16 En İyi Powerbank Tavsiyesi: 5000mAh – 30000mAh Arası Powerbankleri İnceledik

Bu yazımızda sizler için en iyi powerbankleri inceleyeceğiz, fakat incelemeye başlamadan önce okumak için zamanı olmayanlar için en iyi olduğunu düşündüğümüz bir kaç ürün önerisinde bulunacağız. Dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

En İyi Kablosuz: Xiaomi 10000 mAh Wireless
Fiyat/Performans: Xiaomi Redmi 10000 Mah
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Powerbank Nedir?

Powerbank, normal bir zamanda şarj cihazına veya prize erişimimizin olmadığı zamanlarda kullandığımız elektronik cihazları şarj etmek için tasarlanmış taşınabilir, kullanışlı bir pildir. Rahat taşıma ve kullanım imkanına sahip olan Powerbankler, cep telefonlarını, tabletleri, kameraları, taşınabilir hoparlörleri, oyun konsollarını ve hatta dizüstü bilgisayarlar şarj etmek için kullanılabilirler.

Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim

1. Fiziksel boyut

Bunun dikkat edilmesi gereken ilk şeylerden biri olduğunu düşünüyoruz. Bir zamanlar telefonumun üç katı büyüklüğünde (bir iPhone 5s) ve ağırlığında bir powerbank’e sahiptim. Yaşadığım bariz sorun, onu cebime nasıl sığdıracağımdı. Pek çok kez telefonu cebimde bırakıp elimde taşımak zorunda kaldım. Cihazımı şarj etmenin ideal yolu bu değildi.

Bununla birlikte, sık sık bir çantayla hareket ediyorsanız, boyut sizin için daha az endişe verici olabilir.

En İyi Powerbank

2. Şarj bağlantı noktası sayısı

Açıkçası, bağlantı noktası sayısı aynı anda kaç cihazın şarj edebileceğini belirler. Temel olarak, ne kadar çok bağlantı noktası varsa, aynı anda daha fazla cihaz şarj edebilir. İlginç bir şekilde, bu faktörün bazen boyut üzerinde bir etkisi vardır. Dolayısıyla, cebinize sorunsuz bir şekilde uyan bir powerbank istiyorsanız, yalnızca bir veya iki bağlantı noktası olan bir powerbank arıyor olabilirsiniz.

3. Gerilim

Bir powerbank ararken, son derece önemli olan voltajı göz önünde bulundurun, çünkü diğer faktörlerin aksine bu bir güvenlik riski oluşturabilir. Kural oldukça açık: Pilinizden daha yüksek voltajlı bir taşınabilir şarj cihazı satın almayın.

Bunun nedeni, pilinizi daha yüksek voltajlı bir Powerbank ile şarj ederseniz, şişmeye başlar ve hatta patlayabilir. Ayrıca, pilinizi daha düşük voltajlı bir powerbank ile şarj ederseniz, asla şarj olmayabilir.

4. Kapasite

İdeal kapasite derecelendirmeleri 2000mAh ila 20000mAh’dır. Bazı powerbankler 40.000mAh ve üstü değerlere sahiptir. Güç ne kadar yüksek olursa, cihazınızı o kadar çok kez şarj edebilirsiniz. powerbank ararken, kaç cihaza sahip olduğunuzu ve cihazlarınızı tam olarak şarj etmek için gerekebilecek kapasite miktarını göz önünde bulundurmalısınız.

5. Fiyat

Bu, diğer faktörlere nazaran biraz daha karışık hissettirebilir. Hangisinin en iyi veya kötü olacağını fiyatına bakarak yorumlamamak gerekir. Ufak bir araştırma yapıp bütçeniz dahilinde bir şeyler bulmanız gereklidir. Biz, aşağıda bütçenize göre ucuz, pahalı ve mAh değerlerine göre sıralamaya çalıştık. Ancak en ucuz veya en pahalı diye bir öneri vermemiz doğru değildir çünkü daha ucuz her zaman kötü olmayabilir veya en pahalısı en iyisi çıkmayabilir.

En İyi Powerbank Karşılaştırması

Aşağıdaki grafikte incelediğimiz modeller arasından iki farklı modeli seçip birbiri ile kıyaslayabilir ve fiyatlarına bakabilirsiniz.

Eğer bütün modellerin özelliklerini detaylı olarak okumak isterseniz eğer bu bölümü es geçip asağıya doğru kaydırmaya devam edebilirsiniz.

Powerbank Tavsiyeleri/İncelemeleri

Küçük Boy Powerbankler

Ttec Powercard 5000 Mah Taşınabilir Şarj Cihazı İncelemesi

Ttec Powercard 5000 Mah Taşınabilir Şarj Cihazı

5000mAh kapasiteli bu Ttec modelli powerbank, hem özellikleri hem de minimalist yapısı sebebiyle listemizde ‘Küçük Powerbankler’ sıralamasında bizi üst sıralarda karşılıyor.

Minimalist yapısından bahsettiğimiz Ttec, USB tipli 1 giriş ve 1 Micro Usb çıkış bağlantısına sahip. Ön tarafında bulunan Led göstergeleri ile powerbankin doluluk oranıyla ilgili bilgileri kolaylıkla öğrenebiliyoruz.

Kendisini hızla sarj edebilen Ttec aynı performansı telefonları doldururken gösteremiyor, biraz ağır kalıyor diyebiliriz. 5000mAh gücü olan Ttec bu mAh’ın verdiği avantaj ile yalnızca 98gram ve kredi kartı boyutlarına sahip.

Kısacası günü kurtarmak isteyen, uygun fiyat ama kaliteli olmasını isteyenler veya büyük bir bank istemeyenler için iyi bir seçim olabilir.

Ttec Powercard 5000 Mah Taşınabilir Şarj Cihazı Fiyatı
Ttec Powercard 5000 Mah Taşınabilir Şarj Cihazı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kullanışlı çok şık telefonumu iyi şarj ediyor. Giriş çıkış değerlerine uygun seçmiştim. Ancak kendisi telefondan uzun sürede şarj oluyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yanınızda taşımak için güzel küçük ama biraz fazla ısınıyor


Ttec Powercard S 5.000mah Taşınabilir Şarj Aleti İncelemesi

Ttec Powercard S 5.000mah Taşınabilir Şarj Aleti

Küçük boyutlu modelleriyle ön plana çeken bir diğer Ttec ürünü ise yine üstte incelediğimiz gibi 5000mah güce sahip ve bu gücün verdiği avantaj ile avuç içi kadar bu da bize çok rahat bir taşıma imkanı sunuyor.

2A / 10W Çıkış ile hızlı şarja sahip olan model 4 saat gibi kısa bir sürede tam sarj oluyor. Tabii 2020 yılını baz alınca 20w sahip Taşınabilir şarj aletleri mevcut ancak hem fiyat hem de düşük mAh göz önüne alınınca pek dert edilecek şey olmadığını rahatlıkla belirtebiliriz.

Ayrıca pil durumunu kontrol etmemiz için led göstergelere ve güvenli şarj için akım korumasına sahip.

Üstteki modelden farklı olarak 2 çıkışa sahip olan bu model, aynı anda 2 cihazı birden şarj etme imkanı sunuyor.

Ttec Powercard S 5.000mah Taşınabilir Şarj Aleti Fiyatı
Ttec Powercard S 5.000mah Taşınabilir Şarj Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Boyutu ve taşınabilirliği harika tam ihtiyacım olduğu gibi benim telefonumu 1.5 kez ancak şarj edebiliyor bu benim için yeterli ama alacaklar göz önünde bulundurmalı

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

2 kere şarj ediyor ama çok yavaş şarj oluyor 12 saati buluyor tam dolması


Orta Boy Powerbank

Xiaomi Redmi 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı – Powerbank İncelemesi

Xiaomi Redmi 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı

Ülkemizde son yıllarda düşük fiyatlarına rağmen verdiği yüksek performans ile şahlanan Xiaomi, aynı performansını powerbanklerinde de devam ettiriyor.

Minimalist bir tasarım ve mat bir görünüme sahip dış yüzeye sahip. Ağırlığı ise 300gr.

Orta boya ve üstteki cihazlara nazaran birkaç tık fazla ağırlığa sahip olan Xiaomi bu büyüklüğü powerbankin kenarlarını tıraşlayarak büyük oranda maskeliyor. Xiaomi 10000mAh, pantolon cebinizde veya sırt çantanızda rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Kullanıcılar hiçbir zaman hantal veya büyük bir şey taşıdığını belirtmemekte.

Biraz daha teknik özelliklerine bakacak olursak,

12W hızlı şarja sahip olan bu powerbank, rakiplerinin artık 18W hızlı şarjı destekleyebildiği göz önüne alındığında, 2020 standartlarına göre tam olarak hızlı sarja sahip değil diyebiliriz. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda bu powerbank 9, 10 saat gibi bir sürede tam sarj oluyor.

Xiaomi Redmi 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı

Güvenlik konusunda ise Xiaomi, cihazları olası elektrik problemlerine karşı güvende tutmak için 12 katmanlı devre koruması oluşturduğunu söylüyor. Birkaçını sıralayacak olursak kısa devre, aşırı ısınma, aşırı şarj ve deşarjdan koruma var. Bu nedenle, akıllı telefonunuzu, tabletinizi veya akıllı saatinizi rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı – Powerbank Fiyatı
Fiyat/Performans: Xiaomi Redmi 10000 Mah
Xiaomi Redmi 10000 Mah Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı – Powerbank Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok hızlı ve güzel paketlenmiş şekilde geldi. Şarj etmesi gayet hızlı. Geldiğindeki şarjıyla telefonumu bir kere doldurdu ve hala şarjı var. Uzun ömürlü kullanacağım gibi görünüyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet şık ve kaliteli. Büyük diyenleri anlamıyorum. Benim telefonum İPhone 7 Plus telefondan biraz da olsa küçük. Tek eksi yönü içinden şarj etmek için bir kablo bulunmuyor.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü aldım ama kullanmadım boyutu çok büyük ve çok ağır olduğu için iade ettim


Energizer Eveready 10.000 mAh Powerbank İncelemesi

Energizer Eveready Powerbank Urun Resmi

Energizer Eveready Powerbank bir iPhone’u 7 kez şarj etmek için yeterli olan 10.000 mAh kapasiteye sahiptir. Cihaz aynı anda 2 cihazı şarj edebilmektedir ve ayrıca şarj durumunu gösteren dijital göstergeye sahiptir. Güç bankası bir el feneri olarak kullanılabilir ve ayrıca çok hızlı şarj olur. Ayrıca, cihazınızda ne kadar güç kaldığını gösteren dijital bir ekrana sahiptir, böylece tekrar ne zaman şarj edilmesi gerektiğini bilirsiniz.

Bu güç bankası bir USB kablosu, mikro USB kablosu, kullanım kılavuzu ve garanti kartı ile birlikte gelir.

Energizer Eveready 10.000 mAh Powerbank Fiyatı
Energizer Eveready 10.000 mAh Powerbank Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Telefonumu %39 dan %100 e yaklaşık 1 saat falan içinde şarj etti. Powerbank %99 dan %59 a düştü şarj tamamlandığında. Hızlı şarj yok ama yine de iyi bir süre. Tek eksiği direk typec-c ve micro usb üzerinden aletleri şarj edememek. Sadece USB-A portlarından şarj edebiliyorsunuz. Üzerindeki type-c ve micro usb girişleri sadece powerbank i şarj etmek için kullanılabiliyor.


Samsung EB-P1100CPEGTR 10000 mAh Type-C İncelemesi

Samsung EB-P1100CPEGTR 10000 mAh Type-C

Teknoloji deyince hepimizin ortak olarak parmak kaldırdığı Samsung, güzel bir powerbank çıkarmış diyebiliriz. Premium kasa yapısıyla dikkat çeken bu Powerbank, 220gr ağırlığı ve 11mm kalınlığa sahip.

Ayrıca 2 adet Usb çıkışına sahip olması nedeniyle 2 cihazı rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

Samsung, yine teknolojisini konuşturarak cihazlarına eklediği ‘fast charging’ özelliğini bu bankalarına da eklemiş. bu özelliği sayesinde normal şarja göre 90 dakika daha hızlı şarj işlemini tamamlıyor.

Samsung EB-P1100CPEGTR 10000 mAh Type-C

Diğer powerbankler gibi şarj durumunu gösteren 4 adet led ile de desteklenmiş. Güvenli kullanım için yüksek voltajlara karşı koruma sağlıyor.

Samsung EB-P1100CPEGTR 10000 mAh Type-C Fiyatı
Samsung EB-P1100CPEGTR 10000 mAh Type-C Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

oldukça şık bir ürün. taşıması da kolay. not8 kullanıyorum, telefonumdan biraz daha küçük. telefonumu 2kere full şarj etti. açıkçası en az 3defa şarj eder diye düşünmüştüm

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

benim telefonum a50 ancak sadece 1 buçuk kere şarj etti benimkinde mi sorun var dedim ama kardeşimde aldı onda da aynısı oldu a70 onunkide.. onun dışında rengi güzel ama işlevi hoşuma gitmedi


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Type C olduğu için iphone 7 ye uygun değil bu yüzden iade edeceğim, alacak olanlar buna dikkat etsin ve Micro Usb yazan modeli alsınlar.


Duracell Powerbank 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı İncelemesi

Duracell Powerbank 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Orta boy 10.000 mAh bandında inceleyeceğimiz son powerbank ise dayanıklılığı ile ön plana çıkan Duracell.

Bu powerbanki elimize alır almaz, bir Duracell ürünü olduğunu kullanılan renkler ve tasarım sayesinde rahatlıkla anlıyoruz. Bu powebank, klasik bir alkalin pil tasarımına sahip, ki bu tasarımı ilk kez görüyoruz ve farklı hissettirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hızlı şarj özelliğine de sahip olan Duracell, Zor zamanlarda 2 cihazı birden şarj etmek için çift çıkışa da sahip. Kasayı biraz daha inceleyecek olursak, her biri pil şarjını %25’ine karşılık gelen 4 küçük LED’e sahip. Bu, 4 LED’in yanmasıyla birlikte 1000mAh, 2 LED’e yandığı durumlarda yaklaşık 5000mAh’a sahip olduğunu gözlemleyebiliriz.

Duracell Powerbank 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Ayrıca herhangi bir arıza ihtimaline karşılık, Duracell; kısa devre, aşırı ısınma, aşırı deşarj gibi gibi 10 tane güvenlik sertifikasına olduğunu da belirtmekte.

Duracell Powerbank 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı Fiyatı
Duracell Powerbank 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dayanıklı güzel bir powerbank ama biraz ebat olarak büyük ama sarj süresi güzel

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Asiri memnunum fiyati pahali ama telefonunuza zarar vermiyo. İphone 7 plus kullaniyorum 2 kere fulluyo. Ben asiri memnunum

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

beklentimi karşılamadı anlatıldığı gibi uzun süre şarj etmiyor. bataryanın kendi şarj olma süresi de çok uzun


Büyük Boy Powerbankler

Xiaomi Redmi 20000 mAh Powerbank İncelemesi

Xiaomi Redmi 20000 mAh Powerbank

Yine Xiaomi’nin 20000 mAh kapasiteli bu modeli Büyük boy listemizde bizi ön sırada karşılıyor. 20000 mAh Powerbank, tutuşu iyileştirmeyi amaçlayan dokulu bir desene sahip, çevre dostu ABS plastik ile çevrelenmiş. Tasarım, 5000mAh, 10000mAh gibi powerbanklerden alıştığımız bir yapıya sahip.
338g toplam ağırlığa sahip olan bu Powerbank, bazı 16000mAh versiyonlardan daha hafif.

Aynı anda iki cihazı şarj etmenizi sağlayan iki USB bağlantı noktasına sahip. Çift USB bağlantı noktaları, 3,6 amperde 5,1 voltluk birleşik çıkış sunuyor ve bu da 18,36 watt’a karşılık gelmekte. Her bağlantı noktası 2,1 ampere kadar çıkış sağlayabilir ve ayrıca USB Type-C cihazları için Type-C girişine de sahip.

Üst kısmında kalan şarjı gösteren dört LED’li bir kapasite göstergesi bulunuyor ve her LED %25 şarja karşılık gelmekte. Powerbank, bir cihazı bağladığınız anda otomatik olarak açılıp kapanıyor, ayrıca sağ tarafta özel bir güç düğmesi de bulunmakta.

Xiaomi Redmi 20000 mAh Powerbank Fiyatı
Xiaomi Redmi 20000 mAh Powerbank Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Evet biraz büyük ve ağır ama 20000 mah olduğunu da göz önüne almak gerek fiyat performans açısından baya iyi ben çok beğendim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kendi şarjının dolması uzun sürüyor biraz. Boyutu büyük ve ağır, cepte taşımalık bir powerbank değil. 1 yıldızı bu sebeple eksilttim. Biz kampta kullanmak için aldık. Çok memnunuz. İphonelarımızı çok iyi şarj etti. 2-3 günlük kamplarda iki kişiyi çok rahat idare edebilir.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kocaman bir takoz gibi bir şey çıktı,ben ince zannettim fakat parmak ucundan bileğime kadar büyük ve kalın çıktı.ne çantaya sığar nede cebe çok kötüydü. bu ürünü hiç tavsiye etmem.


Baseus Adaman 20.000 mAh Powerbank İncelemesi

Baseus Adaman 20.000 Mah Powerbank Urun Resmi 2

Baseus, 10 yılı aşkın süredir sektörde olan bir firmadır. Yüksek kalite ve tasarıma sahip birçok ürün yaratmışlardır. Baseus Adaman 20.000 mAh güç bankası, en son kreasyonlarından biridir.

Baseus Adaman 20.000 mAh güç bankası, hareket halindeyken herhangi bir cihazınızı şarj etmek için kullanılabilecek yüksek kapasiteli bir şarj cihazıdır. Aynı zamanda hafif ve dayanıklı olmasını sağlayan alüminyum gövdeli şık bir tasarıma sahiptir. Ön taraftaki dijital ekran size ne kadar pil ömrünüz kaldığını gösterirken, tüm cihazlarınızı aynı anda şarj etmenizi kolaylaştırmak için USB bağlantı noktaları bu cihazın üst kısmında bulunur.

Baseus Adaman 20.000 Mah powerbank, son zamanların en popüler ürünlerinden biridir. Her zaman ne kadar şarj kaldığını gösteren dijital ekrana sahip şık, metal bir kasaya sahiptir. Baseus Adaman 20.000 Mah’lik powerbank 5 saatte tamamen şarj edilebilir ve kendi kendine şarj edilmeden önce telefonunuzu 5 defaya kadar şarj etmek için kullanılabilir.

Baseus Adaman 20.000 Mah Powerbank Urun Resmi

Baseus Adaman 20.000 Mah’lik powerbank, uçuşlarda veya havalimanı güvenlik kontrollerinden geçerken hiç sorun yaşamadığı için sık seyahat eden kişiler için idealdir

Baseus Adaman 20.000 mAh Powerbank Fiyatı
Baseus Adaman 20.000 mAh Powerbank Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Eğer sağlam olsun, tasarımı güzel olsun, kendini 2020-2021 standartlarında hızlı şarj etsin, şarj olurken şarj edebilsin ve aynı anda 2 cihazı şarj edebilsin, LED Ekranlı göstergesi olsun, 3 farklı porta sahip olsun, en az 20.000 mAh olsun diyorsanız aradığınız powerbank bu.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

çıkışları bütün marka telefonları sarj etmek için uyumlu sarj edemeyeceği telefon yok.kendisini de her türlü kablonuz ile sarj edebilirsiniz ıphone sarj ucuyla bile şarj oluyor sadece başlığın kuvvetli olması lazım.20000 mah olduğundan dolayı ağırlığı bayağı var pratik değil ama bu gayet normal.marka model fark etmeksizin hızlı sarj ediyor düşünmeden alabilirsiniz arkadaşlar


Syrox 30.000 Mah Led Işıklı Powerbank Yedek Batarya İncelemesi

Syrox 30.000 Mah Led Işıklı Powerbank

Uzun süre kullanım ve yarı yolda kalmak istemeyenler için inceyeleceğimiz ürün 30000mAh kapasitesi ile aynı zamanda fener görevi de görebilen Syrox
30000mAh Powerbank, klasik bir yapıya sahip.

678 gr ağırlığa ve 168 x 82 x 33.5 mm boyutlarına sahip olan bu Powerbank, şu ana kadar incelediklerimize nazaran ağır veya büyük gelebilir lakin bu büyüklükte bir bankayı da cebimizde taşıyacağımız söylenemez. Bunu da Syrox düşünmüş olmalı ki rahat taşınması için bir askı aparatı yerleştirmiş
Aynı anda 2 cihazı sarj etmemizi sağlayan 2 Usb çıkış noktasına sahip.

Bu çıkışlar, 5V / 2AGiriş 2 : 5V / 2AÇıkış 1 : 5V / 2AÇıkış 2 : 5V / 2A değerlerine sahip. Sıfır halde şarja taktığımız bu Powerbank en az 15, 20 saat gibi bir sürede tam şarj oluyor. Bu süre size çok fazla gelebilir lakin kamp veya uzun yolculuklarda kullanacağımız için göz ardı edilebilir.

Syrox’un, Li-Polimer pillere sahip olan bu Powerbanki kullanımının güvenli olacağından emin olmak için, 200 gün deneme süresi, 1502 devre testi, 5 ayrı proses işlemi, 9 fabrika denetiminden geçirildiğini belirtmekte.

Ayrıca kamp alanlarında veya yürüyüşlerinizde önde bulunan feneri ile sizin için iyi bir yol arkadaşı olabilir.

Syrox 30.000 Mah Led Işıklı Powerbank Yedek Batarya Fiyatı
Syrox 30.000 Mah Led Işıklı Powerbank Yedek Batarya Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bu kadar büyük bir ebatta beklemiyordum ama işlevi çok iyi

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

piyasadaki diğer powerbanklarla kıyaslandığında bu kapasiteye alınabilecek en uygun cihaz, gündelik kullanım için biraz fazla büyük ama seyahatlerde veya kampta kullanmak isteyenler için oldukça ideal, ledleri de fazlasıyla iş görür

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Normal powerbanklara göre fazla büyük resmen powerbank değil akü sanki kamp tarzı falan aktivitelerde iş görebilir fakat günlük kullanıma pek uygun değil


Polosmart 30.000 Mah 3 Girişli Süper Hızlı Şarj Özellikli Powerbank POLO-168 İncelemesi

Polosmart 30.000 Mah 3 Girişli Süper Hızlı Şarj Özellikli Powerbank POLO-168
Yine rahat hissetmek, yarı yolda kalmamak isteyenler için inceleyeğimiz sıradaki ürün 30.000 mAH kapasiteye sahip olan Polosmart.

İddia ettiklerine göre, kapalı konumda bir iPhone 8’i 15 kere şarj ediyor.

Gri ve siyah renkleri olan Polosmart, gerçekten kalın ve ağır bir yapıya sahip fakat bu ağırlığın nedenini 30.000mAh kapasite çok rahat bir şekilde tolere ediyor ki bu büyüklükteki bir powerbanki, elinizde taşıyacağınız söylenemez.

Plastik bir kasaya sahip olan bu powerbank, tırtıklı bir yüzeye sahip. Yan taraflar ise mat şekilde ve bir açma kapama düğmesi ile sonlandırılmış.
Her ne kadar hızlı şarjı desteklediklerini belirtseler de hızlı şarj özelliğine sahip değil. 2 adet USB çıkışı sayesinde aynı anda 2 cihazı birden şarj etmek mümkün.

Polosmart 30.000 Mah 3 Girişli Süper Hızlı Şarj Özellikli Powerbank POLO-168

İncelediğimiz diğer powerbanklere nazaran Polosmart,Type-C, Micro-Usb ve Lightning girişlerine sahip bu da hangi telefonu kullanıyorsak kullanalım ek bir kablo ihtiyacımız olmayacağını gösteriyor.

Negatif bir özelliği ise, şarj durumunu gösteren ledlere sahip değil.

Polosmart 30.000 Mah 3 Girişli Süper Hızlı Şarj Özellikli Powerbank POLO-168 Fiyatı
Polosmart 30.000 Mah 3 Girişli Süper Hızlı Şarj Özellikli Powerbank POLO-168 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Araç kameram için aldım çok memnunum kamerami akuye bağlamadan kullanabiliyorum kesinlikle tavsiye edilir bir ürün farklı markalara cok para vermeyin

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

6580 mah bataryaya sahip telefonun var sadece 3 kez tam şarj yaptım sonra şarjı sonlandı yani 30000 değil 22000 falan tutuyor neredeyse


Xiaomi 20000 mAh 2C Quick Charge 3.0 İncelemesi

Büyük boy listemizin son ürünü olan Powerbank 20.000mAh ve Xiaomi.
Xiaomi 2C, tıpkı diğer Powerbankleri gibi mükemmel bir yapı kalitesine sahip, kasa tamamen plastikten yapılmış olmasına rağmen, elde gerçekten sağlam hissettiriyor.

Xiaomi 20000 mAh 2C Quick Charge 3.0

Kasa, Mi logosu hariç dokulu bir yapıda. Üst tarafa bakınca, kapasiteyi göstermek için 4 LED, şarj için Micro-Usb ve 2x Usb çıkışına sahip. Üst tarafta bulunan Mat yüzey kolayca çizilebilir, ancak beyaz olduğu için çok fark edilmez.

Ayrıca hızlı şarjı destekleyen cihaz, risklere karsı 12 tam devre koruması sağladığını da belirtmekte.

Xiaomi 20000 mAh 2C Quick Charge 3.0 Fiyatı
Xiaomi 20000 mAh 2C Quick Charge 3.0 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kapasitesine bağlı olarak boyu büyük, ağırlığı fazla. Çok fazla prizden uzak kalan biri değilseniz daha küçük kapasitelilerine bakmanızı öneririm.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyat performans canavarı, kesinlikle hayat kurtarır. Almıcak olanlarin yaninda 9v quick charge 3.0 adaptör almalarini tavsiye ederim, fazlasiyla zaman kazandiriyor.


Kablosuz Powerbankler

‘Ben acil durumlarda telefonumu sarj etmek için ekstra bir kablo taşımak istemiyorum.’ diyen okurlarımızı ilgilendiren kısıma geldik.

Her ne kadar kablolu Powerbanklere göre bir tık yavaş olsalarda kimi kullanıcılar kolaylığı açısından bunu pek dert etmemekte.

Samsung Kablosuz Powerbank EB-U1200CSEGWW 10000mah İncelemesi

Samsung Kablosuz Powerbank EB-U1200CSEGWW 10000mah

Rahat kullanım imkanı, alüminyum gövdesi ve tasarımı ile dikkat çeken Samsung Kablosuz Powerbank 10000 mAh güce sahip. Cihaz kasasında bulunan yuvarlak düğmede de belirttiği gibi hızlı şarj özelliğine sahip.

Kablosuz bir powerbank olmasına rağmen yine kablolu kullanım imkanına sahip olan cihaz, hızlı şarj destekleyen bir giriş ve bir çıkış bağlantısına sahip.

Alüminyum gövdesi ile dikkat çeken bu ürün gümüş ve pembe olarak 2 farklı renk seçeneğine sahip. Her renk ayrıca çok hoş gözükmekte.

150 x 71 x 15 mm’lik boyutu ve 234 gram ağırlığıyla bu mAh bandında ideal ağırlığa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Powerbankin şarj durumunu gösteren 4 adet de lede sahip. Her bir led %25 doluluğa tekabül etmekte.

Samsung Kablosuz Powerbank EB-U1200CSEGWW 10000mah Fiyatı
Samsung Kablosuz Powerbank EB-U1200CSEGWW 10000mah Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün hem fiyatı uygun hemde kaliteli bu fiyata mükemmel.Kablolu şarj 15W fast charge (Kablosuz şarj 7,5W) Kablosuz şarjı 10W olsa daha da iyi olabilir di....

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü aracıma koydum kablosuz şarj istasyonu olarak kullanıyorm. Hem hızlı hem güvenli şarj ediyor. Fiyatı biraz pahalı ama gerçekten kaliteli..

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün guzel fakat şarj cok geç 2 saate %47 doldurdu bu ne kadar yararli olir bilmem ama bi düşünün derim


Xiaomi 10000 Mah Wireless Kablosuz Hızlı Şarj Powerbank Type-c İncelemesi

Xiaomi 10000 Mah Wireless Kablosuz Hızlı Şarj Powerbank Type-c

Dış yapısına bakacak olursak Xiaomi çizgisinin devam ettiğini görüyoruz. metal malzemelere sahip olan kasa ısı dağılımı konusunda verimli olmayabilir, öte yandan daha dayanıklı ve düşmeye karşı dayanıklıdır, ancak aynı zamanda metal yüzeyler kolay çizilme sorununu da beraberinde getirir.

Aslında, bu kablosuz powerbanki ilk incelediğimizde, incelediğimiz diğer Xiaomi powerbanklere göre kasa ve görünüş açısından pek de farkı olmadığını hissettik ve gördük.

Xiaomi 10000 Mah Wireless Kablosuz Hızlı Şarj Powerbank Type-c

Taa ki bu his, kasayı ters çevirince son buldu.

Farkın başladığı kısım cep telefonları ve diğer cihazlar için kablosuz şarjın yapıldığı yer. Yüzeyi kaymaz, yumuşak ve elastik bir kaplamaya sahip. Bu kaplamanın, telefonunuzda aşınmaya ve yıpranmaya neden olmayacağına emin olabilirsiniz.

Maksimum giriş ve çıkış gücü 10 W olarak sınırlandırılmış. Üst konumunda bir USB girişi, bir Type-C ve kalan bataryayı gösteren ledlere sahip. Bulunan Type-C girişinin 18W hızlı şarj işlevini desteklediğini de belirtmek gerekiyor.

Değinmemiz gereken önemli bir kısım ise, Xiaomi, Qi protokolünü destekler. Xiaomi 9 veya Xiaomi Mix 3 gibi cep telefonları için 10W kablosuz şarjı destekliyor. Apple bir cihazı şarj ederseniz, 7.5Wa düşüyor. Bu iki marka dışında diğer markaları kullanırsanız 5W güce düşecektir. Yani buradan da görülebileceği gibi bu powerbank, Xiaomi ve Apple telefonları için daha uygun.

Xiaomi 10000 Mah Wireless Kablosuz Hızlı Şarj Powerbank Type-c Fiyatı
En İyi Kablosuz: Xiaomi 10000 mAh Wireless
Xiaomi 10000 Mah Wireless Kablosuz Hızlı Şarj Powerbank Type-c Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu ürünü çok araştırdım wireless şarj özelliği olan powerbank alacaksınız en iyisi bu derim. Çok kullanışlı

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Muadil diğer markaya kıyasla daha hızlı ve daha ucuz. Wireless 10w destekliyor. Galaxy active 2 saat için almıştım sorunsuz şarj ediyor.


S-Link Swapp IP-G16W 16000mAh Kablosuz Powerbank İncelemesi

S-Link Swapp IP-G16W 16000mAh Kablosuz Powerbank

Üstteki 2 kablosuz şarj özelliğine sahip powerbanklere göre 6000 mAh fazlası olan S-link ürünümüz yüksek kapasite ve kablosuz şarjı aynı anda isteyenler için tercih edilebilir. Kapasiteyi dikkate alırsak, Ürünün daha paketini açmadan ağır olduğunu anlıyorsunuz. Biraz ağır ve kalın bir ürün. Çanta taşıyanlar için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Ön tarafta şarj durumunu gösteren 4 adet lede, açma kapama tuşu ve telefon standı mevcut. Ayrıca arkasını çevirince, uzun şerit içine yerleştirilmiş 5 adet led ile karşılaşıyorsunuz. Bu ledler, bir el feneri görevi görüyor ve karanlık zamanlarda kurtarıcınız olabilir.
S-Link Swapp IP-G16W, Kablosuz şarjı dışında hızlı şarj özelliğine sahip çift Usb çıkışına sahip. Bu sayede aynı anda iki farklı cihazı şarj edebilirsiniz.

Ayrıca şarj etmek de çok kolay. Şarj etmeniz için, hem Micro-Usb hem de Type-C girişine sahip. Bu sayede iki kablo ile de şarj etme imkanına sahipsiniz. Telefonunuz Type-C ise powerbankiniz için ayrı bir kablo taşımanıza gerek yok. 16000 mAh güce sahip olan ürün yaklaşık 7 saatte tam şarj oluyor.

S-Link Swapp IP-G16W 16000mAh Kablosuz Powerbank Fiyatı
S-Link Swapp IP-G16W 16000mAh Kablosuz Powerbank Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok memnunuz bir kere şarj edip, bütün evdeki telefonları doldurabiliyoruz. Ayrıca aynı anda 2 tel şarj edebiliyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün resimde göründüğünden daha kalın ve resimdeki kutuyla değil daha dandik şeffaf bir kutuda geliyor hem lightningten hem micro usbden şarj oluyor olması bu ürünün en büyük avantajı sanırım iphone 8 kılıflı cihazımı rahatlıkla kablosuz şarj edebiliyor fakat kablosuz şarj 1A max desteklediği için normalden daha uzun sürede şarj oluyor


Solar Powerbankler

Aukey PB-B8 12000mAh Solar Powerbank SUNPOWER Panelli İncelemesi

Aukey PB-B8 12000mAh Solar Powerbank

Powerbank, genellikle tek bir işlevi olan nispeten basit parçalardır. Son zamanlarda, pil kapasitesi artıyor, ancak nispeten kompakt kalıyor. Genel kullanımları / işlevleri aynı kalıyor. AUKEY’in bu powerbanki işlevsel olarak diğerlerinden farklı bir yanı yok, ancak bu işlevi yapması diğerlerine göre biraz farklı. Powerbanki bir USB kablosuyla şarj etmek yerine, AUKEY, powerbankinizi “sıfır maliyetli, yenilenebilir güneş enerjisi” kullanarak şarj etmenizi sağlayan küçük bir Sunpower güneş paneline sahip.

Aukey PB-B8 12000mAh Solar Powerbank

AUKEY’in 12000mAh güneş enerjisi bankası bence çok iyi tasarlanmış. gerçekten şık ve modern! Powerbanki elinize aldığınız andan itibaren hoş bir hisse sahip. Pürüzsüz, mat, kauçuk kaplama, elinizde tutarken sağlam hissettiriyor.

Sarj olayını gerçekleştirdiğimiz Güneş panelinin üstünde sağlam bir plastik kapak var bu kapak, panele çok az zarar gelmesini veya hiç zarar gelmemesini sağlıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda tüm cihazın tamamen suya dayanıklı olmasını da sağlıyor.

Ayrıca kapaklarla desteklenmiş 2 adet de usb girişine sahip.

Yan tarafta, şarj / şarj göstergesini öğrenmemizi sağlayan LED ışıklara sahip. Şarj olurken bu ışıklar kademeli olarak artıyor.

AUKEY, ayrıca sırt çantanızın arkasına takmanıza izin vermek için küçük bir çentiğe sahip. Bu da siz dışarıdayken ve hareket halindeyken güneş enerjisiyle şarj kapasitesini artırmaya yarıyor şaşırtıcı ve iyi düşünülmüş bir özellik.

Aukey PB-B8 12000mAh Solar Powerbank Fiyatı
Aukey PB-B8 12000mAh Solar Powerbank Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün güneşi gördüğü an yağmurlu havada bile kendini şarj etmeye başlıyor. 12 bin mah olmasina rağmen yaklaşık 10 bin mah lık bir performans sunuyor. Bu da powerbank ler için olağan bir durum aslında. Tek Yıldızı kesmemin sebebi Güneş panelinin biraz eğik durması. Çalışmada bir sorun çıkarmıyor ama biraz takıntılıyım sanırım o noktada. Aukey’e güvenin, kaliteli bir marka.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü elektriği olmayan yayla evimizde kullanmak için aldık fakat tam kapasite dolup telefonları şarj etmesi 1 haftayı geçiyor, eğer başka bir elektrik kaynağı yoksa tavsiye etmem.


ACL 10000 MAH HYBRID SOLAR POWERBANK GÜNEŞ ENERJİLİ ÇİFT USB İncelemesi

ACL 10000 MAH HYBRID SOLAR POWERBANK

ACL, Su Geçirmez Solar Şarj Cihazı, pili güneş ışığı yoluyla yeniden şarj eden gerçekten büyük bir güneş paneline sahip. Yeşil enerji kullanıyor ve çevre dostu.

Elimizde ilk aldığımızda gerçekten hoş bir renk, güzel bir kasa ve hafif bir ürün bizi karşılıyor. 170X88X19X MM ölçülerinde ve 263 gram
Bu cihaz, 10.000 mAh güç kapasitesine sahip harika taşınabilir, uygun bir powerbank. Aynı anda iki cihazı şarj edebileceğiniz 5V/1A Çift USB bağlantı noktasına sahiptir. Ön tarafta bulunan kocaman güneş paneli acil durum için pili güneş ışığı yoluyla şarj eder ve bu aynı zamanda yürüyüş, tırmanma, kamp ve diğer açık hava etkinlikleri için de uygundur.

Ayrıca arka tarafta 5 adet lede sahip feneri de bulunuyor.

Rahat taşınması için veya çantamıza asmak için, üst tarafında askı aparatına da sahip. Bu da yürüyüşlerimizde pilini şarj etmemize yardımcı olacaktır.

ACL 10000 MAH HYBRID SOLAR POWERBANK GÜNEŞ ENERJİLİ ÇİFT USB Fiyatı
ACL 10000 MAH HYBRID SOLAR POWERBANK GÜNEŞ ENERJİLİ ÇİFT USB Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

tüm samimiyetimle söylüyom ürün çok güzel iyi ve sağlam ve kullanışlı ve perfect diyebileceğimiz bir ürün herkese tavsiye ederim benim bu ürüne puanım 5 yıldızı haketti .


Sıkça Sorulan Sorular

Powerbank Nasıl Şarj Edilir

  1. 1- Öncelikle kullanacağınız Powerbankin belli sertifikaları karşıladığını ve güvenli olduğunu garanti eden akıllı şarj özellikleriyle donatıldığından emin olun. Bu aşamadan sonra bir telefon gibi düşünebiliriz. doğru şarj kablolarını kullandığınızdan emin olduktan sonra doğru kabloyu bir prize takmak yeterlidir.
  2. Fazla şarj edilmediğinden emin olmak için cihazınızı belli aralıklarla gözetleyin. Bazı Powerbankler, maksimum kapasiteye ulaştıklarında otomatik olarak şarjı keser, ancak bu yeteneklere sahip olup olmadığını bilmiyorsanız piliniz şişebilir, ısınabilir veya performansını kaybedebilir.
  3. Hatırlanması gereken başka bir şey de yalnızca gerektiğinde şarj etmektir. Pilinizin ömrü bitene kadar beklemeniz ve ardından tamamen şarj etmeniz önerilir.
  4. Powerbankinizi başka bir Powerbank ile şarj etmek yerine uygun bir duvar prizinde şarj etmek en iyisidir. Duvar prizleri genellikle diğer cihazlardan daha fazla güce sahiptir ve pilinizi daha hızlı, zararsız bir şekilde şarj eder.

Powerbank Nasıl Şarj Edilir

Powerbank Patlar mı?

Buna net bir şekilde EVET! diyebiliriz.
En temel nedenleri sıralayacak olursak;

Piller, Powerbanklerin ana bileşenleridir. Aslında, ayrı olarak maliyetlendirmeye çalıştığınızda en pahalı kısım budur. Piyasadaki neredeyse tüm Powerbankler Lityum-iyon veya Lityum-Polimer pillerden yapılmıştır ancak çok ucuz yollu ve replika cihazlar da bulunduğundan bu pillerin doğruluğuna emin olamayabiliriz. Patlama riskini en aza indirmek için orijinal olduğuna emin olduğumuz cihazları kullanmalısınız.

Yine de orijinal olup patlayan cihazlar bulunuyor bunların nedenlerine değinelim.

Serin tutulmaması: Sıcaklıkta ani bir artış hissederseniz, soğuyana kadar kapatın. Yapabileceğiniz diğer şeyler, doğrudan güneş ışığından kaçınmak, daha serin bir yere gitmek veya bir vantilatörün önüne yerleştirmektir.

Şarj olurken herhangi bir cihaz bağlamayın: Şarj olurken aynı zamanda bir cihazı da şarj edeceği için normal kullanımdan fazla ısınabilir sıcaklık her zaman risktir.

Güvenli bir şekilde atın: Herhangi bir arıza belirtisi gösteriyorsa, ondan kurtulmalısınız. Ama onu çöpe atmayın; güvenli bir şekilde imha ettiğinizden emin olun.

Powerbank Uçağa Alınır Mı?

Uluslararası havacılık örgütü olan IATA, Powerbank ile uçmak için net kurallar belirledi. Yanınızda 2 adet powerbank alabilirsiniz. Bununla birlikte toplam 27.000 mAh kapasiteye sahip olabilirler. el bagajına koyduğunuzdan emin olun ve çabuk ulaşabileceğiniz bir noktada bulunsun.

Powerbank Telefona Zarar Verir Mi?

Bu konuda herhangi bir cihazın pil ömründe bozulmaya yol açtığı fikrine bilimsel bir destek yoktur.

Powerbank, telefonunuza veya diğer cihazınıza belirli voltaj ve güç değerlerinde güç vermek üzere tasarlanmıştır. Bunlar, cihazlarınızın halihazırda kullandığı standart derecelendirmeleri takip eder. Powerbank kullanmak telefonunuzun piline hiçbir şekilde zarar vermez.

Lakin düşük kaliteli bir taşınabilir pil, telefonunuzun piline zarar verebilir ve normalden daha hızlı bozulmasına neden olabilir. Şüpheli kalitede bir Powerbank, potansiyel olarak telefonunuzun kullanması için tasarlandığından daha düşük veya daha yüksek bir voltaj sağlayabilir ve bu yalnızca telefonunuzun piline değil, muhtemelen içindeki diğer elektrik devrelerine de zarar verebilir.

Powerbank Prizden Şarj Edilir Mi?

Evet, şarj edilebilir.

Dikkat edilmesi gereken noktalara değinirsek,

Powerbank kullanırken, normalde şarj alabilmesi için ona sadece elektrikli bir USB mikro konektörünün bağlanması gerekir. Pil kapasitesine, şarj seviyesine ve şarj cihazına, ortam sıcaklığına vb. Bağlı olarak şarjın tamamlanması uzun sürebilir. Örnek olarak, 1500mAh dereceli bir Powerbanki, şarj etmek için tipik bir akıllı telefonla hemen hemen aynı süreyi almalıdır. Daha büyük Powerbankler için bu süre önemli ölçüde artabilir.

Solar powerbank

Solar Powerbank nedir?

Solar Powerbank, çevre dostu, taşınabilir bir şarj cihazıdır. Güneşten enerjisini toplar ve hemen ardından topladığı bu enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür. Bu elektrik, tıpkı normal Powerbankler gibi cep telefonu, kamera vb. Elektronik cihazları şarj etmek için kullanılır.

Neden Solar Powerbank

Çevre dostu olmalarının yanı sıra sık sık seyahat yapan kişiler için Solar Powerbankler iyi bir seçim olabilir.

Seyahat ederken telefonu şarj etmek oldukça zordur. bir Powerbank kullanmak elzemdir ama bu Powerbankın Solar olması işlerimizi daha rahat halletmemize olanak sağlar. Bir Solar Powerbank seyahat anında rahatça kendini yenileyebilir ve enerjisini yüksek seviyede korur. Bu nedenle birkaç gün boyunca telefonu şarj etmek için kullanılabilir. Tek yapmanız gereken, gün ışığında powerbankinizi çıkarmak ve gücünü yeniden kazanmasına izin vermektir.

Sonuç

Sizin en iyisini seçmeniz için, dikkat etmeniz gereken hususları bu makalemizde sıraladık ve anlattık.

Seçim yaparken, cihazlarınızın ne kadar güç tüketeceğini, hangisinin size uygun olacağını iyi düşünün.

Bununla birlikte, güç ve ağırlık arasında bir denge kurmalısınız, çünkü genellikle kapasite arttıkça ağırlık da artar. Daha hafif bir powerbank ile gelen ekstra taşınabilirlik için kapasiteyi biraz düşürmek işe yarayabilir.

Ayrıca, seçtiğiniz powerbank şarj etmek istediğiniz cihazlarla uyumlu olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bir seferde birden fazla cihazı şarj etmek istiyorsanız, taşınabilir şarj cihazının kaç şarj noktası olduğunu kontrol etmek de önemli olacaktır.

‘Bana en uygun, en iyi powerbank hangisi?’ seçiminizi bu faktörlere göre karşılaştırıp görmenize yardımcı olmak için, bu listedeki seçtiğimiz powerbanklerin ağırlığını, boyutunu ve pil kapasitesini ve şarj bağlantı noktalarının sayısını vurguladık. Ayrıca listenin çeşitli üreticilerin çok çeşitli cihazlarıyla uyumlu cihazlara sahip olduğundan emin olduk.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image

Miraç Yılmaz

2020 yılı Eylül ayında Tüketici Dergisi ailesine dahil olan Miraç, Teknolojiye olan ilgisi sayesinde, teknolojik ürünleri yakından takip eder ve teknik verileri de baz alarak en ince ayrıntısına kadar sizler için inceler.

One comment

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hayırlı akşamlar selamun aleyküm. en kücük kategoride olan powerbanki satın aldım bir türlü şarj olmuyor yardımcı olur musunuz