En İyi Makyaj Temizleme Suyu Hangisi? En Çok Satan 12 Ürünü İnceledik

Güzellik ve bakım ürünleri ve aynı zamanda makyaj ürünleri cildin gün boyu mükemmel görünmesini sağlamaktadır. Partiye gitmeden önce yapılan kalıcı makyajlar, gece boyunca ciltte kalmakta ve gözenekleri doldurarak ardında da kirli, yağlı ve soluk bir görünüm bırakmaktadır. İşte bu problemleri engellemek için en güzel yöntem makyaj temizleme yani misel suları olmaktadır. Cildi yenileyerek taze bir görünüm veren, yağlı his bırakmadan ferahlatıp arındıran bu mükemmel ürünler herkesin günlük rutinine eklemesi gereken ürünlerdendir. Yazımızda sizler için makyaj temizleme suyu kullanma rehberi oluşturduk ve aynı zamanda en iyi makyaj temizleme sularını listeledik. Yorumlara bakmadan alınan ürünler bazen bizleri tedirgin edip sonucunda da üzmektedir. Makyaj temizleme sularının en iyilerini sizler için seçerek kullanıcı yorumlarıyla destekledik. Şimdi cildimize en uygun ürünü seçme zamanı!

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 2

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Makyaj Temizleme Suyu Nedir?

Cildimizi güzel ve özel gösterecek her yöntemi denemekteyiz ve bunun için özel ve kalıcı makyajlar yapmaktayız. Makyaj yapmak her ne kadar tüm gün mutlu etse de gün sonunda makyajı ciltten çıkarmak bir sorun haline gelebilmektedir. Ciltten makyajı ve kalıntılarını, yağı ve kiri çıkarmak için birçok kozmetik ürün ya da sabun kullanmaktayız. Bu tür ürünler ciltte tahriş bırakabilmektedir. Bu tür tahrişleri engellemek için özel olarak üretilmiş olan makyaj temizleme sularını her gün kullanmak gerekmektedir. Diğer bir adıyla misel suyu, ciltteki kalıntıları su kullanmadan iyice arındırıp temizleyerek ferahlamasına yardımcı olan üründür. Makyaj temizleme suları durulama ve nemlendirme gerektirmediği için pratik bir kullanım sağlamaktadır. Misel suları yalnızca makyajı çıkarmak için değil sabah uyanıldığında cildi temizlemek için de kullanılabilir ya da makyajdan önce ciltteki yağı, kiri arındırmak için kullanılabilir. Makyaj temizlendikten sonra ciltte solgun bir görünüm oluşmaktadır. Misel suları bu solgun görünümü ve matlığı alarak cildin daha canlı ve güzel görünmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve döküntü oluşturmaz ve nemli his bırakır bu nedenle de çok tercih edilen ürünler listesindedir.

Makyaj Temizleme Suyu Nasıl Kullanılmalı?

Makyaj temizleme yani misel suları diğer kullanılan temizleyici özellikteki ürünlerden farklı olarak durulama gerektirmemesi ve ayrıca fırça, lif ya da benzeri bir ürün gerektirmeden sadece bir parça pamuk ile temizlik sağlaması ile pratiklik sağlamaktadır. Kullanımı kolay ve taşınması da kolay olan bu ürünlerin kullanımı da oldukça basittir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılabilir ya da makyaj öncesi ve sonrası şeklinde de kullanılabilmektedir. Ciltteki yorgun, soluk ve mat görünümünü ortadan kaldırmak için birebir olan bu ürünün etkilerini görmek istiyorsanız düzenli bir kullanım gerektiğini söylemeden geçmek olmaz. Bir miktar ürün pamuğa alındıktan sonra tüm yüze, göz ve çevresine ve dudaklara uygulanmalıdır. İstenilen sonuç alınana kadar uygulama tekrar edilebilir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 3

Makyaj Temizleme Suyu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj temizleme suyu alırken dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. İşte dikkat edilmesi gereken satın alma rehberimiz:

Nemlendirici ve arındırıcı özellik: Alacağınız ürünleri cilt tipinize göre seçmeniz gerekmektedir. Seçerken eğer çok kuru bir cildiniz varsa kurutucu özellikli olmayan daha çok nemlendirici içerikli makyaj temizleme sularını tercih etmelisiniz. Arındırıcı özellikli olmayan makyaj temizleme suları cildin iyi bir şekilde temizlenmesine yardımcı olmayacaktır ve cilt görünümünde bir değişiklik gözlenmeyecektir.

Temizlerken bakım yapmalıdır: Ürün temizleme görevini yerine getiriyor fakat bakım yapmıyorsa cilt matlaşacak ve parlaklığını kaybedecektir. Bunun için çift fazlı makyaj temizleme suları tercih edilmelidir.

Ciltte tahrişe neden olmamalıdır: Alınacak olan ürünün içeriğinde alerjen veya tahrişe sebep olacak faktörler bulunuyorsa o üründen uzak durulmalıdır. Ciltte kızarıklıklara, döküntülere sebep olabilir.

Yağlı bir his bırakmamalıdır: Cilt üzerine uygulanan ürünler gün boyu cilt tabakasında kalmaktadır. Bu nedenle yağlı bir cilde sahip kişinin daha fazla cildinin yağlanmasını istemiyorsa yağlı his bırakmayan makyaj temizleme suyunu tercih etmelidir. Bunun için kullanıcı yorumları dikkatle okunmalıdır.

Alkolsüz ve parfümsüz ürünler tercih edilmelidir: Alkollü cilt temizleme ürünleri ciltte tahrişe ve yanıklara neden olabildiği gibi cildin kendi yapısını bozabilir ve kötü görünüme yol açabilir. Parfümlü içerikte olan ürünler her ne kadar güzel koksalar da cilt için kötü sonuçlar verebilir.

Lens kullanan kişiler dikkat etmelidir: Lens kullanan kişiler için ‘kontak lens kullanımına uygundur’ ibaresine dikkat edilmelidir.

PH değerine uygun ürünler seçilmelidir: Cildimizin PH dengesini bozmak istemeyiz. Bu nedenle makyaj temizleme sularını alırken PH işaretlerini gözden geçirmek önemlidir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 4

En İyi Makyaj Temizleme Suyu Tavsiyeleri

L’Oreal Paris Micellar Makyaj Temizleme Suyu

L'oreal Paris micellar Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Makyajı tek seferde çıkarması
 • Ovalamaya gerek kalmadan temizlik sağlaması
 • Cildi kurutmaması
 • Fiyat/performans ürünü olması
Eksileri
 • Bazı kişilerde göz yanması yapması
 • Çok hassas ciltler için uygun olmaması

L’oreal Paris Micellar makyaj temizleme suyu, normalden karmaya dönük olan cilt tipleri için uygundur. Micellar suyu, ciltte ovalamaya gerek kalmadan suyla durulama gerektirmeden makyajı tek seferde silmeye yardımcı olur. İçerisindeki saflaştırılmış zengin su formülü hassas ciltlerin kolayca arınmasını sağlar. Ürün, kirden cildi tamamen arındırırken, tek adımda cildin eski haline kavuşmasını sağlar. Cildin matlaşmasını sağlarken parlamasını da engeller. Cilt üzerinde bulunan fazla yağı temizler. Yağdan kaynaklanan parlamalar giderilmiş olur. L’oreal Paris Micellar makyaj temizleme suyu ile cilt anında ferahlar, arınır ve dengelenir.

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu

Nivea aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Kuru cildi olan kişilere göre uygun olması
 • Cildi iyi nemlendirmesi ve yumuşatması
 • Yüzde yağlı bir his bırakmaması
 • Kokusunun beğenilmesi
Eksileri
 • Çok hassas ciltler için uygun olmaması

Nivea Aqua Rose Micellar Gül Suyu İçeren Çift Fazlı Makyaj Temizleme Suyu, suya dayanıklı formülü ile cildi ovalamadan ve tahriş etmeden, su kullanmadan tek seferde temizlemek için en ideal kullanımı içermektedir. Ürün, tonik etkisi sağladığı için cildi temizleyip arındırırken aynı zamanda ferahlamasına yardımcı olur. Cildi kurutmaz ve daima nemli bir his bırakır. Temizleme işleminden sonra ciltte yağlı bir his bırakmaz ve ürün kalıntıları oluşmaz. Ürün tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur. Gül suyunun eşsiz kokusu ile gün boyu güzel hissetmenize yardımcı olur. Makyaj temizleme pamuğu yardımı ile cilde nazik hareketler yapılarak uygulanması önerilir. Durulama gerektirmez.

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Yağlı cilt için de uygun olması
 • Kokusunun güzel olması
 • Gözleri yakmaması
 • Maskarayı tek hamlede çıkarması
Eksileri
 • Yağlı bir his bırakması

Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar, içeriğinde mavi kantaron çiçeği suyu bulundurmaktadır. Micellar teknolojisi ile cilt üzerindeki kalıntılara, makyaja ve yağ fazlasına direkt etki eder. Makyajı derinlemesine temizleyerek cildi arındırarak ferahlık sağlarken rahatlamaya yardımcı olur. Ovalamaya gerek kalmadan makyaj temizleme pamuğuyla tek seferde temizleme imkanı sunar. Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar makyaj temizleme suyu, suya dayanıklı yapıya sahiptir ve uzun süreli kalıcı makyajları çıkarmak için en etkili çözümdür.

Ürün, hassas ciltler ve gözler için özel olarak üretilmiştir. Ürün iyice çalkalandıktan sonra kullanılmalıdır. Yüze, gözlere ve dudaklara ovalamadan uygulanmalıdır. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Kontakt lens kullananlar için bile uygundur. Cilt üzerinde yağlı bir his bırakmaz.

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Simple water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Hipoalerjenik olması
 • parfümsüz olması
Eksileri
 • Yok

Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu, nemsiz ve kuru ciltler için özel olarak üretilmiştir. Cildi tahriş etmeden temizlemeye yardımcı olur. Tazelemeye ve cildi arındırarak nemlendirmeyi mümkün kılar. İçerisinde cildi mutlu etmeyi sağlayan bitki özleri ve mineraller bulunmaktadır. İyi bir sonuç almak için pamuğa yeterli miktarda ürün alındıktan sonra yüze nazikçe ve ovalamadan uygulanmalıdır. Durulama gerektirmeyen özelliği ile pratik bir kullanım sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve onaylanmıştır. Simple Water Boost Micellar Makyaj Temizleme Suyu, cilt gözeneklerini tıkamaz ve hipoalerjenik yapıya sahiptir. Gözle temas ettirilmemelidir. İçeriğinde sert kimyasallar, paraben, alkol, parfüm ve renklendirici maddeler bulunmamaktadır.

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Suyu

Neutrogena Hydro Boost Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Hassas gözler için özel üretilmesi
Eksileri
 • Göz makyajı temizleme performansının yetersiz olması

Neutrogena Hydro Boost Üç Etkili Mıcellar Water, hassas ciltler ve hassas gözler için özel olarak üretilmiştir. Formülünde Hyaluronik asit bulunduran Hydro Boost, cilde 3 etki sağlamaktadır: İnatçı ve kalıcı makyajları ovalamaya gerek kalmadan çıkartır. Cildi kirden ve yağdan tamamen arındırır. Cildin kaybeden nemini geri kazanmasına yardımcı olarak üstün nemlendirme sağlar. Dermatologlar ve göz doktorları tarafından test edilip onaylanmıştır. Ciltte bulunan gözenekleri tıkamaz ve nefes almalarını engellemez.

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu

Bioderma Sensibio H2o Yüz Ve Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Her cilt tipine uygun olması
Eksileri
 • Yok

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu, hassas, normal ve karma cilt tipleri için özel olarak geliştirilmiştir. Durulama gerektirmeden makyajı çıkarmaya yardımcı olan misel solüsyonudur. Cildi nazik bir şekilde temizleyerek gün boyu ciltte oluşan kirlerden ve makyaj kalıntılarından arındırarak cildin rahat bir nefes almasını sağlar. Cildi derinlemesine temizlerken etkili bileşenler ile cilt yüzeyini korumaya yardımcı olmaktadır. Kuruluğa neden olmaz ve nemlendirme sağlayarak cildin kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olur. Göz çevresinde güvenli bir şekilde kullanılabilir. Cildin doğal dengesinin korunmasına yardımcı olur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez bir parça pamuk yardımı ile yüz ve göz çevresine uygulanmalıdır. Parfüm içermemektedir. Dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış.

Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli

Nuxe Reve De Miel Yüz Ve Göz Makyaj Temizleme Jeli

Artıları
 • Bitkisel olması
 • Cilde zarar vermemesi
Eksileri
 • Cildi biraz kurutuyor

Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli, Rêve de Miel® ürün serisine ait bir üründür. Bu seri, laboratuvarın 20 yıldan fazla bir süre önce oluşturduğu bir seri ve temel özelliği cildi yatıştırıcı özellikleri olan bir güzellik hazinesi olan balı içermesiyle öne çıkıyor. Kuru ciltler için özel olarak tasarlanmış olan bu ürün, değerli bitkisel yağlarla cildi beslemeye ve akasya balıyla cildi yumuşatmaya yardımcı olur. Ürün, cilde zarar vermeden yüz ve göz makyajını temizlemek için kullanılabilir. Ürün, hoş bir kokuya sahiptir ve pratik bir dispenser sayesinde kullanımı kolaydır. Ancak, geri yağlandırma özelliği bazı kullanıcılar tarafından beklenen düzeyde değil. Genel olarak, Nuxe Reve De Miel Yüz ve Göz Makyaj Temizleme Jeli, cilt bakımını sevenlerin beğenisini kazanabilecek bir ürün.

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil

Caudalie vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil

Artıları
 • Genel olarak beğenilmesi
 • Cildi yumuşatması
 • Yağlı bir his bırakmaması
Eksileri
 • Bazı kişilerde sivilce yapması
 • Fiyatı

Caudalie Vinoclean Makeup Removing Cleansing Oil Makyaj Temizleme Yağı, suya dayanıklı bir üründür ve durulama gerektirmeden makyajı tek seferde çıkarmaya yardımcı olmaktadır. %100 doğal içerikli olma özelliği sayesinde çok tercih edilmektedir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Vegan formüllü ve yüksek oranlı doğal içeriği ile çevreye duyarlı bir temizleyicidir. Besleyici bitkisel yağların birleşiminden meydana gelmektedir. İçeriğinde tatlı badem yağı, hint yağı, üzüm çekirdeği yağı ve Ayçiçek yağı bulunmaktadır. Suya dayanıklı ve kalıcı makyajları etkili bir şekilde çıkarmaktadır. Yüz, göz ve dudak çevresinde kullanım için uygundur. Cildi beslerken temizler ve kusurlarından arındırır. İçinde bulunan hint yağı ise kirpiklere bakım yaparak beslerken ışıltılı bir görünüm sağlar. Etkili, hızlı ve pamuk gerektirmeyen makyaj temizliği sağlamaktadır. Ciltte yağlı bir his bırakmadan kolay ve hızlıca durulanır. İçindeki tatlı badem yağı sayesinde keyifli bir bakım sunar.

Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Sütü

Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Sütü

Artıları
Eksileri
 • İyice çalkalamak gerekiyor

Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Sütü, içeriğindeki badem özü, badem yağı ve E vitamini sayesinde cildinizi derinlemesine temizleyerek aynı zamanda besler ve yumuşatır. Coenzyme Q10 sayesinde cildiniz yaşlanma belirtilerine karşı korunurken göz makyajınızı silerken kirpiklerinizi de besler. Ürünü kullanan kullanıcılar, makyaj temizlemede çok etkili olduğunu ve göz makyajını da nazikçe temizlediğini söylüyorlar. Ayrıca ürünün güzel bir badem kokusuna sahip olduğunu da belirtiyorlar. Ancak bazı kullanıcılar, ürünü kullanmadan önce iyi çalkalamak gerektiğini ve yağı ve suyu bekleyince ayrılabileceğini söylüyorlar.

Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Doğal içerikli olması
 • Tahriş etmemesi
Eksileri
 • yok

Simple Kind To Skin Micellar Makyaj Temizleme Suyu, cildinizi tahriş eden kirleticileri temizlemeye yardımcı olan ve cildinizi temiz ve taze bırakan en ileri seviyedeki yüz temizleyicimizdir. Cildi severek kullanabileceğiniz B5 Vitamini, E Vitamini ve üç kez arındırılmış su gibi cilt dostu bileşenler içerir. Yapay parfüm, renk veya boyalar ve cildinizi tahriş edebilecek sert kimyasallar içermediğinden, hassas ciltler için bile mükemmeldir. Dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Gözenekleri tıkar ve cildi tonlar. Hipoalerjeniktir, komedojenik değildir.

Kullanımı oldukça basittir; yüzünüze bir miktar temizleme suyu uygulayın ve bir pamuk yardımıyla cildinizi nazikçe temizleyin. Gözlerinizin etrafındaki makyajı temizlemek için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz. Yıkamaya gerek yoktur! Ancak gözünüze kaçarsa, bol su ile durulamanız gerekmektedir.

Diadermine Naturally Bio Me Canlandırıcı Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Diadermine Naturally Bio Me Canlandirici Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • Uygun fiyatlı olması
 • cildi tahriş etmemesi
Eksileri
 • Yok

Diadermine Naturally Bio Me Canlandırıcı Micellar Makyaj Temizleme Suyu, cilt bakımında doğal dengenin önemli bir rol oynadığına dikkat çekiyor. Cildin doğal dengesi korunduğunda, cilt sağlıklı görünür ve dış etkenlerden korunur. Markanın bitkisel prebiyotiklerle hazırladığı bu temizleyici, cildin doğal dengesine saygı duyarak ve artırarak, cildi nazikçe temizliyor. Diadermine Naturally Bio Me Canlandırıcı Micellar Makyaj Temizleme Suyu, organik sertifikalı Ecocert Greenlife tarafından Ecocert Standardı’na uygun olarak belgelenen doğal ve organik bir kozmetik ürünüdür.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, bu ürünün doğal içeriğinin cildi hassas olan kullanıcılarda bile rahatsızlık hissi olmadan temizlediği görülüyor. Ayrıca, cildi tahriş etmeden makyajı tamamen temizlediği ve ciltte yumuşaklık hissi bıraktığı belirtiliyor.

Babé Laboratories BI-PHASE Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Babé Laboratories Bi Phase Micellar Makyaj Temizleme Suyu

Artıları
 • İyi temizlemesi
 • Cildi yumuşatması
Eksileri
 • Rimelde çok başarılı olmaması

Babé Laboratories BI-PHASE Micellar Makyaj Temizleme Suyu, yüz, göz ve dudak makyajını nazikçe temizlemeye ve cildi makyaj kalıntılarından arındırmaya yardımcı olur. Yağ içeren yapısıyla cildi gerginleştirmeden temizlemeyi destekler. Kuru ve çok kuru ciltler için idealdir. Su bazlı makyajlarda iyi bir iş çıkarsa da suya dayanıklı makyajlar için birkaç saniye bekletmek gerekiyor. Ürün, içeriğindeki bakım yağları sayesinde cildi temizlerken cilde yumuşaklık ve ışıltı verir.

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, birçok kişi ürünün göz yakmadığını belirtmiş. Ancak bazı yorumlarda gözleri açık tutarsanız hafif bir yanma hissi oluşabileceği söylenmiş. Bu nedenle gözlerinizi kapalı tutarak kullanmanız önerilir. Ayrıca bazı yorumlarda ürünün su bazlı makyajlarda çok iyi iş çıkardığı ve göz makyajını en iyi temizleyen ürünlerden biri olduğu belirtilmiş. Hassas ve alerjik bir göz yapısına sahip olan kişiler bile üründen memnun kalmış ve tavsiye etmişler. Ürünün cildi yıpratmadığı ve ciltte yumuşak bir his bıraktığı da yorumlar arasında sıkça belirtilmiş.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 5

Sıkça Sorulan Sorular

Makyaj Temizleme Suyu Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Her üründe bir kullanım süresi olduğu gibi makyaj temizleme sularının da kullanım için ömürleri bulunmaktadır. Şişeler açıldıktan 6 ay sonra kullanımı bırakılmalıdır. Daha uzun süre kullanılması cilt problemlerine yol açabilir, deriyi tahriş edebilir, yanma, döküntü ve kaşıntı sorununa yol açabilir. Kullanım süresini doldurmadan ürünü bitirmek önemlidir.

Makyaj Temizleme Suyu Durulanır mı?

Yüz temizleme jelleri, sabunları ve buna benzer ürünler köpüklendikten sonra durulanır fakat makyaj temizleme suları durulama gerektirmeden tek seferde makyajı, yağı, kiri cilt üzerinden temizlemek ve uzaklaştırmak için özel olarak üretilmiştir. Pratiklik sağlaması ve cildi ferahlatması nedeniyle durulanmayan bu ürünler çok tercih edilmektedir.

Makyaj Temizleme Suyu Tonik Olarak Kullanılabilir Mi?

Makyaj temizleme suları makyaj çıkartıcı olarak bilinse de gün içinde yüze tonik olarak uygulanabilir. Makyajdan önce, sabah uyanıldığında ve akşam yatmadan önce tekrarlı şekilde kullanıma uygundur. Gözeneklerin sıkılaşması için düzenli olarak kullanılabilir.

Suya Dayanıklı Makyajları Çıkarmak İçin Hangi Ürün Kullanılmalıdır?

Cilde gün boyunca sudan etkilenmeyen kalıcı ve yoğun makyajlar yapıldığında makyajı çıkarmak için ekstra bir çaba gerekmektedir. Makyaj temizleme suları yine kalıcı ve su geçirmeyen makyajları tek seferde çıkarmak için uygundur. Peki hangi tür ürünü kullanmalısınız? Çift fazlı makyaj temizleme suları yağ fazlı olduğu için kalıcı makyajlar üzerinde ekstra daha etkili bir sonuç vermektedir.

Makyaj Temizleme Suyu Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Makyaj temizleme sularının içeriğinde arginine bulunması sebebiyle kirpiklere zarar vermeyerek aksine güçlenmesini ve yenilenmesini sağlamaktadır. Makyaj temizleme esnasında misel suları kirpiklerin zarar görmesini ve dökülmesini engellemektedir.

En Iyi Makyaj Temizleme Suyu 6

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; yazımızda sizler için makyaj temizleme suları hakkında artılarıyla eksileriyle beraber kullanım önerileri ve en iyi ürünleri sunduk. Tertemiz, arınmış ve yenilenmiş bir cilde sahip olmak, makyaj kalıntılarından uzak, parlak, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne kavuşmak için listelerimizden size en uygun ürünleri seçerek doğru ve uygun ürünü satın alabilirsiniz!

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir