2022 Yılı İçin En İyi Epilasyon Aleti Hangisidir: Tavsiyeler ve Kullanıcı Yorumları

Bazen sırf istenmeyen tüyleriniz yüzünden pantolon giymek zorunda kalıyor musunuz? Bu, çoğu kadının başına gelen can sıkıcı bir durumdur. Güzelliğine düşkün ve bakım rutinlerini önemseyen kadınlar için istenmeyen tüyler adeta kabus olabilir. Hele de traşlama yöntemi ya da tüy dökücü krem kullananlar için tüylerin yeniden çıkması an meselesidir. Hem uğraştırıcı hem de cildi tahriş edici etkileri olan traşlama ne yazık ki istenmeyen tüylerle baş etme konusunda hiç de başarılı değildir. Ağda yöntemi tüylerin çok geç çıkmasını sağlasa ve kökten alsa da verdiği acı tartışılmazdır. Epilasyon ise kadınların güzellik merkezlerine gitmesine gerek kalmadan, evde istenmeyen tüylerinden kurtulması için ideal bir yöntemdir. Tüyleri kökünden çekerek temizleyen epilatörler kısa sürede sizlere pürüzsüz bir cilt sunar. Ayrıca acı yaşama ve tahriş durumu ise neredeyse hiç olmaz. Özellikle de son zamanlarda üretilen epilatörler acıyı tamamen azaltıcı detaylarıyla ön plana çıkar.

En hızlı tüy alma performansı: Philips BRE720/05 Epilatör
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Epilatör Nedir

Epilatör Nedir?

Vücuttaki istenmeyen tüylerin kökten çekilerek uzaklaştırılmasına yarayan cihazlara denir. Bu mucizevi cihazlar pek çok cımbızın elektrikli bir makine haline getirilmiş halidir. Ancak pilli çalışanları da vardır. Kablolu olan modeller fişe takılı şekilde kullanılırken, şarjlı olanlar kablosuz şekilde kullanılır. Epilatörlerin döner diskleri vardır. Döner diskler sayesinde tüyleriniz kökünden alınır ve cildiniz 3 haftaya kadar pürüzsüzsüzlüğünü korur. Böylece tatile çıkmadan önce epilatör ile tüylerinizden kurtulursanız günlerce rahat eder, traşlama ile de uğraşmazsınız. Epilatör cihazlarının kuru ya da duşta kullanılabilen modelleri mevcuttur. Her epilatör cihazının başlığında yer alan cımbız sayısı farklıdır. Ne kadar fazla cımbız bulunuyorsa tüy alma işleminiz o kadar hızlı ilerleyecektir. Çok hızlı şekilde dönen bu cımbızlar sürekli olarak tüyleri çeker ve kökünden alır. Epilatör ile lazer epilasyon cihazları birbirine karıştırılmamalıdır. Epilatörler tüyleri kalıcı şekilde yok etmez. Sadece geçici bir pürüzsüzlük sunar ve rahat bir yöntemdir. Ancak lazer epilasyon cihazları tüyleri kalıcı şekilde yok etmeyi hedefler. Lazer epilasyon cihazlarını da ayrı bir şekilde inceleyeceğiz ama biz şimdi epilatörleri ele almak istiyoruz:)

Epilasyon Aleti Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon Aleti Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilatör denilince akla sadece tüyleri alan bir cihaz gelse de aslında durum pek de öyle değildir. Epilasyon cihazlarının öyle farklı özellikleri vardır ki tercih yaparken mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Epilasyon cihazınızı duşta da kullanmak istiyor musunuz, kablolu mu yoksa şarjlı mı olsun, hassas cilt yapısına mı sahipsiniz? İşte bunun gibi pek çok sorunun cevabı epilatör seçiminde size yol gösterecek olan noktalardır. Ayrıca bütçeniz de satın alacağınız ürün konusunda önemli bir etkendir.

Cımbız Sayısı

Bir epilatörün ne kadar etkin olacağı şüphesiz ki cımbız sayısı ile doğru orantılıdır. Tek seferde daha fazla tüy alan bir cihaz kullanmak istiyorsanız ürünün cımbız sayısının fazla olduğundan emin olmalısınız. Özellikle kol ve bacak gibi geniş yüzeylerin tüylerinin alınması için çok cımbızlı bir epilatör ideal olacaktır.

Hız Ayarı

Epilasyon aleti seçiminde dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da kaç hız ayarı ile çalıştığıdır. Kullanışlı bir epilatörde en az 2 hız ayarı vardır. Böylece canınızın daha fazla yanacağı bölgelerde düşük hız ayarı kullanarak epilasyon işlemi yapabilirsiniz. Acil durumlarda ve geniş yüzeylerde ise zamandan tasarruf etmek adına daha hızlı moda geçerek kısa sürede istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Kuru ve Islak Kullanım

Eğer hassas bir cildiniz varsa ve epilasyon işleminde ağrı yaşayacağınızı düşünüyorsanız ıslak kullanım için uygun olan epilasyon cihazlarından yana olmalısınız. Bu epilatörler hem kuru hem de ıslak cilt üzerinde rahatlıkla kullanılır ve %100 su geçirmezdir.

Kablolu veya Kablosuz

Eğer ‘şarj etme işlemiyle uğraşmak bana göre değil’ diyorsanız kablolu olan epilatörler sizin için uygun demektir. Bu tarz cihazlar fişteyken çalışır ve şarj etme derdi olmaz. Ancak ıslak şekilde kullanılan epilasyon cihazları genellikle şarj edilen pil ile çalışır. Yani ürünün şarjlı mı kablolu mu olduğu sahip olduğu özellikler ile de bağlantılıdır. Sizin için hangisi daha rahat olacaksa o tarz bir model seçmelisiniz. Pilli ve şarj ile çalışan epilatörler her yerde dilediğiniz gibi kullanım imkanı sunarken kablolu olan modellerde böyle bir rahatlık söz konusu olmayabilir. Ancak pille çalışan epilatörlerin kablolu olanlara göre kullanım ömrü biraz daha kısadır.

Ses ve Işık

Eğer ses konusunda hassassanız alacağınız epilasyon cihazının ne kadar sesli çalıştığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bazı modeller çok sessiz çalışırken bazıları gerçekten fazla gürültü çıkarabilir. Epilasyon cihazlarının bazıları çalışırken ön kısıma ışık yayar ve en ufak tüylerin bile rahatlıkla görülmesini sağlar. Karanlıkta bile epilasyon keyfini yaşamak ve tüylerin büyümesini beklemeden müdehale etmek istiyorsanız satın alacağınız epilatörün dahili ışık özelliği olup olmadığına mutlaka bakın.

Başlıklar

Epilasyon cihazları genelde tüm vücut için ya da bacak için olarak iki gruba ayrılır. Bacak için olanlar koltuk altı ya da bikini bölgesi için çok kullanışlı değildir. Daha çok kol ve bacak gibi geniş yüzeyler üzerinde etkilir. Eğer tüm vücudunuzda kullanmak için bir epilatör arayışındaysanız farklı başlıklara sahip olan cihazlara yönelmeniz gerekir. Hatta traş yapma, kıl kırpma ve şekillendirme yapabilen cihazlar bile mevcuttur. Yani tek makinede hem epilasyon hem de traş ve kıl şekillendirme yapabilirsiniz. Böylece daha az acısız ve pratik şekilde epilasyon işlemi yapmış ve tüm vücudunuzdaki tüylerden kurtulmuş olursunuz.

Bütçe

Bütçe elbette en önemli detaylardan biridir. Hem kaliteli olsun, işimi görsün hem de bütçeme uygun olsun diyebilirsiniz. Piyasada çok pahalı olan epilatörler olsa da daha uygun fiyatlı ve kullanışlı modeller de mevcuttur. Yani bütçenize uygun ve pek çok özelliği olan epilatör cihazlarını görmeniz mümkündür. Bunun için her ürünün özelliklerini araştırıp kullanıcı yorumlarını da okuyarak fikir sahibi olabilir, akıllı bir alışveriş yapabilirsiniz.

En İyi Epilasyon Aletleri

En İyi Epilasyon Aleti Tavsiyeleri

Kimimiz ağdanın verdiği acıdan, kimimiz güzellik salonlarına para ödemekten yana muzdaribiz. Jilet ya da tüy dökücü kremlerin de sadece bir iki gün içinde tüyleri yeniden çıkardığı göz önünde bulundurulunca en iyi tercihin epilatör aletleri olduğunu söylemek mümkün. Biz de sizler için öne çıkan model ve markaların epilatörlerini araştırdık ve özelliklerinden bahsettik. Kullanıcı yorumlarını detaylı şekilde inceleyerek sizler için objektif sonuçlar ortaya çıkardık. Epilatör cihazı almaya niyetliyseniz ve kafanız birazcık karışıksa ürün incelemelerimizi okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ya da ürünlere tıklayarak direkt satın alabilirsiniz:)

Braun Silk Epil 9 Flex 9010 SensoSmart Epilatör

Braun Silk Epil 9 Flex 9010 Sensosmart

 • Cımbız Sayısı: 40
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Evet

Braun Silk-épil 9 Flex 9010 SensoSmart Epilatör 40 cımbız sayısıyla ön plana çıkan ve en ufak tüyleri bile algılayarak çeken bir cihazdır. Hem ıslak hem de kuru cilt yüzeyinde kullanılabilmesi ise ürünün dikkat çekici özelliğidir. 2 devir sayısı ile çalışan Braun Silk-épil 9 Flex 9010 SensoSmart vücudun her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. Çıkarılabilir traş başlığı, led ekranı, suya dayanıklılığı ile oldukça başarılı bir üründür. Kablosuz kullanım rahatlığı sunan ürün 0.5 mm kılları rahatlıkla çekebilir. Pilli şekilde çalışan cihaz 50 dakika kesintisiz çalışabilir. 2 saat şarj süresi vardır. Ürünün ambalaj içeriğinde; temizlik fırçası, hassas alan başlığı, koruma başlığı, saklama torbası ve AC sarma adaptör bulunur.

Tüyleri zahmetsiz şekilde almanıza olanak sağlayan Braun Silk-épil 9 Flex 9010 SensoSmart micro-grp cımbız teknolojisi sayesinde haftalar boyu pürüzsüzlük sağlar. Hem duş keyfi yapmak hem de istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenler için ideal olan cihaz sensosmart teknolojisi sayesinde cilde gerekli basıncı uygulayarak acıyı azaltır. Erşilmesi zor yerlere rahatlıkla ulaşabilen ürün aynı zamanda ölü derileri de giderir ve derin vücut peeling fırçası etkili bir yumuşaklık kazandırır. Hassas bölgeler için uyugun bir başlığı vardır. Bikini bölgesi için uygun olan traş makinesi ya da düzeltici başlığı seçenekleri vardır. %100 su geçirmez olan Braun Silk-épil 9 Flex 9010 SensoSmart hem epilatör, hem traş ve düzeltme özellikleri ile her türlü beklentiye cevap vermeyi hedefleyen bir üründür.

Tercih eden kişiler ise bu epilatörün, kusursuz bir çalışma teknolojisi ile donatılmış olduğunu söylüyor. Kullanım sonrası pürüzsüz ve batıksız bir cilde kavuşanlar, en ufak tüylerin bile yok olmasından oldukça memnun. Oynar başlı olması, her bölgeye kolaylıkla erişebilmesi ve pratik kullanımı ile Braun Silk-épil 9 Flex 9010 SensoSmart kullanıcılarından tam not alıyor. Fiyatı oldukça pahalı olsa da göstermiş olduğu performans için oldukça normal.

Braun Silk Epil 9 Flex 9010 SensoSmart Epilatör Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

urunu denedim kesinlikle braun kalitesi, en ufak tuyleri bile aliyor, uzun tuyler icin once kisaltip sonra alinirsa tuylerdeki kirilma ve kopma onlenir


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Birincisi fiyati cok pahalli ona ragmen aldim tasima cantasi cok şık ikincisi şu uzerindeki aparati cekmezsen cok zor aliyor gozun hep ustunde ben dusundumki bu fiyata uzerinde gezdirmen yeterli ama oyle olmadi.


Braun Silk Epil 9 9720 SensoSmart Kablosuz Epilatör

Braun Silk Epil 9 9720

 • Cımbız Sayısı: 40
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Evet

Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz Epilatör tüyleri kökünden alma, traş ve düzeltme özellikleri ile öne çıkan bir üründür. Haftalar boyu cildin pürüzsüz kalmasını hedefleyen cihaz hızlı bir epilasyon performansı sunar. Micro grip teknolojisi ile tüyler tek hareket ile kökünden alınır. Ulaşılması zor kısımlar için oldukça kullanışlı olan Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz en ufak tüyleri bile alarak tertemiz bir görünüm bırakır. Traş başlığı sayesinde epilatörünüzün hem traş etme hem de kırpma özelliği ile tüyleri kırpabilirsiniz. Acı hissini azaltmaya yardım eden masaj başlığı ise konforlu bir deneyim yaşatır. %100 su geçirmez özelliğe sahip olan Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz suda kullanıldığında acı hissini hiç yaşamamanızı sağlar. Doğru miktarda basıncın uygulandığını gösteren kırmızı ışıklar ise kullanıcıyı yönlendiren bir detaydır. 2 hız ayarı ile çalışan ürün 40 cımbız ile donatılmıştır. Kablosuz kullanım özelliği sunan ürün 2 saat şarj olduktan sonra 50 dakika kesintisiz bir kullanım sunar.

Vücudun her yerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilen Braun Silk-épil 9 9720 SensoSmart Kablosuz kullanıcılarından tam not alan bir ürün. Işıklı olması sayesinde kullanan kişiler en ince tüyleri bile görerek ürünü kullanabiliyor. Acı hissinin çok az olması, traş özelliği olması ve aynı zamanda cilde masaj yapması da beğenilen özellikler arasında. Fiyatı biraz pahalı olsa da tercih eden kişiler mutlaka parasının hakkını veren bir ürün olduğunu söylüyor.

Braun Silk Epil 9 9720 SensoSmart Kablosuz Epilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok araştırarak aldım bu ürünü.harika ötesi cok beğendim. Hemen geldi. Acısı çok az.çok tereddüde le aldım ama iyiki almışım. Herkese tavsiye ediyorum. Asla pişman olmazsınız.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok eski bir epilatörüm vardı önceden o yüzden ne kullansam daha iyi gelecekti zaten... Genel olarak kısa tüyleri bile hemen alıyo, temizlemesi kolay, çabuk şarj oluyo ve başlığı büyük olduğu için daha kısa sürüyo. Başlıkta cımbızın altında ve üstünde birer ince şerit var, ciltte ileri geri oynatırken onlar da dönüyo, yüzeyde olan batıkları çıkarmada yardımcı oldu bende.


Braun Silk Epil Eversoft 1170 Ceemea Epilatör

Braun Silk Epil Eversoft 1170

 • Cımbız Sayısı: 20
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 1
 • Kablosuz Kullanım: Hayır

Braun Silk Epil Eversoft 1170 Ceemea Epilatör 20 cımbız donanımı ile kullanıcılarına hitap eder. Sadece 1 hız ayarına sahip olan ürün kablolu şekilde kullanılır ve saklama çantası da bulunmaz. Uygulama alanı bacak olan cihaz en kısa tüyleri bile kökünden almak için tasarlanmıştır. Soft lift uçları sayesinde yatık olan kıllar kalıdırılır ve çekilir. Kablolu kullanıma sahip olan ürün sürekli olarak verimlilik sunar ve şarj olma gibi bir bekleme durumu yoktur. Çok uygun bir fiyatı bulunan Braun Silk Epil Eversoft 1170 Ceemea Epilatör çok fazla özellik beklentisi olmayan ve uygun fiyata sahip kaliteli ürün almak isteyenler için iyi bir tercih.

Kullanan kişiler ürünün sadece geniş yüzeylerde etkili olduğunu ancak hassas kısımlarda yetersiz kaldığını söylüyor. Kol ve bacakta iyi bir performans gösteren Braun Silk Epil Eversoft 1170 Ceemea Epilatör ışığı olmadığından aydınlık alanlarda kullama zorunluluğuna sahip. Ancak küçük tüylerde de etkili olduğunu söylemek mümkün.

Braun Silk Epil Eversoft 1170 Ceemea Epilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok kullanışlı iyiki almışım. Tek sıkıntısı sesi çok fazla çıkıyor. Birde tek ayarı olması can sıkıcı


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bu ürün şuanda kullandığım bir ürün fiyat performans olarak karşılaştırıldığında oldukça iyi ben çok memnunum hatta bir tane çeyizime almayı düşünüyorum çok yüksek paralar vermeye gerek yok koltuk altı genital ve bacaklarda kullanımı oldukça iyi diğer bölgelerde denemedim.


Philips BRE720/05 Epilatör

Philips Bre720:05

 • Cımbız Sayısı: 32
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Evet

Philips BRE720/05 Epilatör güçlü ve hassas performansıyla ön planda olan bir üründür. 10 dakikada iki bacağınızı da pürüzsüz hale getiren ürün tüm vücutta rahatlıkla kullanılabilir. 7 aksesuara sahip olan cihaz kullanıcıların epilasyon deneyimlerini en iyi hale getirmeyi hedefler. Dakikada 70.000’den fazla tüy alabilme kapasitesi olan ürün geniş başlığı sayesinde tüyleri kısa zamanda temizler. Traş başlığı ve düzeltme tarağı da bikini bölgesi gibi hassas alan için rahat bir kullanım sunar. Hassas bölge başlığı ise koltuk altı ya da bikini bölgenizdeki tüyleri kökünden almak için idealdir. Optimum temas başlığı işlem sırasında cildin gerilmesine ve acısız bir deneyim yaşanmasına sebep olur. S şekilli ergonomik gövdesi sayesinde kolay kavrama ve rahat bir kullanım sunar. Vücudun her yerine pratik şekilde erişmeniz için tasarlanmıştır. %100 su geçirmez özelliği ile ister duşta ister kuru kullanım için uygundur. Epilasyon sırasında ışık özelliği olması en ufak tüylerin bile rahatlıkla görülmesini sağlar. Aynı zamanda paket içinden çıkan peeling eldiveni batıkları önlemek ve cilde masaj yapmak içindir. 2 hız ayarı ile çalışan ürün 32 cımbıza sahiptir. Lityum-iyon pil ile çalışır ve 2 saat şarj edildikten sonra 40 dakika kullanılabilir. Hızlı şarj özelliği de bulunan cihaz kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilmiş. Özellikleri, performansı göz önüne alınınca uygun bir fiyata sahip denilebilir.

Kullanan kişiler ürünün küçük tüyleri almada bile başarılı olduğunu, rahat kavranabilen yapısı ile pratikliği açısından oldukça kullanışlı olduğunu söylüyor. Duşta kullanıldığında acıyı çok aza indiren ürün ışıklı olması sayesinde de ufak tüylere bile müdehale etme kolaylığı sunuyor.

Philips BRE720/05 Epilatör Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

10 yılı aşkın süredir Braun Silk Epil kullanıyordum, araştırmalarım sonucu bu kez Philips’te karar kıldım ve inanılmaz memnunum 🤩 Başlık çeşitliliği ve kullanım yönünden oldukça pratik ve fonksiyonel bir ürün, tüyleri gayet iyi alıyor.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Phılıps kalitesi 20 yılda 3. Epilasyon aletim diğeri bozulmadı ama bu şarjlı ve traş başlığıda olduğu için aldım özellikle jilet 🪒 alerjisi olanlar benim gibi tercih etmeli pürüzsüz bir cilt ve kablosuz ıslak kuru kullanım özelliği ile muhteşem


Arzum AR5029 Rosy Epilatör

Arzum Ar5029 Rosy

 • Cımbız Sayısı: 18
 • Bikini Bölgesi: Hayır
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Hayır

Arzum AR5029 Rosy Epilatör 18 cımbızı bulunan bir cihazdır. İki hız ayarına sahip olan ürün yüzeysel kıl temizliği için idealdir. Ulaşılması zor ksıımlar için çok başarılı olmasa da bacak, kol gibi alanlarda performansı iyidir. Arzum AR5029 Rosy Epilatör sadece kuru ve kablolu şekilde kullanılır. Saklama çantası bulunmayan ürün yıkanabilir başlığa sahip değildir. Kolay kavranan gövdesi ile ergonomik bir tasarıma sahip olan cihaz uzun süreli pürüzsüzlük sağlar.

Tercih eden kişilerin yorumlarına baktığımızda genel olarak beğenildiğini görüyoruz. Uygun fiyatına göre sergilediği performans başarılı ve kısa tüyleri temizleme konusunda da iyi. Biraz işlem sırasında acı vermesi dışında ürünün gözümüze çarpan bir sıkıntısı yok. Basit, pratik ve uygun fiyatlı bir epilatör arayışında olanlar için makul bir ürün.

Arzum AR5029 Rosy Epilatör Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yıllardır Braun ürünlerini kullanıyorum bu sebeple biraz kararsızdım. Yorumları okuyup aldım. Bu fiyata performansını gayet güzel buldum. Kırmadan ufacık tüyleri bile tertemiz alıyor. Bazı yorumlarda yazdığı kadar da aşırı sesi yok açıkçası.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Küçük tüyleri almakta gerçekten zorlanıyor ama iki denemeden sonra alıyor ve fiyatına göre bence gayet iyi. Bacak ve kol dışında bir yerde kullanırsanız çok acıyabilir koltuk altında ve yüz bölgenizde kullanmanızı önermem özellikle yüzü tahriş ediyor. Ben sadece bacak için almıştım ve gayet güzel beğendim.


Braun Silk Epil 3 3410 Epilatör

Braun Silk Epil 3 3410

 • Cımbız Sayısı: 20
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Evet

Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör Kablosuz kullanıma uygun olmayan ürün hem tüyleri kökünden alır hem de traş ve tüy kırpma özelliklerine sahiptir. 20 cımbızı bulunan Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör pürüzsüz bir cilt için idealdir. Esnek ve geniş epilasyon başlığı rahat bir uygulama sağlarken, kısa sürede çok fazla kılın çekilmesini sağlar. Sadece kuru şekilde çalışmaya uygun olan ürün akıllı ışık özelliğini de barındırdığı için en ufak tüylerin dahi görülmesini sağlar. Masaj silindirleri sayesinde acısız ve rahat bir deneyim yaşatır. Cilde nazikçe masaj yaparken istenmeyen tüylerinizden de kurtulmanıza olanak tanır. Uygun fiyatı ile karşımıza çıkan Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör 2 ek başlığa sahiptir.

Ürünü kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda oldukça övgü aldığını gördük. Islak kullanıma uygun olmaması dışında pahalı ürünler ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör kılları kökünden alması ve hiç acı hissettirmemesi yönünden oldukça beğeniliyor. Işıklı olması ve kalite hissini vermesi de oldukça başarılı. En ufak tüyleri bile uzaklaştıran Braun Silk-épil 3 3410 Epilatör ortalama fiyatı ile oldukça tercih edilebilir bir ürün diyebiliriz.

Braun Silk Epil 3 3410 Epilatör Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatına göre uygun bir ürün. Çok hızlı geldi, paketleme düzgündü. Kızıma aldım ve cımbız sayısı çok yoğun olmadığı için acısı daha az ama gayet efektif biçimde alıyor. Günlük yaz aylarında kullanıma çok uygun. Tavsiye ediyorum


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Beklediğimden çok çok iyi gerçekten acısız kullanışlı


Braun Silk Epil 5 5620 SensoSmart Kablosuz

Braun Silk Epil 5 5620 2

 • Cımbız Sayısı: 28
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Evet

Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör 28 cımbız sayısına sahip bir üründür. Kablosuz kullanım özgürlüğü sunan cihaz istediğiniz yerde epilasyon yapma imkanı verir. Hem ıslak hem de kuru kullanıma uuygun olması duşta da rahatlıkla tüylerinizden kurtulmanızı sağlar. 1 saat şarj olduktan sonra 30 dakika çalışabilme özelliğine sahiptir. Vücudun her bölgesi için uygun kullanımdadır. Başlığı yıkanabilir özelliktedir, bu da temizlik konusunda kolaylık sağlar. 2 hız ayarı ile çalışabilen Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör jel ya da köpük ile kullanılırsa cilt üzerinde daha iyi kayar. Tüyleri kökünden hassas şekilde alan ürün %100 su geçirmez özelliktedir. Rahat bir epilasyon için özellikle de hassas bölgelerde kullanmak üzere masaj başlığı vardır. Donanımlı bir traş makinesi görevi de gören Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör tüyleri kırparak düzeltmenize de olanak tanır. Aceleniz olduğunda 2. hız ayarında kullanarak tüylerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Micro grip teknolojisi sayesinde tüylerin uzamasını beklemenize gerek kalmaz. Çok kısa tüyleri bile tespit eden cihaz kılları çekerek alır.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün performansının gayet başarılı olduğunu görüyoruz. Performansına göre iyi bir fiyatı olan Braun Silk-épil 5 5620 SensoSmart Kablosuz epilatör çok daha pahalı modellere göre daha avantajlı görünüyor. Tercih eden kişiler hem duşta hem de kuru şekilde kullanılabilen bu üründen oldukça memnun.

Braun Silk Epil 5 5620 SensoSmart Kablosuz Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fazla tüy kopartıyor ama vücut alışacak diyorlar bakalım bekliyoruz. Onun dışında şarjı çok iyi ve duşta kullanabilmek çok iyi. Yurtta kullanmak için özellikle su geçirnez aldım. Tavsiye ederim


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Nasıl desem tüyü kökünden aldığı da oluyor ama birçok tüyü de koparıyor. Sanırım hızlıda çalıştırınca kopma daha çok oluyor gibi. Bastırarak kullanınca ışığı yanıyor net gösteriyor. Islak denemedik. Terleyince bile eti kapıyor ıslak nasıl çalışacak hiç kafam almadı doğrusu.


Philips HP6540/00 3’ü 1 Arada Epilasyon Seti

Philips Hp6540:00

 • Cımbız Sayısı: 40
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Evet

Philips HP6540/00 3’ü 1 Arada epilasyon seti rahat bir tutuşa sahip ergonomik tasarımı ile öne çıkar. Kolay temizlenebilen başlığı suda yıkanabilir. Hassas bölgeler için üretilmiş olan mini epilatör ise sete dahildir. Böylece seyahatlerinizde pürüzsüz cilt ile her günün keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca sete dahil olan ışıklı, aynalı cımbız da hassas ayrıntılar ve kaşlar için oldukça kullanışlıdır. Philips HP6540/00 3’Ü bir arada epilasyon tüyleri kökünden alan bir sisteme sahiptir. 2 hız ayarı ile çalışabilen ürün haftalarca pürüzsüz bir cilt sunar. Ürünü tercih eden kişilerin yorumlarına baktığımızda diğer pahalı ürünlere göre en iyi alternatif olduğunu tespit ettik. Oldukça kullanışlı olan bu cihaz şarj derdi olmaması ve tamamen acısız bir epilasyon sunmasından dolayı oldukça beğenilmiş. Küçük olan pilli epilatör ise performans bakımından başarılı. Özellikle de seyahatlerde mini boyu yanına alıp kullananlar oldukça fazla.

Işıklı cımbızın da faydalı ve kullanışlı olduğunu söyleyenler genel olaran ürün için olumlu yorumlarda bulunmuş. Fiyat olarak biraz pahalı olsa da sahip olduğu özelliklere bakılacak olursa hakkını verdiğini söylemek mümkün.

Philips HP6540/00 3’ü 1 Arada Epilasyon Seti Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü yaklaşık 3 aydır kullanıyorum bugüne kadar kullandığım en acısız epilasyon aleti diyebilirim. Benim gibi acısız epilatör arayan varsa bu ürünü şiddetle tavsiye ediyorum.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yani üç yıldır çok memnun bir şekilde kullanıyorum.Kızım büyük olanı ben küçük olanı kullanıyorum ve çoook memnunum.Tüylerde azaltma yaptığını söylemek istiyorum.


Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı

Aprilla Aep 7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı Urun Resmi

 • Cımbız Sayısı: 10
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Var

Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı pembe rengi ve minimal tasarımı ile dikkat çeker. Genel vücut için uygun bir kullanım sunan bu epilatör kuru kullanıma uygun şekilde üretilmiştir. 0.55 mm’ye kadar kısa tüyleri bile çekebilen Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı hassas cımbızları sayesinde acı hissini minimuma indirir. Rahat tutuş sağlayan ergonomik bir tasarıma sahip olan bu epilasyon cihazı temizleme fırçası sayesinde pratik şekilde temizlenebilir. 2 farklı hız ayarı ile çalışan Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı kullanan kişiler tarafından fiyat-performans ürünü olarak yorumlanıyor. Şarjlı kullanım sunması, hafif olması, performansının iyi olması da beğenilen özellikleri arasında. Ancak çok ince tüyleri almakta biraz zorlanıyor. Bütçe dostu bir epilatör arayışında olanlar için Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı genel olarak beklentiyi karşılayan bir ürün diyebiliriz.

Aprilla AEP-7814 Şarjlı Epilasyon Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu fiyata bu kadar iyi alınabilir. Öğrenci olduğum için uygun bir şeyler arıyordum buldum sonunda kıllı günlere veda


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

fiyatına gore iyi bi ürün çalışır sağlam durumda geldi denedim güzel aliyor kademeli 1 2 olarak da kullanılır teşekkürler


Yopigo 713-V Turbo 3 in 1 Kadın Bakım Seti

Yopigo 713 V Turbo 3 In 1 Kadın Bakım Seti

 • Cımbız Sayısı: 60
 • Bikini Bölgesi: Evet
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Var

Yopigo V-713 3in1 kadın epilatör 60 cımbız özelliğine sahip olan, şarjlı kullanım sunan bir üründür. Islak ve kuru kullanım için ideal olan bu epilatör 8 saat şarj süresi ile 50 dakika kesintisiz çalışabilir. Şarj ve çalışma göstergesi ekranı ile pratik ve modern bir kullanım sunar. Traş makinesi ve nasır sökücü aksesuarları ise kişisel bakımınızı kusursuz hale getirmek için düşünülmüştür. Eğri tasarımı ile elinize tam olarak oturan ve rahat bir kullanım sunan bu epilatör ulaşılması zor alanlarda bile kolay bir deneyim yaşatır. Cihazın kafa kısmı çıkartılabilir ve suyun altında yıkanabilir. Hijyenik ve ergonomik bir kullanım sunan Yopigo V-713 3in1 kadın epilatör 2 farklı hız ayarına sahiptir. Aydınlatma özelliğine sahip olan bu cihaz karanlık ortamda bile size konforlu bir kullanım sunar. 4 haftaya kadar pürüzsüz bir cilt deneyimi yaşamanızı sağlayan bu epilatör acısız bir epilasyon yaşamanızı sağlar. Özel fırçası sayesinde başlık temizlenerek hijyenik bir kullanım sürdürülebilir. Yopigo V-713 3in1 kadın epilatör kullanan kişilerin bazıları tarafından çok beğenilse de bazı tercih edenler fiyatına göre performansının düşük olduğunu söylüyor.

Yopigo 713-V Turbo 3 in 1 Kadın Bakım Seti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

fiyat performans ürünü.. bu kadarını beklemiyordum.pahali makinalara hiç gerek yok...


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

beklediğim kadar iyi değil


Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı

Goldmaster Gm 7159p

 • Cımbız Sayısı: 38
 • Bikini Bölgesi: Hayır
 • Hız Kademesi: 2
 • Kablosuz Kullanım: Evet

Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı 38 set cımbızlı bi yapıya sahiptir. Geniş cımbız başlığı tek seferde fazla miktarda kılın alınmasını sağlar. 2 hız ayarına sahip olan Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı kuru kullanım için uygundur. Hem normal hem de turbo hızda çalışabilen cihaz kablolu ve şarjlı şekilde kullanılabilme özelliğine sahiptir. Temizleme fırçası ile kolay şekilde temizlenebilen ürün bacaklarda kullanım için idealdir.

Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı tercih eden kişilerin yorumlarına baktığımızda oldukça memnun kaldıklarını gördük. Ayrıca topuk törpüsü başlığı da ürüne dahil ve oldukça başarılı. Çok uygun fiyatlı bir epilatör arayışında olanlar için ortalamanın üzerinde kalmayı başaran bir ürün.

Goldmaster Gm-7159P Epilasyon Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bugün elime ulaştı iki saat şarj ettikten sonra koltuk altı tüm bacak göbek kollar her yerimi aldım kablosuz olarak kablolu olarakta kullanabiliyorsunuz büyük avantaj bence diğer makinemde çok çektim sıkıntısını şarjı azalınca yavaşlıyor bikini bölgesi için uygun değil törpü başlığını kullanmak daha kısmet olmadı ama tek başlık benim her işimi gördü bu fiyata gayet iyi bir makine pişman olmazsınız


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aşırı güzel kısacık tüyleri bile alıyor ve acı tahriş yapmıyor şarj edip kullanma imkanı olması çok iyi tatile falan giderken alınabilir hele kamp yapmayı seviyorsanız ve elektrik yoksa tam bir kurtarıcı gerçekten çok beğendim


Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Öncelikle eğer cildiniz üzerinde pul pul bir görünüm varsa peeling işlemi yaparak bu görünümden kurtulmanız gerekir. Ardından cihazı 90 derecelik açı ile tutarak çok bastırmadan cildinizde gezdirmelisiniz. Eğer cihazınızda hız yükseltme ayarı varsa ilk etapta düşük hız tercih edebilirsiniz. Daha sonra cildiniz hazır olunca dilerseniz hız ayarını yükseltebilirsiniz. Epilasyon işlemi sırasında cildinize cihazı bastırmanız asla doğru değildir. Çünkü zaten cihaz kılları tutarak çekebilecek güce sahiptir. Bir elinizle cildinizi germeniz de oldukça doğru bir yaklaşım olur. Çünkü bu işlem acıyı azaltma konusunda etkilidir. Germe işlemi sadece acıyı azaltmakla kalmaz et kapmalarının da önüne geçer. Epilatör, kılların çıkış istikametinin tersi yönünde sürülmelidir.Ancak hızlı hareketler ve sürekli aşağı yukarı yapmak tüylerin kökünden alınmasına engel olarak kopmalarına neden olur. Epilasyon işleminden sonra cildinize nemlendirici uygulayarak bebeksi bir görünüme kavuşmasını sağlayın. Eğer epilatör kullanmak için akşam saatlerini seçerseniz doğru bir adım atmış olursunuz. Cildinizin dinlenmesi ve sabaha kadar kendine gelmesi açısından bu mantıklı bir karardır.

Epilasyon Aleti Acıtır mı?

Herkesin acı eşiği farklı olduğundan bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterir. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin canı biraz daha acıyabilir. Ancak acıyı azaltan en önemli faktör duşta epilasyon işlemi yapmaktır. Böylece acı çok daha az hissedilir. Tüylerinizin çok uzamasını beklerseniz de daha fazla acı hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır. Tüyler ne kadar kısaysa acı hissi o kadar az olur. Ancak yine de epilasyon işlemi ağda ile kıyaslandığında oldukça rahat ve acısızdır.

Batık Oluşumu Nasıl Önlenir?

Batık oluşumu malesef çoğu kadının muzdarip olduğu bir durumdur. Özellikle de pürüzsüz bir cilt arzulayan kadınlar için batıklar tam bir kabustur. Epilatör işleminden bir iki gün önce uygulayacağınız eksfoliasyon işlemi batıkları önlemenin en iyi yollarından biridir. İster duşta nazikçe keseleme işlemi ile, isterseniz at kılı ya da farklı bir fırça ile ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz. Ölü derilerden kurtulmak ve kıllara büyüyebilecekleri alanı açmak batık oluşumuna engel olur. Bunun yanında epilasyon işlemi sırasında epilatör cihazınızı sürekli aşağı yukarı hareket ettirmeniz ve dağınık şekilde cilt üzerinde gezdirmeniz de yanlıştır. Batık oluşumu daha çok kuru cilt yapısına sahip kişilerde görülür. Cildinizi devamlı nemli tutmanız ve gerekirse duşta epilatör kullanmanız da oldukça faydalı olacaktır. Eğer bu tarz durumlara dikkat ederseniz batık problemi yaşama ihtimaliniz çok düşecektir.

Sonuç

80’li yıllardan beri kullanılan ve hala popülerliğini korumaya devam eden epilasyon cihazları hem taşınabilir hem de pratiktir. Ağda ve traş yöntemine göre daha ucuz ve acısız olması da cabasıdır. Epilatör cihazına bir defa para ödersiniz ve yıllarca gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer en ufak tüylere bile tahammülünüz yoksa epilasyon cihazları tam sizliktir! Umarız siz değerli okurlarımız için derlediğimiz epilatör seçeneklerine göz atmışsınızdır. Belki de ihtiyacınız olan epilasyon cihazı size sunduğumuz seçenekler arasındadır…

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir