2022 Yılında Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri (Detaylı Satın Alma Rehberi)

Akıllı saatler tıpkı normal kol saatleri gibi kola takılarak kullanılabilen ancak diğer kol saatlerinden farklı olarak dijital ekrana sahip olan içerisinde bilgisayar teknolojisi bulunan bir mobil elektronik cihaz olarak adlandırılabilir. Günümüzde teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte akıllı saatler de yeni özellikler kazanmaya ve farklı modelleri ile piyasaya sürülmeye devam etmektedir. Akıllı saatler için giyilebilir teknoloji ürünleri nitelemesini yapmak da mümkündür. Öyle ki giyilebilir teknoloji ürünleri arasında en yaygın ve kullanışlı ürünlerden biri akıllı saatlerdir. 

Günümüzde üretilmiş olan pek çok farklı akıllı saat markası ve modeli bulunmaktadır. Bu ürünler arasından bazıları az sayıda özelliğe ya da yalnızca temel özelliklere sahipken bazıları ise oldukça donanımlı özelliğe sahip olan giyilebilir teknoloji ürünleridir. Piyasada geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır bu sebepten dolayı da her insanın kendi tercihleri ve istekleri doğrultusunda ürün bulabilmesi mümkün hale gelmiştir. 

Teknolojik ürün seçiminde de insanlar genellikle estetik görünüme önem vermektedir. Bununla birlikte akıllı saatlerde bulunan özellikler ürünler arasında seçim yaparken önemlidir. Akıllı saatlerde genel olarak en yaygın şekilde bulunan özellikler arasında çeşitli uygulamaların bildirimlerini vermesi yani telefon bildirimlerinin saat üzerine de gelebiliyor olması özelliği bulunur. Bununla birlikte telefon konuşması yapabilme özelliği de akıllı saatlerde aranan ve genellikle bulunan bir özelliktir. Nabız ölçebilme, spor takibi yapma, uyku kalitesi ölçme, adım sayma, kalori ölçme gibi özellikleri de yine akıllı saatlerde bulunur. 

Akıllı saatler aynı zamanda Spotify, Mesajlar, arama gibi uygulamaları açabilme özelliğine sahiptir. Bunların yanında çalar saat özelliği de bulunur. GPS ve müzik kontrolü de yapan akıllı saatler bulunmaktadır. Daha fazla fonksiyonlara sahip olan akıllı saatlerde güneş ışınlarını ve rakımı ölçmek gibi özellikleri de bulabilmek mümkündür. 

En iyi Apple Akıllı Saat: Apple Watch Series 7
En şık Android akıllı saat: Huawei Watch GT3 Pro
En iyi Samsung akıllı saat: Samsung Galaxy Watch 4
En güncel ve uygun Apple akıllı saat: Apple Watch SE
En uygun akıllı saat: Haylou Solar LS05
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Akilli Saat 1

Akıllı Saat Almadan Önce Dikkat Edilecekler

Giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan ve günümüzde popülaritesi yüksek cihazlardan akıllı saatlerin kullanımı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Kullanıcılara yalnızca saatin kaç olduğunu gösteren saatlerden hava durumu, adım sayma, arama ve mesaj görüntüleme gibi pek çok özelliğin de eklendiği saatler üretilmektedir. Sunmuş olduğu be daha sunmaya devam edeceği özellikleri ile birlikte akıllı saatler teknoloji dünyasında yerini almaya ve sağlamlaştırmaya devam etmektedir. Akıllı telefonunuza gelen aramaları, mesajları ya da bildirimleri artık saatiniz üzerinden yanıtlayabilir, reddedebilirsiniz. Satın almak istediğiniz akıllı saatlerin özelliklerini seçerken ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillendirebilirsiniz. Akıllı saat satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Akıllı saat satın alırken nelere dikkat edilmeli gelin birlikte inceleyelim. 

Uyumluluk

Akıllı saat seçiminde doğru bir cihaz seçmek düzgün bir şekilde çalışması, istenen özellikleri karşılaması ve kullanışlı olması açısından oldukça önemlidir. Satın almak istediğiniz akıllı saatin doğru bir şekilde çalışabilmesi için ilk olarak kullandığınız akıllı telefon ile aynı işletim sistemine sahip olması gerekmektedir. Saat ve telefon uyumluluğu açısından birbirini destekleyen doğru bağlantı kuracak cihazlar seçmeniz daha mantıklı olacaktır. Saat ile telefonun aynı işletim sistemine sahip olması ve uyumluluk açısından birbirlerini desteklemeleri doğru bağlantı kurulması açısından önemlidir. 

Bazı akıllı saat modellerinde yalnızca android işletim sistemi geçerli olurken bazı akıllı saatlerde ise yalnızca İOS işletim sistemi uyumlu olmaktadır. Bununla birlikte akıllı saatler arasında hem Android hem de İOS özellikli telefonlar ile uyumlu olan modeller de bulunmaktadır. Bunun için de akıllı saat satın alırken ilk olarak dikkat etmeniz gereken kriter hangi işletim sistemine sahip telefon kullandığınızdır. Akıllı saatin sahip olduğu işletim sistemi ile telefonun işletim sisteminin uyumlu olması saatin ve telefonun sorunsuz bir şekilde çalışması için son derece önemlidir. iOS işletim sistemine sahip bir telefon ile İOS işlemcili bir saat ya da Android işletim sistemine sahip bir telefon ile android işlemcili bir saat uyumu sorunsuz olacaktır ve bütün özelliklerden faydalanmak mümkün olacaktır. 

Ekran Boyutu ve Türü

Akıllı saatler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken özellikler arasında ekran boyutu ve türü de vardır. Akıllı saatler üretilirken ekran açısından pek çok farklı teknoloji kullanılmaktadır. Bunlar arasında LCD, LED veya Amoled gibi ekran teknolojileri yer almaktadır. Ekran çeşitleri arasından bazıları daha az enerji ile daha uzun süre çalışabilirken bazıları ise çalışmak için daha fazla enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Bununla birlikte bazı ekranlar geniş renk seçeceği olması ile yüksek kontrast özelliğine sahiptir. Böylece daha doygun ve zengin bir görünümün olması mümkündür. Daha doygun ve zengin bir ekran görünümü olması sonucunda da pil önürlerinde değişiklik meydana gelmektedir. Bu doğrultuda ekran teknolojisine dikkat edilirken bununla birlikte pil ömrüne de dikkat etmek önemlidir. Eğer uzun saatler boyunca kullanım imkanı sunan bir cihaz istiyorsanız bu durumda hibrit akıllı saatler sizin için daha kullanışlı bir tercih olacaktır. 

Hibrit özellikli akıllı saatler çok parlak bir dokunmatik ekrana sahip değildir. Bataryası ise 4 gün ile 2 hafta arasında kullanım özelliğine sahiptir. Bunun için akıllı saat tercihi yaparken pil ömrüne dikkat eğmek ve bunula birlikte ihtiyacımız olan ekran model özelliklerini de incelemeniz gerekmektedir. Böylece daha kullanışlı ve sağlıklı bir seçim yapmış olacaksınız. 

Tasarım ve Kişiselleştirme

Günümüzde teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini gördüğümüz bu günlerde akıllı saatlerin de sürekli bir üst modelleri satışa sunulmaktadır. Bu durumda insanlar yeni ürünlerin ortaya çıkması ile birlikte kullandıkları ürünlerden çok çabuk sıkılır hale gelmiştir. Bunun için de kullanılan akıllı cihazların kişiselleştirilebiliyor olması oldukça önemlidir. Sonuç olarak kendi zevklerimize uygun olacak şekilde değişiklikler yapabilirsiniz ve cihazı uzun süreler boyunca sıkılmadan kullanabilirsiniz. Akıllı saatinizi kişiselleştirerek her gün sanki faklı bir saat kullanıyormuş izlenimi verebilirsiniz. Böylece farklı bir cihaz kullanıyormuş düşüncesi saatinizi kullanım ömrünüzü artırır. Sahip olduğunuz akıllı saatinizi zevkiniz ve istekleriniz doğrultusunda klasik ya da sportif olacak şekilde kişiselleştirerek tarzınıza uygun bir hale getirebilirsiniz. Sonuç olarak da kullanım süresi uzayacaktır. 

Akıllı saatler arasında seçim yaparken klasik bir tasarım mı tercih edeceksiniz yoksa daha sportif bir görünüme sahip olan cihaz mı seçeceksiniz ilk olarak bu konuda karar vermeniz gerekir. Tercih tamamen sizin. Tabii piyasada bulunan akıllı saatler arasında hem şık hem de sportif bir görünüme sahip olan akıllı saat seçeneklerini de bulabilmeniz mümkündür. Günümüz teknolojisinin tüm özelliklerini içeren hem klasik hem de sportif bir görünüme sahip olan cihazlar arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken kişiselleştirme özelliklerinden biri de klasik ya da spor görünüme sahip olmasının yanında bir kol saati görünümünde olmasıdır. Dış görünüşü ile dikkat çeken ancak fazlaca kişiselleştirme özelliği bulunan cihazlar arasından bir seçim yapmanız mantıklı olacaktır. 
 

Uygulamalar

Görünüm, tasarım ve kişiselleştirme, ekran ve uyumluluk gibi özelliklerin ardından akıllı saatin öne çıkan özelliklerinden biri de uygulamalardır. Akıllı saatlerin desteklediği uygulamalar oldukça önemli konular arasında yer almaktadır. Kullanım amacı da yine dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında gelir. Tercih ettiğiniz ve satın almaya karar verdiğiniz akıllı saatin desteklediği uygulamaları optimize edilmiş uygulamalar listesini işletim sistemine göre inceleyebilirsiniz.  Bazı uygulamalar akıllı saatler üzerinden kontrol edilebilir özelliğe sahiptir bu sayede sporda, yolda ya da telefonunuzun yanımızda olmadığı bir anda dahi telefonunuzun özelliklerini kullanabilirsiniz. 

Akıllı saatler arasında bulunan bir diğer önemli işlev ise çağrı yanıtlayabiliyor olmasıdır. Bu sayede akıllı saatler daha fazla ve her alanda kullanılır hale gelmiştir. Çağrı gösterme özelliği pek çok akıllı saatte bulunur ancak anlık olarak çağrıya yanıt verme özelliği yalnızca bazı akıllı saatlerde bulunmaktadır. Yani bazı akıllı saatler çağrı yanıtlamanıza izin vermez. Bu durum farklı mecralardan gelen mesajları yanıtlama konusunda da geçerlidir. Bazı modeldeki akıllı saatler yalnızca mesajların görüntülenmesine izin verirken bazıları ise hem görüntülemeye hem de cevaplamaya izin vermektedir. Bu özellik akıllı saatler açısından oldukça önemli ve değerli bir özelliktir. Mesaj ya da arama yanıtlama özelliği akıllı saatler arasında bir fark oluşturur ve bu doğrultuda fiyatında da değişiklik meydana gelir. Ancak tabii ki bu noktada da yine kullanım amacı devreye girer yani kişinin kullanım esnasında aradığı özellikler önemlidir. Satın almak istediğiniz akıllı saat için uygulamaların saatiniz ile uyumlu olup olmaması konusunu da mutlaka değerlendirmelisiniz ve bu doğrultuda bir seçim yapmalısınız. 

Akıllı saatiniz ile birlikte kullanabileceğiniz pek çok farklı uygulama bulunmaktadır ve bu uygulamaların da bazıları ücretli olabilmektedir. İstediğiniz uygulamaları uygulama marketlerinden kolayca indirebilirsiniz ve böylece akıllı saat deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz. 

Sensörlerin Sayısı

Akıllı saatlerde pek çok farklı sensör bulunmaktadır. Bunlar arasında adım sayar, kalp ritmi, uyku sensörü gibi sensörler bulunmaktadır. Günümüzde akılı telefonlar ile birlikte artık akıllı saatler de farklı alanlarda farklı amaçlar için kullanılır hale gelmiştir. Yaşam şeklimize önemli ölçüde değişiklikler katan akıllı saatler bünyesinde pek çok farklı özellik barındırmaktadır. Bu özellikler arasında en popüler olan özellik adım sayma, uyku, kalp ve spor takibi gibi özelliklerdir. Örneğin adım sayar özelliği ile kişilerin girmiş olduğu boy, kilo, cinsiyet gibi fizyolojik özellikler ile cihazlar kişiselleştirilmektedir. 

Akıllı saat ve bileklik ya da telefonların pek çoğunda ivmeölçerler kullanılmaktadır. İvmeölçerlere veriler gelir ve bu sayede hareket güçleri hesaplanır. Hesaplanan değer daha sonra metabolik eşdeğer parametresine dönüştürülür. Bu sayede kişinin boy, kilo be cinsiyet gibi özellikleri kişiselleşmiş olur. Adım sayma özelliği ile toplanan veriler sonrasında aktivite, kalori ve uyku kalitesine dönüştürülüyor. Akıllı saatlerde kullanılan sensörler geçmişte kullanılan yalnızca kalp ritmini ölçme ya da adım sayma gibi özellikler gösteren cihazlara göre daha düzgün çalışmaktadır. 

Akıllı saatler birer sağlık asistanıdır ve hareketleri tanımlar, izler, sağlığınızı takip eder. Uyku kalitesini analiz edebilen akıllı saatler nabız ölçme özelliği ile birlikte stres seviyemizi ölçme özelliğine dahi sahip olabilmektedir. Özellikle spor ile ilgilenenler için spor takibi özelliği oldukça kullanışlı olacaktır. Bu durumda da akıllı saatler arasından tercih yaparken hangi spor türlerini desteklediğini ve suya dayanıklı olup olmadığını da göz önünde bulundurmanız önemlidir. 

Telefona Cevap Verebilmesi

Akıllı saatlerin bazıları telefona ya da aramalara cevap verebiliyorlarsa bazılarında ise bu özellik bulunmamaktadır. Hatta bazı akıllı saatlerde arama yapmak ve karşı tarafla da konuşmak mümkündür. Akıllı bileklikler ile saatler genellikle karıştırılmaktadır ancak akıllı bilekliklerde arama ya da mesajlara cevap verme ya da arama yapma gibi bir özellik söz konusu değildir. Yalnızca arama reddetme bildirimleri görme özelliği bulunur.

Akıllı saatler mesajlara ve gelen aramalara cevap vermesinin tanımda gelen aramaları da dokunmatik ekran üzerinden ertelemeyi mümkün hale getirmiştir. Bu sayede telefona bağımlı bir şekilde yaşama devri sona ermiştir. Tamamen kişilerin istekleri ve tercihleri doğrultusunda akıllı saatler arasından arama cevaplama, mesaj gönderme ya da yanıtlama gibi özellikleri bulunan cihazlar tercih edilebilir. Bu özelliklere sahip olmayan cihazlar da örneğin yalnızca adım, kalori, uyku gibi değerleri ölçen akıllı saatler bulunmaktadır. Bu saatler ise yalnızca sağlık ve spor amaçlı kullanılmaktadır. 

SIM Kart Desteği

Akıllı telefonlardan sonra en çok ilgi gören teknolojilerden biri de akıllı saatlerdir. İlk çıktığı zamanlarda standart saatlerden daha farklı özelliklere sahip olan akıllı saatler sundukları özellikler ile akıllı telefonları aratmamaktadır. Gün geçtikçe akıllı saatlerin sahip olduğu teknolojiler de gelişmeye başlamıştır. Standart saat özelliklerinin yanında kalp ritmi ölçme, adım sayma, kalori ölçme, arama yapma, internet özelliklerini de sunmaya başlamıştır. 

Tüm bu özellikler arasında en çok dikkat çeken ve ilgi toplayan özellik ise saatlerin sim kart desteği sağlama özelliğinin olmasıdır. Sim kart desteği ile birlikte telefon bağlantısı kurmadan akıllı saatler ile arama yapılabilir, arama cevaplayabilecek ve mesaj görüntüleme özelliği kullanılabilir. 

Akıllı saatlerin çocuklar için tercih edildiği de görülmüştür. Ebeveynlerin çocukları ile iletişim halinde olması ancak bunun bir telefon ile sağlanmaması pek çok ebeveynin tercihi olmustur. Bu durumda da sim kart özelliği bulunan akıllı saatler tercih edilmiştir. Bu saatler sayesinde ebeveynler çocukları ile iletişim halinde kalabiliyor ve bulundukları konumu görebiliyorlar. 

Bununla birlikte eSim yani elektronik sim kart desteği de yeni çıkan (Apple Watch Series 7 gibi) bazı akıllı saatlerde sunulmaktadır. Ülkemizde şu an bu desteği sadece Turkcell sunmaktadır.

Batarya Ömrü

Akıllı saatlerin tüm özelliklerinden bahsederken batarya ömründen bahsetmeden olmaz. Pil ömrü akıllı saatler için oldukça önemlidir. Cihazınızı daha uzun bir süre ve rahatça kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz en önemli konulardan biri batarya ömrüdür. Bu konuda bilgi alırken günlük kullanımınız için size en uygun olan ve yeterli seviyede pil ömrüne sahip cihazları tercih etmeniz gerektiğini unutmayınız. Bu doğrultuda günlük konuşma sürenizi, telefonunuz gelen bildirimlerin ya da mesajların sıklığını, spor yapma sürenizi ve bunun gibi sizin için önemli olan özellikleri göz önünde bulundurmanız sağlıklı olacaktır. 

Fiyat

Akıllı saatlerin fiyatları her insanın bütçesine uygun olacak aralıkta üretilmektedir. Ancak saatlerin özelliklerinin artması sonucu fiyatları da artmaktadır. Saatlerin fonksiyonel özellikleri ve bir de markasının değişmesi durumuna bağlı olarak fiyat skalasında değişiklik görülmektedir. Günümüz teknolojisi ile üretilen yeni akıllı saat modelleri eski modeller ile karşılaştırıldığı zaman daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Akıllı saatlerin renkli bir ekrana sahip olması ya da arama, mesaj cevaplayabiliyor olması gibi özellikleri akıllı saatlerin fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Akıllı saatlere hem internet üzerinden hem de mağazalardan ulaşarak satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde filtreleme özelliğini kullanabilir böylece kendinize en uygun ürünü bulabilirsiniz. Mağazalardan yapacağınız alışverişlerde ise satış danışmanı ile iletişime geçebilirsiniz. 

En Iyi Akilli Saat 2

En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri

Tıpkı bir bilgisayar sistemi gibi çalışan akıllı saatler her geçen gün daha fazla kişi tarağımdan kullanılmaya başlanıyor. İlk zamanlarda üretilen akıllı saatlerde yalnızca sınırlı özellikler bulunurken günümüzde üretilen akıllı saatlerde ise daha fonksiyonel özelliklerin yanında yeni tasarımlar görmek mümkün hale gelmiştir. Modern bir görünüme sahip olan akıllı saatler kullanıcıları farklı özellikler ile buluşturur böylece insanların hayatını da kolaylaştırır. Akıllı saatler ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda üretilmektedir. Aynı zamanda şık tasarımı ve estetiği ile de kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Peki en iyi akıllı saatler neler? 

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7

Apple Watch series 7 Sim destekli İOS işletim özelliğine sahip olan en iyi akıllı saatlerden biridir. Kutu özelliği bakımından kasası ile kordonu farklı kutularda olacak şekilde sarışa sunulmuştur. Bir kılıfa sarılmış olan kasası ile içinde kullanım klavuzu, şarj aletini bulmak mümkündür. Şarj aleti diğer aksesuarlardan farklı olarak USB-A uyumlu değil USB-C uyumludur. Bir önceki seriye göre şarj kablosundan iletilen güç miktarı daha yüksek olup daha hızlı şarj olma özelliğine sahiptir. Öyle ki 8 dakikalık şarj edildiğinde 8 saatlik uyku takibi yapabilmektedir. 

Kurulumu için iOS 15 yüklü olan bir iPhone sahibi olmak gerekiyor. iPhone’unuzu Apple Watch Series 7’nizin yanına yaklaştırdıktan sonra kurulumuna başlayabilirsiniz. Uygun bilgileri girdikten sonra 10 dakika içinde kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Apple Watch Series 7 büyüyen ekranı ile birlikte yeni kaftanlar eklenmiştir. Kontur, Modüler Duo ve Dünya Saati gibi yeni eklenen kadranlardır. 

Apple Watch Series 6’da bulunan özelliklerden EKG, kanda oksijen düzeyi ölçümü gibi sağlık özelliklerinden Apple Watch Series 7 sahibi olanlar da yararlanabilmektedirler. Ekranı 45 mm olup 396 x 484 piksel ve 1143 mm2 ekran alanına sahiptir. LTPO OLED hep açık ekran özelliğine sahiptir. 

Apple Watch Series 7 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel çok beğendim. Daha önceden amazfit serilerini kullanmıştım onlarda pil çok daha uzun ömürlü hatta gtr modeli nerdeyse bir ay gidiyor ama aralarında baya fark var. Görsellik yada uygulama zenginliği açısından.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Amazfit gts kullanıyordum ilk kez apple watch aldım. Ekranı daha büyük bekliyordum ama nerdeyse aynı büyüklükteymiş. Tabii ki sporda ve günlük hayatta bir sürü fonksiyonu olduğu için aldım. Şimdilik çok memnunum tek eksisi amazfit’in şarjı 10 günden fazla giderken bu 2 gün yetmiyor bütün bildirimler açık olursa hergün şarj etmek gerekiyor.


Huawei Watch GT3 Pro

Huawei Watch Gt3 Pro

14 günlük pil ömrü ile dikkatleri üzerine çeken Huawei Watch GT3 Pro, şarj edildikten sonra uzun bir süre kolunuzda kalabilir. İster gece ister gündüz ekranı rahatlıkla görebilirsiniz. Huawei Watch GT3 Pro 1,43 inçlik bir AmoLED ekrana sahiptir. Ekran dokunmatiği oldukça hassastır ve ergonomiktir.Huawei Watch GT3 Pro, Huawei tarafından geliştirilmiş olan HarmonyOS işletim sistemini kullanmaktadır. En önemli özelliklerinden biri de sağlık özelliklerinin bulunmasıdır. Cep telefonuna yüklenen Huawei sağlık uygulaması sayesinde saate bağlanma, yönetim, veri aktarımı ve veri gösterimi yapılmaktadır. Böylece hem android hem de iOS işletim sistemine sahip olan telefonlar için desteklidir. Yani illaki bir Huawei marka telefona sahip olmanız şart değildir. 

Huawei Watch GT3 Pro ister karışık ister sade her kullanıcıya uygun olacak şekilde şekillendirilebilecek bir arayüze sahiptir. Ücretsiz seçenekler ile yeterli kullanım sağlanabilir ancak az rakamlar ile de etkileyici saat yüzlerine sahip olabilirsiniz. Uzak mesafeden deklanşör, müzik çalar, takvim senkronizasyonu, alarm ve Bluetooth açma özelliği bulunmaktadır. Üzerinde bulunan sensörler ile tam anlamı ile bir sağlık takipçisi. Huawei Watch GT3 Pro 30 metreye kadar derinliğe dayanıklı olup tuzlu suda herhangi bir sorun çıkarmadan çalışmaktadır. Sensörleri de hem suyun altında hem de üstünde herhangi bir sorun çıkarmadan çalışmaktadır. 

Egzersiz yapan ve sağlıklı beslenen kullanıcılar için 100’den fazla egzersiz modu da sunulmuştur. Huawei Watch GT3 Pro ile birlikte gelen bir diğer özellik ise profesyonel Golf modudur. Kullanıcısını çok yakından tanıyor ve edindiği bilgiler ile kapsamlı sağlık yönteminin yanında EKG ölçümü, kandaki oksijen miktarı ölçümü yani SpO2 ölçümü, nabız ölçümü gibi özelliklere sahiptir. 

Huawei Watch GT3 Pro Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Saat çok kaliteli premium bir ürün özellikle silikon kordon tercih ettim değişik renk kordon lar ile kullanmak için, şarj süper sesli görüşme çok net ve anlaşılır, spor modlara söylenecek söz yok.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bugün teslim aldım saati ilk izlenimimim bayağı hoşuma gitti,markaya ait uygulama marketi olması güzel ,saat arayüzleri baya çok var, ayrıca uygulama da yüklenebiliyor olması güzel,sesli görüşme de gayet net ses alıyorum, şimdilik bu kadar


Honor Watch Magic 2

Honor Watch Magic 2

Honor marka ürünler Huawei’nin kardeş markasıdır. Magic Watch 2 daha çok spor odaklı çalışan bir akıllı saattir. Sık sık egzersiz yapan ve sporu seven kişiler için oldukça kullanışlı bir seçenektir. 50 metreye kadar suya dayanıklılık özelliğine sahiptir. Saatin yüzme sporu ile uğraşanlar için önemli ölçüde avantajı vardır. Telefon tasarımında arka kısımda pek çok sensör bulunur ve burada şarj pinleri de bulunmaktadır. Kayış kısmında her bileğe uygun olacak şekilde delik bulunuyor. 

Magic Watch 2‘nin ekranı ise 1.39 inçtir. Özellikle parlak bir özelliğe sahip olan bu ekran  800 nit parlaklığa kadar erişebilmektedir. Renk canlılığı ile de güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bileğinizi kaldırdığınız zaman ekran otomatik olarak açılma özelliğine sahip. Bu akıllı saati hem android hem de İOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınıza başlayabilirsiniz. Ancak tam olarak uyumluluk gösterdiği telefonlar androiddir. Bluetooth bağlantısı sayesinde hızlıca eşleşir ve Huawei sağlık uygulamasından tüm seçenekleri sunabiliyor. 

Honor Watch Magic Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Saat mükemmel. Huawei telefon ile eşleştirilmesi kolay oldu. Açılır açılmaz yaklaşık 10 dk güncellendi. Spo2 guncellenince geliyor. Merak edenlere kandaki oksijen miktarı yüzdesi diyelim. Stres, nabız, altimetre( yükseklik metre cinsinden) barometre, uyku takibi, adımsayar hepsi mükemmel çalışıyor. En sevdiğim özelliklerinden biri sesli görüşme kalitesi, özellikle Corona günlerinde hastanede çalışan biri olarak ellerde eldiven varken cebindeki telefonu kullanmak pek hijyenik olmuyor, hemen tek parmak ucunu hızlıca steril ederek telefon görüşmesi yapabilmek müthiş.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün Huawei Watch Gt 2 ile özellik açısından birebir aynı. Tek fark Honor un ekranı düz bir yapıda Huaweinin ekranı çerçeve içinde. Veri doğruluğu ölçümler gayet başarılı. Spor modlarında sizi motive etmek için Ingilizce de olsa kalp ritmin şu yağ yakımı yapıyorsun vs gibi konuşuyor saat Türkçe olması daha iyi olur ama güncelleme ile halledilebilir bişey. İos app de Android e göre eksikler var bunlarda güncelleme ile düzelir inşaallah stres ölçümü yok ios da. Siyah olan daha spor duruyor kahverengi bir kordonla da daha şık klasik spor karışımı duruşu olacaktır. Tavsiye ederim kesinlikle.


Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4

Galaxy Watch 4, klasik modelinde daha maskelen olurken spor modelinde ise daha geminden bir görüntü mevcut. Oldukça sade, hafif ve kola takıldığında da hafif duran bir akıllı saattir. Metal bir çerçeveye sahiptir bununla birlikte farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Sağ kısmında iki adet düğme bulunmaktadır ve saat üzerinde yapacağınız bütün hareketleri saate dokunarak yapabilirsiniz. Suya karşı da oldukça dayanıklı olan Galaxy Watch 4, IP68 sertifikasına sahiptir. 30 dakika süre ile 1.5 metre kadar derinliğe maruz kalacak şekilde herhangi bir zarar uğramadan kullanılabilir. Ekranı ise 1.4 inç büyüklüğündedir. Panel olarak da AMOLED kullanılmaktadır. Ekranın çözünürlüğü 450×450 pikseldir. Oldukça iyi bir görüntü kalitesine sahiptir. Google desteği ile çalışan bir akıllı saat olduğu için Google Play Store erişimi bulunmaktadır. Bu market üzerinden istediğiniz uygulamaları seçebilir indirebilir ve kullanabilirsiniz. Spotify, Shazam, Google Maps, YouTube gibi uygulamalar mevcut olarak bulunmaktadır. İndirildiği zaman her biri saatin arayüzüne eklenmektedir. Parmağınızı sağa ve sola kaydırarak kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Ekran arayüz tasarımı oldukça güzeldir. 

Tüm bunların yanında kalp atışını, kan oksijen doygunluğunu, stres seviyesini ve kalori miktarını da doğru bir şekilde ölçebilmektedir. Tüm bilgileriniz günlük, haftalık ya da aylık olacak şekilde kaydediliyor. Bununla birlikte uyku takibi de yapan bir akıllı saattir. Bu akıllı saat sayesinde gece uykusunda yaşanan horlamaların da takibi yapılabilmektedir. Sabah uyanınca saatinize bakarak gece uykuda ne kadar süre horladığınızı görebilmeniz mümkündür. Uyurken oksijen seviyesini de ölçer. 

Samsung Galaxy Watch 4 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün yaptıkları ve yapacakları olarak dört, dörtlük. Dahada geliştirilir diye düşünüyorum. Tizende alıştığım spotify'da indirmediğim müzikleride dinleyebiliyordum, burada indirdiklerini telefondan dinleyebiliyorsun, gözüme çarpanlar.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün tek kelimeyle harika bir çok özelliğinden memnunum sesli görüşme performansı çok iyi tansiyon ve EKG özelliği ilerde gelirse dört dörtlük olur gümüş rengi ile siyah arasında çok kaldım ama gümüş renk çok premium görünüyor.


Apple Watch SE

Apple Watch Se

Apple Watch SE, en yeni ve en uygun fiyatlı iOS işletin sistemine sahip akıllı telefon olarak  günümüz teknolojisine uyum sağlayan akıllı özellikler ile uyum sağlayan ve uygun fiyatlara sahip olan bir saattir. Hem üstün teknik verilere hem de uygun fiyata sahip olması açısından pek çok kişi tarağımdan tercih edilen ve kullanılan bir saat haline gelmiştir. İleri bir teknolojiye sahip olması ile de uzun yıllar kullanabileceğiniz bir akıllı saattir. 

Apple markasının diğer akıllı saatleri ile karşılaştırıldığı zaman da ekonomik fiyatlara sahip olan bu serisi aynı zamanda yüksek dayanıklılığa ve önemli derecede şıklığa sahiptir. Dayanıklı olmasının yanında şık olması konusunda da oldukça iddialı bir üründür. Farklı renk seçenekleri bulunan kasa ve kordonu ile farklı zevklerin isteklerine göre kişiselleştiriliyor. Yani akıllı saatinizi hem fiziksel olarak hem de sanal olarak stilinize uygun hale getirebiliyorsunuz. Apple Watch farklı renk seçeneklerinin yanında bu model için düz ve örgü olmak üzere farklı kordon alternatifleri sunmaktadır. 

Sağlık, fitness, uyku gibi uygulamaları da bulunan Watch SE bu özellikleri sayesinde tam bir sanal asistan özelliği gösteriyor. Kalp atışınızı ölçebiliyor, spor performanslarınızı ölçebiliyor ve uyku verilerinizi düzenli olarak sizinle  paylaşıyor. Düştüğünüz zaman algılama özelliğine sahip ve acil çağrı yapıyor yardıma ihtiyaç duyduğunuz zaman kurtarıcı bir görevdedir. 

Apple Watch SE arama, mesajlaşma, Siri, Wallet ve Apple Music gibi klasik teknolojileri bünyesinde bulunduruyor. Kolayca arama yapabiliyorsunuz, mail gönderebiliyorsunuz ve sanal cüzdan uygulamasını kullanabiliyorsunuz. 

Apple Watch SE Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yüzme dahil birçok aktiviteyi takip etmek ve daha önemlisi bu aktivitelere teşvik edilmek açısından işe yarıyor. Yürüyüş esnasında Spotify’ı kontrol etme kolaylığı da sağladı - AirPods 3’lerin altını sıkacağım derken kulağınızdan düşürecek gibi oluyorsunuz, malum. Saati iPhone’unuzdan kontrol edebiliyorsunuz - keza aktivitelerinizi ve eğer saatle uyursanız uykunuzu da takip edebiliyorsunuz. Şarjı 24 saati rahat çıkarıyor. Üç gün itibarıyla gayet memnunum.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Umarım nazar değmez ürün tamamen orijinal şekilde hızla elime ulaştı. Apple Watch’un ilk kutu açılış hissi telefon ve kulaklığa hiç benzemiyordu, deyim yerindeyse her adımda mest oldum. Üründen beklentim zaten belliydi herhangi bir sürpriz vs. yaşamadım. Ben sade ve kibarlığa önem verdiğim için 40 mm aldım ama 42 de alabilirmişim. İşlevlerini zaten sayısız yorum ve videoda bulabilirsiniz ama saat kolda ciddi şık duruyor. Başka kordonlar alıp güzel biçimde yıllarca kullanacağıma eminim. Saat öyle güzel ki ilk işim bi ekran koruyucu almak oldu. Bence kılıf değil de ekran koruyucu mutlaka alın, çizilirse içiniz cız eder.


Haylou Solar LS05

Haylou Solar Ls05

Kaliteli ve aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olan Haylou Solar LS05 en uygun fiyatlı akıllı saat özelliğini göstermektedir. Bu sayede kullanıcılara da keyifli bir kullanım imkanı sunmaktadır. 2020 yılında satışa sunulan bu ürün pek çok farklı spor aktivitesi ile uyumludur. Basketbol, bisiklet, futbol, fitness, koşu ve yüzme gibi farklı antremanlarda saatinizi yanınızda taşıyabilirsiniz ve performans değerlerinizi ölçebilirsiniz. Silikon bir gövdeye sahip olmasının yanımda metal gövde tasarımı ile de uzun süreli ve hem şık hem sportif bir kullanım sunan bir cihazdır. Bileğinize göre ayarlanabilir özellikte bir kordona sahiptir ve bu sayede konforlu bir deneyim yaşatmanıza yardımcı olur. Daire şeklinde bir ekrana sahiptir. Kordonu olmadan 45.3 mm boy, 45.3 mm en, 11.4 mm kalınlığa ve 54 gramlık ağırlığa bir ağırlığa sahiptir. Ayrıca kordon rengi işin farklı seçenekler bulunur. 

1.28 inç genişliğinde bir ekranı vardır. Ekranı çizilme ve darbelete karşı oldukça dayanıklıdır. Aktandan uygulamalar arası geçişler kolayca yapılabilir. Titreşime, toza ve suya dayanıklıdır. Ekranı 240 x 240 piksel çözünürlükte olup görüntü kalitesi oldukça iyidir. Yüksek ışıklı ortamlarda dahi kolay bir kullanım sunmaktadır. Mesajlaşma ve arama gibi özellikleri akıllı saatiniz üzerinden kolayca yapabilirsiniz. 12 farklı spor modu bulunmaktadır. Uyku takip sistemi vardır ve bu sayede kaç saat uyuduğumuzu düzenli ve sağlıklı uyuyup uyumadığınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca gün içinde hareketlerinizi de ölçerek vücudunuzun ne kadar uykuya ihtiyaç duyduğunu da belirtmektedir. Çağrı reddetme özelliği sayesinde gelen aramaları reddedebilir ve telefonunuz ile senkronize olacak şekilde arayanları cevaplayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuza gelen bildirimleri de kontrol edebilirsiniz. 12 adet farklı spor modu bulunan bu akıllı saat sayesinde kolayca egzersiz yapabilirsiniz. Böylece fit kalmanıza da yardımcı olur. IPX8 standartlarında suya dayanıklılık özelliği gösteren bu model her an yanınızda taşıyabileceğiniz bir akıllı saattir. Akıllı bildirimleri sayesinde  de gün içinde ihtiyacınız olan kalori, uyku, performans detaylarını alabilirsiniz. 3 günlük hava durumu raporu sağlar. Hem android hem de iOS işletim sistemine sahip olan telefonlar ile uyumluluk gösterir. Kısa bir süre içerisinde şarj edebilir 340 mAh batarya kapasitesine sahiptir.

Haylou Solar LS05 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu fiyatlarda Akıllı saat araştırması yapıpta buraya geldiyseniz çok şanslısınız çünkü ciddi manada seçici bi insanım hatta bir kaç farklı modelde sipariş verip iade ettim bunu aldım saat gerçekten parasının saati ben bildirimleri ve arayanları görmek için almak istiyordum fazlasıyla ideal bluetooth bağlantısı çok iyi hiç kopmadı bir kaç gündür kolumda şarjı efsane gidiyor ve en önemlisi çok şık bir saat kolunda 1500 liradan aşağı durmuyor emin olun kalite açısındanda ürün oldukça kaliteli yapıda kordonu falan yumuşacık iyi yapılmış kısacası emsallerine göre fazlasıyla professional bi duruşu ve kullanımı var tek sorun menü ingilizce saati kullanmanıza hiç bir engelide yok her şey belirgin yarım saatte saati çözersiniz apple watch alamayacaksanız bin liranın altında alınabileck bir kaç üründen biridir

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Genel anlamda saat tam bir fiyat performans ürünü. Akıllı bileklerde olan tüm özellikler bunda da mevcut. Pili gayet uzun gidiyor ortalama 10 gün. Görünüşü çok şık ve kaliteli duruyor. Eksi yönleri, temaları çok az 5 tane, ve gelen bildirimleri açmak için ana ekrandan uğraşmak yerine bildirimler kısmına gitmeniz gerekiyor, daha pratik olabilirdi. Bildirim olarak mesajlar, instagram, facebook ve üçüncü parti uygulamaları sahibinden, bankacılık vs. alabiliyorsunuz.


Amazfit GTS 2

Amazfit Gts 2

Telefon ile en iyi konuşma özelliğine sahip olan bu akıllı saat sağlık alanında önemli özellikler gösteren bir akıllı saattir. Amazfit GTS 2, dikdörtgen şekle sahip olan bir akıllı saat. Yani daire şeklinde tasarıma sahip olan akıllı saatleri tercih etmeyenler için ideal bir tasarıma sahip. Amazfit GTS 2 fazlasıyla hafif ve kaliteli bir görünüme sahip. 24 gram ağırlığa sahip olması  ile neredeyse varlığı ile yokluğu bir akıllı saatlerdendir.  Maskelen saat yapısını sevenler için doğru bir tercih olmasa da ekranı 1.65 inç büyüklüğündedir. AMOLED panel kullanılmaktadır ve 348×442 piksel çözünürlük sağlamaktadır. Amoled ekran sayesinde renkler daha güzel görünür. Ekran her zaman açık kalıyor ve tabii ki bu durum da pil ömrünü önemli ölçüde etkilemektedir. Hem android hem de iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile uyumludur. Bu sayede herkes tarafından kullanılır hale geliyor. 

Amazfit GTS 2 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü kullanmadan değerlendirmek istemedim. Saat 24 aralıkta elime ulaştı o gün gece şarj ettim ve 6 gün sonunda tekrar şarj ettim şarj dayanma süresi gayet başarılı ve hızlı şarj oluyor. Daha önce uygun fiyatlı saatlerden almıştım ama keşke direkt bu saati alsaymışım kalite farkı var bu saatte. Çok hafif kolda yok gibi kesinlikle rahatsız etmiyor ve çok şık görünüyor. Ekran dört kenardan eşit olarak yerleştirilmiş durumda yani bir görüntü koyduğunuzda alttan boşluk diğer kenarlarla eşit oluyor. Eğer kaliteli ve uzun süreli kullanma amaçlı saat düşünüyorsanız kesinlikle hiç düşünmeden alın derim. Bağlantı sorunu da hiç yaşamıyorum hemen kopmuyor bağlantısı.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Saati kız arkadaşıma aldım. Yaklaşık bir aydır kullanıyor. Tasarım olarak çok şık bir saat. Herhangi takılma yada donma olmuyor. Tüm bildirimler saate düşüyor. Ama telefon görüşmeleri için Bluetooth’ta ikinci bir bağlantı yapmanız gerekiyor. Çoğu zaman düzgün çalışsa da ara ara bu bağlantıyı koparıyor. Diğer bildirimler gelse de telefon aramaları saate düşmüyor. Cihazı kapatıp açmak gerekiyor. Bunun da yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Umarım güncelleme ile çözülür.


Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite, 1.4 inçlik bir ekran ile kullanıcılar için satışa sunulmuştur. 320×320 piksel çözünürlüğü olan ve LCD ekran özelliği gösteren bu akıllı saat iki saat içerisinde tamamen şarj olabilmektedir. Sürekli kullanımında 9 güne kadar pil ömrü olurken sürekli GPS spor morgunda kullanılmadı durumunda 10 saate kadar pil ömrü olabilmektedir. 

Xiaomi tarafından çıkarılan bu akıllı saatte bisiklet sürme, koşu, koşu bandı, yüzme gibi sporların içinde bulunduğu 11 adet spor modu bulunmaktadır. 50 metreye kadar suda çalışabilen akıllı saatin su geçirmezdik derecesi 5 ATM’ye kadardır. Bununla birlikte kalp atışını takip etme, uyku durumunu izleme, solunum egzersizlerini kontrol etme, gelen arama ve sohbetler için bildirim gönderme, hava durumu bilgisi sunma ve müzik kontrollerini yapabilmenizi sağlayan bir cihazdır. 120 adetten fazla ara yüze sahip olacak şekilde piyasaya sürülmüştür. 

Android işletim sistemine sahip olan telefonlar bu akıllı saati kullanabilmek için Xiaomi Wear uygulamasını indirmesi gerekmektedir. iOS işletim sistemine sahip cihaz kullanan kullanıcıların ise Xiaomi Wear Lite uygulamasını indirerek akıllı saati kullanması gerekmektedir. 

Xiaomi Mi Watch Lite Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

6 yıldız olsa onu da veririm. Arkadaşlar üründen çok çok memnun kaldım. Telefonum xiaomi aslında o yüzden aldım eşleşmesi uzun sürmedi. Arayüzleri bi harika bi sürü seçenek var.


Huawei Watch Fit 2

Huawei Watch Fit 2

Farklı renk seçenekleri ile piyasaya sürülen Huawei Watch Fit 2, GPS, uyku takibi, adım sayma, kalp ritmi ölçme özelliklerini beraberinde getiriyor. Bununla birlikte su geçirmezdik özelliği de dikkat çeken özelliklerinden biridir. Paslanmaz Çelik gövde tasarımı ile 1,74 inçlik 336×480 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. AMOLED ekranı ve dikdörtgen yapısıyla da diğer saatlerin yanında dikkat çekici bir görünüme sahip oluyor. Bilekliği silikon, deri ve metal alaşımından üretilmiştir. 

Huawei Watch Fit 2, 97 tane spor aktivitesine sahiptir ve 10 gün boyunca pil ömrü sunmaktadır.  Günün 24 saati kalp atışını, kandaki oksijen miktarını ve stres izleme özelliğine sahiptir. Wi-Fi desteği ile birlikte Bluetooth 5.2’yi bünyesinde barındırıyor. Classic Edition ve Elegant Edition modellerinde NFC desteği bulunuyor. Huawei Watch Fit 2, Android 6.0 ve üzeri iOS için de 9.0 üzeri cihazlar ile uyumluluk gösterebilmektedir. 11 tane profesyonel spor modu için gerçek zamanlı egzersiz ölçümleri yapmaktadır. 85 tane özel antrenman modu bulunmaktadır. Kalp atış hızınızı, antrenman süresiniz ve kalori harcama durumumuzu da takip etmektedir. 5 ATM suya karşı dayanıklılığı bulunan bu akıllı saat kalp atış hızı sensörüne de sahip. Böylece dağlık durumunuzu da kontrol altına alabiliyorsunuz. Tüm bunların yanında SpO2 kan oksijen satürasyonu algılama özelliğine de sahiptir.

Huawei Watch Fit 2 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok elit ve şık duruyor..bu arada belirtilmemiş ama saattin hafızası 32gb bunu bi çok kaynaktan araştırdım..ekran çok iyi..malzeme kalitesi çok iyi ben elegant modelini aldım.daha önce Huawei GT2 Pro modelinide kullandım ama bu daha iyi ekran ve kullanım olarak .

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

iOS işletim sistemi ile tam uyumlu uygulama aracısız iPhone kamerasını Bluetooth ile kontrol edebilirsiniz ve iPhone’un kendi Apple müziği kontrol edebilirsiniz.Şuan Siri kullanılmıyor bence problem değil.Görüşme kalitesi muazzam hiç bu kalitede olacağı aklıma gelmedi GPS ile bisiklet gezilerimin rotasını çıkarıp Stravaya aktarıyorum şahane bir şey .


Garmin Fenix 7

Garmin Fenix 7

Outdoor için en iyi akıllı saat olma özelliğini gösteren Garmin Fenix 7 sahip olduğu Power Glass solar şarj lensi sayesinde pil ömrünüzü uzatmaktadır. Güneş enerjisini kullanarak pil ömrünüze katkıda bulunan Power Glass solar şarj lensi ile daha uzun süre akıllı saatinizi kullanabilme imkanı bulursunuz. Egzersizlerden spor uygulamalarına kadar sağlık durumunu izleme özelliğine sahiptir. Bileğinizden kalp atış hızınızı kontrol edebilen bu akıllı saat aynı zamanda bir koşu antrenörü. Yanınızda taşımak zorunda olmadığınız bir telefon olmadan akıllı saatinizden rahatlıkla müzik dinleyebilirsiniz. Solar şarj sayesinde 22 gün kadar pil ömrü sağlamaktadır. Geniş 1.3 inçlik bir ekrana sahiptir ve 47 mm ilk bir kasası vardır. Koşu, yüzme, bisiklete binme, yürüyüş, kürek çekme gibi ork çok spor dalı için takip özelliği taşıyan bir saattir. Bu saat sayedinde her dalganın videosunu oluşturabilirsiniz. Kondisyon seviyenizi dikkate alarak antrenman rehberliği yapan bu saat antrenman durumunuza göre günlük koşu ya da sürül önerileri yapar. Yaptığınız her antremanım ardından toparlanma süresi belirler ve bir sonraki antrenmana ne zaman hazır olduğunuzu bildirir. Günlük aktivitenizi, stresinizi, yoğunluğunuzu ve uykunuzu da hesaba katar. Optik kalp atış hızı teknolojisine sahiptir. Uykunuzun hafif, derin ya da REM uyku aşamalarını izler size bir döküman çıkarır. Gün boyunca nasıl ve ne kadar nefes aldığınızı görüntüleyebilirsiniz. Susuz kalmamanız için bir hatırlatıcı görevi görür ve günlük sıvı alımınızı kaydeder.

Suunto 7

Suunto 7

Aktif bir yaşamınız varsa size ayak uyduracak sportif ve akılı bir saat istiyorsanız Suunto 7 tam size göre! Çok yönlü bir spor deneyimine sahip olan bu akıllı saat uyku takibi, stres takibi ve aktivite takibi yapabilmektedir. Ayrıca ücretsiz olarak çevrimdışı haritaları kullanabilirsiniz. Dilerseniz yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz bununla birlikte SMS gibi gelen bildirimleri de akıllı saatinizden kontrol edebilirsiniz. Suunto 7 NFC desteği bulunan bir akıllı saattir. 

Gün içerisinde kalp atış hızı takibi yaparken kalp atışınızın nasıl değiştiğini bir grafikle gösterir. Aktivitelerinizi, uyku sürenizi ve egzersizlerinizi ölçen bu akıllı saat egzersizin vücudunuz üzerindeki etkisini gösterir. Sesli navigasyon özelliği sayesinde rotanızı asla kaybetmeyeceksiniz. Suunto 7, Finlandiya’da aşırı sıcak, düşme, yağmur gibi durumlara karşı dayanıklı olacak şekilde testlere tabi tutulmuştur. Bu sayede tüm aktivitelerinizde yanınızda kalacak donanıma sahiptir. Koşma, yüzme ve bisiklet sürme gibi antremanlar için uygun bir akıllı saattir. Bluetooth kulaklığınızı telefonunuza bağladıktan sonra akıllı saatiniz üzerinden müzik kontrolünüzü yapabilirsiniz. 

Telefonunuza indirdiğiniz Suunto mobil uygulaması ile eşleştirme yaparak günlük aktivite, uyku takibi gibi kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuz gelen arama, SMS gibi bildirimleri de saatiniz üzerinden görebilirsiniz. 

Garmin Forerunner 45s

Garmin Forerunner 45s

Kullanımı oldukça kolay olan ve koşu için en çok tercih edilen akıllı saatlerden biri olan Garmin Forerunner 45s, bileğinizle kurduğu temas sayesinde kalp atış hızınızı gözlemler ve GPS özelliğine sahiptir. Gelen mesajları ve çağrıları cevaplayabilir, müzik dinleme kontrollerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Güvenlik ve takip özelliklerine sahip bir akıllı saattir durum algılama ve yardım içerir. Koşu, bisiklet sürme, kapalı alanda koşu, kardiyo, yoga ve daha birçok spor dalı için uygundur. Pil ömrü akıllı saat modunda olduğunda 7 güne kadar dayanırken GPS modunda ise 13 saate kadar dayanabilmektedir. 

En Iyi Akilli Saat 3

Akıllı Saat ve Bileklikler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzde teknoloji alanında önemli gelişmeler yaşanmaya devam etmektedir. Giyilebilir teknoloji de en hızlı şekilde gelişen teknolojiler arasında yerini almaktadır. Giyilebilir teknoloji alanında en çok kullanılan akıllı saatler ve akıllı bileklikler hayatın kolaylaşması açısından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca akıllı saat ve bileklikler sayesinde telefonlara olan bağlılık da giderek azalmaya başlamıştır. Şık tasarımlara sahip olması sebebi ile de modaya uygunluk gösterir. 

Akıllı saatler giyilebilir teknoloji ürünlerinin en popüler cihazlarından biridir ve klasik saat modellerinde göre pek çok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Akıllı saatler telefonlar ile eşleştirildiği zaman neredeyse her türlü kontrol yapılabilmektedir. Gelen çağrılar yanıtlanabiliyor, mesaj bildirimleri ve cevaplamaları yapılabiliyor be sosyal medya hesaplarından gelen bildirimler takip edilebiliyor. Bu sayede sürekli cep telefonlarına bakmaya gerek kalmıyor. 

Spor yapmayı ve sağlıklı yaşamaya seviyorsanız GPS özelliği bulunan akıllı saatler ile benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Gün içerisinde adımlarınızı sayabilirsiniz, kalp atış hızınızı kontrol edebilirsiniz, antrenman için kat ettiğiniz mesafeyi görebilirsiniz. Yani yaşam fonksiyonlarınızı kayıt altında tutarak gelişmeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca tüm bunların yanında su geçirmeyen akıllı saat modelleri de yüzücülerin spor yaparken aktivite takibi yapmasını sağlamaktadır. 

Akıllı saatinizi verimli bir şekilde kullanabilmeniz için telefonunuz ile uyumlu bir işletim sistemine sahip olması gerekmektedir. İki cihaz birbiri ile eşleştiği zaman tüm bildirimleri telefonunuzdan takip edebiliyorsunuz. 

Son yıllarda hayatımıza giren giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri de akıllı bilekliklerdir. Akıllı saatler ile benzer özellikler gösteriyorlar ancak daha kısıtlı imkanlar sunan cihazlardır. Akıllı bilekliklerin hedef kitlesi daha çok spor yapan kişiler için olurken kronometre, kalori takip etme, adım sayma, alarm ve spor modunun bulunması tercih edilme sebeplerindendir. Bu özellikler ile birlikte telefonunuza gelen mesaj, arama gibi bildirimleri de bilekliğinizden rahatlıkla görebiliyorsunuz. 

Peki akıllı saatler ve akıllı bileklikler arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor? Birbirine benzer teknolojik cihazlar olması sebebi ile genellikle karıştırılmaktadır. Ancak iki cihaz arasında bazı temel farklılıklar bulunmaktadır. Akıllı saatler günümüzde kullandığımız akıllı telefonlar üzerinden yapılan her işlemi gerçekleştirebilir hale gelmiştir. Akıllı bileklikler ise daha çok spor yapanların tercih ettiği adım sayma, kalori takibi, nabız ölçme gibi özelliklerin bulunduğu bir cihazdır. 

Akıllı saatlerin kendilerine ait olan yazılım sistemleri vardır ve bunu kullanırlar. Akıllı bileklikler ise yalnızca telefondaki yazılım ile çalışabilmektedir. Bluetooth ile telefona bağlanarak çalışır bunun için de herhangi bir uygulama yüklenmesi söz konusu değildir. Akıllı saatler üzerinden telefonunuza gelen arama ve mesajları cevaplayabilirsiniz ancak akıllı bilekliklerde böyle bir durum söz konusu değildir. Günümüzde yeni üretilen akıllı bilekliklerde yalnızca gelen çağrı ve aramalar görülebilmektedir. 

Boyut

Akıllı saatlerin ekranı akıllı bileklikler ile kıyasla daha büyüktür. Akıllı saatler hem klasik hem de spor tarzda bir görünüme sahiptir. Ekranlarının geniş olması sayesinde de daha rahat ve kolay bir kullanım imkanı sunar. Akıllı bilekliklerde ise daha az özellik bulunur bunun için daha küçük ve sade bir görünümü vardır. 

Fiyat

Akıllı bileklikler ve akıllı saatler karşılaştırıldığı zaman fiyat olarak da değişiklikler olduğu görülmektedir. Akıllı saatler daha fazla özelliğe sahip olduğu için fiyatı daha pahalı olmaktadır. Yeterince bütçeniz varsa akıllı saatleri yeterli bütçeye sahip değilseniz akıllı bileklikleri tercih edebilirsiniz. 

Pil ömrü

Akıllı saatlerin boyutlarının büyük olması ayrıca pil için daha fazla yer olduğu anlamına gelmektedir. Fakat bu her zaman daha uzun pil ömrü demek değildir. Akıllı saatler daha komplike olan yapıları ve gelişmiş özellikleri sebebiyle daha fazla enerji ihtiyacı duyarlar. Daha az özellikle gelen akıllı bileklikler ise küçük bir pil ile uzun süre şarj etmeden dayanabilirler.

En Iyi Akilli Saat 4

Sonuç

Giyilebilir teknoloji ürünleri son hızı ile insan hayatına girmeye ve gelişmeye devam etmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile de bu cihazların kullanımı daha fazla artmaktadır. En çok kullanılan ürünlerin de akıllı saatler olduğunu söylemek mümkündür. Akıllı saatlerin çeşitliliği, serisi ve sayısı da gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bu sebepten dolayı da teknoloji severler hangi saati alacağı konusunda kararsızlıklar yaşayabilmektedir. 

Günlük yaşantımızda kullandığımız pek çok ürün artık teknolojik. Özellikle son zamanlarda akıllı saatlerin telefonlar gibi kullanılabilmesi sebebi ile tebriği edilme oranı da artmıştır. Akıllı saat almak istiyorsanız ancak hangisini almak istediğinize karar veremiyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz yazımızı, cihazlar hakkında vermiş olduğumuz bilgileri inceleyebilirsiniz. 

Uzun zamandır insan yaşamında yer alan akıllı saatler teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha işlevsel hale gelmeye başlamıştır ve daha yüksek teknolojiye sahip saatler üretilmektedir. Teknolojiyi yakından takip eden ve seven kullanıcılar saat modellerine yoğun bir şekilde ilgi gösteriyor. Üretici sayısı arttıkça piyasadaki akıllı saat modelleri de artmaktadır. Bu durum sonucunda da fiyat konusunda her kullanıcının ulaşabileceği bir skala oluşuyor. Ancak çeşitli akıllı saatlerin olması, her birinin farklı özellik gösteriyor olması bazı durumlarda kullanıcıların aklını da karıştırmaktadır. 

Akıllı saat modelleri, donanımları ve sahip oldukları özellikler doğrultusunda pek çok farklı özellik gösterebilmektedir. Bunun için de her akıllı saat kullanıcısı cihazından farklı bir özellik bekleyişinde olabilir. İhtiyaçlarınızı karşılaması için akıllı saat almaya karar verdiğinizde donanımları, uygulamaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Biz de bu yazımızda sizler için en iyi akıllı saat modellerini araştırdık. Bu sayede uzun süreler araştıra yapmanıza gerek kalmayacak ve istediğiniz saati özelliklerini öğrendikten sonra satın alabileceksiniz

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  5 Yorum

  1. Sadeliği ve samimiyeti hoşuma gitti, hangisini almalıyım kısmında ürün linki olsada görselini ve özelliklerini inceleyebilsek süper olurmuş.
   Ama açık ve samimi diliniz çok iyi…
   Başarılar dilerim.
   Netten ürün Alacak olursam sizin site üzerinden ulasagimdan emin olun.

   • Ozan bey Selamlar, daha önce Fossil gen 5 deneyimlemiştim. Diesel ve Fossil aynı firmanın ürünleri, Diesel markadan dolayı biraz daha pahalı. Akıllı saat olarak yorumumu sorarsanız özellik olarak tatmin edecektir fakat batarya ömrü çok kısa. Çok kullanmazsanız bile bir günü ancak çıkarıyor. Bu kadar para verdikten sonra sürekli şarj etmek ile uğraşmayı ben pek sevmiyorum. Seyahatlerde gerçekten çok zor oluyor çünkü. Bu sebeple ben bir kaç ay önce tercihimi Garmin Fenix 5X Sapphire modelinden yana kullandım. Stabil çalışıyor ve pil ömrü 7-10 gün arası. Daha önce bakmadıysanız bir bakın derim.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir