En İyi Yatak Markası Hangisi? Yatak Alacaklar İçin Yorumlar ve 16 Ürün İncelemesi

Yapılan araştırmalar insan hayatının büyük bir bölümünün uyuyarak geçirildiğine işaret ediyor. Bu da gösteriyor ki dolaylı olarak insan hayatının büyük bir kısmı da yatakta geçiyor. İyi bir uyku insan sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden birisi durumunda. Bu yüzden iyi bir uykuyu sağlamak ve dolayısıyla insan sağlığı açısından önemini kavramak için yatak tercihleri de oldukça önemli oluyor. Yanlış yatak seçimi veya vücuda uygun olmayan yataklar yüzünden insanın hem yaşam enerjisi kayboluyor hem de farklı sağlık problemleri ile karşılaşabiliyor.

Bu çerçevede insan bedeninin kendini yenilediği ve ertesi güne dinç bir şekilde kalkıp enerjik olarak hayata devam etmesi açısından uyku kalitesi oldukça önemli ve buna bağlı olarak da uyku için tercih edeceği yatak da önemli oluyor. Bu yüzden yatak tercihlerinde hemen herkesin dikkat etmesi gereken unsurlar bulunuyor. Bunlara dikkat eden bilinçli alıcılar uyku düzeni ve sağlıklı yaşam konusunda konforlu bir hayat sürme imkanına sahip oluyorlar.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için çok satılan ve memnun kalınan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Yatak Çeşitleri Nelerdir

Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Günlük yaşantımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz yataklar farklı çeşitlerde piyasada bulunuyorlar. Eskiden beri birçok çeşidi olan yataklar temelde yaylı ve yaysız olarak iki türlüdür. Bunun yanında günümüzde hem teknolojinin gelişmesi hem de ihtiyaçların farklılaşması sebebiyle yatak çeşitleri de daha fazla çeşitlenmiş durumda. Yaylı ve yaysız yatakların yanına hybrid, ortopedik, visco vb. yatak çeşitleri de katılmış durumda. Şimdi bunları inceleyelim.

Yatak

Hybrid

Hybrid yataklar günümüzde yaygın olmayan ancak oldukça konforlu olarak bilinen yatak çeşididir. Hybrid teknolojisinin yayılmaya başlamasıyla birlikte yatak endüstrisinde de kullanılan hybrid, diğer yatakların bütün özelliklerinin tek bir yatakta toplanması şeklinde tanımlanabilir. Latex, yaylı, ortopedik, visco vb. yatak çeşitlerinin tek bir yatak da hepsinin bulunması hybrid teknolojisiyle gerçekleşir ve bu özelliklerin tamamını barındıran yataklara da hybrid yatak adı verilir. Bu sayede de en iyi yatak türlerinin bir araya getirilerek en mükemmel ürüne ulaşmak amaçlanır.

Ortopedik

Yatak alımlarında günümüzde en çok duyulan terim ve en çok tercih edilen yatak türü ortopedik yataklardır. Aslında ortopedik diye tek bir yatağı sıfatlandırmak doğru değildir. İnsanların vücut tipine en uygun her yatak ortopediktir. Vücut tipine uygun yatağa sahip olan kişiler için en kaliteli ve verimli yatak tercih ettiği yataktır. Bu yüzden ortopedik yataklar için kişinin ağırlığı, vücudu yapısı, boyu vb. faktörler bir arada değerlendirilir.

Visco

Tekstil sektöründe ısı ile şekil alabilen süngere visco deniyor. Visco özellikli yataklar içerisindeki süngerlerle önemli ölçüde esneklik sağlıyorlar. Ancak bu esneklik hem kullanıma bağlı olarak hem de yatak yapımında kullanılan malzemenin kalitesine göre azalıp kaybolabiliyor. Bu yüzden visco yatak seçimlerinde hem kişisel özellikler göz önünde bulundurulmalı hem de yatağın malzeme kalitesi konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Ayrıca yatarken vücudun farklı noktalarında hissedilen ağrılar için visco yatak tercih edilebiliyor. Yine sabit olarak uyumak isteyen yatak üzerinde hareket etmek istemeyen kişiler de akıllı sünger teknolojisi sayesinde visco yatakları tercih edebilir.

Yaylı

Ana malzeme olarak yay ve sünger kullanılan yaylı yataklar en çok tercih edilen yatak modelleri arasında gösterilebilir. Yatağın içine süngerin altına yerleştirilen yaylar sayesinde esneklik ve yükseklik sağlanır. Ayrıca paket yaylar birbirinden bağımsız bir şekilde tasarlanır ve böylece kullanılan yataklarda özellikle çift kişi yatıldığında diğer kişinin yatak üzerindeki hareketlerinden sizin rahatsız olmadan uykuya devam etmenizi sağlar. Bu çerçevede yaylı yataklar hem konforlu hem de kesintisiz bir uyku deneyimi için ideal yataklardır.

En İyi Yataklar

En İyi Yataklar

Yukarıda yazımızın içinde de belirttiğimiz gibi bir kişi için en iyi yatak kendisini en rahat ve konforlu hissettiği yataktır. Dolayısıyla yatak tercihlerinde kişinin kendi vücut yapısını dikkate alması son derece önem arz ediyor. Bununla birlikte piyasada bulunan birçok yatak firması farklı modellerde ve özelliklerde yataklarla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu yataklar arasından hangilerinin tercih edilebilir olduğu konusunda ise kullanıcılar kararsızlık yaşayabiliyorlar. Bu yüzden sizler için en iyi yatak modellerini burada incelemeye çalışacağız.

En İyi Full Ortopedik Yataklar

En iyi yatak denilince hemen herkesin aklına direkt olarak ortopedik yataklar geliyor. O yüzden bizler de piyasada bulunan ortopedik özellikli yataklardan dikkat çekenlerini sizler için burada artısıyla eksisiyle değerlendirmiş olalım. İşte o yataklar:

Royal Lux Bedding Double Side Full Ortopedik Yaylı Yatak

Royal Lux Bedding Double Side Full Ortopedik Yaylı Yatak
Royal Lux Bedding Double yatak iki farklı tarafında iki farklı kumaş özelliği ile ön plana çıkıyor. Yaylı özelliği ile dikkat çeken yatak herkül yaya sahip olan ürün bu sayede konforlu bir uyku sunuyor. Bununla birlikte hem tek kişilik hem de çift kişilik ölçüleri bulunan Royal Lux yatak da anti bakteriyel keçe kullanılarak hijyen konusunda da oldukça kullanışlı. Yine silikon elyaf, rulo sünger ve örme bamboo kumaş kullanılan ürün oldukça kullanışlı.

Birçok kişi tarafından tercih edilen ürün kullanıcılar tarafından Trendyol’da 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • İki farklı kumaş özelliği
 • Herkül Yay
 • Herkül Yay
Eksileri
 • Sert Keçe
 • Yatak Yüksekliği
Royal Lux Bedding Double Side Full Ortopedik Yaylı Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Oğlum için aldım. Eski yatağı oldukça rahatsızdı. Ama bu yatak kesinlikle çok daha iyi. Biz sevdik ve kullanımından da memnunuz. Alacak olanlara da tavsiye ederim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

cok iyi olmasada is görür..yatak kalıtesı orta sevıyenın bıraz ustu..yumusaklık oranı orta sevıye.vakumlanarak gelıyor.vakum yuzunden yatagın bır kosesi 72 saat sonra bile biraz ezilmis kalıyor..3 gun sonunda koku ıyıce azalıyor .kısaca beklentınız yuksek degılsa fıyatına deger bır urun ..


Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak

Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak

Safir Full ortopedik yatak 150*200 cm olan boyutlarıyla öne çıkıyor(Diğer boyutta yatakları da mevcut). Örme kumaş, rulo sünger özelliğine sahip olan yatağın kalınlığı 26 cm. bu sayede esneme oranı da oldukça geniş. Ayrıca yatağın kumaşında 3 cm kuş tüyü kumaş da bulunuyor.

Ürünü tercih eden kullanıcılardan bazısı yatağın gereğinden fazla yumuşak olduğundan bahsetmektedir. Bu çerçevede ürün Trendyol’da 4,4 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Yatak Kalınlığı
 • Boyutu
Eksileri
 • Rahatsız edici yumuşaklığı
 • Yayların çabuk bozulması
Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün aşırı derecede rahat. Bel sorunum vardı, bu yatak sayesinde düzeldi. Rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir ürün. Ayrıca kaliteli.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok yumuşak bir yatak insan içine gömülüyo rahat edemiyorsun


En İyi Yaylı Yataklar

Yatak almak isteyenler tarafından en çok tercih edilen ürünlerden olan yaylı yatak türleri hemen her yatak çeşidinde mevcut. Kumaşın ve süngerin en altında bulunan yaylar ile önemli bir esneme sağlayabilen yataklar bu sayede rahat ve konforlu bir uyku sağlayabiliyorlar. Bu bağlamda piyasada bulunan en iyi yaylı yataklar ve özellikleri şu şekilde:

US. SLEEPİNG Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak

US. SLEEPİNG Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak
US. Sleeping ultra ortopedik yatak, yatak tercihlerinde en çok tercih edilen ürünlerden. 24 cm yüksekliği ile konforlu bir uyku sağlayan ürün hem tek kişilik kullanımlarda hem de çift kişilik kullanımlarda uygun ölçülerle tercih edilebiliyor. İki yönlü kullanılması ve mevsimlik özelliği ile de dikkat çeken ürün kumaş sertliği açısından da oldukça ideal. Boy, sırt ve bel ağrılarını en aza indiren ve bu şekilde kesintisiz bir uyku konforu sağlayan yatak kullanıcılar tarafından Trendyol üzerinde 4,4 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Ortopedik özelliği
 • İki yönlü kullanılması
Eksileri
 • Yatağın sert olması
 • Yayların çabuk bozulması
 • Dikişlerinin çabuk atması
US. SLEEPİNG Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika rahatlığa sahip, 180*200 olan boyu kocaman iki kişi anca yarısını dolduruyoruz başka markadan aldığımız 180*200 boyutundaki karyolamıza da cuk diye oturdu bayıldım yatağa da karyolaya da


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Epey ağır bir ürün. Çok iyi sarmışlar, dedikleri gibi 3 gün sonra başladım kullanmaya. Bana biraz sert geldi, üzerine uyku pedi de alacağım. Fiyat performans başarılı


Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yatak
Yataşın Premier modeli olan yatak DHT yay teknolojisiyle hem konforlu hem de uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Hem yazlık hem de kışlık olarak iki taraflı kullanılabilen ürün sıcak havalarda serinletici, serin havalarda ise sıcak tutması ile ön plana çıkıyor. Bununla birlikte üründe bulunan sanitized teknolojisiyle bakteri ve mikropların oluşmasını engelliyor. Yine uzun kullanım sebebiyle oluşacak kötü kokular da sanitized teknolojisiyle önlenebiliyor. Bunlarla birlikte yatak 30 cm bir yüksekliğe sahip.

Bu çerçevede ürün birçok kişi tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Ürün Trendyol üzerinde kullanıcılar tarafından 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • İki yönlü kullanılması
 • Sanitized teknolojisi
 • Dolap kuruluğunda çamaşırlar
 • Akıllı uyku pedi
Eksileri
 • Yüksekliği
Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tam ortopedik bir yatak zaten pedli yatak kategorisinin en iyisi kesinlikle sırt ağrılarım geçti resmen daha dinç uyanıyorum yatağa ihtiyacınız varsa biraz bütçe artırıp alın derim


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Alırken yüksekliğine dikkat etmekisiniz. Ürün güzel ama fazla kalın


Yataş Blue Star DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Blue Star DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş blue star yatak DHT yay teknolojisiyle birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Yatakta bulunan yüksek yoğunluklu sünger katmanı vücut üzerindeki fiziksel ağrıları engelleyerek kesintisiz ve konforlu bir uyku sağlıyor. Yazlık ve kışlık iki taraflı kullanılabilen yatak yazlık tarafında serinletici özel pamuklar barındırıyor. Kışlık tarafında ise nefes alıcı bir kumaş özelliği ile ısıyı muhafaza edebiliyor. Woolmark yün teknolojisi ile kullananın vücut sıcaklığını da dengede tutabiliyor.

Bu çerçevede birçok kullanıcı ürünü memnuniyetle kullanıyor ve kullanıcılar ürünü Trendyol’da 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • İki yönlü kullanılması
 • Yüksek yoğunluklu sünger konforu
 • Woolmark yün teknolojisi
 • DHT yay teknolojisi
Eksileri
 • Fiyatı
Yataş Blue Star DHT Yaylı Seri Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Arkadaşlar omurganızda belinize sorun varsa bu yatağı alın aldırın ilkkez kullandım ve yorumlarımı bildiriyorum hayatımda ilkkez dinlenmiş ve bel ağrısı çekmeden uyandım biraz sert ama omurgayı ve beli o kadar güzel kavrıyor ki sanki bulutların üstünde yatar gibiydim yatağa yattığım ilk dakika rahatladım ve kısa sürede uykuya daldım sırtım omuzum eğilip bükülmemiş dim dik kalktım ayağı iyi ki İnternetteki tavsiyeleri dinleyip almışım


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel diğer yataklar çok yüksek bunun yüksekliği ideal boyutta alan pişman olmaz.


Serabed İnci Tam Sert Yaylı Yatak

Serabed İnci Tam Sert Yaylı Yatak Urun Resmi

Serabed İnci Tam Sert Yaylı Yatak, 25 cm kalınlığında bir yataktır. Dayanıklı ve yıllarca kullanılabilen yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Yatak çift taraflı kullanıma sahiptir, bu nedenle yaz kış sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca uyuyan kişiye büyük rahatlık sağlamak için Herkül yay sistemine sahiptir.

Bu yatağın bir tarafında istediğiniz sertlik seviyesini sağlayan Hercules yay sistemi, diğer tarafında ise daha yumuşak bir his veren Thermofelt keçe bulunur. Bu şilteyi kaplayan malzeme, temizlenmesi ve bakımı kolay olan örme kumaştır.

Serabed İnci Tam Sert Yaylı Yatak, herkül yay sistemine sahip olup sert yatak sevenler içindir.

Artıları
 • Yaz/Kış kullanım
 • Kolay temizlenmesi
 • Sert yatak sevenler için ideal olması
Eksileri
 • Yüksekliğinin gerçekte 25cm olmaması
Serabed İnci Tam Sert Yaylı Yatak Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yatak Orta sertlikte sırta batmıyor. Üzerindeki puflar yumuşatmış. Kışlık ve yazlık tarafı var. Ne fark var bilemiyorum. Görünüşü Kaliteli. Fakat iki kişi kaldırması zor bir yatak çok ağır. Yüksekliği iyi. Hafif bir naylon kokusu var o da hemen geçer. Sağlam iki kat naylonlu olarak ulaştı. Yatak seçmek şans işi bu yüzden yatak arayanlara bu ürün tavsiyemdir.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün özelliklerinde yatağın kalınlığı 25 santim üzerinde ise 28 santim yazmasına rağmen yatağın gerçek kalınlığı 20 santim bu nasıl bir çelişkidir


Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak

Istikbal 160x200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak

Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak günlük stresi azaltmak için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Yıkanabilir ve çıkarılabilir pede sahip olan bu yatak ile sağlıklı ve konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Yatağın üst yüzeyinin su itici özelliğe sahip olması, ıslanma durumlarında yatağın iç yüzeylerinin bundan etkilenmemesi anlamına gelir. SL yay sistemi ile donatılmış olan Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak tamamen ortopedik ve sert bir kullanım sunar. Üzerindeki ağırlığı yüzeye tamamen eşit bir şekilde dağıtan bu yatak çökme durumlarına karşı oldukça dayanıklıdır.

Artıları
 • Yatak üzerinde ekstra ped
 • Bonel yay tipi
Eksileri
 • Yok
Istikbal 160X200 Yıkanabilir Pedli Çift Yön Ort. Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok tereddüt ettim yatak sonuçta diye. Ama tam olarak istediğim gibi. Ne yumuşak ne sert tam ortası. Harika bi yatak aşırı aşırı beğendim. Resmen yıllardır ben yatakta yatmıyormuşum dedirtti😁🙏


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

sizden şikayetçiyim 😁 sabah 7 de uyanan eşim 8 de kahvaltıyı hazırlıyordu hayatımız bir düzen içindeydi. bu yatağı aldığımızdan bu yana 12 den önce uyanmiyor. 12'de uyandığında tekrardan uykuya dalabiliyor nasıl rahat ediyorsa artık siz düşünün 😃😃😃


Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Bedding Vesta Dht Yaylı Seri Yatak Urun Resmi

Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak, ortopedik faydaları olan yüksek kaliteli bir yataktır. Orta-sert bir sertlik derecesine sahiptir ve çift taraflı kullanılabilir. Yatak, yüksek kaliteli malzemeden üretilmiş olup, yay için 10 yıl, dolgu için 4 yıl garantilidir.

Yataş Bedding VESTA DHT Yay Serisi Yatak çift taraflı kullanılabilen ortopedik bir yataktır. Çift taraflı kullanım için tasarlanan bu yatak, istediğiniz şekilde kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca yatak yüzeyinde nefes alabilirlik sağlayan havadar bir file kaplamaya sahiptir.

VESTA DHT Yay Serisi Yatak, vücudunuzun doğal kıvrımlarını destekleyen, baskı noktalarını hafifletmeye, sırt ağrılarını azaltmaya ve daha iyi uyku kalitesini artırmaya yardımcı olan ortopedik bir tasarıma sahiptir. Yaylar, siz uyurken tüm vücudunuz için dayanıklılık, denge ve destek sunan yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. Köpük dolgusu kullanıcıya vücut şekline uyum sağlayarak rahatlık sağlar.

Artıları
 • Ortopedik olması
 • 10 yıl yay garantisi
 • çift taraflı kullanım
 • çökme olmaması
Eksileri
 • Yok
Yataş Bedding VESTA DHT Yaylı Seri Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün çok kaliteli. ikincisini aldık. 100 kg ve 60 kg iki insan için aldık. birini 3 aydır kullanıyoruz hiçbir çökme falan olmadı. uykudan rahatça uyandığınızı fark ediyorusunuz. rahat, yay kalitesi güçlü.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yatak almak için çok araştırdım, işin açıkçası ürün yorumları alışverişime büyük katkı sağladı.Çok yüksek maliyetli olan yatağı daha uyguna aldığıma mutluyum.Yataş adının hakkını gerçekten veriyor.Bu fiyata bu yatak bulunmaz.


Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak

Yataş Sleep Balance Dht Yaylı Seri Yatak Urun Resmi

Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak, orta-sert sertlike bir yatak arayanlar için birebir. Yatak, ağırlık ve basıncın eşit dağılımını sağlayan DHT yaydan yapılmıştır. Ayrıca sırt ve boyundaki ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Yatak ayrıca hipoalerjeniktir, bu nedenle cilt tahrişine neden olabilecek herhangi bir alerjen veya bakteri üretmez.

Yataş Sleep Balance DHT Yay Serisi Yatak, yaylar için 10 yıl, dolgu için 4 yıl garanti süresine sahiptir. Ayrıca yıkanması ve bakımı kolay iki kat pamuklu çarşaf ile birlikte gelir.

Artıları
 • 10 yıl yay garantisi
 • Hipoalerjenik olması
Eksileri
 • Bazı kişiler için fazla sert olması
Yataş Sleep Balance DHT Yaylı Seri Yatak Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü temmuz ayında satın aldım. Biraz kullanıp öyle yorum yapmak istedim. Orta sertlikte bir yatak. Önceki yatağımdan sabahları sırt ağrılarıyla ve yorgunlukla uyanmaya başlamıştım. Birkaç kullanımdan sonra ağrı şikayetlerim tamamen bitti. Piyasadaki yüksek fiyatlı ürünlere göre değerlendirseniz çok uygun fiyata, iyi bir yatak alacağınızı söyleyebilirim. Eğer uygun fiyata kaliteli bir yatak almak istiyorsanız düşünmeden alın derim.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

120*200 olanını aldım. Ürün çok kaliteli fiyatına göre tabii. Bu fiyata en iyisi diyebilirim. 85 kiloyum 1.80 cm boyum var ve ilk defa bu kadar rahat uyudum diyebilirim. Daha pahalı olan yataş modellerini nasıldır acaba bu böyle ise. Kesinlikle tavsiye ediyorum yatak sert ve konforlu.


En İyi Visco Yataklar

Kullanıcıların yatak alımlarında en çok tercih edilen ürünlerden biri de visco yataklar. Birçok markanın farklı modelleri visco özellikleriyle piyasada bulunuyor. Sizler için araştırdığımız en iyi visco yataklar ise şunlardır:

İşbir Yatak Viscoflex 21cm Visco Yatak

İşbir Yatak Viscoflex 21cm Visco Yatak

Viscoflex İşbir yatak çift kişilik boyutuyla rahatlıkla kullanılabiliyor. Yatağın üstünde 9 cm taşıyıcı sünger, alt kısmında ise 5 cm kalınlığında esnemeyi kolaylaştırıcı sünger bulunuyor. Bu sayede oldukça rahat ve konforlu bir uyku sunuyor. Spacer kumaş özelliği sayesinde hava geçişkenli bir özellik barındıran yatak bu sayede herhangi bir kötü kokunun barınmasına imkân vermiyor. Yatağın kumaşı nefes alan ipliklerle dokunmuş. Bu özelliğiyle de terleme, nemlenme gibi durumlardan etkilenmiyor ve buna bağlı olarak da küflenme ve mantar oluşumunu engelliyor. Bu modelde 7 cm boyutunda açık hücreli olan ayrıca ısıya ve basınca duyarlı 21 cm’lik hafızaya duyarlı bir katman bulunuyor.

Kullanıcılar tarafından yatak için yapılan yorumlarda yatağın sertliğinden bahsedilmiş. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından Trendyol’da 4,2 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • 9 cm taşıyıcı sünger
 • Nefes alan iplikler
 • Spacer kumaş
Eksileri
 • Sünger kalitesi
 • Fiyatı
İşbir Yatak Viscoflex 21cm Visco Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kaliteli fiyatı uygun.bir haftalık denemem sonucu daha kaliteli uyku uyuduğumu sabahları daha dinlenmiş olarak uyandığımı söyleyebilirim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

eğer çok şişman değilseniz viscoflex 17 yi öneririm. paketleme 6 m2 lik hali boyunda rulo olarak geliyor.paketi açınca endişelenmeyin 2 saatte kendini topluyor. geldiği ilk geceden kullanmaya başladık.çok rahat.biraz sıcak tutuyor yaz ayını düşünüyoruz nasıl olur


Yataş Visco Ultimate Support Visco Yatak

Yataş Visco Ultimate Support Visco Yatak

Yataş visco özellikli ultimate yatak açık hücre teknolojisi, visco elastik hafızalı sünger ile üretilen visco yatak konforlu bir uyku deneyimi sunuyor. Visco yataktaki katmanların dizilimi, yatağın her noktasında vücudu destekler ve bu şekilde konforlu bir uyku sunar. Ürünün kumaşında bulunan tencel teknolojisi nem konusunda çözüm olurken mevcut sıcaklığın muhafaza edilmesinde de etkili oluyor.

Trendyol’da sadece tek bir yorum yapılan ürün fiyat açısından biraz tuzlu. O yüzden kullanıcılar daha hesaplı yataklar tercih edebiliyorlar.

Artıları
 • Açık hücre teknolojisi
 • Tencel teknolojisi
 • Elastik sünger
Eksileri
 • Fiyatı
Yataş Visco Ultimate Support Visco Yatak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Vücut sıcaklığını çok güzel dengeliyo ve sırt bel desteği çok iyi ağrılarım net bir şekilde azaldı iyiki aldım diyorum


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha öncede visco yatak kullandığımdan yabancılık çekmedim. Oldukça rahat bir yatak ben çok memnun kaldım ve tavsiye ediyorum. Ama herkesin vücut yapısı farklı olduğundan kişiye göre de değişebilir. Yay olmadığından sünger vücut şeklinizi alıyor ve bu da konforu artırıyor.


Mobser Aloe Vera Visco Yatak

Mobser Aloe Vera Visco Yatak

Aloe vera yatak, kumaş içeriğindeki aminoasitler ile cildin kendi kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Ciltte oluşan yara ve yanık gibi deformasyonlarda oldukça etkili olan Aloe vera kumaş yaşlanma önleyici etkiye de sahiptir. Aloe vera, hassas ciltleri rahatlatan ve cildi nemlendiren elementler içerir. Ürün özel visco katmanı sayesinde vücut basıncına daha duyarlıdır. Bu sayede vücut ve yatak arasındaki tüm boşluklar doldurularak uyku rahatlığı en yüksek kalitede sağlanır. Anti bakteriyel vücut ısısına duyarlı anti bakteriyel özelliğe sahip hipoalerjenik bamboo kumaştan üretilmiştir.

Ürün bütün bunlar çerçevesinde Trendyol’da 4,2 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Aloe vera içerikli kumaş
 • Özel visco katman
 • Anti bakteriyel kumaş
Eksileri
 • Kayda değer bir eksisi bulunmuyor
Mobser Aloe Vera Visco Yatak Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Oğlum için aldım. Orta sertlikte yatak. Fermuarlı kılıf olması çok güzel kılıf kalınlığı ince değil pet kalınlığında.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu fiyata gayet başarılı bir yatak, tek problemi üzerinde çarşaf durmuyor, fitted (lastikli çarşaf kullanmak şart)


İşbir Yatak Viscoflex 17cm Visco Yatak

İşbir Yatak Viscoflex 17cm Visco Yatak

Viscoflex beyaz yatak 3 cm’lik açık hücreli, ısıya ve basınca duyarlı, hafızalı visco katmanlı özelliğiyle dikkat çekiyor. Yatak 17 cm yüksekliğindedir. Kılıfı öko tex sertifikalı özel yıkanabilir jakarlı kumaştan üretilmiştir. Hava geçirgenliği yüksek, hafızalı visko elastik katmanıyla sağlıklı, konforlu bir uyku sağlıyor. Fiyat olarak da hesaplı olan ürün Trendyol’da kullanıcılar tarafından 4,9 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Özel yıkanabilir kumaş
 • Özel yıkanabilir kumaş
 • Fiyatı
Eksileri
 • Bazı kişilerde bel ağrısı yapması
İşbir Yatak Viscoflex Visco Yatak Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

1.5senedir kullanıyorum. 3 4 ayda bir yönünü değiştiriyorum, çok rahatım bel ağrım hiç kalmadı. çökme olmadı. 177 boy 75kiloyum. kesinlikle çok rahat sağlıklı bi yatak. yazın terletti diyenler olmuştu ben alırken okuduğum yorumlarda. terletme koku vs hiçbişe yok. mis gibi yatak, boşuna tereddüt etmişim, tavsiye ederim.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

8 ay oldu kullanalı. Belim kopmak üzere. Başlarda yaylı yataktan geçtiğim için rahat gelmişti ancak şu an felaket bel ağrılarıyla uyanıyorum. Gerçekten uzun vadede anlıyorsunuz yatağın iyi mi kötü mü olduğunu.


En İyi Hybrid Yataklar

Yatak teknolojisinin yeni ürünleri olan hybrid yataklar şimdiye kadar saydığımız yatak çeşitlerinin hemen bütün özelliklerini bir arada topluyor. Henüz kullanım açısından çok da yaygın olmayan ürünler kullanıcılar tarafından denedikçe daha fazla talep alıyor. Bizler de piyasadaki en iyi hybrid yatakları sizler için inceledik.

Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri Yatak

Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri Yatak

Yataş seven Z hybrid yatak doğal lateks katmanı ve 7 bölgeli pocket yay dizilimi ile vücudun her bölgesine aynı anda destek sağlayabiliyor. Esnek yapısı ile vücut basıncını ayarlayarak uyku sırasındaki hareketlerde daha az rahatsızlık verir. Seven Z lateks yatağın kauçuk ağacı özünden elde edilen doğal lateksi, esnek yapısı ile fazla basıncı emebiliyor ve yatağın daha fazla nefes almasını sağlayarak ferah bir uyku ortamı sunuyor. Uyku pozisyonlarında omurganın doğal yapısını korur. Free zone teknolojisi sayesinde de uyku sırasında eşlerin birbirlerinin dönüş hareketlerinden etkilenmesini önler.

Bu çerçevede ürün fiyat açısından diğer yataklardan biraz daha pahalı olsa da kullanıcılar tarafından Trendyol’da 5 olarak puanlanmış durumda.

Artıları
 • Hybrid özellik
 • 7 bölgeli pocket yay
 • Free zone teknolojisi
 • Dengeli esnek yapı
Eksileri
 • Kayda değer bir eksisi bulunmuyor
Yataş Seven Z Lateks Hybrid Seri Yatak Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

2 yıldan uzun süredir kullanıyoruz. Yatak markası olarak yataştan farklı marka hiç düşünmedim. Mağazada seçtiğim yatakları denedim. Mağaza yetkilisi en çok bunu önerdi. Önerdiği kadarda varmış. Eşimde bende yataktan çok memnunuz. Sabah yorgun kalkma sorunumuz kalmadı. Almak isteyenler denemeli bence. Mağazada o kadar yatak arasında kendini en çok belli eden yatak bence bu.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir yatak alırken önce deneme süresi olup olmadığına bakmanızı tavsiye ederim zira 15dk. Denemekle asla rahat mı değil mi anlamıyorsunuz. Ben bu yatağı alırken yataşın sayfasında smart match diye bir uygulama var onu kullandım. Bize en uygun yatak bu çıktı güvenmedim gidip mağazasında gördüm yattım iyi gibiydi aldık ama 3 gün sonra kuş gibi uyanma hayallerimiz suya düştü dayak yemiş gibi kalkıyoruz. Servisi çağırdık geldiler bazanızı değiştirin eskimiş, yatak doğru performansı sağlamıyor diyip gittiler yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz, bizim yatış deneyimlerimize göre kalçanın geldiği bölgenin yumuşak olması gerekirken sert, sert olması gereken yerler yumuşak yaylara sahip. Bu yüzden asla rahat uyutmuyor. Ama o kadar para verince değiştiremiyoruz da. Tavsiye etmem demiyorum belki size uygun bir yataktır ama almadan önce deneme süresi olanları tercih edin derim.


Yataş Zero Gravity Hybrid Seri Yatak

Yataş Zero Gravity Hybrid Seri Yatak

Yataş zero gravity hybrid yatak, coil-within-coil teknolojisiyle üretilmiş wallaby yaylar ile zero gravity yatak içerisindeki 5 bölgeli yerleşimleri sayesinde sıradan pocket yaylara göre daha akıllı bir kullanım sağlar. Bu sayede her vücut çeşidi ve uyku pozisyonlarına uyum sağlayarak uykudaki vücut hareketlerinde rahatlık sağlar. Adaptive teknolojisiyle de kişiye özel termal konfor sağlayarak kullanıcıya özel bir yatak haline geliyor.

Bu çerçevede ürün Trendyol’da muhtemelen fiyatı sebebiyle az tercih edilmiş ve 5 olarak puanlanmış.

Artıları
 • Hybrid özellik
 • Akıllı yay sistemi
 • Kişiye özel konfor
Eksileri
 • Fiyatı
Yataş Zero Gravity Hybrid Seri Yatak Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sırt ve bel ağrılarım yüzünden rahat uyuyamıyordum yaklaşık 3 haftadır yatağı kullanıyorum ve daha rahat uyuyorum. Bana çok iyi geldi memnun kaldım özellikle bel ağrıları olan kişilere tavsiye ederim.


Halsa Skellefte Yaylı Çift Taraflı Hibrit Yatak

Halsa Skellefte Yaylı Çift Taraflı Hibrit Yatak

Çift taraflı hibrit yatak, ProEcological Hibrit Sistem ve Proflex yay sistemi ile %100 doğal lateksi bir araya getiriyor. ProEcological hibrit özelliği ile dikkat çekiyor. %100 doğal lateks özelliği ile yatak içindeki hava dolaşımını kolaylaştırıyor. Bununla birlikte sıcaklığı dengeleyerek sağlıklı bir uyku ortamı sunuyor. Doğal olarak nefes alabilen malzeme ile mantar ve küf oluşumunu engelliyor. Uyku esnasında oluşan ısıyı tüm yüzeye dağıtarak terlemeyi önlüyor. Uyku sırasındaki hareketlerde ve uyku pozisyonuna çok hızlı şekilde uyum sağlayan doğal yapısı ile de omurganın desteklenmesini sağlıyor.

Bu çerçevede değerlendirilen ürün yazımızda tanıtmaya çalıştığımız tüm yataklardan daha pahalı. Bu yüzden ürünün en büyük eksisi fiyatı olarak gözüküyor.

Artıları
 • Çift taraflı kullanım
 • Hava alan kumaş özelliği
 • Terlemeyi önlemesi
 • Ekolojik sistem özelliği
 • Ortopedik özellik
Eksileri
 • Kayda değer bir eksisi bulunmuyor

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yatak alımlarında dikkat edilmesi gereken faktörler konusunda bilgi sahibi olan kişilerin dolaylı olarak uyku kalitesi, yaşam kalitesi ve sağlıklı olma konularında da aynı bilince sahip olduğu değerlendirilebilir. Çünkü bunların hepsi birbiriyle bağlantılı faktörlerdir. Bu yüzden iyi bir uykuya bağlı olarak yaşam standardının yükselmesi doğru yatak tercihlerinden geçmektedir. Bel ağrıları, boyun ve sırt ağrıları vb. olumsuz durumlardan etkilenmeden dinç bir şekilde yaşamaya devam etmek adına yatak alırken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Boyut

Yatak seçimlerinde dikkat edilmesi gereken ilk faktör yatağın boyutu veya ölçüsüdür. Herkesin vücut tipi ve boyu farklı olduğuna göre buna bağlı olarak da herkesin seçeceği yatak boyunun farklı olması gerekir. Bununla birlikte bekar ve evliler açısından düşünüldüğünde çift kişilik yatak, tek kişilik yatak gibi farkların gözetilmesi yatak seçiminde büyük kolaylık sağlayacaktır. Hem uzunluk bakımından hem de genişlik bakımından en az iki yetişkinin yatacağı boyutta yatak tercih etmek gerekir. Bunun ölçüsü olarak da iki yetişkin yan yana yatıp kollarını başlarının altında birleştirdiklerinde dirseklerinin birbirlerine değmemesi belirtilebilir. Tek kişilik yataklarda da yatağın bir kenarında yatarken kolunuzu diğer tarafa uzattığınızda en azından dirseğinizin yatağın içerisinde kalması gerekir.

Bu kriterleri taşıyan boyuttaki yataklar hem tüketiciler açısından hem de tüketicilerin sağlığı açısından ideal yatak boyutuna sahip yataklardır.

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Vücut Tipine ve Ağırlığına Uygun yatak Seçimi

Yatak seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta vücut tipine göre ve ağırlığa göre yatak seçimi yapılmasıdır. İnsanlar çok farklı vücut tiplerine sahipler. Kimi oldukça minyon, kimi yapılı, kimisi kilolu kimisi de zayıf. Ayrıca bel, boyun, sırt vb. noktalarda da problem yaşayan insanların olduğu düşünülürse bütün bu faktörler dikkate alınarak yatak seçimi yapılması gerekir. Minyon yapılı kişiler açısından daha pratik ve hafif yataklar tercih edilebilirken daha yapılı ve kilolu kişiler için taşıyıcılığı kuvvetli ve az yıpranan bir yatak tercihi yerinde olacaktır. Bunun yanında bel, boyun ve sırt ağrıları açısından ortopedik yatak tercihleri de önemli ölçüde rahatlama sağlayacaktır.

Yatağın Sertliği

Yatak alımlarında yatağın sert olması genel olarak ortopedik olma özelliği ile sunuluyor. Buna bağlı olarak da günümüzde hemen her yatak için ortopedik tabiri kullanılıyor. Ancak bir yatağın ortopedik özelliği bel sağlığı konusunda sağladığı rahatlıktan ileri geliyor. Bu yüzden piyasada bulunan her yatak sert olup ortopedik olarak satılsa bile bel sağlığı açısından sıkıntılar çıkarabilir.

Bununla birlikte yatağın sertliği daha çok kişilerin kilolarıyla ilişkilendiriliyor. Normal kiloya sahip kişiler orta sertlikte bir yatak tercih ederken daha kilolu kişiler kendilerini daha iyi taşıması ve uykuda rahat etmeleri açısından daha sert yatakları tercih ediyorlar. Bunun yanında zayıf kişiler de daha yumuşak yatakları tercih ediyorlar. Böylece kilo ve yatak sertliği arasında bir ters orantı gözetmek faydalı olacaktır.

Yatak tavsiyeleri

Sıcaklık Dengesi

Bir yatağın sıcaklık dengesi mevsimlik olup olmayışıyla ölçülüyor. Yatak tercihlerinde mevsimsel özellikli yatakları tercih etmek yaz kış uyku kalitesi açısından önem taşıyor. Yazın çok fazla terletmeyen ve belirli oranda rahatlık sağlayan, kış mevsiminde ise üşütmeyen ve bununla birlikte yine ortamın sıcaklığına bağlı olarak sıcaktan insanı bunaltmayan bir yatak tercihi uyku kalitesinin artmasına yardımcı olacaktır.

Bu sayede insan bedeni üzerinde fiziksel sağlık açısından önemli katkılar sunabilen yataklar sakinleştirici, dinlendirici ve rahatlatıcı bir uyku düzeni sağlayarak konforlu ve kaliteli bir yaşama kapı aralıyorlar.

Sonuç

Sonuç olarak ömrümüzün hemen hemen yarısını geçirdiğimiz yataklar hem sağlıklı bir uyku hem de buna bağlı olarak sağlıklı bir yaşam için önemli bir gereklilik. Bu yüzden kimi insan rahat bir yatak sayesinde uzun ve keyifli bir uyku çekerken kimileri de iyi bir uykuya ihtiyaç duymalarına rağmen yatağın kalitesiz ve arzu edilen kriterleri sağlamaması sebebiyle oldukça sıkıntılı bir gece geçirebiliyor. Bu ise ertesi günün tamamına büyük bir olumsuzluk olarak aksediyor.

Bu yüzden kaliteli ve iyi bir yatak hem günlük yaşamdaki pozitif enerji için hem de iyi ve kesintisiz bir uykuyla sağlanan insan sağlığı açısından önem arz ediyor.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  3 Yorum

  1. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Şu sıralar yatağımızı değiştirmeyi düşünüyoruz, yazdıklarınız çok işime yaradı. Başarılar diliyorum

   • Ramazan Bey merhaba,
    Direkt olarak bir ürün önerisinde bulunmak istemem sağlık söz konusu olduğu için. Bel ağrınızın sebebi eğer romatizma kaynaklıysa farklı, yorgunluk ya da fıtık kaynaklı ise farklı yataklar öneriliyor doktorlar tarafından. Fakat önemli olan yatağın sizin vücut şeklinizi alabiliyor olması. Burada kilonuz ve vücut yapınız da önemli bir rol oynuyor yatak seçiminde. Ayrıca evliyseniz ve eşiniz ile aranızdaki kilo farkı fazla ise bu da bel ağrılarının sebebi olabiliyor bazı yataklarda.

    Fakat bel ağrıları ile ilgili genel bir öneri vermem gerekirse orta sertlikte olan kaliteli visko yatakları tercih edebilirsiniz. Size önerim kolayca iade yapabileceğiniz bir markadan yatak satın almanız. Mağazada kısa süreli denemek yeterli olmayabiliyor böyle durumlarda. Muyu Sleep markası 100 gün iade garantisi veriyor mesela, kullananların memnun olduğunu biliyorum fakat fiyat olarak biraz yüksek. Umarım yardımı olmuştur, iyi akşamlar dilerim 🙂

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir