14 En İyi Mor Şampuan Tavsiyesi: Turunculaşan Saçlara Son

Röfleli, ombreli ya da platin rengi saçlar… Her ne kadar bu profesyonel saç işlemleri pek çok kişi tarafından tercih ediliyor olsa da gerekli bakım rutini uygulanmazsa istenilen görüntü elde edilemeyebilir. Çünkü saçlardaki sarı tonlar zaman içerisinde turunculaşma eğilimindedir. Sarı tonlara sahip saçların renginde değişime sebep olan etkenler ise güneş ışığı, ısı, klor gibi detaylar olabilir. Bu görüntü çoğu kişi için istenmeyen bir durumdur. Saçlarınızdaki küllü sarı tonların görünümünü korumak ve denge elde etmek istiyorsanız mor şampuan kullanarak kızıllaşmaya engel olabilirsiniz. Saçlarınızı her daim kuaförden yeni çıkmış gibi canlı ve bakımlı gösteren mor şampuan, silver şampuan olarak da bilinir.

İçerisinde mor pigmentler barındıran mor şampuanlar saç renginde beliren kızıl tonların nötürleşmesini sağlar. İstenmeyen turuncumsu yansımaların ortadan kalkmasını sağlayan mor şampuan yumuşak bir görüntü için tercih edilir. Saç renginizde bütünlük sağlamak ve doygunluk kazandırmak istiyorsanız mor şampuan sizin kahramanınız olabilir. İçeriğinde bulunan viyole pigmentler sayesinde saça yerleşen mor şampuan saç rengini korur ve sürekli işlem yaptırmanızın da önüne geçer. Böylece kuaför salonlarına çok fazla para ödemekten de kurtulmuş olursunuz. Hatta kuaför salonlarında boyama işlemlerinde kullanılan saç toneri aslında mor şampuan ile aynı etkilere sahiptir. Eğer elinizin altında bir mor şampuan varsa saç renginizi her zaman istediğiniz toklukta tutabilirsiniz. Saçlarınıza hatalı bir saç boyama işlemi yapıldıysa istenilen tonun elde edilmesi için de mor şampuan tercih edilebilir. Saç rengi açık kahve, kumral olan kişiler bazen açma işlemi yapmış olabilir. Açma işleminden sonra ortaya çıkan turuncu tonların soğutulması için ya da beyaz, gri saçların parlak ve canlı görünmesi için de mor şampuan kullanılabilir.

Mor şampuanlar sadece saçlarınızdaki çiğliği ortadan kaldırarak istenmeyen sarı tonların soğumasını sağlamaz, aynı zamanda bakım yaparak yumuşamasını sağlar, nem kazandırır ve cila görevi yapar. Parlak, soğuk sarı tonlu görünen saçlar için haftada 1 defa mor şampuan kullanabilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Mor Sampuan 2

En İyi Mor Şampuan Tavsiyeleri

Saçlarında yumuşak sarı tonlarını korumak ve kızıllaşmaların önüne geçmek isteyenler mor şampuan kullanarak arzu ettiği küllü görünüme kavuşabilir. Eğer saçlarınız için hangi mor şampuanın daha uygun olduğu konusunda kararsızsanız sizler için derlediğimiz ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Objektif şekilde hazırlamış olduğumuz ürün incelemelerine göz atarak mor şampuanlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

L'oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

Artıları
 • Cila etkisi yapıyor
 • Kızıllaşmayı nötrlüyor
 • Kaliteli
Eksileri
 • Fiyatına oranla boyu küçük

Loreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, turuncu ve sarı tonlardaki yansımaları önlemek için mor renklendiriciler ve UV filtresi içeren formülü ile öne çıkıyor. Biz de bu ürünü deneyerek sizler için bir değerlendirme yaptık.

İlk kullanımdan itibaren saçların parlak ve güzel görünmesini sağladığı kesinlikle doğru. Ayrıca, özellikle boyalı ve röfleli saçlar için harika bir seçenek. Ürünün kullanımı oldukça kolay, haftada bir kez ıslak saça uygulanması yeterli. Rengi açılan kumral saçlar için 5 dakika bekletilmesi önerilse de, bizim deneyimimize göre 1-3 dakika bekletme de sonuçları olumlu etkiliyor.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, ürünün fiyat-performans açısından oldukça iyi bir seçenek olduğunu görüyoruz. Birçok kullanıcı, saçlarında turunculuk sorunu yaşayanlar için ideal olduğunu söylüyor. Ürünün içerisindeki mor renklendiriciler sayesinde, turuncu tonlar nötralize ediliyor ve istenmeyen renkler yok ediliyor.

Bir diğer kullanıcı yorumu ise ürünün saçları kurutma riski hakkında. Uygulama sonrasında, saçlarda bir kuruluk hissedebilirsiniz. Ancak, krem uygulaması sonrasında saçlarınız tekrar yumuşak ve parlak hale gelecektir.

Sonuç olarak, Loreal Paris Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, turuncu ve sarı tonlardaki yansımaları önlemede oldukça başarılı. Ayrıca, fiyat-performans açısından oldukça iyi bir seçenek. Özellikle boyalı ve röfleli saçlar için ideal olan bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan

Artıları
 • Kaliteli
 • Kızıllığı nötrleştiriyor
 • Kıvamı yoğun ve ekonomik bir kullanım sunuyor
Eksileri
 • Fazla bekletince istenmeyen bir renk vermesi

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan, turunculaşma karşıtı özelliği sayesinde sarı ve açık saç renklerindeki istenmeyen tonları gideriyor.

Şampuanı kullanırken normal şampuanınızı kullanıp duruladıktan sonra, ürünü saç diplerinize masaj yaparak dipten uca kadar uygulayın ve 3 ila 5 dakika bekletin. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösterdiğini göreceksiniz.

Kullanıcı yorumlarında da belirtildiği gibi, şampuanın uçlarına uygulanması tavsiye edilmiyor, sadece diplerine uygulanması öneriliyor. Ayrıca, bekletme süresi çok uzun olursa lila renkli saçlara dönüşebilirsiniz.

Bu renkli şampuanın krem ile karıştırılarak kullanılması da önerilen bir yöntemdir. Kullanıcılardan biri, mor şampuanı ve suyu karıştırarak daha sonra saç kremiyle birlikte kullanarak tatmin edici sonuçlar aldığını belirtti.

Kullanıcı yorumlarına göre, Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan, diğer markaların mor şampuanlarından daha etkili ve daha kalıcı sonuçlar veriyor. Saçlarındaki istenmeyen sarı tonları kırmak isteyenler tarafından tavsiye edildiğini belirten yorumlar var. Ayrıca, ürünün saçları sertleştirdiğini ve yıpranan saçları onardığına dair olumlu yorumlar da bulunuyor.

Ancak bazı kullanıcılar, şampuanın saçlarını çok kuruttuğunu ve çok fazla kullanıldığında saçta mor lekeler bıraktığını söylüyorlar. Bu nedenle, kullanıcılar ürünü haftada sadece bir kez kullanmaları öneriliyor.

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçlara bakım yapıyor
 • Bütçe dostu
Eksileri
 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, saçlarda turunculaşma problemini gidermeyi amaçlayan bir üründür. Normal şampuanınızla saçlarınızı yıkadıktan sonra saç derinize masaj yaparak dipten uca kadar uygulayıp 3 ila 5 dakika beklettikten sonra durulamanız yeterlidir. Haftada sadece bir kez kullanımı yeterlidir.

İlk kullanımdan itibaren etkisini gösterdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca ürün, işlem görmüş sarı saçlarda zamanla oluşan turunculaşmayı da gidermektedir. Ürün, sarı kısımlarda gerçekten başarılıdır ve fiyatına göre de oldukça etkilidir.

Kullanıcı yorumlarına göre, ürünü kullanmadan önce şişeyi birkaç kez sallamanız ve saçlarınızın tamamına gelmesi için bolca şampuanı saçınıza uygulamanız gerekiyor. Bazı kullanıcılar, ürünü ilk başta sadece 10-15 saniye bekletmeye çalıştıklarını belirtmişler. Ancak ürünün etkili olması için saçınızda 3-5 dakika bekletmeniz gerekiyor. Ayrıca ürünü haftada sadece bir kez kullanmanız öneriliyor.

Ürünün sadece sarı saçlarda etkili olduğu ve diğer renklerde bir değişiklik yaratmadığını belirtmek gerekiyor. Bu şampuan, saçınızı sertleştirmiyor, ancak bazı kullanıcılar, ürünü kullanmadan önce yumuşatıcı kullanmaları gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca ürünü çok sık kullanmak, saçınızın oksidasyonunu arttırarak saçınızda acıma hissi oluşturabilir. Bu nedenle dikkatli kullanmalısınız.

Sonuç olarak, Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, sarı saçlarda turunculaşma problemini gidermek için oldukça etkili bir üründür. Ürünü, haftada sadece bir kez kullanarak saçlarınızın parlaklığını koruyabilirsiniz. Ancak, diğer renklerde saçlarda bir etki yaratmadığı için, sadece sarı saçlı kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir.

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

Artıları
 • Saçtaki turunculaşmayı nötralize eder
 • Onarıcı etki yapar
 • Parlaklık verir
 • Bitkisel keratin içerir
 • Vegan
Eksileri
 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı saçta istenmeyen turuncu tonların engellenmesini sağlar. UV filtresi içeren formülü ile ön planda olan bu mor şampuan saçlarda kolay taranma ve yumuşaklık sağlar. Saçlardaki turunculaşmanın giderilmesinin yanında onarma ve koruma gibi görevleri de yerine getirir. Saçlara direnç desteği veren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı bitkisel keratin içeren formülü ile saçları yıpranmalara karşı korur. Saçlara parlaklık veren bu mor şampuan renk koruyucu etkiye sahiptir. Silikon ve paraben içermez ve vegandır.

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda üründen gayet memnun olduklarını gördük. Saçlarında cila etkisi olduğunu söyleyenler de var. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı temiz içeriğe sahip bir ürün arayışında olanlar için ideal.

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Rc Cosmetics Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları
 • Saçlarda kızıllaşmayı önler
 • UV filtresi içerir
 • Işıltı ve parlaklık kazandırır
Eksileri
 • Bazı kişilerde saçı sertleştirmesi

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan istenmeyen sarı ve turuncu saçları engelleyen formüle sahiptir. UV filtresi içeren formülü sayesinde güneşin etkisiyle ortaya çıkan renk solmalarına engel olan bu mor şampuan küllü ton elde edilmesinde etkilidir. Saçlara ışıltı ve parlaklık kazandıran bu şampuan az miktarda kullanıldığında bile yeterli etkiyi gösterir.

Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün beklentiyi karşıladığını ve istenmeyen turunculukları ortadan kaldırdığını görüyoruz. Saçlara cila etkisi yapan bu ürün sertleşme yapmıyor ve parlaklık kazandırıyor.

Pantene Mor Şampuan Pro-V Ipeksi Parlaklık

Pantene Mor Şampuan Pro V Ipeksi Parlaklık

Artıları
 • Saçları onarıyor
 • Kızıllaşma karşıtı
Eksileri
 • Yok

Pantene’in İpeksi Parlaklık Mor Şampuan’ı yıpranmış, boyalı saçlara sahip olanlar için harika bir seçenektir. Pro-V, biotin ve ipek proteini içeren bu şampuan, tek kullanımda saçları onarmaya ve canlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca sarı veya röfleli saçlardaki sarı tonları nötralize etmeye yardımcı olurken, hem sarı hem de gri saçlardaki canlılığı ve parlaklığı ortaya çıkarıyor.

Formülün kullanımı kolaydır; ıslak saça uygulayın, köpürtün ve iyice durulayın. Şampuanın kıvamı kalın ve lükstür ve besleyici ve temizleyici bir his veren zengin, kremsi bir köpük üretir. Koku hoştur ve aşırı güçlü değildir, kullanımdan sonra saçta hafif bir koku bırakıyor.

Genel olarak Pantene Mor Şampuan Pro-V İpeksi Parlaklık, yıpranmış, renk işlemi görmüş saçları eski ihtişamına kavuşturmak isteyenler için etkili ve uygun fiyatlı bir seçenektir. İster sarı ister gri saçlara sahip olun, bu şampuan saç rengini geliştirmeye ve doğal parlaklığı ortaya çıkarmaya yardımcı olarak saçlarınızın yumuşak ve ipeksi bir his bırakmasını sağlar. Ayrıca, kuaför ziyaretleri arasında saç rengini korumak isteyenler için de mükemmel bir seçenektir. Güvenilir ve yüksek kaliteli bir saç bakım ürünü arayan herkes için tavsiye ediyoruz.

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

Artıları
 • Saçlarda turunculuğu giderir
Eksileri
 • Herkesede çok etkili olmaması

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan, adından da anlaşılacağı gibi sarı saçlar için özel olarak üretilmiş bir üründür. İçeriğindeki menekşe özü ve renk düzeltici formülü sayesinde boyalı, doğal veya ışıltılı sarı saçların istenilen tonunu yakalamasına ve saçların özgün renklerini korumasına yardımcı olur. Saçlardaki istenmeyen sarı ve turuncu tonları ortadan kaldırırken aynı zamanda güneş ışığına ve deniz tuzuna maruz kalan saçların rengini onarmaya da yardımcı olur.

Kullanıcılar genel olarak üründen memnun kalmıştır. Ürünü kullananların çoğu saçlarının renk tonunun açılmasında ve turunculaşmaların önlenmesinde başarılı olduğunu belirtmiştir. Bazı kullanıcılar ise ürünün saçları biraz kuruttuğunu ifade etmişlerdir. Ancak, bu sorun saç kremi kullanarak engellenebilir.

Kullanıcıların birçoğu ürünün pigmentinin az olduğunu ve düzenli kullanım gerektirdiğini belirtirken, bazıları ilk kullanımda bile fark edilir bir etki sağladığını söylemiştir. Ürünün kokusu, birçok kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Ayrıca, bazı kullanıcılar ürünü yıllardır severek kullandıklarını ifade etmişlerdir. Ancak, bazı kullanıcılar saçlarının dökülmesine neden olduğunu ve ürünün ombre saçlarda kötü sonuçlar verdiğini belirtmişlerdir.

Zigavus Silver Mor Şampuan

Zigavus Silver Mor Şampuan

Artıları
 • Saçları yumuşatması
 • Platin ve beyaz saçlarda daha etkili olması
 • Güzel kokulu olması
Eksileri
 • Yok

Zigavus Silver Mor Şampuan, sarı, platin ve beyaz saçlar için geliştirilmiş bir üründür ve içeriğindeki Orkide ve Mavi kantaron çiçekleri sayesinde saçların canlı ve parlak kalmasını destekler. Aynı zamanda çevresel faktörlerin ve güneşin neden olduğu renk solmalarının ve istenmeyen sarı yansımaların önüne geçer.

Kullanımı oldukça basit olan bu şampuan, ılık suyla yıkanmış saça masaj yaparak uygulanır ve iyice köpürtülür. Şampuanın saçta bekleme süresi saç tipine ve renk tonuna göre değişebilir, açık tonlu saçlarda bekleme süresi daha kısa olurken, rengi açılan kumral saçlarda etkiyi görebilmek için 5 dakikaya kadar bekletilmelidir. Haftada 1 ya da 2 kez kullanılması tavsiye edilir ve tercihen eldiven kullanılması önerilir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, ürünün renk koruma özelliği sayesinde saçların daha canlı ve parlak göründüğü belirtiliyor. Ayrıca saçları yumuşattığı, kolay taranmasını sağladığı ve hoş bir koku bıraktığı da kullanıcıların ortak görüşü arasında. Bazı kullanıcılar ise saçlarındaki sarı yansımaların daha azaldığını ve daha beyaz bir görünüm kazandıklarını ifade ediyorlar.

Genel olarak Zigavus Silver Mor Şampuan, sarı, platin ve beyaz saçları olanların tercih edebilecekleri etkili bir ürün olarak değerlendirilebilir. Renk solmalarını önlemesi, saçların canlı ve parlak görünmesine yardımcı olması ve kullanımının kolay olması nedeniyle tavsiye edilebilir.

Ashley Joy Silver Şampuan

Ashley Joy Silver Şampuan

Artıları
 • Saçları parlatması ve canlandırması
Eksileri
 • Bazı saçları kurutması ve kepek yapması

Ashley Joy Silver (Mor) Şampuan, platin, sarı, gri ve rengi açılan kumral saçlar için özellikle istenmeyen turuncu yansımaları nötralize eden bir şampuan olarak öne çıkıyor. Ayrıca, saçların esnekliğini ve elastikiyetini artırarak doğal parlaklığını ve yumuşaklığını yeniden kazanmasına yardımcı olan bir dizi saç bakım özelliğine sahip olduğu belirtiliyor.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, birçok kullanıcının bu şampuanın saçlarını parlak ve canlı hale getirdiğini ve turuncu yansımaları giderdiğini belirttiği görülüyor. Bazı kullanıcılar, saçlarını yıkamadan önce mor şampuanı 5-10 dakika bekletmenin daha iyi sonuç verdiğini önerirken, bazıları ise haftada bir kez kullanmanın yeterli olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar ürünün saçlarını kuruttuğunu veya kepek oluşumuna neden olduğunu belirtmişlerdir. Ayrıca, bazı kullanıcılar ürünün kokusunun aşırı yoğun olduğunu düşünmüşlerdir. Bu nedenle, bu şampuanın kullanımına başlamadan önce saç tipinize uygun olduğundan emin olmak ve kullanım talimatlarını dikkatlice okumak önemlidir. Genel olarak, Ashley Joy Silver (Mor) Şampuan, turuncu yansımaları nötralize etme ve saçları canlandırma konusunda etkili bir seçenek olarak görülmektedir. Ancak, ürünü kullanmadan önce saç tipinize uygun olduğundan emin olmak ve kullanım talimatlarını takip etmek önemlidir.

Milk Shake Silver Shine Şampuan

Milk Shake Silver Shine Şampuan

Artıları
 • Saçlarda turunculaşma karşıtı
 • Parlaklık ve canlılık kazandırıyor
Eksileri
 • Pahalı

Milk Shake Silver Shine Şampuan, beyaz veya gri saçlarda sararmayı önlemek için formüle edilmiş özel bir şampuan. İçeriğindeki özel viyole pigmentleri sayesinde saçta istenmeyen sarı yansımaları ortadan kaldırırken meyve ekstreleri ile saçı besler ve parlaklık verir. Süt proteinleri de saçın derinlemesine nüfuz ederek saç yapısını güçlendirir.

Bu şampuanı kullanan kullanıcıların çoğu, saçlarında bekledikleri sonucu aldıklarını söylüyor. Birçok kişi, ürünü ilk kez kullandıklarında saçlarına cilalanmış gibi bir görünüm verdiğini belirtiyor. Ürün, sarımtırak yeşil rengi söktüğü için diğer mor şampuanlarla karşılaştırıldığında daha etkili olduğu düşünülüyor. Bazı kullanıcılar, uzun süre kullandıktan sonra bile üründen memnun kaldıklarını ve saçlarının renginin güzel bir şekilde korunduğunu ifade ediyorlar.

Kullanıcılar, ürünün uygun fiyatlı olduğunu da vurguluyorlar. Bazıları, kuaförlere gitmek yerine bu şampuanı kullanarak saçlarındaki sarı renk tonunu kurtardıklarını belirtiyorlar. Ayrıca ürün, SLES içermediği için saçları sertleştirmediği ve kurutmadığı için kullanıcıların beğenisini kazanmış gibi görünüyor.

Şampuanın kullanımı oldukça kolay. Nemli saça masaj yaparak uygulanıyor, köpürtülüyor ve iyice durulanıyor. Gerekirse işlem tekrarlanabiliyor. Kullanıcılar, saçlarını 1-2 dakika boyunca şampuanla beklettikten sonra duruladıklarında daha etkili sonuçlar aldıklarını söylüyorlar.

Genel olarak Milk Shake Silver Shine Şampuan, beyaz veya gri saçlarda sararmayı önlemek için etkili bir çözüm gibi görünüyor. Kullanıcıların memnuniyeti ve uygun fiyatı göz önüne alındığında, ürünü denemek isteyenlere tavsiye edebiliriz.

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları
 • Saçlardaki turunculuğı giderir
 • Canlılık ve parlaklık kazandırır
Eksileri
 • Bazı kullanan kişilerde saçı sertleştirmesi

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, açık sarı, gri ve beyaz saçlar için renk dengeleyici bir mor şampuandır. Saçlardaki istenmeyen turuncu yansımaları içerisindeki mor pigmentler ile nötralize eder ve zamanla ve güneşin etkisiyle saçta oluşan renk solmalarının ve değişimlerinin önüne geçerek her zaman canlı ve parlak saçlar oluşturur.

Amino asitler ve sararmaya karşı etkili maddeler sayesinde saçın iç yapısındaki keratin sararmasını önleyen bu şampuan, saç telini de yumuşatır. Grey ve beyaz saçların mükemmel derecede parlak ve ışıltılı görünmesini sağlayan bu şampuan, istenmeyen sıcak yansımaları mor pigmentler ile nötralize eder ve daha soğuk bir görüntü kazandırır.

Silver mor şampuanı, ıslak saçlara iyice yayarak köpürtüldüğünde, sararmaya karşı etkisinin daha yoğun olması için saçta 2-3 dakika bekletilmelidir. Ardından özenle durulanmalıdır. Haftada 1-2 kullanmak yeterli olacaktır.

Ürünü kullanan kullanıcılar genellikle üründen memnun kalmışlardır. Saçlarının sarı ve turuncu yansımalarını azalttığını ve renklerini dengelediğini söyleyen birçok kullanıcı bulunmaktadır. Ayrıca, ürünün saçları yumuşattığını ve parlaklık kazandırdığını belirten kullanıcılar da mevcuttur.

Ancak, bazı kullanıcılar ürünün aşırı kimyasal içerdiğini ve gözlerinde alerjiye neden olduğunu belirtmişlerdir. Ayrıca, saçlarına ombre yaptırdıktan sonra açık renkli saçlarının turuncuya dönüştüğünü belirten bir kullanıcı da bulunmaktadır.

Sonuç olarak, Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, açık sarı, gri ve beyaz saçların renk dengesini sağlamak ve saçlara parlaklık kazandırmak için etkili bir üründür. Ancak, kullanmadan önce ürünün içeriğini ve saç tipinize uygunluğunu kontrol etmeniz önerilir.

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan

Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saça parlaklık kazandırıyor
 • Yumuşatma etkisi var
Eksileri
 • Saçı kurutması

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan özellikle gri ve beyaz saçlar için özel olarak geliştirilen formülü ile dikkat çekiyor. Ayrıca saç yapısına uygun olarak nazikçe temizlik yaparak saçlarınızın bakımını sağlıyor.

Bu şampuan, beyaz saçlarda güneş ve çevresel faktörlerin etkisiyle oluşan sararmaların önüne geçiyor ve saçtaki turuncu ve sarı yansımaları yok ederek mükemmel platin sarısı ve gri renkler oluşturuyor. Ayrıca yansıma dengeleyici içeriği sayesinde turuncu sıcaklığı nötralize eder ve sarı tonları anında düzeltir. Kısacası, göz alıcı, canlı ve parlak saç renkleri oluşturur.

Bu şampuan günlük kullanım için uygundur ve kullanımı oldukça kolaydır. Nemli saça masaj yaparak uygulayabilirsiniz. İyice durulayın ve işlemi gerektiği kadar tekrarlayın.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, ürünün saçları fazla kuruttuğu konusunda bazı endişeler olduğunu görüyoruz. Bazı kullanıcılar bunu önlemek için saç kremi kullanmayı öneriyor. Ancak, bazı kullanıcılar bu şampuanın etkisinin oldukça başarılı olduğunu ve saçlarında turunculaşmayı önlendiğini belirtiyorlar.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar üründen bekledikleri etkiyi alamadıklarını söylüyorlar. Farklı saç tipleri ve renkleri olduğu için, herkesin aynı sonucu alması beklenemez. Ancak, genel olarak bu ürünü beğenenlerin sayısı daha fazla.

Sonuç olarak, Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuanı saçlardaki turuncu ve sarı yansımaları nötralize ederek göz alıcı, canlı ve parlak saç renkleri oluşturuyor. Ancak, saçları biraz kurutabilen bir şampuan olduğu için, saç kremi ile birlikte kullanılması öneriliyor. Uzun süre giden bir ürün olduğu için fiyatı yüksek olsa da, gri ve beyaz saçlar için özel olarak geliştirilen bir formüle sahip olduğu için alınabilir bir ürün.

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Sarı Ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan

Artıları
 • Saç tellerini onarır
 • Parlaklık verir
 • Sarı alt tonlarda nötrleşme sağlar
Eksileri
 • Pahalı

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan ile saçlarınızdaki toz ve kirden kurtulabilirsiniz. Saç liflerinin kirlenmesini önleyen formülü ile öne çıkan bu ürün Cicaflash saç bakım sütü ile birleştiği zaman ortaya harikalar çıkartır. %96’ya kadar saç direncini yükseltir ve içeriğindeki weiss çiçeği sayesinde saçları hasarlara karşı korur. Ultraviolet nötrleştiriciler ile saçlarda ortaya çıkan istenmeyen sarı alt tonlar nötr hale gelir. Saçlara parlaklık kazandıran bu mor şampuan hyalüronik asit açısından zengin içeriği sayesinde saç liflerini onarır. Kuaförlerin de tavsiyesi olan bu mor şampuanın fiyatı bir hayli yüksek.

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan kullananların yorumlarına baktığımızda performansından memnun kaldıklarını gördük. Saçlarda sertleşme yapmadan sarı alt tonlarda açılma yapan bu mor şampuan kızıl görünümde olan saç tellerinin görünümünde nötrleşme sağlıyor.

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçları yumuşatıyor
 • Fiyatı çok uygun
 • Kokusu çok güzel
Eksileri
 • Çok etkili olmaması

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan yaban mersini özü ve peptit karışımı ile formüle edilmiştir. Saçın iç yapısını onaran bu şampuan açık tonları nötralize ederek istenilen görünüme kavuşturur. Turunculaşma karşıtı formülü ve parlaklık kazandırma özelliği sayesinde saçları canlandırır. Renk tonunu kaybeden röfleli, boyalı saçları derinlemesine onaran Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector karşıt tonları azaltır ve saçları besler.

Çok uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde ürünün saçlardaki kızıllığı yumuşatmasından yana çok memnun olduklarını gözlemledik. Ayrıca saçları yumuşacık yapıyor ve kokusu da çok güzel.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Mor Sampuan 5

Mor Şampuan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mor şampuan satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım detaylar vardır. Bu noktalara dikkat ederek sizin için uygun olan ürünü seçebilir, saçlarınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kaliteli Olması

Saç renginin kusursuz görünüme kavuşmasını sağlayan mor şampuanların her biri farklı kaliteye sahiptir. Fiyatı uygun olan bir mor şampuan kalitesiz olarak değerlendirilmemelidir. Ya da çok pahalı bir mor şampuan da saçlarınız için mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Bu nedenle mor şampuan satın alırken içeriğini, kullanıcı yorumlarını dikkate alarak karar verebilirsiniz. İçeriğinde paraben ve silikon barındırmayan vegan ürünler olduğu gibi bitkisel katkılar ile güçlendirilmiş formüller de mevcuttur.

UV Filtreli Olması

Güneşin zararlı UV ışınları sadece cildimizi değil saçlarımızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Boyalı saçlar güneş ışığında solarak canlılığını kaybedebilir ve parlaklığı azalabilir. İçeriğinde UV filtresi bulunan mor şampuanlar sayesinde saçlarınızın güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesinin önüne geçebilirsiniz. UV filtresi içeren mor şampuanlar saç rengindeki sarı yansımaların solmasının önüne geçecektir.

Saça Bakım Yapması

Bazı mor şampuan ürünleri saç rengindeki sarı tonları yok ederken saç liflerine de yoğun bir bakım etkisi yapabilir. Saç lifleri hyalüronik asit içeren bir mor şampuan ile onarılarak daha güçlü hale gelebilir. Saçları hasarlara karşı daha dayanıklı hale getiren mor şampuanlar yumuşacık olmasını sağlar ve ışıltı kazandırır. Mor şampuan tercih ederken saçlara ne gibi etkiler yaptığından emin olmalısınız.

Mor Sampuan Dusta

Adım Adım Anlattık: Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Her mor şampuanın etkisi, saçta bekletilme süresi, uygulanışı birbirine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarına dikkatlice uymalısınız. Mor şampuan için ideal kullanım sıklığı ise haftada 1’dir.

Mor şampuanlar saçınızı temizleme konusunda etkilidir. Ancak bu şampuanların temel amacı istenmeyen sarı tonların nötralize edilmesi olduğu için öncelikle saçlarınızı normal bir şampuan ile yıkayarak iyice temizleyebilirsiniz.

Önerilen miktardaki mor şampuanı saçınıza masaj yaparak uygulamanız gerekir. Suyla birleşen mor şampuan normal şampuan gibi beyaz değil mor köpük çıkaracaktır. Ellerinizde de mor bir boyanma söz konusu olabilir. Ancak bu sizi korkutmasın! Bu morluk suyla akıp gidecek ve saçlarınızda, ellerinizde kalıcı olmayacaktır. Saçlarınızı mor şampuan ile yıkarken ılık su tercih etmeniz daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Mor şampuan genelde saçta birkaç dakika bekletilmelidir. Ancak bu süre ihtiyaca göre bazen daha az da olabilir. Saç tipiniz, istenen renk tonu mor şampuanı saçınızda ne kadar bekletmeniz gerektiği konusunda size yol gösterici olacaktır.

Mor şampuanın saçınızda bıraktığı etki kalıcı olacaktır ve yıkanma ile geçmeyecektir. Bu hayat kurtaran ürünlerin en avantajlı özelliklerinden biri de budur.

Sıcak sarılarla savaşan mor şampuan saçlarınızı nemlendirme ve bakım yapma konusunda çok yeterli olmayabilir. Bu nedenle saçlarınız için normal bir bakım rutini edinmeli; maske, nemlendirici krem ya da besleyici yağ gibi ürünleri mutlaka kullanmalısınız.

Saçlarınızın sağlıklı görünmesini istiyorsanız maşa ve düzleştirici gibi cihazları çok yüksek ısılarda kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

En Iyi Mor Sampuan 1

Sıkça Sorulan Sorular

Mor ve gümüş(Silver) şampuan arasındaki fark nedir?

Mor şampuan, parlak sarı tonlarını korumaya çalışanlar için tasarlanmıştır. Mor şampuan bronzluğu nötralize eder ancak sarışın pigmentasyonu artırır. Gümüş tonunu korumak için şampuanınızın daha güçlü bir renk nötrleştirmesi gerekir. Gümüş şampuan, sarı tonları çok daha güçlü bir şekilde hedeflemek için daha derin mor pigmentlerle formüle edilmiştir. Gümüş tonunu korumanın anahtarı sürekli gümüş şampuanı kullanmaktır. Uzun süreli gümüş şampuanı kullanımı ile daha parlak tonlara doğru ilerleyebilirsiniz. Gümüş, mor pigmentasyonu günlük mor şampuanla paylaşırken, daha güçlü renk nötralizasyonu parlak tonların sarışından daha ileri gitmesini sağlar.

Sarı saçlar neden turunculaşır?

Sarı saçlar iki nedenden dolayı zamanla turunculaşabilir. Birincisi, salonda uygulanan tonerin zamanla durulanarak turuncu bir alt ton ortaya çıkarmasıdır. İkincisi ise saç telinin çevreden mineralleri ve kimyasalları emerek turunculuğa neden olmasıdır. Yüzme havuzlarından gelen klor ve hatta güneş ışığı sarı saçlara turuncu tonlar veren başlıca suçlular olabilir. Bu durum özellikle daha gözenekli olan ağartılmış saçlar için geçerlidir. Mor şampuandaki menekşe tonları saçtaki turuncu tonlarına karşı koyarak daha parlak ve canlı görünen gümüşi bir görünüm verir.

Mor şampuan nasıl saçı korur?

Mor şampuanlar basitçe menekşe pigmenti içeren şampuanlardır. Menekşe, renk çarkında sıcak sarının karşısında yer alır, bu nedenle saçtaki sarıyı iptal ederek kül rengi, gümüş veya platin sarısı saçların daha havalı ve temiz görünmesini sağlar. En iyi mor şampuanlar aynı zamanda suya ihtiyacı olan saçları nemlendirir ve daha sağlıklı saçlar için saç derisini temizler. Kullanmak için saçınızı ıslatın ve her zamanki gibi mor şampuanınızı köpürtün, menekşe renginin saçınızda birikmesi için şampuanı birkaç dakika bekletin, ardından durulayın ve isteğe bağlı mor saç kremi ile devam edin. Etkileri geçicidir, ancak bir sonraki yıkamada kolayca tamamlanır.

Mor şampuanı ne sıklıkla kullanmalıyım?

Platin veya kül sarısı rengine sahipseniz, daha soğuk tonlarınızın parlaklığını korumak için mor şampuanınızı haftada bir veya iki kez kullanın. Bal, karamel veya çilek tonları gibi daha sıcak tonlar için mor şampuan yine de size daha temiz bir renk verecektir, ancak altın tonunuzu çok fazla menekşe ile iptal etmekten kaçınmak için şampuanınızı daha az kullanmalısınız; ayda bir veya iki kez yeterli olacaktır.

Sarı saçları korumak için başka ne yapabilirim?

Kuaför ziyaretleri arasında saçın en iyi şekilde sarı görünmesini sağlamak için yıkama ve durulamayı en aza indirin. Ayrıca boyalı saçların renginin açılmasını önlemek için daha soğuk suyla yıkamayı deneyin. Mor şampuanla yıkamadığınız zamanlarda, renk moleküllerinin bozulmadan korunmasını sağlayacağından, boyalı saçlar için olan bir şampuan kullandığınızdan emin olun.

Mor şampuan ve saç kremlerinin yanı sıra, sarı saçlar aylık bakım maskesi veya parlatıcı bakımdan da faydalanarak hem parlaklık kazanacak hem de renklerini tazeleyeceklerdir.

Sıkça yüzüyorsanız, klorun saç renginizi sıyırıp sarıya ve hatta yeşile dönüştürmesini önlemek için bir saç koruyucu kullanın ve yüzdükten hemen sonra saçınızı durulayın.

Silver Sac

Sonuç

Saçınız için en iyi mor şampuanı bulmak, saçınızın genel sağlığı ve görünümünde önemli bir fark yaratabilir. Her ürünün kendine özgü özellikleri, artıları ve eksileri vardır.

Bütçe dostu bir seçenek arıyorsanız, Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan veya Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan sizin için en iyi seçim olabilir. Saçlarınızı UV ışınlarından korumak istiyorsanız, RC Cosmetics Axwell Premium Professionel Silver Şampuan Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan doğru seçim olabilir.

Saç kuruluğu ile mücadele ediyorsanız ve saçınıza parlaklık ve ışıltı katmak istiyorsanız Pantene Mor Şampuan Pro V İpeksi Parlaklık veya Ashley Joy Silver Şampuan sizin için uygun olabilir.

Özel saç rengi ihtiyaçları olanlar için Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan, L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı veya Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Sarı Ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan en iyi seçenekler olabilir.

Sonuç olarak, saçınızın özel ihtiyaçlarına ve bütçenize uygun doğru ürünü bulmak önemlidir.

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir