En İyi Saç Kremi Hangisidir? Saç Tipinize Uygun Saç Bakım Kremi Tavsiyeleri

Bakım yaparken sadece cildimizi değil, saçlarımızı da düşünmemiz ve düzenli bakımları uygulamamız gerekmektedir. Bakım kremlerinin artık çok popüler olduğu bu dönemde yine saçlar için özel olarak geliştirilmiş bakım kremleri de bulunmaktadır. Kadınların özellikle de kuaförlerin sıklıkla tercih ettiği bakım kremleri olmaktadır. Günlük rutinlerde saçlara bakım yapmak onların daha canlı görünmesini ve yıpranmasını engellemektedir. Ayrıca fön gibi maşa ya da diğer düzleştirme işlemlerinden sonra yıpranan, cansızlaşan kendi özünü kaybeden saçlar için de bir kurtarıcı olmaktadır.

Makalemizde sizler için saç kremlerinin ne işe yaradığından, saç kremlerinin saça olan faydalarından, saç kremini kullanırken hangi aşamaları uygulamamız gerektiğinden bahsedeceğiz. Saç kremleri hakkında en önemli sorulardan biri olan saç kremi saçı yağlandırır mı? Sorusu hakkında konuştuk. Yine sizler için en iyi saç kreminin hangisi olduğunu araştırdık ve onların kullanıcı yorumlarını derledik.

Saç Kremi Ne İşe Yarar?

Saçların dış etkenlere maruz kalmasıyla yıpranmalar, kırıklar ve cansız bir görünüm oluşmaktadır. Bu sorunlar sonrasında saçlara nasıl bir bakım uygulamalıyız? İşte bunun cevabı bakım kremleri olmaktadır. Bakım kremleri düzenli kullanımlardan sonra saçlara daha hızlı şekil alma özelliği kazandırır. Saçlar kırıklardan temizlenerek güçlü bir hale gelir. Bu kullanımlar bir iki kullanımdan sonra değil, uzun bir kullanım sonrası gözlenebilmektedir. Burada hızlı etki bekleyenler için bir çözüm olmadığını belirtmekte fayda vardır. Saçlarına önem veren ve aslında çok da fazla ısı ürünleri kullananlar için saçları korumanın en güzel yolu saç bakım kremleri olacaktır. Kremlerin içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde de parlak ve bakımlı saçlara sahip olmak mümkün olacaktır.

En iyi dökülme karşıtı saç kremiYves Rocher Saç Kremi
Bukleli saçlar için en iyisiPantene Saç Bakım Kremi
Düz saçlar için en iyisiAmway Nemlendirici Saç Kremi Satinique
En iyi durulanmayan saç kremiAshley Joy Durulanmayan Saç Bakım Kremi
TuketiciDergisi.com olarak sitemizde minimum reklam, ve maksimum kullanıcı deneyimi amaçlamaktayız. Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar komisyon da biz alıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Böylece sitemizde rahatsız edici reklamlara yer vermiyoruz ve sadece sizlere doğru bilgiyi sunmaya çalışıyoruz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En İyi Saç Kremi Tavsiyeleri

DP Organik Hindistan Cevizi Yağı Profesyonel Keratin Biotin Saç Bakım Kremi İncelemesi

DP Organik Hindistan Cevizi Yağı Profesyonel Keratin Biotin Saç Bakım Kremi
DP organik Hindistan cevizi yağı ve keratin – biotin saç kremi, Organik hindistan cevizi yağı bakımından zengin formül saçı besler ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Saçlarınız daha canlı ve parlak görünür. Saçınızı ağırlaştırmadan bakım yapabilir. İlk yıkamada anında ve kolay tarama sağlar. Keratin bakımı, keratin içeren özel formülü ile saça gerekli vitaminleri sağlar. Yıpranmış saçları onararak her zaman sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Biotin, kırılgan saçları güçlendirerek saç dökülmesini önlemek için Biotin desteklerini destekler. Saç kalitesini artırabilir ve daha sağlıklı bir büyüme sağlayabilir. Ürünün İçerisinde 500 ml ürün bulunur. Tüm saç tipleri için uygundur. Krem formdadır. Canlandırıcı etkisi bulunur.

Artıları
 • Kokusunun hoş olması
 • Saçları ipek gibi yumuşatması
 • Saç buklelerini belirginleştirmesi
 • Saçta yağlanma yapmaması
Eksileri
 • Hindistan cevizinin kokusunun pek olmaması

DP Organik Hindistan Cevizi Yağı Profesyonel Keratin Biotin Saç Bakım Kremi Fiyatı

Kolay taranan saçlara sahip olmak için en iyisiDP Organik Hindistan Cevizi Yağı Saç Bakım Kremi

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Saç Kremi İncelemesi

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Saç Kremi
Yves Rocher’ın en popüler serilerinden biri olan, saç uzamasını destekleyen ve dökülmesini engelleyen yeni ürünü saç kremi, yanınızda! Saç kremi formülündeki organik agav, şampuanın etkisini destekler, saçı kökten uca besler, köklerin derinlemesine beslenmesine yardımcı olur. Bitkisel Beyaz Acı Bakla, en yaygın saç sorunlarından biri olan ve saç dökülmesinin nedeni olan sebum salgısını dengeler ve azaltır. %98 doğal içerikli bakım kremi saç oluşumunu destekler, sağlık, parlaklık ve yumuşaklık verir. Bu özel saç kremi şampuanın etkisini artırabilir ve saç köklerine uygulanabilir. Şampuan ve kür ile birlikte kullanıldığında saç dökülmesini 2 kata kadar azaltmaya ve saç tellerini 3 kata kadar güçlendirmeye yardımcı olabilir. In vitro test sonuçları 3 aylık etkinlik testi sonuçları. Dermatolojik kontrol altında test edilmiştir. Silikon içermez. Açıldıktan sonra 6 ay içinde tüketilmelidir. Kolayca biyolojik olarak parçalanabilen bir formüle sahiptir.

Artıları
 • Kokusunun hoş olması
 • Saçları ipek gibi yumuşatması
 • Saçta yağlanma yapmaması
Eksileri
 • Yok

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Saç Kremi Fiyatı

En iyi dökülme karşıtı saç kremiYves Rocher Saç Kremi

Pantene 7/24 Saç Bakım Kremi Anında Bukle Şekillendirici İncelemesi ve Fiyatı


Pantene Pro V belirgin bukleler koleksiyonu ile gün boyu belirgin bukleler iniz olacaktır. Elektriklenme ve yağlanmaya meyilli kökler için aynı zamanda ince telli saçlar için oldukça Uygundur ve saçlarınızı daha dolgun hale getirir. İçerisinde mikro şekillendiriciler bulunmaktadır. Pantene pro-v belirgin bukleler koleksiyonun gelişmiş formülü ile bukleler daha belirgin hale gelir kıvırcık saçlar için özel olarak geliştirilmiştir. Canlı saçlara ve daha güzel gözle görülür biçimde sağlıklı saçlara kavuşmaya yardımcı olmaktadır. Pantene Pro V temel bakım şampuan ile saçı kökten Uca yıkadıktan ve duruladıktan sonra Pantene pro-v belirgin bukleler şekillendirici saç bakım kremini kullanmanız gerekmektedir. Nemli saçınıza kremi uygulayınız ve istediğiniz gibi şekil veriniz gerektikçe saçınızı yıkadıktan sonra kullanmanızı öneririz. 7/24 durulanmadan saç bakım kremini kullanabilirsiniz.

Artıları
 • Saçların kabarıklığının gidermesi
 • Elektriklenme yapmaması
 • Islak saçta daha etkili olması
Eksileri
 • Kokusunun bazı kişilerce beğenilmemesi

Pantene 7/24 Saç Bakım Kremi Anında Bukle Şekillendirici Fiyatı

Bukleli saçlar için en iyisiPantene Saç Bakım Kremi

Elidor Anında Onarıcı Bakım 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi İncelemesi

Elidor Anında Onarıcı Bakım 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi
Elidor anında onarıcı bakım 7/24 şekillendirici bakım kremi ile İlk kullanımdan itibaren yıpranmış saçların onarılması gerçekleşmiş olacaktır. Macera yaşamak için saçlarımız fazla dayanıksız olabilir ve olumsuz etkiler yaşayabiliriz. Artık bunun çözümü Elidor anında onarıcı bakım 7/24 şekillendirici bakım kremi ile kolay! Saçlarınız çok kuruysa şekil almıyorsa kabarıyorsa ve elektrikleniyorsa artık bir bakım kremi alma zamanınız gelmiş demektir. Elidor bakım kremi ve şampuanlar ile birlikte kullanıldığında İçerisinde kalsiyum ve keratin içeren özel formülü sayesinde hayatı dolu dolu yaşamaya ve saçlarınızı sağlıklı kılmaya devam edebilirsiniz. Kalsiyum ve keratin içeren bu özel formüllü Elidor anında onarıcı bakım kremi saçta birikmiş olan kalıntıları tamamen temizleyerek saçı bir sonraki deneyime hazırlamaktadır. Saç yüzeyindeki yıpranma belirtilerinde büyük oranda azalmalar günlük bir şekilde kullanıldığında fark edilmektedir.

Artıları
 • Boyalı saçlar için uygun olması
 • Dalgaları daha belirgin yapması
 • Yapışkan his bırakmaması
 • Fiyatının uygun olması
Eksileri
 • Yok

Elidor Anında Onarıcı Bakım 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi Fiyatı

Yıpranmış saçlara en hızlı etki edenElidor Anında Onarıcı Bakım Kremi

Herbal Essences Saç Bakım Kremi Hindistan Cevizi Sütü İncelemesi

Herbal Essences Saç Bakım Kremi Hindistan Cevizi Sütü
Herbal essences bio, içeriğinde bulunan hindistan cevizi sütü ve nemlendirici şampuan aynı zamanda saç bakım kremi ile saçlarınızı kökten Uca canlandırmaktadır. %90 doğal kökenli bir içerikten oluşmaktadır ve asla paraben, parafin ve renklendirici gibi zararlı maddeler içermez. İçerisinde özel temel antioksidanlardan aloe vera ve deniz yosunu karışımlarından bulunmaktadır. Herbal essences bio renew formülü her yıkamada işe yaramaya devam ettiği için saçlarınızın yumuşayarak ve özgürce hareket etmesini sağlamaktadır. Ayrıca saçlarınızın hemen nemlendiricini ve capcanlı parladığını hissedeceksiniz. Herbal essences Bio açıldığından itibaren harika bir koku deneyimi yaşatacaktır. Hindistan cevizi sütü kokusu ve beyaz çiçek buketleri ile vanilya karışımından gelen büyüleyici kokuya kendinizi bırakın. Saç kreminizi Islak saça uygulamalısınız ve kökten uca doğru nazikçe Masaj yaparak uygulayıp durulamalısınız.

Artıları
 • Kokusunun güzel olması
 • Saçları yumuşatması
 • Yağlı his bırakmaması
Eksileri
 • Her saç için uygun olmaması

Herbal Essences Saç Bakım Kremi Hindistan Cevizi Sütü Fiyatı

L’Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Saç Kremi İncelemesi

L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Saç Kremi
Loreal Paris Elseve 6 mucizevi yağ besleyici bakım kremi saçları kökten uca besleyerek ipeksi yumuşaklık verirken aynı zamanda canlı bir görünüm de kazandırmaktadır. Saçım derinlemesine beslenmesini sağlayarak yumuşaklık ve parlaklık vermektedir. Harika şekil alan saçlar ve muhteşem bir koku için yağlı his bırakmayan yeni formüllü saç güzelleştirici krem mi denemelisiniz! Islak veya Kuru saça saçın boy ve uçlarına uygulandığında saçı yoğun bir şekilde beslemektir. Kurutmadan önce saç boy ve uçlarına uygulanarak saçı 230 derece ısıya karşı korumaktadır. Son dokunuşlar da saçın boy ve uçlarına uygulandığında saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırırken kusursuz bir şekillendirme de sağlayacaktır. Altın mucizevi yağ bakım kremi normal ve kuru maya eğilimli saç tipleri için oldukça uygundur. İçerisinde 6 değerli çiçek özü yağı bulunmaktadır. İlk kullanımdan itibaren Saçlardaki değişikliği fark edeceksiniz.

Artıları
 • Kokusunun güzel olması
 • Saçların kolay taranması
 • Yağlı his bırakmaması
Eksileri
 • Yok

L’Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Saç Kremi Fiyatı

Ashley Joy Durulanmayan Saç Bakım Kremi İncelemesi

Ashley Joy Durulanmayan Saç Bakım Kremi
Ashley Joy durulanmayan saç bakım kremi saçlarınızı ağırlaştırmadan nemlendirirken yağlı bir his bırakmayan dokuya da sahiptir. Saçlarınızı elektriklenmeye karşı koruyarak yatıştırmaktadır ve aynı zamanda kabarma sorunlarını da tamamen ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Gün İçerisinde maruz kaldığımız olumsuz hava koşulları ve fiziksel koşullar da saçlarımız oldukça yıpranmaktadır. Bu olumsuzluklara karşı saçı tamamen koruyarak destekler. Bu yıl saçlar için de güvenli bir kullanım sağlar çünkü renk koruma özelliği ile saçın boyama süresini uzatmaktadır ve saçın içine derinlemesine nüfuz eder saçı kuvvetlendirir. İçeriğinde avokado yağı bulunmaktadır. Avokado yağı kurumuş saç tellerinde yoğun nem depolamayı sağlar. Yine avakado İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller ile saçlara parlaklık vermeye yardımcı olmaktadır içeriğinde bulunan aloe vera ve papatya zayıf saçları güçlendirmeye yardımcı olur. Tüm saç tipleri için uygundur. Saça yumuşaklık kazandırırken şekillendirmeyi de kolaylaştırmaktadır. Durulama gerektirmektedir. Islak ya da kuru olması saçlarınız için önemli değildir. Daha etkili sonuçlar için Ashley Joy Şampuan ve saç bakım ürünleri ile birlikte kullanmak önemlidir.

Artıları
 • Saçı beslemesi
 • Canlılık vermesi
 • İnce telli saçlarda daha etkili olması
 • Kıvırcık saçlara uygun olması
Eksileri
 • Saçlarda yapış yapış his bırakması
 • Islak saç kullanımında beğenilmemesi

Ashley Joy Durulanmayan Saç Bakım Kremi Fiyatı

En iyi durulanmayan saç kremiAshley Joy Durulanmayan Saç Bakım Kremi

John Frieda Detox & Repair Saç Bakım Kremi İncelemesi

John Frieda Detox & Repair Saç Bakım Kremi
John Frieda detox ve repair onarıcı saç bakım kremi 200 mililitrelik kutusunda kuru ve yıpranmış saçlar için özel olarak üretilmiştir. İçerisinde antioksidan kaynağı olan yeşil çay ve besleyici avokado yağı bulunmaktadır Bu zengin formül ile Detoks and Repair saç bakım kremi yıpranmış saçlarınızda onarım ve maksimum yumuşaklık sağlarken aynı zamanda saçlarınızı nemlendirip iklimsel koşullara bağlı ya da fiziksel koşullara bağlı hasarlardan saçlarınızı korur. Saçlarınızı detoks & Repair şampuan ile yıkadıktan sonra kökten uca Islak saça doğru uygulayınız ve daha sonra bir ince tarak ile üzerinden geçip iyice durulayınız. Ürün organik bir üründür. Saç kırılmalarına ve dökülmelerine birebir gelmektedir ve tüm saç tipleri için uygundur. Kuru saça uygulanması önerilmemektedir.

Artıları
 • Şampuanı ile birlikte kullanıldığında daha etkili olması
 • Uzun ve kıvırcık saçlar için uygun olması
 • Saçları yumuşatması
 • Güzel kokulu olması
Eksileri
 • Yok

John Frieda Detox & Repair Saç Bakım Kremi Fiyatı

Kuru ve yıpranmış saçlar için en iyisiJohn Frieda Detox & Repair Saç Bakım Kremi

Amway Nemlendirici Saç Kremi Satinique İncelemesi

Amway Nemlendirici Saç Kremi Satinique
https://www.trendyol.com/amway/nemlendirici-sac-kremi-satinique-birim-280-ml-p-50247363?boutiqueId=568142&merchantId=174913
Amway nemlendirici saç kremi ile benzersiz bir koku deneyimine hazır olun. Saçlarını rüzgarda savrulurken harika bir koku ortaya çıkaracaktır. İçerisinde kukui tohumu yağı ve provitamin B5 karışımı bulunmaktadır. Bir kullanıştan sonra kaybedilmiş olan nemi saça geri kazandırır. Saçınızı şampuanladıktan sonra saç kreminizi nemli saçınıza uygulayın ve saçın her tarafına dağıtın daha sonra kolayca durulayın. Amway nemlendirici saç bakım kremi günlük olarak kullanılabilir. Saça canlılık verirken saçın yapışkanlığını giderir ve aynı zamanda elektriklenmeye de karşı koyar. Düz saçlı kişiler için bir kurtarıcı olmaktadır.

Artıları
 • Parlaklık ve yumuşaklık kazandırması
 • B5 içerikli olması
 • Saçın kabarmasını önelemesi
Eksileri
 • Yok

Amway Nemlendirici Saç Kremi Satinique Fiyatı

Düz saçlar için en iyisiAmway Nemlendirici Saç Kremi Satinique

Sebastian Hydre Saç Kremi İncelemesi

Sebastian Hydre Saç Kremi
Wella Sebastian Hydre saç kremi 1 litre şişesi ile karşınızda. Saçların kaybettiği nemi tamamen geri kazandırır susuzluğu tam anlamıyla giderir. Bakım kremi saça masaj yaparken saçı sağlığına da kavuşturur. Canlandırıcı etkisi bulunan Sebastian Hydre kurudan kıvırcığa kadar her türlü saç tipine iyi gelmekte ve sağlığını nemini geri depolamak susuzluğunu bastırmak için bakım kremi alternatifini sunuyor. Yoğun besleyici formülü sayesinde kıvırcık kuru veya kimyasal işlem görmüş yani boyanmış saçları daha yeniden nemlendirerek ipeksi yapısına ve hacmine kavuşturur. Boyalı saçlar için uygun bir çözümdür. Saçınızdaki fazla nemi duştan sonra aldırırım ve saçın boy ve uçlarına yoğun bir şekilde kremi uygulayıp biraz bekletin daha sonra da yıkayın. Kuru ve kabaran elektriklenen saçlar için idealdir.

Artıları
 • Saça parlaklık ve nem kazandırması
 • Yağlandırma yapmaması
 • Her saç türü için uygun olması
 • Büyük boyuta sahip olması
Eksileri
 • Kuru saça uygulanmaması

Sebastian Hydre Saç Kremi Fiyatı

En iyi nemlendirme etkiliSebastian Hydre Saç Kremi

Saç Kremi Kullanmanın Saça Faydası Nedir?

Saç Kremi Kullanmanın Saça Faydası Nedir?

Saç kremlerinin saçlarımız için büyük bir önemi vardır ve düzenli bir kullanım gerektirmektedir. Peki, bu kadar önemli olan bu kremlerin saça nasıl bir faydası var? Gelin hep birlikte bakalım.

Saç Tararken Acı Çekmeye Son!

Saç kremleri, saçların kolay taranmasını sağladıkları için çok tercih edilmektedir. Özellikle saçları çok uzun olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir diyebiliriz. Saç kremi sayesinde saçların duştan sonra dolaşıp karışmasını engeller.

Saçları Nemlendirir

Saçları kuru ve kırılgan olan kişiler için saç bakım kremleri büyük bir kurtarıcı olmaktadır. Saçlara uygulandığında saç tellerinin kırılmasını engellenir.

Elektriklenmeyi Önler

Saçların her duştan çıkıldığında ve taramaya çalışıldığında kabardığını görürüz. İşte bu kabarmaların engellenmesi için saç kremleri büyük önem taşır.

Yumuşak Saçlara Sahip Olursunuz

Saçlara kayganlık verirken aynı zamanda saçların daha yumuşak olmasını sağlar. Duştan sonra sertleşen saçlar kremden sonra saçın kurumasıyla birlikte bir hacim de kazandırır.

Saç Kremi Kullanımı İçin Aşamalar Neler?

Saç Kremi Kullanımı İçin Aşamalar Neler?

Saç kremi kullanırken bu aşamalara dikkat etmelisiniz.

 1. Saçınızı önce şampuan ile duşta yıkayın. Daha sonra tüm şampuanı iyice durulayın.
 2. Şişe üzerinde belirtilen büyüklükte saç kremini avucunuza alın.
 3. Saçlarınızın uçlarına kremi eşit bir şekilde yayın. Uzun saçlar için çene hizasından aşağıya doğru bir uygulama yapmak gereklidir.
 4. Saç kremi ile saçlarınızı bütünleştirdikten sonra ince uçlu bir tarak ile saçlarınızın uçlarından geçirin.
 5. 1 dakika boyunca saçınızda kremi bekletmelisiniz.
 6. Saç kremini saçınızdan güzelce yıkayıp, durulayınız.
Not: Saç kremlerini saç diplerine uygulamaktan kaçınınız. Saç diplerine uygulandığında saçları kısa süre İçerisinde yağlandıracaktır ve hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Saç Kremi Kullanmak Saçı Yağlandırır Mı?

Saç Kremi Kullanmak Saçı Yağlandırır Mı?

Saç kremlerini doğru kullanmak önemlidir. Yanlış kullanımlar saça zarar verebilir. Doğru kullanımda saçın yağlanması mümkün değildir. Saçlarınıza bakım kremini uçlardan uygulamalısınız. Bu sayede saçlarınızın diplerine krem ulaşmayacaktır ve yağlandırma gibi bir problem oluşmayacaktır.

Sonuç

Bakım kremleri günlük rutinlerimiz için çok önemli bir yere sahiptir. Artık herkesin özellikle kullandığı bir bakım kremi mutlaka bulunmaktadır. İklim koşulları fiziksel koşullar ve benzeri tüm durumlar için kırılan yanan kabaran elektriklenen ve kolay şekil almayan saçlar için de harika bakım kremleri bulunmaktadır. Günlük rutinleri Yapı bakımları eklediğimizde saçlarımız Eskiden cansız ve kendi özünü kaybetmiş iken kendi canlılığına kavuşarak harika bir görünüm oluşturacaktır. Makalemizde sizler için saç kremlerinden bahsettik ve faydalarından kullanım aşamalarından saçı yağlandırıp yağlandırmadığından bahsettik. Ayrıca kolay bir şekilde kendinize uygun en iyi bakım kremini bulabilmeniz için en iyi saç kremlerinin araştırarak onları ve kullanıcı yorumlarını makalemizde işledik. Sizde saçlarınızın artık çok cansız yıpranmış ya da eski halinden eser kalmadığını düşünüyorsanız hemen bir saç bakım kremi almaya gidebilirsiniz. Bakımlı saçlar sizin için hayal olarak kalmasın!

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Edanur ERMAN
Bartın Üniversitesinde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal yapmaktadır. Ayrıca akademik yazarlık ve site yazarlığı ile uğraşmaktadır. Güzellik, sağlık ve bakım konuları ile de ilgilenmekte içerikler sunmaktadır.
İnceleme: 9

Bir yorum bırakın