2022 Yılının En İyi Kapatıcı (Concealer) Tavsiyeleri

Pürüzsüz görünen bir cildin anahtarı doğru bakım rutinleri ve kusursuz bir makyajdır. Makyaj denilince ilk akla gelen malzemelerden biri de ciltte renk bütünlüğü sağlayan kapatıcılardır. Concealer yani kapatıcı; yüzdeki kızarıklık, pürüz, sivilce, siyah nokta, leke gibi istenmeyen görüntülerin gizlenmesinde etkili bir üründür. Cildin daha parlak ve mükemmel görünmesi için kullanılan kapatıcılar özellikle göz altında yaygın görülen morluk ve koyu halkaların görünümünü gizlemek için tercih edilir. Fondötene benzerliği ile dikkat çeken kapatıcı daha yoğun kıvamlı bir yapıya sahiptir. Fondötenden sonra uygulanan kapatıcının üzerine pudra sürülerek kusursuz bir görünüm elde edilebilir. Fondötene kıyasla renk pigmentleri daha yoğun olan kapatıcı tek başına da cilde uygulanabilir. Yorgun yüzünüzü canlandırmanız için etkili bir ürün olan kapatıcılar dengeli bir görünüm ortaya çıkararak kusursuzluk sağlar.

Kapatıcı kullanmak yüz bölgenizdeki kusurları gizlemekle kalmaz farklı etkileri ile de cildinize güzellik katar. Kapatıcılar kontür işlemi için biçilmiş kaftandır. Yüzünüzü şekillendirmek ve boyut katmak istiyorsanız kapatıcı kullanarak dilediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Likit ve akışkan formülde olan kapatıcılar kontür yapmak için çok daha elverişlidir. Sıvı formda olan ürünler daha kolay dağıtıldığı için pratik şekilde kontür işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Makyaj hatalarınızı da kapatıcınızdan yardım alarak kamufle edebilirsiniz. Eyeliner’ınızın bitişinde hata yaptıysanız ve kuyruğu istediğiniz gibi olmadıysa kapatıcınız ile keskin ve düzgün bir görüntü verebilirsiniz. Taşan rujunuzun imdadına koşacak bir malzeme varsa o da kapatıcıdır. Dudak çizginizin etrafından kapatıcı ile geçerek keskin bir görünüm elde edebilirsiniz.

En çok tercih edilen tüm yüze uygun olan kapatıcı: L'Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory
Kullananların vazgeçemediği kapatıcı: M.A.C Kapatıcı - Pro Longwear Concealer NC20
Göz altı kuruluğu için en iyi kapatıcı: Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem
En iyi göz altı kapatıcısı: Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01
Fiyat/performans ürünü: Avon Color Trend Kapatıcı Fair
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Kapatici 2

Kapatıcı (Concealer) Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapatıcı satın alırken dikkat etmeniz gereken birtakım detaylar vardır. Tercih edeceğiniz ürünün kaliteli olması, cildiniz ile uyumu, kıvamı ve performansı kapatıcınızdan memnun kalmanız açısından önem taşır.

Cilt Tipi

Kapatıcı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli detaylardan biri cilt tipinizdir. Eğer cilt tipiniz kuruysa kıvamı yağlı ve nemlendirici etkisi yüksek bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. Mat bitişli bir kapatıcı seçerseniz göz altlarınızda istenmeyen çizgili ve pütürlü bir görünüm meydana gelebilir. Yağlı cilt tipine sahip kişiler ise daha kuru içeriğe sahip olan kapatıcılardan yana tercihte bulunmalıdır. Bu ürünler mat bitişlidir ve zamanla pudralaşır. Yağlı kıvama sahip bir kapatıcı tercihinde bulunursanız ciltte istenmeyen parlak bir görünüm meydana gelebilir. Hassas cilt tipine sahip olan kişilerin tercih edebileceği temiz içerikli kapatıcı ürünler de mevcuttur.

Kapatıcının Çeşidi

Kapatıcı denildiği zaman farklı formlarda ürünlerle karşılaşmak mümkündür. Aralarından hangisini tercih edeceğiniz konusunda kararsız kalıyorsanız özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Likit concealer: Kapatıcılık dereceleri değişken olan likit concealerlar sıvı formdaki kolay dağıtılabilen ürünlerdir. Nemli bir bitiş bırakan likit kapatıcılar özellikle kuru cilt tipine sahip kişiler için uygundur.

Krem concealer: Likit formda olanlara göre daha yoğun bir kapatıcılık sunan krem concealerlar yüksek kapatıcılık beklentisi olanlar için idealdir.

Stick concealer: Ruja benzerliği ile dikkat çeken stick formdaki kapatıcı ürünleri hemen hemen krem olanlar ile aynı performansa ve yoğunluğa sahiptir. Orta ve yüksek kapatıcılık özleliği ile dikkat çeker.

Kalem concealer: Pratik kullanım ile öne çıkan kalem kapatıcılar özellikle minik sivilceleri, kızarıklıkları gizlemek için ideal olan ürünlerdir.

İçerik

Kapatıcı ürünlerin içerikleri birbirinden farklı şekilde formüle edilmiştir. Bazı ürünler hem cildinizdeki sorunları kamufle ederken aynı zamanda kalıcı tedavi etme etkilerine de sahip olabilir. Özellikle göz altlarınıza bakım yapan bitkisel formüllü, vitaminlerle güçlendirilmiş içeriğe sahip kapatıcılar arasından da seçim yapabilirsiniz. Eğer hassas cilt tipine sahipseniz içeriği yüksek oranda bitkisel şekilde formüle edilmiş kapatıcı ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Paraben, alkol, parfüm içermeyen kapatıcılar her zaman cildiniz için daha sağlıklı bir seçenektir. Güneşin zararlı ışınları cildinizde lekelenmelere neden olabilir. Ancak içeriğinde SPF koruması bulunan kapatıcılar da mevcuttur. SPF korumalı olan ürünler cildinizdeki kusurları gizlerken aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına karşı da korur.

Kapatıcılık Derecesi

Her concealerın kapatıcılık derecesi birbirinden farklıdır. Hafif, orta ve yüksek dereceye sahip kapatıcılar arasından ihtiyacınıza yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Eğer cildinizde göze çarpan lekelenmeler, sivilce izleri, siyah noktalar ya da göz altı koyu halkaları varsa kapatıcılığı yüksek bir ürün tercih edebilirsiniz. Cildinizle bütünleşmiş bir görünüm ve aydınlık elde etmek istiyorsanız hafif kapatıcılığa sahip ürünler size göre olabilir.

Ton

Kapatıcı tercih ederken cilt renginizden en az bir ton açık bir ürün tercih etmenizde fayda olacaktır. Böylece leke, kızarıklık gibi görünümlerin hafiflemesini sağlayabilirsiniz. Eğer koyu göz altı morluklarınızdan şikayetçiyseniz somon renkli kapatıcılar sizin için ideal olabilir. Yeşil tonlu kapatıcı ürünler ise kızarıklıkları giderme konusunda daha başarılıdır.

Kalıcılık

Concealer ürünlerinin her biri farklı kalıcılığa sahiptir. Bazı kapatıcıların kalıcılığı 15 saat iken bazılarınınki gün boyu cildinizde kalabilir. Eğer uzun saatler cildinizin kusursuz görünmesini istiyorsanız kalıcılık süresi fazla olan kapatıcılar arasından seçim yapabilirsiniz.

En Iyi Kapatici 3

En İyi Kapatıcı (Concealer) Tavsiyeleri

Makyaj çantalarının olmazsa olmazı kapatıcılar arasından hangisini tercih edeceğiniz konusunda kararsız mısınız? O halde sizler için derlediğimiz kapatıcılar arasından bir seçim yapabilir, kullanıcı yorumlarını dikkate alarak kaleme aldığımız incelemeleri okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 🙂

L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory

L'oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory

L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 24 saat etkili güçlü performansı ile dikkat çeker. Doğal bitiş sağlayan, esnek yapıya sahip olan bu kapatıcı cildi kurutmayan formülü sayesinde ipeksi bir görünüm kazandırır. Cilde nefes aldıran hafif yapılı formülü gün boyu kalıcılık sağlar. Yüksek kapatıcılık özelliği sunan L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı suya ve neme karşı dayanıklıdır. Ürünün kremsi dokusu kolay uygulama sağlar ve cilt üzerinde eşit bir görünüm oluşmasında etkilidir. Kapatıcının büyük boy aplikatörü ile tek sürüşte bile yüksek kapatıcılık elde edilebilir.

L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı kullananların yorumlarına baktığımızda ürünün kapatıcılık performansının çok iyi olduğunu gördük. Ancak cilde nemlendirici uygulanmazsa biraz kurumaya neden olabiliyor. Açık ten rengine sahip olan kişilerde harika bir görüntü ortaya çıkaran bu kapatıcı kaliteli ve fiyatı da normal.

Artıları
 • Kremsi dokuya sahip
 • Kapatıcılık performansı yüksek
 • Pratik kullanım sunuyor
Eksileri
 • Yok

L’Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory Fiyatı

En çok tercih edilen tüm yüze uygun olan kapatıcı: L'Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı 322 Ivory

M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer NC20

M.a.c Kapatıcı Pro Longwear Concealer Nc20

M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer hafif sıvı formülü ile dikkat çeken bir üründür. Orta ve tam kapatıcılık sağlayan bu ürün özellikle göz altlarında renk eşitsizlikleri ve morlukların görünümünü azaltır. 15 saate kadar kalıcılık sağlayan M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer akne oluşturmayan ve kokusuz formülü ile tüm cilt tipleri için uygun bir kullanım sunar. Suya dayanıklı ve bulaşmayan yapısı ile öne çıkan bu kapatıcı cilde rahat şekilde dağıtılabilen formüle sahiptir.

M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda çoğu kişinin ”mükemmel” yorumunda bulunduklarını gözlemledik. Cilde parlaklık ve kadifemsi bir görüntü veren bu kapatıcı çizgilere dolmuyor ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer pahalı bir fiyata sahip olsa da az miktar kullanmak yeterli olduğu için uzun süre dayanıyor. M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer müdavimleri olan ve yıllarca kullanılan bir ürün. Ürünü kullanan bazı kişiler fondöten niyetine de bu kapatıcıyı kullanabildiğini söylüyor. Yoğun kıvamı sayesinde etkili bir kapatıcılık sunan M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer hem kaliteli hem de yüksek performansa sahip.

Artıları
 • Yüksek kapatıcılığa sahip
 • Kıvamı yoğun ve etkili
 • Kaliteli
 • Çizgilere dolma yapmıyor
 • Cilde parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırıyor
Eksileri
 • Yok

M.A.C Kapatıcı – Pro Longwear Concealer NC20 Fiyatı

Kullananların vazgeçemediği kapatıcı: M.A.C Kapatıcı - Pro Longwear Concealer NC20

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı – 01 Light

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı 01 Light

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı kusurları gizleme, cildi aydınlatma ve kontür yapma konusunda etkili bir üründür. Cilt tonunu eşitleyerek pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaran bu kapatıcı ile göz altlarında oluşan şişlikler, çizgiler ve koyu halkaların görünümünde azalma meydana gelir. Vegan formülü ile öne çıkan bu ürün cilde tazelenmiş bir görünüm kazandırır. Her cilt tipi için uygun olan bu concaeler yüksek kapatıcılığa sahiptir.

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Topaklanma, gözeneklere ya da çizgilere dolma gibi sıkıntılara sebep olmayan bu kapatıcı ürün cilde aydınlık kazandırıyor. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandıran ve iyi şekilde bütünleşen bu kapatıcı pembe alt tonlu bir bitiş sağlıyor. Minik kızarıklıklar ve sivilceler için de ideal olan Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı cilde doğal bir görünüm kazandırıyor ve fiyatı da normal.

Artıları
 • Cilt tonunu eşitler
 • Güçlü kapatıcılığa sahiptir
 • Cilde parlaklık kazandırır
 • Vegan formül
Eksileri
 • Yok

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı – 01 Light Fiyatı

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem cildinizin daha genç ve canlı görünmesi için formüle edilmiştir. Somon yağı ve somon havyar özü ile formüle edilmiş olan bu kapatıcı göz çevresindeki morlukları gizler ve aydınlık bir görünüm kazandırır. Göz çevresine yoğun bir bakım uygulayan Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem doğal vitaminler ile formüle edilmiştir. Yaşlanma etkilerinin azalmasında da etkili olan bu kapatıcı topaklanmaya sebep olmadan cilt üzerinde pürüzsüzlük sağlar. Kremsi yapıya sahip olan bu kapatıcının fiyatı ise biraz yüksek.

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem kullananların yorumlarına baktığımızda hafif yapısından ve cilde fresh bir his vermesi açısından çok beğenildiğini gözlemledik. Yağlı cilt yapısına sahip olanlar için çok uygun olmayan bu kapatıcı daha çok kuru ciltliler için ideal ve kapatıcılık performansı da bir hayli yüksek. Uzun saatler ciltte etkisini sürdüren Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem çizgilere dolma yapmıyor, göz altı morluklarını da gizleyebiliyor ve canlılık kazandırıyor.

Artıları
 • Kuru ciltler için ideal
 • Kapatıcılık performansı yüksek
 • Cilde tazelik ve canlılık kazandırıyor
Eksileri
 • Yok

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem Fiyatı

Göz altı kuruluğu için en iyi kapatıcı: Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem

Revolution Conceal And Define Kapatıcı C2

Revolution Conceal And Define Kapatıcı C2

Revolution Conceal And Define Kapatıcı etkili performansa sahip, hafif yapılı bir üründür. Ciltteki ton eşitsizliklerinin ve lekelerinin görünümünde düzelme sağlayan, koyu halkaları ortadan kaldıran bu kapatıcı gözeneklere ve çizgilere dolma yapmayan bir üründür. Uzun süre kalıcılık sağlayan yoğun pigmentleri sayesinde makyaj sırasında belirli noktalara vurgu yapmak için de kullanılabilir.

Uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Revolution Conceal And Define Kapatıcı performansı fiyatına göre yüksek olan bir ürün. Kullanan kişiler bu ürünün çok pahalı kapatıcılara alternatif olabileceğini söylüyor. Kapatıcılık performansı yüksek olan bu ürün çizgilere biraz dolma yapıyor olsa da bütçe dostu bir seçenek arayışında olanlar için ideal olabilir.

Artıları
 • Kapatıcılığı yüksek
 • Uzun süre kalıcı
 • Fiyat/performans ürünü
Eksileri
 • Yok

Revolution Conceal And Define Kapatıcı C2 Fiyatı

Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue Spf 30 / 01

Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue Spf 30 : 01

Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue uzun süre kalıcılık sunan bir göz altı kapatıcısıdır. Göz altlarında meydana gelen koyu halkaların görüntüsünde düzeltme sağlayan bu ürün mükemmel bir pürüzsüzlük ortaya çıkarır. Tüm cilt tipleri için uygun olan Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue çok yüksek bir fiyatla karşımıza çıkıyor ve tercih edenler tarafından beğenilen, etkisi yoğun bir ürün.

Artıları
 • Kaliteli ve etkili
 • Kapatıcılığı iyi
 • Pahalı
Eksileri
 • Yok

Lancome Kapatıcı Effacernes Longue Tenue Spf 30 / 01 Fiyatı

KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02

Kiko Kapatıcı Skin Tone Concealer 02

KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02 ile cildinize hoş bir parlaklık verebilir, yumuşaklık katabilirsiniz. Kapatıcılık yönünden de etkili bir performansa sahip olan bu kapatıcı açık tenliler için ideal bir kullanım sunuyor. Kullanan kişiler sadece nemlendirici özelliği bulunmadığını ve biraz kuruluğa sebep olduğunu belirtiyor. Az miktar kullanınca bile yeterli olan KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02 günlük kullanım için uygun bir ürün.

Artıları
 • Kapatıcılığı iyi
 • Cilde parlaklık veriyor
Eksileri
 • Yok

KIKO Kapatıcı Skin Tone Concealer 02 Fiyatı

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı – Pembe

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı Pembe

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı vegan bir ürün olarak karşımıza çıkar. %85 doğal içeriğe sahip olan bu kapatıcı mavi kantaron özsuyu içerir. Renk tonunda eşitlenme sağlayan bu kapatıcı aydınlık bir cilt için ideal kullanım sunar. Paraben, alkol ve parfüm içermeyen formülü sayesinde sağlıklı ve güvenilir bir üründür. İçeriğinde yer alan mavi kantaron özsuyu sayesinde hassas ciltler için bile uygun bir kullanım sunar. Göz altlarındaki koyu halkaları ve kusurları gizleyerek pürüzsüz bir görüntü kazandırır.

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda ürünün doğal bitişli bir görünüm vermesinden dolayı beğenildiğini gözlemledik. Hafif dokusu sayesinde pütürlenmeye sebep olmayan bu kapatıcı açık tenler için uygun ve kalıcılığı iyi. Fiyatı da kalitesine göre normal.

Artıları
 • Vegan
 • Alkol/parfüm/paraben yok
 • Hassas cilt dostu
 • Doğal bitişli
 • Kapatıcılığı iyi
Eksileri
 • Yok

Yves Rocher Aydınlık Görünüm Veren Kusursuz Likit Kapatıcı – Pembe Fiyatı

Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01

Note Bb Göz Altı Kapatıcısı 01

Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01 göz çevresine doğal bir görünüm kazandırır. Besleyici ve nemlendirici özelliği ile dikkat çeken bu kapatıcı E vitamini ve buğday özü ile zenginleştirilmiştir. İçeriğindeki turunç kabuğu özleri ve üzüm sayesinde cilt lekelerinin görünümünü azaltır. Ayçiçek yağı katkısı ise renk tonunu düzenleyerek daha dinamik bir görünüm kazandırır. Spf 15 koruma faktörü ile güçlendirilmiş formüle sahip olan bu kapatıcı paraben içermez ve tüm cilt tipleri için uygundur.

Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01 tercih edenlerin yorumlarına baktığımız zaman yumuşak ve kremsi dokusunun çok beğenildiğini görüyoruz. Mat bitişli olan bu ürünün kapatıcılığı da yüksek. Ciltte çizgilenme yapmayan bu kapatıcı pütürlüğe neden olmuyor ve göz altlarını aydınlatması çok iyi. Başarılı bir kapatıcılığa sahip olan Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01az miktar kullanıldığında bile çok etkili sonuç ortaya çıkarıyor. Cilt ile bütünleşen ve kullananların yıllarca vazgeçemediği bir ürün olan Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01 satensi bir bitişle pürüzsüz görünüm ortaya çıkarıyor. Kalitesine ve performansına göre fiyatı da uygun.

Artıları
 • Göz altlarında pürüzsüz görünüm
 • SPF 15 koruma faktörü içeren formül
 • Paraben içermez
 • Renk tonu eşitleme
Eksileri
 • Yok

Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01 Fiyatı

En iyi göz altı kapatıcısı: Note BB Göz Altı Kapatıcısı 01

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk 02 Light Medium

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium tüm cilt tipleri için uygun bir kullanım sunar. Göz altlarındaki koyu leke ve halkaların görünümünü ortadan kaldıran bu ürün Spf 10 içeren formülü sayesinde güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizi koruma altına alır. Özellikle yağlı ciltler için ideal bir kullanım sunan Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium yağ içermeyen formüle sahiptir. Tüm cilt tipleri için uygun bir içeriğe sahip olan bu kapatıcı saten bitişli bir sonuç ortaya çıkartır. Özel mineral içeriğe sahip olan Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium 15 saate kadar kalıcılık sağlar.

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium tercih edenlerin yorumlarına baktığımız zaman bu ürünün uzun süre kalıcılığa sahip olduğunu ve kapatıcılık konusunda başarılı bir performansının bulunduğunu gözlemledik. Fiyatı ise bir hayli yüksek.

Artıları
 • Göz altlarındaki koyu leke ve halkaları gizler
 • SPF 15 içerir
 • Yağsız ve mineralli içeriğe sahip
 • Kaliteli
Eksileri
 • Çok pahalı

Estee Lauder Double Wear Concealer Kapatıcı Renk: 02 Light Medium Fiyatı

Görkito Kapatıcı No:01

Görkito Kapatıcı No 01

Görkito Kapatıcı No:01 orta örtücülüğe sahip, likit formda bir üründür. Kolay uygulama sunan yapısı, hızlı sabitlenebilme özelliği ile göz çevresinde ve cilt üzerinde kusursuz bir görünüm ortaya çıkartır. Göz çevresindeki koyu halkaların, kızarıklık ve sivilce gibi problemlerin gizlenmesinde etkilidir. Cilt renginizi eşitleme konusunda etkili olan Görkito Kapatıcı No:01 fiyat bakımından da normaldir.

Görkito Kapatıcı No:01 tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün çok sevilerek kullanıldığını ve tavsiye edildiğini gözlemledik. İnfluencerların tavsiyeleri arasında yer alan Görkito Kapatıcı No:01 çok doğal bir bitiş sağlıyor ve kapatıcılık konusunda etkili bir ürün. Göz altlarında aydınlık ve taze bir görüntü elde etmek isteyenler bu kapatıcıya mutlaka bir şans vermeli.

Artıları
 • Kapatıcılığı başarılı
 • Doğal bitişli
 • Cilt rengini eşitliyor
Eksileri
 • Yok

Görkito Kapatıcı No:01 Fiyatı

Kullananların tavsiye ettiği kapatıcı: Görkito Kapatıcı No:01

Tarte Shape Tape Kapatıcı – Fair Neutral

Tarte Shape Tape Kapatıcı Fair Neutral

Tarte Shape Tape Kapatıcı mango çekirdeği ve shea butters ile zenginleştirilmiş bir formüle sahiptir. Cildi aydınlatarak canlılık kazandıran bu kapatıcı kuru cilt tipinde meydana gelen pullanmaları önler ve gözenek sorunlarını ortadan kaldırır. Cilde kadifemsi bir görünüm kazandıran ve soğuk alt tonlu olan Tarte Shape Tape Kapatıcı çok yüksek bir fiyatla karşımıza çıkar.

Tarte Shape Tape Kapatıcı tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde bu ürünün uzun saatler kalıcılığını sürdürdüğünü gözlemledik. Cilde parlaklık kazandıran bu kapatıcı çizgilere dolma yapmıyor ve cilde ağırlık hissi yapmıyor. Lekeleri kapatan ve cildi aydınlatan bu kapatıcı çok yüksek bir kapatıcılığa sahip.

Artıları
 • Yüksek kapatıcılığa sahip
 • Cildi aydınlatıyor
 • Çizgilere dolma yapmıyor
 • Kaliteli
Eksileri
 • Yok

Tarte Shape Tape Kapatıcı – Fair Neutral Fiyatı

Avon Color Trend Kapatıcı Fair

Avon Color Trend Kapatıcı Fair

Avon Color Trend Kapatıcı Fair tüm cilt tipleri için uygun kullanıma sahip bir üründür. Stick formunda kullanım sunan bu kapatıcı cilt tonundaki renk eşitsizliklerini gidermede ve koyu halkaları kapatmada etkilidir. Kremsi yapısı ile öne çıkan Avon Color Trend Kapatıcı Fair çok uygun bir fiyata sahip. Kullanan kişilerin kapatıcılığından memnun olduğu bu ürün pratik kullanımı ile de dikkat çekiyor.

Artıları
 • Kapatıcılığı iyi
 • Cilt tonunda eşitleme sağlıyor
 • Kremsi yapıya sahip
 • Fiyatı uygun
Eksileri
 • Yok

Avon Color Trend Kapatıcı Fair Fiyatı

Fiyat/performans ürünü: Avon Color Trend Kapatıcı Fair

Pastel Cover Stick 01

Pastel Cover Stick 01

Pastel Cover Stick 01 ciltteki kusurları kapatmak için özel olarak formüle edilmiştir. Işık yansımalarını önleyen performansı cildi mükemmel gösterir ve kusurları gizler. Pratik bir kullanım sunan bu ürünü tercih edenler performansını beğeniyor. Özel formülü sayesinde kusurları kapatırken ışık yansımalarını da önler. Her koşulda ve günün her saatinde mükemmel bir görünüm için idealdir. Pastel Cover Stick 01 günlük kurtarıcınız olabilir.

Artıları
 • Kapatıcılığı iyi
 • Fiyatı uygun
Eksileri
 • Yok

Pastel Cover Stick 01 Fiyatı

Wet N Wild Photofocus Concealer Kapatıcı Light/Med Beige

Wet N Wild Photofocus Concealer Kapatıcı Light:med Beige

Wet N Wild Photofocus Concealer Kapatıcı Light/med Beige kusurları gizleme ve cilde aydınlık verme konusunda başarılı bir üründür. Likit formu ile kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlayan bu kapatıcı fiyatına göre yüksek kalitesi ile ön plandadır.

Artıları
 • Kapatıcılığı iyi
 • Kaliteli
Eksileri
 • Yok

Wet N Wild Photofocus Concealer Kapatıcı Light/Med Beige Fiyatı

Clarins Sos Primer 00 Kapatıcı

Clarins Sos Primer 00 Kapatıcı

Clarins Sos Primer 00 Kapatıcı ciltte görülen kızarıklıklar, leke ve donuklukları gizleyen bir üründür. Cilt tonunu eşitleme konusunda etkili olan bu kapatıcı ürün kusurlu ve akneli ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Gün boyu nemlendirme sağlayan formülü organik deniz zambağı ile zenginleştirilmiştir. İnce yapısı sayesinde ciltte ağırlık yapmaz ve nefes almasını sağlar. Cildi çevresel faktörlere karşı koruma altına alan önleyici kompleks ile formüle edilmiştir. Akışkan kıvama sahip olan Clarins Sos Primer 00 Kapatıcı pratik bir kullanım sunar. Clarins Sos Primer 00 Kapatıcı yüksek bir fiyata sahip.

Artıları
 • Kapatıcılığı yüksek
 • Akneli ciltler için ideal
 • Nefes aldıran ince formül
Eksileri
 • Yok

Clarins Sos Primer 00 Kapatıcı Fiyatı

Gabrini Stick Concealer Kapatıcı Kalem 02

Gabrini Stick Concealer Kapatıcı Kalem 02

Gabrini Stick Concealer Kapatıcı Kalem göz çevresi kusurlarını gizlemek için formüle edilmiştir. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandıran bu kapatıcı stick formu sayesinde pratik bir kullanıma sahiptir. Çok uygun bir fiyata sahip olan Gabrini Stick Concealer Kapatıcı Kalem kullananlar tarafından beğenilen bir ürün. Ancak kıvamını pastel boya gibi bulanlar da var.

Artıları
 • Fiyatı çok uygun
 • Pratik kullanım sunuyor
 • Kapatıcılığı iyi
Eksileri
 • Yok

Gabrini Stick Concealer Kapatıcı Kalem 02 Fiyatı

Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light Kapatıcı

Flormar Perfect Coverage Concealer Fair:light Kapatıcı

Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light Kapatıcı kremsi yapısı ile dikkat çeken ve ciltteki kusurları gizleyen bir üründür. Doğal bitişli olan bu kapatıcı çizgilere dolmuyor ve renk eşitleme konusunda başarılı. Cilt kusurlarını kapatmanın yanında aydınlık veren bu ürün pratik kullanımı ve etkili performansı ile ön plana çıkıyor.

Artıları
 • Kapatıcılığı iyi
 • Cilde aydınlık veriyor
 • Renk eşitliyor
Eksileri
 • Yok

Flormar Perfect Coverage Concealer Fair/Light Kapatıcı Fiyatı

INGLOT Krem Kapatıcı – Cream Concealer 64

Inglot Krem Kapatıcı Cream Concealer 64

INGLOT Krem Kapatıcı A ve E vitamini ile zenginleştirilmiş formüle sahiptir. Yumuşak odak sağlayan formülü sayesinde ışık yayıcı özelliği vardır. Kremsi formuyla dikkat çeken bu kapatıcı hafif ıslak bitişli ve yağlı bir yapıya sahip. Yüksek kapatıcılığa ve uzun süre kalıcılığa sahip olan INGLOT Krem Kapatıcı göz altlarında aydınlık bir görünüm bırakıyor. Fiyatı kalitesine göre normal.

Artıları
 • Kremsi formüle sahip
 • Aydınlık bitişli
 • Kapatıcılığı iyi
 • Kaliteli
Eksileri
 • Yok

INGLOT Krem Kapatıcı – Cream Concealer 64 Fiyatı

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı Renk: 3.5

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı Renk 3.5

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı tüm cilt tipleri için uygun bir kullanım sunar. Aydınlatma özelliği ile ön planda olan bu kapatıcı göz çevresinde mükemmel kapatıcılık sağlar. Ürünü kullanan kişilerin yorumları ise bu kapatıcının çok kaliteli olduğu yönünde. Göz altlarında pürüzsüzlük, tazelik ve aydınlık bir görünüm ortaya çıkaran Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı gün boyu kalıcılık sağlıyor ve cilde nefes aldıran bir formüle sahip. Fiyatı ise yüksek.

Artıları
 • Aydınlatma gücü yüksek
 • Kapatıcılığı iyi
 • Doğal görünüm veriyor
Eksileri
 • Pahalı

Yves Saint Laurent Touche Eclat Kapatıcı Renk: 3.5 Fiyatı

En Iyi Kapatici 4

Concealer (Kapatıcı) Nasıl Kullanılır?

Kapatıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Cilt tonunuza, tipinize uygun kaliteli bir kapatıcı tercih etmek kadar uygulama adımları da son derece önemlidir.

Fazla miktarda kapatıcı kullanmanın iyi sonuçlar getirmeyeceğini her zaman aklınızda tutmalısınız. Uygulama sırasında gereğinden fazla kapatıcı kullanmak cildinizde doğal olmayan bir görünüme sebep olabilir. Cilt sorunlarını gizlerken kapatıcı kullanıldığının fark edilmesi istenmeyen bir durumdur. Ayrıca kapatıcıyı çok fazla kullanmanız gün içerisinde çizgilenme veya topaklanma gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Eğer cilt sorunlarınız sizi rahatsız edecek derecedeyse yüksek kapatıcılığa ve uzun saatler kalıcılığa sahip ürünler arasından seçim yaparak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Kapatıcınızı fondötenden sonra uygulamanız önerilir. Bunun nedeni ise daha fazla ürün kullanmanın önüne geçmektir. Fondöteninizi sürdükten sonra cildinizdeki leke ve kızarıklıklarda kapanmayan yerleri fark ederek kapatıcı ile müdehale edebilirsiniz. Kapatıcınızın formu nasıl uygulanacağı konusunda da yol gösterici olacaktır. Örneğin; stick formda bir kapatıcıyı istediğiniz bölgelere doğrudan ruj gibi sürebilirsiniz. Likit formdaki kapatıcıları uygulamak için parmağınızı kullanabilir, eşit şekilde cildinize yayabilirsiniz. Kalem kapatıcılar minik alanları hedef aldığı için doğrudan cilde uygulanabilir. Dilerseniz krem ya da likit kapatıcıları cilde uygularken fırça veya süngerden yardım alabilirsiniz. Kapatıcınız yoğun bi yapıya sahipse süngerinizi biraz ıslatıp sıkarsanız daha kolay uygulama yapabilir, doğal bitiş sağlayabilirsiniz. Kapatıcı daima içten dışa doğru sürülmeli, tampon hareketleri yapılmalıdır.

Kapatıcınızı uyguladıktan sonra çizgilenmesinin önüne geçmek için pudra kullanabilirsiniz. Böylece kapatıcınız daha da sabitlenir ve kalıcı hale gelir. Likit kapatıcı ürünler mat bitişli olanlara göre daha fazla sabitlenme ihtiyacı duyar.

Concealerı tüm yüze uygulamak yerine bölgesel şekilde kullanmak daima daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Eğer kapatıcınızı kontür yapmak için kullanıyorsanız cilt renginizden açık tonda olan bir ürün kullanarak yüzünüzde aydınlık bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Alın, göz altları, çene ve burun kemiği bölgelerine uygulanan açık tonlu concealer daha keskin ve vurgulu bir yüz hattına sahip olmanızı sağlayacaktır. Elmacık kemiklerinin altı, çene hattı ve alın köşeleri ise koyu tonda bir concealer ile gölgelendirilebilir.

Dilerseniz kapatıcınız ile göz kreminizi karıştırabilirsiniz. Özellikle kapatıcınız cildiniz için biraz kuruysa pürüzsüz bir görünüm için krem ile birleştirip nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

En Iyi Kapatici 5

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bu yazımızda kusursuz bir makyajın anahtarı olan kapatıcıları derleyerek beğeninize sunduk. İster yüzünüzde aydınlık bir görünüm elde etmek ve hatlarınızı vurgulamak, ister cilt kusurlarınızı gizlemek için kapatıcının gücünden faydalanabilirsiniz. Yüzünüze çekici bir boyut kazandıran ve kusurlarınızı ustaca gizleyen kapatıcılar arasından sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. O zaman ne duruyorsunuz? Tarafınızı seçin! Likit mi, krem mi, stick mi yoksa kalem kapatıcı mı? 🙂

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.