18 En İyi Saç Düzleştirici: Detaylı Satın Alma Rehberi, Tavsiyeler ve Yorumlar

Kadınların en önemli ev aletlerinden olan saç düzleştiriciler hem evde hem de işte hem de sosyal mekanlarda kadınların güzel görünmesini ve saçlarının daha havalı bir hal almasını sağlıyor. Genellikle saç bakımlarını kuaföre giderek gideren kadınların bazı durumlarda kuaföre gidememeleri durumunda saç bakımları için ve saçlarına bir şekle koyabilmek için saç düzleştiriciler önemli rol oynuyor. Her kadının farklı saç tiplerine sahip olmak istemesi ve kendisine kıvırcık, düz vb. saç modellerinden hangisi yakışıyorsa o saç stiliyle günlük yaşamda boy göstermesi saç düzleştiriciler sayesinde daha kolay oluyor.

Kullanması ve uygulaması oldukça kolay olan saç düzleştirici cihazlarıyla saçlar daha parlak ve daha düz bir şekil alarak daha güzel bir görüntüye kavuşabilirler. Ayrıca kullanılan saç düzleştiricilerin saçlara zarar vermemesi de önemli avantajlardan.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için çok satan ve memnun kalınan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz. Saçınız için hangi ürüne ve plaka tipine ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız yazının kalanını okumanızı öneririz.

En İyi Seramik-Turmalin Plakalı: Philips Essential Care HP8323/00
En İyi Seramik-Titanyum Plakalı: Arzum AR583 Saç Düzleştirici
En İyi Buharlı Saç Düzleştirici: Babyliss ST395E Steam Pro 230
En İyi Kablosuz Saç Düzleştirici: DYSON Corrale
En İyi Fırça Saç Düzleştirici: Arzum Superstar Ar5036
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Saç düzleştirici kullanan genç kadın

Saç Düzleştirici Türleri Nelerdir?

Saç düzleştiriciler genelde cihazın yapıldığı malzemeye göre gruplandırılıyor. Her saç tipi için farklı saç düzleştirici modellerine piyasada ulaşmak mümkün. Bu sebeple bu türleri tanımak ve hangisinin daha etkili ve güvenli olduğunu anlamak kullanıcılar için önem arz ediyor.

Saç düzleştirici türleri

Titanyum Plakalı Saç Düzleştiriciler

Titanyum plakalı saç düzleştiricilerde ısı daha çabuk ve güçlü bir şekilde iletildiği için saç yapısı daha zor, kıvırcık ve saç teli kalın kişilere öneriliyor. Bununla birlikte kullanıcının her gün saçını saç düzleştiriciyle düzleştirmesi durumunda kalması saça daha az zarar veren titanyum plakalı saç düzleştiricilerin tercih edilmesini daha olanaklı kılıyor. Birçok kullanıcı için hem konforlu hem de pratik kullanım sağlayan titanyum plakalı saç düzleştiriciler titanyum elementinin yaydığı iyonlar sayesinde saçın güçlenmesini, parlamasını ve daha etkili görünmesini sağlıyor.

Titanyum plakalı saç düzleştiricilerin en önemli handikapı uzun süre saça uygulandığında saç dokusunun zarar görmesidir.

Turmalin Plakalı Saç Düzleştiriciler

Kristal bir mineral olarak bilinen turmalin plakalı saç düzleştiriciler zayıf, hasarlı ve kuru saçlar için oldukça idealdir. Zayıf saçların güçlenmesi ile birlikte saçların daha parlak, düz ve yumuşak bir şekil almasını sağlar. Turmalin plakalı saç düzleştiricilerde bulunan kristal parçaları sayesinde zayıf saçların yüksek ısı sayesinde daha fazla zarar görmesi önlenebiliyor.

Seramik Plakalı Saç Düzleştiriciler

Saç düzleştirici türleri içinde en çok kullanılan ve en ekonomik olan seramik plakalı saç düzleştiricisidir. Saçın düşük sıcaklıkta bile rahat bir şekilde düzleştirilmesini sağlayan seramik kaplamalı saç düzleştiriciler bunun yanında sert saçlara uygulandıktan sonra saçın daha yumuşak olmasını sağlıyor. Seramik plakalı saç düzleştiricilerde bulunan iyon özelliği saçların elektriklenmesini ve dolayısıyla kabarmasını önlüyor. Bu sayede saçların daha düz, canlı ve parlak olmasını sağlıyor.

Bunlarla birlikte seramik plakalı saç düzleştiriciler ısıyı eşit miktarda yayarak saçın her bölgesinin aynı seviyede düzleşmesini sağlıyor. Ayrıca yayılan ısının düşük olması da saç tellerinin yanmasına engel oluyor. Günümüzde piyasada en yaygın olarak bulunan saç düzleştiricisi çeşidi seramik plakalı olanlardır.

İyonik Özellikli Saç Düzleştiriciler

Özellikle seramik plakaları saç düzleştiricilerde kullanılan ve yüksek teknoloji gerektiren iyonik özellikli saç düzleştiriciler saçların elektriklenmesini önleyerek kolay bir şekilde düzleşmesini ve şekil almasını sağlıyor. İyon olarak bilinen madde elektriğin yayılmasını engelleyerek saçların daha düz, parlak ve canlı saçlar elde edinmesine yardımcı oluyor.

Wet To Dry Özellikli Saç Düzleştiriciler

Wet To Dry özellikli saç düzleştirici türleri ıslak saçları kurutarak saçların düzleştirilmesini sağlıyor. Böylece duştan çıktıktan hemen sonra veya saçları yıkamanın akabinde saçların kurumasını beklemeden Wet To Dry saç düzleştiriciler sayesinde ıslak saçı anında kurutup düz ve parlak saçlara sahip olmak mümkün.

Hava Üflemeli Saç Düzleştiriciler

Hava üflemeli saç düzleştirici türleri hem ıslak saçları kuruturken hem de iyonlu özellikleri sayesinde saçların elektriklenip kabarmasını engelliyor. Bununla birlikte seramik plakalı hava üflemeli saç düzleştiriciler ısı ayarlı özelliği sayesinde de saçların zarar görmesini engelleyebiliyorlar.

Hava üflemeli saç düzleştirici

Fırça Tipi Saç Düzleştirici

Fırça tipi saç düzleştiriciler zor saçlar için oldukça ideal. Hem seramik hem titanyum plakalı olabilen cihazlar zor ve sert saçların düzleştirilmesinde etkili oluyor. ıslak saçlar için saçlar kurutulduktan sonra kullanılan fırça tipi saç düzleştiriciler saçların belirli parçalara ayrılarak düzleştirilmesini sağlayabiliyorlar.

En İyi Saç Düzleştirici Tavsiyeleri/İncelemeleri

Saç düzleştiricileri özellikle bayanlar için ciddi bir gereksinim. Hem saç bakımı açısından hem de güzel görünme kaygısı yüzünden birçok kadın saçlarının kuaför haricinde saç düzleştiriciler ile bakımını yaparak önemli bir ihtiyacı gidermiş oluyorlar. Birçok kadın için saç düzleştiricilerin kullanımı oldukça kolay ve pratik olurken bazıları içinse tercih ettikleri saç düzleştirici türleri yüzünden kullanım oldukça zor olabiliyor.

Bu çerçevede piyasada bulunan birçok markanın farklı modelleri arasından en iyisi, en kalitelisi ve en kullanışlısını seçmek zor olabiliyor. Piyasada bu kadar fazla farklı model varken kadınların kafası karışabiliyor ve bu da saç düzleştirici seçimi yapmada ciddi bir probleme dönüşüyor. Bu yüzden biz de sizler için piyasada en çok tercih edilen saç düzleştirici türlerini araştırarak bu kararsızlığı gidereceğimizi tahmin ediyoruz.

En İyi Seramik Tabanlı Saç Düzleştiriciler

Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici İncelemesi

Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 150-230c
 • Plaka Genişliği: 25.5mm

Amerikalı şirket Remington tarafından üretilen S5505 Pro-Ceramic saç düzleştirici herkesin kendi tarzını oluşturarak saça istenilen şeklin verilmesini sağlıyor. Seramik kaplama ile kaplı olan saç düzleştirici en düşük 150 en yüksek 230 sıcaklık özelliği sayesinde zor saçlarda dahi en etkili sonucun alınmasını sağlıyor. Bununla birlikte belirtilen sıcaklık değerleri arasında istenilen sıcaklığın ayarlanarak saçın en uygun ve sağlıklı bir şekilde düzleştirilmesini sağlıyor. Bu sayede saçın oldukça kısa bir vakitte düzleştirilmesi mümkün oluyor.

Remington saç düzleştirici cihazını kullanan birçok kullanıcı cihazdan memnuniyetini belle ederken bazı kullanıcılar ise plakların tam oturmadığından ve cihazın yeteri kadar ısınmadığından şikâyet ediyorlar. Bununla birlikte ürün kullanıcılar tarafından 4,6 olarak puanlanmış durumda.

Remington S5505 Pro-Ceramic Ultra Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Arkadaşım da eski modelini kullanıp çok beğendim . Bu modeli yorumlardan bakarak aldım ve yanılmadığımı anladım. 180 derece ısı ayarında tek kat da dahi jilet gibi fönlü halinden daha güzel

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aynı markanın kalın uclusunu kullanıyorum. Bukleye yardımcı olması için ve memnun olduğum için incesini de aldım ancak kalın olan daha tercih edilir bir ürün.


Remington S5525 Pro-Seramik Geniş Plaka Extra Saç Düzleştirici İncelemesi

Remington S5525 Pro-Seramik Geniş Plaka Extra Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 150-230c
 • Plaka Genişliği: 45mm

Remington S5525 Pro-Seramik, sahip olduğu geniş seramik plaka sayesinde saçların hızlı bir şekilde istenilen şekli almasını sağlıyor. ısı ayarlı özelliği sayesinde düzleştirme yaparken saçların yüksek sıcaklık sebebiyle yanmasını ve kırılmasını da önleyen cihaz cansız saçların daha parlak ve düzgün görünmesini sağlıyor. 150 ile 230 derece arasında ayarlanabilir ısıya sahip olan saç düzleştirici 45 mm maşa çapıyla da uzun saçlar için oldukça kullanışlı.

Birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle kullanılan Remington S5525 Pro seramik saç düzleştirici hem düzleştirme performansı hem de kaliteli malzemesiyle ön plana çıkıyor. Bunun yanında az da olsa birkaç kullanıcı plaka ve ısı problemi sebebiyle üründen memnuniyetsizliğini belirtmiş. Popüler ticaret sitelerinde ürün 4,7 olarak puanlanmış.

Remington S5525 Pro-Seramik Geniş Plaka Extra Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok memnunum, yorumlara bakarak almıştım. Gerçekten kabarık ve kalın telli dalgalı saçlarım var 210 derece gayet rahatlıkla kısa sürede düzleştirdim ve hiç bozulmadan saçımda kaldı. Bakıp alacaklar için yazıyorum kullanan arkadaşlarım da var çok memnunlar bu markadan:)

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Biraz sıkı tutmak lazım tam sıkıştırmıyor ama remington kalitesi tabiki güzel


Grundig HS 5330 Seramik Keratin Kaplama İyonik Fonksiyonlu Saç Düzleştirici

Grundig Hs 5330 Urun Resmi

 • Isı Aralığı: 140-210c
 • Plaka Genişliği: 19mm

Grundig HS 5330 Seramik Keratin Kaplama İyonik Fonksiyonlu Saç Düzleştirici 40 w güç ile çalışan 8 ısı kademesine sahip olan bir cihazdır. Bu saç düzleştiricisi 140 dereceden 210 dereceye kadar ısınabilir. Hızlı ısınma özelliği sayesinde dakikalar içerisinde saçlarınızı düzleştirmeniz mümkündür. Otomatik kapanma özelliğine sahip olan cihaz güvenli bir kullanım sunar. LCD ekran üzerinden kolayca takip edilebilen bu saç düzleştiricisini 10’ar derecelik artışlar ile dilediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz. İyon teknolojisi ile donatılmış olan bu saç düzleştiricisi sayesinde saçlarınız nemini kaybetmez ve zarar görmez.

Grundig HS 5330 Seramik Keratin Kaplama İyonik Fonksiyonlu Saç Düzleştiricisi kullanan kişiler üründen gayet memnun. Çok pahalı ürünler yerine bu saç düzleştiricisinin tercih edilebileceğini söyleyen kullanıcılar cihazın düzleştirme sırasında saçtan akıp gittiğini ve kaygan yüzeyinin çok başarılı olduğunu söylüyor. Elektriklenmeyi alan ve saçı yakmayan bu cihaz bukle yapma konusunda da başarılı. Fiyat-performans ürünü olarak nitelendirdiğimiz bu ürün saçlara parlaklık kazandırıyor.

Grundig HS 5330 Seramik Keratin Kaplama İyonik Fonksiyonlu Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Gayet memnunum. en fazla iki kez saçın üstünden geçince dümdüz yapıyor. ben de saçlarımı kırma ya da koparma yapmadı. çabuk ısınıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

indirim zamanı almıştım gayet memnun kaldım. ilk defa düzleştirici alıp kullanıyorum. saçlarım düz ama kabarık yapıda 2. kademede çok kolay ve hızlı bir şekilde düzleştiriyor. çok büyük beklentileri olmayanlara günlük kullanim için ideal olduğunu düşünüyorum. kablo girişinin 360 derece dönmesi de çok iyi bir özellik bence. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz


Remington S8540 Keratin Protect Saç Düzleştirici İncelemesi

Remington S8540 Keratin Protect Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 150-230c
 • Plaka Genişliği: 25mm

Remington S8540 keratin saç düzleştirici saçların daha parlak ve canlı bir şekilde düzleştirilmesini sağlıyor. Bu çerçevede cansız, kuru ve ince saçlar için keratin özelliği sayesinde vitamin ve mineral bakımından da saçlara bakım yaparak daha sağlıklı saçlara sahip olunmasını da sağlıyor. Remington S8540 saç düzleştirici on beş saniyede ısınarak hızlı bir şekilde kullanım imkânı sunuyor. Bununla birlikte akıllı sensöre de sahip olan cihaz düzleştirme esnasında saçların nem seviyesini ölçüyor ve ısıyı otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Saklama kilidine, ısı kilit fonksiyonu ve dijital ısı göstergesine sahip olan cihaz kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler arasında. Birçok kullanıcı ürünü beğenerek kullanıyor. Bu çerçevede ürün 4,7 olarak puanlanmış.

Remington S8540 Keratin Protect Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün kalitesi çok güzel parlaklık veriyor ayrıca çok teşekkürler trendyol yorumlara bakarak aldim memnun kaldım

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok güzel 2 kez geçişe dümdüz oluyor ama tutma yeri ısınıyor o yüzden biraz alttan tutmanız gerekiyor. Benim için çok büyük sorun yaratmadı. Beğendim.


Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici İncelemesi

Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 100-230c
 • Plaka Genişliği: 40mm

Arzum Ar5035 saç düzleştirici cihazı dijital ısı gösterge ekranına sahip. 100 derece ile 230 derece arasında ısı verme özelliğiyle birçok saç türünde rahatlıkla kullanılabilir. Bununla birlikte farklı saç tipleri için de yeterli olan ısıyı ayarlama özelliğine sahip olan ürün seramik plakalarıyla saçların güvenli ve kaliteli bir şekilde düzleştirilmesini sağlıyor. Ayrıca satıcı tarafından ürüne 36 ay boyunca garanti süresi veriliyor. Üründe bulunan kilit sistemi sayesinde cihaz sıcak olduğu durumlarda bile rahatlıkla taşınabiliyor.

Birçok kullanıcı ürünü kullanmaktan memnun. Bunun yanında bazı kullanıcılar cihazın ısınma ayarında sıkıntı olduğunu ve ısıyı dış yüzeye geçirdiğini belirtiyor. Bunlara bağlı olarak cihaz Trendyol ve Hepsiburada’da 4,6 olarak puanlanmış.

Arzum AR5035 Mona Sense Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Başta ürün görüntü olarak çok güzel ve kaliteli duruyor. Isı bakımından çok iyi.Bayıldım saclarınızı elektiriklendirmiyo.Kullanımı çok kolay.Şiddetle tavsiye ederim.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Plakası çok büyük. Uzun saçlar için ideal. Ama çok kıvırcık saçlarda diplere tam girmiyor. Onun dışında ortalama dalgalı Bi saç İçin gayet güzel


Fakir İon Jet Saç Düzleştirici İncelemesi

Fakir İon Jet Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 120-200c
 • Plaka Genişliği: 27mm

Fakir İon Jet saç düzleştirici en çok tercih edilen saç düzleştirici modelleri arasında yer alıyor. Hem malzeme kalitesi hem de malzeme kalitesi açısından oldukça ön planda olan ürün saçların düzleştirilmesini sağlarken bir yandan da korunmasını sağlıyor. Jet özelliği sayesinde oldukça hızlı bir şekilde ısınıp en kısa sürede saçlara uygulanabiliyor. İyon özelliği sayesinde uygulandığı saçların daha parlak ve pürüzsüz bir şekilde düzleştirilmesini sağlıyor. En düşük 120 derece en yüksek ise 200 derece ısı verme özelliğine sahip ürün seramik plakalı 27 mm maşasıyla hassas saçlar için büyük avantaj sağlıyor.

Kullanıcıların tercih ettiği ürünler arasında yer alan Fakir İon Jet saç düzleştirici ticaret sitelerinde kullanıcılar tarafından 4,5 olarak puanlanmış.

Fakir İon Jet Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel arkadaşlar saçım ince telli zaten tek geçişte istediğim düzlük oluyor kalın telliler için uygun olmayabilir. Ablamdan görüp aldım zaten mükemmel benim için

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kesinlikle saçları diğer düzleştiriciler gibi yakmıyor yumuşacık yapıyor iyon sayesinde çok memnunum ama saçları kıvırcık-dalgalı olanlara önermiyorum düzleştirici performansı düşük düze yatkın saçlar için gayet güzel 200⁰ sanki 160-180⁰ gibi düşünün...


Philips Straight Vivid Ends Care Saç Düzleştirici İncelemesi

Philips Straight Vivid Ends Care Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 190-230c
 • Plaka Genişliği: 25mm

Philips Straight Vivid Ends Care saç düzleştirici cihazı keratin özelliği sayesinde hem saçları düzleştiriyor hem de saçların sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlıyor. Maksimum 230 derece sıcaklığa kadar çıkabilen cihaz 30 saniye içerisinde istenilen sıcaklığa ulaşabiliyor. Bunun yanında kullanım tamamlandıktan 30 dakika sonra otomatik kapanma özelliğine sahip olan cihaz bu sayede daha uzun ömürlü kullanımlar için fırsat sunuyor. İyonik özelliği de olan cihaz saçların parlak ve etkili bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Bu sayede her saç için etkili bir kullanım sağlıyor.

Birçok kullanıcının keyifle kullandığı ürün hem malzeme kalitesi bakımından hem de performans açısından kullanıcılarını memnun ediyor. Buna bağlı olarak ürün ticaret sitelerinde 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Philips Straight Vivid Ends Care Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gerçekten fiyatını hak ediyo düzleştirdiğiniz an jilet gibi oluyo ve en önemliside kabarmıyo uzun süre kalıcı bi düzlük oluyo kesnlikle tavsiye ediyorum

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aldım ve iade ettim. Saçlarım dalgalı değil fakat gürdür biraz, düzleştiremedi tam olarak bu cihaz. Kabarık bir saç oldu saçımı kabarttı iyice sanki düz saç sıcakta kabarır ya öyle. Ve de kutusu açılmıştı, sanırım teşhir ürünu yada iade edilmiş bir ürün geldi bana.


En İyi Turmalin-Seramik Tabanlı Saç Düzleştirici

Philips Essential Care HP8323/00 Seramik Turmalin Plakalı Saç Düzleştirici İncelemesi

Philips Essential Care HP8323/00 Seramik Turmalin Plakalı Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 180-210c
 • Plaka Genişliği: 28mm

Philips Essential Care HP8323/00 Seramik Turmalin Plakalı saç düzleştirici cihazı 100 mm uzunluğunda plakalara sahip. Kullanıcılar için hızlı ve kolay bir kullanım sunan ürün saçların zarar görmeden hızlı ve güvenli bir şekilde düzleştirilmesini sağlıyor. En yüksek 210 derece sıcaklığa sahip olabilen cihaz parlak ve elektriklenmeyen saçlar ile birçok kullanıcının memnuniyetini kazanıyor. Bununla birlikte farklı ısı ayarlarına sahip olan cihaz farklı saç tipleri için en uygun ısının alınmasını sağlıyor.

Evrensel voltaj özelliği ile çalıştıktan 60 saniye sonra kullanıma hazır olan Philips Essential Care saç düzleştirici tutma kilidi sayesinde güvenli bir saklama imkânı da sunuyor. Bu çerçevede cihazı kullananlar ürünü 4,3 olarak puanlamış durumda.

Philips Essential Care HP8323/00 Seramik Turmalin Plakalı Saç Düzleştirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kuzenim kullanıyordu ondan deneyip aldım, memnunum. Düzleştirmesi iyi, tarayarak düzleştiririm ben hep, istediğim düzleşmeyi sağlıyor

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

urun fiyatina gore iyi ama oyle cok da duzlestirmiyor saclari cok kivircik olmayanlar kullanabilir


En İyi Titanyum-Seramik Tabanlı Saç Düzleştiriciler

Arzum Siyah Buka İyonlu İnce Saç Düzleştirici Ar583 İncelemesi

Arzum Siyah Buka İyonlu İnce Saç Düzleştirici Ar583

 • Isı Aralığı: 150-230c
 • Plaka Genişliği: 44mm

Arzum Siyah Buka İyonlu saç düzleştirici saçların daha düzgün daha sağlıklı ve havalı olmasını sağlıyor. Titanyum seramik kaplamalı plakaları ile saçın her tarafına ısıyı eşit bir şekilde dağıtıyor. Bununla birlikte kullanıcılar için saç tipine uygun 150 dereceden 230 dereceye kadar ısı ayarı sunarak en iyi sonucun alınmasına yardımcı oluyor. Yine iyon özelliğine sahip olan cihaz bu özelliği sayesinde düzleştirme esnasında saçların elektriklenmesine engel oluyor. Ayrıca ürün hem ısı seviyesi hem de iyon seviyesinin kolay takibi için ışıklı bir LCD ekrana sahip.

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ürün tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor. Bu sebeple ürünü kullananlar 5,00 puan üzerinden puanlama yaparak memnuniyetlerini ortaya koyuyorlar.

Arzum Siyah Buka İyonlu İnce Saç Düzleştirici Ar583 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

11 yıldır kullandıgım üründü bozulunca hiç başka marka düşünmeden yenisini aldım o derece mükemmel yani

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Gayet iyi düzleştiriyor. 1 yıldızı saçımı plakaların arasına sıkıştırdığı için kırdım


Hector Profesyonel Saç Düzleştirici 230c İncelemesi

Hector Profesyonel Saç Düzleştirici 230c

 • Isı Aralığı: 190-230c
 • Plaka Genişliği: 24mm

Hector saç düzleştirici 230 derece maksimum ısı özelliği ile zor saçlarda rahatlıkla düzleştirme sağlayabiliyor. Özel titanyum plakalar ile uzun ömürlü ve etkili bir kullanım sunan cihaz çalıştırıldıktan 60 saniye sonra kullanılacak sıcaklığa ulaşabiliyor. En düşük 190 derece ısı verme özelliğine sahip olan cihaz ayarlanabilir ısı özelliği sayesinde de en uygun ısıda saçların düzleştirilmesini sağlayabiliyor. Ayrıca LCD ısı gösterge ekranıyla ısı derecesinin kolayca takip edilmesini sağlıyor.

Birçok kullanıcının tercih ettiği Hector Profesyonel saç düzleştirici hızlı ısınma özelliği ve titanyum plakası ile kullanıcılar tarafından memnuniyetle tercih ediliyor. Buna bağlı olarak ürün ticaret sitelerinde 4,8 olarak puanlanmış.

Hector Profesyonel Saç Düzleştirici 230c Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Performansı fiyatının çok çok üzerinde gerçekten defalarca kez pekçok markanın düzldşticisini denedim ama aradığım kalite tam olarak buydu.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyata göre performans olarak fena değil fakat benim için büyük bir dezavantajı saçınızı yaparken tutabileceğiniz bir alan yok dış tarafı inanılmaz ısınıyor. Elinizin yanma ihtimali kaçınılmaz oluyor


Babyliss ST395E Steam Pro 230 Buharlı Saç Düzleştirici İncelemesi

Babyliss ST395E Steam Pro 230 Buharlı Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 170-230c
 • Plaka Genişliği: 38mm

Nano teknoloji ürünü olan Babyliss saç düzleştirici cihazı tek kullanımda hızlı bir şekilde saçların düzleştirilmesini sağlıyor. Saç tellerinin en dibinden en ucuna hızlı bir şekilde düzleştirme sağlayan cihaz ayrıca buhar teknolojisi sayesinde hem hızlıca saçların düzleştirilmesini sağlıyor hem de kuru saçları nemlendirerek daha parlak bir görünüm kazanmalarını sağlıyor. 38 x 85 mm titanyum plakalar ve 170 ile 230 derece arasında ayarlanabilir ısı kapasitesiyle hemen her saç tipi için kullanıma uygun. Ayrıca LED ekran sayesinde sıcaklık kontrolü rahatlıkla sağlanabiliyor.

Birçok kullanıcının memnuniyetle kullandığı ürün bazı kullanıcılar tarafından buhar özelliği sebebiyle eleştiriliyor. Buhar veren yerin saç tellerine takılması kullanıcılarda memnuniyetsizlik oluşturmuş durumda. Bu yüzden cihaz kullanıcılar tarafından 4,00 olarak puanlanmış.

Babyliss ST395E Steam Pro 230 Buharlı Saç Düzleştirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Süper bir saç düzleştirici suyunun haznesi biraz daha fazla su alsaydı iyi olurdu ama parasını sonuna kadar hak ediyor

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullandığım en iyi saç düzleştiricisi. Özellikle buhar özelliği sayesinde saçlarım çok ipeksi ve parlak duruyor. Daha önce almadığım için pişmanım. Tavsiye ederim. Üst segment bir ürün.


DYSON Corrale Kablosuz Saç Düzleştirici İncelemesi

DYSON Corrale Kablosuz Saç Düzleştirici

 • Isı Aralığı: 165-210c
 • Plaka Genişliği: 25.5mm

DYSON saç düzleştirici kablolu ve kablosuz kullanım özelliği ile kolay ve pratik bir kullanım sunuyor. Her saç tipine uygun hassas ısı ayarı özelliği sayesinde saçların konforlu bir şekilde düzleştirilmesini sağlıyor. Bununla birlikte esnek plakalar sayesinde dağınık saçları bir araya getiriyor ve bu şekilde istenilen tarzda düzleştirme sağlayabiliyor. Evrensel voltaj ve uçuş modu özelliğine de sahip olan cihaz seyahatlerinizde de hemen elinizin altında olmaya hazır.

Bunlarla birlikte cihazda hassas ısı ayarı ve OLED ekran sayesinde hem şarj seviyesini hem de ısı derecesini rahatlıkla kontrol etmeye imkân sağlıyor. Şarj ünitesi ve manyetik şarj kablosu sayesinde 30 dakikaya kadar etkili bir kullanım sunuyor.

DYSON Corrale Kablosuz Saç Düzleştirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanışlı, ısıtma kabiliyeti harika, kontrollü soguma özelliği güzel, fiyat biraz yüksek ama kullanılan benzer ürünler arasında en iyisi

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Süper bir saç düzleştirici suyunun haznesi biraz daha fazla su alsaydı iyi olurdu ama parasını sonuna kadar hak ediyor


En İyi Wet To Dry Özellikli Saç Düzleştirici

Remington Wet 2 Straight Saç Düzleştirici Islak/Kuru İncelemesi

Remington Wet 2 Straight Saç Düzleştirici Islak/Kuru

 • Isı Aralığı: 140-230c
 • Plaka Genişliği: 30mm

Remington Wet Straight saç düzleştirici cihazı özellikle saçlar yıkandıktan ve havluyla kurulandıktan sonra etkili bir düzleştirme sağlıyor. Özellikle bu işlem için üretilen cihaz normal düzleştirme cihazlarına göre %86 daha hızlı ve güvenli düzleştirme sağlıyor. Oldukça gelişmiş ve 110 mm seramik plakalar sayesinde saç üzerinde oldukça etkili olan ürün saçların pürüzsüz ve kıvrımsız bir hal almasında oldukça etkili oluyor. Yaklaşık 15 saniye içerisinde istenilen ısıya ulaşan ve 140 derece ile 230 derece arasında ayarlanabilir ısı özelliğine sahip olan cihaz evrensel voltaj ve kullanımdan 60 dakika sonra otomatik kapanma özelliği ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Remington Wet 2 Straight Saç Düzleştirici Islak/Kuru Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünün fiyatı piyasasına göre çok çok iyi braun satın hair kullanıyordum başkasından memnun kalacagımı sanmazdım ıslak olarak kullanmadım henüz ama çok çok sevdim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün incelik bakımından güzel fakat düzleştirme bakımından çok iyi değil saçlarım ince telli olmasına rağmen güzel düzleştirmedi ve dış kısmı çok ısındığı için elimi yaktı geri iade edeceğim


En İyi Fırça/Tarak Tipi Saç Düzleştiriciler

Arzum Superstar Saç Düzleştirici Fırça Siyah Ar5036 İncelemesi

Arzum Superstar Saç Düzleştirici Fırça Siyah Ar5036

 • Isı Aralığı: 140-220c

Saçların doğal hacminin korunarak güvenli bir şekilde düzleştirilmesini sağlayan Arzum Superstar Saç düzleştirici Fırça seramik kaplama tarak dişleri sayesinde saçların parlaklığını ve canlılığını koruyarak düzleştirilmesini sağlıyor. Hemen her saç tipine uygun 140 derece ile 220 derece arasında değişen ısı özelliği sayesinde zor saçların da kolaylıkla düzleştirilmesini sağlıyor. Bununla birlikte LED ekranı ve iyon teknolojisine de sahip olan ürün düzleştirme esnasında saçların elektriklenmesini engelliyor. Hızlı ısınma ve kullanımdan 30 dakika sonra otomatik kapanma özelliği sayesinde rahat ve konforlu bir kullanım sunuyor. Bütün bunlar çerçevesinde ürün kullanıcılar tarafından 4,3 olarak puanlanmış.

Arzum Superstar Saç Düzleştirici Fırça Siyah Ar5036 Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Üşengeç bir insan olarak hayatımı kolaylaştıran vir ürün. Jilet gibi yapmasın ama saçımı şekle soksun diyenler için çok ideal

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Açma kapama düğmesinde bir sorun var sanırım. Bazen biraz bekleyerek algılıyor. Onun haricinde güzel bir ürün.


Rowenta Power Straight CF 5820 Düzleştirici Tarak İncelemesi

Rowenta Power Straight CF 5820 Düzleştirici Tarak

 • Isı Aralığı: 180-200c

En zorlu saçlarda bile oldukça etkili bir düzleştirme sağlayan Rowenta Power Straight saç düzleştirici üç adımlı teknolojisi sayesinde saç köklerini yakalayıp dipten uca doğru saç tellerini düzleştirebiliyor. Saçları cansız görünümden oldukça gergin ve parlak bir görünüme sokan cihaz iki çeşit fırça ucu sayesinde saçlarda oluşan elektriklenmeyi de önlüyor. 180 ile 200 derece arasında ayarlanabilir ısı özelliğine sahip olan cihaz iyon özelliği ile saçların dalgalanmadan canlı ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Birçok kullanıcının memnuniyetle kullandığı ürün ticaret sitelerinde 4,7 olarak puanlanmış durumda.

Rowenta Power Straight CF 5820 Düzleştirici Tarak Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Güzel Ürün oldukça kaliteli ve normal tarar gibi yapip aynı zamanda saçlar elektriklenmeden dümdüz oluyor. ..

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir süredir kullanıyorum ama saça zarar vermiyor değil. Epey kurutuyor saçı ama oldukça pratik.


Fakir Illusion Saç Düzleştirici Fırça İncelemesi

Fakir Illusion Saç Düzleştirici Fırça

 • Isı Aralığı: 160-220c

Fakir Illusion saç düzleştirici fırça 160 derece ve 220 derece arasında değişen ısı ayarlayabilme özelliğine sahip. Hızlı ısınma özelliği ve farklı kademelerde ısıyla kullanabilmesi sayesinde birçok saç tipinin kolaylıkla düzleştirilmesini sağlıyor. Bununla birlikte seramik kaplama plaka ile saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan ürün kilit sistemine ve kullanımdan sonra otomatik kapanma özelliğine sahip. Bununla birlikte üretici firma kullanıcılar için ürüne 24 ay garanti süresi vermiş durumda.

Birçok kullanıcı üründen memnuniyetini belirtirken bazı kullanıcılar cihaz için saçları elektriklendirdiğinden ve kabarttığından şikayetçi. Bu çerçevede kullanıcılar tarafından ürün 4.3 ile 4,5 arasında puanlanmış durumda.

Fakir Illusion Saç Düzleştirici Fırça Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Düzleştirici gibi net bir görüntü vermiyor ancak saçınıza hasar vermeden cok pratik bir şekilde düzleştirebiliyorsunuz. Fön çekilmiş veya düzleştirilmiş bir görüntü beklemeyin. Gayet doğal ve kullanışlı.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dalgalı olan saçlarımı çok kısa bir zamanda düzleştirdi ancak çabuk bozuluyor saçlarım bu yüzden üzerinden hızlıca düzleştiriciyle geçiyorum gayet doğal istediğim gibi oluyor 🙂


En İyi Hava Üflemeli Saç Düzleştiriciler

DYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici İncelemesi

DYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici

Hava üflemeli saç düzleştiriciler arasında en popüleri olan DYSON Airwrap Complete saç düzleştirici saçı kendine doğru çekerek etkili bir hava akımıyla saçı sarar ve bu şekilde bir düzleştirme sağlar. Bununla birlikte dalgalı ve bukleli saçlar için de oldukça tercih edilen ürün düz ve pürüzsüz saçlar konusunda oldukça etkili. Akıllı ısı kontrolü sayesinde hava akımını ve ısıyı saniyede 40 kez ölçerek 150 derecenin altında hava akımının kalmasını sağlar. Bu sayede saçlarda herhangi bir kırık ve yanmanın da oluşmamasında etkili olur.

Bununla birlikte ıslak saçlar için de oldukça ideal bir kullanım sunan ürün saçların hem kurutulmasını hem de düzleştirilmesini sağlıyor. Kullanıcılar üründen memnun ancak piyasa şartlarında en pahalı ürünlerden biri olması ürünün tek dezavantajı olarak gözüküyor. Ayrıca kullanıcılar tarafından ürün 4,7 olarak puanlanmış durumda.

DYSON Airwrap Complete Saç Şekillendirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yanı tek kelimeyle mükemmellll. Aylardır kendımı almamak için zor tuttum olurya indirim olur fıyat duser dıe bızdekıde bır umıt bekledım amma heryerde reklamları cıkdıkca ınadına yaparlarmıs gıbı. Sonunda aldım. Saclar şekillensin şimdi darısı almayanlara

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dalgalı çektigim fönlerde kalıcılığı asla yakalayamadım. Belki de sorun bendedir bilemedim..


Arzum Ar5063 Volume Pro Hava Üflemeli Saç Düzleştiricisi İncelemesi

Arzum Ar5063 Volume Pro Hava Üflemeli Saç Düzleştiricisi

Arzum Ar5063 Hava Üflemeli saç düzleştirici iki kademeli ısı ayarıyla ön plana çıkıyor. Hava üfleme özelliği sayesinde saçların kurutulurken bir yandan da düzleştirilmesini sağlıyor. Etkili seramik plakalara sahip olan ürün düzleştirme işlemi sırasında iyon özelliği sayesinde saçlarda kabarma ve elektriklenme olmasına imkân tanımıyor. Oldukça hızlı ve pratik bir kullanım sunan cihaz 1200 watt motor gücü sayesinde etkili bir kullanım sağlıyor.

Ürünü kullananlar genelde memnun ancak hava üfleme özelliğinin yeteri kadar etkili olmadığını belirtenler de var. Bu çerçevede ürün kullanıcılar tarafından 44. Olarak puanlanmış durumda.

Arzum Ar5063 Volume Pro Hava Üflemeli Saç Düzleştiricisi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Isısı gayet yeterli 2.derecede fazla bile ısınıyor. Makine de çok ısındığı için uzun süre kullanımda bozulabilir. birde kullanırken tık tık ses geliyor henüz çözemedim. Ama tarakların saçı tutuşu güzel etkisi iyi. bu sebeple 5 yıldız.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kullanışlı ve resimde gösterildiği gibi. Ancak kuaförlerdeki kadar ustaca fön çekmiyor. Kalın ve kıvırcık saçlarda şekillendirmek için ideal ancak dediğim gibi dümdüz bir fön beklemeyin. Saçlarınıza duştan sonra şekil verip çıkmak için çok uygun tavsiye ederim


Saç Düzleştirici Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Saç düzleştirici cihaz alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Piyasada birçok markanın farklı modelleri arasında saç tipinize en uygun saç düzleştiricisini seçmek için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Bu çerçevede saç düzleştirici almak isteyenlerin dikkat edeceği en önemli nokta kullanıcının saç tipi. Bunun yanında saçın uzun ve kısalığı, sert ve yumuşak olması, yağlı ve kuru olması gibi faktörler de saç düzleştiricisi seçiminde etkili olan önemli faktörlerden.

Saç Uzunluğu ve Tipine Göre Bir Model

Saç tipi saç düzleştiricisi tercihinde en önemli faktörlerin başında gediyor. Saç tipine uygun saç düzleştiricisini tercih etmeyen kullanıcılar saç bakımı konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Bunun yanında saçlar farklı saç tiplerine uygun saç düzleştiricilere maruz bırakıldığında ciddi zararlar görebiliyor. Bu yüzden saç düzleştirici seçimi mutlaka saç tipine göre olmalıdır.

Saçı uzun olan kullanıcılar düzleştirme işleminin daha kolay ve konforlu olması açısından geniş plakalı saç düzleştiricileri tercih edebilirler. Bununla birlikte kuru ve cansız saç tipine sahip olanlar ise iyonik özellikli saç düzleştirici türlerini tercih edebilirler. Kalın ve gür saçlara sahip olanlar ise normalin biraz üstünde ısıya sahip olan saç düzleştiricilerle pratik bir kullanım sağlayabilirler.

saç düzleştiricisi kullanan uzun saçlı genç kadın

Ayarlanabilir Isı Derecesi

Birçok kullanıcının dikkat ettiği noktaların başında saç düzleştiricilerin ısı ayarı geliyor. Yüksek ısıya maruz kalan saçlar ciddi bir şekilde hasara uğrayabiliyor. Bu yüzden saç düzleştirici seçimlerinde saç tipine göre fazla ısı verebilen veya daha az ısıya sahip olan türler seçilmelidir. Bununla birlikte her saç düzleştirici her saç tipi için uygun değildir. Yüksek ısıyla düzeltilmesi gereken saçlara düşük ısı uygulandığında gerekli verim alınmayacaktır. Bununla birlikte piyasada bulunan birçok saç düzleştiricide ısı ayarı özelliği bulunuyor. Saç düzleştirme işlemi esnasında bu özelliğin mutlaka kullanılması ve saçların sabit bir ısıyla düzleştirilmemesi gerekiyor. Saç tipine uygun ısı özelliği sayesinde birçok saç düzleştiricisi modelinden önemli verimler almak mümkün. Bu çerçevede hasarlı ve zayıf saçlar için maksimum 150, sağlıklı saçlar için 190, kıvırcık ve gür saçlar içinse 230 derece ısı normal kabul edilir.

Plaka Genişliği

Saç düzleştirici tercihlerinde düzleştirmeyi sağlayan asıl parça olan plakların genişliği de büyük önem arz ediyor. Kısa saçlılar için 20 mm, kısa ve kalın saçlar için 25 mm, kıvırcık ve zor diye tabir edilen saç türlerine sahip olanlar da 30 mm plakalı saç düzleştiricileri tercih edebilir. Ayrıca saçları oldukça uzun olan kullanıcılar 34 mm’lik plakaya sahip olan saç düzleştiricileri tercih ederek saçlarını pratik bir şekilde düzleştirme işlemine tabi tutabilirler.

Plaka genişliğinin saç tipine göre belirlenmesi ve buna uygun düzleştiricilerin tercih edilmesi saç düzleştiricilerinden alınan verimi daha üstlere taşıyor. Kalın telli ve kıvırcık saçlar için geniş ölçülü düzleştiriciler tercih edilirken dalgalı ve orta uzunluktaki saçlar içinse orta ölçülü plakaya sahip düzleştiriciler daha kullanışlı oluyor. Bununla birlikte ince ve narin saçlar içinse her ölçüdeki plaka rahatlıkla kullanılabiliyor.

Otomatik Kapanma Özelliği

Saç düzleştiricilerin çoğunda bulunan otomatik kapanma özelliği ile yüksek ısıyla saçların düzleşmesini ve şekil almasını sağlayan cihazların işlem tamamlandıktan sonra açık unutulmasına karşı da tedbir alınmış oluyor. Cihazlar işlem bittikten sonra kapatılmadığı takdirde 60 dakika içerisinde kendiliğinden kapanan özelliğe de sahip olabiliyorlar. Bu sayede yüksek ısının oluşturacağı bazı tehlikelerin de önüne geçilmiş oluyor.

Evrensel Voltaj

Saç düzleştiricilerin iş seyahatlerinde veya turistik gezilerde de yanınızda olması ve saç düzleştirme işini kolaylaştırması oldukça mümkün. Bu sebeple tercih edilen saç düzleştirici türlerinde evrensel voltaj özelliği bulunuyor. Bu sayede her gittiğiniz ülkede calışma özelliğine sahip olan saç düzleştiriciler seyahatlerinizde büyük kolaylık sağlıyor.

en iyi saç düzleştiricileri

Sonuç

Saç düzleştiriciler hemen herkes için oldukça etkili ve konforlu bir kullanım sunuyor. Özellikle kadın kullanıcılar tarafından güne başlarken saçların daha şık ve sade görünmesi ve bununla birlikte daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan saç düzleştiriciler piyasa genelinde birçok marka ve modelde tercih ediliyor. Bunlar arasında kullanıcıların memnuniyetle kullandıkları birçok model mevcut. Yazımızda bu modeller arasından seçtiklerimizi artısı ve eksileriyle aktarmaya çalıştık.

Bununla birlikte artık her ev için önemli bir ihtiyaç olan saç düzleştirici ürünlerinin satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, cihazların hangi özellikleri taşıması gerektiği konusunda da bilgiler vermeye çalıştık. Bu sayede akıllarda saç düzleştiriciler açısından oluşacak kararsızlığı ve ön yargıyı net bir şekle dönüştürmek için bu yazıyı hazırladık. Umarız faydalı olmuştur.

Yazar

 • Tümay Kılınç
  İçerik kalitesi kontrol sorumlusu

  Tümay Kılınç, 33 yaşında bir yazılımcı ve sitenin kurucusu olarak ayrıca teknoloji alanında uzman bir yazardır. Kendisi aynı zamanda sitenin içerik kontrol sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Meraklı bir kişiliğe sahip olan Tümay, teknoloji, ev aletleri ve bebek ürünleri hakkında detaylı incelemeler yapmaktadır. 1 çocuk sahibi olan Tümay, aynı zamanda ailesiyle vakit geçirmekten ve teknolojik gelişmeleri takip etmekten keyif almaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir