablolu bir oyun faresini tercih ederseniz, kullanılan kablo türüne dikkat etmeniz gerekir. Örgülü kablolar ve kauçuk kablolar arasında seçim yapma seçeneğiniz vardır.

Örgülü kablolar, kablolara ekstra koruma sağlamak için kablo boyunca uzanan koruyucu bir manşona sahip olmaları bakımından kauçuk kablolardan farklıdır. Bu, onları normal kauçuk kablolardan biraz daha dayanıklı kılar.

Ayrıca, koruyucu kılıflar farklı renk ve desenlere sahip olduğundan, PC’nizin yapısına uygun bir renk bulmak mümkündür. Örgülü kablolara sahip olmanın tek dezavantajı, eklenen koruyucu katmanın onları kauçuk kablolardan daha az esnek hale getirmesidir.

Kablosuz

Kablosuz fareler, değiştirilebilir veya şarj edilebilir bir pil ile çalışır ve bu, onları kablolu farelerden biraz daha ağır yapar. Masanızı temiz tutmak veya farenizi ekrandan uzakta otururken kullanmak istiyorsanız, bunlar daha iyi bir seçenektir.

Kabloların olmaması da onları daha taşınabilir bir çözüm haline getiriyor. Olumsuz yanı, biraz daha pahalı olmaları, daha yavaş yanıt vermeleri ve sürekli pil masraflarına sahip olmasıdır.

Bir bütün olarak bakacak olursak, çoğu oyuncu için kablolu bir oyun faresi, Daha ekonomiktirler, daha iyi performans gösterirler ve bakım gerektirmezler. Kablo sorunu, bir fare bungee alarak çözülebilir. Bir oyuncu için, kablosuz oyun faresi en iyi seçenektir.

 DPI ve Mouse

DPI

Bir çözünürlük birimi olan DPI’ın açılımı Ingilizce “Dot Per Inch” kelimelerinin kısaltmasından geliyor. Yani “inç başına düşen nokta” olarak Türkçe’ye çevirebiliriz.

DPI, bir farenin hareketine ne kadar duyarlı olduğunun bir ölçüsüdür. DPI ne kadar yüksek olursa, imleciniz fareyi hareket ettirdiğiniz inç başına o kadar fazla hareket eder.

Örneğin, 1600 DPI değerine sahip bir fare bir yüzeyde 1 inç mesafe hareket ettirirse, imleç ekranda 1600 piksellik bir mesafe hareket ettirecektir. Benzer şekilde, 3200 DPI’lık bir fare, bir yüzeyde 1 inçlik bir mesafe hareket ettir fare imlecini 3200 piksellik bir mesafeye hareket ettirecektir
Çoğu oyun faresi, genellikle birlikte verilen yazılım veya DPI düğmesi aracılığıyla DPI’yı ayarlamanıza olanak tanır. Farenizi ne kadar DPI olarak ayarlamanız gerektiği bir tercih meselesidir. Bununla birlikte, çoğu oyuncunun DPI ayarı 400 ila 1600 DPI arasındadır.

Aşağıdaki video, farklı fare DPI ayarlarının oyun oynamayı nasıl etkilediğini açıklamaktadır:

Sensör

Fare sensörleri söz konusu olduğunda, oyun fareleri optik veya lazer sensörlerle birlikte gelir. Temel fark, adından da anlaşılacağı gibi, bir lazer, farenin bir yüzeyi aydınlatmak için lazer ışını kullanırken, optik farenin kızılötesi bir LED kullanmasıdır.

Her sensör türünün kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Çoğu oyun faresinde optik sensör ile karşılaşırsınız.

Optik fareler lazer farelere tercih edilir çünkü daha ucuzdurlar ve hedefinizden sapabilecek titreşime daha az duyarlıdırlar. Ayrıca, çoğu oyuncu vaad edilen DPI’dan daha düşük bir DPI’da oyun oynamayı tercih eder, bu da lazer sensörlerin sunduğu son derece yüksek DPI’yı gereksiz kılar.

Lazer farelerin optik farelere göre önemli bir avantajı, cam gibi parlak veya yansıtıcı yüzeyler dahil olmak üzere herhangi bir yüzeyde kullanılabilmeleridir. Bu, çok seyahat ediyorsanız sizin için önem arz edebilir.

Optik fare

Optik fareler yalnızca fare altlığı ve ahşap masalar gibi opak, düz, yansıtıcı olmayan yüzeylerde kullanılabilir.

Kağıt üstünde, lazer fareler optik farelerden daha avantajlıdır. Ancak, çok yavaş hareketlere ve durdukları yerde max hassasiyete sahip olduğu için titreme ve tutarsızlığa neden olabilir. Bu da onları oyun oynamak için bir adım geriye atmaktadır.

Fiyat

Pahalı bir oyun faresine veya herhangi bir ürüne sahip olmanın buna değip değmeyeceğini hepimiz merak etmişizdir. Belki bir süredir ucuz bir oyun faresi kullanıyorsunuz ya da yeni bir fare almak istediniz ve hangisini seçmeniz gerektiğinden emin değilsiniz. Sebep ne olursa olsun, daha pahalı olana geçmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak ucuz ve pahalı bir oyun faresi arasındaki fark nedir ve nasıl daha iyidir?

Ucuz oyun fareleri, genellikle daha düşük kaliteli malzemelerden ve parçalardan yapıldığı için ucuzdur. Sıradan oyun oynama ve basit günlük kullanım için yeterlidir, ancak bunları ciddi rekabet oyunlarında kullanmayı düşünüyorsanız, özellikleri genellikle yeterli değildir.

En iyi yüksek performans ve kaliteli oyun faresine sahip olmak istiyorsanız, daha yüksek bir fiyat harcamaya hazır olun. Pahalı oyun fareleri çok sağlamdır ve değerlerini haklı çıkarmak için daha iyi bir sensöre, daha fazla özelliğe ve daha yüksek özelliklere sahiptir. Ayrıca fare hareketlerini izlemede çok daha hassastırlar, daha yüksek hızları arıza yapmadan idare edebilirler ve daha uzun bir ömre ve dayanıklılığa sahiptirler. Bu yazının sonunda, aradaki fiyat farkını daha iyi anlayabileceksiniz.

Kablolu oyuncu fare

Özellikleri

Pahalı oyun fareleri, daha ucuz olanlardan çok daha fazla özelliğe sahip olma eğiliminde olacaktır. Bu, ayarlanabilir bir ağırlık ve denge sistemine, OLED ekran görüntüsüne, kablosuz özelliğe, çok sayıda ekstra düğmeye ve hatta titreşim özelliğine kadar değişebilir. Ayrıca, fareyi birçok şekilde yapılandırmanıza olanak tanıyan geniş özelleştirme seçenekleri ve sezgisel yazılım da vardır.

Aydınlatma renkleri ve efektleri de daha sezgisel olarak değiştirilebilir. Fareyi isteğinize göre kişiselleştirmek için milyonlarca olası LED rengi sunarlar.

Bazı pahalı farelerde, ayarları farenin içinde saklayan yerleşik bellek de bulunur. Bu, bir arkadaşınızın evine, ofisine veya bir LAN etkinliğine götürürken taşınabilirlik açısından harikadır.

Öte yandan daha ucuz fareler, muhtemelen aydınlatmalara ve belki de düğmelerine temel değişiklikler sunacaktır. Bazıları, herhangi bir şeyin özelleştirilmesine izin verecek bir yazılım bile içermeyebilir.

Ergonomik oyuncu fare

Konfor

Konfor açısından, pahalı fareler ergonomi ve tutuş açısından genellikle daha üstündür. Elde çok rahat hisseden kauçuklaştırılmış bir doku ile tamamen kaplanmış fareler de vardır.

Bazı pahalı oyun farelerinde, kaydırma sırasında konforu artırmak için kaydırma tekerleği üzerinde bir kauçuk kaplama tabakası bulunur. Ana sol ve sağ düğmelerinin bile ergonomik olukları vardır, böylece parmaklarınız daha rahat durabilir.

Çoğu ucuz oyun faresi, konforu artıran özel bileşenlerden yoksundur. Tipik olarak yalnızca tam bir plastik kasaya sahiplerdir.

Malzeme Kalitesi

Ucuz ve pahalı bir oyun faresi arasındaki diğer bir önemli fark, yapı kalitesidir. Pahalı oyun mouselarının kasasında kullanılan malzeme daha sağlam ve dayanıklıdır. Kabloları da genellikle hafif ve esnek bir kumaşla veya daha yüksek kaliteli bir plastikle örülür.

Ayrıca düğme anahtarları, 5milyon veya daha az olan ucuz oyun farelerine kıyasla 20-70 milyon tıklama arasında değişen çok daha uzun bir ömre sahiptir. Bu düğmeler ayrıca daha hızlı, daha dokunsal ve duyarlı hissetmelerini sağlayan daha düşük bir gecikmeye sahiptir.

Bazı pahalı oyun fareleri, mouse pad üzerinde çok daha yumuşak kayan yüksek kaliteli PTFE fare ayakları ile stoklanmış olarak gelir.

Sonuç olarak

Bu önemli noktaları bilmeden ucuz bir oyun faresi satın aldığınızda bu genellikle bir kumardır. Oyun sahnesine yeni başladığınızda harika olabilirler; ancak, mümkün olan en kısa sürede yükseltmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Ne tür bir oyun faresi satın almaya karar verirseniz verin, günün sonunda ödediğinizin karşılığını alacağınızı unutmayın. Her oyun faresi eşit şekilde üretilmiyor. Önerdiğimiz iyi oyun mouselarının bir listesini görmek için yazımıza devam edebilirsiniz.

Oyuncu Faresi Tavsiyeleri/İncelemeleri

Kablolu Oyuncu Faresi Tavsiyeleri/İncelemeleri

Logitech G102 Lightsync Siyah Optik Oyuncu Mouse İncelemesi

 • Maksimum DPI: 8000
 • Minimum DPI: 200
 • Buton Sayısı: 6
 • Ağırlık: 85g

Logitech G102 Lightsync Siyah Optik Oyuncu Mouse
Logitech, çoğumuz dünyaya gelmeden önce de fare üretimine devam ediyordu. Bu iş için en iyilerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarım

Aslında G102 bir süredir piyasada, ilk olarak 2016’da oyuncularla buluştu. G102, alışılmış oyuncu farelerine nazaran kibar bir görünüme sahip.

G102, efsanevi Logitech farelerinin birçoğunun devam ettirdiği G Pro’nun şeklini koruyor. Bu şekil ve boyut çeşitli markalar tarafından kopyalandı ve denendi, ancak Logitech, G102, G305 ve G Pro varyantlarında bunu mükemmelleştirdi. 6 düğmeyi içeren pürüzsüz ve simetrik tasarım, LIGHTSYNC teknolojisi ile güzel çalışan RGB aydınlatma ve beyaz veya siyah olarak 2 renk seçeneğine sahip.

G102, boyut ve ağırlık olarak gayet iyi. Yalnızca 116 mm uzunluğunda, 62 mm genişliğinde ve 38 mm yüksekliğinde. 2m uzunluğunda örgüsüz bir USB kablosuna sahip. G102’yi tasarım açısından eleştirmek istiyorsanız, birkaç eksiği sadece kablonun örgülü olmaması ve ağırlığın ayarlanamaması olabilir. Ancak kabaca R600 fiyat etiketine bakıldığında, bu özellikleri benzer fiyatlı farelerde bulmakta zorlanacaksınız.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Logitech, Mercury sensörünü bu küçük farenin içine yerleştirdi. Logitech’e göre Mercury sensörü, 200 ila 8000 DPI arasında hassasiyetin kontrolünü size veren bir oyun sensörü. Premium farelerin çoğu 16.000 DPI’a çıkma yeteneğine sahip olabilir, ancak gerçekçi olarak hiçbir zaman 2000’den bile daha yüksek bir DPI ayarına ihtiyaç duyulmayacaktır.

LIGHTSYNC

Logitech’e göre LIGHTSYNC şu şekilde tanımlanıyor: LIGHTSYNC teknolojisi, birçok popüler oyuna tepki veren otomatik, oyun odaklı aydınlatma efektleriyle sizi aksiyonun içine çekiyor. LIGHTSYNC, oyun içi patlamalara, yaklaşan düşmanlara, alınan hasara, iyileştirmeye vs etkilere rgb patlamaları şeklinde tepki veriyor.

Yazılım

Logitech’in GHUB yazılımı, diğer yazılım paketlerinin çoğunun yaptığını yapar, ancak şık, kullanımı kolay bir programda paketlenmiştir. Kaydırma tekerleğinizin önünde bulunan DPI düğmesine basarak atlanabilecek 5 adımı önceden tanımlayarak istediğiniz DPI değerini anlık olarak ayarlayabilirsiniz. Makro tuşlarını, sadece atama ekranına atlayarak ve bu tuşların ne yapmasını istediğinizi seçerek iki iç başparmak düğmesine atayın. Hatta bunu bir adım daha ileri götürebilir ve GHUB’un oynadığınız oyunu tanımasına ve her oyun için atadığınız makrolar arasında geçiş yapmasına izin verebilirsiniz. Bu, başlangıçta hepsini ayarlamak için biraz zaman ayırmak anlamına gelir, ancak ayarları yaptıktan sonra en sevdiğiniz oyunlarda tüm yeteneklerinizi ekstra zaman harcamadan anlık olarak düzenleyebileceksiniz.

Logitech G102 Lightsync Fiyatı
Logitech G102 Lightsync Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok iyi bir hissiyat. Mouse çok hafif, istediğiniz hızda ani tepki verebiliyorsunuz. Ayrıca çok küçük diyenler de saçmalıyor, standart bir boyu var. Lightsync özelliği de epey hoş.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün güzel fakat eliniz büyükse almanızı önermem. Benim elim normal boyutlarda olduğu için tam oturuyor. Logitechin uygulamasını indirdiğiniz takdirde istediğiniz efekti uygulayabiliyorsunuz dpi de aynı şekilde uygulama üzerinden.


Logitech G300s Kablolu Oyuncu Mouse İncelemesi

 • Maksimum DPI: 2500
 • Minimum DPI: 250
 • Buton Sayısı: 8
 • Ağırlık: 82g

Logitech G300s Kablolu Oyuncu Mouse

Tasarım

Logitech G300s Oyun faresi, mat ve parlak siyah plastik karışımıyla simetrik bir yapıya sahip. Kenarlar yumuşak kauçuktan yapılmış ve tutarken verdiği his gayet güzel.

Farenin tabanı, değiştirilebilir RGB ışık şeritleriyle donatılmış.

Gündüz vakti parlaklığı çok fazla olmasa da, gece gerçekten canlanıyorlar ve G300’lere güzel bir görüntü katıyorlar.
Fare, çok yönlü simetrik bir şekle sahip, bu da her iki elde de rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Farenin oyulmuş kavisli şekli, düğmelere kolayca erişilmesini sağlıyor.

Kablo, 2 metre güzel ve uzun ama biraz ucuz hissettiriyor.

Logitech G300’lerin tek dezavantajı, kaydırma tekerleğinin hafif kumlu / çok pürüzsüz olmaması. Bu sizi bir süre rahatsız edebilir ama küçük bir detay olduğundan kullandıkça dert etmeyeceksiniz.

Genel olarak, G300s faresine tasarım, konfor ve yapım kalitesi için sağlam bir 8/10 verirdim.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Logitech mouse uygulaması, RGB aydınlatmasını özelleştirmenize ve ayrıca 3 profile kadar ayarlamanıza izin vermekte. Fare tak ve çalıştır özellikliğine sahip, ancak uygulama olmadan aydınlatmayı veya düğme düzenlerini değiştirme seçeneği bulunmamakta.

Uygulamaya girdikten sonra, DPI noktalarını özelleştirebilir ve 9 adet programlanabilir düğmenin ne yapacağını özelleştirebilirsiniz. Çok kolay ve bir kere ayarlayınca gayet güzel çalışıyorlar.

Kurulduktan sonra, farede özelleştirebileceğiniz ve ardından kaydırma tekerleğinin arkasındaki düğmeleri kullanarak anında geçiş yapabileceğiniz 3 adet bellek profili de bulunmakta bu güzel düşünülmüş.

G300s Kararımız

Genel olarak kaliteden ve farenin kullanım rahatlığından çok memnunum. Dizüstü bilgisayarda 4 saatlik uzun bir süre geçirdikten sonra bile el ağrısı olmadan rahat hissediyor.

Düğmeleri ve DPI’yı üç farklı profilde özelleştirip ardından bunlar arasında anında geçiş yapabilmek, açıkçası harika.
memnun olmadığın kısım ne diye soracak olursanız,

Kablo PVC kaplaması ile ucuz duruyor hoş bir örgü ile kaplanabilirdi.

Logitech G300s Fiyatı
Logitech G300s Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel elime tam oturdu tek eksisi kablosu biraz fazla uzun gibi o da sıkıntı değil zaten. Mouse'un kendi programı var oradan dpi ayarları ya da tuş atamaları yapılabiliyor. Fiyatına göre harika bir ürün ne eksiği ne fazlası var, düşünmeden alın derim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

cs:go için aldım ve bir süredir kullanıyorum, memnunum, sadece elime göre biraz küçük kalıyor. altlığıyla almanızı tavsiye ederim.


Gamepower Bane Oyuncu Mouse İncelemesi

 • Maksimum DPI: 2500
 • Minimum DPI: 500
 • Buton Sayısı: 6
 • Ağırlık: 82g

Gamepower Bane Oyuncu Mouse

Tasarım

Gamepower Bane Oyuncu faresi, mat kaplamalı ve yan taraflarda da tutuş rahatlığı açısından dokulu kaplamalara sahip.

Optik sensöre sahip olan fare, maximum 2500dpi değerine sahip.

Üst tarafında farenin tamamını dolaşan RGB ışıkları kontrol etmek için bir düğme bulunuyor bu ışıklar 3 farklı moda sahip. ayrıca RGB düğmesinin üstünde ise anlık DPİ değerlerini ayarlamanız için bir tuş konumlandırılmış.

Simetrik bir yapıya sahip olan bu fare büyük eller için çok rahat bir tutuşa sahip, ele tam olarak oturuyor. Lakin küçük bir eliniz varsa bu fare sizin için uygun olmayabilir. bu büyüklük ile bir ağırlığa da sahip olduğu için uzun kullanımlarda rahatsızlığa neden olabilir.

1.5 metre uzunluğuna sahip olan kablosu iyi gayet sağlam hissettiriyor kabloda ekstra örgü bulunmamakta..

Gamepower Bane Oyuncu Mouse Fiyatı
Gamepower Bane Oyuncu Mouse Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

10/10 bir urun bu fiyata cok basarili gercekten. Tek olumsuz sayabileceginiz yonu boyutu. Eliniz kucukse ursa modelini alin benim elim buyuk oldugu icin bu modeli tercih ettim cuk oturdu.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Eli ufaklar için biraz büyük bir mouse ama görüntüsü ve malzemesiyle bu fiyata alınabilecek güzel bir mouse.


RAZER DeathAdder Essential Gaming Mouse İncelemesi

 • Maksimum DPI: 6400
 • Minimum DPI: 100
 • Buton Sayısı: 5
 • Ağırlık: 94g

RAZER DeathAdder Essential Gaming Mouse

Oyunlarla bolca zaman geçiren biriyseniz, muhtemelen bu kelime kombinasyonunu daha önce duymuşsunuzdur. Oyun mouse’larında en çok bilinen ürün serilerinden biridir. 2006’daki ilk sürümünden bu yana, milyonlar satıldı, birçok çevrimiçi ve çevrimdışı yarışma kazanıldı ve DeathAdders ile yüz binlerce oyun saati oynandı. Essential, bu serinin son ve şu anda en ucuz versiyonu.

Razer DeathAdder Essential’ın, özellikle efsanevi statüsü ve 6400 DPI sensörü sayesinde yarattığı muhteşem performansı göz önüne alındığında, mükemmel bir fare olduğuna şüphe yok.

Tasarım

DeathAdder Essential, çoğunlukla mat, sert plastikten oluşuyor ve kullanımı oldukça rahat. Ek olarak, girintili kauçuk kaydırma tekerleği hoş bir görünüme sahip.

Yan tarafta kullanım rahatlığını arttıran hoş dokulu kaplamalara sahip. ayrıca farenin yalnızca sol tarafında kolayca ayırt edilebilen parlak kaplamalı iki adet yan düğme var yalnız bu düğmelerin yalnızca sol tarafta olması nedeniyle sağ el için daha uygun bir kullanıma sahip olduğunu söylemek lazım.

1,8 metrelik örgülü kablosu, örgü nedeniyle hafif tozlanabilir ama kablonun sağladığı gecikmesiz bağlantı ve örgülü görünüm, kullanımı zevkli kılıyor.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Razer’ın ürünleri için hepsi bir arada sürücü yazılımı olan Razer Synapse’yi zaten duymuş olabilirsiniz.
Özelleştir adlı ilk sekmede, düğme yapılandırma ayarları bulunuyor. Makrolar, program başlatmaları, multimedya komutları ve diğer birçok işlevi ekleyerek her düğmeyi tercihlerinize göre yeniden eşleştirebilirsiniz.

Rgb konusu olmazsa olması olanlar için, Bu farede pek fazla aydınlatma seçeneği yok.

Kaydırma tekerleği ve arka Razer logosu olmak üzere yeşil bir aydınlatmaya sahip. Farenin parlaklık ayarlarını, Synapse uygulaması üzerinden 1’den 100’e kadar 1’lik adımlarla ayarlayabilirsiniz ki bu hoş bir özellik olmuş.

Razer DeathAdder Essential Fiyatı
Razer DeathAdder Essential Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün beklediğimdende kaliteli çıktı. Hafif oluşu en büyük avantajlarından birisi. Mouseyi çevirirken rahat bir şekilde dönüyor. Kayma yapmıyor ve terletmiyor. Üst düzey oyuncular için çok performanslı bir ürün.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

6 aylık deneyimim sonucu, Rival 110 ile denk bir ürün.


Rampage Smx-r70 Blaze Oyuncu Mouse İncelemesi

 • Maksimum DPI: 6400
 • Minimum DPI: 800
 • Buton Sayısı: 5
 • Ağırlık: 139g

Rampage Smx-r70 Blaze Oyuncu Mouse

Son zamanlarda uygun fiyatıyla ve vaat ettiği özelliklerle oyuncular tarafından kullanımı artan Rampage, oyuncu odaklı ürünlerini geliştirmeye devam ediyor.

Tasarım

Ağır bir yapıya sahip olan smx-r70 modeli, küçük elli kullanıcılar için uygun bir seçim olmayabilir. Büyük bir eliniz varsa bu fare güzel bir seçim olabilir.

Gri plastik bir kaplama ve yan taraflarında dokulu plastik yapısına sahip. Bu plastik kaplamanın çok iyi hissettirdiğini söyleyemeyiz uzun, terli kullanımlarda soyulmalar meydana gelebilir. Ayrıca yan tarafta 2 adet atama tuşu da mevcut. Bu tuşların sadece sol tarafta bulunması nedeniyle sağ elli kullanıcılar için daha uygun bir fare olduğu söylenebilir.

Kaydırma tekerleği dahil farenin çevresini donatan RGB ışıklar hoş bir görüntüye sahip.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Rampage’in sitesinden indireceğiniz yazılım sayesinde farede bazı kişişelleştirmeler yapmanız mümkün. Bunlar, 7 adet 16.3milyon renk ile desteklenen RGB modu, macro ayarları, farenin üzerinde bulunan dpi tuşu sayesinde anlık olarak geçici dpi ayarı(uygulama üzerinden kalıcı ayar yapılabilir.)

Rampage Smx-r70 Oyuncu Mouse Fiyatı
Rampage Smx-r70 Oyuncu Mouse Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle çok şık bir mouse gelen kutusu bile sizi mutlu edebiliyor. Ele oturuş hissiyatını beğendim f/p ürünü arayanlar hiç düşünmeden alsın. İnternetten sürücüsünü indirerek RGB ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aydınlatma biraz daha kuvvetli olsa güzel olabilir. Eli büyük olanlar için uygundur. Onun dışında yazılımı ve elde tutuşu güzel.


Gamepower Ursa Oyuncu Mouse İncelemesi

 • Maksimum DPI: 5000
 • Minimum DPI:
 • Buton Sayısı: 6
 • Ağırlık: 109g

Gamepower Ursa Oyuncu Mouse

Tasarım

Bu farenin, tam anlamıyla orta büyüklükte ele sahip kullanıcılar için uygun olacağını söyleyebiliriz. Mouse gerçekten ele tam olarak oturuyor.

Mat, dokulu bir kaplamaya sahip olan bu mouse, RGB ışıkları ile gayet hoş gözüküyor. Örgülü Kablosu ve altın uç girişi ile benzer fiyattaki farelerden de bir adım önde. Bu mat doku, uzun kullanımlarda bir miktar leke tuttuğunu da söylemek gerek. 6 adet atama tuşu sayesinde oyunlarda hızlıca aksiyonlara girebilmenize imkan tanıyor.

Üst tarafta bulunan DPİ ve Makro tuşu sayesinde anlık değişimler yapmanız da mümkün.

Yazılım

Gamepower sitesinden indireceğiniz yazılım uygulaması sayesinde, farede bir takım özelleştirmeler yapmanız mümkün. Mouse 5000 DPI seçeneği ile geliyor ancak yazılımı indirdiğinizde 10.000 dpi seçeneğine kadar yükseltebiliyorsunuz.

Kaydırma tekerleği sayesinde, RGB kontrollerine erişebiliyorsunuz. Ayrıca program üzerinden makro ayarları, dpi ve alt ışıklandırmayı da değişebiliyorsunuz.

Bizim görüşümüzü merak edecek olursanız bu fare tam bir fiyat/performans ürünü. RGB, hissiyat ve dokunuşlar gayet güzel.

Gamepower Ursa Oyuncu Mouse Fiyatı
Gamepower Ursa Oyuncu Mouse Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel ama eli büyükler için tavsiye etmem biraz küçük eli büykler ise bane alın

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

gençler ürün iyi kalite falan harika ama dikkat etmeniz gereken şey eğer eliniz büyükse almayın derim ben kız olmama rağmen sınırda şu an bir tık üstü olsa daha rahat olurdum buna dikkat edin derim


Everest Sgm-05 X-racer İncelemesi

 • Maksimum DPI: 6400
 • Minimum DPI: 800
 • Buton Sayısı: 6
 • Ağırlık: 137g

Everest Sgm-05 X-racer

İnceleyeceğimiz bu fare, bizim açımızdan gerçekten f/p olarak kullanıcıları üzmeyecek bir fare.

Tasarım

Everest SGB, sağ el ile çok rahat bir kullanım sağlıyor. Cihazı komple saran RGB aydınlatmalar gayet hoş bir görüntüye sahip renkler gece gündüz fark etmeksizin çok canlı.

Tıklamalara bakacak olursak, sesler çok olmasa da iyi hissettiriyor. Yan taraflar dokulu bir kaplamaya sahip lakin terlettiğini söyleyemeyiz.
Kaydırma tuşuna bakacak olursak, o da plastik bir şekilde bırakılmayıp üstüne bir kaplama yapılmış.

Bu fareden daha pahalı olup, kaydırma tuşunu plastik olarak bırakan üreticiler de bulunmakta.

Everest Sgm-05 X-racer Fiyatı
Everest Sgm-05 X-racer Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

gerçekten güzel bir mouse ışıkları filanda gayet yerinde biraz ağır sadece benim için ağırlığı önemli değil ama alma isteyen varsa net tavsiyemdir

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına göre çok çok iyi bir mause 2 haftadır kullanıyorum gayet memnunum ama hafif mause seven arkadaşlar için ağır gelebilir 6 farklı ışık modu var 5 kademeli dpi ayarı kısacası bence bu fiyata alabileceğiniz en iyi mause olur


SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse İncelemesi

 • Maksimum DPI: 18000
 • Minimum DPI: 50
 • Buton Sayısı: 7
 • Ağırlık: 92g

SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse

Oyuncuların en sevdiği farelerden biri olan Sensei Ten, orijinal çok yönlü Sensei şeklini yeniden canlandırdı ve performansını, sınıfının en iyisi bir sensör ve elde harika hissettiren şık, mat bir yüzeyle geliştirdi. Ayrıca RGB aydınlatma, profil özelleştirme, eğim izleme ve yeni tıklama anahtarları da var.

Tasarım

Sensei Ten, 2 elle de rahat bir şekilde kullanım sağlayan, simetrik yedi düğme düzeniyle gerçek bir iki yönlü tasarıma sahip. Sensei Ten’in tasarımı basit ve zarif. Fare, yalnızca RGB aydınlatmalı SteelSeries logosu ve RGB astarlı kaydırma tekerleği ile tamamen siyah yüzeylere sahip. Mat yüzey elde hoş ve pürüzsüz hissettiriyor ve yanlardaki silikon pedler yeterli tutuş sağlıyor. Fareyi tutarken herhangi bir rahatsızlık yaşamıyoruz, ancak içbükey parmak dayama yerleri sayesinde yan düğmelere yanlışlıkla tıklanabilir. Ancak bir süre sonra ellerimiz alışıyor ve bu sorun olmaktan çıkıyor.

Ağırlık, bir oyun faresi seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden biridir ve herkesin zevkleri farklıdır. Bize göre Sensei Ten, piyasadaki diğer oyuncu farelerine göre hafif kalıyor, bir tık hafif hissettiriyor. Bu kesinlikle kötü değil, ancak seçeneklerinizi değerlendirirken kesinlikle dikkat etmeniz gereken bir şey. Bağlantı kablosuna gelirsek maalesef örgülü değil, bu da Sensei gibi amiral gemisi bir fare modeli için eksik bir şey.

Düğmelere ve tıklama hissine geçecek olursak, SteelSeries, çift yaylı bir mekanik anahtar kullanıyor. Düğmeler, incelediğimiz fareler arasında tıklama hissi olarak üst sıralarda yer alıyor.

Yazılım ve Özellikleri

Sensei Ten’in içindeki motor, milisaniye başına 1.000 Hz sorgulama hızında 18.000 DPI’ya kadar hareketleri izleyen bir TrueMove Pro optik sensördür. Maksimum yerçekimi kuvveti 50G hızlanmaya ayarlanmışken, IPS (saniyede inç) bir QcK mouse pad üzerinde 450’ye çıkıyor.

SteelSeries ayrıca bu 10. yıldönümü faresinin dayanıklılığını artırdı: Şirket, mekanik anahtarlarının en az 60 milyon tıklamayla hayatta kalabileceğini de söylüyor.

Fare ayarları ise, SteelSeries Engine 3 yazılımı aracılığıyla yapılıyor. MacOS ve Windows 10’da ücretsiz olan uygulama, düğmeler atayabileceğiniz, RGB aydınlatmasını ayarlayabileceğiniz ve bir DPI veya CPU (50 ile 18.000 arasında) seçebileceğiniz özelleştirmelere sahip. Ayrıntılı kontroller, yoklama oranları, açılı yakalama ve hızlanma / yavaşlama ile uğraşmanıza olanak tanır.

Çoğu kişinin bu ayarlara dokunması gerekmeyecek, ancak rekabetçi bir oyuncuysanız, sahip olmak güzel bir şey.

Farenin üstünde, anında beş ayar arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir CPI ayarlama düğmesi bulunuyor. Burada her seviye için belirli CPI değerlerini ayarlayabilirsiniz; bu, Apex Legends’da av tüfeği ve keskin nişancı tüfeği arasında geçiş yaparken oldukça olacaktır.

SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse Fiyatı
SteelSeries Sensei Ten Oyuncu Mouse Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel daha önce de rival 700 kullanıyordum 4 5 yıl kullandım artık tıklama ömrü bitti bunu aldım büyüklüğü bana gore çok iyi elim o kadar büyük değil ama güzel oturdu.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatı yüksek bir mouse olmasına karşın bekleneni veriyor. Ürün beklenenden biraz daha büyük bir görünüme sahip olsa da ele alındığında gayet rahat ve kaliteli hissiyatını veriyor. Eksi yanı olarak söyleyebileceğim ürünü araştırmış olanlar da bilir örgü kablo yok ama yine de kaliteli bir plastikten yapılmış kabloya sahip.


Kablosuz Oyuncu Faresi Tavsiyeleri/İncelemeleri

SteelSeries Rival 650 Wireless İncelemesi

 • Maksimum DPI: 12000
 • Minimum DPI: 100
 • Buton Sayısı: 6
 • Ağırlık: 121-153g

SteelSeries Rival 650 Wireless

Tasarım

Rival 650’nin dış yapısı, fiber takviyeli plastik ve kauçuk. Bu, ilk bakışta rakiplerine göre daha ucuz malzeme izlenimi veriyor. Bununla birlikte, fare sağlam hissettiriyor ve daha yakından incelendiğinde genel olarak iyi yapılmış görünüyor.

Farenin şekli de iyi düşünülmüş ve kauçuk kulplar hoş, rahat duruyor.

Rival 650, kullanım halinde rahatsız edici değil. dokusu kaymıyor ve fare elde iyi hissettiriyor. Eller terli olsun ya da olmasın, bu fare gerçekten kaymıyor diyebilirim.

Rival 650, bütün haliyle 121gram ağırlığa sahip.

Ek olarak farenin yan tarafında çıkarılabilir bir kısım bulunuyor. Bu kısımda, her biri 4 gram 8 adet ağırlık eklemeniz mümkün. Sekiz ağırlığın tümünü fareye eklemek, ağırlığı yaklaşık yüzde 25 arttırıyor.

SteelSeries, gerçek 1’e 1 izleme sağlamak için PixArt ile işbirliği içinde tasarlanmış yüksek performanslı 12.000 dpi TrueMove3 optik sensörden yararlanıyor. Ayrıca, fareyi kaldırırken ve yeniden konumlandırırken fare titremesini önleyen özel bir derinlik sensörüne sahip. Farenin kalkış mesafesi de 0,5 mm’den 2 mm’ye kadar özelleştirililebiliyor.

Ve belirtildiği gibi, Rival 650 hem kablolu hem de kablosuz çalışma modlarını desteklemekte. Kablosuz fareler, genellikle gecikme süresiyle ilişkili bir performans kaybı yaşarlar ancak bu Rival 650 için bir sorun değil.

İçinde kullanılan pil ise USB bağlantısı ile şarjını sağlıyor.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Rival 650’nin LED’leri ve düğmeleri, SteelSeries’in Engine 3 yazılımı ile kontrol ediliyor. Fare düğmelerini çok çeşitli görevleri gerçekleştirmek için ayarlayabilirsiniz. Basit klavye komutlarına ek olarak, yazılımın özel makro oluşturma desteği ve fareyi, uygulamaları bir düğmeye tıklayarak başlatacak şekilde programlayabilirsiniz. Kaydırma tekerleğine, yukarı veya aşağı kaydırıldığında farklı komutlar atayabilirsiniz.

Ayrıca çok beğendiğimiz bir özellikten de bahsedelim;
Kullanılan yazılım sayesinde, çeşitli oyunlar ve uygulamalar için farklı programlamalara sahip. Farenin düğmeleri ve ışıkları SteelSeries’in uygun gördüğü şekilde programlanıyor.

SteelSeries Rival 650 Wireless Fiyatı

Razer Basilisk X İncelemesi

 • Maksimum DPI: 16000
 • Minimum DPI: 100
 • Buton Sayısı: 6
 • Ağırlık: 83g

##

Razer Basilisk X Oyun Faresi, piyasadaki diğer oyun fareleri ile karşılaştırılamayacak kadar fütüristik bir tasarıma sahiptir. Basilisk X, çift taraflı başparmak desteğiyle gelen ilk oyun faresidir. Bu benzersiz özellik, oyuncuların baskın ellerine bağlı olarak başparmaklarını farenin her iki tarafında da tutmalarına olanak tanır.

Razer Basilisk X Oyun Faresi ayrıca hızlı tepki süresi ve doğruluk için 3200 DPI optik sensörle birlikte gelir. 50 DPI’lık artışlarla ayarlanabilen 16000 DPI maksimum hassasiyete sahiptir ve bu, hareketlerinde hassas olması gereken oyuncular için mükemmeldir.

Tasarım

Razer Basilisk X, hem sağlak hem de solak oyuncular için tasarlanmış bir oyun faresidir. RGB özelliğe sahip mouse değildir ancak 16000 DPI ve 6 butona sahiptir. Basilisk X, bir düğmeye basarak farenin hassasiyetini değiştirmenizi sağlayan anında hassasiyet ayarına sahiptir. Bu, farklı hassasiyetler gerektiren farklı oyunlar arasında geçiş yapmayı seven oyuncular için harika.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Basilisk X, tamamen özelleştirilebilir kaydırma tekerleğine sahip ilk oyun faresidir. Biri dokulu kavrama ve diğeri tamamen yeni cam benzeri kaplamaya sahip değiştirilebilir iki yan panele sahiptir.

Bu, tamamen özelleştirilebilir kaydırma tekerleğine sahip ilk oyun faresidir. Biri dokulu kavrama ve diğeri tamamen yeni cam benzeri kaplamaya sahip değiştirilebilir iki yan panele sahiptir.

Razer Basilisk X Fiyatı
Razer Basilisk X Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün beklediğimdende kaliteli çıktı. Hafif oluşu en büyük avantajlarından birisi. Mouseyi çevirirken rahat bir şekilde dönüyor. Kayma yapmıyor ve terletmiyor. Üst düzey oyuncular için çok performanslı bir ürün.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

6 aylık deneyimim sonucu, Rival 110 ile denk bir ürün.


SteelSeries Rival 650 Wireless Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten çok ergonomik ve güzel bir mouse. Steelseries e yakışır bir tasarım. RGB lere bir şey demiyorum bile.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Mouse gercekten guzel fakat elestirecegim iki nokta var 1)eli kucuk olanlar icin hic uygun olmayan bir mouse , eli kucuk olanlar alirsa iade edebilir o yuzden eli kucuk olanlar icin almamanizi tavsiye ediyorum. 2)Mouse un agirligi wirelles olmasina ragmen cok agir eski kullandiginiz bir kablolu mouse varsa bu mouse size alismanizda biraz güçlük cektirecektir


Logitech G903 Hero Lightspeed İncelemesi

 • Maksimum DPI: 25600
 • Minimum DPI: 100
 • Buton Sayısı: 11
 • Ağırlık: 110g

Logitech G903 Hero Lightspeed

Tasarım

Kablosuz fareler, oyuncular için, güvenilmez ve kablolu muadillerine göre daha az hassas olarak tanımlanır ki biz de yazımızın başında bu bilgiyi size sunmuştuk. Logitech, G903 Lightspeed ile bu fikri değiştirmek istiyor.

Ve bizi ikna ettiğini söyleyebilirim. Bu nedenlerden birincisi PMW3366 optik sensörünü kullanılmasıdır. Bu benzersiz bir özellik değil, ancak sensör piyasadaki en iyilerden biridir ve G903’ün 200-25.600 DPI hassasiyet aralığına sahip olduğu anlamına gelir.

İkincisi ve daha da önemlisi, G903’ün Logitech’in  Lightspeed kablosuz bağlantısını kullanmasıdır. Lightspeed, oyunculara fark edilmeyen 1 ms’lik yanıt oranı sunmak için tasarlanmış özel bir teknolojidir.

G903 benim zevkime göre biraz gösterişli. Sert kenarlara, bolca RGB aydınlatmaya ve çokca programlanabilir tuşa sahip.

Görseller kısmı bir yana, oyuncular için neredeyse istenen her şeyi karşılıyor ve birçok oyun faresinde bulamayacağınız birkaç tasarım özelliği sunuyor.

Temel özelliklerden başlarsak, G903 nasıl kurduğunuza bağlı olarak 11 tuşa kadar sahip. Ayrıca üzerinde bulunan tuşların yerleri değiştirilebiliyor.

Buradaki fikir, oyuncuların fareyi sol veya sağ eliyle rahatça ayarlamasına izin vermektir – ki bu,  solaklar tarafından hoş karşılanır. – En üstte, G903’ün DPI’ını ayarlamak için  düğmeler bulunuyor ve tekerlek ile seçimleri yapabiliyorsunuz.

Küçük olmasına rağmen, fare ve tekerleğin kullanımı gayet rahat.

Ek olarak

G903, saniyede 1.000 rapora kadar yoklama oranına ve 25.600 DPI maksimum hassasiyete sahip. Yaptığım testlerde, G903, herhangi bir gecikme veya durgunluk olmadan iyi bir şekilde performans gösterdi ve üst düzey bir oyun faresinden beklenebilecek hızlı yanıt süresini sağladı. G903’ü Cs GO ve Valorant oynayarak deneyimledim. Bir kablosuz fare olmasına rağmen tepkiler gerçekten çok sağlam.

Yazılım ve Teknik Özellikler

Hemen hemen her G serisi, G903 de Logitech’in Oyun Yazılımı kullanılarak özelleştirilebilir. Kurulduktan sonra, G903’ün RGB aydınlatmasını ayarlayabilir ve DPI hassasiyetini değiştirebilirsiniz.

Bunun dışında, farede beş farklı profil kaydetmenize olanak tanıyan yerel belleğe sahip. Farenin altındaki düğmeyi kullanarak çeşitli ön ayarlar arasında manuel olarak geçiş yapabilirsiniz.

Şahsen, bu 5 hafızaya hiç ihtiyacım olmadı genellikle 2 mod arasında geçişler yaptım. biri ofis işleri için, biri oyun için. Ancak farklı türler için özel ayarlar isteyen daha sıkı oyuncular için bolca kullanılacağını düşünüyorum.

Logitech G903 Hero Lightspeed Fiyatı
Logitech G903 Hero Lightspeed Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mouse çok kaliteli ancak tek sıkıntı powerplay özelliğini kullanabilmek için gerekli olan mousepadin Türkiye'de satılmıyor olması.


Sonuç

İyi bir oyuncu faresi veya sizi uzun süre götürmesini istediğiniz bir ürün almak isterseniz, detaylı bir araştırma yapmanız elzem olacaktır.

Biz de bu şekilde düşünüyoruz ve almak istediğiniz farenin detaylı araştırmasını bu makalede belirttik. Bu makaleye göz attıktan sonra aradığınız fare hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt bulacak, daha rahat karar verebileceksiniz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Miraç Yılmaz

2020 yılı Eylül ayında Tüketici Dergisi ailesine dahil olan Miraç, Teknolojiye olan ilgisi sayesinde, teknolojik ürünleri yakından takip eder ve teknik verileri de baz alarak en ince ayrıntısına kadar sizler için inceler.

5 Yorum

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Öncelikle incelemeden çok memnun kaldım . Pandemi zamanında oyunlara artan ilgi alaka oyun ekipmanları kullanımınıda etkiliyor. Öğrenci olarak gerek maddiyat gerek dedayanıklılık aradığım için bana çok yararlı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  • Teşekkürler! beğenmene sevindik. 🙂
   biz de bu şekilde düşünüyoruz ve bu alanda incelemelerimiz devam edecek.
   Takipte kalınız.