14 En İyi Tıraş Makinesi Tavsiyesi ve Satın Alma Rehberi (Saç ve Sakal İçin)

En iyi tıraş makinesi, özellikle erkekler için cilt temizliği ve hijyen sağlamak açısından büyük önem taşır. Genellikle 15-60 yaş aralığındaki kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Saç ve sakal tıraşı için kullanıldıkları gibi, berber salonlarında da kullanılan bu makineler, daha estetik bir yüz görünümü sağlamak için vazgeçilmezdir.

Günümüzde birçok farklı tıraş makinesi modeli mevcuttur. Bazıları kablolu, bazıları şarjlı veya pilli olarak çalışır. Saç ve sakal tıraşı için etkili olan ve kullanıcıların memnuniyetini kazanan makineler, birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Ancak, kullanılan tıraş makinelerinin cilt sağlığına zarar vermemesi ve cildi tahriş etmemesi de son derece önemlidir.

Detaylara girmeden önce, ihtiyacınıza uygun olabileceğini düşündüğümüz ürün önerilerinde bulunacağız. Yazının tamamını okumak istemeyenler için, aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayarak en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sinekkaydı tıraş için en iyisi: Braun Series 9 Pro (9417s)
En iyi tıraş makinesi: Braun BeardTrimmer7 (BT7240)
En iyi Fiyat/Performans: Powertec Tr658 Traş Makinesi
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

tıraş makinesi

Bütün bu durumları dikkate alan firmalar kullanıcılara en kaliteli ve en sağlıklı makineyi sunmak amacıyla ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıyorlar. Tercih edilecek makine sayısının marka ve model özelinde oldukça fazla olması kullanıcıları da tercih konusunda kararsız bırakabiliyor. Bu yüzden yazımızda tıraş makinelerinin etkilerine ve hangi markaların tercih edilmesi gerektiğine değinmeye çalışacağız.

En İyi Tıraş Makinesi Tavsiyeleri

Tıraş makinesi tercih edilirken ciddi araştırma yapan kullanıcılar kendilerince en iyi ve en hesaplı olduklarına inandıkları modelleri seçiyorlar. Bununla birlikte her firma kendi ürettiği cihazın en iyisi olduğu iddiasıyla piyasaya çıkıyor. Bu yüzden kullanıcılar tıraş makinesi tercihlerinde ciddi araştırmalar yaparak en uygun olanını tercih etmeye çalışıyorlar. Aslında kişinin ihtiyacını en iyi şekilde gören ve herhangi bir aksaklığa mahal vermeyen cihazlar o kişi için en iyisi olarak tanımlanabilir. Ancak piyasa genelinde gerçekten tıraş konusunda oldukça iyi olan bazı marka ve modellerini sizlere tanıtmak istiyoruz. Beklentimiz sadece bu konuda bilgi sahibi olup tıraş makinesi tercihinde bilinçli bir tüketici olmanızı sağlamak.

Kablosuz Tıraş Makineleri

Braun Series 9 Pro (9417s)

Braun Series 9 Pro 9417 Urun Resmi

 • Saç Kesimi: Yok
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 60 dk
 • Şarj Süresi: 1 saat

Braun Serisi 9 Pro, yenilenmiş bir ProHead ile yeniden tasarlanan Braun’un en iyi tıraş makinesidir. Bu elektrikli tıraş makinesi, benzersiz ProLift tıraş bıçağı ile zorlu saçları kaldırır ve keser. 1, 3 veya 7 günlük sakalınız olsun, etkili ve nazik bir tıraş sunar. Yenilikçi ProLift tıraş bıçağı ve Braun’un benzersiz Sonic Teknolojisi sayesinde %10 daha hızlı tıraş eder ve daha nazik bir tıraş deneyimi sunar. Tasarımı ile saçlarınızı daha kolay kesebilir ve kontrol edebilirsiniz. Almanya’da üretilen bu elektrikli tıraş makinesi tamamen su geçirmezdir, köpük, jel veya hatta duş altında kullanılabilir.

Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda, bu tıraş makinesinin pahalı olduğu birçok kullanıcının ortak görüşüdür. Ancak, tıraşın kalitesi ve kolay kullanımı, bu ürünü birçok kişinin tercih etmesine neden oluyor. Bazı kullanıcılar, temiz tıraş yapmak isteyenler için en iyi tıraş makinesi olduğunu belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar, fiyatı yüksek olsa da seyahatlerinde kullanmak için oldukça uygun bir tıraş makinesi olduğunu söylüyorlar.

Braun Serisi 9 Pro, benzersiz tasarımı ile dikkat çekici ve kullanımı kolaydır. Ucuz tıraş makinelerinde genellikle tahriş olurken, bu tıraş makinesi son derece temiz bir tıraş sunar ve cildi tahriş etmez. Şarjı uzun süre dayanır ve hızlı şarj özelliği sayesinde her zaman kullanıma hazırdır. Duşta kullanımı da oldukça pratiktir ve bu sayede tıraş olmak daha keyiflidir.

Saç kesimi ve kirli sakal kesimi için uygun olmadığını da belirtmek gerekir. Sadece temiz ve sinek kaydı tıraş için özel olarak tasarlanmış bir tıraş makinesidir.

Braun BeardTrimmer7 (BT7240)

Braun Bt7240 Urun Resmi

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 100 dk
 • Şarj Süresi: 1 saat

Braun BT7240, uzun ve kısa sakalların kesimi için uygun bir üründür. Pakette iki adet kılavuz tarağı vardır. 11 ila 20 mm ve 0,5 ila 10 mm uzunluğunda sakal tarağı seçenekleri bulunur. Ayrıca, hassas kontürler için paslanmaz çelik bıçaklı bir sakal kesme başlığı da bulunur. Braun BT7240’ın kesim uzunluğunu dönen düğmesi sayesinde hassas ayarlayabilirsiniz.

Ürünün diğer bir avantajı ise kullanım kolaylığıdır. Kullanım sonrasında, ürün kolayca akan suyun altında yıkanabilir. Pil ömrü 100 dakikaya kadar çıkar ve şarj istasyonuna bir saatlik şarjla doldurulabilir. Ayrıca, 5 dakikalık bir şarj süresi, tam bir kullanım için yeterli olabilir. Şarj istasyonu, mini keskinleştirme başlığı, detay kesme başlığı, temizleme fırçası ve bir saklama çantası ile birlikte Gillette Fusion 5 ProGlide Islak Tıraş Makinesi de dahil edilmiştir.

Kullanıcı yorumlarına göre, Braun BT7240 erkekler için harika bir üründür. Dört farklı başlık ve 39 farklı uzunluk seçeneği ile sakal ve saç kesimi yapmak kolaylaşır. Ürün elinizde iyi hissettirir ve kullanımı da oldukça kolaydır. İçindeki tıraş makinesi de, mükemmel bir tıraş sağlar. Bu ürün, dış görünüşüne önem veren ve profesyonel sonuçlar isteyen erkekler için harika bir üründür.

Yaklaşık iki aylık kişisel deneyimimden sonra bu ürünü, sakal tıraşı için her erkeğe önerebilirim. Hem çabuk şarj olması hem de acıtmadan ve tahriş etmeden hızlı bir şekilde sakal kısaltıyor olması ile kusursuz bir tıraş deeneyimi sağlıyor.

Powertec Tr658 Tıraş Makinesi

Powertec Tr658 Tıraş Makinesi

 • Saç Kesimi: Var (kısa)
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 90 dk
 • Şarj Süresi: 8 saat

Powertec Tr658 Tıraş makinesi en kullanışlı ve tercih edilen makineler arasında yer alıyor. Enseyi estetik bir şekilde düzeltme ve sıfıra en yakın kesebilme özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bununla birlikte 90 dk. boyunca aralıksız çalma performansı sunabilen tıraş makinesi kablosuz ve pilli bir üründür. Ayrıca ıslak ciltlerde kolaylıkla tıraş yapabilme yeteneğine sahip olan makine estetik yapısıyla da öne çıkıyor. Bununla birlikte sadece sakal kesimi için değil vücuttaki diğer kılların temizlenmesinde de rahatlıkla kullanılabilir.

Cihazı kullananların da tavsiye ettiği makinenin şarjının oldukça uzun gittiği belirtiliyor. Bununla birlikte bıçaklarının ağır olması ve makinenin fazla ses çıkarması konusunda değerlendirme yapanlar da bulunuyor.

Braun Series All-in-One Trimmer 7 (MGK7320)

Braun Series All In One Trimmer 7 (mgk7320) Urun Resmi

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 100 dk
 • Şarj Süresi: 1 saat

Braun MGK7320, hem saçlarınızı hem de vücudunuzu bakımlı tutmanız için birçok özelliği içinde barındıran bir set olarak sunuluyor. Hem kısa hem de uzun saçlara uygun olan bu ürün, sakal, yüz, burun, kulak tüylerini kesmek ve vücut kıllarını temizlemek için kullanılabilir. Ayrıca özel bir AutoSense motoru sayesinde istediğiniz saç ve sakal uzunluğuna uygun olarak kesim yapabilen özel kammı bulunuyor.

Bu ürün oldukça dayanıklı bir yapıya sahip ve ömür boyu keskin bıçakları sayesinde yıllarca kullanılabiliyor. Ayrıca tam şarj ile 100 dakika kesim yapabilen lithium-iyon bataryaya sahip. Kısa sürede şarj edilebilen bu ürün, su geçirmez özelliği sayesinde kolaylıkla temizlenebiliyor.

Kullanıcı yorumlarına göre, ürün oldukça sessiz çalışıyor ve değiştirilebilir aparatları hızlı ve kolay bir şekilde takılıyor. Bir kullanıcı, özellikle burun tüyleri için kullanılan aparatın mükemmel olduğunu söylerken, bir diğeri de vücut kılları için oldukça etkili olduğunu vurguluyor. Ayrıca birçok kullanıcının ürünün kolay temizlenebilir olmasından ve ömür boyu keskin bıçaklarının bulunmasından memnun olduğunu belirtmek gerekir.

Oldukça kullanışlı ve çok amaçlı olan bu tıraş makinesi bütün ihtiyaçlarınızı gidermek üzere tasarlanmıştır. Fakat ben sürekli başlık değiştirmeyi sevmediğim ve dağınık bulduğum için Braun BT7240 modelini sakal kesimi için daha pratik buldum. Fakat ayrı başlık kullanmayı seviyorsanız bu ürün sizi kesinlikle üzmeyecektir.

Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti

Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6'sı 1 Arada Erkek Bakım Seti

 • Saç Kesimi: Yok
 • Islak/Kuru Kullanım: Kuru
 • Pil Ömrü: 60 dk
 • Şarj Süresi: 16 saat

Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti kablosuz kullanılan tıraş makineleri kategorisinde değerlendiriliyor. Islak ciltlerde güvenle kullanım sağlayan bakım seti özellikle sakal tıraşlarında kullanım pratikliği ve ciddi kolaylık sağlıyor. Dolu bataryayla bir saate kadar kullanım sağlanabilen bakım seti içerisinde 6 adet farklı tıraş başlığı bulunuyor. Bu başlıkların her biri tıraş edilecek bölgede istenilen seviyede kısaltma sağlayabiliyor.

Tıraş bakım setini kullananlar ürünün gayet kullanışlı olduğunu belirtiyor. Kimi kullanıcılar sakalları tam olarak tıraş etmediğini ancak kirli sakal bırakmak için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Yine bazı kullanıcılar da cihazla sadece sakal kesilebileceği saç kesmeye cihazın gücünün yetmeyeceğini belirtiyorlar. Ayrıca açma kapama düğmesinin sert olduğunu belirtenler de bulunuyor.

Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti

Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 60 dk
 • Şarj Süresi: 1 saat

Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti 60 dk’ya kadar kablosuz kullanma olanağı sunuyor. Bunun yanında şık tasarımı ve pratik kullanımıyla ön plana çıkıyor. Tıraş bakım seti olarak kullanılan ürün içerisinde 6 adet tıraş başlığı bulunuyor ve bu başlıkların her biri farklı tıraş şekillerinde ve farklı bölgeleri kolaylıkla tıraş ekmekte kolaylıkla kullanılabiliyor. Sakal kesmenin haricinde saç ve ense düzeltmede de kullanılan bakım kiti kuru ve ıslak cilt farketmeksizin her ciltte rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bakım kitinin şarjlı bir şekilde kullanım süresi 60 dk. Bunun yanında şarj olma süresi ise 1 saat olarak belirtiliyor.

Ürünü kullananlar genellikle memnuniyetlerini belirtiyorlar. Ürünün kaliteli, şık ve kullanışlı olması en büyük tercih sebeplerinden. Bazı kullanıcılar ise ürünün bataryası boşken şarja takıldığında hemen çalışmadığını en az 5 dk kadar beklemek zorunda olduğunu belirtiyor.

Fakat ürünü 6 ay kadar kullanan birisi olarak ben kirli sakal tıraşı için tavsiye etmiyorum. Sakal biraz uzadıktan sonra çok fazla yolma yapıyor ve can acıtıyor. Şarj olma süresi ve kullanım süresi oldukça iyi, fakat dediğim gibi sakalı yolması biraz can sıkıcı. Özellikle başka bir markanın ürününü (Braun Beard Trimmer 7) test ettikten sonra bunu daha iyi anladım. Daha önceki Philips marka tıraş makinemde de böyle bir sorun yoktu.

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Kuru
 • Pil Ömrü: 60 dk
 • Şarj Süresi: 1 saat

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti kablosuz kullanma özelliğiyle hemen her yerde tıraş olabilme kolaylığı sağlıyor. Ergonomik tasarımı, hızlı şarj özelliği ve tam dolu batarya ile bir saate kadar kullanım sağlayan yapısıyla en çok tercih edilen makinelerden biri. Bakım seti içerisinde saç kısaltma başlıkları ve sakal şekil verme başlıkları olmak üzere toplamda 6 adet başlık bulunuyor. Bunun yanında burun ve kulak kılları için de başlık barındıran bakım seti paslanmaz çelik başlığıyla uzun ömürlü bir kullanım sağlayabiliyor.

Ürünü tercih eden kullanıcılar sakal kesme işlemlerinde oldukça kullanışlı olduğunu ve ayrıca saç kesme işlemlerinde de rahatlıkla kullanıldığını belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar ise cihazı kullanırken bazen bıçakların kesmediğini belirtiyorlar.

Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi

Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi

 • Saç Kesimi: Yok
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 35 dk
 • Şarj Süresi: 6 saat

Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi genel olarak sadece sakallar için kullanılabiliyor. Kablosuz kullanım özelliğine sahip olan cihaz ıslak ve kuru ciltlerde farketmeden rahatlıkla kullanılabiliyor. Toplam kullanım süresi dolu bataryayla 35 dk olan cihazın tam şarj süresi ise 6 saat. Bütün bu özellikleriyle birlikte diğer cihazlara göre biraz daha uygun fiyatlı olan ürün hesaplı tıraş makinesi arayanları tarafından tercih edilebiliyor.

Tıraş makinesini kullananlar kullanım pratikliğinden ve performasından oldukça memnun. Ancak ürün başlıklarının sık sık değişmesinin gerektiği ve bunun da ürünün en olumsuz yanı olduğunu belirtenler bulunuyor.

Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti (Saç & Sakal Kesme)

Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 100 dk
 • Şarj Süresi: 1.5 saat

Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti kullanıcılara oldukça alternatifli bir kullanım sunuyor. Bakım kitinin içindeki başlıklarla sakal kesmenin yanında, saç, bıyık ve diğer vücut kılları da rahatlıkla tıraş edilebiliyor. Bakım kitinin birçok fonksiyonu bulunuyor. Bakım kitinin içindeki aparatlar sayesinde sakal şekillendirme, vücut bakımı, saç kesme ve ense düzeltme gibi işlemler kuaföre ihtiyaç kalmadan rahatlıkla yapılabiliyor. Tam dolu bataryayla 100 dk’ya kadar çalışma potansiyeline sahip olan cihaz beş dakikalık şarj ile bir tıraşı tamamlayabilme özelliğine sahip. Ayrıca cihaz su geçirmez özelliği ile yıkanabilir özelliğe sahip.

Cihazı kullananlar her türlü kullanımlarda memnuniyetlerini belirtiyorlar. Cihaz performans açısından, görsel ve estetik açıdan oldukça doyurucu ve pratik kullanım için oldukça uygun.

Bu tıraş makinesini kişisel olarak test etme fırsatı bulamasam da Braun markasının kalitesine ve performansına güveniyorum, kullananların yorumları da bunu doğruluyor.

Yopigo YP 6171 Saç & Sakal Şekillendirici Tıraş Makinesi Erkek Bakım Seti 5 in 1 Ultimate

Yopigo Yp 6171 Saç & Sakal Şekillendirici Tıraş Makinesi Erkek Bakım Seti 5 In 1 Ultimate

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Yok
 • Pil Ömrü: 80 dk
 • Şarj Süresi: 6 saat

Yopigo YP 6171 Saç & Sakal Şekillendirici Tıraş Makinesi Erkek Bakım Seti 5 in 1 Ultimate farklı başlıklara sahip olması ile çok amaçlı ve pratik bir kullanım sunar. Kablosuz kullanım imkanı sunan bu tıraş makinesi ile dilediğiniz yerde kişisel bakımınızı yapabilirsiniz. Sahip olduğu 39 farklı uzunluk ayarı ile istediğiniz modelde saç ve sakal görünümünü elde edebilirsiniz. Suya tutularak temizlenebilen bu tıraş makinesi paslanmaz bıçakları ve sağlam dış malzemesi ile uzun ömürlü bir kullanım sunar. 80 dakika kesintisiz çalışma imkanı sunan Yopigo YP 6171 Saç & Sakal Şekillendirici Tıraş Makinesi Erkek Bakım Seti 5 in 1 Ultimate şarj durumu göstergesi sayesinde sizi yarı yolda bırakmaz.

Yopigo YP 6171 Saç & Sakal Şekillendirici Tıraş Makinesi Erkek Bakım Seti 5 in 1 Ultimate kullananlar tarafından fiyat-performans ürünü şeklinde yorumlanıyor. Hızlı şarj olan ve saç, sakal şekillendirme konusunda beklentiyi karşılayan bu tıraş makinesi çok iyi bir kaliteye sahip değil ama performansı yeterli.

Döner Başlıklı Tıraş Makineleri

Döner Başlıklı Tıraş Makinesi

Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

 • Saç Kesimi: Yok
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 30 dk
 • Şarj Süresi: 8 saat

Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi döner başlıklı özelliği ile zor kesilen kılların temizlenmesinde ciddi kolaylık sağlıyor. Son derece şık tasarımıyla kullanıcıların ilgisini çeken makine tam dolu batarya ile 30 dk boyunca sağlıklı bir kullanım sağlıyor. Bataryanın dolma süresi ise 8 saat. Tıraş makinesi tamamen yıkanabilme özelliği sayesinde de kullanıcılara kolay temizlenebilme olanağı sunuyor. Ayrıca ıslak ciltler için kullanımda da tercih edilen makine kutusu içinde favori düzeltme ve sakal inceltme için ayrı başlıklar bulunuyor.

Cihazı kullananlar ters çıkan sakalların bu makine ile kolaylıkla tıraş edilebildiğini belirtiyorlar. Bunun yanında performans ve kullanım kolaylığı bakımından da oldukça tercih ediliyor.

Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi

 • Saç Kesimi: Yok
 • Islak/Kuru Kullanım: Var
 • Pil Ömrü: 40 dk
 • Şarj Süresi: 8 saat

Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi üç adet döner başlığa sahip. Bununla birlikte üç adet de tıraş bıçağına sahip olan tıraş makinesi bu sayede her türlü sakal kesme ve inceltme işlemlerinde kolaylık sağlayabiliyor. Döner başlıkları sayesinde özellikle ters çıkan sakalların kesilmesinde kolaylık sağlayan cihaz yıkanabilir özelliği sayesinde de kolaylıkla temizlenebiliyor. Tam dolu batarya ile 40 dakika kesintisiz tıraş sunan bu cihazın şarj süresi ise 8 saattir. Yüz bölgesinde hassas işçilik gerektiren tıraşlar için de kullanılabiliyor.

Ürünü kullananlar performans ve şıklık bakımından ürünü tercih ediyorlar. Bazı kullanıcılar sık sakalların kesiminde cihazın performansının düşük olduğu konusunu dile getiriyorlar. Ayrıca cihazın başlığının sabit olması da diğer bir handikap olarak göze çarpıyor.

Kablolu Tıraş Makineleri

Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi

Moser 1400 Pro Saç Kesme - Sakal - Bıyık Kesim Tıraş Makinesi

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Yok

Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi özel çelikten üretilmiş yapısıyla öne çıkıyor. Güçlü performansı ve sessiz çalışma özelliği ile kullanıcıların tercihleri arasında bulunan makine bir adet kalın tarak başlığı ve temizlik tarağı ile birlikte kullanıma sunuluyor. Kablolu çalışma özelliği olan makinenin temizleme işlemlerinden önce kapalı konuma getirilerek kablonun prizden çıkarılması gerekiyor. Cihaz sadece kuru bez veya temizleme tarağı ile temizlenmelidir. Islak kullanımlardan ve su ile temizlemeden kaçınmak gerekiyor. Bu özellikleriyle saç ve sakal kesme işlemlerinde yüksek performans sağlayan cihaz sıça tercih edilebiliyor.

Ürünün oldukça kullanışlı olması ve her türlü ihtiyaca cevap verebilmesi kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli noktası. Bununla birlikte bütün kullananlar ürün hakkında memnuniyetlerini belirtiyorlar.

Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair

Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Var

Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair kablolu kullanılan makineler arasında hem şıklığı hem de performansı açısından öne çıkıyor. Şarjsız kullanım yapılabilen makine ile saç ve sakal kesimi rahatlıkla yapılabiliyor. Islak ve kuru ciltlerde de kullanım kolaylığı sağlayan makine ile özel kesim ve istediğiniz saç veya sakal uzunluğuna rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Temizlik konusunda da kullanıcılara kolaylık sağlayan makine yıkanabilir bıçakları sayesinde kolaylıkla temizlenebiliyor.

Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen makine kirli sakal kesimlerinde de oldukça etkili olduğu belirtiliyor. Ayrıca çoğu kullanıcı ürünün kaliteli ve performans açısından da benzersiz olduğunu belirtiyor.

Moser Opal Pro Saç Sakal Kesme Makinesi

Moser Opal Pro Saç Sakal Kesme Makinesi

 • Saç Kesimi: Var
 • Islak/Kuru Kullanım: Yok

Moser Opal Pro Saç Sakal Kesme Makinesi ergonomik tasarımı ve hem saç kesiminde hem de sakal kesiminde rahatlıkla kullanılmasıyla öne çıkıyor. 230 V enerji gücüne sahip olan makine kablolu özelliğiyle etkili bir performans sağlıyor. Uzunluk için ayarlanabilir bıçakları ve dört farklı tarak başlığı sayesinde saç veya sakalı istenilen uzunlukta kesmek mümkün olabiliyor. Temizliği kutunun içinde bulunan temizlik tarağıyla yapılan makine farklı kesim açılarında sağlıklı bir kesim işlemi sağlayarak kullanıcılara her açıdan rahat bir kullanım sağlıyor.

Kimi kullanıcılar makinenin hemen her şeyinden memnun kalırken bazı kullanıcılar ise makinenin güçsüz çalıştığı ve zorlu saçlarda tıkandığını belirtiyorlar. Ayrıca tasarım bakımından da kullanıcılardan farklı yorumlar yapılıyor.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Tıraş Makinesi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar daha ziyade tıraş makinesi tercihlerini ucuz ve hesaplı modellerden yanan kullanıyorlar. Bunun yanında sakal ve saç yapısına göre bilinçli olarak makine tercihi yapan da oldukça fazla. Bununla birlikte tıraş makinesi alırken hesaplı olmasının yanında birkaç kritere daha dikkat etmekte fayda var.

Döner Başlıklı mı? Klasik Bıçaklı mı?

Bunlardan ilki tıraş makinesinin düz bıçaklı mı yoksa döner başlıklı mı olduğu? Düz bıçaklı yani ileri geri hareket ederek sakalların kesilmesini sağlayan makineler genel olarak sakal yapısının düz olduğu kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Yuvarlak başlıklı makineler ise sakal düzeni daha karışık ve sakalın kesim yönünün farklılık gösterdiği kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bıçakların farklı yönlü çalıştığı döner başlıklı makineler karışık sakallar için daha kullanışlı oluyor.

Döner Başlıklı mı? Klasik Bıçaklı mı?

Şarjlı Modeller mi? Elektrikli Modeller mi?

Diğer önemli bir nokta makinelerin şarjlı mı elektrikli mi olacağıdır. Elektrikli tıraş makineleri her zaman kullanılmaya hazırdır, tek ihtiyacınız olan bir güç kaynağı olacaktır, şarjlı tıraş makineleri ise herhangi güç kaynağına ihtiyaç duymadan her yerde kullanılabilir, bu özelliği ile bir çok model duşun içinde de güvenle kullanilabilir ve bununla birlikte şarjlı makineler seyahatlerde daha kullanışlıdır. Elektrikli tıraş makinelerinin şarjlı modellere göre öne çıkan özelliği ise daha uzun yıllar boyunca batarya değiştirmeye gerek kalmadan, gücü azalmadan ilk günkü gibi çalısmaya devam edebilmesidir. Şarjlı makinelerde de dikkat edilmesi gereken nokta cihaz şarja takılıyken kullanılıp kullanılmasıdır. Bununla birlikte her gün tıraş olma ihtiyacı hissedenler için şarjı uzun süre giden makineler ya da elektrikli makineler tercih edilebilir.

Islak ve Kuru Kullanım Farkları

Tıraş makinesi tercihinde bir diğer önemli faktör ise ıslak ve kuru tıraş yapabilen makinelerdir. Genellikle ciltleri hassas olan kişiler cildini ıslatarak tıraş oluyorlar ve bu nedenle ıslak yüzeyde tıraş yapabilen makinelere ihtiyaç duyuyorlar. Cilt hassasiyeti bulunmayanlar ise kuru şekilde tıraş yapan makineleri tercih edebiliyorlar.

En iyi tıraş makinesi

Ergonomisi

Yeni nesil tıraş makineleri oldukça kullanışlı, küçük ve kibar boyutlarda kullanıcının hemen her yerde yanında taşıyacağı şekilde üretiliyor. Ayrıca çevre hassasiyeti gözetilerek makine üretiminde kullanılan malzemeler insan sağlığını tehdit etmeyen çevre dostu ürünlerden oluşuyor. Genel olarak bir tıraş makinesi setinde cihazın kendisi, şarj kablosu, farklı özelliklerde ve markaya göre değişik sayılarda tıraş bıçağı ve yine farklı sayılarda sakal boyutu ayarlama aparatı yer alıyor. Bu parçaların tamamı veya daha fazlası marka ve modellere göre değişebiliyor.

Tıraş makinesinin temizlenmesi de setin içinden çıkan temizlik aparatıyla yapılabiliyor. Bununla birlikte çoğu tıraş makinesi parçaları kolayca sökülüp takılabilen şekilde yapılıyor. Bu ise makinenin temizlenmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Temizlikte dikkat edilmesi gereken nokta su hassasiyeti olan makinelerin kesinlikle su kullanılarak temizlenmemesi gerektiğidir.

Farklı Başlıklarının Olması

Tıraş makineleri her türlü tıraş ihtiyacına cevap verebilmek adına farklı başlıklarla üretiliyor. Firmalar kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilmek ayrıca bir tıraş makinesinin hem sakal tıraşı için hem bıyık düzeltme için hem de saç tıraşı için kullanışlı olmasını sağlayan başlıkları ayrı ayrı üreterek kullanıcıların kullanımına sunuyorlar. Kuaför salonlarında bulunan cihazların büyük çoğunluğu saç tıraşı için üretilen makineler olsa da başlıkları değiştirilerek bıyık düzeltme sakal kısaltma gibi farklı fonksiyonlar için de kullanılabiliyorlar.

Tıraş makinesi tercihi yapacak olanlar için cihazın başlıkları ciddi bir önem arz ediyor. Saç ve sakal bakımına oldukça dikkat eden kimi kullanıcılar sakallarının istenilen uzunlukta kalması, cildinin tahriş olmaması, kuru veya ıslak ciltle sakal tıraşı olma gerekliliği gibi konularda tıraş makinesinin oldukça kullanışlı olmasını tercih ediyorlar. Bu sayede hemen her an tıraş olabilme olanağına sahip olabiliyorlar ve saç sakal modelleri de tıraş makinelerinin performanslarına bağlı oluyor.

Tiras Makinesi Berber

Tıraş Makinesine Sahip Olmanın Avantajları

Tıraş makineleri günümüzde özellikle erkekler için bir ihtiyaçtır. Uzayan sakalların kesilmesinde veya saçların tıraş edilmesinde kullanılan tıraş makineleri ayrıca estetik kaygıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Kimi insanlar tıraş konusunda jilet ve köpüğü tercih ederken hem kullanımının kolay olması hem de saç sakal uzunluğunun istenilen seviyede ayarlanması bakımından tıraş makinesi sahibi olmakta fayda var. Bununla birlikte tıraş makineleri küçük ve şık boyutlarıyla hemen her yerde kullanım kolaylığı sağlayabiliyorlar.

Makine tercihi yapılırken sakal yapısına, saç veya sakal kesim ihtiyacına göre tercih yapılması da makine kullanımının avantajlarını artırıyor. Bir diğer avantajı da her sabah işe çıkarken en hızlı şekilde tıraş olabilmenin yolu da tıraş makinesi sahibi olmaktan geçiyor. Yine tıraş makinesi sahibi olmanın avantajlarından biri de cildi hassas olan kimselerin jiletin cilde verdiği zararın önüne geçmek için tıraş makinesi kullanıyor olmasıdır.

Sonuç

Hemen her alanda olduğu gibi erkeklerin sıkça kullandığı tıraş makinesi cihazlarında da her geçen gün yepyeni modeller ve fırsatlar ortaya çıkıyor. Piyasada bu kadar modelin ortaya çıkması ister istemez kullanıcılar tarafından hangi makinenin tercih edilmesi gerektiğini zorlaştırıyor. Nitelikli bir makineye sahip olmak isteyen birçok kullanıcı ciddi bir araştırma içerisine girerek saç veya sakal yapısına en uygun makineyi tercih etmeye çalışıyor. Bu tercihlerinde doğal olarak makinelerin hesaplı olmasını da göz ardı etmiyor.

Yazımızda anlatmaya çalıştığımız tıraş makinelerinin kullanımları, tercih edilme sebepleri ve piyasada en çok tercih edilen makinelerden yaptığımız ürün açıklamaları sadece bu konuda bilinçli bir kitle oluşmasını sağlamak. Bu bağlamda tıraş makinesi alırken hangi kriterlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir