En İyi Hamur Yoğurma Makinesi Hangisidir? Kullanıcı Yorumları ve 16 Ürün Tavsiyesi

Mutfakta zaman geçirmeyi sevenler ve hamur işleri ile arası iyi olanlar bilirler. Her ne kadar pizza, poğaça, kek, pasta gibi yiyecekler lezzetli olsa da hazırlık aşaması bir hayli zaman alıcı ve zorlayıcı olabilir. Özellikle hamur yoğurma aşaması, çoğu kişinin üşendiği noktalardan biridir. Ayrıca hamurun istenilen kıvamda olması ise dakikalarca bilek gücü gerektirebilir. Hamur ne kadar homojen hale gelir, iyi şekilde yoğurulursa ortaya çıkan sonuç da o kadar mükemmel olacaktır. Hamur yoğurma makineleri de bu anlamda yükünüzü hafifletmek için üretilmişlerdir. Mutfakta harcadığınız zamanı azaltmayı hedefleyen ve daha az yorulmanızı sağlayan bu makineler ile birbirinden lezzetli hamur işi tarifleri hazırlayabilirsiniz. Makineniz hamurunuzu yoğururken siz de poğaçanızın iç harcını hazırlayabilir ya da farklı işlerinizi halledebilirsiniz.

Hamur yoğurma makinesi; bilek gücü olmaksızın, farklı malzemelerin birbiri ile özdeşleşmesini sağlar. Pürüzsüz bir hamur kıvamı elde etmek için hamur makinenizin içine gerekli malzemeleri eklemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca mutfak şefi ya da stand mikser olarak da adlandırılan bu cihazlar sadece hamur yoğurmakla kalmaz. Dilerseniz çiğ köfte, mercimek köftesi, içli köfte gibi yiyecekleri de hızlı ve pratik şekilde hazırlayabilirsiniz. Kek hamuru, beze gibi akışkan kıvamdaki karışımlar da hamur yoğurma makinesi ile hazırlanabilir. Hatta bu makinelerin kıyma yapan, salata rendeleyen ve smoothie hazırlayan aparatları bulunanları bile mevcuttur. Çok amaçlı kullanım sunan bazı hamur yoğurma makineleri ile mutfağınızda harikalar yaratabilirsiniz 🙂

En beğenilen hamur yoğurma makinesi: KitchenAid Artisan Mutfak Şefi
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Hamur Yogurma Makinesi 2

Hamur Yoğurma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamur yoğurma makinesi satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bir takım noktalar vardır. Eğer, nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğuna net şekilde karar verirseniz sonrasında tercih ettiğiniz üründen yana pişmanlık duymazsınız. Farklı markalar tarafından üretilmiş olan pek çok hamur yoğurma modeli görmeniz mümkündür. Bu modeller arasından bir seçim yapmak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak makinelerin özellikleri aslında sizleri yönlendirme konusunda yeterli olacaktır. Kullanıcı yorumlarını dikkate almak da satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alır. Mutfakta işinizi hafifletecek ve tam kıvamında hamur işleri hazırlamanızı sağlayacak bir makine satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Motor Gücü

Hamur yoğurma makinesi satın almadan önce sorgulamanız gereken ilk şey motor gücüdür. Piyasada yer alan hamur yoğurma makinelerinin motor güçleri birbirinden farklı olabilmektedir. Ancak bizim önerimiz en az 1000 W motor gücü ile çalışan bir hamur yoğurma makinesi satın almanız yönünde. Hamur yoğurma makinesinin motor gücü ne kadar yüksekse dayanıklılığı, hızı ve karıştırma performansı da o derece iyi olacaktır.

Hamur Yoğurma Kabı Özellikleri

Hamur yoğurma makinelerinin kabı cam ya da paslanmaz çelik özelliğine sahip olabilir. Cam hamur kabı daha sağlıklı görünse de uzun ömürlü bir kullanım sunmayabilir, çünkü kırılma gibi durumlar meydana gelebilir. Hamur yoğurma kabının dış kısmında kulp bulunması da kullanım rahatlığı sunduğu için önemli bir detay olarak karşımıza çıkar. Yoğurma kabının hacmi ise göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer nüanstır. Ortalama 5 L kapasiteye sahip olan bir kap işinizi rahatlıkla görecektir.

Materyal

Hamur yoğurma makinelerinin her biri farklı materyaller ile üretilmişlerdir. Plastik, demir döküm, çelik gibi malzemeler makinelerin dış kasasını oluşturur. Hamur yoğurma makinesi üretiminde kullanılan plastik her ne kadar kaliteli olsa da, çalışma esnasında sarsıntı yapma olasılığı yüksektir. Ancak demir döküm ve çelik materyalden üretilmiş olanlar ağırlıkları nedeniyle zemini daha iyi kavrar ve çalışırken sarsıntı yapmaz. Ayrıca malzeme kalitesi hamur yoğurma makinesinin uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanılması için de son derece önem arz etmektedir.

Aparatlar

Hamur yoğurma makinesi söz konusu olduğunda kap içerisindeki farklı karışımların homojen hale getirilmesi için aparatlara ihtiyaç vardır. Ekmek, pizza, mantı hamuru gibi katı kıvamlı hamurların karıştırılması için hamur kancası kullanılır. Pancake, krep gibi hafif formdaki hamurlar için karıştırıcı tercih edilir. Eğer beze, pasta kreması gibi karışımlar hazırlanacaksa çırpıcı kullanılabilir. Bu 3 farklı aparat genellikle her modelde bulunmaktadır. Aparatların kullanımı konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanamayacağıdır. Uygun olmadığı halde aparatları bulaşık makinesinde yıkarsanız kararma ve kalıcı renk değişimleri meydana gelebilir. Aparatların hangi materyalden üretilmiş olduğu da satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken detaylardan biridir.

Sıçrama Önleyici Kapak

Hamur yoğurma makinesi satın almışken, sıçrama önleyici kapaklı olan bir ürün tercih etmenizde fayda var. Çünkü bazen hamur yoğurma makineleri karıştırma sırasında etrafa sıçratma yapabiliyor. Ancak karıştırma kabı üzerine oturan ve sıçramayı önleyen kapaklar temiz çalışmanız için ideal bir konfor sunuyor.

Tasarım

Hamur yoğurma makinesi demişken tasarımından da bahsetmezsek olmaz! Birbirinden şık dizayna sahip olan modellerin her biri farklı detaylarıyla ön plana çıkar. Retro ve vintage tasarıma sahip olan hamur yoğurma makinesi tercih edebileceğiniz gibi modern çizgilerin hakim olduğu cihazlar arasından da seçim yapabilirsiniz. Farklı renk ve ebat seçeneklerine sahip olan hamur yoğurma makineleri arasından dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

Hamur yoğurma makinenizin ne kadar yer kapladığı oldukça önemlidir. Genellikle mutfak tezgahı üzerinde konumlandırılan ve daima el altında olan bu makinelerin büyüklüğü, çalışma alanınızı çok fazla kısıtlamamalıdır. Satın almadan önce hamur yoğurma makinenizi koyacağınız alanı ve ürünün büyüklüğünü karşılaştırmalısınız. Hamur makinenizin gövde kısmı pratik şekilde kaldırılabiliyor olmalıdır. Böylece dilediğiniz aparatlar arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Tüm parçaların kompakt bir tasarıma sahip olması ve kolayca ayrılması, temizlik sırasında sizin için konfor sağlayan bir etken olmaktadır. Aydınlatma fonksiyonuna sahip olan hamur yoğurma makineleri de bulunmaktadır. Bu sayede, hamur kabı içerisini yüksek netlik ile görebilmeniz mümkün hale gelir.

Zamanlayıcı Özelliği

Bazı hamur yoğurma makinelerinde zamanlayıcı özelliği vardır. Kap içerisine koymuş olduğunuz malzemelerin ne kadar süre karıştırılması ya da yoğurulması gerekiyorsa ona göre süre ayarı yapabilirsiniz. Böylece hamurunuz ne az ne ne de gereğinden fazla karıştırılacaktır. Hamur karıştırma süresi dolduğunda makine otomatik olarak durur. Bu; hamurunuzun ne kadar süredir yoğurulduğunu takip etmeniz adına önemlidir.

Çoklu İşlev

Bazı mutfak şefleri, bir hamur yoğurma makinesinden çok daha fazlası olabilir. Eğer kasaptan biraz taze et almak ve evde kendiniz çekmek isterseniz, kıyma yapabilme özelliğine sahip bir makine tercih edebilirsiniz. Blender işlevi bulunan cihazlar da en fazla tercih edilenler arasındadır. Önce hamur yoğurma makineniz ile enfes kurabiyeler hazırlayabilir, sonrasında da yanına sağlıklı bir smoothie yapabilirsiniz.

Gürültü

Hamur yoğurma makinesinin çalışırken az gürültü yapanı daha makbuldür. Çok gürültülü bir hamur yoğurma makinesi satın almak ev halkının konforundan ödün vermesi anlamına gelebilir. Ya da gece geç saatlerde bile hamur yoğurma makinenizi kullanmak isterseniz sessiz çalışan modeller arasından seçim yapmalısınız.

Taban

Hamur yoğurma makinenizin taban kısmının zemini iyi şekilde kavraması ve çalışma esnasında kayma ya da sarsıntı yapmaması çok önemlidir. Bazı makinelerin tabanı kaymaz özellik taşır. Satın alacağınız makinenin bu özelliğinin bulunup bulunmadığını da araştırabilirsiniz.

Eksenel Karıştırma Özelliği

Satın alacağınız hamur yoğurma makinesinin eksenel / eliptik karıştırma özelliği bulunması, daha homojen ve mükemmel kıvamlı hamurlar elde edebileceğiniz anlamına gelir. Kabın her tarafındaki malzemeleri özenle toplayan bu makineler sayesinde kap kenarlarında kalanları sizin toparlamanıza gerek kalmaz.

Kademeli Hız Ayarı

Satın alacağınız hamur yoğurma makinesinin en azından birkaç farklı hız ayarı ile çalışması gereklidir. Bazı tariflerde düşük hız ile başlayıp sonrasında yoğurma hızını arttırmak gerekebilir. Devamlı güçlü hızla ya da düşük hızda karıştırılması gereken karışımlar da olabileceğinden, hız kademeli olan hamur yoğurma makineleri oldukça kullanışlıdır.

Bütçe

Hamur yoğurma makinelerinin her biri farklı özellik ve malzeme kalitesine sahip olduğundan fiyatları da bu doğrultuda değişkenlik göstermektedir. Piyasada tam bütçe dostu sayılabilecek ürünler olduğu kadar çok yüksek fiyatlı olan hamur yoğurma makineleri de vardır. Ancak “hem kaliteli olsun, işimi görsün hem de bütçemi yormasın” diyenlerdenseniz ortalama fiyat aralığında olan kullanışlı hamur yoğurma makinesi modelleri de mevcuttur. Ancak hamur yoğurma makinesi satın alırken bir ürünü sadece düşük fiyatlı olduğu için tercih etmemelisiniz. Tüm özelliklerini bir bütün olarak değerlendirmeniz, sonrasında memnun kalmanız açısından önemli bir etkendir.

En Iyi Hamur Yogurma Makinesi 6

En İyi Hamur Yoğurma Makinesi Tavsiyeleri

Sizler için birbirinden farklı özelliklere sahip ve şık tasarımları ile göze çarpan hamur yoğurma makinesi ürünlerini araştırdık. Derlemiş olduğumuz ürünlerin hepsi, kullanıcı yorumları dikkate alınarak incelenmiştir. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz incelemelere göz atabilir ya da ürünlere tıklayarak kolayca satın alma konforunu elde edebilirsiniz 🙂

Schafer Prochef Xl Stand Mikser 5 Lt

Schafer Prochef Xl Stand Mikser 5 Lt Urun Resmi

 • Motor gücü: 1400w
 • Kapasite: 5 lt
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Schafer Prochef Xl Stand Mikser 1400 w motor gücüne sahip bir makinedir. Sahip olduğu 6 kademeli hız kontrolü sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan bu cihaz, karışımları istenilen hızda karıştırır. Karıştırma haznesi paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olup 5 L kapasiteye sahiptir. Hazne üzerinde bulunan şeffaf koruma kapağı ise karıştırma sırasında olası sıçrama durumlarına engel olur. Schafer Prochef Xl Stand Mikser sizlere 3 fonksiyonlu bir aparat seçeneği sunar. Böylece farklı katılıktaki hamurları ya da karışımları rahatlıkla homojen hale getirebilirsiniz. 3 farklı renk seçeneği ile mutfağınıza şıklık katan Schafer Prochef Xl Stand Mikser ergonomik bir tasarıma sahiptir. Bu makineyi satın alan kullanıcıların yorumlarına baktığımızda ürünün genel anlamda kurtarıcı olduğunu gördük. 5. ve 6. kademelerde biraz sarsılma yapsa da her türlü hamuru, çiğ köfte ya da normal köfte hamurunu yoğurma noktasında başarılı.

Schafer Prochef Xl Stand Mikser kullanan kişilerce en beğenilen özelliği geniş haznesi. 3 ekmek hamurunu tek seferde yoğurabilme kapasitesine sahip bu alet, mutfakta sıkça hamur işi yapanlar için ideal olabilir. Bazı kullanıcılar tarafından beğenilmeyen özelliği ise çırpma aparatlarının bulaşık makinesine girdikten sonra kalıcı bir renk değişikliğine uğraması. Bizim tavsiyemiz ise eğer Schafer Prochef Xl Stand Mikser tercih ederseniz çırpma aparatlarını elinizde yıkamanız yönünde.

Schafer Prochef Xl Stand Mikser 5 Lt Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bunları geldiği gün denedim çok başarılı cihaz sarsmiyor 3.-4.seviyede en fazla çalıştırması yeterli cok iyi karıştırıyor kullanma talimatları çok açık ve yeterli hatta içinde tarifler bile var benim tek beğenmediğim özelliği kap çok büyük olduğu için kenarlarda hamur kalıyor bir kere spatula ile kenardan sıyırıp çalıştırmak lazım oda çok önemli değil bence.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Görünümü duruşu fln harika çok güzel düşük seviyede az bişeyi karistrmsi da iyi ama poğaça hamuru gibi katı kıvamlı hamurda biraz sorun çünkü hamur katilastikca aparata yapisiyo kaliyo arada durdurup hamuru aparattan temizleyip tekrar karıştırmak gerekiyo onun haricinde koftedr kekdir o tarz şeylerde tam bı kurtarıcı


Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser 1400W Mutfak Şefi

Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser Urun Resmi

 • Motor gücü: 1400w
 • Kapasite: 5.5 l
 • Malzeme: Paslanmaz Çelik

Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser, 1400 W güçlü motoru ile dikkat çeken bir üründür. Gövde kısmının dışı plastik malzemeden üretilmiş olup iç aksamı metal olma özelliği taşır. 3 farklı aparat ile farklı yoğunluktaki malzemelerin homojen hale getirilmesini sağlayan makine günlük ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelik taşır. Aparatlar yoğurma ya da karıştırma esnasında yörüngesel olarak hareket eder ve böylece hamur kabı içerisinde karışıma dahil edilmeyen hiçbir malzeme kalmaz. Çırpma balonu, karıştırıcı ve hamur kancası ürünün içeriğinde yer alan aparatlardır. Paslanmaz çelik özelliğindeki 5,5 L kapasiteli hamur yoğurma haznesi ile tek seferde fazla hamur hazırlamanıza olanak sunar. Aşırı yük hissetmesi halinde güvenlik devreye girer ve makine durur.

Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser alt tabanında yer alan vantuz sistemi sayesinde zemini kavrar ve çalışırken sarsılmaz ya da kaymaz. Sadece bir hamur yoğurma makinesi olmayan Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser aynı zamanda kıyma çekme aparatlarını da bünyesinde bulundurur. 3 farklı kıyma bıçağı ile dilediğiniz kalınlıkta kıyma elde etmenizi sağlar.

Sahip olduğu özelliklere göre uygun bir fiyatı bulunan Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser kullananlar tarafından da beğeniliyor. Çok pahalı markalara para vermenin gereksiz olduğunu söyleyen kullanıcılar ürünün işlevinden son derece memnun. Gerek yoğurma gerek kıyma çekme özelliği gayet yeterli olan Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser çalışırken fazla gürültü ya da kayma da yapmıyor. Her türlü tarifi pratik şekilde hazırlamanızı sağlayan Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi kullananlardan tam not almış bir ürün.

Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser 1400W Mutfak Şefi detaylı incelemesi

Karaca Multichef Kıyma Çekme Aparatlı Stand Mikser 1400W Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kek hamuru, poğaça hamuru ve kurabiye hamuru yopurdum.Bence makine gayet iyi. Seside makul seviyede. Arada spatula ile kenar kısımları toplamak gerekiyor. Bazı arkadaşlar aparatları makinada yıkamış, aparatlar alimünyum olduğu için kararma yapar bu yüzden elde yıkamanız gerekiyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten güzel bir ürün .Hamur yoğurması gayet güzel.İçli köfte aparatını kullandım çok güzel incecik oluyor ve inanılmaz işini kolaylaştırıyor.Almak isteyen herkese tavsiye ederim.


Cookplus by Karaca Quick Chef 1001 Cam Hazneli Mutfak Robotu

Cookplus By Karaca Quick Chef 1001 Cam Hazneli Mutfak Robotu Urun Resmi

 • Motor gücü: 1000w
 • Kapasite: 5 l
 • Malzeme: Cam

Cookplus by Karaca Quick Chef 1001 Cam Hazneli Mutfak Robotu 1000 w gücünde motora sahiptir. Bu cihazın diğerlerinden farkı haznesinin cam olmasıdır. 5 L kapasiteye sahip olan haznenin koruyucu kapağı vardır. Bu kapak, çırpma sırasında sıçramaların ortaya çıkmasına engel olur. Gövde kısmının tek tuşla açılabiliyor olması kullanım rahatlığı sağlar. Hız kademesinin 6 seviyeli olması ise her hamura uygun hızın belirlenmesini sağlar. Sıvı karışımlar için çırpıcı, hafif hamur karışımları için karıştırıcı ve katı hamurların hazırlanması için de hamur yoğurucu aparatları bulunur. Retro bir tasarımı olan Cookplus by Karaca Quick Chef 1001 Cam Hazneli Mutfak Robotu fiyat bakımından oldukça uygundur.

Kullananların yorumlarına baktığımızda cihazın fiyatına göre oldukça başarılı bir performansa sahip olduğunu gördük. Haznesinin tutma kulbu bulunması da kullanan kişiler tarafından beğenilen bir özelliği. Olumsuz bir özellik olarak söyleyebileceğimiz şey ise cihazın çalışırken biraz fazla gürültü yapıyor olması.

Cookplus by Karaca Quick Chef 1001 Cam Hazneli Mutfak Robotu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Her türlü mutfaktaki hamur işleri için ideal, görünüşü güzel ve pratik. Tavsiye ederim, kullanışlı

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü geçen gün ekmek yapmak için denedim, elle yapıla göre çok daha iyi kabardı ama malzeme kalitesi düşük, yüksek devirde makine sallanıyor ve çok gürültü çıkartıyor. Fiyatına göre çok fazla beklentiye girmemek gerek. Fiyatına göre iyi ürün.


Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi

Bosch Optimum Mum9a66r00 Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 1600w
 • Kapasite: 5,5 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi güçlü motoru ile mutfakta harikalar yaratmak isteyenler için ideal şekilde üretilmiştir. Katı hamurlarda bile kullanıma uygun şekilde tasarlanan cihaz 1600 w gücündeki motoruyla dikkat çeker. Cihazın öne çıkan en önemli özelliği 3 boyutlu karıştırma özelliğidir. Bu sayede kabın tabanında, yan kısımlarda kalan malzemelerin homojen şekilde toplanarak yoğurulmasını ya da karışmasını sağlar. 5,5 L paslanmaz çelik haznesi bulunan cihazın gövde kısmı tamamen metalden üretilmiştir. Uzun süre kullanılabilen dayanıklı gövdesi güven verir. Malzemeleri hızlı ve homojen şekilde karıştıran Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi çırpma ucu, hamur kancası ve silikon kaplı metal karıştırma ucu aparatlarına sahiptir. Kolaylıkla kaldırılabilen gövdeye ihtiyaca uygun aparat pratik şekilde takılır. 7 kademeli hız ayarı sayesinde dilediğiniz hamur çeşitlerini rahatlıkla karıştırmanızı sağlar. Pulse ayarı ise kısa sürede hızlı bir karışım ortaya çıkarır. Kırmızı rengi ve şık tasarımıyla bu makine mutfakta rahatlıkla dekorasyon tamamlayıcı olabilir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ise Bosch Optimum MUM9A66R00 1600W Mutfak Şefi çalışırken sallanma ya da ısınma yapmıyor. Çırpma aparatlarının makinede yıkanabiliyor olması, güçlü motoru ve kaliteli malzemeleri ile kullananlara güven veriyor diyebiliriz. Fiyat bakımından bir hayli pahalı olsa da yıllarca sorunsuz çalışacak bir makine satın almak isteyenler için uygun bir tercih olabilir.

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi detaylı incelemesi

Bosch Optimum MUM9A66R00 Mutfak Şefi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Hayatı çok çok kolaylaştıran bir ürün. Bu ürünü almadan önce çok araştırdım. gövdesi plastik olan ürünler daha ucuz. onların yerinden oynama, ısınma gibi sorunları oluyormuş. bu ürünün gövdesi plastik olmadığı için hiçbir şekilde sarsılmıyor. ısınma hiç olmuyor. az malzemeyi bile basarili şekilde çırpıyor, karıştırıyor. ya da tek seferde büyük hamurlar yapabiliyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederim. ek aksesuarlarının ayrıca satin alınması gerekiyor. tek kötü yönü bu.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İmkanların el verdiği ölçüde her mutfakta olması gereken bir ürün. Kullanım kolaylığı, apartlari takma çıkarma, tek bulaşık ile mutfak düzeni harika. Hamur ve kek denemelerinde çok başarılı olduğunu deneyimledim. Herkese tavsiye ederim.


Smeg Hamur Karıştırma Makinesi

Smeg Kırmızı Hamur Karıştırma Makinesi Urun Resmi

 • Motor gücü: 800w
 • Kapasite: 4,8 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Smeg Hamur Karıştırma Makinesi oldukça şık ve retro tasarım ile ön plana çıkan bir cihazdır. 800 W direct drive motoru ile hamur yoğurma konusundaki hünerlerini ortaya koymak için dizayn edilmiştir. 10 farklı hız kademesine sahip olan makine ayrıca elektronik hız kontrolü özelliğini de barındırır. Mutfaktaki en güçlü yardımcınız olmayı hedefleyen Smeg Hamur Karıştırma Makinesi çırpma işlemine yumuşak bir başlangıç yapar. Bu da hazne içerisinde bulunan malzemelerin etrafa sıçramasına engel olur. Karıştırma başlığı kaldırıldığında otomatik şekilde güvenlik kilidi devreye girer. Makinenin motor koruması ise fazla yüklenmelere karşı güvenlik sistemine sahiptir. Kase malzemesi paslanmaz çelik özellikte olup 4,8 L kapasiteye sahiptir. Ayrıca kasenin kulplu olması da pratik bir kullanım sunar. Hamur kancası alüminyumdan üretilmiştir. Smeg Hamur Karıştırma Makinesi çinko – bakır alaşımından oluşan gümüş rengi tabana sahiptir. Gövde kısmı ise dökme demir malzemeden üretilmiş olup 5 farklı renk seçeneğine sahiptir. Cihazın, farklı karışımları çırpmaya yarayan alüminyum düz çırpıcı aparatı da vardır. Paslanmaz çelik tel çırpıcı ise hafif ve sulu karışımları çırpmak için idealdir.

Buram buram kalite kokan Smeg Hamur Karıştırma Makinesi çok yüksek bir fiyata sahip. Bu nedenle çok fazla tercih edilmiyor olsa da ürünü kullananların yorumlarına baktığımızda gerçekten kusursuz bir iş ortaya çıkardığını gördük. Her türlü hamuru başarıyla karıştıran bu mutfak şefi mutfağınıza şıklık katma konusunda da mükemmel diyebiliriz.

Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium Mutfak Şefi

Kenwood Kvl8320s Chef Xl Titanium 1700 Watt 6,7 Lt. Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 1700w
 • Kapasite: 6,7 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium son teknoloji harikası özellikleri ile göze çarpar. Tam 5 farklı çırpma aparatına sahip olan bu cihaz ile birbirinden farklı enfes tarifler ortaya çıkarmanız mümkündür. Ekmek, pizza gibi tarifler için dizayn edilmiş olan hamur kancası, pasta, kek ve bisküviler için K- çırpıcı kullanılabilir. Eğer; yumurta, mus, pasta hamuru, cheesecake karıştırılacaksa çırpıcı tercih edilebilir. Esnek kanatlara sahip olan krema çırpıcı ise mükemmel karışımlar ortaya çıkarmanız için tasarlanmıştır. Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium 1700 w çalışma gücüne sahiptir. Makinenin en önemli özelliklerden biri ise smoothie ya da ev yapımı harika soslar hazırlamanızı sağlayan blender aparatıdır. Bowlbright aydınlatma fonksiyonuna sahip olan Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium hazne içini ışıklandırır. Normal bir hamur yoğurma makinesine göre, hazne içinde 14 kat daha net bir görüntü ortaya çıkarma özelliğine sahiptir. Sıçrama önleyici kapağı ve kademeli hız ayarı ise pratik bir kullanım sunar.

Fiyat bakımından oldukça pahalı olan Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium kullanıcılar tarafından ise kusursuz görülüyor. Kalitesi, güven veren sağlamlığı ve ağırlığı ise kullanıcıların beğendiği noktalardan biri. Hazne kenarında yer alan kulplar da kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca geniş bir hazne kapasitesine sahip olması ise kalabalık aileler için kullanılabilir olduğunun bir göstergesi. Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium, 1700 w motor gücüne sahip olmasından yana da çok fazla tercih edilen bir ürün. Ünlü şeflerin tercihi olan bu cihaz yüksek hızda çalışırken bile gürültü yapmıyor. Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium için “mükemmel” yorumunu yapmak pek de yanlış olmaz.

Kenwood KVL8320S Chef XL Titanium Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün hakkında çok az video ve yorum var ben 2 yıl kadar araştırdıktan sonra aldım kase büyüklüğü motor gücü en büyük olan bu diğer marka ve modellerde bu kadar büyük motor bulamazsınız(Üstelik 10 yıl motor garantisi var) 1 yıla yakındır kullanıyorum çok memnunum sert hamurları yoğururken makina sallanıyor ama yoğurmak için zorlanmıyor bu durum sizi korkutmasın kicthen aid le bunun arasında çok kaldım motor ve kase büyüklüğü açısından bunu tercih ettim kicthen aid biraz daha pahalı bu ürüne göre ama dünyaca ünlü şeflerin büyük çoğunlugu kenwood öneriyor tabi bende öneriyorum alan pişman olmaz

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

1 yıldır kullanıyorum memnunum. Güç olarak muadillerinden üstün ama işlev olarak çok fark olmadığını düşünüyorum


Emsan Bella Gusto Stand Mikser Mutfak Şefi

Emsan Bella Gusto Kırmızı Stand Mikser Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 1300w
 • Kapasite: 5 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Emsan Bella Gusto Stand Mikser 1300 W yüksek motor gücü ile çalışan bir makinedir. Buna rağmen düşük ses düzeyine sahiptir. Açma, kapama fonksiyonu bakımından pratik bir kullanıma sahip olan Emsan Bella Gusto Stand Mikser kayış sistemi özelliğine sahiptir. Paslanmaz çelik karıştırma kabı 5 litre kapasiteye sahiptir. Sıçrama önleyici kapağı sayesinde etrafın kirlenmesi engellenmiş olur. 6 kademeli hız kontrolü özelliği bulunan makinenin pulse fonksiyonu da vardır. Böylece karışımlar en hızlı şekilde hazır hale getirilir. Aparatların tümü alüminyum olup, dış gövde kısmı ABS plastik malzemeden üretilmiştir. Bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olmayan aparatların temizliği elle yapılmalıdır. 3 farklı aparatı bulunan makinenin; hamur kancası, karıştırıcı ve balon çırpıcı parçaları vardır. Estetik bir dış gövde tasarımına sahip olan Emsan Bella Gusto Stand Mikser mutfaklarda dekorasyonun tamamlayıcısı olan bir şıklığa sahiptir.

Tam bir fiyat – performans ürünü olan Emsan Bella Gusto Stand Mikser kullananlar tarafından oldukça beğeniliyor. Hem bütçe dostu olması hem de başarılı çalışma performansı ile pahalı markalara rakip olabilecek cinsten. Motor gücünün 1300 W olması kullananların en beğendiği özelliklerinden biri. Güçlü motorunun yanı sıra çalışırken rahatsız edici bir gürültü çıkarmaması da artıları arasında. Ayrıca çalışırken zemine yapışıyor ve sarsılma da yapmıyor. Uygun fiyatlı ve iyi performansa sahip bir hamur yoğurma makinesi arayışındaysanız 3 farklı renk seçeneği ile Emsan Bella Gusto Stand Mikser sizin için doğru bir tercih olabilir.

Emsan Bella Gusto Stand Mikser Mutfak Şefi detaylı incelemesi

Emsan Bella Gusto Stand Mikser Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gelir gelmez normal köfte ve içli köfte yaptim gerçekten harika fiyatına göre çok iyi performans 3 dk düşük ayar 2 3 dk yüksek ayar sakız gibi oldu malzeme sadece arada durdurup kenara toplanan malzemeyi ortaya ittiriyorsunuz.ayaklari mutfak tezgahına yapıştığı için sarsıntı çok olmuyor.Ayran bile yaptim gayet memnunum.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü genel olarak beğendim , hamuru güzel yoğuruyor biraz sesi var ancak beni rahatsız eden durum biraz farklı klavuzda hamur kancası ve balon çırpıcı makinede yıkanabilir dediği halde diğer çırpıcı açıklanmamış ve bende yıkanacağını düşünerek makineye koydum ve simsiyah çıktı ve bu uç hamur kancası ile aynı yapıda gözüküyordu muhtemelen onuda makinede yıkasam aynısı olur bu sebeple malzeme kalitesi konusunda biraz hayal kırıklığı oldu. Yoğurma aparatları yiyecekle temas ettiği için daha uygun sağlıklı bir yapıda olmalıydı diye düşünüyorum.


Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi 1300WHK-108W

Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi 1300whk 108w Urun Resmi

 • Motor gücü: 1300w
 • Kapasite: 5 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi 1300WHK-108W kırmızı rengi, modern ve şık tasarımı ile dikkat çeker. Karıştırma, çırpma ve yoğurma işlemlerini gerçekleştiren bu makine ile mutfakta harikalar yaratabilirsiniz. İşlevsel tasarımı ile dikkat çeken bu hamur yoğurma makinesi 10 farklı hız kademesi ile çalışır. Hazırladığınız tarife göre çalışma hızını ayarlayarak dilediğiniz kıvamı elde edebilirsiniz. 5 litrelik malzeme haznesi sayesinde kalabalık ailelerin beklentilerine de cevap verebilir. Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi 1300WHK-108W 1300 w motoru ile güçlü bir kullanım sunar. Kek, krema ve yumurta sarısı gibi malzemeleri çırpmak için tasarlanmış çırpıcı ve sert hamur karışımları için tasarlanmış karıştırıcı ile istediğiniz tarifi hazırlayabilirsiniz. Ekmek, pide, pizza gibi daha yoğun kıvamlı hamurların hazırlanması için dayanıklı karıştırıcı kullanılabilir. Paslanmaz çelik kase içerisinde karıştırma işlemi yapılırken sıçrama önleyici koruma kapağı sayesinde etraf kirlenmez. Homojen karışım sağlayan bu hamur yoğurma makinesi kolay taşınabilen ergonomik tasarımı ile de mutfaktaki en iyi yardımcınız olabilir.

Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi 1300WHK-108W kullananların yorumlarına baktığımız zaman ürünün fiyatının üzerinde bir performans sergilediğini fark ettik. Pahalı markalar yerine bu ürünün gönül rahatlığı ile tercih edilebileceğini söyleyen kullanıcılar bu hamur yoğurma makinesinin sıçrama ve titreme yapmadığını, malzemeleri çok iyi toparladığını ve kenarlarda kalıntı yapmadığını söylüyor. Rahatsız etmeyen bir ses ile çalışan Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi 1300WHK-108W sert hamurları yoğurmada da oldukça başarılı. Tam bir f/p olan bu hamur yoğurma makinesi bütçe dostu ve kullanışlı bir seçenek arayışında olanlar için ideal.

Yui Easy Chef Stand Mutfak Şefi 1300WHK-108W Yorumları


Kullanıcısı diyor ki:

Simdi biraz uzun bir yazı olabilir cok bilgili biri değilimdir ama az da olsa aldigim ürünün kullanım bilgisi anlatayim ben içli köfte yapıp satan biri olarak elde yoguruyordum almak istiyordum ama maddi yönden istediklerimi alamayacağım bunu görünce alayim dedim yorumlarda cok kotu yoktu iyi ki aldim harika cok aşırı başarılı mi ben iyi kötüyü anlamadığımız dan bu bana mükemmel geldi begendim 3 kere köfte yogurttum harika oldu kollarim kopuyordu iki kez hamur yoğurdu anlatamam size ben memnun kaldim yani pahali almam neyi degistirirdi bilemedim bir gun alırsam arada ki farki ancak anlarim cok memnunum

Kullanıcısı diyor ki:

Ürün anneler günü için eşime hediye aldım tam planlandığı tarihte teslim ettiler. alırken biraz tereddüt ettim ama çok güzel bir cihaz ,hızı ve gücü çok iyi fiyat olarak diğer markalara göre çok uygun eşim çok beğendi.


Fakir Culina Chef Rose Mutfak Şefi

Fakir Culina Chef Rose Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 1000w
 • Kapasite: 5 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Fakir Culina Chef zarif ve az yer kaplayan kompakt tasarımı ile öne çıkar. Makinenin göze çarpan özelliklerinden biri de eliptik rotasyon tekniğidir. Bu teknik ile yoğurulan hamurlar, lezzetli poğaça ya da ekmeklere dönüşür. 6 farklı hız kademesi ile çalışma özelliğine sahip olan Fakir Culina Chef geniş hacimli haznesi sayesinde kalabalık aileler için de idealdir. Kaymaz tabana sahip olan makine yüksek devirde kullanılsa bile güvenliğinden ödün vermez ve sarsılmayı minimuma indirir. Şeffaf bir tasarıma sahip olan karıştırma kapağı sıçramaları önler. Fakir Culina Chef paslanmaz çelik karıştırma aparatları ile uzun yıllar kullanıma uygundur. 3 farklı aparatı sayesinde; katı kıvamlı hamur, kek, pasta karışımı ya da krema yapımı kolay hale gelmektedir. 1000 W motor gücü ile çalışan bu makine makul fiyatıyla da dikkat çeker. 3 renk seçeneği bulunan Fakir Culina Chef, hem cam hem de çelik yoğurma haznesine sahiptir.

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde bu makinenin gerçekten çok başarılı olduğunu gördük. Özellikle evinde kendi ekmeğini yapanlar ve sürekli kullananlar için performans bakımından çok iyi bir makine. Rahatsız edici bir sese sahip olmayan Fakir Culina Chef Rose sadece 5.ve 6. kademede biraz sarsılma ve gürültü yapıyor. Ancak kullananların çoğu makinenin 5.ve 6. kademesine gerek bile kalmadığını belirtmiş. Makinenin hem cam hem de çelik hazneye sahip olması da kullananlar tarafından beğenilen bir özellik. Tüm hamur işleri ve karışımlarda mükemmel bir sonuç ortaya çıkaran Fakir Culina Chef Rose ortalamanın üzerine çıkmayı başarıyor.

Fakir Culina Chef Rose Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu urunu degerlendirmek icin bes ay bekledim. Her aparatini denedim, her turlu hamur yogurdum. Ilk olarak, cam kabi cok guzel ama islevsel degil. Mikserde kullanmiyorum. Celik kabi daha kullanisli. Ikinci olarak da hamur yogurma aparati gercekten mukemmel. Diger mikserlerden farkli olarak bu ozelligi var sanirim. Bence epey de etkili, cunku hamuru daha rahat yoguruyor iki aparatla ve kisa surede daha puruzsuz ve iyi karismis hamurunuz oluyor. Cig kofte yapimi gayet basarili... Yumurta beyazi cirpma malesef basarisiz. Iki tane cirpma aparati var, ikisini de denedim ama olmuyor kabartmiyor. Tek eksi yonu bu bence

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Özellikle parlak çelik görünümlü metal hamur yoğurma parçalarını ve karıştırma parçasını asla bulaşık makinesinde yıkamamanız gereken bir mutfak robotu. Koruyucu şeffaf kapakların da kesinlikle bulaşık makinesinde yıkanmaması gerekiyor. Ben alır almaz bütün parçaları, cam ve metal kaseleri ve şeffaf kapakları hemen bulaşık makinesine attım bir an önce kullanayım istediğim için. Fakat parlak çelik görünümündeki metal parçaların hepsi koyu gri bir renge döndü servise sordum bu şekilde kullanılmaması gerekir, yeni parça almanız gerekiyor dediler.


Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi

Tefal Qb150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi Karıştırıcı Mikser Urun Resmi

 • Motor gücü: 800w
 • Kapasite: 4,8 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi Karıştırıcı Mikser paslanmaz çelik 4,8 L hazne kapasitesine sahip bir makinedir. Makine tek seferde beş tam pizza hamuru hazırlayabilir. Haznenin her tarafına rahatlıkla ulaşan başlıkları günlük kullanım için ideal şekilde tasarlanmıştır. Homojen karışımlar için dizayn edilmiş olan Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi Karıştırıcı Mikser özel bir karıştırma hareketi fonksiyonuna sahiptir. Hamur kancasının yanında; çırpıcı ve karışırıcı aparatları da makinenin parçaları arasında bulunur. Pürüzsüz hamurlar hazırlamayı hedefleyen Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi Karıştırıcı Mikser hamur işlerinin yanında mükemmel beze ve kremalar hazırlamanız için de idealdir. 6 kademeli hız ayarı sayesinde az eforla birçok tarifi kolayca hazırlamanız mümkün hale gelir. Tabanında bulunan vantuz özelliği sayesinde kaymaları önler ve sabit bir kullanım sunar. Minimalist ve modern bir tasarıma sahip olan Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi Karıştırıcı Mikser mutfağınıza estetik katmak için dizayn edilmiştir.

Fiyat bakımından biraz pahalı gibi görünse de performansını ele alacak olursak bu makine oldukça başarılı. Kullanan kişilerin olumlu yorumları cihazın kalitesini gözler önüne seriyor. Ayrıca az yer kaplaması ve kompakt tasarımı ile kullananlardan tam not almış. Her türlü hamur ve karışımı homojen hale getirmede başarılı olan Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi Karıştırıcı Mikser çok yüksek fiyatlı olan ürünlere muadil olabilir.

Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi detaylı incelemesi

Tefal QB150138 Masterchef Essential Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Markaya güvenerek aldım, ve sonuç çok iyi haftada üç kez ekmek yapımı için hamur yoğurma ve diğer karıştırma işlerinde kullanıyoruz, karıştırma sırasında titreşim yapmıyor yere yapışan vantuzları var, çok daha pahalı ürünler yerine bu modeli tercih ederek isabetli bir karar vermişim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yumurta çırpmasını beğenmedim haricinde güzel yoğurma yapıyor


Arzum AR1066 Crust Stand Mikser

Arzum Ar1066 Crust Stand Mikser Urun Resmi

 • Motor gücü: 1500w
 • Kapasite: 4,5 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Arzum AR1066 Crust Stand Mikser 1500 w yüksek güçlü motora sahip bir makinedir. 4,5 L kapasiteli paslanmaz çelik kasesi ile dilediğiniz tarifi kısa sürede hazırlamanız mümkündür. 3 farklı aparatı vardır; karıştırıcı, çırpıcı ve hamur yoğurucu parçaları arasından tarife göre uygun olanı seçebilirsiniz. Eliptik karıştırma özelliği bulunan Arzum AR1066 Crust Stand Mikser homojen karışım ve hamurlar için ideal bir kullanım sunar. Sıçramayı önleyici kapağı ise etrafın kirlenmesine engel olur. 8 farklı hız kademesi ile çalışma rahatlığı sunan bu makine ile dilediğiniz ayarda karışım hazırlayabilirisiniz. Kaldırma düğmesi sayesinde üst gövde rahatlıkla yukarı doğru hareket ettirilebilir. Pembe ve mavinin pastel tonları arasından dilediğiniz rengi tercih edebilirsiniz.

Mutfağınıza retro bir hava katan Arzum AR1066 Crust Stand Mikser özellikle şık tasarımı nedeniyle kullananların beğendiği bir ürün. Genel olarak çırpma ve hamur hazırlama gibi görevlerini yerine getirmeyi başarsa da bazı kullanıcılar cihazın çalışırken elektrik çarptığını söylüyor. Ayrıca yanık kokusu ortaya çıkmasından şikayetçi olanlar da var. Bunun haricinde değerlendirecek olursak; kalabalık aileler için hazırlanan hamurları bile yoğurabilme kapasitesine sahip diyebiliriz. Emniyet mandalı ve dış malzemesi biraz fiyatına nazaran kalitesiz olarak yorumlanmış olsa da Arzum AR1066 Crust Stand Mikser istenilen kıvamlara ulaşmak için uygun bir cihaz.

Arzum AR1066 Crust Stand Mikser Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Iki marka arasında kalmistim.bu ürünü seçmemin sebebi hem uygun fiyat oluşu hem motor devirinin yüksek oluşuydu.pisman olmaktan çok korkuyordum.ama çok memnunum düşük fiyata yüksek kalite.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyat performans ürünü bence. aparatları ve emniyet kolu bana çok kaliteli gelmedi açık söylemek gerekirse. faturayı arzumun sitesine işlendiği takdirde +1 yıl daha garanti vermesi de ayrıca bir hoşluk. Almak isteyene tavsiye ederim ama özellikle emniyet kolunu çok dikkatli kullanmak lazım


Grundig KMP 8650 S Mutfak Şefi

Grundig Kmp 8650 S Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 1000w
 • Kapasite: 4 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik / döküm

Grundig KMP 8650 S Mutfak Şefi estetik tasarımı ile göze çarpar. Oldukça modern bir dizayna sahip olan bu makine paslanmaz çelik döküm malzemeden üretilmiştir. Hamur yoğurma, karıştırma ve çırpma aparatları ile kullanım rahatlığı sunan bu makine 1000 w motor gücü ile çalışır. Yüksek performansı ile dilediğiniz hamur ve karışımları kısa sürede hazırlar. Haznesi geniş bir tasarıma sahiptir ve 4 L kapasitesi bulunur. Fazla miktarda malzemelerin tek seferde homojen bir şekilde karışması için üretilmiştir. İleri teknoloji ile donatılmış olan Grundig KMP 8650 S Mutfak Şefi zamanlama özelliğine sahiptir. Zaman dolunca otomatik şekilde durma özelliği sayesinde, ne kadar süredir karışımın çırpıldığını anlamanızı sağlar. Bu makinenin taban kısmında otomatik kablo sarma sistemi vardır. Grundig KMP 8650 S Mutfak Şefi eksenel karıştırma teknolojisine sahiptir. Bu özelliği sayesinde karışıma dahil edilmeyen malzeme kalmaz. Döküm gövde özelliği ile sağlamlığını ispatlayan ürün kaymaz tabana sahip olduğundan çalışırken yerinden oynamaz. 12 farklı hız ayarı ile oldukça iddialı bir kullanım sunan Grundig KMP 8650 S Mutfak Şefi sıçratma önleyici başlığa da sahiptir.

Fiyatı biraz yüksek olan Grundig KMP 8650 S Mutfak Şefi kullanıcılarından kalite olarak tam not almış. Özellikle de döküm malzemeden üretilmiş olması tercih edilmesinde büyük bir etken. Sağlamlık hissi veren bu makine her türlü karışım ve hamuru hazırlama noktasında da başarılı oluyor. Çalışırken sabit kalması, zamanlayıcı özelliği bulunması ürünün beğenilen özellikleri arasında. Parasını hak eden bir makine olduğu için kullanıcılar tarafından fiyat – performans ürünü olarak yorumlanmış.

Grundig KMP 8650 S Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu fiyata alınabilecek en iyi stand mikser olabilir. Chef arkadaşlarıma danışarak mikser alırken ne gibi kriterlere dikkat etmem gerektiğini sordum; 1- Ürünün döküm olması(bu kuvvetteki makinalar eğer plastik olursa çalışırken hareket ediyorlar, ağır olması normal ve mabul 2- en az 1000watt (mesela ekmek yaparken 15dk yoğurabilmesi gerekiyor) 3- Haznesinin ev için 4-5l yeterli olması(Fazla büyüğü 7L gibi ev için gereksiz) Tüm özellikleri karşılayan ürün buydu, kesinlikle tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tasarım, işlev, fiyat çok tatmin edici. Ürünü ekmek hamuru yoğurmak için sıklıkla zevkle kullaniyorum . Rahatsız edici olmamakla birlikte biraz sesli çalışan bir ürün ancak performansı gayet iyi.


Electrolux EKM3700 Mutfak Şefi

Electrolux Ekm3700 Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 800w
 • Kapasite: 4 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Electrolux EKM3700 800W Mutfak Şefi 800 W motor gücü ile çalışır. 6 farklı hız ayarında çalışabilme özelliğine sahip olan bu makine her türlü tarife ayak uydurabilir. 4 L paslanmaz çelik hazne ve çırpma aparatları bulaşık makinesinde yıkanabilir. Makinenin öne çıkan özelliklerinden biri blender özelliğinin de bulunması. Bu sayede lezzetli smoothie ve sos gibi karışımları hazırlayabilirsiniz. Salata yapıcı aksesuarı ve kıyma aparatı ile çok amaçlı bir kullanım sunan Electrolux EKM3700 800W Mutfak Şefi sadece bir hamur yoğurma makinesi değil mutfaktaki en iyi yardımcınızdır. Sert çırpıcı, hamur kancası ve çırpma teli ile farklı tarifleri kolaylıkla hazırlamanızı sağlar. Sıçramayı önleyici kapağı sayesinde etraf kirlenmeden çeşitli hazırlıklar yapabilirsiniz. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurulduğunda Electrolux EKM3700 800W Mutfak Şefi fiyat – performans ürünü olarak değerlendirilebilir.

Kullanan kişilerin yorumlarını inceledik ve makineden son derece memnun kaldıklarını gördük. Çok amaçlı kullanımı ile çoğu rakibini geride bırakmayı başaran Electrolux EKM3700 800W Mutfak Şefi sessiz ve sarsıntısız çalışan ve güçlü motora sahip olan bir ürün. Makinenin rende ve kıyma yapma özelliğinden de çok memnun kalan kullanıcılar kalitesi ve kullanışlı olmasından dolayı cihaza tam not vermiş.

Electrolux EKM3700 Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu mutfak robotunu seçtiğim için çok memnun kaldım. Piyasadaki adı en bilinen ve pahalı ürünle yarışabilir. Öncelikle pek çok markadaki sesli çalışma problemi bunda yok ve eğer kullanma talimatındaki hız ayarlarına ve unun ağırlığına dikkat ederseniz hiç sarsıntısız ve zorlanmadan çalışıyor. Ekmek çeşitleri ve patates püresinde denedim ve oldukça başarılı. Rende aparatıda pratik ve kullanışlı ve makina az sesli çalıştığından günün her saati kullanılabilir. Fiyat olarak yerli muadillerini kat kat geçer.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tüm parçaların performansından memnun kaldım.Fakat kalabalık aileler için haznesi küçük gelebilir bunun üst modeli ekm4200 tavsiye ederim hem boyut olarak daha büyük hem motoru daha güçlü..Ekm3700 modelin hazne kapağı ise çok dandik makine çalıştığında yerinden oynuyor dikkat edilmezse kırılır..


Vestel Tarçın S Stand Mikser

Vestel Tarçın S Stand Mikser Urun Resmi

 • Motor gücü: 1000w
 • Kapasite: 5 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Vestel Tarçın S Stand Mikser 1000 W motor gücü ile çalışan bir makinedir. Modern bir tasarıma sahip olan bu ürün katı kıvamlı hamur karışımlarında bile etkili olmayı hedefler. 10 kademeli hız ayarına sahip olan makine istenilen hamur türü için uygundur. Karıştırma kabı 5 L kapasiteye sahiptir ve tek seferde birçok malzemeyi karıştırmanız için uygun şekilde tasarlanmıştır. Yoğurma, karıştırma, çırpma gibi fonksiyonlara sahip olan Vestel Tarçın S Stand Mikser ergonomik bir tasarıma sahiptir. Makinenin sıçratma önleyici başlığı sayesinde temiz bir iş çıkarmanız mümkün hale gelir. Doğrayıcı hazne özelliği de bulunan Vestel Tarçın S Stand Mikser benzersiz teknik özelliklere sahiptir. Bulaşık makinesinde yıkanabilen aparatları ise kullanım kolaylığı sunar. Gövde materyali plastik olan Vestel Tarçın S Stand Mikser ayrıca cam blender parçasına da sahip olduğundan çeşitli sos ya da smoothie tarifleri hazırlayabilirsiniz.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda çoğu, bu makinenin birçok pahalı ürüne göre tercih edilebilecek kaliteye sahip olduğundan bahsetmiş. Aparatları çelik olmamasına rağmen son derece kaliteli ve asla hamura yapışma yapmıyor. Bu da kullananlar tarafından beğenilen bir özelliği. Çalışırken minimum sarsılma yapan cihaz sessiz çalışıyor ve fiyat olarak da oldukça makul.

Vestel Tarçın S Stand Mikser Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kesinlikle Fiyat / Fayda Ürünü. Daha önce Kitchenaid Artisan da kullanmış biri olarak o kadar para vermeye gerek olmadıgı düşüncesindeyim. Makina saglam ama hafif (döküm olan Kitchenaid’e nazaran) ve sesi çok makul seviyede asla rahatsız etmiyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyat gore performansi gayet uygun bir urun. Isimizi fazlasi ile Goruyor. Sert hamur yogurma esnasinda dogal olarak yuksek devirde tahminim plastik olmasindan dolayi sarsilma baslayabiliyor ama rahatsiz edici degil. Sarsilmasini istemediginiz urunler zaten 4-5 bin tl araliginda. Ozet olarak cok memnun kaldik. Icerik olarak 3 karistirma basligi, solo Blender ve koruma kapagi mevcut.


KitchenAid Artisan Mutfak Şefi

Kitchenaid Artisan Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 300w
 • Kapasite: 4,8 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

KitchenAid Artisan Mutfak Şefi kullanan kişiler tarafından “en iyi” ve “mükemmel” şeklinde yorumlanan profesyonel bir makine. Çok yüksek bir fiyatı bulunan bu hamur yoğurma makinesi sessiz ve sarsıntısız çalışmasıyla ön planda. Döküm alüminyum malzemeden üretilmiş olan KitchenAid Artisan Mutfak Şefi kalitesi ve dayanıklılığı ile güven veren bir ürün. İçeriğinde bulunan metal çırpıcı ve iki farklı kalınlıktaki seramik hamur kancaları ile birçok tarifi kolaylıkla yapmanıza olanak tanır. 10 farklı hız seviyesi ile çalışma özelliğine sahip olan KitchenAid Artisan Mutfak Şefi vintage görüntüsüyle de mutfağında otantik bir hava yakalamak isteyenlerin tercihi olabilir. 4,8 L hamur karıştırma haznesi bulunan makine kalabalık aileler için de kullanıma uygundur.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde “kusursuz” kelimesinin bu ürün için uygun olacağını düşündük.

KitchenAid Artisan Mutfak Şefi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çiğköfte içli köfte bulgurunu yoğurması için aldım, gayet memnunum, sırf bu yüzden alıp yorumunu ona göre yapan kimseyi görmediğim için risk alıp almış oldum ama çok memnun kaldım, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz, fiyatı çok fazla ama ömürlük kullanacağınızı düşünün, neye para vermiyoruz ki

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Mikserin parçaları son derece kaliteli, takması çıkarması çok kolay. Gelir gelmez ekmek yaptım. Sesi çok çok az, hiç sarsılma olmuyor. Sıçratma da yapmadı. Parçaların temizlenmesi kolay. O arkada çalışırken siz başka işlerinizi yapabiliyorsunuz, başında beklemenize gerek yok. Çok memnun kaldım.


Homend Profashion 3007 Profesyonel Standlı Mikser

Homend Profashion 3007 Profesyonel Standlı Mikser Urun Resmi

 • Motor gücü: 1000w
 • Kapasite: 5 l
 • Malzeme: Cam

Homend Profashion 3007 Profesyonel Standlı Mikser 1000 W motor gücü ile çalışan bir makinedir. 5 L kapasiteli cam haznesi ile dilediğiniz tarifleri kısa sürede hazırlamanızı sağlar. 6 farklı hız ayarına sahip olan ürün her tarif için uygun hızın ayarlanmasını sağlar. 3 farklı karıştırma aparatına sahip olan Homend Profashion 3007 Profesyonel Standlı Mikser; hamur yoğurma kancası, çırpıcı ve karıştırma aparatı parçalarını bünyesinde barındırır. Sıçrama önleyici kapağı da temizlikten ödün vermez.

Uygun denilebilecek bir fiyata sahip olan Homend Profashion 3007 Profesyonel Standlı Mikser kullanan kişiler tarafından genel olarak beğeniliyor. Şık tasarımı ve kırmızı rengi ile göze çarpan hamur yoğurma makinesinin tek olumsuz yönü biraz fazla sesli çalışıyor olması.

Homend Profashion 3007 Profesyonel Standlı Mikser Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Faydali olmak adina tum agizlari kullandiktan sonra yaziyorum. Oncelikle paketleme ve kargo hizi muthis.Kek gibi hamurlar super yapiliyo sorunsuz.Dun cig kofte yogurdu makina bel fitigim var yapaniyodum.Inanin bana tek kelime ile mukemmeldi.Bugun de manti hamuru yaptim..o konuda el destegi sart ama yine de soylemem gerekiyor ki almak isteyenler hic beklemesinler. muthis. el destegi gerekebilir ama hic onemli degil bence..

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Çok memnun kaldım. Kek yaparken yumurtayla şekeri son seviyede çırpmak gerekiyor, sesi biraz fazla oluyor. Ama yoğurmada bir sıkıntı yok. Son seviyede çalıştırmadıkça ses makul. Memnunuz


Arçelik K 1292 K Multi Mutfak Şefi

Arçelik K 1292 K Multi Mutfak Şefi Urun Resmi

 • Motor gücü: 1000w
 • Kapasite: 2 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

Arçelik Multi Şef 1000 w motor gücü ile çalışan bir makinedir. 12 hız kademesi bulunan cihazın; çırpma, yoğurma ve karıştırma aparatları mevcuttur. Dijital göstergesi sayesinde kolay bir kullanım sunar. Zamanlama özelliği sayesinde ihtiyaç duyulan süreye ayarlama yapılabilir. Belirlediğiniz süre tamamlandığında makine otomatik olarak duracaktır. Kaydırmaz ayak özelliği bulunan makinenin çalışma sırasında sarsılması engellenir. Eksenel karıştırma özelliğine sahip olan Arçelik Multi Şef 2 L kapasiteli karıştırma haznesi ve sıçrama engelleyici kapağa sahiptir. Yoğurma haznesinin tutma kulplu olması da ürünün artı özelliklerinden biridir.

Fiyatı biraz yüksek olan bu hamur yoğurma makinesi kırmızı ve şık tasarımı ile dikkat çekicidir. Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde özelikle döküm gövdeye sahip olmasından dolayı bu makinenin beğenildiğini gördük. Son derece sağlam ve kaliteli görünen ve kullanıcılara güven veren Arçelik Multi Şef dijital göstergeli olmasından dolayı da beğeni topluyor. Hamur yoğurma, karıştırma, çırpma konusunda başarılı olması da tercih edilebilir olduğunun bir göstergesi.

Arçelik K 1292 K Multi Mutfak Şefi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

2 seneye yakın kullandım. Garantinin bitmesine 1 ay kala motor arızası verdi. Arçelik sağolsun sıfır ürün gönderdi. 6 aydır yenisiyle yola devam. Alırken çok araştırmıştık. Bu kalitede ürün bulmak zor. Hamur yoğurması çok iyi. Döküm gövdeye sahip olması tezgah üzerinde gezinmesini engelliyor. Çiğ köftesi süper 🙂 Hanıma büyük yardımcı.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben salata yapiyorum o kofte yoguruyor, ben iç hazirliyorum o pogaça yoguruyor , tek kelimeyle harika tavsiye ederim , aksaninin ve malzemesinin celik olmasi sesi azaltiyor


En Iyi Hamur Yogurma Makinesi 5

Hamur Yoğurma Makinesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hamur yoğurma makineleri, mutfakta vakit geçirmeyi sevenler ve hamur işleri ile arası iyi olanlar için bir lüks değil ihtiyaçtır. Özellikle pandemi döneminde evde daha fazla zaman geçirmenin söz konusu olması, çoğu kişinin geleneksel lezzetleri kendi mutfağında deneyimlemesine neden olmuştur. Lahmacun, ekmek, lavaş, pide, çiğ köfte gibi yiyecekleri evde pratik şekilde hazırlamak hamur yoğurma makinesi ile mümkündür. İstenilen kıvamda hamurlar hazırlamak için ideal olan hamur yoğurma makineleri özellikle ev hanımları için hayat kurtarıcıdır. Günlük ev işlerinin yoğunluğu arasında bir de hamur yoğurmak ile uğraşmamak oldukça konforludur.

Hamur yoğurma makinelerinin çoğunda sıçrama önleyici kapak detayı vardır. Böylece etraf kirlenmeden dilediğiniz tarifi elde edebilirsiniz. Bilek gücü ile hamur yoğurmak hem fazla zaman alır hem de istediğiniz kıvamdaki hamura ulaşmanız biraz zor olabilir. Ancak hamur yoğurma makineleri bu işin uzmanlarıdır. Yoğurma kabının yanlarında, tabanında kalan hamur kalıntılarını da ustalıkla süpüren bu aletler hiçbir malzemenin ziyan olmaması için de idealdir. Karıştırma aparatı ya da yoğurma kabına malzemelerin yapışmıyor olması da kolay temizlenmeleri anlamına gelir.

Gerek hazırlık aşamasında gerek temizlik sürecinde konfor yakalamanız için uygun olan bu makineler evinin şefi olanlar için biçilmiş kaftandır!

En Iyi Hamur Yogurma Makinesi 3

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bu yazımızda sizlere hamur yoğurma makineleri hakkında biraz bilgi vermek istedik. Öne çıkan ve en fazla tercih edilen ürünleri derledik ve sizlerin takdirine bıraktık. Eğer mutfakta daha fazla harikalar yaratmayı planlıyor ya da keklerinizin daha iyi kabarmasını istiyorsanız işlevsel bir hamur yoğurma makinesi edinebilirsiniz. Özellikle kırmızı renk seçeneğine sahip olan ürünler bizim tarafımızdan çok beğenildi.

Bir hamur yoğurma makinesi satın aldığınızda, önlüğünüzü takın ve yeni tarifler denemek için mutfağa girin. Bırakın hamurunuz kendi kendine yoğurulsun. Belki siz de o sırada kendinize bir kahve yaparsınız. 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  2 Yorum

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir