En İyi Saç Kremi Satın Alma Rehberi ve Tavsiyeler (2023)

Saç bakımı çoğu insan için önemli bir rutindir. Güneşin UV ışınları, hava kirliliği, kireçli su, saç boyası, şekillendirmek için kullanılan düzleştirici ya da maşa gibi ürünler saçlara zamanla zarar vererek yıpratabilir. Ve saçlar ne yazık ki sert, zor şekil alan ve inatçı bir hale dönüşebilir. İşte tam da bu noktada saçlarımızı şampuanla güzelce temizlemek yeterli olamayacaktır. Duşta kullanılan saç kremleri ile saçlarımızı dış etkenlerden koruyarak canlı ve yumuşacık olmalarını sağlayabiliriz.

En çok tercih edilen kolay tarama sağlayan saç kremi: Elidor 1 Minute Anında Onarıcı Bakım Süper Saç Kremi
En iyi bukle belirginleştiren saç kremi: Syoss Curl Me Saç Kremi
En iyi saç dökülmesi karşıtı saç kremi: Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Için Saç Kremi
En çok tercih edilen vegan saç kremi: URBAN Care Argan Oil & Keratin Saç Bakım Kremi
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Sac Kremi 1

Duşta Saç Kremi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç kremi satın alırken dikkat edilmesi gereken birtakım detaylar vardır. Piyasada çeşit çeşit saç kremi olsa da gelişigüzel bir tercih yapmak doğru olmayacaktır. Saçınıza ve beklentilerinize uygun bir saç kremi seçmeniz memnun kalmanızda etkili olacaktır.

Saç Tipi

Saç kremi satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta saç tipinizdir. Saçlarınız kuru, yağlı, yıpranmış, boyalı, cansız ya da elektriklenmeye meyilli bir yapıda olabilir. Çok kabaran, zor taranan ve şekil alan saçlarınız da olabilir. Bu açıdan saç tipinize uygun bir saç kremi tercih ederek sorunun ortadan kalkmasını ya da hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Saç Kreminin İçeriği

Saç kremlerinin içerikleri birbirinden farklıdır. Her bir saç kreminin odaklandığı problemler farklı olduğundan içerikleri de değişkenlik gösterir. Ancak seçim yaparken; silikon, paraben, parafin, mineral yağlar, renklendirici içermeyen ürünlerden yana tercihte bulunmak daha sağlıklı olacaktır.

Saç kremleri; yağ asitleri ve antioksidan, bitkisel keratin, hint yağı, hindistan cevizi, aloe vera, soya proteini, vitaminler, kolajen, kinoa proteini, babassu, organik keten gibi faydalı katkıları içeriğinde barındırabilir. Saç kreminin içeriğinde yer alan bu maddelerin her biri farklı problemlere odaklanır. Bazı ürünler saçlarınızdaki kırıkları onarmaya yönelik içeriğe sahipken bazıları dökülmelere karşı etkili olabilir. Çeşitli proteinler, nemlendiriciler ve yağlar ile formüle edilmiş olan saç kremleri sayesinde saçlarınız parlar, canlı görünür ve kolay şekilde taranır.

Kalite

Saç kremi seçerken kaliteden ödün vermemek de çok önemlidir. Genelde çok tercih edilen ve bilindik markalara yönelmek her zaman mantıklı olacaktır. Piyasada yer alan saç kremlerinin kaliteleri ve işe yararlıkları çoğunlukla benzer özelliklere sahiptir. Ancak bazı ürünler daha etkili içeriklerle donatıldığından hem fiyat olarak çok yüksek hem de saçlarınız için tedavi edici güce sahip olabilir.

En Iyi Sac Kremi 2

En İyi Saç Kremi Tavsiyeleri

Saç kremi denildiği zaman gerek marketlerde, gerek kozmetik ürünleri satan mağazalarda ya da internet sitelerinde onlarca ürünle karşılaşmanız mümkün. Çoğu marka tarafından üretilen saç kremleri arasından hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalmanız çok normal. Ancak sizler için derlediğimiz en çok tercih edilen ve beğenilen saç kremleri arasından kolayca aradığınızı bulabilirsiniz. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz ürün incelemelerimize göz atabilir ya da istediğiniz saç kremini zahmetsizce satın alabilirsiniz. 🙂

Elidor 1 Minute Anında Onarıcı Bakım Süper Saç Kremi

Elidor 1 Minute Anında Onarıcı Bakım Süper Saç Kremi

Artıları
 • Kolay taranma sağlıyor
 • Hoş kokulu
 • Saçları yumuşatıyor
 • Canlı gösteriyor
Eksileri
 • Piyasada fazla sahte ürün olması

Elidor 1 Minute Anında Onarıcı Bakım Süper Saç Kremi saçınızı günlük yıpranmalara karşı koruyan, onarıcı etkileriyle ön plana çıkan bir üründür. Formülü arginine ve ceramide ile güçlendirilmiştir. Saçlarınızı hem koruyan hem de yoğun şekilde nemlendiren bu saç kremi besleyici özellikleri ile de dikkat çeker. Elidor 1 Minute Anında Onarıcı Bakım Süper Saç Kremi ıslak saçın ortalarından uçlarına kadar sürülebilir, 1 dakika bekledikten sonra durulanarak saçtan arındırılabilir.

Elidor 1 Minute Anında Onarıcı Bakım Süper Saç Kremi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Uygulandığı andan itibaren saçlarda yumuşacık bir his bırakan bu bakım kremi kolay taranmalarını sağlıyor. Ayrıca kokusu da bir hayli hoş. Ürünün saçta yapışkan ve sönük bir görünüme neden olmaması da beğenilen özellikleri arasında. Saçlara parlaklık ve canlı bir görünüm de kazandıran Elidor 1 Minute Anında Onarıcı Bakım Süper Saç Kremi fiyat bakımından da uygun.

L’Oreal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Saç Bakım Kremi

L'oreal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Saç Bakım Kremi

Artıları
 • Kolay taranma sağlıyor
 • Saçları yumuşatıyor
 • Güçlü formüle sahip
 • Yatıştırıcı etkisi mevcut
Eksileri
 • Bazı kişilerde saçları ağırlaştırması

L’Oreal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Saç Bakım Kremi bitkisel keratin, hint yağı ve vitaminler ile güçlendirilmiş bir formüle sahiptir. Kolay tarama sağlayan bakım kremi saçları yumuşacık yaparak kırılmalara karşı da koruma altına alır. Ürünün içeriğinde yer alan hint yağı saçların parlaklaşmasını sağlar, besleyerek onarır. Vitaminler ise saçı güçlendirerek dayanıklı hale gelmesini sağlar. Saçları onaran, keratin içeren formüle sahip olan L’Oreal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Saç Bakım Kremi fiyatı da uygun olan bir ürün.

Bu saç kremini tercih eden kişilerin yorumları hep olumlu yönde. Saçları yumuşacık yapan ve kabarmaları yatıştıran L’Oreal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Saç Bakım Kremi aynı zamanda saçları hafif bir düzleştirme etkisine de sahip. Hoş bir kokuya sahip olan bu saç kremi düzgün ve güzel görünen saçlar için tercih edilebilir.

Pantene 3 Minute Miracle Nem Terapisi Saç Bakım Kremi

Pantene 3 Minute Miracle Nem Terapisi Saç Bakım Kremi

Artıları
 • Kolay tarama sağlıyor
 • Saçları yumuşatıyor
 • Dolgunluk kazandırıyor
Eksileri
 • Yok

Pantene 3 Minute Miracle Nem Terapisi Saç Bakım Kremi aktif Pro-V besin maddeleri ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Formülünde; silikon, mineral yağlar ve renklendirici bulunmaz. Güvenilir içeriği ile dikkat çeken bu saç kremi kuru ve cansız saçlar için tam bir kurtarıcıdır. Kuru saçlar yıpranma nedeniyle neme ihtiyaç duyar. Pantene 3 Minute Miracle Nem Terapisi Saç Bakım Kremi bu noktada saçlara ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Bu saç kreminin içeriğinde lipit katman koruyucu mikro nemlendiriciler mevcuttur. Saçlarda hafif nemli ve mükemmel bir görünüm ortaya çıkaran Pantene 3 Minute Miracle Nem Terapisi Saç Bakım Kremi saçların hafif ve taze bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Ürünü kullananların yorumlarına baktığımızda Pantene 3 Minute Miracle Nem Terapisi Saç Bakım Kremi saçları yumuşacık yapıyor. Özellikle saçları çok kuru olan kişiler tarafından çokça tercih edilen bu saç kremi dolgunluk kazandırma noktasında da başarılı ve fiyatı normal.

Syoss Curl Me Saç Kremi

Syoss Curl Me Saç Kremi

Artıları
 • Elektriklenme karşıtı
 • Bukle belirginleştiriyor
 • Yumuşatıyor
Eksileri
 • Paraben içermesi

Syoss Curl Me Saç Kremi güçlü formülüyle dikkat çeker. Amino asitler ve doğal kaynaklı içerikler ile güçlendirilmiş bu ürün saçların güçlenmesini sağlar. Ürünün içeriğinde bulunan soya proteini saç dalgalarını dolgun ve düzgün görünüme kavuşturur. Nemlendirerek sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır. Saçlardaki elektriklenmeyi önleyen ve yatıştıran Syoss Curl Me Saç Kremi %90 doğal kaynaklı özlerle güçlendirilmiştir.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu ürünün gerçekten dalgalı saçlardaki bukleleri belirginleştirme özelliğinin başarılı olduğunu gördük. Hem saçları yumuşatan hem de elektriklenmeyi önleyen Syoss Curl Me Saç Kremi fiyat bakımından da uygun.

DP Saç Kremi Çörek Otu Yağı

Dp Saç Kremi Çörek Otu Yağı

Artıları
 • Saçlara yumuşaklık kazandırır
 • Kolay taranma sağlar
Eksileri
 • Kokusu bazı kullananlar tarafından beğenilmemiş

DP Saç Kremi Çörek Otu Yağı saçlara ipeksi bir yumuşaklık kazandırmak için formüle edilmiştir. Daha parlak ve canlı bir görünüm oluşturan bu saç kremi saçlarınızın kolay taranmasını sağlar. Sahip olduğu keratin bakımı sayesinde saçlara bakım yapar ve onarır. İçeriğinde yer alan biotin desteği zayıf saçların güçlenmesini sağlar ve dökülmeleri önler. Saçların kalitesini arttırmada başarılı olan Dp Saç Kremi Çörek Otu Yağı sağlıklı bir görünüme kavuşmalarını ve uzamalarını sağlar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda ürünün saçlarda kolay taranma sağladığını gözlemledik. Ayrıca yumuşatma konusunda da oldukça başarılı bir ürün. Ancak kokusu bazı kişiler tarafından çok beğenilmemiş. Fiyatı ise uygun.

Dove Saç Bakım Kremi Narin Bakım Hassas İnce Telli Saçlar İçin

Dove Saç Bakım Kremi Narin Bakım Hassas İnce Telli Saçlar İçin

Artıları
 • Saçları yumuşatıyor
 • Ağırlık Hissi yaratmıyor
 • Bakım yapıyor
Eksileri
 • Yok

Dove Saç Bakım Kremi Narin Bakım Hassas İnce Telli Saçlar İçin saçlarınızı her yıkamada daha da güzelleştirmek için formüle edilmiştir. Saçlarınızı nemlendiren bu saç kremi narince bakım yapar ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçlarda ağırlaşmaya sebep olmadan yumuşacık yapan Dove Saç Bakım Kremi Narin Bakım Hassas İnce Telli Saçlar İçin micellar teknolojisi ile formüle edildiğinden mikro nemlendirici özelliğe sahiptir.

Bu saç kremini kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Dove Saç Bakım Kremi Narin Bakım Hassas İnce Telli Saçlar İçin kolay taranma sağlıyor. Saçları yumuşacık yapan ve güzel görünmesini sağlayan bu bakım kremi fiyat bakımından da uygun ve kullananların şiddetle tavsiye ettiği bir ürün.

Schwarzkopf Gliss Serum Deep Repair Saç Bakım Kremi

Schwarzkopf Gliss Serum Deep Repair Saç Bakım Kremi

Artıları
 • Saçlara yumuşaklık veriyor
 • Onarıcı etkilere sahip
Eksileri
 • Yok

Gliss Saç Kremi Serum Deep-Repair, canlılığını yitiren, sönük ve yıpranmış saçlar için oldukça ideal bir üründür. Saçları derinlemesine onararak canlandırmaya yardımcı olan ürün, saçların kırılmasını engellemek için esnekliklerini arttırır. İçeriğindeki amino proteinler sayesinde saçların kendine gelerek canlanmasını sağlayan serum bazlı ürün, saçın kopmadan, kırılmadan kolay taranmasına da olanak tanır. Derinlemesine onarımıyla saçtaki 10 tabakaya kadar etki eden Gliss Saç Kremi Serum Deep-Repair, saç bakımı konusunda oldukça önemli amino protein serumu ve sıvılaştırılmış keratin içerir. Bu sayede saçların ana gereksinimi olan keratin ihtiyacı da karşılanmış olur.

Kullanıcı deneyimlerine göre, Gliss Saç Kremi Serum Deep-Repair oldukça başarılı bir üründür. Kokusu ile kullanıcıların beğenisini kazanan ürün, saçları kolay açılmasını sağlayarak yumuşak bir etki yaratır. Saçların daha canlı görünmesine yardımcı olan Gliss Saç Kremi Serum Deep-Repair, saç düzleştirici kullanırken saçların yanık kokusunu engeller ve saçlarda harika bir koku bırakır. Islak saça uygulandığında saçları yumuşatarak taramayı kolaylaştıran bu ürün, kullanıcıların uzun süredir tercih ettiği bir üründür.

Herbal Essences Saç Bakım Kremi Nemlendirici Hindistan Cevizi Sütü

Herbal Essences Saç Bakım Kremi Nemlendirici Hindistan Cevizi Sütü

Artıları
 • Doğal içeriğe sahip
 • Saçları yumuşatıyor
 • Parlaklık veriyor
 • Kokusu çok hoş ve kalıcı
Eksileri
 • Yok

Herbal Essences Saç Bakım Kremi Nemlendirici Hindistan Cevizi Sütü gücünü yoğun olarak bitkisel içeriklerinden alır. Aloe vera, aktif antioksidanlar ve deniz yosunu karışımı ile saçlara yumuşaklık kazandıran bu ürün canlı ve serbest bir görünüme kavuşmalarını sağlar. Saçların yıpranmalarını önleyerek daha sağlıklı görünmelerini sağlayan Herbal Essences Saç Bakım Kremi Nemlendirici Hindistan Cevizi Sütü paraben, parafin, gluten, renklendirici içermez. Saçlardaki matlığı yok ederek parlaklık kazandıran bu ürün güvenilir içeriği ile tercihleriniz arasında yer alabilir.

Doğallığı ile ön plana çıkan Herbal Essences Saç Bakım Kremi Nemlendirici Hindistan Cevizi Sütü kullanan kişiler tarafından beğenilen bir ürün. Özellikle de kullanım sonrası saçlara yumuşaklık ve parlaklık vermesi de çok beğeniliyor. Hindistan cevizi kokusu saçlardan günlerce gitmiyor, fiyatı da performansına göre normal.

Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Için Saç Kremi

Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Için Saç Kremi

Artıları
 • Saç dökülmelerine karşı etkili
 • Hipoalerjenik
 • Kolay tarama sağlıyor
 • Doktorların tavsiyesi
Eksileri
 • Pahalı

Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Için Saç Kremi saçları yoğun şekilde beslemeye yönelik formüle edilmiştir. Kolay tarama sağlayan bu ürün saç derisi hassas olan kişiler için de uygun bir kullanım sunar. Hipoalerjenik özelliğe sahip olan Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Için Saç Kremi kırılarak dökülen ve zayıf saçların kurtarıcısıdır ve kolay tarama sağlar.

Yüksek bir fiyat ile karşımıza çıkan bu ürünü kullananların yorumlarına baktığımızda doktorların tavsiye ettiği, çok etkili bir saç kremi olduğunu gördük. Kaliteli ve başarılı performansı ile dikkat çeken Vichy Dercos Energisant Saç Dökülmesi Için Saç Kremi saç dökülmelerinden muzdarip olanların tercihi olabilir.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Saç Kremi

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Saç Kremi

Artıları
 • Kolay tarama sağlıyor
 • Kokusu hoş
 • Yumuşaklık kazandırıyor
 • Pompalı şişe tasarımı pratik kullanım sunuyor
Eksileri
 • Kıvamı biraz sıvı

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Saç Kremi tüm saç tipleri için kullanıma uygundur. Zeytinyağı içeren formülü sayesinde saçlara yumuşaklık ve canlılık kazandıran bu ürün pompalı bir şişe tasarımına sahiptir.

Bu ürünü kullanan kişiler çok memnun ve tavsiye ediyor. Saçları yumuşacık yapması, kolay tarama sağlaması ve hoş kokusu ile dikkat çeken Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Saç Kremi Pet Şişe ekonomik ve pratik kullanım sunan şişesinden yana da beğenilen bir ürün. Fiyatı da normal.

Bioblas Saç Kremi Collagen Keratin Saç Dökülmesine Karşı

Bioblas Saç Kremi Collagen Keratin Saç Dökülmesine Karşı

Artıları
 • Saçları onarıyor ve dolgunluk kazandırıyor
 • Saç dökülmelerine karşı etkili
 • İnce ve hacimsiz saçlar için uygun
Eksileri
 • Şekillendirme konusunda başarılı değil

Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şekillendirici Bakım Kremi, saç dökülmesine karşı etkili formülü ile saçları güçlendirir ve saça istenilen şekli verir. İçeriğindeki Kolejen ve Keratin, saç tellerini kalınlaştırır, hacimsiz saçları dolgunlaştırır ve saça ipeksi yumuşaklık ve yoğun parlaklık kazandırır. Saç kremi, ıslak veya kuru saçlara uygulanabilir ve durulanması gerekmez. Islak saça uygulanarak 1-2 dakika bekletildikten sonra durulanır. Bu ürün, günlük kullanıma uygun olup, ince telli ve hacimsiz saçlar için idealdir.

Kullanıcı deneyimleri arasında, Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şekillendirici Bakım Kremi’nin saçları dolgunlaştırdığı, yumuşaklık ve parlaklık kattığı ve taramayı kolaylaştırdığı sık sık vurgulanmıştır. Bazı kullanıcılar, ürünün saçlarında bukleler oluşturduğunu, kokusunun harika olduğunu ve saç diplerine de uygulayabilecekleri kadar hafif olduğunu belirtmişlerdir. Bazı kullanıcılar, saç dökülmesine etkisini tam olarak anlayamamış olsalar da, ürünü beğenerek kullanmışlardır. Öte yandan, bazı kullanıcılar, ürünü çok yoğun bulduklarını ve az miktarda kullanmaları gerektiğini belirtirken, bazıları ise ürünün şekillendirme konusunda çok başarılı olmadığını ifade etmişlerdir.

Head & Shoulders Supreme Saç Bakım Kremi Onarıcı

Head & Shoulders Supreme Saç Bakım Kremi Onarıcı

Artıları
 • Yoğun nemlendirme yapıyor
 • Kepeğe karşı etkili
Eksileri
 • Yok

Head & Shoulders Supreme Saç Bakım Kremi Onarıcı kuru saçlar için ideal bir üründür. Saç derisine de nüfuz eden bu saç kremi derinlemesine bir nemlendirme sağlar. Saç derisini rahatlatan bu ürün avakado ve argan yağı ile formüle edilmiştir. Saç derisindeki yıpranmaya engel olan içeriği kepeksiz ve yumuşak saçlara kavuşulmasını sağlar. Çift yağlı formüle sahip olan Head & Shoulders Supreme Saç Bakım Kremi Onarıcı fiyat olarak da normaldir.

Ürünü kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda bu saç kreminin beğenildiğini ve çok kaliteli olarak yorumlandığını gördük. Kolay tarama sağlayan ve saçlara yumuşaklık kazandıran Head & Shoulders Supreme Saç Bakım Kremi Onarıcı canlılık ve parlaklık da kazandırıyor.

Kerastase Densifique Fondant Densite Yoğunlaştırıcı Bakım Kremi

Kerastase Densifique Fondant Densite Yoğunlaştırıcı Bakım Kremi

Artıları
 • Saçları yoğun şekilde onarıyor
 • Yumuşaklık kazandırıyor
 • Kolay tarama sağlıyor
 • Kırıkları yok ediyor
Eksileri
 • Çok pahalı

Kerastase Densifique Fondant Densite Yoğunlaştırıcı Bakım Kremi saçları derinlemesine onaran bir formüle sahiptir. Ürün kök hücre araştırmaları sonucunda geliştirilmiştir. Zayıflayan ve incelen saç telleri için kurtarıcı olan bu ürün dolgunlaştırıcı etkisi ile öne çıkar. Saçları ağırlaştırmadan serbest bir görünüm kazandıran bu saç kremi dökülme ve seyrelme problemleri ile de savaşan güçlü bir formüle sahiptir. Çok yüksek bir fiyatla karşımıza çıkan Kerastase Densifique Fondant Densite Yoğunlaştırıcı Bakım Kremi saçları yumuşatarak esneklik kazandırır.

Kullanan kişiler ürünün saçları mükemmel şekilde ayrıştırdığını, ipek gibi bir görünüm kazandırdığını söylüyor. Ayrıca onarıcı etkisi bir hayli ön planda. Saç kırıklarını yok ederek canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.

URBAN Care Argan Oil & Keratin Saç Bakım Kremi

Urban Care Argan Oil & Keratin Saç Bakım Kremi

Artıları
 • Saçları yumuşatıyor
 • Kolay taranma sağlıyor
 • Canlılık ve parlaklık kazandırıyor
 • Temiz içerikli
 • Vegan
Eksileri
 • Kokusunu beğenmeyenler var

URBAN Care Argan Oil & Keratin Saç Bakım Kremi kırılmalara meyilli, yıpranmış saç tellerini yoğun şekilde onaran bir üründür. Keratin, argan yağı içeren besleyici formülü sayesinde saçların daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlar. Yağ asitleri ve antioksidan bakımından zengin içeriği ile öne çıkan bu saç kremi parlak, güçlü ve pürüzsüz görünen saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçları yumuşatarak kolay taranmasını sağlayan bu ürün ağırlaşma yapmaz. İçeriğinde bulunan bitkisel keratin teknolojisi ile saçları onarır. İçeriğinde paraben ve silikon bulunmadığı için güvenilir bir kullanım sunar.

URBAN Care Argan Oil & Keratin Saç Bakım Kremi kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde beğenilen bir ürün olduğunu gördük. Saçlara canlılık kazandıran bu saç kreminin fiyatı da normal.

Otacı 10 Bitki Özlü Saç Kremi

Otacı 10 Bitki Özlü Saç Kremi

Artıları
 • Bitkisel formüle sahip
 • Kolay taranma sağlıyor
 • Saçları yumuşatıyor
Eksileri
 • Kokusu biraz ağır

Otacı 10 Bitki Özlü Saç Kremi, tüm saç tipleri için uygun olan ve taramayı kolaylaştırıcı etkisi olan bir üründür. İçeriğindeki özel olarak harmanlanmış 10 bitki, saçlarınıza doğanın gücünü geri getirerek ormanı çağrıştıran bir koku sunar. Şampuanla yıkanmış ve durulanmış nemli saç tellerine uygulandığında etkili sonuç veren bu ürün, düzenli kullanıldığında daha sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Ürün vegan ve yerli malı olduğu için öncelikle tercih edilenler arasındadır. Bazı kullanıcılar ürünün bitkisel olmasını sevse de bazıları sertleştirici bir etkisi olduğunu söylemiştir. Ancak, genel olarak ürünü kullananların çoğu, az miktarda bile kullanıldığında saçları yumuşacık yapıp, kolay tarama sağladığını ve dökülmeyi azalttığını belirtmiştir.

Ürün içeriği, Ecz. Niyazi Kurtsan’ın Anadolu’daki bitkilerle yaptığı ilk formülden esinlenilerek oluşturulmuştur. İçerisinde bulunan bitkilerin arasında sığla günlük ağacı, lavanta ve defne yer almaktadır. Bu bitkilerin antibakteriyel, antiseptik, rahatlatıcı ve yara iyileştirici özellikleri bulunur. Kullanıcıların çoğu, ürünü uzun süredir yıpranmış ve kırılmış saçlarına uyguladıklarında onarıcı etkisi olduğunu fark etmiştir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar bitkisel ürünlere alışık olmadığından sertleştirici bir etkisi olduğunu düşünmüşlerdir. Genel olarak, Otacı 10 Bitki Özlü Saç Kremi, vegan ve doğal içeriği ile dikkat çekerken, az miktarda kullanıldığında bile etkili sonuçlar veren bir saç kremidir.

Toni&Guy Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Kremi

Toni&guy Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Kremi

Artıları
 • Saçları yumuşatıyor
 • Elektriklenmeyi önlüyor
 • Canlı ve hacimli bir görünüm sağlıyor
Eksileri
 • Fiyatı biraz yüksek

Toni&Guy Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Kremi yıpranmış saçların yeniden onarılması ve canlandırılması için formüle edilmiştir. Saçları besleyerek ihtiyaç duyduğu nemi kazandırır. Saçları yumuşatan bu ürün kolay taranma sağlar.

Ürünü kullanan kişiler çok memnun kalmış. Çünkü Toni&Guy Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Kremi elektriklenmeyi önlüyor, saçları yumuşatıyor ve canlılık kazandırıyor. Kolay taranma sağlama noktasında da başarılı olan bu saç kremi fiyatı biraz yüksek olsa da hakkını vermeyi başarıyor.

Aveda Damage Remedy Restructuring Conditioner Saç Kremi

Aveda Damage Remedy Restructuring Conditioner Saç Kremi

Artıları
 • Saçlara yoğun bakım yapıyor
 • Canlılık ve parlaklık kazandırıyor
Eksileri
 • Çok pahalı

Aveda Damage Remedy Restructuring Conditioner Saç Kremi, saçlarda meydana gelen hasarların onarımına ve güçlendirilmesine yardımcı olan quinoa protein içeren bir kremdir. Bu saç kremi, saç tellerine yoğun nem sağlayarak saçların güçlenmesine ve kırılmasının önlenmesine yardımcı olur. Özellikle hasar görmüş saçlar için formüle edilen bu krem, saçları güçlendirirken aynı zamanda yumuşak ve pürüzsüz bir his bırakır. Kullanımı oldukça basittir; hasar onarımı için özel olarak formüle edilen şampuanla yıkadıktan sonra, kremin bir miktarını saç tellerinin tamamına eşit şekilde uygulayarak 3-5 dakika bekletip durulayabilirsiniz. Ardından, hasar onarımı için günlük saç bakımınızda kullanabileceğiniz Damage Remedy Daily Hair Repair ürünüyle devam edebilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarına göre, bu ürün, saçlarına özen gösteren kişiler tarafından oldukça sevilmekte ve uzun süredir kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar saçlarının taramasının yeterince kolaylaşmadığını söyleseler de genel olarak üründen memnun olduklarını belirtmektedirler. Bu saç kremi, saçlara yoğun nem sağlarken aynı zamanda saç tellerini güçlendirir ve saçların sağlıklı, parlak ve kolay şekil alabilen bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Bize neden güvenmelisiniz?

 • İncelemelerimizin mümkün olduğunca doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için büyük bir çaba sarfediyoruz.
 • Ücretli ürün yerleştirmesi veya sponsorlu içerik kabul etmiyoruz.
 • Sadece kendi tarafımızdan test edilmiş veya diğer saygın kaynaklar tarafından dikkatle incelenmiş ürünleri sıralıyoruz.
 • Okuyucularımızın alım kararlarını vermek için gerekli bilgiye sahip olmalarını sağlamak amacımızdır.
 • Yazılarımızın alanında eğitim almış ya da uzman kişilerce yazılmasına dikkat ediyoruz.

En Iyi Sac Kremi 6

Duşta Saç Bakım Kremi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Duşta kullanılan saç kremleri ıslak saça uygulandığı zaman kayganlık oluşturur ve kolay şekilde taranma sağlanır.
 • Saçlarda dolaşıklıklar varsa saç kremi sayesinde bu problemler ortadan kalkar.
 • Elektriklenme gibi sorunlara karşı da saç kremleri etkili sonuçlar ortaya koyar. Saçlarınız kabarık, sönük ve cansız görünüyorsa saç kremi kullandıktan sonra ciddi değişiklikler gözlemlemeniz mümkündür.
 • Saçlara parlaklık kazandıran saç kremleri yoğun bir nem vererek kuruluk probleminin de ortadan kalkmasını sağlar.
 • Saç kremleri kırılmaları önleyerek, saç tellerinin daha güçlü hale gelmesini sağlar. Onarıcı ve koruyucu etkileri ile ön plandadır.
 • Duşta saç kremi kullandığınızda saçlarınızın yumuşacık olduğunu ve daha kolay şekil aldığını görebilirsiniz. Parmaklarınızı saçlarınızda rahatça dolaştırabilir, ipek gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

En Iyi Sac Kremi 7

Duşta Saç Kremi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 • Öncelikle saçlar parmak uçları ile masaj yapılarak şampuanlanmalı ve kirden arındırılmalıdır. Saçlar iyice temizlendiğinde durulama işlemine geçilebilir.
 • Avucunuza yeterli miktarda saç kremi alın. Kullandığınız ürünün kullanma talimatlarında ne kadar saç kremi kullanmanız gerektiğini görebilirsiniz.
 • Saç kremlerinin birçoğu saç uçlarına uygulanmak için formüle edilmiştir. Bu nedenle saç diplerinize en az 5 cm uzaklıktan başlayarak saç kremi uygulayabilirsiniz. Eğer saç derinize de saç kremi uygularsanız dökülme problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. ayrıca saç derinizdeki sebum dengesini bozabileceği için kuruluk ya da aşırı yağlanma gibi problemler de ortaya çıkabilir. Ancak bazı ürünler saç diplerine de uygulanabilir olduğu için bu detaya dikkat etmenizde fayda var!
 • Saç kremini saçlarınıza uygularken geniş dişli bir taraktan yardım alabilirsiniz. Saçlarınız böyle hem açılmış hem de neme ve yumuşaklığa kavuşmuş olacaktır.
 • Saç kreminizi birkaç dakika saçlarınızda beklettikten sonra iyice durulayabilirsiniz. Bekleme süresini çok uzatmak saç dökülmesi gibi problemlere neden olabilir.
 • Genellikle çok yağlı bir içeriğe sahip olan saç kreminin gereğinden fazla kullanılması saçlarınızın nem dengesinin bozulmasına sebep olabilir. Bu nedenle ideal kullanım haftada 1-2 defa olmalıdır.

En Iyi Sac Kremi 5

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; saçlarınızın her zaman ipeksi ve capcanlı görünmesini mi istiyorsunuz? O zaman sizin için derlediğimiz saç kremi tavsiyeleri arasından hemen bir seçim yaparak kendi bakım rutininizi oluşturabilirsiniz. Belki de saçlarınız sürekli elektriklendiği için evden bir türlü çıkamıyor, yatıştırmak için dakikalarca uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Ya da her taramada çitişen saçlarınızla zorlu bir mücadele veriyorsunuz. Tüm bu sorunlarla baş etmekten yorulduysanız saç kreminizi seçin; parlak, canlı, dolgun görünen saçlarınızın keyfini çıkartın! 🙂

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir