2022 Yılında En İyi Gözaltı Kremi Nedir? Morluklar ve Kırışıklıklar İçin

Günlük stres, yorgunluk, güneş ışınları, yaşlanma ve çevresel faktörler… Hepsi de cildimizi olumsuz yönde etkiler ve sağlıklı görünmesine engel olur. Göz çevresi derimiz ise ince ve hassas olduğu için daha özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Yaşlanma belirtilerinin en çabuk ve fazla ortaya çıktığı bölge olan göz çevremiz için uygun bir bakım kremi kullanırsak cilt bariyerinin güçlenmesini sağlayabiliriz. Ortaya çıkan sarkmalar, göz altı morlukları ve koyu halkalar oldukça can sıkıcıdır. Bazen çok genç yaşlarda bile ortaya çıkabilen bu problemler kişinin özgüveni üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Ancak göz çevresi bakımı gündeme geldiğinde aklımıza sadece kırışıklıklar, sarkmalar ve renk eşitsizlikleri gelmemelidir. Çünkü günlük yorgunluk, devamlı ekrana bakmak ya da cilt kuruluğu gibi nedenler de göz çevresinin gergin, kuru ya da rahatsızlık verici olmasına neden olabilir. Yani göz çevresini devamlı nemli, canlı ve ipeksi tutabilmek için göz bakım kremlerine ihtiyaç duyarız.

İnce çizgiler için en etkilisi: Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum
Hassas ciltler için en iyisi: Bioderma Sensibio Eye Contour Gel
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Göz Altı Kremi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Göz Altı Kremi Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Göz kremlerinin genellikle ana hedefi kolajen hasarını engellemek ve cildi derinlemesine nemlendirmektir. Göz çevresi kremlerinin kıvamı serum ya da yüz kremlerine göre daha hafif bir yapıya sahiptir. Bir insanın günde ortalama olarak 10.000 defa göz kırptığını düşünecek olursak göz kapaklarının çok aktif olduğunu söylemek mümkün. Yaşlandıkça kolajen miktarı azalıyor olsa da; beslenme konusunda dikkatsizlik, stres, sigara gibi faktörler de kolajen miktarında düşüşe neden olabilir. Çok hassas bir bölge olan göz çevresinin tazelenmiş ve sağlıklı görünmesini sağlamak için de göz altı kremleri tercih edilir. Vücudun diğer bölgeleri için üretilmiş olan ürünler göz çevresinde kullanılmamalıdır. ”Neden göz altı kremi kullanmalıyım?” diye soracak olursanız işte cevabı;

 • Daha genç görünen, canlı ve ışıldayan bir göz çevresine sahip olursunuz.
 • Çok hassas olan göz altı deriniz başta güneşin zararlı ışınları ve farklı ışınlara karşı korunur.
 • Göz altı derisi ihtiyaç duyduğu neme kavuşur ve özellikle de kaz ayağı adı verilen kırışıklıklar ortadan kalkar.
 • Göz altında oluşan morluk, koyu leke ya da halkaların giderilmesini sağlar.
 • Göz altı torbaları ve göz kapağı sarkmalarında düzelme meydana gelir.
 • Göz çevresi derisinde kan dolaşımı hızlanır ve cilt beslenerek daha sağlıklı hale gelir.
 • Çoğu göz altı kremi makyaj öncesinde de tercih edilebilir. Böylece cilt üzerinde bariyer etkisi görerek malzemelerin zararlarına karşı koruma sağlar.
 • Uykudan önce göz kremi kullanmak cilt hücrelerinin yenilenmesi ve sağlıklı hücrelerin oluşmasında etkilidir.
 • Göz altı kremi kullandıktan sonra daha aydınlık bir görüntü ortaya çıkar. Dolgun, diri ve pürüzsüz görünen cilt hasarlara karşı daha dirençli hale gelir.
 • Kırışıklıkların oluşması engellenir. Var olan ince çizgilerin içi dolarak düzgün bir görünüm oluşur.
 • Göz çevrenizde rahatsızlık duyduğunuz problemlerden kurtulduğunuzda kendinize güveniniz yeniden gelir ve daha mutlu, pozitif olursunuz. Aynaya bakmak sizin için mutsuzluk sebebi olmaktan çıkar.

Göz Altı Kremi Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz altı kremi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar vardır. Eğer doğru içeriğe sahip ve ihtiyacınıza yönelik bir ürün edinirseniz sıkıntı yaşamazsınız. Bu nedenle göz altı kremi tercihi yaparken rastgele bir ürün satın almayı asla düşünmeyin. Çünkü göz çevresi çok hassas bir yapıda olduğu için kalıcı hasarlar oluşabilir ve sağlığınız olumsuz yönde etkilenebilir. Seçim yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken detayları sizler için sıraladık.

İhtiyacınıza Yönelik Ürün Seçin

Göz altı kremi satın almadan önce ilk belirlemeniz gereken şey bu ürüne neden ihtiyaç duyduğunuzdur. Göz altlarınızda kırışıklıklarınız mı var, morluklar ya da koyu halkalar mı var, şişliklerden mi muzdaripsiniz? Her ürünün uzmanlık alanı birbirinden farklıdır. Bir göz bakım kremi sadece nemlendirme üzerinde daha fazla etkiliyken bazı ürünler tam bir kırışıklık giderme uzmanı olabilir. Eğer rahatsız olduğunuz çizgileriniz ve sarklamalarınız mevcutsa ve siz sadece günlük bakım ve nemlendirme için ideal bir ürün tercih ederseniz umduğunuzu bulamazsınız. Her şeyi bir arada bulunduran mucizevi ürünler de var elbette. Ama siz özellikle bir problemden yana çok sıkıntı çekiyorsanız bu konuda başarılı bir ürüne yönelmelisiniz.

İçerik Önemli

Göz altı kremlerinin içerikleri birbirinden farklıdır. Bazı ürünler vegan ve sadece bitkisel içerikler ile formüle edilmiş olabilir. Eğer hayvansal ürünlere karşıysanız ve bitkilerin gücüne inanıyorsanız doğal içeriklerden yana olabilirsiniz.

Göz bakım kremlerinin çoğunda kafein vardır. Kafein içeren göz bakım kremleri sayesinde göz kapaklarınızdaki kan damarları güçlenir. Şişliklerin azalması noktasında da oldukça başarılı olan bu ürünler çok daha fresh bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bir fincan kahvenin vücudunuzu diriltmesi gibi kafein içeren göz kremleri de aynı etkiyi yapar. Hızlı şekilde oluşturduğu sıkılaşma sayesinde iltihap ve şişlik azalır.

Hyalüronik asit içeren ürünler ise cildin daha sıkı ve güçlü görünmesini sağlar. Nemin cilde hapsolmasını sağlayan bu ürünler kırışıklıklardaki görünümün azalmasını sağlar.

Bazı ürünlerin içeriğinde ise peptitler ve antioksidanlar bulunur. Böyle formüller sayesinde kolajen seviyeleri artar ve cilt kaybettiği elastikiyetini geri kazanır. Koyu halkaların ve yorgunluk belirtilerinin silinmesi de cabasıdır.

Sürekli olarak yüzde mimiklerin hakim olması cildimizi daha az esnek hale getirir. Yaşın ilerlemesi de buna eklenince elastikiyet kaybolur ve kırışıklıklar oluşur. Bu çizgileri soldurmanın yolu ise retinol içeren bir üründen geçer. Kolajen üretimini uyaran retinol cilt hücrelerinin yenilenme hızını da arttırır. Pigmentasyonu soldurma özelliği de bulunan retinol içerikli kremler kırışıklıkların yumuşaması için idealdir.

Yaş Kriteri

Genç yaşlarda kullanılabilecek ürünler olduğu gibi ileri yaşlar için üretilmiş olan göz altı kremleri de mevcuttur. Bu nedenle bir ürünü satın almadan önce hangi yaşa hitap ettiği konusunda emin olmanız gereklidir.

Ürünün Kalitesi ve Bütçe

Son derece hassas ve ince bir deriye sahip olan göz çevresi için krem seçiminde kaliteden asla ödün vermemelisiniz. İçeriğinde ne olduğu belli olmayan, size güven vermeyen bir ürünü tercih etmemelisiniz. Bir ürünü sadece pahalı olduğu için de satın almayın. Belki içeriğinde cildinize uyumsuz ve alerjik reaksiyona neden olabilecek maddeler olabilir. Piyasada değişik fiyat aralığında pek çok ürün mevcuttur. Çok pahalı göz altı kremleri olduğu gibi son derece uygun fiyatlı olan ürünler de vardır. İçlerinden hem cildinize uyum sağlayacak, hem ihtiyaçlarınıza cevap verecek hem de bütçenizi zorlamayacak bir ürün seçebilirsiniz.

En İyi Göz Altı Kremleri

En İyi Gözaltı Kremi Tavsiyeleri

Göz altı kremi konusunda genel bir bilgi verdik, satın almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalara değindik. Şimdi sıra geldi sizler için seçtiğimiz ve en çok revaçta olan göz altı kremlerine:) Dilerseniz ürünler hakkında yazmış olduğumuz incelemeleri okuyabilirsiniz. Ya da istediğiniz ürünün üzerine tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda sıralamış olduğumuz göz altı kremleri arasında sizin cilt tipiniz ve beklentinize uygun bir ürünün de mutlaka yer aldığınıza eminiz, tercih sizin:)

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex onarıcı etkileriyle göz çevresini canlandıran özelliktedir. Göz altlarında oluşan koyu halkaların aydınlanmasını sağlar. Ayrıca nemlendirerek korur. Güçlendirilmiş formülü sayesinde etkili şekilde göz bakımı yapan Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex pek çok probleme karşı kalkan görevi görür. Uykusuzluk ve yorgunluktan dolayı göz altlarında oluşan çöküntü ve kararmaları ortadan kaldırmakla kalmaz, kirlilik, güneş ışınları ya da mavi ışığa maruz kalmadan dolayı ortaya çıkan kusurları ortadan kaldırır. Tercih eden kişilerden tam not olan ürün özellikle sürekli ekrana bakan ve göz altlarında morarma yorgunluk yaşayanlar için ideal. Ayrıca sürüldüğü zaman yapış yapış bir his de bırakmıyor. Göz altlarını dış etkenlerden koruyan ve parasının hakkını veren Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex fiyat olarak oldukça pahalı.

Kullanan kişilerin neredeyse tamamı şimdiye kadar kullandıkları en iyi göz kreminin bu olduğunu söylüyor. Minik kırışıklıkları azaltmada da etkili olan bu ürün aynı zamanda iyi şekilde nemlendirme de yapıyor.

Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu ürünü daha önce de kullandım sonuç çok iyi kesinlikle tavsiye ederim


L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi

L’oréal Paris Revitalift Lazer X3

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi kırışıklıkları azaltıcı bir etkiye sahiptir. Göz torbalarındaki şişkinliği de azaltmayı hedefleyen ürün aynı zamanda sıkılaşma sağlayarak canlılık kazandırır. İçeriğinde yer alan hyaluronik asit sayesinde cilde hızlı şekilde nüfuz ederek kırışıklıkların görünümünde azalma sağlar. Kafein bakımından zengin bir içeriği bulunan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi serinletici metal bir başlığa sahiptir. Bu da göz altındaki morlukları gidermeye yardımcıdır. Pro-Xylane içeren ürün cildin ton eşitliğini sağlar. Göz çevresinde pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaran ürün göz altlarını aydınlatarak şişlikleri giderir.

Tercih eden kişilerin yorumlarını incelediğimizde üründen memnun kaldıklarını gördük. Kullananlar göz çevresinin nemlendirildiğini, kuruluğun giderildiğini ve kırışıklıkların gözle görülür şekilde azaldığını söylüyor. Ayrıca başlık kısmı sayesinde el değmeden uygulanabilmesi de artıları arasında. Fiyat olarak ortalama olan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi kolay emilen bir yapıya sahip.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İnanılmaz güzel ve kaliteli ürün 2. 3. Kullanımdan itibaren gözle görülür şekilde kırışıklıkların gittiğini görüyorsünuz.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gözle görülecek şekilde kırışıklıklar azaldı. Sanki göz çevreme ütü yapılmış biçimde kırışıklıklar açıldı. Göz altlarımda doğuştan koyuluklar var. Onların bile görünümü daha iyi hale geldi.


Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı

Vichy Mineral 89 Eye Mineral

Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı kremi göz çevresinde meydana gelen koyu halkaları gidermek için üretilmiştir. Ayrıca göz altlarında biriken torbaların görünümünde azalma sağlar. İnce çizgilerin görünümünde de azalma yapan Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı kremi göz çevresini nemlendirir ve daha canlı görünmesini sağlar. Tercih eden kişilerin yorumlarına göz attığımızda ürünün en çok nemlendirme etkisinin beğenildiğini gördük. Özellikle akşamdan sürüp yatılınca sabaha yumuşacık ve canlı göz altları ile uyanmak mümkün. Hafif dokusu da beğenilen özellikleri arasında. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu ürün cilt bariyerini onarma ve hassas göz çevresini nemlendirmede başarılı. Fiyatı ise normal.

Tercih eden kişiler ürünün çok kolay emildiğini ve yoğun şekilde nemlendirme yaptığını söylüyor. Kullandıktan sonra göz altlarına parlaklık veren Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı kremi nemlendirme konusunda çok başarılı.

Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gözaltım için harika bir nemlendirici oldu diyebilirim. Geceleri sabaha makyaj için harika bir hazırlayıcı oluyor. Sabah kullanımda ise kapatıcı uyguladığımda pürüzsüz bir görüntü ve gün içinde daha canlı hissiyatta. Benim kuruluktan başka gözaltımda yaşadığım bir problem yoktu o yüzden nemlendirmesi benim için çok yeterliydi.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü bir aydir gece gündüz kullaniyorum.Açikçasi nemlendirmesi disinda göz altitorbalari veya morluklarinda bir etkisini görmedim.


Clinique All About Eyes Rich Yoğun Göz Çevresi Bakım Kremi

Clinique All About Eyes Rich

Clinique All About Eyes Rich Yoğun Göz Çevresi Bakım Kremi hafif formülü ile ön plana çıkar. Göz altındaki şişlik ve morlukları giderme konusunda başarılıdır. Daha aydınlık bir görünüm kazandırmayı hedefleyen Clinique All About Eyes Rich Yoğun Göz Çevresi Bakım Kremi aynı zamanda göz makyajının daha kalıcı hale gelmesini sağlar. İnce çizgi görünümünü azaltma konusunda da iyi olan ürün üzüm ve dut kökü ekstresi içerir. İçeriğinde bulunan kafein de şişkinlikleri azaltmaya yardımcıdır. Göz çevresindeki elastikiyeti arttıran ürün cilt yapısının güçlenmesini sağlar.

Ürünü tercih eden kişiler diğer göz kremlerine göre iki katı büyüklükte olduğunu söylüyor. Uzun kullanımda kırışıklıkları önleyen Clinique All About Eyes Rich Yoğun Göz Çevresi Bakım Kremi kullanan kişiler tarafından beğenilmiş. Sürdükten sonra kadifemsi bir his bırakması, nemlendirmesi ve canlandırması da ürünün beğenilen özellikleri arasında. Fiyatı bir hayli yüksek olsa da performansı oldukça iyi.

Clinique All About Eyes Rich Yoğun Göz Çevresi Bakım Kremi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ürünün kalitesi çok iyi ancak ürün çok ufak biraz daha büyük olabilirdi bu fiyatta. Ürün fayda ediyor 1 haftada koyu halkalar açılıyor 1 ayda ise çok iyi bir sonuç kazanabiliyorsunuz


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Nemlendiriyor fakat koyu halkalar için hiçbir etkisi olmadi. Nemlendirme disinda bir nedenle alacaksaniz almanizi tavsiye etmem.


Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum

Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum

Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum cilt tazelemeye yardımcı olan bir üründür. İnce çizgileri ortadan kaldırmakla kalmaz derin kırışıklıkları da giderir ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Cilt tonunu dengeleyerek aydınlık bir görünüm kazandırır. Daha sıkı bir cilt için ideal olan ürün derinlemesine nemlendirme sağlayarak cildi dolgunlaştırır.

Zengin ve besleyici bir içeriği olan Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum çok fazla pahalı ve ürün hakkında yoruma rastlamadık. 2 hafta sonunda ciddi sonuçlar ortaya çıkardığını iddia eden ürün pahalılığı nedeniyle tercih edilmiyor.

Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Tavsiye ederim göz kremi arayışınız varsa alın


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün ince çizgiler için gerçekten başarılı. çizgilerim azaldı. ama şişlik görünümü için pek faydası olmadı. eğer şişlik için alıyorsanız daha uygun fiyata başka ürünler denemenizi tavsiye ederim


Neutrogena Cellular Boost Gençleştirici Göz Kremi

Neutrogena Cellular Boost

Neutrogena Cellular Boost Gençleştirici Göz Kremi gençleşmeyi ve pürzsüzleşmeyi sağlayan bir üründür. Klinik olarak kanıtlanan formülü sayesinde yaşlanma etkilerini yavaşlatır. İçeriğinde yer alan hyalüronik asit ve retinol göz çevresinin yenilenmesi için idealdir. Yoğun bir nemlendirme sağlayan ürün hücresel yıkım kaynaklı ortaya çıkan ince çizgiler ve kaz ayaklarını düzeltir. Ürünü kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde bazı olumsuz yorumlara rastladık. Nemlendirme konusunda başarılı olan Neutrogena Cellular Boost Gençleştirici Göz Kremi sürüldükten sonra beyaz beyaz soyulma yapıyor.

Çoğu kişi ciltte yanma hissinden şikayetçi olduğunu da söylemiş. Ancak böyle bir durumla karşılaşmayanlar ve çok memnun kalanlar da var. Uygun bir fiyatı olan bu ürün ortalama bir kaliteye sahip.

Neutrogena Cellular Boost Gençleştirici Göz Kremi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü yaklaşık 1haftadır kullanıyorum 31yaşındayım ince çizgilerim vardı onun için almıştım fark var şimdiden ben ürünü beğendim ileri yaşlarda etkisi nasıl olur bilmiyorum ama 30lu yaşlarda etkisi olur diye düşünüyorum 👍🏻


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü sürdüğünüzde cildi yakıyor ama kısa sürüyor yanma hissi etkisini yaklaşık 2-3 hafta sonra görebildim göz çevrem daha aydınlık görünüyor ve küçük kırışıklıklar düzeldi ben memnunum


Herbaderm Torba ve Morluklara Karşı Göz Kremi

Herbaderm Torba Ve Morluklara Karşı Göz Kremi

Herbaderm Torba ve Morluklara Karşı Göz Kremi antialerjik olan bir üründür. Göz altındaki torba ve morlukları azaltmakla kalmaz aynı zamanda göz çevresinin aydınlık olmasını sağlar ve sıkılaştırır. İçeriğinde yer alan C vitamininin etkisi torba ve morlukların ortadan kalkmasını sağlar. Güçlü bir anti-inflamatuar etkisi olan ürün göz altlarında kısa sürede farkedilir bir iyileşme sağlar. Anında emilen konsantre formülü ile kolay bir kullanım sunar. Kahverengi cilt lekelerinin oluşumlarını açarak cildin daha genç görünmesini sağlar. Yağlılık hissi bırakmayan ürün bitkisel ürünlerle hazırlandığı için oldukça temiz içeriğe sahiptir. Doğal içeriğe sahip olan Herbaderm Torba ve Morluklara Karşı Göz Kremi %100 doğal bitkiseldir. Kuruyan cildi rahatlatarak pürüzsüzleştiren ürün çatlakları rahatlatır ve tahriş, kızarıklıkları yatıştırır. Güneşten kaynaklanan koyu renkli lekeleri ortadan kaldırma konusunda başarılı olan ürün cildin rengini dengeler ve homojen hale getirir. A, E vitaminleri bakımından zengin olan ürün pantenol, shea butter içerir. Böylece cilt hasarları iyileşir ve göz altları yumuşar. Herbaderm Torba ve Morluklara Karşı Göz Kremi çok uygun bir fiyata sahip ve kullanan kişiler tarafından oldukça beğenilmiş durumda.

Binlerce kişinin tercih ettiği bu göz kremi, göz altlarındaki koyulukları gideriyor, çok minik bir miktar alınsa bile oldukça yeterli oluyor. Uygulandıktan sonra göz altlarında beyazlıklar bırakmaması ve hızlı emilmesi de beğenilen özellikleri arasında. Ayrıca vermiş olduğu parlaklık, nemlilik ve rahatlama hissi de cabası. İçeriği çok temiz olan bu ürün pahalı markalara muadil olabilecek nitelikte.

Herbaderm Torba ve Morluklara Karşı Göz Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu ikinci alışım ilkini nerdeyse her sabah kullanmama rağmen yaklaşık 1 yılda bitti. Gerçekten bence göz çevremi dahada aydınlattı morluklarını azalttı.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

eriğine bayıldığım bir göz kremi. Sürdükten sonra hafif bir beyazlık bırakıyor ciltte sanki biraz kapatıcı sürmüşüm gibi görünüyor, bunu çok sevdim. Henüz 2 haftadır düzenli kullanıyorum, çok hafif açılmaya başladı morluklarım.


Bioderma Sensibio Eye Contour Gel

Bioderma Sensibio Eye Contour Gel

Bioderma Sensibio Eye Contour Gel göz çevresinin günlük olarak korunması için idealdir. Cilt görünümünün yatışmasını sağlar ve nemlendirir. Özellikle hassas olan ciltler için uygun bir üründür. Toleransı düşük olan, kuru ya da normal ciltlerde göz çevresi bakımı sağlar. Cildi nemlendirerek rahatlatan bu jel rahatsızlık hissini geçirir ve şişlikleri alır. Kırışıklıkları da azaltmaya yardımcı olan Bioderma Sensibio Eye Contour Gel masaj halinde uygulanarak cildi ferahlatır.

Fiyat olarak ortalama olan bu ürünü kullanan kişiler nemlendirme özelliğinden memnun kalmış. Çok mükemmel etkileri gözlenmese de günlük bakım için yeterli bir ürün. Jel formunda olması da çoğu kişinin beğendiği bir özellik. Hızlı emiliyor ve göz altlarındaki kuruluğu gideriyor. Ancak nemlendirme başarısını biraz yetersiz görenler de var.

Bioderma Sensibio Eye Contour Gel Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Egzematik kurulukta göz kapağıma ve altına cok iyi geliyor, yaglı değil, yeterli nemlendirmeyi sağlıyor, göz içini yakmıyor, bazı göz altı kremleri sürdüğüm anda yakmaya ve kaşındırmaya başlıyor cünkü. Severek kullanıyorum bir yıldır


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok genç ciltler icin ideal, temiz içerikli çok hafif bir göz kremi. Yeni başlayanlara öneririm ama 30- 35 yaş sonrası icin yeterli gelecegini sanmıyorum.


La Roche-Posay Hydraphase Intense Yeux Göz Bakım Kremi Hyalüronik Asit

La Roche Posay Hydraphase Intense Yeux

La Roche-Posay Hydraphase Intense Yeux Göz Bakım Kremi Hyalüronik Asit hassas göz çevresinde günlük bakım için uygundur. Yetersiz nem nedeniyle ortaya çıkan ince çizgilerin azalmasını sağlar. Göz altlarına yaptığı bakımla daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarır.

Ürünü kullanan kişiler başarısına göre uygun fiyatlı olduğunu söylüyor. Göz altlarındaki renk eşitsizliklerini gideren La Roche-Posay Hydraphase Intense Yeux Göz Bakım Kremi şişlikleri alma konusunda da oldukça başarılı. Hızlı emilen formülü ve iyi nemlendirmesi sayesinde beğenilen bir ürün.

La Roche-Posay Hydraphase Intense Yeux Göz Bakım Kremi Hyalüronik Asit Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü kızarık ve kuru göz çevrem için almıştım. Daha ilk haftadan göz altımdaki renk tonunu sabitleştirdi ve daha canlı bir görünüm sağladı. Mümkün olduğunca sabah akşam kullanıyorum. Ayrıca yağlı bir cildim olmasına rağmen kesinlikle yağlanma yapmadı.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Nemlendirmesi mükemmel değil ama günlük kullanımda yeterli. Düzenli kullanımda etkisini hissedersiniz.


KIEHL’S Creamy Eye Treatment Avokado ile Yoğun Nemlendiren Göz Kremi

Kiehl’s Creamy Eye Treatment

Markanın en popüler göz kremi olan KIEHL’S Creamy Eye Treatment Avokado ile Yoğun Nemlendiren Göz Kremi avokado yağı içeren yumuşak bir formüle sahiptir. Göz çevresini nazik şekilde nemlendirir ve bakım yapar. Yağda su molekülü tarzındaki benzersiz formülü sayesinde göz çevresi neme doyar ve canlılık kazanır. Cildi hem besleyen hem de nemlendiren bu ürün kalitesiyle ön plandadır.

Fiyat olarak pahalı olan KIEHL’S Creamy Eye Treatment Avokado ile Yoğun Nemlendiren Göz Kremi kullanan kişiler tarafından çok beğenilmiş. Göz altlarının neme doymasını sağlayan bu ürün çok canlı ve düzgün görünmesini sağlıyor. Verilen paranın hakkını sonuna kadar hak eden ürün geride bıraktığı his, doku ve parlaklık ile çok başarılı.

KIEHL’S Creamy Eye Treatment Avokado ile Yoğun Nemlendiren Göz Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Şu ana kadar kullandığım en en en iyi göz kremi. Nemlendirmesi o kadar iyi ki, hem makyaj altında çok başarılı, hem de göz altları aydınlık ve canlı görünüyor. Sabah akşam düzenli kullanınca morluklar bile hafifliyor. Nadir indirime giren bir marka ama verilen paraya kesinlikle değer bence 🙂


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Küçük ama çok iyi bir göz kremi. Fiyat olarak biraz yüksek. Ara ara fiyatı nedeniyle vazgeçmeye çalışsam da dönüp dolaşıp bu kremi alıyorum.


Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi

Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi

Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi göz çevresinde ortaya çıkan sıkılık kaybı ve yaşlılık belirtilerini giderir. Kırışıklıkları önlemeye yardımcı olan ürün aloe vera özleriyle zenginleştirilmiş formüle sahiptir. İçeriğinde yer alan kafein ile göz altları aydınlatılır ve canlanır. Genel günlük bir bakım için ideal olan bu ürün kullanan kişilerden çok olumlu yorumlar almamış. Nemlendirme görevini yerine getirse de morlukları giderme ya da ciddi farklar ortaya çıkarma noktasında yetersiz.

Fiyat bakımından çok uygun olan SİNOZ Göz Çevresi Bakım Kremi mucizevi değişim beklemeyenler için uygun bir ürün. Bazı kişilerin göz çevresinde ise alerji ya da tahrişe neden olmuş. Ancak üründen çok memnun kalanlar da var.

Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Nemlendirmesi ve emilmesi güzel , onun dışında ekstra bir etki görmedim ama genç yaşlarda göz çevresi nemi önemli olduğu için günlük kullanılacak bir krem.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok fazla bir etkisi yok bence ama göz çevresini nemlendirmek için gayet iyi bir ürün onun dışında çok çok güzel diyemiyorum


Diadermine Lift+Super filler Göz Kremi

Diadermine Lift+super Filler Göz Kremi

Diadermine Lift+Super filler Göz Kremi hyaluronik asit, %5 hyaluron içeren güçlü formüle sahiptir. Kırışıklık doldurucu etkisi ile ince çizgileri düzeltir ve göz altındaki morlukları giderir. Koyu halkaların rengini açmayı hedefleyen bu ürün göz çevresinin daha genç ve canlı görünmesi açısından idealdir. Diadermine Lift+Super filler Göz Kremi uygun fiyatıyla oldukça öne çıkan bir ürün.

Kullanan kişiler çok pahalı markalara fazla para vermenin gereksiz olduğunu ve bu ürünün de aynı etkilere sahip olduğunu söylemiş. Özellikle de göz altlarındaki koyu halkalar ve morluklardan şikayetçi olanlar için kurtarıcı bir ürün. Renk eşitlemesi yapması, nemlendirmesi ve canlı görünüm kazandırmasıyla oldukça başarılı.

Diadermine Lift+Super filler Göz Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

uygun fiyatli ve cok basarili bir goz kremi. cesitli urunler alip kullanmayi severim ve bu son zamanlarda en memnun kaldigim goz kremi olabilir. kolay emiliyor, guzel nemlendiriyor ve yagli bir his birakmiyor


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

yaklaşık 2 ay önce istemiştim kullanıp oyle yorum yapmak istedim.cunku bu tarz kremler uzun bir süreden sonra etkisini gosteriyo.cildime iyi geldi.gece uyumadan goz çevresine uyguluyorum.goz cevremde hoşlanmadığım ince çizgilerim azaldı.tavsiye ederim


AVON Anew İkili Göz Çevresi Bakım Sistemi

Avon Anew İkili Göz Çevresi Bakım Sistemi

AVON Anew İkili göz Çevresi Bakım Sistemi diğer markalardan farklı olarak iki bölmeli olarak üretilmiştir. Jel kıvamında olan formülü göz kapaklarındaki sarkmalar için kullanılırken, krem formülü göz altlarını nemlendirici, kırışıklıkları giderici etki sağlar. Ayrıca yoğun bir nemlendirme özelliği bulunan AVON Anew İkili göz Çevresi Bakım Sistemi kullanan kişiler tarafından beğenilmiş durumda. İnanılmaz uygun bir fiyatı olan bu ürün fiyatının çok üzerinde bir performans sergiliyor.

Kullanan kişiler göz atlarında ve göz kapaklarında düzenli kullanım sonrasında farkedilir sonuçlar görmüş. Bütçesi çok kısıtlı olanlar için oldukça ideal bir göz bakım kremi ve ayrıca hassas ciltler için de uygun.

AVON Anew İkili Göz Çevresi Bakım Sistemi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün boyutu küçük ama neticede göz kremi küçük olması normal jel yapısı biraz yapış yapış ama sonra geçiyor krem kıvamı ideal uzun zaman kullanmak lazım ilk izlenim nem vermesi güzel


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

jel olan göz kapağına krem olan göz altına sürülüyor sabahları uyandığımda göz çevrem çok kuru oluyordu bi kaç gündür bu kremi kullanıyorum çok güzel nemlendiriyor


Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Gözaltı Kremi

Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Gözaltı Kremi Urun Resmi

Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Gözaltı Kremi ile göz çevrenizin ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz. Göz çevresini onararak elastikiyetini destekleyen bu ürün ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünde azalma sağlar ve pürüzsüzlük verir. 5.5 pH değerine sahip olan Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Gözaltı Kremi ile cildinizin bariyer fonksiyonu desteklenir. Bu göz altı kremini kullananların yorumlarına baktığımızda üründen memnun olduklarını gözlemledik.

Sebamed Q10 Yaşlanma Karşıtı Gözaltı Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Harika bir ürün göz çevresini çok iyi nemlendiriyor


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

İnce çizgilerde ne kadar etkiliği olacağı ancak uzun süre kullanımdan sonra anlaşılabilir ama ürünün yapısı/verdiği nem özellikle karma-yağlı ciltler için yeterli olacaktır


Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi

Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi Urun Resmi

Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi ile göz çevresinde pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm elde edilebilir. Göz çevresine aydınlık bir görünüm katan bu krem sayesinde kusurların görünümünü de kapatabilirsiniz. İçeriğinde bulunan morluk otu sayesinde yaşlanma karşıtı bakım yapan ve göz çevresindek koyu halkaların görünümünü düzelten Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi içeriğindeki at kestanesi ekstresi sayesinde gözenekleri sıkılaştırır. Hyalüronik asit bakımından zengin olan içeriği ile göz çevresini nemlendiren bu krem hafif bir formüle sahiptir ve gün boyu ferah bir his verir. Göz çevresinin nefes almasını sağlar ve doğal bir görünüm kazandırır. Ton eşitleme özelliğine de sahip olan Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi ile daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda hem kapatıcı özelliğinin bulunması hem de kalıcı bakım yapmasından dolayı bu üründen çok memnun kaldıklarını gördük. Yumuşak yapısından yana çok beğenilen bu kapatıcı göz çevresi kremi akışkan formu sayesinde azıcık kullanılsa bile kolayca cilde yedirilebiliyor.

Fit & Alive Göz Altı Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

bittikçe alıyorum hem çok güzel kapatıyor hemde nemlendirdiği için kurutmuyor sürekli kullanımda kalıcı bir göz altı morluk kapanması oldu çok memnunum


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kapatıcı olarak kullanıyorum çok güzel morluk kapatıyor


Yves Rocher Pur Bleuet Şişkinlik ve Torbalanma Karşıtı Nemlendirici Göz Kremi

Yves Rocher Pur Bleuet 2

Yves Rocher Pur Bleuet Şişkinlik ve Torbalanma Karşıtı Nemlendirici Göz Kremi %95’den fazla doğal içeriğe sahip bir üründür. Mineral yağ, paraben, silikon ve parfüm içermez, vegan bir üründür. Göz altı torbalarını yatıştırmaya yardımcı olan ürün mavi kantaron çiçeği öz suyu içerir. Göz çevresindeki yorgunluk ve renk eşitsizliklerini gidererek canlandırır. Ferahlatıcı bir jel dokusu olan ürün metal roll-on başlıkla uygulanır. Hassas gözler için de uygun olan formülü hafif ve yapışkan olmayan bir yapıdadır.

Yves Rocher Pur Bleuet Şişkinlik ve Torbalanma Karşıtı Nemlendirici Göz Kremi fiyat olarak çok makul. Ancak kullanan kişiler göz altı torbalarında farkedilir bir değişim yaşamamış. Nemlendirme konusunda başarılı olan bu ürün kullanıcılar tarafından ortalama bir kaliteye sahip olarak görülmüş.

Yves Rocher Pur Bleuet Şişkinlik ve Torbalanma Karşıtı Nemlendirici Göz Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Verdiği nem çok güzel onun dışında metal bilyeli ucu çok güzel ferahlatıyor tam yazlık bir ürün


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kullanıyorum gözle görülür bir değişimim yok henüz ancak nemli tutuyor ve en önemlisi oldukça alerjik bir cilt yapısına sahip olmama rağmen herhangi bir sorun yaşamadım.


Shiseido Kırışıklık Karşıtı Göz Bakım Kremi

Shiseido Wrinkle Smoothing Cream

Shiseido Kırışıklık Karşıtı Göz Bakım Kremi tüm cilt tipleri için uygun bir kullanıma sahiptir. Göz çevresindeki kırışıklıkların görünümünde azalma sağlayan ürünün içeriğinde kombu-bounce, reneura teknolojisi bulunur. Böylece düzenli kullanımda göz çevresindeki kırışıklıklar ciddi oranda azalır. 1 Haftada farkedilir sonuçlar ortaya çıkarma vaadi sunan Shiseido Kırışıklık Karşıtı Göz Bakım Kremi daha parlak ve genç bir görünüm sağlar. Cildin duyusal reseptörlerini uyandırma konusuna başarılı olan ürün natsuma ve ashibata özü içerir. Japon yosunlarından oluşan kompleks sayesinde kırışıklıkların oluşması engellenir.

Çok yüksek bir fiyatı olan Shiseido Kırışıklık Karşıtı Göz Bakım Kremi kullanan kişiler tarafından çok kaliteli ve başarılı bulunmuş. Yoğun bir kıvama sahip olan ürün uzun süre kullanılabilir. Verilen parayı kuruşuna kadar hak etmesi ve verdiği vaadleri yerine getirmesi de ürünün performansını gözler önüne sürüyor.

Shiseido Kırışıklık Karşıtı Göz Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Dunyanin en iyi nemlendiren ve kirisik acan goz kremi. Fiyatli ama gercekten ise yarayan super bir urun. Her kurusu hakediyor. Shiseudonun retinollu goz maskesiyle beraber kullanilirsa sonuclar muhtesem.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Yazın güneş, kışın soğuk etkisyle yaşadığım kuruluğa çok iyi geliyor. 45 yaşındayım, göz çevrem hassas ve kuru. Alternatif, kaliteli ürünler denesem de sonunda mutlaka tekrar bu kremi alıyorum.


Avene Göz Çevresi İçin Yatıştırıcı Bakım Kremi

Avene Goz Cevresi Kirisiklik Karsiti Krem

Avene Göz Çevresi İçin Yatıştırıcı Bakım Kremi tüm Avene ürünlerinde olduğu gibi thermal suyu ile formüle edilmiş bir üründür. Göz kapakları ve çevresini yatıştıran bu ürün aynı zamanda ferahlama sağlar. Parfümsüz bir içeriğe sahip olan krem cildi korur ve tahriş, kızarıklıklıkları giderir. Yağlandırmadan nem kazandırma özelliği de ürünün en öne çıkan özelliğidir. Özellikle de iritasyona uğrayan bir göz çevresi söz konusuysa göz çevresi ve kapaklarını rahatlatır. Normal bir fiyata sahip olan Avene Göz Çevresi İçin Yatıştırıcı Bakım Kremi kullanan kişiler tarafından beğenilmiş durumda. Yapış yapış bir his bırakmaması, alerjik ve kuru göz çevresi için ideal olması, nemlendirmesi oldukça başarılı. Göz çevresinde ferahlatıcı bir etki ortaya çıkarak ürün hafif moluklara da iyi geliyor.

Avene Göz Çevresi İçin Yatıştırıcı Bakım Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bittikce aldigim goz kremi, ciddi morluk ya da kirisiklik probleminiz yoksa ideal bir krem


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Daha öncede kullandığım bir ürün.. göz çevresini rahatlatan bir formu var.. buradaki gramajı biraz küçük, bilerek alınmalı, sonra küçük diye hayal kırıklığı yaşamayın.. benzer ürünlere göre fiyatı da iyi.. memnunum..


Lancome Ultra Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Kremi

Lancome Renergie Yeux Multi Lift

Lancome Ultra Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Kremi göz çevresinin daha genç görünmesi için ideal olan bir üründür. Keten tohumu özü ve hyalüronikasit içeren formülü yaşlanma belirtileri ile savaşmak için üretilmiştir. Aynı zamanda göz altı torbaları ve koyu halkaların da düzelmesine destek sağlayan ürün cildi sıkılaştırarak aydınlık kazandırır. Kullanım sonrası ipeksi bir görünüm kazandırması da ürünün öne çıkan özelliğidir.

Tüm cilt tipleri için uygun olan Lancome Ultra Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Kremi fiyat olarak oldukça pahalı. Ürünü kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde mükemmel bir performansa sahip olduğunu gördük. Özellikle kırışıklıkları azaltması ve doldurması ürünü başarılı kılan bir durum. Ayrıca göz altı morlukları ve kuruluğunu gidermede de oldukça başarılı. Kullananların şiddetle tavsiye ettiği bir ürün.

Lancome Ultra Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Kremi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Şöyle söyleyeyim ilk kez bu markayı kullandım. Ve ilk kez bu kadar pahalı bir goz kremi aldım. Fakat hakkıdır. Sadece üç sürümde göz torbalarım puf diye söndü. Morluklar ileri zamanda geçer. Ama torbalarım indi. Mucize gibi bir şey.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu ürünün testerini kullanmıştım. Kullandım ürüne aşık oldum hemen siparisini verdim. Göz altındaki parlaklık kırışıklıkta azalma ilk sürmemde mucizevi etki gösterdi Önceki aldıgım göz altı kremlerimin hepsi cöpte


Göz Altı Kremi Nasıl Uygulanır?

Sıkça Sorulan Sorular

Söz konusu göz altı kremi olunca haliyle kafanızı kurcalayan bazı sorular da olabilir. Biz de merak edebileceğinizi düşündüğümüz bazı noktalara değinmek ve bu konuda sizi aydınlatmak istedik.

Göz Altı Kremi Nasıl Uygulanır?

Göz altı kremi uygulamadan önce her kremde olduğu gibi öncelikle cildinizi güzelce temizlemelisiniz. Eğer cildinizi temizlerseniz krem daha iyi emilerek faydalı olacaktır.

Mercimek büyüklüğünde almış olduğunuz göz altı kreminizi yüzük parmağınız yardımıyla göz çevrenize uygulayın. Neden yüzük parmağınızı kullanmanızı önerdiğimizi merak ettiyseniz daha hafif olduğu içindir. Göz çevreniz hassas olduğu için az basınç uygulamanız idealdir. Bazı ürünler roll-on şeklinde çalışır ve el değmeden sürülür.

Alt kirpiklerinize çok yakın olmayacak ve değmeyecek şekilde gözünüzün altından, iç kısmından dışa doğru kremi nazik hareketlerle sürün. Gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin.

Ürün 2 dakika içinde emilecektir. Sonrasında dilerseniz makyaj yapabilir ya da diğer cilt bakım ürünlerinizi uygulayabilirsiniz. Göz altı kremini çok fazla kullanmak gözlerinize kaçmasına neden olabileceği için çok az miktarda almaya gayret gösterin. Zaten göz çevresi ufak bir bölge olduğu için minik bir krem parçası bile yeterli olacaktır. Fazla göz kremi kullanmak sivilce ya da yağ bezesi oluşumuna neden olabilir.

Not:Bazı göz altı kremleri göz kapağında uygulanmaya da uygundur. Aksi bir durum söz konusu ise asla kreminizi göz kapağınıza uygulamayın! Bu, tahriş ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. İstediğiniz etkiyi görebilmek için göz altı kremini normal cilt nemlendiricinizden önce kullanmalısınız.

Göz Altı Kremi Ne Sıklıkla Kullanılır?

Göz altı kreminizi sabah, akşam ya da günde iki defa kullanabilirsiniz. Ancak yine de size net bir bilgi vermemiz mümkün değil. Her ürünün kullanma talimatları farklıdır. En iyi sonuçları alabilmek için mutlaka kullanma talimatlarına uymalısınız.

Eğer göz altı kreminizi sabah uygularsanız makyajınız hem daha kalıcı olur hem de göz çevreniz gün boyu yumuşak, rahat ve ferah kalır. Gece göz altı kremi uygulamanın avantajı ise sabaha kadar cilt hücrelerinizin olumsuz dış etkenlere maruz kalmadan yenilenecek olmasıdır. İdeal olan kullanım tavsiyemiz 12 saatte birdir. Ancak satın almış olduğunuz ürünün kullanma talimatı size kesin bilgiyi verecektir.

Hangi Yaşta Göz Altı Kremi Kullanmaya Başlamalıyım?

Göz çevresi derisi aşırı ince bir yapıda olduğundan, mimik ve çevresel faktörlerden çok fazla etkilenir. 25’li yaşlarda göz altı kremi kullanmaya başlanabilir. Tavsiyemiz ise 21 yaşından itibaren günlük göz bakım kremi kullanılması gerektiğidir. Yaptığımız detaylı araştırmalar sonucunda bu kanıya vardık. Çünkü burada mesele sadece kırışıklık ve sarkmalar değildir. 20’li yaşlarda elbette ki göz çevresine kırışıklıklar olmaz. Ancak pullanmalar, kuruluk ya da koyuluklar genetik olabilir ve 18 yaşında bile görülebilir. Ya da gün içinde sürekli ekrana bakma, kitap okuma gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu da göz altlarında yorgunluk, şişlik ve gerilmelere neden olur. Hal böyle olunca genç yaşlarda göz çevresinde krem kullanmak zorunlu hale gelebilir. Ayrıca ileriki yaşlara yatırım yapmak ve kırışıklıklarınızın önüne geçmek, daha canlı ve sağlıklı görünmek istiyorsanız göz çevresi bakımını asla ihmal etmeyin.

Sonuç

Sevgili okurlarımız; bu yazımızda sizler için öne çıkan göz altı bakım kremlerini inceledik. Göz altı kreminin ne olduğu hakkında bilgi verdik ve satın almadan önce dikkat etmeniz gerekenlere değindik. Merak ettiklerinize cavap vermeye çalıştık. Eğer siz de artık göz çevrenize daha iyi bakmak , rahatsız olduğunuz bazı sıkıntılardan kurtulmak istiyorsanız sizler için seçtiğimiz ürünlere göz atabilirsiniz. Nasıl ellerimizi gün içinde nemlendiriyor ve yumuşak kalmalarını istiyorsak göz çevremizin de bunu hak ettiğini unutmayalım. Daha canlı bir yüz, yorgun görünmeyen gözler için ihtiyacınız olan tek şey kaliteli ve cildinizle uyumlu bir göz altı kremidir. Umarız aradığınız ürünü bu yazımızda bulabilirsiniz:)

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir