9 En İyi Seyahat Sırt Çantası Markaları – İncelemeler, Tavsiyeler ve Yorumlar

Seyahat için en iyi sırt çantasını bulmak biraz uğraştırıcı olabilir, sıradan sırt çantalarının bir çoğu ya laptop taşımak için yeterince büyük değil ya da güvenli değil. Seyahatlerde yanınızda götüreceğiniz sırt çantanız rahat olmalı, laptop sığacak kadar büyük fakat rahatlıkla taşıyacağınız kadar da hafif ve ergonomik olmalıdır. Bu listeyi hazırlarken hem bütçe dostu kullanıcıları hem de para sıkıntısı olmayan kullanıcıları düşündük, böylelikle herkesin kendine uygun en iyi sırt çantasını alabilmesini amaçladık.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Sırt Çantası Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Alan

Küçük bir sırt çantası seyahat için çok uygun değildir, eğer tamamen bir minimalist değilseniz ve sadece bir çift tişörtünüz/pantolonunuz yoksa tabi ki. Bir seyahat çantası en azından 20 litre alana sahip olmalıdır ki eşyalarınızı ve laptopunuzu rahatça taşıyabilin.

Konfor ve Ağırlık

Seyahat ederken, çoğu zaman ağır bir sırt çantası ile beraber uzun yollar yürümek zorunda kalabilirsiniz, bu yüzden seyahat için üretilen sırt çantaları konforlu ve hafif olmak zorundadır. Aşağıda tavsiyede bulunacağımız sırt çantaları sizi bu konuda pişman etmeyecektir. Ek olarak eğer dağ yürüyüşleri de yapmayı planlıyorsanız, sırt çantasında bel ve göğüs için destek ekleri olmasına dikkat edin.

Cep Sayısı ve Laptop Alanı

Seyahat çantalarını normal sırt çantalarından ayıran bir diğer özellik de seyahat çantalarında bol bol cep bulunmasıdır, örneğin pasaportunuzu koymak için ayrı bir yer, laptopunuzu koymanız için ayrı korunaklı bir alan, içecek koymak için ayrı bir alan bulunmaktadır. Bu çantalarda laptopunuzu çıkartmak için bütün kıyafetlerinizi çıkartmanıza gerek kalmaz ve havaalanı kontrol alanlarında size büyük kolaylık sağlar. Ayriyeten laptop için tasarlanan alan bazı sırt çantalarında hırsızlara karşı da önlemler alınmıştır.

Su Geçirmez Olması

Tamamen su geçirmez olmasa da çantanızın suya karşı belli bir dayanıklılığı olması önemli bir artıdır, kısa süreli yağmur geçişlerinde çantanızın içinin ıslanmasını ve değerli elektronik cihazlarınıza zarar gelmesini istemezsiniz çünkü. Diğer önemli olan bir özellik ise, çantanızın bez gibi ıslak kalan bir malzemeden olmaması lazım çünkü bu tür malzemeler uzun süre ıslak kaldığında kokuya sebep olmaktadır ve temizlenmesi daha zordur.

İncelediğimiz bütün ürünler water-resistant olup hiçbiri tamamen suya dayanıklı değildir. Bu çantalar yağmurlarda eşyalarınıza zarar gelmemesi için tasarlanmıştır, bir su birikintisine düşürürseniz çantanız su alabilir.

Tarz

Sıralamamızda önemli bir faktör oluşturmamaktadır, ama yine de bu sırt çantasını seyahat boyunca taşıyacağınız için biraz iyi gözükse fena olmaz.

Seyahat için en iyi sırt çantaları

My Valice Smart Bag Galaxy Usb Şarj Girişli Sırt Çantası

 • Hacim: 25-30lt
 • Boyut: 46x33x20cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: 15.6″
 • Powerbank Gözü: Var

Ülkemizde oldukça fazla satılan bu model, eğer marka takıntınız yoksa ve bütçenizi fazla zorlamak istemiyorsanız tam size göredir, hem okula gidip gelirken hem de seyahatleriniz için uygundur.

My Valice Smart Bag Galaxy Usb Şarj Girişli Sırt Çantası

İlk olarak boyutundan başlamak istiyorum, çünkü fotoğraflarda göründüğünden daha büyük bir ürünle karşılaştık. Yaklaşık 30 litre iç hacime sahip olan bu sırt çantası, 46x33x20cm boyutları ile geniş bir alan sunuyor. Tıka basa doldursanız bile kaba bir görüntüsü olmuyor, 15.6 inçlik bir laptopu sığdırmak hiç de zor olmayacaktır ve koruma süngerleri sayesinde dışarıdan gelen korumalara karşı bir noktaya kadar dirençli olacaktır.

Kumaşının yumuşak olduğu yazsa da, kumaşı oldukça sert bir malzemeden yapılmış ve fotoğraflarda görüldüğü gibi yumuşak bir malzemeye sahip değil, fakat bu kumaş suya karşı dayanıklı olduğundan dolayı seyahat için uygun bir seçimdir.

Bölmelerini ise oldukça kullanışlı bulduk, mesela kol kısmındaki küçük bölmesine kart ve bozuk paralarınızı koyabilir, çantanın arka tarafındaki fermuarlı cebe ise çantanızı çıkartmaya gerek bile kalmadan telefonunuzu cüzdanınızı alabilirsiniz. İçten dikişli dışarıdan görünmeyen fermuarla sayesinde hırsızlığa karşı da güvenlikli olduğunu söyleyebiliriz.

Eksilerine gelecek olursak eğer, powerbank koyma yeri biraz küçük, eğer 6 bin ve üzeri mAH değerine sahip bir powerbankiniz var ise, bu cep küçük gelecektir. Ayrıca USB şarjı kablosunun da hızlı şarj özelliği olmadığı gibi, şarj ederken bir hayli ısındığını söylemekte fayda var. Bir diğer eksisi ise, bir çok ürününde dikiş hatalarının olmasıdır.

Sonuç olarak fiyatını hak eden, performans ürünü bir çanta olduğu söylenebilir. Powerbank ile şarj etme özelliği ve ufak tefek dikiş hataları olması sizin için önemli değilse başka bir çanta bakmanıza gerek yoktur. Eğer bütçenizi biraz daha arttırırsanız, My Valice yerine AlbastarProTech modelini de incelemenizi tavsiye ederiz.

My Valice Smart Bag Galaxy Usb Şarj Girişli Sırt Çantası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çanta aşırı kullanışlı. bayadır kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım. bilgisayar için bir çanta arayan herkese tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

usb kablosu çantanın ortasında yırtık dondan fırlamış gibi duruyor powerbankin koyulacağı ufak bi cep olsaydı çok güzel olurdu birde herkes ipleri takamamaktan yakınıyor bana gelen takılmıştı ve USB girişi içeri kaçmıştı şimdilik hallettim ama şimdi de hızlı sarj yapmıyor muhtemelen kablo kalitesizliğinden dolayı alacaklar ona göre alsın

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün göründüğü gibi küçük değil , dar ama ebat olarak geniş ve yüksek . Malzemesi kaliteli . Kumaşların arası dolgulu . iç bölmeleri iyi . Dikişler iyi Tek sorun Bana göre en önemli sorun: Omuz askılıkları kısa , çantayı ensenizde taşıyacaksanız alın. Askılığın paylarından uzatıp kullanınca da gözlük ve kart cebi omuzlarınızın tam üzerine geliyor . apolet niyetiyle kullanırsınız . Güzelim çantayı kullanmayın diye üretmişler


Samsonite Guard It 2.0

 • Hacim: 22lt
 • Boyut: 44x30x20cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: 15.6″
 • Powerbank Gözü: Yok

Samsonite Guard It 2.0 seyahat sırt çantası, Swissgear Travel Gear 1900 kadar fazla alana ve hazneye sahip olmasa da tam bir fiyat/performans ürünüdür.

Samsonite Guard It 2.0

Uzun süredir kullanmakta olduğum bu sırt çantasına ben tam olarak bir seyahat çantası diyemem, daha çok iş seyahatlerinizde laptopunuzu taşıyabileceğiniz ve yanınıza bir kaç parça eşya alacağınız 22 litre iç hacime sahip bir sırt çantasıdır. İç tarafında kalemlerinizi ve telefonunuzu da saklayabileceğiniz bir alan bulunmaktadır.

Laptop için ayrılan alan 15.6 inçlik laptoplar ile uyumlu olup dışarıdan alacağı darbelere dayanıklıdır. Yumuşak bir omuz askısına sahip olan bu sırt çantası ile iş seyahatleriniz boyunca rahat edeceksiniz.

Samsonite Guard It 2.0 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu çantayı daha önce kullanıyordum, fermuarı bozulmuştu, hiç düşünmeden aynısını yine aldım. Çok kullanışlı, iç hacmi çok geniş. Tek sıkıntısı fiyatı, onda da indirime denk gelirse uygun oluyor

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Özellikle dikişlerinde işçilik problemi var. Alır almaz ilk işim sarkan ipleri kesmek oldu. Bir ara geri göndermeyi bile düşündüm. Tasarım güzel ama işçilik zayıf maalesef.


AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası

 • Hacim: 29lt
 • Boyut: 30x22x45cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: 15.6″
 • Powerbank Gözü: Var

Seyahatte, okulda, kampta ve kısa dağ yürüyüşlerinde kullanabileceğiniz bu kullanışlı sırt çantası ile yanınıza almanız gereken bütün eşyaları organize edebilir, ortopedik yapısı ile de taşırken zorlanmazsınız.

AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası

30x22x45 cm boyutlarında ve 29 litre iç hacime sahip olan bu çantada bir çok bölme ve göz bulunmaktadır, kısaca bahsetmek gerekirse eğer; 4 adet fermuarlı göz, 2 adet file cep, 2 adet telefon ve powerbank gözü, 2 adet kart cebi gözü, 2 adet kalemlik ve 2 adet de üst tarafta konumlandırılan karabina klipsleri bulunmaktadır. 15.6 inçlik bir laptopu ise kolaylıkla sığdırabilir, çarpmalara ve düşmelere karşı korumalı yapısı ile endişe etmenize gerek kalmaz.

AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası arkadan

Aynı zamanda suya ve neme karşı yeterli derecede koruma sağlayan bu çanta ile değerli eşyalarınızın ıslanmayacağına emin olabilirsiniz. Kaliteli ve güçlendirilmiş bağlantı noktaları ile ise uzun bir kullanım ömrü sunacağa benziyor.

3 farklı renge sahip (siyah, bordo ve antrasit) bu ‘akıllı’ çanta aynı zamanda kendi powerbankiniz ve USB kablonuz ile, telefonunuzu kolaylıkla şarj edebilmenizi sağlıyor.

AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası farklı renkler

Sonuç olarak, bu fiyata alınabilecek en iyi seyahat ve yürüyüş sırt çantası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

USB çıkışı çok pratik olmuş. Çanta küçük bir bavul kadar eşya alıyor. Kumaş kalitesi vs. çok iyi. Özellikle sırt kısmına yani bilgisayara denk gelen yeri sağlam yapmışlar.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Özelliklerini çok beğendim. Çanta ufak bir seyahat çantası kadar eşya alıyor. Çantanın kendi bir formu var. Az eşyayla bile fit duruyor. Telefon çıkışı olması büyük avantaj. Ben beğendim tavsiye ederim.


The North Face Jester

 • Hacim: 26lt
 • Boyut: 49x31x19cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: 15″
 • Powerbank Gözü: Yok

Eğer seyahatlerinizde dağ yürüyüşü ve kamp yapmayı da planlıyorsanız, bu çanta tam size göre! The North Face Jester sırt çantasını diğer sırt çantalarından ayıran özellik su geçirmez olması ve 15 inch boyutunda bir laptopu dış hava koşullarına karşı etkili bir şekilde korumasıdır.

The North Face Jester
26 litre hacime sahip bu sırt çantası, 18 farklı renkte piyasaya girmiştir, fakat her zaman bütün renkleri mevcut olmayabiliyor. Yine de kendi stilinize uyan bir rengini bulabileceğinize eminiz.

Bir çok iç cebe sahip olan bu sırt çantasının dış tarafında ayrıca içecek şişesi için de bir alan bulunmaktadır.

The North Face Jester önden

Bel desteğine de sahip olan The North Face Jester ile koşularınızda çantanız sabit bir şekilde kalır ve rahat bir şekilde yürüyüş yapıp koşabilirsiniz.

The North Face Jester Yorumları


Cimri.com Kullanıcısı diyor ki:

bölmeleri güzel bir çanta bilgisayar kısmı da olsa çok iyi olurmuş ama bu haliyle de gayet yeterli bir iş görecek gibi. Göz sayısı çok fazla ve dış tasarımı da oldukça iyi ilgi çekici farklı renkleri de mevcut ben beğendim sanırım alıcam

Akakce.com Kullanıcısı diyor ki:

şehir içinde kullanıyorum ve ürün gayet kullanışlı. tasarımcı olarak laptop ve çizim defterlerimle beraber günlük eşyarımı rahat bir şekilde sığdırıyorum. Outdoor giyimle de günlük giyimle de çok yakışıyor.


Strong Bag Büyük Boy Seyahat Sırt Çantası

 • Hacim: 50lt
 • Boyut: 55x35x20cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: Yok
 • Powerbank Gözü: Yok

Strong Bag Büyük Boy Seyahat Sırt Çantası, sürekli hareket halinde olan ve birçok şey taşıması gereken kişiler için mükemmel bir üründür. Dört bölmesi vardır, ancak dizüstü bilgisayar bölmesi yoktur. Bu çantada kullanılan özel imperteks kumaş, yırtılmaya karşı dayanıklı ve sağlam bir kumaştır.

Strong Bag Urun Resmi

Strong Bag Büyük Boy Seyahat Sırt Çantası uygun fiyatı ile ön plana çıkıyor olup, seyahatlerinde dağ tepe gezmek isteyenler ve bunun için fazla para vermek istemeyenler için mükemmel bir seçim gibi duruyor. Ayrıca fiyatının uygun olmasına rağmen sırt süngerleri ve tutma yeri gayet ergonomik olarak düşünülmüş.

55x35x20cm ölçülerinde olan bu sırt çantası 50 litre kapasiteye sahip olup ayrıca iki adet filesi bulunmaktadır. Bu ürünün tek dezavantajı ise garanti süresinin 3 ay olarak belirtilmiş olması kafada soru işareti bırakmaktadır.

Strong Bag Büyük Boy Seyahat Sırt Çantası Yorumları


Cimri.com Kullanıcısı diyor ki:

Spor çantası amaçlı aldım. Hacmini gözünüzde canlandırmak için ne koyduğumu listeleyeyim: bir çift 49 numara ayakkabı; bir çift aynı numarada terlik; bir vücut, iki kafa havlusu; mayo; şampuan kutusu; havuz gözlüğü (kabıyla); tshirt; şort; çorap. İçinde hiç boşluk kalmadı ama kapatırken zorluk yaşamadım. Bir yıldız kırmamın sebebi: Henüz üçüncü kullanımımda ön gözlerden bir tanesinin astarının dikişleri açılmış ve fermuarı açtığımda söküldü. Astar elimde kalmadı ama ürünün kullanım ömrüyle ilgili kafamda soru işaretleri yarattı.


Fossil Dik Fermuarlı Kalıplı Sırt Çantası

 • Hacim: ?
 • Boyut: 41x30cm
 • Suya Dayanıklılık: Va
 • Laptop Boyutu: 16″
 • Powerbank Gözü: Var

Fossil Dik Fermuarlı Kalıplı Sırt Çantası

Fossil Dik Fermuarlı Kalıplı Sırt Çantası şık, modern ve dinamik görünümü ile dikkat çeker. Toplamda 6 bölmesi bulunan bu çantanın kullanımı rahattır. Kaliteli suni deriden üretilmiş olan Fossil Dik Fermuarlı Kalıplı Sırt Çantası ön kısmında yer alan irili ufaklı dikey fermuarlı gözler ile zengin bir görünüme sahiptir. Ön kısımda yer alan geniş ve gizli fermuarlı bölme de günlük ihtiyacınız olan eşyaları depolamanız için gayet kullanışlıdır.

Fossil Dik Fermuarlı Kalıplı Sırt Çantası Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

MacBook air rahat sığıyor ayrıca bir çok eşyamı da alıyor. Gayet şık.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

16 inc bilgisayarım cok rahat bir şekilde sığdı. Büyük olmasına rağmen kaba durmuyor. günü birlik yolculukta dahi yeterli olacak genişlikte tavsiye ederim.


Escape Canvas Sırt Çantası

 • Hacim: ?
 • Boyut: 42x28x22cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: 15″
 • Powerbank Gözü: Var

Escape Canvas Sırt Çantası

Escape Canvas Sırt Çantası kaliteli kumaştan üretilmiş olan, kullanışlı bir üründür. Sağlam görünümü ile dikkat çeken bu sırt çantasının 1 ana bölmesi, 3 de ufak fermuarlı gözü bulunur. Eşyalarınızı güvenli ve düzenli şekilde saklayabileceğiniz bu sırt çantasının üst kısmında yer alan süngerli tutacak kısmı sayesinde elde de rahatlıkla taşınabilir. Ayarlanabilir boyu, suya dayanıklı ve kanserojen madde içermeyen kumaşı ile sağlıklı ve pratik bir kullanım sunar. Siyah ve haki renk seçenekleri ile karşımıza çıkan Escape Canvas Sırt Çantası fermuarlı kısımlarında yer alan kemer sistemleri sayesinde ekstra güvenlik sağlar. Çantanın arka yüzeyi özel filtreli kumaş tasarımına sahiptir. Böylece kumaş hava alır ve terletme yapmaz. Kullananların genişliği ve sağlamlığı bakımından çok memnun kaldığı bu çanta f/p olarak değerlendirilebilir.

The New Outlander Travel Daypack

 • Hacim: 20lt
 • Boyut: 19.8×15.2×5.6cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: Yok
 • Powerbank Gözü: Yok

The New Outlander seyahat sırt çantası benim uzun süre kullandığım bir sırt çantasıydı, 20 litrelik hacmi ile kısa seyahatler için çok iyi bir tercih, uzun seyahatler için ise 33 litrelik versiyonu daha tercih edilebilir. Bu seyahat çantası bir çok farklı renkte ve stilde geliyor. En çok sevdiğim özelliği ise kullanmadığınız zaman katlanıp ufacık bir şekle gelebiliyor, böylece yanınızda taşımaktan da kurtulabiliyorsunuz.

The New Outlander Travel DaypackThe New Outlander Travel Daypack

Bu sırt çantası hayat boyu garanti ile geliyor, yani kaliteli bir şey aldığınızı biliyorsunuz.

Bir çok cep alanına sahip olan bu sırt çantasında iki büyük alan ve on tarafta bir içecek filesi bulunmaktadır. Ama en büyük eksiği ise laptop taşımak için özel bir alana sahip olmamasıdır. Yine de bu sizin için önemli değil ise tercih edebilirsiniz.

The New Outlander seyahat sırt çantasını ülkemizde her zaman bulamıyoruz, bazen satışa çıkıyor, fakat yine de listeye eklemek istedik, illa bu sırt çantasını almak isterseniz Amazon US mağazasından sipariş verebilirsiniz. Ortalama 15 gün içerisinde kapınızda olur.

SwissGear Travel Gear 1900 Scansmart TSA Laptop Backpack

 • Hacim: 31lt
 • Boyut: 34.3×22.9x47cm
 • Suya Dayanıklılık: Var
 • Laptop Boyutu: 17″
 • Powerbank Gözü: Yok

Adından da anlaşılacağı üzere, SwissGear markası İsviçrede üretilir. Ülkemizde de popüler olan bu seyahat sırt çantası bizim listede favorimizdir.

SwissGear Travel Gear 1900 Scansmart TSA Laptop Backpack

SwissGear seyahat sırt çantası çok sık olarak uçak ile seyahat eden insanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sırt çantasında yukarıda bahsettiğimiz gibi laptopunuzu, diğer eşyalarınızı çıkartmadan rahatlıkla hava alanı kontrol bölgelerinde çıkarabilirsiniz.

Fonksiyonel olduğu kadar stil sahibi de olan bu sırt çantası 31 litrelik bir hacime sahiptir. Uzun süreli tatillerinizde bile yetecek kadar eşya alabilmeniz için yeterlidir. Laptop bölmesi ise en fazla 17 inçlik laptopların sığabileceği şekilde tasarlanmıştır. İç tarafında bulunan ceplerde kulaklık ve telefon için bile ayrı alan bulunmaktadır.

Testlerimizde bu seyahat çantası tamamen dolu iken bile konforlu bir seyahat sağlamıştır. Omuz tarafında hava alan kumaş kullanıldığı için çok fazla terleme de yapmamaktadır.

Bu sırt çantası da son zamanlarda ülkemizde pek satılmamaktadır, o yüzden sıralamada aşağılara koymak zorunda kaldık.

Sonuç

Sonuç olarak, bizim bu 9 çanta arasında, fiyat konusunu bir kenara bırakırsak eğer, ilk tercihimiz tabi ki kendini uzun yıllardır kaanıtlamış olan Swissgear seyahat çantası olacaktır. Eğer iş seyahatlerinde kullanmak için prestijli bir çanta arıyorsanız, Samsonite hem şık, hem güvenli, hem de premium bir marka olarak işinizi fazlasıyla görecektir. Bütçe dostu modellerden ise bizi şaşırtan AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası fazla para vermek istemeyen aynı zamanda da kaliteli bir çantaya sahip olmak isteyenlerin tercihi olacaktır. Eğer, seyahatlerinizde bol bol kamp yapacak, uzun doğa yürüyüşlerine çıkacaksanız, The North Face Jester bu amaç için oldukça uygundur.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir