En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri ve Satın Alma Rehberi [2023]

İyi bir oyun kulaklığı, oyun oynarken kendinizi aksiyonun ortasında hissetmenizi sağlar. Sizi sadece kaliteyle değil, aynı zamanda rekabetçi oyunlarda birkaç adım öne taşır. Bu kulaklıklar, size üst düzey oyun deneyimini yaşatmak ve oyun avantajı sağlamak için özel olarak tasarlandı. En iyi oyuncu kulaklığı seçiminde, ses kalitesi, konfor ve mikrofon performansı açısından en yüksek olanları seçeceğiz.

Bütün yazımızı okumak istemeyenler için en iyi olarak seçtiğimiz ürünleri ve fiyat/performans ürünlerini sizlere önereceğiz, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Oyuncu kulaklığı almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Oyuncu kulaklığı almadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Stereo vs. Surround

Aslında Stereo ve surround arasında tam olarak bu iyi diyemiyoruz çünkü tamamen kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor.

Oyun kulaklıklarında surround sesi, farklı ses kanallarında farklı sürücülerin çalışmasıdır. Diğer bir deyişle, kullanıcılar sesi farklı açılardan duyabilirler.

Örnek olarak, Cs:GO gibi oyunlarda silah sesinin yönünü bilmek önemlidir ve genellikle bu tür fps oyunlarda 7.1 Surround kulaklıklar tercih edilir.
Stereo seste ise, yine surround gibi farklı sesler gelebilir ancak sürücü sayısı az olduğundan surround kadar etkili olmayacaktır.

Bu negatifliği en aza indirmek için sanal surround teknolojisi kullanılır ki bu da birçok kullanıcıyı memnun etmektedir.

Kısacası, bir takıntınız yoksa, bassları kuvvetli iyi bir stereo kulaklık da işinizi görecektir.

Kablolu vs. Kablosuz

Birçok oyuncu, kablosuz kulaklıkların kablolu olanlarla eşit olmadığını kabul edecektir. Hem kablolu hem de kablosuz kulaklıkların kendilerine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Kablolu kulaklıkların en belirgin dezavantajı, kabloya sahip olmasıdır. Kablolu bir kulaklığı seçmek, kabloları çözme veya kablolara takılma riskini alacağınız anlamına gelir. Kablolar da içeceğinizi masanıza dökücü olmalarıyla ünlüdür.

Öte yandan, kablosuz kulaklıklar sizi yukarıdaki sıkıntılardan kurtarır. Ancak, çoğu oyun platformlarına Bluetooth veya kablosuz ağlar aracılığıyla bağlanır. Bu nedenle, yönlendiricilerden, mobil cihazlardan ve hoparlörlerden bir miktar parazit alır.

İyi haber şu ki, üreticiler kablosuz cihazların teknik özelliklerini iyileştirmek için çok çalışıyorlar. Tanınmış markaların piyasaya sürdüğü her kablosuz kulaklık, öncekilerin önüne geçiyor.

Ancak dezavantaj olarak bakacaksak, Kablosuz kulaklıklar pille çalışır, bu da pil, şarj işiyle uğraşacağınız anlamına gelir. Şarj etmeyi unutursanız, pil oyunun ortasında bitebilir. Bunu da deneyimlemek istemeyeceğinizi biliyoruz.

Mikrofonlu vs. Mikrofonsuz

Mikrofonlu vs. Mikrofonsuz

Çoğu oyun kulaklığı, çok yönlü veya tek yönlü olarak kendilerine bağlı boom mikrofon ile birlikte gelir.

Çoğu oyun şirketinin çok yönlü mikrofon eklemek için gerekli bir uğraşları yoktur, çünkü her yönden ses alma eğilimindedirler(Bu arkadaşlarınızla oyun oynarken, sağdan soldan sesler gelmesine sebep olur.) Öte yandan, tek yönlü mikrofonlarla gelen kulaklıklar, eksen dışı sesleri arkadaşlarına duyurmaz ve daha net ses üretme eğilimindedir.

Bazı oyuncular tek veya çift yönlü boom mikrofona sahip olmayı tercih etmiyor ve oyun oynarken rahatsız edici buluyor. Bu gibi durumlarda, gömleğinizin üzerinde sessizce duran klipsli veya yaka mikrofonu satın alabilirsiniz.

Sonuç olarak: Net ve dış sesleri de almayan bir mikrofon istiyorsanız, tek yönlü boom mikrofonlu kulaklıkları tercih edebilirsiniz.

Konfor ve Hafiflik

Bize göre, iyi bir oyuncu kulaklığı hafif ve rahat olmalı. Bu yüzden bir kulaklık seçerken bu kritere iyice kafa yormanız gerekiyor.

Eğer kendinize bir oyuncu diyorsanız, bu kulaklıklar ile uzunca vakitler geçireceğiniz aşikar olacaktır. 2 saat sonra kulaklıkların sahip olduğu ağırlıktan dolayı başınızı ağrıtmasını hiçbir oyuncu istemez.

Bir setin rahatlığı açısından ön fikir edinmek için, kafa bandında ve kulaklıklarda kullanılan malzemelere bakmanız gerekir. Deri kulaklıklar biraz daha lüks bir his verir, ancak uzun sürede terlemeye neden olabilir. Süngerimsi bir şey bu sorunu yaşamaz, ancak birçok sünger çeşidi olduğundan bunu da iyi araştırmanız gerekir.

Neyse ki bu incelememizde sizin için rahatlığına emin olduğumuz kulaklıklar yer alacak.

Ses Kalitesi

Ses Kalitesi

Bir oyuncuysanız, oyun için stereo ve surround’u karşılaştırarak hangisini seçeceğinizi bilmek, doğru ses sistemlerini seçmek önemlidir.

Sesin kalitesi oyuncular için önemlidir, çünkü bu onların rakibi yenme şansını artırmalarına yardımcı olabilir. İyi bir ses kalitesiyle, oyuncu ayak sesleri gibi her türlü detayı duyabilir ve rakibin yönünü bulabilir

Bütçe

Fiyat

Profesyonel bir oyuncu değilseniz, sizi memnun edecek bir kulaklığı çoğunlukla 1000TL bandlarında ve altında satın alabilirsiniz. Gerçekten profesyonel bir oyuncu değilseniz, kaliteli deneyim için 1000TL’den fazlasını önermiyoruz.

Bütçeniz 300 TL’nin altındaysa, gereksiz yere kablosuz kulaklıkları tercih etmeyin. – çünkü kablolu ile aynı özelliğe sahip kablolu kulaklıklar, çoğunlukla kablolulardan daha pahalı oluyor.

Yine de bizler, bu inceleme yazımızda her bütçeye uygun en iyi kulakların incelemesini sizler için yapacağız ve seçim yaparken çok fazla düşünmemenizi sağlayacağız.

Kullandığınız Platform

Oyun platformunuz, oyun kulaklıklarının seçimini etkileyebilir.

Bugün en yaygın oyun platformları şunları içerir:

 • Windows PC
 • Mac
 • Xbox One
 • PlayStation 4
 • Nintendo

Genel olarak, 3,5 mm bağlantıya sahip kulaklıklar tüm platformlarda çalışmalıdır. Ancak, yazılıma bağlı bazı özellikler nedeniyle, belirli bir konsol, belirli bir oyun kulaklığının tüm işlevlerini desteklemeyebilir.

En İyi Oyuncu Kulaklıkları

En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri

En İyi Kablolu Oyuncu Kulaklıkları

Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kırmızı Kulaküstü Kulaklık

Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kırmızı Kulaküstü Kulaklık
Oyun kulaklıklarının sadece oyun için olması gerekmiyor. Bununla birlikte, çoğu oyun kulaklığı, keskin çizgiler, parlak rgb ledlere sahip. Kingston, Cloud II oyun kulaklığı çok fazla sırıtmıyor ve bu açıdan farklı bir tarafta.

3.5mm jack girişi ve Usb ses kart modülü ile gelen bu kulaklık, ileri seviyede birçok oyuncunun tercihleri arasında yer alıyor.

Cloud II’nin 53mm sanal 7.1 kanallı surround sesine gelecek olursak, surround ses hissi kulaklığın sol ve sağ kanallarını karıştırmak için ses işlemeyi kullanır. Bir PC’ye bağlandığında, USB kablosundaki 7.1 kanal düğmesine basılarak etkinleştirilir. 7.1’i açtığınız zaman ses daha mükemmel geliyo. FPS oyunlarında ayak seslerini tam anlamıyla tespit edebiliyorsunuz.

Cloud II kulaklığın görünümü ve verdiği his, gayet kaliteli. İyi inşa edilmiş, çekici ve abartısız görünüme sahip (tunç-siyah veya kırmızı-siyah versiyonları bulunuyor.) Sol kulaklıkta çıkarılabilir mikrofona da sahip. boom mikrofonu çıkardığınızda deliği gizlemek için küçük bir lastik tapayı da kutunun içine koymayı unutmamışlar.

Rahatlık kısmına gelecek olursak, yastıkları deri benzeri bir malzemeden ve hafızalı köpükten yapılmış. Çok ağır ve sıkı hissetmeden başınızda rahatça duruyor, uzun süreli kullanımlarda ağrı yapmıyor.

Ayrıca, standart kulak pedlerinin dışında kadife ile yapılmış ikinci bir çift kulak yastığı da içeriyor. Bu şaşırtıcı, çünkü çoğu oyun kulaklığı kişiselleştirilebilir kulak yastıklarıyla uğraşmaz. Çanta, ekstra kulak pedlerini ve boom mikrofonu tutmak için düşünceli bir şekilde ayrı bir velcro muhafazasına sahip.

Kablo ve Mikrofon

Kulaklık için 3,5 mm’lik bir bağlantı noktasına ek olarak kulaklıklar ve mikrofon için ayrı ses kontrolleri, kayan bir mikrofon susturma tekerliği, kulaklığın simüle edilmiş surround sesini etkinleştiren bir 7.1 düğmesi ve bir gömlek klipsi içeriyor.

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklık

SteelSeries Arctis 5 Oyuncu Kulaklık
Arctis 5 biraz büyük olmasına rağmen, işlevsiz tek bir şeye sahip değil. Oyun kulaklığı olmasına rağmen kalabalık bir metroda dikkat çekmez ve normal bir kulaklık olarak da kullanım olanağı sağlar.

Bunların dışında, 2 kulaklık da açılır, kapanır şekilde hareketlidir. geri çekilebilir bir mikrofonun yanı sıra arka tarafta bir ses tekerleği ve mikrofon sesini kapatma düğmesi konumlandırılmıştır. Çok fazla uğraşmadan her şeye ulaşmak hedeflenmiş.

SteelSeries, konfor söz konusu olduğunda genellikle diğer kulaklık üreticilerinden önde olmuştur. Elastik kafa bandı başınıza anında uyum sağlar.

Kulaklık pedleri deri olmadığından, yumuşak ve nefes alabilir bir his verir uzun kullanımlarda kafanızı sıkmaz, kulakları acıtmaz tabii ki 3 4 saat sonra aralar vermek gerekir bu da çoğu kulaklıkta yaşanır.

Kablo ve Mikrofon

Kapalı durumlarda mikrofon ışık ile destekleniyor bu da açık olup olmadığını rahatlıkla belirtiyor. Mikrofon, Discord sertifikalı olduğundan gayet kaliteli uzakta bulunsa bile birçok mikrofondan iyi performans veriyor.

Gerçekten çok uzun bir kabloya sahip elinize, ayağınıza dolanabiliyor. Kablo üzerinde ayrı bir ses kontrolü bulunuyor bu sayede anlık olarak ses değişiklikleri yapabiliyorsunuz oyun ve sohbet olarak 2 moda ayrılmış.

Yazılım uygulaması ise, Engine 3 programı üzerinden sağlanıyor. Yazılım üzerinden, her 2 tarafta bulunan RGB ledlerin düzenlemesini, eko, mikrofon hassasiyeti gibi ayarları yapmanız mümkün.

James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık

James Donkey 712 Siyah 7.1 Surround RGB Gaming Kulaklık
Hem mikrofon hem rahatlık hem de ses açısından gayet güzel bir model. En iyi mikrofon sınıfına koymamıza rağmen bu kulaklık bir oyuncunun isteyeceği bütün özellikleri kapsıyor. İncelediğimiz diğer kulaklıklardan bir diğer farkı ise jack yerine USB girişi ile gelmesi. Bu durumdan memnun kaldığımızı söyleyebiliriz zira bazı kulaklıklar hem 3.5 hem usb girişine sahip olduğu için kalabalık bir görüntüye sebep olabiliyor. Dezavantaj kısmına gelirsek, usb çoklayıcıya sahip değilseniz usb girişi bulmakta zorlanabilirsiniz.

7.1 Surround ve 3D ses sistemini kullanan bu kulaklık 50mm sürücüler ile fark yaratıyor. Ses kalitesi oldukça net, oyunlarda çok iyi iş görüyor. müzik dinlemek ise oldukça keyifli, yüksek seslerde kalite bozulmuyor. Sürücüleri kurduktan sonra kendinize göre ekolayzır ayarları yaptıktan sonra basit ve etkili bir sonuç alabilirsiniz. Default ayarlarda bile bassları kulağınızda hissediyorsunuz. 50mm sürücülerin faydasını gerçekten ortada. Oldukça yüksek ses verebiliyor ayrıca 100% seviyesinde kulağınızdan çıkarıp hoparlör niyetine kullanabilirsiniz.

Rahatlık kısmına gelirsek, gayet kalın, yumuşak ve deri pedlere sahip. Deri pedleri ilk taktığınızda soğukluk nedeniyle bir süre kulakta çok rahat oluyorlar uzun süreli 3 4 saatli kullanımlarda ufak aralar verebilirsiniz.

Oyun anlarında ise dış dünya ile bağlantınız tamamen kopuyor, oyun dışında bir ses duymuyorsunuz bu da bir oyuncunun isteyeceği özelliklerin başında geliyor. Yüksek seslerde kulaklıkları bir hoparlör olarak kullanabileceğinizi yazımızın başında belirtmiştik. Bunun sonucunda yanınızda duran kişini sesten rahatsız olacağını düşünebilirsiniz ancak kulaklıkları taktığınız zaman sıkılık nedeniyle dışarıya verdiği ses çok azalıyor bu konuda endişe duymanıza gerek yok.

Kablo ve Mikrofon

Kablosu bahsettiğimiz gibi usb girişine sahip ve plastik kaplamaya sahip. Mikrofon ise incelediğimiz en iyi mikrofonlardan. Mikrofonu aşağı yukarı hareket ettiremiyorsunuz fakat buna gerek yok çünkü bulunduğu konum gayet iyi. Mikrofon performansı gerçekten çok iyi.

Yazılım ve RGB konuşuna geçecek olursak, yazılımdan pek bir şey beklemeyin. Dediğimiz gibi yazılım üzerinen eko ayarları yapabilir veya RGB efektlerini değiştirebilirsiniz. RGB maalesef komple kapanmıyor ama gayet canlı duruyorlar. Çıkarıp masaya koyduğunuzda gözünüzü alacak kadar parlaklar.

GamePower Mei RGB 7.1

Gamepower Mei Rgb 7.1 Urun Resmi

GamePower Mei RGB 7.1, zengin ses kalitesi ve RGB arka aydınlatma sunan kablolu bir oyun kulaklığıdır. 50 mm ses sürücüsü net bir ses sunar. Mikrofon, daha net iletişim için gürültü engelleme özelliğine sahiptir. USB bağlantısına sahip olan bu cihaz, diğer bağlantı türlerinden daha iyi ses kalitesi sağlar.

GamePower Mei RGB 7.1, ses, mikrofon ses düzeyi, mikrofon sesini kapatma, EQ modu ve RGB aydınlatma ayarlarını ayarlamak için 5 tuşla birlikte gelir. Ayrıca, uzun saatler süren oyun seanslarında kullanıcıya rahatlık sağlayan ayarlanabilir bir kafa bandına sahiptir. RGB arka aydınlatma ile kullanıcı, oyun deneyimini o anda oynadıkları oyun tarzına veya ruh hallerine uyacak şekilde 16,8 milyon renk arasından seçim yaparak rengini kişiselleştirebilir.

F/P Kablolu Oyuncu Kulaklıkları

HP 4BX31AA Pavilion 400 Gaming Oyuncu Kulaküstü Kulaklık

HP 4BX31AA Pavilion 400 Gaming Oyuncu Kulaküstü Kulaklık
Teknoloji konusunda birçok alanda bulunan HP, Bu kulaklık ile de fiyat performans çizgisinde karşımıza çıkıyor. Kulaklık genel olarak fiyat performans odaklı olduğunu hissettiriyor. Yazımızın sonuna gelince bu kulaklığı kimlerin tercih etmesini gerektiğini anlayacaksınız.

İlk olarak kablo girişinden bahsedelim. Bu kulaklık, tek bir jack girişine sahip. Tek jack kablo fazlalılığını ortadan kaldırıyor ama mikrofonun çalışması için bilgisayarınızdaki jack girişi aynı anda mikrofon ve kulaklığı desteklemeli.

Bilgisayarınız tek girişte yukarıda yazılanları desteklemiyorsa bu ürün ile problemi çözebilirsiniz.

Kutu üzerinde, frekans aralığı ve ses şiddeti gibi değerler bulunmuyor. kulaklığı max. sese aldığınız durumlarda çok yüksek sesli bir oyuncu kulaklığı istiyorsanız tavsiye etmem fakat çok rahatsız olmamak için normal sesleri tercih ediyorsanız tam sizlik bir kulaklık. Ses, gram rahatsızlık vermiyor.

Rahatlık konusu ise, bulunan pedler gayet yumuşak fakat suni deri olduğundan uzun süreli kullanımlarda mutlaka terleme yapacaktır bu yüzden kısa aralar vermeniz gerekecektir. Fakat kulak pedleri fazlasıyla rahat ve çok fazla sıkmıyor bu yüzden herhangi bir ağrıya neden olmuyor.

Kablo ve Mikrofon

Kablo yeterli uzunlukta, yeşil plastik kaplamalı ve normal kalitede. Kablo üzerinde ek olarak çift yönlü mikrofon ve ses kontrolü de mevcut Mikrofon, hafif büyük duruyor ses iletimi ise fiyatı da göz önüne alınınca yeterli. Kullanılmadığı durumlarda ise yukarı itilebilir şekilde tasarlanmış.

Gamepower Medusa Rainbow Usb 7.1 Profesyonel Gaming Oyuncu Kulaklığı

Gamepower Medusa Rainbow Usb 7.1 Profesyonel Gaming Oyuncu Kulaklığı
Son zamanlarda oyuncular açısından çok fazla tercih edilen Gamepower, yine fiyat performans bandında güzel bir kulaklık ile listemize girmiş durumda.

Sanal 7.1 ses sistemine sahip olan bu kulaklık rekabetçi oyunlarda iyi bir deneyim sağlıyor.

Suni deri pedlere sahip. Bu pedler, ilk birkaç gün sert olsalarda daha sonra yumuşuyorlar ve ilk 2 3 saat herhangi bir ağrı yapmıyorlar.

Kulaklıları taktığınızda tam olarak kulaklarınızı kavrıyor ve dışarıdan sesler gelmiyor. Kulaklıklıkların çok iyi kavradığını söyledik fakat bir miktar dışarıya ses verdiğini de söylememiz gerek bunun nedeni de yüksek basslara sahip olması. Basslar, özellikle çok güçlü.

Kablo ve Mikrofon

Kablo, usb bağlantısı ile çalışıyor bu da ek jack kalabalığını önlüyor. Ayriyeten kablo, plastik ve üzerinde büyük bir ses kontrolü mevcut.

Mikrofon, fiyat bandında gayet iyi. Eleştirilecek kısmı ise mikrofon üstünde bulunan ışığın sabit yanması, söndürme seçeneği bulunmaması.

Kulaklıklardan en iyi performansı almak için ise Gamepower sitesinde bulunan yazılımı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

yazılım üzerinden 7+1 ayarları ve RGV modlarında değişiklik yapmanız mümkün.

Rampage K29 Thunder Mikrofonlu Gaming Oyuncu Kulaklık

Rampage K29 Thunder Mikrofonlu Gaming Oyuncu Kulaklık
Rampage K29, bütçenizi korumak için en iyi oyun kulaklıklarından biridir. Düşük fiyata rağmen, kutudan çıkar çıkmaz iyi bir görünüme sahip ve göze hoş gelen bir kulaklık olduğunu söyleyebiliriz.

3.5mm jack girişine(kulaklık ve mikrofon ayrı) sahip ve tüm ses kartlarıyla uyumluluk sağlıyor. Stereo ses sistemine sahip olan bu kulaklık, gerçekten çok güçlü. Kulaklıkları kaldırıp, tam ses seviyesine getirdiğiniz durumlarda harici bir hoparlör kadar ses çıkardığını söyleyebiliriz.

Oyuncular için önemli bir kısma gelecek olursak, kulaklıkta bulunan pedler hacimli olduğundan gerek kullanıcı gerekse bizim açımızdan gayet rahatlar. Uzun süreli kullanımlarda terleme yapmadığını ve rahatsızlık vermediğini söylemek mümkün.

Kablo ve Mikrofon

Örgülü kabloya sahip olan bu kulaklık, bulunduğu fiyat bandında dikkat çekmesini sağlıyor. Örgü gayet güzel ve dayanıklı duruyor fakat örgüden dolayı bir miktar tozlanma yapabilir. Kablo uzunluğu ise yeterli seviyede.

Mikrofon ise, açılır kapanır bir şekilde değil. Doğru bir şekilde konumlandığında (ağzınıza ne çok yakın ne de çok uzak) gayet güzel çalışıyor. En iyi konumu bulabilmeniz için mikrofon testlerine başvurmanızı öneriyoruz.

Ayrıca yan taraflarda RGB ışıklar ile donatılan bu kulaklık kullanırken göremesek de dışarıdan hoş bir görünüm sağlıyor.

Gamepower Magnus V2 Siyah 3.5mm Rgb Oyuncu Kulaklık

Gamepower Magnus V2 Siyah 3.5mm Rgb Oyuncu Kulaklık
Yine düşük fiyat etiketiyle göze çarpan bu kulaklık, birçok oyuncunun beklentisini karşılıyor. 3.5mm jack girişi(kulaklık ve mikrofon kısmı ayrı) ve RGB ledler için usb girişine sahip.

Ses kısmına gelecek olursak, sanal surround sistemine sahip ve fiyatına göre sizi üzmeyeceğini rahatça belirtebiliriz. Sol kulaklıkta sesleri ayarlamanız için bir kaydırak da mevcut.

Birçok oyuncuyu ilgilendiren ped kısmına bakacak olursak, normal boyutta bir kulağı tam olarak sarıyor ve uzun süre kullanımda rahatsızlığa sebebiyet vermiyor. 4 5 saatlere çıkınca kızarıklık ve biraz ağrı yaptığını bazı kullanıcılar belirtmekte.

Kulaklıkları taktığınızda, dış sesler ile iletişimiz tamamen kopmuyor. Bu bazı kullanıcılar için avantaj bazıları için dezavantaj olabilir ancak dezavantaj olduğunu düşünenler sesi bir tık arttırarak bu durumu etkisiz hale getirebilir.

Kablo ve Mikrofon

Kablo, pvc kaplı ve gayet uzun. Masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız, masa arkasından geçirseniz bile fazlalık kalıyor. Yani kablo gayet uzun ancak bu uzunluk düzensizliğe de sebep olabilir.

Mikrofona gelecek olursak, yaylı bir şekilde öne ve geriye doğru konumlandırmak mümkün. Mikrofon, doğru konumda olduğunda fiyatına bakınca mükemmel hissettiriyor gerçekten beklentinin çok üstünde.

Mikrofonun negatif kısmı ise, yaylar çok sağlam tutmuyor yani öne çıkardığınız mikrofon yavaş yavaş içeri kaçabiliyor.

yine kulaklıkların 2 tarafında önünde ızgara bulunan ve dışarıdan hoş duran RGB ledlere sahip. Ekstra bir kulaklık yazılımı bulunmuyor. Örneğin sağ tarafta kırmızı yanıyorsa, sol tarafta yeşil renk yanıyor. Kendince bir algoritmaya sahip.

HyperX Cloud Earbuds Kulakiçi Kulaklık

HyperX Cloud Earbuds Kulakiçi Kulaklık
HyperX Oyuncu Kulaklıkları, bir oyuncu için en iyi seçimlerden biridir. İyi bir yapı kalitesi ve ses kalitesi sunuyorlar. Mikrofon kalitesi ve rahatlık sizin aradığınız şeylerse; HyperX Earbuds Kulaklıkları tam aradığınız şey olabilir!

Birçok HyperX ürünü gibi, Earbuds Oyun Kulaklıkları da oldukça şık ve dikkat çekici. Kırmızı ve siyah renk şeması, kasadaki HyperX logosu ile güzel bir şekilde uyum sağlıyor. 3.5mm jack girişli kablosu parlak kırmızı ve siyah vurgulara da sahip. Ek olarak ürünle birlikte verilen kulaklık uçları gri renkte ve maksimum rahatlık sağlamak için köşeli bir şekilde tasarlanmış. HyperX, bu kulaklıkların oyun için tasarlanmış olduğunu göstermek iyi çalışmış.

Malzeme açısından konuşacak olursak, kulaklıklar çok çekici görünebilir, ancak tamamen plastikten yapılmış olmaları biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Bu, kulaklıkları sırt çantanıza veya cebinize hiç düşünmeden sokan biriyseniz biraz endişeye neden olabilir.
Ses yalıtımı minimumda tutulmuş. Kulaklıklar takılmadığı durumlarda hafif ses çıkarıyorlar ancak etrafınızdakiler, sesi maksimum seviyeye çıkarmadığınız sürece bir şey fark etmeyecek.

Sizi ilgilendiren ses kısmına bakalım;

14 mm sürücülere sahip olan bu kulaklık, tabii ki yüksek kaliteli 50 mm kulaklıklar kadar memnun etmeyecektir.

ancak baslar kendini belli ediyor ve üzmeyeceğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte, oyun oynarken daha az basın faydası olacaktır Sıklıkla baslarına odaklanmaya çalışan oyun kulaklıkları buluyoruz, ancak çoğu video oyununda vokalleri net bir şekilde duymak ve çeşitli açılardan sesleri ayırt edebilmek isteyeceksiniz.

HyperX Bulut Oyun Kulaklıklarının çok oyunculu ve tek oyunculu oyunlarda nasıl adil olacağına dair iyi bir değerlendirme elde etmek için iki oyunu test etmeye karar verdik. Çok oyunculu için, ses konumlandırma ve silahlı çatışmalara vurgu yapan Valorant ile başladık . Genel olarak, silahlar ve el bombaları net ve temiz çıktı. Bas, yüksek yoğunluklu anlarda bozulmadı ve ayak seslerini ayırt etmek kolaydı.

Earbuds kullanmanın en büyük nedenlerinden biri hafif yapılarıdır. Kulaklıklar kullanışsız olabilir ve birkaç saatlik oyun oynadıktan sonra kulaklarınıza baskı uygulayabilir. HyperX Cloud Kulaklıklar yalnızca 0,67 gram ağırlığındadır ve uzun süreli konfor arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Daha önce belirtildiği gibi, HyperX Cloud Kulaklıklar farklı boyutta silikon kulak uclarıyla birlikte gelir. Yumuşak uçlar, optimum rahatlık ve uyum için tasarlanmıştır ve beklendiği gibi performans gösterdiklerini teyit edebiliriz. Ek olarak, bu kulaklıklarla hareketli olacaksanız düşme riski de çok az.

Kablo ve Mikrofon

Kablo dediğimiz gibi kırmızı ve siyah renklerde kauçuk bir kaplamaya sahip mikrofon ve oyun içi ses ise, 3,5 mm jak bağlantısı üzerinden anında çalışır.

Çevrimiçi oynayacaksanız veya arkadaşlarınızla Discord veya TeamSpeak üzerinden sohbet etmek istiyorsanız, bu mikrofon yeterli olacaktır. HyperX Cloud mikrofonu hem oyun oynamak hem de çağrı almak için kullanılabilir. Arka plan gürültüsü minimumda tutulmuş ancak kalabalık ortamlarda sesler karışabilir.

En İyi Kablosuz Oyuncu Kulaklıkları

SteelSeries Arctis 7 Kablosuz Oyuncu Kulaklık

SteelSeries Arctis 7 Kablosuz Oyuncu Kulaklık
Çoğu oyun kulaklığının aksine Arctis 7, bir gaming kulaklığı hissiyatı vermiyor. Keskin RGB aydınlatma veya dikkat çeken bir tasarıma sahip değil. Sadece oval şekilli kulaklıklar ve ayarlanabilir süspansiyonlu kafa bandı. Gözenekli, büyük boyutlu kulaklıklar, daha büyük kulaklara kolayca uyum sağlamak ve rahatsızlığı önlemek için bol miktarda hava akışı sağlamak için konumlandırılmış. Kulaklığın çoğu rahatlık açısından son derece esnek olacak şekilde tasarlanmış bu da size sağlam olmadığı hissiyatını veriyor fakat bu kulaklık, şaşırtıcı derecede sağlam.

SteelSeries kulaklıklarının çoğunda olduğu gibi, Arctis 7, imzalı ayarlanabilir cırt cırtlı kayışı ve kulaktayken yapışmalara, terlemelere neden olmaması için ısıyı hapsetmeyen esnek pedlere sahip.

Eksi bir konuya değinecek olursak, kulaklıkları hareketli anlarda kulaklarınızdan çıkarmak çok kolay oluyor. Bu, özellikle hayal kırıklığı yaratıyor, çünkü kablosuz bir kulaklık olduğundan kulakta daha sıkı durmasını isteyebilirsiniz.

Arctis 7’nin ilk kullanımı gayet kolay. Sol kulaklığın altında bir ses seviyesi kadranı, mikrofon düğmesi ve üç bağlantı noktası var: dört pimli bir bağlantı noktası, bir Mikro USB bağlantı noktası ve bir 3,5 mm bağlantı noktası. Sağ kulaklığın altında güç düğmesi ve desteklenen ses kanalları arasında geçiş yapmak için ayrılmış bir kadran bulunuyor. Geri çekilebilir mikrofon sol kulaklıktan uzatılabilir ve yaklaşık 10 cm uzunluğa ulaşıyor.

Arctis 7, 2.4GHz kablosuz RF USB dongle kullandığından, esnekliği ve cihaz yelpazesi Bluetooth özellikli kulaklıklara kıyasla daha sınırlıdır. Buna karşılık, arkadaşlarla çevrimiçi oyun oynamak için kesinlikle mükemmel olan neredeyse sıfır gecikmeye sahip.

Arctis 7’nin güzel noktaları çok olsa da, bas bazı rakip kulaklıklarda olduğu kadar belirgin ve güçlendirilmediğinden en zayıf özelliği olarak gösterilebilir. Video oyunlarında, özellikle derin, güçlü bası tercih eden yerlerde sesler yetersiz gelebilir. Müzik açısından, baslar ve sesler gayet iyi geliyor.

Orta düzey sesler için ise mükemmel, Tizler ise birçok durumda kusursuz, ancak düşük ses söz konusu olduğunda bazı tutarsızlıklara neden olabiliyor. Düşük tizdeki düşüşler, video oyunu seslendirmelerinde ve şarkı vokallerinde netliği azaltıyor.
Gene olarak Arctis 7, ses kalitesi söz konusu olduğunda en iyi oyun kulaklığı değil, ancak kablosuz bir oyuncu kulaklığı olmazsa olmazı olanlar için bir oyuncuya harika bir deneyimi sağlayacak kadar iyi.

İzolasyon konusunda ise, Arctis 7, Aktif Gürültü Önleme teknolojisine sahip değil ve normal bir kulaklık gibi sesleri izole ediyor. Evde veya park ortamlarında gayet güzel çalışıyor. Sabah metro ile işe gidip gelirken yüksek sesleri çok fazla bastırmayacaktır.

Bağlantı ve Mikrofon

Kulaklık, bir PC, Playstation 4 ve yerleşik Nintendo Switch ile mükemmel şekilde çalışan bir USB dongle aracılığıyla kablosuz bağlantı özelliğine sahiptir. Ayrıca, cihazlarınızdan herhangi biriyle kablolu bir bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz 3,5 mm’lik bir kablo ile birlikte gelir. Bununla birlikte, kablolu kullanımlarda, yazılımla ilgili özellikleri ve kablosuza özgü farklı ses kanallarını da desteklemeyeceğini belirtelim.

Kulaklığın mikrofonu ise sağlam kayıt kalitesi sunuyor ayrıca Discord tarafından da onaylı, yani uygulama tarafından anlık olarak ses ayarları değişebiliyor.

Yazılıma bakacak olursak, SteelSeries’in diğer kulaklıklar gibi, Arctis 7 de SteelSeries Engine 3 yazılım paketini kullanıyor ve cihazın ses aralığı ve çıkışı ile oynamanıza ve 7.1 surround sesi açmanıza olanak tanıyor.

RAZER Hammerhead True Wireless Kulaklık

RAZER Hammerhead True Wireless Kulaklık
Kimi kullanıcılar büyük kulaküstü kulaklıkları tercih etmez veya kablo fazlalığı olmasını istemez işte bu noktada kablosuz earbuds kulaklıkları tercih edebilirsiniz.

Razer, çoğumuzun bildiği gibi oyun dünyasında en üst sıralarda ve birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Oval bir sarj kutusuna sahip olan model, bir menteşe yardımı ile açılıp kapanıyor. Menteşeyi kaldırdıktan sonra, kulaklıklar mıknatıslı yuvalarında sağlam bir şekilde bizi karşılıyor. Ek olarak oyun dışı kullanımlar için Ipx4 sertifikasına sahip bu da ıslak zamanlarda kulaklığı koruyor.

Razer, kulaklıkların pil ömrü, şarj çantasıyla toplam 16 saat. Pil ömrünü objektif olarak test etmek için, kulaklıkların sabit 75dB çıkışta olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bu durumda, kulaklıkları şarj çantasına koymak için 4 saat ve üstü çalma süresi iddia ediliyor.

Kulaklıkların tasarımı kasa gibi mat bir şekilde. Kasa aynı zamanda hafif bir plastikten yapılmış.

Ses konusuna gelirsek, kulaklıklardan derin bir bas geliyor maximum ses seviyesinde, rahatsızlığa sebep olmuyor. Bass seviyesi, kişiden kişiye değişiyor bazı kullanıcılar yeterli olduğunu belirtmekte. Kısaca bass sevdalısı değilseniz, sizin için iyi bir tercih olabilir.

Kontrolleri inceleyecek olursak, müzik veya oyunlarda bağlantıyı koparmak için kulaklıkları şarj kutusuna geri oturtup menteşeyi kapatmanız gerekiyor.

Ayrıca kulaklık üzerinde anlık değişimler için dokunmatik paneller mevcut.

½ saniye basılı tutunAramayı cevapla, aramayı bitir, medyayı oynat / duraklat
2 saniye basılı tutunKulaklığı aç, gelen aramayı reddet, sanal asistanı etkinleştir
6 saniye basılı tutunEşleştirme modunu etkinleştirin
Çift dokununGelen aramayı kabul et veya aramaları değiştir, Bir sonraki parçaya geç
Üç kez dokununÖnceki parçaya dön
Üç kez hafifçe vurun ve son dokunuşta 2 saniye basılı tutun.Oyun modunu etkinleştir / devre dışı bırak
Peki Bu Kulaklık Oyunlarda Nasıl?

Razer’ın oyunlardaki tecrübesi burada devreye giriyor çünkü şirket, oyun modunu etkinleştirerek Razer Hammerhead True Wireless kulaklıklarının 60ms’lik bir gecikme süresine sahip olacağını iddia ediyor. Bu kulaklıkları telefon ile oyun oynarken herhangi bir gecikmeyi fark etmek zor.
Tabii ki kablolu iyi bir kulaklığın yerini almayacaktır.

Bağlantı ve Mikrofon

Bluetooth 5.0 desteği olan bu kulaklık, maksimum 10m menzile sahip. Razer Hammerhead True Wireless kulaklıkları, kasanın üzerindeki kapağı açtığınız anda otomatik olarak eşleştirme moduna giriyor.

Tabii bu kulaklığı aldıktan sonra telefon görüşmeleri de yapacaksınız ne yazık ki mikrofonu çok iyi değil fakat günlük işlerde işinizi görecektir.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Sonuç

Bizce iyi olan oyuncu kulaklıklarını bu makalemizde önemli ayrıntılara değinerek inceledik.

Bu yazının sonunda aklınızda takılan veya tatmin olmadığınız kısımlar varsa, veya farklı kulaklıkları da incelemek isterseniz, Ses kalitesi ve Rahatlık sizin için ilk kriter olmalı.

Bunun dışında günlük de kullanacaksınız, kablosuz kulaklıklara da göz atabilirsiniz.

Bu alt başlıklara gereken önemi verirseniz, iyi bir kulaklıkla karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

 • Miraç Yılmaz
  Teknolojik ürün uzmanı

  Miraç Yılmaz, 2020 yılı Eylül ayında Tüketici Dergisi ailesine dahil olmuştur. Miraç, teknolojiye olan ilgisi sayesinde, teknolojik ürünleri yakından takip eder ve teknik verileri de baz alarak en ince ayrıntısına kadar inceler. Aynı zamanda bilgisayar ve yönetim bilişim sistemleri okuyan bir öğrencidir. Uzman olduğu bu alanda yazdığı incelemelerle okuyucularının teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olmasını ve doğru kararlar vermelerini sağlar.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir