Seyahat

En Iyi Seyahat Sırt Çantası Markaları – İncelemeler ve Tavsiyeler

Seyahat için doğru sırt çantasını bulmak biraz uğraşıtırıcı olabilir, sıradan sırt çantalarının bir çoğu ya laptop taşımak için yeterince büyük değil ya da güvenli değil. Seyahatlerde yanınızda götüreceğiniz sırt çantanız rahat olmalı, laptop sığacak kadar büyük fakat rahatlıkla taşıyacağınız kadar da hafif ve ergonomik olmalıdır. Bu listeyi hazırlarken hem bütçe dostu kullanıcıları hem de para sıkıntısı olmayan kullanıcıları düşündük, böylelikle herkesin kendine uygun en iyi sırt çantasını alabilmesini amaçladık.

Sırt Çantası Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Alan

Küçük bir sırt çantası seyahat için çok uygun değildir, eğer tamamen bir minimalist değilseniz ve sadece bir çift tişörtünüz/pantolonunuz yoksa tabi ki. Bir seyahat çantası en azından 20 litre alana sahip olmalıdır ki eşyalarınızı ve laptopunuzu rahatça taşıyabilin.

Konfor

Seyahat ederken, çoğu zaman ağır bir sırt çantası ile beraber uzun yollar yürümek zorunda kalabilirsiniz, bu yüzden seyahat için üretilen sırt çantaları konforlu ve hafif olmak zorundadır. Aşağıda tavsiyede bulunacağımız sırt çantaları sizi bu konuda pişman etmeyecektir. Ek olarak eğer dağ yürüyüşleri de yapmayı planlıyorsanız, sırt çantasında bel ve göğüs için destek ekleri olmasına dikkat edin.

Cep

Seyahat çantalarını normal sırt çantalarından ayıran bir diğer özellik de seyahat çantalarında bol bol cep bulunmasıdır, örneğin pasaportunuzu koymak için ayrı bir yer, laptopunuzu koymanız için ayrı korunaklı bir alan, içecek koymak için ayrı bir alan bulunmaktadır. Bu çantalarda laptopunuzu çıkartmak için bütün kıyafetlerinizi çıkartmanıza gerek kalmaz ve havaalanı kontrol alanlarında size büyük kolaylık sağlar. Ayriyeten laptop için tasarlanan alan bazı sırt çantalarında hırsızlara karşı da önlemler alınmıştır.

Su Geçirmez Olması

Tamamen su geçirmez olmasa da çantanızın suya karşı belli bir dayanıklılığı olması önemli bir artıdır, kısa süreli yağmur geçişlerinde çantanızın içinin ıslanmasını ve değerli elektronik cihazlarınıza zarar gelmesini istemezsiniz çünkü. Diğer önemli olan bir özellik ise, çantanızın bez gibi ıslak kalan bir malzemeden olmaması lazım çünkü bu tür malzemeler uzun süre ıslak kaldığında kokuya sebep olmaktadır ve temizlenmesi daha zordur.

Tarz

Sıralamamızda önemli bir faktör oluşturmamaktadır, ama yine de bu sırt çantasını seyahat boyunca taşıyacağınız için biraz iyi gözükse fena olmaz.

Seyahat icin en iyi sirt çantaları

SwissGear Travel Gear 1900 Scansmart TSA Laptop Backpack İncelemesi ve Yorumları

Adından da anlaşılacağı üzere, SwissGear markası İsviçrede üretilir. Ülkemizde de popüler olan bu seyahat sırt çantası bizim listede favorimizdir.

SwissGear seyahat sırt çantası çok sık olarak uçak ile seyahat eden insanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sırt çantasında yukarıda bahsettiğimiz gibi laptopunuzu, diğer eşyalarınızı çıkartmadan rahatlıkla hava alanı kontrol bölgelerinde çıkarabilirsiniz.

Fonksiyonel olduğu kadar stil sahibi de olan bu sırt çantası 31 litrelik bir hacime sahiptir. Uzun süreli tatillerinizde bile yetecek kadar eşya alabilmeniz için yeterlidir. Laptop bölmesi ise en fazla 17 inçlik laptopların sığabileceği şekilde tasarlanmıştır. İç tarafında bulunan ceplerde kulaklık ve telefon için bile ayrı alan bulunmaktadır.

Testlerimizde bu seyahat çantası tamamen dolu iken bile konforlu bir seyahat sağlamıştır. Omuz tarafında hava alan kumaş kullanıldığı için çok fazla terleme de yapmamaktadır.

My Valice Smart Bag Galaxy Usb Şarj Girişli Sırt Çantası İncelemesi ve Yorumları

Ülkemizde oldukça fazla satılan bu model, eğer marka takıntınız yoksa ve bütçenizi fazla zorlamak istemiyorsanız tam size göredir, hem okula gidip gelirken hem de seyahatleriniz için uygundur.

İlk olarak boyutundan başlamak istiyorum, çünkü fotoğraflarda göründüğünden daha büyük bir ürünle karşılaştık. Yaklaşık 30 litre iç hacime sahip olan bu sırt çantası, 46x33x20cm boyutları ile geniş bir alan sunuyor. Tıka basa doldursanız bile kaba bir görüntüsü olmuyor, 15.6 inçlik bir laptopu sığdırmak hiç de zor olmayacaktır ve koruma süngerleri sayesinde dışarıdan gelen korumalara karşı bir noktaya kadar dirençli olacaktır.

Kumaşının yumuşak olduğu yazsa da, kumaşı oldukça sert bir malzemeden yapılmış ve fotoğraflarda görüldüğü gibi yumuşak bir malzemeye sahip değil, fakat bu kumaş suya karşı dayanıklı olduğundan dolayı seyahat için uygun bir seçimdir.

Bölmelerini ise oldukça kullanışlı bulduk, mesela kol kısmındaki küçük bölmesine kart ve bozuk paralarınızı koyabilir, çantanın arka tarafındaki fermuarlı cebe ise çantanızı çıkartmaya gerek bile kalmadan telefonunuzu cüzdanınızı alabilirsiniz. İçten dikişli dışarıdan görünmeyen fermuarla sayesinde hırsızlığa karşı da güvenlikli olduğunu söyleyebiliriz.

Eksilerine gelecek olursak eğer, powerbank koyma yeri biraz küçük, eğer 6 bin ve üzeri mAH değerine sahip bir powerbankiniz var ise, bu cep küçük gelecektir. Ayrıca USB şarjı kablosunun da hızlı şarj özelliği olmadığı gibi, şarj ederken bir hayli ısındığını söylemekte fayda var. Bir diğer eksisi ise, bir çok ürününde dikiş hatalarının olmasıdır.

Sonuç olarak fiyaatını hak eden, performans ürünü bir çanta olduğu söylenebilir. Powerbank ile şarj etme özelliği ve ufak tefek dikiş hataları olması sizin için önemli değilse başka bir çanta bakmanıza gerek yoktur. Eğer bütçenizi biraz daha arttırırsanız, My Valice yerine AlbastarProTech modelini de incelemenizi tavsiye ederiz.

My Valice Smart Bag Galaxy Usb Şarj Girişli Notebook Sırt Çantası

74.90
Fiyatına Bak
Trendyol.com
as of 26 Kasım 2020 15:22

Samsonite Guard It 2.0 İncelemesi ve Yorumları

Samsonite Guard It 2.0 seyahat sırt çantası, Swissgear Travel Gear 1900 kadar fazla alana ve hazneye sahip olmasa da tam bir fiyat/performans ürünüdür.

Uzun süredir kullanmakta olduğum bu sırt çantasına ben tam olarak bir seyahat çantası diyemem, daha çok iş seyahatlerinizde laptopunuzu taşıyabileceğiniz ve yanınıza bir kaç parça eşya alacağınız 22 litre iç hacime sahip bir sırt çantasıdır. İç tarafında kalemlerinizi ve telefonunuzu da saklayabileceğiniz bir alan bulunmaktadır.

Laptop için ayrılan alan 15.5 inçlik laptoplar ile uyumlu olup dışarıdan alacağı darbelere dayanıklıdır. Yumuşak bir omuz askısına sahip olan bu sırt çantası ile iş seyahatleriniz boyunca rahat edeceksiniz.

Samsonite Guard It 2.0

419.00
Fiyatına Bak
Trendyol.com
as of 26 Kasım 2020 15:22

AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası İncelemesi ve Yorumları

Seyahatte, okulda, kampta ve kısa dağ yürüyüşlerinde kullanabileceğiniz bu kullanışlı sırt çantası ile yanınıza almanız gereken bütün eşyaları organize edebilir, ortopedik yapısı ile de taşırken zorlanmazsınız.

30x22x45 cm boyutlarında ve 29 litre iç hacime sahip olan bu çantada bir çok bölme ve göz bulunmaktadır, kısaca bahsetmek gerekirse eğer; 4 adet fermuarlı göz, 2 adet file cep, 2 adet telefon ve powerbank gözü, 2 adet kart cebi gözü, 2 adet kalemlik ve 2 adet de üst tarafta konumlandırılan karabina klipsleri bulunmaktadır. 15.6 inçlik bir laptopu ise kolaylıkla sığdırabilir, çarpmalara ve düşmelere karşı korumalı yapısı ile endişe etmenize gerek kalmaz.

Aynı zamanda suya ve neme karşı yeterli derecede koruma sağlayan bu çanta ile değerli eşyalarınızın ıslanmayacağına emin olabilirsiniz. Kaliteli ve güçlendirilmiş bağlantı noktaları ile ise uzun bir kullanım ömrü sunacağa benziyor.

3 farklı renge sahip (siyah, bordo ve antrasit) bu ‘akıllı’ çanta aynı zamanda kendi powerbankiniz ve USB kablonuz ile, telefonunuzu kolaylıkla şarj edebilmenizi sağlıyor.

Sonuç olarak, bu fiyata alınabilecek en iyi seyahat ve yürüyüş sırt çantası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Albastar ProTech 4 Akıllı Sırt Çantası

149.00
Fiyatına Bak
Trendyol.com
as of 26 Kasım 2020 15:22

The North Face Jester İncelemesi ve Yorumları

Eğer seyahatlerinizde dağ yürüyüşü ve kamp yapmayı da planlıyorsanız, bu çanta tam size göre! The North Face Jester sırt çantasını diğer sırt çantalarından ayıran özellik su geçirmez olması ve 15 inch boyutunda bir laptopu dış hava koşullarına karşı etkili bir şekilde korumasıdır.


26 litre hacime sahip bu sırt çantası, 18 farklı renkte piyasaya girmiştir, fakat her zaman bütün renkleri mevcut olmayabiliyor. Yine de kendi stilinize uyan bir rengini bulabileceğinize eminiz.

Bir çok iç cebe sahip olan bu sırt çantasının dış tarafında ayrıca içecek şişesi için de bir alan bulunmaktadır.

Bel desteğine de sahip olan The North Face Jester ile koşularınızda çantanız sabit bir şekilde kalır ve rahat bir şekilde yürüyüş yapıp koşabilirsiniz.

The Northface JESTER

479.00
Fiyatına Bak
Trendyol.com
as of 26 Kasım 2020 15:22

The New Outlander Travel Daypack İncelemesi ve Yorumları

The New Outlander seyahat sırt çantası benim uzun süre kullandığım bir sırt çantasıydı, 20 litrelik hacmi ile kısa seyahatler için çok iyi bir tercih, uzun seyahatler için ise 33 litrelik versiyonu daha tercih edilebilir. Bu seyahat çantası bir çok farklı renkte ve stilde geliyor. En çok sevdiğim özelliği ise kullanmadığınız zaman katlanıp ufacık bir şekle gelebiliyor, böylece yanınızda taşımaktan da kurtulabiliyorsunuz.

Bu sırt çantası hayat boyu garanti ile geliyor, yani kaliteli bir şey aldığınızı biliyorsunuz.

Bir çok cep alanına sahip olan bu sırt çantasında iki büyük alan ve on tarafta bir içecek filesi bulunmaktadır. Ama en büyük eksiği ise laptop taşımak için özel bir alana sahip olmamasıdır. Yine de bu sizin için önemli değil ise tercih edebilirsiniz.

The New Outlander seyahat sırt çantasını ülkemizde her zaman bulamıyoruz, bazen satışa çıkıyor, fakat yine de listeye eklemek istedik, illa bu sırt çantasını almak isterseniz Amazon US mağazasından sipariş verebilirsiniz. Ortalama 15 gün içerisinde kapınızda olur.

Sonuç

Sonuç olarak, bizim bu 6 çanta arasında, fiyat konusunu bir kenara bırakırsak eğer, ilk tercihimiz tabi ki kendini uzun yıllardır kaanıtlamış olan Swissgear seyahat çantası olacaktır. Eğer iş seyahatlerinde kullanmak için prestijli bir çanta arıyorsanız, Samsonite hem şık, hem güvenli, hem de premium bir marka olarak işinizi fazlasıyla görecektir. Bütçe dostu modellerden ise bizi şaşırtan AlbastarProTech 4 Akıllı Sırt Çantası fazla para vermek istemeyen aynı zamanda da kaliteli bir çantaya sahip olmak isteyenlerin tercihi olacaktır. Eğer, seyahatlerinizde bol bol kamp yapacak, uzun doğa yürüyüşlerine çıkacaksanız, The North Face Jester bu amaç için oldukça uygundur.

Tepkiniz nedir?

Harika
0
Aşık oldum
0
Emin değilim
0
Aptalca
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %