12 En İyi Tansiyon Aleti Tavsiyesi: Yorumlar ve İncelemeler ile Detaylı Satın Alma Rehberi

Tansiyon kelime anlamı olarak gerilim demektir. Kanın damar içindeki basıncına tansiyon denir. Kan, basınç ile kan damarlarını gererek tansiyonu oluşturur. Kalp kasıldığında atardamarlar kan ile dolar. Bu esnada sistolik basınç ölçülür. Daha sonra kalp gevşer ve kan damarları durulur bu esnada da diyastolik basınç ölçülür. Sistolik basınç ve diyastolik basınç beraber büyük ve küçük tansiyonu oluşturur.

İdeal tansiyon kişiden kişiye değişmekle beraber büyük tansiyonun 120-130, küçük tansiyonun 70-90 aralığında olması normal kabul edilir. Tansiyonun düşük olması hipotansiyon, tansiyonun yüksek olması hipertansiyon olarak adlandırılır. Genç yaştaki insanlarda tansiyonun düşük olması normal karşılanır.

Hipotansiyon çok düşük değerlerde olmadığı sürece pek tehlikeli değildir. Hatta kalp damar hastalıkları riskini azalttığı için olumlu bile kabul edilebilir. Hipertansiyon ise daha tehlikelidir. Hipertansiyon strese, genetik faktörlere, aşırı tuz tüketimine, obeziteye, şeker hastalığına ve daha birçok faktöre bağlı olarak çıkabilir. Hipertansiyon birçok organa zarar verebilir.

Tansiyona bağlı hastalıklar günümüzde oldukça çoğalmıştır. Bir çok insan günlük hayatında tansiyon ile ilgili problemler yaşamaktadır. Bir hastalık sonucunda olmasa bile üzülme, şaşırma, sevinme gibi duygu durumlarında bile tansiyon değişiklikleri görülebilir. Evde tansiyon aleti bulunması tansiyon takibi konusunda size yardımcı olur. Tansiyon takibi özellikle de tansiyon hastalarının sürekli yapması gereken bir takiptir. Tansiyonunuzu evde kolayca takip edebilmek için tansiyon aletlerinden faydalanabilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

tansiyon aleti ve yaşlı kadın

Tansiyon Aleti Nedir? Nasıl Çalışır?

Tansiyon aleti kan basıncını ölçmeye yarayan bir alettir. Tansiyonun düşme ve yükselme durumlarını ölçmek için tansiyon aleti kullanılır. Tansiyon aleti tansiyonunuz hakkında size bilgi verir ve özellikle yüksek tansiyondan korunmanız için size yardımcı olur. Son yıllarda oldukça popüler olan evde tansiyon aletleri kanın kan damarına yaptığı basınç sonucu oluşan titreşimle tansiyonu ölçer.

Tansiyon ölçümü koldan manşon bağlanarak yapılır. Kan damarının yüzeye yakın olduğu yerler tansiyon ölçümü için uygun olacaktır. Genelde koldan yapılan tansiyon ölçümleri bilekten ve hatta dizden de yapılabilir. Bu durumda ulaşılan değer ölçüm yerine göre farklılık gösterebilir.

Tansiyon aletlerinde en doğru ölçüm sol koldan yapılan ölçümdür. Önce manşon kişinin koluna göre ayarlanır. Sonra puar yardımı ile manşona hava basılır vana ile de hava boşaltılır. Ölçüm sırasında duyulan seslere göde küçük ve büyük tansiyon ölçülür. İlk duyulan ve daha şiddetli olan tık sesi büyük tansiyonu ikinci ve daha hafif olan tık sesi küçük tansiyonu ifade eder. Ölçüm sonucuna göre tansiyon yüksekliği hakkında yorum yapılabilir.

tansiyon aleti ve genç kadın

Tansiyon Aleti Türleri Nelerdir?

Tansiyon aletleri türleri tansiyon aletinin nerede ve ne amaçla kullanılacağına göre farklılık gösterir. Hastanede kullanılan profesyonel tip tansiyon aletleri ile evde kullanılan tansiyon aletleri farklıdır. Aynı ölçümleri yapsalarda çalışma prensipleri farklı olduğu için hassasiyetleri değişiklik gösterebilir. Tansiyon aletlerini temel olarak üç şekilde ayırabiliriz. Civalı tansiyon aletleri, klasik manşonlu tansiyon aletleri ve dijital tansiyon aletleri olarak üç tür tansiyon aleti vardır. Hangisini edinmeniz gerektiğine kullanım yerine ve amacına göre karar verebilirsiniz. Üç tür aletle de yapılan tansiyon ölçüm sonuçları güvenilir olacaktır.

Civalı Tansiyon Aleti

En eski tansiyon aleti türüdür. Çok eski yıllardan beri bu tür tansiyon aletleri kullanılır. Civalı tansiyon aletlerinin hassasiyeti oldukça fazladır. Tansiyonu en doğru ölçen tansiyon aleti türünün bu olduğuna inanılır.

Civalı tansiyon aletleri genellikle hastanelerde kullanılır. Duvara sabitlenerek kullanılan bu tür tansiyon aletlerinin bir yerden bir yere taşınması zor olduğu için evde kullanım için tercih edilmeye uygun değillerdir. Genellikle hastanelerde kullanılırlar. Bu tür tansiyon aleti ile ölçüm yapmak için steteskopa ihtiyaç vardır. Bu aletle ölçüm yapabilmek için bu konuda eğitim almak gereklidir. Bu tür tansiyon aletleri nadir bulunur ve en pahalı tansiyon aleti türüdür.

Manşonlu, Manuel, Klasik Tip Tansiyon Aleti

Bu tür tansiyon aletleri hepimizin bildiği klasik tip tansiyon aletleridir. Bu aletle manşona hava basılarak tansiyon ölçülür. Şişirme sistemi doğru çalıştığında doğru sonuçlar verir. Yer kaplayan bir tansiyon aleti değildir. Evde kullanım için uygundur. Bu tür aletlerin kalibrasyonunda oynama olmaz aldığınız ayarda teknik bir arıza olmadığı sürece kullanıma devam edebilirsiniz.

manşonlu tansiyon aleti

Bu tür aletlerle tansiyon ölçümü yapmak için öncelikle manşonun havasını tamamen başlatmalısınız. Sonra atardamarın olduğu yeri eliniz ile bulmalısınız. Bu genellikle sol kolda dirseğin iki üç parmak kadar üstünde iç taraftadır. Daha sonra manşonun hava torbası damarın üzerine gelecek şekilde steteskop ile yerleştirmelisiniz. Manşonu sıkı ya da gevşek olmayacak biçimde sarmalısınız. Elinize alacağınız puar ile manşonun basıncını arttırırsınız. Kişide beklenen büyük tansiyon değerinden 15-20 mmHg yüksek değere kadar manşon basıncını artırırsınız. Sonra vanayı açarak basınç yavaş düşerken sesleri takip edersiniz. Seslerin duyulmaya başladığı an ölçülen değer büyük tansiyon, seslerin hafifleyip tamamen bittiğinde ölçülen değer ise küçük tansiyon değeri olarak adlandırılır.

Bu klasik tip manşonlu tansiyon aletleri hem evde hem de hastanede kullanıma uygundur. Kullanım sırasında steteskop gerektirdiği için bir de steteskop edinmeniz gereklidir.

Dijital Tansiyon Aleti

Dijital tansiyon aletlerinin pek çok çeşit ve modeli vardır. Son yıllarda yaygınlaşmışlardır. Bazı dijital tansiyon aletleri üst koldan ölçüm yaparken bazıları bilekten yapar. Bu aletler oldukça küçüktür ve kolay taşınabilirler. Bu nedenle evde ve seyahatte kullanmak için uygundur.

Bu cihazların bir açma kapama düğmesi mevcuttur. Ölçüm nerden yapılırsa yapılsın ölçüm yapılırken alet göğüs hizasında tutulmalıdır. Ölçüm sırasında konuşulmamalı ve hareket edilmemelidir. Cihaz otomatik olarak manşonunu şişirip tansiyon değerinizi ölçecektir.

Koldan ve Bilekten Tansiyon Aleti

Dijital tansiyon aletleri koldan ya da bilekten tansiyon ölçümü yapabilirler. Koldan ve bilekten tansiyon ölçümü yapılırken hareket edilmemeli ve konuşulmamalıdır. İki ölçüm yerinden de doğru sonuçlar alınır ancak koldan ölçüm yapıldığında daha hassas sonuçlar elde edilecektir.

Parmak Tipi Nabız Ölçer

Tansiyon hastalarının kullanabileceği bu alet tam olarak bir tansiyon aleti değildir. Nabzı ve kandaki oksijen oranını ölçer. Tansiyon hastaları bu aleti kullanarak nabızları hakkında fikir edinebilirler.

parmak tipi nabız ölçer

En İyi Tansiyon Aleti Tavsiyeleri

Birçok tansiyon aleti çeşidi ve birçok tansiyon aleti markası vardır. Kullanıcı deneyimine ve yorumlarına göre en iyi tansiyon aletlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

En İyi Manşonlu Tansiyon Aletleri

Smart Manuel Steteskoplu Tansiyon Ölçüm Aleti

Smart Manuel Steteskoplu Tansiyon Ölçüm Aleti
Smart Manuel steteskoplu tansiyon aleti evde tansiyon ölçümü yapmak isteyenler için uygundur. Uygun fiyatıyla dikkat çeken bu ürün kullanıcılar tarafından fiyat-performans oranı gayet iyi bir ürün olarak değerlendirilmiştir. Günlük hayatta oldukça rahat bir şekilde kullanılabilen bu ürün kullanıcılar tarafından da olumlu değerlendiriliyor. Kullanıcılar genellikle bu steteskoptan memnunken bazı kullanıcılar ban kısmının tam yapışmadığından veya steteskopunun iyi ses vermediğinden şikayet edebiliyor.

Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Fiyat/Performans ürünü olması
Eksileri
 • Bant kısmının pratik olmaması
Smart Manuel Steteskoplu Tansiyon Ölçüm Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir hemşire olarak ihtiyacım olan bir üründü siğariş ettim kaygılıydım ama gayet güzel çıktı. Sadece bant kısmı çok kısa olmuş zayıf kişilere tam olarak yapıştırmakta sıkıntı yaşanıyor.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

cirtli kısmını geçirme bölümü saçma olmuş begenmedim


Life G Perfect Aneroid Profesyonel Tansiyon Aleti

Life G Perfect Aneroid Profesyonel Tansiyon Aleti
Life G Perfect Aneroid tansiyon ölçüm aleti, doktorlar, tıp öğrencileri, sağlık çalışanları, hemşireler tarafından kullanılabilirken evde kullanım için de uygundur. Bu tansiyon aleti hem evde hem de hastanede kullanım için uygun bir tansiyon aletidir. Yetişkinler için kullanıma daha uygundur. Bu tansiyon aletinin manşon kısmı bantlı değil kancalıdır. Bu sayede ölçüm sırasında gevşeme yapmaz. Ancak kancalı yapısı her kola uygun olmayabilir. Yani bu tansiyon aletinin kancalı oluşu hem avantaj hem dezavantajdır.

Bu tansiyon aleti yanında ölçüm için üretilmiş bir steteskop ve küçük bir deri çanta ile gelmektedir. Deri çantası sayesinde taşınmaya oldukça elverişlidir. Profesyonel kullanım için daha uygun olan Life G Perfect Aneroid tansiyon aleti oldukça kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Ölçüm okuması da oldukça doğrudur.

Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Profesyonel kullanım için uygun olması
 • Kaliteli olması
Eksileri
 • Kancalı olması
Life G Perfect Aneroid Profesyonel Tansiyon Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir sağlık çalışanı olarak hastanede kullandığımız tansiyon aletlerin benziyor ve kalite ve paketleme şekli çok özenli almak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kancalı olduğu için kullanımı biraz zor.


Dodo Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti

Dodo Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti
Dodo steteskoplu cırtlı manuel tansiyon aleti de hem profesyonel kullanım için hem de evde kullanım için uygundur. Ürünün yanında taşıma çantası ile gelmesi de ürünü seyahatlere uygun hale getiriyor. Doğru ölçümleri ve malzeme kalitesi ile dikkat çeken bu tansiyon aletinin dezavantajı ise demonte olarak gelmesi ve ürünü alan kişinin kendi monte etmek zorunda kalması.

Dodo steteskoplu cırtlı manuel tansiyon aleti hem sağlık çalışanları tarafından tercih edilebilirken evde kullanım için de tercih edilebilir. Kullanıcıları tarafından oldukça iyi yorumlar alan bu tansiyon aleti bazı kullanıcılar tarafından hava kaçırması durumundan dolayı eleştiri almıştır.

Artıları
 • Bir çok aparatının olması
Eksileri
 • Çabuk hava kaçırması
Dodo Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tansiyon aleti iyi fakat steteskop gerçekten kalitesiz

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Vanası gevşek olduğu için hava çıkışı hızlı oluyor. Tansiyon ölçmekte zorlanıyorum.


Plusmed Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti

Plusmed Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti
Plusmed tansiyon aleti yanında steteskopu ile beraber geliyor. Koldan ölüm için kullanılan bu alet oldukça güvenilir bir ölçüm sağlıyor. Kullanıcılardan aldığı yorumlarla hem hastanelerde hem de evde kullanıma uygun bir tansıyon aleti olma özelliği taşıyor.

Fiyat konusunda da uygun olan bu alet fiyatına göre iyi bir performans gösteriyor. Bu yönüyle de kullanıcılardan iyi yorumlar alıyor. Bu tansiyon aletinin dezavantajlı tarafı ise manşonunun kısa olması ve kolu sıkması.

Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Taşınmasının kolay olması
Eksileri
 • Manşonunun kolu çok sıkması
Plusmed Steteskoplu Cırtlı Manuel Tansiyon Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

hemşirelik öğrencisi olduğum için aldım. Beklediğimden çok çok daha kaliteli geldi. Bu fiyata en iyisi bu. Beğendim....

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün güzel ölçüm yapıyor memnunum.bir tek manşon kolu çok fazla sıkiyor


En İyi Dijital Koldan ve Bilekten Tansiyon Aletleri

Omron M3 Comfort Hem-7155-e Koldan Tansiyon Ölçer

Omron M3 Comfort Hem-7155-e Koldan Tansiyon Ölçer
Omron M3 tansiyon aleti koldan ölçüm yaparak pratik ve hızlı tansiyon ölçüm imkanı sağlıyor. Bu tansiyon aleti kolun üstündeki tüm pozisyonlarda doğru tansiyon ölçümü yapabiliyor. Bu tansiyon aleri Avrupa hipertansiyon derneğinin standartlarıyla uyumlu ölçüm sağlıyor ve manşeti olması gerektiği kadar şişiriyor.

Dijital tansiyon aleti ile ölçüm yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Ölçüm yapmadan 30 dakika önce egzersiz gibi kan akışınızı aşırı hızlandıracak şeyler yapmamalısınız. Ölçüm sırasında hareket etmemeli ve konuşmamalısız. Ayakta tansiyon ölçümü yapmamalısınız. Kolunuzu kalp hizasında tutmalı ve yüksek dalgalar yayan elektronik aletlerden uzak durmalısınız. Omron M3 tansiyon aletin doğru ölçümler yaptığı için kullanıcılarından olumlu yorumlar almıştır.

Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Marka güvenilirliği olması
Eksileri
 • Saklama çantasının kullanışsız olması
Omron M3 Comfort Hem-7155-e Koldan Tansiyon Ölçer Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü doktor tavsiyesiyle aldım anneme,ölçümü güvenilir.Oldukça sessiz ayrıca.Tek eksik saklama çantası kumaş ve şekli cihaza göre uyumlu durmadı.Tasarım daha kullanışlı bir çanta olsaydı keşke

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Cihaz güzel ama saklama çantası gerçekten çok kötü ve kullanışsız


Omron M4 İntelli Tansiyon Aleti

Omron M4 İntelli Tansiyon Aleti
Omron M4 üst koldan tansiyon ölçümü yapan bir tansiyon aleti olarak karşımıza çıkıyor. Ölçüm sırasında kalp düzensizliklerini de tespit eden bu tansiyon aleti güvenilir olmasıyla da müşterilerin beğenisini kazanıyor. Ürün saklama kutusuyla beraber geliyor. Omron firmasına ait uygulama ile sağlık verilerinizi de takip edebilirsiniz. Omron oldukça tercih edilen ve güvenilir bir tansiyon aleti firması olarak karşımıza çıkıyor. Ölçüm doğruluğu ile de ön plana çıkan tansiyon aletinin dezavantajlı özelliği ise fiyatının oldukça yüksek olması.

Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Marka güvenilirliği olması
 • Akıllı Manşon özelliği olması
Eksileri
 • Fiyatı
Omron M4 İntelli Tansiyon Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Taşıma kılıfı var, güzel ölçüyor zaten doktorların tavsiyesi üzerine aldık. Memnunum, öneririm.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

teşekkürler ama kullanım kılavuzunu beğenmedim yeterli açıklama yoktu


Braun Exactfit 3 Bua6150 Tansiyon Aleti

Braun Exactfit 3 Bua6150 Tansiyon Aleti
Bu tansiyon aleti de koldan ölçüm yaparak doğru sonuçlar verebiliyor. Bu tansiyon aleti hem kullanımdan sonra otomatik olarak kapanıyor hem de son 7 tansiyon ölçümünün ortalamasını kullanıcıya sunabiliyor. Kolay şarj edilebilen bu tansiyon aleti kullanıcılar tarafından güzel yorumlar alıyor.

Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • 3 yıl garanti süresi
 • 7 günlük hafıza
Eksileri
 • Yok
Braun Exactfit 3 Bua6150 Tansiyon Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

1 aydır kullanıyoruz çok memnunuz. Geçmişe dönük tüm sonuçları kaydedip aylık ortalama veriyor. A ve B olmak üzere iki kayıt alanı var. Kayıtlar karışmaması için tansiyonunu takip ettiğimiz babam için A kısmını, günlük ölçümlerimiz için de B kısmını kullanıyoruz.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

kompresör basıncı düşük ancak ölçümü doğru yapıyor


Acura AC-9080 199 Hafızalı Tam Otomatik Koldan Ölçer Tansiyon Aleti

Acura AC-9080 199 Hafızalı Tam Otomatik Koldan Ölçer Tansiyon Aleti
Acura AC-9080 tansiyon aleti koldan ölçüm yapabilen ve tek tuşla kolayca çalıştırılan bir tansiyon aleti olarak karşımıza çıkıyor. Bu tansiyon aletinin en çok dükkan çeken özellikleri arasında ise tam hafızalı olması bulunuyor. Bu tansiyon aleti bir dakika sonra otomatik olarak kapanarak kulanıcıya kolaylık sağlıyor. Dünya Sağlık Örgütü’ nün standartlarına uygun şekilde çalışan bu tansiyon aleti kullanıcılar tarafından da oldukça beğeniliyor.

Uzun pil ömrü ile dikkat çeken bu tansiyon aleti kola tam oturmasıyla da kullanıcıya konfor sağlıyor. Bu tansiyon aletinin dezavantajları arasında ise ekranının zaman zaman donma sorunu çıkarması bulunuyor.

Artıları
 • Doğru sonuçlar vermesi
 • Uzun pil ömrü
 • Büyük ekranı olması
Eksileri
 • Nadiren ekranda donmalar olması
Acura AC-9080 199 Hafızalı Tam Otomatik Koldan Ölçer Tansiyon Aleti Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

babam için sipariş vermiştim, gayet güzel bir ürün. oldukca kullanışlı ve doğru gosteriyor. tavsiye ederim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün sistolik tansiyonu oldukça doğru ölçüyor lakin diastolik kan basıncını malesef çok doğru ölçemiyor. Özellikle izole sistolik hipertansiyon hastaları için, nabız basıncı, yani sistolik ve diastolik arası farkın oldukça fazla olması durumuna sahip hastalar için tercih edilmemesi gerekiyor.


Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti FDA onaylı olan, pratik kullanımı ile dikkat çeken bir üründür. 4 adet pil ile çalışan bu tansiyon aleti akıllı basınç özelliği ile donatılmıştır. Gelişmiş doğruluk özelliğinin yanında düzensiz kalp atışı tespiti yapma konusunda iyi bir performansa sahiptir. Yapmış olduğunuz son 3 ölçümün ortalamasını hesaplayan ve sağlığınızı en doğru şekilde gözlemlemenizi sağlayan bu tansiyon aleti kan basıncı seviyesi göstergesine de sahiptir. Tek dokunuşla ölçüm yapan Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti geniş dijital ekranı sayesinde herkesin rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti kullananların yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Az yer kaplayan minimal tasarımı ve doğru ölçüm yapması bakımından kullananlardan tam not alıyor. Çok pahalı ürünler yerine bu tansiyon aletinin tercih edilebileceğini ve tam bir fiyat-performans ürünü olduğunu söyleyenler de bir hayli fazla.

Artıları
 • Ergonomik tasarıma sahip olması
 • Doğru ölçüm yapması
 • F/P ürünü olması
 • Geniş dijital ekranının bulunması
Eksileri
 • Yok
Wohler Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok hoşumuza gitti. Hastane ölçümü ile aynı çıkıyor. Güven verdi. Zayıf ve kilolu kişi ölçümünü rahat yaptık, kol manşeti rahat ve yeterli.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir Hekim olarak Kendim için aldım gayet güzel ölçüm değeri doğru tavsiye ederim


Life Net Dijital Tansiyon Aleti Wbp10


Life Net dijital tansiyon aleti de koldan ölçüm yapan tansiyon aletleri arasında yer alıyor. Otomatik olarak açılıp kapanan bu tansiyon aleti 30 kadar kayıt yapıp bunu hafızasında depolayabiliyor. Ve bu 30 ölçümün ortalamasını alıp size rapor verebiliyor. Düzensiz kalp ritimlerini de tespit edebilen bu tansiyon aletinin dezavantajları arasında ölçüm doğruluğu konusunda şüphelerin olması bulunuyor.

Artıları
 • 30 adet hafıza kapasitesi
 • Büyük ekranı olması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Okuma doğruluğu hakkında soru işaretleri olması
Life Net Dijital Tansiyon Aleti Wbp10 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Annem ve babam icin aldim gayet uygun fiyatli ve saglam kaliteli icinden pil de cikiyor dusunmeden alin

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün göründüğü gibi geldi güzel ayarlarını yaptım doğru ölçüm yapıyor USB girişi olması süper yalnız yanında gelen pilleri boş çıktı


En İyi Dijital Parmak Tipi Nabız ve Oksijen Ölçerler

PULSE Parmak Tipi Oksimetre Oksijen ve Nabız Ölçer

Pulse Parmak Tipi Oksimetre Oksijen Ve Nabız Ölçer

PULSE parmak tipi oksimetre bir tansiyon aleti olmamakla beraber nabzınızı ve kanınızdaki oksijen miktarını ölçerek kalp sağlığınız hakkında size fikir verebiliyor. Yay sistemi ile parmağınızı kavrayarak nabız ölçümünüzü yapan bu alet sonucunuzu led ekranı üzerinde gösteriyor. Küçük ve pratik bir alet olması ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Kullanıcılardan oldukça olumlu yorumlar alan PULSE nabız ölçer, bazı kullanıcılar tarafından sürekli aynı değeri göstermesi konusunda eleştiriliyor. Bu aletin dezavantajları arasında nabız ölçümünün bittiğini gösteren bir ikaz bulunmamas.

Artıları
 • Doğru oksijen ölçümü yapması
 • Kolay okunabilen LED ekranı
Eksileri
 • Ölçümün bittiğini gösteren bir ikaz sesi olmaması
PULSE Parmak Tipi Oksimetre Oksijen ve Nabız Ölçer Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

urun kaliteli ve güzel doğru ölçtü sonuçtan memnunuz kaliteli yazılar gorseldeki gibi değil küçük ve yanyana gösteriyor sadece

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çalışıyor, 2 adet küçük kalem pil gerekiyor. Ölçümün bittiğini anlamak biraz zor oluyor, yavaş yavaş artıyor, ölçümün bittiğini gösteren bir ikaz sesi yok


Mi7a Parmaktipi Oksimetre Oksijen ve Nabız Ölçer

Mi7a Parmaktipi Oksimetre Oksijen Ve Nabız Ölçer

Bu nabız ölçer 5 saniyede ölçüm yapması ile oldukça pratik bir alet olarak karşımıza çıkıyor. Pille çalışan bu cihaz uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. Nabız ölçümünü kısa sürede yapıp led ekranda sonucu size gösteriyor. Ince kalem pille çalışan bu cihaz kullanıcılardan da olumlu yorumlar alıyor.

Artıları
 • Kısa sürede doğru oksijen ölçümü yapması
 • Kolay okunabilen LED ekranı
 • Fiyat/Performans ürünü olması
Eksileri
 • Pilinin çabuk bitmesi
Mi7a Parmaktipi Oksimetre Oksijen ve Nabız Ölçer Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ekran boyutu 3cm uzunluğu 2cm eni var ölçümlerinde 5 saniyede sonuçlanıyor . beğendim materyel gövde plastik olsada hem fiyatı uygun hemde performans iyi ince kalem pille çalışıyor tavsiye ediyorum daha pıhalısına gerek yok.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü kullanmak çok pratik .tek şikayetim ;pilini takıyorum ölçümü yapıyorum ertesi gün tekrar ölçüm yapmak istediğimde pili bitmiş oluyor .pili ikinci kez değiştirdikten sonra şimdi kullanım sonrası pili çıkarıyorum...bu pil bu kadar çabuk bitmemeli ....


Tansiyon Aleti Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Günümüzde birçok insan tansiyon problemleri yaşamaktadır. Tansiyon problemi olan insanların tansiyon ölçümlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Tansiyon fazla yükseldiğinde kalp ve damar sağlığı için önlem alınmalıdır. Tansiyon ölçümü sadece tansiyon hastaları için gerekmez. Günlük yaşamda bir çok nedenden dolayı tansiyon düşüp yükselebilir. Bu zamanlarda tansiyonu ölçüp önlem almak doğru olacaktır.

Evde tansiyon ölçümü yapılabilmesi için alınması gereken tansiyon aleti klasik ya da dijital olabilir. Civalı tansiyon aletleri hastane kullanımı için uygundur evde kullanıma pek uygun değildir. Klasik tansiyon aleti aldığınızda ise bir de steteskop edinmeniz gerekecektir. Dijital tansiyon aletleri steteskop gerekmeden ölçüm yapar bu nedenle daha pratiktir. Tansiyon aleti alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Malzeme Kalitesi

THer üründe olduğu gibi tansiyon aletinde de malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Tansiyon aletleri uzun süreli kullanım için alınır. Her zaman alınan ya da değiştirilen aletler değildir. Genelde ömürlük kullanım içindir. Bu nedenle tansiyon aletini uzun süre dayanabilmesi için kaliteli malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Seyahat gibi durumlarda çabuk zarar görmemesi de kaliteli malzeme sayesinde olur. Tansiyon aletinin parçalarının birbirine tam uyum sağlaması için de kaliteli malzemeden yapılmış olması gerekmektedir.

en iyi tansiyon aletleri

Okuma Doğruluğu

Tansiyon aletlerinin hassasiyetleri birbirinden farklı olabilir. Farklı tansiyon aletleri aynı insanda farklı değer gösterebilir. Tansiyon aletleri içinde en doğru ölçüm yapanı hastanelerde kullanılan civalı tansiyon aletleridir. Bunlar da evde kullanım için uygun değildir. Evde kullanım için uygun olan dijital tansiyon aletlerinin hata payı daha yüksektir. Bu durumda en doğru okumayı yapan tansiyon aletini seçmek için kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Klasik tip tansiyon aletleri kullanımı konusunda deneyimli olan insanlar tarafından kullanıldığında büyük bir oranda doğru ölçüm yapmaktadır.

Marka

İnsanlar sağlık konusunda bilinçlendikçe evde tansiyon aleti satışları da artmıştır. Bir çok firma bu durumu göz önüne alarak tansiyon aleti üretimi yapmaya başlamıştır. Piyasada bir çok tansiyon aleti markası bulunmaktadır. Tansiyon aletlerinin fiyatı da markasına göre değişiklik göstermektedir. Doğru tansiyon aletini seçerken markanın bu konudaki tecrübesini ve geçmişini göz önünde bulundurabilirsiniz. O marka tansiyon aletini kullanan insanların tansiyon aleti konusundaki yorumlarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Fiyat

Tansiyon aletlerinin fiyatı birçok unsura göre değişiklik gösterebilir. Tansiyon aletinin markası, kullanım amacı, kullanım yeri, ekipmanları tansiyon aletini fiyatını etkileyebilir. Evde pratik kullanım için olan tansiyon aletlerini uyun fiyatlara temin edebilirsiniz. Daha profesyonel tansiyon aletlerinin ekipmanları da fazla olacağı için fiyatı da artacaktır. Kısa bir piyasa araştırmasıyla edineceğiniz ortalama fiyattaki bir tansiyon aleti evde kullanımınız için yeterli olacaktır.

Ebat

Tansiyon aleti günlük yaşamda kullanılacaksa ebatının küçük olması uygun olacaktır. Küçük ebatlı ve taşınabilir tansiyon aletleri günlük hayatta kullanım için uygundur. Dijital ve klasik tip tansiyon aletleri bu durumda evde kullanım için uygun olacaktır. Ancak civalı tansiyon aletleri hem ebat olarak hem de taşınabilirlik açısından evde kullanıma uygun değildir.

Kullanım Amacı

Tansiyon aleti alırken kullanım amacınız evde tansiyonunuzu kontrol etmekse dijital ya da klasik tip tansiyon aleti alabilirsiniz. Civalı tansiyon aletleri hastaneler ve sağlık kuruluşları tarafından tercih edilir. Evde kullanım için tansiyon aleti almak istiyorsanız civalı tansiyon aleti almamalısınız. Eğer tansiyona bağlı hastalığınız varsa ve bu durum hassasiyet içeren durumda ise tansiyon aletinin ölçüm doğruluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha doğru okumalar için klasik tip tansiyon aleti alabilirsiniz. Ancak çevrenizde kullanımını bilen biri yoksa ve siz de kullanmayı bilmiyorsanız dijital tansiyon aleti edinmeniz daha doğru olacaktır.

en iyi tansiyon aletleri

Sonuç

Tansiyon problemleri görmezden gelinmemesi gereken önemli sonuçlar doğurabilecek problemlerdir. Tansiyon sorunu olan hastalar mutlaka bir tansiyon aleti edinip tansiyonlarını kontrol altında tutulmalıdır. Kontrol edilmeyen yüksek tansiyon damarlarınıza ve organlarınıza zarar verebilir ve geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bir tansiyon aleti edinmeniz sizin yaranıza olacaktır. Bu yazıda tansiyon aletlerini, çeşitlerini ve önemli markaları size tanıtarak almanız gereken tansiyon aleti hakkında doğru karar vermenize yardımcı olduk. Tansiyon aleti ömürlük bir alet olacağı için doğru ölçümler yapan, kaliteli, uzun ömürlü bir tansiyon aleti seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Tansiyon sorunu dikkate almanız gereken önemli bir sorundur. Bu nedenle tansiyonunuzu kontrol altında tutmalı ve kontrollerinizi devamlı olarak yapmalısınız. Evde tansiyon ölçümü ile bu kontrolleri evde kendiniz sürekli yapabilir ve yüksek tansiyonun olumsuzluklarından korunabilirsiniz.

Yazar

 • Nagehan Deniz Saraçoğlu
  Tıp fakültesinde öğrenci

  Nagehan Deniz Saraçoğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisidir. Tıp eğitimi almasının yanı sıra yazmayı da bir hobi olarak görür. Pandemi döneminde bu hobisini daha da geliştirip hayatının bir parçası haline getirmiştir. Yazılarını ve tıp eğitiminden edindiklerini paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir