Tüm Cilt Tipleri İçin En İyi Nemlendiriciler: 17 Nemlendirici Tavsiyesi ve Kullanıcı Yorumları

Cildimize iyi bakmak en temel görevlerimizden biridir. Cilt yapısı gereği hassas bir dokudan oluşmaktadır bu nedenle kullanılan her bir ürün farklı reaksiyonlar farklı iyileştirmeler yaratabilir.

Peki, en değerli hazinemiz olan cildimiz için nasıl iyilikler yapıyoruz? Cilt için gerekli korumayı sağlıyor muyuz? İşte bu soruların cevabı kullandığımız bakım ürünlerinde saklıdır. Birçok farklı cilt tipine göre cilt bakım ürünleri üretilmektedir. Her birinin nasıl kullanılacağı hakkında araştırmalar yaparak bilgi sahibi olmalıyız. Ciltte kötü reaksiyonlar vermesini istemediğimiz ürünleri bu şekilde ölçebiliriz. Cilt bakımı dediğimizde akla ilk gelen yüz ve vücut için kullanılan nemlendirici ya da nemlendirici içerikli kremler, losyonlar, jeller olmaktadır. Hangi cilt tipi için hangi nemlendiriciler daha uygun bulunmaktadır ve nemlendiricilerin etkileri hakkında bu yazımızda hep beraber bilgileneceğiz.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için cilt tipine uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Nemlendirici Nedir

Nemlendirici Nedir?

Nemlendiriciler, cildimiz için gerekli nemi geri kazandırmaya yarayan ve daha birçok iyiliği bulunan krem, losyon ya da jel formlarında bulunan ürünlerdir. Nemlendirici içeriklerin düzenli kullanımı sonrasında cilt kuruluğunda azalma hatta kaybolmalar gözlenir. Cildin soğuk ve keskin havalarda özellikle korunmasına yardımcı olmaktadır. İklimsel koşulların cildi tahriş etmesine izin vermeden cilt derisine sağlıklı bir görünüm kazandırır. Nemlendiriciler kapatıcı ve su çekici özellikleri sayesinde cildin su tutma kapasitesini arttırmaktadır. Kuru ciltlere bu şekilde veda etmek mümkündür. Aynı zamanda nemlendiriciler cilt hastalıklarında bir yan tedavi olarak da kullanılmaktadır ve bazı ilaçlar ile karıştırılabilmektedir. Cilt tiplerine göre ve nemlendiricilerin formlarına göre tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Vücudumuzun Nemlendiriciye İhtiyacı Var mıdır?

Nemlendirici kullanımı denildiğinde akla hep ilk olarak yüz bakımı gelse de aslında vücudumuz için de nemlendirici kullanımı oldukça önemlidir. Duştan sonra bakım yapmayı çoğu kişi çok sevse de genelde zor bulunup yapmaktan vazgeçilmektedir. Duşta kullandığımız jeller ve keseler, cildin ölü derisini atmaya yardımcı olduğu gibi fazla ve sert kullanıldığında ise cildi tahriş edebilir ve nemlendirici kullanılmadığında cildi kuruttuğu için şiddetli derecede kaşınmalara yol açmaktadır. Bu kaşınmaları azaltmak ya da tamamen önlemek için duştan sonra kurulanıp, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu noktaları nemlendirici kremlerimiz ile desteklemeliyiz. Boyun, bacaklar ve dirseklerimiz kurumaya çok daha yatkın noktalar olduğu için nemlendiriciye daha fazla ihtiyaç duyabilmektedir Vücudunuza ne kadar iyi bakarsanız cildiniz de o kadar sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır.

Nemlendirici Türleri Nelerdir

Nemlendirici Türleri Nelerdir?

Nemlendirici türlerini 2 şekilde ele almak mümkündür. Formlarına göre ve kullanım yerlerine göre nemlendiriciler olmak üzere ayırabiliriz.

Formlarına Göre Nemlendiriciler

Bu tür nemlendiriciler, içerisinde bulunan lipit ve suya göre belirlenmektedir. 4 farklı formda nemlendiricileri görebiliriz.

Krem Form

Krem nemlendiriciler, cilde sürüldüklerinde emilimi diğer formlardan biraz daha uzun sürmektedir. Jel ve losyonlara oranla içindeki yağ ve su fazla olduğu için daha ağır bulunmaktadır. Cildi oldukça iyi nemlendirmektedir ve etkisi uzun sürmektedir. Cildin nemini su tutucu özelliği ile hapsetmektedir.

Jel Form

Jeller kremlerden farklı olarak daha hafif yapılıdır ve daha suludur. Diğer nemlendiricilere oranla çok daha az yağlı hissi bırakır. Jeller su ve alkol bileşenlerinden oluşmaktadır. Jel temizleyicilerden sonra kullanımı çok daha iyi etki vermektedir. Ağırlık oluşturmadığı için rahat bir kullanıma sahiptir. Makyaj altına da uygulaması kolay olmaktadır. Genellikle aloe vera içerikli jel nemlendiricilerin kullanımı diğer jellere göre çok daha fazla olduğunu da belirtmekte fayda vardır.

Losyon Form

Losyon nemlendiriciler diğer nemlendirici türleri arasında ciltte en hızlı emilim gösteren nemlendiricidir. Losyon nemlendiriciler ağırlık hissi yaratmaz ve tüy kadar hafif bir yapıya sahiptir. Oldukça yüksek yağ ve su içeriği vardır. Losyonları diğer türlere göre daha sık uygulamak daha iyi sonuçlar verecektir. Cildin nem seviyesini korumak ve çatlakları doldurup kurumasını engellemek amacı ile oldukça başarılı bir nemlendirici türü olduğunu söyleyebiliriz.

Merhem Form

Merhemler, bazı cilt hastalıkları (egzama, sedef, rosacea vb.) olan kişiler için oldukça çok tercih edilen nemlendirici çeşididir. Krem, losyon ya da jellerden farklı olarak çok daha fazla tabakada kalın bir nemlendiricidir. Bu yüzden ağır bulunmaktadır. En yüksek lipid konsantrasyonuna sahip nemlendirici merhemlerdir. Merhemlerin eksi bir özelliği olan gözenekleri tıkaması dolayısıyla hastalık dışında kullanımı pek yaygın değildir ve akneli ciltlerin kullanması kesinlikle önerilmemektedir. Ciltteki su kaybını önleyerek kaybedilen nemi geri kazandırmakta oldukça başarılıdır, iyi bir su tutucu özelliğe sahiptir.

Kullanım Yerine Göre Nemlendiriciler

Kullanım Yerine Göre Nemlendiriciler

Göz Çevresi Nemlendiricileri

Göz çevresi, vücudumuzda en narin yapılı bölgedir. Bu nedenle yapılan bakımlar da çok önemlidir ve bu narin yapıya zarar vermemelidir. Kaşıntı yapmamalı ve kuruluğunu almalıdır. Göz çevresi için üretilen nemlendiriciler gözaltındaki morlukların iyileşmesini sağlar ve kapatıcılık özelliği ile de yardımcı olur. Göz torbalarına da sürüldüğünde etkisi hemen fark edilecektir.

Ayak Bakım Nemlendiricileri

Ayak bakımı, yine duştan sonra özellikle yapılması gereken temel görevlerimizden birisidir. Üşenmemeli ve ayaklarımıza da en az yüzümüz için gösterdiğimiz özeni sağlamalıyız. Ayaklar için üretilen nemlendirici kremler, ayak derisinde zamanla oluşan sertleşmeleri giderecektir ve kuru derinin nemlenmesini sağlayarak kaybolan su dengesini yeniden oluşturacaktır. Eğer ayaklarınızda deri döküntüsü ile karşı karşıya kalıyorsanız. İyi bir ayak nemlendiricisi ile hem güzel bir koku sağlayabilir hem de döküntülerin, çatlakların, sertleşmelerin önüne düzenli bakım ile geçebilirsiniz.

El Bakım Nemlendiricileri

Ellerimiz, aslında en çok bakıma ihtiyaç duyan organımızdır. Gün içinde soğuğa, sıcağa ve birçok başka faktöre dayanmak zorunda kalan ellerimize iyi bakmalıyız. Bunun için üretilen el nemlendiricilerini kullanarak çatlakları, kurulukları engelleyebilir ve kaybedilen nemi cildimize geri kazandırabiliriz. Her gün yatmadan önce düzenli kullanılan el kremleri elleri korumaya ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Yüz Bakım Nemlendiricileri

Yüz bakımı için krem seçmek oldukça zordur. Piyasada oldukça fazla ve ne işe yaradığını bile bilmediğimiz ürünler olabilir. Yüz için seçilen nemlendiricilerin cilt tipinize ne kadar uygun olduğunu özellikle almadan önce ufak bir araştırma yaparak almanız tavsiye edilir. Herhangi bir alerjik reaksiyon görülmemesi ve cilt tipine uygun olup olmadığını anlamak için önemlidir. Yüz bakım nemlendiricileri kuruyan cildi iyileştirir ve cildin sağlıklı bir hal almasını sağlar.

Vücut Nemlendiricileri

Vücut nemlendiricileri daha çok losyon olarak tercih edilmektedir. Kullanım kolaylığı açısından ve hafif yapısıyla en çok tercih edilen nemlendiriciler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Vücut nemlendiricileri seçerken doğal formda olanları tercih etmek cilt için en önemli faktörlerden birisi olmaktadır. Kokusunun güzelliğinden çok yararına bakmak daha önemlidir diyebiliriz. Duştan sonra kullanılacak vücut nemlendiricileri cildi besler ve harika bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Gündüz ve Gece Nemlendiricileri

Çoğumuz gece ve gündüz kremleri arasındaki farkları bilmesek de söylenildiği şekilde uygulamaya devam ederiz. Gece ve gündüz kremleri arasındaki belirgin fark kullanım amaçları olmaktadır. Gündüz kullanılan nemlendiriciler, cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak amacı ile SPF içermektedir. Dokuları oldukça hafiftir ve çok daha az yağlıdır. Gece nemlendiricilerine gelecek olursak, bu nemlendiriciler gece uyku halindeyken cildi nemlendirme görevini üstlenir ve bunun yanında bir artı özellik olarak yaşlanmayı geciktirici özellikleri bulunur.

En İyi Nemlendiriciler

En İyi Nemlendirici Tavsiyeleri

Yağlı Cilt Tipi İçin Nemlendirici Önerileri

La Roche Posay Effaclar Duo

La Roche Posay Effaclar Duo

Yağlı ciltler, gözeneklerin tıkanmasına yol açar ve kirli bir görüntü oluşturur. Ciltteki sebum fazlalığı, cilt bozukluklarına sahip yağlı ve aynı zamanda hassas ciltli kişilerin kullanımı için üretilmiştir. İlk kullanımdan itibaren ciltteki bozuklukların düzelmesi için çalışır. İlk sürüldükten 24 saat sonraya kadar etkisini kaybetmemektedir. Formülü Jel-Krem karışık bir formdur. 24 saat boyunca kesintisiz kalıcılık ve mat bir görünüm için La Roche Posay Effaclar Duo kullanımı önemlidir. Özel formülü sayesinde ciltte yapışkanlık hissi bırakmaz, yağlı ve ağır bir his oluşturmaz. Kırmızı ve kahverengi renkli aknelerin oluşumunu engellemede oldukça başarılıdır. Komedojenik bir ürün değildir, tamamen hipoalerjeniktir. Nikele alerjisi olan kişiler için uygundur, nikel testlerinden geçmiştir.

Artıları
 • Alerjik reaksiyon göstermez
 • Gözenek bakımı sağlar
 • Sebum dengesinin sağlanmasında yardımcı olur
 • Cilt düzensizliklerine karşı bakım sağlar
 • Nikel testinden geçmiştir
Eksileri
 • Yok
La Roche Posay Effaclar Duo 40 Ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

yeni kullanmaya başladım yorumlara bakarak aldim akneye meyilli cildim var umarım işe yarar aynı zamanda güzel bir nemlendirici boyutu normal ne küçük ne büyük


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Burada yazıldığı gibi küçük boy bir ürün değil. Aksine beklediğimden büyük geldi ama içi o büyüklüğe göre dolu değil gibi. Ayrıca hiçbir şeyin geçirmediği sivilcelerimi bu da geçirmedi. Mucize değil ama kokusu ve verdiği ferahlık güzel. Tavsiye ederim


Diadermine Normal, Karma Ve Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Bakım Kremi 2’li 50 ml

Diadermine Parlamayi Gideren Nemlendirici

Yağlı cildi olan kişiler için tam bir kurtarıcı olmaktadır. Mat bir görünüm verir ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Dengeleyici özelliğe sahiptir. Formülü Anti-Alerjiktir. Krem formda bulunan bu krem mini boyda olmasına rağmen uzun süre kullanım için yeterli olmaktadır. Cilt kuruluğunu alır, yağlı cilde sahip olunsa da gözenekleri tıkamaz, ağırlık hissi bırakmaz. Güneşin zararlı UV ışınlarından sizi korur. Cildi nemlendirirken sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Hızlı emilimi sayesinde makyaj altında da mükemmel sonuçlar verir.

Artıları
 • Yağlı ciltlerde etkilidir
 • Mat görünüm sağlar
 • UV ışınlarından korur
 • Hızlı emilim sağlar
Eksileri
 • Yok
Diadermine Normal, Karma Ve Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Bakım Kremi 2’li 50 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Zaten kullandığım bir üründü. T bölgem oldukça yağlı, cildim sivilce ve akneye yatkın. Bu ürün yüzümde sivilce yapmıyor. Nemlendirme performansı da fiyatına göre çok iyi. Makyaj bazı olarak da kullanıyorum. Memnunum.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir süre sonra yüzde pütür pütür kalıyor, uzun süre açık kalmaktan galiba. Onun dışında güzel kokulu bir ürün, nemlendirmesi de fena değil.


Bioderma Sébium Hydra 40 ml Nemlendirici

Bioderma Sébium Hydra 40 Ml Nemlendirici Urun Resmi

Bu nemlendirici krem, yağlı ciltler ve akneye meyilli ciltler için tasarlanmıştır.

Derin nemlendirme sağlamak ve cildi serbest radikallere karşı korumak için bitki bazlı aktif bileşenler ve maden suyunun benzersiz bir kombinasyonu ile formüle edilmiştir.

Sébium Hydra Nemlendirici, 10 yaş ve üstü ve akne eğilimli ciltler için uygundur, ancak ekstra neme ihtiyaç duyan yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

Sebum dengesinin korunmasına yardımcı olan bitki bazlı aktif bileşenlerin benzersiz bir kombinasyonunun yanı sıra cilde derinlemesine nem sağlayan maden suyu içerir.

Artıları
 • Etkili nemlendirme
 • Akne tedavisinde etkili
Eksileri
 • Küçük boyutu
Bioderma Sébium Hydra 40 ml Nemlendirici Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Hassas ve karma bir cildim var. Hicbir nemlendirici (oncesinde babe’ninkini kullaniyordum) bu kadar guzel nemlendirmedi. Uzerine mat bir gunes kremiyle super gidiyor (biodermanin renkli 50 spf gunes koruyucusunu kullaniyorum ben) ve normalde agiz-burun bolgem cok kuruyup pul pul oluyordu. Hepsini gecirdi. Tavsiye ederim!

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Sivilce tedavimde kullanıyorum doktorum önermişti. Hayatımda kullandığım EN İYİ NEMLENDİRİCİ kuru ciltler için birebir. Ama 40 ml oluşundan dolayı 1 ayda bitiyor ama az kullanırsanız Azıcıkla bile çokk nemlendiriyor ben bayıldım 3. Yü sipariş ettim.


Kuru Cilt Tipi İçin Nemlendirici Önerileri

Sol De Janeiro Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 75 ml

Sol De Janeiro Brazilian Bum Bum Cream

Sol De Janeiro, Brezilyanın güzellik sırlarından ilham alınarak üretilmiştir. Brezilya’da üretilen bu vücut nemlendiricisi parfümler ile formüle ediliyor. Bum Bum Cream, cilt yüzeyini tamamen pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Ayrıca emilimi piyasadaki ürünlere kıyasla çok daha fazla hızlıdır. Krem, baharatlı bir kokuya sahiptir ve bu yüzden baharatlı kokuları sevmeyenlerin tercihi olmayacaktır. Tüm cilt tipleri için uygun bir üründür. Ciltteki kuru görüntü, matlık, eşitsiz doku, sıkılık ve elastikiyet kaybı gibi sorunlar ile savaşır ve kökten çözüme kavuşturur. İçinde tuzlu fıstık, karamel ve vanilya bulunmaktadır. Brazilian Bum Bum Cream, cildi besleyici özelliği ile de bilinir. İçinde çupuaçu yağı, açai ve Hindistan cevizi bulunur. Üründe paraben, sülfat, fitalat bulunmaz. Hayvansal ürünler, glikol, sentetik renkler, petrolatum bulunmaz. Dairesel hareketler ile uygulanmalıdır. Vücudun tamamına uygulanması gerekmektedir.

Artıları
 • Doğal içeriklerle formüle edilmiştir
 • Güzel kokar
 • Eşitsiz görünümü yok eder
 • Yaşlanmaya karşı etkilidir
Eksileri
 • Yoğun bir kokusu vardır
Sol De Janeiro Brazilian Bum Bum Cream Vücut Nemlendiricisi 75 ml Yorumları


Suslusozluk.com Kullanıcısı diyor ki:

ben bu ürünü aldığımdan dolayı o kadar mutluyum ki! bazen psikolojik olarak mı öyle hissediyorum bilmiyorum ama bariz şekilde cilt görünümünde bir güzelleşme görüyorum. daha pürüzsüz ve sıkı hissediyorum tabi tek başına bir etki değil su içmenin spor yapmanın da etkisi var. ama bu kadar kısa sürede böyle bir şey de beklemiyodum ne yalan söylim. ben kokusunu çok beğendim çevremdekilerin de düşünceleri bu yönde. ama kokusu gerçekten çok güçlü duş almasam günlerce cildimde kalacaktır muhtemelen. o yüzden koku hassasiyeti olanların almasını önermem rahatsız edebilir.


Suslusozluk.com Kullanıcısı diyor ki:

aşırı abartılmış bir ürün. kokusu gerçekten çok güzel ve saatlerce kalıyor. ama nemlendirmesi o kadar yetersiz ki, cera ve nemlendiricinin yanından bile geçemez. denemek için küçük boyunu almıştım, tekrar almayı düşünmüyorum.


Clinique Kuru ve Karma Ciltler için Nemlendirici Superdefense Spf 20 – 250 ml

Clinique Superdefense Nemlendirici

Clinique Superdefense, yaşlanma belirtilerine karşı cildinizi korumak ile görevlidir. Gelecek zamanda da oluşabilecek yaşlanma çizgilerine, lekelerine karşı da cildi korumaktadır. Clinique Superdefense, cilde çok yönlü destek vermektedir. Cildi nemlendirirken korur ve aynı zamanda onarır. İçerisinde parfüm bulundurmaz. Kokulara karşı hassas kişilerin kullanması için uygun bir üründür. Spf 20 ile cildi güneşin zararlı UV ışınlarından korur, güneş lekelerinin oluşumunu engeller. İpeksi ve hafif bir formüle sahiptir. Ağırlık ve yağlılık hissi bırakmaz. Cildin günlük nem ihtiyacını karşılar ve dengede tutulmasını sağlar. Aynı zamanda anti-oksidan koruması da sağlamaktadır.

Artıları
 • Yaşlanma belirtileriyle savaşır
 • Ağırlık yaratmaz
 • Günlük nem ihtiyacını karşılar
 • Parfüm bulundurmaz
Eksileri
 • Güneş koruması azdır
Clinique Kuru ve Karma Ciltler için Nemlendirici Superdefense Spf 20 – 250 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Fiyatı her yerde aynı pahalılıkta. Önemli olan şu sıralar ürünü bulabilmekte. Üç yıldır kullandığım bir ürün. Benim cildime gerçekten iyi geliyor. Nemlendiriciden beklediğim ne varsa yapıyor. Bakımlı gösteriyor, canlılık veriyor. Bulamadığım dönemlerde eczaneden alıp denediğim farklı kaliteli ürünler oldu ama bunu tutmuyor.


Cerave Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli

Cerave Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid Ve Hyalüronik Asit İçerikli Urun Resmi

Cerave Nemlendirici hem vücut hem de yüz bölgesinde kullanım için uygundur. Kullanıldığında yağlı his bırakmayan bu krem kuru ve çok kuru ciltler üzerinde yoğun nemlendirici etkileri ile ön plandadır. İçeriğinde yer alan 3 temel seramid ile cilt bariyerinin korunmasını sağlar ve MVE teknolojisi ile gün boyu cildin nemli kalmasını sağlar. Hyalüronik asit bakımından zengin olan bu krem cildin doğal nem seviyesini koruma konusunda etkilidir. Yoğun krem formuna sahip olan bu ürün çocukların ve yetişkinlerin kullanımı için uygundur. Formülünde parfüm bulunmayan bu krem hassas ciltler için de uygun bir kullanım sunar. Binlerce kişinin severek kullandığı bu krem cilt üzerinde kadifemsi bir his bırakır. Yapış yapış bir his bırakmaması, cilt tarafından hızlıca emilerek yumuşacık yapması ve kokusuz olması da beğenilen özellikleri arasında. Cildi yatıştıran, kızarıklıklara da iyi gelen Cerave Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli genel cilt bakım rutinlerinizde yerini alabilecek başarılı bir ürün.

Artıları
 • Yoğun nemlendirme yapar
 • Kolay emilen yapıya sahiptir
 • Cilt bariyerini güçlendirir
Eksileri
 • Bazı kişilerde sivilce yapması
Cerave Nemlendirici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik Asit İçerikli Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Cildimi çok güzel nemlemdirdi. Severek kullanıyorum. Sivilce yapmıyor.

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

çok kuru cildime iyi gelen bir ürün.asla alerji yapmadı.kışın nemlendirmesi bir tık yetersiz olabiliyor çok kuru ciltler için.ama yinede gönül rahatlığıyla çocuklarıma bile kullanıyorum


Karma Cilt Tipi İçin Nemlendirici Önerileri

L’Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler

L’oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

Su bazlı formülü sayesinde ciltte yapışkan bir his ve yağlı his bırakmaz. Karma cilt tipi için uygun bir üründür. Anında nemlendirir ve ciltte ferahlık yaratır. Su bazlı lipid dokusu çok hızlı bir emilim gerçekleştirir. Cildin kaybettiği nemi geri kazandırır ve nem tamamen cilde hapseder. 72 saat boyunca nem cildinizde kalır. Anında daha ferah, yumuşak, esnek, canlı ve ışıltılı görünen bir cilt sağlar. Her sabah ve akşam iyice temizlenip kurutulmuş cildinize daireler şeklinde masaj yaparak uygulayın. Dairesel hareketler cilde daha iyi nüfuz etmesinde nemlendiricinize yardımcı olacaktır.

Artıları
 • 72 saat kalıcılık sağlar
 • Su bazlı dokusu vardır
 • Anında nem ve ferahlık sağlar
Eksileri
 • Yok
L’Oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normalden Karmaya Ciltler 70 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

beklediğimden büyük geldi ve çok az bile sürsem yetiyor .cildimi yumuşacık yaptı ve t bölgem normalde çok yağlı ama yağ falan kalmadı.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İkinci şişemi aldım. Nemlendirmiyor ama sürünce iyi hissettiriyor. Daha az kokulu olmasını tercih ederdim. Fiyat performans olarak satın alınabilir bir ürün


Clinique Karma ve Yağlı Ciltler için Nemlendirici Jel Krem – Dramatically Different 125 ml

Clinique Karma Ve Yağlı Ciltler Için Nemlendirici Jel Krem

Clinique, hem jel hem krem kıvamındadır. Dramatik bir görünüm verir. Cildin ışıltılı ve daha parlak görünmesi için her sabah ve akşam kullanılması önemlidir. Hem karma hem de yağlı ciltler için uygun bir üründür. Tamamen yağsız bir formüle sahiptir ve gözenekleri tıkamaz. İyice arındırılmış cilde dairesel hareketler ile uygulanmalıdır ki nemlendirici cilde nüfuz edebilsin. Yağsız formülü ağırlık oluşturmaz ve tüy gibi hafif bir gün geçirmenizi sağlar.

Artıları
 • Jel-krem kıvamdadır ve kullanımı kolaylık sağlar
 • Hem karma hem yağlı ciltler içindir
 • Yağsız formüllüdür
 • Parlak ve ışıltılı görünüm sağlar
Eksileri
 • Fazla ıslak görüntü oluşturabilir
Clinique Karma ve Yağlı Ciltler için Nemlendirici Jel Krem – Dramatically Different 125 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu ürünü bana nemlendirici bazı olarak önermişti Clinique de çalışan bayan, nemlendiricinizden önce bunu sürün demişti ama ben tekte sürüyorum. Verdiği hissi çok seviyorum. Makyaj altına, günlük yaşamımda çokça kullandığım bir ürün.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aslinda yazin odukca memnundum ama bu mevsimde asiri yagli cildim olmasina raen yetmiyor, dudak cevresi ve cenem oldukca kuru kaliyor, pul pul goruntuye sebep oluyor


The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi

The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi Urun Resmi

The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi TPS202 tüm cilt tipleri için uygun bir kullanım sunar. Ceramide, Pentavitin ve 4D hyalüronik asit bakımından zengin içeriği ile dikkat çeken bu nemlendirici cildin nem dengesini koruyarak esneklik kazandırır. Cildin nem bariyerini güçlendiren bu krem yaşlanma belirtileri ile de savaşarak cildin daha canlı, genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Anti stres bakıma ihtiyacı olan ciltlerin beklentisine uygun içeriğe sahip olan The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi shea yağı, pentavitin, seramid ve glycerin ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Cildi yağlandırmadan ve sivilce yapmadan nemlendiren bu krem kullananlar tarafından beğenilen bir ürün ancak fiyatı biraz yüksek.

Artıları
 • Yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir
 • Cildi yağlandırmadan nemlendirir
 • Tüm cilt tipleri için uygundur
 • Zengin formülü sayesinde cilde bakım yapar
Eksileri
 • Pahalı olması
The Purest Solutions 24 Saat Etkili Günlük Yoğun Nemlendirici Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Cildim dönem dönem aşırı kuruyor ve özellikle banyodan sonra yüzümde pul pul dökülmeler oluyordu. 2 gündür bu kremi kullanıyorum ve çok memnun kaldım. Fazla sürmenize gerek yok azıcık alsanız bile tüm yüzünüze yetiyor ve çok güzel nemlendiriyor ben çok sevdim yüzümü yumuşacık yaptı 🥳

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bir haftadır kullanıyorum, sivilce akne gibi olumsuz bir etkisi yok. Nemlendirmesi çok yeterli, sadece biraz fazla parfümü. Bem rahatsız olmuyorum ama hassasiyeti olanlar dikkat etmeli


Hassas Cilt Tipi İçin Nemlendirici Önerileri

Neutrogena Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 75 ml

Neutrogena Soothing Clear

Neutrogena Sooting Clear, hafif jel formüllü yağsız bir nemlendiricidir. Nemini kaybeden, karma ya da aknelere yatkın hassas ciltler için oldukça uygun bir üründür. İçerisinde mineral yağ ve sülfat bulunmamaktadır. Yağsız bir dokuya sahip olduğu için ciltte yapışkan bir his bırakmaz, ağırlık oluşturmaz. Ciltte çeşitli lekelere sebep olmaz ve gözenekleri tıkamaz. Yıllardır süre gelen Neutrogena tecrübesi ile zerdeçal mucizesinin birleşimi işte bu 70 ml’lik avantajlı boyutuyla karşınızda. Cildi iyice nemlendirirken sivilce oluşumuna da engel olur. Hızlı emilen jel dokusu ile en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Cildi besleyerek nemlendirirken sağlıklı bir görünüm oluşturur.

Artıları
 • Hafif formüllüdür
 • Sivilce oluşumunu engeller
 • Zerdeçal bulundurur
 • Cilde olağanüstü bir nem sağlar
Eksileri
 • Ürün miktarı az bulunmuştur
Neutrogena Soothing Clear Yağsız Nemlendirici 75 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yağlı bi his bırakmıyor kokusu güzel hassas cildim olmasına rağmen yanma da yapmadı zaten hassas ciltlere uygun sevdim


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok hafif dokusu bu seriyi seviyorum ama kremi sürdüğüm zaman ilk başta bir yanma hissi oluyor, tek olumsuz yanı o gibi. Ayrıca kokulu ürünleri sevmiyorsanız hiç almayın derim.


La Roche Posay Lipikar Baume AP+M Nemlendirici

La Roche Posay Lipikar Baume Urun Resmi

La Roche Posay Lipikar Baume AP+M, atopik cilde sahip kişiler için özel olarak formüle edilmiş bir nemlendiricidir. Dermatologlar tarafından test edilmiş ve onaylanmış yüksek kaliteli bir üründür.

Cildin doğal koruyucu bariyerini onarmaya yardımcı olan patentli bir formül olan Lipikar Baume AP+ içerir. Lipikar Baume AP+M ayrıca nemi hapsetmeye ve kuruluğu önlemeye yardımcı olan Üre içerir.

Lipikar Baume AP+M cildi nemlendirir ve vücutta iltihap önleyici etkiye sahiptir. Bu ürün, atopik cilde sahip bebekler için bile yeterince yumuşak olduğu için hem yetişkinlerde hem de çocuklarda kullanılabilir.

Lipikar Baume AP+M nemlendirici etkisi yüksek, bebek ve yetişkinlerde kullanılabilen bir üründür. Günde bir kez yüz ve vücut için kullanılabilir, bu nedenle hassas cilde sahip olan veya güneşe maruz kalmaktan kaçınmak isteyen kişiler için uygundur.

Artıları
 • Hem çocuklar hem yetişkinler tarafından kullanılabilmesi
 • Atopik cilt için etkili olması
 • Cildi tahriş etmemesi
Eksileri
 • Yok
La Roche Posay Lipikar Baume AP+M Nemlendirici Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Egzama olan bebeğimiz için kullanmaya başladık. Mustela ve coresatin de kullandık ama egzama devam ediyor deniyoruz farklı ürünleri ve etkilerini. -Kıvamı oldukça yoğun -Nemi vücuda hapsediyor -8 saat sonra bile hala nemli kalabiliyor -Bence en önemlisi egzama olan bölgeye sürdüğünüz de bebeğiniz ağlamıyor çünkü mustela gibi yakmıyor - Yine mustela gibi sürdükten sonra kılı tüyü üstüne yapistirmiyor -Yani biz memnun kaldık egzamaya iyi geldi bebeğimiz rahatladı sampuan ve kreminide kullanıyoruz onlarda harika Son olarak bu dertten muzdarip bizim gibi ebeveynlere sesleniyorum ; hangi ürünü kullanırsanız kullanın bir süre sonra aynı etkiyi göstermiyor atopik bir bebeğiniz varsa veya sizde de olabilir ayda bir ürünü değiştirin farklı bir marka tercih edin ve arada elinizde bulunan ürünleri karıştırıp bir müddette öyle deneyin faydasını göreceksiniz.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Sürekli kullandığım bir nemlendirici. Yağlı bir his bırakmıyor ve cilt kuruluğunu çabucak gideriyor. Ciltteki kızarıklık ve döküntüler için duş aldıktan sonra uygulandığında kızarıklıklar daha da belirginleşiyor ancak bir kaç saat sonra tertemiz bir cilt ortaya çıkıyor.


Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit ile Cildin Günlük Nem ve Güç Kaynağı 30 ml

Vichy Mineral 89

Vichy Mineral 89, içerisinde parfüm bulundurmayan Hyaluronik asitli cilt nemlendiricisidir. Hassas ciltlerin bir numaralı tercihi olan bu nemlendirici günlük olarak kullanmaya uygundur ve cildin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur. İçindeki Hyaluronik asit sayesinde cilt daha nemli ve daha canlı görünecektir. Tüm cilt tiplerine de uygundur. 30 ml’lik mini boyunda satılmaktadır.

Artıları
 • Parfümsüzdür
 • Hyaluronik asit bulundurur
 • Hassas ciltler için uygundur
 • Cilt maksimum nem seviyesine ulaşır
Eksileri
 • Kuru ciltler için yetersiz
Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit ile Cildin Günlük Nem ve Güç Kaynağı 30 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

tartışılmaz. yağlı bi yüzüm var her gece ve gündüz bi kaç damla sürüyorum asla ne sivilce ne kabarıklık ne kızarıklık hiç bişe yapmadı. yapış yapış değil asla çok güzel emiliyor. tavsiye ediyorum:)


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum 36 yaşındayım içeriği iyi fakat anlımda ince çizgiler vardı henüz bir etki yapmadı. Onun dışında kolay emiliyor yüzde yapışık his bırakmıyor. Yağlı bir cilt tipim var sanki iyi geldi gibi.


Su Bazlı/Yağsız Nemlendirici Önerileri

Neutrogena Hydro Boost Water Jel Nemlendirici Normal Ciltler 50 ml

Neutrogena Hydro Boost Water

Neutrogena Hydro Boost, gün boyu pürüzsüz, yumuşak, canlı ve yağsız bir cilt için en iyi tercih olacaktır. Normal ciltlerin kullanımına uygundur. Dermatologlar tarafından test edilip onaylanmıştır. Hydro Boost Jel dokusu Hyaluronik Gel Matrix teknolojisi ile geliştirilip zenginleştirilmiştir. Ağırlığının tam 1000 katı kadar cilt üzerinde nemi tutar ve gün boyunca nem epidermiste hapsolur. Hafif formüllüdür. Ağırlık yaratmaz. Gözeneklerde tıkanıklık gibi problemler ile karşılaşılmaz.

Artıları
 • Normal ciltler içindir
 • Hyaluronik Gel Matrix teknolojisine sahiptir
 • Ağırlık hissi oluşturmaz
 • Gözeneklere nefes aldırır
Eksileri
 • Yok
Neutrogena Hydro Boost Water Jel Nemlendirici Normal Ciltler 50 ml Yorumları


Watsons.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

İlk defa bi nemlendiriciden bu kadar memnun kaldım. Çok ferah bir hissi var ve yağlandırmadan, yapışkan bir his bırakmadan çok güzel nemlendiriyor. Bol suya doygun, canlı ve diri bir cilt görünümü sağlıyor gerçekten. Kesinlikle tavsiye ederim.


Watsons.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

Bu water gel versiyonunu havalar sıcakken diğer krem versiyonunu da kış boyunca kullandım ve gerçekten çok memnun kaldım. Şu an kullandığım tek nemlendiriciler bunlar. Kesinlikle çok hafif ve sivilce yapmıyorlar.


L’oréal Paris Nem Terapisi+skin Paradise Su Bazlı Renkli Nemlendirici 02 Fair

L’oreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

Normalden karmaya dönük ciltler için kullanıma uygundur. Anında yoğun bir etki verir. Nemlendirip ferahlatırken cilde ışıltı verir. İçindeki Aloe vera mineral bakımından zengin formülü ile yoğun bir nemlendirme sağlar. İçinde bulunan Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitesine sahiptir. Hyaluronik asit cilde nemi hpseder ve 72 saat boyu kalıcı nemlendirme sağlar. Dokusu ince ve hafiftir. Ciltte yağlı ve yapışkan his oluşturmaz. Her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 kere temiz cildinize dairesel hareketler ile uygulayınız. Hızlı ve gözle hemen görülebilir sonuçlar elde etmek için düzenli kullanınız.

Artıları
 • Aloe vera bulundurur ve nemi hapseder
 • Hyaluronik asit ile 1000 kat daha fazla su tutar
 • Dokusu incedir
 • Hafif his verir
Eksileri
 • Islak görünüm verebilir
L’oréal Paris Nem Terapisi+skin Paradise Su Bazlı Renkli Nemlendirici 02 Fair Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Aloe Vera nem terapisi güzel ama kokusunu pek sevemedim sanki erkek kokusu gibi. Su bazlı nemlendirici bende pul pul gözüktü ki benim cildim karma eğer cildiniz kuru ise almanızı tavsiye etmem


Doğal İçerikli Nemlendirici Önerileri

Naturals By Watsons Rice Bran and Soy Bean Nemlendirici Krem 50 ml

Naturals By Watsons Rice Bran And Soy Bean

Naturals by Watsons, bakım yaparken serisinde doğal bitkilerin kullanıldığını görüyoruz. Geniş malzeme yelpazesi ile taze ve canlı bir görünüm sağlayan Natural By Watsons Rice Bran and Soy Bean, yüzyıllar süren Japon güzellik tecrübesi ile birleşmiş ve pirinç kepeği kullanılarak üretilmiştir. Pirinç kepeği, cildi aydınlatmaya yardımcı olurken soya fasulyesi de cilde gözle görülür bir ışıltı katar. Günlük olarak kullanılan bu krem, ciltte ağırlık oluşturmaz. Hafiftir. Yağlı bir his uyandırmaz ve gözenekleri kapatmaz. Pürüzsüz, ışıltılı bir görünüm isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır. Sabah ve akşam yüze masaj yapılarak kullanılması önerilir.

Artıları
 • Tamamen doğal bitkiler ile üretilmiştir
 • Hafiftir
 • Gözenekleri kapatmaz
 • Pürüzsüz etki bırakır
Eksileri
 • Yok
Naturals By Watsons Rice Bran and Soy Bean Nemlendirici Krem 50 ml Yorumları


Watsons.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

Etkisi harika bir aydır kullanıyorum aydınlık ve parlaklık veriyor etkisi sabaha da sarkıyor ve kabuklu sivilcelerimin üzerine sürdüğümde lekeleri daha hızlı geçiyor düzenli kullanırsanız 5-6 günde lekelere etki ediyor ben karma ciltliyim ürün yoğun ancak ağır gelmedi iyice yediriyorum nemlendirmesi yeterli


Watsons.com.tr Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü bugün aldım ve denedim çok memnun kaldımm. Asla yağlandırmıyor ve hemen emiliyor. Çok tatlı bir kokusu var ve çok hoş gerçekten asla rahatsız etmiyor zaten çok hafif var yok arası bi koku. Kesinlikle alınabilir


Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel 50 ml

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Nemlendirici jel içerisinde ciltteki suyu en iyi şekilde tutan Hyaluronik asit ve Aloe vera bulunur. Hızlı emilim gösteren nemlendirici jel ciltte yağlı bir his bırakmaz ve ferahlatır. Jel dokusu diğer nemlendirici formlarına göre daha kolay uygulanır. Cildin susuzluğunu yüksek oranda giderir. %96 doğal kaynaklar ile oluşturulmuştur. 48 saat boyunca nemli ve temiz bir cilt görünümü sağlar. Pürüzsüz ve rahatlamış bir cilt için Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici kullanımı gereklidir.

Artıları
 • Cildin susuzluğunu giderir
 • Jel formu kolay kullanım sağlar
 • %96 doğal kaynaklıdır
 • 48 saat boyunca etkilidir
Eksileri
 • Makyaj altına uygulandığında pürüzlü his oluşturabilir
Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel 50 ml Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürününü yapış yapış olması sebebi hyaluronik asit bulundurması hiç kullanmadıysanız bilmemeniz normal, onun dışında bence çok güzel etkili bir ürün özellikle hyaluronik bulundurması mükemmel


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Önce yüzünüzü çok güzel nemlendiriyor sonra da garip bir katman bırakıyor fakat ben bu hissi çok sevdim bir haftadır kullanıyorum fiyat performans olarak çok iyi sadece boyutu biraz küçük ama büyük bir sorun değil bence bu


BIOAQUA V7 Toning Light Doğal Renkli Nemlendirici Krem 50 Gr

Bioaqua V7 Toning Light

Tamamen doğal içeriklerden yararlanılarak üretilmiştir. İçinde, 7 vitamin kompleksi ve yulaf esktresi bulunur. E, H ve B vitamini bakımından oldukça zengindir. Cilt için gerekli birçok işlevi aynı anda yerine getirir ve çok fonksiyonludur. Cildi derinlemesine nemlendirir. Yoğun bir şekilde korur ve besler, onarır. Tüm cilt tiplerine uyum sağlar. Hafif ve biraz renkli bir yapısı vardır. Kullanıldıktan sonra doğal nude ten makyajı etkisi sağlar. Mat cilt görünümünden kurtarırken, cilt tonunu eşitler. Lekeli, gözenekli ve genel anlamda problemli ciltler için 1 numaralı üründür çünkü kusurları oldukça iyi kapatır. Kolayca emilir yapıya sahiptir. Cildin nefes almasına imkan verir. Sabahları iyice temizlenmiş ve toniklenmiş cilde fındık büyüklüğünde alıp masaj yaparak uygulanmalıdır.

Artıları
 • Ten makyajı etkisi sağlar
 • Problemli cildi iyileştirmeye yardımcı olur
 • Tüm cilt tipleri için uygundur
 • Vitaminler ve mineraller bulundurur
 • Yulaf ekstresi desteklidir
Eksileri
 • Yok
BIOAQUA V7 Toning Light Doğal Renkli Nemlendirici Krem 50 Gr Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Muthis guzel bi urun. Hic makyaj yapmamayim ama cildimde ton esitsizligi olmasin diyenler icin ideal. Hafif allerjik kizarmaya meyilli genis gozenekli yagli bir cildim var. Bu sebeple bb/cc krem veya fondoten kullanmayi sevmiyorum. Bu urun normal nemlendirici suruyosunuz gibi ama gozenekleri gorunmez hale getiriyor ve ciltte sedef gibi piril piril homojen bi ton olusturuyor. Bayildim. Parlama yaglanma yapmiyor gozenek tikamiyor. Ustelik hicbisey surmemissiniz gibi adeta. Cok hafif dokulu hizlica emiliyor. Kapaticilik beklemeyin. Eger amac oysa ayni markanin bb ve cc urunleri var onlari da oneririm. Tek negatif tarafi beyaz tenli olmama ragmen rengi azicik acik. Bugdaya donukler ve esmerler acisindan problem olabilir


Doğru Nemlendiriciyi Nasıl Seçeriz?

Doğru nemlendiriciyi seçmek bazen zor olabilir. Piyasadaki oldukça bol ürün seçeneği kafa karıştırıcı olabilir. Bu konuda sizlere doğru bilgiler vererek en uygun nemlendiriciyi seçmenizde yardımcı olacağız. Düşününce her zaman aynı şeyi içmek istemeyiz ve onun yerine meyve suyu, çay veya kahve gibi tercihlerde bulunuruz. İşte cildimiz de tam olarak bu şekilde mevsime, iklimlere, güneşe maruz kalma süresine göre değişiklikler gösterir ve farklı ürünlere ihtiyaç duyar. Peki, cildimize en iyiyi seçmek için nereden başlamalıyız? İşte cevaplar tam da burada.

Ürün İçindeki Maddelere Dikkat Edin!

Nemlendiricinizin içinde lanolin, gliserin, veya vazelin gibi yaygın kullanılan maddeler aktiftirler. Daha bunun gibi cilt üzerinde etkili ve sağlıklı maddelerin bulunmasına dikkat etmeli, ürün içeriklerini almadan kontrol etmelisiniz. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki, gliserin lanolinden daha az alerjik reaksiyona neden olmaktadır. Ürünleri incelerken hassas cilt tipine sahip biriyseniz dikkat etmekte fayda var.

En Önemli Nokta Güneş Koruması

Cildimiz hassastır ve onu en iyi şekilde korumak görevimizdir. Güneşin zararlı UV ışınları ciltte lekelere ve kötü bir görünüme yol açabilir. Seçeceğiniz nemlendiricinin güneş korumalı olup olmadığını kontrol etmekte fayda vardır. Güneş koruması 30 SPF olan bir nemlendirici cildinizi korumak için yeterli olacaktır.

Cilt Tipinize En Uygun Ürünü Bulun

Cildinizi tanıyor olmanız, bakım ürünleri alırken çok büyük bir kolaylık olacaktır. Diğer özellikleri araştırmadan önce cilt tipinizin karma, yağlı ya da nemsiz/kuru olup olmadığı hakkında bir fikir sahibi olursanız aradığınız ürünü şıp diye bulabilirsiniz.

Eğer T bölgem o kadar parlak ki bir bakan kör olur diyorsanız hafif jel nemlendiricileri kullanmanız daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Hafif yapısı ile yağlılık hissinden arındırır ve temiz hissettirir. Yağlı ciltlerin yağ hidrasyonu oldukça yüksek olduğu için fazladan hidrasyona ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu yüzden kullanılan hafif jel nemlendiriciler ağırlık yaratmaz ve gözenekleri tıkamaz.

Eğer cildinizin bazı yerleri gergin ve bazı yerleri yağlı ise cilt tipinize karar vermekte zorluk çekiyorsanız muhtemelen o karma ciltli kişi sizsiniz. Karma ciltler için en iyi nemlendiriciler hafif, yağsız losyonlardır. Tüm yüze rahatlıkla uygulanabilir. Losyon nemlendiriciler diğer formlara oranla en hafif yapıda olanıdır. Rahatlıkla kullanılabilir. İsterseniz kuru olan kısımlar için zengin bir krem, diğer yağlı kısımlar için iyi bir losyon tercihinde bulunabilirsiniz.

Eğer cildiniz çok kuru hatta kaşınıyor ya da pul pul oluyorsa, donuk, susuz kalmış ise çok daha fazla nemlendirici içeren kremleri kullanmak tüm problemleri düzeltecektir. İçerisinde hyaluronik asit ve gliserin bulunan nemlendirici kremleri tercih etmelisiniz. Bu iki madde ciltte nemi hapseder ve nem seviyesini dengede tutar. Kuru ciltler için en ideal çözüm daha fazla nemdir.

Normal cilt tipleri için kremsi ya da losyon şeklinde olan nemlendiricileri tercih edebilirler. Cilt için en iyisini seçerken deneme yanılma yoluna gidilebilir. Ciltteki nemi kaybetmemek ve daima tutmak için nemlendirici etkisi iyi olan bir ürün tercih edilmelidir.

Doğru Nemlendiriciyi Nasıl Seçeriz

Nemlendiricinin Yapısı Sizi Rahatsız Etmesin

Nemlendiricilerin formlarından bahsetmiştik. Sizin için en uygun olanı cilt tipinize göre belirledikten sonra uygulamaya geçmelisiniz. Eğer yağlı cilt için daha fazla yağlı bir ürün kullanırsanız kötü sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha hafif bir ürün tercih ederek su bazının yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Eğer cildiniz hassas ve sorun çıkaran türden bir cilt ise ufak bir yere denemeler yaparak ürünü seçebilirsiniz. Yama yöntemi bu seçimlerde çok önemlidir. İşte bu şekilde cildinizi iyice tanıyarak ihtiyacı olanı ona sağlayabilirsiniz.

Ürün İçeriklerini İyice Okumadan Satın Almayın!

Ne satın aldığınızı bilmek içinizi rahatlatacaktır ve kendinize en uygun ürünü bulmanıza yardım edecektir. Bu yüzden ürünleri alırken içeriklerine iyice bakmalısınız. Nemlendirici seçerken, ürünün hipoalerjenik olup olmadığını, geçtiği testleri görebilirsiniz ve gönül rahatlığı ile uygun ürünü bulabilirsiniz. İçerisinde bulunan doğal bileşenlere ( shea yağı, gliserin, yeşil çay özü, vitaminler, hyaluronik asit vb.) dikkat etmelisiniz. Her biri cilt için sağlıklı bileşenlerdir ve kullanımı cildin sağlıklı görünüm kazanmasında etkili bir rol oynar.

İklim Nemlendirici Seçiminde Önemlidir

Evet, başlıkta da belirttiğimiz gibi iklim nemlendirici seçiminde önemlidir. Bazılarının ne gibi bir ilgisi olabilir ki diye düşündüğü bu faktör sayesinde nemlendiricinizi nasıl seçmeniz ya da kullanmanız ile ilgili ipucu edinebilirsiniz. Bazı nemlendiriciler yazın daha etkili bazıları ise kışın daha etkili sonuçlar gösterebilir. Sıcak mevsimler için daha hafif ürünler, kış ayları için kurumaların çözümü çok daha zengin nemlendirici içerikli ürünleri kullanmak olacaktır.

Nemlendirici Kullanmanın Yararları Nelerdir

Nemlendirici Kullanmanın Yararları Nelerdir?

Daha Yumuşak ve Pürüzsüz Cilt

Nemlendirici kullanılmayan ciltlerde kuruluk, pullanma, kızarıklıklar ve sivilce izleri gibi problemler görülmektedir. Nemlendiriciler cilt için gerekli nemi sağlayarak daha yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı cildin temelini atmaktadır.

Problemli Ciltlerle Savaş

Cilt problemleri yüzünden yüze uygulanacak olan ürünleri seçemeyebiliyoruz ya da seçerken zorlanabiliyoruz. Cilt üzerindeki soruna uygun bir nemlendirici hem cilt tonunu eşitleyecek hem de problemli kısımların kötü görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

Makyajın Temeli

Nemlendiricileri sadece cildin nem ihtiyacını karşılamak için kullanmayız. Makyaj altına cilt tonunu eşitlediği ve pürüzsüzlük sağladığı için kullanabiliriz. Çok daha doğal ve akıcı bir görünüm sağlayacaktır. Hem de yapılan makyajın gözenekleri kapatmasını engelleyecektir.

Güneş Koruması

Çoğu nemlendirici içeriğinde SPF bulundurmaktadır. Bu özelliği sayesinde güneşin ciltte leke oluşturmasına izin vermez ve zararlı UV ışınlarının direkt cilt yüzeyine gelmesini engeller. Güneş korumalı nemlendiricileri daha çok hassas bir cilde sahip olan kişilerin kullanıldığı görülür ki çok doğru bir adım izlenmiştir. Hassas ciltler için güneş faktörü tehdit edici olabilir.

Kırışık Görünümü Yavaşlatma

Cilt bariyeri zamanla esnekleşerek sıkı görünümünü kaybeder. İşte nemlendiriciler de tam burada devreye girerek yaşlanma belirtilerini erkenden azaltmaya yardımcı olur. Gece nemlendiricileri kırışıklıklar için çok iyi bir seçim olacaktır.

Sert Hava Koşulları İle Mücadele

İklim değişiklikleri, mevsimler kısaca çevresel faktörler nedeniyle aslında sık sık nemlendirici formlarında değişikliğe gideriz. Yaz aylarında yağlı bir nemlendirici tercih etmeyiz ya da kış aylarının çetin hava koşulları için daha hafif bir ürün tercih etmeyiz. Nemlendiricileri tercih ederken yaşanılan yerin iklimine de dikkat etmek bu yüzden oldukça önemlidir.

Nemlendirici Kullanmanın İpuçları

Nemlendirici Kullanmanın İpuçları

Cildimize bakım yapmayı hepimiz çok severiz. Kullandığımız ürünlerin etkileri hatta kokuları bile bazen baş döndürücü olmaktadır. Peki bu ürünleri kullanırken ciltte en yüksek derecede etkiyi göstermesini nasıl sağlarız? Kullanılan ürünlerin etki düzeylerini nasıl üst seviyeye çıkarabiliriz gelin hep birlikte bakalım!

Önce Cilt Temizliği Gelir

Nemlendiricilerimizi kullanmadan önce cildi iyice arındırmak önemlidir. Yüz yıkama işlemi herhangi tüm kullandığınız ürünlerden önce başlayacağınız ilk adım olmalıdır. Cildi arındırmak için günlük temizleme jelleri ya da köpükleri kullanmak faydalı olacaktır. Cilt yüzeyini nemlendirici kullanmadan önce temizlemek nemlendiricinin cilde daha rahat nüfuz etmesini ve emilimi daha da hızlandırmasını sağlayacaktır.

Cildinize Nazik Davranın

Cilde gerek temizlerken gerekse de ürün uygularken nazik davranmak önemlidir. Cildin sert bir şekilde çekiştirilmesi erken yaşlanmalara, yaşlılık çizgilerine neden olabilir. Bu yüzden cilt bakım ürünlerinizi kullanırken nazik ve hafif el hareketleri ile masaj yaparak uygulayınız. Özellikle göz çevresine çok sert davranılması kaz ayaklarına sebebiyet verebilir.

Yüze Uygulama Yaparken Boyun Bölgesini Atlamayın

Vücudumuzda yaşlanma belirtilerinin ilk önce hissedildiği yer boyun bölgesidir. Boyun oldukça hassas ve ince bir deriye sahiptir. Eğer yaşlanma belirtilerinin başlamasını engellemek ve daha canlı bir görünüme kavuşmak istiyorsanız, nemlendiricilerinizi yüze uygulama yaptıktan hemen sonra boyun bölgesine de uygulamalısınız.

Düzenli Kullanım Önemlidir

Nemlendiricileri sadece cildiniz çok kuruduğunda kullanmamalı her zaman düzenli olarak kullanmalısınız. Cildin sadece kurumasını beklemek ölü hücrelerin oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu da kullanılan nemlendiricilerin cilde nüfuz etmesini oldukça zorlaştırır. Düzenli kullanım ile cildinize yardımcı olmalısınız. Fazladan sebum üretmesine neden olmamalısınız.

Fazla Ürün Kullanmaktan Kaçının

Nemlendiricileri çok kalın bir tabakada sürmek büyük bir hatadır çünkü cilt o kadar katman varken düzgün nefes alamayacağı gibi gözenekler de tamamen kapanacaktır. Tıkanan gözenekler de sivilcelere yol açacaktır. Çok fazla ürün kullanmak cildinizin yağlı görünmesine sebep olur ve bu da kötü bir görünü oluşturur. Az ürün rahat cilt katmanı!

Sonuç

Nemlendiriciler cildimiz için günlük olarak kullanılması gereken bakım ürünleridir. Sizler için nemlendiricilerin kullanım amaçlarını, nemlendirici türlerini maddeledik. Nemlendiricilerin hayatımızda devamlı bir yerinin olması sağlıklı bir görünüm ve ışıltılı cilt için önemlidir. Yazımızda cilt tipleri için en doğru nemlendirici seçimi nasıl yapılır biraz bahsettik. Sizler de cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi bulmak istiyorsanız mutlaka tekrar göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hangi tür nemlendiriciyi alacağınıza karar veremiyor musunuz? İşte sizler için yazımızda en iyi ve en çok kullanılan vücut ve yüz nemlendiricilerini listeledik. Listemizdeki ürünlerin özelliklerini detaylı olarak açıkladık ve nemlendirici kullanmanın cildimiz için yararlarından bahsettik. Nemlendiricileri evet her gün kullanıyoruz fakat etkilerini nasıl arttırabileceğimizi pek bilmiyoruz. Bu nedenle nemlendirici kullanmanın ipuçlarını sizler ile paylaştık.

Yazar

 • Edanur ERMAN
  Bakım ve güzellik içeriği uzmanı

  Edanur Erman, hem psikoloji hem de sosyoloji eğitimi olan bir güzellik ve sağlıklı yaşam içerik uzmanıdır. Şu anda Bartın Üniversitesi'nde bu alanlarda çift anadal eğitimi almaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra akademik yazarlık ve web sitesi yazarlığı da yapan Edanur, özellikle güzellik, sağlık ve kişisel bakım ile ilgili konularla ilgilenmektedir. Bu alanlardaki uzmanlığı ile okuyucuları için değerli ve bilgilendirici içerikler sunmaktadır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  4 Yorum

  1. Yüzümün T bölgesi yağlı akneye Meğilli ve güneş lekesi akne sonrası lekelerim var buna uygun en iyi nemlendiriciyi seçmek istiyorum ama doğal içerikli olmasından yanayım yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

   • Seher hanim mehaba,
    Organik, vegan ve cruelty-free olarak “Avalon Organics Intense Defense” onerebiliriz. Temiz icerikli ve yagsiz bir kremdir. Sivilce lekelerini de gidermede etkilidir.
    “Klapp Oil-Free Nemlendirici” ve “Cosrx Oil-free Ultra Moisturizing Lotion” urunleri ise sivilceleri onleme ve nemlendirme konusunda oldukca basarili oldugu soyleniyor.

    Umarim aradiginiz dogru urunu bulursunuz 🙂

    • Çok teşekkür ederim sitenizle karşılaştığımdan beri her gün göz atmaya başladım çok güzel içerikleri var kullanır kullanmaz etkilerini yorumlarda belirtirim tekrar teşekkür ederim 😊

     • Tesekkur ederim, cok sevindim 🙂 yeni icerikleri de hazirliyoruz simdi.
      Mevcut icerikleri de surekli olarak guncellemeye calisiyoruz aldigimiz geri bildirimlere gore.
      Iyi gunler dilerim.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir