Çekilişler ve bizden haberler için Instagram'dan bizi takip edin

22 En İyi Bebek Arabası: Markalar, Tavsiyeler ve Yorumlar İle Detaylı Satın Alma Rehberi

Yeni evli çiftlerin bebek sahibi olduktan sonra en önemli ihtiyaçlarından biri olan bebek arabaları birçok marka ve modelle ön plana çıkıyor. Bu çerçevede birçok model arasından en iyisini ve çocuklarına en uygununu seçmeye çalışan aileler bu konuda ciddi kararsızlık yaşayabiliyorlar. Ayrıca ilk alınan bebek arabaları ikinci, üçüncü ve diğer çocuklar için de kullanılır olması bebek arabası seçimini daha önemli hale getiriyor.

Bu yüzden birçok ailenin kafa karışıklığını gidermek evlatları için en uygun bebek arabası modelini tercih ettirmek için bu yazıyı hazırladık. Özellikle ev dışında vakit geçirmeyi seven aileler için oldukça kullanışlı olan bebek arabası modellerini sizler için inceledik. Bebek arabası tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenleri en ince ayrıntısına kadar aktarmaya çalıştık. Bu bağlamda bebek arabasıyla ilgili her soruya cevap bulabileceğiniz bu yazıyı sizin faydanıza sunuyoruz.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olabilecek ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

En İyi Standart TipHamilton X1 Bebek Arabası
İkizler İçin En İyisiBabyhope İkiz Bebek Arabası
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Bebek Arabası Türleri Nelerdir?

Piyasada birçok markanın bebek arabası modeli bulunuyor. Bunlar arasından çocuklar için en uygununu tercih etmek ve kullanım kolaylığı ile konforu ön planda tutan modeller konusunda fikir sahibi olmak önem arz ediyor. Bu çerçevede bebek arabası türleri hakkında fikir sahibi olan anne ve babalar uzun ömürlü, rahat ve kullanışlı bebek arabaları sayesinde hayatları oldukça kolaylaşıyor.

Hem yeni doğan bebeklerde hem de dört beş yaşındaki çocuklarda rahatlıkla kullanılabilen bebek arabaları sayesinde çocukların yorulduğu durumlarda kucakta taşıma zahmetinden de kurtulan aileler her türlü koşulda arabaları rahatlıkla kullanabiliyorlar. Bu çerçevede piyasada bulunan bebek arabası türleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bebek arabası türlerini araştırdık.

Travel Sistemli Bebek Arabaları

Bebek arabaları arasında en konforlu modeller olarak bilinen travel sistemli bebek arabaları kullanıcılar için birçok avantaj sağlıyor. Hem puset hem de ana kucağı eklentisiyle ön plana çıkan travel sistem bebek arabaları bununla birlikte yeni doğan bebeklerle beraber rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca engebeli yollarda büyük tekerlekleri ve amortisörlü özelliğiyle rahatlıkla kullanılabiliyorlar. Kullanıcılar için sağladığı bu kolaylık ve konfor sayesinde piyasadaki diğer bebek arabalarından fiyat açısından biraz daha pahalı olabilir.

Travel sistem bebek arabalarının bu avantajlarının yanında boyut açısından büyük olmaları ve katlanma konusunda biraz daha kullanışsız olması önemli dezavantajları olarak görülebilir. Bu yüzden bagajı küçük olan arabalara sığma konusunda sıkıntı çıkarabiliyorlar.

Baston Tipi Bebek Arabaları

Baston tipi bebek arabaları bebek arabası modelleri arasında en hafif, en pratik ve yer konusunda en avantajlı olan ürünler olarak gösteriliyor. Bununla birlikte fiyat konusunda da kullanıcısını üzmeyen baston bebek arabaları konfor konusunda biraz arka planda kalıyorlar. Konfor konusunda sıkıntılı olan baston bebek arabaları yeni doğan bebeklerde bu yüzden kullanılamıyor. Daha çok pratik ve günlük kullanımlar için 2 yaş ve üstü çocukların kullanımı için tercih ediliyorlar. En önemli avantajı ise uzun ömürlü kullanımlar için oldukça sağlam olmaları baston tipi bebek arabalarının en önemli tercih edilme sebeplerinden.

Baston tipi bebek arabalarının bir dezavantajı da ana kucağı yani pusetin bebek arabasına monte edilememesidir. Bu yüzden yanınızda hem bebek arabası taşırken bir yandan da bebek puseti taşımak zorunda kalabilirsiniz.

Standart Tip Bebek Arabaları

Standart bebek arabaları piyasada en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Ayarlanabilir koltuktan güneş ve yağmur tentesine kadar birçok özellik sunan standart bebek arabaları her bütçeye hitap eden bütçe seçenekleriyle de sıkça tercih ediliyor. Rahatlık ve konfor bakımından da ne çok iyi ne de çok kötü bir performans sergileyen standart bebek arabaları farklı konfor özelliklerine göre de modellere ayrılabiliyor. Çift yönlü sürüş özelliği ve ana kucağının her modele monte edilmemesi gibi dezavantajlara sahip olan bebek arabaları tam yatma özelliği de her modelde bulunmuyor.

Yeni doğan bebeklerden başlayarak 6 yaşına kadar olan çocuklara kadar rahatlıkla kullanılan standart tip bebek arabalarında model tercih edilirken bu avantaj ve dezavantajlara dikkat etmek gerekiyor.

Jogging (3 Tekerlekli)

Uzun yürüyüşler ve seyahatler için oldukça kullanışlı olan Jogging bebek arabası modelleri engebeli arazilerde ve toprak yollarda bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Bununla birlikte spor merakı olan ebeveynlerin bebekleriyle rahat bir şekilde yürüyüş yapmasını sağlayan jogging bebek arabaları 3 tekerleğiyle konforlu bir sürüş sağlıyor. Tek elle bile rahatlıkla kullanılan bebek arabaları geniş bagajlı arabalara rahatlıkla sığabilir.

Yeni doğan bebeklerden itibaren ana kucağı özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılabilen jogging bebek arabaları sporsever aileler için oldukça ideal.

İkiz Bebek İçin Bebek Arabaları

İkiz bebek sahibi aileler için en büyük problemlerden biri olan bebek arabası tercihi ikizler için özel tasarlanmış bebek arabası modelleriyle rahatlıkla çözülüyor. Hem ikizlerin yan yana hem de arka arkaya oturabilmelerine imkân sağlayan modellere sahip olan ikiz bebek arabalarının en büyük handikapı boyutlarının oldukça büyük olması. Buna rağmen ikiz bebekler için hemen hemen tek alternatif olarak gözüken ikiz bebek arabaları ancak geniş bagajlı araçlara sığabiliyor. Yeni doğan ikizlerden 3 yaşına kadar olan çocuklarda kullanılabilen ikiz bebek arabaları bu sayede oldukça kolay ve konforlu bir kullanım sunuyor.

En İyi Bebek Arabaları

Bebek arabası tercih edilirken hemen her aile bütçesine en uygun ve en iyi olan bebek arabasını tercih etme gayretinde oluyor. Bununla birlikte bu konuda çok da bilgi sahibi olmayan ebeveynler hem çocukları için hem de kendi kullanımları için uygun olmayan bebek arabası tercihinde bulunabiliyorlar. Ayrıca piyasada birçok markanın oldukça fazla modelde bebek arabasının yer alması çeşitli kafa karışıklıklarına sebep olabiliyor. O yüzden bizler piyasada kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen bebek arabalarını inceleyerek sizler için önemli bir rehber hazırlamaya çalıştık. Gelin şimdi bu bebek arabalarını hep beraber artılarıyla ve eksileriyle inceleyelim.

En İyi Travel Sistem Bebek Arabaları

Joie Muze LX Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Joie Muze LX bebek arabası tek elle kolay bir şekilde katlanabiliyor. 360 derece dönebilen tekerlekler sayesinde de yüksek manevra kabiliyeti sağlıyor. Tekerlerde bebek arabası park edildiğinde sabit fren sistemiyle güvenli bir kullanım sağlıyor. Bebeğin ve kendi eşyalarınızın kolay bir şekilde taşınmasına da imkân sağlayan bebek arabası geniş bir taşıma sepetine de sahip. Farklı pozisyonlarda yatabilen sırt dayanağı sayesinde doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabiliyor. Beş nokta emniyet kemeri sayesinde de bebeğin düşme tehlikesi yaşamadan güvenle taşınmasını sağlıyor.

Bununla birlikte ürünün en büyük dezavantajı çift yönlü olarak kullanılamaması.

Artıları
 • 5 noktalı emniyet kemeri
 • Manevra kabiliyetinin iyi olması
 • Puseti kullanışlı
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaması
Joie Muze LX Travel Sistem Bebek Arabası Fiyatı
Joie Muze LX Travel Sistem Bebek Arabası Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü mağazadan bakarak aldık aslında hiç bu tarz almayı düşünmemiştim görünce çok beğendik piyasaya göre iyi iyi ve kullanışlı.puseti de içinde ayrıca tek elle çom kolay kapanıyor çanta gibi çekerek bile taşıyabılıyorsunuz biz çok sevdik

E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Katlanması ve taşıması çok kolay. Puseti de çok kullanışlı. Ben hem evde hem arabada kullandım. Çift yönlü kullanılamaması biraz kötü. Bir de kumaşı çok terletiyor. Özellikle uzun yolculukta pusette bebeğim çok terliyor.


Casual Cadillac Air Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Farklı yaslanma pozisyonları sayesinde doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilen Casual cadillac bebek arabası ayrıca çift yönlü sürüş desteğiyle de sıkça kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bununla birlikte her mevsim kullanım kolaylığı sağlayan esnek tentesiyle bebeklerin konforlu bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Tam dönebilen tekerleri sayesinde manevra kabiliyeti de bir hayli yüksek olan ürün beş nokta emniyet kemeri ile de güvenliği ön planda tutuyor. Ayrıca gece sürüşlerinde fark edilmeyi kolaylaştıran reflektörlere sahip olan ürün geniş ve kullanışlı bir alt sepete de sahip.

Birçok kullanıcının tercih ettiği ürün ticaret sitelerinde kullananlar tarafından 4,8 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Manevra kabiliyetinin iyi olması
 • Büyük fermuarlı bir gözünün olması
Eksileri
 • Ağır olması
 • Açıp kapatmanın zahmetli olması
Casual Cadillac Air Travel Sistem Bebek Arabası Fiyatı
Casual Cadillac Air Travel Sistem Bebek Arabası Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Birçok markanın arabalarına baktım fakat sürüş olarsk bana en rahat bu marka ve bu model geldi. Sürüşü çok kolay tek elle bile rahatça yön verebiliyorum. Arabanın fermuarlı gözü çok büyük her şeyi rahatlıkla sığdırıyorum.

E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Cok kaliteli fakat kurması kapatması çok zahmetli ve ağır bu yüzden iade ettim


Kraft Most Travel Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Avrupa standartlarına uygun olarak üretilen Kraft Most Travel bebek arabası tam yatar sırt dayanağı sayesinde doğumdan itibaren bebeklerde kolaylıkla kullanılabiliyor. Bununla birlikte farklı mevsim koşulları için ayarlanabilen tenteye de sahip olan ürün yaz kış rahatlıkla kullanılabiliyor. Ebeveynler açısından oldukça önemli olan iki yönlü kullanım seçeneğine de sahip olan bebek arabası rahatlıkla katlanma ve kilitlenme özelliğine de sahip. Bu çerçevede otomobil bagajlarına sığabilecek boyutta olan Kraft Most Travel bebek arabası birçok kullanıcı tarafından tercih edilmiş ve kullananlar ürünü 5 olarak puanlamış durumda.

Artıları
 • Kolay katlanabiliyor olması
 • Arabanın bagajına kolayca sığabiliyor olması
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
Eksileri
 • Piyasada zor bulunuyor olması
Kraft Most Travel Bebek Arabası Fiyatı
Kraft Most Travel Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İncelediğim travel sistem bebek arabaları içerisinde katlandığında boyutları en küçük hale gelen araba. Malzeme kalitesi çok iyi. Tekerlekler çok büyük değil ama yeterli. Kesinlikle tavsiye ederim.


Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Joie Litetrax bebek arabası tek elle kolay bir şekilde katlanabilme özelliğine sahip. Bebek arabasıyla birlikte ana kucağı da verilen ürün doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabiliyor. 360 derece dönen tekerleri ve ayarlanabilir tentesiyle manevra ve sürüş konforu sağlayan ürün aynı zamanda geniş ve kullanışlı bir sepete de sahip. Sırt desteği kademeli olarak ayarlanabiliyor. Ayrıca oturma bölümünde bebeğin beş noktadan güvenle bağlayan emniyet kemeri sistemi bebek arabasının oldukça güvenli olmasını sağlıyor. Ayrıca üzerindeki kumaş da rahatlıkla sökülüp kolaylıkla temizlenebiliyor.

Artıları
 • Tek elle kolayca katlanabiliyor olması
 • Kolayca temizlenebiliyor olması
 • Çift yönlü kullanılabiliyor
Eksileri
 • Pusetinin ağır olması
Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası Fiyatı
Joie Litetrax 4 Travel Sistem Bebek Arabası Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 6 aydir kullanıyoruz. Aşıri memnun kaldik. Cok taşlı engebeli yollarda da kullandik ve sürüşü cok rahatti. Arabanin kullanimi cok rahat. Biz puseti cok fazla kullanmadik. Hem bebeğim icinde cok rahat etmedi hem de biraz ağır. Bebek arabasi da kapandığında ağır sayılır. Kapandığında cok yer kaplamıyor. Biz arabada arka koltugun arasina bile koyabiliyoruz. Alacak olanlara tavsiyem ağır tak çıkarlı modellere göre bu araba cok daha iyi.

E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Cok Kullanıslı Ve Kaliteli Bız Memnunuz Fakat Puset Cok Agır Alacak Olanların Bılgısı Olsun.


Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V2 İncelemesi ve Yorumları


Baby Plus Canyon bebek arabası farklı pozisyonlarda ayarlanan sırt desteği ile doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabiliyor. İki yönlü kullanımı ve ayarlanabilir tentesiyle yüksek konforlu bir kullanım sağlayan ürün ön tekerlerin 360 derece dönme kabiliyeti sayesinde yüksek manevra gücüne sahip oluyor. Bununla birlikte her bebek arabasında bulunan beş nokta emniyet kemeri sayesinde güvenli bir sürüş sağlıyor. Ayrıca oldukça pratik bir şekilde katlanma özelliğine sahip olan ürün bu sayede yer açısından da büyük avantaj sağlıyor.

Bütün bunlar çerçevesinde ürünü kullananlar malzeme kalitesi ve çift yönlü özelliğinin kullanışlı olmaması sebebiyle sıkıntılarını belirtiyorlar. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 4 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Sürüşünün rahat olması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Çift yönlü kullanımın zor olması
 • Hantal olması ve bagaja zor sığması (Sepeti çıkarmak gerekiyor katlamak için)
Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V2 Fiyatı
Baby Plus Canyon Travel Sistem Bebek Arabası V2 Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

İki yıla yakındır kullanıyoruz. O kadar rahat bir sürüşü var ki, bazen tek elle sağa sola bile rahatça çevirebiliyorum. Kumaşı sapasağlam, puseti taş gibi hiçbir yerinde çizik bile olmadı şimdiye kadar. Hiç düşünmeyin alın diyorum uzun vadeli kullanabileceğiniz ürünlerden.

E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Bunca Memnuniyet İçinde Birtek Ben Memmun Değilim Sanırım. Evet Fiyatına Göre Fena Değil Ürün Ama Aması Cok İşte. İlk Olarak Puseti Cok Küçük 4 Aylık Bebeğim İri Bi Bebek Olmamasına Karsı Suam Bile Zor Sıgıyor. İkinci Olarakta Agır Bi Ürün Tek Basına Zor Hakkından Geliyor İnsan Bagaja Sığmıyor.


Kraft Leon Travel Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Çok yönlü kullanılabilme ve port bebe olarak kullanılan ana kucağı sayesinde doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte üç farklı pozisyona ayarlanabilen oturma ünitesine sahip olan ürün yine üç farklı yükseklik ayarı sunuyor. Farklı mevsim koşulları açısından açılır kapanır tenteye sahip olan ürün bu çerçevede her türlü hava şartlarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca eşyaların taşınması ve bebek eşyalarının korunması için küçük bir taşıma bölmesine de sahip.

Bütün bunlar çerçevesinde ürün kullananlar tarafından 4,9 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
Eksileri
 • Ağır olması
 • Pusetin dar olması
Kraft Leon Travel Bebek Arabası Fiyatı
Kraft Leon Travel Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Katlandığında büyük ve ağır ancak parçaları çok çok hafif zaten arabaya koymak için önce çocuğu koltuğa yerleştirmek gerektiğinden ağır olan kısmı bagaja yerleştirmek zor olmuyor. Parçalar yani ana kucağı ve port bebe çıkınca çerçeve kalıyor ve ortasına malzeme konabiliyor bagajda o kadar da sıkıntı yaratmıyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok hantal hiçbir yere sığmıyor bu kocamanlığa rağmen puseti çok küçük çok dar


Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Chicco Trio Sprint bebek arabası üç ayrı kullanım özelliği sayesinde doğumdan itibaren ebeveyneler ve bebekler için konforlu bir kullanım imkânı sunuyor. Yağmurlu havalar için şeffaf yağmurluk ve açılır kapanır tenteye sahip olan ürün port bebe özelliği sayesinde de oto koltuğu olarak rahatlıkla kullanılabiliyor. Bununla birlikte oldukça farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt desteği ile bebeğinizin oturmasına yatmasına ve yaslanmasına büyük kolaylık sağlar.

Bunlarla birlikte ürünün en büyük dezavantajı çift yönlü kullanılamıyor oluşu. Ayrıca fiyat açısından da piyasadaki diğer modellerden oldukça pahalı. Bu çerçevede ürünü kullananlar tarafından 4,5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Bebek için konforlu olması
 • Sağlam olması
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaması
 • Ağır olması
 • Pahalı olması
Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası Fiyatı
Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Biz ürünü yaklaşık 4.5sene oldu alalı araba sağlam ve dayanıklı oğlum uykuyu çok sevdiği için heryere götürüyoruz ve hala severek kullanıyor. Yanlız ana kucağından oturma ünütesine geçerken sapları öne dönmediği için zorlandık çünkü siZi görmeye alışan cocuk kendini başta yanlız hissediyor. Onun dışında İnan’ın çok sağlam ve bi o kadar rahat kullanımlı.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü kızım 1 yaşına gelene dek kullandık. Oldukça dayanıklı, güven veren bir set. Bebek arabasını tam yatar özelliği uyumasına imkan veriyor. Tentesi tam kapanmıyor, o yüzden müslin örtü gerekiyor. Ayrıca bebek arabasının tek elle pratik şekilde sürülmesi ya da kapatıp açılması mümkün değil; mutlaka iki elinizle kontrol etmek ve kapatmak/açmak zorundasınız. Kapatıldığında da taşıyabilmek için oldukça ağır ve araba bagajlarında da epey yer kaplıyor.


Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Kiwi City Way bebek arabası açılıp kapanabilir tente, ayarlanabilir tutma sapı ve kolay katlanabilme özelliği ile ebeveynler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bununla birlikte güvenli kullanım için start stop butonuna da sahip olan ürün 360 derece dönebilen tekerleri sayesinde yüksek manevra kabiliyeti de sağlıyor. Ayrıca hem bebeğin eşyalarının hem de diğer eşyaların kolaylıkla taşınması için oldukça geniş bir alt sepete sahip. Farklı açılardaki yaslanma özelliği sayesinde de bebeklerin gelişim özelliklerine göre konumlandırılabiliyor. En önemli özelliği ise çift yönlü kullanılabilir olması.

Bununla birlikte bazı kullanıcılar ürün için ön tekerlerin sıkıntılı olduğundan ve malzemelerin kalitesizliğinden bahsediyor. Bu çerçevede kullanıcılar tarafından ürün 4,5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Manevra kabiliyetinin iyi olması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Pusetin oto koltuğu olarak kullanılamaması
Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası Fiyatı
Kiwi City Way 5 in 1 Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Araba gerçekten şık ve kullanışlı tek hatası puset kismi oto koltuğu olarak kullanılır yazıyordu onun için tercih ettim fakat gelen parçada oto koltuk olarak kullanılmaz yazıyor ve oto koltuk değil :((

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürüne kalitesiz diyemeyiz ama resimdeki gibi de durmuyor tam olarak ortalamanın üzerinde diyebiliriz. Araba sağlam, kumaşı da kaliteli. Puset biraz kullanışsız gibi bağlantı yerleri kullanışsız. Hediye çanta küçük iş görür diyebiliriz. Orta kalite ürün arayanlara tavsiye ederim.


En İyi Baston Tipi Bebek Arabaları

Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Joie Brisk LX Baston tipi bebek arabası da diğer Joie ürünleri gibi oldukça başarılı. Tam yatma özelliği sayesinde bebeğiniz doğar doğmaz kullanmaya başlayabilirsiniz. 3 tekerlekli olan baston tipi bebek arabasının iki tekerleği arkasında, bir tekerleği ise önünde bulunuyor, böylece fazladan manevra kabiliyeti ve konforlu bir sürüş sunuyor. Ayrıca ön tekerleklerde bağımsız süspansiyon ve 360 derece dönebilme özelliği olduğunu da söylemek gerekiyor.

Emniyet kemeri olarak ise, 5 noktalı emniyet kemeri ile tam not alıyor. Emniyet kemerini bebeğinizin boyuna ve kilosuna göre de ayarlayabiliyorsunuz. Kumaşları ise kolayca sökülüp düşük ısıda yıkanabilir olarak tasarlanmış.

Alt tarafında bulunan alışveriş sepeti ise genel olarak kullanışlı olsa da, eğer bebek arabası tam yatar pozisyonda ise bu sepete ulaşmak biraz zor olabiliyor.

Artıları
 • 5 noktalı emniyet kemeri
 • kolay manevra
Eksileri
 • Tam yatar pozisyonda alışveriş sepetinin kullanışsız olması
 • çift yönlü kullanılamaması
Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası Fiyatı
Joie Brisk LX Baston Bebek Arabası Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Kesınlıkle tavsıye edıyorumm aldıgımızdan berı her daim yanımızda oglumuzda cok sevdı ve cok kullanıslı aynı zamanda agır degıl manevraları ıyı ve en azından engebelı zorlayan yollarda tekerını kitlemesı en güzel özellıgı


Prego 2043 Persa Baston Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Prego 2043 Persa Baston bebek arabası doğumdan hemen sonra bebek için kullanılır olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Baston bebek arabalarında çok görülmeyen farklı sırt yaslanma pozisyonlarına da sahip olan ürün ayrıca çift yönlü kullanılabilme özelliği ile de dikkat çekiyor. Bebeğin güvenliği açısından beş yönlü emniyet kemerinin kullanılır olması da oldukça önemli. Ayrıca 360 derece dönen ön tekerlekleri sayesinde her türlü manevrayı kolaylıkla yapabiliyor. Yine eşyaların rahatlıkla taşınması için de geniş bir alt sepete sahip.

Bazı kullanıcılar üründen oldukça memnunken bazıları ise ürünün küçük olduğundan bahsediyorlar. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 4 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Dar olması
 • Kemerle iyice bağlanmazsa bebeğin kayıyor olmasi
Prego 2043 Persa Baston Bebek Arabası Fiyatı
Prego 2043 Persa Baston Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gezel çift taraflı olması çok iyi tek kötü yanı çocuk oturdugunda kemerle baglamazsanız biraz öne doğru kayıyo başka kötü yanı yok bizim için sürüşü gayet güzel çok hafif bi ürün değil ama bu buyuklukteki bi pusetin hafif olmasını beklemeyin diger ucuz pusetlere göre kıyaslayınca. Yer kaplamıyo bagaja rahat giriyor


Babyhope Sa7 Baston Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Babyhope Sa7 Baston bebek arabası üç farklı yaslanma seçeneği ve tam yatma seçeneği ile doğumdan itibaren kolaylıkla kullanılabiliyor. Ekstra pedli oturma ünitesi sayesinde de konforlu bir oturma sağlayan ürün tam kapanabilen rüzgarlık ve tentesiyle de her mevsim kullanılabilme özelliğine sahip. Ayrıca 360 derece dönebilen tekerleri ile de her türlü yolda her manevrayı bu bebek arabasıyla yapmak mümkün.

Bu çerçevede ürünü kullanan kullanıcılar tarafından ürün 4,4 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Konforsuz kullanım
Babyhope Sa7 Baston Bebek Arabası Fiyatı
Babyhope Sa7 Baston Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatı uygun, ürün malzemesi iyi, renk tonu güzel. oturma kısmındaki boyutları begendim, rahat oturuyor. Yalnız diğer bebek arabamıza göre çok da konforlu bi kullanımı yok. Sadece küçük arabası olanlar için tercih edilebilir.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına göre kaliteli güzel bir ürün. Piyasaya çok baktım, muhadil farkli markalarda vardı ama biz buna karar kıldık. Tek dezavantajı, kullanırken arka tekerleklerin ayaklarıma çarpması, bu yüzden arabayla araya mesafe koymak için sürekli hafiften kambur yürümek zorunda kalıyoruz.


En İyi Standart Bebek arabaları

Hamilton X1 Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Sık seyahat eden, özellikle de uçak seyahatlerini sık yapan biriyseniz, Hamilton X1 Bebek Arabası tam size gore tasarlanmıştır. Tek bir tuşa basarak tamamen katlanıp kabin bagajına sığacak bir boyuta gelebiliyor. Bu özelliği sayesinde sadece uçak kabinine degil, araba bagajına da kolayca sığabiliyor.

Sadece 7.3 kilogramlık bir ağırlığa sahip olan Hamilton X1, 20 kg’a kadar taşıma kapasitesi ile beraber geliyor. 4 tekerlekli olan bu bebek arabasının her tekerleğinde süspansiyon bulunmaktadır, böylece sürüş esnasında maksimum konfor da sağlıyor.

3 kademeli yatış ayarı sayesinde tam yatar pozisyonda da kullanım imkanı sağlıyor ve manyetik tokalı 5 noktalı emniyet kemeri sistemine sahip. Tek kusuru ise tek tuşla kapanmasının verdigi rahatlığı, bebek arabasını açarken bulamıyorsunuz. Bebek arabasını elle açmak durumundasınız.

Artıları
 • Konforlu kullanım
 • Kolay katlanabiliyor olması
 • Hafif olması
 • Az yer kaplaması
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaması
Hamilton X1 Bebek Arabası Fiyatı
En İyi Standart TipHamilton X1 Bebek Arabası
Hamilton X1 Bebek Arabası Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Tereddütle aldığım bir ürün ama çok beğendim.. çok hafif tek elle kapanıp açılabiliyor ve en önemlisi fazla yer kaplamıyor üstelik kendi saklama kılıfı bile var.. süper fiyat.. süper ürün..


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle bu fiyata satın aldığımıza inanamadık. Muadilleri diğer sitelerde inanılmaz pahalı. 20 aylık oğlum çok rahat etti. Tek tuşla gerçekten kapanıyor sadece açmasına adapte olamadık insanoğlu kolaya hemen alışıyor:) Alın efendim ve rahat edin!


Kraft Cockpit Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Kraft Cockpit bebek arabası katlanır özelliği sayesinde oldukça az yer kaplıyor. Bununla birlikte doğumdan itibaren yeni doğan bebeklerde kullanım kolaylığı sağlayan Kraft Cockpit bebek arabası plastik gövdeli modellerin yanında alüminyum gövdeli modeliyle şık bir görünüm sağlıyor. Bebekler için en konforlu bir şekilde kullanım sunan bebek arabası tam yatmalı sırt dayanağı ile oldukça da rahat. Tek elle rahatlıkla katlanabilen ergonomik tasarımıyla dikkat çeken ürün taşıma kolaylığı sağlayan tutma sapıyla da dikkat çekiyor.

Birçok kullanıcının memnuniyetle tercih ettiği ürün kullanıcılar tarafından ticaret sitelerinde 5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Konforlu kullanım
 • Kolay katlanabiliyor olması
 • Hafif olması
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaması
Kraft Cockpit Bebek Arabası Fiyatı
Kraft Cockpit Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel ve çok kullanışlı bir araba. sürüşü katlanıp açılması rahat kızım çok sevdi kalitesini belli ediyo travel sistem yerine kesinlikle bunu tavsiye ederim biz çok memnun kaldik


Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Baby Home bebek arabası farklı pozisyonlar için ayarlanabilir sırt yaslama ünitesine sahip. Uyuma, oturma ve dinlenme olarak adlandırılan bu pozisyonlar sayesinde doğumdan itibaren bebekler için rahatça kullanılabilir. Ürün tek nokta fren sistemine sahip. Bu sayede oldukça güvenli bir sürüş sağlıyor. Bununla birlikte dört mevsim kullanma özelliğine de sahip olan Baby Home bebek arabası geniş ve oldukça kullanışlı alt sepetiyle eşyaların da rahatlıkla taşınmasını sağlıyor. Ayrıca tam kapanır tenteyle soğuk havalara karşı bebeğinizi koruyan ürün çift yönlü sürüş özelliği sayesinde de kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Birçok kullanıcının keyifle kullandığı bebek arabası bazı zeminlerde tekerleğinin dönmemesi sebebiyle eleştiriliyor. Bu çerçevede kullanıcılar ürünü 4,6 olarak puanlamış.

Artıları
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Güvenilir bir sürüş sunması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Tutma saplarının kısa olması
Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası Fiyatı
Baby Home Bh-760 Gold Çift Yönlü Bebek Arabası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Hantal travel sistem arabasından sonra kuş gibi, kullanışlı bir araba. Yalnızca benim boyum uzun olduğu için tutma sapı bana biraz kısa geldi. Ayarlanabilir olmasını isterdim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün çok rahat kullanılıyor çok beğendik bize göre tek eksiği arabanın yanında yağmurluk vermemeleri bir de keşke bebeğimizi içererisinde görebilsek


ESY BABY COMFORT Çift Yönlü Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


ESY Baby Home bebek arabası doğumdan itibaren bebeklerin taşınması için kullanılabiliyor. Ebeveynlerin bebeklerini daha da göz önünde tutmalarını sağlayan çift yönlü sürme özelliğine sahip olan ürün oturma, dinlenme ve uyuma olmak üzere farklı pozisyonlarda sırt yaslanma olanağı sunuyor. Ayrıca her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanılabilen açılır kapanır tenteye de sahip olan ürün kolay katlanabilme özelliği ile de ön plana çıkıyor. 360 derece dönebilen ön tekerler sayesinde manevra kabiliyeti de oldukça yüksek olan ürün fren ve kilitleme sistemiyle de oldukça güvenli bir kullanım sunuyor.

Birçok kullanıcı ürünü memnuniyetle kullanırken bazı kullanıcılar tekerlerden kaynaklanan problemlere dikkat çekiyorlar. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 4,1 olarak puanlanmış.

Artıları
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
Eksileri
 • Tekerleklerinin sorunlu olması
ESY BABY COMFORT Çift Yönlü Bebek Arabası Fiyatı
ESY BABY COMFORT Çift Yönlü Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Süper ürün çok sağlam çok kullanışlı ve içi çok geniş hiç kacırmayın derim 3 kademeli çitf yön süspansiyonlu

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gayet guzel gorunumu var , kullanim olarak teker donmesi cift yon ve kademe ayarinda sorun yasamadik. Sadece lastiklerin sol arka tarafi dyere tam temas etmiyo donmuyo bazen o da cok sorun degil bence


Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Chicco Goody bebek arabası tamamen yatırılabilir sırt ünitesi sayesinde doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Sadece tek hareketle kolayca katlanabilen ürün bu sayede taşımada da büyük kolaylık sağlıyor. Tekerlerindeki polikarbonat malzemesi sayesinde sağlam manevra yapma kabiliyetine sahip olan ürün tekerlerindeki amortisörler sayesinde de konforlu bir sürüş sunuyor. Mevsimlik açılıp kapanan tentesi ile değişken hava koşullarına karşı da koruma sağlayan bebek arabası beş noktalı emniyet kemeri ve geniş ve kullanışlı sepetiyle de dikkat çekiyor.

Birçok kullanıcı ürünü keyifle kullanıyor. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Kolayca katlanabiliyor olması
 • Arabanın bagajına kolayca sığabiliyor olması
 • Hafif olması
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaması
Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası Fiyatı
Chicco Goody Kendi Kendine Katlanan Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Eğer Hatchback aracınız var ve yer sıkıntınız varsa düşünmeden alın. Bunun dışında çok az yer kaplıyor ve çok kullanışlı. Hafif olması sayesinde kucağınızda çocuğu tutarken diğer elinizle de arabayı rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz.


Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Tommybaby bebek arabası doğumdan itibaren kullanılma özelliğine sahip. Farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt yaslama ünitesi, beş noktadan bağlanan emniyet kemeri ve 360 derece dönebilen tekerleriyle oldukça güvenli ve konforlu bir sürüş sağlıyor. Çift yönlü kullanabilme, arka tekerleklerde fren sistemi ve tam kapanabilen tente özelliğine de sahip olan ürün 360 derece dönebilen ön tekerleriyle de yüksek manevra kabiliyetine sahip.

Birçok kullanıcı ürünü tercih ederken kullananlardan bazıları malzeme kalitesinden memnun değil. Ayrıca sürüş kolaylığı konusunda da eleştiriler var. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 4,2 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Çift yönlü kullanılabiliyor olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Güvenilir bir sürüş sunması
Eksileri
 • Sürüşünün ve katlanmasının nispeten konforsuz olması
Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası Fiyatı
Tommybaby Eagle Alüminyum Lüx Çift Yön Bebek Arabası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün fazlasıyla kaliteli ve çok şık duruyor gidip daha fazla palı bir ürün almaya hiç gerek yok aynı işlemi görüyor ki zaten fiyat uygun olmasına rağmen çok kaliteli bir ürün

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanmadan değerlendirmek istemedim bugün kullandım çok memnun kaldım sürüşü rahat siparişimin arkasından 1 gün gibi kısa sürede geldi. Sadece açıp kapatırken biraz zorlanıyosun onuda her güzelin bir çirkin yanı vardıra veriyoruz napalım


En İyi Jogging (3 Tekerlekli) Bebek Arabaları

Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Joie Litetrax bebek arabası tek elle otomatik katlanabilen bir özelliğe sahip. Tekerleri 360 derece dönebilen bebek arabası en zor yollarda bile rahat bir sürüş imkânı sağlıyor. Farklı yatma pozisyonlarına sahip sırt ünitesiyle doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Ayrıca beş nokta emniyet kemeri özelliğine de sahip olan ürün bebeklerin güvenle taşınmasını sağlıyor. Bebek arabasının kumaşı sökülerek kolayca taşınabiliyor. Bu çerçevede hijyenik bir kullanım sağlıyor. Birçok kullanıcının tercih ettiği ürün ticaret sitelerinde 5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Güvenilir bir sürüş sunması
 • Kolayca temizlenebiliyor olması
 • Tek elle kullanılabiliyor olması
Eksileri
 • Çift yönlü kullanılamaması
Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası Fiyatı
Joie Litetrax 3 Tekerlekli Bebek Arabası Yorumları


E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek kelime ile harika.Saglamlık sürüş rahatlıgı görüntüsü cok iyi iki yıldır kullanıyorum çok memnun kaldım.Okadar rahat sürüşü varki tek parmakla bile sürülebiliyor .iyiki almışım

E-bebek.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanışlı Ve Kaliteli Bir Ürün. Sürüşü Çok Rahat Çok Memnun Kaldık. Sadece Kapanınca Biraz Ağır Ama Kapalıyken Sürülebildiği İçin Sıkıntı Olmuyor.


Kraft Wow İkiz Jogger Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Kraft Wow İkiz bebek arabası ikiz bebek mutluluğu yaşayan aileler için oldukça ideal. İkiz bebeklerin yan yana taşınabilmesine imkân sağlayan bebek arabası çok pozisyonlu ve tam yatan sırt ünitesi sayesinde oldukça kullanışlı. Bu özelliği ile de doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılan ürün ayarlanabilir tente özelliği sayesinde de farklı hava şartlarında konforlu bir kullanım sağlıyor. Eşyaların taşınması için geniş bir alt sepete de sahip olan bebek arabası üç tekerleğinin de geniş dönme açısı sayesinde kolay manevralar yapabiliyor.

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ürün kullanıcılar tarafından 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Bebekler için konforlu olması
 • Kullanımının rahat olması
Eksileri
 • Ağır olması
Kraft Wow İkiz Jogger Bebek Arabası Fiyatı
Kraft Wow İkiz Jogger Bebek Arabası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sadece biraz ağır.İkiz bebek arabası olduğunu düşününce bu da gayet normal.Eğer evinizde benimli gibi merdiven var ise dışarı çıkmanız iki çocukla biraz zor olabilir.Ağır çünkü.onun haricinde tavsiye ederm çok kaliteli ve şık

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün çok ağır bayanlarin kullanabileceği bir araba değil tavsiye etmem.


En İyi İkiz Bebek Arabaları

Babyhope İkiz Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Babyhope ikiz bebek arabası ikiz bebek sahibi olan çiftlerin işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Arka arkaya oturma üniteleri sayesinde fazla yer kaplamayan bir boyuta sahip olan ürün 360 derece dönen tekerleri ile de oldukça kuvvetli manevra kabiliyetine sahip. Hem ön bölmede hem arka bölmede beş nokta emniyet kemerine sahip olan ikiz bebek arabası bu çerçevede ikiz bebeklerin güvenle taşınmasını sağlıyor. Ayrıca hem bebek eşyalarının hem de diğer eşyaların kolay taşınması açısından geniş bir sepete sahip olan ürün sabitlenebilen arka tekerleri sayesinde emniyetli sürüş sağlıyor.

Bu çerçevede kullanılan ürün kullanıcılar tarafından 4,3 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Güvenilir bir sürüş sunması
 • Kompakt olması
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
Eksileri
 • Ön tarafın dar olması
Babyhope İkiz Bebek Arabası Fiyatı
İkizler İçin En İyisiBabyhope İkiz Bebek Arabası
Babyhope İkiz Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

dogumdan itibaren deniliyo ama malesef dogum itibariyle degil arkasi tam yatiyo on tataf tam yatmiyo ama alti ay sonrasi tam uygun surmesi kulanmasi kolay...

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ön tarafi dar cocuk iki yasına girdiginde zor oturuyor


Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası İncelemesi ve Yorumları


Sunny Baby bebek arabası ikiz bebeklerin yan yana taşınabilmesine imkân sağlıyor. Bu çerçevede farklı pozisyonlarda ayarlanabilen sırt dayama ünitesi sayesinde doğumdan hemen sonra rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca açılır kapanır tente özelliği sayesinde de farklı mevsim koşullarına uygun kullanım sağlıyor. 360 derece dönebilen ön tekerleklerle yüksek manevra kabiliyetine sahip olan ürün arka tekerleklerdeki fren sistemiyle de oldukça güvenli bir kullanım sağlıyor.

Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 4,5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Güvenilir bir sürüş sunması
 • Konforlu olması
Eksileri
 • Bebek gözetleme pencerisininn kullanışsız olması
Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası Fiyatı
Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Uzun arastirmalar sonunda sunny baby ikiz bebek arabasini almaya karar verdik. Gayet guzel ve kullanisli surerken hic zorlanmiyosunuz. Kaldirim gecislerinde biraz destek gerekiyor. eksik yanlarini soyliyim: ustteki bebek gozetleme penceresi hicbir ise yaramiyor gorunmuyor. Birde kapattiginiz zaman arabayi tekerler tutacaklara degiyor kirleniyor. Bubnlarin disinda gayet guzel tavsiye ediyorum


Kraft Wow İkiz Jogger Bebek Arabası İncelemesi


İkiz bebekler için oldukça tercih edilen bir model olan Kraft Jogger ikiz bebeklerin yan yana taşınabilmesine imkân sağlıyor. Ayrıca bebeklerin oturma üniteleri ve yaslanma üniteleri tam yatma özelliğine sahip ve bu sayede ürün doğumdan itibaren rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayarlanabilir tente özelliğine de sahip olan ürün farklı mevsim koşullarında rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bu bağlamda birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ürün kullanıcılar tarafından 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Her mevsimde kullanıma uygun olması
 • Bebekler için konforlu olması
 • Kullanımının rahat olması
Eksileri
 • Ağır olması
Kraft Wow İkiz Jogger Bebek Arabası Fiyatı
Kraft Wow İkiz Jogger Bebek Arabası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sadece biraz ağır.İkiz bebek arabası olduğunu düşününce bu da gayet normal.Eğer evinizde benimli gibi merdiven var ise dışarı çıkmanız iki çocukla biraz zor olabilir.Ağır çünkü.onun haricinde tavsiye ederm çok kaliteli ve şık

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün çok ağır bayanlarin kullanabileceği bir araba değil tavsiye etmem.


Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bebek arabası satın alırken kullanıcılar birçok kritere göre değerlendirme yapıyor. Bunlar arasında güvenlik, yeni doğanlarda kullanım, katlanabilir özellikte olması, güneş koruma tentesi, tekerleklerin kilitlenebilir olması, bebek eşyalarının taşınması için ayrı bölmeye sahip olması, kumaş özelliği ve ayarlanabilir tutma sapı özellikleri bu kriterlerin başında geliyor. Bunlarla birlikte üretim standartlarını karşıladığına dair TSE belgelerine sahip olan bebek arabaları da kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Bütün bunlar çerçevesinde bebek arabası satın alırken en önemli özellik olarak bebeğin güvenle ve konforlu şekilde taşınması ön plana çıkıyor.

5 Noktalı Emniyet Kemerine Sahip Olması

Otomobil kullanılırken hayati öneme sahip olan emniyet kemeri bebek arabasında taşınan çocuklar için de oldukça büyük öneme sahip. Özellikle bebeklerin arabadan düşme tehlikesine karşı önlem sağlayan ve bel ile kollardan bebeği arabaya bağlayan 5 noktalı emniyet kemerleri oldukça önemli. Bu yüzden bebek arabası tercihlerinde emniyet kemerli modellerin tercih edilmesi oldukça önemli.

Emniyet kemerinin yanında güvenilir bir fren sistemine sahip olan bebek arabaları da güvenlik açısından oldukça önemli. Sürüş esnasında bazı dalgınlıklar sebebiyle bebek arabasının kontrolden çıkması ihtimal dahilinde. Bu yüzden hem çevredeki insanların güvenliği hem de çocuğunuzun güvenliği emniyet kemeri ve fren sistemi sayesinde korunmuş olacaktır.

Doğumdan İtibaren Kullanılabiliyor Olması

Bebek arabası tercihlerinde yeni doğan bebekler için uygun olan modelin tercih edilmesi de oldukça önem taşıyor. Çünkü bebek doğup hastane ortamından çıktıktan sonra bebek arabasında taşınması gerekebiliyor. Yeni doğan bebeklerin kullanımına uygun olmayan modeller bu konuda kullanıcılar açısından sıkıntılı olabiliyor. Ayrıca bu çerçevede tercih edilen bebek arabasının yeni doğan bebeğin vücut yapısına uygun ve hassas bir şekilde konfor sağlaması gerekiyor.

Ayrıca önemli bir özellik de yeni doğan bebekler henüz oturamadığı için bebek arabasının tam yatabilme özelliğine sahip olması. Ebeveynler yeni doğan bebekler için bebek arabası tercihlerinde bu kriterlere dikkat etmeli.

Katlanabilir/Kompakt Olması

Bebek arabası tercihlerinde arabanın boş zamanlarda kolay taşınabilir olması, aracın bagajına rahatlıkla sığabilmesi amacıyla katlanabilir özellikte olması oldukça önemli. Bununla birlikte bebekle gezmeye, alışverişe çıkıldığında bir elinizde eşyalar veya bebek varken diğer elinizle de bebek arabasını kullanma durumunda veya katlama durumunda kalabilirsiniz. Bu çerçevede bebek arabasının kolay katlanabilir özelliğe sahip olması kullanıcıların işinin büyük ölçüde kolaylaşmasını sağlıyor.

Pratik bir şekilde toplanıp açılabilen bebek arabaları hantal modellerin yanında daha hafif özellikte olmalarıyla da ön plana çıkıyor. Bu yüzden bu konuya da dikkat etmek gerekiyor.

Güneş İçin Koruma Tentesi Olması

Bebek arabalarının hem yazın sıcağında güneş ışıklarının altında hem de soğuk kış günlerinde yağmurda ve çamurda kullanılacağı düşünülerek bebek arabasında taşınan çocuğun olumsuz hava koşullarından etkilenmesini en aza indirmek için tente özelliğine sahip olması büyük avantaj sağlıyor. Çocuğunuzun sağlığı açısından da büyük önem arz eden tente güneş ışınlarını engelleyerek bebek arabasındaki çocuk için konforlu bir sürüş olmasını sağlıyor.

Bununla birlikte tente kapatıldığında araba içerisindeki bebeğin görülmesini sağlayan şeffaf özellikte olması her an için bebeğinizin kontrolünüzde olmasını sağlar. Bu bağlamda bebek arabası tercihlerinde bu kritere de dikkat edilmesi gerekiyor.

Park Halinde Kilitlenebilir Tekerleklerin Olması

Her araç için fren sistemi ne kadar önemliyse bebek arabası için de o ölçüde önemlidir. Bu çerçevede bebek arabalarının sürüş deneyimleri sırasında kayıp gitmesini önleyen veya herhangi bir yere bırakıldığında hareket etmemesini sağlayan güçlü bir fren sistemine sahip olması özellikle çocuğun güvenliği açısından hayati önem arz ediyor. Park halinde bebek arabasının hareket etmesinden kaynaklı çeşitli kazaların önlenmesi açısından oldukça önemli.

Bebeğin ve Sizin Eşyalarınız İçin Saklama Alanı Olması

Bebekli aileler dışarı çıkarken yanlarında bir dünya eşyayı da taşırlar. Hem bebek için hem de ebeveynler için gerekli olan bu eşyaların kolay taşınabilmesi için bebek arabasında bu eşyaların konulabileceği bir alanın olması işleri oldukça kolaylaştırıyor. Aksi takdirde ebeveynler biryandan bebek ve bebek arabasını taşırken bir yandan da eşya yükünü taşımak zorunda kalabiliyorlar. Bu yüzden bebek arabası tercihlerinde mutlaka eşya taşınacak bir alanın olması oldukça önemli.

Ayarlanabilir Tutma Sapları Olması

Bebek arabalarının kullanımında bebek konforunun yanında arabayı kullanan ebeveynler için de konforlu olması büyük kolaylık sağlıyor. Bebek arabasını sürmek için kullanılan tutma saplarının ebeveynlere göre ayarlanabilir olması, yeterli uzunlukta veya bebek arabasına yeterli mesafede olması sürüş kolaylığı açısından önem arz ediyor.

Bununla birlikte bebek arabası tercihi yapılırken her iki yönlü kullanıma izin veren tutma saplarına sahip olması da oldukça önemli. Çocuklu aileler bebek arabalarında genellikle çocukların kendilerine dönük olmasını ve bebeğin görünmesini istiyorlar. Bu yüzden çift yönlü kullanıma uygun tutma saplı bebek arabaları tercih ediliyor.

Kumaşının Kolay Temizlenebilir Olması

Çocuklu aileler tarafından hemen her gün sıkça kullanılan bebek arabaları yağmur, çamur kar, toz, toprak denilmeden her ortamda kullanılıyor. Bu yüzden bebek arabalarında ciddi miktarda toz birikimi oluyor ve bebek arabalarının kumaşları ciddi ölçüde kirlenebilir. Bebeklerin sağlığı açısından da oldukça olumsuz bir durum olan hijyenik olama durumu bebek arabasındaki kumaşın temizlenmesiyle sağlanabiliyor. Ancak bazı bebek arabalarında kumaşlar rahatlıkla çıkarılıp yıkanabilirken bazı bebek arabaları sadece silmekle temizlenebiliyor.

Bu çerçevede satın alınacak bebek arabalarında bebeklerin veya çocuğun cildine karşı tahriş edici bir olumsuzluk olmaması ve kolay temizlenebilir özellikte olması kullanıcılar tarafından bebek arabalarında en çok tercih edilen özellikler arasında yer alıyor.

Sonuç

Bebek arabaları özellikle çocuk sahibi olan ve olmak isteyen aileler için önemli bir ihtiyaç. Bebeğin doğduktan hemen sonra ve belirli bir yaşa kadar rahatlıkla taşınmasını sağlayan bebek arabaları bu çerçevede ebeveynlere büyük kolaylık sağlıyor. Satın alınan bebek arabaları genellikle uzun kullanımlar için tercih ediliyor. Bu yüzden satın alınırken bebek arabası seçiminde titiz olmak gerekiyor. Ayrıca piyasada bulunan birçok marka ve modelin hangisinin size uygun olduğunu bulmak da oldukça zor bir iş.

Bu çerçevede sizler için hazırladığımız bu yazıda bebek arabası tercihlerini etkileyen faktörler ve bebek arabası modelleri üzerinde ciddi bilgilendirmeler sağladık. Faydalı olacağını ümit ediyoruz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Tümay Kılınç
TuketiciDergisi.com'un kurucusu ve aynı zamanda içerik kalite sorumlusuyum. 2018 yılında kurduğum TuketiciDergisi.com sitesi ile tüketicilere doğru bilgiyi objektif bir şekilde, satış kaygısı yapmadan ve markalardan reklam ücreti almadan sizlerle buluşturmayı hedefliyorum. Eğer bir sorunuz ya da isteğiniz olur ise, yorum yapmaktan ya da benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
İnceleme: 20

Bir yorum bırakın