2022 Yılında Bebeğiniz ve Çocuğunuz İçin En İyi Oto Koltuğu Tavsiyesi ve Yorumları

Bebek sahibi olmaya hazırlanıyorsanız, bir bebeğiniz varsa veya bebeğiniz büyüyor ve artık oto koltuğuna sığmıyorsa; arabayla yapacağınız yolculuklarda her zaman çocuğunuz için uygun bir oto koltuğunun olması çok önemlidir. Bu nokta gözardı edildiğinde, bebeğinizle aynı arabada bir kaza yaşadığınız durumda ölüm de dahil olmak üzere ciddi sonuçlar doğabilir. Bu sebeple en iyi oto koltuğu seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken noktaları ve çocuklarınız için en doğru ürünleri önermeye çalışacağız.

Her toplumda çocuklar için emniyet koltukları gerektiren yasalar vardır. Bunun nedeni ise çocuk ölümlerindeki araba kazaları payının diğer bütün unsurlar arasında ne yazık ki en üst sırada olmasıdır. Bu gerçek göz önüne alındığında, toplum olarak bilinçlenmek ve bir araba koltuğu edinmek, çocuk ölümlerinin azalması üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Konuyla ilgili bazı yurtdışı araştırmalarına göre:

 • Bir yaşının altındaki bebekler için oto koltuğunu geriye bakacak şekilde ayarlandığınızda ölüm risklerinde %71 oranında azalma oluyor.
 • Boylarına ve kilosuna uygun oto koltuğunda oturan küçük çocuklarda ise ölüm risklerinde %54 oranında bir düşüş yaşanıyor.
 • Uygun olarak ayarlanmış yükseltici koltukta oturan 4 ila 8 yaş arası çocuklarda yaralanma risklerinde %45 azaltma oluyor.
 • Emniyet kemeri kullanan 8 yaşından büyük çocukların ölüm ve yaralanma risklerinde %50 azalma vardır.

Araştırmada belirtildiği üzere oto koltuğu kullanmama veya araba koltuğunun çocuğunuz için uygun şekilde ayarlanmaması gibi durumlarda ciddi bir risk faktörünü göz ardı etmiş oluyorsunuz. Acı bir örnek olarak 2012’de, araba kazası sonucu ölen 8 yaşın altındaki çocukların %31’i oto koltuğuna oturmamış veya oto koltuğuna düzgün olarak bağlanmamıştır. Eğer bilinçli olunsaydı, bu ölümlerin bir çoğu önlenebilirdi.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

oto koltuğunda oturan küçük çocuk

Oto koltuğu çeşitleri

Bebekler için oto koltukları

Bebeğiniz için uygun bir oto koltuğu demek onun daha güvende olduğu demektir ve bu gerçeği inkar etmek mümkün değildir. Ayrıca, bebeğiniz için oto koltuğu kullanmanın bebeğiniz üzerinde diğer olumlu etkileri de vardır. Bebeğiniz, dokuz ayını anne karnında kendini güvende hissederek geçirdiği için, onu güvenli bir şekilde oto koltuğuna bağlamak; bebeğin anne karnında alıştığı kendine güvende hissetme duygusunu, yolculuk esnasında bebeğinize sağlayacaktır.

Bebek oto koltukları genellikle 10 kg altındaki bebekler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu koltuklarda bebeğinizin baş ve boynu için özel koruma destekleri mevcuttur.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için oto koltukları

Yeni yürümeye başlayan çocuklar, fazla hareketli olma ve konuşma gibi özelliklerine sahip olup ayrıca ciddi motor becerileri edinmeye başlıyorlar. Ancak bu durum, çocuğunuzun ileriye bakan bir oto koltuğu için hazır olduğu anlamına gelmiyor. Birçok ebeveyn geriye bakan koltukların sadece 1 yaş altı bebekler için olduğunu düşünse de bu doğru değildir. Birçok pediatri akademisi 2 yaşına kadar geriye bakan oto koltuğu kullanmanızı öneriyor. Nedeni ise kaza durumunda geriye bakan koltukların daha fazla güvenlik ve koruma sağlamasıdır.

Geriye bakan oto koltukları, bir kaza durumunda bebek üzerindeki sarsılma etkisini tüm vücuda dağılmasını sağlayarak, baş ve boynunda meydana gelebilecek ciddi etkileri minimuma indirir. Burdaki önem, küçük çocukların boyun kasları kontrolünün az olması faktörünü ele alıp ölüm riskini ve ciddi yaralanmaları azaltmaktır.

oto koltuğunda oturan bebek

Çocuklar için yükseltici koltuklar

Çocuğunuz büyüdükçe ileri bakan oto koltuklarına geçme durumu doğabiliyor. Ama geçmeden önce çocuğunuzun boyunun ve kilosunun öne bakan oto koltukları için uygun olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aslında yeni bir tip oto koltuğuna geçtiğiniz zaman, çoğu durumda diğerlerinin sağladığı güvenliği azaltmış oluyorsunuz ama çocuğunuzun büyümesini göz önüne alınca bu kaçınılmaz oluyor.

Yükseltici koltukların amacı daha henüz boyu normal olarak emniyet kemeri kullanamayacak durumda olan çocuğunuzu, normal bir yetişkinmiş gibi emniyet kemeri kullanmasını sağlamaktır.

Çocuğunuz büyüdükçe her ne kadar koltuğu kullanmak istemese de Karayolları Trafik Yönetmeliği göre 150 cm ve 36 kg’ın altında olan çocuklar araba yolculukları esnasında araba koltuğu kullanması zorunludur.

Uygun kullanım ve doğru konumlandırılması

Diğer önemli bir nokta ise oto koltuğunun doğru ve düzgün bir biçimde konumlandırılıp gerekli ayarlarının yapılmasıdır. Oto koltuğunu ayarlarken bütün talimatları yerine getirdiğinizden emin olmalısınız.

Oto koltukları bebeğiniz ve çocuğunuz için hayati önem taşımaktadır. Oto koltuğu kullanmadığınız durumda yalnızca yasaları çiğnemiş olmuyorsunuz ayrıca bebeğinizi ve çocuğunuzu ölüm de dahil olmak üzere ciddi tehlikelerde bırakıyorsunuz.

Oto Koltuğu Alırken Dikkat Edilmelisi Gerekenler

Yeni bir oto koltuğu alacağınız zaman veya eski oto koltuğunuzu yenilemek istediğiniz zaman ilk olarak oto koltuklarının önemini ve ne gibi durumlarda riskleri azaltacağını iyi bilmeniz ve alacağınız ürünün beklentilerinizi karşılayacağından emin olmanız gerekiyor. Şu an piyasada birçok oto koltuğu bulunuyor ve bunlar farklı yaş aralığı ve kullanım için farklılık gösteriyor. Her ne kadar 0-36kg grubundaki oto koltukları uzun dönemde daha ekonomik gibi gözükse de, bu gruptaki oto koltuğu seçimi dikkatli yapılmalıdır. Bu kadar geniş bir kg aralığı sunan koltuklar her yaş için aynı güvenliği sunmayabilir. Ek olarak, her oto koltuğu farklı mekanizmalarla yapılıyor ve kaza durumunda darbe şiddetini yönetmede farklı etkiler gösterebiliyor. Bu sebeple koltuk seçimi yaparken çok dikkat etmek gerekiyor.

Satın almadan önce

En iyi seçim, ikinci el veya eşten dosttan ödünç almaktansa bebeğiniz ve çocuğunuz için yeni bir oto koltuğu almaktır. Bunun nedeni eskiyen veya kazaya karışan bir oto koltuğunun ilk zamanlardaki gibi koruma sağlayamamasıdır. Ayrıca satın alacağınız oto koltuğunun içinde iyi bir şekilde hazırlanmış kullanım talimatının olduğundan emin olunuz. Böylece en düzgün şekilde oto koltuğunu arabanıza yerleştirebilirsiniz.

Mutlaka araştırmanızı yapın

Oto koltuğu satın almak araştırma gerektiriyor. Alacağınız ürün hakkındaki yorumları okuyun. Örnek olarak bazı oto koltukları küçük arabalar için uygun olmayabiliyor veya oto koltuğunu yerleştirirken zorlanabiliyorsunuz.

Kademeli Olarak Farklı Yaş Aralıklarında Oto Koltukları

Farklı türde ve kademeli olarak oto koltukları üretiliyor ve bu koltuklar farklı yaş aralıklarına hitap ediyor. Kademeler, bebeğinizin veya çocuğunuz yaşı, kilosu-uzunluğu olarak sınıflandırılıyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak bebeğinize uygun bir oto koltuğu seçmelisiniz.

 • Yenidoğan: Yenidoğan bebeğiniz için oto koltuğu alırken, yenidoğan veya çevrilebilen oto koltuklarını seçebilirsiniz. Yenidoğan oto koltukları sadece geriye bakacak şekilde tasarlanmıştır. Çevrilebilen oto koltuklarını da bebeğiniz için ilerleyen yaşlara kadar kullanmanız mümkündür. Ama yenidoğan koltuklar çıkabilir olduğundan bebeğinizi taşımada ekstra avantaj sağlıyor. Bebeğiniz uyurken onu taşıyabilirsiniz.
 • İleri bakan: İleri bakan oto koltukları, geriye bakan oto koltuklarında limiti aşan çocuklar için tasarlanmıştır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere 2 yaşın altındaki çocuklar için geriye bakan oto koltukları kullanılması öneriliyor.
 • Yükseltici koltuklar: Yükseltici koltuklar yaşı ilerlemiş çocuklar için tasarlanmıştır ve bir yetişkin gibi emniyet kemeri kullanmalarını sağlamaktadır. Yükseltici koltuk kullanamadan emniyet kemeri takılan çocuklarda emniyet kemeri omuz ve kalça yerine boğaz ve karın boşluğundan geçtiği için kaza durumunda çocuğa ciddi zararlar verebilir.
 • Özel oto koltukları: Özel durumu olan bebeğiniz veya çocuğunuz için tasarlanmış oto koltukları da vardır. Örnek olarak 2,5 kg altında bebeğiniz için yatak düzeninde oto koltukları mevcuttur. Nefes zorluğu ve nörolojik problemleri olan bebek veya çocuğunuz için satın almadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Oto Koltuğunda Aranması Gereken Özellikler

İleriye veya geriye bakan oto koltuğu alırken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar mevcuttur.

 • 5 noktadan emniyet kemeri: Kemeri bebeğin omuzları, bacakları ve bacak arasından geçirip 5 noktada sabitleyen sistemdir.
 • Kullanım kolaylılığı: Kemerlerin genişletilebilir veya sıkıştırılabildiğinden emin olun.
 • Kanca emniyet sistemi: Bir çoğumuz farkında olmasakta arabaların arka koltuklarında kanca emniyet sistemi bulunmaktadır ve bunlar oto koltuklarını sabit ve sıkı bağlamak için kullanılmaktadır.
 • Yıkanılabilir olması: Bebekler oto koltuklarını haliyle kirletebilirler bu yüzden kılıfın kolay çıkması ve yıkanması gerekmektedir.
 • Ekstra emniyet: Yanlardan gelebilecek darbeyi azaltıcı ekstra emniyet özelliklerini göz önünde bulundurun.

En İyi Oto Koltuğu Tavsiyeleri

Heyner Multifix Aero Plus İsofix Oto Koltuğu

Heyner Multifix Aero Plus İsofix Oto Koltuğu

 • Uygunluk: 9-36kg
 • Kemer: 5 noktalı
 • ADAC Testi: Geçti

Heyner, ADAC Testini başarı ile geçmiş, İsveç yapımı 1. sınıf emniyet kemeri olan ve her türlü kazaya karşı maksimum koruma sağlayacak şekilde tasarlanmış bir oto koltuğu ile, size maksimum güven, çocuğunuza da maksimum konfor sağlıyor.

Öne çıkan özellikleri

 • 9-36 kg arası için uygunluk
 • Yıkanabilir ve terletmez kumaş
 • 1. kalite 5 noktalı emniyet kemeri
 • Kazalara karşı maksimum güvenlik
 • ADAC testini geçmesi

Ürün ISOFIX olan her araca uyum sağlar, 4 farklı yatış pozisyonu ve 9 farklı yükseklik ayarıyla çocuğunuzun konforuna uygun pozisyonu ayarlayabilirsiniz. Bebeğiniz büyüdüğü zaman başlık ve oturma pedini çıkartabilirsiniz. Yıkanabilir kumaşı sayesinde de koltuk kirlendiği zaman kolayca çamaşır makinesinde temizleyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar koltuğun tam olarak yatar pozisyona gelmemesinden şikayet etse de bunun nedeni Heyner’in güvenlikten ödün vermek istemeyişidir.

Heyner Multifix Aero Plus İsofix Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Mesleğim gereği kalite sorumlusuyum ayrıca iş güvenliği uzmanıyım Heyner Multifix Aero Plus 9 - 36 kg oto koltuğu almadan önce 6 ay araştırdım.Yurt dışı sitelerden yorumlarla birlikte test sonuçlarına bakıp almaya karar verdim kesinlikle tavsiye ederim.Çocuklarımız her şeyden değerlidir

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

1 yaşında ki kızımız için aldık, 3 saatlik bir yolculuk yaptık, terletme, kafa düşmesi vs yaşamadık. Yazın ve kızımız büyüyünce nasıl olur bilmiyorum ama memnun kaldık. Yatış pozisyonu yeterli, kumaş kaliteli ve koltuk bağlantılarıyla güven veriyor. Tavsiye ederim


Maxi-Cosi Citi 2 Oto Koltuğu

Maxi-Cosi Citi 2 Oto Koltuğu

 • Uygunluk: 0-13kg
 • Kemer: 3 noktalı
 • ADAC Testi: Geçti

Maxi-Cosi Citi 2 Oto Koltuğu ürününün ön plana çıkan ilk özelliği hafif olması, 2,95 kg gelen bu koltuk diğer yenidoğan oto koltukları arasında gerçekten hafif kalıyor. Yeni bebek sahibi oluyorsanız bu özelliğin çok kullanışlı olduğunun farkına varacaksınız. Bebeğinizi ürün içinde taşırken çok zorlanmayacaksınız ve ürünü daha aktif kullanabileceksiniz.

Oto koltukları bebeğinizin boyu ve kilosu doğrultusunda tasarlandığından, yaş faktöründen ziyade bebeğinizin boyu ve kilosunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çoğu aile yaş kavramına takılarak ürünü kullanmayı bırakıyor ve yeni bir ürüne geçtiğinde Maxi-Cosi Citi 2 Oto Koltuğu’nun hafifliliğinin farkına varıyor. Ürün benzer ürünlerden yaklaşık 2 kg kadar daha hafif.

Ayrıca Maxi-Cosi Citi 2 Oto Koltuğu Maxi-Cosi Maxi-Taxi, Maxi-Cosi Dreami gibi bebek arabalarıyla uyumludur. Ürünün hafifliği de göz önüne alınınca gerçekten pratik bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Maxi-Cosi Citi 2 Oto Koltuğu gerekli güvenlik testlerinden geçmiş, ekstra yan darbe koruması mevcut, yıkanılabilir kılıfı ve ömür boyu garanti kapsamıyla üst düzey ürünleri aratmayan gerçekten iyi bir oto koltuğudur.

Öne çıkan özellikleri

 • Hafiflik ve Pratiklik
 • Yan darbe koruma sistemi
 • Maxi-Cosi bebek arabalarıyla uyumu
 • Yıkanılabilir olması
 • Ömür boyu garanti

Sonuç olarak ürünün üst düzey ürünleri aratmayışı göz önünde bulundurulduğunda yenidoğan bebeğiniz için gerçekten iyi bir seçim olacaktır.

Maxi-Cosi Citi 2 Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel sadece prematüre bebeğiniz varsa hemen kullanmanız boyun duruş pozisyonu yüzünden çok uygun olmuyor. Biraz büyümelerini beklemek zorunda kaldık. Onun dışında ürün çok kaliteli ve kullanışlı.

Akakce.com Kullanıcısı diyor ki:

Üç noktalı emniyet kemeri, yanal koruma sistemi, basıncı azaltan ve yayan özel pedler güvenlik konusunda beklentilerimizi karşılayabildi. Terletmeyen kumaştan üretilmiş. Sık uçak seyahati yaptığımız için uçak kullanımına uygun olması önemliydi. Koruyucu yastığı ve güneş tentesi gibi konforlu kullanımda opsiyon sağlayan özellikleri bulunuyor.


Chicco YOUniverse Fix 1 2 3 Oto Koltuğu

Chicco YOUniverse Fix 1 2 3 Oto Koltuğu

 • Uygunluk: 9-36kg
 • Kemer: 3 noktalı
 • ADAC Testi: Geçti

Chicco Youniverse Fix Oto Koltuğu ürününün öne çıkan özelliği çok amaçlı olup uzun vadede kullanım imkanı sağlamasıdır. Çocuğunuz için 1 yaşından başlayıp 10 yaşına gelene kadar ürünü kullanabilirsiniz.

Ürün ISOFIX kilidi olan arabalar için uygundur. Ayrıca kemer bağlantısını(kolay kilit sistemiyle) veya kanca(top tether) bağlantılarını da kullanabilirsiniz. Sonuç olarak ürün her 3 çeşit bağlantı şeklini de desteklemektedir.

Ürünün açı ayarlanabilirliği çocuğunuzun büyümesiyle orantılı olarak rahat etmesini sağlamaktadır. Ayrıca ürün avrupa standartlarına(European, ECE R44/04) uygun olarak üretilmiştir.

Öne çıkan özellikleri

 • 9-36 kg arası için uygunluk
 • Açı ayarlanabilirliği
 • Emniyet kemeri için kolay kilit sistemi
 • ISOFIX ve kanca(top tether) bağlantıları
 • Kolay çıkarılıp yıkanılabilirlik
 • Küçük yaşlar için daha yumuşak koltuk takılabilmesi

Ürünün uzun vade sunması ve çok amaçlı olup 3 kilit sistemini de desteklemesi göz önünde bulundurulduğunda parasını hak ediyor.

Chicco YOUniverse Fix 1 2 3 Oto Koltuğu Yorumları


Akakce.com Kullanıcısı diyor ki:

Taşıma kapasitesinin fazla olması farklı yaş ve kilodaki çocukların da kullanabilmesini sağlıyor. 3 noktalı emniyet kemerleri güven veriyor. Kumaşı yıkanabiliyor. Oturma alanı da geniş. Oto koltuğu ihtiyacı olanlar tercih edebilir.

Akakce.com Kullanıcısı diyor ki:

Adac testinden iyi not almış. Çok yer kaplamayan şık bir koltuk. Kumaşının kalitesi tatmin ediyor. Kurulumu kolay. Üç kademede arkaya yatırılabiliyor. Kemeri biraz daha uzun olsa daha iyi olabilirdi. Oturma alanının genişliği güzel, çocuk sıkılmadan oturuyor.


Britax Römer Trifix 2 Oto Koltuğu

Britax Römer Trifix 2 Oto Koltuğu

 • Uygunluk: 9-18kg
 • Kemer: 5 noktalı
 • ADAC Testi: Geçti

Britax Römer Trifix 2 Oto Koltuğu Alman kalitesini gözler önüne seren ve güvenlik konusunda da kendinden emin olan bir ürün olarak karşımıza çıkar. Çocuğunuzun güvenli ve konforluı seyahati için tasarlanmış olan bu ürün kolay kurulumu ile de dikkat çekiyor.

Öne çıkan özellikleri

 • İsofix özelliği bulundurması
 • Top Tether bağlanma özelliği olması
 • Yükseklik ayarlı baş desteği
 • 5 noktalı emniyet kemeri
 • Patentli SICT- inside Teknolojisine sahip olması ve maksimum güvenlik
 • 9 kg ile 18 kg taşıma kapasitesi (9 ay- 4 yaş)
 • V şeklindeki baş yastığı ile kafanın güvende tutulması
 • SI-Pad teknolojisini barındıran yumuşak minderli yan kanatlar (darbeleri absorbe edici)
 • Yüksek kaliteli kumaş özelliği
 • Çok kademeli yatış pozisyonu bulundurması

Patentli SICT- inside teknolojisi ile donatılmış olan Britax Römer Trifix 2 Oto Koltuğu olası çarpışma durumunda enerjiyi absorme etme özelliğine sahiptir. Optimum koruma noktasında çocuğunuzu güven altına alan ürün V şeklindeki yastığı sayesinde de kaza anında kafa hareketlerini kontrol altında tutar ve savrulmayı önler. Ayrıca çarpışma anında çocuğun öne doğru hareketini de önleyerek maksimum güvenlik sağlar. Fiyat bakımından biraz pahalı gibi görünse de güvenlik konusunda maksimum seviyede olması açısından tercih edilebilecek bir ürün.

Britax Römer Trifix 2 Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika bir ürün cocugumuz cok rahat hissetti keyifli ve guvenli yolculuk etmeye basladik dusunenlere tavsiye ederim

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

1 yaşındaki kızım koltuğa oturduğu zaman gayet rahat ve mutlu gözüküyor. Ayrıca kaliteyi ve sağlamlığı hemen hissediyorsunuz.


Kraft Cross Fix Oto Koltuğu

Kraft Cross Fix Oto Koltuğu

 • Uygunluk: 9-36kg
 • Kemer: 5 noktalı
 • ADAC Testi: Geçti

Kraft Cross Fix Oto Koltuğu çocuğunuz için son derece güvenli bir yolculuk sağlar. Özellikle yandan gelebilecek darbelere karşı özel olarak tasarlanmış olan koruma tamponlarına sahiptir. İç kısmında yer alan pedleri sayesinde çocuğunuzun daha rahat etmesi amaçlanmıştır.

Öne çıkan özellikleri

 • 9-36 kg arası çocuklar için uygun olması
 • ECE R44/04 güvenlik sertifikasına sahip olması
 • Top Tether sistemi sayesinde bağlabilme özelliği
 • Geniş bir iç hacime sahip olması
 • Isofix özelliği bulundurması
 • 3 aşamalı yatış pozisyonu

Kraft Cross Fix Oto Koltuğunun omuz askıları kaymayı önleyici şekilde dolguludur. Uzun emniyet kemeri bağlantısı sayesinde kolay bir kullanım sağlar. Malzeme kalitesi ile ön olana çıkan bu ürün şık bir tasarıma da sahiptir. Yatış pozisyonu biraz yetersiz görülse de güvenlik açısından böylesi daha doğru. Fiyat bakımından biraz pahalı gibi görünüyor ancak beklentiyi karşılaması ve kalitesi ile tam bir fiyat/performans ürünü diyebiliriz.

Kraft Cross Fix Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok araştırıp incelediğim bir oto koltuğuydu. Baktığım tüm koltuklar içinde içime en çok sinen koltuk buydu. Malzeme kalitesi, kullanım kolaylığı, kumaşı, isofix ve top tether bağlantısı ile çok konforlu ve güvenli duruyor. 9 aylık oğlum sevdi ve rahat etti. Emniyet kemeri bağlantısı diğer tüm modellere göre daha uzun bu arada. Oto koltuğu almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Hızlı ve sağlam kargolama ve kraft kalitesi. Arkadaşlar yatış pozisyonu öyle yatak gibi olmuyor ama puset kadar yatış pozisyonu var ve arabanın arka koltuklarıda biraz eğimli olduğundan 15 aylık kızımız 1000km yolculuk yaptı ve rahat rahat uyudu oturdu oynadı. Endişeniz olmasın gerçekten kraft malzeme kalitesi ve güvenlik konusunda son derece başarılı. İyiki almışım.


Kraft Spin Fix Oto Koltuğu

Kraft Spin Fix Oto Koltuğu

 • Uygunluk: 0-36kg
 • Kemer: 5 noktalı
 • ADAC Testi: Katılmıyor

Bebek sahibi olmaya hazırlanıyorsanız ve ben ürünü bir kere almak istiyorum gerisini düşünmek istemiyorum diyorsanız 0-12 yaş arasına hitap eden Kraft Spin Fix ürününü göz önünde bulundurabilirsiniz.

Öne çıkan özellikleri

 • 0-36 kg arası için uygunluk
 • Döndürülebilirlik
 • ISOFIX ve kanca(top tether) bağlantıları
 • 5 noktalı emniyet kemeri
 • Çocuğunuzu yerleştirirken 90 derece açı sunması

Ürün 3 çeşit bağlantı(ISOFIX, top tether, kemer) desteği sunması, 180 derece dönebilmesi, koltuğun ve baş desteğinin ayrıca yüksekliğinin ayarlanabilmesi, bunun yanında çocuğunuzu yerleştirirken 90 derece açı imkanı sunması ve 5 noktalı emniyet kemeri özellikleri düşünüldüğünde göz önünde bulundurabileceğiniz bir üründür.

Kraft Spin Fix Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatina gore gayet guzel bir urün.ozellik bakimindan doyurucu. Sadece isofix harici diger baglanti yapildiginda dönme kullanilamiyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün tek sıkıntısı 0-36 kg bir ürüne göre oturma alanı çok dar ileri yaşlarda sanırım değiştirmek zorunda kalırız


Besafe İzi Comfort X3 Oto Koltuğu

Besafe İzi Comfort X3 Oto Koltuğu Urun Resmi

 • Uygunluk: 9-18kg
 • Kemer: 5 noktalı
 • ADAC Testi: Geçti

Besafe İzi Comfort X3 Oto Koltuğu 9 aydan 4 yaşa kadar kullanım sunan bir üründür. Bu oto koltuğu 3 noktadan araç emniyet bağlantısı ile kullanılır. Baş destek ve emniyet kemeri tut çek hamlesi ile ayarlanabilir. Nano teknoloji ile donatılmış, sökülebilir iç pedi sayesinde size temizlik konusunda kolaylık sağlar. Koltuğun 8 kademeli yükseklik ayarı mevcuttur. Koltuğun bel kısmında bulunan bel destek yastığı sayesinde çocuğunuz konforlu şekilde seyahat eder. Koltuğun her yerinde bulunan hava dolaşımı özelliği sayesinde terleme probleminin önüne geçilir. Özel köpük sistemi ile donatılmış olan bu oto koltuğu darbelerin şiddetini absorbe edecek şekilde dizayn edilmiştir. Koltuğun yan kısımlarında da darbe emici özel bir sistem bulunur. 3 farklı kademede yatış pozisyonuna sahip olan bu oto koltuk çocuğunuza yüksek baza özelliği ile geniş bir görüş açısı sunar. Bu da çocuğunuzun keyif alarak seyahat etmesini sağlar. Besafe İzi Comfort X3 Oto Koltuğu tercih eden ebeveynlerin yorumlarına bakıldığında gayet memnun kaldıklarını gördük. Koltuğun yüksek olması kullanan kişilerin en beğendiği özellik diyebiliriz. İsofix ve 360 derece dönebilme özelliklerinin bulunmaması ise eksileri olarak sayılabilir. Ancak bu oto koltuğunu tercih edenler bu özellikler için tonlarca para ödemenin çok gerekli olmadığını söylüyor. Emniyet kemeri kurallara uygun şekilde kilitlendiğinde güvenlik konusunda beklentiyi karşılıyor. Yatış pozisyonun bulunması da kullananlar tarafından beğenilen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Öne çıkan özellikleri

 • 3 farklı yatış pozisyonun bulunması.
 • ADAC testini geçmesi.
 • Yüksek baza özelliğine sahip olması.
 • Çıkartılabilir kumaş (terletme yapmaz).
 • Kazalara karşı güvenliğin yüksek olması.

Besafe İzi Comfort X3 Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Abisine büyük modeli alıp çok memnun kalmıştık, şimdi kardeşine de yine Besafe aldık. Kalitesi muazzam. En yüksek koltuk olma özelliğine sahip ki bu çocuğun dışarıyı izleyerek sıkılmadan koltukta oturmasını sağlıyor. Özellikle gideceğiniz yol uzunsa bu çok çok önemli aileler çok iyi bilir. Çocuklar koltukta oturmamak için elinden geleni yapar genelde. Kumaşın çıkarıp yıkanması, rahatlığı, yüksekliği, ADAC testi sonuçları ile gönlümüzü her daim fethediyor. İsofixli fakat isterseniz çok detaylı bir kemer geçiş mekanizması da var. Ama ona gerek kalmıyor zaten çok sağlam oturuyor yerine. Detaylı inceleme için kılavuz harici internette videolar var bakabilirsiniz. Bu rengine de bayıldık ayrıca. Her yerde yok renkleri burda bulduk. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gayet sağlam ve kullanışlı. Sağlam hissiyatını veriyor size. Evlattan daha değerli değil sonuçta. Gözünüz kapalı alabilirsiniz.


Yoyko Bear 360° Dönebilir Yatabilir 0-36 Kg Oto Koltuğu

Yoyko Bear 360

 • Uygunluk: 0-36kg
 • Kemer: 5 noktalı
 • ADAC Testi: Katılmıyor

Yoyko Bear 360 ° Dönebilir Yatabilir 0-36 Kg Oto Koltuğu isofix olan ve olmayan tüm araçlarda kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Arabanın emniyet kemeri ile kolaylıkla bağlanabilen oto koltuğu ayıcıklı bir tasarıma sahip olduğu için çocukların ilgisini çeken bir üründür. Yolculukları daha eğlenceli ve güvenli hale getiren Yoyko Bear 360 ° Dönebilir Yatabilir oto Koltuğu yumuşacık bir yüzeye sahiptir ve arabanın arka koltuğuna güvenle monte edilir.

Öne çıkan özellikleri

 • ECE R44/04 sertifikasına sahip olması
 • Güvenlik testlerinden başarılı ile geçmiş olması
 • 0-36 kg’a kadar yani doğumdan itibaren 10 yaşına kadar kullanılabilmesi
 • 3 kademeli yatma özelliği bulundurması
 • 360 derece dönebilme özelliği (isofix ile)
 • Yumaşak minderli yan kanatlara sahip olması
 • Kaza durumunda çocuğun boyun ve baş kısmını koruyan SIP teknolojisi

Yoyko Bear 360 ° Dönebilir Yatabilir 0-36 Kg Oto Koltuğu emniyet kemer sistemi 5 nokta merkezi ayarlıdır. Kemer üzerinde de kaymaz ve darbe emici özel göğüs pedleri bulunur. Çocuğunuzun konforu için her detay düşünülmüştür. İsofix bulunmayan araçlarda kullanımı için de ürünün yan tarafında kılavuz yer alır. Özel dolgulu mat ve kumaşı ile özellikle bebeklerin yolculuk sırasında sarsılmasını önler. Hem öne hem arkaya bakacak şekilde konumlandırılabilir. Çocuk büyüyüp koltuğa sığmamaya başladığında iç dolgular kaldırılır ve yer genişletilebilir. Her 45 derece’de bir kilitlenebilir özelliği mevcuttur. Leke tutmayan ve kolaylıkla çıkarılabilen kumaşı temizlik konusunda pratiktir. Yatış pozisyonları sayesinde özellikle 0-12 aylık bebekler için konforlu bir kullanım sunar.

Kolay bağlantı için uzayabilen isofix ile pratik şekilde monte edilebilir. Ürünün eksi yönlerinden biri ise 360 derece dönme özelliğinin sadece isofix ile kullanımda mümkün olması. Performansına göre uygun bir fiyatı olan Yoyko Bear 360 ° Dönebilir Yatabilir 0-36 Kg Oto Koltuğu kullananlar tarafından da beğenilmiş durumda.

Yoyko Bear 360° Dönebilir Yatabilir 0-36 Kg Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

2 adet sipariş vermiştim. Dün elime ulaştı, bugün de arabaya monte edip kullanma imkanımız oldu.. 2,5 yaşındaki kızım ve 6 aylık küçük kızım için aldım. Donme fonksiyonunun olması oldukça iyi bir özellik. Türkçe kullanım klavuzu var. Montajı kolay.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Aracıma İsofix Baglantısıyla monte ettim bir problem yaşamadım saglam oldu. Yatış Pozisyonu eger çocugun Yönü Ön Cam a bakıyorsa Yatışı yetersiz Eger Çocugun Yönü arka cama bakıyorsa yatış poziyonu yeterli oluyor 360 derece dönüyor


Bolenn Hug ISOFIX / SPS Oto Koltuğu

Bolenn Hug ISOFIX / SPS Oto Koltuğu

 • Uygunluk: 0-36kg
 • Kemer: 5 noktalı
 • ADAC Testi: Katılmıyor

Bolenn Hug ISOFIX / SPS Oto Koltuğu gerek kullanışlı, gerek uzun ömürlü ve güvenli olması ile öne çıkan bir ürün. Çocuğunuzun konforu dikkate alınarak üretilmiş olan bu ürün aracınızın gövdesine sağlam şekilde bağlandığından kullanışlı ve pratiktir.

Öne çıkan özellikleri

 • 9-36 kg aralığındaki çocuklar için uygun olması
 • 5 farklı yatış pozisyonuna sahip olması (tek elle ayarlanabilme)
 • Fonksiyonel baş destek sistemi
 • İsofix sitem özelliğine sahip olması
 • Pedlerinin çıkartılabilir olması
 • Terlemeyi minimuma indiren dolgulu ve kaliteli kumaşa sahip olması
 • Top tether özelliği barındırması
 • Emniyet kemerinin sabit kalmasını sağlayan ve kılıfı koruyan kemer klavuzları bulundurması
 • ISO 9001 Kalite Sistemi’ne uygun olarak üretilmiş olması

Bolenn Hug ISOFIX / SPS Oto Koltuğu oldukça fonksiyonel şekilde üretilmiştir. 5 kademeli yatış pozisyonu ile uzun yolculuklarınızı daha konforlu hale getirir. Çocuğunuzun devamlı aynı poziyonda kalmasını engelleyerek rahat etmesini sağlar ve omurga gelişimine zarar vermez. Koltuğun baş destek kısmı da çocuğun boyuna göre ayarlanabilir, yani çocuğunuz büyüdükçe ona ayak uydurabilen bir üründür. Yan darbe koruma sistemi sayesinde de daha güvenli bir yolculuk sağlar. Ayrıca yan kanatların yumuşak ve darbe emici olması da konfor ve güvenliği kanıtlar niteliktedir. Özel olarak üretilmiş kumaşı terlemeyi en aza indirir ve çocuğunuzun cildini rahatsız etmez. 9 farklı baş destek özelliği sayesinde kolay isofix uygulaması yapmanızı sağlar. Kaba bir görüntüsü yoktur ve pedlerinin çıkarılabilir olması da çocuğunuzun ilerleyen yaşlarında daha geniş alana kavuşmasını sağlar.

Tercih eden kişiler ise ürünün ergonomik ve fazla yer kaplamamasından yana oldukça memnun. Kalitesi ve güvenlik özellikleri bakımından da beklentiyi karşılayabilen Bolenn Hug ISOFIX / SPS Oto Koltuğunun eksi yanı ise 360 derece dönme özelliğine sahip olmayışı. Tam bir fiyat-performans ürünü olan Bolenn Hug ISOFIX / SPS Oto Koltuğu kullananlardan tam not almış.

Bolenn Hug ISOFIX / SPS Oto Koltuğu Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Markanın başka bir modelini 2013 yılında ablama alıp kullanmıştık bu üründe kendi oğlumuz için aldık. Ürün tek kelime ile mükemmel kumas ve malzeme kalitesi önceki ürüne göre çok daha kaliteli olmuş. Tam bir fiyat performans ürünü.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok iyi ve kaliteli. ikiz çocukları olan aileler için tavsiye ederim. Arka koltukta diğer bebek oto koltuklarına göre daha az yer kaplıyor. Kurulumu çok kolay ve basit.


Sonuç

Yukarıda en güvenli bulunan oto koltuklarını inceledik. Benim kendi çocuğum için tercihim Heyner Multifix Aero Plus’tan yana olmuştu. Dilerseniz siz de tercihlerinizi ya da aklınıza takılan soruları bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir