En İyi 3 Yaş Oyuncak Önerileri: Satın Alma Rehberi ve Yorumlar

Doğuştan başlayıp yetişkinliğe kadar devam eden fiziksel ve duygusal değişimlerin bütünü çocuk gelişimi olarak ele alınır. Bu serüven boyunca çocuk her geçen gün kendi bağımsızlığını ilan etme noktasında ilerleme kaydeder. Çocukların gelişimlerini her yaş aralığında dikkatle kontrol altında tutmak ve takip etmek gereklidir. Bunun temel sebebi ise çocuğun gelişiminde herhangi bir sorun olup olmadığının anlaşılmasıdır. Eğer çocuğun gelişiminde bir sorun varsa erkenden teşhis etmek sıkı bir takip ile mümkün olacaktır. Çocuğun gelişimine katkıda bulunacak detaylar da ebeveynler tarafından asla ihmale gelmemelidir. Bunlardan en önemlisi ebeveynlerin çocuklarına karşı gösterdikleri ilgi ve sevgi bütünüdür. 🙂

Çocukların gelişimine katkı sağlayan faktörlerden biri de oyuncaklardır. Ebeveynler çocukların her döneminde uygun oyuncak seçimlerinde bulunmalıdır. 3 yaş dönemi artık bebeklikten çıkıp çocukluğa adım atmak anlamına geldiği için ona göre seçimler yapmak önemlidir. Çocuk 3 yaşına geldiğinde oyun algısında ciddi değişiklikler gözlenir. Bebekliğe elveda diyen çocuklar artık ebeveynlerini taklit etme noktasında ısrarlıdır. Kendi benliklerini ilan eden çocuklar tek başlarına sorumluluk almak isterler ve tercih ettikleri oyunlar da artık daha fazla beceri gerektiren cinsten olur. Kendilerini tanımaya başlayan 3 yaşındaki çocuklar sınırlarını çizerek özgür hareket alanı talebinde bulunur. Yeni şeyler öğrenmeye meraklı ve daha açık hale gelen 3 yaş çocukları sürekli konuşmak ve aktif olmak isterler. Ebeveynler çocuklarının bu beklentilerine göre oyuncak seçimi yapmalılardır.

En çok tercih edilen oyun hamuru: Play-Doh 4'lü Oyun Hamuru
En çok tercih edilen 3 yaş oyuncak bebek: Baby Alive Sevimli Bebeğim
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi 3 Yas Oyuncak 4

3 Yaş Dönemindeki Çocuklar Hangi Duygu ve Davranışları Sergileyebilir?

 • Eğer 3 yaşında bir çocuğunuz varsa bu süreçte ince motor gelişiminde fark edilir bir ilerleme gözlemlemeniz doğaldır.
 • Nesnelerin adlarını söyleyebilirler. Çocuğunuz artık nesneler arasında ilişki kurabilir ve eşleştirme ya da gruplandırma konusunda başarı sağlamaya başlar. Nesnelerin ne işe yaradıkları, nerede kullanıldıkları gibi konularda da fikir sahibidir.
 • Ona doğru atılan topu tutabilir ve ayağı ile karşılık verebilir. Düz takla atabilir.
 • Scooter ve denge bisikleti kullanabilir.
 • 3 yaşındaki bir çocuk kendi adını, yaşını söyleyebilir ve en az 10’a kadar sayabilir. Günlük konuşma dilinin rahatlıkla üstesinden gelebilir, basit soruları cevaplar ve sorular sorabilir.
 • Bu yaş grubundaki çocuklar daire, kare gibi basit çizimleri gerçekleştirebilir.
 • Koşma, zıplama, atlama gibi aktiviteleri gerçekleştirebilir.
 • Çocuğunuz eğer 3 yaşındaysa acıktığını, doyduğunu, susadığını ya da terlediğini kendi başına ifade edebilir.
 • Etrafında üzülen, ağlayan biri gördüğünde yardımcı olmak ister ve çevresindekilere sevgisini gösterebilir. Paylaşma ya da eşyasını geri alma konusunda da davranışları kuvvetlidir.
 • Aile bireylerinin ya da arkadaşlarının adlarını hafızasında tutabilir ve onları ismi ile tanıyabilir.
 • Hangi eşyanın kime ait olduğu noktasında da fikir sahibi olan 3 yaş dönemi çocukları ”benim”, ”onların”, ”sizin” gibi kavramlar konusunda da bilinç sahibidir.
 • 3 yaşındaki çocuklar artık kendi başlarına giyinip, soyunmayı, yemek yemeyi becerirler. Ellerini yıkayabilirler, oyuncaklarla oynayabilirler.
 • Sıfatları kullanmaya başlarlar ve cümle içinde sıfatlara yer vermek çok hoşlarına gider.
 • Alıştıkları bir günlük rutin varsa ve bunda değişiklik meydana geldiyse öfkelenip üzülmeleri normaldir.
 • Eğer çocuğunuz 3 yaşındaysa söyledikleri rahatlıkla anlaşılır ve sizinle kolayca kısa sohbetler yapabilir.
 • 3 yaşındaki bir çocuk 4 tekerlekli bisiklet kullanabilir. Merdivenlerden kendi başına inip çıkabilir ve tırmanabilir. Kalem tutabilir ve makas kullanabilir.

En Iyi 3 Yas Oyuncak 2

3 Yaş İçin Oyuncak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

3 yaş döneminde çocuğunuzun yaratıcılığını ön plana çıkaracak eğlenceli oyuncaklara yönelmeniz doğru olacaktır. Uzun süre çocuğunuzun sıkılmadan oynayacağı tipte oyuncaklar onun gelişimine büyük katkı sağlar.

Çocuğun Yaşına Uygun Olması

Çocuğunuz için seçeceğiniz oyuncağın 3 yaş grubu için uygun olması gereklidir. Çok minik parçaları olan, çocuğun yutabileceği oyuncaklar tehlikeli olabileceği için tercih edilmemelidir. Bu yaş grubundaki çocuklar söküp takabileceği, uygun parçaları yerleştirebileceği, sesli, renkli ve hareketli oyuncaklarla oynamaktan büyük keyif alırlar. Çek-bırak arabalar, zeka gelişimine katkı sağlayan oyuncaklar, sesli bebekler, ahşap koordinasyon oyunları, lego ve bloklar, yapbozlar, sulu oyunlar, oyun hamurları 3 yaşındaki çocukların ilgisini çeken seçenekler arasındadır. 3 yaşındaki çocukların merakını arttıran, keşif duygularını ön plana çıkartan ve inşa kabiliyetlerine, paylaşma ve sahip olma becerilerine, motor gelişimlerine destek olan oyuncaklar seçerek onların düşünsel ve fiziksel dünyasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu nedenle tercih edilecek oyuncak sadece çocuğunuzu eğlendirmekle kalmamalıdır.

Materyalinin Kaliteli Olması

Çocuğunuz için seçeceğiniz oyuncağın materyalinin kalitesi son derece önemlidir. Oyuncağın malzemesi kanserojen ve toksik madde içermemeli, sağlığa zararsız materyalden üretilmiş olmalıdır. Oyuncak üzerinde kullanılan boya ya da farklı detaylar da çocuğunuzun sağlığı açısından zararlı olmamalıdır. Sivri köşeli, kesici kenarlı olan oyuncaklar tercih edilmemelidir. Oyuncak eğer plastikten yapılmışsa kaliteli ve dayanıklı olması çocuğunuzun uzun süre keyifle ve güvenle oynaması açısından da önemlidir. Özellikle ahşap materyalden üretilmiş olan oyuncaklar çocuklar için oldukça sağlıklı bir seçimdir.

Eğlendirici Olması

3 yaş grubundaki çocuklar için oyuncakların canlı renklere sahip olması, sesli, ışıklı, düğmeli olması, şekil değiştirebilen, hareketli yapıda olması önemlidir. Çocuğun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan oyuncaklar gelişimleri üzerinde olumlu etkiler yapar ve eğlenirken öğrenmelerine de zemin hazırlar.

Oyuncağın Ebatı

Çocuğunuz için tercih edeceğiniz oyuncağın ebatı da çok önemlidir. 3 yaşındaki çocuklar büyük oyuncaklarla oynamaktan çok keyif alırlar. Büyük oyuncaklar 3 yaş grubu çocukların özgüvenine olumlu etkiler yapar. Çünkü büyük bir oyuncağı kendi başlarına yönetmek ve oynamak onlara kendilerini ”başarılı” hissettirecektir. Eğer oyuncak küçük alınacaksa sesli, ışıklı ya da çek-bırak özellikli olarak tercih edilebilir.

En Iyi 3 Yas Oyuncak 3

En İyi 3 Yaş Oyuncak Tavsiyeleri

3 yaşındaki minikler için birbirinden faydalı ve farklı oyuncak seçeneklerini sizler için derledik. Eğer siz de çocuğunuz ya da bir yakınınız için keyifle oynayabileceği bir oyuncak arayışındaysanız sizin için seçtiğimiz ürünler arasından dilediğinizi zahmetsizce satın alabilir ya da kullanıcı yorumlarını dikkate alarak hazırladığımız ürün incelemelerine göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz 🙂

Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru

Play Doh 4'lü Oyun Hamuru

Artıları
 • Uygun fiyatlı
 • Yumuşak
 • Toksik madde içermez
Eksileri
 • Dışarıda kalınca çabuk kuruması

Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru, temelde su, buğday unu ve tuzdan üretilmiştir. Toksik madde içermeyen formülü ile 2 yaş ve üzeri çocuklar için uygun bir oyun malzemesidir. Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru 4 farklı pastel rengi ile çocukların ilgisini çekmeye yönelik hazırlanmıştır. Yumuşacık yapısı ile kolay şekil alan bu oyun hamuru kolayca sıkılabilir, bastırılabilir. 3 yaşındaki çocukların da el becerilerinin ve hayal güçlerinin gelişmesi adına Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru oldukça faydalı bir seçenek olarak ebeveynlerin tercihi olabilir. Çeşitli kalıplar ile de oyun hamurundan farklı figürler ortaya çıkartılabilir.

Play-Doh 4’lü Oyun Hamuru tercih eden ebeveynlerin yorumlarını incelediğimizde çok memnun kaldıklarını gördük. Oyun hamurunun yumuşaklığı, renklerin canlılığı ve çabuk kurumaması kullananlar tarafından beğenilen özellikler arasında. Ufalanma yapmaması ve yağlı bir his bırakmaması da kullananlar tarafından beğeniliyor.

Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru

Fisher Price 4'lü Oyun Hamuru

Artıları
 • Hafif kokulu
 • Yapışma yapmaz
Eksileri
 • Fazla yumuşak olduğunu söyleyenler var

Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru, çocukların ilgisini çekmeye yönelik tasarlanmıştır. Oyun hamurlarının yer aldığı kutuların kapaklarında hayvan figürleri bulunur. Bu figürler sayesinde çocuklar oyun hamurunu bastırarak eğlencenin tadını çıkartabilir. Turkuaz, kırmızı sarı ve yeşil renklerden oluşan bu set çocukların ince motor becerilerinin gelişmesinde etkilidir.

Fisher Price 4’lü Oyun Hamuru kullanan ebeveynler bu ürünün özellikle kokusunun rahatsız edici olmamasından, dağılma yapmamasından yana çok memnun. Ele yapışmaması, kaliteli bir his vermesi de beğenilen özellikleri arasında.

CARIOCA Headu 8 1 Çift Taraflı Çiftliğim Yapboz

Carioca Headu 8 1 Çift Taraflı Çiftliğim Yapboz

Artıları
 • Çift taraflı kullanım sunuyor
 • Çocukların zihinsel ve el becerisine katkılı
 • Eğlenceli
Eksileri
 • Çift tarafllı olması kafa karıştırıyor

CARIOCA Headu 8 1 Çift Taraflı Çiftliğim Yapboz 3 yaş çocukları için harika bir oyun seçeneği olabilir. 4’lü şekilde eşleştirilen bu yapboz sayesinde 8 grup elde edilebilir. Çift taraflı gruplar ile elde edilen çiftlik yapbozu üzerinden çocuklar için eğlenceli hikayeler elde edilebilir. Bu oyun çocuğunuzun ince motor becerileri üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca 3 yaş çocukları CARIOCA Headu 8 1 Çift Taraflı Çİftliğim ile dünyayı keşfedebilir, çiftlik hayvanlarını ve doğayı tanıyarak onlar arasında ilişki kurabilir.

CARIOCA Headu 8 1 Çift Taraflı Çiftliğim tercih eden ebeveynler üründen gayet memnun. Çünkü yapbozların kartonları kalın ve dayanıklı. Ayrıca üzerindeki resim baskılarının renkleri de oldukça canlı ve eğlenceli. Çoklu kullanım sunması ve hikaye senaryosu oluşturmaya uygun olması da beğenilen özellikleri arasında. Fiyatı biraz yüksek olsa da işlevsel kullanımı sayesinde ebeveynler tarafından tercih ediliyor.

Fisher Price İlk Motorum

Fisher Price İlk Motorum

Artıları
 • Dayanıklı plastik malzeme
 • Denge sağlamaya katkılı
 • Eğlenceli tasarım
Eksileri
 • Yok

Fisher Price İlk Motorum oyuncağı 2 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygundur. Kaliteli, sağlam plastikten üretilmiş olan bu motor 3 yaşındaki çocukların rahatlıkla kullanması için uygun bir oyuncaktır. Çocukların denge sağlamalarına katkıda bulunan Fisher Price İlk Motorum kas becerilerinin artmasında da etkilidir. Açık mavi renk ile dikkat çeken bu oyuncağın üzerinde çocukların dikkatini çekecek resimli baskılar bulunur. Siyah ve kalın tekerlekleri, yere yakın tasarımı ile güvenli bir kullanım sunan Fisher Price İlk Motorum çocuklar için eğlenceli bir kullanım sunar.

Fisher Price İlk Motorum kullanan ebeveynler bu ürünün her ne kadar 2 yaş itibari ile uygun olsa da 3 yaşındaki çocuklar için daha elverişli olduğunu söylüyor. Çocukların denge kurabilmesi için kullanışlı ve sağlam bir oyuncak olan Fisher Price İlk Motorum kırılmalara karşı da dayanıklı bir yapıya sahip. Fiyat bakımından ele alacak olursak bütçe dostu olduğunu söylememiz mümkün.

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü

Artıları
 • Sesli ve ışıklı
 • 3 farklı dil seçeneği sunuyor
Eksileri
 • Yok

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü çocuklara okulu sevdirmek, heyecanlandırmak için harika bir seçenek olabilir. Sarı okul otobüsünün üst kısmında yer alan keşif tuşuna basıldığında ışıklar, şarkılar ve sesler devreye girer. Çocuğunuz dur tabelasını indirerek otobüs içerisinde yer alan yolcuları indirebilir. Otobüs seti içerisinde bir oyuncak şoför bir de öğrenci vardır. Çocuğunuzun servis şoförü Emily ve minik Eddie’nin okul yolu maceralarına eşlik etmesini isterseniz çocuğunuz için bu oyuncağı tercih edebilirsiniz. Pilli bir oyuncak olan Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü Türkçe, İngilizce ve Yunanca dil seçenekleri ile istenilen ayarda kullanılabilir. Eğlenceli bir deneyim sunan bu oyuncağın fiyatı ise normal diyebiliriz.

Fisher Price Little People Eğlenceli Okul Otobüsü tercih eden ebeveynlerin yorumlarına baktığımızda çok beğenilen bir oyuncak ve oldukça da kullanışlı.

LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti – Okul Öncesi Çocuk için Öğretici Oyuncak

Lego® Duplo 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti Okul Öncesi Çocuk Için Öğretici Oyuncak

Artıları
 • Uzun süre çocukların ilgisini çekiyor
 • Çok yönlü
 • Aile kavramının aşılanması için ideal
 • Defalarca bozulup yeniden inşa edilebilir
Eksileri
 • Pahalı

LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi Yapım Seti 2 yaş üzeri çocukların hayal gücüne ve motor gelişimine katkı sağlamaya yönelik tasarlanmıştır. Yatak odası, oturma odası, mutfak ve banyodan oluşan bu ev çocukların yaratıcılığı üzerinde olumlu etkiler sağlar. Günlük yaşam rutinlerinin çocuklar tarafından daha rahat kavranması adına LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi oldukça iyi bir seçenek olabilir. Baba, anne ve çocuk kavramlarının, aile bağı gibi detayların eğlenceye çevrilmesinde etkilidir. Set içerisinde bulunan evcil köpek ise çocuklara hayvan sevgisini aşılayabilmek adına önemli bir detaydır. 3 yaş çocukları için harika bir oyuncak olan LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi tekrar tekrar yıkılıp yeniden inşa edilebilir. Bu da çocukların el becerilerinin gelişmesinde önemli rol oynar.

LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi tercih eden ebeveynlerin yorumlarına baktığımızda ”mükemmel” yorumunu yapmamız hiç de yanlış olmaz. Çünkü bu oyuncak çok yönlü bir kullanım sunduğu, sürekli hayal gücü gerektirdiği için çocukların ilgisini çekiyor. Ayrıca çocuklar bu oyuncak ile saatlerce sıkılmadan oynayabiliyor. ”Aile” ve ”günlük rutinler” bağlamında çocuğunuzun düşünce ve el becerilerinin gelişmesini istiyorsanız LEGO® DUPLO 10929 Kasaba Modüler Oyun Evi tavsiyemizdir. Fiyatı biraz yüksek olsa da kapsamlı bir deneyim sunduğu için hak ediyor diyebiliriz.

Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj 100’Den Fazla Aracı Kolayca Saklayabilir

Hot Wheels Robotik T Rex Ultimate Garaj 100'den Fazla Aracı Kolayca Saklayabilir

Artıları
 • Kaliteli
 • 100'den fazla araç kapasitesine sahip
 • Hayal gücünü geliştiriyor
Eksileri
 • Pahalı

Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj çocuklara mega maceralar sunan bir oyuncaktır. İki araçlık asansöre sahip olan bu kapsamlı ve eğlenceli oyuncak sayesinde çocuklar araçlarını asansör ile en üst kata çıkarabiliyor. Robot T-Rex’in kapanına doğru yolculuğa çıkan hot wheels araçları ile çocuklar benzersiz bir macera yaşayabilir. Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj 100’ü aşkın hot wheels aracını saklayabilir. Bu eğlenceli oyuncak ile minik araçlar kulenin tepesinden yokuş aşağı bırakılabilir. Yeşil dinazorun tek hamlede yuttuğu Hot wheels araçları ile çocuklarınız heyecanı doruklarına kadar yaşayabilir. Kaliteli, rengarenk görünümüyle ön planda olan Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj fiyat olarak bir hayli yüksek ama hakkını vermeyi de başarıyor.

Hot Wheels Robotik T-Rex Ultimate Garaj tercih eden ebeveynlerin yorumlarına baktığımızda bu oyuncağın çok beğenildiğini gördük. Çocukların severek oynadığı bu garaj seti defalarca sökülüp tekrardan inşa edilebiliyor.

Q-Boxx Cubes Qbitz Görsel Akıl Küpleri

Q Boxx Cubes Qbitz Görsel Akıl Küpleri

Artıları
 • Emsallerine göre uygun fiyatlı olması
 • Zeka geliştiren bir oyun olması
Eksileri
 • Küplerin kalitesi

Q-BOXX Cubes Qbitz, zihinsel ve görsel becerileri geliştirmeye yönelik bir oyun küpü setidir. 4 farklı renkte 64 oyun küpü, 4 oyun tahtası ve 80 oyun kartı içerir. Oyuncular, küpleri kullanarak ilk turda kartlardaki desenleri yeniden oluşturmaya çalışır. İkinci turda, oyuncular küpleri desenlerle eşleştirmeye çalışırken üçüncü turda ise beyin gücü öne çıkar ve oyuncular kendi desenlerini yapmaya çalışırlar. Oyun, görsel çevikliği geliştirmeye yardımcı olurken, kısa süreli bellek, bilgiyi kopyalama ve transfer etme becerilerini de geliştirir. Kullanıcılar fiyatının uygun olması ve içeriğinin zengin olması nedeniyle ürünü beğenmişlerdir. Bazı kullanıcılar küplerin birbirine iyi yapışmadığını belirtmiş olsa da genel olarak ürün kaliteli bulunmuştur.

Woody Life 32’li Havuzlu Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma Kutulu Çocuk Oyuncak

Woody Life Woodylife 32'li Havuzlu Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma Kutulu Çocuk Oyuncak

Artıları
 • Figürlerin ahşap materyalden yapılmış olması
 • Motor becerilerine katkı sağlıyor
 • Uygun fiyatlı
Eksileri
 • Malzeme kalitesi
 • Kutunun karton olması

Woody Life 32’li Havuzlu Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma Kutulu Çocuk Oyuncak 3 yaşındaki çocuklar için eğlenceli bir seçenek olabilir. Dikkat gelişimi konusunda çocuklara faydalı olacak bu oyun seti 2 tane mıknatıslı olta ve 30 adet balıktan oluşuyor. Özel deniz temalı kutu içerisinde uygun yerlere yerleştirilen balıklar olta yardımıyla çocuk tarafından çekilebilir. Çocukların ince motor becerileri ve el-göz koordinasyonunun gelişmesi açısından faydalı olan bu oyuncak eğlenceli bir deneyim sunabilir. Oyun bittiğinde tüm parçalar kutu içerisinde toplanarak saklanabilir böylece az yer kaplar. Woody Life 32’li Havuzlu Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma Kutulu Çocuk Oyuncak sağlığa zararsız materyaller ve toksik olmayan boyalar ile üretilmiştir.

Bu oyuncağı tercih edenlerin yorumları çok olumlu yönde. Özellikle oyuncağın ahşap materyalden yapılmış olması dayanıklılığı açısından çok beğeniliyor. Çocukların sıkılmadan oynadığı Woody Life 32’li Havuzlu Ahşap Mıknatıslı Balık Tutma Kutulu Çocuk Oyuncak bütçe dostu olduğu için de tercih edilebilir.

Baby Alive Sevimli Bebeğim

Baby Alive Sevimli Bebeğim

Artıları
 • Ses çıkaran eğlenceli tasarım
 • Sert plastik materyal
 • Kaliteli
Eksileri
 • Pahalı

Baby Alive Sevimli Bebeğim 3 yaş ve üzeri kız çocukları için tasarlanmış eğlenceli bir oyuncaktır. Çıkardığı sevimli sesler ile çocukların ilgi odağı olabilecek bu oyuncak ağzına emziği takıldığında emme sesi çıkartıyor. Ayrıca gülme, ağlama, esneme, mırıldanma gibi sevimli sesler de çıkaran Baby Alive Sevimli Bebeğim yatırıldığında ve kaldırıldığında da tepki veriyor. Ebat olarak da çocukların severek oynayabileceği Baby Alive Sevimli Bebeğim komple olarak kaliteli plastik materyalden üretilmiştir. Fiyatı biraz yüksek olsa da bu ürün en çok tercih edilen oyuncak bebek diyebiliriz.

Baby Alive Sevimli Bebeğim tercih eden ebeveynler özellikle saçlarının da plastik olmasından dolayı çok memnun. Sert bir materyalden üretilmiş olan bu bebek dayanıklı olduğu ve kolay eskimediği için de oldukça kullanışlı. 3 yaşındaki kız çocuklarının severek oynayacağı Baby Alive Sevimli Bebeğim 1 dk dokunulmadığında ses çıkarmayı bırakıyor. Emziği takıldığında ya da kaldırıldığında ise yeniden tepki veriyor.

Dolu Su ve Kum Aktivite Masası

Dolu Su Ve Kum Aktivite Masası

Artıları
 • 3 farklı formda kullanılabilir
 • 2 kişi için uygun
 • Kaliteli
Eksileri
 • Pahalı

Dolu Su ve Kum Aktivite Masası 3 yaş çocukları için mükemmel bir oyuncak seçeneğidir. Özellikle yaz aylarında çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesi için tasarlanmış olan Dolu Su ve Kum Aktivite Masası apartman ortamında bile keyifli bir deneyim sunabilir. Masanın üzerinde bulunan mini değirmenler ve iki bölmeli havuz sayesinde yukarıdan akıtılan su çocuklar için oyuna dönüşebilir. 2 çocuk için uygun bir seçenek olan Dolu Su ve Kum Aktivite Masası aynı zamanda içine kum doldurularak da kullanılabilir. Sadece kum için kullanılacaksa masanın orta kısmına pratik şekilde takılan mini değirmen kolaylıkla çıkarılabilir. Düz çalışma masası formunu da alabilen Dolu Su ve Kum Aktivite Masası üzerinde çocuğunuz eğlenceli çizimler, boyamalar yapabilir ya da oyun hamuru oynayabilir. Fiyat olarak pahalı olsa da kesinlikle hakkını vermeyi başaran bir ürün.

Dolu Su ve Kum Aktivite Masası kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda çok beğenildiğini gördük. Çünkü bu oyuncak hem su aktivitesi hem kum oyunları hem de normal masa olarak kullanılıyor. Çocuğunuz için çok amaçlı, işlevsel bir oyuncak arayışındaysanız bu seçenek tam size göre!

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett

Artıları
 • Dönüşebilen tasarım
 • El becerilerine katkı sunuyor
Eksileri
 • Pahalı

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett ile 3 yaşındaki çocuğunuz heyecan dolu vakitler geçirebilir. Robota dönüşme özelliğine sahip olan bu jett kollarını hareket ettirebilir. Uçağa dönüştürülmek istendiğinde ise tekerlekleri devreye girer. Kırmızı, sevimli uçağın gözleri ve ağzı da vardır.

Harika Kanatlar Lisanslı Harika Kanatlar Dönüşen Jett tercih eden ebeveynler ürünün çocukları tarafından beğenildiğini söylüyor. Ancak boyutunu biraz küçük bulanlar da var. Kolaylıkla robota dönüşebilen bu oyuncak çocukların ilgisini çekmeyi başaran, kaliteli bir seçenek. Fiyatı biraz pahalı.

Cry Babies Magic Tears Altın Seri

Cry Babies Magic Tears Altın Seri

Artıları
 • Sürpriz kutusunda satışa sunuluyor
 • Küçük ve sevimli
Eksileri
 • Pahalı

Cry Babies Magic Tears Altın Seri 3 yaşındaki kız çocuklarının bayılarak oynayacağı bir oyuncak olabilir. Komple altın rengi tasarımda olan bu bebek, sim kaplama ve parıl parıl parlıyor! Emzik, şişe, yay, sandalye ve farklı aksesuarlar ile birlikte satışa sunulan Cry Babies Magic Tears Altın Seri kutusundan sürpriz şekilde çıkıyor. 7 farklı tasarım arasından çocuğunuz için hangisinin çıkacağı ise heyecanlı bir bekleyiş olabilir.

Cry Babies Magic Tears Altın Seri tercih eden ebeveynler biraz pahalı olmasından yana muzdarip olsa da bu oyuncaktan çok memnunlar. Çünkü kız çocuklarının oldukça ilgisini çekiyor ve kalitesi ile de kullanışlı bir deneyim sunuyor.

Trex Sesli ve Işıklı Yürüyen Dinazor Buhar Çıkartma Özellikli

Trex Sesli Ve Işıklı Yürüyen Dinazor Buhar Çıkartma Özellikli

Artıları
 • Çocukların çok hoşuna gitmesi
Eksileri
 • Çok dayanıklı olmaması

Anıl Trex Sesli ve Işıklı Yürüyen Buhar Çıkartma Özellikli Dinazor, yürüyebilen, sesli ve ışıklı bir oyuncak dinazor olarak, gerçekçi görünümü ve kükreme sesiyle çocukların hayallerindeki oyunları canlandırmalarına yardımcı oluyor. Ayrıca, dinazorun ağzından çıkan buhar ile daha da etkileyici bir oyun deneyimi sunuyor. Ancak bazı kullanıcılar, ürünün sağlamlığına dair şüphelerini dile getirdiler.

Eğitici Çocuk Oyuncakları Tiktak 500 Parça Lego Oyuncak

Eğitici Çocuk Oyuncakları Tiktak 500 Parça Lego Oyuncak

Artıları
 • Eğitici
 • Eğlenceli
 • El ve düşünme becerisine katkı sağlar
Eksileri
 • Parçaların küçük olması
 • Parçaların biraz zor takılması

Tik Tak Box Eğitici Şekiller 500 Parça, çocuklarınızın hem eğlenmesini hem de el ve göz koordinasyonlarını geliştirmesini sağlayan bir oyuncak setidir. 500 parçadan oluşan bu oyun seti sayesinde çocuğunuz farklı deneyimler kazanacak ve hayal gücünü geliştirecektir. Kutu resimlerine bakarak aynı şekilleri yapmak mümkündür. Hem 2 hem de 3 boyutlu objeler yapılabilir. Bu ürün, uygun fiyatı ve kaliteli plastikleri ile diğer oyuncaklardan ayrılmaktadır. Ancak, 5 yaş altı çocukların yutma tehlikesine karşı kontrol altında oynamaları tavsiye edilir. Fabrika çıkışında plastik fazlalıkları olabilir, bu yüzden ilk kullanımda dikkat edilmesi gerekir.

Bamboo Bambu Çubukları Zeka ve Hayal Gücü Eğitici 4 DIY 300 Parça

Bamboo Bambu Çubukları Zeka Ve Hayal Gücü Eğitici 4 Diy 300 Parça

Artıları
 • Uygun Fiyatlı
 • Hayal gücünü geliştirici
 • Yetişkinlerle birlikte oynanabilir
Eksileri
 • Yok

Bamboo Bambu Çubukları çocukların refleks ve denge gelişimlerine olumlu katkılar yapabilecek bir seçenektir. Hem eğlenceli vakit geçirmeleri hem de çocukların el ve dikkat becerilerini geliştirmeleri açısından tercih edilebilir. 300 Parça bambu çubuk ile çocuğunuz hayal dünyasında kurduğu şeyi anında tasarlamaya geçebilir. Sizin de yardımınızla ortaya harika tasarımlar çıkarabilir.Bambu çubuklar esnek ve kolay şekil alabildiği için çocuğunuz rahatlıkla istediği figürü ortaya çıkarabilecektir. Paket içerisinden çıkan minik yıldızlar ile birbirine tutturulabilen çubuklardan oyun alanı ortaya çıkarmak mümkün olabilir.

Bamboo Bambu Çubukları Zeka ve Hayal Gücü Eğitici 4 DIY 300 Parça tercih eden ebeveynler bu üründen çok memnun kalmış. Hatta birkaç paket sipariş edenler bir hayli fazla. Uygun fiyatı ile dikkat çeken bu çubuk seti çocuğuna düşük bütçeli bir oyun kurmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alabilir.

Pilsan 168 Parça Master Bloklar

Pilsan 168 Parça Master Bloklar

Artıları
 • Blokları takmaya elverişli kutu kapağı
 • 168 parça blok
 • Kaliteli
Eksileri
 • Bazı bloklar gevşek olabiliyor

Pilsan 168 Parça Master Bloklar 3 yaş çocukları için eğlenceli bir seçenek olabilir. Çocukların zeka gelişimine katkı sağlayan master bloklar ile istenilen yapılar inşa edilebilir. Çocuğunuzun el becerilerine canlı renkleri ile katkı sunan Pilsan 168 Parça Master Bloklar kanserojen madde içermez ve sağlık açısından güvenlidir. Kendine özel kutusunda satışa sunulan bu blog seti rahat şekilde saklanabilir ve dağınıklığa da neden olmaz.

Bu ürünü tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda beklentiyi karşıladığını gördük. Özellikle kutunun kapağı üzerinde blokların takılabilmesi için tırtıklar düşünülmüş. Bu sayede çocuklar bu girinti, çıkıntılara bloklarını takarak eğlenceli vakit geçirebiliyor ve inşa etmek istedikleri yapıya da düz bir zemin elde etmiş olabiliyor. Gerek renkleri, gerek kalitesi bakımından kullananlar tarafından tam not alan bu blok setinin fiyatı ise performansına göre normal.

HAK İŞ OYUNCAK Eğitici Renkli Ahşap Bloklar

Hak İş Oyuncak Eğitici Renkli Ahşap Bloklar

Artıları
 • Canlı renkli ve parlak ahşap bloklar
 • Farklı geometrik şekillerin kavranmasında etkili
 • Hayal gücünü geliştirici
Eksileri
 • Yok

HAK İŞ OYUNCAK Eğitici Renkli Ahşap Bloklar 3 yaşındaki çocuklar için harika bir seçenek olabilir. Dikdörtgen, kare, üçgen, silindir gibi şekillerden oluşan renkli ahşap blokları üst üste koyarak çocuklarınız dilediğiniz yapıyı oluşturabilir. Çocukların hayal gücüne ve el becerilerine katkı sağlayan HAK İŞ OYUNCAK Eğitici Renkli Ahşap Bloklar tercih eden ebeveynler tarafından da beğenilmiş durumda. Ahşap blokların dış kısımlarının pürüzsüz ve parlak olması, kıymık olmaması, canlı renklere sahip olması da ürünün artı özellikleri arasında yer alıyor. Fiyatı da makul.

4WD Drift Uzaktan Kumandalı Araba şarjlı, Dublör RC Araba

4wd Drift Uzaktan Kumandalı Araba Şarjlı

Artıları
 • Dayanıklı Olması
 • Hızlı Gitmesi
 • Şarjının uzun süre dayanması
Eksileri
 • Kontrolünün zor olması
 • Yurtdışından 10 gün içerisinde gelmesi

4WD Drift Uzaktan Kumandalı Araba, çift taraflı çalışan, esnek hareket eden, 360 derece dönebilen ve fantastik drift hareketleri yapabilen bir oyuncak arabadır. Ürün, toksik olmayan birinci sınıf ABS plastikten yapılmıştır ve güçlü çarpışma direnci ile darbeye dayanıklılık özelliğine sahiptir. 2.4GHz frekans anti-parazit teknolojisi ve 40 metreden uzun kontrol mesafesi sayesinde, her arabanın bağımsız sinyali vardır ve çocukların parazit olmadan birlikte oynamasını destekleyebilir. Ürün özel lastik tasarımı ile her türlü araziye uyum sağlar ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Şık bir hediye kutusunda paketlenen ve şarj edilebilir pil içeren bu oyuncak araba, çocuklar için mükemmel bir hediye seçeneğidir.

Kullanıcılar, ürünün çalışması, hızı ve kumandasının kaliteli olduğunu belirtirken, bazıları kontrolünün biraz farklı olduğunu söyleyerek alışma süreci gerektiğini ifade etmişlerdir. Ayrıca kendi deneyimlerimizde ürünün parke zeminde giderken çok ses yaptığını gözlemledik.

ESLENTA Ahşap Güneş Sistemi

Eslenta Ahşap Güneş Sistemi

Artıları
 • Eğitici
 • El becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyor
Eksileri
 • Kıymık olması

ESLENTA Ahşap Güneş Sistemi doğal ağaç malzemeden üretilmiştir, sağlığa zararlı hiçbir madde içermez. 3 yaşındaki çocukların güneş sistemini eğlenerek öğrenmelerini sağlar. Ahşap gezegenler dikdörtgen tabla üzerinde uygun yerlere yerleştirilir ve çocukların zihinsel gelişimlerine katkı sağlanır. Ebeveynler tarafından beğenilen bir oyuncak olan ESLENTA Ahşap Güneş Sistemi lazer kesim olduğu için elleri acıtmıyor olsa da bazı parçalarda kıymıklar denk gelebiliyor.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi 3 Yas Oyuncak 5

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; eğer 3 yaşında bir çocuğunuz varsa sizin için derlemiş olduğumuz oyuncak seçenekleri arasından dilediğinizi, güvenle tercih edebilirsiniz. Çocuğunuza oyuncak seçerken ”kız oyuncağı”, ”erkek oyuncağı” gibi keskin cinsiyetçi ayrımlardan kaçınmanızı öneririz. Bir erkek çocuğu bebekle oynayabileceği gibi, kız çocukları da arabalarla oynamaktan keyif alabilir. Çocuklarınızın yetişkin bir birey olduklarında hayatın her alanında çeşitli sorumluluklar alacağını unutmayınız. Şimdi onun için seçeceğiniz oyuncaklar ileriki yaşantısındaki karakterini de hiç şüphesiz ki etkileyecektir. Peki ne duruyorsunuz? Sevimli miniğiniz için siz de macera dolu, heyecanlı, rengarenk, eğitici bir oyuncak seçsenize! 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir