Teknoloji

En İyi Saç ve Sakal Tıraş Makinesi Tavsiyesi: Detaylı İncelemeler ve Yorumlar

Cilt temizliği ve hijyeni için özellikle erkek kullanıcılar için oldukça önemli olan tıraş makineleri, genellikle 15 yaş ile 60 yaş arasında sıklıkla kullanılıyor. Sakal ve bıyık düzeltme bunun yanında berber salonlarında saç tıraşı için de kullanılan makineler daha düzgün ve estetik bir yüz yapısına sahip olmak, modern bir görünüm kazanmak için önemli bir ihtiyaç.

Günümüz piyasasında birçok tıraş makinesi mevcut. Bunlardan bazıları kablolu, bazıları şarjlı, bazıları ise pil ile çalışıyor. Saç ve sakal tıraşında etkili olan ve kullanıcıları memnun eden makineler ise birçok marka tarafından özel olarak üretiliyor. Bununla birlikte kullanılan tıraş makinelerinin cilt sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir hasar bırakmaması ve cildi tahriş etmemesi de oldukça önemli.

Bütün bu durumları dikkate alan firmalar kullanıcılara en kaliteli ve en sağlıklı makineyi sunmak amacıyla ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıyorlar. Tercih edilecek makine sayısının marka ve model özelinde oldukça fazla olması kullanıcıları da tercih konusunda kararsız bırakabiliyor. Bu yüzden yazımızda tıraş makinelerinin etkilerine ve hangi markaların tercih edilmesi gerektiğine değinmeye çalışacağız.

Tıraş Makinesi Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar daha ziyade tıraş makinesi tercihlerini ucuz ve hesaplı modellerden yanan kullanıyorlar. Bunun yanında sakal ve saç yapısına göre bilinçli olarak makine tercihi yapan da oldukça fazla. Bununla birlikte tıraş makinesi alırken hesaplı olmasının yanında birkaç kritere daha dikkat etmekte fayda var.

Döner Başlıklı mı? Klasik Bıçaklı mı?

Bunlardan ilki tıraş makinesinin düz bıçaklı mı yoksa döner başlıklı mı olduğu? Düz bıçaklı yani ileri geri hareket ederek sakalların kesilmesini sağlayan makineler genel olarak sakal yapısının düz olduğu kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Yuvarlak başlıklı makineler ise sakal düzeni daha karışık ve sakalın kesim yönünün farklılık gösterdiği kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bıçakların farklı yönlü çalıştığı döner başlıklı makineler karışık sakallar için daha kullanışlı oluyor.

Şarjlı Modeller mi? Pilli Modeller mi?

Diğer önemli bir nokta makinelerin pilli mi şarjlı mı olacağıdır. Pilli şarj makinelerinde ısınma şarjlı makinelere göre daha az oluyor. O yüzden tercih edilebilir ancak devamlı pil ihtiyacı canınızı sıkabilir. Şarjlı makinelerde ise fazla ısınma problemi yanında başka bir problem gözükmüyor. Bu yüzden tercihlerde değerlendirilebilir. Ancak şarjlı makinelerde de dikkat edilmesi gereken nokta cihaz şarja takılıyken kullanılıp kullanılmasıdır. Eğer şarj halindeyken cihaz kullanılamıyorsa acil durumlarda beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte her gün tıraş olma ihtiyacı hissedenler için şarjı uzun süre giden makineler tercih edilebilir.

Islak ve Kuru Kullanım Farkları

Tıraş makinesi tercihinde bir diğer önemli faktör ise ıslak ve kuru tıraş yapabilen makinelerdir. Genellikle ciltleri hassas olan kişiler cildini ıslatarak tıraş oluyorlar ve bu nedenle ıslak yüzeyde tıraş yapabilen makinelere ihtiyaç duyuyorlar. Cilt hassasiyeti bulunmayanlar ise kuru şekilde tıraş yapan makineleri tercih edebiliyorlar.

Ergonomisi

Yeni nesil tıraş makineleri oldukça kullanışlı, küçük ve kibar boyutlarda kullanıcının hemen her yerde yanında taşıyacağı şekilde üretiliyor. Ayrıca çevre hassasiyeti gözetilerek makine üretiminde kullanılan malzemeler insan sağlığını tehdit etmeyen çevre dostu ürünlerden oluşuyor. Genel olarak bir tıraş makinesi setinde cihazın kendisi, şarj kablosu, farklı özelliklerde ve markaya göre değişik sayılarda tıraş bıçağı ve yine farklı sayılarda sakal boyutu ayarlama aparatı yer alıyor. Bu parçaların tamamı veya daha fazlası marka ve modellere göre değişebiliyor.

Tıraş makinesinin temizlenmesi de setin içinden çıkan temizlik aparatıyla yapılabiliyor. Bununla birlikte çoğu tıraş makinesi parçaları kolayca sökülüp takılabilen şekilde yapılıyor. Bu ise makinenin temizlenmesinde büyük kolaylık sağlıyor. Temizlikte dikkat edilmesi gereken nokta su hassasiyeti olan makinelerin kesinlikle su kullanılarak temizlenmemesi gerektiğidir.

Farklı Başlıklarının Olması

Tıraş makineleri her türlü tıraş ihtiyacına cevap verebilmek adına farklı başlıklarla üretiliyor. Firmalar kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilmek ayrıca bir tıraş makinesinin hem sakal tıraşı için hem bıyık düzeltme için hem de saç tıraşı için kullanışlı olmasını sağlayan başlıkları ayrı ayrı üreterek kullanıcıların kullanımına sunuyorlar. Kuaför salonlarında bulunan cihazların büyük çoğunluğu saç tıraşı için üretilen makineler olsa da başlıkları değiştirilerek bıyık düzeltme sakal kısaltma gibi farklı fonksiyonlar için de kullanılabiliyorlar.

Tıraş makinesi tercihi yapacak olanlar için cihazın başlıkları ciddi bir önem arz ediyor. Saç ve sakal bakımına oldukça dikkat eden kimi kullanıcılar sakallarının istenilen uzunlukta kalması, cildinin tahriş olmaması, kuru veya ıslak ciltle sakal tıraşı olma gerekliliği gibi konularda tıraş makinesinin oldukça kullanışlı olmasını tercih ediyorlar. Bu sayede hemen her an tıraş olabilme olanağına sahip olabiliyorlar ve saç sakal modelleri de tıraş makinelerinin performanslarına bağlı oluyor.

En İyi Tıraş Makineleri

Tıraş makinesi tercih edilirken ciddi araştırma yapan kullanıcılar kendilerince en iyi ve en hesaplı olduklarına inandıkları modelleri seçiyorlar. Bununla birlikte her firma kendi ürettiği cihazın en iyisi olduğu iddiasıyla piyasaya çıkıyor. Bu yüzden kullanıcılar tıraş makinesi tercihlerinde ciddi araştırmalar yaparak en uygun olanını tercih etmeye çalışıyorlar. Aslında kişinin ihtiyacını en iyi şekilde gören ve herhangi bir aksaklığa mahal vermeyen cihazlar o kişi için en iyisi olarak tanımlanabilir. Ancak piyasa genelinde gerçekten tıraş konusunda oldukça iyi olan bazı marka ve modellerini sizlere tanıtmak istiyoruz. Beklentimiz sadece bu konuda bilgi sahibi olup tıraş makinesi tercihinde bilinçli bir tüketici olmanızı sağlamak.

Kablosuz Tıraş Makineleri

Powertec Tr658 Tıraş Makinesi İncelemesi


Powertec Tr658 Tıraş makinesi en kullanışlı ve tercih edilen makineler arasında yer alıyor. Enseyi estetik bir şekilde düzeltme ve sıfıra en yakın kesebilme özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bununla birlikte 90 dk. boyunca aralıksız çalma performansı sunabilen tıraş makinesi kablosuz ve pilli bir üründür. Ayrıca ıslak ciltlerde kolaylıkla tıraş yapabilme yeteneğine sahip olan makine estetik yapısıyla da öne çıkıyor. Bununla birlikte sadece sakal kesimi için değil vücuttaki diğer kılların temizlenmesinde de rahatlıkla kullanılabilir.

Cihazı kullananların da tavsiye ettiği makinenin şarjının oldukça uzun gittiği belirtiliyor. Bununla birlikte bıçaklarının ağır olması ve makinenin fazla ses çıkarması konusunda değerlendirme yapanlar da bulunuyor.

Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti İncelemesi


Fakir Ultracare Pro All in One Erkek Bakım Kiti 60 dk’ya kadar kablosuz kullanma olanağı sunuyor. Bunun yanında şık tasarımı ve pratik kullanımıyla ön plana çıkıyor. Tıraş bakım seti olarak kullanılan ürün içerisinde 6 adet tıraş başlığı bulunuyor ve bu başlıkların her biri farklı tıraş şekillerinde ve farklı bölgeleri kolaylıkla tıraş ekmekte kolaylıkla kullanılabiliyor. Sakal kesmenin haricinde saç ve ense düzeltmede de kullanılan bakım kiti kuru ve ıslak cilt farketmeksizin her ciltte rahatlıkla kullanılabiliyor.

Bakım kitinin şarjlı bir şekilde kullanım süresi 100 dk. Bunun yanında şarj olma süresi ise 1 saat olarak belirtiliyor.

Ürünü kullananlar genellikle memnuniyetlerini belirtiyorlar. Ürünün kaliteli, şık ve kullanışlı olması en büyük tercih sebeplerinden. Bazı kullanıcılar ise ürünün bataryası boşken şarja takıldığında hemen çalışmadığını en az 5 dk kadar beklemek zorunda olduğunu belirtiyor.

Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti İncelemesi


Philips Multigroom 3000 Serisi Mg3710/15 6’sı 1 Arada Erkek Bakım Seti kablosuz kullanılan tıraş makineleri kategorisinde değerlendiriliyor. Islak ciltlerde güvenle kullanım sağlayan bakım seti özellikle sakal tıraşlarında kullanım pratikliği ve ciddi kolaylık sağlıyor. Dolu bataryayla bir saate kadar kullanım sağlanabilen bakım seti içerisinde 6 adet farklı tıraş başlığı bulunuyor. Bu başlıkların her biri tıraş edilecek bölgede istenilen seviyede kısaltma sağlayabiliyor.

Tıraş bakım setini kullananlar ürünün gayet kullanışlı olduğunu belirtiyor. Kimi kullanıcılar sakalları tam olarak tıraş etmediğini ancak kirli sakal bırakmak için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Yine bazı kullanıcılar da cihazla sadece sakal kesilebileceği saç kesmeye cihazın gücünün yetmeyeceğini belirtiyorlar. Ayrıca açma kapama düğmesinin sert olduğunu belirtenler de bulunuyor.

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti İncelemesi

GoldMaster GM-8104 Tarz 9 in 1 Erkek Bakım Seti kablosuz kullanma özelliğiyle hemen her yerde tıraş olabilme kolaylığı sağlıyor. Ergonomik tasarımı, hızlı şarj özelliği ve tam dolu batarya ile bir saate kadar kullanım sağlayan yapısıyla en çok tercih edilen makinelerden biri. Bakım seti içerisinde saç kısaltma başlıkları ve sakal şekil verme başlıkları olmak üzere toplamda 6 adet başlık bulunuyor. Bunun yanında burun ve kulak kılları için de başlık barındıran bakım seti paslanmaz çelik başlığıyla uzun ömürlü bir kullanım sağlayabiliyor.

Ürünü tercih eden kullanıcılar sakal kesme işlemlerinde oldukça kullanışlı olduğunu ve ayrıca saç kesme işlemlerinde de rahatlıkla kullanıldığını belirtiyorlar. Bazı kullanıcılar ise cihazı kullanırken bazen bıçakların kesmediğini belirtiyorlar.

Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi İncelemesi


Philips Oneblade Qp2510/11 Hibrit Düzeltici Ve Tıraş Makinesi genel olarak sadece sakallar için kullanılabiliyor. Kablosuz kullanım özelliğine sahip olan cihaz ıslak ve kuru ciltlerde farketmeden rahatlıkla kullanılabiliyor. Toplam kullanım süresi dolu bataryayla 35 dk olan cihazın tam şarj süresi ise 6 saat. Bütün bu özellikleriyle birlikte diğer cihazlara göre biraz daha uygun fiyatlı olan ürün hesaplı tıraş makinesi arayanları tarafından tercih edilebiliyor.

Tıraş makinesini kullananlar kullanım pratikliğinden ve performasından oldukça memnun. Ancak ürün başlıklarının sık sık değişmesinin gerektiği ve bunun da ürünün en olumsuz yanı olduğunu belirtenler bulunuyor.

Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti(Saç & Sakal Kesme) İncelemesi


Braun MGK 5280 Erkek Bakım Kiti kullanıcılara oldukça alternatifli bir kullanım sunuyor. Bakım kitinin içindeki başlıklarla sakal kesmenin yanında, saç, bıyık ve diğer vücut kılları da rahatlıkla tıraş edilebiliyor. Bakım kitinin birçok fonksiyonu bulunuyor. Bakım kitinin içindeki aparatlar sayesinde sakal şekillendirme, vücut bakımı, saç kesme ve ense düzeltme gibi işlemler kuaföre ihtiyaç kalmadan rahatlıkla yapılabiliyor. Tam dolu bataryayla 100 dk’ya kadar çalışma potansiyeline sahip olan cihaz beş dakikalık şarj ile bir tıraşı tamamlayabilme özelliğine sahip. Ayrıca cihaz su geçirmez özelliği ile yıkanabilir özelliğe sahip.

Cihazı kullananlar her türlü kullanımlarda memnuniyetlerini belirtiyorlar. Cihaz performans açısından, görsel ve estetik açıdan oldukça doyurucu ve pratik kullanım için oldukça uygun.

Döner Başlıklı Tıraş Makineleri

Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi İncelemesi


Philips 5000 Serisi S5050/06 Islak Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi döner başlıklı özelliği ile zor kesilen kılların temizlenmesinde ciddi kolaylık sağlıyor. Son derece şık tasarımıyla kullanıcıların ilgisini çeken makine tam dolu batarya ile 30 dk boyunca sağlıklı bir kullanım sağlıyor. Bataryanın dolma süresi ise 8 saat. Tıraş makinesi tamamen yıkanabilme özelliği sayesinde de kullanıcılara kolay temizlenebilme olanağı sunuyor. Ayrıca ıslak ciltler için kullanımda da tercih edilen makine kutusu içinde favori düzeltme ve sakal inceltme için ayrı başlıklar bulunuyor.

Cihazı kullananlar ters çıkan sakalların bu makine ile kolaylıkla tıraş edilebildiğini belirtiyorlar. Bunun yanında performans ve kullanım kolaylığı bakımından da oldukça tercih ediliyor.

Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi İncelemesi


Philips S1223/41 3 Oynar Başlıklı Islak & Kuru Şarjlı Tıraş Makinesi üç adet döner başlığa sahip. Bununla birlikte üç adet de tıraş bıçağına sahip olan tıraş makinesi bu sayede her türlü sakal kesme ve inceltme işlemlerinde kolaylık sağlayabiliyor. Döner başlıkları sayesinde özellikle ters çıkan sakalların kesilmesinde kolaylık sağlayan cihaz yıkanabilir özelliği sayesinde de kolaylıkla temizlenebiliyor. Şarj süresi 8 saat olan cihaz yüz bölgesinde hassas tıraşlar için de kullanılabiliyor.

Ürünü kullananlar performans ve şıklık bakımından ürünü tercih ediyorlar. Bazı kullanıcılar sık sakalların kesiminde cihazın performansının düşük olduğu konusunu dile getiriyorlar. Ayrıca cihazın başlığının sabit olması da diğer bir handikap olarak göze çarpıyor.

Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi İncelemesi


Moser 1400 Pro Saç Kesme – Sakal – Bıyık Kesim Tıraş Makinesi özel çelikten üretilmiş yapısıyla öne çıkıyor. Güçlü performansı ve sessiz çalışma özelliği ile kullanıcıların tercihleri arasında bulunan makine bir adet kalın tarak başlığı ve temizlik tarağı ile birlikte kullanıma sunuluyor. Kablolu çalışma özelliği olan makinenin temizleme işlemlerinden önce kapalı konuma getirilerek kablonun prizden çıkarılması gerekiyor. Cihaz sadece kuru bez veya temizleme tarağı ile temizlenmelidir. Islak kullanımlardan ve su ile temizlemeden kaçınmak gerekiyor. Bu özellikleriyle saç ve sakal kesme işlemlerinde yüksek performans sağlayan cihaz sıça tercih edilebiliyor.

Ürünün oldukça kullanışlı olması ve her türlü ihtiyaca cevap verebilmesi kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli noktası. Bununla birlikte bütün kullananlar ürün hakkında memnuniyetlerini belirtiyorlar.

Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair İncelemesi


Rowenta ROW TN9300 Airforce Ultimate Vacuum Hair kablolu kullanılan makineler arasında hem şıklığı hem de performansı açısından öne çıkıyor. Şarjsız kullanım yapılabilen makine ile saç ve sakal kesimi rahatlıkla yapılabiliyor. Islak ve kuru ciltlerde de kullanım kolaylığı sağlayan makine ile özel kesim ve istediğiniz saç veya sakal uzunluğuna rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Temizlik konusunda da kullanıcılara kolaylık sağlayan makine yıkanabilir bıçakları sayesinde kolaylıkla temizlenebiliyor.

Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen makine kirli sakal kesimlerinde de oldukça etkili olduğu belirtiliyor. Ayrıca çoğu kullanıcı ürünün kaliteli ve performans açısından da benzersiz olduğunu belirtiyor.

Moser Opal Pro Saç Sakal Kesme Makinesi İncelemesi


Moser Opal Pro Saç Sakal Kesme Makinesi ergonomik tasarımı ve hem saç kesiminde hem de sakal kesiminde rahatlıkla kullanılmasıyla öne çıkıyor. 230 V enerji gücüne sahip olan makine kablolu özelliğiyle etkili bir performans sağlıyor. Uzunluk için ayarlanabilir bıçakları ve dört farklı tarak başlığı sayesinde saç veya sakalı istenilen uzunlukta kesmek mümkün olabiliyor. Temizliği kutunun içinde bulunan temizlik tarağıyla yapılan makine farklı kesim açılarında sağlıklı bir kesim işlemi sağlayarak kullanıcılara her açıdan rahat bir kullanım sağlıyor.

Kimi kullanıcılar makinenin hemen her şeyinden memnun kalırken bazı kullanıcılar ise makinenin güçsüz çalıştığı ve zorlu saçlarda tıkandığını belirtiyorlar. Ayrıca tasarım bakımından da kullanıcılardan farklı yorumlar yapılıyor.

Tıraş Makinesine Sahip Olmanın Avantajları

Tıraş makineleri günümüzde özellikle erkekler için bir ihtiyaçtır. Uzayan sakalların kesilmesinde veya saçların tıraş edilmesinde kullanılan tıraş makineleri ayrıca estetik kaygıyla da sıklıkla tercih ediliyor. Kimi insanlar tıraş konusunda jilet ve köpüğü tercih ederken hem kullanımının kolay olması hem de saç sakal uzunluğunun istenilen seviyede ayarlanması bakımından tıraş makinesi sahibi olmakta fayda var. Bununla birlikte tıraş makineleri küçük ve şık boyutlarıyla hemen her yerde kullanım kolaylığı sağlayabiliyorlar.

Makine tercihi yapılırken sakal yapısına, saç veya sakal kesim ihtiyacına göre tercih yapılması da makine kullanımının avantajlarını artırıyor. Bir diğer avantajı da her sabah işe çıkarken en hızlı şekilde tıraş olabilmenin yolu da tıraş makinesi sahibi olmaktan geçiyor. Yine tıraş makinesi sahibi olmanın avantajlarından biri de cildi hassas olan kimselerin jiletin cilde verdiği zararın önüne geçmek için tıraş makinesi kullanıyor olmasıdır.

Sonuç

Hemen her alanda olduğu gibi erkeklerin sıkça kullandığı tıraş makinesi cihazlarında da her geçen gün yepyeni modeller ve fırsatlar ortaya çıkıyor. Piyasada bu kadar modelin ortaya çıkması ister istemez kullanıcılar tarafından hangi makinenin tercih edilmesi gerektiğini zorlaştırıyor. Nitelikli bir makineye sahip olmak isteyen birçok kullanıcı ciddi bir araştırma içerisine girerek saç veya sakal yapısına en uygun makineyi tercih etmeye çalışıyor. Bu tercihlerinde doğal olarak makinelerin hesaplı olmasını da göz ardı etmiyor.

Yazımızda anlatmaya çalıştığımız tıraş makinelerinin kullanımları, tercih edilme sebepleri ve piyasada en çok tercih edilen makinelerden yaptığımız ürün açıklamaları sadece bu konuda bilinçli bir kitle oluşmasını sağlamak. Bu bağlamda tıraş makinesi alırken hangi kriterlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Tepkiniz nedir?

Harika
0
Aşık oldum
0
Emin değilim
0
Aptalca
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 %