KozmetikSağlıkSeyahat

20 En İyi Güneş Kremini İnceledik: Cilt Tipinize Uygun Güneş Kremi Tavsiyesi

Yaz mevsimi en çok sevilen ve gelmesi beklenen mevsimler içindedir. Doyasıya tatil yapmak isteyenler için yaz mevsimi gelmesi iple çekilir. Güzel bir yaz ve iyi bir tatil yapabilmek için bir taraftan planlar yaparken bir taraftan da güneşi zararlı ışınlarından korunmanın yolları araştırılır. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için en değerli giysimiz olan cildimiz için en etkili ve iyi güneş kremlerinden kullanabiliriz.

Güneş kremi tercih ederken cilt yapısına uygun güneş kremi tercih etmeniz en doğru olanıdır. Cildimize uygun güneş kremi seçerken iyi bir dermatologtan yardım almak gerekir. Uzman desteği olmadan gelişigüzel ürün kullanmanız cildinizde istenmeyen sorunların oluşmasına yol açabilir.

SPF yani güvenlik koruma faktörü içerikli ürünleri kullanmanız güneşin zararları etkilerini en aza indirmede maksimum destek sağlamaktadır, kısaca SPF ne demek, ve başka nelere dikkat etmelisiniz ona bakalım.

SPF Değeri Ne Anlama Geliyor, Hangisini Tercih Etmelisiniz?

SPF yani Sun Protection Factor diğer bir ismiyle güneşten koruma faktörü olarak tanınan bu değer, güneşin zararlı etkilerinin ne dereceye kadar engellendiğini gösteren değerdir. Örnekle açıklayacak olursak SPF değerine bakılırken 30+ üzeri olan güneş koruyucu ürünlerin tercih edilmesi uygun olur. SPF değeri 15 olan bir ürün %94 koruma sağlarken SPF değeri 30 olan güneş koruyucu bir krem % 97 kadar koruma sağlayabilmektedir. SPF değeri ne kadar yüksek olursa o derecede güneşin zararlı etkilerinden korunmak çok daha iyi şekilde mümkün olabilmektedir.

SPF değeri artışına bağlı olarak güneşin yakıcılık etkisi de o oranda azalır. SPF değeri güneşin ultraviyole ışınlarına koruma oranını göstermektedir.

Güneşli bir havada dışarıya güneş koruma kremi kullanmadan çıkan bir kişi 15 dakika gibi kısa bir sürede cildinde kızarma ile karşılaşır. SPF değeri 10 gibi bir güneş kremi kullanıldığında güneşten korunma süresi 150 dakikaya kadar çıkmaktadır. Cildi hassas olan kişiler için bu oran % 50 üzerinde olmalıdır. Yani 50+ üstü SPF değeri olan güneş koruyucu ürünler tercih edilmelidir.

UVA ve UVB Işınları Nelerdir, Güneş Kremi Alırken Neden Dikkat Etmelisiniz?

Güneş kremi satın alırken SPF değer dışında UVA ve UVB ışınlarına karşı ürünün koruma özelliğinin bulunup bulunmadığına da dikkat edilmelidir. UVA ışını yerine PPD, PA ve broad spectrum gibi terimler de kullanılmaktadır. Cildin çabuk kırışmasını ve yaşlanmasını önlemek adına bu hususlara dikkat edilmesi son derece önemlidir.

UVA ve UVB ışınları cilt üzerinde pek çok tahrişlere kötü sonuçlara yol açar. Cildin çabuk yaşlanması, nem seviyesinin düşmesi, lekeler oluşması bu ışınların zararlı etkilerinden kaynaklanmaktadır. Bu ışınların zararlı etkilerinden korunmak için etkili bir güneş kremi kullanılması gerekir. Güneş kremi seçimi ultraviyole ışınlarının etkisinden en iyi şekilde korunmak için önemlidir. Güneş kremi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Seçtiğiniz güneş kremi cilt yapınız uygun şekilde olmalıdır. Yağlı cilt yapısı olan kişiler için jeli köpük ya da krem kıvamında olan su bazlı ürünler tercih edilmesi daha doğru olur. Kuru ve hassas ciltler için nemlendirici özelliği bulunan sıvı ve losyon şeklinde olan ürünler tercih edilmeli, karma cilt yapısında olanlar için tüm cilt yapısına uygun olan ürünler tercih edilebilir.
  • Seçeceğiniz güneş kremi en az 30 faktör düzeyinde olmalıdır.
  • Seçilen güneş kremi koruma dışında cilt sorunlarına karşı bakım yapacak özellikte olmalıdır.
  • UV ışınlarına karşı filtreli olmalıdır.
  • Suya dayanıklı olan kaliteli ürün tercih edilmelidir.
  • Ürün içeriğindeki ham maddelerin yetkin özellikte olması gerekir.

Yüz İçin Ayrı Güneş Kremi Almalı mısınız?

Güneş kremi satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları saydık. Bu hususlara dikkat ederek kendinize uygun ve doğru güneş kremi seçimini yapabilirsiniz. Bu hususlara dikkat etmeniz güneş kremi seçiminde yeterli olacaktır. Çok pahalı ürünlere para vermenize gerek kalmadan doğru ürün seçiminde bulunarak cildiniz için en doğru ürünü satın almanız gerekir.

Bununla birlikte güneş kremi satın alırken yüz için ayrı satılan güneş kremleri bulunsa da hemen aynı işlevi gördükleri için vücut için ayrı yüz için ayrı güneş kremi almanıza gerek yoktur. Sadece cilt yapınızın durumuna uygun güneş kremi olmasına dikkat etmeye çalışın. Unutmadan söylemek gerekirse cildinizi en iyi şekilde korunmanın yolu güneşten mümkün olduğunca uzak kalmak ve pamuklu giysi giyimi, şapka kullanımı gibi kıyafet seçimine dikkat etmek en güzel korumayı sağlayacaktır. Bunlara dikkat ederek güneşe maruz kaldığınız durumlar için etkili güneş kremi alınmasında fayda vardır.

Güneş Kremi Ne Zaman Ne Sıklıkla Sürülmelidir?

Güneş kremi kullanılması gerekli olan zamanlarda, kullanacağınız ürünün doğru zamanda ve doğru şekilde kullanılması önemlidir. Tatile çıktınız, denize girmeden önce ya da dışarı çıkmadan önce güneş kreminizi yarım saat önceden sürmeniz gerekir. Güneş kremi evden çıkmadan yarım saat önceden cilde sürülmelidir. 2 yemek kaşığı kadar güneş kremini tüm vücudunuz için kullanabilirsiniz.

Güneşin zararlı ışınları başta cilt lekeleri, kırışıklık olmak üzere hızlı yaşlanma ve cilt kanseri gibi pek çok zararlı etkiye neden olmaktadır. Bu etkilerden korunmanın en güzel yolu etkili bir güneş kremi kullanmaktır. Güneşte kalma durumunuza göre güneş kremini 2 saat arayla kullanmanız gerekir. Sık terleyen biriyseniz daha az sürede de güneş kremini tekrar uygulayabilirsiniz.

Güneşin zararlı etkileri sadece çok güneşli zamanlarda değil bulutlu havalarda dahi etkisini göstermektedir. Bu bakımdan dışarı çıktığınız her durumda uygun miktarlarda güneş kremi kullanmanız yararınıza olacaktır.

En İyi Güneş Kremleri

Leke Karşıtı Güneş Kremleri

Solante Lekeli Ciltler İçin Güneş Koruyucu İncelemesi


Cilt lekeleri vücutta güneşin etkisiyle birlikte oluşmaktadır. Fazla güneşte kalarak, güneşe karşı koruyucu bir krem kullanılmadığı takdirde ciltte güneş lekeleri meydana gelebilir. Lekelere karşı koruyucu etkili güneş kremi olarak Solante lekeli ciltler için güneş koruyucu krem kullanılabilir. Ürün içeriğine baktığımızda ürün leke sorunu yaşayan kişiler için üretilmiş bir kremdir. içeriğinde gluten, sülfat, paraben, polietilen glikol (PEG) ve sentetik kokular yoktur. Bununla birlikte, ürün açıklamalarında bütün cilt tipleri ile uyumlu olarak belirtilse de içeriğindeki glyceril stearate sebebiyle vücutta, özellikle yağlı cilt tiplerinde bazen akne yapabildiği de gözlemlenmiştir.

Ürün düzenli kullanıldığında yeni leke oluşumlarına karşı koruyuculuk sağlarken aynı zamanda eski lekelerin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Ürünün düzenli kullanımı sonucunda cilt lekeleri ve yaşlanma belirtilerine karşı savaş açtığı düşünülmektedir, ayrıca cildin nemlenmesinde de etkilidir.

Roc Soleil SPF 50+ Koruyucu – Kahve Leke Karşıtı Krem İncelemesi


Ciltteki leke oluşumlarını önlemek için etkili ürünlerden birisi de Roc 50 SPF leke karşıtı kremdir. Ciltte yer alan kahverengi lekeler güneşin yol açtığı zararlı etkiler sonucunda oluşmaktadır. Bu kahverengi leke oluşumlarını önlemede yardımcı olmak için bu ürün etkili bir şekilde yardımcı olabilmektedir. İçerisinde az miktarda bulunan sıvı cilde hızlı bir şekilde nüfus eder. Beyaz kalıntı bırakmayacak şekilde etki eder. Hassas ciltlerde dahil olmak üzere tüm cilt yapılarına uygun olacak şekilde üretilmiştir. İçerisindeki yararlı bileşenler sayesinde cilt daha genç ve canlı bir şekilde görülmektedir. Ürünü güneşe çıkmadan önce, yüzdükten sonra, terledikten sonra ve kurulandıktan sonra yeniden uygulamanız gerekmektedir. Anti alerjik etki sağlamakta, metalik görünümde bir üründür.

Roc Soleil sizi ve cildinizi UVA/UVB ışınlarından korurken, vücudunuzda leke yapmaz ve yağlı dokuya sahip bir ürün değildir bu yüzden makyaj bazı olarak da günlük bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Güneş Kremleri

Solante Acnes Tinted Sun Care Lotion Spf50+ İncelemesi


Yağlı ciltler sivilce oluşumuna en uygun cilt tipidir. Yağlı cilt yapısı için özel içerikli formülü ile ürün en iyi şekilde cilde etki etmekte ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olmaktadır. Akne ve akneye eğilimli cilt yapıları için etkili bir ürün olarak bilinir. Ürün içeriğindeki üstün bileşenler sayesinde yağlı ciltlerin en iyi şekilde güneşten korunmasını sağlamakta akne oluşumlarını gidermede etkilidir. Renkli yapısı sayesinde kapatıcı etkisi de sağlamaktadır. Ultraviyole ışınlarına karşı koruma etkisi sağlayan bir üründür. Antibakteriyel etkisiyle bakteri ve mantar oluşumunu önlemede etkilidir. Ciltte sebum etkisi sağlayarak yeni akne oluşumlarını önlemede etkilidir. Matlaştırıcı etki fazla miktarda yağ üretimi akneli cilt yapısı için sorun oluşturmaktadır. Ürün içeriğindeki yağ emici maddeler ciltteki fazla yağın emilip hapsedilmesinde etkilidir.

Solante acnes içeriğindeki eşsiz formülü sayesinde serbest oksijen radikallerinin giderilmesinde etkilidir. Bu sayede ciltteki leke ve hasar oluşumu önlenirken bir taraftan da anti- Aging etkisi sağlamaktadır. Ultra nemlendirici etkisiyle yumuşatıcı etki sağlamaktadır. Bu sayede cilde yumuşak ve ipeksi bir görünümde sağlamaktadır.

Capicade SPF 50+ Yağlı Akneli Ciltler Güneş Koruyucu Krem İncelemesi


Güneşin zararlı etkileri cilt üzerinde olumsuz pek çok etki sağlamaktadır ve güneşin zararlı etkilerinden korunmada Capicade SPF 50+ güneş koruyucu krem önemli etkiler sağlamaktadır. İçeriğindeki özel formülü sayesinde güneşe karşı yüksek faktörlü etki sağlamaktadır. Ürün güneşin zararlı etkilerinden kaynaklanan cilt hasarlarını gidermede etkilidir. Cildin daha nemli olmasını ve aynı zamanda yenilenmesini sağlamaktadır. Ultraviyole ışınlarına karşı üstün koruma sağlayan içeriklere sahip bir üründür. Yağlı cilt yapıları için özel formüle edilmiş bir üründür. Cildin yağ dengesinin sağlanmasında etkilidir. Cildin daha çok sıkılaşmasında etkilidir. Bu sayede gözeneklerin küçülmesine yardımcı olmaktadır. Cildin nemlenmesini sağlayarak cildin tahriş olmasının önüne geçmektedir.

Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremleri

Solante Antiox Sun Care Lotion SPF50+ İncelemesi


Solante Antiox, bu ürünüyle 30 yaş üzeri kullanıcıları hedefliyor, içeriğindeki kırışık önleyici bileşenler sayesinde sizi güneş ışınlarından ve güneş ışınlarının sebep olduğu yaşlanmadan koruyor, cildinizin genç ve pürüzsüz kalmasını sağlıyor. Pregna ve Pigmenta ürünlerine göre daha az yağlı fakat yoğun bir dokusu olduğunu söylenebilir. Bir altta incelediğimiz Aquas Anti Aging ürününün aksine, bu krem yüzde ve tende beyaz bir leke bırakmıyor, emilimi iyi bir güneş kremi diyebiliriz. Fakat nemlendirici özelliği Aquas’a nazaran daha düşük.

Makyaj altına baz olarak günlük bir şekilde uygulanabilir, ayrıca göz yakmıyor oluşu da artı bir özellik. Aldığınız ürünün orijinal olup olmadığını ise web sitesinden sorgulayabiliyor oluşunuz, ürüne daha çok güvenmenizi sağlıyor.

Aquas Anti-Aging Güneş Kremi SPF50 İncelemesi


Aquas bu ürününü hem mineral hem de organik güneş filtreleri kullanılarak formüle etmiş, yaşlanmayı geciktirdiği gibi cilt lekelerinin oluşumunu engellemesi gibi özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Temiz içerikli olması ile bilinen bu ürünü yüzünüzde ve bütün vücudunuzda kullanabilirsiniz. SPF 50 etkisiyle yüksek oranda koruma sağlamaktadır. Suya karşı dayanıklı etki sağlamaktadır. Terleme ve kurulama sonucunda krem kolay kolay çıkmaz.

Ürünün özelliklerinde ve kutuda transparan yapıda olduğu belirtilse de, bu ürün yüzde beyaz bir leke bırakmaktadır. Bu açık tene sahip olan insanlarda belli olmasa da, koyu tenli insanlarda biraz fazla belirgin olmaktadır. Bu yüzden iki parmak kuralı yerine ufak ufak alıp cildinize yedirerek uygulamanızı öneririz. Hoş kokulu bir güneş kremidir, fakat belirttiğimiz gibi yoğun ve zor emilen bir kremdir ve yağlı cilt tiplerine biraz daha uygundur. Buna rağmen cildi nemlendirme konusunda Solante Antiox’dan daha iyi denilebilir.

Ürünü güneşe çıkmadan 20 dakika kadar önce kullanmanızda yarar vardır.

Kuru Ciltler İçin Güneş Kremleri

Shiseido Waso Color Smart Day Moisturizer SPF30 İncelemesi


Kuru cilt yapısı olan kişiler için önerilen koruyucu kremdir. Işıl ışıl ve doğal içerikli bir cilt yapısı için önerilen bir üründür. Havuç hücreleri içeren ürün cildin nem dengesini sağlayarak cildin daha canlı bir şekilde görünümünde etkilidir. Cilde taze bir görünüm kazandırmaktadır. Kuru ciltler için özel formüle edilmiş yapısı sayesinde sağlıklı bir ten renginin ortaya çıkmasında etkilidir. Stres kaynaklı cildin direncini arttırmaya yardımcı içeriği ile su ve besin maddeleri açısından zengin bileşenlere sahiptir.

Makyaj bazı olarak kullanabileceğiniz bu nemlendirici ve güneş kremi, yüzünüzdeki ton farklarını eşitlemeye de yardımcı olacaktır. Lekeleri tam olarak kapatmasa da hafif bir fondöten etkisi gösterdiği söylenebilir. Bazı açık tenli kullanıcılar yüzlerinin rengini bir tık koyu yaptığını söylemiş, bunu da belirtmekte fayda var. Biraz pahalı olsa da kalitesi ile bunu hakettiğini söyleyebiliriz.

Avene Cream SPF50+ Fragrance Free 50 ml İncelemesi


Ürün kuru ciltler için özel içerikli formülü ile en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışmaktadır. İçeriğinde paraben içermediği için cilt için sağlıklı etki sağlamaktadır. Kuru ve hassas ciltler için güneş koruyucu etki sağlamaktadır. Yüksek koruma faktörü ile parfümsüz bir kremdir. Ultraviyole ışınlarına karşı ekstra koruma sağlamaktadır. İçeriğindeki avene termal su ile kadifemsi şekilde dokusu ile cildinize rahatlama hissi sağlamaktadır. Suya karşı dayanıklı bir üründür. Ürünün pompalı olması ürünün çok daha rahat bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Hassas karma ciltler için 3ü 1 arada temizleme losyonu kullanılmaktadır. Akışkan ve taze yapısı ile göz, yüz ve dudaklardaki makyajı kolay bir şekilde çıkarmada etki sağlamaktadır. Hassas olan ciltlerin kullanımına uygun olarak üretilmiştir.

Ürünün kullanımına bakacak olursak pamuk yardımıyla parmak uçları ile kremi kolay bir şekilde cilde yedirebilirsiniz. Durulama yapmanıza gerek kalmadan ürün pratik bir şekilde kullanılmaktadır.

Hassas Ciltler İçin Güneş Kremleri

Capicade SPF50+ Güneş Koruyucu Krem İncelemesi


Hassas cilt yapıları en zor cilt yapılarından birisidir. Hassas cilt yapıları için ürün seçerken çok daha dikkatli ve araştırmacı olmakta yarar vardır. Bu tür cilt yapısına her krem uyum sağlayamaz. Bu bakımdan hassas cilt yapısı için ürün seçerken çok daha dikkatli olmak gerekir.

Hassas cilt yapısı için özel üretilmiş içeriği ile en iyi şekilde yardımcı olan bir üründür. Formülünde SPF50+ etki bulunmaktadır. Bu sayede ürün güneşe karşı üstün şekilde koruma sağlamaktadır. Hassas cilt yapıları için üstün bir etki sağlamaktadır. Renk bırakmayan tende iyi etki sağlayan bir üründür. Cilt kızarıklıkları için ideal ve hekimlerin de tavsiye ettiği bir güneş kremidir.

Solante Tele Rubor Rozasea Güneş Koruyucu Losyon İncelemesi


Hassas Cilt yapısında etkili bir ürün olarak kullanılmaktadır. Güneşin zararlı etkilerinden en iyi şekilde korunmak için hassas ciltler için özel formüle edilmiş ürün en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışmaktadır. Kızarıklık önleyici etkisi ile hassas cilt yapısına karşı üstün şekilde koruma sağlamaktadır. Nemlendirici etkisi sayesinde cildin daha yumuşak bir şekilde olmasında etki sağlamaktadır. Bu sayede cildi kadifemsi yapıda olmasını sağlamaktadır.

Beyaz ve atopik ciltlerin ve ayrıca roza hastalığı bulunan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir güneş koruyucu losyondur. Tek şikayet edilebilecek yanı ise bir çok kullanıcının kokusundan rahatsız olduğunu belirtmesidir.

Yüz İçin Güneş Kremleri

Dermoskin Face Protection Güneş Koruyucu SPF 50+ İncelemesi


Yüz için güneş kremi tercihinde bulunmak isteyen kişiler için etkili bir ürün olarak ürün fayda sağlamaktadır. Güneşin etkilerinden en çok etkilenen yerlerden birisi de yüzümüzdür. Yüz diğer bölgelere göre çok daha hassas yapıda olduğu için güneşin zararlı etkilerinden çok daha fazla etkilenmektedir. Bu bakımdan yüzün etkili şekilde güneşten korunması içi güçlü formul etkisi sağlayan bir ürüne ihtiyaç duyulur. İçeriğindeki doğal içerikli formülü sayesinde detayları okumakta olduğunuz ürün ideal şekilde etki sağlamaktadır. 50 faktör etkisiyle güneş ışınlarına karşı uzun süreli etki sağlamaktadır. Su bazlı filtreler çoğunlukta olarak yağlı ve sivilceli ciltlerin kullanımına uygun şekilde üretilmektedir. Ürün içeriğindeki Alfa Linoleik ve Gama Linolenik asitler ile epidermal su kaybına karşı cildin korumasını en iyi şekilde güçlendirmede etkilidir. 1 yıl boyunca kullanıma uygun şekilde nemlendirici etkiye sahiptir. Ürün içeriğindeki bileşenler yardımıyla ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır.

Cilde ürün uygulandığında en çok korkulan durumlardan birisi ciltte kalıntı ya da iz bırakmasıdır. Hafif etkisiyle cildinize ipeksi bir görünüm kazandırma da etki sağlamaktadır. Suya dayanıklı ve gözenekleri kapatmayan bir etkiye sahiptir.

Ürün içeriğinde su bazlı Titanium Dioxide filtresi kullanılmaktadır. Bu sebeple ciltte sivilce, beyazlama ve yağlama etkisi bırakmamaktadır. Ürün içeriğindeki Omega-3 ve Omega-6 bileşenleri sayesinde cildin bariyer tabakasını kuvvetlendirmede etkilidir. Vitamin E ile serbest radikallere karşı etki sağlamaktadır.

Garnier Güneş Koruyucu Yüz Kremi SPF50+ İncelemesi


Güneşin zararlı etkilerinden her mevsim etkili bir şekilde korunmak için etkili bir üründür. Ürün içeriğindeki yararlı bileşenler sayesinde cildinizde herhangi zararlı bir etki sağlamamaktadır. Ultraviyole ışınlarına karşı ultra koruma gücü sağlamaktadır. Cilde nemlendirici etki sağlamada etkilidir. Bu sayede cildin çok daha sağlıklı ve kadifemsi bir yapıda olmasını sağlamaktadır. Yüz gibi hassas ciltler için uygun olarak tasarlanmış yapısı ile ürün en iyi şekilde etki sağlamaktadır. Ürünü kullanmak için ürünün kullanım kılavuzunun dikkatli bir şekilde okunarak doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Cilt bakımı ve koruyucu etki olarak ürün önerilmektedir.

Yazın denize girerken, dışarıya çıktığınızda ürünü her daim her yerde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürünü satın almak için yapmanız gereken ise ürünü orijinal satış sitesinden veya Trendyol üzerinden sipariş etmektir. Ürünü sipariş ettikten sonra kısa süre içinde ürün elinize ulaşacaktır. Ürün elinize ulaştıktan sonra ürünü hemen kullanmaya başlayarak ürünün koruyucu etkilerini hemen hissetmeye başlayabilirsiniz. Ürünü üzerinde yazıldığı gibi dikkatli ve doğru bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürünü düzenli kullanarak üründen istenen etkiyi en kısa zamanda sağlayabilirsiniz.

Şikayet edilebilecek yönlerine gelirsek eğer, ürün oldukça ufak bir ambalajda geliyor o yüzden indirime girdiği zaman satın almak daha mantıklı gibi duruyor.

Bebekler ve Çocuklar İçin Güneş Kremleri

Trukid Sunny Days SPF 30 Güneş Kremi 100 ml İncelemesi


Güneş kremi sadece yetişkinler için değil bebek ve çocuklar için de gerekli kremlerdir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için çocuklara özel formülü ile ürün en iyi şekilde etki sağlamaktadır. Güneşten korunmak için çocuklara özel formülü ile etki eden ürün doğal şekilde koruma sağlamaktadır. Ürün losyon olarak üretilmektedir. Çocuklarınızın hassas cildini daima korumak için ürünü çantanızda devamlı bulundurmanızda yarar vardır. Çocuklarınızın hassas ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak için ürün özel olarak çocuklarınız için üretilmiştir.

Uzmanlar sadece denize girerken değil her zaman için güneş kremi kullanmanın gerekli olduğunu savunmuşlardır. Bu amaçla hem kendiniz için hem de çocuklarınız için güneş kremi ürünü daima yanınızda taşımanız gereklidir.

Denizde, yolda tatilde ve daha pek çok yerde kendinizi olduğu gibi çocuklarınızı da korumak için ürünü kullanabilirsiniz. Kızaran, deforme olan kulak bölgesi, dizi, ayak, gözaltı gibi vücudun en çok zarar gören bölgelerini güneşten korumak için ürünü kullanmanız yarar sağlayacaktır.
Ürün en iyi güneş kremi ödülüne de ayrıca layık görülerek güvenirliğini en iyi şekilde kanıtlamıştır. Böylece çocuklarınız için ürünü güvenli bir şekilde alabilirsiniz. Sadece bebek ve çocukların kullanımı için değil aynı zamanda ürün yetişkinlerin kullanımına da uygun şekilde üretilmiştir. Bu bakımdan çocuğunuzla birlikte siz de ürünü rahatça kullanabilirsiniz.

Ecowell Organik Bebek Güneş Kremi 50 SPF İncelemesi


Bebeğinizin narin ve hassas cilt yapısıyla uyumlu şekilde olacak güneş kremi için ürün en iyi şekilde etki sağlamaktadır. Cilt üzerinde doğal bir şekilde bariyer oluşturarak bebeğinizin cildini güneşin zararlı etkilerine karşı en iyi şekilde korumaktadır.

Ürün içeriğine baktığımızda Aynı Sefa, Aloe Vera, Gül suyu gibi doğal içerikli bileşenler ürün içeriğinde bulunmaktadır. Ürün kremsi yapıdadır ve vücuda kolay bir şekilde sürülmektedir. Böylece ürünü bebeğiniz için kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Yüz ve vücut kullanımı için ürün kullanımı uygun olmaktadır. Böylece hem yüz için hem de vücut için ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürün içeriğinde zararlı hiçbir madde bulunmamaktadır. Paraben, zararlı sentetik kimyasallar, SLS VE SLES, Renklendirici, Boya parfüm, Titanyum, Petrol kaynaklı ürünler ürün içeriğinde yer almamaktadır.

Hamileler İçin Güneş Kremleri

Solante Pregna 150 ml İncelemesi


Hamileler için özel içerikli formülü ile ürün güneşe karşı en iyi şekilde etki sağlamaktadır. Gebelik döneminde güneşe bağlı olarak meydana gelen lekelenmelere karşı ürün en iyi şekilde etki sağlamaktadır. Anne adayını güneşin zararlı etkilerine karşı en iyi şekilde koruma sağlamaya çalışmaktadır. Suya dayanıklı formülü ve sivilcelenmeyi önlemede etkilidir. Ürün içeriği gebelik dönemine özgü şekilde üretilmiştir.Ürün içeriğindeki güçlü formülü sayesinde ultraviyole ışınlarına karşı en iyi şekilde koruma etkisi sağlamaktadır.

Gebelik sırasında cilt lekelenmesi sık görülen bir durumdur. Gebelik öncesi ve sonrası cilt lekelenmelerini önlemede yardımcı olmak için ürün en iyi şekilde koruma sağlamaktadır.

Solante Pregna içeriğindeki bileşenler ciltteki yağı en iyi şekilde emmektedir. Ciltteki fazla yağın emilmesiyle parlak görünümü engellemede etkilidir. Ürün kullanımı ile gün boyunca rahat temiz ve güzel cilt görünü sağlanmaktadır. Ürün içeriğindeki nemlendirici etkisi sayesinde cilde yumuşaklık ve ipeksi bir görünüm kazandırmaktadır.

Ürünü güneşe çıkmadan 15 dakika önce kullanmanız tavsiye edilir. Ürünü günde bir defa kullanabileceğiniz gibi günde 3 ya da 4 kez kullanabilirsiniz.

Badger Clear Zinc Kokusuz Güneş Kremi İncelemesi


Ürün % 97 organik içerikler içermektedir. Ultraviyole ışınlarına karşı mineral çinko oksit ile geniş şekilde koruma sağlamaktadır. Vücuda sürüldüğünde beyazlık etkisi bırakmamaktadır. Suya ve terlemeye karşı dayanıklı etki sağlamaktadır. İçeriğinde organik balmumu, kakao yağı, she yağı gibi yağlar bulundurmaktadır. Doğada çözünürlük etkisi bulunmaktadır. Ürün kokusuzdur, esans gibi ürünler eklenmemiştir. Ürün suya ve terlemeye karşı dayanıklı bir üründür aynı zamanda çok fazla terleme etkisi olmadığı ve denize çok sık girilmediği durumlarda her iki saatte bir uygulanmaktadır. Yetişkinler için ürünün kullanımı uygun olduğu gibi çocukların kullanımı için de uygundur. 6 aydan küçük çocuklarda kullanım için doktora danışmakta yarar vardır.

Yetişkinler İçin Organik İçerikli Güneş Kremleri

Ecowell Organik Güneş Kremi 50 SPF+ İncelemesi


Ürün Cosmos Organic ve vegan sertifikalı içeriği ile 50 faktöriyel etkisiyle ultra koruma sağlamaktadır. İçeriğindeki yararlı bileşenler etkisiyle cilt lekeleri, güneş yanıkları, erken yaşlanma belirtileri gibi güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlamaktadır. Cildi nemlendirici etkisiyle bronzlaşmaya karşı etki sağlamaktadır. Nemlendirici etki ile cildin daha yumuşak ve kadifemsi bir şekilde olmasında da etkili olmaktadır. Yüz ve tüm vücut için ürünün kullanımı uygundur. Dermatolojik olarak ürün test edilmiştir. Ürün geri dönüşümlü olarak tekrar kullanılabilir ambalaja sahip olmaktadır. Ürün içeriğinde paraben, silikon, SLS ve SLES, petrol kaynaklı gibi zararlı kimyasal maddeler bulunmamaktadır. Ürün içeriği tamamen doğal bileşenlerden oluştuğu için ürün kullanımı sağlık için güvenlidir.

Soltis Güneş Koruyucu Krem Spf 50+ İncelemesi


Güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlamada etkili ürünlerden birisi olarak bilinmektedir. Ürün içerisindeki organik bileşenler sayesinde doğal yoldan koruma sağlamaktadır. Ürün 50 faktör içeriği ile maksimum koruma sağlamaktadır. UVA ve UVB koruma etkisi sağlayan bir üründür. İçeriğindeki aloe vera ve gliserin içeriği ile cildinizi güneş yanıklarına, cilt lekelerine ve erken yaşlanmaları gibi güneşin zararlı etkilerine karşı korumaktadır.

Ürün cildi nemlendirici etkiye sahiptir. Bu sayede sağlıklı şekilde bronzlaşmaya etki sağlamaktadır. Yüz ve vücut kullanımı için de uygun bir üründür. Ürün yumuşak krem yapısı ile kolay bir şekilde cilde sürülmektedir. Dermatolojik olarak ürün test edilmiştir. Ürün içerisinde silikon, paraben, SLS ve SLES, likit parafin, petrol kaynaklı ürünler içermemektedir. Böylece ürün güvenli şekilde kullanılabilmektedir. Ürün içerisindeki organik içerikler sayesinde ürün sağlıklı bir şekilde kullanıma uygundur.

Güneş Alerjisi ve Özel Durumlar İçin Yüksek Korumalı Güneş Kremleri

Dermoskin Ultra Face Protection SPF 97 İncelemesi


Güneşe alerjisi olan ve özel durumlarda etki sağlamak için ürün içeriğindeki bileşenlerin etkisiyle size en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Ürün tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiştir. Ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır. Ürün içeriğinde Linoleic Acid, Linolenic Acid vitamin F, Vitamin E, Vitamin B5 gibi cildin bariyer tabakasını güçlendirir. Bu sayede güneşin vermiş olduğu zararlı etkilere karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca vücudun bakım yapmasında da etkilidir.

DNA hasarının giderilmesinde ürün etki sağlamaktadır. Epidermal kök hücrelerini UV etkisine karşı korumaktadır. Bu sayede yeni epidermis dokunun oluşması için ihtiyaç olan dokunun oluşmasında etkilidir.

Ürünün UVA açısından kuvvetli olması için Tinosorb M ve Tinosorb S gibi yeni jenerasyon filtrelerin kullanımı da sağlanmaktadır.

Dermoskin Ultra Face Protection tüm cilt yapılarına uygun olacak şekilde üretilmiş bir üründür. Uygulama şekli olarak ürünü dışarı çıkmadan 20 dakika önce kullanmanız önerilir. Uzun süre güneşte kaldığında ürün kullanımını sık tekrarlamak gerekir. Ürünü 15 ve 25 derece arasında oda sıcaklığında saklamak uygun olacaktır. Nemsiz bir ortamda ürünü saklamak en uygun olanıdır.

Heliocare Güneş Kremi- Ultra SPF 90 Cream İncelemesi


Ürün kullanımı her türlü cilt yapısına uygun olarak üretilmiştir. Karma, yağlı, akneli her türlü cilt yapısına uygun olacak şekilde özel olarak üretilen bir üründür. Maksimum faktörlü olarak koruma sağlayan ideal bir güneş kremi ürünüdür. Cilt tarafından ürün içeriğindeki bileşenler hızlı bir şekilde emilim sağlamaktadır, böylece ciltte parlama ve yağlanma etkisi oluşmamaktadır. Cildi yaşlanmaya karşı korumaktadır. Doğal bitki özü sayesinde cildin savunmasını sağlamaktadır. Antioksidan özelliğe sahip bir üründür.

Hafif renkli olduğu için fondöten görevi de görmektedir, ince dokulu ve yayılımı kolay bir kremdir.

Sonuç

Güneş etkileri bilindiği gibi cildimizi zararlı bir şekilde etkilemektedir. Cildimizin doğal yapısını güçlenmesi ve korunması için cilde uygun özelliklerde ürün kullanımı önemlidir. Uzmanların görüşlerin dışarıya çıkarken güneş kremi kullanımı her zaman için tavsiye edilmektedir. Sadece denize girerken ya da çok güneşli havalarda değil güneşin az olduğu durumlarda bile güneşin zararlı etkileri az çok cildi etkilemektedir. Sağlıklı bir cilt yapısı için hem koruma sağlayan hem de bakım sağlayan ürünler kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu konuda cildinize en uygun şekilde gelecek olan ürün seçimi idealdir. Güneş kremi seçerken cildinizle uyumlu olacak şekilde güneş kremi seçmeniz önemlidir. Ne kadar pahalı olursa olsun ya da ne kadar kaliteli olursa olsun cildinizin yapısına uygun olmayan ürünü kullanmak üründen istediğiniz etkiyi sağlamanızı engellemektedir. Bu bakımdan güneş kremi satın almadan önce cildinizin yapısını en iyi şekilde tanımaya çalışın.

Tepkiniz nedir?

Harika
0
Aşık oldum
0
Emin değilim
0
Aptalca
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %