17 En İyi Köpek Mamasını İnceledik: Detaylı Satın Alma Rehberi

Köpekler dünyanın en sadık hayvanlarıdır ve benimsediğimiz zaman bize yıllarca arkadaşlık edebilirler. Bazen aynı hassasiyeti sokak hayvanları için de göstermek isteyebiliriz. Çoğu zaman beslenme konusunda sıkıntı çeken sokak hayvanları, evcil olanlar kadar şanslı değillerdir. Bu nedenle zaman zaman mama satın alarak onlara ziyafet sunmak isteyebiliriz. Hele de evdeki sevimli dostumuz söz konusu ise onun için en lezzetli ve sağlıklı mama hangisi ise araştırıp buluruz. Köpeklerin düzgün gelişimi, sağlıklı olmaları ve enerjilerini koruyabilmeleri beslenme ile doğru orantılı bir durumdur. Piyasada bulunan onlarca köpek maması tam da bu noktada imdadımıza koşar.

1860’larda ilk defa İngiltere’de ortaya çıkan modern köpek mamaları bisküviye benzer bir görüntüye sahipti. Zamanla form değiştirerek günümüze kadar geldi. Birbirinden lezzetli olan bu mamalar köpeklerin damaklarını şenlendirirken sahiplerinin de içini rahatlatır. Çünkü iştahla mama yiyen bir köpek, sahibini fazlasıyla mutlu edecektir. Bu yazımızda sizler için öne çıkan köpek mamalarını inceleyeceğiz. Ayrıca köpek mamasına dair merak ettiğiniz noktalara da açıklık getirmeye çalışacağız. Siz de köpeğinizin mamasını değiştirmeyi düşünüyorsanız ya da ilk defa mama deneyecekseniz yazımı okuyabilirsiniz:)

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Köpek Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Köpek Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Köpeğinizin besin ihtiyacı söz konusu olduğunda kaliteli bir mama seçimi yapmanız gerekecektir. Sadık dostunuz zaman zaman sizin yemeklerinize salça olmak istese de onun sağlığı için özel olarak formüle edilmiş bir mama tercih etmeniz son derece faydalı olacaktır. Çünkü köpek maması, sadece beslenme ihtiyacını karşılamakla kalmaz aynı zamanda köpeğinizin ruh halini, davranışlarını ve genel sağlığını da olumlu ya da olumsuz yönde etkiler. Köpek maması almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bir takım detaylar vardır. Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece doğru mamayı bulacağınıza eminiz…

Köpeğin Yaşı, Irkı ve Kısırlık Durumu

Köpeğinizin yaşı ve hangi ırkta olduğu mama seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken noktadır. Köpeğiniz 1 yaşın altındaysa protein değeri bakımından yüksek olan mamaları tercih etmenizde fayda olacaktır. Yavru köpekler için özel olarak hazırlanmış mamalar piyasada mevcuttur. Irklar da mama seçiminde önemsenmesi gereken bir detaydır. Büyük ırk, orta ırk, küçük ırk gibi ayırt edici özellikler hangi mamayı satın almanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Newfoundland ırkı bir köpekle Chihuahua ırkı bir köpek birbirinden farklı beslenme ihtiyaçlarına sahiptir. Normalde şişman olan bir köpek ile çok zayıf olan bir köpek aynı mama ile beslenmemelidir. Çünkü ihtiyaç duydukları yağ, protein, besin değeri gibi detaylar farklıdır. 1 yaşın altındaki köpekler yavru köpek maması ile beslenirken, 8 yaşa kadar olanlar yetişkin köpek maması ile beslenmelidir. 8 yaş ve üzerindeki köpekler ise yaşlı köpek maması yiyerek beslenirler. Köpekler maksimum 25 yıl yaşarlar ve beslenme konusu yaşam süresinin uzun olmasında oldukça etkilidir. Mama seçimi yaparken köpeğinizin kısırlaştırılmış olup olmadığını da göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz.

Mama İçeriği ve Besin Değerleri

Şunu söylemek gerekir ki köpekler etçil hayvanlardır ve sebzeden çok et aromasını ararlar. Köpek mamaları genellikle tavuk, somon, kuzu eti ya da biftek katkılıdır. Ancak satın alacağınız ürünün içeriğinin doğal olmasına ve doğal antioksidanlar ile zenginleştirilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı maddeler köpeğiniz için alerjiye neden olabilir. Eğer bu tür maddeleri daha önceden biliyorsanız mamanın içeriğini kontrol ederek satın alabilirsiniz. Bazı mamalar hipoalerjeniktir ve köpeğiniz için daha sağlıklı olabilir.

Köpek maması alırken içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral olması da önemli bir noktadır. Özellikle de protein ihtiyacı köpeğiniz için gerekli maddelerin başında gelir. Tercih edeceğiniz köpek mamasının içeriğinde GDO bulunmadığından emin olmalı ve mutlaka taze olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca mamaların içeriğinde yer alan havuç, patates, bezelye gibi sebzeler köpeğinizin görme ve tüy sağlığı için oldukça faydalıdır. Yapay koruyucu ve tatlandırıcılar köpeğinizde aşırı şeker alımına ve diyabete neden olabilir. Buna da dikkat etmenizde fayda vardır. Mısır, soya ve bazı tahıllar köpekler için alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden buna dikkat edilmelidir. Köpekler ihtiyaç duydukları yağ ve aminoasitlerin tamamını kendileri sentezleyemezler. Bu noktada desteğe ihtiyaçları vardır. Köpeğinizin maması amino asit ve yağ asitleri bakımından zengin bir içeriğe sahip olmalıdır. Karbonhidrat, yağ gibi gereksinimlerini de yeterli şekilde karşılayabilmeleri adına tercih edilecek mamanın içeriği yeterli olmalıdır. Tüm bunlara bakılacak olursa sevimli dostunuza mama almadan önce etiketleri detaylı şekilde okumanızda fayda var! 🙂

Raf Ömrü ve Tazelik

Köpek mamasının raf ömrünün ne kadar uzun olduğu aslında içeriğinde çok fazla katkı maddesi olduğu anlamına gelir. Eğer raf ömrü kısa olan bir köpek maması ile karşılaştıysanız köpeğinizin sağlığı güvende demektir. Köpeğiniz için taze bir mama tercih ederek ve gerekirse sık sık mama alarak sağlıklı bir beslenme serüveni oluşturabilirsiniz.

Bütçe

Köpek maması denilince fiyat konusu da oldukça değişkenlik gösterebiliyor. Genellikle 15 kg’lık paketlerde satışa sunulan köpek mamalarının çok uygun fiyatlı olanları da var oldukça pahalı olanları da. Köpeğiniz için hangi özelliklere sahip bir mama tercih etmeniz gerektiğini tespit ettikten sonra ve kullanıcı yorumlarını da detaylı şekilde inceledikten sonra eleme yapabilirsiniz. Çok pahalı olan mamalara yakın kalitede ve bütçenize uygun olan pek çok alternatif karşınıza çıkacaktır. Ancak sadece ucuz olsun diye bir yaklaşıma sahip olmanız köpeğinizin sağlığını tehlikeye atabilir. Bu konuda hassas olmaya özen göstermelisiniz.

En İyi Köpek Mamaları

En İyi Köpek Maması Tavsiyeleri

Köpek maması satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği ile alakalı biraz bilgi verdikten sonra en çok tercih edilen köpek mamalarına göz atalım mı? Sizler için derlemiş olduğumuz mama markaları arasından belki de köpeğiniz için uygun bir ürün bulabilirsiniz. Yapmış olduğumuz incelemeleri okuyabilir ya da ürünlerin üzerine tıklayarak satın alabilirsiniz.

N&D Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı Yetişkin Köpek Maması

N&D Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı Yetişkin Köpek Maması

N&D Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı 12 Kg Yetişkin Köpek Maması orta ırk yetişkin köpekler için uygundur. Köpeklerin günlük ihtiyaç duyduğu enerji miktarını karşılayan bu mama kuzu eti lezzetinin ve yaban mersini aromasının karışımı ile ortaya çıkmıştır. Düşük tahıllı bir mama olan N&D Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı 12 Kg Yetişkin Köpek Maması köpeklerin iskelet, kas ve eklem gelişimleri için son derece faydalıdır. Çünkü protein, kondrotin ve glukozamin bakımından zengindir. İçeriğinde taze ve kemiksiz kuzu eti vardır. Ayrıca %20 oranında kurutulmuş kuzu eti ve kılçıksız buğday (%18) içerir. Kurutulmuş yulaf, yumurta, balık ürünleri, kurutulmuş sebze ve meyveler, şekerpancarı küspesi mamanın içinde yer alır. Oldukça besleyici bir mama olan N&D Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı 12 Kg Yetişkin Köpek Maması kurutulmuş bira mayası ve zerdeçal kökü de içerir. Köpeklerin kilo ve gelişimlerine göre günlük önerilen miktar farklıdır.

Bu mamayı tercih eden kişiler köpeklerinin iştahla yediğini söylüyor. Hatta mama değişikliği yaparak bu ürüne geçiş yapanlar hiçbir sıkıntı yaşamamış. Kötü bir kokusu olmayan N&D Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı 12 Kg Yetişkin Köpek Maması tüy dökme sorununda da azalmaya neden oluyor. İçeriğinin zengin ve doyurucu olması da kullananlar tarafından beğenilmiş durumda. Özellikle golden cinsi köpekler bu mamaya bayılıyor. Besleyici ve oldukça kaliteli olan bu mamanın fiyatı bir hayli yüksek.

N&D Kuzu Etli Yaban Mersini Düşük Tahıllı 12 Kg Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Uzun zamandır proplandan başka mama kullanmak istiyordum ancak doğru mamayı kendim seçerek bulmak istedim kimseden akıl almayarak,oğlum 1 yaşında golden ufaklığından beri proplanla besliyorum ve uzun zamandır yaş mamasız yemiyordu mamasını.sitede gezerken n&d yi gördüm yapılan yorumlar çok olumluydu.ilk mamamızı az önce yedik yaş mama olmadan 2,5 bardak mama koydum kafasını dahi kaldırmadan yedi oturdum yanında hayretle izledim


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ND markasını uzun süredir kullanıyoruz. Piyasadaki kaliteli mamalardan. ND nin tek eksiği, mama çuvalının ağzını fermuarlı yapmaması. Yurtdışındaki Nd mamaların çoğu fermuarlı.


Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması köpeklerin gelişimlerini olumlu yönde etkilemek için üretilmiştir. Besleyici bir formülü olan bu ürün köpeklerin tüy sağlıkları için faydalıdır. Aynı zamanda kan oluşumunu da destekleyen mama kas ve deri gelişimide de önemli rol oynar. Protein ve aminoasit bakımından zengin olan Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması eklemleri koruma etkisi bulunan glucosamin ve cond sülfat açısından zengindir. OMEGA 3,6 yağ asitlerini de içeriğinde bulunduran bu mama keten tohumu da içerir. Vitamin ve mineraller ile desteklenmiş olan Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması kalp ve görme sağlığına oldukça faydalıdır. Çinko ve Biotin B7 vitaminleri ise sağlıklı bir kürk yapısı için destek sağlar. Bu mama kolay şekilde sindirilebilen formüle sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve mamanın taneleri köpeğin diş sağlığını koruyacak şekilde üretilmiştir. Yüksek lezzeti ile köpeklerin damak zevkine son derece uygun ve kaliteli olan Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması yoğun bir kuzu lezzetine sahiptir.

Tercih edenlerin yorumlarına baktığımızda mamanın içeriğinin biraz zayıf olduğunundan yana yorumlara rastladık. Buna rağmen biraz fiyatının pahalı olması da beğenilmeyen özellikleri arasında. Ancak köpekler Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması lezzetinden oldukça memnun ve taneleri de kolay çiğnenebilir şekilde.

Reflex Adult Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bu mamayı dostum çok severek yiyor. o mutlu ben mutlu:)


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Long akita besliyorum ve bu zamana kadar köpeğinin gelişimine destek sağlayan ve uzun tüylü bir köpek olduğundan tüy dökümünü gerçekten bitiren bir mama, kesinlikle tavsiye ediyorum


PROPLAN Kuzulu Küçük Irk Köpek Maması

PROPLAN Kuzulu Küçük Irk Köpek Maması

PROPLAN Kuzulu Küçük Irk Köpek Maması başta kuzu olmak üzere zengin bir içeriğe sahiptir. Tam tahıllı buğday, kümes hayvanları, yulaf unu, arpa, kurutulmuş pancar küspesi, mineral ve vitaminler açısından yoğun bir içeriği bulunur. B12 ve D3 Takviyesi köpeklerin sağlığı açısından son derece önemlidir. Çinko, sülfat, vitamin E, A vitamini, demir sülfat, kalsiyum, fosfat, tuz, potasyum klorür bakımından zengin bir formüle sahiptir.

Tercih eden kişiler mamanın küçük ırk için uygun büyüklükte taneleri olduğunu söylüyor. Kolay çiğnenebilen bir mama olan PROPLAN Kuzulu Küçük Irk Köpek Maması kaliteli olması, tüy dökmeyi önlemesi ve lezzetli olmasıyla oldukça beğenilen bir ürün. Fiyatı ise 3 kg olmasına göre pahalı.

PROPLAN Kuzulu Küçük Irk Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

küçük ırk için küçük taneli kaliteli köpek maması, uzun süredir kullanıyorum çok memnunum


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yorkshire tarçınım severek yiyor daha öncesi royal mama almıştım kilo aldırdı veteriner olan yeğenim bu kuzu etli olanı ver daha iyi dedi uzun zamandan beri bu mamayı kullanıyorum tavsiye ederim gayet sağlıklı tarçınım


Trendline Biftekli Yetişkin Köpek Maması

Trendline Biftekli Yetişkin Köpek Maması

Trendline Biftekli Yetişkin Köpek Maması dana-sığır lezzetini yoğun şekilde içeren bir üründür. İçeriğinde mısır, hayvansal yağ, buğday, işlenmiş hayvansal protein, kırmızı et unu, ciğer aroması, tuz, kurutulmuş şeker pancarı, kuru bira mayası ve bonkalit bulunur. Tam bir mineral deposu olan Trendline Biftekli Yetişkin Köpek Maması fosfor, çinko, kalsiyum, bakır, sodyum, demir, potasyum klorür ve selenyum bakımından zengindir. İçerisinde pek çok vitamin bulunan mama %100 taze ve doğal besin maddeleri ile formüle edilmiştir. Günlük beslenme ihtiyacını karşılama açısından yeterli olan ürün köpeklerin kemik ve kas gelişimini olumlu yönde etkiler. Beyin ve zeka gelişimi için somon balığı yağı içermesi de önemli bir noktadır. Gerek diş sağlığı gerek kas ve iskelet gelişimi için faydalı minerallerle zenginleştirilmiştir. Eklem ve kıkırdaklarının sağlığı ve tüy gelişimi bakımından kuvvetli bir içeriğe sahiptir.

Trendline Biftekli Yetişkin Köpek Maması genelde sokak köpekleri için sıklıkla tercih edilen bir mama. Kendi köpeği için alanlar da elbette var. İçeriğinde çok fazla tahıl bulunmaması, kaliteli olması ve tadının köpekler tarafından sevilmesi yönünden başarılı bir ürün. Fiyatı ise 15 kg’lık olmasına göre uygun.

Trendline Biftekli Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:


İlk alırken tereddüt etmiştim çünkü köpeklerim her mamayı yemiyor ama bu mamayı iki köpeğim de severek yiyor. Fiyat performans açısından bakınca beş yıldızı hakediyor.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben sokak köpekleri için aldım gayet severek yediler 15 kg aynı gün için de dağıttım son kullanma tarihi vs bakmadım ama keşke fiyatlar biraz daha uygun olsa daha çok mama alıp dağıtabilsek...


Kays Dog Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg

Kays Dog Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg

Kays Dog Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg doğal içeriği ile dikkat çeken bir üründür. Köpeğinizin günlük beslenme ihtiyacını karşılayan bu mama kas ve deri gelişimini olumlu yönde destekler. Keten tohumu ile zenginleştirilmiş formüle sahip olan bu köpek maması OMEGA 3&6 konusunda da güçlüdür. Çinko,biotin ile desteklenmiş olan bu mama köpeğinizin kürk yapısını güçlendirir. Aminoasit ve protein bakımından da zengin bir içeriğe sahip olan Kays Dog Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg çeşitli vitamin ve mineraller ile formüle edildiğinden köpeğinizin genel bağışıklığı üzerinde olumlu etkiler sağlar. Köpeğinizin iskelet yapısının güçlü hale gelmesini sağlayan, kalsiyum-fosfor desteğine de sahip olan bu mama dışkı yapma gereksinimini azaltır ve metabolizmayı hızlandırır. Evcil dostunuzun diş ve diş etlerini koruyan mama taneleri onun kolay şekilde yiyebileceği şekilde tasarlanmıştır. Mısır unu, işlenmiş hayvansal protein, pirinç unu, mısır gluteni, buğday yan ürünleri, hayvansal yağ, peynir altı suyu, kuru bira mayası, keten tohumu ile formüle edilmiş olan içeriği köpeğinizin günlük beslenme ihtiyacına lezzetli şekilde cevap verir.

Kays Dog Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg uygun fiyatı ile bütçe dostu bir ürün arayışında olanlar için ideal olabilir. Tercih edenlerin memnun kaldığı bu mama köpekler tarafından sevilerek tüketiliyor.

Kays Dog Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sokak köpeklerine veriyorum sabah ve akşam gayet güzel yiyorlar. Üç öğün verdigimde yüzüne bakmadıklari oluyor. Genelde ucuz olani tercih ediyorum ve baska markalarda alıyorum ama sonuc ayni


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Normalde köpeğim mama ayırt etmez fakat ilk defa bayıla bayıla bir mama yediğini görmek beni sevindirdi teşekkür ederim


Goody Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Goody Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Goody Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması kalsiyum ve fosfor içeriği dengeli olan bir üründür. Bu da diş ve kemik sağlığı açısından önemlidir. Sağlıklı vücut gelişimini destekleyici sindirim oranı yüksek protein içerir. Ayrıca vitamin ve aminoasit bakımından zengin olması bağışıklık sistemini güçlendirici etki sağlar. İçeriğindeki kaliteli yağlar sayesinde vücut için ihtiyaç duyulan enerji sağlanır. Omega3 ve 6 yağ asitleri sağlıklı bir deri ve tüy oluşumu için yeterlidir. Lif bakımından zengin olması sindirimi kolaylaştırır.

Goody Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması çok uygun bir fiyata sahip ve genelde sokak hayvanları için tercih ediliyor. Kalite olarak çok iyi olmasa da ortalama bir başarıya sahip olan bu mama bazı köpekler tarafından beğenilmezken bazıları tarafından çok sevilmiş durumda. Kokusunun kötü olması ve görünüm itibari ile de pek güven vermemesi ile Goody Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması çok da beğenilmemiş durumda.

Goody Kuzu Etli ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Uygun fiyatlı mükemmel bir köpek maması köpeğim çok sevdi. Büyük taneleri kırmakta zorlanıyordu bunu kolaylıkla yiyebiliyor.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:


bazısı yiyor bazısı yemiyor ama sokak hayvanları için ideal bence


Royal Canin Shn Maxi Adult Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Royal Canin Shn Maxi Adult Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

Royal Canin Shn Maxi Adult Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması 15 yaş üstü büyük ırklar için ideal olan bir üründür. 26-44 kg arasında olan köpekler için doyurucu ve kaliteli bir içeriğe sahip olan bu ürün sağlıklı ve yetişkin olan tüm ırklar için uygundur. Sindirilebilirlik seviyesi yüksek olan mama kaliteli bir protein içeriğine sahiptir. Kemik ve eklem sağlığına olumlu etkiler sağlayan mama aynı zamanda omega 3 yağ asitleri bakımından zengin olduğu için cilt yapısının da daha sağlıklı görünmesine yardım eder. Mısır unu, mısır, kurutulmuş kümes hayvanları, hayvansal yağlar, mısır gluten, hidrolize hayvansal proteinler, balık yağı, pancar püresi, soya yağı, yumurta tozu, maya, hidrolize edilmiş kabuklu hayvanlar ve kıkırdak içerir. Vitamin ve mineraller bakımından da oldukça zengin bir içeriği bulunan Royal Canin Shn Maxi Adult Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması yoğun olarak kümes hayvanı lezzetindedir.

Tercih eden kişiler tek kelime ile kusursuz bir mama olduğunu söylüyor. Ürün tüy dökme problemini durduruyor ve aynı zamanda köpekler tarafından da silip süpürülüyor. Pek çok mamayı deneyip beğenmeyen köpekler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir olan bu mama fiyat bakımından cep yakıcı.

Royal Canin Shn Maxi Adult Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet iyi av köpekleri severek yiyor 5 dk yı geçmiyor bitirmeleri dışkaları da gayet iyi memnunum


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kalitesi tartışılmaz 11 yaşında rottweiler kızım severek yiyor.


New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 kg

New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 kg

New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması pirinç ve kuzu lezzeti yoğunluğuna sahip bir üründür. Mısır, işlenmiş hayvansal protein, buğday, pirinç, tavuk yağı, tuz, ciğer aroması, kuru bira mayası, bonkalit içeriğine sahiptir. Selenyum, potasyum klorür, demir, kalsiyum, fosfor, iyot, sodyum, bakır, çinko mineralleri açısından da oldukça zengindir. İçeriğinde pek çok vitamin de yer alan New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması %20 ham protein içerir. %9 ham yağ, %4 ham selüloz ve %8 ham kül ile formüle edilmiştir.

Fiyat olarak çok uygun olan New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması genelde sokak hayvanları için tercih ediliyor. Gerek lezzeti, taze kalması gerek kalitesi ve tanelerinin yapısı oldukça başarılı ve ortalamanın üzerine çıkan bir mama. Pek çok kişi tarafından da tercih ediliyor.

New Dog Kuzu Etli & Pirinçli Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sokak hayvanları için almıştım, uludağın eteklerine evcil sokak hayvanlarını bırakıp açlık yolu ile ölmelerini bekliyorlar, onları beslemek için almıştım, 4-5 farklı cins köpeğin yediğini gördüm baya da açlardı, ilk önce yemeyecekler gibime geldi biraz su ile karışık verdim silip süpürdüler


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika bir mama. Uzun yıllardır kullanıyorum. Daha önce 24 - 26 sokak hayvanına bakıyorumdum. Şuan sayı 13'e düştü. Ancak ilk gün ki gibi hâlâ aynı iştahla severek yiyorlar.


Econature Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Econature Kuzu Etli Yavru Köpek Maması

Econature Kuzu Etli Yavru Köpek Maması günlük enerji miktarını karşılamaya yönelik yeterli bir üründür. Beslenme uzmanları tarafından formüle edilen yapısı dengeli şekilde kuzu proteini içerir. İçeriğinde; saf kepek, mısır, kümes hayvanları et unu, et kemik unu, tuz, hayvansal yağlar ve mineraller vardır. Ham kül, ham yağ, ham protein ve ham selüloz konusunda yeterli bir içeriği bulunur.

Ürünü tercih eden kişiler yavru köpekler tarafından beğenildiğini söylüyor. Econature Kuzu Etli Yavru Köpek Maması fiyat olarak uygun ve kuzu etinin hakim olduğu bir seçenek.

Econature Kuzu Etli Yavru Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

15 kiloya bu fiyat gerçekten çok uygun ama yeni alıcaklara uyarım düşük düzey bir mamadır içeriği vitamin ve besin zenginliği açısından çokta zengin değil yani düzenli olmasada arada şans verebilirsiniz bu mamaya da.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

valla oğluşum bayılarak yiyor ayrica sokak hayvanlarida cok seviyor aylik surekli alıyorum cokta memnunum fiyati biraz daha uygun olsa cok iyi olur


Hill’s Advanced Fitness Kuzulu ve Pirinçli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması 14 kg

Hill's Advanced Fitness Kuzulu ve Pirinçli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması 14 kg

Hill’s Advanced Fitness Kuzulu ve Pirinçli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması yetişkin köpekler için günlük enerji ihtiyacını karşılayan bir üründür. 1-7 yaş arası köpekler için formüle edilmiş olan mama ağız ve diş sağlığını korumak için faydalıdır. Köpeklerin bağışılık sistemini güçlendiren Hill’s Advanced Fitness Kuzulu ve Pirinçli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması kas ve kemiklerin daha da kuvvetlenmesi için destek sağlar. Mineral ve vitamin bakımından zengin olan bu mama kolay sindirilebilir özelliktedir. Ayrıca içeriğinde yer alan omega3 ve 6 yağ asitleri deri ve tüy sağlığı için olumlu etkiler ortaya çıkarır.

Mamayı kullanan kişiler gerek tüy dökme probleminin azalmasından, gerek mamanın lezzetli olmasından yana oldukça memnun. Köpekleri daha enerjik hale getiren bu mama genel sağlık açısında da oldukça faydalı. Fiyat olarak pahalı olan Hill’s Advanced Fitness Kuzulu ve Pirinçli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması kaliteden vazgeçmek istemeyenlerin tercihi.

Hill’s Advanced Fitness Kuzulu ve Pirinçli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

French bulldog 10 aylık köpeğime aldım. Başta eski mamayla karıştırdım. Gayet güzel severek yiyor. Tüy dökmesi azaldı. Kesinlikle öneriyorum


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ben pug için kullanıyorum . tüylerinin parlamasını sağlıyor. Çok bol beslemezseniz de kilo problem, yaşanmaz


Felicia 15 Kg Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Felicia 15 Kg Somonlu Yetişkin Köpek Maması

Felicia 15 Kg Somonlu Yetişkin Köpek Maması köpeklerin deri yapısını olumlu yönde etkileyen bir üründür. İçeriğinde bulunan vitaminler ve amino asitler köpeklerin genel sağlığını olumlu yönde etkiler. Omega-3 ve 6 bakımından zengin olan ürün yüksek sindirilebilirlik özelliğine sahiptir. Felicia 15 Kg Somonlu Yetişkin Köpek Maması hassas pişirme işlemi ile hazırlanan bir üründür. Bu da en iyi şekilde sindirim yapılmasını sağlar. Doğal prebiyotik ve lif açısından da zengin olan ürün zararlı bakterilerle savaşırken yararlı olanların gelişimine destek olur. İçeriğinde; baldo pirinç, kurutulmuş somon proteini, mısır, bezelye, somon yağı, hamsi unu ve yağı, bira mayası, tavuk ciğeri, harnup, kurutulmuş şeker pancarı, mineral ve vitaminler, deniz yosunu, yaban mersini tozu, kadife çiçeği tozu, avizeağacı özütü ve pisilyum vardır. Böylesi zengin bir içeriğe sahip olan ve hipoalerjenik olan Felicia 15 Kg Somonlu Yetişkin Köpek Maması fiyat olarak pahalı. Ancak tercih eden kişiler bu mamanın çok kaliteli olduğunu ve köpekler tarafından beğenildiğini söylüyor.

Felicia 15 Kg Somonlu Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Staff cınsı kopegım severek yıyor. Kalıtelı mama oldugunu dusunuyorum tuylerınde cıldınde bır sorun olmuyor.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Cilt sıkıntısı olan köpeğimi nihayet sağlıklı görüyorum.


Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 15 kg

Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması 15 kg

Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması tamamen doğal içeriğe sahip olan bir üründür. Köpeklerin tüy ve deri sağlığı, kan oluşumunda faydalı olan mama protein ve amino asitler bakımından zengindir. Keten tohumunun mucizevi etkileri ile desteklenmiş olan formülü sayesinde güçlü bir bağışıklık sistemini destekler. Omega 3 ve 6 yağ asitlerince de zengin olan Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması köpeklerin kürk yapılarını güçlendirmeyi amaçlar. Yapısında yer alan pek çok mineral sayesinde köpeğiniz hastalıklara kolay yakalanmaz ve dirençli hale gelir. Kalsiyum fosfor oranının dengeli olması kas ve iskelet yapısının sağlıklı olmasını sağlar. Oldukça doyurucu olan Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması yüksek enerji değerine sahiptir ve az tüketim sağlayarak dışkıyı azaltır. Buğday, işlenmiş hayvansal yağ, mısır, buğday kepeği, pirinç, mısır gluteni, kurutulmuş bezelye, şeker pancarı, havuç, kurutulmuş kuzu eti ve tavuk ciğeri aroması, kuru bira mayası, keten tohumu tuz ürünün içeriğinde bulunan besinlerdir.

Uygun bir fiyatı bulunan Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması daha çok sokak hayvanları için tercih edilse de kendi köpeği için kullanan kişiler de çok fazla. Ürünün hem uygun fiyatlı hem de lezzetli ve kaliteli olması ise beğeniliyor.

Enjoy Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel bu fiyattaki en iyi mama sürekli bunu alıyorum birde prolime alıp ikisini karıştırıp veriyorum daha güzel oluyor


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Beslediğim Sokak köpekleri yedi bundan sonra hep bunu alacağım en azından cebimi çok yakmaz


Friskies Active Etli Yüksek Enerji Aktif Köpek Maması

Friskies Active Etli Yüksek Enerji Aktif Köpek Maması

Friskies Active Etli Yüksek Enerji Aktif Köpek Maması adından da anlaşılacağı üzere aktif köpekler için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğinde yüksek kaliteli protein yer alır. Tam dengeli bir beslenme için ideal olan ürün içeriğindeki antioksidanlar sayesinde serbest radikaller ile savaşır. Enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik yüksek protein miktarı ürünün öne çıkan en önemli özelliğidir. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri bulunan Friskies Active Etli Yüksek Enerji Aktif Köpek Maması buğday bakımından zengindir. Bunun yanında et ve türevlerini de içinde barındırır. Yağ ve mineraller, bitkisel protein ekstraktı, çeşitli şeker ve katkı maddeleri Friskies Active Etli Yüksek Enerji Aktif Köpek Maması içeriğinde yer alır. Ham protein, ham yağ, ham kül, lif ve çeşitli vitaminler açısından da zengindir. Tercih eden kişilerin yorumlarına baktığımızda bu mamanın genel olarak beğenildiğini gördük. Tüy dökülmesini azaltan ve lezzet olarak köpeklere hitap eden Friskies Active Etli Yüksek Enerji Aktif Köpek Maması fiyat olarak da oldukça uygun.

Kendi köpeği için satın alanların yanında sokak hayvanları için tercih edenler de bir hayli fazla. Gerek kokusu, gerek görseli ve tadı bakımından oldukça beğenilen ve tavsiye edilen bir mama.

Friskies Active Etli Yüksek Enerji Aktif Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Düşük bütçeler için çok iyi bir mama. Severek yiyorlar ve tüyleri bile hemen değişiyor.. Başka markalar yerine bunu tercih etmenizi öneririm fiyat performans açısından..


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dışarıda beslediğim 3 yetişkin köpeğim için almıştım severek yiyorlar.


MYSTIC Az Tahıllı Kuzu Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

MYSTIC Az Tahıllı Kuzu Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

MYSTIC Az Tahıllı Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması her cins köpeğin severek yiyebileceği şekilde üretilmiştir. Yüksek kaliteli taze kuzu eti, kurutulmuş sebze ve meyve, kurutulmuş kuzu ve destekleyici pek çok ürün ile formüle edilmiş olan içeriğe sahiptir. Yapısındaki yüksek protein miktarı sayesinde köpekler sağlıklı şekilde yaşamlarını sürdürebilir. Mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin olan MYSTIC Az Tahıllı Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması köpeklerin gelişimleri bakımından ideal şekilde formüle edilmiştir. Sıvılaştırılmış taze enjeksiyon sistemi ile üretilen bu mama kaliteli ve sağlıklıdır. Köpeklerin sindirim konusunda sıkıntı yaşamasını önlemek için özel olarak üretilmiş olan bu mama dışkıda kokuyu önleyerek sert bir hale gelmesini sağlar. Kurutulmuş taze kuzu etinin yanında, bezelye, kahverengi pirinç, nohut, patates, balık yağı rafine tavuk yağı, harnup, bira mayası, nükleotit maya proteini kabak, deniz yosunu, yaban mersini tozu, havuç, avizeağacı özütü, pisilyum, yucca, kurutulmuş şeker pancarı ürünün içeriğinde yer alır.

Yorumları incelediğimizde MYSTIC Az Tahıllı Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması tercih edenler tarafından beğeniliyor. Kaka yapımını ve tüylerde dökülmeyi azaltan mama kaliteli ve taze görünümü ve lezzeti açısından da beğenilmiş durumda. Fiyatı uygun denilebilecek düzeyde ve çoğu kişi çok pahalı olan markalara muadil bir ürün olduğundan bahsetmiş.

MYSTIC Az Tahıllı Kuzu Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Köpegim seve seve yiyiyor. Tüy dökümü az, büyük tuvalet miktarında az. pahalı markalardan aldıgımla aynı kalitede oldugunu düşünüyorum. Çok büyük paralar harcamaya gerek yok umarım kalitesini bozmaz.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Labrador rottweiler mix i bir meleğim var. Hep royal canin kuru mama aliyorduk şimdiye kadar, mağlum ekonomi daha ucuz ama kaliteli bir şeye geçmek istedik. bu mamayı çekinerek aldim ama oğlum royal caninden daha bile çok sevdi. koydugum an hepsini bitiriyor. benim de paketi daha çok hoşuma gitti, cırt cırtlı paket cidden akıllıca, buyuk rahatlık.


King Biftekli Köpek Maması

King Biftekli Köpek Maması

King Biftekli Köpek Maması 1 yaşını geçmiş olan köpekler için uygun olan bir üründür. Oldukça lezzetli olan bu mama hem sağlıklı hem de ekonomiktir. İçeriğinde; et ve et ürünleri, gluten unu, mısır, hayvansal yağ, buğday, kuru şeker pancarı, ciğer aroması, işlenmiş hayvansal protein, tuz, buğday kepeği ve çok fazla mineral ve vitamin vardır.

Uygun bir fiyatı olan MYSTIC Az Tahıllı Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması özellikle de sokak hayvanları için tercih edilen bir ürün. Köpekler tarafından sevilmesi ve iştahla yenmesi ise ürünün lezzet konusundaki başarısını ortaya koyuyor.

King Biftekli Köpek Maması Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çoğu mamayı sokak köpekleri bile yemedi bu mamayı severek yiyiyorlar sokak köpekleri bayılarak yedi.alırken tereddütlerim vardı ya yemezlerse diye ama tereddütlerim boşa çıktı.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sokaktaki canlar için almıştım. Hayvan besleyen arkadaşlar bilirler mama işi biraz göreceli. Çünkü sokaktaki canlarda insanlar gibi seçici. Bazı hayvan dostlarımız yiyor bazısı yemiyor. Benimkiler yedi.


Brit Mini Tahılsız Light Ve Kısırlaştırılmış Köpek Maması

Brit Mini Tahılsız Light Ve Kısırlaştırılmış Köpek Maması

Brit Mini Tahılsız Light Ve Kısırlaştırılmış Köpek Maması tavşan aroması ile köpeklerin damak tadına hitap eden bir üründür. Kısırlaştırılmış köpeklerin günlük aktivitelerini yerine getirebilmeleri adına özel olarak formüle edilmiş bir mamadır. Yüksek sindirilebilirlik özelliği bulunan ürün tavşan eti unu, bambu, nohut, keten tohumu, kurutulmuş meyve, karabuğday, bira mayası, alg ve bol miktarda mineral, vitamin içerir. İçeriğinde alman papatyası, adaçayı, karanfil, zerdeçal, devedikeni gibi bitki takviyeleri de bulunmaktadır. Kuru ya da sıcak su ile servis edilebilen bu mama oldukça lezzetli bir aromaya sahiptir.

Kısır köpekler için ideal olan Brit Mini Tahılsız Light Ve Kısırlaştırılmış Köpek Maması tercih eden kişiler tarafından beğeniliyor. Hücresel koruma ve hücre bağışıklığını destekleyen, tüylerde parlaklık yapan ve çok lezzetli olan bu mamanın fiyatı, 2 kg’lık paketine göre oldukça pahalı.

Brit Mini Tahılsız Light Ve Kısırlaştırılmış Köpek Maması Yorumları


Amazon.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

Poodle köpeğimin 1-1.5 kilo fazlası var onun için kullanmaya başladık ayrıca tadını da çok seviyor hem diyet hem kısır köpekler için olduğu için içim de daha rahat oluyor zaten Brit Care in kalitesini bilmeyen yoktur


Amazon.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

Mama çok kaliteli köpeklerim severek yiyorlar.


Pro Choice Senior Lamb Plus Kuzu Etli Hipoalerjenik Yaşlı Köpek Maması 12 Kg

Pro Choice Senior Lamb Plus Kuzu Etli Hipoalerjenik Yaşlı Köpek Maması 12 Kg

Pro Choice Senior Lamb Plus Kuzu Etli Hipoalerjenik Yaşlı Köpek Maması ileri yaştaki köpekler için uygun bir mamadır. Daha az enerjisi olan köpekler için ideal bir içerik ile formüle edilmiş olan ürünün ana maddeleri kuzu ve pirinçtir. Protein bakımından zengin olan Pro Choice Senior Lamb Plus Kuzu Etli Hipoalerjenik Yaşlı Köpek Maması eklem yapısı için faydalı olan glukozamin ve kondroitin içerir. Hamsi unu, rafine tavuk yağı, bezelye, kurutulmuş şeker pancarı, bira mayası, yaban mersini, deniz yosunu ile çeşitli bitkisel katkılar ile üretilmiştir. Ayrıca vitamin ve mineral bakımından da oldukça kuvvetlidir.

Tercih eden kişilerin yorumlarına baktığımız zaman ürünün alerji yapmaması, köpeklerin sağlığını olumlu yönde etkilemesi ve lezzetli olmasından dolayı beğenildiğini gördük. İleri yaştaki köpeklerin severek yediği Pro Choice Senior Lamb Plus Kuzu Etli Hipoalerjenik Yaşlı Köpek Maması fiyat olarak biraz pahalı.

Pro Choice Senior Lamb Plus Kuzu Etli Hipoalerjenik Yaşlı Köpek Maması Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Besin allerjisinden dolayı bölgesel tüy döküntüleri ve kaşıntı nedeniyle açılan yaraları vardı. Veteriner hipoallerjen mama almamı söyledi. Araştırmalarım sonucu Pro Choice almaya karar verdim. Hem kızım severek yedi, hem de tüyleri geri geldi. Derisi iyileşti.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Orta kalite bir yaşlı köpek maması, fiyat / performans iyi, benzerlerinden ucuz ve iş görür... İhtiyar 4 ayaklı oğlumuz sorun çıkartmadan yedi.


Köpek maması tavsiye

Sıkça Sorulan Sorulan Sorular

Köpek mamaları hakkında kafanıza takılan bazı sorular olabilir. Özellikle de ilk defa evcil hayvan sahiplendiyseniz köpek bakımına dair soru işaretleri kafanızı kemirir durur. Biz de şimdi merak edebileceğinizi düşündüğümüz bazı noktalara değinmek istiyoruz…

Köpeğime Ne Kadar Mama Vermeliyim?

Bu soruya ”günlük şu kadar” diye bir cevap vermemiz mümkün değil elbette. Nasıl ki biz insanların günlük ihtiyaç duyduğu besin miktarı farklıysa bu durum köpekler için de aynı. Yavru bir köpek ile yetişkin ya da yaşlı bir köpeğin beslenme miktarı ve düzeni birbirinden farklıdır. Köpeğinizin kilosu da beslenme noktasında oldukça önemlidir. Kilosu yerinde olan ve çok hareket etmeyi sevmeyen bir köpekle, zayıf ve aşırı hareketli bir köpeğin beslenme miktarı farklıdır. Yani köpeğin türü, yaşı, hareket enerjisi, genel sağlık durumu gibi durumlar günlük mama ihtiyacı noktasında etkilidir. Köpeğiniz için günlük uygun mama miktarını öğrenmek adına veterineri ziyaret edebilirsiniz.

Köpeğime Günde Kaç Öğün Mama Vermeliyim?

Öğün sayıları da köpeğin yaşına, hareketlilik durumuna ve sağlığına göre değişiklik gösterse de uzmanlar tarafından günde iki defa beslenmeleri genelde uygun görülmektedir. Eğer köpek çok zayıf ise bazen uzmanlar tarafından porsiyonlar iki katına çıkarılabilir. Köpekler günde kaç öğün besleniyorsa beslensin önemli olan düzenli olmasıdır. Her gün aynı saatlerde öğün vermek önemlidir. Yaş durumuna göre genel olarak bakacak olursak 3-6 ay arasındaki köpekler günde 4 öğün beslenmelidir. 6-14 aylık köpekler günde 2 öğün, 14 ayın üzerinde olan köpekler ise günde sadece 1 defa beslenmelidir. Söylediğimiz gibi bu sadece genel bir bilgidir ve istisnalar olabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir detay daha vardır. Köpeğinizin günlük besin miktarı ne kadarsa gün boyu o miktarı geçmemelisiniz. Yani köpeğiniz günde 4 defa beslenecekse günlük toplam besin ihtiyacı 4 öğüne bölünerek verilmelidir. Eğer köpeğinizde aşırı kilo problemi varsa uzmanlar genellikle az, az, sık, sık yedirmeyi tavsiye eder.

Köpeğimi Yeni Bir Mamaya Nasıl Alıştırabilirim?

Köpeğinizi yeni bir mamaya başlatacaksanız bunu pat diye yapmamalısınız. Her zaman alıştırma yöntemi işe yarar! İlk etapta eski mamasının içine yeni mamadan bir miktar katabilirsiniz. Her gün eski mama miktarını azaltın, yeni mama miktarını arttırın. Böylece köpeğiniz yavaş yavaş yeni mamasına adapte olacaktır. Bazen köpekler aniden iştahsızlaşabilir. Buna kusma halsizlik ve kilo kaybı da eklenebilir. Böylesi bir durumda veterinere danışmalı ve köpeğinizi muayene ettirmelisiniz.

Köpeğimi Yeni Bir Mamaya Nasıl Alıştırabilirim?

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları, sizler için bu yazımızda çok sevdiğimiz, can dostumuz köpeklerimiz için en iyi mamayı nasıl seçebileceğimiz konusu üzerinde durduk. Hem en fazla tercih edilen köpek maması markalarına yer verdik hem de kafanıza takılabilecek soruları cevaplandırdık. Köpek maması sadık dostunuzun daha sağlıklı görünmesi, mutlu ve enerjik hissetmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Kaliteli bir mama yiyerek doyan ve size sevecenlik yapan köpeğiniz hem daha uzun ömürlü hem de daha keyifli hale gelecektir. Belki de köpeğiniz için kullandığınız mamayı değiştirme ve yeni bir başlangıç yapma zamanınız gelmiştir… 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir