2023 Yılı En İyi Powerbank Tavsiyesi: 5000mAh – 30000mAh Arası Powerbankleri İnceledik

Depremzedelere yardım için Duracell Powerbank tercih edebilirsiniz, Duracell marka powerbankler dolu ve kullanıma hazır geliyor.

Bu yazımızda sizler için en iyi powerbankleri inceleyeceğiz, fakat incelemeye başlamadan önce okumak için zamanı olmayanlar için en iyi olduğunu düşündüğümüz bir kaç ürün önerisinde bulunacağız. Dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

En iyi küçük kapasiteli powerbank: Duracell Powerbank 6700mAh
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Powerbank 1

Powerbank Nedir?

Powerbank, normal bir zamanda şarj cihazına veya prize erişimimizin olmadığı zamanlarda kullandığımız elektronik cihazları şarj etmek için tasarlanmış taşınabilir, kullanışlı bir pildir. Rahat taşıma ve kullanım imkanına sahip olan Powerbankler, cep telefonlarını, tabletleri, kameraları, taşınabilir hoparlörleri, oyun konsollarını ve hatta dizüstü bilgisayarlar şarj etmek için kullanılabilirler.

Bir powerbank almadan önce bakmanız gerekenler

Aşağıdaki bölümlerde, taşınabilir bir şarj cihazı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli özellikleri inceleyeceğiz. Bunları önem sırasına göre (bize göre!) yukarıdan aşağıya doğru düzenledik.

Kapasite

Kapasite, bir powerbank tartışmasız en önemli özelliğidir. Çoğu insanın ilk baktığı yer burasıdır ve bu nedenle kapasitenin powerbank’in gerçek adında listelenmesi de çok yaygındır. Kapasite için ölçü birimi, miliamper-saat anlamına gelen mAh’dir.

Her ne kadar 2000mAh kadar düşük kapasiteli powerbankler bulabilseniz de, ortalama bir akıllı telefonun 2000mAh’den daha büyük bir pil kapasitesine sahip olması nedeniyle bundan daha fazlasına ihtiyaç duyan çoğu insan için gerçekten mantıklı değildir.

Pek çok insan powerbanklerden en az 2-3 şarj elde etmek istediğinden, 10000mAh powerbank’lerin neden en popüler olanlardan bazıları olduğunu görmek kolaydır. Diğer popüler kapasiteler 20000mAh ve 30000mAh’dir.

Ancak, powerbank’in kapasitesinin %100’ünün telefonunuza aktarılamayacağını bilmelisiniz. Şarjdaki verimsizlikler ve diğer faktörler nedeniyle, kapasitenin yalnızca yaklaşık 2/3’ü gerçekten kullanılabilir. Bu konuda daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz. Telefonunuzu şarj etmek için gerçekte kaç mAh’a ihtiyacınız olduğuna dair bu makaleyi de okumak isteyebilirsiniz.

Kapasite söz konusu olduğunda bir diğer önemli husus da uçuş durumudur. Mevcut havayolu düzenlemeleri, yalnızca 100Wh’a (veya yaklaşık 27000mAh) kadar powerbank’lerin önce onay almak zorunda kalmadan uçuşlara alınmasına izin vermektedir.

Güç çıkışı

Güç çıkışı watt (W) cinsinden ölçülür ve hızlı şarj söz konusu olduğunda önemli bir faktördür. Hızlı şarj özelliğine sahip akıllı telefonların çoğu, maksimum şarj hızlarına ulaşmak için 18W güce ihtiyaç duyar. Güç bankanız bunu sağlayamıyorsa, akıllı telefonunuzun tam şarja ulaşması daha uzun sürecektir.

Ayrıca oyun konsolları veya dizüstü bilgisayarlar gibi daha güçlü cihazların daha büyük miktarlarda güce ihtiyaç duyduğunu da bilmelisiniz. Dolayısıyla, dizüstü bilgisayarınızı kullanırken aynı zamanda şarj edebilmek istiyorsanız, büyük olasılıkla 100 W’a kadar güç sağlayabilen bir taşınabilir şarj cihazına ihtiyacınız olacaktır.

Port sayısı

Portlar söz konusu olduğunda, en yeni standardın USB type C portu olduğunu ve zamanla eski USB A ve mikro USB portlarının yerini alacağını bilmelisiniz. Bu nedenle tavsiyemiz, öncelikle USB type C bağlantı noktalarına dayanan powerbank aramanızdır.

Bağlantı noktası sayısı da önemlidir. Bir powerbank ne kadar çok bağlantı noktasına sahipse, aynı anda o kadar çok cihazı şarj edebilirsiniz. Dolayısıyla, düzenli olarak şarj etmeniz gereken birden fazla cihazınız varsa veya arkadaşlarınız ve/veya aile üyeleriniz taşınabilir şarj cihazınıza sık sık güveniyorsa, birden fazla şarj bağlantı noktasına sahip bir ürün arayın.

Şarj süresi

Yeni bir powerbank ararken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli özellik de şarj (diğer adıyla yeniden şarj etme) süresidir. Söylemeye gerek yok, ancak bir powerbank kendini ne kadar hızlı şarj edebilirse o kadar iyidir. Birkaç yıl önce ortalama bir 10000mAh powerbank’in tam şarja ulaşması 6 ila 8 saat sürerdi. Ancak günümüzde, yaklaşık 2-3 saat veya daha hızlı şarj süreleri görmek çok yaygın.

Göreceğiniz en yaygın hızlı şarj teknolojilerinden bazıları Power Delivery (PD), Qualcomm Quick Charge (QC) veya PowerIQ‘dur. Ancak en hızlı şarj sürelerine ulaşmak için uyumlu bir duvar şarj cihazına ihtiyacınız olacaktır. Çoğu durumda, powerbankler bir duvar şarj cihazı olmadan gelir, bu nedenle ayrı olarak satın almanız gerekir.

Bu nedenle, çok hızlı şarj olan bir powerbank satın alsanız bile, duvar şarj cihazı yeterli güç sağlayamazsa veya şarj teknolojisi açısından uyumlu değilse, reklamı yapılan şarj sürelerine ulaşamayacağınızı unutmayın.

Taşınabilirlik

Taşınabilirlik söz konusu olduğunda iki hususu göz önünde bulundurmanız gerekir: ağırlık ve hacim. Her ikisi de genellikle cihazın kapasitesi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle, bir powerbank ne kadar fazla mAh’a sahipse, o kadar ağır ve hantal olma eğilimindedir.

Dolayısıyla, ultra ince ve kredi kartı boyutunda bir powerbank istiyorsanız, kapasiteden ödün vermeniz ve büyük olasılıkla telefonunuzu bir kez bile tam olarak şarj edemeyecek bir powerbank mücadele etmeniz gerekecektir.

10000mAh powerbankler belki de en iyi taşınabilirlik ve kapasite oranına sahiptir – listemizde de en çok onlara yer verdilk. Cebe sığacak kadar küçüktürler ancak telefonunuzu 2-3 kez şarj edecek kadar güçlüdürler.

Fiyat

Fiyat açısından, ortalama bir powerbank için 300 ila 600 TL arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Premium modeller, özellikle de duvar şarj cihazlarıyla birlikte geliyorlarsa, 1500 TL’nin üzerine çıkabilir. Ölçeğin alt tarafında, 150 TL kadar ucuz powerbankler bulabilirsiniz, ancak tavsiyemiz bunlardan kaçınmanızdır, çünkü büyük olasılıkla bu fiyatlara ulaşmak için çok sayıda kaliteden ödün vermiştir.

Diğer özellikler

Elbette, powerbankler ihtiyaçlarınıza bağlı olarak çok önemli olabilecek birçok farklı özelliğe sahiptir. İşte ilginizi çekebilecek bazı özellikler:

 • Geçişli şarj: Powerbank’in kendisi şarj olurken bir veya daha fazla başka cihazı şarj edebilme özelliği.
 • Kablosuz şarj: Diğer cihazları kablosuz olarak şarj etme özelliği.
 • Düşük akımlı şarj: fitness bileklikleri veya akıllı saatler gibi çok az miktarda güç gerektiren cihazları şarj etme yeteneği. Anker PowerCore PD Redux buna bir örnektir. Düşük akımlı şarj özelliğine sahip olmayan powerbank’ler düşük miktarda güç sağlayamayacaktır!
 • Güvenlik özellikleri: çoğu powerbank aşırı şarj koruması, aşırı deşarj koruması, kısa devre koruması, şok koruması gibi bir dizi güvenlik özelliği ile birlikte gelir.
 • LCD ekran: Powerbank’lerin büyük çoğunluğunda kalan şarjı göstermek için sadece 3-5 LED bulunur. Kullanışlı olmasına rağmen, oldukça kesin olmayabilir. Daha iyi bir alternatif, depolanan gücün tam miktarını yüzdelik sayılarla gösterebilen LCD ekranlardır.
 • El feneri: Bazı powerbank’ler bir el feneri ile donatılmıştır. Çoğu yeterince parlak değildir.
 • Solar şarj: Bazı powerbank’ler, cihazı doğrudan güneş ışığı ile şarj edebilen entegre güneş panelleri ile birlikte gelir. Ancak, çoğu durumda, güneş enerjisi ile tam şarja ulaşmak çok uzun zaman alır. Bazı powerbank’ler bu açıdan daha iyidir.
 • Su geçirmezlik: Bu özellik kampçılık, balıkçılık, yelkencilik vb. ile ilgilenen kişiler için önemli bir özelliktir. Birçok powerbank suya dayanıklı olmasına rağmen, gerçekten su geçirmez olan çok fazla powerbank yoktur.

en iyi powerbank

En İyi Powerbank Tavsiyeleri

Aşağıda, 2023 yılı için satın alabileceğiniz en iyi powerbank’leri listeledik. Liste sıralaması iyiden kötüye doğru değil, en düşük kapasiteden en yüksek kapasiteye doğru gittiğini de belirtmek isteriz.

Duracell Powerbank 6700mAh

Duracell Powerbank 6700 Mah

 • Kapasite: 6700mAh
 • Şarj gücü: 18W
 • Port sayısı: 1

Duracell Powerbank 6700 mAh pil kapasitesine sahip taşınabilir bir şarj cihazıdır. Bir USB-C ve bir USB-A girişine olmak üzere iki şarj portuna sahiptir. Ürün, bir duvar prizinden 3 kat daha hızlı şarj ettiğini iddia ediyor ve Qualcomm Fast Charge 3.0 ve USB-C Power Delivery’yi destekliyor. Kullanıma hazır olarak geldiğini iddia etse de uzun süre beklemiş pillerin kendiliğinden boşalacağını ve şarj edilmeye ihtiyaç duyacağını da belirtmek gerekir. Size gelen ürünün şarjı boşsa endişelenmenize gerek yok o yüzden. Pakete bir USB-C kablosu ve 3 yıllık Duracell garantisi dahildir.

Kullanıcılar genellikle bu ürünle ilgili olumlu deneyimler yaşamış, kompakt boyutu ve tasarımı ile cihazları hızlı bir şekilde şarj etme özelliğini övmüşlerdir. Bazı kullanıcılar powerbank’in telefonlarını bir ya da 1,5 kez şarj edebildiğini, bazıları ise seyahat için kullanışlı olduğunu belirtmiştir. Çoğu kullanıcı da powerbank’in hafif ve taşımasının kolay olduğunu belirtmiştir.

Baseus Bipow Dijital Ekranlı 20W 10000mAh Powerbank

Baseus Bipow Dijital Ekranlı 20w 10000 Mah Powerbank

 • Kapasite: 10000mAh
 • Şarj gücü: 20W
 • Port sayısı: 3

Baseus PPDML-M01 powerbank, aynı anda birden fazla cihazı şarj etmenizi sağlayan 20000 mAh kapasiteye sahiptir. Şarj durumunu izlemenizi sağlayan entegre bir LED ekrana sahiptir. Hafif, kompakt ve uluslararası hava yolculuğu standartlarıyla uyumludur. Bu powerbank FCP, QC ve AFC hızlı şarj protokollerini destekler ve 18W ile 6-7 saat içinde tamamen şarj olabilir. Aynı anda birden fazla cihazı şarj etmek için 2 adet 18W USB çıkışı, 1 adet 18W mikro USB girişi ve 1 adet 18/20W TYPE-C giriş/çıkış bağlantısı dahil olmak üzere toplam 3 çıkışa sahiptir. Hızlı ve güvenli şarj ve aşırı gerilim, aşırı akım, aşırı şarj ve kısa devreye karşı koruma sağlayan bir polimer iyon pile sahiptir. Ayrıca aşırı ısınmayı önleyen NTC sıcaklık sensörlerine sahiptir. Ürün, bağlı cihazları akıllı bir şekilde algılar ve herhangi bir hasarı önlemek için şarj oranını ayarlar. Toza, parmak izine ve kire karşı dayanıklıdır ve boyutları 68,8x153x29,5 mm’dir.

Kullanıcı deneyimlerine göre Duracell powerbank iyi bir şarj hızına sahip ve bir cihazı 3-4 kez şarj edebiliyor. Bazı kullanıcılar ürünün fiyatını yüksek buluyor ancak dayanıklılığı için buna değeceğine inanıyor. Performansı için iyi bir değer olduğunu düşünüyorlar. Bazı kullanıcılar ise ürünü biraz ağır buluyor fakat satın aldıklarına pişman olmamışlar. Herhangi bir ısınma sorunu yok. Ancak, bazı kullanıcılar ürünün teslim alındığında boş olduğunu ve kablonun daha uzun olabileceğini belirtmiştir.

Xiaomi 10000 mAh 3.Nesil Taşınabilir Şarj Cihazı

Xiaomi 10000 Mah 3.nesil Taşınabilir Şarj Cihazı

 • Kapasite: 10000mAh
 • Şarj gücü: 18W
 • Port sayısı: 2

Xiaomi 10000 mAh 3.Nesil Taşınabilir Şarj Cihazı 10000 mAh kapasiteye ve 18 W şarj gücüne sahiptir. Lityum Polimer pil kullanır ve 6 saatlik hızlı şarj süresine ve 4 saatlik hızlı şarj süresine sahiptir. El feneri özelliği veya solar şarj özelliği yoktur. 4 seviyeli LED pil göstergesine sahiptir. Bu powerbank ayrıca düşük voltaj koruması, elektromanyetik alan koruması, aşırı akım koruması, aşırı deşarj ve aşırı şarj koruması, aşırı voltaj koruması, kısa devre koruması ve sıcaklık koruması gibi çeşitli güvenlik özelliklerine sahiptir. Giriş voltajı 5 V, 9 V, 12 V olan bir USB Type-C giriş bağlantısına sahiptir.

Ürün kullanıcılar tarafından kaliteli olarak değerlendirilmiş, ancak içinden çıkan kablo olarak micro usb olmasının bir eksi olarak görülmüş. Ürün hızlı şarj özelliği ile dikkat çekiyor ve 5-6 saatte tamamen şarj oluyor. Aynı zamanda çift çıkışlı olması da ürünü öne çıkarıyor. Ürünün ağırlık ve boyutları ideal olarak görülmüş.

Mojue by ttec PB07 10000mAh PD 20W Taşınabilir Şarj Aleti

Mojue By Ttec Pb07 10000mah Pd 20w Taşınabilir Şarj Aleti

 • Kapasite: 10000mAh
 • Şarj gücü: 20W
 • Port sayısı: 2

Bu powerbank, 10000mAh ekstra yüksek kapasiteye sahiptir ve 2 cihazı aynı anda şarj edebilir. Tüm mobil cihazlar ile uyumlu bir akıllı çip içerir ve PD/QC hızlı şarj teknolojilerini destekler. 4 kat daha hızlı ve güvenli şarj sağlar. Bir QC 18W USB-A çıkışı, ve bir QC 18W USB-C çıkışına sahiptir. Ayrıca, LCD pil göstergesi içerir ve kutunun içerisinden 100cm 24A Type-C / USB-A hızlı şarj kablosu çıkar.

Type-C bağlantı noktası üzerinden 20W yüksek hızlı şarj özelliğine sahip bir powerbank’tir. Kullanıcılar, şarj hızı hızlı olsa da, powerbank’in kapasitesinin çabuk tükenebileceğini bildirmişlerdir. Ayrıca, pil seviyesini gösteren LED ışıkları ile powebank’in kullanımının kolay olduğunu belirtmişlerdir. Ürünün yapı kalitesi iyi olarak tanımlanmış ve bir kaç kullanıcı malzemenin dayanıklı olduğunu belirtmiştir. Genel olarak kullanıcılar, powerbank’in performansı ve işlevselliğine göre f/p ürünü olduğunu düşünüyor.

Dexim TB-10 10000 mAh Powerbank Type-C

Dexim Tb 10 10000 Mah Powerbank Type C

 • Kapasite: 10000mAh
 • Şarj gücü: 10.5W
 • Port sayısı: 2

Bu powerbank 10000mAh kapasiteye ve 10,5W şarj gücüne sahiptir. El feneri özelliği yoktur. Pil seviyesi için 4 seviyeli bir LED göstergeye sahiptir ve ayrıca 5V / 2.1A voltajlı hızlı şarj çıkışına ve 5V / 2A voltajlı hızlı şarj girişine sahiptir. Aşırı deşarj, aşırı şarj, kısa devre, sıcaklık ve yüksek voltaj koruması gibi çoklu güvenlik özelliklerine sahiptir. Giriş bağlantı tipi 5V voltaj ve 2A akım ile USB Type-C’dir ve ayrıca bir mikro USB girişi vardır. Toplam olarak 2 çıkış portuna sahiptir.

Kullanıcı yorumlarından çıkan genel kanı, bu powerbank’in iyi bir görünüme ve tasarıma sahip olduğu, ancak şarj hızının nispeten yavaş olduğu yönünde. Genel olarak, fiyatına göre iyi bir değer olduğu öne sürülüyor. Başka bir kullanıcı ürünün yüksek kalitede olduğunu ve bir iPhone’u en az 4 kez şarj edebildiğini bildiriyor. Kafa karışıklığı yaşayan bir kaç kullanıcı olduğunu gördük ve bir konuya açıklık getirmek istedik; ürünün kendisini şarj etmek için bir USB Type-C girişine ve cihazları şarj etmek için USB A çıkış bağlantı noktalarına sahip, yani USB type-c girişi sadece powerbank’i şarj etmek için kullanılıyor.

Samsung 10000 mAh Powerbank (EB-P3300X)

Samsung 10000 Mah Powerbank (eb P3300x)

 • Kapasite: 10000mAh
 • Şarj gücü: 25W
 • Port sayısı: 1

Samsung 10000 mAh Powerbank (EB-P3300X) cep telefonları ve diğer cihazlar için 10000 mAh kapasiteli bir şarj cihazıdır. Hızlı şarj özelliği mevcuttur ve USB Type-C giriş bağlantı tipine sahiptir. Tek çıkış adedi mevcuttur ve çıkış bağlantı tipi USB Type-A’dır. Hızlı şarj etme teknolojisi AFC-SFC-USB PD’dir ve hızlı şarj etme akımı 3.0 A’dır. Cihaz ağırlığı 240 gram, yüksekliği 142 mm, genişliği 72 mm ve derinliği 13.8 mm’dir. Doluluk göstergesi ve fazla akım koruma özellikleri mevcuttur.

Samsung 10000 mAh Powerbank (EB-P3300X) ürünü, birçok kullanıcı tarafından oldukça olumlu bir şekilde değerlendirilmiştir. Ürün alüminyum malzemeden yapılmış olması sebebiyle ince ve hafif olduğu belirtilmiştir. Kullanıcılar tarafından özellikle hızlı şarj özelliği öne çıkarılmıştır. Bu özellik sayesinde telefonlar hızlı bir şekilde şarj edilmekte ve kullanıcıların ihtiyacı olan enerjiye hızlı bir şekilde ulaşması sağlanmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar tarafından ürünün verimliliğinin biraz daha iyi olabilirdiği, göstergenin gerçeği yansıtmadığı ve göstergenin güvenilmez olduğu ifade edilmiştir. Ayrıca bazı kullanıcılar tarafından ürünün biraz ağır olduğu ve pantolon cebinde taşınamayabileceği belirtilmiştir.

Xiaomi Mi 10000 mAh Ultra Compact Powerbank 3

Xiaomi Mi 10000 Mah Ultra Compact Powerbank 3

 • Kapasite: 10000mAh
 • Şarj gücü: 22.5W
 • Port sayısı: 3

Xiaomi Mi 3 Ultra Compact Powerbank, 10000 mAh kapasiteli bir powerbank’tir. 22.5 W şarj etme gücüne sahiptir ve lityum polimer pil tipindedir. Hızlı şarj için 3.5 saat sürer ve 4 seviyeli LED doluluk göstergesiyle donatılmıştır. Hızlı şarj çıkışı mevcuttur ve 5V/2.4A, 5V/3A, 9V/2.5A ve 12V/1.85A gibi farklı akımlar sunar. Hızlı şarj girişi de mevcuttur. Güvenlik özellikleri arasında düşük güçte şarj modu, fazla akım koruma, fazla deşarj koruma, fazla şarj koruma, kısa devre koruma, sıcaklık koruma, yeniden kurma koruma ve yüksek gerilim koruma gibi özellikler bulunmaktadır. Eş zamanlı 3 cihaz şarj etme özelliği mevcuttur, giriş ve çıkış özellikli USB-C bağlantısı sunmaktadır. Tasarım olarak, PC/ABS malzemesinden yapılmış ve sadece siyah renk seçeneği sunulmaktadır. Ağırlığı ise tam olarak 200 gramdır.

Kullanıcılar, Xiaomi Mi 3 Ultra Compact 10000 mAh Powerbank için çok olumlu deneyimler paylaşmış. Özellikle hızlı şarj özelliği, aynı anda birden fazla cihazı şarj etme kabiliyeti ve kompakt boyutlarından dolayı ürünü önermektedir. Kullanıcılar, powerbank’in çabuk şarj edebildiğini, telefonlarını birden fazla şarj etme kabiliyetine sahip olduğunu ve kendisinde de çabuk dolabildiğini belirtmiş. Ayrıca, hızlı şarjın hızını arttırmak için hızlı şarj uyumlu bir kablo kullanmak gerektiği ve 3-3.5 saatte şarj olabildiği ifade edilmiştir. Ayrıca, ürünün boyutlarının kompakt olmasına rağmen, ağırlığın biraz ağır olduğu belirtilmiş.

Anker A1363 PowerCore Select 20000 mAh Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı

Anker A1363 Powercore Select 20000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı

 • Kapasite: 20000mAh
 • Şarj gücü: 18W
 • Port sayısı: 2

Anker PowerCore Select 20000 mAh taşınabilir hızlı şarj cihazı 20000 mAh kapasiteli, lityum polimer pil tipinde, 18 W şarj etme gücüne sahip, 6.5 saat hızlı şarj süresiyle, 4 seviyeli LED doluluk göstergesi ve hızlı şarj çıkışı/girişi ile çalışmaktadır. Ayrıca Anker PowerIQ 2.0 teknolojisi, akım düzenleme, Anker MultiProtect, Anker VoltageBoost, fazla şarj, fazla voltaj, kısa devre ve sıcaklık koruma özelliklerine sahiptir.

Anker PowerCore Select 20000 mAh taşınabilir hızlı şarj cihazı, kullanıcıların beklentilerini karşılamak için tasarlanmış bir üründür. Bir çok ürünü test eden kullanıcılar tarafından da piyasada bulunan en iyi 20000 mAh güce sahip olan powerbank olduğu belirtilmiştir. Fakat buna karşılık test edilen 20000 mAh güce sahip powerbankler’de en yüksek ağırlığa da sahiptir. Bu da erkek kullanıcılar için cepte taşımayı zorlaştırıyor, kadın kullanıcılar ise çantalarında rahatça taşıyabilecekleri için bu büyük bir sorun değil. Diğer bir şikayet konusu ise malzeme kalitesinin çok iyi olmasına karşın kaygan bir tutuş sağlaması ve her an elinizden düşecekmiş gibi hissettirmesidir.

Philips 20000 mAh 22.5W USB ve Type-C

Philips 20000 Mah 22.5w Usb Ve Type C

 • Kapasite: 20000mAh
 • Şarj gücü: 22.5W
 • Port sayısı: 3

Philips 20000 mAh 22.5W USB ve Type-C PD Üç Çıkışlı Led Göstergeli Powerbank, 20000 mAh güç kapasitesi ve hızlı şarj desteği sunmaktadır. 2 adet USB-A ve 1 adet Type-C çıkış portu bulunur. Type-C bağlantı noktası hem giriş hem de çıkış olarak kullanılabilir. QC 3.0 ve PD desteği sayesinde hareket halindeyken ekstra gücü sağlar. Estetik tasarımı, şık LED ekranı, evrensel uyumluluk, 20W PD şarj gücü, dayanıklı malzeme ve 380 gram ağırlığı ile taşınabilir. Üç cihaz aynı anda şarj edebilir.

Kullanıcılar, ürünün işlevselliğini ve hızlı şarj özelliğini beğenirken, tasarımının kaba ve ağır olduğunu belirtiyorlar. Telefonların hızlı şarj edildiği ve Type C çıkışının uyumlu çalıştığı belirtiliyor. Fakat 2 cihaz şarj ederken hızlı şarjın çalışmadığı belirtiliyor. Ürünün şarjının tamamen dolmasının yaklaşık 8 saat aldığı ve telefonların normal hızda şarj edildiği belirtiliyor. Ayrıca, Xiaomi modelleri için super hızlı şarj desteğinin olmadığı ve elde taşımasının zor olduğu belirtiliyor.

Baseus Amblight 65w Hızlı Şarj 30000mAh

Baseus Amblight 65w Hızlı Şarj 30000mah

 • Kapasite: 30000mAh
 • Şarj gücü: 65W
 • Port sayısı: 3

Baseus Amblight 65W 30000mAh Powerbank, 30000mAh kapasiteli, 65W şarj etme gücüne sahip, Lityum Polimer pil tipinde bir cep şarj cihazıdır. 10 saatte hızlı şarj edilebilir ve bir LCD ekran doluluk göstergesi mevcuttur. Hızlı şarj çıkışı mevcut ve çeşitli akımlarda destekler (4.5V/5A, 5-9V/3A, 5V/4.5A, 12V/2.5A, 20V/1.5A) ve Qualcomm QuickCharge 3, Huawei SuperCharge Protocol (SCP), PD 3.0 teknolojilerini destekler. Hızlı şarj girişi de mevcut ve 5-9V/2A, 5V/2.1A, 5-9-12-15-20V/3A, 12V/1.5A akımlarda destekler ve USB PD 3.0 (Power Delivery) teknolojisini destekler. Kablosuz şarj özelliği yoktur ve güvenlik özellikleri arasında Akıllı Güç Çıkışı, Elektromanyetik Alan Koruması, Fazla Akım Koruması, Fazla Deşarj (over-discharge) Koruması, Fazla Şarj (over-charge) Koruması, Kısa Devre Koruması, Sıcaklık Koruması mevcut. Eş Zamanlı 3 Cihaz Şarj Etme özelliği de mevcut. Tasarım olarak PC/ABS malzemeden yapılmış ve siyah renkte mevcut, boyutları 145mm x 65mm x 38mm, ağırlığı 550g.

Kullanıcı yorumlarına baktığımızda bir Macbook adaptörü ile 5 saat gibi bir sürede tamamen şarj edilebilidiğini ve herhangi bir ısınma olmadığını görüyoruz. Bir laptop’u ise 2 defadan biraz daha fazla şarj edebiliyor. Ağırlığının boyutuna göre makul olduğunu belirten kullanıcılar, genelde çantada taşıdıkları için ağırlığından çok şikayetçi değiller. Genele olarak laptop şarj etmek için kullanılsa da, kamp için de kullanmaya uygun olduğunu belirtmek gerekir.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Powerbank Nedir 2

Powerbank ile neleri şarj edebilirsiniz?

Bu pil paketleri, akıllı telefon ve tabletinizden dizüstü bilgisayarlara ve taşınabilir oyun konsollarına kadar hemen hemen her şeye güç sağlayabilir. Ancak, öncelikle taşınabilir medya ve iletişim cihazlarına yöneliktirler.

Çoğu bir akıllı telefonu birden fazla kez şarj edebilir ve birkaçının birden fazla çıkışı vardır, bu da size aynı anda birkaç cihazı şarj etme seçeneği sunar. Örneğin iki akıllı telefonu, bir akıllı telefonu ve bir tableti ya da bir tableti, akıllı telefonu ve dizüstü bilgisayarı şarj edebilirsiniz).

Genellikle tabletleri ve taşınabilir hoparlörler, kablosuz kulaklıklar ve kompakt kameralar gibi diğer cihazları şarj edebildiklerini öğrenmek sizi şaşırtabilir. Birçok USB-C özellikli powerbank Nintendo Switch ve diğer taşınabilir oyun cihazlarını şarj edebilir.

Bazı modeller dizüstü bilgisayarları bile şarj edebilecek kadar güçlüdür, ancak bunu yalnızca bir güç noktasına erişiminiz yoksa veya dizüstü bilgisayarınızın şarj cihazını unuttuysanız tavsiye ederiz. Acil durumlarda kullanışlıdır, ancak standart harici güç kaynağınızın yerini tutmaz.

Boyut, şekil, ağırlık ve kapasite, bir powerbank için alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken ana unsurlardır. Kullanılabilir gücün net bir şekilde gösterilmesi de yararlıdır; bazı modellerde çubuklar yerine dijital bir ekran gösterilir (örneğin “%80 kaldı”).

Cihazımı powerbank’e nasıl bağlarım?

Çoğu powerbank bu şarj girişlerinden en az birine sahip olacaktır:

USB-A: Son 15 yılda neredeyse her dizüstü bilgisayarda, sabit diskte, TV’de vb. bulunan dikdörtgen şekilli bağlantı noktası.

Mikro/mini-USB: Genellikle akıllı telefonlarda ve diğer taşınabilir cihazlarda kullanılan minyatür USB çeşidi.

USB-C: USB-A’nın çevrilebilir yeni, kompakt versiyonu, yani doğru şekilde takma konusunda endişelenmenize gerek yok. Boyutu ve çok yönlülüğü nedeniyle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar üreticileri arasında kendine bir yer ediniyor.

Kablosuz: Az sayıda model, akıllı telefonunuzu powerbank’in üzerine yerleştirerek kablosuz olarak şarj etmenizi sağlar. Bunun çalışması için telefonunuzun da kablosuz şarjı desteklemesi gerekir.

Yüzeyin altında çalışan USB aygıt yazılımı, girişlere ne yapacağını, örneğin kablodan ne kadar veri, güç ve hız geçebileceğini söyler. Buna, powerbank’lerde popüler bir özellik olan ‘hızlı şarj’ da dahildir.

Bir powerbank’in cihazımı şarj etmesi ne kadar sürer?

Çoğu model, akıllı telefon gibi standart bir 3000mAh cihazı yaklaşık 90 dakikada şarj edebilir; daha uzun sürmesi tehlike işaretidir. Gece boyunca prize takılı bırakabileceğiniz için powerbank’in şarj süresi o kadar da sorun değildir, ancak daha hızlı olması genellikle daha iyidir.

Bir powerbank’in cihazınızı şarj edebilmesi için birkaç şeyin eşleşmesi gerekir. Powerbank’in çıkışının şarj etmek istediğiniz cihazın gereksinimlerini karşılaması gerekir. Akıllı telefonlar küçük bir akımla şarj olabilirken, tabletler daha fazlasına, dizüstü bilgisayarlar ve el konsolları ise yine daha fazlasına ihtiyaç duyar.

Çıkış, cihazın taleplerini karşılıyor veya aşıyorsa, kullanım sırasında şarj olacaktır. Çıkış, cihazın gereksinimlerini karşılar ya da karşılayamazsa, pil ömrünü yavaşça artırır, ancak kullanım sırasında şarj olmaz. Bu durumda, powerbank cihaza “güç verir”, şarj etmez. Ancak cihaz kapatıldığında şarj olur.

Powerbank Telefona Zarar Verir Mi?

Bu konuda herhangi bir cihazın pil ömründe bozulmaya yol açtığı fikrine bilimsel bir destek yoktur.

Powerbank, telefonunuza veya diğer cihazınıza belirli voltaj ve güç değerlerinde güç vermek üzere tasarlanmıştır. Bunlar, cihazlarınızın halihazırda kullandığı standart derecelendirmeleri takip eder. Powerbank kullanmak telefonunuzun piline hiçbir şekilde zarar vermez.

Lakin düşük kaliteli bir taşınabilir pil, telefonunuzun piline zarar verebilir ve normalden daha hızlı bozulmasına neden olabilir. Şüpheli kalitede bir Powerbank, potansiyel olarak telefonunuzun kullanması için tasarlandığından daha düşük veya daha yüksek bir voltaj sağlayabilir ve bu yalnızca telefonunuzun piline değil, muhtemelen içindeki diğer elektrik devrelerine de zarar verebilir.

Sonuç

İlk bakışta basit görünse de, powerbank satın almak oldukça karmaşık olabilir. Ancak bu, temelde her gereksinim için bir powerbank olduğu anlamına gelir. Ne aradığınızı biliyorsanız, ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği bulmak oldukça kolay olacaktır.

Bu satın alma kılavuzunda ve incelemelerinde, yeni bir powerbank satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli hususları ele almaya çalıştık. Ele almadığımız ya da eksik ele aldığımız başka önemli unsurlar ve özellikler olduğunu düşünüyorsanız, yorum yazabilirsiniz. Okuyucu geri bildirimlerini her zaman bekliyoruz! 🙂

Yazar

 • Miraç Yılmaz
  Teknolojik ürün uzmanı

  Miraç Yılmaz, 2020 yılı Eylül ayında Tüketici Dergisi ailesine dahil olmuştur. Miraç, teknolojiye olan ilgisi sayesinde, teknolojik ürünleri yakından takip eder ve teknik verileri de baz alarak en ince ayrıntısına kadar inceler. Aynı zamanda bilgisayar ve yönetim bilişim sistemleri okuyan bir öğrencidir. Uzman olduğu bu alanda yazdığı incelemelerle okuyucularının teknolojik ürünler hakkında bilgi sahibi olmasını ve doğru kararlar vermelerini sağlar.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  One comment

  1. Hayırlı akşamlar selamun aleyküm. en kücük kategoride olan powerbanki satın aldım bir türlü şarj olmuyor yardımcı olur musunuz

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir