En İyi Bluetooth Kulaklık Markaları, İncelemeleri ve Yorumları (2022 Ağustos Güncellemesi)

Bluetooth kulaklıklar telefonlara ya da başka cihazlara Bluetooth bağlantısı sayesinde bağlanan kablosuz kulaklık özelliği gösteren cihazlardır. Bluetooth ile bağlanma özelliği gösteren kulaklıklar ile müzik dinlenebilir ya da telefon görüşmeleri yapılabilir. Bluetooth kulaklıklar kulak içine yerleştirilen ya da kulak üstünde kullanılan olarak iki farklı kategoride incelenebilir. Bluetooth kulaklıkların bir kutusu vardır ve kutusu sayesinde şarj olabilir. Bununla birlikte kablo aparatı ile de USB girişine bağlanarak şarj edilebilir. Pek çok farklı renk seçeceğiz bulunan bu cihazların uzun pil ömrüne sahip olduğu söylenebilir. Bu sayede uzun süreler müzik dinleyebilir ya da telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. 

Bluetooth kulaklıklar yüksek ses kalitesine sahiptir bunun için de rahatlıkla müzik dinlenebilir. Bluetooth bağlantısı bulunan kulaklıklar 5 saat ile 10 saat arasında kullanım süresi sunar. Bununla birlikte Bluetooth kulaklıklar kulak yapısı farklı olan her insan için uygun kullanım sunar. Kulak içi Bluetooth kulaklıklar farklı kulak giriş boyutlarına sahiptir bu sayede kulak yapısına uygunluk sağlar. Çıkarıp takma özelliği de bulunduğu için temizliği oldukça kolaydır. Bluetooth kulaklık açma kapama düğmesi bulunan bir cihazdır. Kolaylıkla açılıp kapanabilir ve kullanımı oldukça kolaydır. Açma kapama tuşuna basılarak aktive edilen kulaklık genellikle açılıp kapandığına dair ses ya ışık yolu ile bildirim verir. Hangi cihaza bağlanmak istemiyorsa telefon, televizyon, bilgisayar ya da tabletin Bluetooth sekmesi açılır kulaklık modeli seçilir ve bağlanılır. 

iOS kullanıcıları için en iyisi: Apple Airpods Pro
Spor yapanlar için en iyi earbuds tipi: Bose SoundSport Free
En iyi kulaküstü bluetooth kulaklık: Bose Quietcomfort 45
Bass sevenler için en iyisi: Beats Studio 3
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Bluetooth Kulaklik 1

Bluetooth bağlantısı özellikli kulaklıklar 5 ile 10 metre aralığında geniş bir kapsama alanına sahiptir. Kapsama alanı geniş olduğu için de gün içerisinde çok meşgul vakit geçirseniz dahi istediğiniz süre boyunca telefonla konuşabilir, müzik dinleyebilir veya video izleyebilirsiniz. Özellikle profesyonel olarak müzikle uğraşan kişiler Bluetooth kulaklıkların ses kalitesine fazlaca önem verirler. Profesyonel olarak müzikle uğraşan insanların günün her saatinde kulaklık kullanması gerekebilir. Bunun için de bu kişiler için cihazların ses kalitesi büyük bir öneme sahiptir. Cihazların kullanım alanlarına ve amaçlarına göre kişiler kendilerine en uygun ve kullanışlı Bluetooth kulaklıkları seçebilirler. 

Kişilerin çalıştıkları ortama göre kulaklıkların donanımında yer verilen bas ve tiz gibi ses kalitesi de oldukça önemlidir. Eğer çok kalabalık bir ortamda, iş makinelerinin bulunduğu alanlarda çalışıyorsanız bu durum telefon görüşmelerinizi ya da dinlediğiniz müziğin kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bluetooth kulaklıkların bazı modelleri için gürültü önleyici özellik bulunmaktadır. Bu sayede telefonda konuştuğunuz kişinin sesini daha ney bir şekilde alabilirsiniz ya da dinlediğiniz müziği, videonun sesini daha kaliteli bir şekilde alabilirsiniz. Sesi dış faktörlerden filtreleyen Bluetooth kulaklıklar sayesinde kalabalık ya da gürültülü ortamlarda dahi sesin en iyi seviyede karşı tarafa ulaşmasını ve karşı taraftan gelmesini sağlar. Yani sorunsuz bir aktarım söz konusudur. 

Kablosuz Bluetooth kulaklıklar 5.2, 5.1, 4.1, 4 ve 3 gibi farklı bluetooth versiyonlarında olacak şekilde üretilir. Kendi kullanım alanınıza uygun modeli bulduktan sonra Bluetooth özelliğini de göz öğününde bulundurarak telefon, tablet, bilgisayar ya da televizyonunuz ile uyumlu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bazı Bluetooth kulaklıkların kulağın iç kısmına gelen yerlerinde silikon jel kullanılır bu sayede her kulak tipine uygun olması hedeflenir. Bluetooth kulaklıklar sayesinde müziklerin tadını çıkarabilir, dilediğiniz videoyu izleyebilirler ve istediğiniz süre boyunca telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Gürültü önleme özelliği bulunan kulaklıklar sayesinde kalabalık ortamlarda ya da çok sesli iş makinelerinin çalıştığı ortamlarda veya yüksek sese sahip taşıtlarda dahi sesi rahatlıkla duyabilirsiniz. Bluetooth bağlantısına sahip kulaklıklar 768 kbps ile 2304 kbps aralığında ses verilerini destekleme özelliğine sahiptir. Ayrıca cihazların belirli bir kapsama alanları vardır ve kapsama alanları dışına çıkılmasını müddetçe telefonunuzu yanınızda bulundurmanız gerekmez. Telefonunuzun yanınızda olmasına gerek kalmadan müzik dinleyebilir ve arama yapabilirsiniz. 

En Iyi Bluetooth Kulaklik 2

Bluetooth Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bluetooth bağlantısı bulunan kulaklıklar arasında seçim yapılırken nasıl ve hangi alanda kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Eğer gün içerisinde çok sık telefonla görüşen yapıyorsanız bu durumda mutlaka mikrofonlu bir kulaklık tercihiniz olmalıdır. Bu sayede hem işinizi yapabilirsiniz hem de aynı zamanda telefon görülmelerinize devam edebilirsiniz. Özellikle spor yapmayı seven ve düzenli bir şekilde spor yapanlar için Bluetooth kulaklık modelleri oldukça kullanışlıdır. Fiziksel performansın olumsuz etkilenmesini önler. Bluetooth kulaklıkları yürüyüş, koşu, vücut geliştirme ve bisiklet sürme gibi pek çok alanda kullanmak mümkündür. Bu tür aktiviteleri yaparken dahi size kesintisiz konuşma ve müzik dinleme imkanı sunar. 

Türü

Kulaküstü kulaklıklar

Kulaküstü kulaklıklar kendi içinde ikiye ayrılır, bunlardan ilki kulağın tamamını kapatan büyük boyutta olan kulaküstü kulaklık, diğeri ise kulak boyutunda olan daha kompakt boyutlarda bir kulaklık.

Kulaküstü kulaklıklar

Kulakları tamamen kapatan kulaküstü kulaklıklar daha çok tercih edilir, bunun sebebi daha konforlu ve fiyat olarak daha ucuz olmasıdır, kulağı tamamen kapattığı için ses izolasyonu nispeten daha iyidir.

Kulaküstü kulaklıklar

Daha kompakt boyutta olan bu kulaklık tipi ise sık seyahat edenlerin ve çok fazla bass gerektirmeyen müzikleri dinleyenler için ideal olsa da ses izolasyonu daha zayıftır.

Kulakiçi kulaklıklar

Kulakiçi kulaklıklar da kendi aralarında ikiye ayrılır, bunlardan ilki tamamen kablosuz olan earbuds olarak adlandırılan tiptir, diğeri ise kablo ile birbirine bağlı olan kulaklıklardır. Tamamen kablosuz olan kulaklıklar taşıması daha kolay olmasına karşın kaybetmesi daha da kolaydır, bu yüzden ekstra özen göstermek gerekir.

Peki kulakiçi mi kulaküstü kulaklık mı almalı?

Bu tamamen kullanıcının ihtiyacına ve konforuna bağlı olarak belirlenmelidir;

Kulaküstü Kulaklık Artıları ve Eksileri

 • + Batarya ömrü daha fazladır
 • + Bas seviyesi ve kullanılan driverlar daha gelişmiştir
 • + Daha konforludur
 • – Uzun süre kullanımda terleme yapar
 • – Dışarıya ses sızdırmaya daha meyilli bir yapısı vardır

Kulakiçi kulaklık artıları ve eksileri

 • + Uzun süre kullanımda terletme yapmaz
 • + Telefon görüşmelerini yapmak için daha uygundur
 • + Sesi dışarıya sızdırmaz
 • – Ses kalitesi aynı fiyat seviyesindeki kulaküstü kulaklıklara göre daha kötüdür
 • – Konforlu değildir

Pil Ömrü

Kablosuz kulaklık modelleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de pil ömrüdür. Pil ömrü bazı zamanlar çok fazla önemsenmese dahi oldukça önemli bir konudur ve dikkat edilmesi gerekir. Bluetooth kulaklık modelleri arasından bir seçim yaptığınız zaman hem tasarımına hem de kalitesine önem vererek bir seçim yaparsınız. Hem tasarım açısından hem de model olarak iyi bir Bluetooth kulaklık seçmeniz sayesinde müzik dinlemenin yanında telefon konuşmalarınızı da rahatlıkla yapabilirsiniz. Beğendiğiniz kulaklığı sürekli olarak kullanmaya devam ettiğinizde hem konuşmalar hem de müzik, video gibi pek çok alanda kullanmaya başlayacaksınız bu durumda da pil ömrünün uzun olması sizin için önemli olacak. Bluetooth kulaklık modelleri arasından satın alırken uzun pil ömrüne sahip olan kulaklık modellerinin tercih edilmesi önemlidir. Bununla birlikte şarj kutusunun da şarj edilip edilmediğini ve şarj edildiğinde de ne kadar süre şarj ömrü sağladığına dikkat etmeniz önemlidir. Tüm bunların yanında ne kadar süre içinde şarj olduğu konusu da pratik bir şekilde kullanılması adına önemlidir. Eğer kablosuz şarj desteği sunan bir kulaklık modeli bulursanız daha da iyi bir tercih yapmış olacaksınız.

ANC Özelliği

ANC’nin Türkçe karşılığı Aktif Gürültü Kontrolü veya Aktif Gürültü Önleme yani Active Noise Control/Cancellation kelimesinden gelmektedir. ANC arka plandan gelen seslerin, gürültülerin önlenmesine daha az seviyeye gelmesine yarayan bir özelliktir. Bu özellik müzik dinlemek, telefon ile konuşmak gibi pek çok alanda ses aygıtının performansından en yüksek seviyede yararlanabilmeniz için önemlidir. Bu özellik kullandığınız ses aygıtından gelen ses dışımda dışardan gelen herhangi bir istenmeyen sesin önlenmesini sağlar. Kulaklık modellerinde ANC destekli bir model tercih ederek daha verimli bir ses performansı elde etmeniz sağlanır. Müzik dinlemek için ya da telefonla konuşmak için kulaklığınızı kullandığınızda daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmek için ANC özelliğini devreye sokabilirsiniz. Böylece istenmeyen sesleri engelleyerek gürültüleri ölmeyebilirsiniz. ANC özelliği dış sesleri tespit eder ve tam tersinde ses üreterek dışardan gelen sesleri minimum seviyeye indirir. Böylece kulaklığınızı taktığınız zaman yalnızca sizin durmak istediğiniz sesleri alırsınız. 

Ses Kalitesi

Kablosuz kulaklık modelleri özellikle Bluetooth modelleri sayesinde ses konusunda oldukça gelişmiş bir teknolojiye sahip olmuştur. Kulaklık modellerinde hala eski tip Bluetooth sürümlerinin bulunduğu cihazlar ile karşılaşmak da olasıdır. Bunun için de Bluetooth kulaklık modellerinde 5.1 standardına sahip bir modeli tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bluetooth özelliği oldukça önemli olsa da bununla birlikte ses kabiliyeti ve 
sürücülerin performansı da önemli özellikler arasında yer almaktadır. Ses düzeyinin iyi olduğu kulaklık modelleri her zaman çok iyi bir performans sunmayacağından dolayı Bluetooth kulaklık seçimlerinde işlemcisinin dengeli ekolayzıra sahip olmasına özen gösterebilirsiniz. 

Satın almış olduğunuz Bluetooth kulaklık ile yalnızca müzik dinlemeyecekseniz ve telefon görüşmeleri de yapacaksanız bu durumda sesinizin karşı tarafa nasıl gideceği ve karşı taraftan gelen sesin size nasıl geleceği oldukça önemlidir. İyi ses sistemine sahip olan kulaklık modelleri telefon görüşmeleri esnasında sesi size ve karşı tarafa iyi bir şekilde iletir. Ancak eğer mikrofon özelliği iyi olmayan bir model ise sizin sesiniz karşı tarafa ya da karşı tarağım sesi size kötü bir şekilde gelebilir. Bununla birlikte dışardan gelen sesler karşı tarafa ya da size çok fazla iletilebilir. Gürültü önleme özelliği bulunan mikrofon tiplerini tercih etmeniz bunun için önemlidir. Rüzgar sesi de dahil olmak üzere çevreden gelen sesleri engelleyen mikrofon tasarımına sahip kablosuz kulaklıkları piyasada bulmanız ve satın almanız mümkündür.

Özellikle kulak üstü kulaklık modellerinde Aktif Gürültü Engelleme özelliği, günümüzde artık kablosuz kulaklık modellerine de gelmiştir. Bu özelliği bulunan bir kablosuz kulak içi kulaklık satın almanız durumunda nasıl bir ortamda bulunursanız bulunun ses performansınız muhteşem derecede iyi olacaktır. Gürültü önleme özelliğine sahip olan kulaklık modelleri iş yerlerinde, metrobüslerde, okullarda, trafikte, restoranda ve daha pek çok alanda kullanıma uygundur. Çevre gürültüsünü azaltır ve satın almış olduğunuz kulaklıktan en yüksek seviyede verim almanıza yardımcı olur. 

En Iyi Bluetooth Kulaklik 3

En İyi Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri

Kablosuz kulaklık adı ile de bilinen Bluetooth kulaklık modelleri son yıllarda oldukça popüler hale gelen giyilebilir teknoloji ürünlerinden olmuştur. Genellikle müzik dinlemek için kullanılsa da iş alanında sürekli telefonla konuşmak zorunda olan kişiler için de tercih edilen kullanışlı bir cihazdır. İş ya da günlük yaşamda büyük rahatlık sağlayan Bluetooth kulaklıklar arasından karşılaştırma yaparak kendi isteklerinize ve bütçenize en uygun ürünü seçebilir daha sonra da satın alabilirsiniz. Biz bu içeriğimizde sizler için popüler Bluetooth markalarını bir araya getirdik gelin birlikte inceleyelim.

Apple AirPods 3. Nesil Kulaklık

Apple Airpods 3. Nesil Kulaklık

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 30 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Dünyadaki en popüler ve en çok satan markalardan biri olan Apple kulaklıklardan 3. Nesil klasik bir renk olarak beyaz renk ile satışa sunulmuştur. 2. Nesil ile AirPods modelinin karışımı olarak karşımıza çıkan bir modeldir. Şarj kutusunun ağırlığı 37,91 gram. Kulaklıkların ağırlığına geldiğimizde ise 4,28 gram. IPX4 sertifikasına sahiptir ve su sıçramasına, tere karşı dayanıklıdır. Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip. Çift mikrofon, ten algılama sensörleri bulunuyor. 3. Nesil AirPods kulaklık aktif gürültü önleme özelliğine sahiptir. Ses performansı diğer modeller ile karşılaştırıldığı zaman daha başarılıdır. 

AirPods 3 modelinde  sunulan Uzamsal Ses ve Dolby Atmos desteği oldukça önemli bir yere sahiptir. Kulaklıkta silikon uçlar bulunmamaktadır ve suya tere karşı dayanıklılık göstermektedir. Pil ömrü ortalama olarak 6 saate kadar artmaktadır. Şarj kutusu da pil ömrünü 30 saate kadar çıkarmaktadır. 5 dakikalık şarj edilmesi halinde 1 saat boyunca kullanım imkanı sunmaktadır. 

Eksileri olarak uzunluğu 30,79 olarak daha kısadır ve derinliği ile ağırlığı da daha fazladır. 

Artıları olarak sayabileceğimiz pek çok özellik vardır. MagSafe Şarj Kutusuna ve Lightning -USB-A Kablosuna sahiptir. En önemlisi tere ve suya dayanıklı bir tasarımdır. 30 saate kadar dinleme süresi ve 20 saate kadar konuşma süresi imkanı sunar. Tek şarjla 4 saate kadar konuşma imkanı vardır. Şarj kutusu 37,91 gram olarak oldukça hafiftir. Kuvvet sensörü bulunmaktadır. 

Apple AirPods 3. Nesil Kulaklık Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önceden AirPods 2.nesil kullanıyordum, onları kaybettiğim için yenisi olarak 3.nesil aldım. Silikon kulaklık sevmiyorum bu sebeple bu model benim için ideal. Airpods 2.nesile göre çok daha hafif, çok daha zarif. Ses kalitesi de daha iyi geldi. iPhone’a ya da bilgisayara bağlanması da daha hızlı ve sorunsuz. 2.nesilde bazen kopmalar, bağlanmama sorunları oluyordu. Yeni kullanmaya başladım, pil ömrü de daha iyiyse tadından yenmez. 10/10 ürün olmuş bence, kesinlikle gözü kapalı tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tıkaç kulak içi kulaklıklara alışamayıp dış sesleride duymak istiyorsanız yeni Airpods 3’ü çok çok tavsiye ederim 🙂 Ses kalitesinde bas, mid ve tizleri inanılmaz iyi geldi


Apple Airpods Pro

Apple Airpods Pro

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 24 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Özellikleri açısından incelemesi yapıldığı zaman ilk farkedilecek detay değişen tasarımı olacaktır. Alıştığımız tasarımın dışına çıkılmıştır. Kutusu diğer modeller ile karşılaştırıldığı zaman daha kısadır ve kulaklık tasarımı da değişmiş olarak silikon uçlara sahip. Kulaklıkta bulunan çıkıntıyı sıkarak şarkı değiştirebilir, başlatabilir  ve gürültü önleyiciyi açabilirsiniz. Yine aynı şekilde Siri’yi de burdan etkinleştirebilirsiniz. ANC yani aktif gürültü önleme özelliğine sahip olan bu kulaklık çevreden gelen sesleri minimum seviyeye getiriyor. Gürültü önleme özelliği adına iç kısım ile dış kısım olarak mikrofon özelliği bulunuyor. Apple’ın H1 işlemcisi kullanılıyor. Adaptif EQ özelliği bulunduğu için daha iyi bir performans sunuyor ve Bluetooth 5.0 desteği bulunuyor. Suya ve tere karşı dayanıklı bir modeldir. Batarya performansı da yüksektir. Tek şarj ile 4.5 saate kadar dinleme süresi sunmaktadır. Bununla birlikte 3.5 saat kadar süre ile de konuşma süresi sunmaktadır. 5 dakikalık şarj süresi ile 1 saatlik dinleme ve 1 saatlik konuşma süresi sunduğu da önemli özelliklerinden biridir. 

Eksileri olarak günümüzde yeni çıkan teknolojideki kulaklıklar ile karşılaştırıldığı zaman tek şarjla kısa süreli dinleme imkanı sunmaktadır ve şarj kutusu yine yeni teknolojiler ile kıyaslandığı zaman kısa süreli dinleme süresi sunar. Ağırlığı 5,4 gram olarak yeni nesil kulaklıklara göre ağırdır. 

Artıları olarak konuşma yükseltme özelliği bulunur. Silikon kulaklık ucuna sahiptir ve bu durumun artı ya da eksi olarak değerlendirilmesi tamamen kişilerin kullanım rahatlığına bağlıdır. Basınç eşitleme için havalandırma sistemine sahiptir. Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod özelliği bulunmaktadır. 

Apple Airpods Pro Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten parasını hak eden bir ürün. Aşırı gürültülü komşularımın ve sürekli bağıran çocuklarının seslerini duymamak için yapmadığım şey kalmamıştı, özel silikon kulak tıkacı kullanıyordum o bile sesi kesmiyordu, üstüne kulağımda yara yapıyordu. Bu kulaklıkla komşularımın bağırışlarını duymadan yaşayabiliyorum. Tekrardan huzura kavuştum. Noise cancelling özelliği çok iyi. Bazen yatarken sırf bu yüzden kullanıyorum. Dışarda koşuya çıkabildiğim günlerde de çok rahat etmiştim. Hiçbir şey duymadan müziğin zevkini çıkarabiliyorsunuz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gürültü engelleme işini çok güzel yapıyor ses kalitesi mükemmel cihazlarım arasında çok hızlı geçiş yapabiliyorum bağlantı mesafesi ideal telefon 3. katta ben 1. kattan kulaklık ile konuşabiliyorum. Tasarımı da çok iyi ilk başta kulağımdan düşer sandım ama ne yaptıysam düşüremedim. Bazen kulağımda unutup uyuyorum sabah gene kulağımda takılı oluyor, kablolu olanlar durmuyordu. Demek ki kablodan takılıp çıkıyormuş.


Bose SoundSport Free

Bose Soundsport Free

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 15 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 4.1

Bose SoundSport Free, spor esnasında ya da farklı aktiviteler yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz kulaktan düşmemek için kauçuk kapaklara sahip olan bir kulaklıktır. Dılardan gelen sesleri en aza indirir. Ter ve suya karşı dayanıklıdır ve 5 saate kadar batarya ömrüne sahiptir. Bunların yanında kulaklığınızı kaybettiğiniz zaman bulabilme özelliğini de beraberinde getirmektedir. Şarj kutusu sayesinde kulaklığı 2 defa şarj edebilirsiniz. Ayrıca kulaklığın üzerinde bulunan fiziksel tuşlar sayesinde kulaklığınızı telefonunuzu cebinizden ya da çantanızdan çıkarmadan arama yapabilirsiniz ya da müzik dinleyebilirsiniz. Yalnızca siyah renk seçeceğiz bulunmaktadır. 

Eksileri arasında yalnızca siyah renginin satışa sunulması durumunu söyleyebiliriz. Beyaz renk kulaklık sevenler için siyah bir kulaklık sadece renginden dolayı bile tercih edilmeyebilir. Ancak uzun süreli kullanım ve beraberinde getirdiği önemli pozitif özellikler sebebi ile de tercih edilesi bir cihaz. 

Bose SoundSport Free Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bose bose bose. Her kuruşu hak eden bir kulaklık. Ses ve kalite çok çok iyi. Boş yere başka kulaklıklarla uğraşmayın, bir kere alın.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

sadece spor salonunda kullanmak için aldım ses kalitesi çok güzel bose ürünü kaliteye diyecek yok şarjı çok güzel gidiyo ama iki problemi var önemli olanı sporda aşırı ağırlık larda normal olarak titriyosun ve kulaktan çıkma hissi veriyo ve tempolu koşamıyorsun cikiyo kulaktan. nornal yürüyüş vesaire asla cikmiyo 2. sıkıntısı estetik olarak kulağıma sanki odun sokmuşum gibi çok dışarda duruyo büyük olduğu için


Anker Zolo Liberty

Anker Zolo Liberty

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 24 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 4.2

Anker Zolo Liberty kulaklık, tam anlamı ile bir kablosuz kulaklık özelliği göstermektedir. Kabloların olmadığı tamamen bağımsız bir kulaklık çeşidi olan Anker Zolo Liberty hareketlerinden bağımsız olarak müzik dinlemek isteyenlerin tercihi olacaktır. Bu kulaklık aynı zamanda ANC yani aktif gürültü önleme özelliğine sahip bir kulaklıktır. Garden ile geliştirilmiştir ve bu sayede çok iyi derecede ses iletimini sağlamaktadır. Tek şarj ile 3.5 saat kadar çalışma özelliğine sahiptir. Şarj kutusu sayesinde de 24 saat sürelik şarj süresi sağlamaktadır. Tere ve suya karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı da açık alanda spor yaparken ya da yürüyüş esnasında kullanılabilir. Aktif gürültü önleme özelliğine sahiptir. Ayrıca bu gürültü önleme özelliğini isteğinize göre açabilirsiniz ya da kapatabilirsiniz. Kapatmak için kulaklıkta yer alan tuşa basmanız yeterli olacaktır. 

Kullanıcılar tarafından eksi yönleri olarak değerlendirilen durumlar arasında kısa bir süre içerisinde bir kulağının daha çabuk bozulduğu durumu yer almaktadır. Ayrıca şarj cihazları ve kabloları beğenilirken bluetooth kulaklığı çok fazla beğenilmemektedir. 

Artı yönleri arasında da Apple markası ile karşılaştırıldığı benzer özellik gösteren ancak daha uygun fiyatlı olan bir cihaz olarak tercih edilen kulaklıklar arasında yer almaktadır. 

Anker Zolo Liberty Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İşim gereği müzik kulaklığı çok kullandım.Araç kulaklığım fazla olmadı Orta seviyelerin sahibi oldum. Gelelim fiyat ve performansa: Çok şaşırdım Yorumlardan ziyade verileri okudum.Alet yanılttı beni Veriler tamı tamına doğru, Ses kalitesi KABLOLU bir çok markadan kat be kat iyidir. Bass istiyorsam bas tiz istiyorsan tiz. Spor yapıyorum ben derseniz, Engelli koşmayacaksan düşüremezsin.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle kulaklığı hem telefonda Bluetooth kulaklık olarak ve hem de bilgisayardaki videoları dinlemek için aldım. 2 cihaza da ayrı ayrı tanıttım. Ancak ikisi birden kullanılmıyor. Ya telefona eşleştirip Bluetooth kulaklık olarak kullanmak, yada telefonun bluetooth'unu kapatıp bilgisayara bağlayıp bilgisayardan videoları izlemek için kullanmak gerekiyor. Telefona bağlıyken bilgisayara bağlanmıyor. İkisi birden bağlı kalabilseydi ( ki ben onun için almıştım )çok iyi olacaktı. Yine de kaliteli güzel bir cihaz.


Anker SoundCore R100 TWS Bluetooth Kablosuz Kulaklık

Anker Soundcore R100 Tws Bluetooth Kablosuz Kulaklık

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 25 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Kulaklık taşıma kutusu olarak güzel bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Cihazın alt kısmında şarj edilebilmesi için USB-C girişi bulunmaktadır. Kuraklığın kulak içi kulaklık olarak silikon başlığı bulunmaktadır. Silikon başlıklar sayesinde daha sıkı kulak tutuşu elde etmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda ses izolasyonu da iyi bir şekilde sağlanmakadır. Soundcore R100, oldukça hafif tasarıma sahip bir kulaklıktır. Kulaklık su kaçırmalarına karşı da dayanıklıdır. Bununla birlikte tere karşı da aynı dayanıklılığı göstermektedir. Bu kulaklık eşleştirirken kulaklığınızı direkt telefonunuzda bulunan Bluetooth seçeceğiz üzerinden hızlı ve basit bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Ekolayzır ayarı ile pil durumu takip etme imkanını uygulama üzerinden bulamıyorsunuz maalesef. 

Kulaklığın üzerinde bulunan tuşlar ile direkt kulaklığı çalıştırabiliyorsunuz. Her iki kulağa takılan kuraklığın üzerinde de tuşlar bulunmaktadır. Tuşlar hızlı bir şekilde çalışıyor ve sağ ile sol kulaklığa basarak ses seviyesini rahatlıkla ayarlayabiliyorsunuz. Tuşa basılı tutarak da müzikler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Sağ kulaklığa çift baktığınız zaman şarkı başlıyor sol kulaklığa çift baktığınız zaman da sesli asistan açılıyor. 

Bu kulaklığa özgü olarak ayrıca mod seçeneği de bulunmaktadır. Mod değişimi için de sol kulaklığa 3 kez dokunmanız gerekmektedir. Kulaklık Bluetooth 5.0 desteğine sahip bir kulaklıktır. Aktarım hızı yüksektir. Oyun kulaklığı olarak da kullanılabilir. Bu kulaklık ile yapılacak telefon görüşmeleri için üzerinde 2 adet mikrofon bulunmaktadır. Rüzgârlı havalarda kullanıma pek uygun olmayan bir kulaklıktır çünkü sert rüzgarlarda bozulmalar yaşamaktadır. 
  
Kulaklığın pil ömrü ise sadece kulaklık kullanım süresi olarak 6.5 saate kadar süresi bulunmaktadır. Kutusu dayesinde de bu süre 25 saate kadar çıkabiliyor. Yani kulaklığınızı şarj etmeden uzun bir süre boyunca kullanabilirsiniz. 10 dakika boyunca kulaklığın şarj edilmesi sonucunda da 1 saate kadar dinleme süresi sunmaktadır. 

Artıları arasında şık bir tasarıma sahip olması dolayısı ile de göze hitap etmesini söyleyebiliriz. Göreceli bir kavram olsa da silikon kulaklık sayesinde kulağın daha doku tutulmasını sağlar ve spor yürüyüş gibi aktiviteler esnasında kulaklığın düşmesine engel olur. Kulaklığa özgü olarak mod seçeceğinin bulunması da artı bir özelliktir. Aktarım hızının yüksek olması ve aynı zamanda oyuncu kulaklığı olarak da kullanılabilir olması artı özellikleri arasında yer almaktadır. 

Eksileri olarak ekolayzır ayarı olmaması ve pil durumu takip etme imkanını uygulama üzerinden bulunmuyor olması durumu söz konusudur. Silikon kulaklığa sahip olması da bazı kişiler tarafından eksi bir yön olarak kabul edilebilir. Rüzgârlı havalarda kullanıma uygun olmaması durumu da eksi yönlerinden biridir. 

Anker SoundCore R100 TWS Bluetooth Kablosuz Kulaklık Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önce Anker SoundButs Lite kullanıyordum. O da çok iyiydi ama boyun askısı vardı ve sanirim askıdan kaynakli kulakliklardan ses gelmemeye başladı. O yüzden bu modeli tercih ettim. Evde hoparlorum de Anker. Aldığım hicbir üründe beni yanıltmadı. Bu da öyle. Ses çok iyi. Rap müzik dinliyorum genellikle. Öyle güzel ki sesler inanılmaz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Herşeyiyle mükemmel bir kulaklık. Bas kalitesi harika. Mikrofonu çok iyi. Bağlantı hızı çok iyi. Kapağını açtığınız anda bağlanıyor. Şarj girişinin Type-C kullanılması çok iyi olmuş. Hem kutusu hem kulaklıklarda piyano black parlak siyah renk kullanılmış. Kulaktan kesinlikle düşmedi. Yedek kulak başlıkları da kutu içerisinden çıktı. Emsallerine göre çok başarılı. Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.


Qcy T13 Bluetooth 5.1 Bluetooth Kablosuz Kulaklık

Qcy T13 Bluetooth 5.1 Bluetooth Kablosuz Kulaklık

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 40 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.1

Kuraklığın kutusunun içinden kuraklığın kendisi ile birlikte bir de Kısa bir kablo olan USB Type-C kablo çıkıyor. Kullanım kılavuzu ve belgeler ile birlikte bir de yedek silikon uçları gönderilmektedir. Kulak yapısına uygun olacak boyutlarda kulak uçları da gönderilmektedir. Bu sayede kendi kulak yapınıza uygun olacak kulaklık ucunu takarak daha rahat dinleme ve konuşma imkanı bulabilirsiniz.  Kutusunun sağ kısmında Type C girişi bulunmaktadır. Kutunun üzerinde ise QCY logosunu görmek mümkündür. QCY T13 sade tasarıma sahip olacak şekilde üretilmiş olan bir kulaklıktır. Köşeleri hafif yuvarlağa çevrilmiş ancak kare şeklinde bir tasarımı bulunmaktadır. Beyaz ve siyah renk seçenekleri ile piyasaya sürülmüştür. Hem Android hem Apple cihazlara uygun olacak şekilde çalışmaktadır. Her ikisinde de kontrolleri özelleştirebileceğimiz, EQ ayarları yapabileceğiniz ve şarjının ne durumda olduğunu kontrol edebileceğiniz uygulama desteği bulunmaktadır. 

Her kulaklıkta 2 adet mikrofon bulunmaktadır ve toplamda 4 tane mikrofon mevcut. Kulaklık arkadan gelen sesleri daha az seviyeye indirerek kuraklıktan gelen sesleri daha ön plana çıkarmaktadır ve böylece iyi bir kulaklık deneyimi sunmaktadır. Kutu sayesinde hızlı şarj edebilirsiniz. Sadece 5 dakikalık bir şarj süresi ile 1 saat boyunca kullanım imkanı sunmaktadır. 7.2 mm dinamik sürücüye sahiptir ve Bluetooth 5.1 desteklemektedir. Kulaklığın dışında dokunmatik kontroller bulunmaktadır ve bu kontroller uygulamadan değiştirilebilir. Kuraklığın şarjı 8 saat kadar dayanmaktadır ve kutusu ile birlikte bu süre 40 saate kadar çıkmaktadır. Kutunun dış kuşamında bir tane led bulunuyor ve bu led sayesinde şarj durumunu kontrol edebiliyorsunuz. Kes yeşil olduğunda şarj durumunun tam olduğu anlamına gelmektedir. IPX4 su geçirmezlik sertifikası olduğu bilinmektedir. Mono yani kulaklıkların yalnızca birini çıkararak da kullanma imkanı sunuyor. Gecikmeyi azaltma özellikli bir oyun modu bulunmaktadır. 

Dışarıya ses sızdırma konusunda çok yüksek seviyelerde sesler dinlediği zaman ses dışarı çıkabilmektedir bunun için kütüphane, toplu taşıma gibi sessiz ortamlarda yanınızdaki kişiler kulaklığınızdan gelen sesleri duyabilir. Müzik konusunda kullanıcıların isteğini karşılayacak nitelikte bir kulaklıktır. 

Artıları oldukça fazla olan bu kulaklıkta en belirgin özellik olarak hem Android hem de Apple için kullanıma uygun olmasını söyleyebiliriz. Bununla birlikte kutusu sayesinde hızlı şarj edebilme özelliği sunmaktadır. 

Eksi yönlerinden biri dışarıya ses sızdırıyor olmasıdır. Bu durum pek çok kişi tarafından olumsuz karşılanabilir. Bazı kullanıcılar tarafından şarjının %50 oranına geldiğinde otomatik olarak kapandığı ve tekrar bağlanmadığı durumu belirtilmiştir. Bu da bir problem olarak karşınıza çıkabilir. 

Qcy T13 Bluetooth 5.1 Bluetooth Kablosuz Kulaklık Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ses kalitesi gayet iyi daha önceden Haylou T15 kullandım ondan kat kat iyi , şarjı çok iyi gidiyor , kısacası sporda olsun dışarıda olsun çok rahat kullanım sunuyor, telefon görüşmesinde gayet sesim net gitmiş buna sevindim kesinlikle tavsiye ediyorum alabilirsiniz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tam bir fiyat performans ürünü ben çok memnun kaldım kendim için siyah rengini aldım eşim de çok beğenince bir tanede eşime beyaz renk aldım kaliteli bir ürün 5.1 Bluetooth bağlantısı çok iyi telefon konuşması mikrofon mükemmel müzik kalitesi harika kesinlikle tavsiye ederim


Xiaomi Redmi Airdots Basic 2 TWS

Xiaomi Redmi Airdots Basic 2 Tws

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 12 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Kulaklık kutusundan çıkarılınca açılır ve eşleştirmeye hazır hale gelir. Kutusuna koyduğunuz zaman da kapanır ve bağlantısı kesilir. Ancak tabii ki manuel olarak da açma kapama şansınız bulunmaktadır. Cihazınızla eşleştireceğiniz zaman şarj kutusundan aynı anda iki kulaklığı da çıkarmanız gerekiyor ve otomatik olarak bu şekilde açılabilir. Beyaz ışık iki kulaklıkta da yandığı zaman eşleşmiş anlamına gelmektedir. Bir kere telefonunuz ya da herhangi bir teknolojik ürünle eşleştirdiğiniz zaman bir daha yeniden eşleştirme yapmanıza gerek kalmamaktadır. Cihaza tekrar otomatik olarak bağlanmaktadır. İstediğiniz zaman tek kulaklık modunda da kullanabilirsiniz. Kulaklıkların yalnızca birini kutudan çıkarırsanız bu durumda kulaklıklar single moda geçer. AirDots 7.2 mm’lik sürücülere sahip bir kulaklıktır. Bunun için de kuraklıktan sunulan ses kalitesi oldukça iyi. 

Artı özellikleri arasında uygun fiyatlı olması ve uzun kullanım süresi sunmasını söyleyebiliriz. Bununla birlikte yeterli seviyede ses kalitesi sunması da önemli özelliklerinden biridir. 

Eksi özellikleri arasında da çok fonksiyonlu kullanımı zor düğmelerinin bulunması ve mikrofon ses kalitesinin yeterli seviyede olmaması vardır. 

Xiaomi Redmi Airdots Basic 2 TWS Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yorumlara bakarak aldım ve tek pişmanlığım bu zamana kadar neden almamışım demek oldu. Şarj kablosu kutu icinde çıkmıyor evet ama çok da sorun değil eski samsung şarjı işimi gördü. Kurulum kolay oldu Bir defa eşleştirme yaptıktan sonra bi daha gerek kalmıyor. Bluetooth özelliği telefonda açıksa kutudan çıkardığınız an otomatik bağlanıyor. 1,5 yasindaki kızım telefonla konuşmama asla müsaade etmiyordu şimdi telefonu elime almadan ve ona göstermeden rahatlıkla görüşmelerimi yapabiliyorum ve odalar arasında gel git bağlantı kopmuyor baya iyi hem konuşuyorum hem evde işimi yapıyorum.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gerçekten çok güzel olmuş ama o kadar çok çakması çıkıyorki orjinalini bulmakta sorun çekiyoruz. Çakmasıyla orjinali birebir aynı. Aldıktan sonra geri iadesi de olmuyor. Kullanılmış ürün diyorlar.


TaoTronics SoundLiberty 92

Taotronics Soundliberty 92

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 30 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Kulaklıklar oldukça hafif bir yapıya sahiptir. Bunun için de uzun bir süre rahatsızlık hissetmeden kullanım imkanı sunar. Siyah renkte olma özelliğine sahiptir. Kulaklıklar silikon uçlu değildir bunun için de her kulağa uygun olamayabiliyor. Spor, yürüyüş gibi pek çok alanda ve spor dalında kullanıma uygundur. Kulaklıkların üzerinde dokunmatik olarak kontrol sağlayabileceğiniz düğmeler bulunuyor. Fiyatına bakıldığı zaman da ortalama olarak bir kalite sağladığı söylenebilir. 

Şarj kutusu oldukça hafiftir ve taşıması da kolaydır. Yani nereye giderseniz gidin yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Fiyatına göre ses kalitesi olarak iyi bir performans gösteriyor. Mikrofon kalitesi de oldukça iyidir. Kulaklık ile çağrı tapmak isterseniz bu durumda yeterli performansı gösterdiğini göreceksiniz. Kulaklıklar Bluetooth 5.0 standardına sahiptir. Tek bir kulaklığı kullanma imkanı da sunmaktadır. Tek şarj ile toplamda 5 saat kadar kullanım süresi sunarken şarj kutusu da dahil edildiğinde 25 saatlik bir süre daha ekleniyor. Yani toplamda 30 saat kadar süre ile dinleme imkanı bulabiliyorsunuz. Typce-C şarj desteği bulunuyor. 

Artıları olarak fiyatına göre oldukça iyi kalitede ses sunmaktadır ve hafif bir yapısı vardır. Ayrıca kompakt şarj kutusu özelliği göstermektedir. 

Eksi özellikleri olarak da ilk olarak siyah renkte olmasını söyleyebiliriz çünkü siyah renkte olması bazı kullanıcılar tarafından tercih edilmezken aynı zamanda kullanım süresince çizilmeler oluşabiliyor. Siyah renk de bu çizilmeleri gösterdiği için sorun oluşabiliyor. Gürültü engelleme özelliği olmaması eksi yönlerinden biridir ve hızlı şarj ya da kablo desteği bulunmamaktadır. 

TaoTronics SoundLiberty 92 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ses kalitesi mükemmel telefon görüşmelerinde ses kalitesi gayet iyi karşı taraf net algıladığını belirtti şarjı da gayet yeterli bu fiyata alınacak iyi bir alternatif

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bas ve tiz dengesi mükemmel. Hatta bass yönü daha iyi diyebilirim. Hiç tereddüt edilmeden alınması gereken bir fiyat/performans ürünü. Kulak içi olmaması sizi rahatsız etmiyorsa hemen alın. Özellikle piyano black rengine bayıldım. Ses kalitesi hâlihazırda kullandığım Jabra Elite 45h Kablosuz Kulak Üstü Kulaklığa çok benziyor. Arama kalitesi de sesin karşı tarafa iletilmesi de gayet başarılı.


Haylou T15 Gaming Bluetooth 5.0 Kablosuz Kulaklık

 
Haylou T15 Gaming Bluetooth 5.0 Kablosuz Kulaklık

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 60 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Haylou T15 Gaming IPX5 Bluetooth 5.0 Kablosuz Kulak İçi Kulaklık kutusu ile birlikte kulaklık, şarjı, üç adet kulaklık ucu silikonu, şarj kablosu ve kullanım kılavuzu ile birlikte gelmektedir. Kutusu açıldığında kulaklıklar eşleşme için hazır haldedir. Siyah ve plastik bir tasarımı vardır. Şarj seviyesini gösteren led tasarımı vardır. Kulaklıklar mıknatıslı olarak kutunun içerisine yerleşmektedir. Kulaklıklar üzerinde bulunan dokunmatik yüzeyler sayesinde de müzik dinleme, telefonla konuşma gibi fonksiyonları kullanabilirsiniz. Tam şarj edilmesinin ardından kulaklığınızı 3.5 saat boyunca kesintisiz olarak kullanabilirsiniz. 

Haylou T15 Gaming IPX5 Bluetooth 5.0 Kablosuz Kulak İçi Kulaklık ile Siri, Google Assistant gibi uygulamalara kolaylıkla telefonunuzu kullanmadan erişebilirsiniz. 

Haylou T15 Gaming Bluetooth 5.0 Kablosuz Kulaklık Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünüm bugün elime ulaştı. Çok tereddüt etmiştim o yüzden baştan sona tüm yorumları okumuştum. Belki benim de birilerine faydam olur diye yazmak istedim. Arkadaşlar ürün gerçekten birçok kullanıcının dediği gibi fiyat performans ürünü. Kutu kapalı ve jelatinli şekilde elime ulaştı. Faturası ve garanti belgesi içindeydi. Yedek kulaklık slikonları ve şarj ara kablosu yine kutudaydı. Hemen denedim. Müzik ve videolarda ses çok çok iyi beklentimin de üstünde. Arama yaptım karşı taraf kulaklık varmış gibi değil dedi. Ben genelde oyun oynarken ve dışarıda müzik dinlerken kablo dolanmasından nefret ettiğim için tercih ettim ama tercih sebebiniz ne olursa olsun bence ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ürünü OdeBilişim üzerinden tedarik ettim kendilerine de buradan teşekkür etmiş olayım. Kısacası benim gibi çekinceleriniz varsa ve f/p ürünü arıyorsanız tavsiyemdir naçizane.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Diğer muadilleri ile karşılaştırmayacağım çünkü ilk kez bu tarz bir ürün kullanıyorum. Ama hani o çok pahalı ürünler acaba nasıl çalıyordur dedirtti bana çünkü çok hoşuma gitti. Daha iyisi nasıl olur acaba sorusunu sordum kendime. Bas tiz mükemmel. Malzeme çok başarılı. Bağlantıda problem yaşanmıyor. Şarj mükemmel bir haftadir kullanıyorum daha sekmeler tam yanıyor. Gören iki arkadaşım hemen sipariş verdi.


En İyi Kulaküstü Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri

Bose Quietcomfort 45

Bose Quietcomfort 45

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 24 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.1

Bose QuietComfort 45 yeni tasarımı ile USB-C’ye geçişe dönmüş durumdadır. Kulak kapaklarının arkasında küçük delikler bulunuyor bununla birlikte aktif gürültü önleme özellikli delikleri bulunmaktadır. Sol kulağın üzerinde bulunan tuş ile ANC ses özelliği etkinleştirilebiliyor. Sağ kulak ünitesi üzerinde de bulunan ses tuşları sayesinde Bluetooth ayarını yapabiliyorsunuz. Bu kulaklıkta Bluetooth 5.1 desteklenmektedir. Ses aktarımı konusunda oldukça iyidir ve 9 metreye kadar ses aktarımı yapmaktadır. Kulaklıkta güncellenmiş olan ANC sistemi bulunmaktadır ve dış gürültüyü kesme konusunda çok iyi seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Ses performansı da oldukça iyi seviyededir ve ekstra bas dokunuşa sahip. 24 saate kadar şarj süresi vardır. 

Artıları arasında gürültü önleme özelliğinin oldukça iyi performans sunduğunu müzikal performans başarısını da koruduğunu söyleyebiliriz. Tasarım ve konfor olarak da üst sunum bir kulaklıktır. 

Eksi yönleri için de fiyatının biraz yüksek olduğunu bunun için de pek çok kişi tarafından tercih edilemediğini söyleyebiliriz. 

Sony WH-1000XM5

Sony Wh 1000xm5

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 40 saat
 • Bluetooth Versiyonu: Var

Kablosuz kulak üstü Sony kulaklık orta ve yüksek frekanslı sesleri engellemek üzere tasarlanmıştır. Gürültü sensörü bulunan bir kulaklık olup her kulaklık başında 4 adet olacak şekilde toplamda 8 tane mikrofonu bulunmaktadır. Ortamdaki sesi en doğru şekilde yakalar ve sizi dış seslerin kirliliğinden korur. Aktif gürültü önleme özelliği son derece etkin olan bir kulaklıktır. Kulaklığı taktığınız zaman hiç müzik dinlemeseniz ya da bir şey izlemiyor olsanız dahi kulaklığı çıkardığınız anda ne aslında dışarda ne kadar ses olduğunun farkına varıyorsunuz. Ayrıca dış ortamdaki seslerden tamamen uzaklaştığınız için müzik dinleme deneyimini ya da video izleme deneyiminizi de çok iyi seviyede yaşıyorsunuz. 

İçerisinde iletkenliğin çok iyi bir şekilde sağlanabilmesi adına hassas tel rezistansı bulunan bir kulaklıktır. Sony WH-1000XM5’in ses performansı açısından oldukça iyi özellikler sunan bir kulaklıktır. Vokalleri, arkada çalan sesleri, davulu, piyanoyu çok daha net ve güçlü bir şekilde duyabileceğiniz bir ses sistemine sahiptir. Bu kulaklık ilke her türlü müziği istediğiniz seviyede dinleyebilirsiniz. Bir diğer iddialı olunan konu ise bu kulaklığın bataryasıdır. Aktif gürültü önleme özelliğini kullanırken 30 saat kadar batarya ömrü sunmaktadır bununla birlikte bu özellik kapatıldığı zaman ise 40 saat kadar bir batarya ömrü olmaktadır. Bu da piyasadaki kulaklık modellerinin batarya ömürlerinin çok daha üstünde bir veridir. Neredeyse haftada 1 kere şarja takarak uzun süreler kullanım sağlayabilirsiniz. 3 dakikada 3 saatlik şarj süresi imkanı sunmaktadır. 

Artıları olarak batarya ömrünün çok uzun olması ve uzun süreler kullanıma uygun olması söylenebilir. Ayrıca aktif gürültü önleyici özelliği de oldukça kullanışlı bir kulaklık deneyimi sunmaktadır. 

Eksi yönleri arasında da kulaklık yastıklarının deri olması söylenebilir. Deri tasarıma sahip olması bazı kişileri rahatsız edebilir ayrıca uzun süreli kullanımda da kulakların terlemesine sebep olabilir. 

Sony WH-1000XM5 Yorumları


Kullanıcısı diyor ki:

aktif olarak (bkz: sony wh-1000xm3) modelini kullanıyorum ve bana göre bu seri anc ihtiyacı olan kişilerin ilk tercihi olmalıdır. bt sürümünün 5.2 oluşu, kullanılan anc yongasının daha kabiliyetli hale gelmesi gibi teknolojik olarak (bkz: sony wh-1000xm4)’ün üzerine eklenenler gerçekten çok güzel. apple ile mukayese ettiğinizde zamlanmış hali bile hala uygun kalıyor. bu modelde tek hayal kırıklığına uğradığım kısım materyalin tamamının plastik olması ve yedek kalecilerin el çantalarından hallice tasarlanmış yeni taşıma çantası. sırf bose tasarımsal değişikliğe gitti diye gayet başarılı olan katlanır tasarımı neden değiştirirsin ki anlamak mümkün değil.

Kullanıcısı diyor ki:

sony'nin wh-1000xm serisi ürünlerini, apple'ın kulaklıkları ile mukayese edemezsiniz. çünkü anc konusunda endüstri lideri işlemcileri sony üretir ve bu serideki modelleri ile piyasaya sürer. eğer önceliğiniz aktif gürültü kontrolü ya da seyahat kulaklığı ise önceliğiniz 1000xm modelleri ya da bose'nin quietcomfort serisi olmalıdır. ben bir alt model olan sony wh-h910n kullanıyorum ve onun bile aktif gürültü engelleyicisi harikulade çalışıyor.


Sony WH-1000XM4

Sony Wh 1000xm4

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 30 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

WH-1000XM4 kulaklıklarda bulunan modern özellikler ile konforu en yüksek seviyelere çıkarmaktadır. Sony Headphones mobil uygulaması sayesinde yenilikçi gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Minimal ve yumuşak hatlara sahip olan bir kulaklık. Tek renkten oluştuğu için de bütünselliğini korumaktadır. Kutunun içerisinde kumaş sert taşıma kabı, kulaklık, ses kablosu, uçak adaptörü, USB-C den A’ya geçiş kablosu ve bazı belgeler bulunmaktadır. 100 dereceye kadar dönme  özelliği bulunur. Kulaklık tamamen katlanabilir özelliktedir ve dış yüzeyinde dokunmatik bir alan bulunmaktadır. Bu alan sayesinde ses açabilir ses kusabilir ve şarkı değişimi yapabilirsiniz. Bej, siyah ve beyaz olmak üzere 3 farklı klasik renk seçeceğiz bulunmaktadır. 

Kulaklığı seyahat esnasında, yürüyüşte, dışarı çıktığınızda yani istediğiniz zaman yanınızda taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. Pürüzsüz bir dokunuşu vardır ve oldukça kaliteli bir görünüme sahiptir. 254 gram ağırlığa sahip olup ne çok ağır ne de çok hafiftir. Suni deri pedleri bulunduğu için bir süre sonra terleme yapabiliyor ancak yastıkları yumuşacık. 

Artıları olarak aktif gürültü engelleme performansını söyleyebiliriz. Bu özellik sayesinde çok rahat ve iyi seviyede müzik dinleme, video izleme performansı göstermektedir. Üstün konfor sunar ve dayanıklı, kaliteli bir yapısı vardır. Bağlantı kurma durumu iyi seviyededir. 

Eksi özellikleri arasında kulaklıkların suni deriden yapılması sebebi ile terleme yapmasını söyleyebiliriz. Ancak ses izolasyonu için de suni deri kullanılması gerekmektedir bunun için bu durum çok da önemsenmemektedir. Ayrıca biraz boğuk ses karakteri sunduğu da bir gerçektir. 

Sony WH-1000XM4 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önce kulak üstü kulaklık sahibi olmamıştım, ilk deneyimim ve 1 haftadır yoğun şekilde kullanıyorum. Bir audiophile olduğumu düşünmüyorum ama kulaklık ve ses konusunda hassas olduğumu söyleyebilirim. Daha once anc kulaklık kullanmadım ama bu özellik aklımı aldı. inanılmaz bir teknoloji. Anc kulakliklarda olduğu soylenen hiss sesini ben almadim. Sese odaklan enteresan bir özellik, gürültüyü iptal ederken etrafinizdaki sesleri duyabilmenizi sagliyor. Speak to chat özelliği güzel ama surekli açık olmasina gerek görmedim ve kapattım. Pil ömrünü az da olsa kısaltıyormus. Bass a önem veriyorsaniz bence bass konusunda gayet yeterli. Kötü olduğunu yazanlar görmüştüm ama hiç öyle değil.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kulaklık çok iyi, Bazen dokunmatikler farklı tepki versede alışınca çok rahat geliyor. Ses kalitesi çok iyi, Anc özelliği çok çok iyi. Benzer standartlarda olanlara göre kesinlikle en iyisi. Telefon görüşmesinde sıkıntı çıkartmıyor. Biri ile konuşmanız gerektiğinde çıkarmanıza gerek yok. Sadece elinizi sağ kulağınıza koymanız yetertli. Sadece sıcakta terleyince biraz rahatsız ediyor. Serinlikte yürüyecekseniz kullanımı güzel. Ancak tempolu yürüyüş ve koşular için uygun değil. Sürekli kurulamanız gerekebilir.


Beats Studio 3

Beats Studio 3

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 20 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 4.1

Beats Studio 3 kulak üstü kulaklık modellerinden biridir. Kullanıcılarına rahat ve kaliteli bir ses deneyimi sunmaktadır. İyi seviyede gürültü önleme özelliğine sahiptir böylece daha iyi bir şekilde seslerin size ulaşmasına yardımcı olur. Bir önceki modeli ile karşılaştırıldığı zaman oldukça benzer bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz. Tasarımı oldukça şık ve sadedir. Kafanıza taktığınız zaman sıkı bir şekilde sarar ve rahat etmenizi sağlar. Değer kulaklık modelleri gibi kaba bir görüntüsü yoktur. Plastik bir yapıya sahiptir ve kulaklıkta yumuşak bir sentetik deri kullanılmıştır. Plastik bir yapısı olması gıcırdama yapmasını da beraberinde getireceği düşünülebilir ancak aksine böyle bir durum söz konusu değildir. Oval kesim kulak yastıkları bulunur. Aktif gürültü engelleme özelliği açık olduğu taktirde kablosuz kullanım esnasında 20 saat kadar bir süre kullanım imkanı sunuyor. Eğer aktif gürültü engelleme özelliğini kapatırsanız da bu süreyi 40 saate kadar çıkarabilirsiniz. Led göstergesi sayesinde şarj durumunu görebiliyorsunuz. Android ya da iPhone kullanıcıları için kullanım imkanı sunuyor. Bu modelde gürültü engelleme özelliği ekstra aktif edilmiştir. Bu konuda çok iyi bir teknolojiye sahip olsa da en iyisi olduğunu söyleyemeyiz. Ses kalitesi konusunda oldukça güvenilir bir markadır. 

Artıları başarılı bir şekilde kablosuz olarak çalışan kulaklıklar arasında en iyilerinden biridir. Ses kalitesi oldukça iyidir ve iyi bir performans sunar. Bununla birlikte uzun süreler boyunca kullanım imkanı sunar. 

Eksileri olarak da bulanık sesler sunması olabilir. Bazı sesleri çok iyi seviyede kulaklara iletemeyebiliyor ve bunun yanında yeteri kadar iyi seviyede bas performansı sunmadığını da belirtmek isteriz. 

Beats Studio 3 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben geçen sene almıştım. Çok memnunum. Ses kalitesi çok iyi. Özellikle 3- boyutlu sesleri / şarkıları dinlerken inanılmaz gerçekçi hissediyorsunuz. Sanki daha önce hiç müzik dinlememiş gibi..

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bass tonlarını gerçekten çok iyi veriyor ama ağırlıklı olarak Rock müzik dinleyicisi iseniz sizi çok tatmin etmeyebilir.


JBL Tune 510BT

Jbl Tune 510bt

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 40 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

JBL marka aslında hoparlörü ile oldukça ünlenen bir marka olmuştur. Ancak kulaklığı ile de müzik dinlemeyi seven kişilere oldukça yüksek seviyede bir deneyim sunmaktadır. Hafif bir yapısı vardır ve kulağı rahatsız etmemektedir. Ayrıca tasarımı açısından da katlanabilir bir özellik göstermektedir. 40 saat kadar pil ömrüne sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çeken bir kulaklıktır. Çok işlevli bir butona sahiptir böylece Apple ve Android asistanları ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Gelişmiş özellikte mikrofonu vardır ve bu sayede müzik dinlemek, video izlemek gibi kulaklıkla yapılacak pek çok aktiviteyi iyi seviyede gerçekleştirmektedir. Pembe, beyaz, mavi ve siyah renk seçenekleri ile piyasaya sürülmüş bir kulaklıktır. Bu kulaklık Bluetooth 5.0 bağlantısına sahiptir ve bu sayede sesin iyi bir şekilde duyulmasını sağlamaktadır. USB Type-C kablosu ile şarj edilir ve 5 dakika şarj edilmesi durumunda 2 saat kadar pil ömrüne sahip olur. Ancak tam anlamı ile şarj olabilmesi için 40 saat kadar şarj olması gerekmektedir. Birden çok bağlantı kurma özelliği sayesinde birden fazla cihaza kolaylıkla bağlanabilir. Yani aynı anda hem tablete hem telefona hem bilgisayara kulaklığı başlayabilirsiniz. Bu cihazlar arasında da kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. 

Artı özellikleri olarak pek çok cihaza aynı anda bağlanabilmesi gösterilebilir. Bunumla birlikte fazla sayıda emek seçeceğine sahiptir ve bu sayede kullanıcıların isteklerini karşılar. Pil ömrü konusunda oldukça başarılıdır. Hafiftir yapısı vardır ve kulağı rahatsız etmediği için de tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. 

Eksileri olarak da kullanıcı deneyimleri sonucu çok az da olda kafaya bir baskı yaptığı belirtilmiştir. 

JBL Tune 510BT Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kulaklıktan gerçekten çok memnunum almadan önce çok araştırmıştım beklentimin çok üzerinde bir kalite ile karşılaştım özellikle şarj süresi mükemmel neredeyse 30 saate yakın dinlenme yapabiliyoruz. Çocuklar kullandıklarından kafalarına tam uyuyor Fakat ben kullandığımda kulaklarımı birazcık acıtıyor

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel ama uzun sürekli kullanımda ağrı yapıyor. Şarjı çok iyi.


Anker Soundcore Life Q10

Anker Soundcore Life Q10

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 60 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Kurusu oldukça şık olan bu kulaklık kaliteli ve mat bir yapıya sahiptir. Kutunun içerisinden ise USB type C kablo ile birlikte 3.5mm jack ve Anker Q10 kulaklık çıkmaktadır. Jack kablo ne kadar kaliteli bir yapıya sahip olsa da boyunun kısa olduğunu belirtmek isteriz. Ancak sizin için boyu önemli değilse oldukça kullanışlı bir kablo diyebiliriz. İlk kullanmaya başladığınız amda sürücülerin ısınmama durumundan kaynaklı olarak sesin çok da iyi gelmediği olabiliyor ancak bu durum 1 saat sürenin üzerine çıkıldığında değişiyor. Oldukça iyi bir pil ömrüne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki 60 saat kadar pil ömrü sağladığını vaadediyor. 3 ile 4 saat arasında %100 şarj seviyesine geliyor. Rakipleri ile karşılaştırıldığı zaman ses kalitesi açısından oldukça iyi bir kulaklıktır. 

Ses kısma ya da açma ve müziği durdurma ya da kulaklığı kapatma yerleri vardır. Bluetoothu 10-15 metre menzile kadar yeterli seviyede ses vermektedir ancak menzilin dışına çıkınca kesilmeler yaşanmaktadır. Terliyseniz daha da fazla terlemenize sebep oluyor ancak eğer terli değilseniz terletmiyor. Su geçirmeme özelliği olmaması eksi yönlerinden biridir. Kafa üstünde belirli bir süre sonra Baskı yapıyor ve bu da rahatsız edici olabilir. 

Artıları olarak çok iyi seviyede ses kalitesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte Bass-Up modu olması da artı özelliklerinden biridir. Gürültü önleme özelliği bulunmaktadır. Type C ve Bluetooth 5.0 gibi özellikleri bulunur ve kulak pedleri oldukça rahattır. 60 saat kadar devasa pil ömrüne sahiptir. Sağlam bir yapısı vardır malzeme kalitesi de çok iyidir. Ayrıca fiyatı da piyasadaki kulaklıklara göre oldukça uygundur. 

Eksileri olarak da uzun bir süre kullanıldığı zaman yaptığı baskıdan dolayı baş ağrısı yaptığı söylenebilir. Aynı zamanda ağır bir yapısı vardır ve kaba durduğu da bir gerçektir. Maximum ses seviyesine getirdiğinizde dahi ses seviyesi diğer kulaklıklara göre düşük seviyededir.

Anker Soundcore Life Q10 Yorumları


Kullanıcısı diyor ki:

hayatımdaki en iyi kararı bu kulaklığı sipariş ederek almış olabilirim. müzik zevkimi ve yaşam kalitemi arttırdı diyebilirim. daha önce çok fazla kulaklık değiştirdim. kablolu, kablosuz, kulak içi, kulak üstü her türlüsünü kullandım ama bu çok başka abi. sesler çok net temiz ve ağır olmasından başka bir falsosu yok.

Kullanıcısı diyor ki:

dip ses sorunu yaşamadığım ve trafiğin en hareketli saatlerinde yol kenarından yürürken bile dış sesi yok eden, fiyat-performans oranı yüksek kulaklık. bu fiyata alınabilecek dünya üzerindeki en iyi şeylerden biridir herhalde... yine de giriş seviyesi bir ürün olduğunu ve mid'ler ile tizlerin de buna paralel olarak epey standart olduğunu belirtmekte fayda var. q30'a geçene kadar memnuniyetle kullanacağım her türlü.


Sennheiser HD 458BT ANC

Sennheiser Hd 458bt Anc

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 30 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

HD 458BT’nin tasarımı açısından benzerlik gösterdiği HD 450BT modeli ile dikkatleri üzerine çeken bir kulaklık modelidir. Kulakların tamamen kapanmasına ve uzun süre boyunca kullanım imkanı sunmasına yardımcı olur. Genellikle plastik bir yapısı vardır ve kafa kısmı ayarlanabilir özelliktedir. Esnek olduğu için de uzun süreli kullanım imkanı sunar. Sade bir tasarımı vardır ve bunun için de pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Katlanabilir yapısı vardır ve yanında koruma çantası gelmektedir. Bu sayede her an yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Sağ kulakta biraz fazla kontrol tuşu bulunduğu için kafa karışıklığı yapmaktadır. Tuşlar minik ve yan yana olduğu için de sürekli karıştırılmaktadır. Bunun için de alışması biraz zorlayıcı olabilir. Toplamda 30 saat kadar kullanım süresi sunmaktadır. USB Type C girişi vardır ve tamamen şarj etmek için yalnızca 2 saat yeterli oluyor. Aktif gürültü engelleme özelliği bulunuyor ancak çok gürültülü ortamlarda çok fazla etkili olan bir özellik olduğu söylenemez. Yani aktif gürültü önleyici bir kulaklık tercih etmek istiyorsanız bu durumda tercih etmemeniz gereken bir kulaklık modeli olduğunu söyleyebiliriz. 

Artıları olarak tasarımını oldukça güzel bulduğumuzu söyleyebiliriz. Bununla birlikte uzun süreli bir kullanım vadetmektedir. Yüksek ses kalitesi sunmaktadır ve ayrıca kullanım rahatlığı sunduğu da bir gerçektir.

Eksileri ise Aktif gürültü engelleme özelliğinin yeterli seviyede olmamasıdır.

Sennheiser HD 458BT ANC Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün baştan aşağı kalitesini belli ediyor, katlanarak küçülebiliyor, taşıma kılıfı da yanında geliyor. Bluetoothu olan her cihaza (telefon, bilgisayar, tv) rahatlıkla bağlanıyor. Ses kalitesi muazzam, ses yüksekliği fazlasıyla iyi. Ses yalıtımına da bayıldım. Kulaklık kısmı yumuşacık. Hiç tereddüt etmeden alınacak bir cihaz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

MUHTEŞEM BİR KULAKLIK! Sennheiser’in ANC özellikli en uygun fiyatlı kulaklığı. ses kalitesi, malzeme kalitesi, yeni nesil Bluetooth desteği, şarj süresi Momentum’dan daha iyi! bu kaliteyi airpods Pro’dan ucuza alabilmek müthiş.


AKG N700NC

Akg N700nc

 • ANC: Var
 • Pil Ömrü: 36 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 4.2

AKG N700NC son derece etkileyici bir ses deneyimi sunmaktadır. Kullanıcıların oldukça memnun kalmasını sağlayan bu kulaklık türü gürültü önleme konusunda da oldukça başarılıdır. Kuşağımıza taktığınız anda dış dünya ile bağlantınız kesiliyor. AKG uygulaması ile de kulaklık destekleniyor. Uygulam adamla gelişmiş olmasa da basit kontroller sayesinde kullanım imkanı sunmaktadır. EQ ayarını da uygulamadan yapabilirsiniz bu sayede dinleme deneyiminizi tamamen kişiselleştirme imkanı buluyorsunuz. Çıkarıldığında algılama özelliği bulunmuyor bunun için de kulaklığı çıkardığınız saman dinlediğiniz her neyse kendiniz kapatmak zorundasınız. Kulaklık pil ömrü açısından oldukça başarılıdır. Fiyatı konusunda biraz pahalı olduğunu ve yeterli özelliği en iyi seviyede sunmadığını söyleyebiliriz. Özellikle sıkça seyahat eden kişiler için ve ses deneyimini iyi seviyede yaşamak isteyenler için tercih edilebilir. Etkileyici bir tasarımı vardır. Başlığı ayarlanabilir yapıdadır ve neredeyse her kafaya uygun olacak şekilde üretilmiştir. Kafa kısmına gelen yerde hafif sert bir yapıda sünger bulunuyor bu da uzun süreli kullanımda kafada ağrı oluşmasına sebep oluyor. Genel olarak çok ağır bir kulaklık değildir. Kulak üstüne gelen kısımda kulaklık katlanabilir şekilde üretilmiştir. Bu sayede taşınılabilirliği de artmıştır. 

Artı yönleri olarak pek çok yerde kullanıma uygun ve etkileyici ses deneyimi sunan bir kulaklıktır. Ayrıca pil ömrü oldukça iyi seviyededir bunun için tercih edilme oranı yüksektir. 

Eksileri olarak hızlı şarj özelliği yoktur. Fiyatı ile performansı karşılaştırıldığı zaman da yeterli etkiyi göstermediği söylenebilir. Çünkü fiyatı aynı özellikleri gösteren kulaklıklar ile kıyaslandığı zaman biraz pahalıdır. Çıkarıldığında algılama özelliği olmaması da eksi bir yanıdır. 

AKG N700NC Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ultrasone hfi 580 ve logitech g930 kullanıyorum. Fiyatını görünce cazip geldi bu dönem için özellikle. Gerçekten iyi ki almışım dedirtti. ANC özellikli bir kulaklık daha önce kullanmamıştım ve bu özellik resmen beni benden aldı. Bilgisayarda kabloyla bağlayarak kullanıyorum bilgisayarın fan sesini sıfıra indirdi.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bose kadar performans aldım. Özellikle aktif noise beni çok tatmin etti. Bir tuş ile ortam seslerine filtreli olarak geçiş ayrıca mükemmel . Konforlu pedler ile aktif mikrofon dinlemesi ortama anında dönüş sağlıyor. Ses limiti tam olması gereken max değerde. Pil oldukça uzun gidiyor.


Sony WH-CH510

Sony Wh Ch510

 • ANC: Yok
 • Pil Ömrü: 35 saat
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0

Sony WH-CH510 kablosuz kulaklık, kutusu ile yalnızca kablo ve belgeleri gönderilen bir kulaklık çeşididir. Sade bir tasarımı vardır ve istediğiniz her alana taşıyabiliyorsunuz. Ancak şunu belirtelim kulaklık katlanabilme özelliğine sahip değil. Kulaklığın sağ kısmında 3 tane tuş bulunmaktadır ve bu 3 tuş sayesinde bütün kontrolleri sağlamanız mümkün hale gelmektedir. Bütün tuşlar sağ kulaklıkta yer aldığı için hangi tuşa bastığınız konusunda tereddüt yaşayabilirsiniz. Type-C desteği sayesinde 90 dakikalık bir pil ömrü için 10 dakika şarj etmek yeterlidir. 35 saatlik bir pil ömrü isteniyorsa eğer 4.5 saat beklemeniz gerekmektedir. Sony WH-CH510 kablosuz kulaklık ses kalitesi açısından oldukça iyidir. Dinlediğiniz müzikteki bütün detayları kulağınızda duyabilirsiniz. Pek çok sitede uygun fiyat bandında bu kulaklığı bulabilmeniz mümkündür. Ancak eğer pratik ve batarya süresi çok daha uzun bir kulaklık arayışındaysanız bu model tam size göre. 

Artıları Olarak çok iyi seviyede şarj kapasitesine sahip olması ve uzun süreler kullanılabiliyor olması gösterilebilir. Ayrıca sade bir tasarımı olması da dikkatleri üzerine çekiyor. Bunula birlikte sesleri çok iyi iletiyor bunun için de tercih edilebilecek bir kulaklık. 

Eksileri olarak da tüm tuşların aynı yerde bulunması negatif bir özelliği diyebiliriz. Bir de katlanmayan bir yapıya sahip olması pratik kullanım açısından sorun oluşturabilir. 
 

Sony WH-CH510 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bluetooth ev içinde neredeyse 15 metreye kadar çekiyor. ne kadar şarjı kaldığını cihazı her açtığınızda öğrenebiliyorsunuz ve tek bir şarjla çok uzun süre gidiyor. ses kalitesi bana soracak olursanız sınıfının en iyisi. zaten uzun bir araştırma sonucunda bu ürünü seçmiştim ve memnun kaldım. basları ve tizleri oldukça net hissedebiliyorsunuz. elbette daha iyi olabilir ama tam fiyat-performans ürünü.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kulaklık profesyonel kulakları aratmayacak şekilde tasarlanmış.Gerek yapısı ve ses kalitesi muazzam derecede.Ayrıca aldığımda %70 şarjla geldi.Şarjı ne kadar mı gidiyor dersiniz ? Kaç aydır kullanıyorum 2 defa şarj ettim aldığından beri.Yani şarj ettikten sonra unutuyorsunuz baya bi uzun giriyor emin olabilirsiniz.Uzak mesafe çekim kalitesini söylemiyorum bile, güçlü bir çekim kalitesiyle duvarları delip geçiyor.Reklam gibi yorum olsada gayet öyley yani..Benden bu kadar.Bass tizz hepsi var pişman olmazsın al.F/P ürünü..


En Iyi Bluetooth Kulaklik 4

Kablolu Kulaklık vs. Kablosuz Kulaklık

 
Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık evinde kulaklık olmayan kişi yoktur. Kablolu ya da kablosuz olmak üzere veya ikisinin de kullanıldığı telefonlar tabletler hatta artık televizyonlar bulunmaktadır. Kablolu ve kablosuz kulaklık çeşitleri tamamen kişilerin kullanım ortamlarına göre değişiklik göstereceği için farklı alanlarda kullanımı söz konusu olması dolayısı ile kişisel bir tercihtir. Örneğin masa başımda çalışanlar için eğer sürekli hareket halinde olması gerekmiyorsa ya da kablonun karışması bir sorun oluşturmayacaksa kablolu kulaklık kullanabilirler. Ancak yine de ben elime dolaşmasını istemiyorum daha rahat bir şekilde kullanım alanı oluştursun bana diyorsanız da bu durumda tabii ki özgür iradenizle kablosuz kulaklıkları tercih edebilirsiniz.  Kablolu kulaklıkların ses kalitesi daha yüksek olur ve bununla birlikte sürekli masa başımda kullanacağınız için şarj etme sorununu da ortadan kaldırmış olursunuz. 

Eğer seslerin kusursuz bir şekilde size ulaşmasını istiyorsanız dinlediğiniz müziğin izlediğiniz videonun en ufak noktasına kadar doğru bir şekilde dinlemek istiyorsanız kablolu kulaklık sizin için daha uygun olacaktır. Duyma zorluğu çeken kişiler için de yine kablolu kulaklıklar ses kalitesini daha iyi ilettiği için tercih edilebilir. Ayrıca kablolu kulaklıkların ses aralığı da yüksektir.

Herkesin kendi tercihi doğrultusunda kulaklık seçimi şekillense de kablosuz kulaklıklar daha çok aktif olan hareketlerinin kısıtlanmasını istemeyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Ödeneğin koşucular ya da sporcular için kablosuz kulaklık modellerinin tercih edilmesi daha doğru olacaktır çünkü sürekli hareket halindedirler. Sürekli gezmeyi sevenler ve yürüyüş yapanlar dolayısı ile sürekli hareket halinde olacağından bu kişilere en uygun kulaklık kablosuz kulaklık modelleri olacaktır. Yine gamerlar için de kablosuz kulaklık çok iyi bir tercihtir. Oyunun tam anlamı ile bir parçası olduğunuzu hissetmek istiyorsanız kablosuz kulaklıklar tam size göre. Böylece tv ye ya da bilgisayara da çok yakın mesafede oturmak zorunda kalmazsınız. Ancak eğer daha iyi bir ses kalitesi istiyorsanız ki bu oyunlar için oldukça önemlidir. Bu durumda da kablolu kulaklıklar tercihiniz olmalıdır. Kablolu kulaklığın ses kalitesi kablosuz kulaklığa göre daha üstündür ayrıca kablolu kulaklığı şarj etmenize de gerek yok bunun için kullanımı oldukça basittir. Kablosuz kulaklık modellerinde ise kablo derdi ile uğraşmadan rahatça hareket ederek istediğiniz aktiviteyi yapabilirsiniz. Bluetooth ile kullanıldığı için kullanım kolaylığı sunmaktadır. Seçim tamamen kişiseldir. 

En Iyi Bluetooth Kulaklik 5

Sonuç

Kablolu ya da kablosuz kulaklık modelleri arasından seçim yapmak tamamen kişiseldir ve kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda iki türün de artılarını ve eksilerini görerek tercih etmesi daha doğru bir tercih olacaktır. Kablosuz kulaklık modelleri pek çok alanda kolaylık sağlar ve istenilen performansı gösterir ancak şarj edilmesi gerekir ve bu da kablolu kulaklığa kıyasla insanları zorlayan bir durum olabilir. Bu durumda şarj süresi kısa kullanım süresi uzun olan ürünler tercih edilebilir böylece memnuniyet sağlanabilir. Kablolu kulaklıklar ise tak çıkart olduğu için şarj edilmesi gibi belirli bir süre bekleme durumu söz konusu değildir. Bunun için de özellikle masa başında çalışanlar tarafından tercih edilen bir kulaklık türü haline gelmiştir. Daha iyi bir şekilde sesin iletilmesinde etkilidir bunun için de daha önce de bahsettiğimiz gibi duyma problemi yaşayanların tercihi olabilir. Bir de bu yazımızda sizlere kulaklık modelleri ve özellikleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Popüler kablolu ve kablosuz kulaklık modellerini dizin için teker teker inceledik. İncelemelerimizden yola çıkarak istediğiniz model ve özellikteki kulaklığı satın alabilirsiniz

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir