13 En İyi Makyaj Temizleme Suyunu İnceledik: Satın Alma Rehberi ve Yorumlar

Güzellik ve bakım ürünleri ve aynı zamanda makyaj ürünleri cildin gün boyu mükemmel görünmesini sağlamaktadır. Partiye gitmeden önce yapılan kalıcı makyajlar, gece boyunca ciltte kalmakta ve gözenekleri doldurarak ardında da kirli, yağlı ve soluk bir görünüm bırakmaktadır. İşte bu problemleri engellemek için en güzel yöntem makyaj temizleme yani misel suları olmaktadır. Cildi yenileyerek taze bir görünüm veren, yağlı his bırakmadan ferahlatıp arındıran bu mükemmel ürünler herkesin günlük rutinine eklemesi gereken ürünlerdendir. Yazımızda sizler için makyaj temizleme suyu kullanma rehberi oluşturduk ve aynı zamanda en iyi makyaj temizleme sularını listeledik. Yorumlara bakmadan alınan ürünler bazen bizleri tedirgin edip sonucunda da üzmektedir. Makyaj temizleme sularının en iyilerini sizler için seçerek kullanıcı yorumlarıyla destekledik. Şimdi cildimize en uygun ürünü seçme zamanı!

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 2

TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Makyaj Temizleme Suyu Nedir?

Cildimizi güzel ve özel gösterecek her yöntemi denemekteyiz ve bunun için özel ve kalıcı makyajlar yapmaktayız. Makyaj yapmak her ne kadar tüm gün mutlu etse de gün sonunda makyajı ciltten çıkarmak bir sorun haline gelebilmektedir. Ciltten makyajı ve kalıntılarını, yağı ve kiri çıkarmak için birçok kozmetik ürün ya da sabun kullanmaktayız. Bu tür ürünler ciltte tahriş bırakabilmektedir. Bu tür tahrişleri engellemek için özel olarak üretilmiş olan makyaj temizleme sularını her gün kullanmak gerekmektedir. Diğer bir adıyla misel suyu, ciltteki kalıntıları su kullanmadan iyice arındırıp temizleyerek ferahlamasına yardımcı olan üründür. Makyaj temizleme suları durulama ve nemlendirme gerektirmediği için pratik bir kullanım sağlamaktadır. Misel suları yalnızca makyajı çıkarmak için değil sabah uyanıldığında cildi temizlemek için de kullanılabilir ya da makyajdan önce ciltteki yağı, kiri arındırmak için kullanılabilir. Makyaj temizlendikten sonra ciltte solgun bir görünüm oluşmaktadır. Misel suları bu solgun görünümü ve matlığı alarak cildin daha canlı ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve döküntü oluşturmaz ve nemli his bırakır bu nedenle de çok tercih edilen ürünler listesindedir.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Kullanılmalı?

Makyaj temizleme yani misel suları diğer kullanılan temizleyici özellikteki ürünlerden farklı olarak durulama gerektirmemesi ve ayrıca fırça, lif ya da benzeri bir ürün gerektirmeden sadece bir parça pamuk ile temizlik sağlaması ile pratiklik sağlamaktadır. Kullanımı kolay ve taşınması da kolay olan bu ürünlerin kullanımı da oldukça basittir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılabilir ya da makyaj öncesi ve sonrası şeklinde de kullanılabilmektedir. Ciltteki yorgun, soluk ve mat görünümünü ortadan kaldırmak için birebir olan bu ürünün etkilerini görmek istiyorsanız düzenli bir kullanım gerektiğini söylemeden geçmek olmaz. Bir miktar ürün pamuğa alındıktan sonra tüm yüze, göz ve çevresine ve dudaklara uygulanmalıdır. İstenilen sonuç alınana kadar uygulama tekrar edilebilir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 3

Makyaj Temizleme Suyu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj temizleme suyu alırken dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. İşte dikkat edilmesi gereken satın alma rehberimiz:

Nemlendirici ve arındırıcı özellik: Alacağınız ürünleri cilt tipinize göre seçmeniz gerekmektedir. Seçerken eğer çok kuru bir cildiniz varsa kurutucu özellikli olmayan daha çok nemlendirici içerikli makyaj temizleme sularını tercih etmelisiniz. Arındırıcı özellikli olmayan makyaj temizleme suları cildin iyi bir şekilde temizlenmesine yardımcı olmayacaktır ve cilt görünümünde bir değişiklik gözlenmeyecektir.

Temizlerken bakım yapmalıdır: Ürün temizleme görevini yerine getiriyor fakat bakım yapmıyorsa cilt matlaşacak ve parlaklığını kaybedecektir. Bunun için çift fazlı makyaj temizleme suları tercih edilmelidir.

Ciltte tahrişe neden olmamalıdır: Alınacak olan ürünün içeriğinde alerjen veya tahrişe sebep olacak faktörler bulunuyorsa o üründen uzak durulmalıdır. Ciltte kızarıklıklara, döküntülere sebep olabilir.

Yağlı bir his bırakmamalıdır: Cilt üzerine uygulanan ürünler gün boyu cilt tabakasında kalmaktadır. Bu nedenle yağlı bir cilde sahip kişinin daha fazla cildinin yağlanmasını istemiyorsa yağlı his bırakmayan makyaj temizleme suyunu tercih etmelidir. Bunun için kullanıcı yorumları dikkatle okunmalıdır.

Alkolsüz ve parfümsüz ürünler tercih edilmelidir: Alkollü cilt temizleme ürünleri ciltte tahrişe ve yanıklara neden olabildiği gibi cildin kendi yapısını bozabilir ve kötü görünüme yol açabilir. Parfümlü içerikte olan ürünler her ne kadar güzel koksalar da cilt için kötü sonuçlar verebilir.

Lens kullanan kişile dikkat etmelidir: Lens kullanan kişiler için ‘kontak lens kullanımına uygundur’ ibaresine dikkat edilmelidir.

PH değerine uygun ürünler seçilmelidir: Cildimizin PH dengesini bozmak istemeyiz. Bu nedenle makyaj temizleme sularını alırken PH işaretlerini gözden geçirmek önemlidir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 4

En İyi Makyaj Temizleme Suyu Tavsiyeleri

L’Oreal Paris Micellar Makyaj Temizleme Suyu

L'oreal Paris micellar Makyaj Temizleme Suyu

L’oreal Paris Micellar makyaj temizleme suyu, normalden karmaya dönük olan cilt tipleri için uygundur. Micellar suyu, ciltte ovalamaya gerek kalmadan suyla durulama gerektirmeden makyajı tek seferde silmeye yardımcı olur. İçerisindeki saflaştırılmış zengin su formülü hassas ciltlerin kolayca arınmasını sağlar. Ürün, kirden cildi tamamen arındırırken, tek adımda cildin eski haline kavuşmasını sağlar. Cildin matlaşmasını sağlarken parlamasını da engeller. Cilt üzerinde bulunan fazla yağı temizler. Yağdan kaynaklanan parlamalar giderilmiş olur. L’oreal Paris Micellar makyaj temizleme suyu ile cilt anında ferahlar, arınır ve dengelenir.

Artıları
 • Makyajı tek seferde çıkarması
 • Ovalamaya gerek kalmadan temizlik sağlaması
 • Cildi kurutmaması
 • Fiyat/performans ürünü olması
Eksileri
 • Bazı kişilerde göz yanması yapması
 • Çok hassas ciltler için uygun olmaması

L’Oreal Paris Micellar Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu

Nivea aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu, suya dayanıklı formülü ile cildi ovalamadan ve tahriş etmeden, su kullanmadan tek seferde temizlemek için en ideal kullanımı içermektedir. Ürün, tonik etkisi sağladığı için cildi temizleyip arındırırken aynı zamanda ferahlamasına yardımcı olur. Cildi kurutmaz ve daima nemli bir his bırakır. Temizleme işleminden sonra ciltte yağlı bir his bırakmaz ve ürün kalıntıları oluşmaz. Ürün tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur. Gül suyunun eşsiz kokusu ile gün boyu güzel hissetmenize yardımcı olur. Makyaj temizleme pamuğu yardımı ile cilde nazik hareketler yapılarak uygulanması önerilir. Durulama gerektirmez.

Artıları
 • Kuru cildi olan kişilere göre uygun olması
 • Cildi iyi nemlendirmesi ve yumuşatması
 • Yüzde yağlı bir his bırakmaması
 • Kokusunun beğenilmesi
Eksileri
 • Çok hassas ciltler için uygun olmaması

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar, içeriğinde mavi kantaron çiçeği suyu bulundurmaktadır. Micellar teknolojisi ile cilt üzerindeki kalıntılara, makyaja ve yağ fazlasına direkt etki eder. Makyajı derinlemesine temizleyerek cildi arındırarak ferahlık sağlarken rahatlamaya yardımcı olur. Ovalamaya gerek kalmadan makyaj temizleme pamuğuyla tek seferde temizleme imkanı sunar. Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar makyaj temizleme suyu, suya dayanıklı yapıya sahiptir ve uzun süreli kalıcı makyajları çıkarmak için en etkili çözümdür.

Ürün, hassas ciltler ve gözler için özel olarak üretilmiştir. Ürün iyice çalkalandıktan sonra kullanılmalıdır. Yüze, gözlere ve dudaklara ovalamadan uygulanmalıdır. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Kontakt lens kullananlar için bile uygundur. Cilt üzerinde yağlı bir his bırakmaz.

Artıları
 • Yağlı cilt için de uygun olması
 • Kokusunun güzel olması
 • Gözleri yakmaması
 • Maskarayı tek hamlede çıkarması
Eksileri
 • Yok

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

OSL Omega Skin Lab H2o Micellar Cleanser Water

Osl Omega Skin Lab h2o Micellar Cleanser Water

OSL Omega Skin Lab H2o Makyaj Temizleme ve Yüz Temizleme Suyu, hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine uyumlu bir üründür. Ürünün formülü Witch Hazel Extract Rahatlatıcı Formüldür. Gün içinde cildinizde dış faktörlerden dolayı oluşan (makyaj, yağ, kir, hava değişimleri, toz…) faktörleri cildi kurutmadan, nemlendirerek ve zarar vermeden nazikçe temizlemeyi sağlayan OSL Omega Sin Lab, tek bir ürünle mükemmel ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Cildi ferahlatırken kokusu ile çok tercih edilen ürünler arasındadır. Durulama gerektirmeden temizleme yapması sayesinde pratik ve tek seferde kolayca makyaj temizlenebilir. Kir, yağ ve makyajı cildinizden yukarı ve uzağa kaldırmaya yardımcı olmak için bir mıknatıs gibi davranan küçük miseller (yağ molekülleri) tarafından desteklenmektedir. Gözeneklerin arınmasını sağlamaktadır ve cildin gün boyunca nemli kalmasına yardımcı olmaktadır.

Artıları
 • Hassas ciltler için uygun olması
 • Cildi yumuşak yapması
Eksileri
 • Yok

OSL Omega Skin Lab H2o Micellar Cleanser Water Fiyatı

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Simple water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu, nemsiz ve kuru ciltler için özel olarak üretilmiştir. Cildi tahriş etmeden temizlemeye yardımcı olur. Tazelemeye ve cildi arındırarak nemlendirmeyi mümkün kılar. İçerisinde cildi mutlu etmeyi sağlayan bitki özleri ve mineraller bulunmaktadır. İyi bir sonuç almak için pamuğa yeterli miktarda ürün alındıktan sonra yüze nazikçe ve ovalamadan uygulanmalıdır. Durulama gerektirmeyen özelliği ile pratik bir kullanım sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve onaylanmıştır. Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu, cilt gözeneklerini tıkamaz ve hipoalerjenik yapıya sahiptir. Gözle temas ettirilmemelidir. İçeriğinde sert kimyasallar, paraben, alkol, parfüm ve renklendirici maddeler bulunmamaktadır.

Artıları
 • Hipoalerjenik olması
 • parfümsüz olması
Eksileri
 • Yok

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Suyu

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Suyu

Neutrogena Hydro Boost Üç Etkili Mıcellar Water, hassas ciltler ve hassas gözler için özel olarak üretilmiştir. Formülünde Hyaluronik asit bulunduran Hydro Boost, cilde 3 etki sağlamaktadır: İnatçı ve kalıcı makyajları ovalamaya gerek kalmadan çıkartır. Cildi kirden ve yağdan tamamen arındırır. Cildin kaybeden nemini geri kazanmasına yardımcı olarak üstün nemlendirme sağlar. Dermatologlar ve göz doktorları tarafından test edilip onaylanmıştır. Ciltte bulunan gözenekleri tıkamaz ve nefes almalarını engellemez.

Artıları
 • Hassas gözler için özel üretilmesi
Eksileri
 • Yok

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu

Bioderma Sensibio H2o Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu, hassas, normal ve karma cilt tipleri için özel olarak geliştirilmiştir. Durulama gerektirmeden makyajı çıkarmaya yardımcı olan misel solüsyonudur. Cildi nazik bir şekilde temizleyerek gün boyu ciltte oluşan kirlerden ve makyaj kalıntılarından arındırarak cildin rahat bir nefes almasını sağlar. Cildi derinlemesine temizlerken etkili bileşenler ile cilt yüzeyini korumaya yardımcı olmaktadır. Kuruluğa neden olmaz ve nemlendirme sağlayarak cildin kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olur. Göz çevresinde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Cildin doğal dengesinin korunmasına yardımcı olur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez bir parça pamuk yardımı ile yüz ve göz çevresine uygulanmalıdır. Parfüm içermemektedir. Dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış.

Artıları
 • Her cilt tipine uygun olması
Eksileri
 • Yok

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

MAXCLINIC Hassas Ciltler Için Makyaj Temizleme Suyu

Maxclinic hassas Ciltler Için Makyaj Temizleme Suyu

Maxclinic makyaj temizleme suyu, özellikle hassas ciltleri ve çok yağlı ciltleri hedef alarak üretilmiştir. Makyaj temizleme suyunun içeriğinde bulunan centella asiatica özü, cildi tahriş etmeyerek kiri ve yağı derinlemesine temizlemektedir. Miseller teknolojisi ile cilt üzerinde yerleşen kir ve makyaj kalıntıları tek adımda temizlemeye yardımcı olur. İçeriğindeki bitkisel öz bazlı bileşenleri ile ürünün kullanımı sonrasında durulamaya gerek kalmaz. Bu da pratiklik sağlar. Tek adımda temizliği mümkün kılar. Bitkisel bazlı ajanları sayesinde cildin tahriş olması önlenirken gözlerin de yanmamasını sağlar. İçeriğinde 1,000 ppm centella asiatica bulunmaktadır. Hafif bir dokunuş arayanlar için uygun bir üründür. Paraben, mineral yağ ve parfüm içermez.

Artıları
 • Genel olarak beğenilmesi
 • Cildi yumuşatması
 • Yağlı his bırakmaması
Eksileri
 • Yok

MAXCLINIC Hassas Ciltler Için Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil

Caudalie vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil Makyaj Temizleme Yağı, suya dayanıklı bir üründür ve durulama gerektirmeden makyajı tek seferde çıkarmaya yardımcı olmaktadır. %100 doğal içerikli olma özelliği sayesinde çok tercih edilmektedir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Vegan formüllü ve yüksek oranlı doğal içeriği ile çevreye duyarlı bir temizleyicidir. Besleyici bitkisel yağların birleşiminden meydana gelmektedir. İçeriğinde tatlı badem yağı, hint yağı, üzüm çekirdeği yağı ve Ayçiçek yağı bulunmaktadır. Suya dayanıklı ve kalıcı makyajları etkili bir şekilde çıkarmaktadır. Yüz, göz ve dudak çevresinde kullanım için uygundur. Cildi beslerken temizler ve kusurlarından arındırır. İçinde bulunan hint yağı ise kirpiklere bakım yaparak beslerken ışıltılı bir görünüm sağlar. Etkili, hızlı ve pamuk gerektirmeyen makyaj temizliği sağlamaktadır. Ciltte yağlı bir his bırakmadan kolay ve hızlıca durulanır. İçindeki tatlı badem yağı sayesinde keyifli bir bakım sunar.

Artıları
 • Genel olarak beğenilmesi
 • Cildi yumuşatması
 • Yağlı bir his bırakmaması
Eksileri
 • Yok

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil Fiyatı

L’Oreal Paris Dermo Expertise Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

L'oreal Paris l'oréal Dermo Expertise Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu

L’Oréal Paris Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, cilt sağlığını korumak adına gün boyunca cilt üzerinde bulunan makyajın gün sonunda ciltten temizlemesini sağlamaktadır. Tüm yüz, göz, ve dudak çevresinde kullanım için uygun olmaktadır. Normal cilt tiplerinin kullanımına uygundur. İçeriğindeki saflaştırılmış su ve temizleme yağı sayesinde suya dayanıklı makyajları tek seferde çıkarmaya yardımcı olmaktadır. L’Oréal Paris Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, cildi temizlerken aynı zamanda cildin arınıp ferahlamasına da yardımcı olmaktadır. Cilt üzerinde yağlı bir his uyandırmadan hafiflik sağlayarak rahatlama vermektedir. Uygulama yapılırken öncelikle makyaj pamuğuna bir miktar ürün alınmalıdır. Daha sonra tüm cilde dairesel hareketler yaparak uygulanır. Ovalamaya gerek duyulmadan cilt temizlenip arınır. Durulama gerekmemektedir. Gerek duyuldukça işlem tekrar edilmeli ve cilt temizlenmelidir.

Artıları
 • Hassas ciltler için uygun olması
 • Göz makyajı çıkarmada etkili olması
 • Göz yakmaması
 • Genel olarak beğenilmesi
Eksileri
 • Yok

L’Oreal Paris Dermo Expertise Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

Siberian Wellness Experalta Platinum Hydrophilic Cleansing Oil

Siberian Wellness experalta Platınum Hydrophilic Cleansing Oil

Siberian Wellness Experalta Platinum Hydrophilic Cleansing Oil, formüle edilme sürecinde temizleme özelliği olan doğal yağlardan ve sudan yararlanılmıştır. Cildi çok hassas olan kişilerin kullanımına bile uygundur. Bitkisel doğal yağların su ile birleşimi ile birlikte uçucu olan yağlar sayesinde cildin hidrolipid ve pH dengesini bozmadan hafif bir şekilde köpüren ve ciltte nazikçe hareket eden yapısıyla bir temizleme emülsiyonu oluşturmaktadır. Düzenli yapılan temizlemelerden sonra cilt üzerindeki kurulukların azaldığını far etmek mümkündür. İçinde bulunan uçucu yağlar cildin kadifemsi ve nemli olarak kalmasına yardımcı olmaktadır. Ürünün içinde sülfat, paraben, ftalat, mineral yağ, sentetik boya ve parfüm bulunmamaktadır. Polietilen glikol bulundurmaktadır. Hayvanlar üzerinde test yapılmamıştır. Göz çevresinde kullanıma uygundur. Kullanım şekli: Yüze az miktarda yağ alınmalıdır ve yağ cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Daha sonra bol ılık su ile durulanmalıdır.

Artıları
 • Makyajı ve güneş kremini kolayca çıkarması
Eksileri
 • Yok

Siberian Wellness Experalta Platinum Hydrophilic Cleansing Oil Fiyatı

Yves Rocher Pure Menthe Yağ Dengeleyici, Arındırıcı Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu

Yves Rocher pure Menthe Yağ Dengeleyici, Arındırıcı Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu

Yves Rocher Pure Menthe Dengeleyici, Arındırıcı Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu, makyajı ve yüzde bulunan kirleri tamamen arındırırken bunun yanı sıra gözenekleri de temizlemektedir. Gözeneklerin sıkılaşmasına, sebum fazlalığından arınmasına ve parlak görünümü gidererek matlaşmasına yardımcı olmaktadır. Makyajı derinlemesine temizleyerek kalıntı bırakmamaktadır. Ferahlatıcı su dokusu içeriğiyle yepyeni bir cilt hissi bırakır. Ürün, cilt pH’ına uygun olarak üretilmiştir. Ürünü kullanan kişilerin %96’sı ürünün cilt kuruluğu yaratmadan mükemmel bir şekilde temizlediğini söylemektedir. Kullanım şekli: Her sabah ve akşam yüze, göz ve çevresine, boyun bölgesine bir pamuk yardımı ile uygulanmalıdır. Durulama gerektirmemektedir. %99 doğal içeriklidir. %100 geri dönüştürülmüş şişe kullanılmıştır.

Artıları
 • Kokusunun beğenilmesi
 • Ciltte yağlı bir his bırakmaması
 • İyi bir temizleme sağlaması
Eksileri
 • Göz makyajını çıkarmada iyi olmaması
 • Gözü yakması

Yves Rocher Pure Menthe Yağ Dengeleyici, Arındırıcı Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

Nivea Visage Makyaj Temizleme Suyu

Nivea visage Makyaj Temizleme Suyu

Nivea Visage Makyaj Temizleme Suyu, hassas cilt tipleri için özel olarak üretilen bir üründür. Formülünde Provitamin B5 bulundurmaktadır ve bu sayede cildi güzelleştirirken derinlemesine temizleyerek bakım yapmaktadır. Tüm BB krem ve benzeri makyaj malzemelerini etkili bir şekilde derinlemesine temizlemektedir. Cilt kusurlarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Cildin doğal nem dengesinin korunmasını desteklemektedir. Nem kaybını önlemektedir. Makyaj yapmadan önce cildi pürüzsüz ve kusursuz bir şekilde hazırlamaktadır. Yüz, göz çevresi ve dudaklarda kullanım için uygundur. Dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilmiştir. Ürün, gözenekleri kirden ve yağdan derinlemesine arındırarak cildin ferahlamasına ve nefes almasına yardımcı olur. Pürüzlü ve kızarık görünümü azaltır. Ciltte yumuşak ve nemli bir his bırakır. Durulama gerektirmeyen kullanımı vardır. %0 ürün kalıntısı bırakmaktadır. Vegan formüllüdür.

Artıları
 • Düzenli kullanan kişilerin memnun olması
Eksileri
 • Yok

Nivea Visage Makyaj Temizleme Suyu Fiyatı

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 5

Sıkça Sorulan Sorular

Makyaj Temizleme Suyu Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Her üründe bir kullanım süresi olduğu gibi makyaj temizleme sularının da kullanım için ömürleri bulunmaktadır. Şişeler açıldıktan 6 ay sonra kullanımı bırakılmalıdır. Daha uzun süre kullanılması cilt problemlerine yol açabilir, deriyi tahriş edebilir, yanma, döküntü ve kaşıntı sorununa yol açabilir. Kullanım süresini doldurmadan ürünü bitirmek önemlidir.

Makyaj Temizleme Suyu Durulanır mı?

Yüz temizleme jelleri, sabunları ve buna benzer ürünler köpüklendikten sonra durulanır fakat makyaj temizleme suları durulama gerektirmeden tek seferde makyajı, yağı, kiri cilt üzerinden temizlemek ve uzaklaştırmak için özel olarak üretilmiştir. Pratiklik sağlaması ve cildi ferahlatması nedeniyle durulanmayan bu ürünler çok tercih edilmektedir.

Makyaj Temizleme Suyu Tonik Olarak Kullanılabilir Mi?

Makyaj temizleme suları makyaj çıkartıcı olarak bilinse de gün içinde yüze tonik olarak uygulanabilir. Makyajdan önce, sabah uyanıldığında ve akşam yatmadan önce tekrarlı şekilde kullanıma uygundur. Gözeneklerin sıkılaşması için düzenli olarak kullanılabilir.

Suya Dayanıklı Makyajları Çıkarmak İçin Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Cilde gün boyunca sudan etkilenmeyen kalıcı ve yoğun makyajlar yapıldığında makyajı çıkarmak için ekstra bir çaba gerekmektedir. Makyaj temizleme suları yine kalıcı ve su geçirmeyen makyajları tek seferde çıkarmak için uygundur. Peki hangi tür ürünü kullanmalısınız? Çift fazlı makyaj temizleme suları yağ fazlı olduğu için kalıcı makyajlar üzerinde ekstra daha etkili bir sonuç vermektedir.

Makyaj Temizleme Suyu Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Makyaj temizleme sularının içeriğinde arginine bulunması sebebiyle kirpiklere zarar vermeyerek aksine güçlenmesini ve yenilenmesini sağlamaktadır. Makyaj temizleme esnasında misel suları kirpiklerin zarar görmesini ve dökülmesini engellemektedir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 6

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; yazımızda sizler için makyaj temizleme suları hakkında artılarıyla eksileriyle beraber kullanım önerileri ve en iyi ürünleri sunduk. Tertemiz, arınmış ve yenilenmiş bir cilde sahip olmak, makyaj kalıntılarından uzak, parlak, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne kavuşmak için listelerimizden size en uygun ürünleri seçerek doğru ve uygun ürünü satın alabilirsiniz!

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Edanur ERMAN

Bartın Üniversitesinde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal yapmaktadır. Ayrıca akademik yazarlık ve site yazarlığı ile uğraşmaktadır. Güzellik, sağlık ve bakım konuları ile de ilgilenmekte içerikler sunmaktadır.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.