2022 Yılı En İyi Türk Kahvesi Markaları, Tavsiyeleri ve Yorumları

“Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır” Eskiler ne güzel söylemiş değil mi? Kültürümüzün en güzel parçalarından biri olan Türk kahvesi dillere destan kokusu, lezzeti ile geleneklerimiz içinde kendine önemli bir yer edinmiştir. Türklere has pişirme tekniği ile hazırlanan ve yüzyıllardır kimliğini koruyan Türk kahvesi sedece lezzeti değil ihtişamlı sunum ve yanına eklenen ikramlar ile de göz doldurur niteliktedir. En sıcak sohbetlere eşlik eden ve yorgunluğumuza bir yudumla bile iyi gelen Türk kahvesi manevi açıdan pek çok konuda kültürümüz içindeki yerini almıştır. Kız isteme törenlerinin adeta sembolü olan kahvemiz, evimize gelen misafirlere ikram ettiğimiz içeceklerin başında gelir. Hatta misafirlerin aç mı tok mu olduğu kahvenin yanındaki suyun içilip içilmemesi ile anlaşılabilir. Dünyada kahve içtikten sonra fincan üzerinden fal bakan başka millet yoktur. Böyle naif adetlere vesile olan Türk kahvesi dünyada telvesi ile içilen tek kahve olma özelliğine de sahiptir.

En köpüklü türk kahvesi: Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi
En iyi f/p ürünü: Migros Türk Kahvesi
Kavrulmuş kahve sevenler için: MEIA Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Türk kahvesi

Kahvenin Keşfi…

Kahvenin asırlar öncesinde keşfedildiği herkes tarafından bilinse de hikayesi en çok merak edilen konulardan biridir. Keşfi hakkında pek çok rivayet bulunsa da aralarında en çok kabul göreni ise Etiyopyalı çobanların anlattığı hikayedir. Bir rivayete göre Habeşistan sınırları içinde kalan ve günümüzün Etiyopya’sı olan bölgede çobanlık ile uğraşan Araplar keçilerinin fazla enerjik olduğunu ve uyuma konusunda sıkıntı çektiklerini fark etmişlerdir. Hal böyle olunca bunun nedenini merak etmiş ve keçileri takibe almışlardır. Keçilerin farklı bir bitki yediğini gördüklerinde bu bitkinin keçileri daha hareketli hale getirdiğini düşünmüşlerdir. Topladıkları bu bitkiyi dervişlerine götürerek akıl danışmak isteyen çobanlar Şazili isimli dervişin söyledikleri karşısında şaşkına dönmüşlerdir. Bitkiyi kendinde de deneyen derviş, vücudunda bir takım etkiler görünce bu bitkinin sihirli olduğunu ve insanlık için faydalı olabileceğini öne sürmüştür. O günden sonra önce ekmeklere katılarak tüketilen kahve çekirdekleri, sonraları kaynatılarak içecek şeklinde tüketilmeye başlanmıştır. Yani ilk kez Habeşistan’da ortaya çıkan kahve daha sonra Yemen’e gelerek ünlenmiş ve kahve ismi ile özdeşleşmiştir. Kahve ismi de Habeşistan’da kahve yetişen bir bölge olan Kaffa’dan gelmektedir. Her kültür kendi damak tadına ve geleneklerine yönelik bir kahve pişirme yöntemi benimsemiştir. Bu nedenle kahve denilince akla binlerce çeşit ve pişirme yöntemi gelir.

Türk Kahvesinin Hikayesi…

Osmanlı Subayı Özdemir Paşa‘nın Habeşistan’dan tüm dünyaya kahveyi tanıtan kişi olduğu rivayet edilir. Yani Türklerin kahvenin tanınmasında etkisi büyüktür. Türk kahvesinin geçmişi çok eski tarihlere dayanır. Osmanlı Avrupa’da yaptığı seferler sırasında kahve kültürünü de yanında götürmüş, Avrupalılar da Amerika’ya bu kültürü aşılamıştır.

Türk kahvesinin makbul olanı cezvede pişirilmesidir. Özellikle bakır cezveler geçmişten günümüze kadar gelen en güzel miraslarımızdan biridir. Türk kahvesi demleme işleminden sonra süzülmemesi, posası ile beraber beklemesi ve sert bir tada olması ile meşhurdur. Dünyanın en ince öğütülmüş kahvesi olma özelliği taşıması da kahvemizin farklılığını ortaya koyar. Tercihen sade, orta ya da şekerli olarak tüketilen Türk kahvesi kavrulma ve öğütülme bakımından da farklı bir yere sahiptir. Açık-orta (light to medium) bir kavurma derecesi ile hazırlanan Türk kahvesi pişirme sırasında hassaslık ister, çünkü ince bir öğütüme sahiptir. Suyun içine koyularak kaynamaya bırakılan Türk kahvesi kısık ateşte ağır ağır kıvama gelir ve bol köpüklü olanı her zaman daha makbuldür.

Yani şöyle bir özetleyecek olursak Türk kahvesi;

 • Pişirme yöntemi ile dünyada eşi benzeri olmayan bir kahvedir.
 • Sahip olduğu köpük açısından benzersiz, kendine has bir görünümü vardır.
 • İçildikten sonra damakta uzun süre etkili bir tat bırakır.
 • Yoğun bir kıvama sahip olması diğer kahve türlerinden farklı olduğunun göstergesidir.
 • Dünyanın en eski pişirme yöntemine sahip olma özelliği taşır.
 • Hazırlanırken ısı ile kaynatılan tek kahve türüdür.
 • Dünyada telvesi ile içilen tek kahve olması da önemli bir özelliğidir.
 • Bir fincan Türk kahvesinde 60mg kafein vardır. Bu da diğer kahvelere göre kafein miktarının düşük olduğunun göstergesidir.

Türk kahvesinin daha lezzetli olmasını istiyorsak kaliteli çekirdekler ile hazırlanan kahveleri tercih etmemiz gereklidir. Türk kahvesinin bir önemli özelliği de Arabica çekirdeklerinden oluşmasıdır. Özenle kavrulan Arabica çekirdekleri en ince hale gelinceye kadar öğütülür ve pişirme tekniği ile de birleşince bir fincan Türk kahvesi halini alır. Yüksek rakımlarda yetişen Arabica çekirdekleri zahmetli bir üretime sahiptir. Ancak damakta bırakmış olduğu lezzet üstün bir başarıya sahiptir.

En İyi Türk Kahveleri

En İyi Türk Kahvesi Tavsiyeleri

Kahvenin tarihsel yolculuğunda birazcık keşfe çıktıktan sonra sıra geldi Türk kahvesi markaları hakkında fikir sahibi olmaya. En fazla tercih edilen Türk kahvesi markaları ile ilgili yazdığımız incelemeleri okuyabilirsiniz. Ya da direkt olarak tıklayarak ürünleri satın alabilirsiniz.

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi ilk akla gelen marka olduğu için onunla başlamak istedik. Yüksek kaliteye sahip Arabica çekirdekleri ile üretilen bu kahve yoğun kokusu ve tadı ile enfes bir deneyim sunar. Öğütüldüğü günkü lezzetini kaybetmeyen ve uzun süre saklanabilen Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi ülkemizde binlerce kişi tarafından 150 yıldır tercih ediliyor. Tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde yumuşak içimi, bol köpüğü ve tam kıvamında olan lezzeti ile Mehmet Efendi Dünyanın en iyi Türk kahvesi olarak belirtiliyor. Tercih edenler ise bu markadan başka kahve içemediğini ve diğer markalara göre açık ara önde bir tada sahip olduğu konusunda hemfikir.

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi Fiyatı

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Benim gibi kahve sevenlerdenseniz uzun yıllardır severek kullandığım bir marka. Fiyat avantajıda olduğunda daha da bir keyifle içiliyor


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Arkadaşlar bir türk kahvesi tiryakisi olarak,piyasada çok çeşitli kahve markası var ama aralarında en çok zevk alarak ve beğenerek tükettiğim bir kahve.Kesinlikle tavsiye ederim.Kendine has bir aroması var,mükemmel.


Kahve Dünyası Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi

Kahve Dünyasi Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi

Türk damak tadına en uyumlu çekirdek olan ve Brezilya’da yetişen Rio Minas bölgesinin Arabica çekirdekleri ile üretilmiş olan Kahve Dünyası Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi keyifli bir içim sunar. Kavurma işlemlerinin farklı olması ve kaliteli çekirdeklerin seçilmesi odunumsu bir tat açığa çıkarır. Ayrıca tütün ve meyvemsi aromalarını da içinde barındıran bu kahve kavurma işleminin özel olmasından dolayı çekirdeklerin yaşlanmadan taze kalmasını sağlar. Tüketen kişilerin yorumlarını incelediğimizde kahvenin yoğun ve enfes bir kokuya sahip olduğu, içiminin biraz sert ama asla acı bit tat bırakmadığını gördük. Aroma bakımından ağızda beklenen tadı bırakmayı başaran Kahve Dünyası Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi fiyat açısından da uygun.

Kahve Dünyası Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi Fiyatı

Kahve Dünyası Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Orta kavrulmuş Türk kahvesi tadı deneyenlerin vazgeçmeyeceği bir tad. Benim gibi ayda yılda bir canı kahve çekenler bayıla bayıla içer.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahveyi orta kavrulmuş diye aldım ama tadı çok acı tamkavrulmuş gibi oyüzden beğenmedim ben azkavrulmuş seviyorumda oyüzden bana çok ağır geldi acaba herkesemi öyle geldi tek banami bilmem 😊


Kocatepe Türk Kahvesi

Kocatepe Türk Kahvesi

Rino manas ve Colombia çekirdeklerinin özenle seçilmesi ile üretilen Kocatepe Kahve Türk Kahvesi orta kavrulmuş ve ince çekilmiş çekirdekleri ile ön plana çıkar. Doğal yöntemler kullanılarak kavrulan ve taş değirmenlerde öğütülen çekirdekler geleneksel bir lezzet şöleni sunar. %100 Arabica çekirdeklerinin hakim olduğu Kocatepe Kahve Türk Kahvesi keyifli bir içime sahiptir. Tercih edenlerin yorumları ise bu kahvenin yumuşak içim sevenler için çok uygun olmadığı yönünde. Genel olarak çok beğenilen ve kokusu, tazeliği ile dikkat çeken bu kahve fiyat bakımından makul olması ile de ön planda.

Kocatepe Türk Kahvesi Fiyatı

Kocatepe Türk Kahvesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha önce kullandığım ve aldigim Ürün. İnce çekilmiş Ürün tadi mükemmel


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kocatepe Türk kahvesini ilk defa denedik gerçekten de çok lezzetli bir kahve bu kahve gerçekten de Türk kahvesi içtiğimizin izlenimini verdi bize.... en güzel yanı acı olmaması ve de kahvenin yoğunluğunu gerçekten olması gerektiği kadar alabilmemiz


Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi

Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi

Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi metal kutusunda satılan, Arabica türünde bir kahvedir. Orta kavrulmuş çekirdeklerinin menşei Brezilya-Rio Minas’tır. İnce çekilmiş özelliği ile ipeksi bir görünümü vardır. Doğal ortamlarda ve güneşte kavrulan Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi taş değirmenlerde öğütülür. %1.2 asiditeye sahip olan kahve yumuşak bir gövdeye, orta yoğunlukta bir aromaya ve kremamsı bir görünüme sahiptir. Tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda bu kahvenin çok beğenildiğini görüyoruz. Hatta bu markayı denedikten sonra ”gerçek bir Türk kahvesi deneyimlediğimi hissettim” diyenler çoğunlukta. Bambaşka, kendine özgü bir aromaya sahip olan Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi içiminin çok hafif olmasından dolayı aşırı sert kahve sevenler için uygun değil. Kokusu, tazeliği ise muazzam. Ancak fiyat bakımından diğer markalara göre oldukça pahalı.

Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi Fiyatı

En köpüklü türk kahvesi: Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi

Selamlique Geleneksel Türk Kahvesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Tek başına içilecek aroması harika bir Türk kahvesi bu kadarını beklemiyordum açıkçası. İçimi çok keyifli çok lezzetli


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Diğer Türk kahvelerine göre cok cok köpüklü oluyor. İçmesi cok keyifli. Ayni markanın çikolatalı olanını da cok tavsiye ederim


Nish Hünkar Türk Kahvesi

Nish Hünkar Türk Kahvesi

Kahve üretiminde uzman olan çiftliklerden seçilen özel çekirdekler ile üretilen Nish Hünkar Türk Kahvesi kendine has doğal bir aromaya sahiptir. Tecrübeli kişiler tarafından kavrulan kahve çekirdekleri özgün reçeteler ile hazırlanır ve paketlenir. Brezilya ve Afrika çekirdeklerinin harmanlanması ile ortaya çıkan Nish Hünkar Türk Kahvesi fiyat açısından da oldukça uygundur. Tercih eden kişilerin yorumlarını incelediğimizde kahvenin rakiplerinin gerisinde kaldığını söylememiz yanlış olmaz. Gerek tadı, gerek görünümü itibari ile beklentiyi ne yazık ki karşılayamıyor.

Nish Hünkar Türk Kahvesi Fiyatı

Nish Hünkar Türk Kahvesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahvenin tadı muhteşem. Kokusu ve köpüğü çok güzel ben çok beğendim


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyat olarak gayet uygun ve tadı çok güzel


Ülker Türk Kahvesi

Ülker Türk Kahvesi

Yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Ülker, kahve konusunda da gündemde olmayı başarmıştır. Asya bölgesinde üretilen, yarım kafeinli Ülker Türk Kahvesi %100 Arabica çekirdekleri ile hazırlanmıştır. Orta kavrulmuş çekirdekleri hassas şekilde öğütülür ve incecik bir hal alır. Tercih edenler ise Ülker Türk Kahvesini beğeniyor. Gerek kokusu, gerek kalitesi ve yumuşak içimli, hoş aroması ile Ülker kalitesi kendini belli etmeyi başarmış durumda. Ayrıca fiyatının uygun olması da avantaj olarak görünüyor.

Ülker Türk Kahvesi Fiyatı

Ülker Türk Kahvesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bildiğiniz türk kahvesi. Fiyatı piyasanın altındayken almıştım.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İyi güzel fakat yılların mehmet efendisine alternatif mi? Değil tabii ki...


Migros Türk Kahvesi

Migros Türk Kahvesi

Migrosun müşteri için özel olarak ürettiği Migros Türk Kahvesi 8 saate kadar canlı kalmayı sağlama özelliği, lezzeti ve yoğun kokusu ile rağbet gören markalardan biri. Kalitesi ile şaşırtmayan Migros, kaliteli çekirdeklerden üretmiş olduğu Türk kahvesi ile tüketicinin beğenisini kazanmış gibi görünüyor. Çok uygun fiyatlı olması, lezzetinin yoğun ve damakta kalıcı bir aromaya sahip olması tercih eden kişiler tarafından oldukça beğeniliyor. Hatta Migros’un kahvesini denedikten sonra başka kahve tercih etme gereği duymayanlar oldukça fazla.

Migros Türk Kahvesi Fiyatı

En iyi f/p ürünü: Migros Türk Kahvesi

Migros Türk Kahvesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahve bağımlısı biri olarak çok güzel bir içimi var


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Diğer marketlerde satılan kahvelerin tadından değil, gayet güzel kahve tadını damağınızda hissedeceksiniz


Mahmood Türk Kahvesi

Mahmood Türk Kahvesi

Mahmood Türk Kahvesi kaliteli ve lezzetli kahve çekirdeklerinin özenle seçilip öğütülmesi ve kavrulması ile elde edilmiş bir tattır. Bu kahveyi deneyenler içiminden oldukça memnun kalmış. Taze çekilmiş kahve hissi veren Mahmood Türk Kahvesi şans verebileceğiniz bir seçenek olabilir. Sert içimi ve damakta bıraktığı yoğun lezzeti ile öne çıkan bu Türk kahvesinin teneke kutusu da oldukça şık görünümü ile göze çarpıyor.

Mahmood Türk Kahvesi Fiyatı

Mahmood Türk Kahvesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ortalama düzeyde bir kahve içicisiyim denemek için almıştım ama tadı ve yoğunluğu güzel


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten içtiğim en güzel kahvelerden. Taze olsa mandabatmaz ile yarışırmış. Yoğun ve asiditesi az, öğütmesi tam kıvamında.


MEIA Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi

Meia Coffee Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi

Özenle seçilen Arabica çekirdekleri ile üretilen Meia Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi eşsiz bir koku ve armoya sahiptir. Farklı yörelerin arabica çekirdeklerinin harmanı ile ortaya çıkan özel bir karışım olan bu kahve Rio Manas ve Santos Fine Cup esintisi taşır. Tercih eden kişiler ürünün en çok tazeliği ve kalitesinden yana memnun. Ayrıca yoğun kahve tadını hissetmek isteyenler için de uygun bir seçim olabilir. Tazeliği ile ön plana çıkan Meia Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi fiyat olarak biraz pahalı.

“Biraz pahalı” olmasının sebebini ise firma yetkilileri şu şekilde açıklamıştır;

MEIA Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi Fiyatı

Kavrulmuş kahve sevenler için: MEIA Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi

MEIA Çifte Kavrulmuş Türk Kahvesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yorumlardan etkilenerek Meiakahve'den 1kg x 5 paket ürün (4 çifte kavrulmuş ve 1 brezilya) aldım. Espresso severim bu yüzden çifte kavrulmuş Türk kahvesinin sert keskin ama acı olmayan içimi hoşuma gitti ve içtikten sonra tadı düşmüyor. Birden fazla çekirdiğin blendi, genel türk kahvesinden daha geniş bir aroması var. Paket kaliteli ve güzel tekrar kapanabilen zipper var böylece katlayıp lastiklemek ya da poşetlemek zorunda değilim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün ambalajı daha önce hiç bir Türk kahvesinde görmediğim hava aldırmaz ambalaj ,Bayildim.Tadi daha sert türk kahvesi sevenler için ideal normalden biraz daha acı dönebilir ama çok lezzetli


Tchibo Türk Kahvesi

Tchibo Türk Kahvesi

Tchibo Türk Kahvesi ağır ağır kavrulduğu için kendine has lezzeti ile ön plana çıkar. Arabica çekirdeklerinin lezzetini doyasıya hissedebileceğiniz bu kahve pişirildiğinde yoğun köpüğü ile de gönlünüzü fethedebilir. Tchibo Türk Kahvesi deneyenler bu lezzete hayran kalmış gibi görünüyor. Gerek kokusu gerek yoğun kahve lezzeti ile fincanlara konuk olan bu Türk kahvesi sert içim sevenler için ideal bir seçenek olabilir. Mehmet Efendi ile benzer bir lezzete shaip olan Tchibo evinizde buram buram kahve kokusunu almanızı sağlayabilir.

Tchibo Türk Kahvesi Fiyatı

Tchibo Türk Kahvesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bircok kahve icerisinde aromasi kendine has ve guzel bi urun..


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tchibo sen çok özel bir markasın yılbaşı için tüm sevdiklerime aldım harika bir kahve ☕️ özellikle paketinin ışıltısına bayılıyorum😍


Tuğba Kuruyemiş Türk Kahvesi

Tuğba Kuruyemiş Türk Kahvesi

Brezilya’nın sarp yamaçlarından elde edilen kaliteli Arabica çekirdekleri ile üretilen Tuğba Kuruyemiş Türk Kahvesi uygun bir kıvamda kavrulur ve yoğun, zengin bir aromaya kavuşur. Tüketicilerin yorumlarına baktığımızda uzun yıllardır bu markayı tercih edenlerin çok fazla olduğunu gördük. Taze olması, içiminin çok yumuşak olması ve iyi köpürmesinden dolayı pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Kusursuz bir tat ve kalite ile ön plana çıkan Tuğba Kuruyemiş Türk Kahvesini fiyatı açısından ele alacak olursak biraz pahalı olduğunu söylemek mümkün.

Tuğba Kuruyemiş Türk Kahvesi Fiyatı

En iyi yumuşak içimli: Tuğba Kuruyemiş Türk Kahvesi

Tuğba Kuruyemiş Türk Kahvesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Her zaman Mehmet Efendi'nin kahvesini alırdık biraz acı ve sert oluyordu. Tuğba'nın kahvesinin içimi yumuşacık ve köpük köpük oluyor. Çevremdekilere de tattırıp, denetiyorum 🙂


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

şahane bir kahve benim gibi acı sevmeyen kişiler için tercih edilebilir


BUKRA Yoğun Kahve Aromalı Premium Türk Kahvesi

Bukra Yoğun Kahve Aromalı Premium Türk Kahvesi

Brezilya’dan getirilen kaliteli çekirdeklerin özenle öğütülmesi ve paketlenmesi ile üretilen Buka Yoğun Kahve Aromalı Premium Türk kahvesi tam kıvamında bir aroma ve kavrulmaya sahiptir. Koruyucu madde içermeyen ürün, yoğun kahve aroması sayesinde güne enerjik başlamak ve devam etmek için idealdir. Ayrıca şık kutu tasarımı ile de oldukça hoş bir görünüme sahiptir. Tercih eden kişilerin yorumlarını incelediğimizde filtre kahveye yakın bir lezzette olan Bukra’nın damakta gerçek bir kahve tadı bıraktığını gördük. Lezzeti, kalitesi ve ambalajı da beğenilen noktalar arasında. Ancak fiyat olarak ortalamanın üzerinde.

BUKRA Yoğun Kahve Aromalı Premium Türk Kahvesi Fiyatı

BUKRA Yoğun Kahve Aromalı Premium Türk Kahvesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahve ağızda enfes bir tat bırakıyor özellikle de Bukra Premium filtre kahve tadında kesinlikle denenmeli


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten ambalajıda üründe oldukça kaliteli , çok beğendim.


TAHMİS Dağ Çilekli Türk Kahvesi Orta Kavrulmuş

Tahmi̇s Dağ Çilekli Türk Kahvesi Orta Kavrulmuş

Ferahlatıcı ve yoğun bir lezzete sahip olan çileğin kahve ile buluşmasını sağlayan TAHMİS Dağ Çilekli Türk Kahvesi, Akdeniz esintileri taşır. O bölgenin lezzetli çilekleri toplanır ve toz haline getirilir. %100 Arabica çekirdeklerinin de eklenmesi ile ortaya enfes bir lezzet çıkar. Alışılagelmiş kahvenin dışına çıkmak ve farklı lezzetlerin keyfini sürmek isteyenler için ideal ve kaliteli bir seçim olan TAHMİS Dağ Çilekli Türk Kahvesi tercih eden kişiler kahvede yoğun bir dağ çileği aroması olduğunu söylüyor. Gerek kokusu, gerek kalitesi ile başarılı olan bu kahve pişirilme sırasında da etrafa mükemmel bir çilek kokusu yayıyor. Köpüğünün bol olması, yumuşak bir içime sahip olması, kahve sevmeyenler tarafından bile beğeniliyor. Bu mükemmel lezzet haliyle biraz pahalı.

TAHMİS Dağ Çilekli Türk Kahvesi Orta Kavrulmuş Fiyatı

TAHMİS Dağ Çilekli Türk Kahvesi Orta Kavrulmuş Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahveyi cezveye ölçüsünü güzel tutturup koyarsanız mükemmellll gerçekten. Ama yok ben çabuk bitsin istemiyorum az az koyayım derseniz çocuk şurubu gibi oluyor. Benim ilk fincanım öyle oldu da. Sonra normal Türk kahvesini nasıl ölçü ile yapıyorsam öyle yaptım. Gerçek kahve severler her zaman kendi ölçüsünü bilir 🙂


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kahvenin içimi esnasında aldığım çilek aroması kahvenin tadını bozacak ölçüde değildi. İçimi güzel olduğunu söyleyebilirim.


OZE Türk Kahvesi

Oze Turk Kahvesi

Brezilya’ya ait taptaze çekirdeklerin kavrulmasıyla ortaya çıkan OZE Türk Kahvesi orta kavrulmuştur. Pürüzsüz ve enfes bir köpüğe sahip olan kahve kalıcı bir lezzet ve doğal aroma içerir. Yoğun kokusu, kalitesi ve geleneksel bir kahve tadına sahip olması ile öne çıkan OZE Türk Kahvesi tercih edenler tarafından beğeniliyor. Gerçek bir Türk kahvesi lezzetini doruklarda yaşamak isteyenler için üretilmiş olan bu kahve acı bir tat bırakmaması ve yumuşak içimli olmasından dolayı da oldukça başarılı. Sert ve biraz acı lezzete alışkın olanlar için uygun olmayan OZE Türk Kahvesi tazeliği ve kalitesi ile ortalamanın üzerine çıkmayı başarıyor. Fiyatı ise makul.

OZE Türk Kahvesi Fiyatı

OZE Türk Kahvesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Biraz sert ve acımsı geldi.


Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Hepimizin her gün bir fincan da olsa içtiği Türk kahvesi sadece damakta bıraktığı enfes lezzet ve muhteşem kokusundan ibaret değil elbette. Minik fincanlarda sunulan ve içilen Türk kahvesinin sağlığa da faydaları oldukça fazla.

 • Türk kahvesi kafein içerdiği için kolesterol seviyesini dengeler ve dalgalanma olmasının önüne geçer.
 • Kolesterolün dengeli olması kalp ve damar hastalıkları riskini azaltma konusunda etkilidir.
 • Günde 1 fincan kahve tüketmek stresle savaşma konusunda oldukça faydalıdır. Beyin yorgunluğunu ise giderir.
 • Sindirim sistemi ve bağırsak problemleri ile başa çıkmada yardımcıdır.
 • Özellikle sabah saatlerinde şekersiz 1 fincan Türk kahvesi tükettiyseniz güne daha enerjik başalamanız ve gün boyu canlı kalmanız mümkündür.
 • Kahve telvesi masaj olarak uygulandığı zaman selülitleri önler ve bazı cilt problemlerine de iyi gelir.
 • Yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen kemik ağrısı ve kemik erimesi gibi belirtilerin etkilerinde azalma sağlar.
 • İçeriğinde bulunan antioksidan maddeler, kanser üzerinde önleyici etkiye sahiptir.
 • Şeker hastalığına iyi gelir, yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye yardım eder.
 • Safra taşı problemi varsa, giderilmesinde fayda sağlar.
 • Beyin aktiviteleri üzerinde olumlu etkileri olan Türk kahvesi alzheimer hastalığını önler ve hafızayı iyileştirir.
 • Karaciğer sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahip olan Türk kahvesi iştahsızlığın giderilmesinde de önemli role sahiptir.
 • Türk kahvesi yukarıda saydığımız etkilerin yanında bir de mutluluk verici özelliğe sahiptir. Sevdiklerimizle ettiğimiz sohbetlere eşlik eden ve daha keyifli hale getiren Türk kahvesi geleneksel bir yere sahip olduğu için kişiyi özel hissettirir.

Ne Kadar Tüketmeli?

Kararında tüketilen Türk kahvesinin hiçbir zararı yoktur. Ancak aşırıya kaçmamak oldukça önemlidir. Uzmanlara göre günlük ideal Türk kahvesi tüketimi 2 fincandır. Fazlasının söz konusu olması halinde kalp ritminde bozulmalar meydana gelebilir. Kas ve baş ağrılarını tetikleyebilen Türk kahvesi mide problemlerine de yol açabilir. Fazla Türk kahvesi tüketmek uykusuzluğa da sebep olduğu için dikkatli olmakta fayda vardır.

Bir Püf Nokta!

Eğer satın aldığınız Türk kahvesinin uzun süre taze kalmasını ve koku özelliğini kaybetmemesini istiyorsanız teneke kutuya sahip kahveleri tercih edebilirsiniz. Eğer paket halinde satılan bir Türk kahvesi seçiminde bulunduysanız kahvenizi bir kavanoza boşaltarak saklayabilir ya da paketin ağzını sıkıca kapatarak hava almasının önüne geçebilirsiniz. Türk kahvesi daima serin ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir.

Türk Kahvesi Hazırlarken En Çok Yapılan Yanlışlar

Türk Kahvesi Hazırlarken En Çok Yapılan Yanlışlar

Türk kahvesi hazırlamak kolay görünse de pek çok püf noktaya sahip olan bir deneyimdir. Kahve pişirmeye geçmeden önce kahve miktarı ve su doğru orantıda olmalıdır. Makbul olan, kahve içeceğimiz fincan ile suyu ölçmek ve 2 çay kaşığı kahve eklemektir. Ancak bazı kişiler daha yumuşak içim tercih edebilir. O zaman 1 çay kaşığı kahve yeterli olacaktır.

Ayrıca tercih edilecek Türk kahvesinin mutlaka çok ince şekilde öğütülmüş olması gereklidir. Kalın öğütülmüş bir kahve sizlere beklediğiniz o mükemmel köpüğe sahip Türk kahvesi keyfini yaşatmayacak, aroma bakımından da beklentinizi karşılamayacaktır.

Pişirme sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kahvenizin asla çok kaynamamasıdır. Bu nedende devamlı kontrol etmeli ve başında beklemelisiniz. Hafif bir kabarma ve kaynama belirtisi gördüğünüz an kahveyi ateşten almalı ve fincana boşaltmalısınız. İlk etapta fincanları yarıya kadar doldurup cezveyi yeniden bir iki saniye ateşte tuttuktan sonra kalanını da fincanlara paylaştırabilirsiniz. Unutmayın ki 2 defadan fazla kaynatma işlemi yapmak kahvenizin tadını bozacaktır.

Kahvenize asla pişirme işleminden sonra şeker ilave etmeyin. Türk kahvesinin özelliği şekeri ile birlikte pişirilmesi ve bütünleşerek güzel bir lezzet ortaya çıkmasıdır.

Ayrıca seçtiğiniz cezvenin büyüklüğü de önemlidir. Türk kahvesi pişirirken ne kadar küçük cezve tercih edilirse o kadar bol köpüklü olacaktır. İhtiyacınız olandan çok daha büyük bir cezve ya da tencerede kahve pişirirseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Kahve hazırlarken sıcak su kullanmak da yapılan en büyük hatalardan biri. Aniden sıcak su ile birleşen kahve etkileşime girerek tadı bozulur ve istenilen sonuç alınamaz. Soğuk su ile yapılan Türk kahvesi ise en ideal olanıdır.

Ve son olarak kahveniz piştikten sonra bir kaç dakika bekleyin ve telvenin dibe çökmesi için kahvenize zaman tanıyın. Sonra afiyetle yumdumlayabilirsiniz!

Türk kahvesi tavsiye

Şöyle Bol Köpüklü Türk Kahvesi Tarifi İçin Buyrun

Günümüzde hem pratik olması hem de her yerde kullanılabilmesi açısından elektrikli olan Türk kahvesi makineleri sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak bakır ya da alüminyum cezvede hazırlanan kahvenin daha lezzetli olduğu da inkar edilemez. Ateşte ağır ağır pişerek yoğunluk kazanan ve köpük açısından ise muhteşem bir görüntüye sahip olan Türk kahvesinin hazırlanması oldukça basittir. Şimdi sizlere köpüğü ile dillere destan bir Türk kahvesi yapmanın püf noktalarından bahsedeceğiz.

Gelelim Tarife…
Bir kişi için hazırlayacağınız Türk kahvesi için 2 çay kaşığı kahve kullanmanız gerekecektir. Önce cezveye kahveyi koyun ve isteğe bağlı olarak üzerine dilediğiniz miktarda şeker ilave edin. Daha sonra kahve içeceğiniz fincana doldurduğunuz soğuk suyu cezveye ilave edin. Tüm malzemeler iyice özdeşleşene kadar karıştırın ve kısık ateşe koyarak ağır ağır kaynamasını bekleyin. Kaynama sırasında karıştırmayın. Kahve hafif kabarmaya başlayıp köpükler kendini belli edince cezveyi alın ve üst kısımda oluşan köpükleri kaşık yardımı ile fincana koyun. Ardından cezveyi tekrar ocağa alıp bir taşım daha kaynattıktan sonra kalan kahveyi de fincanın üzerine ekleyin. Türk kahvesinin köpüğü kadar sunumu da önemlidir. Birbirinden şık fincanlara doldurulan Türk kahvesi lokum, şekerleme, hurma, kayısı ya da çikolata ile servis edilebilir. Yanında bir bardak soğuk su ikram edilmesi de Türk kahvesi geleneğinin olmazsa olmazlarındandır.

Sonuç

Sizler için bu yazımızda Türk kahvesinin farklarından, tarihteki yolculuğundan, faydalarından bahsettik. Öne çıkan Türk kahvesi markalarını sizler için inceledik ve kararı siz kıymetli okurlarımıza bıraktık.

Kültürümüzün önemli miraslarından biri olan Türk kahvesi, geçmişin izlerini içinde barındıran bir lezzete sahip olduğundan insanı bambaşka bir manevi etki ile kucaklar. Bir fincan filtre kahve içmekle bir fincan Türk kahvesi yudumlamak elbette aynı şeyler değildir. Türk kahvesinin gerek sunumu, gerek yanındaki ikramları Osmanlı esintilerini hissetmemiz için en güzel bahanedir aslında…

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.