En İyi Kirpik Serumu ve Kaş Serumu Tavsiyeleri (2023)

Kadınlar için güzellik her zaman önemli bir konudur ve kozmetik sektörü de kadınların kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılamak için birçok ürün sunmaktadır. Günümüzde, cilt ve saç bakımının yanı sıra kaş ve kirpik bakımı da popüler hale gelmiştir. En iyi kirpik serumlarından biri, kadınların daha dolgun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmalarını sağlar.

Etkileyici bakışlar her kadının istediği bir özelliktir. Gür ve bakımlı kirpikler, şekilli kaşlar da bu etkileyici bakışlar için ihtiyaç duyulan şeylerden oluyor. Bu bakımlı kaş ve kirpiklerin sırrı ise serumlardan geçiyor. Kirpiklerinize ve kaşlarınıza bakım yapan serumlar bu etkileyici bakışları yakalamanıza, kaş ve kirpiklerinize bakım yapmanıza yardımcı oluyor.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

En iyi vegan kirpik serumu: Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu
Hassas ciltler için en iyi kirpik serumu: Incia Kaş Ve Kirpik Serumu
Hacim için en iyi kirpik serumu: Farmasi Kaş Kirpik Serumu
Nemlendirme için en iyi kirpik serumu: Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu
En hızlı uzatan kirpik serumu: Eeose Kaş ve Kirpik Serumu
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En İyi Kaş Ve Kirpik Serumu

En İyi Kirpik Serumu ve Kaş Serumu Tavsiyeleri

Piyasada artan ilgi ve istek üzerine birçok marka kaş ve kirpik serumu çıkarmış durumda. Bu markaların içerisinden uygun olan kirpik serumunu seçmek için oldukça dikkat etmek gerekiyor. İşte sizin için derlediğimiz en iyi kaş ve kirpik serumları:

Eeose Kaş ve Kirpik Serumu

Eeose Kaş Ve Kirpik Serumu

Artıları
 • Kirpikleri hızlı uzatması
 • Keratin üretimini hızlandırması
Eksileri
 • Yok

Eeose Kaş ve Kirpik Serumu peptit complex ile güçlendirilmiş formülü sayesinde kirpiklerin görünümünde gürleşme oluşturur ve uzatarak güçlendirir. Keratin üretimini hızlandıran formülü ile kirpiklerin görünümünde dolgunluk sağlayan bu serum sayesinde yeni kirpik oluşumu da desteklenmiş olur.

Eeose Kaş ve Kirpik Serumu kuru ve temizlenmiş cilt üzerinde günde bir kez uygulanmalıdır. 6 hafta sonunda istenilen gür kirpiklere ulaşmanızı sağlayan bu serum kirpik diplerine uygulanırsa daha etkili sonuçlar elde edilir.

Incia Kaş Ve Kirpik Serumu

Incia Kas Kirpik Serumu

Artıları
 • Doğal içerikli olması
 • Cilde zarar vermemesi
Eksileri
 • İçerisinde uygulama için aparat bulunmaması

Incia kaş ve kirpik serumu doğal içeriğiyle hassas ciltlere zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. İçeriğinde Argan Yağı, Tatlı Badem Yağı, Susam Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı, Hint Yağı ve E vitamini bulunmaktadır. Bu içeriği sayesinde kirpik köklerini besleyerek uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Kirpiklerin dolgun görünmesine yardımcı olurken nemlendirerek olumsuz durumlardan etkilenmemelerini sağlar. Ve tüm bunları yaparken doğal içeriği sayesinde cilde de zarar vermez.

Incia kaş ve kirpik serumu günde iki kere birer damla kaşlara ve kirpiklere kullanılmalıdır. Serumu uygularken kaşlara pamuklu çubuk yardımı ile uygulama yapabilirsiniz. Kirpikleriniz için ise temizlenmiş eski bir rimel fırçasını bu iş için kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda kirpik ve kaşlarınızdaki olumlu etkileri gözlemleyebilirsiniz.

Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu

Bioxcin Kas Kirpik Serumu

Artıları
 • Aplikatörünün tek kullanımlık olması
 • İçeriğinin zengin olması
Eksileri
 • Pahalı olması

Bioxcin kaş ve kirpik serumu da hassas ciltli kişilerin rahatlıkla kullanabileceği doğal içerikli bir serumdur. Temel içeriği sarmaşık özü olan bu serum kirpiklerde uzatıcı etki gösterir. İçeriğinde Biocomplex B11 ve patentli tripeptit bulunduran bu kirpik serumu kirpiklerin güçlenmesini, gürleşmesini ve uzamasını sağlar. Ayrıca Gliserin ve Panthenol ile kirpikleri nemlendirerek daha dayanıklı olmalarını sağlar.

Bioxcin kaş ve kirpik serumu içerisinde bulunan tek kullanımlık aplikatörlerle uygulanır. Bu da gözlerin mikrop kapmaması için oldukça iyi bir uygulama yöntemidir. Temiz ve kuru kirpik diplerine Bioxcin kirpik serumunu tercihinize göre günde bir ya da iki kere uygulayarak güçlü ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Etkili bir sonuç için düzenli şekilde bu serumu kullanmalısınız.

Farmasi Kaş Kirpik Serumu

Farmasi Kaş Kirpik Serumu

Artıları
 • Yağlı his bırakmaması
 • Güçlü formüle sahip olması
 • Kirpiklerde uzama sağlaması
Eksileri
 • Etkisini görmeyen kişilerin fazla olması

Farmasi Kaş Kirpik Serumu özel capixyl kompleksi ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Kirpiklerinizin olduğundan daha yoğun ve uzun bir görünüm kazanmasını sağlayan bu kirpik serumu bakım yapan formüle sahiptir. Yağlı bir yapıya sahip olmayan Farmasi Kaş Kirpik Serumu rahat bir kullanım sunar.

Farmasi Kaş Kirpik Serumu günde iki defa, sabah ve akşam kuru ve temiz kirpiklere uygulanabilir. Kirpik diplerine rahatlıkla uygulanabilen bu serum düzenli kullanımda etkisini belli eden bir ürün.

Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu

Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu

Artıları
 • Vitamin ve minareller içermesi
 • Parapen içermemesi
 • Hacimli bir görünüm sağlaması
Eksileri
 • Fiyatının yüksek olması

Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu, kaş ve kirpiklerin daha güçlü ve hacimli görünmesini destekleyen güçlü bir içeriğe sahip bir üründür. E vitamini içeriği sayesinde kaşların ve kirpiklerin dökülmesini önlerken, Niacinamide, kaşların bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olmasına katkı sağlar. Arginine, Biotin, Keratin ve B12 vitamini ise daha uzun kaş ve kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Provitamin B5 ise bariyer görevi görerek koruma sağlar ve kırılmaları engeller.

Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu, besleyici içeriği sayesinde kaş ve kirpiklerin hacimli görünmesini ve daha uzun hale gelmesini sağlar. Ayrıca, kırılma ve dökülmeleri önleyerek kaşların ve kirpiklerin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Yoğun nem terapisi uygulayan ürün, kaşların bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olmasına da katkı sağlar.

Ashley Joy Kaş Kirpik Bakım Serumu, paraben içermez ve oftalmolojik olarak test edilmiştir. Kullanımı oldukça kolaydır. Temizlenmiş kaş ve kirpiklere aplikatör yardımıyla uygulanır ve günde bir kez kullanım önerilir.

Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda, ürünün çok beğenildiğini görüyoruz. Kullanıcılar, ürünün etkisinin hızlı ve gözle görülür olduğunu belirtiyorlar. Kaş ve kirpiklerinin daha gür ve sağlıklı göründüğünü söyleyen kullanıcılar, ürünü herkese öneriyorlar. Ayrıca, ürünün kolay kullanımı da kullanıcılar tarafından olumlu olarak değerlendiriliyor. Ancak, bazı kullanıcılar ürünün fiyatının biraz yüksek olduğunu düşünüyorlar.

Arifoğlu Kaş Ve Kirpik Bakım Yağı

Arifoglu Kas Kirpik Bakim Yagi

Artıları
 • Uygun fiyatlı olması
 • İçeriğinin doğal yağlar bakımından oldukça zengin olması
Eksileri
 • Boyutunun küçük olması

Arifoğlu kaş ve kirpik serumu zengin ve doğal içeriği ile cildinize zarar vermeden kirpiklerinize bakım yapıyor. İçeriğinde Argan Yağı, E vitamini, Zeytin Yağı, Jojoba Yağı, Hint Yağı, Buğday Yağı, Tatlı Badem Yağı, Susam Yağı gibi birçok organik yağ bulunduran Arifoğlu kaş ve kirpik serumu kaş ve kirpiklerinize de pek çok yarar sağlıyor. Arifoğlu kaş ve kirpik serumunun içerisinden kaşlara ve kirpiklere özel ayrı iki serum çıkıyor. Maskara fırçası başlığı ile gelen bu serumlar kaş ve kirpiklere ayrı ayrı uygulanıyor.

Uygun fiyatı ile dikkat çeken bu serum yeni kirpiklerinizin çıkmasını sağlayarak kaş ve kirpiklerinize hacim katıyor. Günde bir ya da iki defa kullanılması gereken bu serum en az bir aylık düzenli kullanım sonucunda etkisini göstermeye başlıyor.

Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu

Siveno Kas Kirpik Serumu

Artıları
 • İçeriğinin tamamen bitkisel ve vegan olması
Eksileri
 • Hem sabah hem akşam kullanım gerektirmesi

Siveno kaş ve kirpik serumu tamamen bitkisel olan vegan içeriğiyle dikkat çekiyor. Bu özelliğiyle doğa dostu olan Siveno kaş ve kirpik serumu içeriğindeki bitkisel yağlarla da kirpiklere bakım yapar. İçeriğindeki Hint Yağı sayesinde kirpiklerin uzamasına yardımcı olurken, Susam Yağı sayesinde kirpikleri dökülmeye karşı korur. Hem kirpikte hem kaşta kullanılan bu serum kaşlarda da kalınlaştırma ve dökülmeye karşı koruma etkisi yapar.

İçerik olan oldukça zengin olan bu serumun içeriğinde Hint yağı ve Susam yağının haricinde Argan Yağı, E vitamini, Tatlı Badem Yağı ve Kayısı Çekirdeği Yağı da bulunmakta. İçeriğindeki bu yağlar ve vitaminler sayesinde bu serum kaşları ve kirpikleri besliyor ve güzelleştiriyor. Siveno kaş ve kirpik serumu gerekli dermatolojik testlerden de onay almıştır. Yeterli miktardaki serumu kaş ve kirpiklere sabah ve akşam uygulayarak kirpik bakımınızı yapabilirsiniz.

Mavala Double Lash Uzun Kirpik Serumu

Mavala Double Lash Uzun Kirpik Serumu

Artıları
 • Kolay uygulanması
 • Parlak ve ipeksi görünüm vermesi
Eksileri
 • Sonuçları görmek için düzenli kullanım gerektirmesi

Mavala Double Lash Uzun Kirpik Serumu, kirpikleri besleyerek uzatmak ve güçlendirmek için tasarlanmış bir bakım ürünüdür. Maskara benzeri bir aplikatörü sayesinde kolayca uygulanabilen serum, kirpiklere ipeksi bir parlaklık verirken aynı zamanda koruma sağlar. Zengin formülü, proteinler ve doğal aktif maddeler içerir, bu sayede kirpikleri kalınlaştırır, parlaklık verir ve uzamasına yardımcı olur.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, ürünün gerçekten de işe yaradığı görülüyor. Bazı kullanıcılar serumu uzun bir süredir kullandıklarını ve kirpiklerinin daha güçlü ve uzun olduğunu belirtiyorlar. Bazıları ise sonuçların biraz daha zaman aldığını söylese de, genel olarak üründen memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Mavala Double Lash Uzun Kirpik Serumu, kirpiklerinizi uzatmak ve güçlendirmek için etkili bir çözüm sunuyor. İpeksi bir parlaklık ve doğal görünüm sağlayan bu serum, düzenli kullanımda gözle görünür sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bir ay boyunca her akşam kullanıldıktan sonra, haftada iki-üç kez devam ederek kullanıma devam edebilirsiniz.

Vichy Liftactiv Göz&Kirpik Serum

Vichy Liftactiv Göz&kirpik Serumu

Artıları
 • Antiaging etkisi olması
 • Koyu halkalara iyi gelmesi
Eksileri
 • Kirpik uzatma etkisinin çok olmaması

Vichy Liftactiv Göz&Kirpik Serumu, yaşlanma karşıtı ve kirpik güçlendirici özellikleri ile öne çıkan bir göz serumudur. İçerisindeki Rhamnose, ceramid ve anında ışık yansıtıcı özellikleri sayesinde göz çevresini sıkılaştırır ve ışıltı verir. Ayrıca kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olduğu da kullanıcılar tarafından belirtilmektedir. Ürünün uygulaması da oldukça kolaydır. İki elinizin orta parmaklarına bir damla serum alarak, hafif dokunuşlarla göz çevresine uygulayabilirsiniz. Kirpik bölgesine yoğunlaştığında ise, işaret parmaklarınızı kirpik köklerine yerleştirin ve kaldırma hareketiyle uçlara doğru hareket ettirin.

Kullanıcılar üründen oldukça memnun kalmıştır. Ürünün etkisinin kısa sürede görüldüğü ve göz çevresindeki kırışıklıkların azaldığı belirtilmektedir. Ayrıca, göz altındaki torbalanma ve koyu halkaların da azaldığı ifade edilmektedir. Bazı kullanıcılar ise ürünün fiyatının biraz yüksek olduğunu belirtmiştir.

Hypoalerjenik formüle sahip olan ürün, dermatolojik ve oftalmolojik kontroller altında test edilmiştir. Ayrıca, içeriğinde rahatlatıcı ve yatıştırıcı Vichy Thermal Suyu da yer almaktadır. Sonuç olarak, Vichy Liftactiv Göz&Kirpik Serumu, göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak, torbalanma ve koyu halkaları gidermek ve kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olmak isteyenler için ideal bir ürün olabilir.

Kirpi Kaş Ve Kirpik Serumu

Kirpi Sac Kirpik Serumu

Artıları
 • Vegan olması
 • maskara fırçası şeklindeki başlığı ile kolayca sürülmesi
Eksileri
 • Yosun kokusunun bazı insanları rahatsız etmesi

Vegan içerikli kaş ve kirpik serumlarından bir diğeri olan Kirpi kaş ve kirpik serumu hayvansal hiçbir yan ürün içermiyor. Bu özelliğiyle oldukça doğa dostu olan bu serum dermatolojik testlerden de onay almıştır. İçeriğindeki Bioenergızer P sayesinde kıl üzerindeki uzatma, gürleştirme ve çoğalma etkisi de klinik testler ile kanıtlanmıştır.

Kirpi kaş ve kirpik serumunun içeriğinde bulunan Panthenol ve B vitamini, hücre yenilenmesini sağlayarak kıl köklerini besliyor. Ayrıca yeni kirpik ve kaş çıkmasını da destekliyor. Bu serumu sabah ve akşam birer damla kirpiklere ve kaşlara kullanarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Kirpik Serumu Nedir

Kirpik Serumu Nedir?

Etkileyici bakışların sırrı olan dolgun ve uzun kirpikler için kullanılan kozmetik ürününe kirpik serumu denir. Kirpik serumlar kirpiklerin dolgunlaşmasına, çoğalmasına ve uzamasına yardımcı olur. Uzun ve dolgun kirpikler gözü daha güzel gösterir. Bu nedenle çoğu kadın kirpiklerinin daha uzun ve dolgun olmasını ister.

Kirpik serumları içerisindeki vitaminler ve besleyici yağlar ile kirpikleri besleyerek çoğalmalarını sağlar. Son günlerde daha da popülerleşen bu serumlar birçok marka tarafından üretilmektedir. Güzellik algısı da daha dolgun kirpiklerin daha güzel göründüğü yönünde olduğu için kirpik serumlarına olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır.

Kirpik Serumu Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Kirpi serumları günümüzde kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edildiği için pek çok marka kirpik serumu üretmeye başlamıştır. Kirpikler vücudumuzdaki en hassas organlardan biri olan gözlerimizin çevresinde olduğu için kirpik serumu seçerken de oldukça dikkatli olmak gerekir. Serumun markasından içeriğine, kullanımından kullanıcı yorumlarına kadar her şeyi inceleyerek karar vermek göz sağlığınız için en doğru karar olacaktır. Kirpik serumu almadan önce dikkat edilmesi gereken temek şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

İçerik

Kirpik serumu alırken en dikkat edilmesi gereken noktaların başında içerik gelir. Oldukça hassas olan gözlerimizi kimyasal maddelerden korurken kirpiklerimizi de sağlıklı bir şekilde uzatmak için içeriğe dikkat etmek gerekir. Öncelikle alınacak olan kirpik serumunun bitkisel içerikli olması gerekir. Gerekli sağlık onaylarından geçmiş güvenilir markaların ürettikleri serumlar öncelikli olarak tercih edilmelidir. Ayrıca alınacak olan kirpik serumunun alerjen maddeleri de içermemesi gerekir. Özellikle bir maddeye alerjiniz varsa bu konuda daha da dikkatli olmalısınız.

Kirpik serumlarının uzatmak, gürleştirmek, nemlendirmek, beslemek, onarmak gibi fonksiyonları vardır. İçerikleri de bu fonksiyonlardan hangilerine odaklandıklarına göre değişiklik gösterebilir. İçerisinde hyaluronik asit ve collagen bulunan kirpik serumları nemlendirmeye yönelik işlev gösterir. Ayrıca collagenin yenileyici özelliği de vardır. Kirpikler için onarıcı etki sağlayan diğer içerikler de panthenol ve hydrolyzed elastindir. İçeriğinde bu maddeler olan kirpik serumları kirpiklerinizi onaracak ve dökülmelerini engelleyecektir. Bu sayede daha dayanıklı kirpikleriniz olacaktır.

Kirpik serumlarının içeriği hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise alerjen madde içermemesidir. Özellikle hassas cildi ve gözü olanlar bu noktada dikkatli olmalıdır. İçerisinde silikon, katyonik aktif maddeler, koruyucu maddeler, sentetik kokular ve yüksek oranda etanol bulunan kirpik serumları hassas ciltli kişiler için uygun tercih olmayacaktır. Hassas ciltleri olan kişilerin bu içerikteki kirpik serumlarından kaçınması gerekir.

Kullanım Amacı

Kirpik serumlarının yaratmayı hedeflediği etki birbirine yakın olsa da bazı serumlar içerikleriyle tek bir amaca daha çok etki gösterebilir. Kirpik serumları kirpikleri uzatma, onarma, besleme, dolgunlaştırma ve çoğaltma etkisi gösterirler. Ancak bu serumların değişen içerikleri bazı etkiler üzerinde daha yoğun performans göstermelerini sağlayabilir.

Kirpik serumu alırken kirpiklerinizin ihtiyacını göz önüne almalı ve buna göre tercih yapmalısınız. Bu serumların içerisindeki etken maddeler ve doğal yağlar kirpiklerinizde uzatma, onarma, besleme, çoğaltma gibi etkiler gösterecektir. Örneğin hint yağı içerikli kirpik serumları uzatıcı etki gösterirken, argan yağı içerikli kirpik serumları dolgunlaştırıcı etki gösterir. Bunun için alacağınız kirpik serumunun içeriğine dikkat etmeli ve kirpiklerinizin ihtiyacına göre tercihinizi yapmalısınız.

Kullanım Kolaylığı

Kaş ve kirpik serumları düzenli kullanımda etkisini gösteren ürünlerdir. Kirpik serumlarının kullanım rutinleri birbirinden farklı olabilir. Ancak sürekli kullanmak etkiyi tam olarak görebilmeniz için en önemli aşamadır. Kirpik serumları genellikle kirpik diplerine bir ya da iki damla şeklinde uygulanır. Kimi kirpik serumlarını günde bir kez uygulamak yeterli oluyorken kimilerini de günde iki defa uygulamak gerekebilir. Bu noktada kendi bakım rutininize uygun olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Bazı kirpik serumları içerisinde yağ bulundurduğu için gözde buğulanma gibi sorunlar yaratabilir. Ya da kirpiklerde yapışmalar yaparak rahatsız edici bir hissiyat yaratabilir. Bunun için kirpik serumu almadan önce kullanıcı yorumlarını göz önüne almalısınız ve kolay kullanıldığından emin olmalısınız.

Başlık Tipleri

Kaş ve kirpik serumlarının birçok farklı başlık tipi olabilir. Bu da kullanım açısından göz önünde bulundurulması gereken bir durumdur. Pamuk uçlu başlık, ince uçlu başlık, serum başlığı, maskara tipi başlık gibi farklı başlık tiplerinde kirpik serumları bulunmaktadır. Ancak en sık karşımıza çıkanlar maskara tipi başlık ve inci uçlu başlıktır. Bu iki başlık tipindeki kirpik serumları oldukça kolay sürülmektedir.

Kirpik Serumu İle Kaş Serumu Aynı Mıdır

Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik Serumu İle Kaş Serumu Aynı Mıdır?

Kirpiklerine bakım yapmak ve güzelleştirmek için kirpik serumu kullanan kişiler aynı serumu rahatlıkla kaşlarına da kullanabilirler. Çünkü kirpik serumları içerisindeki kıl kökünü besleyen ve kılları gürleştirip çoğaltan yağlar ve vitaminler aynı şekilde kaşlardaki kıl köklerini de besleyecektir. Bu nedenle kirpik serumlarının kaşlarda kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Genellikle kaşların ve kirpiklerin aynı anda gürleştirilmesi ve ikisine de aynı anda bakım yapılması tercih edilir. Özellikle kaşlar için çıkarılmış serumlar pek fazla yoktur. Genellikle hem kaşta hem kirpikte kullanılabilen serumlar üretilir. Özellikle yalnızca kaş için üretilmiş bir serum edindiyseniz bunu kirpiklerinizde kullanmadan önce incelemenizi iyi yapmanız gerekir. Göz içine kullanılacak ürünlerin içeriklerinin biraz daha hassas olması gereklidir.

Kirpik Serumu Nasıl Uygulanır?

Kirpik serumu kullanmadan önce cildinizin ve kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olmanız gereklidir. Bunun için uygulama öncesinde mutlaka cilt temizliğinizi yapmalısınız. Kirpiklerinizde makyaj ürünü olmamasına özen göstermelisiniz. Daha sonra kuru kirpiklerinize serumu kirpik diplerine gelecek şekilde uygulamalısınız. Kaşlarınıza da aynı serumu masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kirpik serumunu günde bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz. Eğer uygulamanızı yatmadan önce yaptıysanız uyguladığınız serumun emildiğinden ve kuruduğundan emin olmalısınız. Serumların başlıkları birbirinden farklı olabilir. Maskara tipi başlıklı serumların uygulaması daha hızlıdır. Bütün cilt bakımı ürünlerinde olduğu gibi kaş ve kirpik serumlarında da süreklilik oldukça önemlidir. Kirpik serumunuzu etkisini görene dek en az 1 ay kullanmalısınız.

Kirpik Serumu Takma Kirpiklerle Beraber Kullanılabilir Mi?

Kirpik serumları genellikle kuru ve temiz kirpiklere uygulanmalıdır. Kirpik üzerinde makyaj varken kirpik serumu kullanılmamalıdır. Takma kirpikler takılıyken de durum bu şekildedir. Kirpik serumu kullanılmadan önce takma kirpik varsa çıkarılmalı ve kirpikler yapışkandan arındırılmalıdır.

Kirpik Serumu Kullanmayı Bıraktıktan Sonra Kirpikler Dökülmeye Başlar Mı?

Kirpik serumları düzenli kullanımda kullanıldığı sürece kirpiklerde iyi bir etki bırakacaktır. Kirpik serumlarını düzenli olarak uzun süreler kullanabilirsiniz. Kullandığınız sürece kirpik ve kaşlarınızda olumlu etkileri gözlemlemeniz mümkündür. Kirpik serumunu kullanmayı bıraktıktan sonra bir süre daha serumun bıraktığı etkiyi kirpiklerinizde görebilirsiniz. Ancak bir kirpik telinin ömrü yaklaşık 90 gündür. 90 gün sonra serumla beslenmiş kirpikleriniz dökülecek ve yerine eski beslenmemiş kirpikleriniz çıkacaktır. Kirpik serumlarını bıraktığınız için kirpikleriniz dökülmez doğal döngüsünü tamamladıkları için dökülür. Yerine beslenmemiş hacimsiz kirpikleriniz çıkacağı için size kirpikleriniz azalmış gibi gelebilir. Ancak yeni çıkan kirpikleriniz serum kullanmaya başladıktan önceki kirpiklerinizle aynı olacaktır.

Kirpik Serumu Kullanmayı Bıraktıktan Sonra Kirpikler Dökülmeye Başlar Mı

Sonuç

Kaşlarımız ve kirpiklerimiz yüzümüzde ifademizi belirleyen en önemli unsurlardır. Bu nedenle birçok kadın etkileyici ve gür kirpiklere sahip olmak ister. Kirpik serumları da kirpikleri uzatmak, gürleştirmek hacim kazandırmak için kullanılmaktadır. Her kirpiğin ihtiyacı farklıdır. Bu nedenle kirpik serumu almadan önce kirpiklerinizin ihtiyacını belirlemeli ve ona göre seçiminizi yapmalısınız. Örneğin kirpikleriniz kısaysa uzatıcı etkili, hacimsizse hacim verici kirpik serumlarını tercih edebilirsiniz.

Kirpik serumu alırken içeriğe ve kullanıcı yorumlarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Gözlerinize süreceğiniz bir ürünün içeriğinin de temiz olması gerekir. Bu nedenle bir serumu seçerken öncelikle içeriğine dikkat etmelisiniz. Daha sonra ise o serumu kullanan ve etki gören kullanıcıların yorumlarını dikkate alabilirsiniz. Kaş ve kirpik serumlarının yaratacağı etkiyi tam olarak görebilmeniz için düzenli kullanmanız oldukça önemlidir. Tam olarak etki görebilmeniz için en az bir ay düzenli kullanmanız gerekmektedir. Kaş ve kirpik serumu kullanımını güzellik rutininize eklemeniz size etkileyici bakışlar sağlayacaktır.

Yazar

 • Nagehan Deniz Saraçoğlu
  Tıp fakültesinde öğrenci

  Nagehan Deniz Saraçoğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisidir. Tıp eğitimi almasının yanı sıra yazmayı da bir hobi olarak görür. Pandemi döneminde bu hobisini daha da geliştirip hayatının bir parçası haline getirmiştir. Yazılarını ve tıp eğitiminden edindiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir