2023 Yılı En İyi Tüy Dökücü Krem Tavsiyeleri

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay ve en az zararlı yolu, en iyi tüy dökücü kremi kullanmaktır. Rahat ve temiz bir cilt için tüylerden kurtulmak gereklidir. Tüyleri yok etmek için birçok yöntem vardır, ancak jiletler veya acılı bir ağda seansı gibi yöntemler cilde zarar verebilir. En iyi tüy dökücü kremler, ağrısız, acısız ve iz bırakmadan tek seferde tüyleri yok edebilir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen bu kremler, yaz aylarında büyük bir kurtarıcıdır. Bu yazıda, en iyi tüy dökücü kremler ve nasıl seçileceği hakkında bilgi vereceğiz.

Hassas ciltler için en iyisi: Veet Tüy Dökücü Krem
Lazer sonrası için en iyisi: Epify Tüy Dökücü Krem
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Tüy Dökücü Ürünler Nelerdir

Tüy Dökücü Ürünler Nelerdir?

Tüy dökücü ürünlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Hepsi aynı etkiyi verse de kullanım açısından ve kolaylık açısından farklılıklar görülebilmektedir. Tüy dökücü ürünleri cilt tiplerine, cinsiyete göre seçebileceğiniz gibi aynı zamanda bitkisel içerikleri ve kokuları ile de seçebilirsiniz. Tüy dökücü ürünler nelerdir? En çok hangi tür tüy dökücü kremler kullanılmaktadır gelin birlikte bakalım.

Kremler

Krem formdaki tüy dökücü ürünler, kış aylarında kullanım için çok büyük bir önem içermektedir. Özellikle kış ayı diyoruz çünkü cildin nem dengesini sağlamak için de bu tür ürünlerde nemlendiriciler bulunmaktadır. Krem form tüy dökücüleri cilt tipinize göre seçebilirsiniz. Hafif bir yapısı olan bu ürünleri masaj yaparak tüy olan bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır. En çok tercih edilen tüy dökücü ürünlerdendir.

Spreyler

Spreyler, kolay kullanımları ve etkisi ile oldukça rahatlık vermektedir. Yazın özellikle kolay bir şekilde cildinize sıkarak uygulayabildiğiniz bu ürünler oldukça etkilidir ve özellikle kolay, pratik kullanımları sayesinde çok tercih edilmektedir.

Köpükler

Köpük tüy dökücüler, diğer ürünlerden çok daha hafif yapılı olması ile bilinir. Bu ürünler cildin hava almasını sağlarken aynı zamanda besler ve tüyleri köke yakın bir yerden almaya yardımcı olur. Krem ya da spreyler kadar çok tercih edildiğini söyleyemeyiz ama kullanım açısından kolay ürünler olmaktadır.

En İyi Tüy Dökücü Kremler

En İyi Tüy Dökücü Krem Tavsiyeleri

Veet Tüy Dökücü Krem

Veet Tüy Dökücü Krem

Artıları
 • Hoş kokulu olması
 • Kıl kökleri çok kalın ve sert olan kişiler için uygun olması
 • Tüylerin tekrar çıkma hızını azaltması
Eksileri
 • İçinden çıkan spatulanın kullanışsız olması
 • Genital bölgede alerjik reaksiyon yapması
 • Bazı kişilerin ürünün kokusunu beğenmemesi

Veet tüy dökücü krem hassas ciltler için özel olarak üretilmiş bir üründür ve 7 güne kadar süren ipeksi bir pürüzsüzlük vermektedir. 400 mililitrelik şişesinde bulunan Veet tüy dökücü krem tıraş bıçağına göre daha uzun süren bir pürüzsüzlük sağlamakla kalmayıp yeni çıkan tüyleri de tıraş kadar sert hissettirmektedir. Tüyler daha yumuşak bir şekilde çıkmaktadır.

Özel nemlendirici formülü ile cildi 24 saate kadar nemlendirme ektedir. Smooth and Fresh teknolojisi sayesinde diğer tüy dökücü kremler gibi kötü kokmaz ciltte güzel bir koku bırakır. Tıraş bıçaklarının bıraktığı kesik ve çizdikleri Veet tüy dökücü krem yol açmaktadır ve tüyleri kolay bir şekilde almaya yardım etmektedir.

Kullanım şekli şu şekildedir: cilde spatula yardımı ile krem sürülür ve daha sonra cilt yapınıza göre 3 ya da 6 dakika süre kadar beklenmesi gerekmektedir. Sonra spatula ile tüyler alınmalıdır ve kalan krem de su ile ciltten temizlenmelidir.

Farmasi Dr. C. Tuna Tüy Dökücü Krem

Farmasi Dr. C. Tuna Tüy Dökücü Krem Urun Resmi

Artıları
 • Hassas ciltler için uygun kullanım sunması
 • Kokusunun rahatsız edici olmaması
 • Papatya özleri ile formüle edilmiş olması
 • Nemlendirici etkiye sahip olması
Eksileri
 • Yok

Farmasi Dr.c.tuna Tüy Dökücü Krem istenmeyen tüylerinizden etkili şekilde kurtulmanız için formüle edilmiştir. Papatya özleri ile güçlendirilmiş formülü sayesinde cildinizdeki tüy görünümünü azaltırken aynı zamanda nemlendirir. Cildinizin tertemiz ve yumuşacık olmasını sağlayan bu tüy dökücü krem ile pratik ve konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Hassas ciltler için de kullanıma uygun olan Farmasi Dr.c.tuna Tüy Dökücü Krem ile kol, bacak ve koltuk altı bölgelerinizde bulunan istenmeyen tüyleri ortadan kaldırabilirsiniz. 3-6 dakika içerisinde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlayan Farmasi Dr.c.tuna Tüy Dökücü Krem rahatsız etmeyen kokusu ile de kullananların beğendiği bir ürün.

Avon Works Yüz için Tüy Dökücü Krem

Avon Works Yüz Için Tüy Dökücü Krem Urun Resmi

Artıları
 • Hassas ciltlere özel
 • Yüz için etkili
Eksileri
 • Kokusunun kötü olması

Avon Works Yüz için Tüy Dökücü Krem, hassas ciltler için aloe vera ve jojoba yağı içeren bir yüz tüyü alma kremidir. Üst dudak bölgesi için ideal olan hassas uçlu aplikatörü sayesinde hassas alanlarda kolay kullanım sağlar. Klinik olarak test edilmiş formülü, cildi daha yumuşak ve pürüzsüz hissetmeye yardımcı olur.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, ürünün etkisinin oldukça iyi olduğu görülmektedir. Ürünü kullanan bazı kullanıcılar, tüylerin hızlı bir şekilde döküldüğünü ve yüzlerinin daha pürüzsüz hissettiğini belirtmiştir. Ancak, bazı kullanıcılar, özellikle bıyık bölgesinde etkinliğinin tam olarak gözlemlenemediğini ve bazı cilt hassasiyetlerine neden olduğunu belirtmiştir. Ayrıca, ürünün kokusu bazı kullanıcılar tarafından kötü bulunmuştur. Kullanmadan önce ufak bir bölgede test etmenizi tavsiye ederiz.

Body Natur Normal ve Kuru Ciltler için Vücut Tüy Dökücü Krem

Body Natur Normal Ve Kuru Ciltler Için Vücut Tüy Dökücü Krem Urun Resmi

Artıları
 • Diğer tüy dökücülere nazaran kokusunun güzel olması
 • Nemlendirici etkisi vardır
Eksileri
 • Hassas ciltlere uygun degıl

Body Natur Normal ve Kuru Ciltler için Vücut Tüy Dökücü Krem, normal ve kuru ciltler için yeni, ultra etkili bir formüle sahip olduğu belirtilmektedir. Ürün hızlı, kolay ve acısız bir uygulama deneyimi sunar ve Matcha çayı ile zenginleştirilmiştir. Cildi 24 saat boyunca nemlendirir ve 3 dakikada olumlu sonuçlar sağlar. Hoş bir kokusu vardır ve etkisini uzun süre korur. Silikon ve mineral yağ içermez ve dermatolojik olarak test edilmiştir.

Kullanımı oldukça basittir ve talimatlarına uyarak uygulandığında, etkili sonuçlar sağlayabilir. Ancak, uygulama yapılacak bölgenin küçük bir kısmına uygulama yaparak cildinizin reaksiyonunu mutlaka kontrol etmeniz gerektiği önemle vurgulanmaktadır. Yaralara, lekelere, çatlamış tahriş olmuş cilde, yanmış cilde veya daha önce tüy dökücü kreme karşı ters reaksiyon göstermiş cilde uygulanmaması gerektiği de belirtilmektedir.

Body Natur Hassas Cilt Vücut Tüy Dökücü Nemlendirici Krem Lotus Çiçekli

Body Natur Hassas Cilt Vücut Tüy Dökücü

Artıları
 • Hoş kokulu olması
 • Uygulanmasının kolay olması
 • Hassas ciltler için uygun olması
Eksileri
 • Yok

Body Natur Tüy Dökücü Krem, hassas ciltler için özel olarak üretilmiş bir kremdir. Ağda gibi acılı ve ağrılı sonuçlar vermez, tamamen kolaydır ve acısız ağrısız tüylerinizden kurtulmanızı sağlar. İçeriği lotus çiçeği ile zenginleştirilmiştir. Cilde 24 saat boyunca nem vererek kurumaları azaltır. 5 dakika içerisinde olumlu sonuçlar vermektedir. Kokusu hoştur ve uzun süre kalıcılık sağlar. Silikon ve mineral yağ gibi maddeler içinde bulundurmamaktadır. Dermatolojik olarak uzman kişiler tarafından laboratuvarlarda test edilmiştir.

Paket içerisinde 200gr ürün ve bir adet spatula bulunmaktadır. Spatula yardımı ile tüyleri kaplayacak şekilde krem sürülmelidir. Kremin ciltte ne kadar durması gerektiği konusu ise şöyledir; tüy ve cilt tipine bağlı olarak değişim göstermektedir. İlk kullanım etkisi için sürdükten sonra 5 dakika bekleyin. Ardından test etmek için kremi spatula ile küçük bir alandan çıkarın. Tüylerinizde dökülme kolay olmuyor ise 7 dakikaya kadar bekletin. Toplamda 10 dakika süreyi geçmemek çok önemlidir, bu süre kesinlikle geçilmemelidir.

Bu Ürün; Bacaklarda, Koltuk Altlarında, Bikini Bölgesinde ve kollarda kullanıma uygundur. Baş, Yüz, Gözler, Kaşlar, Burun, Kulaklar, Meme Uçları Veya Çevresi, Perianal Bölge Veya Vücudun Farklı Bir Yerinde Kullanmayınız.

EPIFY Tüy Dökücü Krem

Epify Tüy Dökücü

Artıları
 • Hoş kokulu olması
 • Lazer sonrası kullanıma uygun olması
 • Tahriş etmemesi
 • Nemlendirici etkili olması
Eksileri
 • Bazı kılları kökten almaması
 • Hassas ciltler için uygun olmaması
 • Tüylerin tekrar çıkma süresinin kısa olması

Epify tüy dökücü krem 125 mililitrelik İçeriğe sahiptir ve AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilmiş özel formülü ile en kalın kıl köklerine kolayca ulaşabilir ve Tüyleri kökünden alabilir. Güzel teknolojisi ile tüy köklerini kalınlaşmasını engelliler ve daha uzun süren bir pürüzsüzlük ve İpek gibi bir cilt deneyimi sunar. Soft and Fresh teknolojisine sahip tüy dökücü jel Epify, 30 saniye içerisinde istenmeyen tüyleri yok etme de etkilidir ve etkisini her defasında hissedersiniz. Parlak ve pürüzsüz bir görünüm sağlamanın yanında cildinizi 7/24 nemlendirmeye yarar. Güvenli bir kullanım sayesinde kıl oluşumunu %90 oranında yavaşlatmak mümkündür ve bilinen bir yan etkisi görülmemiştir.

İyice temizlenmiş ve kuru olan cilde cilde uygulayınız ve 5 ile 8 dakika arasında bekledikten sonra ılık su ile güzel uygulanan bölgeyi güzelce yıkayabilirsiniz.

Ice Therapy Tüy Dökücü Krem

Ice Therapy Tuy Dokucu

Artıları
 • Mentollü olması
 • Tüyleri azaltması
 • İlk kullanımdan itibaren etkili olması
Eksileri
 • Ciltte yanma hissi yapması
 • Tüylerin tekrar çıkma süresinin kısa olması

Ice therapy jel ürünü, vücudun tüm bölgelerindeki tüy ve kılların için kullanılmak üzere üretilmiştir. Evde kolayca kullanıp tüylerinizden kurtulabileceğiniz yöntemdir. Hem kadınlar hem de erkekler rahatlıkla bu ürünü kullanabilirler. Buz epilasyonu olarak bilinen ve ürün kişiye kıl sertliğine göre 3 ya da 6 seans kullandıktan sonra etkisini gösteren bir üründür. 3 seans 12 kutu 6 seans ise yaklaşık 3-4 kutu terapi kullanım kadar olmaktadır. Lazer epilasyona alternatif olarak piyasaya sürülmüştür ve ayrıca onaylı bandrollü ve hologramlı bir ürün olmaktadır. Ice therapy kremin vücutta uygulandığı yer totalde eksi 3 dereceye kadar savunmaktadır ve daha sonrasında da işlevini tamamlamaktadır.

Göbek bölgesinde sırt ve omuzlarda istenmeyen sakal bölgelerinde kulak ve ensedeki tüylenmeler için koltuk altı ve bacaklar için kollar ve genital bölge kullanımına uygundur. Ürünü kullanırken sorunlu bölgeye bolca ürünü sürün ve iyice yayın daha sonra 5 dakika boyunca bekletin ve küçük bir alan ıspatula ile temizleyerek alın. Tam anlamı ile tüyler dökülüyorsa 4 dakika daha bekletebilirsiniz ve spatula ile bölgeyi yine temizleyebilirsiniz. Uygulama bittiğinde cildi temiz su ile durulayıp sonra da kurulamak gerekmektedir.

Ürün kişinin cinsiyetine ya da kız sertliğine göre 3 ve 6 seans kullanıldıktan sonra etkisi görülmektedir. 3 seans için 1-2 kutu 6 seans için ise 3-4 kutu ice therapy kullanımı gerekmektedir.

Vi Vet Tüy Dökücü Krem

Vi Vet Tüy Dökücü

Artıları
 • Hoş kokulu olması
 • F/p ürünü olması
 • Cildi yumuşatması
 • Cildi tahriş etmemesi
Eksileri
 • Bazı kişilerde kaşıntı yapması
 • Tüyleri kökünden almaması
 • Sivilce yapması

Vi vet tüy dökücü krem hem erkekler hem de kadınlar için uygun 100 mililitrelik şişede bulunan bir kremdir. Tüm ciltler için oldukça uygun bir üründür. Bacakta kolda koltuk altında ve özel bölgelerde güvenle kullanılabilmektedir. Lavanta kokulu parfümü vardır ve kokusu oldukça hoştur. Cilde ferahlık verirken içeriğindeki e vitamini ile cildin doğal yapısını korur aynı zamanda cilt görünümünün düzelmesine de yardımcı olur.

Kullanım şekli ise şöyledir: tüy dökücü kremin izi cildinizin üzerine tüyleri tamamen kapatacak şekilde spotu ile uygulamanız gerekmektedir. Tüylerin yoğun olduğu bölgelere bağlı olarak maksimum 10 dakika boyunca bekletmeniz gerekir veya spatula ile küçük bir bölgede tüylerin alınıp alınmadığını kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Tüyler eğer kolay bir şekilde hemen alınıyorsa kremin tamamını spatulanın ucu ile cildinizden temizlemeniz gerekir. Tüyler eğer kolayca alınıyorsa birkaç dakika daha beklemeniz gerekebilir. Vi vet tüy dökücü kremi cildinizde toplam 10 dakikadan fazla bekletmeniz önerilmez. Tüy alma işlemi uygulandıktan sonra bildiği bol su ile iyice yıkayıp daha sonra da durulayıp kullanmanız gerekir. Kullanma talimatına yine de mutlaka okumanız gerekir.

remove Normal Ciltler Tüy Dökücü Krem

Artıları
 • Kullanımının kolay olması
 • Kokusunun rahatsız etmemesi
 • Tüm tüy tiplerine uygun olması
 • Cildi pürüzsüz yapması
Eksileri
 • Yok

Remove tüy dökücü krem 200 mililitrelik ürün ile tüyleri en dibinden dökmeye yardımcı olacak bir üründür. Remove tüy dökücü krem traş bıçakları na göre daha güvenlidir ve çizikler kesikler bırakmaz aynı zamanda kolay bir kullanım sağlayarak rahat bir gün geçirmenizi sağlar. İnce kalın kısa uzun açık renk ve koyu renk her tip tüyde etkili olan bu ürün normal ciltler için özel olarak geliştirilmiştir ve klinik olarak test edilmiştir. Pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmaya yardımcı olarak yenilenen formülü ile 6 dakikada hızlı bir etki gösterir. Esans guard teknolojisi ile üretilmiş olan bu ürün teknoloji ile aktif tüy dökücü krem haline getirilmiştir. Güzel bir koku sağlayarak cildinizin pürüzsüz olmasını ve keyfini çıkartmanızı sağlar.

Dermatolojik olarak test edilmiştir essence guard teknolojisi ile tüy dökücü krem kokusunu da baskılamaktadır. İçerisinde 1 adet spatula ile gönderilmektedir.

Watsons Erkek Tüy Dökücü Krem

Artıları
 • Kullanımının kolay olması
 • Kısa sürede etki etmesi
 • Kutu içinde spatula olması
 • 6-7 dakika içerisinde tüyleri tamamen dökmesi
Eksileri
 • Yok

Watsons tüy dökücü krem 100 mililitrelik şişesi ile karşınızda! Erkekler için özel olarak üretilmiş tüy dökücü krem kısa sürede istenmeyen tüyleri yok etmek için etkili bir biçimde temizliğe yardımcı olmak için üretilmiştir. Kremi uygularken cildinizdeki tüylerin tamamen kapanacak şekilde spatula yardımı ile ince bir tabaka halinde yaylamız gerekmektedir. Kremi cildinizde kısa süre beklettikten sonra küçük bir bölgeyi spotla yardımı ile temizlemelisiniz ve bu şekilde tüylerin izin alınıp alınmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer tüyler krem kullanımından sonra ile aldığınızda kolayca alınıyorsa kremin tamamını temizleyebilirsiniz. Eğer hala alınmayan tüyler varsa bekleme süresini biraz daha arttırabilirsiniz. Watsons erkek tüy dökücü kremi cildinizde 10 dakikadan fazla bekletmeniz asla önerilmemektedir. Spatula yardımı ile temizledikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayıp daha sonra da güzelce durulayıp kurulamalısınız.

En koyu ve kalın tüylerde bile etkili olan bu krem pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için bir numaralı tercihi olmaktadır.

Lapiden Yeni Parfümlü Modern Tüy Dökücü Krem

Artıları
 • Tüm cilt tipleri için uygun olması
 • Krem miktarının uzun süreli kullanım için yeterli olması
 • Cildi nemlendirmesi
 • 5 dakika içinde etki etmesi
Eksileri
 • Genital bölge kullanımına uygun olmaması

Lapiden yeni parfümlü modern tüy dökücü krem içerisinde 50 gram krem bulundurmaktadır. Kurtulmak istediğiniz söylerim bulunduğu bölgenin üzerine ince bir tabaka halinde kremimi sürüp 5 dakika kadar bekletmeniz gerekir ve ardından Lapiden tüy dökücü krem kutusu içinden çıkan spatula ile yumuşayan tüylerinizi kazıyarak temizleyip istenmeyen tüylerinizden kolay ve hızlı bir biçimde kurtulabilirsiniz. Lapiden tüy dökücü kremin bilinen herhangi bir yan etkisi görülmemiştir ve tahriş veya istenmeyen bir etki görüldüğünde hemen kullanımını bırakmanız ya da doktorunuza başvurmanız gerekebilir. Lapiden tüy dökücü krem ürünü bitkisel bir üründür kesinlikle ilaç yerine geçmemektedir. Ürünü serin ve kuru aynı zamanda rutubetsiz bir ortamda direkt güneş ışığına maruz kalacak bir yerde bulun durmayınız ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Lapiden tüy dökücü krem cilt yaralarının olduğu bölgeye, güneş yanığı, pişik, çatlak deri, açık yara, kesik bölgeler, sivilce, kulak ve burun yüz, meme uçlarında, aşırı hassas genital bölgelerde kullanıma uygun değildir.

Veet Men Duşta Tüy Dökücü Krem

Veet Men Duşta Tüy Dökücü Krem

Artıları
 • Kokusunun beğenilmesi
 • Etkili bir ürün olması
 • Cildi pürüzsüz bir hale getirmesi
 • Nemlendirici etkisi olması
Eksileri
 • Ciltte yanma yapması

Veet men duşta tüy dökücü krem, erkeklere özel formülü ile 3 ila 6 dakika arasında pratik çözüm sunan bir kremdir. Not fresh teknolojisine sahiptir ve tüylerinizden pratikçe kurtulmanıza ve cezbedici bir koku deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Veet tüy dökücü krem istenmeyen tüylerinizden etkili bir şekilde alır ve cildinizi 24 saate kadar nemlendirmeye yardımcı olurken yine koku teknolojisi ile cildinizde kötü koku asla bırakmaz.

Veet men duşta tüy dökücü krem, ile kesik ve çizik olmadan istenmeyen tüylerden hızlı ve pratik bir şekilde kurtulmanız artık mümkündür. Tüy dökücü kremin kullanmadan önce paket üzerinde yazan uyarıların dikkatlice okunması gerekmektedir. Kremi tüylerinizi tamamen kapatacak şekilde ince bir tabaka halinde doğrudan cildin üzerine yaymalısınız ve ardından ellerinizi de hemen yıkamalısınız. Duşa girmeden önce en az 1 dakika boyunca cildinizde kremi bekletmelisiniz. İlk 2 dakika boyunca vücudunuzun kremli bölgesine su değdirmemeye özen gösteriniz. Bu şekilde bir uygulama yapıldığında krem vücudumuzda daha fazla kalacaktır ve bu aşamada krem yavaş yavaş vücudunuzdan akıp gidecektir. Krem totalde 3 dakika boyunca cildinizde kalmalıdır ve daha sonra süngerin beyaz kısmını kullanarak küçük bir bölgeyi temizlemeyi denemelisiniz. İhtiyaç halinde kremi girdiğinizde 3 dakika daha fazla bekletebilirsiniz ancak toplam 6 dakikalık uygulama süresini asla açmamalısınız. Hassas bölgelerden kremi çıkartmak için süngerin yumuşak ve renkli kısmını kullanmanız oldukça önemlidir. Tüm bu işlemler bittikten sonra cildinizi su ile temizleyerek duruşunuzu almalısınız.

Veet Men Duşta Tüy Dökücü Krem baş, yüz, göz, kulak, burun anüs etrafı, genital bölge ve vücudun diğer bölgelerinde kullanım için uygun bir ürün değildir.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

Tüy dökücü krem tavsiyeleri

Sıkça Sorulan Sorular

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Bacaklarınızdan, koltuk altlarınızdan veya bikini bölgenizdeki tüylerden kurtulmak istiyorsanız tüy dökücü kremin nasıl kullanılacağını öğrenmek çok yardımcı olacaktır. Tüy dökücü krem ​​kullanmak, vücudun birçok bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmanın hızlı bir yoludur. Tüy dökücü krem ​​ile çizikler veya sıyrıklar konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve sıcak ağda kullanmaktan kaçınabilirsiniz. İstenmeyen tüylerin alınması bazen acı verici olabilir. Belirli dönemlerde diğer epilasyon yöntemleri cildi tahriş edebilir ve kızarıklığa neden olabilir. Epilasyon sırasında daha rahat hissetmek istiyorsanız, özellikle hassas cilt durumunda epilasyon kremi işinizi görecektir. Tüy dökücü krem, temizlenecek bölgedeki keratin maddesini çözerek bölgedeki tüyleri köklere yakın dökülmesini sağlar. Sadece 10 dakikada ipeksi pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için tüy dökücünün nasıl kullanılacağına ve kullanım sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım.

 1. Öncelikle ürünü kullanmadan önce kullanma talimatını okuyunuz ve paketin üzerinde yazan süreyi aşmamaya özen gösteriniz.
 2. Kremi temizlenecek alana, saçı tamamen kaplayacak şekilde uygulamak için pakette bulunan spatulayı kullanın eğer paketlerde bulunmuyorsa kendiniz bir adet edinin.
 3. Kremi ciltte 3 dakika bekletin. Ardından ürünü küçük bir alana soyun ve tüylerin görünümünü kontrol edin.
 4. Tüy dökülürse, lütfen kremi deriden tamamen soyun. 3 dakika sonra etkisini göremiyorsanız 1-2 dakika daha bekleyebilirsiniz.
 5. Son olarak cildi bol su ile yıkayın. Bu aşamada çok sıcak su kullanmamaya dikkat edin. Buhar ve yüksek sıcaklıklar kuru cilde neden olabilir.

Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Tüy dökücü kremlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Kullanmadan önce kullanacağınız bölgelerde küçük bir noktada denemeniz hem cildinizde bıraktığı etkiyi görmek hem de tüyleri alıp almadığını kontrol etmek için oldukça önemlidir. Kol, bacak gibi geniş yüzeyler dışında koltuk altı ve bikini bölgesi gibi hem hassas hem de ulaşılması zor yerler bile kolaylıkla kullanabilmektedir.

Tüy Dökücü Kremleri Güvenle Kullanmak İçin Ne Yapılır?

Tüy Dökücü Kremleri Güvenle Kullanmak İçin Ne Yapılır?

Tüy dökücü kremleri deri üzerinde güvenle kullanmak için öncelikle bir test uygulamalısınız. Bu testin adına yama testi diyoruz. Bunun için tüy dökücüsünü kullanmadan önce cildinizin küçük bir bölgesine sürüp tepki verip vermediğinden emin olmanız oldukça önemlidir. Bu işlem cildinizin herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini ölçmeye yararken aynı zamanda vücudumuzun büyük bir bölümünde böyle bir krem kullanmadan önce test edip emin olmak için yararlıdır. Bu kremi tüylerin izin olduğu küçük bir kısmına sürerek de tüy dökücü kremin etkisini ne kadar sürede olup olmadığını test etmeniz için de oldukça harika bir yöntemdir. Eğer tüylerinizi 5 dakika içerisinde almıyorsa süreyi artırarak tekrar deneyebilirsiniz. Bu da hangi bölge için ne kadar bekleme süresi olacağının hesabını yapmak için önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli husus şudur ki her tüy dökücü kremin talimatının dikkatlice okunması gerekmektedir çünkü bekleme süreleri ve farklılık gösterebilir ve tüy dökücü kremler cilt de fazla kaldıklarında tahrişe sebep olabilirler. Bunun için aldığınız her ürünün talimatını mutlaka okumalısınız.

Tüy Dökücü Kremin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Birçok kişi ilk kez kullandıkları tüy dökücü krem ​​hakkında pek çok soruya sahip oluyor. Bu sorulardan biri de tüy dökücü kremin etkisinin ne kadar sürdüğüdür. Tüy dökücü kremler kalitesine göre süresi değişen kremlerdir. Bir tüy dökücü kremin kalıcı bir etkiye sahip olması için tüy dökücü bir kremin çok fazla tüy kökü tedavisine ihtiyacı vardır. Aynı zamanda tüy kökündeki hücreleri de inhibe etmesi gerekir. Kaliteli bir tüy dökücü kullanımı ile, 1 ay içinde yeni tüyler çıkmaya başlayacaktır. Kısacası, yüksek kaliteli bir tüy dökücü, insanların bir ay içinde istenmeyen tüylerle rahat hissetmelerini sağlayabilir. Ancak tüy dökücü krem ​​ne kadar etkili olursa olsun, tüylerin çıkma süresi kişilerin metabolik özelliklerine göre değişir.

Aşağıdaki grafik ortalama kalitede bir tüy dökücü kremin diğer yöntemlere göre karşılaştırması yer almaktadır.
Tüy Dökücü Kremler Hassas Ciltler İçin Güvenli mi?

Tüy Dökücü Kremler Hassas Ciltler İçin Güvenli mi?

Herkesin cildi farklıdır ve hassasiyetleri de farklıdır. Ancak, hassas ciltlerde asla tüy dökücü kullanmamalısınız. Güneş yanığı, açık yaralar, kontakt dermatit, egzama, sedef hastalığı, rozasea, akne vulgaris veya diğer kronik ve yüksek derecede iltihaplı cilt hastalıklarından muzdaripseniz, Accutane (izotretinoin) veya antibiyotik alıyorsanız, cilt bakımı profesyonelleri alternatifleri düşünmenizi şiddetle tavsiye eder.

Tuy Dokucu Krem Sonrasi

Sonuç

Temiz ve pürüzsüz görünen bir cilt her zaman çok daha iyidir ve özellikle yaz aylarında insana bir özgüven getirir. Pürüzsüz bir cilt için ağda, tıraş bıçağı, epilasyon aletleri gibi can yakan ve aynı zamanda ciltte izler, yaralar ve gözenek delikleri bırakan uygulamalardan uzak durulması gerekmektedir. Bu tarz uygulamalardan uzak durulurken yepyeni bir yöntem olan tüy dökücü kremleri kullanmak çok daha uygundur ve cildiniz için de ayrıca bir dosttur. Tüy dökücü ürünlerin neler olduğundan bahsettik ve tüy dökücü kremlerin nasıl kullanılacağı hakkında bilgiler verdik. Aynı zamanda tüy dökücü kremlerin hangi bölgelerde kullanılabileceği, etkisinin ne kadar süreceği ve hassas ciltler için güvenli bir tercih olup olmayacağını, ve geniş bir kapsam çerçevesinde tüy dökücü kremler hakkında bilgiler verdik ve en iyi tüy dökücü kremlerin kullanıcı yorum ve deneyimleri ile birlikte liste halinde sunduk.

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir