BebekSağlık

En İyi Diş Macunu Satın Alma Rehberi: Hassas Dişler, Çocuklar, Ağız Kokusu ve Günlük Kullanım İçin

Diş macunu, gündelik yaşamımızın olmazsa olmazlarından biridir. Bu sebeple, diş fırçalamak günlük alışkanlıklarımızın en önemli parçalarından birini oluşturur.

Diş macununun içinde, kullanım ihtiyacına göre oranlanan çeşitli maddeler bulunur. Örneğin; diş beyazlatma yoğunluğu olan macunla, diş eti koruması için yoğunlaşan macun arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. Bu sebeple, diş macunu alırken, hangi amaca hizmet edeceği çok iyi hesaplanmalıdır. Bazı ürünlerde, hangi etkilerin bir arada bulunduğu da belirtilmektedir.

Diş macunu seçimi, hayatınızın kalitesini de belirleyecektir. Dolayısıyla, önünüze gelen her ürünü yahut markayı tüketmektense, gerçekten emin olduğunuz, doktorunuzun tavsiye ettiği ürünü almanız önerilir.

Diş Macunu Nasıl Ve Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Diş macunu kullanırken en dikkat edilecek konu, kimin tarafından önerildiği olduğu gibi, aynı zamanda diş fırçasının üstüne sıkılan miktardır. Bilinenin aksine, dişlerimizi köpürtsün ve daha fazla temizlesin diye fazla macun sıkmaya gerek yoktur. Ne kadar çok macun sıkarsanız, kimyasal katkı maddeleri dişlerinize de o oranda zarar verir. Bu sebeple, önerilen miktar, fındık büyüklüğü kadardır.

Bununla birlikte, günlük diş fırçalama oranınız da, ortalama 2-3 kere olmalıdır. Zaten, gündüz uyandığınızda ağzınızda bir ekşilik, bir gariplik, bir koku hissedersiniz. Bunun için, sabahları dişler kesinlikle fırçalamalıdır. Çalışma temponuza göre, yanınızda diş fırçası ve diş macunu taşıyabiliyorsanız, orada da öğle yemeğinden sonra bir işlem yapmanız mümkündür. Akşam da bir kere daha yemekten sonra yahut yatmadan önce dişlerinizi fırçaladınız mı günü konforlu ve kaliteli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Diş macunuyla birlikte, günde en az bir kere de diş ipi kullanmanız isabetli olacaktır. Bununla birlikte, diş temizleyici ekstra bakım ürünlerini de kullanmanız sizin için avantajlı olacaktır.

Siyah Aktif Karbonlu Diş Macunu Nedir, Diş Beyazlatmada Yardımı Olur Mu?

Siyah aktif karbonlu diş macunu, günümüzde ileri teknolojinin getirdiği avantajlardan biridir. Dozunda kullanıldığında, etkisi fazlasıyla büyüktür. Siyah karbon denildiğinde, akla hangi maddenin kullanıldığının gelmesi normaldir. Siyah aktif karbonlu diş macununun ana maddesi hindistan cevizi kabuklarıdır. Bu kabukların sert ve dayanıklı yüzeyleri ve içerdiği lifler, diğer maddelerle işleme girdiğinde, dişler için etkili olmaktadır. Aynı siyah etken madde, başka kozmetik ürünlerinde de (krem, peeling, şampuanlar vb.) kullanılmaktadır.

Aktif karbonlu diş macunu, bileşenlerindeki güçlü maddeler sayesinde, dişleri beyazlatmak için en iyi ürünlerden biridir. Dişleriniz için zararlı olabilecek maddeleri, geri itme kuvveti sayesinde, dişlerdeki lekeleri yok eder. Asit oluşumunu önler. Fakat, kullanırken aşırıya kaçmamak gerekir. Günde 2-3 kez diş fırçalıyorsanız, bu macundan mercimek büyüklüğünde kullanmanız yeterlidir.

Florür Zararlı Mıdır?

Florür, diş minesini korumak adına vücudun ihtiyaç duyduğu bir çeşit iyon şeklinde bilinmektedir. Bu iyonun fazlası zararlı olmasına rağmen, dengeli tüketildiğinde dişler için yararı da büyüktür. Florür, diş plaklarının oluşumunu engeller. Bu yönde, florürün zararlarını da şu şekilde belirtebiliriz:

 • Günde ortalama 3 miligramdan fazla florür alınması tavsiye edilmez. Bunun fazlası, doz aşımına girdiği için, beynin sinir merkezini etkiler.
 • Florürün kullanımında yutulmaması, yenilmemesi, yalanmaması çok mühimdir. Eğer, florür içerikli bir maddeyi yanlışlıkla yutarsanız, bol su içmeniz gerekebilir. Bu iyon, hormonların çalışma düzenini bozabilir. Bu yüzden çocuk diş macunlarında florürsüz bir macun seçilmelidir.
 • Tiroit hormonunu tetikler. Tiroit bezlerini olumsuz etkileyebilir.

Diş Macunu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Diş macunu alırken nelere dikkat etmeli gibi bir soru sıklıkla karşımıza çıkabilir. Nitekim, diş hassas bir bölgede, yüzümüze yakın bir yerdedir. Ağrıdığı, çürüdüğü ve herhangi bir sıkıntı çıkardığı an hayat kalitemizi anında geriye çekebilir.

O yüzden, diş macunu seçerken ve diş bakımı yaparken, çok dikkatli olmak gerekir. Bir diş macununu seçerken, üç şeye çok ehemmiyet verilir: İçerik, tat, kullanım amacı…

Bu üç başlığı daha yakından incelememiz doğru olacaktır:

İçerik

Diş macunu seçerken, içeriği en dikkat edilecek konunun başında gelir. Nitekim, ürünün içinde kullanılması sakıncalı maddeler olabileceği gibi, kullanılması gerekli maddeler de olması gereklidir. Bir diş macununda kesinlikle, triclosan, sls, propylene glycol, paraben içermemelidir. Bu içeriklerin fark edildiği malzemelerden uzak durmak gereklidir.

Diş macununda olması gereken içerikler ise, kalsiyum minerali, flor bulunmalıdır. Genellikle, klasik anlamdaki beyaz renkli macunlar kullanılmalıdır. Çocuklar için diş macunu seçildiğinde, flor oranı daha düşük olmalıdır.

Tat

İyi bir diş macunundan keskin değil, hafif bir koku ve tat gelir. Bu durum onun, ne kadar doğal olduğunun da göstergesidir. Bitki özleriyle ya da misvakla çeşitlenen diş macunlarında, ilgili aromanın da tadı yoğun şekilde değil, dengeli bir şekilde gelmelidir. Tadı aşırı derecede asidik, acı, kokusu yoğun macunlarda florür etkisi de artış gösterebilir. Ayrıca, diş macunun boya gibi ve sert değil; şeffafa yakın ve akışkan olması tercih edilir. Klasik bir diş macunu beyaz ve oldukça sadedir.

Kullanım Amacı

Klasik bir diş macunu, dişlerde plak oluşmasını önlemek, dişlerin çürümesinin önüne geçmek için kullanılır. Ama, bazen diş eti kanamalarının ve diş eti çekilmelerinin de önüne geçmek adına farklı diş macunlarına başvurulabilir. Ayrıca, sigara kullanan kişilerde, dişlerin daha beyaz olması için sigara içenlere özel macunlar kullanılabilir. Diş macunu kullanım amacınızı belirlemeden önce, bir diş doktoruna danışmanız tavsiye edilir. Muayene sonrasında, verilecek karar ve seçilen ürün daha isabetli sonuçlar meydana getirir.

En İyi Diş Macunları

En iyi diş macunları deyince, bunları birtakım başlıklar altında toplamak gerekir. Bu başlıklar aşağıdaki şekilde verilebilir:

 • Günlük diş macunları
 • Ağız kokusu için diş macunları
 • Çocuklar için diş macunları
 • Ekstra beyazlatıcı diş macunları
 • Hassas dişler için diş macunların

Bu beş ana başlık altında toplanan diş macunlarının kapsamlarındaki ürünler, kullanım amaçlarına uygun olarak, güvenle kullanılabilirler.

Günlük Diş Macunları

Günlük diş macunları, kişisel diş bakımımızın rutin temizliği için gerekli olan temel malzemelerdir. Günlük diş macunları, yetişkinler için normal seyirde giden dişleri koruma altına almak için kullanılır. Yemeklerden sonra, yatmadan önce, sabah kalkıldığında ilk başvurulan ürünler bunlardır. Bu diş macunlarının aşağıdaki gibi üç çeşidi tavsiye edilmektedir:

Amway Glister Diş Macun 150 ml İncelemesi

Amway Glister Diş Macun 150 ml güçlü florürlü yöntemiyle dişleri daha çabuk ferahlatıyor ve beyazlatıyor. Ağızdaki çürükleri tedavi ederek kokusuz ve daha ferah bir dişlere sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca düzenli ve ölçülü kullanımında diş minelerini destekleyerek dişlerde oluşan lekelerin de yok olmasına yardımcı oluyor. Bu sayede dişlerin çürüme ihtimaline karşı da direnç sağlıyor. Düzenli ve etkili fırçalama yöntemi sayesinde diş plaklarının da temizlenmesini sağlıyor.

Amway Glister Diş Macun 150 ml diş macunu kullanalarda dişlerin beyazladığı ve kısa sürede etkili olduğu gözleniyor. Organic özellikli içeriği ve etkili formülüyle birçok kullanıcı tarafından tavsiye edilen diş macunu altı yaşından küçük çocukların kullanımı için tavsiye edilmiyor.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Dengeli bir florür içeriği vardır.
 • Kullanımı oldukça pratiktir.
 • Diş çürümelerine karşı artı koruma sağlar.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu Diş Macunu 75 Ml İncelemesi

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu 75 Ml diş macunu diş minesine zarar vermeden diş plaklarının temizlenmesine yardımcı oluyor. Doğal bambu özelliği ve aktif karbonlu yapısıyla ağız sağlığı açısından oldukça etkili bir ürün olan macun ağız kokusunun önlenmesinde de aktif rol oynuyor. Ayrıca daha parlak dişlere sahip olmak isteyen birçok kullanıcı tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Kullananların oldukça memnun kaldığı diş macunu ağza tam bir şekilde temizlik ve ferahlık hissi vererek daha sağlıklı gülüşler sunuyor. Herhangi bir katkı maddesi içermemesi ve diş sağlığı açısından faydalı olan mineraller bakımından zengin olması da kullanıcılar tarafından tercih sebebi oluyor. Özellikle diş beyazlığı için kullananlar bu konuda diş macununu tavsiye edebiliyorlar.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • İçeriğinde bitki özleri barındırır.
 • Bambu özü dişleri doğal yollarla korur.
 • Ağız kokusu tedavisinde de kullanılır.
 • Karbon yöntemiyle teknolojik koşullarda tasarlanmıştır.

Organicadent Doğal Diş Macunu Florürsüz İncelemesi

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu 75 Ml diş macunu diş minesine zarar vermeden diş plaklarının temizlenmesine yardımcı oluyor. Doğal bambu özelliği ve aktif karbonlu yapısıyla ağız sağlığı açısından oldukça etkili bir ürün olan macun ağız kokusunun önlenmesinde de aktif rol oynuyor. Ayrıca daha parlak dişlere sahip olmak isteyen birçok kullanıcı tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Kullananların oldukça memnun kaldığı diş macunu ağza tam bir şekilde temizlik ve ferahlık hissi vererek daha sağlıklı gülüşler sunuyor. Herhangi bir katkı maddesi içermemesi ve diş sağlığı açısından faydalı olan mineraller bakımından zengin olması da kullanıcılar tarafından tercih sebebi oluyor. Özellikle diş beyazlığı için kullananlar bu konuda diş macununu tavsiye edebiliyorlar.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Helal ürün sıfatıyla, hiçbir uyarıcı veya katkı sağlayıcı kimyasal içerik barındırmaz.
 • Florür içermez.
 • Bitki özleriyle çeşitlendirilmiştir.
 • Dişleri beyazlatmak adına önerilebilir.

Ağız Kokusu İçin Diş Macunları

Ağız kokusu için diş macunları, kokunun yoğunluğuna ve sebebine göre, etki göstermektedir. Ağız kokusu, yaşla ilgili olabilir. Genetik etkiyle, beslenme düzeniyle de bağlantılıdır. Ayrıca, ağızda çürük diş, dişler yahut dişeti problemi varsa, bu da kokuya sebebiyet verebilir. Eğer, yoğun bir ağız kokusu hissediyorsanız, zaman geçirmeksizin bir diş doktoruna görünmeniz gerekebilir. Bu yönde, ağız kokusuna özel olarak aşağıdaki diş macunları tavsiye edilmektedir:

Farmasi Eurofresh Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu İncelemesi

Farmasi Eurofresh Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu içeriğindeki misvak özü ile dişlerin daha ferah ve daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Dişlerde uzun süreçler sonucu oluşan çay, kahve ve daha farklı lekelerin giderilerek dişlere daha parlak bir görünüm kazandıran misvaklı diş macunu bununla birlikte ferah bir nefes sağlayarak kullanıcıları rahatlatıyor. Ayrıca üründe Paraben, Florür, trikolasan gibi katkı maddeleri bulunuyor.

Bitkisel özeli olması ve misvakın faydalarının herkesçe bilinmesi sebebiyle birçok kullanıcının tercih ettiği diş macunu kullanmaya başladıktan bir süre sonra diş kanamalarını durdurduğu ve ağız kokusunun yok olduğunu söyleyen birçok kullanıcı mevcut. Ayrıca diş beyazlatmada da gösterdiği etkiyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Misvak özüyle doğal bir etki sağlar.
 • Özellikle, sigara içenler üstünde etkisini gösterir.
 • Aloe vera özü de dişetlerini koruyarak, dişlerdeki lekeleri giderir.

Marvis Smokers Whitening Mint 85 Ml İncelemesi

Marvis Smokers Whitening Mint 85 Ml diş macunu dişlerin daha beyaz ve parlak olmasını sağlayarak tartar ve plaklardan dişleri arındırıyor. Özellikle sigara kullananların ve kahveyi sık tüketenlerin dişlerinde oluşan leke ve renk bozuklukları üzerinde etkili olan diş macunu ağız ferahlığı sağlayarak kullanıcıların farklı diş problemlerine çözüm olabiliyor. Uzmanlar bu diş macunuyla dişlerin günde en az iki kere fırçalanmasını tavsiye ediyor.

Kullanıcılardan alınan geri bildirimlerde özellikle sigara kullananların solmuş diş renklerini ve dişlerdeki lekeleri giderdiğine dair memnuniyetini belirten oldukça fazla. Bu bağlamda diş macunu dişlerin orijinal renk ve görüntüsünün kalıcı olmasında oldukça etkili oluyor. Ayrıca kafeini yüksek gıda tüketenler için de aynı etkiyi gösterebiliyor.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Nane ferahlığına sahiptir.
 • Sigara içenlerin kullanması adına tavsiye edilir.
 • Dişlerdeki lekeleri gidermek konusunda etkilidir.

Çocuklar İçin Diş Macunları

Çocuklar için diş macunları, özellikle ebeveynlerin özen göstermesi gereken bir konudur. Doğru ürün kullanımı, çocukların dişlerini küçüklükten itibaren korumalarına yardımcı olacaktır. Erken yaşlarda dişlere yapılan bakım, ileriki yaşlar için de sağlam bir alt yapı oluşturacaktır.

Çocukların yılda en az iki defa, altı ayda bir şeklindeki periyotlarla diş doktorlarına düzenli şekilde götürülmeleri gereklidir. Ayrıca, onlar için aşağıdaki ürünler de güvenle tavsiye edilmektedir:

Naturalive Doğal Çocuk Diş Macunu İncelemesi

Naturalive Doğal Çocuk Diş Macunu çocuklar için üretilmiş ve onlara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen bir ürün. Özellikle küçük çocukların diş macunu kullanımlarında diş macunlarının en az 3’te 2’sini yuttukları belirtiliyor. Bu yüzden zararlı kimyasallar içeren diş macunlarının çocukların kullanımı için uygun olmadığı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Yine yutulan diş macunlarının çocukların beyin ve kemik gelişimine olumsuz etkisi olduğu belirtiliyor.

Bu çerçevede Naturalive doğal çocuk diş macunları çocukların güvenle kullanacağı ve florid içermeyen yapısıyla ön plana çıkıyor. Kullanıcıların çocukları için tercih ettikleri macunların başında gelen Naturalive doğal çocuk diş macunu çocukların diş fırçalama alışkanlığı kazanmasında önemli bir faktör.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Florür içermez.
 • Misvak içeriğiyle çocukların dişlerini ve dişetlerini korur.

Organicadent Florürsüz Doğal Çocuk Diş Macunu İncelemesi

Naturalive Doğal Çocuk Diş Macunu çocuklar için üretilmiş ve onlara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen bir ürün. Özellikle küçük çocukların diş macunu kullanımlarında diş macunlarının en az 3’te 2’sini yuttukları belirtiliyor. Bu yüzden zararlı kimyasallar içeren diş macunlarının çocukların kullanımı için uygun olmadığı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Yine yutulan diş macunlarının çocukların beyin ve kemik gelişimine olumsuz etkisi olduğu belirtiliyor.

Bu çerçevede Naturalive doğal çocuk diş macunları çocukların güvenle kullanacağı ve florid içermeyen yapısıyla ön plana çıkıyor. Kullanıcıların çocukları için tercih ettikleri macunların başında gelen Naturalive doğal çocuk diş macunu çocukların diş fırçalama alışkanlığı kazanmasında önemli bir faktör.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Florür içermez.
 • Hayvansal hiçbir katkı maddesi bulundurmaz.
 • Çocuklar için eğlenceli sunumuyla dikkat çeker.

Logona 0-6 Yaş Çocuklar İçin Nane Özlü Organik Diş Macunu İncelemesi

Logona 0-6 Yaş Çocuklar İçin Nane Özlü Organik Diş Macunu çocukların diş gelişimlerinin en önemli dönemi olan 0-6 yaş arasında ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Florür içermeyen yapısı ve süt dişleri için güvenli ve yumuşak içeriğiyle çocukların diş gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca ağza yaydığı organik nane esintisi dişlerin ve ağzın daha ferah ve kokusuz bir şekilde temiz kalmasını sağlıyor. Çocukların kullanımı için özel üretilen diş macunu içerisinde paraben, sülfat ve silikon gibi zararlı maddeler bulunmuyor.

İçeriğindeki nane aroması ve ağza yaydığı ferahlık kullanıcılar tarafından tercih edilmesinde en önemli faktör. Birçok kullanıcı memnuniyetlerini bu iki faktör üzerinden değerlendiriyor. Bu sayede çocukların daha ferah ve temiz dişlere kavuştuğunu belirten kişi sayısı oldukça fazla.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • İlk dönem çocukları için önerilir.
 • Süt dişlerini korumak adına etkili bir üründür.
 • Nane özü barındırır.

Ekstra Beyazlatıcı Diş Macunları

Ekstra beyazlatıcı diş macunları, gün içinde yeterince vakit ayıramadığınız dişleriniz için alternatif bir koruma sağlar. Dişler çeşitli sebeplerden ötürü, sararabilir veya lekelenebilir. Bunların içinde, genetik faktörler, kahve, çay, şarap ve diğer içki tüketimleri yahut sigara içmenin etkisi de olabilir. Tüm bu kötü görüntülerden kurtulmak için aşağıdaki ürünlerin kullanılması önerilir:

Opalescence Büyük Boy Beyazlatıcı Diş Macunu 133 g İncelemesi

Opalescence Büyük Boy Beyazlatıcı Diş Macunu 133 g diş macunu dişlerin beyaz görünmesi kaygısı sebebiyle hekim tavsiyesine uyarak kullanılabiliyor. Diş yüzeylerinde oluşan her türlü lekeyi gidererek dişlerin daha beyaz görünmesini sağlayan diş macunu içerdiği aromayla da dişe ferahlık verebiliyor. Zararlı madde kullanımından ötürü dişlerde oluşan lekelenme, sararma ve görüntü kirliliği beyazlatıcı diş macunu sayesinde giderilebiliyor.

Kullanıcılar diş macununun ilk başlarda diş beyazlatma konusunda etkili olamasa da uzun vadede diş beyazlatma konusunda etkili olabileceğini belirtiyorlar. Ayrıca sigara ve diğer zararlı maddelerin kullanımından doğan diş sararması ve lekelerini uzun vadede giderdiği belirtiliyor. Bu bağlamda ürün diş beyazlığı kaygısı yaşayanlar için çözümler sunuyor.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Dişleri beyazlatırken, iltihapların da giderilmesine yardımcı olur.
 • Dentin koruma sağlar.
 • Dişleri parlak gösterir.

Marvis Whitening Mint Diş Macunu İncelemesi

Marvis Whitening Mint Diş Macunu kullanıldığı dişlere ferahlık hissi vererek dişlerin zararlı etkenlerden de korunmasına yardımcı oluyor. Nane formüllü ve klasik formüllü özellikleri sayesinde kullanıcılara farklı alternatifler de sunan diş macunu kullanıcıların nefesini tazeleyerek her an diş fırçalamış gibi bir his veriyor. Özel beyazlatıcı formülü sayesinde beyazlık kaygısı olanların kaygılarına çözüm oluyor. Nane aromasının sağladığı ferahlık ve temizlik ürünü oldukça tercih edilebilir kılıyor.

Kullanıcılar Marvis Whitening mind diş macununun özellikle dişleri beyazlatma konusunda etkili olduğunu belirtiyorlar. Bununla birlikte dişlerin sadece beyazlatma kaygısıyla değil daha temiz ve sağlıklı olması açısından da desteklenmesi gerektiği ve bu sebeple farklı diş macunlarının da ara ara kullanılması gerektiğini söyleyenler mevcut.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Dişlerin beyazlığını sağlar.
 • Tasarımı oldukça kullanışlıdır.
 • Nane ferahlığı yayar.

Hassas Dişler İçin Diş Macunları

Hassas dişler için diş macunları, içeriklerindeki özel etkiyle, dişlerinizi yoğun şekilde korumayı amaçlar. Nitekim, kimi kez dentin çürüme dediğimiz göstergelerle, genetik faktörlerle, çevre etkisiyle, beslenme biçimiyle, yaşla yahut cinsiyetle ilgili olarak, dişlerdeki hassasiyetler değişebilir. Bu yönde, her rahatsızlığa karşı, o yönde yoğunlaştırılmış özel diş macunları kullanılacağı gibi, spesifik olanın dışında her türlü etkiyi de barındıran ergonomik ürünler de tüketilebilir. Hassas dişler için aşağıdaki ürünler özellikle tavsiye edilmektedir:

Sensodyne Hassasiyet & Diş Eti 1+1 Diş Macunu İncelemesi

Sensodyne Hassasiyet Diş Eti 1+1 Diş Macunu sıcak ve soğuk hassasiyeti olan dişler için tavsiye ediliyor. Günde iki defa etkili bir fırçalamayla hassas dişlerde rahatlama sağlanabiliyor. Ayrıca bu klinik olarak da kanıtlanmış durumda. Sensodyne hassasiyet diş macunu hassas olan dişler üzerinde kullanım sürecinde belirli bir koruyucu tabaka oluşturarak sıcak ve soğuk etkinliğini en aza indirebiliyor. Yine diş eti bölgelerinde oluşan plakları engelleyerek daha sağlıklı diş etine sahip olunmasını sağlıyor.

Ürünü genellikle diş ve diş eti hassasiyeti problemi yaşayanlar tercih ediyor. Bazı kullanıcılar ürünün ilk kullanımlarda bile etkili olduğunu kullanmaya devam ettikçe diş eti kanamalarına da iyi geldiğini belirtiyorlar. Bununla birlikte uzun süreli kullanımında diş boşluklarını doldurarak çürümelere karşı etkili olduğu da belirtiliyor.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Dişteki lekeleri gidermek için önerilmektedir.
 • Klinik testleri büyük bir özenle gerçekleştirilmiştir.
 • Diş plaklarını giderir.

Logona Hassas Diş Ve Diş Etleri İçin Papatya Özlü Organik Diş Macunu İncelemesi

Logona Hassas Diş ve Diş Etleri İçin Papatya Özlü Organik Diş Macunu komple bir diş bakımı vadeden bir ürün. Bu bağlamda herhangi bir diş rahatsızlığı bulunanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Diş macunu florür içermeyen yapısı ve homeopatik tedavi için uygun bir ürün olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca aşırı sıcak ve soğuk hassasiyeti olan dişlerin ağrılarının azalmasında da etkili olan diş macunu dişler etrafında koruma tabakası oluşturarak dişlerin daha rahat bir kullanımına olanak sağlar. Organik özellikteki papatya özü de diş minelerinin güçlenmesinde etkili oluyor.

Ürünü kullananlar özellikle hassasiyet problemlerinde ürünün etkili olduğunu belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar ise diş lekeleri üzerinde etkili olamadığını belirtiyor. Yine diş eti kanamalarında da etkili olduğunu belirten kullanıcılar bu bağlamda ürünü tercih etmeye devam edeceklerini söylüyorlar.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Alternatif tıbbı da içeren, yoğun bir kullanım önerilir.
 • Tedavi amaçlı diş problemleri için kullanılması isabetlidir.
 • İçinde papatya özüyle beraber, sadece doğal bitki özleri barındırır.

Sonuç

Diş macunu seçimi, yaşam kalitenizi arttırmanız açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden, öncelikle bir dişçiye başvurmanız ve en azından ayda iki defa kontrollere gitmeniz önerilmektedir. Dişlerinize yapılan erken teşhis, sizleri de zor duruma sokmayacaktır. Nitekim, dişler genetik faktörlerin de etkisiyle, biraz da soya çekimden kaynaklanan temel etkileri barındırmaktadır. Ailenizde dişlerinin bakımını yapan bireylerin olması gerektiği gibi, sizin de kendinize, eşinize, çocuklarınıza, annenize, babanıza; hatta, tüm sevdiklerinize kaliteli diş macunlarını tüketmelerini, diş kontrollerini yaptırmaları gerektiğini önermeniz gereklidir. Yine çocuklar için tercih edilen diş macunları tatlı ve renkli ürünler oldukları için sağlığa zararlı kimyasalların macunlarda bulunması yüksek bir ihtimal. Bu tehlikeyi de en aza indirmek için yine hekim tavsiyesi alarak çocuk diş macunu tercihi yapılması gerekiyor.

Sağlıklı yaşamak, gülmek, eğlenmek, mutlu olmak ve kendini gerçekten iyi hissetmek için dişlerin bakımı elzemdir. Dişler dış dünyayla bire bir girdiğimiz ilişkide, vitrin özelliği de taşırlar. O yüzden, onlara ayrıca dikkat etmek gereklidir.

Tepkiniz nedir?

Harika
0
Aşık oldum
0
Emin değilim
0
Aptalca
0

1 Yorum

 1. bu konuda iki tavsiyem olabilir birincisi White Glo marka diş macunu ikincisi ise Nişantaşı’nda bulunan Diş Hekimi Dr. Abdulkadir Narin https://dentnis.com

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %