13 En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiyesi: Markalar ve Kullanıcı Yorumları

Modern hayatın, günlük yaşamımıza getirdiği pek çok kolaylık ve avantajın yanı sıra ne yazık ki birçok da negatif etkisi bulunmaktadır. En başa stres ardından da içinden bir türlü çıkılamayan ve sonu bir türlü gelmeyen yapılacaklar listesi, hayatımızı sıradanlaştırmakta hatta daha da kötüsü kendimize ayıracağımız zamanın da önüne geçmektedir. Ancak bu kadar karamsa bir tablo çizmeye de gerek yok. Nitekim gelişen teknoloji aynı zamanda daha önce önemli bir iş yükü olan pek çok faaliyetin sorumluluğunu üzerimizden almaktadır.

Şarjlı dikey süpürgeler, geleneksel elektrik süpürgelerine kıyasla birçok avantaja sahiptir. Şarjlı dikey süpürgeler her şeyden önce çok daha rahat bir kullanıma sahip olduğu için ergonomik yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Tek elle bile kullanılabilen şarjlı dikey süpürgeler aynı zamanda klasik süpürgelerin ulaşamayacağı noktalara kadar erişim imkânı sunmaktadır. Öte yandan sahip oldukları yüksek emiş gücünün yanı sıra çalışma esnasında minimize bir konumda bulunan ses seviyeleri ile de çok daha konforlu bir temizlik tecrübesi sunmaktadır. Şarjlı dikey süpürgeler tasarım olarak evinizin en şık elektronik aleti olmaya adayken aynı zamanda depolama anlamında da büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Aslına bakılırsa belirtilen bu özelliklerinin yanı sıra daha kullanıcılarına daha birçok avantajı da beraberinde getiren şarjlı dikey süpürgelere biraz daha yakından bakmak yerinde olacaktır.

En iyi kablosuz süpürge: Dyson V11 Absolute
Evcil hayvanlar için en iyisi: Dyson V10 Absolute
En iyi Dyson Alternatifi: Miele Triflex HX1
En iyi f/p ürünü: Roidmi S1 Special
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Şarjlı Dikey Süpürge Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarjlı Dikey Süpürge Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarj Olma ve Kulanım Süresi

Hiç şüphe yok ki adından da anlaşıldığı üzere bir şarjlı süpürge satın almanda önce dikkat edilmesi gereken en önemli husus ürünün tam kapasite şarj olma süresi ve bu şarjla ne kadar süre kullanılabileceğidir. Nitekim bu nokta satın aldığınız üründen elde edeceğiniz performansı da doğrudan etkilemektedir.

Oldukça geniş bir eve sahipsiniz ve tüm yaşam alanınızı süpürmeniz ortalama olarak 40 dakikanızı almakta. Ancak satın almış olduğunuz şarjlı dikey süpürgenin tek bir şarj ile kullanım süresi ise 30 dakika. İşte bu gibi tatsız durumlarla karşılaşmamak için satın alacağınız ürünün özellikle tek şarj ile kullanım süresine dikkat etmeniz gerekmektedir. Piyasada yer alan ürünler incelendiğinde şarjlı dikey süpürgelerin genellikle 4-6 saat arasında tam dolum gerçekleştirdiği ve kullanım süresinin ise 30 ile 60 dakika arasında değişim gösterdiği anlaşılmaktadır.

Başlık Aparatları

Şarjlı dikey süpürgeler sahip olduğu kolay kullanımı evinizin her köşesinde sorunsuz ve sürdürülebilir bir şekilde devam ettirebilmeniz için tasarlanmıştır. Dolayısıyla bu ürünleri tek elle ve konforlu bir şekilde kullanmak kadar tüm yaşam alanlarınızda da aktif bir rol vermek oldukça önemlidir. Bu nedenle şarjlı dikey süpürgelerinizin standart başlığının yanı sıra üçgen köşe başlığı, koltuk gibi mobilyalarınızın temizliği için ince uzun başlık ve hatta dar ve alçak alanlara girebilmesi için de hareketli başlık aparatlarının ürün paketine dâhil olup olmadığını belirlemeniz oldukça önemlidir. Böylece sahip olduğunu şarjlı dikey süpürgeden en yüksek verimliliği elde edebilirsiniz.

Emiş Gücü ve Watt

Aslına bakılırsa pek çoğumuzun hatalı bilgi sahibi olduğu bu konuyu şarjlı dikey süpürgeler sayesinde gözden geçirmemizde fayda var. Şarjlı dikey süpürge tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de ürünün sahip olduğu emiş gücüdür. Fakat ürünün bu noktadaki verimliliğini watt gücüne bakarak değerlendiremeyiz. Öyle ki watt gücü, ürünün kullanım esnasında tükettiği enerjiyi çok daha doğru bir ifadeyle ürün motorunun sahip olduğu gücü göstermektedir. Dolaysıyla ürün motorunun gücü ile cihazın emiş gücü performansı arasında doğrunda bir denge bulunmamaktadır. Nitekim ürünün sahip olduğu watt gücünün bir kısmı cihazın ısınması ve çeşitli elektrik devrelerinin aktif hale gelmesi için kullanılmaktadır. Dolayısıyla şarjlı dikey süpürge satın almadan önce cihazın watt değerine değil, emiş gücüne odaklanmanız çok daha doğru bir tercih yapmanızı sağlayacaktır.

Ergonomik ve Fonksiyonel Kullanıma Uygunluk

Şarjlı süpürgelerin tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden biri de kablo dağınıklığı meydana getirmemesi ve kullanım esnasında hantal bir makinenin sizi takip etmemesidir. Temizlik yapacağınız alana doğrunda giderek işleminizi gerçekleştirebilir, bunun için süpürgenizin kablo uzunluğu veya temizlik yapacağınız alana en yakın prizi ile ilgilenmezsiniz. Öte yandan klasik elektrikli süpürgelere kıyasla çok daha hafif olan şarjlı dikey süpürge kullanırken vücut postürünüzü korurken, olası bir incinmenin de önüne geçmiş olursunuz.

Toz Haznesi

Toz haznesi

Kullanıcıların şarjlı dikey süpürge tercihlerini doğrudan etkileyen bir diğer önemli detay ise bu ürünlerin toz torbalı olup olmadığıdır. Aslına bakılırsa kullanıcılar bu noktada ikiye ayrılmış gibi gözükmektedir. Toz torbasına sahip şarjlı dikey süpürge tercih eden kullanıcıların bu noktadaki en önemli argümanı, bu ürünlerin toz sızdırmadığıdır. Ancak belirtmek gerekir ki toz torbasız şarjlı süpürgeler de oldukça kaliteli bir filtrasyon sistemine sahiptir.

Toz torbasız şarjlı dikey süpürge tercih etmeden önce sahip olduğu hazne kapasitesine dikkat etmeniz çok daha sağlıklı bir seçim yapmanıza neden olacaktır. Dolayısıyla her iki ürünü de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bu noktada gözden kaçırılmaması gereken en önemli detay ise toz torbalı şarjlı dikey süpürgelerin uzun süreli kullanımlar da beraberinde ekstra bir maliyet getirdiğidir. Nitekim dolan toz torbaları her ne kadar boşaltılabilse de bu hem sağlıksız hem de kalıcı bir çözüm değildir. Dolayısıyla toz torbalı ürün tercih etmeniz halinde periyodik olarak toz torbası almanız gerektiğini almadan önce dikkat edilmesi gerekenler listenize eklemeyi unutmayınız.

Garanti Süresi ve Teknik Servis Ağı

Elektronik ev aletleri içerisinde günlük olarak en fazla kullanılan ürünlerin başında gelen şarjlı dikey süpürgeler adeta pek çoğumuzun favori ürünü haline geldi. Nitekim sahip olduğu kolay kullanım sayesinde elimizden düşürmediğimiz bu ürünleri gerçek anlamda elimizden düşürdüğümüzde bu ürünün eksikliğini ciddi bir şekilde hissedebiliriz. Bu nedenle şarjlı dikey süpürge satın almadan önce ürünün sahip olduğu garanti süresi başta olmak üzere yaşadığınız şehirde bir yetkili servisi olup olmadığı ve servis süresi gibi teknik detaylara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

En İyi Şarjlı Dikey Süpürge

En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiyeleri

Dilerseniz, şarjlı süpürgeleri ayrıntılı bir şekilde inceledikten sora başta ön plana çıkan özellikler ve kullanıcı yorumları çerçevesinde en iyi şarjlı süpürge tavsiyelerine biraz daha yakından bakabiliriz.

Dyson V7

Dyson V7

 • Ağırlık: 2.3kg
 • Toz Haznesi: 0.5L
 • Pil Ömrü: 30dk
 • Şarj Olma Süresi: 3.5saat

Hiç şüphe yok ki şarjlı süpürge dendiğinde akla ilk gelen Dyson olmaktadır. Dyson, 1993 yılında kurulduğundan itibaren marka değerini giderek yükseltmeyi başarmış, özellikle toz torbasız ürünlerde emiş gücü kaybı yaşamaksızın tasarladığı cihazlarla adından övgüyle söz ettirmektedir.

Yaklaşık olarak 3,5 saatte tam şarj dolumu sağlayan V7, 30 dakika kullanım ömrü sunmaktadır. Bu haliyle bir önceki modeli V6’ya göre yaklaşık olarak %30 bir kullanım verimliliği sağlayan V7, evinizdeki tüm zeminlerde mükemmel bir süpürge deneyimi sunmaktadır. Öte yandan sahip olduğu ergonomik yapı sayesinde tek bir hareket ile el süpürgesi moduna dönüşebilen V7, araba ve koltuk temizliğinde de önemli işler çıkarmaktadır.

Dyson V7 hakkındaki kullanıcı yorumları da oldukça olumludur. Ürünün sahip olduğu şarj süresi ile detaylı temizlik işlemlerinde de kullanılabildiğini belirten pek çok kullanıcı, Dyson V7 ile daha önce tecrübe etmedikleri bir süpüre deneyimi yaşadıklarını da belirtmişlerdir. Tüm bunların yanı sıra yüksek emiş gücünü yan aparatları ile çok daha etkili bir hale getiren Dyson V7, kullanıcılar tarafından en çok tercih ve tavsiye edilen şarjlı dikey süpürgeler arasında yer almaktadır.

Artıları
 • Tüm zeminlerde etkili temizlik
 • Ergonomik olması
Eksileri
 • Tetik sistemi
 • Kısa pil ömrü

Dyson V7 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Dyson un Cinetic ball elektrikli süpürgesini de kullanıyoruz, V7 yi aldıktan sonra gördük ki 3+1 evin bile günlük temizliklerini rahatlıkla V7 ile yapabiliyorsunuz. Çok memnun kaldık, kablolu Dyson u artık sadece detaylı temizliklerde kullanıyoruz. Evde tek makine olarak bile rahatlıkla kullanılabilir. Parasını sonuna kadar hakediyor. Yeinede eve tek makine alınacaksa V8 i motor gücü ve pil ömründen dolayı daha fazla öneririm.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sizde süpürge açmaya üşenenlerden misiniz? Bu alet tek başına yeterli olur mu acaba diye merak mı ediyorsunuz? Hiç üşenmeden evinizi süpürebiliyosunuz ve yeterli oluyor. 90 m karelik evimi rahatça süpürebiliyorum. Bataryası yetiyor. Max. Modounda çalıştırmıyorum zaten çünkü çok güçlü. Normal güçde kullanılıyo bu yüzdende batarya çok rahat yetiyor.


Dyson V8 Absolute

Dyson V8 Absolute

 • Ağırlık: 2.6kg
 • Toz Haznesi: 0.54L
 • Pil Ömrü: 40dk
 • Şarj Olma Süresi: 5saat

Dyson, V7 ile şarjlı dikey süpürge anlayışına getirdiği yenikleri V8 modeli ile çok daha ileriye taşımıştır. Dyson, tasarladığı her yeni üründe öncelikle aktif kullanım süresinin çok daha efektif olmasına çabalamaktadır. Bu noktada V8, 40 dakikaya kadar azalmayan emiş gücü ile hemen hemen bütün kullanıcıların ihtiyacına cevap verebilecek bir seviyeye ulaşmıştır. Öte yandan V8’in bir diğer artısı da 0,54 lt toz kapasitene sahip olmasıdır.

Tüm bunların yanı sıra Dyson V8, kutu içeriğine de bir hayli genişletmiş ve çeşitli aparatları cihaza eklemlemiştir. Bu ürünler arasında en dikkat çekici olanı ise hızlı bir şekilde açılabile kombinasyon aparatıdır. Bu aparat sayesinde 2 farklı başlık arasında hızlı geçişler sağlayarak hem vakitten tasarruf edebilir hem de süpürge deneyiminizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Sahip olduğu yüksek filtrasyon, elle temas etmeden hazne boşaltımı ve kullanım ihtiyacınıza göre maksimum ve güçlü mod seçeneklerine sahip çalıştırma seçenekleri ile Dyson V8 Absolute, benzersiz bir süpürge deneyimi sunmaktadır. Dyson V8, kullanıcılarından da tam puan alarak klasik elektrik süpürgelerinin pabucunu dama atan ilk ürün olmayı başarmıştır.

Artıları
 • Kompakt Olması
 • Aparat Çeşitliliği
Eksileri
 • Üst modellere göre daha küçük toz haznesi
 • tetik sistemi
 • şarj süresinin uzun olması

Dyson V8 Absolute Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Dyson V8 i almaya karar verirken epey tereddüt ettim. yorumları gördüğümde haklı oluşlarına şahit oldum. Ben ürünü veteriner kliniğim için aldım. çünkü her hastanın arkasından temizlik yapılması gerekiyor. binam 3 katlı ve şarjı yeter mi diye tereddüt etmiştim. Demek ki bir 3 katlı bina 40 dakikada süpürülebiliyormuş.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Şimdi öncelikle ben bu ürünü epey araştırdım.V10 ile kıyas videoları izledim.V10 un çekim gücü ve çalışma süresi gibi performans verileri bu ürünle aynı.Hatta V10un uzun ince toz haznesi kullanışlı bulunmamış ve daha ağır.Bu ürünse kullanıcılar çok seviyor ve geribildirimler olumlu.Kısacası bu alt model olmasına rağmen çok başarılı ve bütçenizi çok da üzmeyecek bir ürün.Kullanımı çok rahat söylendiği gibi.Diğer süpürgelerden farklı olarak dışarı toz salınımı olmadığı için ve süpürdüğü toz mite her tür bakteriyi imha ettiği için alerjik bünyeler için kurtuluş.Ancak birçok yorumda söylendiği gibi 3 yıl gibi bir sürede batarya ömrünü tamamlıyor ve batarya fiyatı da pahalı.Sadece bunu göz önünde bulundurun.


Dyson V10

Dyson V10

 • Ağırlık: 2.67kg
 • Toz Haznesi: 0.76L
 • Pil Ömrü: 60dk
 • Şarj Olma Süresi: 3.5saat

Dyson, V10 modeli ile şarjlı ve dikey süpürgeler sektöründe elde etmiş olduğu marka değerini ve başarıyı açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu sektörde adeta kendisi ile rekabet halinde bulunan Dyson, V10 modelini bir önceki modellerine göre çok daha ileri bir seviye taşımıştır. V10, 3.5 saatlik şarj süresi ile 60 dakika kullanım süresi sunmakta ve bu anlamda ciddi bir ilerleme kat etmektedir. Güç modu olarak 3 farklı seçeneğe sahip olan Dyson V10, duvar aparatı modelinde de çek çıkar sistemini geliştirerek, ürününün suvar aparatına otomatik olarak kenetlenmesini sağlamaktadır.

Dyson V10 hakkındaki kullanıcı yorumları ise ürünü farklı bir nokta üzerinde değerlendirmektedir. Genellikle evlerinde evcil hayvan bulunan kullanıcıların ifade ettiğine göre, Dyson V10 bu anlamda rakipsiz bir süpürge fırsatı sunmaktadır. Ürünün sahip olduğu yüksek emiş gücü sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar temiz bir yaşam alanına sahip olduklarını ifade eden kullanıcı yorumlarına göre Dyson V10 evcil hayvani olanlar için tercih edilebilir en iyi ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Artıları
 • Güçlü emiş
 • Her zeminde etkili temizlik
 • Aparat Çeşitliliği
 • Evcil hayvan tüylerinde etkili olması
Eksileri
 • Fiyatı
 • Tetik Sistemi

Dyson V10 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu süpürgeyi kullandıkdan 1-2ay sonra kendime şu soruyu sordum..daha önce biz kendimize neden işkence ettik..hatta devlet diğer kablolu süpürgeleri yasaklasın insanlara eziyet edilmesin..toz çıktı suyu bitti kablosu dolandı cekmedi doldu tastı döküldü vs hiçbi sorun yok al süpür yerine koy okadar..şarjı bitince elektriği kesiyor..herşey düşünülmüş..yemek yapmıyor havada uçmuyor,süpürge için mükemmel:))


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Açıkçası bu kadarını beklemiyordum. Küçük bir çocuğum var, her an elimin altında pratik olsun diye aldım. Ama motoru evdeki eski kabloludan daha iyi. Şarjı tam doluyken 170 metrekare evi temizliyor dip köşe. 4 farklı ucu var, manevra kabiliyeti çok iyi, parçaları tak çıkar çok kolay. Kablosuz olması inanılmaz avantaj. Eski makineyi bunu aldığımdan beri hiç kullanmadım.


Dyson V11

Dyson V11

 • Ağırlık: 2.0kg
 • Toz Haznesi: 0.76L
 • Pil Ömrü: 60dk
 • Şarj Olma Süresi: 4.5saat

Dyson V11, şarjlı dikey süpürge modeli daha çok enerji ve verimlilik üzerine odaklanan bir cihazdır. 4,5 saatte tam kapasite şarj olan Dyson V11, 60 dakika kullanım süresi sunmaktadır. Dyson V11, cihazın kullanım esnasında sahip olduğu enerjiyi doğru bir şekilde cihazın üst gövdesinde yer alan dijital panelden otomatik olarak göstermektedir. Böylece cihazın sahip olduğu enerjiyi takip ederek kullanım esnasında beklenmedik bir şarj bitimi sürprizi ile de karşılaşmamız olursunuz. Öte yandan Dyson V11’in en önemli özelliklerinden biri de çalıştığı zemini algılayarak, zemine en uygun güç modunu otomatik olarak kullanmasıdır. Böylece Dyson V11, aynı enerji ile çok daha fazla alanı süpürebilmekte ve çok daha uzun soluklu bir kullanım imkânı sunmaktadır.

Artıları
 • Tasarımı
 • Aparatların çeşitliliği
 • İyi bir temizlik sağlaması
Eksileri
 • Uzun sürede şarj olması
 • Tetik sistemi

Dyson V11 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün tek kelime ile mükemmel fakat fiyata dikkat edin. Dyson kendi sitesinden fiyatı kontrol edin alacağınız modele göre. Satıcılar arasında ciddi fiyat farkları oluyor. Sadece model değil ekstra mı pro mu ona da bakın. Bazen bir alt modele bir üstün etiketini koyuyorlar.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mükemmel ötesi. Pahalı geliyor ilk başta ama kullandıktan sonra hakettiğini düşünüyor insan. Şiddetle tavsiye ederim özellikle evcil hayvan besleyenlere...


Miele Triflex HX1

Miele Triflex Hx1

 • Ağırlık: 3.64kg
 • Toz Haznesi: 0.5L
 • Pil Ömrü: 60dk
 • Şarj Olma Süresi: 4saat

Miele Triflex HX1 Kablosuz Elektrikli Süpürge dayanıklı ve normal bir süpürge kadar iyi çekiş gücüne sahip olan bir üründür. El tipinde olan ve şarjlı şekilde çalışan bu ürün ergonomik tasarımı ile ön plana çıkar. Parçalarının kolaylıkla bir araya getirilebilmesi de ürünün pratik bir kullanıma sahip olduğunu kanıtlar. Pil ve toz kutusundan meydana gelen PowerUnit sap kısmının altına takıldığında manevra kolaylıkla yapılabilir. Ulaşılması zor olan yerlere rahatlıkla girebilen süpürge vakumlama yaparak tüm tozu çeker. Powerunit solo modu ile kırıntılar güçlü şekilde çekilir. Vortex emiş gücü teknolojisi çok yüksek olan bu ürün konforlu bir temizlik sağlar.

Kesintisiz 60 dakika çalışabilen süpürge değiştirilebilir lityum iyon akü teknolojisine sahiptir. 170 Watt güç ile çalışan süpürge 3 kademeli sürgülü düğmeye sahiptir. Geniş fırçası tüm yüzeyler için idealdir. Hijyenik lifetime filtresi sayesinde uzun ömürlüdür ve yüksek toz hapsetme kapasitesindedir. Süpürgenin powerunit kısmı hem alt hem de üst bölüme takılarak kullanılabilir. Bu da temizlenecek alana göre süpürgenin şekil değiştirmesi anlamına gelmektedir. Powerunit tek başına kullanılarak ufak alanları pratik şekilde temizleme konusunda yardım eder. Borusuz ve elektrikli fırça olmadan sadece powerunit kullanmak size birçok noktada kolaylık sağlayacaktır. Toz haznesi tek döndürme hareketi ile açılır ve biriken toz çöp kutusuna boşaltılır. Süpürgenizi bırakmış olduğunuz yerde priz olmasına gerek yoktur. Çünkü akü cihaz dışında da şarj edilebilme özelliğine sahiptir. Kullanıcılarından da tam not alan Miele Triflex HX1 Kablosuz Elektrikli Süpürge mükemmel bir çekim gücüne sahip.

Artıları
 • Akü ayrı şekilde şarj olabiliyor
 • PowerUnit tek başına kullanılabiliyor
 • Hijyenik lifetime filtresi
 • 60 dakika kesintisiz çalışma
 • Ayakta sabit durabiliyor
Eksileri
 • Uzun sürede şarj olması

Miele Triflex HX1 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Diğer süpürge makinem de Miele ve onu 18 yıldır kullanıyorum.Hiçbir sorun çıkarmadı.Bunun üzerine dikey süpürgeyi de Miele tercih ettim.Bu makineden de çok memnunum .Hem süpürmesi çok kolay hem de neredeyse kablolu süpürgeler gibi kuvvetli.Ayakta bir yere dayanmadan durabiliyor.Boşaltma haznesini boşaltmakta çok kolay.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Henüz 1 kez kullandık. Yorumlara hak verdim. Biz hiç evi süpürmüyormuşuz. Yeni temizlenmiş evde bile haznesine epey toz biriktirdi. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.


Samsung Jet VS9000

Samsung Jet Vs9000

 • Ağırlık: 2.8kg
 • Toz Haznesi: 0.5L
 • Pil Ömrü: 60dk
 • Şarj Olma Süresi: 3.5saat

Jet VS9000 şarjlı süpürge ile Samsung diğer ev eşyalarında olduğu gibi şarjlı süpürgelerde de bir hayli iddialı. 2.8 kilogram ağırlığa sahip olan bu süpürge aynı fiyat bandındaki rakiplerine göre bir hayli hafif. Hafif olmanın getirdiği dezavantajlar genelde düşük pil ömrü ya da kalitesiz malzeme kullanımı ile sonuçlanırken, bu şarjlı süpürgede ise bunu söylemek mümkün değil. 3.5 saatte tamamen şarj olabilen bu süpürge ise en düşük kullanım modunda 1 saat kesintisiz süpürme imkan sağlıyor. Samsung’un iddia ettiğine göre ise pil kapasitesi 5 yıl sonra bile %70 seviyelerinde oluyor ki normalde şarjlı süpürgeler için önerilen süre 2 yılda bir pilinin değiştirilmesidir, bu açıdan bakıldığında Samsung başarılı bir iş çıkarmışa benziyor.

Aynı fiyat bandındaki Dyson şarjlı süpürgeler ile karşılaştıracak olursak eğer, bize göre en büyük artısı tetik sistemi yok, yani süpürgenin çalışması için sürekli olarak bir tuşa basılı olarak gezmeniz gerekmiyor. Emiş gücü ise V11 ile aynı, fiyatları da hemen hemen aynı. Dyson gibi kaliteli bir makineye sahip olmak istiyor fakat daha hafif ve tetik sistemi olmayan bir makine arıyorsanız Jet VS9000 mükemmel bir tercih olabilir.

Biraz da dezavantajlarından bahsetmek gerekirse, toz haznesi bir hayli küçük. 0.5 litrelik toz haznesini sık sık boşaltmanız gerekecektir. Bir de şarj istasyonu ve aparatları diğer makinelerden daha büyük yer kaplıyor, o yüzden şarj istasyonunu ve aparatlarını koymayı düşündüğünüz yerin yeterli büyüklükte olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir de yabancı incelemeleri okuyup almak isteyen okuyucuları önceden uyaralım; yurtdışında satılan Jet VS9000 kutusunun içinden çıkan motorlu mop/paspas Türkiye’de alınan cihazların kutusunda bulunmuyor. Ayrı olarak satın almak gerekiyor ve fiyatı bir hayli fazla.

Artıları
 • Tetik sistemi olmaması
 • Hafif olması
 • Uzun pil ömrü
 • Şarj standında çift pil girişi olması
Eksileri
 • Şarj istasyonunun ve aparatlarının çok yer kaplaması
 • Toz haznesinin küçük olması

Samsung Jet VS9000 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Philips 8000 serisini de kullanan biri olarak değerlendirmek istiyorum. Tutacak kısım çok hafif ve halıda 2 yöne de rahatlıkla gidiyor. Philips halı yönünde rahat gidiyordu. Parçaları çok fazla ve güzel ve şarj ünitesine hepsini asabiliyorsunuz ortada kalmıyor. Dyson 11 ile karşılaştırmalarını incelediğim zaman tereddütsüz Samsungu emiş üstünlüğü ve daha fazla kırıntı almasından dolayı tercih ettim.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Uzun araştırmalar neticesinde robot süpürgenin yanına (koltuk ve köşeler için) dikey şarjlı süpürge bakıyorduk. Son indirim ile dyson v11 yerine tercih sebebimiz oldu.


Electrolux EER77SSM Ergorapido 18VHD 45dk Dikey Şarjlı Süpürge

Electrolux Eer77ssm Urun Resmi

 • Ağırlık: 3.15kg
 • Toz Haznesi: 0.5L
 • Pil Ömrü: 45dk
 • Şarj Olma Süresi: 4saat

Electrolux EER77SSM Ergorapido 18VHD 45dk Dikey Şarjlı Süpürge ergonomik ve şık görünümü ile dikkat çeker. Kuru emiş gücü özelliği sunan bu şarjlı dikey süpürge 0.5 litre toz kapasitesine sahiptir.Siklon filtre özelliğini bünyesinde barındırır.180 derece dönüş yapabilen başlığı sayesinde en zor köşelere bile kolaylıkla ulaşarak size pratik bir temizlik sunar. Şarj istasyonunda pratik şekilde şarj edilebilen bu dikey süpürgenin şarj durumu üzerinde bulunan dijital gösterge üzerinden kolayca takip edilebiliyor. Yavaş ve hızlı olarak iki modda çalışabilen Electrolux EER77SSM Ergorapido 18VHD 45dk Dikey Şarjlı Süpürge mobil el süpürgesine dönüştürülerek de kullanılabiliyor. Süpürme sırasında en ufak tozları bile görmenizi sağlayan led aydınlatması mükemmel temizlik sağlar. Yıkanabilir filtreye sahip olduğundan temizliğinizi daha hijyenik hale getirebilirsiniz. Dik durabilen tasarımı ve minimal dizaynı sayesinde ergonomik bir kullanım sunan Electrolux EER77SSM Ergorapido 18VHD 45dk Dikey Şarjlı Süpürge rahat tutma kolu sayesinde konforlu bir temizlik deneyimi yaşamanızı sağlar.

Electrolux EER77SSM Ergorapido 18VHD 45dk Dikey Şarjlı Süpürge kullanan kişilerin yorumlarına bakıldığında Dyson’a muadil olan bir ürün olduğunu fark ettik. Eğer bütçeniz kısıtlıysa bu şarjlı dikey süpürgeyi tercih edebilirsiniz. Tercih edenlerin memnun kalarak kullandığı bu şarjlı süpürge sessiz, hafif ve dolu şarjla tüm evi süpürebilen bir cihaz.

Artıları
 • Dik durabilen tasarım
 • Şarjının uzun gitmesi
 • Hafifliği ve ergonomik tasarımı
 • Uygun fiyatlı olması
Eksileri
 • Yok

Electrolux EER77SSM Ergorapido 18VHD 45dk Dikey Şarjlı Süpürge Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Almaya niyetlendiyseniz hiç durmayın. Yorumlara güvenerek sipariş ettim, gerçekten yanıltmadı yorumlar. Bir kere çok pratik, kendiliğinden süpürüyor neredeyse. Çok güçlü emişi, el kadar odadan çıkan toza inanamıyorum, halıda da parkede de başarılı. Bir üst modelini almaya gerek yok bence. Şarjı yeterli bana göre. Evde artık büyük elektrikli süpürgeyi kullanmaya gerek kalmıyor. Büyük elektrikli süpürgeye göre dezavantajı, gövde biraz kalınca olduğu için koltukların altına girmiyor. Yani derin temizlik için koltuklar çekilmeli. Üzerindeki ışık şaşırtacak şekilde faydalı.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Öncelikle evde evcil hayvan besleyenler için ideal binurun hiç bir yerde kıl tüy bırakmıyor evi önce normal süpürge ile süpürdüm binlac saat sonra elektroluks ile süpürdüm topladığı toza inanamazsiniz belinden rahatsız kişiler için inanılmaz kolaylık kesinlikle zorlamiyor kullanımı çok kolay tavsiye ederim.Normalde hiç bir ürüne yorum yapmam ama sırf tavsiye etmek için siteye giriş yaptım.basarili urun


Bosch BCS61113

Bosch Bcs61113

 • Ağırlık: 2.3kg
 • Toz Haznesi: 0.3L
 • Pil Ömrü: 30dk
 • Şarj Olma Süresi: 4saat

Bosch şarjlı dikey süpürge enerji kapsamında bakıldığında 4 saatte tam kapasite şarj olma süresi ve 30 dakika kullanım özelliklerine sahiptir. Ürünün şık tasarımı ve yüksek filtreleme gücü cihazın ön plana çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

Bosch BCS61113 şarjlı dikey süpürge 0,3 litre toz kapasitesi ile fiyatına düşük bir hacme sahiptir. Ürününün kutu içeriğinde yer alan ekstra aparatlar ise, cihazın çok daha geniş kapsamlı kullanıma sahip olmasını sağlamaktadır. Bosch BCS61113’ün artıları bu yöndeyken kullanıcı yorumlarının odaklandığı bazı eksi noktalar da yok değildir. Ürünün toz torbasının rakiplerine göre görece küçük olmasının yanı sıra nispeten iki elle çıkarılması da bir handikap gibi gözükmektedir. Öte yandan ürünün ağırlık merkezinin yukarıda yer alması, cihazın uzun süreli kullanımında yorucu olduğuna yönelik yorumların yapılmasına neden olmuştur. Ancak Alman teknolojisine sahip olan Bosch, her zaman tercih edilebilir bir ürün olarak ön planda yer almaktadır.

Rakiplerine karşı en önemli artılarından biri ise harici batarya desteği olması, yani yedek bir batarya alıp biri bittiği zaman diğerini takıp süpürmeye devam edebilirsiniz.

Artıları
 • Yedek pil desteği olması
 • Kaliteli olması
 • Ergonomik tasarımı
Eksileri
 • Kısa çalışma süresi
 • Düşük kapasiteli toz haznesi

Bosch BCS61113 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Dyson ve Bosch arasında ikilem yaşadım. Bu ürünü almaya karar verdim iki nedeni var birincisi şarjı bitti ve şarjın dolmasını beklemek gibi bir derdi olmuyor 2. bir batarya ile turbo seviyede istediğiniz performansı alabilirsiniz (pil ömrü tükense dahi her daim yedek parçasına ulaşmak kolay ve uygun) ikincisi ise ilerleyen zamanlarda ürünler sürekli seviye atlıyor ki eminim uzun süre çalışan 1 saatten fazla ve kablosuz şarj imkanı emiş gücü tasarım farklılığı vs gelecek şimdiden bu tarz ürünlere 4.000 5.000 tl bandında fiyat ödemek bence çok anlamsız.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bataryası harici olması ve Almanya üretimi olmasından tercih ettim. çekim gücü az çıkarmı diye endişe etmiştim. hiç bir yerde çekim gücü yazmıyor. Bosch müşteri hizmetleri bile çekim gücünü bilmiyor.


Xiaomi G9

Xiaomi G9

 • Ağırlık: 3.8kg
 • Toz Haznesi: 0.6L
 • Pil Ömrü: 60dk
 • Şarj Olma Süresi: 3.5saat

Son dönemlerin en popüler teknoloji markası olan Xiaomi, giderek genişleyen ve hemen hemen her markanın ürettiği şarjlı dikey süpürgelere bir yenisini daha eklemiştir. Xiaomi G9, standart bir şarjlı dikey süpürgenin sunduğu her imkânı kullanıcılarına sunmaktadır. Kablosuz ve geniş kullanım, ergonomik yapı ve şık tasarımı ile ön plana çıkan özellikler sahip olan Xiaomi G9, 3,5 saatlik şarj ile 60 dakikalık kullanım ömrü sunmaktadır. Öte yandan kutu içeriğinde yer alan çeşitli apartlar ile her aşan ve zeminde kullanıma müsait olan Xiaomi G9, 3 farklı güç modu ile de ihtiyacınız olan enerjiyi dengeli bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Xiaomi G9’un sahip olduğu bu değerler göz önüne alındığında ürünün bir fiyat performans cihazı olduğu anlaşılmaktadır.

Artıları
 • Güçlü emiş
 • Aparatların çeşitliliği
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Ağır olması

Xiaomi G9 Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün mükemmel. Malzeme kalitesi oldukça yüksek. Tek el kullanıma uygun hafiflikte. Değişik yüzey uygulama aparatları işini iyi yapıyor. Özellikle tüylü fırça ucu toz almak için birebir. Boşaltmak ve filtresini temizlemek çok basit. Duvar askı aparatını kurdum gayet güzel oldu. İstisnasız herkese tavsiye ederim


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün ilk kullanım deneyimlerimi ve ürün içeriği ile ilgili bilgi vereyim. Süpürge 3 kademeli çekiş gücüne sahip. İlk kademesi gayet iyi çekim seviyesine sahip. 2 ve 3. kademeyi siz düşünün artık. Malzeme kalitesi gayet iyi. İçinden toplam 4 tane başlık var. Duvara asma aparatı içinden çıkıyor. Minik olumsuzlukları ise çalıştırma tuşuna alışana kadar istemsiz basacağız sanırım. Birde eşim kullanırken bileğim zorluyor biraz dedi.


Roidmi S1 Special

Roidmi S1 Special

 • Ağırlık: 1.5kg
 • Toz Haznesi: 0.4L
 • Pil Ömrü: 50dk
 • Şarj Olma Süresi: 2.5saat

Roidmi S1 Special bugüne kadar çıkan en iyi şarjlı elektrik süpürgelerinden birisi. Marka olarak Dyson, Samsung ve Xiaomi kadar bilinmese de, süpürge araştırması yapan bir çok kişi Roidmi markasını görmüştür. Sadece 1.5 kilogram ağırlığa sahip olan bu şarjlı süpürge ile 50 dakika boyunca kesintisiz temizlik yapılabiliyor. Şarj olma süresi ise sadece 2.5 saat.

270 derece döner başlığa sahip olan Roidmi S1 Special, farklı başlıkları ile her türlü süpürme işleminizi yapabilmeniz için size yardımcı olacaktır. Güçlü bir emiş gücüne sahip olan bu şarjlı süpürgenin en büyük dezavantajı ise 0.4litrelik ufak toz haznesidir. Bu yüzden toz haznesini bir kaç temizlikte bir boşaltmanız gerekecektir.

Red dot, IF gibi bir çok tasarım ödülü bulunan Roidmi S1 Special çok fazla para ödemeden de kaliteli bir süpürgeye sahip olmak isteyenler için iyi bir seçim gibi görünüyor.

Artıları
 • Hafif olması
 • Başlıkların ve aparatların yeterli olması
 • Güçlü emiş
 • Uygun fiyat
Eksileri
 • Toz haznesinin küçük olması

Roidmi S1 Special Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok güzel bir ürün. Yer kaplamıyor. Sessiz. Çekiş gücü mükemmel


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü çok araştırarak aldım yaklasık 6 aydır kullanıyorum süpürge yapmak zevkli hale geldi çok memnunum cekim gücü harika teşekkürler


Philips SpeedProMax

Philips Speedpromax

 • Ağırlık: 2.7kg
 • Toz Haznesi: 0.6L
 • Pil Ömrü: 65dk
 • Şarj Olma Süresi: 5saat

Philips Speed Pro Max, şarjlı ve dikey süpürgeler arasında en çok tercih edilen bir diğer ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Philips Speed Pro Max 5saatlik tam şarj olma süresinin ardından 65 dakikaya kadar kulanım ömrü sunmaktadır. 0,6 litre toz kapasitesi ile standartların üzerinde bir hacme sahip olan Philips Speed Pro Max, toz haznesinin hijyenik bir şekilde boşaltılabilmesi ile de ön plana çıkmaktadır.

Gelişmiş bir filtreleme sistemine sahip olan Philips Speed Pro Max’in en dikkat çekici özelliği ise süpürge başlığında led ışıklandırmalara sahip olması ve aynı zamanda bu başlığın 360 derece emiş kapasitesi ve özelliğine sahip olmasıdır. Yani Philips Speed Pro Max, diğer süpürgelerin aksine sadece ilerlediği zemin üzerinde değil bulunduğu zeminin 360 derece etrafında da oldukça etkili bir süpürge işlemi yapmaktadır.

Artıları
 • Güçlü emiş
 • Uzun pil ömrü
 • Evcil hayvan tüyünde etkili
Eksileri
 • Ağır olması
 • Sesli çalışması

Philips SpeedProMax Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet kullanışlı ve çekiş gücü bence harika. Büyük süpürge ile süpürdüğünüz evin tekrar üzerinden geçtiğinizde dahi çıkan toza inanamayacaksınız. Sipariş verirken aslında yorumlarda okuduğum halının üzerinde zor ilerlemesi nedeniyle biraz endişeliydim ancak bence yorumlarda biraz abartılmış. shagy halının üzerini bile hafif yatay tutarak kolaylıkla süpürebiiliyorsunuz.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bence gayet güzel bir ürün. Kullandıkça halıdaki performansını da artırdık diyebilirim. Evet motorlu bir başlığı var fakat bu hareketi destekleyen bir motor değil! Gırgır gibi düşünün dönerken çeken bir alet gibi. Beklentimin üzerinde fp ürünü.


Deerma VC20 Plus

Deerma Vc20

 • Ağırlık: 1.8kg
 • Toz Haznesi: 0.6L
 • Pil Ömrü: 22dk
 • Şarj Olma Süresi: 4.5saat

Şarjlı ve dikey süpürge sektöründe kullanıcıların en çok tercih ettiği modeller arasında yer alan Deerma VC20 Plus, özellikle minimal görünümü ve tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Öyle ki Deerma VC20 Plus sahip olduğu 1 kg ağılığındaki ana gövdesiyle oldukça kolay bir kullanım sağlamaktadır. Ürünün basit fakat bir o kadar da şık tasarımı Alman IF Tasarım Ödülü ile Kore K-Design Ödülü’ne layık görülmüştür. Ürün bu haliyle özellikle yüksek noktaları temizlemek için oldukça ideal bir yapıdadır.

Paket içeriğinde yer alan diğer temizleme başlıkları ise bu ergonomik ürüne fonksiyonel bir işlevsellik kazandırmaktadır. Ürünün sadece 47 mm olan yer fırçası sayesinde nerdeyse tüm yatak, koltuk ve kanepelerinizin altına da kolayca ulaşabilmektesiniz. Deerma VC20 Plus’ın, 4.5 saatlik şarj süresi ile yaklaşık olarak 30 dakikalık bir kullanım sunması ise benzer ürünlere göre eksi bir özellik olarak değerlendirilmektedir.

Artıları
 • Büyük toz haznesi
 • Ergonomik olması
 • Günlük kullanım için ideal
 • Uygun fiyat
Eksileri
 • 22 dakika çalışma süresi

Deerma VC20 Plus Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok hızlı ve sorunsuz şekilde elime ulaştı. 50 m2 ve çok az halısı olan evi 3-4 kere şarjı bitmeden süpürebiliyorum. Var olduğunu bilmediğim tozları bile süpürüyor. Haznesi biraz hızlı doluyor ama boşaltması çok pratik. Uzun ve çok dökülen saçlarım var, büyük bir sorun yaşamadım ama fırçayı çeviren mekanizmanın etrafına dolanıyor, orayı temizlemek için biraz uğraşmak gerekiyor. Başlığı doğru oturtmadan fırça kısmı dönmüyor dikkat etmek lazım. Halıyı süpürürken tozları tek yere topluyor yani büyük halılarınız varsa normal süpürge performansı beklememenizi öneririm. Fiyatına göre performansı çok iyi.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten oldukça hafif ve çekiş gücü de bu kadar hafif bir makine için şahane ben de pek çok bu tarz süpürge denemiş biri olarak bundan son derece memnun kalacağım sanırım.


Vestel Yıldız S8500 Y

Vestel Yıldız S8500 Y

 • Ağırlık: 2.5kg
 • Toz Haznesi: 0.35L
 • Pil Ömrü: 60dk
 • Şarj Olma Süresi: 3.5saat

Vestel Yıldız S8500 Y şarjlı süpürge ile Vestel iyi bir başarı etti bugüne bakar. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise Xiaomi Mi handled 1C ile benzer özelliklere sahip olması ve fiyat olaraksa daha uygun olmasıdır. Bu yüzden bu kısa incelememizde Xiaomi Mi handled 1C ile karşılaştırmalar yaparak ilerleyeceğiz ve neden Xiaomi yerine bu ürüne yer verdik onu anlatacağız.

60 Dakika kesintisiz olarak süpürme işlemi yapabileceğiniz bu süpürgenin de toz haznesi aynı fiyat bandındaki rakipleri gibi ufak. 0.35 litrelik toz haznesini bir kaç süpürmede bir boşaltmak gerekiyor en iyi verimi alabilmek için. Hızlı ve yavaş olarak iki modu var sadece, yavaş modda çekim gücü çok iyi olmasa da motorize başlığı ile halılarda iyi bir iş çıkarıyor. Hızlı modu ise oldukça tatminkar.

Vestel Yıldız S8500 Y şarjlı süpürgeyi Xiaomi Mi 1C handled ile kıyaslarsak eğer, batarya Vestel’de kartuşlu bir şekilde geliyor yani kolayca değiştirilebilir, Xiaomi’de ise gömülü. Yani pil sorunu yaşadığınızda Xiaomi’yi servise göndermeniz gerekirken Vestel’de yeni bir pil alıp süpürmeye devam edebilirsiniz. Xiaomi’de aynı Dyson’da olduğu gibi tetik sistemi var, yani süpürürken o tuşa basılı tutmak zorundasınız, Vestel’de ise bir kere tuşa basıp çalıştırıyorsunuz ve daha sonra kapatacağınız zamana kadar tekrar basmanız gerekmiyor. Bunlar direkt olarak süpürme performansını etkileyen şeyler olmasa da kullanıcı için önemli detaylar.

Artıları
 • Yerli üretim olması
 • Uzun pil ömrü
 • Değiştirilebilen piller
 • Uygun fiyat
 • Tetik sistemi olmaması
Eksileri
 • Toz haznesinin küçük olması

Vestel Yıldız S8500 Y Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün akranlarına göre gayet başarılı. Birinci kademe çekiş gücü şarjlı süpürgeler için ortalama seviyede. İkinci kademesi ise bence harika. Neredeyse normal büyüklükteki kablolu elektrikli süpürgeler gibi çekiyor. Çok memnun kaldım. Yaklaşık 110mt2 evi çok derinlemesine temizliğe girmeden 15dakika boyunca ikinci seviyesinde bizzat süpürdüm. Farklı şarjlı süpürgeleri de deneme fırsatım olduğundan kıyaslama yapabildim. Performansı hoşuma gitti.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

1 HAFTALIK KULLANMA DENEYİMİM; Eski süpürgemin kablo derdinden kurtulmak en büyük ödülüm oldu. kullanması kolay, uç değiştirmek pratik, normal mod da gayet iyi temizliyor, maksimum moda gerek duymadım, hazneye dolan kir ve kıllar her şeyi ispatlıyor, normal mod da çekim gücü çok iyi bence yeterli, 60 dakika rahat rahat yetiyor.


 Şarjlı Süpürge tavsiye

Sıkça Sorulan Sorular

Şarjlı Süpürgenin Batarya Değişim Süresi Nedir ve Ne Zaman Yapılmalıdır?

Şarjlı dikey süpürgeler sahip olduğu birçok avantajın yanı sıra uzun süreli bir kullanım için tasarlanmış olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Öte yandan şarjlı dikey süpürgelerin toz torbasız bir yapıya sahip olması bu cihazların görece ekonomik ve ergonomik bir kullanım sunmasına neden olmaktadır. Ancak şarjlı dikey süpürge tercih etmeden önce özellikle ekonomik anlamda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bu ürünlerin sahip olduğu bataryaların belirli bir kullanım ömrüne sahip olmasıdır.

Şarjlı dikey süpürgelerin şarj ömürleri ürün ilk alındığında 1 saate kadar kullanım imkânı sunarken, bu süre ürünün kullanımına bağlı olarak giderek azalabilmektedir. Aslına bakılırsa hemen hemen tüm elektronik cihazlarda meydana gelen bu durumun en açık örneklerinden biri de cep telefonlarıdır. Dolayısıyla şarjlı süpürgelerin kullanım süresinin giderek kısalmaya başlaması ürünün yeni bir bataryaya ihtiyacı olduğu ihtimalini gündeme getirmektedir. Genellikle kullanıma bağlı olarak 1 ile 2 yıl arasında yeni bir bataryaya ihtiyaç duyan şarjlı dikey süpürgelerin, batarya fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Keyifle kullandığınız ürün hakkında ilerleyen süreçte herhangi bir sorun yaşamamak için ürünün kutu içeriğinde yedek bataryaya sahip olup olmadığını ve yedek bataryanın ücretini önceden araştırmanız oldukça önemlidir.

Şarjlı Süpürge Duvara Nasıl Monte Edilir?

Şarjlı dikey süpürgeler hakkında cevabı en fazla merak edilen konulardan biri de, ürünlerin duvara nasıl monte edileceğidir. Şarjlı dikey süpürgelerin duvara monte edilmesi hem ürünün sabit bir konuma getirilmesi hem de ürünün sürekli olarak kullanılabilmesini sağlamaktadır. Ancak bu noktada gözden kaçırılmaması gereken oldukça önemli bir nokta bulunmaktadır. Şarjlı dikey süpürgelerin duvara monte aparatları, kutu içeriklerinde yer alan parçalar arasındadır, ancak bu parça ürünü sadece sabitlemek için kullanılmamaktadır. Şarjlı dikey süpürgelerin duvara monte edilmesini sağlayan aparat aynı zamanda cihazınızın şarj istasyonu görevini görmektedir.

Duvara monte aparatı genellikle 2 adet vida aracılığıyla duvara sabitlenmektedir. Aparattın ön yüzünde bulunan yuva ise şarjlı dikey süpürgenizin gövde kısmı ile uyumlu bir yapıya sahip olup, cihazın hem sabit bir şekilde konumlandırılmasını hem de şarj olmasını sağlamaktadır. Bu noktada kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir başka konu bu parçanın duvara monte edileceği konumun bir elektrik prizine yakın olmasıdır. Genel olarak 1 metre ile 1.50 metre arasında değişen kablo uzunluklarına sahip olan bu aparatlar, ürünün sağlıklı bir şekilde konumlandırılıp kullanılabilmesi için hayati bir öneme sahiptir.

Şarjlı Süpürge Mi Robot Süpürge Mi Tercih Etmeliyim?

Son dönemlerin en popüler iki temizlik ürünlerinden olan şarjlı dikey süpürgeler ve robot süpürgeler, genellikle kullanıcıları bir tercih yapmaya sevk etmektedir. Ancak aslına bakılırsa her iki ürün temelde süpürge olarak adlandırılsa da aralarında oldukça önemli farklar bulunmaktadır. En başta belirtmek gerekir ki bu tamamıyla kullanıcıların beklentileri ve temizlik olgusundan anladıkları ile doğrudan ilgilidir. Her şeyden önce bu noktada bir tercihte bulunmadan önce, her iki ürüne de sahip olmayan bir kullanıcı üzerinden yola çıkabiliriz.

Robot süpürgeler, gün içerisinde planlandığı üzere yaşam alanlarınızı sürekli olarak süpürmekte ve mekânı belirli bir temizlik standardına getirmektedir. Ancak hiç şüphe yok ki robot süpürgeler, evinizin genel ve ayrıntılı temizlik ihtiyacını karşılamaktan oldukça uzaktır. Öte taraftan robot süpürgeler sadece bir bölgenin alık temizliği gerektiğinde kullanılabilecek ürünler değildir. Soruya bu perspektiften bakıldığında bir şarjlı dikey süpürgenin robot süpürgeye göre çok daha tercih edilebilir olduğu görülmektedir. Nitekim çok daha yüksek emiş gücüne sahip olan bu şarjlı dikey süpürgeler aynı zamanda zemin haricindeki yerleri temizleyebilmesi ile de ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla bu iki ürüne de sahip olmayan bir kullanıcı için öncelikle şarjlı dikey süpürgenin tercih edilmesi gerekmektedir. Ancak robot süpürgelerin çıkardığı iş, hiç de yabana atılacak türden değildir. Özellikle küçük çocuk ve evcil hayvanların bulunduğu bir evde robot süpürgeler adeta hayat kurtarıcı olmaktadır.

Öte yandan bu soruya ekonomik odaklar üzerinden de cevap verilebilir. Bütçesi müsait olan her kullanıcının hem şarjlı dikey süpürge hem de bir robot süpürgeye sahip olması gereksiz bir fazlalık ortaya çıkarmayacaktır. Nitekim gerek kullanım alanları gerekse işlevleri bakımından birbirinden tamamıyla farklı olan bu iki üründen hangisinin tercih edileceği, kullanıcıların pek çok detayı göz önüne almasıyla karar verebileceği bir durumdur.

Şarjlı Süpürge İle Detaylı Ev Temizliği Yapılır Mı?

Kullanıcılar tarafından şarjlı dikey süpürge almadan önce sıkça sorulan sorulardan biri de bu ürünler ile genel ve detaylı temizlik yapılıp yapılmadığıdır. Aslına bakılırsa bur sorunun cevabı, yaşam alanınızın sahip olduğu genişlik ile satın alacağınız şarjlı dikey süpürgenin özelliklerinin uyumlu olması halinde evet şeklinde cevaplanabilir. Nitekim şarjlı süpürgenin başta kullanım süresi ve emiş gücü gibi özellikleri olmak üzere halı üzerinde daha detaylı temizlik seçeneği ve yüksek filtreleme gücü varsa, bu ürünler ile klasik elektrik süpürgelerinden daha keyifli bir şekilde evinizin detaylı temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Şarjlı Süpürge İle Detaylı Ev Temizliği Yapılır Mı?

Sonuç

Şarjlı dikey süpürgeler hakkında sizler için uzun uzadıya, tüm detaylarıyla ele aldığımız bu rehberde ortaya çıkan sonuçlar oldukça açık ve nettir. Her şeyden önce evinizde son model bir elektrik süpürgesi olsa dahi bir şarjlı dikey süpürge sahibi olmanın size katacağı pek çok avantaj bulunmaktadır. Nitekim şarjlı dikey süpürgeler alışılageldik elektrik süpürgelerine göre çok daha kolay bir kullanıma sahip olduğu gibi aynı zamanda daha önce tecrübe etmediğiniz bir temizlik deneyimi de sunmaktadır. Sahip oldukları şık tasarım ile evinizin başköşesinde bulunmayı hak eden şarjlı dikey süpürgeler, kullanım esnasındaki sessizliği ve yüksek emiş gücü ile konforunuzu arttırmaktadır. Öte taraftan şarjlı dikey süpürgeler, doğru tercih edildiğinde sadece küçük çaplı ve günlük kullanımlar için değil genel temizlik işlemleriniz için de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Klasik elektrik süpürgesi arızalanan veya değiştirmeyi düşünen kullanıcılar bunu bir fırsat bilip, hazırladığımız rehber çerçevesinde incelemelerini gerçekleştirerek bir şarjlı dikey süpürge sahibi olmalıdır.

Yazar

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir