(2023) En İyi Maden Suyu Hangisidir: Tavsiyeler ve İncelemeler

Bazen yaz aylarında içimizi serinletmesi için bazen de yemeklerden sonra yaşadığımız hazımsızlık sebebiyle maden suyu tüketiriz. Bazen de içine atılan bir dilim limon ve nane yaprağı ile kahvelerimizin yanına eşlik eden lezzetli bir seçenek olabilir maden suyu.

Türkiye coğrafi konumu sebebiyle adeta maden suyu cennetidir. Normal sudan sonra tüketilebilecek en sağlıklı içecek olan maden suyunun farklı aromalar ile tatlandırılmış olanları da vardır. Çok sağlıklı bir içecek olan maden suyu solunum, ter ve idrar ile kaybedilen minerallerin geri kazanılması yönünde yardımcıdır.

Maden Suyu Nasıl Oluşur?

Yeryüzünde biriken erimiş kar ve yağmur suları kendine bir şekilde yol bularak yeraltının derinliklerine sızar. Genellikle bu sızıntı kayaçların çatlak ve yarıkları vasıtasıyla gerçekleşir. Kar ve yağmur suyunun bu yolculuğu bazen 100 yılı bile bulabilir. Yerin derinliklerinde süzülerek biriken bu sular, hazne kayaçta yani rezervuarda depolanır. Rezervuar basıncın ve sıcaklığın yüksek olduğu bir yerdir. Bu nedenle su basınç ve sıcaklığın etkisi ile yukarı doğru harekete geçer. Kaynak şeklinde yüzeye çıkan bu su kayaçlar üzerindeki mineralleri de depolayarak ilerler. Maden suyu yeryüzüne yolculuk sırasında hangi kayaçlar ile temas halinde ise içerdiği mineraller de buna bağlı olarak değişecektir. Örneğin; maden suyu kireçtaşı rezervuarından geliyorsa doğal olarak bikarbonat ve kalsiyum bakımından zengin olacaktır.

En lezzetli maden suyu: Kula Maden Suyu
En çok tercih edilen: Beypazarı Sade Soda
En iyi yumuşak içimli: Perrier Soda
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Soda 1

Maden suyunun Özellikleri Nelerdir?

Maden suyu koruma altında olan fiziksel ve jeolojik yeraltı sularından elde edilir. Bazen kuyu açılarak bazen de kaynaktan doldurularak elde edilen maden sularının çözünmüş katı madde içeği ise en az 250 ppm olmalıdır. Maden suyu içeriğine bakıldığında; gaz, elementler ve mineral tuzlar bulunur. Maden suyunu normal sudan ayıran en önemli özellik de içeriğidir. 250-500 ppm değerindeki maden suları düşük mineral değerine sahiptir. Yüksek mineralli maden suları ise 1500 ppm’den fazla mineral içerir. Maden suyu içerisinde bulunan mineraller ve/veya eser elementler en az 1000 mg/L’dir. Karbondioksit miktarı ise 250 mg/L’dir. Maden suyu yeryüzüne teknik yöntemler ile çıkarıldığında ya da kendiliğinden çıktığında sıcak ya da soğuk olabilir. Tam bir mineral deposu olan maden suyunun sağlığa faydaları ise saymakla bitmez.

Maden Suyu içeriğinde bulunan mineraller;
Sodyum: Vücudun uyarı iletimini destekler, asit-baz dengesini korur.
Florür: Diş ve kemik sağlığına faydalıdır.
Kalsiyum: Kanı pıhtılaştırır, sinir uyarılarının iletimini sağlar, diş ve kemik sağlığını güçlendirir.
Sülfat: Sindirim sistemi, safra kesesi ve mideyi korur.
Potasyum: Vücudun su dengesini korur, hücre metabolizmasında görevlidir.
Magnezyum: Vücudun kalp, sinir ve kas sağlığını korur, enerji üretir.
Potasyum: Hücre metabolizması ve vücudun su dengesini sağlamada görevlidir.
Bikarbonat: Sindirim sistemini düzenler.
İyodür: Tiroid bezi fonksiyonlarını düzenler.

Maden Suyunun İnsan Sağlığına Faydaları

 • Maden suyu kalorisizdir. Bu nedenle diyette olanlar için sağlıklı ve harika bir içecek olabilir.
 • Bikarbonat bakımından zengin olan maden suyu kabızlık, hazımsızlık ve şişkinlik problemlerine iyi gelir.
 • Vücutta biriken tuzun atılmasında maden suyu oldukça faydalıdır. Ödem attırıcı etkisi ile dikkat çeken maden suyu adet döneminde olan kadınların vücut şişkinliğini de azaltır.
 • Magnezyum, potasyum, kalsiyum, fosfat dengesini düzenler.
 • Maden suyu cildi güzelleştirir, nemlendirir ve kırışıklıkları azaltır. Cildi canlandırarak sivilce problemi ile mücadele eder. Selülitlerin azalmasını sağlar. Kolejen üretimini destekleyen maden suyu ciltte oluşan koyu renklerin ortadan kalkmasında etkilidir.
 • Kemik yapısını güçlendiren maden suyu vücudun genel sistemini güçlendirerek, kalp, damar ve kemik sağlığını düzenler. Meme kanseri riskini azaltır. Prostat ve kalp rahatsızlıklarını önlemede de etkilidir.
 • Hamilelik döneminde olan kadınların vücudu normalden daha fazla mineral ihtiyacı duyar. Bu dönemde sıklıkla karşılaşılan diş ve kemik kayıpları riski ise maden suyu ile azaltılabilir.
 • Yaşın ilerlemesi ile meydana gelen kemik erimesi de maden suyu ile azaltılabilir. Düzenli spor yapan kişilerin kemik sayısında artış sağlanmasında etkilidir.
 • Hafıza üzerinde olumlu etkiler yapan maden suyu konsantrasyonu arttırır.
 • Maden suyu beyindeki elektrotları dengeler. İçeriğindeki mineral zenginliği sebebiyle Alzheimer riski azalır.
 • Zengin mineral içeriği sayesinde büyüme çağındaki çocukların kemik gelişimini destekler.
 • Maden suyu kan basıncının dengelenmesinde ve korunmasında da etkilidir. Kötü kolesterolü düşürür.
 • İçeriğindeki zengin mineraller sayesinde saçlara parlaklık kazandırarak güçlendirir.
 • Özellikle yaz aylarında çok terlemeden kaynaklı kaybedilen mineral maden suyu ile geri kazanılabilir.
 • Vücuttaki yorgunluğu alır ve dinlendirir. Doygunluk hissi yaratarak uzun süre tok hissedilmesini sağlar.

En Iyi Soda 3

Maden Suyu Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Maden suyunun faydalarından en iyi şekilde yararlanmak ve lezzetli bir içim deneyimi yaşamak için satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Doğallığı ve Güvenilirliği

Maden sularının bazıları yeraltından doğal olarak kendiliğinden çıkar ve direkt olarak şişelenir. Maden suyu satın alırken tamamen doğal olduğundan emin olmalısınız. Herhangi bir katkı, tatlandırıcı ve boyar madde içermemesi de önemli bir detaydır. Üretim aşamasında maden suyunun el değmeden şişelenmesi; yeraltından çıktığı gibi sofralarımıza gelmesi anlamına gelir. Nitrit ve bakteri barındırmayan maden suları tercihiniz olmalıdır. Şeker ilavesiz, koruyucusuz olan maden suları sağlığınız için doğru seçimdir.

Tuz Oranı

Maden suyunun tuz oranının düşük olup olmaması da sizin için önemli bir detaydır. Eğer diyetteyseniz ya da sodyum diyeti yapıyorsanız maden suyunun içeriğini kontrol etmelisiniz. ”Sodyum diyetine uygundur” uyarısı bulunan ürünler; hamileler, tansiyon hastaları ve diyet yapanlar için daha uygun olacaktır.

Mineral Zenginliği

Maden suyunun mineral bakımından çok zengin olması da önemlidir. Genel sağlığınız üzerinde olumlu etkileri bulunan maden sularının her birinin mineral özellikleri farklıdır. Ürünleri karşılaştırarak sizin için en sağlıklı olan markayı tercih edebilirsiniz. Örneğin; kas kramplarından yakınıyorsanız magnezyum oranı yüksek olan bir maden suyu tercih edebilirsiniz. Ya da kemik gelişiminin artması isteniyorsa kalsiyum oranı yüksek bir maden suyu tüketilebilir.

En Iyi Soda 5

En İyi Maden Suyu Tavsiyeleri

Eğer sağlığınız için düzenli olarak maden suyu tüketen biriyseniz size özel derlediğimiz en iyi maden suyu tavsiyelerimize göz atabilirsiniz. Dilerseniz ürünleri zahmetsizce satın alarak keyifli bir içim deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kula Maden Suyu

Kula Maden Suyu

Artıları
 • El değmeden üretiliyor
 • Zengin mineralli içeriğe sahip
 • Çok lezzetli
Eksileri
 • Yok

Kula Maden Suyu Soda Ege’nin dağ esintisini sofralarınıza getirir. Manisa’nın Kula ilçesinde bulunan tesislerde el değmeden üretilen bu maden suyu son model makineler ile işlenir. Türkiye’nin en modern ve teknolojik tesisinde üretilen Kula maden suları keskin tadı ve kalitesi ile ön plandadır. Zengin mineralli içeriği ile öne çıkan bu maden suyu özellikle kalsiyum ve magnezyum açısından yüksek değere sahiptir.

Kula Maden Suyu deneyenler diğer markalardan çok farklı bir lezzete sahip olduğunu söylüyor. Enfes bir içim sunan bu maden suyu şık bir şişe tasarımına da sahip. Fiyatı ise normal.

Inişdibi Sade Soda

Freşa Inişdibi Sade Soda

Artıları
 • Sodyum oranı çok düşük
 • Tansiyon hastaları ve sodyum diyeti yapanlar için uygun
 • Lezzetli
Eksileri
 • Yok

Inişdibi Sade Soda temiz içeriği ve lezzeti ile dikkat çeker. Bu maden suyunda bakteri ve nitrit bulunmaz. Özellikle sodyum diyeti yapanlar için çok ideal olan Freşa Inişdibi Sade Soda 20 mg’dan az sodyum içerir. Zengin mineral içeriği sayesinde sağlıklı içim sunan bu maden suyu kaynağından direkt şişelenir.

Inişdibi Sade Soda deneyimleyenlerin yorumlarını incelediğimizde bu markanın en sağlıklı ve iyi tercih olduğunu söyleyenler var. Özellikle sodyum diyetinde olanlar için tercih sebebi olmuş. Tuzsuz içeriği sayesinde tansiyon hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor. İçimi ise çok lezzetli ve bu maden suyu tek kelime ile kalite kokan bir ürün. Fiyatı normal.

Beypazarı Sade Soda

Beypazarı Sade Soda

Artıları
 • Yüksek mineralli
 • El değmeden üretiliyor
 • Lezzetli
Eksileri
 • Yok

Beypazarı Sade Soda doğal mineraller ile zengin bir içeriğe sahiptir. Kaynağı Ankara Beypazarı olan bu maden suyu yerin derinliklerinden çıkar. Tamamen doğal bir konumdan yeryüzüne çıkan bu maden suyu şişelenene kadar mineral değerinden hiçbir şey kaybetmez. El değmeden üretilir ve içeriğindeki mineraller çoğu maden suyuna oranla daha yüksektir. Magnezyum, kalsiyum, amonyum ve potasyum bakımından zengin bir içeriğe sahip olan bu maden suyunun sodyum miktarı ise düşüktür.

Beypazarı Sade Soda deneyimleyenlerin yorumlarına baktığımızda içimi kolay ve rahatlatıcı olan bu ürün beğeniliyor. Normal bir fiyatla karşımıza çıkan bu maden suyu Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan biri. Bu maden suyunu tercih edenler lezzetinden ve yüksek mineralli olmasından dolayı üründen çok memnun.

Kınık Doğal Soda Maden Suyu

Kınık Doğal Soda Maden Suyu

Artıları
 • Sert içimli
 • Mineral bakımından zengin
 • Lezzetli
Eksileri
 • Hafif içimli sevenler beğenmeyebilir

Kınık Doğal Soda Maden Suyu Bursa’nın derinliklerinden çıkan bir lezzettir. Sağlığa fayda sağlayan mineraller bakımından zengin olan bu maden suyu birçok kişi tarafından severek tüketilir. Fiyatı ise normal.

Kınık Doğal Soda Maden Suyu deneyimleyenlerin yorumlarına baktığımızda gayet beğenildiğini gördük. Sert içimi, hazımsızlığa iyi gelmesi ve lezzeti bakımından beklentiyi karşılayan bu maden suyu mineral bakımından da oldukça zengin.

Uludağ Doğal Zengin Mineralli Maden Suyu

Uludağ Doğal Zengin Mineralli Maden Suyu

Artıları
 • İçim sertliği iyi
 • Lezzetli
Eksileri
 • Biraz Pahalı

Uludağ Doğal Zengin Mineralli Maden Suyu keşiş dağı lezzetini sofralarınıza getiren bir üründür. Kalsiyum, magnezyum, bikarbonat, florür bakımından oldukça zengin olan bu maden suyunun içeriğinde diğer mineraller de dengeli şekilde yer alır.

Uludağ Doğal Zengin Mineralli Maden Suyu deneyenler tarafından beğenilen bir ürün. Yumuşak içimi, rahatlatıcı etkileri ile ön planda olan bu maden suyu fiyat olarak biraz pahalı.

Sarıkız Sade Soda (Alaşehir)

Sarıkız Sade Soda (alaşehir)

Artıları
 • Tuz oranı düşük
 • Mineral bakımından zengin
Eksileri
 • Klor tadı alan kullanıcılar mevcut

Sarıkız Sade Soda (Alaşehir), Manisa’dan sofralarımıza gelen bir lezzettir. Mineral bakımından zengin olan maden suyunun tuz oranı düşüktür. Bu maden suyunu tüketenler rahat içimini ve lezzetini beğeniyor. Ancak bazı tüketiciler bu maden suyunda klor tadı aldıklarını söylüyor. Fiyatı ise normal.

Avşar Mango Ananas Aromalı Soda

Avşar Mango Ananas Aromalı Soda

Artıları
 • Doğal mineralli
 • Ananas ve mango aroması içeriyor
Eksileri
 • Yok

Avşar Mango Ananas Aromalı Soda yoğun meyve lezzetleri ile zenginleştirilmiştir. Mango ve ananas meyvelerinin eşsiz tatlarını içinde barındıran bu doğal mineralli gazlı içecek akşam yemeklerinize eşlik edebileceği gibi, gün içerisinde içinizi ferahlatıcı minik bir mola olarak da tüketilebilir.
Avşar Mango Ananas Aromalı Soda deneyenler tarafından keyifle içiliyor. Mineral bakımından zengin olması da bu ürünün beğenilen özellikleri arasında yer alıyor. Şişe tasarımının estetik görünümü ile de dikkat çeken bu maden suyunun fiyatı biraz yüksek ancak lezzeti ile hakkını veren bir ürün. Dilerseniz bu markanın farklı meyvelerle zenginleştirilmiş çeşitleri arasından da seçim yapabilirsiniz.

Perrier Soda

Perrier Soda

Artıları
 • Koruyucu içermez
 • Kalori ve şeker bulundurmuyor
 • Düşük tuz oranına sahip
Eksileri
 • Pahalı
 • Klasik maden suyu sertliğinden uzak

Perrier, Fransa’dan gelen kıarbonatlı bir içecektir. İçeriğindeki dengeli mineral oranı ve canlı kabarcıkları ile 150 yılı aşkın süredir içecek tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Şık, canlandırıcı ve ferahlatıcı bir tat sunan Perrier, kalorisi olmayan, şeker içermeyen kıarbonatlı içecekler için mükemmel bir alternatiftir. Sadece susuzluğu gidermekle kalmaz, aynı zamanda kokteyller ve içecek tarifleri için de idealdir. San Pellegrino ile karşılaştırıldığında klasik maden suyu tadına daha yakındır.

Freşa Karpuz Çilek Aromalı Meyveli Soda

Freşa Karpuz Çilek Aromalı Meyveli Soda

Artıları
 • Gerçek meyve aroması
 • %100 pancar şekeri kullanması
Eksileri
 • Yok

Freşa Karpuz Çilek Aromalı Meyveli Soda içinizi ferahlatan lezzeti ve enfes kokusu ile sizi etkisi altına alır. Doğal maden suyu, meyvelerin gerçek aromalarının harmanlanması ile formüle edilen bu maden suyu %100 pancar şekeri ile tatlandırılmıştır. Sağlıklı ve lezzetli içimi ile öne çıkan Freşa Karpuz Çilek Aromalı Meyveli Soda zengin mineralli içeriği ile enerjinize enerji katar. Doğal maden suyunun kendinde bulunan tuz miktarı dışında tuz ilavesi içermez. Fiyatı sade maden suyu markalarına göre biraz yüksektir.

Bor Doğal Maden Suyu

Bor Doğal Maden Suyu

Artıları
 • Düşük tuz oranına sahip
 • Sodyum diyetine uygun
 • Lezzetli
Eksileri
 • Bulmak zor

Bor Doğal Maden Suyu düşük tuz oranı ile dikkat çeker, sodyum diyetine uygundur. Kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin olan bu maden suyu zengin mineralli içeriği ile ön plandadır. Bu maden suyunu deneyimleyenler asitli ve lezzetli bir içime sahip olmasından dolayı da beğeniyor. Fiyatı ise normal.

Beypazarı Limon Aromalı Soda

Beypazarı Limon Aromalı Soda

Artıları
 • Ferahlatıcı bir lezzet sunuyor
 • Zengin mineral içeriğine sahip
 • Limon aromalı
Eksileri
 • Yok

Beypazarı Limon Aromalı Soda doğal mineraller ile zenginleştirilmiş içeriği ile dikkat çeker. Ankara Beypazarı kaynaklı olan bu maden suyu el değmeden üretildiği için sağlıklı bir içim sunar. %100 şeker pancarı ile tatlandırılan bu maden suyunun içeriğindeki limon aroması içinizi serinletecek, ferah bir içim deneyimi yaşatır. Düşük sodyum miktarı, kalsiyum, magnezyum, potasyum, amonyum bakımından zengin olması, yoğun lezzeti ile özellikle yaz sıcaklarında birçok kişinin tercihidir. Beypazarı Limon Aromalı Soda sade olan formuna göre fiyat olarak daha yüksektir.

San Pellegrino

San Pelle Grino San Pellegrino

Artıları
 • Lezzetli
 • Magnezyum ve kalsiyum bakımından zengin
Eksileri
 • Çok pahalı
 • Klasik maden suyu sertliğinden uzak

San Pellegrino maden suyu adını çıkarıldığı bölgeden almıştır. S. Pellegrino İtalyan Alpleri’nin eteklerinde yer alan bir bölgedir. Val Brembana bölgesinde doğal olarak akan bu doğal ve kaliteli, mineralli su mineral tuzları ile zenginleştirilmiştir. Gazlı bir içim sunan San Pellegrino maden suyu kalsiyum ve magnezyum bakımından son derece zengin bir içeriğe sahiptir. Doğal şekilde oluşan minerallere karbon dioksit eklendiğinde San Pellegrino maden suyu kendine has gazlı ve köpüren yapısına kavuşturulur. Hafif acımsı tadı, kokusu ve lezzeti dünyada ün kazanmasında etkili olmuştur. San Pellegrino maden suyu çok yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkar.

Terme di Crodo Mojito

Terme Di Crodo Mojito

Artıları
 • Gerçek limon parçacıklı
 • Boyar madde ve koruyucu içermiyor
 • Lezzetli
Eksileri
 • Bulması zor

Terme di Crodo Mojito lezzetini limon ve nanenin eşsiz ahenkinden almıştır. İtalyan kalitesi ile üretilmiş olan bu maden suyu koruyucu ve boyar madde içermez. Doğal maden suyu, gerçek limon parçacıkları, konsantre limon suyu, limon posası, doğal aromalar ve tatlandırıcılar ile enfes bir içim ortaya çıkmıştır. Terme di Crodo Mojito deneyimleyenler tarafından çok beğenilen ve mükemmel lezzete sahip olan bir maden suyu. Alışılagelmişin dışında, güçlü bir lezzet arayışında olanlar mutlaka denemeli. Fiyatı biraz yüksek.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Soda 5

Maden Suyu Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Suya alternatif en sağlıklı içeceklerin başında gelen maden suyu gönül rahatlığı ile her gün tüketilebilir. Eğer maden suyunun içeriğindeki tüm minerallerden fazlasıyla yararlanmak istiyorsanız bardağa dökmeden kendi şişesinde tüketmelisiniz. Çünkü maden suyu bardağa döküldüğünde köpürür ve içeriğindeki karbondioksit gazı açığa çıkar. Böylece maden suyunun tüm faydalarından eksiksiz şekilde nasiplenebilirsiniz.

Maden suyu ile güne başlayabilirsiniz. Güne maden suyu içerek başlamak sizi daha dinç ve ferahlamış hissettirebilir. İster gün içinde ya da akşam saatlerinde maden suyu tüketerek rahatlayabilirsiniz. Günde bir şişe maden suyu tüketmek sağlığınız için faydalı olacaktır. Ancak maden suyu yemeğin hemen ardından tüketilmemelidir. Yemekten hemen sonra maden suyu içmek daha fazla şişkinlik ve hazımsızlık yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle yemekten sonra en az 1 saat beklenmeli ve maden suyu tüketilmelidir.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Doç. Dr. Muhammed Keskin’in ilgili videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Kendinize Bir Bardak Churchill Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Churchill, maden suyuna farklı bir lezzet katmak isteyenler için harika bir tercih olabilir. Maden suyunu sade olarak tüketmekten hoşlanmıyorsanız Churchill hazırlayarak mineral ve C vitamininin birleşimini deneyimleyebilirsiniz.

Bu tarifi hazırlamak için ise tek ihtiyacınız olan; bir şişe sade maden suyu, yarım çay kaşığı tuz ve 1 adet limonun suyu. Malzemelerin miktarını kendi damak zevkinize göre de ayarlayabilirsiniz elbette.

Ama bu basit görünen içeceğin de tabii ki bir püf noktası var! Malzemelerin hepsini aynı anda bardağa eklemiyoruz. Önce bir limonun suyunu güzelce sıkalım ve üzerine tuzu ekleyip iyice eriyene kadar karıştıralım. Son olarak bir şişe maden suyunu bardağa boşaltalım, işte Churchill hazır! 🙂 Sunum düşkünüyseniz bardağınızı taze ve yemyeşil nane yaprakları ve ince limon dilimleri ile süsleyebilirsiniz.

Neden Maden Suyu Şişelerinin Rengi Yeşil, Merak Ediyor musunuz?

Maden suları mineral bakımından zengin olan içeceklerdir. Maden sularının içindeki mineraller güneş ışığına maruz kalınca zarar görebilir. Güneşin yakından görünümü kırmızı renklidir. Kırmızının karşıtı ise yeşil olduğundan güneş ışınlarını daha etkisiz hale getirir. Kırmızının nötrleşmesi ise güneş ışınlarının maden suyu içerisindeki minerallere zarar vermesinin önüne geçer.

En Iyi Soda 2

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bu yazımızda sizleri Türkiye’nin en lezzetli maden suları ile buluşturduk. Hatta tüm dünyada öne çıkan önemli markalara da yer vermeye çalıştık. Maden suyunun saymakla bitmeyen faydalarını okuduktan sonra bu şifa kaynağı içeceğe daha fazla şans vermeye ne dersiniz? Maden suyu ile farklı içecek tarifleri de hazırlayabilir, yaz aylarında içinizi serinletecek lezzetler elde edebilirsiniz. O zaman ne duruyorsunuz sizin için derlediğimiz en kaliteli, sağlıklı ve enfes maden suları arasından tarafınızı seçin! 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

Danışılan / Alıntı Yapılan

 • Doç. Dr. Muhammed Keskin
  Kardiyoloji Uzmanı

  Meslek hayatıma 2006 yılında Türkiye 33.sü olarak girdiğim Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başladım. 2012 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında Türkiye 35.si olarak Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji ihtisasına başladım. İhtisasım boyunca asıl ilgi alanım Girişimsel Kardiyoloji ve damar açma işlemleri oldu ve ciddi sayıda vaka tecrübesi kazandım. İhtisasımın sonunda alanımla ilgili 40’tan fazla uluslararası makalem yayınlanmış oldu ve Türk Kardiyoloji Derneği tarafından yapılan Board Sınavını başarıyla geçtim. 2021 Yılında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı olarak atandım ve halen Medicana Ataşehir Hastanesindeki görevime devam ediyorum.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir