9 En İyi Lazer Epilasyon Aleti Önerisi ve Kullanıcı Yorumları

Tüylerinizden kurtulmak için ağda, jilet, epilatör ve tüy dökücü kremler gibi geçici yöntemleri denediniz ancak artık tüylerinizden tamamen kurtulmak istiyorsunuz. Lazer epilasyon, tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi için en etkili yöntemlerden biridir. Ancak, güzellik merkezlerinde yapılan lazer epilasyon seansları pahalı ve mahremiyet açısından çekimserlik yaratabilir. İşte bu noktada, ev tipi lazer epilasyon cihazları imdadımıza koşuyor. Bu cihazlarla, tüylerinizden konforlu bir şekilde evinizde kurtulabilirsiniz.

Piyasada birçok lazer epilasyon aleti bulunuyor, ancak en iyi lazer epilasyon aleti hangisi? Öncelikle, lazer epilasyonun temel mantığını bilmek önemlidir. Lazer ışığı, tüy köklerindeki melanini hedef alarak tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlar. Bu nedenle, en iyi lazer epilasyon aleti, yüksek enerjili ve doğru dalga boyuna sahip bir lazer ışığı üreten cihazdır.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Lazer Epilasyon Ne Demektir

En İyi Lazer Epilasyon Aleti Tavsiyeleri

Piyasada yer alan pek çok lazer epilasyon cihazı arasından size en uygun olanını seçmeniz biraz zor olabilir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için öne çıkan lazer epilasyon cihazlarını ve özelliklerini ele aldık. Yaptığımız incelemeler sonucunda edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaştık. İsterseniz ürünler hakkında yaptığımız objektif incelemelere göz atabilir, ya da ürünlerin üzerine tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz:)

Braun Silk Expert Pro 5 PL5054

Braun Silk Expert Pro 5 Pl5054 Urun Resmi

 • Atış Sayısı: 400.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Braun Silk Expert Pro 5 PL5054, evdeki cilt bakım rutininizi bir üst seviyeye taşımak için tasarlanmış bir IPL cihazıdır. Bu cihaz, SkinPro 2.0 teknolojisi (SensoAdapt™) sayesinde, her vücut bölgesine uygun optimal ışık yoğunluğu sağlar. Bu teknoloji, cihazın, kullanıcının cilt tonuna göre ayar yapmasını sağlar. Böylece, cihazın düzenli kullanımı sonucu, 4 haftada gözle görülür derecede azalan tüylerle 6 aya kadar pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cihazın en büyük avantajı, diğer IPL cihazlarından daha hızlı olmasıdır. Saniyede 2 ışık atışı yapabilen bu cihaz, özellikle daha hassas bölgelerde daha az atış yaparak cildinize daha nazik davranır. Bu hassaslık modları, cihazı yüz, koltuk altı ve bikini bölgesinde kullanım için de ideal hale getirir.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda, cihazın son derece kolay kullanıldığı ve etkili sonuçlar verdiği ortaya çıkıyor. Bazı kullanıcılar, cihazı düzenli olarak kullandıklarında, tüylerinin kalıcı olarak azaldığını ve cildin daha pürüzsüz hale geldiğini fark ettiklerini belirtmişler. Bazı kullanıcılar ise, cihazın pahalı olması nedeniyle tereddüt etmiş olsalar da, sonuçların maliyete değdiğini düşünüyorlar.

Xiaomi Inface IPL Epilasyon Aleti

Xiaomi Inface Ipl

 • Atış Sayısı: 900.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Xiaomi Inface IPL Epilasyon Aleti 900.000 atış sayısına sahiptir. 2 kullanım modu ile çalışan ürün 5 güç ayarı konumunda kullanılabilir. 2 haftada farkedilir bir sonuç ortaya çıkaran cihaz kolay taşınabilir olması ve pratik kullanımıyla göze çarpar. 36 w güç ile çalışan Xiaomi Inface IPL Epilasyon Aleti hassas bölgeler için manuel mod ile kullanılırken tüm vücut için 5 güç ayarı ile kullanılır. Uzun süre kullanıma uygun olan cihaz size istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulma şansı sunar.

Ürünü tercih eden kişiler özellikle atış sayısının çok yüksek olduğunu söylüyor. Fiyat bakımından diğer bilindik markalara göre çok daha uygun olması da beğenilen yanlarından. Ürün çalışma sırasında biraz ısınma yapıyor ancak dinlenerek devam edilmesi durumunda hiçbir problem çıkmıyor. Kılları azalttığı ve kısa sürede gözle görülür farklar ortaya çıkardığı ise yapılan yorumlar arasında.

Philips BRI921/00 Lumea Advanced IPL Epilasyon Aleti

Philips Bri921 00 Lumea Advanced Ipl

 • Atış Sayısı: 250.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Philips BRI921/00 Lumea Advanced IPL Epilasyon Aleti 250.000 atım yapan bir cihazdır. Kablolu şekilde kullanılan ürün yüz dahil vücudun her yeri için uygundur. Cilt temas sensörü ve cilt rengi analizi özellikleri mevcuttur. 5 ışık enerjisi ayarına sahip olan Philips BRI921/00 Lumea Advanced IPL Epilasyon Aleti sayesinde işlem cilt tipine göre ayarlanır. Entegre UV filtresi cildin UV ışınlarına karşı korunmasını sağlar. İstenmeyen, gereksiz atışları önlemek adına entegre güvenlik sistemi devreye girer. Cilt tonunu algılayan cilt tonu sensörü vardır. 120-240 V ile çalışan ürünün her bölge için uygulama süresi farklıdır. Hassas bölge başlığı, vücut başlığı ve yüz aparatı ile güvenli ve pratik bir epilasyon sağlayan Philips BRI921/00 Lumea Advanced IPL Epilasyon Aleti satın alanlar ayrıca çanta boy düzeltici sahibi de olur. Yüz bölgesindeki en minik tüylerin kısa sürede hızlı şekilde giderilmesi için oldukça pratik bir üründür. Ayrıca telefonunuza kuracağınız Lumea uygulaması ile lazer IPL takibinizi aksatmadan yapabilir, ipuçları hakkında da faydalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ürünü kullanan kişiler kesinlikle çok kaliteli olduğunu söylüyor. Tüylerde kısa sürede azalma yapan Philips BRI921/00 Lumea Advanced IPL Epilasyon Aleti atış sırasında sadece hafif bir sıcaklık hissi veriyor. Acı hisettirmeyen bu ürünü tercih edenler güzellik salonlarına gitmenin gereksiz olduğunu söylüyor. Philips BRI921/00 Lumea Advanced IPL Epilasyon Aleti evde lazer epilasyon için üretilmiş kusursuz bir cihaz. Fiyatı oldukça pahalı, ancak ortaya çıkardığı performans ve sonuçlar için değer.

Braun Silk Expert Pro5 PL5137 Lazer Epilasyon

Braun Silk Expert Pro5 Pl5137

 • Atış Sayısı: 400.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Braun Silk-Expert Pro5 400.000 Atım yapan bir cihazdır. Epilasyon cihazlarındaki kalitesini lazer epilasyonda da göstermeyi başaran Braun kullanıcıları için en ince ayrıntıları düşünmüştür. Kablolu şekilde kullanılan cihaz 10 yoğunluk düzeyine sahiptir. Bu da cildiniz için en iyi düzeyde atışı yapmanıza olanak sağlar. Hassas bölge başlığı ise bikini bölgesi, yüz ya da koltuk altı gibi bölgelerde daha acısız ve konforlu bir deneyim yaşamanızı sağlar. Büyük vücut alanlarında daha fazla atım yapmayı sağlayan ürün hızlı şekilde işleminizi tamamlamanıza yardım eder. Hızlı çekme modunun yanında bir de derin çekme modu bulunan cihaz vücudun daha küçük alanları için tasarlanmıştır. Oldukça hızlı atış yapan Braun Silk-Expert Pro5 her iki bacağı sadece 5 dakikadan az sürede tamamlamanızı sağlar. Hassasiyet başlığı sayesinde yüz bölgenizde dudak üstleri ya da koltuk altı gibi kısımlara hiç zorlanmadan ulaşabilirsiniz.

Fiyat olarak oldukça pahalı olsa da sergilemiş olduğu kalite ve yıllardır epilasyon konusunda uzman olması Braun’u tercih edilir kılan detaylardandır. Tercih eden kişiler Braun Silk-Expert Pro5 kalitesinin mükemmel olduğunu söylüyor. Normalde acı eşiği düşük olan kişiler bile bu cihazda asla rahatsız olmadıklarını ve 2-3 ay gibi kısa bir sürede kıllarda en az %60 azalma olduğunu söylüyor.

Rowenta EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon

Rowenta Ep9600 Ipl

 • Atış Sayısı: 150.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Rowenta EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon 150.000 atım yapan bir cihazdır. Cilt rengi analizi yapabilen ürün cilt temas sensörü özelliğine de sahiptir. Dahili UV koruması sayesinde cildin UV ışınlarına karşı korunmasını sağlar. 5 kademeli hız ayarı ile dilediğiniz şiddette atış yapmanızı sağlar. Böylece hassas bölgeler için daha düşük seviyede atış yapabilirsiniz. Kablolu şekilde kullanılan Rowenta EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon sizi şarj etme derdinden kurtarır. Patentli özel döner başlığı aynı yere iki defa atış yapmanızı önler ve hiçbir yeri unutmadan uygulama yapmanızı sağlar. Saklama çantası olmayan ürün tüm vücut için kullanıma uygun şekilde üretilmiştir. Konsantre ışık atışları ilk seansta bile ciddi sonuçlar ortaya çıkmasını sağlar. Cihazı sürekli atış yapma ya da manuel şekilde atış yapma şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Fiyat olarak uygun olan Rowenta EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon tercih eden kişiler tarafından oldukça beğenilmiş. Hem uygun fiyatlı olması ve kalitesi hem de pratik bir kullanıma sahip olması ürünün başarısını ortaya koyuyor. Ayrıca daha ilk seanstan tüylerde azalma farkedenler çok fazla. Sadece sinek ısırığı şeklinde bir acı hissi veren Rowenta EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon asla şiddetli bir can yanmasına neden olmuyor.Düzenli kullanım sonrasında tüylerin neredeyse tamamen bittiğini söyleyenlerler var. Diğer pahalı markalara göre oldukça uygun fiyat ve performansla karşımıza çıkan bu ürün hem bütçe dostu hem de tüylere veda etmeniz için bire bir.

Fakir IPL 200.000+ Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aleti

Fakir Ipl 200.000+ Satinskin Pro

 • Atış Sayısı: 200.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Fakir IPL 200.000+ Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aleti ayarlanabilir 5 kademeli ışık yoğunluğuna sahiptir. 200.000’den fazla atış sayısına sahip olan ürün ergonomik, küçük bir tasarıma sahiptir. Pürüzsüz bir cilt görünümü için zahmetsiz bir kullanım sağlar. Tüylerdeki melanin pigmentini algılayan cihaz ışığı direkt olarak kıl köklerine göndererek atış yapar. Kaydırma uygulama özelliği sayesinde cihazı cildinizden hiç kaldırmadan kaydırma yöntemiyle atış yapabilirsiniz. Vücudun her bölgesi için uygun kullanıma sahip olan cihaz kolay taşınabilir olması ile de pratiktir. Kablolu olarak çalışması da işleminizin yarım kalmadan tamamlanmasını sağlar. Cilt temas sensörü bulunan Fakir IPL 200.000+ Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aleti dahili UV korumasına da sahiptir. 5 kademeli hız ayarı ile dilediğiniz şiddette atış yapmanızı sağlar. Cilt rengi analizi bulunmayan ürün siyah cilt rengine sahip olan kişilerin haricinde herkes tarafından tercih edilebilir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürün çok uygun fiyata sahip olmasından dolayı tavsiye ediliyor. Çünkü atım miktarı ve tüylerde yaptığı azalma başarılı. Ancak biraz küçük olması tek seferde ufak bir alana atış yapılmasına neden oluyor. Cilt rengi algılama sensörünün bulunmaması da bazı kişiler tarafından eksik görülmüş. Genel olarak baktığımızda Fakir IPL 200.000+ Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aleti tüylerde azalma yapıyor ve kullanan kişiler diğer çok pahalı markalara göre bu ürünün daha tercih edilebilir olduğundan yana hemfikir.

Philips BRI950/00 Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı

Philips Bri950:00 Lumea Prestige Ipl

 • Atış Sayısı: 250.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Philips BRI950/00 Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı 250.000 atım sayısına sahiptir. Tüm vücut için kullanıma müsait olan cihaz cilt temas sensörü ve cilt rengi analizi bakımından donanımlıdır. 6 ay sonunda tüylerin neredeyse tamamından kurtulma garantisi veren Philips BRI950/00 Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı akıllı başlıkları sayesinde evde rahat bir kullanım sağlar. Vücut kıvrımlarına ulaşma konusunda başarılı bir cihazdır. Her bir vücut bölgesine göre program ayarlayabilen akıllı aparatları, ek filtreli hassas yüz aparatı, smartskin sensörü ile güvenli bir uygulama sağlar. İçe doğru kavisli olan vücut aparatı da ulaşılması zor bölgeler için idealdir. İster kablolu ister kablosuz şekilde kullanılabilen Philips BRI950/00 Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı her yerde ve her şartta size eşlik edebilir. Sadece 3 uygulamada tüylerde ciddi bir azalma sağlayan cihaz 5 kademeli enerji ayarına sahiptir. Böylece istediğiniz ayarı kolayca seçerek vücut bölgelerine göre atış yapabilirsiniz. Ücretsiz Lumea uygulaması ile kişisel bir eğitmen sahibi olursunuz ve hiçbir seansı atlamazsınız. Evde düzenli bir lazer epilasyon için bu uygulama oldukça faydalıdır. Kartuş doldurma ya da jel kullanmaya gerek yoktur.

Philips BRI950/00 Lumea Prestige IPL Tüy Alma Cihazı fiyat olarak biraz pahalı olsa da gösterdiği performans bakımından kullanıcılarından tam not almış durumda. Tüylerde ilk ayda bile ciddi azalma yapan ürün kesinlikle tavsiye ediliyor.

Remington IPL8500 i-Light Luxe Lazer Epilasyon Aleti

Remington Ipl8500

 • Atış Sayısı: 300.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Remington IPL8500 i-Light Luxe Lazer Epilasyon Aleti 300.000 atım sayısına sahip olan bir cihazdır. Cilt rengi analizi ve cilt temas sensörü bulunan ürün cildi UV ışınlarına karşı koruyabilen Dahili UV korumasına sahiptir. 3 kademeli hız/enerji ayarı ile kablolu şekilde çalışır. Böylece şarj etme gibi bir sıkıntı yaşamazsınız. Saklama çantası da bulunan ürün kolay taşınabilir ve pratiktir. Tüm vücut için kullanıma uygun olan cihaz 3 saniye atış hızı özelliğindedir. Cilt tonu kontrol analizi yapan cihaz her 10 saniyede bir cildinizin tonunu algılar. Tekli ve çoklu atış ayarı ile kesintisiz ya da manuel şekilde atış yapabilirsiniz.

Ortalama bir fiyata sahip olan cihaz kullanan kişiler tarafından beğenilse de ten rengi koyu olan insanlarda boş atış yaptığı da gözlenmekte. Özellikle de manuel modunun olması ürünün en çok beğenilen özelliklerinden biri.

Silk’n Glide Epilasyon 150.000 IPL Lazer Epilatör

Silk'n Glide Epilasyon Aleti Urun Resmi

 • Atış Sayısı: 150.000
 • Kullanım Amacı: Tüm vücut

Silk’n Glide Epilasyon 150.000 IPL Lazer Epilatör, vücudunuzdaki tüm istenmeyen tüylerin uzun süreli giderilmesi için en yüksek sayıdaki ışık atımı olan 150.000 ile çalışır. Bu sayı, yıllar boyunca kullanım ve birden fazla seans için yeterli olacaktır. Cihaz, erkekler için de idealdir ve yüz dahil tüm vücut bölgelerinde kullanılabilir. Ayrıca, Pulsing & Gliding yöntemi, beş ayrı enerji seviyesi ayarı ve koyu renkli ciltler için elverişli olmasıyla birçok kullanıcıya uygun bir seçenek sunar. Güneşlendikten sonra bile kullanılabilen bu cihaz, 3 cm²’lik uygulama yüzeyi sayesinde hızlı bir şekilde kullanılabilir. Dolum kartuşuna ihtiyaç yoktur ve şık görünümlü muhafaza kutusu ile kolaylıkla saklanabilir.

Müşteriler, Silk’n Glide 150.000’ın etkili olduğunu ve uzun süreli sonuçlar verdiğini belirtiyorlar. Cihazın enerji ayarları ve uygulama hızı ayarları, kullanıcılara kendi ihtiyaçlarına göre cihazı kullanma esnekliği sağlar. Ayrıca, kullanıcılar cihazın ergonomik tasarımını da beğeniyorlar, çünkü bu, cihazın kullanımını kolaylaştırır ve daha az yorucu hale getirir. Bazı kullanıcılar, cihazın fiyatının biraz yüksek olduğunu düşünüyor, ancak yine de üründen memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Lazer Epilasyon Ne Demektir?

Vücuttaki istenmeyen kıl köklerinin lazer ışınları ile kalıcı şekilde yok edilmesi işlemine lazer epilasyon denir. 1990’lardan beri kullanılan ve git gide popülerliği artan bu uygulama gözlemlenebilir bir etkiye sahiptir ve bu etkiler dermatoloji toplulukları tarafından kabul edilmiştir. Dermatoloji literatüründe yerini alan lazer epilasyon yöntemlerine dayalı makaleler bu işlemin tıp tarafından kabul gördüğünün bir göstergesidir.

Lazer epilasyon ışığı ile hedeflenen kıl kökleri dalgaboyu ve çarpma süresinden etkilenir. Ancak çevrede bulunan deri bu işlemden fazla etkilenmez. Kılın büyümesine neden olan kıl kökleri ve melanin pigmenti yok edilerek kılların yeniden büyümesi engellenmiş olur. Çünkü lazer ışını koyu renkli kıllar tarafından emilir. Kıl köklerinin tahrip edilmesi sonucunda büyüme durur. Lazer epilasyon başlığından mili saniyelik atışlar ile kıl köklerine odaklanma sağlanır ve kontrollü şekilde ısı oluşturulur. İşlem düzenli uygulandığı takdirde tahribata uğrayan kıllar yeniden çıkacak gücünü kaybeder ve zamanla yok olur. Çevre dokuya hiçbir zararı olmayan lazer epilasyon ile sadece kıl kökleri zarar görür. Termik enerjinin elde edilmesi için de tüy kökünün ısıya dönüşebilen bir ışık enerjisine ihtiyacı vardır. İşte bu gerekli enerjiyi sağlayan lazer epilasyon cihazlarından güzellik merkezlerinde faydalanabileceğiniz gibi isterseniz satın alarak evde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Aleti Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Aleti Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon cihazı satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı detaylar vardır. Her alışverişte olduğu gibi öncelikle satın almak istediğiniz cihazın hangi özelliklere sahip olduğunu ve beklentinizi karşılayıp karşılamadığını araştırmalısınız. Lazer epilasyon cihazları genel olarak pahalı ürünlerdir ve daha sonra pişman olmamak adına iyi bir piyasa araştırması yapmak en doğru olandır. Ayrıca sadece satın alacağınız cihaz değil sizin cilt ve kıl renginiz de uygulamanın başarılı olabilmesi adına oldukça önemlidir.

Atış Sayısı

Lazer epilasyon aletlerinin atış sayıları birbirinden farklıdır. Bazı cihazların yedek kartuşu bulunurken bazılarında böyle bir imkan yoktur. Yani cihazın atış sayısı tamamlanınca artık kullanılamaz hale gelecektir. Ancak şunu da söylemek gerekir ki örneğin 250.000 atış sayısına sahip olan bir ürünü yıllarca rahatlıkla kullanmanız mümkündür. Zaten kıllar 1 sene sonunda neredeyse tamamen biteceği için lazer epilasyon cihazınızı yılda bir defa gibi bir zaman aralığında kullansanız bile yeterli olur. Düzenli kullanımda kıllar iyice zayıf hale gelip tahrip edildiği için çıksalar bile çok az ve cansız görünümde olurlar.

En İyi Lazer Epilasyon Aletleri

Kullanım Amacı

Lazer epilasyon cihazınızı sadece bacak, kol gibi bölgelerde değil de yüz, bikini ve koltuk altı bölgesi gibi yerlerde de kullanmak isteyebilirsiniz. Satın alacağınız ürünün bu bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Bazı cihazların hassas bölgeler için özel olarak yedek hassas başlığı mevcuttur.

Otomatik Kayma ve Manuel Özellik

Bazı cihazlarda kaydırma özelliği vardır. Bu özellik cihazı uygulama sırasında hiç kaldırmadan cilt üzerinde kaydırmanızı sağlar. Böylece sizin atış yapmanıza gerek kalmadan cihaz otomatik olarak atış yapacaktır. Manuel olan lazer epilasyon cihazlarında ise her atıştan sonra cihazı kaldırmanız ve farklı bir bölgeye tutarak yeniden atış yapmanız gerekir. Bazı cihazlarda her iki özellik birlikte bulunur. Ayrıca geniş başlığa sahip olan bir lazer epilasyon cihazı tercih ederseniz uygulamayı daha kısa sürede bitirebilme rahatlığı elde edebilirsiniz.

Cilt Güvenliği

Temas sensörü içeren lazer epilasyon cihazları tamamen cildiniz ile temas etmeden asla atış yapmaz. Bu da kıllarınız haricinde herhangi bir vücut bölgenizin ışınlardan zarar görmesinin önüne geçer. Otomatik cilt sensörü ise cildinizin tonuna en uygun atış yoğunluğunu belirleyen bir özelliktir. Böylece cildinize hasar gelmesini önleyerek en uygun atış ayarının belirlenmesini sağlar. Cildin UV ışınlarına karşı korunmasını sağlayan UV filtresi de mutlaka bir lazer epilasyon cihazında bulunmalıdır.

Cilt ve Kıl Rengi

Lazer epilasyon cihazları çok koyu ten rengine sahip kişiler için asla uygun değildir. Cildin yanmasına neden olur ve tahrip eder. Şüphesiz ki lazer epilasyon cihazları koyu renkli kılları çok daha rahat algılar ve daha iyi sonuçlar verir. Ancak tüyleriniz sarı, kumral, beyaz ya da kızıl gibi renklere sahipse ne yazık ki çok da başarılı sonuçlar alamayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Lazer Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Evde lazer epilasyon cihazı kullanarak tüylerinizden 6-8 seansta tamamen kurtulmanız mümkündür. Göz çevresi hariç vücudun her yerinde kullanıma uygun olan cihazlar inanılmaz bir konfor sunar.

Evde lazer epilasyon işlemi yapmadan önce uygulama yapacağınız bölgeyi jilet ile traşlamanız gereklidir. Eğer kıllarınızı ağda gibi yöntemler kullanarak tamamen kökten alırsanız cihaz kıl köklerini algılayamaz ve cildinizde yanıklar meydana gelebilir. Ayrıca lazer epilasyon cihazlarının mantığı kıl köklerini tahrip etmektir ve jilet de buna engel olmayan bir çözümdür. Ayrıca cilt yüzeyi işlemden önce tamamen kuru ve temiz olmalıdır.

Lazer epilasyon cihazınızın güç seviyesini doğru şekilde ayarlamanız gereklidir. Manuel mi hızlı kayma mı yapacağınıza da karar vermelisiniz. Ayrıca atış yaptığınız bölgeye yeniden dönmemeniz gereklidir. Her seferinde farklı bir yüzeye atış yapmalısınız. Aksi halde cildinizde yanıklar meydana gelebilir.

Lazer Epilasyon Aleti Atış Sayısı Bitince Ne Yapılır?

Lazer epilasyon aletlerinin çoğunda atış sayısı bittiğinde cihaz çöpe gider. Bu nedenle satın alacağınız ürünün atış sayısının yüksek olması önemlidir. Ancak bu cihazlar zaten kıllarınızın tamamen yok olabilmesine yetecek kadar atış sayısına sahip olduğu için endişelenmenize gerek yoktur. Genellikle ortlama 250.000 atışa sahip bir ürün yıllarca sizi götürecektir. İlk bir kaç seanstan sonra da çok uzun aralıklarla atış yapacağınızı düşünecek olursak rahatlıkla lazer epilasyon cihazı alabilirsiniz. Yani vermiş olduğunuz paranın hakkını tamamen geri alırsınız. Bazı ürünlerin ise değiştirilebilir başlığı ve yedek kartuşu bulunmaktadır. Eğer bu konuya önem veriyorsanız böyle modelleri tercih edebilirsiniz.

Evde Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Aslında evde lazer epilasyon yapmak güzellik salonlarında yaptırmaktan çok daha güvenli ve hijyeniktir. Çünkü lazer epilasyon cihazınız sizin kontrolünüzde olduğu için hem canınızın acımasına karşı önlem alma hem de dilediğiniz bölgeden başlama gibi özgürlükleriniz mevcuttur. İstediğiniz zaman ara verme ve devam etme konusunda da rahat olursunuz. Ayrıca ev şartlarının temizliği şüphesiz ki daha güven vericidir. Dışarıda lazer epilasyon yaptırdığınızda belki de her seansta farklı biri işleminizi yapabilir. Ancak kendiniz uygulama yaptığınız zaman daha güvende hissedersiniz. Ev tipi lazer epilasyon cihazları genellikle UV filtrelerine sahip olduğu için size zarar vermez. Ayrıca çoğu modelde gözlerin korunmasını sağlayan sensörler vardır. Cilt tonu sensörleri de cildiniz işlem için uygun değilse sizi uyararak uygulamayı durdurur. Atış yoğunlukları da acı seviyenize göre rahatlıkla ayarlama yapabilmenizi sağlar. Ayrıca evde lazer epilasyon deneyimi yaşayan kişilerin yorumlarına baktığımızda oldukça memnun kaldıklarını gözlemledik. Mahremiyet açısından da lazer epilasyon seanslarınızı kendi evinizde yapmanız oldukça konforlu ve stressizdir. Kullanma talimatlarına uyulduğu takdirde ev tipi lazer epilasyon cihazı kullanmak oldukça güvenlidir.

Ipl Lazer Aleti

Sonuç

Sevgili okurlarımız; bugün, lazer epilasyon ile alakalı kafanıza takılabilecek sorulara cevap sunmaya çalıştık. Ayrıca öne çıkan IPL cihazlarına yer vererek onları daha yakından tanımanızı sağladık. Geleneksel yöntemlerle kıllarınızdan kurtulmaya çalışmanız hem fazla vakit alıcı hem de kısa vadeli bir çözüm demek. Ancak istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulmanız asla hayal değil. Ev tipi lazer epilasyon cihazlarına şans vermek ise sizin elinizde. Pek çok model arasından hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız olmanız çok normal. Ancak sizin için derlediğimiz modeller arasında işinize yarayacak bir lazer epilasyon cihazı olduğuna eminiz!

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir