16 En İyi Mor Şampuan Tavsiyesi: Turunculaşan Saçlara Son

Röfleli, ombreli ya da platin rengi saçlar… Her ne kadar bu profesyonel saç işlemleri pek çok kişi tarafından tercih ediliyor olsa da gerekli bakım rutini uygulanmazsa istenilen görüntü elde edilemeyebilir. Çünkü saçlardaki sarı tonlar zaman içerisinde turunculaşma eğilimindedir. Sarı tonlara sahip saçların renginde değişime sebep olan etkenler ise güneş ışığı, ısı, klor gibi detaylar olabilir. Bu görüntü çoğu kişi için istenmeyen bir durumdur. Saçlarınızdaki küllü sarı tonların görünümünü korumak ve denge elde etmek istiyorsanız mor şampuan kullanarak kızıllaşmaya engel olabilirsiniz. Saçlarınızı her daim kuaförden yeni çıkmış gibi canlı ve bakımlı gösteren mor şampuan, silver şampuan olarak da bilinir.

İçerisinde mor pigmentler barındıran mor şampuanlar saç renginde beliren kızıl tonların nötralleşmesini sağlar. İstenmeyen turuncumsu yansımaların ortadan kalkmasını sağlayan mor şampuan yumuşak bir görüntü için tercih edilir. Saç renginizde bütünlük sağlamak ve doygunluk kazandırmak istiyorsanız mor şampuan sizin kahramanınız olabilir. İçeriğinde bulunan viyole pigmentler sayesinde saça yerleşen mor şampuan saç rengini korur ve sürekli işlem yaptırmanızın da önüne geçer. Böylece kuaför salonlarına çok fazla para ödemekten de kurtulmuş olursunuz. Hatta kuaför salonlarında boyama işlemlerinde kullanılan saç toneri aslında mor şampuan ile aynı etkilere sahiptir. Eğer elinizin altında bir mor şampuan varsa saç renginizi her zaman istediğiniz toklukta tutabilirsiniz. Saçlarınıza hatalı bir saç boyama işlemi yapıldıysa istenilen tonun elde edilmesi için de mor şampuan tercih edilebilir. Saç rengi açık kahve, kumral olan kişiler bazen açma işlemi yapmış olabilir. Açma işleminden sonra ortaya çıkan turuncu tonların soğutulması için ya da beyaz, gri saçların parlak ve canlı görünmesi için de mor şampuan kullanılabilir.

Mor şampuanlar sadece saçlarınızdaki çiğliği ortadan kaldırarak istenmeyen sarı tonların soğumasını sağlamaz, aynı zamanda bakım yaparak yumuşamasını sağlar, nem kazandırır ve cila görevi yapar. Parlak, soğuk sarı tonlu görünen saçlar için haftada 1 defa mor şampuan kullanabilirsiniz.

TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Mor Sampuan 2

Mor Şampuan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mor şampuan satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım detaylar vardır. Bu noktalara dikkat ederek sizin için uygun olan ürünü seçebilir, saçlarınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kaliteli Olması

Saç renginin kusursuz görünüme kavuşmasını sağlayan mor şampuanların her biri farklı kaliteye sahiptir. Fiyatı uygun olan bir mor şampuan kalitesiz olarak değerlendirilmemelidir. Ya da çok pahalı bir mor şampuan da saçlarınız için mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Bu nedenle mor şampuan satın alırken içeriğini, kullanıcı yorumlarını dikkate alarak karar verebilirsiniz. İçeriğinde paraben ve silikon barındırmayan vegan ürünler olduğu gibi bitkisel katkılar ile güçlendirilmiş formüller de mevcuttur.

UV Filtreli Olması

Güneşin zararlı UV ışınları sadece cildimizi değil saçlarımızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Boyalı saçlar güneş ışığında solarak canlılığını kaybedebilir ve parlaklığı azalabilir. İçeriğinde UV filtresi bulunan mor şampuanlar sayesinde saçlarınızın güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesinin önüne geçebilirsiniz. UV filtresi içeren mor şampuanlar saç rengindeki sarı yansımaların solmasının önüne geçecektir.

Saça Bakım Yapması

Bazı mor şampuan ürünleri saç rengindeki sarı tonları yok ederken saç liflerine de yoğun bir bakım etkisi yapabilir. Saç lifleri hyalüronik asit içeren bir mor şampuan ile onarılarak daha güçlü hale gelebilir. Saçları hasarlara karşı daha dayanıklı hale getiren mor şampuanlar yumuşacık olmasını sağlar ve ışıltı kazandırır. Mor şampuan tercih ederken saçlara ne gibi etkiler yaptığından emin olmalısınız.

En Iyi Mor Sampuan 3

En İyi Mor Şampuan Tavsiyeleri

Saçlarında yumuşak sarı tonlarını korumak ve kızıllaşmaların önüne geçmek isteyenler mor şampuan kullanarak arzu ettiği küllü görünüme kavuşabilir. Eğer saçlarınız için hangi mor şampuanın daha uygun olduğu konusunda kararsızsanız sizler için derlediğimiz ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Objektif şekilde hazırlamış olduğumuz ürün incelemelerine göz atarak mor şampuanlar hakkında fikir sahibi olabilir, zahmetsizce satın alma konforunu elde edebilirsiniz.

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra Violet Sarı Ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Renk koruyucu

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan ile saçlarınızdaki toz ve kirden kurtulabilirsiniz. Saç liflerinin kirlenmesini önleyen formülü ile öne çıkan bu ürün Cicaflash saç bakım sütü ile birleştiği zaman ortaya harikalar çıkartır. %96’ya kadar saç direncini yükseltir ve içeriğindeki weiss çiçeği sayesinde saçları hasarlara karşı korur. Ultraviolet nötrleştiriciler ile saçlarda ortaya çıkan istenmeyen sarı alt tonlar nötr hale gelir. Saçlara parlaklık kazandıran bu mor şampuan hyalüronik asit açısından zengin içeriği sayesinde saç liflerini onarır. Kuaförlerin de tavsiyesi olan bu mor şampuanın fiyatı bir hayli yüksek.

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan kullananların yorumlarına baktığımızda performansından memnun kaldıklarını gördük. Saçlarda sertleşme yapmadan sarı alt tonlarda açılma yapan bu mor şampuan kızıl görünümde olan saç tellerinin görünümünde nötrleşme sağlıyor.

Artıları
 • Saç tellerini onarır
 • Parlaklık verir
 • Sarı alt tonlarda nötrleşme sağlar
Eksileri
 • Pahalı

Kerastase Blond Absolu Bain Ultra – Violet – Sarı ve Gri Saçlar İçin Silver Mor Şampuan Fiyatı

L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

L'oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

 • Saç Bakım Etkisi: Onarıcı

L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan ile saçlarınızda istenmeyen sarı ve turuncu alt tonları nötralize edebilirsiniz. Saçta cila etkisi yapan ve her kullanımda yeniden boyanmış gibi görünmesini sağlayan bu şampuan turunculaşmaya karşı oldukça etkili bir ürün. Tercih edenler kesinlikle bu mor şampuanın en iyisi olduğunu söylüyor ve pahalı markalara çok para vermenin gereksiz olduğunu düşünüyor. 1-2 dk saçta bekletildiğinde çok iyi sonuçlar ortaya çıkaran L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan sayesinde ombreli, röfleli saçlarınızda kızıllaşmanın önüne kolayca geçebilir, dilediğiniz küllü görünüme kavuşabilirsiniz.

Artıları
 • Cila etkisi yapıyor
 • Kızıllaşmayı nötrlüyor
 • Kaliteli
 • Fiyatı uygun
Eksileri
 • Yok

L’Oréal Paris Elseve Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı Fiyatı

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Renk Koruyucu

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan yoğun kıvamı ve etkili performansı ile öne çıkar. Saçlarda göze çarpan kızıllıkları nötrleştiren bu mor şampuan fiyat-performans ürünü olarak değerlendirilebilir. Çünkü ürünü tercih edip deneyenler kıvamının yoğun olmasından dolayı az miktarda kullanmanın bile yeterli olduğunu ve bu yüzden de şampuanın çok uzun süre gideceğini söylüyor. Tek kullanımda bile istenmeyen sarı tonları soğutabilen Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan pahalı markaların karşısında güçlü bir alternatif diyebiliriz.

Artıları
 • Kaliteli
 • Kızıllığı nötrleştiriyor
 • Kıvamı yoğun ve ekonomik bir kullanım sunuyor
Eksileri
 • Yok

Colorinn Stardust Silver Mor Şampuan Fiyatı

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Onarıcı

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan yaban mersini özü ve peptit karışımı ile formüle edilmiştir. Saçın iç yapısını onaran bu şampuan açık tonları nötralize ederek istenilen görünüme kavuşturur. Turunculaşma karşıtı formülü ve parlaklık kazandırma özelliği sayesinde saçları canlandırır. Renk tonunu kaybeden röfleli, boyalı saçları derinlemesine onaran Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector karşıt tonları azaltır ve saçları besler.

Çok uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector tercih edenlerin yorumlarını incelediğimizde ürünün saçlardaki kızıllığı yumuşatmasından yana çok memnun olduklarını gözlemledik. Ayrıca saçları yumuşacık yapıyor ve kokusu da çok güzel.

Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçları yumuşatıyor
 • Fiyatı çok uygun
 • Kokusu çok güzel
Eksileri
 • Yok

Schwarzkopf Gliss Blonde Perfector Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyatı

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Turunculaşma karşıtı

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan saçlardaki turuncumsu istenmeyen tonların giderilmesinde etkili bir üründür. Bu mor şampuanı kullananlar fiyat-performans ürünü olduğunu söylüyor. Saçlarda bakımlı ve parlak bir görüntü ortaya çıkaran bu mor şampuan ile istenilen küllü renk elde edilebiliyor. Meyvemsi kokuya sahip olan Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan çok az miktarda kullanılsa bile yeterli oluyor, çünkü yoğun bir kıvama sahip. Çok uygun bir fiyata sahip olan Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan fiyatının üzerinde bir performansa sahip diyebiliriz.

Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saçlara bakım yapıyor
 • Bütçe dostu
Eksileri
 • Yok

Biobotanica Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyatı

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı

 • Saç Bakım Etkisi: Bakım yapıcı

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı saçta istenmeyen turuncu tonların engellenmesini sağlar. UV filtresi içeren formülü ile ön planda olan bu mor şampuan saçlarda kolay taranma ve yumuşaklık sağlar. Saçlardaki turunculaşmanın giderilmesinin yanında onarma ve koruma gibi görevleri de yerine getirir. Saçlara direnç desteği veren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı bitkisel keratin içeren formülü ile saçları yıpranmalara karşı korur. Saçlara parlaklık veren bu mor şampuan renk koruyucu etkiye sahiptir. Silikon ve paraben içermez ve vegandır.

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda üründen gayet memnun olduklarını gördük. Saçlarında cila etkisi olduğunu söyleyenler de var. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösteren Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı temiz içeriğe sahip bir ürün arayışında olanlar için ideal.

Artıları
 • Saçtaki turunculaşmayı nötralize eder
 • Onarıcı etki yapar
 • Parlaklık verir
 • Bitkisel keratin içerir
 • Vegan
Eksileri
 • Yok

Urban Care Turunculaşma Karşıtı Mor Saç Bakım Şampuanı Fiyatı

RC COSMETICS Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Rc Cosmetics Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Turunculaşma karşıtı

RC COSMETICS Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan istenmeyen sarı ve turuncu saçları engelleyen formüle sahiptir. UV filtresi içeren formülü sayesinde güneşin etkisiyle ortaya çıkan renk solmalarına engel olan bu mor şampuan küllü ton elde edilmesinde etkilidir. Saçlara ışıltı ve parlaklık kazandıran bu şampuan az miktarda kullanıldığında bile yeterli etkiyi gösterir.

RC COSMETICS Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma karşıtı mor Şampuan tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün beklentiyi karşıladığını ve istenmeyen turunculukları ortadan kaldırdığını görüyoruz. Saçlara cila etkisi yapan bu ürün sertleşme yapmıyor ve parlaklık kazandırıyor.

Artıları
 • Saçlarda kızıllaşmayı önler
 • UV filtresi içerir
 • Işıltı ve parlaklık kazandırır
Eksileri
 • Yok

RC COSMETICS Axwell Premium Professionel Silver Shampoo Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyatı

Pantene Mor Şampuan Pro-V Ipeksi Parlaklık

Pantene Mor Şampuan Pro V Ipeksi Parlaklık

 • Saç Bakım Etkisi: Yumuşatıcı

Pantene Mor Şampuan yıpranmış saçları onaran formülü ile öne çıkar. İpek proteini ve Biyotin ile birlikte Pro-V gücünün birleşimi sayesinde saçlar onarılır ve canlılığını geri kazanır. Sarı ve gri saçların görünümünde denge sağlayan ve kızıllaşma karşıtı olan bu mor şampuan ile yumuşaklık ve parlaklık elde edilir. Normal bir fiyatla karşımıza çıkan Pantene Mor Şampuan kullananlar tarafından beğenilen ve etkili olan bir ürün.

Artıları
 • Saçları onarıyor
 • Kızıllaşma karşıtı
Eksileri
 • Yok

Pantene Mor Şampuan Pro-V Ipeksi Parlaklık Fiyatı

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Renk koruyucu

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan istenmeyen turuncu ve sarı tonlarını yok eder. İçeriğindeki menekşe özleri turunculuğu kademeli şekilde açar. Tuzlu su ya da güneş ışığı gibi faktörlerden etkilenen saçların rengini koruyan bu ürün sarı tonlarında da düzeltme sağlar. Tercih edenlerin beğenerek kullandığı bu mor şampuan turunculaşmayı azaltma konusunda etkili ve kullananların tavsiye ettiği bir ürün.

Artıları
 • Saçlarda turunculuğu giderir
Eksileri
 • Yok

John Frieda Sarı Saçlara Özel Menekşe Özlü Mor Şampuan Fiyatı

Lyra Professional Silver Mor Şampuan

Lyra Professional Silver Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Bakım Yapıcı

Lyra Professional Silver Mor Şampuan saçta istenmeyen sarı tonları nötürleştirir. Saçlara esneklik ve yumuşaklık kazandıran bu mor şampuan canlılık kazandırır. Beyaz, açık sarı ve gri saçlar için formüle edilmiş olan bu mor şampuan doğru saç rengine kavuşmanızı sağlar. Lyra Professional Silver Mor Şampuan deneyenler tarafından beğenilen bir ürün. Saçlardaki kızılımsı sarı tonların soğumasını sağlayan bu mor şampuan ile hızlı şekilde etki görmek mümkün.

Artıları
 • Kızıllaşma karşıtı
Eksileri
 • Yok

Lyra Professional Silver Mor Şampuan Fiyatı

Milk Shake Silver Shine Şampuan

Milk Shake Silver Shine Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Parlaklık verici

Milk Shake Silver Shine Şampuan sülfatsız formülü ile dikkat çeker ve saçlardaki turunculaşmayı gideren bir üründür. Saçları sertleştirmeden, canlılık kazandıran ve renk eşitleyen bu mor şampuan beyaz saçlarda da etkili sonuçlar ortaya koyuyor. Çok kaliteli ve yüksek performansa sahip olan Milk Shake Silver Shine Şampuan fiyat bakımıdan pahalı bir ürün.

Artıları
 • Saçlarda turunculaşma karşıtı
 • Parlaklık ve canlılık kazandırıyor
Eksileri
 • Pahalı

Milk Shake Silver Shine Şampuan Fiyatı

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Turunculaşma karşıtı

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan saçlarda istenmeyen turunculaşmaları giderme ve soğutma konusunda başarılı bir üründür. Saçlardaki istenmeyen sarıların renginde düzelme sağlamanın yanında dolgunluk kazandırır ve parlaklık, canlılık katar. Hoş bir kokuya sahip olan Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan saçlara harika bir görünüm kazandırıyor. Kullanan kişilerin ”mükemmel” olarak yorumladığı bu ürün kalitesine göre de uygun bir fiyata sahip.

Artıları
 • Saçlardaki turunculuğı giderir
 • Canlılık ve parlaklık kazandırır
Eksileri
 • Yok

Sachpoint Silver Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan Fiyatı

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Parlaklık verici

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan ile gri, beyaz ve sarı saçlarda istenilen görüntü elde edilebilir. Turunculaşma karşıtı olan bu şampuan saçlara istenilen küllü görününümü verir ve parlaklık kazandırır. Saçları yumuşacık yapan Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan kullanan kişiler tarafından beğeniliyor. Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan ombreli, röfleli saçlardaki sarı tonları ustaca yumuşatıyor ve farklı bir canlılık ve bakımlı görünüm kazandırıyor. Fiyatı ise normal.

Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saça parlaklık kazandırıyor
 • Yumuşatma etkisi var
Eksileri
 • Yok

Matrix Total Results Color Obsessed So Silver Mor Şampuan Fiyatı

Agiva Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

Agiva Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı

 • Saç Bakım Etkisi: Onarıcı

Agiva Mor Şampuan turunculaşma karşıtı formülü ile istenmeyen sarı tonların giderilmesini sağlar. UV İçeren formülü ile sarı renkteki yansımaları ortadan kaldırır. Karşıt tonları nötralize eden bu mor şampuan ilk kullanım itibari ile etkisini gösterir. Saçları yoğun şekilde besleyen Agiva Mor Şampuan beyaz, sarı, gri saçlarda zamanla oluşan turuncu yansımalara engel olur.

Agiva Mor Şampuan çok uygun bir fiyat ile karşımıza çıkıyor ve kalite olarak ortalama bir performansa sahip. Saçlardaki sıcak sarı tonları nötrleştirme noktasında başarılı olsan bu ürün çok uygun fiyatlı bir mor şampuan arayışında olanlar için ideal bir seçim olabilir.

Artıları
 • Saçtaki turunculaşmayı önler
 • Besleyici özellik taşır
 • Uygun fiyatlı
Eksileri
 • Yok

Agiva Mor Şampuan Turunculaşma Karşıtı Fiyatı

Bebak Silk Keratin Mor Saç Şampuanı

Bebak Silk Keratin Mor Saç Şampuanı

 • Saç Bakım Etkisi: Güçlendirici

Bebak Silk Keratin Mor Saç Şampuanı istenmeyen turunculaşmaları önleyen bir formüle sahiptir. İçeriği silk protein ve keratin kompleksi ile güçlendirilmiştir. Amino asitler bakımından da zengin bir formüle sahip olan Bebak Silk Keratin Mor Saç Şampuanı saça yumuşaklık ve esneklik kazandırır. Saç derisine ve saça zarar vermeden temizleme sağlar.

Artıları
 • Zengin içerik
 • Turunculaşma karşıtı
Eksileri
 • Yok

Bebak Silk Keratin Mor Saç Şampuanı Fiyatı

Moroccanoil Mükemmelleştirici Argan Yağlı Renk Koruyucu Mor Şampuan

Moroccanoil Mükemmelleştirici Argan Yağlı Renk Koruyucu Mor Şampuan

 • Saç Bakım Etkisi: Renk koruyucu

Moroccanoil Mükemmelleştirici Argan Yağlı Renk Koruyucu Mor Şampuan menekşe özleri ile zenginleştirilmiş formüle sahiptir. İstenmeyen sarı ve turuncu tonları nötralize eden bu mor şampuan saçlara nem ve parlaklık kazandırır. Saç tellerini nemlendirmenin yanında renk eşitleme özelliği ile kaliteli bir ürün olarak karşımıza çıkan Moroccanoil Mükemmelleştirici Argan Yağlı Renk Koruyucu Mor Şampuan çok yüksek bir fiyata sahip.

Artıları
 • Turunculaşma karşıtı
 • Saça yoğun bakım yapıyor
 • Menekşe özleri ile zenginleştirilmiş formül
Eksileri
 • Çok pahalı

Moroccanoil Mükemmelleştirici Argan Yağlı Renk Koruyucu Mor Şampuan Fiyatı

En Iyi Mor Sampuan 5

Adım Adım Anlattık: Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Her mor şampuanın etkisi, saçta bekletilme süresi, uygulanışı birbirine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle satın aldığınız ürünün kullanma talimatlarına dikkatlice uymalısınız. Mor şampuan için ideal kullanım sıklığı ise haftada 1’dir.

Mor şampuanlar saçınızı temizleme konusunda etkilidir. Ancak bu şampuanların temel amacı istenmeyen sarı tonların nötralize edilmesi olduğu için öncelikle saçlarınızı normal bir şampuan ile yıkayarak iyice temizleyebilirsiniz.

Önerilen miktardaki mor şampuanı saçınıza masaj yaparak uygulamanız gerekir. Suyla birleşen mor şampuan normal şampuan gibi beyaz değil mor köpük çıkaracaktır. Ellerinizde de mor bir boyanma söz konusu olabilir. Ancak bu sizi korkutmasın! Bu morluk suyla akıp gidecek ve saçlarınızda, ellerinizde kalıcı olmayacaktır. Saçlarınızı mor şampuan ile yıkarken ılık su tercih etmeniz daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Mor şampuan genelde saçta birkaç dakika bekletilmelidir. Ancak bu süre ihtiyaca göre bazen daha az da olabilir. Saç tipiniz, istenen renk tonu mor şampuanı saçınızda ne kadar bekletmeniz gerektiği konusunda size yol gösterici olacaktır.

Mor şampuanın saçınızda bıraktığı etki kalıcı olacaktır ve yıkanma ile geçmeyecektir. Bu hayat kurtaran ürünlerin en avantajlı özelliklerinden biri de budur.

Sıcak sarılarla savaşan mor şampuan saçlarınızı nemlendirme ve bakım yapma konusunda çok yeterli olmayabilir. Bu nedenle saçlarınız için normal bir bakım rutini edinmeli; maske, nemlendirici krem ya da besleyici yağ gibi ürünleri mutlaka kullanmalısınız.

Saçlarınızın sağlıklı görünmesini istiyorsanız maşa, düzleştirici gibi cihazları çok yüksek ısılarda kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

En Iyi Mor Sampuan 1

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; saçlarınıza sık sık ombre, röfle gibi uygulamalar yaptırıyor ama zamanla ortaya çıkan turuncu yansımalardan rahatsız mı oluyorsunuz? O halde bu yansımalarla savaşan mor şampuanlar arasından bütçenize uygun bir seçim yapmaya ne dersiniz? Mor şampuanınızı en fazla haftada 2 defa kullanmaya dikkat etmelisiniz. Şampuanınızın etkisini daha fazla arttırmak isterseniz belirtilen saçta bekletilme süresinin biraz üzerine çıkabilirsiniz. Ancak gereğinden fazla bekletmeniz halinde saçlarınız kuruyabilir, morlaşabilir, donuk, mat görünebilir ve dökülmeler meydana gelebilir. Doğru şekilde kullanıldığında mor şampuanınız ortaya harikalar çıkaracaktır. Siz de saçlarınızdaki turuncu yansımaları ortadan kadırmaya ne dersiniz?

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.