En İyi Kirpik Serumu ve Kaş Serumu Tavsiyeleri, Yorumları ve Satın Alma Rehberi

Kadınlar için güzellik her zaman önemli noktalardan biri olmuştur. Kozmetik sektörü de geçmişten bu yana hep gelişmiş ve kadınların kişisel bakım ihtiyacı için hep yeri ürünler üretilmiştir. Cilt bakımının ve saç bakımının yanı sıra şu sıralar kaş ve kirpik bakımları popüler olmaya başladı. Geçmişte kadınlar daha ince ve şekilli kaşları tercih etseler de günümüzde daha doğal görünümlü gür kaşlar tercih edilmeye başlandı. Bunun için de kaş ve kirpik bakım serumlarına olan ilgi de artmış durumda.

Etkileyici bakışlar her kadının istediği bir özelliktir. Gür ve bakımlı kirpikler, şekilli kaşlar da bu etkileyici bakışlar için ihtiyaç duyulan şeylerden oluyor. Bu bakımlı kaş ve kirpiklerin sırrı ise serumlardan geçiyor. Kirpiklerinize ve kaşlarınıza bakım yapan serumlar bu etkileyici bakışları yakalamanıza, kaş ve kirpiklerinize bakım yapmanıza yardımcı oluyor.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

En iyi vegan kirpik serumu: Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu
Hassas ciltler için en iyi kirpik serumu: Incia Kaş Ve Kirpik Serumu
Hacim için en iyi kirpik serumu: Farmasi Kaş Kirpik Serumu
Nemlendirme için en iyi kirpik serumu: Shineco Kaş Ve Kirpik Serumu
En iyi uzatma etkili kirpik serumu: Long4lashes Kaş Ve Kirpik Serumu
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Kirpik Serumu Nedir

Kirpik Serumu Nedir?

Etkileyici bakışların sırrı olan dolgun ve uzun kirpikler için kullanılan kozmetik ürününe kirpik serumu denir. Kirpik serumlar kirpiklerin dolgunlaşmasına, çoğalmasına ve uzamasına yardımcı olur. Uzun ve dolgun kirpikler gözü daha güzel gösterir. Bu nedenle çoğu kadın kirpiklerinin daha uzun ve dolgun olmasını ister.

Kirpik serumları içerisindeki vitaminler ve besleyici yağlar ile kirpikleri besleyerek çoğalmalarını sağlar. Son günlerde daha da popülerleşen bu serumlar birçok marka tarafından üretilmektedir. Güzellik algısı da daha dolgun kirpiklerin daha güzel göründüğü yönünde olduğu için kirpik serumlarına olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır.

Kirpik Serumu Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Kirpi serumları günümüzde kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edildiği için pek çok marka kirpik serumu üretmeye başlamıştır. Kirpikler vücudumuzdaki en hassas organlardan biri olan gözlerimizin çevresinde olduğu için kirpik serumu seçerken de oldukça dikkatli olmak gerekir. Serumun markasından içeriğine, kullanımından kullanıcı yorumlarına kadar her şeyi inceleyerek karar vermek göz sağlığınız için en doğru karar olacaktır. Kirpik serumu almadan önce dikkat edilmesi gereken temek şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

İçerik

Kirpik serumu alırken en dikkat edilmesi gereken noktaların başında içerik gelir. Oldukça hassas olan gözlerimizi kimyasal maddelerden korurken kirpiklerimizi de sağlıklı bir şekilde uzatmak için içeriğe dikkat etmek gerekir. Öncelikle alınacak olan kirpik serumunun bitkisel içerikli olması gerekir. Gerekli sağlık onaylarından geçmiş güvenilir markaların ürettikleri serumlar öncelikli olarak tercih edilmelidir. Ayrıca alınacak olan kirpik serumunun alerjen maddeleri de içermemesi gerekir. Özellikle bir maddeye alerjiniz varsa bu konuda daha da dikkatli olmalısınız.

Kirpik serumlarının uzatmak, gürleştirmek, nemlendirmek, beslemek, onarmak gibi fonksiyonları vardır. İçerikleri de bu fonksiyonlardan hangilerine odaklandıklarına göre değişiklik gösterebilir. İçerisinde hyaluronik asit ve collagen bulunan kirpik serumları nemlendirmeye yönelik işlev gösterir. Ayrıca collagenin yenileyici özelliği de vardır. Kirpikler için onarıcı etki sağlayan diğer içerikler de panthenol ve hydrolyzed elastindir. İçeriğinde bu maddeler olan kirpik serumları kirpiklerinizi onaracak ve dökülmelerini engelleyecektir. Bu sayede daha dayanıklı kirpikleriniz olacaktır.

Kirpik serumlarının içeriği hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise alerjen madde içermemesidir. Özellikle hassas cildi ve gözü olanlar bu noktada dikkatli olmalıdır. İçerisinde silikon, katyonik aktif maddeler, koruyucu maddeler, sentetik kokular ve yüksek oranda etanol bulunan kirpik serumları hassas ciltli kişiler için uygun tercih olmayacaktır. Hassas ciltleri olan kişilerin bu içerikteki kirpik serumlarından kaçınması gerekir.

Kullanım Amacı

Kirpik serumlarının yaratmayı hedeflediği etki birbirine yakın olsa da bazı serumlar içerikleriyle tek bir amaca daha çok etki gösterebilir. Kirpik serumları kirpikleri uzatma, onarma, besleme, dolgunlaştırma ve çoğaltma etkisi gösterirler. Ancak bu serumların değişen içerikleri bazı etkiler üzerinde daha yoğun performans göstermelerini sağlayabilir.

Kirpik serumu alırken kirpiklerinizin ihtiyacını göz önüne almalı ve buna göre tercih yapmalısınız. Bu serumların içerisindeki etken maddeler ve doğal yağlar kirpiklerinizde uzatma, onarma, besleme, çoğaltma gibi etkiler gösterecektir. Örneğin hint yağı içerikli kirpik serumları uzatıcı etki gösterirken, argan yağı içerikli kirpik serumları dolgunlaştırıcı etki gösterir. Bunun için alacağınız kirpik serumunun içeriğine dikkat etmeli ve kirpiklerinizin ihtiyacına göre tercihinizi yapmalısınız.

Kullanım Kolaylığı

Kaş ve kirpik serumları düzenli kullanımda etkisini gösteren ürünlerdir. Kirpik serumlarının kullanım rutinleri birbirinden farklı olabilir. Ancak sürekli kullanmak etkiyi tam olarak görebilmeniz için en önemli aşamadır. Kirpik serumları genellikle kirpik diplerine bir ya da iki damla şeklinde uygulanır. Kimi kirpik serumlarını günde bir kez uygulamak yeterli oluyorken kimilerini de günde iki defa uygulamak gerekebilir. Bu noktada kendi bakım rutininize uygun olarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Bazı kirpik serumları içerisinde yağ bulundurduğu için gözde buğulanma gibi sorunlar yaratabilir. Ya da kirpiklerde yapışmalar yaparak rahatsız edici bir hissiyat yaratabilir. Bunun için kirpik serumu almadan önce kullanıcı yorumlarını göz önüne almalısınız ve kolay kullanıldığından emin olmalısınız.

Başlık Tipleri

Kaş ve kirpik serumlarının birçok farklı başlık tipi olabilir. Bu da kullanım açısından göz önünde bulundurulması gereken bir durumdur. Pamuk uçlu başlık, ince uçlu başlık, serum başlığı, maskara tipi başlık gibi farklı başlık tiplerinde kirpik serumları bulunmaktadır. Ancak en sık karşımıza çıkanlar maskara tipi başlık ve inci uçlu başlıktır. Bu iki başlık tipindeki kirpik serumları oldukça kolay sürülmektedir.

En İyi Kaş Ve Kirpik Serumu

En İyi Kirpik Serumu ve Kaş Serumu Tavsiyeleri

Piyasada artan ilgi ve istek üzerine birçok marka kaş ve kirpik serumu çıkarmış durumda. Bu markaların içerisinden uygun olan kirpik serumunu seçmek için oldukça dikkat etmek gerekiyor. İşte sizin için derlediğimiz en iyi kaş ve kirpik serumları:

Hassas Ciltler İçin En İyi Kaş Ve Kirpik Serumları

Incia Kaş Ve Kirpik Serumu

Incia Kas Kirpik Serumu

Incia kaş ve kirpik serumu doğal içeriğiyle hassas ciltlere zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. İçeriğinde Argan Yağı, Tatlı Badem Yağı, Susam Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı, Hint Yağı ve E vitamini bulunmaktadır. Bu içeriği sayesinde kirpik köklerini besleyerek uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Kirpiklerin dolgun görünmesine yardımcı olurken nemlendirerek olumsuz durumlardan etkilenmemelerini sağlar. Ve tüm bunları yaparken doğal içeriği sayesinde cilde de zarar vermez.

Incia kaş ve kirpik serumu günde iki kere birer damla kaşlara ve kirpiklere kullanılmalıdır. Serumu uygularken kaşlara pamuklu çubuk yardımı ile uygulama yapabilirsiniz. Kirpikleriniz için ise temizlenmiş eski bir rimel fırçasını bu iş için kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda kirpik ve kaşlarınızdaki olumlu etkileri gözlemleyebilirsiniz.

Artıları
 • Doğal içerikli olması
 • Cilde zarar vermemesi
Eksileri
 • İçerisinde uygulama için aparat bulunmaması
Incia Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı
Hassas ciltler için en iyi kirpik serumu: Incia Kaş Ve Kirpik Serumu
Incia Kaş Ve Kirpik Serumu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Boş olan yerlerden kaş çıkarmasını beklemeyin ancak zayıf ve güçsüz kaşları güçlendirerek kaşların dolmasına destek veriyor. Ben kirpiğimde denemedim o nedenle sadece kaş acısından değerlendiriyorum.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kaş için pek bir fark göremedim fakat kirpikleri gerçekten uzatıyor, tavsiye ediyorum


Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu

Bioxcin Kas Kirpik Serumu

Bioxcin kaş ve kirpik serumu da hassas ciltli kişilerin rahatlıkla kullanabileceği doğal içerikli bir serumdur. Temel içeriği sarmaşık özü olan bu serum kirpiklerde uzatıcı etki gösterir. İçeriğinde Biocomplex B11 ve patentli tripeptit bulunduran bu kirpik serumu kirpiklerin güçlenmesini, gürleşmesini ve uzamasını sağlar. Ayrıca Gliserin ve Panthenol ile kirpikleri nemlendirerek daha dayanıklı olmalarını sağlar.

Bioxcin kaş ve kirpik serumu içerisinde bulunan tek kullanımlık aplikatörlerle uygulanır. Bu da gözlerin mikrop kapmaması için oldukça iyi bir uygulama yöntemidir. Temiz ve kuru kirpik diplerine Bioxcin kirpik serumunu tercihinize göre günde bir ya da iki kere uygulayarak güçlü ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Etkili bir sonuç için düzenli şekilde bu serumu kullanmalısınız.

Artıları
 • Aplikatörünün tek kullanımlık olması
 • Içeriğinin zengin olması
Eksileri
 • Pahalı olması
Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu Fiyatı
Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

rünü eczacımın tavsiyesi ile almıştım eczaneden almıştım ve işe yaramaz diye şişenin birini kardeşime vermiştim tek bir şişe ile üstelikte düzenli kullanmamış olmama rağmen yıllardır çıkmayan kaşlarımdan kaş fışkırıyor desenim yeridir şimdi burada indirimde görür görmez hem yorum yazmak hem de satın almak istedim tereddütsüz alın benim kaşlarımı çıkardıysa herkesin çıkarır kirpikte o derece hızlı etkisi yok ama yine de etkili


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bir aya yakındır kullanıyorum kaşlarımdaki boşluklar doldu ama ürünü sürmeden önce dermaroller gezdirdim kaşımda bu yüzden de etkisini arttırmış olabilirim. kirpiklerimde malesef bir artış dolgunluk vs olmadı


Hacim İçin En İyi Kaş Ve Kirpik Serumları

Arifoğlu Kaş Ve Kirpik Bakım Yağı

Arifoglu Kas Kirpik Bakim Yagi

Arifoğlu kaş ve kirpik serumu zengin ve doğal içeriği ile cildinize zarar vermeden kirpiklerinize bakım yapıyor. İçeriğinde Argan Yağı, E vitamini, Zeytin Yağı, Jojoba Yağı, Hint Yağı, Buğday Yağı, Tatlı Badem Yağı, Susam Yağı gibi birçok organik yağ bulunduran Arifoğlu kaş ve kirpik serumu kaş ve kirpiklerinize de pek çok yarar sağlıyor. Arifoğlu kaş ve kirpik serumunun içerisinden kaşlara ve kirpiklere özel ayrı iki serum çıkıyor. Maskara fırçası başlığı ile gelen bu serumlar kaş ve kirpiklere ayrı ayrı uygulanıyor.

Uygun fiyatı ile dikkat çeken bu serum yeni kirpiklerinizin çıkmasını sağlayarak kaş ve kirpiklerinize hacim katıyor. Günde bir ya da iki defa kullanılması gereken bu serum en az bir aylık düzenli kullanım sonucunda etkisini göstermeye başlıyor.

Artıları
 • Uygun fiyatlı olması
 • içeriğinin doğal yağlar bakımından oldukça zengin olması
Eksileri
 • Boyutunun küçük olması
Arifoğlu Kaş Ve Kirpik Bakım Yağı Fiyatı
Arifoğlu Kaş Ve Kirpik Bakım Yağı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürününden çok çok memnunum kas dokulmelerine birebir çözüm. ürünü bilmeyerek yorumlara göre almıştım. iyiki almışım tavsiye ederim. kas dokulmelerine çözüm


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gayet büyük boyut olarak. Kirpik için olan biraz zor sürülse de kaş için olan çok kullanışlı. Kirpik için biraz dikkatli sürmek gerekiyor göze değdiğinde gözü yakıyor.


Farmasi Kaş Kirpik Serumu

Farmasi Kaş Kirpik Serumu

Farmasi Kaş Kirpik Serumu özel capixyl kompleksi ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Kirpiklerinizin olduğundan daha yoğun ve uzun bir görünüm kazanmasını sağlayan bu kirpik serumu bakım yapan formüle sahiptir. Yağlı bir yapıya sahip olmayan Farmasi Kaş Kirpik Serumu rahat bir kullanım sunar.

Farmasi Kaş Kirpik Serumu günde iki defa, sabah ve akşam kuru ve temiz kirpiklere uygulanabilir. Kirpik diplerine rahatlıkla uygulanabilen bu serum düzenli kullanımda etkisini belli eden bir ürün.

Artıları
 • Yağlı his bırakmaması
 • Güçlü formüle sahip olması
 • Kirpiklerde uzama sağlaması
Eksileri
 • Etkisini görmeyen kişilerin fazla olması
Farmasi Kaş Kirpik Serumu Fiyatı
Hacim için en iyi kirpik serumu: Farmasi Kaş Kirpik Serumu
Farmasi Kaş Kirpik Serumu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Eşime aldım. Çok beğendi. Gürleşmiş kirpicikleri. Kendime de alsam mı diye düşünür oldum. 🙂


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Şuan muhtemelen ürünü almak isteyip kararsız kalanlar var. İkinci kez sipariş ediyorum bir tüpünü bitirdim ve gerçekten etkisi var. Önceden dokunduğum anda elime 3-4 kirpik rahatça gelirken şimdi kirpiklerimin güçlendiğini hissediyorum gürleştirmekten ziyade bende güçlendirme ve uzatma etkisi oldu inanılmaz hiç düşünmeyin


Peptinol Kaş Ve Kirpik Serumu

Peptinol Kirpik Serumu

Kaş ve kirpiklere hacim vermek amaçlı üretilen Peptinol kaş ve kirpik serumunun içerisinde pek çok vitamin ve besleyici ürün bulunuyor. Zengin içeriği sayesinde kaş ve kirpiklerinizi besleyerek hacim kazanmasını ve güçlenmesini sağlıyor. Bu serum aynı zamanda kirpikleri uzatıcı etki de gösteriyor.

Peptinol kaş ve kirpik serumunun diğer serumlardan farklı olarak roll on başlığı bulunuyor. Dönen bir bilye şeklinde olan bu başlık ile kaş ve kirpiklerinize bu serumu kolaylıkla sürebilirsiniz. Dilerseniz kutu içerisinde çıkan fırçayı da uygulama için kullanabilirsiniz. Bu serumu günde bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda olumlu sonuçları alırsınız.

Artıları
 • Hem roll on hem de fırça başlığı ile kolaylıkla uygulanması
Eksileri
 • Boyutunun küçük olması
Peptinol Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı
Peptinol Kaş Ve Kirpik Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

kirpik serumundan hiç ümidim yoktu bir denemek istedim ama bir iki gün içinde topladı kirpiklerimi. ben cok memnun kaldım ürüne devam etmeyi düşünüyorum.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Serumun ucu neden bilyeli anlayamadım, ben o kısmı çıkardım, içinden çıkan fırça ile sürüyorum kaş ve kirpiklerime. Yağlı bir yapısı yok. Gözü de yakmıyor. Kaş sabunu ise kesinlikle ıslatılarak kullanılmalı, diğer türlü kaşta kalıntı bırakıyor. Normal kısım günlük olarak ideal ama saatlerce kalıcı değil. Sert olan kısım daha dayanıklı ama ona da bence sadece özel günlerde ihtiyaç olur. Hem serumun hem kaş sabununun ayrı ayrı fırçası çıktı içinden.


Nemlendirme İçin En Etkili Kaş Ve Kirpik Serumları

Shineco Kaş Ve Kirpik Serumu

Shineco Kirpik Serumu

Shineco kaş ve kirpik serumu içerisinde bulunan Avakado Yağı ve Argan Yağı sayesinde kirpikleri nemlendirerek dış etkenlere karşı korur. Yağ bazlı olan bu serum içerisinde su bulundurmaz. Tüm cilt tipleri için kullanılan bu serum hızlı emilimi sayesinde gözde rahatsız edici yağlı bir hissiyat bırakmaz. Organik yağlardan oluşan zengin bir içeriği vardır. Bu içerik sayesinde yeni kirpik oluşumunu desteklerken var olan kirpiklerin de güçlenip uzamasını sağlar.

Shineco kaş ve kirpik serumunu günde bir ya da iki defa birer damla şeklinde uygulama yapılmalıdır. Günde bir ya da iki kere sabah akşam bu serumu bakım rutininize uygun olarak kullanabilirsiniz. 6 haftalık bir süre sonunda kirpiklerinizdeki gürleşmeyi ve uzamayı gözlemleyebilirsiniz.

Artıları
 • Doğal yağlardan oluşan zengin bir içeriğinin olması
Eksileri
 • Fiyatının bir miktar yüksek olması
Shineco Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı
Nemlendirme için en iyi kirpik serumu: Shineco Kaş Ve Kirpik Serumu
Shineco Kaş Ve Kirpik Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Özellikle dogal ürünler araştırdıgımda buldugum bi marka. İçeriğinde doğal yaglar var. Geceleri yatmadn 1-2 damla kullanıyorum mis


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yoğun yapılı bir ürün duştan sonra kirpiklerime ve kaşlarıma uyguluyorum bir damlası bile tek sefer içim yeterli oluyor. Kirpiklerimdeki kuruluk problemi için almıştım etkili oldu


Dr. Royal Kaş Ve Kirpik Serumu

Dr. Royal Kaş Ve Kirpik Serumu

Dr. Royal kaş ve kirpik serumu içerisinde bulunan E vitamini sayesinde kirpikleri nemlendirerek bakım yapar. İçerik bakımından oldukça zengin olan bu serum ayrıca bitkisel kollagen ile kirpiklerin onarılmasını sağlayarak yeniden oluşumlarını destekler. Bitkisel kollagen ayrıca kirpik dökülmesini de durdurur ve sağlıklı uzamaya yardımcı olur.

Dr. Royal kaş ve kirpik serumu kaş ve kirpiklerinize nem kazandırırken dolgunlaşıp uzamasını sağlar. Bu serumu her akşam makyajınızı temizledikten sonra temiz ve kuru kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Uygulama yaparken diplere çok getirmeden kirpik uçlarınıza uygulamalısınız. Günde yalnızca bir kere uygulayarak düzenli kullanımda sonuca ulaşabilirsiniz.

Artıları
 • Içeriğinde ekstra E vitamini olması
Eksileri
 • Gözle temas halinde gözü yakması
 • Uygulamasının zor olması
Dr. Royal Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı
Dr. Royal Kaş Ve Kirpik Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kas kirpik serumum geldi cok tesekur ederim boyle guzel paketleme İcin ve sürekli Dr royal urunleri kullaniyorum cok guvenlı bir marka kaşlarım ve kirpiklerim ucları cok sertı kaşlarımın arası cok açıklık vardı dogum dan dolayı dokulme olmustu muhteşem bi urun


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir kaç gündür kullanıyorum kirpiklere uygulaması çok zor akıyor tutunamıyor gözün içine akıyor. Yatmadan sürüyorum sabah kalktığımda gözümde yanma oluyor.


En İyi Uzatma Etkili Kaş Ve Kirpik Serumları

Long4lashes Kaş Ve Kirpik Serumu

Long4lashes Kirpik Serumu

Long4lashes kirpik serumu dermatologlar tarafından test edilmiş tamamen sağlıklı kirpik uzatma etkili bir serumdur. 27 kişi üzerinde 2 ay boyunca yapılan deneylerde kirpiklerde yüzde 97 oranında uzama ve yüzde 84 oranında da yoğunluk artışı gözlemlenmiştir. Kirpik sayısını arttıran ve kirpikleri uzatan bu serum içerisinde nemlendirici maddeler de mevcuttur. İçeriğinde Tatlı Badem Yağı, Pirinç Kepeği Yağı, Provitamin B5, Hyalünorik Asit gibi besleyici ve nemlendirici maddeler bulunmaktadır.

Long4lashes kaş ve kirpik serumunu günde bir kez kirpik dibine uygulamanız yeterlidir. İnce kıl uçlu başlığıyla kirpik diplerine uygulama yapmanız oldukça kolaydır. Düzenli kullanımda 3 hafta içerisinde kirpiklerinizde belirgin farklılıklar görebilirsiniz. Bir şişe yaklaşık 3 aylık kullanım için yeterli olacaktır.

Artıları
 • Kirpik uzatma etkisinin ön planda olması
Eksileri
 • Fiyatının yüksek olması
Long4lashes Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı
En iyi uzatma etkili kirpik serumu: Long4lashes Kaş Ve Kirpik Serumu
Long4lashes Kaş Ve Kirpik Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

10 yıldız olsa veririm o derece güzel ürünleriniz cildim normalde çok hassastı kemoterapi ilaçları cildimi mahvetti kirpiklerimin geri gelmesi için aldım


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü kullanmaya başlayalı 3 ay oldu kirpiklerim kaşlarıma değecek seviyede uzadı kalınlaştımı bilmiyorum ama uzadığı kesin..işe yarıyor.


Eeose Kaş ve Kirpik Serumu

Eeose Kaş Ve Kirpik Serumu

Eeose Kaş ve Kirpik Serumu peptit complex ile güçlendirilmiş formülü sayesinde kirpiklerin görünümünde gürleşme oluşturur ve uzatarak güçlendirir. Keratin üretimini hızlandıran formülü ile kirpiklerin görünümünde dolgunluk sağlayan bu serum sayesinde yeni kirpik oluşumu da desteklenmiş olur.

Eeose Kaş ve Kirpik Serumu kuru ve temizlenmiş cilt üzerinde günde bir kez uygulanmalıdır. 6 hafta sonunda istenilen gür kirpiklere ulaşmanızı sağlayan bu serum kirpik diplerine uygulanırsa daha etkili sonuçlar elde edilir.

Artıları
 • Kirpikleri hızlı uzatması
 • Keratin üretimini hızlandırması
Eksileri
 • Yok
Eeose Kaş ve Kirpik Serumu Fiyatı
En iyi uzatma etkili kirpik serumu: Long4lashes Kaş Ve Kirpik Serumu
Eeose Kaş ve Kirpik Serumu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha once de kullandigim urundu, cok memmun kalmistim burda uygun fiyatli buldum. Simdiye kadar kullandigim en iyi kas kirpik urunu, goz markasi oldugu icin de icim rahat.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü düzenli kullanamamış olsam da etkisinden memnundum. Eğer düzenli kullanrsanız daha faydalı olacağına inanıyorum.


CAELUM Bal Özlü Kaş Ve Kirpik Serumu

Caelum Oh Honey

CALEUM bal özlü kaş ve kirpik serumu içerisinde bulunan gerçek bal özü sayesinde kirpikleri besleyerek hem nemlendirici hem de uzatıcı etki gösterir. İçerisindeki pepdite sayesinde kirpik oluşumunu destekleyerek kirpiklerin güçlenmesini ve hacim kazanmasını sağlar. Maskara fırçası şeklinde başlık tipi sayesinde kirpiklere ve kaşlara kolaylıkla uygulanabilir.

Bu kirpik serumunu günde bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz. Göz yakmaz ve durulama gerektirmez. Temiz ve kuru kirpiklere uygulanması gerekir. Kolayca emilir ve üzerine makyaj uygulaması yapılabilir. Düzenli uygulamada kirpiklerinizdeki uzama etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Artıları
 • İçerisindeki gerçek bal özü sayesinde kirpikleri beslemesi ve uzatması
Eksileri
 • Boyunun küçük olması
CAELUM Bal Özlü Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı

Vegan İçerikli Kaş Ve Kirpik Serumları

Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu

Siveno Kas Kirpik Serumu

Siveno kaş ve kirpik serumu tamamen bitkisel olan vegan içeriğiyle dikkat çekiyor. Bu özelliğiyle doğa dostu olan Siveno kaş ve kirpik serumu içeriğindeki bitkisel yağlarla da kirpiklere bakım yapar. İçeriğindeki Hint Yağı sayesinde kirpiklerin uzamasına yardımcı olurken, Susam Yağı sayesinde kirpikleri dökülmeye karşı korur. Hem kirpikte hem kaşta kullanılan bu serum kaşlarda da kalınlaştırma ve dökülmeye karşı koruma etkisi yapar.

İçerik olan oldukça zengin olan bu serumun içeriğinde Hint yağı ve Susam yağının haricinde Argan Yağı, E vitamini, Tatlı Badem Yağı ve Kayısı Çekirdeği Yağı da bulunmakta. İçeriğindeki bu yağlar ve vitaminler sayesinde bu serum kaşları ve kirpikleri besliyor ve güzelleştiriyor. Siveno kaş ve kirpik serumu gerekli dermatolojik testlerden de onay almıştır. Yeterli miktardaki serumu kaş ve kirpiklere sabah ve akşam uygulayarak kirpik bakımınızı yapabilirsiniz.

Artıları
 • İçeriğinin tamamen bitkisel ve vegan olması
Eksileri
 • Hem sabah hem akşam kullanım gerektirmesi
Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı
En iyi vegan kirpik serumu: Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu
Siveno Kaş Ve Kirpik Serumu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yorum yazmak icin kullanip sonuc almayi bekledim 15 20 gundur kullaniyorum kirpiklerimin sayisinda artis var uzama var kirpiklerim canli ve bakimli gorunuyorgercekten cok begendim alacaklara tavsiye ederim


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullandım ve öyle yazıyorum... 10 gün gibi bir sürede etki etmeye başladı,1 ay oldu şu anda ve sonuç çok iyi.... Özellikle gece yatarken yedirerek sürüyorum... Ama gün içinde de sürülebilir... Gözü yakmıyor...


Kirpi Kaş Ve Kirpik Serumu

Kirpi Sac Kirpik Serumu

Vegan içerikli kaş ve kirpik serumlarından bir diğeri olan Kirpi kaş ve kirpik serumu hayvansal hiçbir yan ürün içermiyor. Bu özelliğiyle oldukça doğa dostu olan bu serum dermatolojik testlerden de onay almıştır. İçeriğindeki Bioenergızer P sayesinde kıl üzerindeki uzatma, gürleştirme ve çoğalma etkisi de klinik testler ile kanıtlanmıştır.

Kirpi kaş ve kirpik serumunun içeriğinde bulunan Panthenol ve B vitamini, hücre yenilenmesini sağlayarak kıl köklerini besliyor. Ayrıca yeni kirpik ve kaş çıkmasını da destekliyor. Bu serumu sabah ve akşam birer damla kirpiklere ve kaşlara kullanarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Artıları
 • Vegan olması
 • maskara fırçası şeklindeki başlığı ile kolayca sürülmesi
Eksileri
 • Yosun kokusunun bazı insanları rahatsız etmesi
Kirpi Kaş Ve Kirpik Serumu Fiyatı
Kirpi Kaş Ve Kirpik Serumu Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Düzenli kullanımda ise yarıyor,çok hafif,kalıntı bırakmıyor ,bende alerji yapmadı ve kirpikleri ağırlaştırmadı, kirpiklerin uzamasına ve yeniden çıkmasına yardımcı oluyor .


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

gözü yakma ,yağ gibi kirpilerde kalma durumu yok. sanki şeffaf bir maskara duruyor gibi hemen emiliyor kirpikler ve kaşlar tarafından. etkisini düzenli kullanımda gördüm. ancak kaş veya kirpik dökülmem aşırı değişmedi. sadece dökülen kirpiklerimin yerine geri gelmesini hızlandırdı.


Kirpik Serumu İle Kaş Serumu Aynı Mıdır

Kirpik Serumu İle Kaş Serumu Aynı Mıdır?

Kirpiklerine bakım yapmak ve güzelleştirmek için kirpik serumu kullanan kişiler aynı serumu rahatlıkla kaşlarına da kullanabilirler. Çünkü kirpik serumları içerisindeki kıl kökünü besleyen ve kılları gürleştirip çoğaltan yağlar ve vitaminler aynı şekilde kaşlardaki kıl köklerini de besleyecektir. Bu nedenle kirpik serumlarının kaşlarda kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Genellikle kaşların ve kirpiklerin aynı anda gürleştirilmesi ve ikisine de aynı anda bakım yapılması tercih edilir. Özellikle kaşlar için çıkarılmış serumlar pek fazla yoktur. Genellikle hem kaşta hem kirpikte kullanılabilen serumlar üretilir. Özellikle yalnızca kaş için üretilmiş bir serum edindiyseniz bunu kirpiklerinizde kullanmadan önce incelemenizi iyi yapmanız gerekir. Göz içine kullanılacak ürünlerin içeriklerinin biraz daha hassas olması gereklidir.

Kirpik Serumu Nasıl Uygulanır?

Kirpik serumu kullanmadan önce cildinizin ve kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olmanız gereklidir. Bunun için uygulama öncesinde mutlaka cilt temizliğinizi yapmalısınız. Kirpiklerinizde makyaj ürünü olmamasına özen göstermelisiniz. Daha sonra kuru kirpiklerinize serumu kirpik diplerine gelecek şekilde uygulamalısınız. Kaşlarınıza da aynı serumu masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kirpik serumunu günde bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz. Eğer uygulamanızı yatmadan önce yaptıysanız uyguladığınız serumun emildiğinden ve kuruduğundan emin olmalısınız. Serumların başlıkları birbirinden farklı olabilir. Maskara tipi başlıklı serumların uygulaması daha hızlıdır. Bütün cilt bakımı ürünlerinde olduğu gibi kaş ve kirpik serumlarında da süreklilik oldukça önemlidir. Kirpik serumunuzu etkisini görene dek en az 1 ay kullanmalısınız.

Kirpik Serumu Takma Kirpiklerle Beraber Kullanılabilir Mi?

Kirpik serumları genellikle kuru ve temiz kirpiklere uygulanmalıdır. Kirpik üzerinde makyaj varken kirpik serumu kullanılmamalıdır. Takma kirpikler takılıyken de durum bu şekildedir. Kirpik serumu kullanılmadan önce takma kirpik varsa çıkarılmalı ve kirpikler yapışkandan arındırılmalıdır.

Kirpik Serumu Kullanmayı Bıraktıktan Sonra Kirpikler Dökülmeye Başlar Mı?

Kirpik serumları düzenli kullanımda kullanıldığı sürece kirpiklerde iyi bir etki bırakacaktır. Kirpik serumlarını düzenli olarak uzun süreler kullanabilirsiniz. Kullandığınız sürece kirpik ve kaşlarınızda olumlu etkileri gözlemlemeniz mümkündür. Kirpik serumunu kullanmayı bıraktıktan sonra bir süre daha serumun bıraktığı etkiyi kirpiklerinizde görebilirsiniz. Ancak bir kirpik telinin ömrü yaklaşık 90 gündür. 90 gün sonra serumla beslenmiş kirpikleriniz dökülecek ve yerine eski beslenmemiş kirpikleriniz çıkacaktır. Kirpik serumlarını bıraktığınız için kirpikleriniz dökülmez doğal döngüsünü tamamladıkları için dökülür. Yerine beslenmemiş hacimsiz kirpikleriniz çıkacağı için size kirpikleriniz azalmış gibi gelebilir. Ancak yeni çıkan kirpikleriniz serum kullanmaya başladıktan önceki kirpiklerinizle aynı olacaktır.

Kirpik Serumu Kullanmayı Bıraktıktan Sonra Kirpikler Dökülmeye Başlar Mı

Sonuç

Kaşlarımız ve kirpiklerimiz yüzümüzde ifademizi belirleyen en önemli unsurlardır. Bu nedenle birçok kadın etkileyici ve gür kirpiklere sahip olmak ister. Kirpik serumları da kirpikleri uzatmak, gürleştirmek hacim kazandırmak için kullanılmaktadır. Her kirpiğin ihtiyacı farklıdır. Bu nedenle kirpik serumu almadan önce kirpiklerinizin ihtiyacını belirlemeli ve ona göre seçiminizi yapmalısınız. Örneğin kirpikleriniz kısaysa uzatıcı etkili, hacimsizse hacim verici kirpik serumlarını tercih edebilirsiniz.

Kirpik serumu alırken içeriğe ve kullanıcı yorumlarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Gözlerinize süreceğiniz bir ürünün içeriğinin de temiz olması gerekir. Bu nedenle bir serumu seçerken öncelikle içeriğine dikkat etmelisiniz. Daha sonra ise o serumu kullanan ve etki gören kullanıcıların yorumlarını dikkate alabilirsiniz. Kaş ve kirpik serumlarının yaratacağı etkiyi tam olarak görebilmeniz için düzenli kullanmanız oldukça önemlidir. Tam olarak etki görebilmeniz için en az bir ay düzenli kullanmanız gerekmektedir. Kaş ve kirpik serumu kullanımını güzellik rutininize eklemeniz size etkileyici bakışlar sağlayacaktır.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image

Nagehan Deniz Saraçoğlu

Adım Nagehan Deniz Saraçoğlu. Kilis doğumluyum.
Şu anda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde tıp eğitimi almaktayım. Hayatım boyunca hep yazı yazmayı sevmişimdir. Pandemi döneminde bu hobimi geliştirip hayatımın bir parçası haline getirdim. Bir çok konuda yazabiliyorum ve bir çok ilgi alanım var. Yazılarımı sizinle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Umarım siz de yazılarımı beğenirsiniz.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir