2022 Yılında Alınacak En İyi Çamaşır Makinesi: Tavsiyeler, İncelemeler ve Yorumlar

Ev eşyaları arasında olmazsa olmaz parçalardan olan çamaşır makineleri başta elbiseler olmak üzere diğer yıkanabilen eşyaların temiz bir şekilde kullanılmasına olanak sağlıyor. Bunun yanında özellikle hanımların başında olan çamaşır yıkama işini de bir o kadar kolaylaştırarak konforlu bir şekilde hallediyor. Bu çerçevede eskiden çeşme kenarlarında, leğenlerin içinde topaçlarla yıkanan çamaşırlar artık çok fonksiyonlu lüks çamaşır makineleri ile temiz bir şekilde yıkanabiliyor.

Günümüzdeki çamaşır makineleri sadece çamaşırları yıkamakla kalmayıp yıkanan çamaşırların sıkılarak kurutmaya hazır hale gelmesini de sağlıyorlar. Ayrıca yeni teknolojilerle birlikte artık çamaşır makineleri hem yıkıyor hem de kurutma sağlayabiliyor. Yine oldukça yüksek performanslarına rağmen düşük enerji tüketmeleriyle de kullanıcıların bütçelerine olumlu katkı sunuyorlar.

Bu çerçevede bu yazımızı sadece kurutma özelliği olmayan en iyi çamaşır makinesi modellerini inceledik. Kurutma özelliği olan makineleri ise başka bir yazımızda inceledik.

Detaylara inmeden önce, bütün yazımızı okumak istemeyenler için en iyi olarak düşündüğümüz ve kullanıcılarının genel olarak memnun kaldığı ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En iyi çamaşır makineleri

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çamaşır makineleri günümüzde artık bir lüks olmaktan çıkmış ve her evin olmazsa olmaz ihtiyaçları arasına girmiştir. Bu yüzden çamaşır makinesi alımlarında alınan makineden istenilen verimi almak ve memnun bir şekilde makineyi kullanmak için belirli kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kapasitesi
 • Enerji sınıfı
 • Sıkma devri
 • Boyutları
 • Program sayısı
 • Sessiz olması
 • Garanti süresi
 • Yükseklik ayarı

Şimdi bunları sırayla inceleyelim.

Kapasitesi

Günümüzde çamaşır makineleri yıkama hacimlerine yani kapasitelerine göre sınıflandırılmaktadır. Çamaşır makinesinin kapasitesi fiyatına etki eden önemli etkenlerin başında geliyor. Piyasada 2 kg ile 18 kg arası çamaşır yıkama kapasitesine sahip olan ürünler mevcut. Ancak burada önemli olan sizlerin ihtiyacıdır. Çamaşır makinesi almak istediğinizde öncelikle kaç kg kapasiteli bir çamaşır makinesi alacağınızı belirlemek yerinde olacaktır. Bunu ise haftalık çamaşır yıkama potansiyelinize göre değerlendirebilirsiniz.

1kg çamaşır: 5 gömlek ya da 1 gömlek + 1 kot pantolon şeklinde kabaca hesaplanabilir.

Çamaşır makinesi

Enerji Sınıfı

Çamaşır makinesi tercihlerinde bir diğer önemli faktör ise enerji sınıfıdır. Yaşadığımız dünyada kullandığımız kaynakların tükenmeye yüz tuttuğu düşünülürse hem elektrik hem de su bakımından tasarruflu olan makineleri tercih etmek yerinde olacaktır. Bu çerçevede çamaşır makineleri de tükettikleri enerjiye göre A+, A++, A+++ olarak sınıflandırılıyorlar. A+++ sınıfı enerji verimliliğine sahip olan makineler hem enerji hem de bütçe açısından büyük tasarruf sağlayabiliyorlar.

Çamaşır makinesi sıkma devri

Sıkma Devri

Çamaşırlar suyla yıkandıktan sonra makinelerin programlarına göre en son sıkma programına alınır. Bu bir nevi durulama işlemidir. Bu çerçevede çamaşır makineleri sıkma programlarında 1 dakika içerisinde 600 ile 1400 arasında devir yapabiliyorlar. Düşük devirli çamaşır makineleri çamaşırın tam manasıyla sıkılmasında yetersiz kalacağından en az 1000 devir üstü çamaşır makinelerin tercih edilmesinin yeterli olacağı kanaatindeyiz. Ayrıca çok yüksek devirli çamaşır makinaları da giysilerin yıpranmasına ve çabuk eskimesine yol açabiliyor.

Boyutları

Tercih edilecek olan çamaşır makinesinin boyutları da önem taşımaktadır. Özellikle küçük evler ve çekirdek aileler için standart boyda çamaşır makinesi tercih edilmelidir. Bu hem yer bakımından hem de kullanışlılık açısından daha faydalı olacaktır. Bununla birlikte büyük çamaşırhanelerde daha büyük sanayi tipi çamaşır makineleri tercih edilmektedir. Bunun aksi düşünüldüğünde hem çamaşır makinesinden istenilen verim alınamayacak hem de bütçeye ciddi bir yük gelme ihtimali yüksek olacaktır.

Çamaşır makinesi program sayısı

Program Sayısı

Alınacak olan çamaşır makinelerinde program sayısı da ayrıca önem arz ediyor. Çamaşır makinelerindeki programlar çamaşır makinesinin çok fonksiyonlu bir şekilde kullanılması için kolaylık sağlıyor. Mesela normal beyaz çamaşırlar yıkandıktan sonra yünlü kumaşların yıkanması için farklı program kullanılmalıdır. Ayrıca daha hassas olan kumaşlı çamaşırlar için makinelerin daha hassas yıkama programlarına sahip olması gerekir. Çamaşırı gereken programda yıkamamak yine makinden istenilen verimin alınmasını engelleyecektir. Ayrıca çamaşırların düzgün ve temiz bir şekilde yıkanması da mümkün olmayacaktır. Bu yüzden çamaşır makinesi alınırken kaç program olduğuna dikkat etmek gerekiyor.

Sessiz Olması

Çamaşır makinelerinin sessiz bir şekilde çalışması da büyük önem taşıyor. Genellikle apartman ortamında oturduğumuz şu zamanda özellikle enerji tasarrufu için geceleri çalıştırılan çamaşır makineleri yüksek sesli oldukları zaman ciddi toplumsal probleme yol açabilirler. Yine evdeki çocuk veya misafirlerin rahatsız olmasının önüne geçilmesi ve komşulara da herhangi bir rahatsızlık verilmemesi adına çamaşır makinesinin ses seviyesinin düşük olmasına dikkat edilmelidir.

Garanti Süresi

Çamaşır makinelerinde garanti olmazsa olmazdır. Çünkü çamaşır makineleri evde en sık kullanılan eşyaların başında geliyor. Ayrıca elektronik bir alet olması sebebiyle de zaman zaman arız yapabiliyor. Bu arızayı kolayca giderebilmek ve herhangi bir mağduriyet yaşamamak için alınan çamaşır makinelerinin belirli süreli garanti kapsamında olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu sayede de herhangi bir olumsuzluk ve arıza sırasında yetkili servislerden ücretsiz destek alınabiliyor. Bu çerçevede piyasadaki birçok marka 10 yıl motor garantisiyle birlikte 3, 4, 5 ve 6 yıla kadar garanti verebiliyorlar.

Çamaşır makinesi servisi

Yükseklik Ayarı

Çamaşır makinelerinin yükseklik ayarı da önem arz ediyor. Yerle tam temas etmeyen ve yerinde sağlam durmayan çamaşır makinelerinin bozulma ihtimali veya arız yapma ihtimali daha yüksek oluyor. Ayrıca belirli bir yükseklik seviyesinden sonra çamaşır makinelerinin sistemlerinde sıkıntı yaşanabiliyor. Bu çerçevede yükseklik ayarı olan makinelerin tercih edilmesi makinenin uzun ömürlü kullanımı ve verimi açısından önem arz ediyor.

En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri

Yazımızın bu bölümünde piyasada bulunan ve hemen her kullanıcının ihtiyacına göre kapasite ve özelliklere sahip olan en iyi çamaşır makineleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede çamaşır makinesi tercihi yapılırken akıllarda kalan soru işaretleri de giderilmiş olacak. Ayrıca marka ve model özellikleri açısından da çamaşır makinelerini değerlendirmiş olacağız. İşte piyasadaki en iyi çamaşır makineleri.

Mini Boy Çamaşır Makineleri (2 kg-4 kg)

Mini boy çamaşır makineleri tek kişilik kullanımlar için, öğrenci evleri ve bekâr evlerinde kullanılmak için oldukça ideal. Çamaşırların temiz bir şekilde yıkanmasını sağlayan makineler hem fazla yer kaplamıyor hem de fiyat performans açısından oldukça etkili. Bu yüzden tek başına yaşayanlar rahatlıkla mini boy çamaşır makinesi tercihi yapabilir. Bunun için önerdiğimiz makine ise LG 700 devir Mini çamaşır makinesidir.

LG F8K5XNK4 Mini Çamaşır Makinesi

Lg Mini Camasir Makinesi

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 2 kg
 • Sıkma Devri: 700
 • Program Sayısı: 6
 • Sesi(dbA):

LG mini çamaşır makinesi günlük kullanım ve az miktardaki çamaşırlar için konforlu bir kullanım sunuyor. Tek parça bile olsa çamaşırların günlük birkaç kere yıkanması konusunda rahatlıkla kullanılabilir. Bu sayede çamaşır biriktirmeye gerek duymazsınız ve elde olan çamaşırları hassas yıkama özelliği ile rahatlıkla yıkayabiliyor. Wi-Fi teknolojisine de sahip olan makine evde olmadığınız zamanlarda da kolayca kontrol edilebiliyor. 2 kg yıkama kapasitesine sahip olan makinenin sıkma devri ise 700. Bu özellikleriyle günlük kullanımlar için ideal.

Kullanıcılar tarafından memnuniyetle kullanılan ürün 4,8 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Karavan ve küçük yerler için ideal
 • Wi-Fi özelliği
 • LG TWINWash özellikli makinelerle uyumlu
Eksileri
 • Fiyatı
LG F8K5XNK4 Mini Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

2 kg kapasitesini bilerek aldıysanız. Beklentileriniz de ona göre düşünürseniz bence yeterli bir ürün fakat bu cihaz aynı anda bir kot bir tshirt gibi yada bir kişilik nevresim takımı bile en üst değerler olduğunu bilin


Küçük Boy Çamaşır Makineleri (5 kg-6 kg)

Küçük boy çamaşır makineleri günlük pratik kullanımlarıyla ön plana çıkıyor. Çok fazla çamaşır yıkama ihtiyacı hissetmeyen ve fazla bir şekilde çamaşır birikmeyen evler için küçük boy çamaşır makineleri rahatlıkla kullanılabilir. Bu çerçevede sizlere önereceğimiz ürünler ise şunlardır:

VESTEL CM 5608 Çamaşır Makinesi

Vestel Cm 5608

 • Enerji: A++
 • Kapasitesi: 5 kg
 • Sıkma Devri: 800
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 58

Vestel CM küçük boy çamaşır makinesi 800 devir ve 5 kg yıkama kapasitesiyle günlük kullanımlar için oldukça ideal. A++ enerji sınıfına sahip olan ürün bu sayede enerji tasarrufu sağlıyor. Bununla birlikte ön yıkama ve hızlı yıkama özellikleriyle de çamaşırların gerektiğinde daha temiz ve hızlı bir şekilde yıkanmasını sağlayabiliyor. Sıkma esnasında 76 desibel ses seviyesine sahip olan ürün yıkama seviyesinde ise 58 desibel ses seviyesine sahip. Bu çerçevede yeni evli çiftler için gayet uygun bir tercih olabilir.

Kullanıcılar tarafından ekonomik ve pratik olması sebebiyle sıkça tercih edilen ürün 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Yıkamanın sessiz olması
 • Program sayısı
 • Uygun fiyatlı olması
Eksileri
 • Sıkarken sesli olması
VESTEL CM 5608 Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yazlık için aldık, 15 dk programı muazzam ve tertemiz yıkıyor. Kullanımı çok rahat, 4-5kg civari çamaşır alıyor yani 2-3 kişilik aileler için ideal.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün sıcaklık ayar tuşu ayrı olsa iyi olurdu .Durulama kısmında aşırı ses çıkarıyor eksi yönü bu . Onun dışında kıyafetleri güzel yıkıyor


Altus AL 6100 Çamaşır Makinesi

Altus Al 6100

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 6 kg
 • Sıkma Devri: 1000
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 63

Altus AL çamaşır makinesi ev kullanımı için tasarlanmış küçük boy çamaşır makinesi. Özellikle kalabalık olmayan aileler, öğrenciler ve tek başına yaşayanlar için oldukça ideal olan ürün 15 farklı program özelliğiyle ön plana çıkıyor. Ayrıca LED gösterge paneliyle kullanıcı tarafından kolaylıkla kontrol edilebiliyor. Çocuk kilidi sayesinde küçük çocuklu evlerde çocukların oynaması gibi problemleri de ortadan kaldıran ürün 63 db. yıkama, 78 db. sıkma ses seviyesine sahip. Ayrıca A+++ enerji sınıfı sayesinde de yüksek enerji tasarrufu sağlıyor.

Birçok kullanıcı ürünü memnuniyetle kullanırken bazı kullanıcılar 15 dakikalık hızlı yıkama programının olmamasının büyük eksiklik olduğunu söylüyorlar. Bu çerçevede ürün 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Enerji tasarruflu olması
 • Program sayısı
 • 28 dakikalık kısa programının kullanışlı olması
Eksileri
 • Sıkarken sesli olması
Altus AL 6100 Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel bir çamaşır makinası fiyat olarak da çok uygundu 28 dk.lık programı günlük çamaşırlar da çok işe yarıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok şık ve çok uygun fiyatlı. 28 dk lık kısa programı bile harikalar yaratıyor. Düşünmeden almanızı tavsiye ederim.


Orta Boy Çamaşır Makineleri (7 kg-8 kg)

Orta boy çamaşır makineleri küçük boy makinelerden kapasite itibariyle biraz daha fazla çamaşır yıkayabilen makinelerdir. Özellikle ev ortamında ve çocuklu çekirdek ailelerde tercih edilen orta boy makinelerden sizler için seçtiklerimiz ise şu ürünler:

Altus AL 7100 D Çamaşır Makinesi

Altus Al 7100 D

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 7 kg
 • Sıkma Devri: 1000
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 62

Altus Al çamaşır makinesi 7 kg çamaşır yıkama kapasitesine sahip. Oldukça ekonomik ve hesaplı bir ürün olan Altus A+++ enerji sınıfında olup buna bağlı olarak enerjiden büyük tasarruf sağlıyor. Ev ortamında kullanılmaya oldukça müsait olan ürün evde istenilen yere koyulacak kadar pratik. İster banyo, ister mutfak veya koridor gibi noktalara rahatlıkla konumlandırılabilir. 1000 devirli olan makine bu sayede çamaşırların daha kuru bir şekilde teslim edilmesini sağlıyor. Yıkama sırasında 62 db. sıkma sırasında ise 75 db. ses seviyesine sahip olan ürün önceden programlanabilme özelliği ile siz evde yokken istediğiniz vakitte çamaşırları yıkayabilir. Ayrıca ürün 15 adet yıkama programına ve çocuk kilidine sahip.

Bu çerçevede piyasada en çok tercih edilen orta boy çamaşır makinelerinden olan ürün 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Enerji tasarruflu olması
 • Program sayısı
 • 14 dakikalık kısa programının kullanışlı olması
 • Fiyat/performans ürünü
Eksileri
 • Sıkarken sesli olması
Altus AL 7100 D Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyat / performans başarılı Cok programlı olması gercekten guzel.. 14 dk da kısa yıkama cok kullanışlı. Arcelik garantili olmasi ayrica cazip

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Genel olarak memnun kaldım fiyatına göre güzel bir ürün sadece biraz fazla ses çıkartıyor ama banyoda olduğu için sorun olmuyor


Arçelik 7103 YD A+++ 7 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi

Arçelik 7103 Yd

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 7 kg
 • Sıkma Devri: 1000
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 56

Arçelik 7103 YD A+++ 7 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi A+++ enerji performansı ile çalışan bir üründür. Toplam 15 program sayısı sunan bu çamaşır makinesi ProSmart Inverter motor tipine sahiptir. Elektronik su kontrol sistemi özelliğini barındıran ürün 7 kg yıkama kapasitesine sahiptir ve maksimum 1000 d/dk sıkma deviri özelliği taşır. Dijital tipteki göstergesi kolay ve anlaşılabilir kullanım sağlar. Elektronik takip göstergesi sayesinde program rahatlıkla gözlemlenebilir. Su taşma emniyet sistemi özelliğine sahip olması ve çocuk kilidi bulunması ise ürünün güvenli bir kullanımı olduğunun göstergesidir. 84 cm yüksekliği olan ürün 60 cm genişliğe sahiptir. Ses seviyesi yıkama sırasında 56 iken sıkma aşamasında 73 dB’dir. Hızlı yıkama özelliği de acil durumlar için imdadınıza koşar.

E-ticaret sitelerindeki puanlaması ise 4,4 olarak gözümüze çarpıyor. Fiyat olarak makul olması ise ürünün öne çıkan özelliklerinden. Ürün genel olarak temizleme konusunda oldukça başarılı. Ancak yıkama kapasitesi biraz yetersiz görülmüş.

Artıları
 • Fiyatının uygun olması
 • Dijital ekran
 • Temiz çamaşır yıkaması
 • Düşük enerji tüketimi
Eksileri
 • Yok
Arçelik 7103 YD A+++ 7 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Pandemi sürecinde sipariş vermeden önce çok tedirgindim aslında ama birkaç gün içerisinde teslimatı yapıldı. Ürünü getiren firma evinize kadar ürünün yerleşimini yapıyor daha sonra Arçelik servisi arıyorsunuz ve akabinde gelip ürünü kuruyor. Gayet sessiz ve kullanışlı. Tereddüt etmeden sipariş verebilirsiniz.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün çok iyi sessiz ve bir o kadar da güzel


Beko BK 7101 DY A+++ 1000 Devir 7 KG Çamaşır Makinesi

Beko Bk 7101 Dy

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 7 kg
 • Sıkma Devri: 1000
 • Program Sayısı: 18
 • Sesi(dbA): 56

Beko BK 7101 DY A+++ 1000 Devir 7 KG Çamaşır Makinesi enerji Sınıfı A+++ olan bir üründür. Düşük enerji tüketimi ile ön plana çıkan bu çamaşır makinesinde kurutma özelliği bulunmaz. 56 dB ses seviyesine sahip olan ürünün sıkma deviri 1000’dir. 60 cm genişliği bulunan ürünün yüksekliği ise 84 cm’dir. 56 cm derinliğe sahip olan Beko BK 7101 DY A+++ 1000 Devir 7 KG Çamaşır Makinesi 15 farklı program sayısı sunar. 7 kg yıkama kapasitesi vardır ve su taşma emniyetine shaiptir. Dengesiz yük kontrolü sayesinde fazla çamaşır koymanız halinde makine yıkama yapmaz. Su kesik ikazı ve çocuk kilidi bulunması da ürünün güvenli şekilde çalışması adına önemlidir. 28 dakikalık kısa program sayesinde günlük olarak çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Hassas program ve bebek programı sayesinde çamaşırlarınız dilediğiniz şekilde temizlenir ve korunur. Bebeğinizin sağlığı da güvende olur. ProSmart İnverter motor sayesinde makineniz daha sessiz ve verimli şekilde çalışır ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca Beko BK 7101 DY A+++ 1000 Devir 7 KG Çamaşır Makinesi leke programı seçeneği ile inatçı kirlerden kurtulmanıza da olanak sağlar.

Artıları
 • Leke ve bebek programı olması
 • Düşük enerji tüketimi
 • Temiz çamaşır yıkaması
 • Uygun fiyatlı olması
Eksileri
 • Yok
Beko BK 7101 DY A+++ 1000 Devir 7 KG Çamaşır Makinesi Yorumları


Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

Çamaşır makinem bundan benim. Yaklaşık olarak iki yıla yakındır kulanıyorum ve çok da memnun olduğum bir makine. 7 kilo kapasitesi var. Biz iki çocuk eşim ve ben dört kişilik bir aileyiz benim için gayet yeterli bir kapasite. Çok temiz yıkıyor, çok da sessiz çalışıyor. Bence kalitesine göre fiyatı da gayet uygun almayı düşünenlere tavsiye ederim kesinlikle.

Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

Beko beni tekrar tekrar büyüledi çamaşır makinesi satın aldım ve o kadar kaliteli bir ürün ki elbiselerimin dokusunu ve rengini bozmadan çok güzel bir şekilde yıkıyor beyazlarım bembeyaz renklilerim hep canlı çok teşekkür ederim


Altus AL 8100 D Çamaşır Makinesi

Altus Al 8100 D

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 8 kg
 • Sıkma Devri: 1000
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 62

Altus AL 8100 çamaşır makinesi bir önceki modelle neredeyse aynı özelliklere sahip ancak. İkisi arasındaki en büyük fark bu ürünün yıkama kapasitesinin 8 kg oluşu. Çamaşır yıkamalarında bir kiloluk fark bile bazen oldukça anlamlı olabiliyor. Bununla birlikte A+++ enerji sınıfıyla oldukça ekonomik bir kullanıma sahip olan ürün yıkama sırasında 62, sıkma sırasında ise 74 desibel ses seviyesine sahip durumda. 15 ayrı programlı yıkama seçeneği sunan cihaz çocuk kilidine de sahip.

Bazı kullanıcılar cihazı memnuniyetle kullanırken bazıları ise çamaşırları yeteri kadar iyi yıkamadığından bahsediyor. Bu çerçevede ürün 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Enerji tasarruflu olması
 • Program sayısı
 • 14 dakikalık kısa programının kullanışlı olması
 • Fiyat/performans ürünü
Eksileri
 • Sıkarken sesli olması
 • Tamburun dar olması
Altus AL 8100 D Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

A+++ olduğu için enerji tasarrufu çok iyi bir ürün. program sayısı kısa program özellikleri hepsi çok güzel. Altus herzaman güvendiğimiz bir marka o yüzden gönül rahatlığı ile alabilirsiniz

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün guzel fakat 8kg olanin kazani bence 6kg lik cok küçük ben bundan once de 8kglik kullandim buyuk boy çamaşır sepetimin daha once hepsini alirdi eski makinem simdi bu yarisini anca aliyor ben kazaninin kucuk olmasini begenmedim


LG F2J5TNP7S Çamaşır Makinesi

Lg F2j5tnp7s Camasir Makinesi

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 8 kg
 • Sıkma Devri: 1200
 • Program Sayısı: 14
 • Sesi(dbA): 55

LG 1200 devir çamaşır makinesi buharlı yıkama özelliği ile ön plana çıkıyor. Bununla birlikte çocuk kilidi ve A+++ enerji sınıfına sahip olan ürün dijital kontrol paneli sayesinde kolaylıkla kontrol edilebiliyor. 8 kg yıkama kapasitesiyle ev ortamında kullanılmaya uygun olan cihaz yıkama esnasında 55 sıkma esnasında ise 72 desibel ses seviyesine sahip. Ayrıca ürün telefonlardaki NFC teknolojisi sayesinde uzaktan da kontrol edilebiliyor.

Bu çerçevede birçok kişi tarafından tercih edilen ürün 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Yıkama özelliğinin sessiz olması
 • NFC ile telefondan kontrol edilebilmesi
 • Buharlı yıkama teknolojisi
 • Düşük enerji tüketimi
Eksileri
 • Ön kapak tasarımının kötü olması
LG F2J5TNP7S Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bir aydır kullanıyorum, bir sorun yaşamadım. sesi salondan duyulmuyor, salona çok yakın bulunduğu yer. yanındayken ses var diyemem. suyu çok az kullanıyor, karşıdan bakarken bile anlıyorsunuz bunu.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Makineden çok memnunum. Eğer kapaklı bir dolaba koyacaksanız kapağın büyüklüğü yüzünden sorun yaşayabilirsiniz. Ona dikkat edin


Büyük Boy Çamaşır Makineleri (9 kg-10 kg)

Büyük boy çamaşır makineleri daha fazla çamaşır yıkama kapasitesine sahip oluyorlar. Dolayısıyla kalabalık ailelerde ve çamaşır yıkama işleminin sık yapıldığı ve oldukça fazla çamaşır çıkan noktalarda rahatlıkla kullanılabilirler. Bu çerçevede sizler için tercih ettiğimiz büyük boy çamaşır makineleri ise şu şekildedir:

Electrolux EW6F4923EB 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

Electrolux Ew6f4923eb Urun Resmi

 • Enerji: B
 • Kapasitesi: 9 kg
 • Sıkma Devri: 1200
 • Program Sayısı: 10
 • Sesi(dbA): 53

Electrolux EW6F4923EB 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi ön yıkama, hızlı yıkama ve zaman erteleme özellikleri ile donatılmıştır. 1200 devir olan bu çamaşır makinesi 9 kiloluk kapasitesi ile kalabalık aileler için ideal bir kullanım sunar. Dijital ekranı üzerinden kolayca takip edilebilen bu çamaşır makinesi buharlı yıkama özelliğini de barındırır. SensiCare sistem ile donatılmış olan bu çamaşır makinesi giysilerin tür ve miktarına göre su ve enerji tüketimini ayarlar. Enerji tasarrufu konusunda başarılı olan Electrolux EW6F4923EB 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi ile giysilerinizin türüne göre uygun program ayarlanarak renk ve dokularında koruma sağlanır. Sessiz çalışan, sıkma işleminde çok başarılı olan bu çamaşır makinesini tercih ederseniz makinenizden mis gibi kokarak çıkan çamaşırlara şahit olabilirsiniz.

Program çeşitliliği, geniş hacmi ile de beklentiyi karşılayan Electrolux EW6F4923EB 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi e-ticaret sitelerinde 4,8 şeklinde puanlanan bir ürün.

Artıları
 • Çok sessiz çalışması
 • Geniş yıkama kapasitesine sahip olması
 • Enerji tasarrufu sağlaması
 • Diijital ekrana sahip olması
Eksileri
 • Yok
Electrolux EW6F4923EB 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bulaşık makinesinide severek kullandığım bir markaydı, çamaşır makineside yanıltmadı. Makinenin su alma esnası haricinde sesini duymuyorsunuz, programların çeşitliliği harika. Kazanı gayet geniş, yıkama performansı mükemmel. İyi ki almışım 😊

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü tereddüt ederek aldım ama çok memnunum. Uzun pamuklu programını bile time manager özelliği ile 59 dakika gibi kısa bir sürede yıkayabiliyorsunuz. Çalışma sırasında sesi neredeyse hiç yok sadece deterjan alırken ve sıkma yaparken hafif bir ses oluyor o da gayet normal. Fiyatıda çok çok iyi. Düşünenlere tavsiye ederim.


Profilo CGA242X1TR A+++ 9kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

Profilo Cga242x1tr A 9kg

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 9 kg
 • Sıkma Devri: 1200
 • Program Sayısı: 14
 • Sesi(dbA): 51

Profilo CGA242X1TR Çamaşır Makinesi A+++ sınıfı enerji ile çalışan bir üründür. Ön yıkama özelliğine sahip olan bu çamaşır makinesi evdeki güvenliği sağlamak adına çocuk kilidine de sahiptir. Çamaşır yıkama sırasındaki ses seviyesi 51 dB’dir. Sıkma sırasında duyulacak olan ses ise 71 dB’dir. 9 kg yıkama kapasitesine sahip olan Profilo CGA242X1TR A+++ 9kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi 75 cm yüksekliğe sahiptir. Kontrol panelinin dijital olması ise kullanıcı için büyük kolaylık sağlar. Programlar arasında geçiş yapılması ve hata olmaması adına bu özellik oldukça önemlidir. Maksimum devir hızı 1200 olan ürün 59 cm genişliğindedir.

Buharlı yıkama özelliği bulunmaz ve fiyat olarak da uygun diyebiliriz. E-ticaret sitelerindeki puanlaması ise 4,8 olarak karşımıza çıkıyor.

Artıları
 • Çok sessiz çalışması
 • Temiz yıkaması
 • İç tamburunun geniş olması
 • Program çeşitliliğinin yeterli olması
 • Uygun fiyatlı olması
 • Düşük enerji tüketimi
Eksileri
 • Yok
Profilo CGA242X1TR A+++ 9kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

geldiği gün 6 kere çeşitli programlarda denedim hem sessiz hemde çok güzel yıkıyor aceleniz varsa jet plus programıyla 14 dakikada yıkama yapiyor

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Makineye birkaç kullanım sonrasında yorum yapmak istedim. Beklediğimden çok çok daha sessiz çalışıyor. Yıkama esnasında yalnızca su ile çamaşırların kazan içerisinde hareket etme sesi geliyor ki bu da makinenin çok yakınında iseniz duyuluyor, asla ses sayılmaz. Az ve çok yük ile düşük ve yüksek devirlerde makinenin performansına özellikle baktım. Her iki durumda da makinede bir sarsılma ya da aşırı ses durumu olmadı.


Samsung WW90J5475FW Çamaşır Makinesi

Samsung Ww90j5475fw

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 9 kg
 • Sıkma Devri: 1400
 • Program Sayısı: 14
 • Sesi(dbA): 50

Samsung 1400 devir çamaşır makinesi 9 kg yıkama kapasitesiyle birlikte dijital inverter teknolojiye sahip. Bu sayede daha güvenli ve verimli bir yıkama sağlayan ürün çamaşır yıkadıktan sonra kendini temizleme özelliğine sahip. Böylece makinenin kapağı kapalı olsa bile herhangi bir koku yapmaz. A+++ enerji sınıfıyla yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan ürün 1400 sıkma sırasında 1400 devir özelliği ile çamaşırların daha kuru bir şekilde asılmasını sağlar. Ayrıca yıkama sırasında 50 sıkma sırasında ise 76 desibel ses seviyesine sahip olan ürün çok fonksiyonlu yıkama programlarıyla her türlü çamaşırın kolay bir şekilde yıkanmasını sağlıyor. Ayrıca çocuk kilidi, ön yıkama ve hızlı yıkama özelliklerine de sahip.

Birçok kullanıcı memnun bir şekilde ürünü kullanırken bazı kullanıcılar ürünün çok sesli olduğundan bazıları ise istenen yıkama veriminin alınamadığından bahsediyorlar. Bu çerçevede ürün 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Yıkama özelliğinin sessiz olması
 • Makinenin koku yapmaması
 • Düşük enerji tüketimi
Eksileri
 • 40 derecede yıkama özelliği olmaması
 • Kauçuk ayakları yüzünden makineyi oynatmanın zor olması
Samsung WW90J5475FW Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gayet sessiz ve güzel tasarımlı bi makine. 6aydır kullanıyorum hiç sorun yaratmadı. Tek kötü tarafı 30-50-60-90 derecelerinin olması. Keşke 40ta olsaymış, onun dışında Çok güzel özellikleri var herkese tavsiye ederim .

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Görüntüsü cok guzel ama içi 9 kiloya göre küçük. Battaniye attığımda kurutmaya gecince tekrar yikamayi başa aliyor.


Arçelik 10124 DA 10 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi

Arçelik 10124 Da

 • Enerji: B
 • Kapasitesi: 10 kg
 • Sıkma Devri: 1200
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 54

Arçelik 10124 DA çamaşır makinesi A+++ enerji sınıfına dahil olan bir ürün olarak karşımıza çıkar. 10 kg yıkama kapasitesine sahip olan bu ürün kurutma özelliğine sahip değildir. 65 cm derinliği bulunan makinenin maksimum sıkma devri 1200 RPM’dir. Elektronik su kontrolü özelliğini barındıran Arçelik 10124 DA çamaşır makinesinin gösterge tipi dijitaldir ve pratik kullanım sunar. 0-19 saat arasında zaman programlama özelliğinin yanı sıra su taşma emniyet sistemini de bulundurur. Dengesiz yük kontrolü fazla çamaşır koyulduğunda devreye girer. Su kesik ikazı ve çocuk kilidi ise ürünün diğer özellikleri arasındadır. 60 cm genişliği, 84 cm yüksekliği olan bu çamaşır makinesi yıkama sırasında kalan zamanı da göstererek takip konusunda kullanıcıya bilgi verir. Özel tasarım tambur deseni ve proSmart inverter motor tipi ile enerjiden tasarruf edilmesini sağlar ve sürtünmeleri de önler. Yıkama esnasında çıkardığı ses 54 dB iken sıkma aşamasına geçtiğinde bu ses seviyesi 72 dB olur.

Ürünün puanlaması ise 4,5 olarak karşımıza çıkıyor. Şık tasarımı, siyah ve mat görünümü ile dikkatleri çeken Arçelik 10124 DA çamaşır makinesi fiyat bakımından da normal.

Artıları
 • Şık tasarımı
 • Yüksek yıkama kapasitesi
 • Düşük enerji tüketimi
 • Temiz çamaşır yıkaması
Eksileri
 • Yok
Arçelik 10124 DA 10 Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çok güzel bir makine arçelik kendisi getirip kurdu 1 haftada elime ulaştı gerçekten bayıldık çalışırken sesi çok az tavsiye ederim


Grundig GWM 101414 B 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi

Grundig Gwm 101414 B 10 Kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi

 • Enerji: B
 • Kapasitesi: 10 kg
 • Sıkma Devri: 1400
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 53

Grundig GWM 101414 B 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi 10 kg kapasiteye sahip olan bir üründür. 15 farklı program sayısı ile kullanıcılarına hitap eder. Paslanmaz çelik tamburu ise uzun yıllar kullanabilme imkanı sunarak kalitesini ispatlar. Yıkama sırasındaki ses seviyesi 53 dB’dir. Bu değer sıkma sırasında 75 dB’dir. Elektronik su kontrol sistemi özelliği bulunan ürün inverter eco motor tipine sahiptir. 84 cm yüksekliğinde ve 60 cm genişliğindedir. B enerji sınıfına dahil olan Grundig GWM 101414 B 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi 60 cm derinliğe sahiptir. Kırışık önleme fonksiyonu sayesinde giysilerin makineden daha pürüzsüz çıkmasını sağlar. Dijital göstergesi ile pratik ve kolay kullanım sunarken çocuk kilidi sayesinde de güvenliğin sağlanmasına olanak tanır. Su kesildiğinde ikaz uyarısı verebilen ürün programın bitmesine kalan süreyi de gösterir. Dengesiz yük kontrolü ve su taşma emniyet sistemi sayesinde de güvenli bir kullanım sunar. Ürünün puanlamasının 4,8 olması da beğenildiğinin göstergesidir.

Artıları
 • Dokunmatik ekran
 • Çok sessiz çalışması
 • Geniş kazanı olması
 • Uygun fiyatlı olması
Eksileri
 • Yüksek enerji tüketimi
Grundig GWM 101414 B 10 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi Yorumları


Kullanıcısı diyor ki:

Emsallerine göre çok uygun sessiz çalışma wifi ile çalıştırma özelliğinin yani sıra 10 kg 1400 devir olmasi çok güzel bu fiyata bulunmaz

Kullanıcısı diyor ki:

Arızalanan Bosch çamaşır makinamız yerine sipariş verdik. Arçelik müşteri hizmetlerinin desteği ile hemen elimize ulaştı ve 2 gün içinde çalışır hale geldi. Makina çalışırken su sesi dışında hiçbir ses duyulmuyor. Dokunmatik ekranı sayesinde kullanımı çok kolay. Üstünde kurutma makinamız var. Titreşimi olmadığı için ikisinin arasındaki bağlantı parçalarına da ihtiyaç kalmadı.


Samsung WW10N644RBW/AH Çamaşır Makinesi

Samsung Ww10n644rbw:ah

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 10 kg
 • Sıkma Devri: 1400
 • Program Sayısı: 14
 • Sesi(dbA): 49

Samsung çamaşır makinesi makinelerde sık görülmeyen köpük teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde deterjan en iyi şekilde köpürtülüyor ve çamaşır daha temiz olarak teslim ediliyor. Her giysi için ayrı programlama özelliğine sahip olan ürün bu sayede, yorgan, yastık, spor kıyafetler, iş kıyafeti gibi çamaşırların güvenle yıkanmasını sağlıyor. Süper hızlı programla 15 dakika içerisinde yıkama ve sıkma işlemini bitirerek çamaşırları gerektiğinde daha çabuk bir şekilde teslim edebiliyor. Zaman erteleme, ön yıkama, hızlı yıkama gibi özellikleriyle ön planda olan ürün yıkama sırasında 49, sıkma sırasında ise 73 desibel ses seviyesine sahip.

Kullanıcılardan bazıları ürünün çok sesli çalıştığını belirtiyorlar. Buna bağlı olarak ürün 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Yıkama özelliğinin çok sessiz olması
 • Program sayısı
 • 15 ve 59 dakikalık kısa yıkama programı olması
 • Yorgan yıkamak için ideal olması
Eksileri
 • Yok
Samsung WW10N644RBW/AH Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

sessiz ve özellikleri bol olan biz cihaz muadilleri arasında en iyisi diyebilirim şuan için bir sıkıntı yok

Gittigidiyor.com Kullanıcısı diyor ki:

tam istediğim gibi yorgan yıkayabileceğim kapasitede bir makine. Standart makinelerin 8- 9 kiloluklara sığmadığı gibi makineyii de zorluyordu o 1 kilo ekstradan çok şey değiştiriyor cidden rahat rahat yıkıyorum şuan


Maxi Boy Çamaşır Makineleri (11 Kg ve Üzeri)

Maxi boy çamaşır makineleri çamaşırların daha çabuk biriktiği ve oldukça fazla olduğu noktalarda rahatlıkla tercih edilebilir. Ev ortamı için de uygun olan makineler kalabalık ailelerin yanında büyük çamaşırhanelerde de kullanılabilir. Sizler için Maxi boy çamaşır makinesi tercihlerimiz ise şu şekilde:

Hoover DXOA611AHF3-17 Inverter Buharlı Çamaşır Makinesi

Hoover Dxoa611ahf3 17

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 11 kg
 • Sıkma Devri: 1600
 • Program Sayısı: 12
 • Sesi(dbA): 50

Hoover İnverter buhar teknolojili çamaşır makinesi her türlü kumaşın yıkanabilmesi için ayrı program özellikleri barındırıyor. Ayrıca farklı türdeki kumaşları da aynı anda güvenli bir şekilde yıkama teknolojisine sahip olan ürün bu sayede farklı kumaş türleri için çamaşır birikmesinin beklenmesinin önüne geçiyor. 11 kg yıkama kapasitesiyle uzun süre biriktirilen çamaşırların toplu halde rahatça yıkanmasına olanak sağlıyor. Hızlı yıkama, ön yıkama gibi programlara da sahip olan ürün 1600 devir hızıyla çamaşırları kurutmaya oldukça elverişli bir şekilde teslim ediyor. Yıkama sırasındaki ses seviyesi 51 sıkma sırasındaki ses seviyesi ise 81 desibel olan ürün gecikmeli başlatma özelliği ve 59 dakikada hızlı yıkama programı ile oldukça pratik bir deneyim sunuyor.

Bu çerçevede ürün, kullananlar tarafından 4,8 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Yüksek enerji verimliliği
 • 1600 devir sıkma gücü
 • Yıkamanın sessiz olması
 • Dokunmatik ekranının olması
Eksileri
 • Sıkarken çok ses çıkarması
Hoover DXOA611AHF3-17 Inverter Buharlı Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına göre çok güzel bir makina. Çalışırken çıkardığı ses fazla değil bence. Yorgan-battaniyeler için iyi bir tercih.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

güzel yıkıyor ama sıkma programında ses çıkarıyor. dokunmatik ekrandan ayar yapıyorsunuz güzel makina.


Vestel CMI 12812 Inverter Motor Çamaşır Makinesi

Vestel Cmi 12812

 • Enerji: A+++
 • Kapasitesi: 12 kg
 • Sıkma Devri: 1200
 • Program Sayısı: 15
 • Sesi(dbA): 53

Vestel CMI çamaşır makinesi 12 kg yıkama kapasitesi sayesinde büyük çamaşır yığınlarının üstesinden kolayca gelebiliyor. LCD ekranı sayesinde kolay kontrol sağlanan ürün farklı türdeki kumaşların yıkanması için ayrı program özelliklerine sahip. 12 dakikada acele bir durumda süper hızlı yıkama programıyla çamaşırları temiz bir şekilde teslim ediyor. Toplam 15 programa sahip olan ürün A+++ enerji sınıfıyla yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Zaman ayarlama ve fonksiyonuyla çamaşırlar istediğiniz vakitte yıkanabiliyor.

Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 4,5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Yüksek enerji verimliliği
 • Program sayısı
 • 12 dakikalık hızlı yıkama özelliği
 • Büyük kapasitesi
Eksileri
 • Yok

Samsung WF16J6500EV/AH AddWash Çamaşır Makinesi

Samsung Wf16j6500ev:ah Addwash

 • Enerji: A++
 • Kapasitesi: 16 kg
 • Sıkma Devri: 1200
 • Program Sayısı: 5
 • Sesi(dbA): 60

Samsung AddWash çamaşır makinesi 16 kg yıkama kapasitesine sahip. Bununla birlikte 16 adet yıkama programına sahip olan ürün her türlü çamaşırın kolaylıkla yıkanmasını sağlıyor. A++ enerji sınıfıyla enerji tasarrufu sağlayan ürün kalabalık aileler ve çamaşır miktarı fazla olan yerler için oldukça ideal. Çocuk kilidi, LED görünümlü panele de sahip olan ürün yıkama esnasında 60 db. sıkma esnasında ise 74 db. ses seviyesine sahip. Bu çerçevede hızlı yıkama özelliğine de sahip olan ürün çamaşırları kolayca ütülenecek şekilde teslim ediyor.

Bunlarla birlikte ürün ticaret sitelerinde 5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Devasa kapasitesi
 • Yıkama yaparken üst kapaktan çamaşır eklenebilmesi
Eksileri
 • Boyutunun büyük olması
Samsung WF16J6500EV/AH AddWash Çamaşır Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok büyük ve çok güzel yeriniz darsa almayın ama yeriniz varsa mükemmel kapağının üzerinde çalışırken çamaşır atmaya ayrı bir kapağı bile var

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün oldukça büyük öncelikle kuracağınız yeri belirlemenizi tavsiye ederim. apartmanda oturuyorsanız asansör yoksa bir yerden bir yere taşıma şansınız yok. çalışma ve performans konusunda kusursuz bir ürün.


Kaç Kg’lık Çamaşır Makinesine İhtiyacım Var?

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri çamaşır makinesinin yıkama kapasitesidir. Özellikle geniş ailelerde çamaşır yıkama ihtiyacı oldukça fazla olabiliyor. Çamaşırların biriktirilmesi neticesinde de bir yıkamadan daha fazla çamaşır birikmiş oluyor. Bu yüzden bu çamaşırları iki veya üçüncü yıkamada bitirmek mümkün olabiliyor. Bu ise hem ekonomik olarak hem de enerji sarfiyatı açısından büyük bir masrafa yol açıyor.

Kaç Kg’lık Çamaşır Makinesine İhtiyacım Var

O yüzden daha küçük aileler 6 veya 7 kg kapasiteli çamaşır makinesi tercihi yapabilirler. Geniş aileler ise 11 kg ’ya kadar çamaşır yıkama kapasitesine sahip olan makineleri tercih edebilirler. Dolayısıyla çamaşır makinesi tercih ederken kapasite ihtiyacın tam olarak karşılanması açısından büyük önem arz ediyor.

Sonuç

Çamaşır makineleri artık hayatımızın birer parçası olmuş ve önemli bir ihtiyaç olarak her evde bulunuyor. Farklı marka ve modellerde ve kapasite bakımından da farklı özelliklerde üretilen ürünler her sene yenilenerek kullanıcısının karşısına çıkıyor. Bu baş döndüren değişim neticesinde birçok kullanıcı hangi makineyi alacağı konusunda kararsız kalabiliyor. Ayrıca ihtiyacına en uygun makineyi tercih etme konusunda da yardıma ihtiyaç duyabiliyor.

Bu çerçevede kullanıcılar açısından daha kolay tercih yapma imkânı sunmak amacıyla hazırladığımız yazımızda çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan kapasitesine göre piyasada bulunan çamaşır makinelerini de inceleyerek bir fikir vermeyi amaçladık. Umarız faydalı olmuştur.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir