2022 Yılında Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saat ve Bileklik (Detaylı Satın Alma Rehberi)

Akıllı teknoloji ürünleri artık hayatımızın her yerinde, telefonlardan tutun da termoslara kadar artık çevremizdeki bütün ürünlerin akıllı versiyonları üretiliyor, bugün ise akıllı telefonların yakın arkadaşı olan en iyi akıllı saatleri inceliyoruz sizler için.

İncelememize başlamadan önce, birkaç önemli bilgi vermek istiyoruz sizlere ki seçiminizi doğru bir şekilde yapın ve ürün verdiğiniz paraya karşılığında sizin ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde karşılasın.

Öncelikle piyasada 4000 liraya da akıllı saat var, 40 liraya da, peki bunların arasındaki fark nedir? Daha akıllı olması mı? Yoksa sadece statü sayılan marka değerinden dolayı mı? Aslında her ikisi de, fakat 40 liralık ucuz akıllı saatleri, pahalı olanlardan ayıran en önemli özellik batarya süreleri ve uzun süre kullanılmaya elverişsiz olmaları. Kimse akıllı bir saat alıp günde iki kere şara takmak ile uğraşmak istemez, özellikle bir kaç ay kullandıktan sonra şarj süresi daha da kısalıyorsa ve tabi ki daha sonra kullanılmaz hale geliyorsa.

Detaylara inmeden önce çok satılan ve beğenilen ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Akıllı saatler

Akıllı saat vs. Akıllı Bileklik

Bu iki cihazı da gördüyseniz veya kullandıysanız, ikisinin de ortak bazı özellikleri olduğunu fark etmişsinizdir. Tipik olarak, hem akıllı saatler hem de akıllı bileklikler sağlık/fitness özelliklerine (adım sayar, tansiyon, uyku monitörü, kalp atış hızı monitörü vb.) sahiptir, ve her ikisi de akıllı telefonlarla senkronize edilebilir.

Her iki giyilebilir cihaz arasındaki farklar genellikle ekran boyutları, boyutları ve diğer gelişmiş özellikler ile ilgilidir.

Boyut

Genellemek gerekirse akıllı saatler, akıllı bilekliklere göre hem ekran hem de kayış olarak daha büyüktürler. Akıllı bilekliklerde ekran dikey olarak boyutlandırılmış iken, akıllı saatlerde ise daha kare bir forma sahiptir.

Özellikler

Akıllı bileklikler genel olarak fitness odaklıdır, adımsayar, kalp atış hızı ölçer, uyku süresi ölçer, ve diğer sağlık ile ilgili özellikleri barındırır.

Akıllı saatler ise tüm bu özelliklere sahip olup, ek olarak kablosuz bağlantı, sim kart slotu, uygulama desteği, telefonla görüşme yapabilme, kamera, GPS ve daha kompleks sağlık uygulamalar gibi özelliklere olabilirler.

Kullanım alanı

Akıllı saatler, normal bir saat görüntüsünde oldukları için her türlü ortamda takılabilir, diğer yandan akıllı bileklikleri de gün boyu takabilirsiniz fakat iş toplantıları, akşam yemekleri gibi ortamlarda kullanmak için pek uygun olmayabilir.

Pil ömrü

Daha büyük olan akıllı saatlerin, daha uzun pil ömrü olduğunu düşünebilirsiniz, fakat durum aslında pek de öyle değil. Büyük olduğu kadar kompleks bir sisteme sahip olan bu akıllı saatler, akıllı bilekliklere göre daha fazla enerji tüketir, örneğin Apple Smart Watch’ın pil ömrü sadece 1 gün iken çok daha ucuz akıllı bilekliklerin pil ömürleri bir kaç gün hatta hafta olabilir, bunun sebebi akıllı bilekliklerin daha düşük ekran çözünürlüğüne sahip olmaları ve daha basit bir işletim sistemi ile gelmeleridir.

Hangisini seçmeli?

Bu sorunun cevabı sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenecektir, yukarıda listelenen faktörleri de dikkate alarak kendinize uygun seçeneğe yönelebilirsiniz.

Akıllı saate bakan genç kadın

Almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Akıllı saat mi, akıllı bileklik mi hangisini almaya karar verdiyseniz şimdi almadan önce nelere dikkat edilmesi gerekiyor onlardan bahsedelim.

Uyumluluk

Akıllı saat ya da bilekliğinizin, sizin akıllı telefonunuz ile uyumlu ve bağlantı kurabiliyor olması önemlidir, bazı akıllı saatler ve bileklikler sadece iOS ile çalışırken bazıları ise Android ile çalışmaktadır, her ikisi ile tam uyumlu çalışan akıllı saatler ve bileklikler de mevcut tabi ki.

Konfor

Akıllı saatiniz bileğinizde rahat hissettirmelidir, Apple Watch ve diğer benzer modeller dışında çoğu model bugün yuvarlak olarak tasarlanıyor, gün geçtikçe inceliyor ve hafifliyor. Fakat hala kaba ve ağır olan akıllı saatler de satılmaktadır, bunlar bileği ağrıttığı gibi rahatsızlık hissi de veriyor.

Pil ömrü

İyi bir akıllı saatin pili en azından bir tam günü çıkarması gerekmektedir, teknolojinin gelişmesi ile beraber bazı akıllı saatler haftalarca bile dayanmaktadır (Amazfit Bip gibi) fakat bu akıllı saatler uzun pil ömrü alabilmek için bazı kompleks özelliklerden ve yüksek çözünürlüklü ekranlardan fedakarlık etmek durumunda kalıyor haklı olarak.

Şarj

Bazı akıllı saatler ve bileklikler direkt olarak bir kablonun bağlanması ile şarj oluyorken, bazılarını ise ek olarak bir şarj ünitesine oturtmak gerekebiliyor, bu sizin için önemli bir faktör ise, almadan önce kontrol etmenizde fayda var.

Spesifik özellikler

Eğer akıllı saat veya bilekliği almanızda belirli bir sebep varsa, gerekli sensörün ve özelliğin bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir, örneğin şu an günümüzde satılan bir çok model suya karşı belirli bir dayanıklılık sağlarken, bunların bir çoğu yüzme aktivitesi için uygun değildir ve bu özellik bulunmamaktadır, o yüzden sizin için önemli olan ve standart olduğunu düşündüğünüz bir özellik, her akıllı cihazda bulunmayabilir.

En iyi akıllı saatler

Apple Watch Series 3,5,6, SE İncelemesi

Bir iOS kullanıcısı iseniz ve Apple Watch Series’in fiyat etiketi sizin için sorun olmayacaksa, iPhone’unuzun en iyi anlaştığı arkadaşı olacaktır bu akıllı saat. Peki ya Android kullanıcısı iseniz? Ne yazık ki Apple Watch Series sadece iOS işletim sistemli cihazlar ile eşleşmek için tasarlanmış, eğer Android telefonunuz ile uyum saglayacak bir akıllı saat arıyorsanız aşağıdaki diğer alternatiflere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Akıllı saat ile telefon

Fakat yine de Apple Watch Series cihazını kullanmak istiyorsanız, özelliklerin önemli bir kısmını bir iPhone ile eşleştirmeden de kullanabilirsiniz.
iPhone ile eşleştirmeden yapabileceklerinizin bir listesi;

1-) Koşu ve Yürüyüşlerinizin Takibi;

Orijinal Apple Watch’ta GPS çipi bulunmuyordu, fakat Apple Watch Series 2 cihazı ile birlikte artık butun Apple akıllı saatlerinde GPS çipi bulunuyor, bu yüzden bu özelliği kullanabilmeniz için akıllı saatinizi her hangi bir cihaz ile eşleştirmeye gerek yoktur.

2-) Yüzme Aktivitelerinizin Takibi

Apple Watch Series ile yüzme aktivitelerinizin takibini bir telefon ile eşleştirmeye gerek duymadan yapabilirsiniz, hatta bu özelliği kullanırken yanınızda olmasını en son isteyeceğiniz şey telefonunuz olacaktır, çünkü iPhone’un aksine, Apple Watch Series suya dayanıklıdır ve istediğiniz kadar yüzebilirsiniz.

3-) Müzik Dinleme ve Uygulamaların Kullanımı

Apple Watch Series akıllı saati ile müzik dinlemek isterseniz, herhangi bir telefon ile eşleştirme yapmanıza gerek kalmaz, akıllı saatler kendi depolama alanı ile geldiği için içerisine müziklerinizi yükleyebilir veya Apple Music ya da Spotify kullanıcısı iseniz, bu uygulamaları kullanarak da online olarak müziklerinizi dinleyebilirsiniz. Tabi bunun için kablosuz bir kulaklığa sahip olmanız ve akıllı saatiniz ile eşleştirmeniz gerekmektedir.

Akıllı saatte müzik dinleme

4-) Egzersiz ve Kalp Ritmi Takibi

Apple Watch Series’in sahip olduğu Sağlık uygulaması sayesinde kalp ritminizin ve yaptığınız egzersizin kayıtları uygulamanın hafızasına kayıt olmaktadır.

5-) Apple TV’nizin kontrolü

iOS cihazlarda olduğu gibi, Apple Watch Series akıllı saatinde de Apple TV’nizi kontrol etmeniz için gerekli uygulamalar yüklü gelmektedir.

Şimdi bir de Apple Watch Series arasındaki model farklarından bahsedelim, bu arada neden Watch Series 4 listede yok derseniz eğer, Apple bu modelin üretimini durdurduğu ve resmi olarak satışını yapmadığı için bu modeli listemize eklemedik bunu da belirtelim.
Apple Watch özellikleri

Apple Watch Series 3 vs 5: Farkları nelerdir


Apple Watch Series 5
Fiyatına Bak

Apple Watch Series 3
Fiyatına Bak
Genel ÖzelliklerApple Watch Series 5Apple Watch Series 3
ŞebekeGSM / HSPA / LTEGSM / HSPA / LTE
Çıkış TarihiEylul 2019Eylul 2017
Ağırlık47,8gr52.8gr
PlatformwatchOS 7.1watchOS 7.1
ChipApple S5Apple S3
Hafıza32GB16GB
EkranApple Watch Series 5Apple Watch Series 3
TipRetina LTPO OLED, 1000 nitRetina OLED, 1000 nit
Boyut1.78″1.65″
Çözünürlük448 x 368 piksel (326ppi)390 x 312 piksel (303ppi)
CamSapphire crystal glassSapphire crystal glass
Always OnVarYok
BataryaApple Watch Series 5Apple Watch Series 3
TipLi-Po 296 mAhLi-Ion 341 mAh
Kablosuz ŞarjVarVar
Pil Ömrü18 saat18 saat
FiyatApple Watch Series 5Apple Watch Series 3
Fiyat₺₺₺₺₺₺₺₺₺₺
Fiyatına BakFiyatına Bak

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki, Apple Watch Series 3 ve 5 her ikisi de aynı fitness, bildirim ve iPhone ile kusursuz bağlantı özelliklerine sahip, yani fiyat etiketi sizin için önemliyse Apple Watch Series 3 ve 5 arasında büyük bir fark yok, fakat fiyat faktörü sorun olmayacaksa bu fiyat farkının neden oluştuğuna bakalım.

Apple Watch Series 5 ile gelen ‘always on’ yani her zaman açık özelliği ile saate bakmak için artık ekranı açmanıza gerek kalmıyor, ve ayrıca FDA onaylı elektrokardiyo özelliği de eklenmiş bulunmakta, bu özellik ile kalp ritminizi kontrol edebilir ve bir sorun olduğunda akıllı saatiniz aracılığıyla uyarılabilirsiniz.

Apple Watch Series 5 ve 3 kağıt üzerinde aynı pil ömrüne (18 saat) sahip olsa da aslında Apple Watch Series 5 ile daha fazla pil ömrü elde etmek mümkün, nasıl mı? ‘Always on’ özelliğini kapatarak elbette. Böylelikle neredeyse 2 güne yakın pil ömrü elde edebilirsiniz.

Apple Watch Series 5 ve 3 boyut olarak hemen hemen aynı olsa da, Apple Watch Series 5’teki çerçeve daha ince olduğu için daha büyük bir ekrana sahip, bu da ekranı daha görünür ve kullanışlı kılıyor.

Her iki modelde de acil arama modu bulunuyor, fakat bu Apple Watch Series 5 ile daha otomatikleştirilmiş gibi görünüyor. Örneğin Apple Watch Series 3 ile 112’yi aramanız gerektiğinde uzunca yan taraftaki tuşa basmanız gerekirken, Apple Watch Series 5 eğer yüksek bir yerden sert bir şekilde yere düşer ve 1 dakika boyunca hiç hareket etmezseniz otomatik olarak acil arama yapıp durumu ve konumu bildiriyor, fakat eSim özelliği Türkiye’de henüz aktif olmadığından bu özellik şu an için devredışı, fakat eSim desteğinin Türkiye’ye de gelmesi için çalışmalar başladığını belirtelim.

Hız konusuna gelecek olursak eğer S5 çipine sahip olan Apple Watch Series 5 teorik olarak Series 3’ten daha hızlı fakat bu iki cihazı yan yana koymadığınız sürece farkedilmeyecek kadar az bir fark bu.

Hafıza özelliğinde ise bir tık önde olan Apple Watch Series 5, 32GB hafıza ile gelmektedir, bu Apple Watch Series 3’de 8GB ve 16GB olarak sunulmaktadır.

Sonuç olarak eSim desteğinin Türkiye’de bulunmaması ve ‘always on’ özelliğinin gerçekten gereken bir özellik olmadığını varsayarsak eğer, Apple Watch Series 3 yerine 5 almanın çok da mantıklı olacağını düşünmüyoruz, tabi eğer hafıza sizin için çok da önemli değilse.

Apple Watch Series 5 vs 6

Apple Watch Series 5 vs 6: Farkları nelerdir


Apple Watch Series 5
Fiyatına Bak

Apple Watch Series 6
Fiyatına Bak
Genel ÖzelliklerApple Watch Series 5Apple Watch Series 6
ŞebekeGSM / HSPA / LTEGSM / HSPA / LTE
Çıkış TarihiEylul 2019Eylul 2020
Ağırlık47,8gr47.1gr
PlatformwatchOS 7.1watchOS 7.1
ChipApple S5Apple S6
Hafıza32GB32GB
EkranApple Watch Series 5Apple Watch Series 6
TipRetina LTPO OLED, 1000 nitRetina LTPO OLED, 1000 nit
Boyut1.78″1.78″
Çözünürlük448 x 368 piksel (326ppi)448 x 368 piksel (326ppi)
CamSapphire crystal glassSapphire crystal glass
Always OnVarVar
BataryaApple Watch Series 5Apple Watch Series 6
TipLi-Po 296 mAhLi-Ion 303.8 mAh
Kablosuz ŞarjVarVar
Pil Ömrü18 saat18 saat
FiyatApple Watch Series 5Apple Watch Series 6
Fiyat₺₺₺₺₺₺₺₺₺₺
Fiyatına BakFiyatına Bak

Apple yeni tanıttığı Apple Watch Series 6 modelinde bir kaç önemli özellik barındırıyor, peki bunlar Apple Watch Series 6 almanız için gereken özellikler mi şimdi kısaca buna bakacağız.

Bu iki modelin de pil ömrünün aynı olduğunu belirtelim öncelikle (18 saat) fakat yeni hızlı şarj teknolojisi ile Apple Watch Series 6, 1.5 saat içerisinde %0’dan %100’e şarj olabiliyor.

Hıza gelecek olursak eğer, Apple yeni kullandığı çip sayesinde Series 6’nın Series 5’ten %20 daha hızlı çalıştığını iddia ediyor. Bu yeni kullanılan çip sayesinde kısa mesafeli kablosuz iletişim de kurulabildiğini belirten Apple, bu özelliği ile kısa bir süre içerisinde lüks arabaların anahtar sistemleri ile entegre edip anahtarsız olarak kapıların açılmasını sağlayabilir. Şu an için henüz bu mümkün olmasa da beklenen bir gelişmedir.

Diğer yeni bir özellik ise, Apple Watch Series 6 ile artık kandaki oksijen seviyesi ölçülebilir ve vücudunuzun sağlıklı çalışıp çalışmadığını Apple Health uygulaması sayesinde öğrenebilirsiniz.

Peki aradaki fiyat farkı bunlara değer mi? Aslında henüz bütün online mağazalarda satılmaya başlanmayan Apple Watch Series 6 ile Watch Series 5’in fiyatının çok yakın olması bekleniyor, eğer durum böyle olursa tabi ki yeni modelini satın almak daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Apple Watch Series SE vs Apple Watch Series 3

Apple Watch Series SE vs Apple Watch Series 3: Farkları nelerdir


Apple Watch Series 3
Fiyatına Bak

Apple Watch SE
Fiyatına Bak
Genel ÖzelliklerApple Watch Series 3Apple Watch SE
ŞebekeGSM / HSPA / LTEGSM / HSPA / LTE
Çıkış TarihiEylul 2017Eylul 2020
Ağırlık52.8gr36.4gr
PlatformwatchOS 7.1watchOS 7.1
ChipApple S3Apple S5
Hafıza16GB32GB
EkranApple Watch Series 3Apple Watch SE
TipRetina OLED, 1000 nitRetina LTPO OLED, 1000 nit
Boyut1.65″1.78″
Çözünürlük390 x 312 piksel (303ppi)448 x 368 piksel (326ppi)
CamSapphire crystal glassIon-X strengthened glass
Always OnYokYok
BataryaApple Watch Series 3Apple Watch SE
TipLi-Ion 341 mAhLi-Ion
Kablosuz ŞarjVarVar
Pil Ömrü18 saat18 saat
FiyatApple Watch Series 3Apple Watch SE
Fiyat₺₺₺₺₺₺₺₺
Fiyatına BakFiyatına Bak

Apple Watch Series 6 ile birlikte duyurulan bu bütçe dostu modeli Apple Watch Series 3 ile karşılaştırmayı daha doğru bulduk, nedeni ise Apple Watch SE’nin fiyat olarak Series 3’e daha yakın olması diyebiliriz.

Apple Watch Series SE’nin üstün özelliklerine hızlıca göz atmak gerekirse, daha büyük bir ekran, daha iyi ses veren bir hoparlör, dahili mikrofon, daha hızlı bir işlemci, ‘always on’ özelliği ve 32GB’lık hafızası diyebiliriz. Yani özet geçmek gerekirse yeni modellerinde olan bir çok özelliği bir araya toplamış ve Apple bunu daha uygun fiyata kullanıcılara sunmuş diyebiliriz.

Sadece ekran boyutunun daha geniş ve kullanışlı olması bile aradaki ufak fiyat farkına değeceğini düşünüyoruz, bir de belirtmekte fayda var ki Apple Watch Series 3 şuan için watchOS7 destekleyen en eski akıllı saat modeli, yani Apple’ın bundan sonra güncellemeyi keseceği ilk akıllı saat modeli de denilebilir.

Hangisini almalı?

Sonuç olarak, bu modeller arasında fiyat/performans oranı en yüksek olan model Apple Watch SE diyebiliriz, fakat bütçeniz kısıtlı ise tabi ki Apple Watch Series 3 hala daha tercih edilebilen ve hızlı çalışan bir Akıllı saat. Bütçe sorununuz yok ise tabi ki en son çıkan Apple Watch Series 6’yı tercih edebilirsiniz.

Xiaomi Amazfit Bip İncelemesi

Xiaomi’nin bütçe dostu ve birçok özellik ile donatılan bu modeli, Apple Watch Series kadar kompleks sağlık odaklı sensörleri olmasa da, harika bir giriş seviyesi akıllı saattir. Bu saati rakiplerinden öne çıkaran en önemli özellik ise kesinlikle pil ömrü ve her zaman açık olan ekranı diyebiliriz.

Xiaomi Amazfit Bip

Ekranı hep açık olmasına rağmen, tam tamına 1 ay pil ömrü sunan bu akıllı saat modeli ile her gün şarj etmenize gerek kalmadan egzersiz yapabilir, kalp ritminizi görüntüleyebilir, adımlarınızı sayabilir ve uyku sürenizi kayıt edebilirsiniz.

2.5D Gorilla Glass özelliğine ve IP68 sertifikasına sahip bu akıllı saatin ıslanmasından korkmanıza gerek yok, yüzme aktivitesi yapamasanız da bu saat ile ellerinizi yıkayabilir ve duşunuzu alabilirsiniz.

Dokunmatik ekranı ve basit arayüzü sayesinde kullanımı kolay olan Xiaomi Amazfit Bip, iOS ve Android ile tam uyumlu olarak çalışıyor, aktivitelerinizin detaylı istatistiğini görmek için ise akıllı telefonunuza ‘Mi Fit’ uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.

Mi Fit uygulaması sayesinde akıllı saatinizin kaydettiği bütün bilgileri grafiksel olarak uygulamada görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak bu uygulama sayesinde akıllı saatinizin bazı ayarlarını yönetebilir, Facebook, Whatsapp gibi bildirimlerin gelip gelmemesini ayarlayabilirsiniz.

GPS özelliği sayesinde koşu ve yürüyüş yaparken adımlarınızı ve yürüyüş yaptığınız mesafeyi doğru bir şekilde ölçtüğünü iddia etse de özellikle adım sayar özelliğinin tamamen doğru saydığını söyleyemeyiz.

Diğer eksi özelliklerine gelirsek, ekran çözünürlüğü diğer pahalı modellere göre oldukça düşük ve pikselli, ayrıca müziklerinizi depolamanız için bir alan sunmuyor, uygulama bildirimleri gelse de bunlara cevap veremiyorsunuz.

Sonuç olarak, ekran çözünürlüğünün düşük olmasını 1 aylık pil ömrü ile telafi ediyor diyebiliriz, diğer eksileri ise bu fiyat seviyesindeki akıllı bir saat için normal denilebilir.

Xiaomi Amazfit Bip Fiyatı

Xiaomi Amazfit Bip Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ekranı resimde göründüğünden daha küçük ama onun dışında resimde göründüğü gibi. Bileği kalın olanlara olmayabilir vb. yorumlar okumuştum. Erkek arkadaşıma alıyordum ve biraz endişelendim. Ama oldu.Bence rahatlıkla herkese olur. Sipariş tam zamanında geldi. Tavsiye ederim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bilekte duruşu, hafifliği, şarjı açısından muhteşem bir saat. Ancak spor yapanlar için alınması tavsiye edilmez. Egzersiz türünde koşu, yürüyüş, iç mekan koşusu ve bisiklet var. Spor salonunda ya da evde hiit yapacak olsanız yaktığınız kalori saatte yazmayacak. Ama yok ben sadece dışarda yürürüm, koşarım, bisiklete binerim diyorsanız, sakın kaçırmayın alın


Xiaomi Pace 2 (Stratos) İncelemesi

Bir başka Xiaomi modeli olan Pace 2 için, fitness ve sağlık odaklı bir akıllı saat diyebiliriz aslında. Egzersiz için bir çok özelliği bulunduran bu model, sadece kullanışlı değil ayrıca görüntü olarak da göze hitap ediyor.

Xiaomi Pace 2 (Stratos)

16 farklı aktivite modu olan bu Xiaomi modelinde ayrıca 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de bulunuyor, yani bu demek oluyor ki bu model kolunuzda takılı iken yüzebilirsiniz ve bu aktivitenizi kayıt altına alıp ‘Zepp/Amazfit Watch 2.0’ uygulamasında görüntüleyebilirsiniz. Bütün aktivite modlarını saymak gerekirse eğer; koşu, patika koşusu, triatlon, yürüyüş, bisiklet, kapalı bisiklet, eliptik egzersiz, koşu bandı, tırmanma, kayma, tenis, futbol, karışık spor, iple atlama, havuzda yüzme ve açık suda yüzme.

4GB dahili hafıza ile gelen Pace 2’ye müzik ve dosyalarınızı atabilir ve kablosuz kulaklıklar aracılığı ile ek bir uygulamaya gerek kalmadan müziklerinizi direkt olarak saatinizden dinleyebilirsiniz. Bu 4GB hafızaya dışarıdan herhangi bir ek uygulama yüklenmediğini de belirtmekte fayda var, ama tabi ki telefonunuza gelen bildirimlerin hepsini akıllı saat üzerinden görmeniz mümkün.

Pil ömrü ise bu modelde 5 güne kadar pil ömrü olduğunu söylese de ortalama bir kullanıcı için bu 32-36 saat civarı olacaktır, bu yüzden eğer aktif olarak GPS ve fitness özelliklerini kullanıyorsanız, hemen hemen her gün şarj etmek durumunda kalabilirsiniz bir sonraki günü çıkarmayacağından dolayı.

Bir diğer eksisi ise, egzersiz odaklı bir saat olmasına karşın Gorilla Glass gibi bir özelliğe sahip değil, yani ekranı kırılmalara karşı çok korunaklı diyemeyiz.

Tek boy olarak gelen bu akıllı saat, ince bilekli kişilerde büyük durabilir, o yüzden erkeklerin kullanması için daha uygun diyebiliriz.

Xiaomi Pace 2 (Stratos) Fiyatı

Xiaomi Pace 2 (Stratos) Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Görünüş çok şık. Gps var. İçine müzik atıp dışarıda Bluetooth kulaklık ile dinleyebiliyorsunuz. Sporcular için birçok spor dalı var. Uyku takibi yapıyor vs. Çözünürlük biraz düşük ama onda da saat arka planına fotoğraf koyup, saati gözünüze dayamadığınız sürece sorun yok Zaten özelliklerini araştırıp almıştım, ama görünümü hakkında endişeliydim o da çok tatmin edici çıktı.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Saat gerçekten çok güzel özellik açısından ekranına olumsuz yorum yapanlar var ama bilinçli alınması gerekiyor spor saati bu arka plana resim bile koyabiliyorsunuz gayet de güzel duruyor seri ve tıkanmadan çalışabiliyor Always-On Display muazzam

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Açık su yüzücüsüyüm 2700 mt lik mesafeyi 3180 3200 mt gibi fazladan ölçüyor. Ürün açık su yüzmede hatalı ölçüm yapıyor. Mesafe konusunda üst üste hatalı sonuçlar aldım maalesef.


Xiaomi Mi Band 4 / 5 İncelemesi


Mi Band 4
Fiyatına Bak

Mi Band 5
Fiyatına Bak
Genel ÖzelliklerMi Band 4Mi Band 5
Ekran Boyutu0.95″1.1″
Çözünürlük120 x 240 piksel, 400nit126 x 294 piksel, 450nit
Su Geçirmezlik50m50m
Uyku TakibiVarVar + REM
Batarya110mAh125mAh
Pil Omru20 Gün14 Gün
Spor Modu711
FiyatMi Band 4Mi Band 5
Fiyat₺₺₺₺
Fiyatına BakFiyatına Bak

Xiaomi her zaman temel özellikleri taşıyan ve estetik görünen cihazları bütçe dostu bir şekilde üretmeyi başarmıştır, Mi Band 4’te de olduğu gibi. Bu akıllı bileklik kalp atış hızınızı, uykunuzu ve aktivitelerinizi takip etmenizi sağlayacaktır. 5 ATM yani 50 metreye kadar su geçirmezlik ve 20 günlük pil ömrü ile birlikte altı farklı spor moduna sahip oluyorsunuz. Düşük fiyat etiketi ise daha kolay bir tercih yapmanızı sağlıyor.

Xiaomi Mi Band

Xiaomi Mi Band 5’te ise daha fazla spor modu, ayrıntılı uyku takibi ve daha hassas ve doğru kalp atış hızı sayımı özellikleri bulunuyor, fakat Mi Band 4 Yerine Mi Band 5 almaya değer mi kısaca buna bir bakalım.

Mi Band 5’te 11 adet spor modu bulunurken, Mi Band 4’te ise 6 adet spor modu bulunmakta, bunun dışında Mi Band 5 kadın kullanıcılar için regl dönemlerini takip edebilmeleri için de bir özellik eklemiş. Biraz daha geniş ekrana sahip olan Mi Band 5, buna rağmen daha ufak bir batarya ile geliyor, bu da pil ömrünü direkt olarak etkiliyor daha fazla özellikle ve daha küçük bir batarya ile geldiği için. Mi Band 4’ün pil ömrü 20 gün iken bu süre Mi Band 5’te 14 güne düşmüş gibi görünüyor.

Sonuç olarak çok spor yapan birisi iseniz, ve ekstra spor modları işinize yarayacaksa, daha iyi kalp hızı ölçümü sizin için önemliyse ve bir kadınsanız, Xiaomi Mi Band 5 almanızı tavsiye edebiliriz, ama eğer bu özellikler sizin için önemli değilse, Xiaomi Mi Band 4 iyi bir başlangıç seviyesi akıllı bileklik olacaktır, hem de daha ucuz bir fiyata ve daha uzun pil ömrüyle.

Xiaomi Mi Band 4 Fiyatı

Xiaomi Mi Band 4 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bilekliği üç gündür kullanıyorum şuan şarjı yüzde 81 kolda çok şık duruyor bildirimleri anlık alıyorum watsap,sms,hava durumu,haberleri bile okuyabiliyorum gelen çağrıyı bileklikten görebiliyorsunuz gerekirse reddedebiliyosunuz alarm çok başarılı spor faaliyetleri olsun adımsayar kronometre geri sayım güzel çalışıyor suyla temasında hiçbir sorun yok denedim daha fazla para verip mi band 5 almaya gerek olmadığını düşünüyorum benim işimi gayet görüyor almayı düşünenlere tavsiye ederim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Mi Band 2 kullanıyordum ne zamandır. 4 ile 5 arasında kalıp arasındaki farklara bakıp 4 aldım. İyi ki de almışım diyorum. Arasındaki fiyat farkını size ciddi anlamda hissettirecek bariz farkları yok. Fiyatları da uygunken alın derim.


Xiaomi Mi Band 5 Fiyatı

Xiaomi Mi Band 5 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mi band serisinin 3 hariç tüm modellerini kullandım ve hepsini de satıcısı hepsiburada olacak şekilde aldım, bir sorun yaşamadım. Kordonu da hepsiburada'dan aldım.Cihaza gelince mi band 4'ü ekran ve bir kaç özellik olarak geliştirmişler, Güncellemeler vs alıyor, aldıkca stabilitesi artıyor. Keşke spo2 ölcümü de olsaydı diyorum ama maalesef yok. Genel olarak kullanışlı bir bileklik..

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ben mi band 3 den 4 e, 4 den de 5 e gecen bi kullaniciyim.hepsinde de gelisme gordum,hepsinden de memnun kaldim.mi band 5 den de yine cok memnun kaldim.bana yeniliklerini hissettirdi.bazi arkadaslar 4 varken 5 alinmaz yazmis.aralarinda baya fark var,aldiktan sonra hissediyorsunuz.ürün ozelliklerini incelerseniz artı ozelliklerinin fazlaca oldugunu goreceksiniz mi band 4 e gore. eger paraniz varsa direk alin gecin. ha yok ben o kadar butce ayiramam,sporlarla,spor yapmakla da pek aram yok diyorsaniz 4 alin.bu kadar basit.1 yildizi da azalan batarya kapasitesinden kestim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Mi Band 4 ile fazla bir fark yok. Eğer spor ile uğraşıyorsaniz mi band 5 tavsiye ederim. Ama fazla spor ile ilgileniyorsanız uyku, nabız ve adım takibi icin mi band 4 almak daha mantıklı.


Honor Band 5

Huawei Honor Band 5 İncelemesi

Honor Band 5 harika bir fiyat/performans akıllı bilekliğidir. Xiaomi Mi Band 4’ün tasarımı, konforu ve pil ömrü daha iyi olsa da bununla birlikte, Honor, Xiaomi’nin sunmadığı birkaç özellik sunuyor. Bunlardan en önemlisi ise SPO2 sensörü yani kandaki oksijen seviyesini ölçen sensör. Bu sensör özellikle kronik astım ve akciğer rahatsızlığı olan insanlar için hayati derecede önemli.

Pil ömrü ise Xiaomi mi Band 4’ten daha düşük (14 gün) ve bilekliği aktif olarak her gün kullanıyorsanız bu süre 7 güne kadar düşüyor. Adımsayar özelliğinin ise Mi Band 4’teki gibi çok fazla hassas olduğunu söyleyemeyiz, adım sayarken biraz daha cömert davranıyor denilebilir.

Huawei markasına ayrı bir sempatiniz, veya belirli bir sağlık kondisyonunuz yoksa Xiaomi Mi Band 4 veya Mi Band 5 daha iyi bir seçim olacaktır diye düşünüyoruz.

Huawei Honor Band 5 Fiyatı

Huawei Honor Band 5 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve duş harici çıkarmadım. çok kurcaladugim için bir kere şarj ettim. çok eğlenceli ve kullanışlı. en önemlisi benim bileklerim çok ince alırken tedirginim fakat çok kibar ve zarif duruyor. rengi,kullanımı harika. benim telefonum oppo fakat hiç kurulumda ve kullanımda sorun yaşamadım.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

guzel kullanisli bir bileklik. orijinal urun. sarji xiaomi mi band 4e gore cok daha az gidiyor. goruntu olarak da o daha guzel bence. bunun arti olarak uyku takibi daha detayli ve spo2 olcuyor. benim gibi arada kalanlar digerini alsin bence.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün şık ve güzel.fakat çok önemli bir sıkıntısı var şarjı 2 gün gidiyor.Şarjı sorun etmezseniz tavsiye ederim.Diğer özellikleri güzel şık ve güzel bir ürün.Tavsiye edermiyim hayır.Xiaomi mi band 4 kesinlikle tavsiye ederim şarjı ve diğer özellikleri aynı fiyatı da bu ürüne göre daha da uygun.


Huawei Watch GT 2 İncelemesi

Huawei Watch GT2 pahalı görünümü, iOS/Android uyumu ve batarya ömrü ile ön plana çıkıyor. Tabi ki Apple Watch kadar akıcı ve hızlı çalışmasa da iOS kullanıcıları için bütçe dostu olan bu akıllı saati kısaca bir inceleyelim.

Huawei Watch GT2

Bu akıllı saatin yan tarafında iki adet basılabilir tuş bulunuyor, bunlardan üstteki menüyü açarken alttaki ise ihtiyaçlarınıza göre programlanabilir bir şekilde tasarlanmış.

Pil ömrünü Apple Watch serisi ile kıyaslar isek, Huawei Watch GT2 çok iyi bir iş çıkarmışa benziyor, 14 gün pil ömrü sunan Watch GT2 bu konuda rakipsiz diyebiliriz.

Kullanıcı arayüzü Apple Watch kadar hızlı olmasa da bir önceki Huawei modeline göre gelişme kaydetmiş gibi görünüyor. Tüm temel özellikleri barındıran bu akıllı saat, ekstradan kullanıcıları cezbeden bir sensör ya da özellik sunmuyor, gelen bildirimlere yanıt veremiyorsunuz.

WiFi ya da GSM özelliği bulunmayan bu akıllı saatin tüm özelliklerini kullanabilmeniz içinse ‘Huawei Health App’ uygulamasını yüklemeniz lazım. Bu uygulama sayesinde akıllı saatinizin topladığı bütün verileri görsel grafikler halinde görebilirsiniz. Huawei Health App’in sorunsuz bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, pahalı gözüken ve her gün şarj etmeniz gerekmeyen bir akıllı saat arıyorsanız eğer Watch GT2 sizin için olabilir, zaten öne çıkan başka da bir özelliği yok. Özellikle de arayüzü daha önce Apple Watch kullandıysanız size çok yavaş ve akıcılıktan uzak gelecektir.

Huawei Watch GT 2 Fiyatı

Huawei Watch GT 2 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

saat güzel , ekran arayüzleri biraz daha fazlalaşırsa daha iyi olacak, Samsung daki gibi üçüncü parti uygulamalar ,farklı kadranlar falan yüklenmiyor, almayı düşünenler bunu bilsin. ben extra uzun şarj süresi nedeni ile tercih ettim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İPhone X kullanıcısıyım özelliklerini çok beğenmiş olduğum için tereddütle aldım ancak tüm whatsapp/mesaj/uygulama bildirimlerini alıyorum ve okuyorum. Müzik ve stres özelliklerini kullanamıyorum. Satıcı firmaya da çok teşekkür ederim çok hızlı ve muhteşem paketleme teşekkürler


Samsung Galaxy Fit E

Samsung Galaxy Fit E İncelemesi

Adındaki ‘Fit’ kelimesinden de anlaşılacağı gibi, bu model fitness odaklı bir akıllı bileklik ve Xiaomi Mi Band 4 ve 5’e rakip olabilecek bir cihaz. Fiyat olarak da Mi Band 5’e oldukça yakın bir etikete sahip. Mi band 5’e daha yakın bir fiyatı olsa da özellik bakımından Mi Band 4’e daha yakın olduğu için incelememizin geri kalanında Mi Band 4 ile karşılaştıracağız.

Öncelikle bu cihazın Mi Band 4’e göre öne çıkan yanlarından bahsetmek istiyoruz.

Galaxy Fit E’de bulunan otomatik hareket algılama özelliği sayesinde spor yapmaya başlamadan önce mod seçmenize gerek kalmıyor, mesela koşu yapacaksanız bunu saat otomatik olarak algılayıp kendini koşu moduna alıyor, bunu Mi Band 4’te bunu elle ayarlamak gerekiyor.

Mi Band 5’te olduğu gibi Samsung Galaxy Fit E modelinde de kadınlar için regl dönemlerini kontrol altına almak için bir özellik bulunuyor, bu özellik Mi Band 4’te mevcut değil.

Eksilerine gelecek olursak eğer daha hafif olan Samsung Galaxy Fit E, sadece 6 günlük pil ömrü sunarken bu Mi Band 4’te ise 20 gün.

Mi Band 4 verileri otomatik olarak akıllı telefonunuza senkronize ederken bu Samsung Galaxy Fit E modelinde ise elle yapılıyor.

Her ikisi de suya karşı dayanıklı olmasına karşın sadece Mi Band 4’te kulaç sayma sensörü bulunmaktadır.

Sonuç olarak, bu fiyata kadar çıkabiliyorsanız eğer Galaxy Fit E yerine Mi Band 5 alabilir ve daha fazla özelliğe sahip olabilirsiniz, ya da Mi Band 4 alıp cebinizde bir miktar para bırakabilirsiniz.

Samsung Galaxy Fit E Fiyatı

Samsung Galaxy Fit E Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü bir aydır kullanıyorum basit bir spor saati olarak çok başarılı. Akıllı saat olarak kullanmak amacıyla alıyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız. Şarjı tüm özellikleri kullanıldığında bir buçuk gün ve üzeri gidiyor, çok hızlı şarj oluyor ancak tek olumsuzluğu hafızası çok düşük olduğu için verileri gece 12de siliyor. 12den önce app ile güncellemeniz gerekiyor.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Almak isterseniz bu paraya mi bant 4 ü de alabilirsiniz onu da bir düşünün derim. Sadece siyah beyaz ekran renk yok. Menüsü yok. Antrenman falan başlatamıyorsunuz. Sadece belli bir tempoda yürümeye başladığınızda size devam edin güzel gidiyorsunuz falan diyor. Kardeşim mi bant 4 kullanıyor. O kendisi menüden yürüyüş başlatıp yürüyüş esnasında kaç adım attığını görebiliyor. Ama bunda öyle bir imkan yok. Günlük ne kadar adım atmışsanız hepsini bir gösteriyor. Çok çok muhteşem değil. Fiyat performans açısından mi yi öneririm. Ha bir de bataryadı mi ye göre çok düşük. Üç günde bitiyor. Mi bant ise 10 gün civarında dayanabiliyor. Hatta 20 gün gittiği bile oldu. Tabi sürekli Bluetooth ile telefona bağlı olduğunda bu süre daha da düşüyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Spor yapan birisi olarak ürünü pek de tavsiye etmiyorum. Antrenman algılama ve kalori hesap özelliğinden dolayı aldim ama hiç de beklediğim performansı görmedim. Antrenmana başlıyorum ama çok geç algılıyor ve kaloriyi doğru hesaplamıyor. Ayrıca adım sayar özelliği de tutarsız. Oturduğunuz yerden adım sayısı artıyor. Bunun dışında ekranı çok hassas hemen çizildi. Iyi tarafı şarjın uzun süre gitmesi. Açıkçası samsung gibi bir ürünün böyle olması beni çok şaşırttı. Aldığıma pişmanım diyebilirim. Tavsiye etmiyorum.


Samsung Galaxy Watch Active 2 İncelemesi

En son olarak listemizde, Apple Watch Series 5’e rakip olabilecek bir akıllı saati inceliyoruz. Bu yüzden incelememizin devamında bu modeli Apple Watch Series 5 ile sık sık karşılaştıracağız.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Hem Apple Watch Series 5 hem de Galaxy Watch Active 2’nin izleyebileceği kapsamlı bir antrenman listesi var. Standart koşulardan eliptik egzersizlere ve ağırlık seanslarına kadar her şeyi bu iki cihazda da yapabiliyorsunuz.

Her iki model de hareketi otomatik olarak algılayıp spor modunu aktifleştirse de bu özellik Apple Watch Series 5 modelinde daha düzgün çalışıyor gibi görünüyor, çünkü Samsung Galaxy Watch Active 2 bazen yapılmayan aktiviteleri bile yapmışsınız gibi gösterebiliyor, fakat güncellemeler ile çözüleceğini düşünüyoruz.

Yerleşik GPS doğruluğu her ikisinde de oldukça iyi: İkisi takılıyken aynı rotayı izleyip daha sonra bunları Strava uygulamasına aktardığımızda ikisinin de aynı olduğunu gözlemledik.

Yine her iki modelde elektrokardiyogram sensörü sayesinde kalp sorunlarınızı önceden tespit etmeye yarayan bir özellik bulunuyor.

Peki farklılıkları neler biraz da onlardan bahsedelim kısaca.

Apple Watch Serisi sadece iOS ve Apple ekosisteminde çalışırken Samsung Galaxy Watch Active 2 her iki işletim sisteminde de çalışabilmektedir

Samsung 60 saat kadar pil ömrü sunarken bu Apple Watch Series 5’te ise sadece 18 saattir.

Buna karşın Samsung’un 4GB müzik hafızası varken, bu Apple Watch Series 5’te ise 32 GB’tır. Uygulama sayısı ise Samsung’un Tizen OS kullanmasından dolayı oldukça düşük olsa da Spotify gibi popüler uygulamaların bulunduğunu da belirtelim.

Sonuç olarak, eğer bir iPhone sahibi iseniz ve çok fazla para ödemek istemiyorsanız bu akıllı saati tercih edebilir ya da yeni çıkan Apple Watch Series SE modeline yönelebilirsiniz, fakat Android işletim sistemli bir telefona sahipseniz eğer zaten bu sorunun cevabı basit, paranıza kesinlikle değecek bir akıllı saat modelidir.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Fiyatı

Samsung Galaxy Watch Active 2 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

saat çok şık ve sportif. bileğim ince oldugu için 46 mm modeller yerine 44mm olan active 2 modelini seçtim.kullanımı çok kolay fakat Samsung health uygulamasıyla eşleştiremedim bir türlü. Uygulama saati algıladığında otomatik olarak wear uygulaması ( saati telefonla eşleştirmek için indirmeniz gereken app ) açılıyor. Dolayısıyla henüz idman verilerimi telefonda göremedim. GPS, WIFI ve şarj süresi öne çıkan özellikleri.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün elime ulaştı, çok şık bir ürün uzun bir arayıştan sonra ilk kez akıllı saat alıyorum, s3 frontier almamış olmamdan dolayı pişmandım ama bu saat gerçekten çok iyi özellik olarak da ne ararsanız var.


Sonuç: Hangisini almalıyım?

Aslında bu sorunun cevabı bütçe ile ve kullandığınız telefonun işletim sistemine bağlı olsa da kısaca toparlayalım.

Eğer telefonunuz iOS işletim sistemine sahipse ve para sorununuz yoksa eğer Apple Watch Series 6’yı almanız tabi ki daha iyi olacaktır, fiyat/performans ürünü istiyorum diyorsanız eğer Apple Watch Series SE bütün yeni özelliklere sahip ve bütçe dostu bir ürün olarak karşımıza çıkıyor, daha düşük bütçeliler ve o kadar özelliğe ihtiyacı olmayanlar için ise Apple Watch Series 3 ve Samsung Galaxy Watch Active 2’yi önerebiliriz.

Eğer telefonunuz Android işletim sistemine sahipse, kaliteli ve gerçek bir akıllı saate sahip olmak istiyorsanız Samsung Galaxy Watch Active 2 işinizi görecektir, o kadar özellik istemiyorsanız sadece güzel görünümlü bir akıllı saat istiyorsanız Huawei Watch GT2 önerebiliriz, giriş seviyesinde bir akıllı saat için ise kesinlikle Xiaomi Amazfit Bip almalısınız.

Aradığınız bir akıllı bileklik ise eğer, listemizde bulunan Xiaomi Mi Band 5 ve Xiaomi Mi Band 4 ikilisinden birini tercih edebilirsiniz. Eğer daha gelişmiş bir akıllı bileklik arıyorsanız ise, listemizde bulunmayan FitBit marka akıllı bilekliklere de bir göz atmanızı öneririz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Tümay Kılınç
TuketiciDergisi.com'un kurucusu ve aynı zamanda içerik kalite sorumlusuyum. 2018 yılında kurduğum TuketiciDergisi.com sitesi ile tüketicilere doğru bilgiyi objektif bir şekilde, satış kaygısı yapmadan ve markalardan reklam ücreti almadan sizlerle buluşturmayı hedefliyorum. Eğer bir sorunuz ya da isteğiniz olur ise, yorum yapmaktan ya da benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

5 Yorum

 1. Sadeliği ve samimiyeti hoşuma gitti, hangisini almalıyım kısmında ürün linki olsada görselini ve özelliklerini inceleyebilsek süper olurmuş.
  Ama açık ve samimi diliniz çok iyi…
  Başarılar dilerim.
  Netten ürün Alacak olursam sizin site üzerinden ulasagimdan emin olun.

  • Guzel yorumunuz icin tesekkur ederim, onerinizi dikkate alacagim 🙂 Akliniza bir sey takilirsa sorabilirsiniz.

  • Ozan bey Selamlar, daha önce Fossil gen 5 deneyimlemiştim. Diesel ve Fossil aynı firmanın ürünleri, Diesel markadan dolayı biraz daha pahalı. Akıllı saat olarak yorumumu sorarsanız özellik olarak tatmin edecektir fakat batarya ömrü çok kısa. Çok kullanmazsanız bile bir günü ancak çıkarıyor. Bu kadar para verdikten sonra sürekli şarj etmek ile uğraşmayı ben pek sevmiyorum. Seyahatlerde gerçekten çok zor oluyor çünkü. Bu sebeple ben bir kaç ay önce tercihimi Garmin Fenix 5X Sapphire modelinden yana kullandım. Stabil çalışıyor ve pil ömrü 7-10 gün arası. Daha önce bakmadıysanız bir bakın derim.

Bir yorum bırakın