Çocuklar için 3 ve 4 Tekerlekli Scooter Tavsiyeleri: Her Yaşa Uygun En İyi Scooterları İnceledik

Çocuklar keyif aldıkları aktiviteleri yapmaktan çok hoşlanırlar. Özellikle de kendi başlarına çaba harcayabilecekleri etkinlikler onlar için ön plandadır. Son yıllarda ülkemizde de git gide yaygınlaşmış olan scooter binmek adeta çocukların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Doğada, parkta ya da sokakta çocuklarımızın severek kullandığı scooterların özellikleri de yaşları için uygun olmalıdır. Scooterın boyu, tekerlek sayısı, malzemeleri ve kalitesi çocuğumuzun daha güvende olması ve rahat etmesi adına önem taşır. Scooterlar genelde plastik veya metalden üretilir. Üst kısımlarında ise çocuğun rahat kavrayabileceği bir tutanak yer alır. Scooter, çocukların motor gelişimi üzerinde de olumlu etkilere sahip olduğundan son derece faydalıdır. Peki aileler çocuklar için en iyi scooter seçimini yaparken nelere dikkat etmelidir? Gelin bu sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

1 Yaş ve üzeri için en iyisi: SCOOT AND RIDE Highwaykick 1
2 Yaş ve üzeri için en iyisi: Micro Mini Deluxe
3 Yaş ve üzeri fiyat/performans ürünü: Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter
3 yaş ve üzeri için en iyisi: Globber Scooter Elite Deluxe
En iyi 4 tekerlekli scooter: Baby Bee Scooter
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Scooter Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeli

Scooter Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Tekerlek Sayısı

Scooter için tekerlek sayısı gündeme geldiğinde ailelerin kafası biraz karışabilir. Çocuğun yaşına uygun tekerlek sayısına sahip olan bir scooter almak çok önemlidir. Çünkü bu; çocuğun scooterı rahat kontrol edebilmesi ve dengesini sağlayabilmesi adına önemlidir. Çocuklar için scooter modelleri 2,3 ve 4 tekerlekli olacak şekilde karşımıza çıkar. Ancak biz bu yazımızda daha çok 3 ve 4 tekerlekli olan scooter modellerini ele alacağız. 2 tekerlekli scooter modellerinden başlayacak olursak, 5 yaşından büyük olan çocuklar için idealdir. Çünkü bu yaştaki çocuklar 2 tekerlek üzerinde rahatlıkla ilerleyerek scooterı kontrol edebilir. Ayrıca 2 tekerlekli olan scooterların manevra kabiliyeti oldukça yüksektir. 0-4 yaş arasında olan çocuklar için de 3 ve 4 tekerlekli olan scooter modelleri tercih edilebilir. Yeni yürümeye başlayan bir çocuk için 4 tekerlekli olan scooter modeli daha uygunken, 3-4 yaş aralığındaki çocuklar için ise 3 tekerlekli olan scooter modeli daha uygun olacaktır. Çocuğa öz güven kaynağı olan scooterlar, denge kabiliyetini de geliştirecektir.

Yüksekliği/Boyutu

Çocuğunuz için scooter seçimi yaparken boyuna uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu açıdan ayarlanabilir boya sahip olan bir scooter modeli seçmek mantıklı olacaktır. Çocuklar hızla büyüdüğü için, boya göre ayarlama yapmanız kolaylaşmış olur. Çocuk scooterlarının boyları genellikle 80 cm ile 1 metre 30 cm arasında olabilir. Çocuğunuz için uygun olan boyda bir scooter seçimi yapmanız, kullanırken zorluk çekmemesi için mühimdir.

Taşıma Kapasitesi

Scooterın taşıma kapasitesi de çocuğun scooterı rahat hareket ettirebilmesi için önemlidir. Eğer çocuğun yaşına göre ufak bir scooter seçilirse, scooterın hareket etmesi zorlaşacak, ilerlemekte güçlük çekecektir. Çocuk scooterlarının bazı modelleri 50 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Fiyat

Çocuk scooterları için fiyat konusunda net bir şey söylemek mümkün değildir. Scooterın hangi yaş aralığına hitap ettiği, taşıma kapasitesi, fren ve manevra özelliği ya da malzemesi, fiyat konusunda etkendir. Ancak 0-4 yaş aralığındaki çocuklar için ortalama scooter fiyatlarını ele alacak olursak 250-2500 TL gibi bir tablo karşımıza çıkacaktır

Çocuklar İçin En İyi Scooter Tavsiyeleri

Çocuklar İçin En İyi Scooter Tavsiyeleri

 • Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter
 • Furkan Toys Dragon Mavi LED Işıklı Scooter
 • Baby Bee Scooter
 • Xiaomi Mitu Scooter
 • Babyhope 199 Scooter
 • Globber Primo Scooter
 • Globber Scooter Elite Deluxe
 • SCOOT AND RIDE Highwaykick 1
 • Micro Mini Deluxe
 • Rookie Pembe 3 Tekerlekli LED Işıklı Scooter

Şimdi sizlere piyasada öne çıkan bazı scooter modelleri konusunda tavsiyelerde bulunacağız. İsterseniz incelemek istediğiniz ürünün üzerine yukarıdaki listeden tıklayabilir, ya da sizler için derlemiş olduğumuz ürün incelemelerine tek tek göz atabilirsiniz.

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter

Cool Wheels Twist 3

 • Yaş aralığı: 3-7
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 30 kg
 • Işıklı tekerlekler: var

3 yaştan 7 yaşa kadar uygun olan bu scooterın gidonu 3 kademelidir ve boya göre ayarlanabilir. Fren konusunda da iyi bir performan sunan Cool Wheels Twist 3 tekerlekli scooter ileri derecede manevra gücüne ve çıkarılabilen bir direksiyona sahiptir. Scooterın boyu 64 cm’den 76 cm’e kadar rahatlıkla ayarlanabilir. Maximum taşıma kapasitesi 30 kg olan bu scooter yılın her zamanı kullanıma uygundur ve tekerlekleri de ışıklıdır. Kullanım sırasında çocuğun ağırlık verdiği yöne göre yatarak rahat bir sürüş sağlar.

Satın alanların neredeyse tamamı ise ürün hakkında olumlu yorumlarda bulunuyor. Scooterın yön verme konusunda iyi olması, tekerleklerinin her zeminde rahatlıkla ilerlemesi ve boyunun da çocuğun yaşına göre ayarlanabilir olması aileler için beğenilen noktalar. Ayrıca tekerleklerinde bulunan ışıkların da çocuklar tarafından ilgi gördüğü anlaşılıyor.

Cool Wheels Twist 3’ün detaylı incelemesi

Artıları
 • Yumuşak tekerlekler
 • Manevra gücünün iyi olması
 • Yaşa göre ayarlanan direksiyon
Eksileri
 • Tekerleklerinin pahalı rakipleri kadar iyi olmaması

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter Fiyatı

3 Yaş ve üzeri fiyat/performans ürünü: Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter

Cool Wheels Twist 3 Tekerlekli Scooter Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

2-3 yaş için gayet yeterli...2,5 yaşındaki oğlum için turuncu rengini aldım,en az 4 yaşına kadar kullabilir bence


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek kelimeyle harika plastik kalitesi çok iyi koku falan yok türk malı oluşuda ayrı güzel ben 97 kiloyum beni bile taşıdı


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Arkadaşlar sipariş verdim ertesi gün ortasında geldi,Ürün gayet iyi ön iki tekerin ışıkları yanıyor arka teker ışığı yanmıyor ama bilginiz olsun birde tutamaç yeri sabit oradan yön veremiyorsunuz yanı iki veya üç yaş için büyük 4-7yaş arası rahat kullanır ayak bastıgı yerden manevra yapıyor ben 2 yaşındaki kızım için aldım manevra yapması için agırlığı yetersiz kalıyor yani iki yaş için büyük ama ürün gyet başarılı kaliteli


Furkan Toys Dragon Mavi LED Işıklı Scooter

Furkan Toys Dragon Mavi Led Işıklı Scooter Urun Resmi

 • Yaş aralığı: 3-5
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 30 kg
 • Işıklı tekerlekler: var

Furkan Toys Dragon Mavi LED Işıklı Scooter 3-5 yaş aralığında olan çocuklar için uygun bir kullanım sunar. Ön iki tekerleğinde led ışık detayı bulunan bu scooter 30 kg’ye kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Scooterın boyu maksimum 77 cm’e kadar yükseltilebilir. Bisiklet kullanımı gibi direksiyon ile hareket ettirilebilen bu scooter taban kısmındaki tırtıklar sayesinde kaymayı önler. Direksiyon kısmının takılıp çıkartılabiliyor olması, ışıklı kullanım sunması ve fiyatının uygun olmasından dolayı kullanan kişiler bu üründen gayet memnun. 2 yaşında çocukların bile severek deneyimlediği Furkan Toys Dragon Mavi LED Işıklı Scooter ilk alışma süreci için uygun fiyatlı bir seçenek olabilir.

Artıları
 • Fiyat-performans ürünü
 • Tekerleklerinde LED ışık var
 • Hafif
Eksileri
 • Tekerleklerindeki ışıkların yanması için hızlı sürüş gerekiyor

Furkan Toys Dragon Mavi LED Işıklı Scooter Fiyatı

Furkan Toys Dragon Mavi LED Işıklı Scooter Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün harika geldi bayıldık 3 kademeli gerçekten letleri harika ışık veriyor baya saglam bir ürün 3 yaşındaki oglum sürüyor 8 yaşındaki oglum bile kullanıyor gayet saglam ürün tereddüt etmeden alın derim


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tam küçük çocuklar için üretilmiş bir ürün 3 yaş oğlumuz için aldık.Gayet kaliteli rahatça kavrayıp sürebildi.Ön tekerlekler ışıklı,arka tekerde ışık varmı bilmiyorum ama bizimkinde yanmıyor.


Baby Bee Scooter

Baby Bee Scooter

 • Yaş aralığı: 2-3
 • Tekerlek sayısı: 4
 • Taşıma kapasitesi: 20 kg
 • Işıklı tekerlekler: yok

4 tekerlekli tasarımı ile dikkat çeken Baby Bee Scooter modelinin taşıma kapasitesi 20 kg olarak belirtilmiştir. Scooter sürmeye yeni başlayan çocuklar için ideal olan ürün özellikle de dengesini henüz çok iyi koruyamayan çocuklar için uygun. Direksiyon kısmında yer alan korna da çocuklar için ilgi çekicidir.

Hafifliği, kolay taşınabilmesi ile dikkat çeken bu scooterı satın alan aileler şaşırtıcı derecede sağlam olduğundan bahsediyor. Ürün plastik olmasına rağmen son derece sert ve dayanıklı. Tercih eden kişiler için ürünün en öne çıkan özelliklerinden biri de çocukların kolaylıkla üzerinde denge sağlayabilmesi. Özellikle 2-3 yaş arası çocuklar için kullanışlı olan bu scooterın montajını yapmak da kullanıcılara kolay gelen noktalardan biri. Ayrıca fiyatının çok uygun olmasına rağmen bu kadar kaliteli bir ürün ile karşılaşmak da satın alanları şaşırtan bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Artıları
 • Hafif
 • Kolay taşınması
 • Ucuz olması
 • Kolay denge sağlama özelliği
Eksileri
 • Asfalt yola uygun olmaması
 • Tekerleklerin zor dönmesi

Not: ürünün 3 tekerlekli olan versiyonu da var fakat onu tavsiye etmiyoruz. 3 tekerlekli olarak başka bir modele bakmanızı öneririz.

Baby Bee Scooter Fiyatı

En iyi 4 tekerlekli scooter: Baby Bee Scooter

Baby Bee Scooter Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika 😀 fiyatına aldanmayın, basit kalitesiz birşey bekliyorduk fakat gelen ürün çok kaliteli , kurulumu çok basit ve çok sağlam , ayak basma yeri yerden 5 -6 cm yüksek çökme vs yapmıyor. 45 kiloyum ve ben vızır vızır kullandım resmen . Çocuk bayıldı , kullanması da çok basit 3.5 yaş çocuğu için denge sağlamak daha kolay diye düşünüyorum .


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Özellikle henüz dengesini tam koruyamayan çocuklar için bu ürün en uygunu. 4 tekerli olmasında denge açısından önemli, bununla scooter a alıştıktan ve dengesini korumaya başladıktan sonra daha profesyonel bir ürün alınabilir ama ilk aşamada kesinlikle bu ürün. Sağlam ve kaliteli malzemesi var.


Xiaomi Mitu Scooter

Xiaomi Mitu Scooter

 • Yaş aralığı: 3-8
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 50 kg
 • Işıklı tekerlekler: var

Scooter denilince akla ilk gelen modellerden biri olan Xiaomi Mitu Scooter’un elektromanyetik indüksiyon sistemi sayesinde tekerlekleri hareket halindeyken ışıldar. Scootera yeni binmeye başlayan 3-4 yaş aralığındaki çocuklar için sahip olduğu eğimli tekerlekleri 5 yaşın üzerindeki çocuklar için paralel hale getirilebilir. 50 kg taşıma kapasitesine sahip olan bu scooter rakiplerine göre biraz daha iddialıdır. Direksiyonu yay şeklindedir ve bu da kolay kontrol edilebilmesini sağlar. Ayarlanabilen yüksekliğe sahiptir. 3 tekerleğe sahip olan bu scooterın arka tekerleği üzerinde fren sistemi yer alır. Tekerlekleri aşınmaya oldukça dayanıklıdır. Demonte edilebilir ve fiyatı biraz yüksektir.

Tercih eden aileler, scooterın direksiyonun denge sağlayıcı olduğunu, ayak basılan kısmın genişliğini ve ürünün sağlamlığını belirtiyor. Boy ayarlama özelliği, tekerleklerinin sağlam olması da kullanıcılar tarafından beğenilen noktalar. Yorumlarda öne çıkan bir başka detay da ürünün kullanım sırasında çok sessiz olması.

Artıları
 • Sessiz olması
 • Ergonomik olması
 • Kolay yön verebilme özelliği
 • Yüksek taşıma kapasitesi
 • Sağlamlığı
Eksileri
 • Pahalı olması

Xiaomi Mitu Scooter’ın detaylı incelemesi

Xiaomi Mitu Scooter Fiyatı

3 yaş üzeri için en şık scooter: Xiaomi Mitu Scooter

Xiaomi Mitu Scooter Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gözünü sürekli bizim scooterlarımıza diken, onların başından ayrılmayan 15 aylık oğlumuz için aldık. Henüz kendi kendine kullanamasa da çok sevdi. Üstünde ayakta durup bizim tarafımızdan ittirilirken bile inanılmaz eğleniyor. Üstünde 3 yaş için yazsa da en alt seviyede bizim yavru kendi kendine rahatça tutunup dengede durabiliyor. Bizim gibi başka erkenciler varsa gönül rahatlığıyla alabilirler. Gidonu sabit, vücut ağırlığıyla sağa sola yönlendirilyor, bu da daha rahat ve güvenli bir kullanım sağlıyor.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok kaliteli bir ürün. Bayağı araştırarak aldık. Bebegim 17 aylik olmasina ragmen kendi kullanabildi. Kesinlikle ses çıkartmıyor. Tekerleri cok dikkatini cekti 🙂 diger scooterlara verilecek paralardansa bence bir kerelige mahsus bu ucreti odeyip uzun vaadede kullanmak en mantiklisi. Renk tonu da mukemmel


Babyhope 199 Scooter

Babyhope 199 Scooter

 • Yaş aralığı: 3-8
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 35 kg
 • Işıklı tekerlekler: var

Hafif bir yapıda ve alüminyum gövdeden oluşan bu scooter modelini diğerlerinden farklı olarak öne çıkartan nokta oturarak kullanabilme özelliği olmasıdır. Tekerlekleri silikon ve led ışıklıdır. Yüksekliği de çocuğun yaşına uygun şekilde ayarlanabilir. Fren sistemi vardır ve istenildiği zaman katlanarak daha az yer kaplama özelliğine sahiptir. Maksimum taşıma kapasitesi 35 kg olan ve 3 tekerlekli tasarımıyla karşımıza çıkan Babbyhope 199 Scooter modeli güvenilir bir marka olan Ümit Bisiklet’e ait bir üründür ve 50 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman ürünün oturaklı olmasının yaşı küçük olan çocuklar için kullanışlı olduğu görülüyor. Sağlam, kolay kuruluma sahip ve yumuşak tekerlekli olması kullanan kişiler için beğenilen noktalar arasında. Fiyat, performans açısından değerlendirme yapanlar ise ürünün fiyatına göre oldukça kaliteli olduğunu söylüyor.

Artıları
 • Oturağı olması
 • Sağlamlığı
 • Kolay yön verillebilmesi
 • Ucuz olması
 • Ayarlanabilir boy
 • Yüksek taşıma kapasitesi
Eksileri
 • Otururken direksiyonun kafa hizasında kalması

Babyhope 199 Scooter Fiyatı

3 yaş ve üzeri için en iyi oturaklı scooter: Babyhope 199 Scooter

Babyhope 199 Scooter Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İkizlerimiz icin 2 adet aldık. Uzun araştırma ve yorum okuma mesaisinden sonra bu ürüne karar verdik. 2 yaşındaki çocuklar icin malum pandemi doneminde evdeyken oturarak kullanma fikri gayet mantıklı saglam ürün belli bu yüzden uzun süre kullanılabilir bence.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Malzeme iyi fakat tasarım kötü çocuk oturduğunda direksiyon kafa hisazında kalıyor alt kademe daha aşagıda olmalıydı


Globber Primo Scooter

Globber Primo Scooter

 • Yaş aralığı: 3-6
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 50 kg
 • Işıklı tekerlekler: var

3-6 yaş aralığına hitap eden Globber Primo Scooter 50 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Yüksekliği ayarlanabilir ve direksiyon kısmında da kilit sistemi yer alır. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan bu scooter modeli kolay yön değiştirme özelliğine sahiptir ve tekerlekleri ışıklıdır. Ürünün gidon kulpları çift enjeksiyon malzemeler ile tasarlanmıştır. Bu da scooterın daha konforlu ve dirençli hale gelmesini sağlar.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında ise ürünün uzun yıllar kullanıma dayanıklı olacak kadar kaliteli göründüğü yorumları öne çıkıyor. Kullanımının rahat olması, katlanabilmesi, tekerleklerinin silikon ve ışıklı olması da kullanıcılar tarafından beğenilen özellikler arasında. Kusursuz bir sürüş deneyimi sunan Globber, satın alanlardan tam puan alıyor.

Artıları
 • Sağlam ve kaliteli olması
 • Kilitlenebilir direksiyon
 • Kolay yön değiştirme özelliği
 • katlanabilir olması
Eksileri
 • Pahalı olması

Globber Primo Scooter Fiyatı

Globber Primo Scooter Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

muazzam kalite, ultra emniyet, estetik, konfor . 2.5 yasindaki kizim dusmeden ilk denemede saatlerce kullanabildi. Fark budur!


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Globber markası çok sağlam ürünler üretiyor. Bu scooter da malzeme kalitesi, sağlamlık olarak üst düzey. Gidonu sanki takılı olduğu yerde dönüyormuş gibi görünüyor; ancak,çıkarıp takılıyor. Tabi çok kolay bir şekilde. Tekerlekteki ışıkları çok havalı. İlk başta tekerleklerini sabit olarak kullanabilirsiniz. Sonrasında kilidini açıp çocuğunuzun vücuduyla sağa sola dönebilmesini sağlayabilirsiniz.


Globber Scooter Elite Deluxe

Globber Scooter Elite Deluxe 2

 • Yaş aralığı: 3-9
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 50 kg
 • Işıklı tekerlekler: var

3 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmış olan Globber Scooter Elite Deluxe modelinin taşıma kapasitesi 50 kg’dir. 4 kademe olacak şekilde ayarlanabilen TT-barı sayesinde 9 yaşa kadar olan çocukların kullanması için idealdir. Kaliteli, dayanıklı malzemeler ile öne çıkan bu scooter rakiplerine göre oldukça yüksek bir fiyata sahiptir. Direksiyonunda kilit sistemi vardır ve yüksekliği de çocuğun boyuna göre ayarlanabilir. Gidon kulpları da dirençli ve dayanıklı şekilde üretilmiştir.

Kullanıcı yorumlarına göz atıldığı zaman, kalite bakımından piyasanın en iyilerinden biri olan Xiaomi’ye göre Globber’ın daha önde olduğu belirtiliyor. Tekerleklerinin sessiz olması, direksiyonunun kilitlenebilir, kullanımının rahat ve manevra özelliğinin de iyi olması kullanıcıların beğendiği noktalar.

Artıları
 • Kaliteli olması
 • Ergonomik olması
 • Kilitlenebilir direksiyon
 • Denge sağlayıcı
 • Manevra yeteneği düzgün
Eksileri
 • Pahalı olması

Globber Scooter Elite Deluxe Fiyatı

3 yaş ve üzeri için en iyisi: Globber Scooter Elite Deluxe

Globber Scooter Elite Deluxe Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ayni anda hem xiaomi mitu hem de globber deluxe elite aldim. Her ikisinin de malzeme kalitesi guzel fakat globber kesinlikle daha kaliteli. cocugunuz ilk kez suruyorsa globber tavsiye ederim. Xiaomi nin gidon cok rahat hareket ediyor bu nedenle arac cabuk manevra yapiyor ve bu da yeni baslayan cocugunuzu tedirgin edebilir. Globber cok daha dengeli bir surusu var. Xiaomi yi daha once scooter kullanmis bir cocuk icin daha faydali buluyorum. Globber in tekerleklerin surtunmesi daha az, isiklari daha guzel.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Niye şimdiye kadar almadığımıza üzüldüğüm bir alet oldu. Oğlum aldığımız günden beri keyif ve mutlulukla sürüyor. Ucuz olanlarla bunların ne farkı var derseniz: Dengeli bir sürüş sağlıyor Güvenli olduğunu biliyorsunuz. Ergonomik ve kullanımı rahat Böylece çocuğunuz çok uzun süre, yorulmadan ve sıkılmadan sürebiliyor. başka marka model aramayın.


SCOOT AND RIDE Highwaykick 1

Scoot And Ride Highwaykick 1

 • Yaş aralığı: 1-5
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 50 kg(ayakta)
 • Işıklı tekerlekler: yok

Avusturya’da dizayn edilmiş olan Scoot And Ride Highwaykick 2 özelliğin bir arada olduğu bir scooter modelidir. 1-5 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan bu ürün önde 2, arkada da 1 tekerleği ile öne çıkar. Denge sağlama konusunda iddialı olan marka güvenlidir ve rahat bir sürüş sağlar. Dünyada bir ilk olan bu scooter, dönüştürülebilen bir koltuğa sahiptir ve çocuğun bedensel, fiziksel gelişimi için idealdir. Devrilme koruması sağlamak adına emniyet yastığı içeren bu scooter modeli ayakta iken 50 kg taşıma kapasitesi sunar, otururken ise 20kg’a kadar taşır.

Kullanan kişilerin yorumlarına göz atıldığında ise ürünün kusursuz olduğundan bahsediliyor. Çok sağlam ve kaliteli olan Scoot And Ride Highwaykick ergonomik tasarımı ile dikkat çekiyor ve diğer markalara nazaran oldukça pahalı. Ancak bir defa alarak, yıllarca kullanmak isteyen kişiler için de oldukça dayanıklı bir ürün.

Artıları
 • 50 kg taşıma kapasitesi
 • emniyet yastığı
 • 5 yaşa kadar kullanım özelliği
 • sağlam
 • kaliteli
 • güvenli sürüş
Eksileri
 • Pahalı olması

SCOOT AND RIDE Highwaykick 1 Fiyatı

1 Yaş ve üzeri için en iyisi: SCOOT AND RIDE Highwaykick 1

SCOOT AND RIDE Highwaykick 1 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kaliteli. Çok hafif dağılacak bir ürün değil. Asla ses yapmıyor. Tekerleri silikon. İki biniş şeklinide kullanıyoruz memnunuz.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Iki yasina giren yigenime hediye aldim. Cok kaliteli bir urun. Scooterla uyumlu olan kaskini da almanizi tavsiye ederim.


Micro Mini Deluxe

Micro Mini Deluxe

 • Yaş aralığı: 2-5
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 35 kg
 • Işıklı tekerlekler: opsiyonel

Mini Micro Deluxe, 2-5 yaş aralığında olan çocuklar için tasarlanmıştır. Maksimum ağırlık limiti 35 kg olan scooter, hafifliği ile ön plana çıkar. Kolay yönetilebilen ve manevra özelliği kuvvetli olan bu scooter ayarlanabilir tutma koluna sahiptir ve çocukların boyuna uygun hale getirilebilir. Böylece küçük olan çocuklar da scooter keyfinden mahrum kalmamış olur. 60 cm olan gidon yüksekliği 80-110 cm boyunda olan çocuklar için uygundur ve 3 tekerleklidir.

Mini Micro Deluxe, ana gövdeden çıkarılabilen tutma yeri, yoldaki darbeleri kolay atlayabilmesi, yumuşak ve dengeli bir sürüş deneyimi sunması ve hafif olması nedeniyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Ayrıca çocuğun yön değiştirme isteğini hemen algılayan ve yumuşak bir dönüş sağlayan bu scooter kullanım rahatlığı ile oldukça göze çarpıyor. Fiyatı da bir hayli yüksek.

Mini Micro Deluxe’ün detaylı incelemesi

Artıları
 • Pratik kullanımı
 • Hafif olması
 • Kolay yön değiştirme
 • Rahat denge sağlama
 • Kaliteli olması
Eksileri
 • Pahalı olması
 • Direksiyonun dönmemesi

Micro Mini Deluxe Fiyatı

2 Yaş ve üzeri için en iyisi: Micro Mini Deluxe

Micro Mini Deluxe Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 2 yıldır kullanıyoruz çok güzel çok dengeli. Başka çocukların kullandıklarını da görüyorum emin olun kalite olarak çok farklı. Almayı düşünenler düşünmeden alabilir senelerce kullanırsınız


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

2.5 yasındakı kızım ıcın aldık cok arastırma yaptım en guvenılır ve saglam bır marka olarak bu markayı gordum cok memnunuz


Rookie Pembe 3 Tekerlekli LED Işıklı Scooter

Rookie Pembe 3 Tekerlekli Led Işıklı Scooter Urun Resmi

 • Yaş aralığı: 5-7
 • Tekerlek sayısı: 3
 • Taşıma kapasitesi: 50 kg
 • Işıklı tekerlekler: var

Rookie Pembe 3 Tekerlekli LED Işıklı Scooter 5-7 yaş aralığındaki çocukların kullanımına hitap eden bir üründür. Canlı rengi ve eğlenceli görünümü ile dikkat çeken bu scooter ayarlanabilir boyutu sayesinde pratik bir kullanım sunar. Sürüş sırasında çocuk tarafından rahatlıkla sağa-sola çevirilebilen Rookie Pembe 3 Tekerlekli Scooter led ışıklı ince tekerleklere sahiptir. İyi bir yol tutuşuna sahip olan tekerlekler çocuklara eğlenceli bir sürüş deneyimi yaşatır. Tabanında kayma önleyici tırtıklara ve arka ayak frenine sahip olan bu scooter esneme yapmayan dayanıklı malzemeden üretilmiştir ve tutma kolları da çocuğun eline zarar vermeyecek şekilde yumuşak bir kullanım sunar.

Fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkan Rookie Pembe 3 Tekerlekli LED Işıklı Scooter tercih edenler tarafından beğeniliyor. Özellikle kullanım sırasında renkli ışıklarının yanması çocuklar tarafından çok seviliyor.

Artıları
 • Led ışıklı tekerleklerinin olması
 • Fiyatına göre performansı iyi
Eksileri
 • Direksiyonun dönmemesi

Rookie Pembe 3 Tekerlekli LED Işıklı Scooter Fiyatı

Rookie Pembe 3 Tekerlekli LED Işıklı Scooter Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 3 yaşındaki kızım için aldım. Almayı düşünenler için sadece şunu söyleyerek özetleyeyim, gerçekten de çok kaliteli sağlam bir ürün.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gercekten harika 3 yaşında ki kizim icin aldim sağlamlik acısından guzel bir ürün 7 yaşında ki oğlum da kullanıyor tavsiye ederim alacaklara👌


Scooter Kullanırken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Nelerdir

Scooter Kullanırken Alınması Gereken Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Çocuğumuzun scooter deneyimini güvenli hale getirmek için ilk yapmamız gereken şey yaşına ve becerilerine uygun, kaliteli bir scooter seçimi yapmak olacaktır. Bu aşamadan sonra ise mutlaka kask, dirseklik ve dizlik gibi güvenlik ekipmanlarını çocuğumuza sevdirmemiz gerekir. Çünkü çocuklar ufak yaşlarda dengelerini kaybetmeye ve düşmeye daha meyilli olurlar. Çocuklar için tasarlanmış olan renkli ve sevimli olan kask setleri güvenlikleri açısından önlem amaçlıdır.

Çocuğun scooter kullanacağı zemin de oldukça önemlidir. Fazla engebeli ya da eğimli olan bir zeminde scooter keyfi yapmak çocuklar için pek de mümkün olmayabilir. Bu nedenle sürüşe daha elverişli olan düz zeminler çocuğumuzun doyasıya scooter keyfi kullanması için idealdir. Ayrıca araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler de scooter kullanımı için uygun değildir. Çocuğumuz scooter kullanacağı zaman uygun bir ayakkabı seçmesine de yardımcı olmalıyız. Terlik ya da sandalet ile scooter kullanmak çok doğru değildir. Zaman zaman scooterların vidalarında gevşeme meydana gelebilir. Arada bir kontrol etmek ve gerekirse vidaları sıkmakta yarar vardır.

Çocuk scooter tavsiyeleri

Sonuç

Çocuğunuz için dışarıda ya da evde keyifli vakit geçirebileceği bir aktivite arıyorsanız, scooter tam aradığınız şey! Rengarenk tasarımlar, ışıklı tekerlekler, ergonomik yapı ve rahat kullanımları ile scooterlar çocuklar için biçilmiş kaftan! Bu yazımızda çocuğunuzun yaşına hangi scooterın uygun olabileceği, kalitesi, özellikleri gibi konuları ele aldık. Umarız sizlere ”Çocuğum için hangi scooterı seçmeliyim?” konusunda yardımcı olabilmişizdir. Eğer siz de bu aralar çocuğunuz için farklı bir eğlence kaynağı arıyorsanız ona bir scooter hediye etmeye ne dersiniz?

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image

Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir