2022 Yılının En İyi Çay Makinesi Markaları, Tavsiyeler ve Yorumlar

Hoş sohbetlerin olmazsa olmazı, davetkâr kokusu ile insanı kendine çeken, simidin yanına bıkmadan eşlik eden çay… İnce belli bardakta sunulan, tavşan kanı, mis gibi bir çaya kim hayır der ki? Ülkemizde en çok tüketilen içeceklerin başında gelen çay zamanla kültürümüzün değerli parçalarından biri haline gelmiştir. Her ne kadar kültürümüze 19. yy.’ın sonlarında girmiş olsa da Türk milleti tarafından epey sevilmiş ve günün her saatinde bardakları şenlendirmiştir. Çay denilince ilk akla gelen öğün elbette kahvaltı saatleridir. Dumanı üstünde ekmeğin ve kahvaltılıkların yanında enfes tadıyla damaklara misafir olan çayın iyi demlenmişi makbuldür. Yaz-kış demeden tüketilen çayın lezzetli olması elbette hazırlanış biçimine bağlıdır. Tam kıvamında bir çay elde etmek için tercih edilecek çaydanlık da en az kullanılacak çay kadar önemlidir.

Türk çayı hazırlamanın belli başlı püf noktaları vardır. Neden Türk çayı dedim biliyor musunuz? Ülkemizin Doğu Karadeniz kıyılarında yetişen siyah çay bu işin olmazsa olmazıdır. Türklere has özel pişirme yöntemi ise tavşan kanı çayımızın adeta kilit noktasıdır. Çünkü Türk çayı hazırlanırken iki parçadan oluşan semaver ve çaydanlık kullanılır. Servis sırasında ise fincana ya da ince belli bardağa önce dem sonra kaynar su ilave edilir. Türk çayı hazırlamak için iyi bir çaydanlığa ihtiyaç vardır. Çayın lezzetini doğrudan etkileyen çaydanlığın kaliteli olması ve pratik bir kullanım sunması şarttır. Kültürümüzde her ne kadar çelik, emaye, porselen gibi geleneksel çaydanlık çeşitleri revaçta olsa da teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bu tercihler yerini elektrikli çay makinelerine bırakmıştır.

Kalabalık aileler için: Korkmaz A 341-04 Çaykolik
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

En Iyi Cay Makinesi 6

Çay Makinesi Nedir?

Çay makinesi artık günümüzde çeyizlerin olmazsa olmazı, mutfakların da önemli bir parçası haline gelmiştir. Ofiste ya da evde her zaman elimizin altında olan ve dakikalar içerisinde enfes çaylar hazırlamamızı sağlayan bu makineler teknolojinin harikaları arasındadır. Canınız çay çektiğinde üşenmeden hazırlamanıza olanak sağlayan bu makinelerin özellikleri ve donanımları insanı şaşırtan bir başarıya sahiptir. Çay makinesi; çay demlemek ve su kaynatmak için tercih edilen bir cihazdır. Çay makineleri de tıpkı geleneksel çaydanlıklar gibi iki parçadan oluşur ve alt kısma yani geniş hazneye su koyulur, demlik içerisinde ise çay hazırlanır. Çay makineleri elektrikle çalıştığı ve otomatik oldukları için daha az çaba sarf etmenizi sağlar. Çaydanlığın başında beklemek, kaynayan suyun taşması, çayın soğuması gibi durumlar çay makinesi sayesinde ortadan kalkar. Ayrıca çay makinelerinin sadece su hazneleri kullanıldığında kettle görevi gördükleri de bir gerçektir. Bu akıllı makineler sayesinde yemekleriniz için kaynar su, bebeğiniz için uygun sıcaklıkta mama suyu hazırlayabilirsiniz.

Small Glass Teapot With Hot Black Tea, Glasses And Golden Tray

Çay Makinesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çay makinesi satın almaya karar verdiyseniz bir takım özelliklerin varlığını sorgulamanız gereklidir. Çay makinesi tercihinde doğru bir seçim yapmak keyfinize keyif katmanın yanında ürününüzü uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz anlamına da gelir.

Demlik ve Su Hazne Kapasitesi

Çay makinelerinin demlik ve su hazne kapasiteleri önemli bir detaydır. Eğer kalabalık bir aileyseniz geniş kapasiteye sahip, tek seferde çok sayıda bardak çay elde edebileceğiniz bir çay makinesi tercih etmeniz gereklidir. 2 – 3 kişilik aileler için de az kapasiteli bir çay makinesi mantıklı tercih olacaktır. Örneğin; çok kalabalık bir aileyseniz su hazne kapasitesi 3 litre, demlik kapasitesi ise 1 litre olan bir çay makinesi tercih edebilirsiniz.

Materyal

En Iyi Cay Makinesi 7

Çay makinesinin hangi materyalden üretilmiş olduğu son derece önemli bir detaydır. Çünkü cihazın uzun ömürlü olması, çayın daha lezzetli olması gibi konularda malzeme kalitesi mühimdir. En sağlam ve kullanışlı modeller paslanmaz çelik olan ürünlerdir. Bu çay makinelerinin su haznesi ve demlik kısımları paslanmaz çelik olduğundan sağlık için zararlı değildir. Ayrıca kırılmalara ve darbelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Eğer çay makinesi plastik malzeme ağırlıklı olarak tercih edilecekse BPA içermeyen bir ürün tercih edilmelidir. Demlik kısımları cam malzemeden üretilmiş olan çay makineleri de vardır. Cam çaya ayrı bir lezzet katmanın yanı sıra dışarıdan dem oranını görmenizi sağlar ve keyifli bir izlenim sunar. Çay makinesinin alt hazne ve demlik kısmında yer alan tutma kulpları ise ısıya dayanıklı olmalıdır. Bu; demliğin ya da su haznesinin kaldırılması sırasında ellerinizin yanmasına engel olur.

Çay Filtresi

En Iyi Cay Makinesi 10

Çay makinelerinin çoğunun demlik kısmında çay filtresi yer alır. Bu çay filtrelerinin bazıları tamamen paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş, bazıları ise plastik ağırlıklı olabilir. Ayrıca filtrenin genişliği ve demliğin ağız kısmında mı yoksa içerisinde mi yer aldığı da önemli bir detaydır.

Kireç Filtresi

Özellikle suyu kireçli bir bölgede yaşıyorsanız bu özelliği göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır. Kireçli su çayın lezzetini olumsuz etkilemenin yanı sıra demlik ve su haznesi içerisinde de kötü bir görüntü yaratacaktır. Ancak bazı çay makinelerinde kireç filtresi bulunduğu için bu problem en aza indirilebilir.

Otomatik Kapanma

Su kaynadığında ya da çayınız demlendiğinde otomatik kapanma moduna geçen bir çay makinesi tercih etmeniz hem enerji tasarrufu hem de güvenlik açısından faydalı olacaktır.

Sıcak Tutma Özelliği

En Iyi Cay Makinesi 13

Çay makinelerinin tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri de sıcak tutma özelliğine sahip olmalarıdır. Bu ergonomik cihazlar çay hazır olduktan sonra uzun bir süre sıcak tutar ve ısıyı otomatik şekilde ayarlar. Size de her zaman sıcacık çayınızı afiyetle yudumlamak kalır.

Ses

Ev aletlerinin hemen hemen hepsi çalışma prensipleri doğrultusunda bir miktar ses çıkarır. Çay makineleri de çalışırken özellikle de kaynama sırasında biraz gürültüye neden olabilir. Ancak bazı ürünlerin çalışması diğer modellere göre daha sessiz olabilir. Eğer bu özellik sizin için önem teşkil ediyorsa ürünün çalışırken ne kadar sesli olduğundan emin olmanız gerekebilir.

Susuz Çalışma Emniyeti

Güvenlik açısından olmazsa olmaz özelliklerden biri susuz çalışma emniyetidir. Eğer çay makinenizin haznesinde su tükendiğinde çalışmaya devam ederse istenmeyen kötü durumlar meydana gelebilir. Ancak çay makinelerinin büyük bir kısmında susuz çalışmama özelliği mevcuttur. Bu sayede haznede su tükendiği zaman cihaz otomatik olarak kendini kapatır ve devre dışı kalır.

Kablo Sarma Özelliği

Mutfakta dağınık bir görüntüden hoşlanmayan kadınlar için kablo sarma özelliği bulunan bir çay makinesi tercih etmek en mantıklı karar olabilir. Makinenin taban kısmında bulunan kablo yuvası dağınık görüntünün ortaya çıkmasına engel olacaktır.

Sesli Uyarı

Çay makinelerinin bazılarında sesli uyarı sistemi bulunur. Suyunuz kaynadığında ve çayınız hazır olduğunda sözlü olarak sizi çağıran ve haberdar eden bir makine ister misiniz? Cevabınız ”evet” ise bu özelliğin var olduğu modellere yönelebilirsiniz.

360 Derece Dönen Taban Sistemi

En Iyi Cay Makinesi 9

Çay makinesinin 360 derece dönen taban sistemine sahip olması demek, hazneyi dilediğiniz yönde ve istediğiniz eliniz ile kontrol edip kullanabilmeniz demektir. Pratik bir kullanımdan yanaysanız çay makinenizin bu özelliğinin bulunup bulunmadığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Su Isıtıcısı Olarak Kullanılabilme

Çay makinelerinin tamamı su ısıtıcısı olarak kullanılabilir. Ancak gerçek bir su ısıtıcısı görüntüsü elde etmek ve suyun daha hızlı ve etrafa sıçramadan kaynamasını sağlamak istiyorsanız bu özelliğin var olduğu modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Su ısıtıcısı olarak kullanılabilen çay makinelerinin hazne bölümü için tasarlanmış özel kapakları bulunur. Bu kapak kapatıldığında su hazneniz artık bir kettle olacaktır.

En Iyi Cay Makinesi 12

En İyi Çay Makinesi Tavsiyeleri

Çay makinesi denilince onlarca marka ve model ile karşılaşmak mümkün. Hal böyle olunca da karar verme noktasında zorluk çekiyor olabilirsiniz. Biz de sizin için bu yazımızda en çok tercih edilen ve özellikleri ile öne çıkan birbirinden farklı çay makinesi ürünlerine yer verdik. Seçmiş olduğumuz çay makinelerini detaylı şekilde inceledik ve sizlerin beğenisine sunduk. Dilerseniz sizin için yazmış olduğumuz objektif çay makinesi incelemelerimize göz atabilir ya da doğrudan ürünleri pratik şekilde satın alabilirsiniz 🙂

Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi

Grundig Tm 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi Urun Resmi

Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi cam demliği ve beyaz renk su haznesi ile şık bir şekilde tasarlanmıştır. Demliğin cam olması çayın dışarıdan görülmesini sağlar. Ayrıca cam demlik kırılmaya dayanıklı şekilde tasarlanmıştır. 1650 w motor gücü ile çalışan bu cihaz çayınız demlendikten sonra sıcak tutma özelliğine de sahiptir. Işıklı açma kapama düğmesi sayesinde pratik bir kullanım sunan Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi otomatik kapanma özelliğine sahiptir. 1.8 L su ısıtıcı kapasitesi bulunan makinenin demlik kapasitesi ise 0.8 L’dir. Cam demliğin içerisinde yer alan paslanmaz çay filtresi ise pürüzsüz kıvamda çay keyfi sunar. Böylece demliğin temizlenmesi de pratikleşmiş olur. Demliğin sap ve kapak kısımları siyah renk olup cihaza modern bir hava katmıştır.

Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi plastik gövde malzeme özelliğine sahiptir. Ayrıca cihazda susuz çalışma emniyetinin bulunması güvenlik açısından artı bir özellik olarak karşımıza çıkar. Bu çay makinesinin kablo sarma özelliği de mevcuttur. Ayrıca 360° dönebilen kablosuz kullanım özelliği de cihazın özellikleri arasındadır.

Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi kullanan kişilerin yorumlarını detaylı şekilde incelediğimizde bu cihazın e-ticaret sitelerinde 4,6 olarak puanlanmış olduğunu gördük. Binlerce kişi tarafından tercih edilen ve beğenilen Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi sessiz çalışıyor ve kısa sürede kaynama yapıyor. Kaynayan suyun tadında herhangi bir değişiklik oluşmaması da kullanan kişiler tarafından beğenilen bir özellik. Damlatma yapmaması ise Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi kullananların en memnun kaldığı özellikler arasında yer alıyor. Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi her daim lezzetli ve sıcak çay içmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Fiyatı ise performansına bakılacak olursa bir hayli uygun.

Artıları
 • Sıcak tutma özelliği
 • Cam demlik
 • 1650 w motor
 • Susuz çalışma emniyeti
 • Damlatma yapmıyor
 • Sessiz çalışıyor
Eksileri
 • Plastik gövde malzemesi

Grundig TM 4961 Cam Demlikli Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün gerçekten kaliteli. Malzeme işçilik ve tasarım olarak fiyatının çok üzerinde. Eğer bu fiyat bandında kararsız kaldıysanız hiç endişe etmeden gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Parasını sonuna kadar hak ediyor. Plastik kokusudur sestir mestir kesinlikle yok. Çok şık ve asil bir görünümü var. Tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü tereddüt ederek almıştım. Web sitesinde bile aradığım detayları bulamadım. Ancak son derece kaliteli bir ürün. Demlik Alman malı, alt parça Türk malı. Çin malı olmaması büyük avantaj. İsterseniz kettle gibi de kullanabiliyorsunuz.


Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi Urun Resmi

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi cam demliği, siyah plastik gövdesi ile dikkat çeken bir üründür. Parlak bir görünüme sahip olan bu çay makinesinin tutma kulpları gold renktir. Güvenli bir kullanım sunan Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Ayrıca susuz çalışmama özelliği sayesinde de güvenli bir kullanım sunar. 1700 w motor gücü ile çalışan bu cihazın su ısıtıcı kapasitesi 1.5 L’dir. Dayanıklı cam demlik ise 0.8 L kapasiteye sahiptir. Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi su ve kireç filtresi sayesinde çayın lezzetinde hiçbir bozulmaya neden olmaz. Plastik malzemeler BPA içermediğinden sağlık için uygun bir kullanıma sahiptir.

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi çayınız hazır olduğunda sesli mesaj ile size haber verir. 40 dakika sonra, çayın bayatladığını haber vermek için de ikaz ışığı ile sizi uyarır. Cihazda ayrıca mama suyu hazırlama seçeneği de yer alır. Endüstriyel ve şık detayları ile öne çıkan Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi mutfağınızdaki dekorasyonun tamamlayıcısı olmaya da hazırdır.

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde ise Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi genel olarak beğenilen bir ürün. Özellikle su kaynadığında ya da çay demlendiğinde sesli uyarı sistemi olması pekçok kişi tarafından beğenilen bir özellik. Ancak uyarı sesinin yüksek olmasından rahatsız olanlar ve bu özelliği devre dışı bırakanlar da var. Cihazın plastik gövdeye sahip olmasına rağmen fiyatının yüksek olduğunu söyleyenler de mevcut. Ürünün e-ticaret sitelerindeki puanı ise 4,3 olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatı ise performansı ile orantılı diyebiliriz.

Artıları
 • 1700 w motor gücü
 • Otomatik kapanma
 • Kireç filtresi
 • Sesli uyarı
 • BPA içermeyen plastik malzeme
 • Cam demlik
Eksileri
 • Plastik gövde
 • Uyarı sesinin yüksek olması

Karaca Çaysever Konuşan Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kötü yorumlara bakıp kararsız kalmıştım ama iyi ki dinlememişim. Gerçekten çok güzel bir cihaz. Su kaynıyormu, çay demlendi mi diye bakmaktan kurtuldum. İyiki almışım

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün fena değil. Fakat kesinlikle fiyatını hakeden bir ürün de değil. Öncelikle plastik. Haznenin içi de dahil olmak üzre komple plastik. Sadece çay bölmesi cam. İçerisinde kendi süzgeci var. Sesli uyarı güzel gibi geliyor ama bir süre sonra yüksek ses rahatsız ediyor. Kapatıp sadece tuş sesleri ile devam edebiliyorsunuz. Mama için ayrı bir fonksiyonu var ki ürünü sırf bu yüzden aldık. Ama onda da garip bir çalışma şekli var. İçerisindeki su miktarına göre mama fonksiyonu bazen daha sıcak yapabiliyor. Otomatik kapanma ve diğer korumaları bakımından başarılı. Alttaki su haznesi 1.3lt bu arada. Diğer ürünlerdeki gibi 1.7lt değil. Çok hızlı kireçleniyor. Mümkün mertebe musluk suyu kullanmıyorum. Özet olarak çok güzel bir ürün olacakken kırpıla kırpıla ucuz Çin malı ürünlere dönmüş. Yazık olmuş.


Korkmaz A 341-04 Çaykolik

Korkmaz A 341 04 Çaykolik Urun Resmi

Korkmaz A 341-04 Çaykolik, modern bir semaver görünümü ile karşımıza çıkar. Gövde ve demlik malzemesi paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir ve kaliteli bir görünüm yansıtır. Cihaz 2000 w güçlü motoru ile geniş aileler için tasarlanmıştır. Üst demlik kapasitesi 1.1 L olan bu cihazın su haznesi ise 3.0 L’dir. Otomatik semaver sıcak tutma özelliği sayesinde daima sıcak çay yudumlamanızı sağlar. Güvenli ve ergonomik bir kullanım sunan Korkmaz A 341-04 Çaykolik su sıcaklığını otomatik şekilde algılar ve kaynatma ya da sıcak tutma konumuna geçiş yapar. Otomatik koruma özelliği sayesinde haznede su kalmadığında enerjiyi keser. Demliğin içerisinde yer alan çay filtresi sayesinde lezzetli çaylar elde edilebilir ve demliğin içi temiz kalır.

Kaynama göstergesi özelliğine sahip olan Korkmaz A 341-04 Çaykolik otomatik kapanma özelliğini de barındırır. Ayrıca kireç filtresi de cihazın içerisinde yer alan artı özellikler arasında bulunur. Çay demlik vasıtasıyla, kaynayan su ise semaverin alt kısmında yer alan musluktan elde edilir. Musluk çevirildiği zaman su aşağı akacaktır. Semaverin gövde kısmının her iki tarafında da tutma kulpları yer alır. Bu; su haznesinin pratik şekilde kaldırılmasını ve taşınmasını sağlar. Semaver keyfini evinde dostlarıyla yaşamak isteyenler için Korkmaz A 341-04 Çaykolik biçilmiş kaftandır.

Korkmaz A 341-04 Çaykolik kullanan kişiler tarafından genel anlamda oldukça beğenilen bir ürün. Sadece evde değil iş yerinde kullanmak için bu ürünü tercih edenler de bir hayli fazla. Çayı uzun süre sıcak ve taze tutan Korkmaz A 341-04 Çaykolik pratik kullanımı nedeniyle de beğenilen bir cihaz. Ayrıca sessiz çalışıyor olması da artıları arasında. Ancak musluğun damlama yaptığı bazı kullananlar tarafından ifade edilen olumsuz bir özellik. Ayrıca musluktan gelen suyun az olması da bazı kişiler tarafından beğenilmemiş. Genel anlamda kaliteli ve kullanışlı olarak yorumlanan bu cihazın özelliklerini göz önünde bulunduracak olursak fiyatı için rahatlıkla ”normal” değerlendirmesini yapabiliriz.

Artıları
 • Kalabalık aileler için uygun
 • Semaver özelliğine sahip
 • Pratik kullanım
 • Tamamı çelik malzeme
Eksileri
 • Muslukta damlama olması
 • Suyun musluktan az gelmesi (bardağın dolması zaman alıyor)

Korkmaz A 341-04 Çaykolik Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün kalitesi mükemmel e yakın ,8 / 10 kişilik Aileye rahatlıkla yeterli .Kaliteli bir ürün ve kullanışlı almak isteyenlerin tereddüt etmeden alabilirler.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Üst demlik kısmı size küçük gibi gelebilir. Demi fazla attığınızda 8 kişi doyasıya çay içer. Biz çok sevdik anneme ve kendime aldım tavsiye ederim.


Fakir Tea N More Çay Makinesi

Fakir Tea N More Çay Makinesi Urun Resmi

Fakir Tea N More Çay Makinesi; antrasit, krem, mor, kırmızı renk seçenekleri ile karşımıza çıkar. Şık ve sade bir tasarımı bulunan bu cihazın demliği cam malzemeden yapılmıştır. Bu da çayın lezzetine lezzet katar. Gövde malzemesi ise plastiktir. Ayrca çayın rengi dışarıdan rahatlıkla görülebilir. Demlik kapasitesi 1.1 L olan Fakir Tea N More Çay Makinesi 1.7 L su ısıtma kapasitesine sahiptir. Demlik kısmında yer alan çay filtresi sayesinde çayın içerisine yapraklar karışmaz. Güvenlik ve tasarruf konusunda kullanıcılarını yarı yolda bırakmayan Fakir Tea N More Çay Makinesi otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Hazne içerisinde su kalmadığında da otomatik olarak kapanır. Cihaz 1600 w motor gücü ile çalışır ve kısa sürede suyun kaynamasını sağlar. Cihazın ısı geçirmeyen tutma kolları bulunur. Ayrıca ergonomik ve basit tasarımı sayesinde de mutfaklarda az yer kaplar. Kolay temizlenebilen ve pratik bir kullanım sunan Fakir Tea N More Çay Makinesi retro görünümü ile mutfaklara şıklık katıyor.

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimiz zaman Fakir Tea N More Çay Makinesi ortalamanın üzerine çıkmayı başarıyor. E-ticaret sitelerinde 4,3 olarak puanlanan bu cihaz lezzetli çaylar hazırlama konusunda beklentiyi karşılıyor. Sessiz çalışıyor olması ve plastik malzemeden üretilmiş olmasına rağmen sağlam bir his vermesi ürünün öne çıkan özellikleri arasında. Uygun fiyatlı ve kullanışlı bir çaycı arayanlar için Fakir Tea N More Çay Makinesi doğru bir tercih olabilir.

Artıları
 • Uygun fiyat
 • Ergonomik tasarım
 • Otomatik kapanma özelliği
 • Cam demlik
Eksileri
 • Plastik gövde malzemesi

Fakir Tea N More Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Alt kısmı plastik olmasaydı keşke tek sıkıntı o ömürü açısından..fakat sessiz çalışıyor rengi retro kırmızı güzel..almanlar bu işi biliyor...:)) fiyat olarak da uygun..memnunum..tavsiye ederim

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Beklediğimden baya büyük çıktı, muadillerinin arasında fiyat olarak en uygunu ve markaya güvendiğim için aldım. Çayı Gayet güzel sorun yok, tek dezavantajı alt kısmının içi plastik bi süre sonra sanki eriycekmiş gibi.


Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti

Sinbo Stm 5830 Elektrikli Çay Seti Urun Resmi

Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti siyah rengi ve sade tasarımıyla karşımıza çıkan bir üründür. 1800 w güç ile çalışan cihazın demlik ve hazne kısmı plastik malzemeden üretilmiştir. 1.7 L su hazne kapasitesine sahip olan Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti günlük ihtiyaca cevap veren bir cihazdır. 0.9 L demlik kapasitesi ile göze çarpan Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti otomatik kapanma ve sıcak tutma özelliklerini bünyesinde barındırır. Su haznesi için düşünülmüş özel kapak sayesinde Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti su ısıtıcısı olarak da kullanılabilir. Cihazın dual ısıtma sistemi %90 enerji tasarrufu sağlar. Paslanmaz çelik gizli rezidans ve çıkartılarak yıkanabilen çay süzgeci cihazın sahip olduğu özellikler arasındadır. 360° dönebilme özelliği sayesinde pratik bir kullanım sunar.

Gösterge ışıklı açma-kapama anahtarı ile kolay bir kullanım sunan Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti kablo saklama yuvası sayesinde kablosuz şekilde de kullanılabilir. Kaynama göstergesi, kireç filtresi ve susuz çalışmama emniyeti de cihazın sahip olduğu özellikler arasında yer alır.

Ürünü kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda tam bir fiyat – performans ürünü olarak değerlendirildiğini görüyoruz. Demlik kısmının plastik olmasına rağmen herhangi bir koku ya da olumsuz durum ile karşılaşılmıyor. Çok uygun fiyatına rağmen beklentiyi karşılayan Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti suyu hızlı kaynatıyor ve çayı lezzetli ve çabuk şekilde demliyor. Bu çay makinesi e-ticaret sitelerinde 3,0 olarak puanlanmış.

Artıları
 • Uygun fiyat
 • Otomatik kapanma
 • Sıcak tutma
 • Susuz çalışmama
Eksileri
 • Plastik demlik

Sinbo STM-5830 Elektrikli Çay Seti Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Materyali plastik evet yorumlarda beğenmeyenler olmuş fakat biz çok memnunuz çayı çok güzel demliyor. Daha önce de bu markadan kullandık şimdi de başka bir şey almayı düşünmedik. Tam fiyat performans ürünü

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

bu ürünü dört aydır kullanıyorum, sorun yaşamadim ancak tamamen kapatmak için prizden çıkarmak veya kettle kısmını duy üzerinde bırakmamak gerekiyor


Altus AL-795 Çay Makinesi

Altus Al 795 Çay Makinesi

Altus AL-795 Çay Makinesi 1650 W güç ile çalışır. 1.2 L demlik kapasitesine sahip olan bu çay makinesinin su ısıtıcı bölümü ise 1.7 L’dir. İkili ısıtma sistemi ile çalışan bu çay makinesi 360 derece dönebilen kablosuz kullanım sunması ile konfor sağlar. Otomatik kapanma özelliğine de sahip olan Altus AL-795 Çay Makinesi çay filtresi bulunduğu için berrak bir çay deneyimi sunar. Işıklı açma-kapama düğmesi sayesinde pratik bir kullanım sunan bu çay makinesi susuz çalışma emniyeti ile de güvenli bir kullanım sunar. Çok zarif bir tasarım ile öne çıkan Altus AL-795 Çay Makinesi kullanan kişiler tarafından fiyat-performans ürünü olarak yorumlanıyor. Çayı lezzetli yapmasının yanında alt hazne üzerine demliğin kapağının kapatılması ile kettle görevini yerine getiriyor. Tek olumsuz yanı ise materyalinin biraz ince olması. Bütçe dostu, kullanışlı bir çay makinesi tercih etmek isteyenler için bu ürün seçenekler arasında yer alabilir.

Artıları
 • Zarif ve minimal tasarım
 • Fiyat-performans ürünü
 • Otomatik kapanma özelliği var
 • Susuz çalışma emniyeti var
Eksileri
 • Materyalinin biraz ince olması

Altus AL-795 Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çeyizime aldım denemek için su kaynattım. Bence hızlı ve sessiz. Çeliğinin ağırlığını beğenmeyenler olmuş, ne olsun istiyorlar anlamadım. Gayet ergonomik. Umarım kullanımı uzun ömürlü olur.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Kapağın açması biraz zor sadece, genel olarak memnunum teşekkürler


Philips Hd 7301 Çay Makinesi

Philips Hd 7301 Çay Makinesi Urun Resmi

Philips Hd 7301 Çay Makinesı siyah rengi ve şık tasarımı ile dikkat çeken bir üründür. Makinenin demlik kısmı cam olup dışarıdna çayın görünmesini sağlar. Su haznesi bölümü ise sağlam plastikten yapılmıştır. Kaynama göstergesi özelliğine sahip olan Philips Hd 7301 Çay Makinesi 1700 w güç ile çalışır. 1.9 L su ısıtıcı kapasiteye sahip olan ürünün 0.9 L’lik demlik kapasitesi bulunur. Demliğin içerisinde yer alan süzgeç sayesinde lezzetli ve duru bir çay elde edilir. Cihazın kireç filtre özelliği mevcuttur. Ayrıca ürünün otomatik sıcak tutma özelliği de vardır. Tabanında yer alan yuva sayesinde kablo sarılarak saklanabilir ve etrafta dağınık bir görüntü meydana gelmez. Tabana yerleştiğinde 360 derece dönebilme özelliğine sahip olan Philips Hd 7301 Çay Makinesi partik ve zahmetsiz bir kullanım sunar.

Kullanan kişilerin yorumlarını inceledik ve Philips Hd 7301 Çay Makinesi hakkında gayet başarılı olduğu sonucuna vardık. Çünkü kullanıcılar arasında olumsuz bir yorum yapan neredeyse hiç yok. Uygun fiyatı olan bu çay makinesinin kullanışlı, kaliteli olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca çalışırken sessiz olması ve hızlı şekilde suyu kaynatması da beğenilen özellikleri arasında yer alıyor. Ürün e-ticaret sitelerinde 4,6 olarak puanlanmış ve performans bakımından ön sıralarda yer alıyor.

Artıları
 • Otomatik kapanma
 • Sıcak tutma
 • Cam demlik
 • Uygun fiyat
Eksileri
 • Yok

Philips Hd 7301 Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Gayet şık ve güzel bir ürün. Ben alırken bazı özelliklerinden tam emin olamamıştım burdan yazmak istedim. Alt kısmı kettle olarak kullanılıyor. bazı çay makineleri ısıtır sadece ama bu tam olarak kaynatıyor çok güzel bi özellik ama ben içini çelik diye düşünmüştüm tabanı çelik ama yanları plastik

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Bu ürün tartışmasız en iyi çaycı. ilk kullanimda plastik ürün olmasından dolayı koku var fakat bi kaç kullanimda bu koku ortadan kalkıyor. ısıtıcı kısmı aliminyum yada celik olanlardan cok daha iyi. cam demlik olmasi ayri avantaj. ayrica kutudan cikan iki adet kapak var biri sadece su kaynatmak isterseniz su ısıtıcısı olarak kullanmaniza imkan sağlıyor digeri zaten cam demligin kapagi cam demlik öyle basit bisey değil ufak tefek carpmalara pat diye kırılmaz


Homend 1711 Royaltea 2000W Çelik Çay Makinesi

Homend 1711 Royaltea 2000w Çelik Çay Makinesi Urun Resmi

Homend 1711 Royaltea 2000W Çelik Çay Makinesi sağlam ve kaliteli görünümü ile dikkat çeken bir üründür. Çay makinesinin su hazne kapasitesi 1.9 L’dir. Özel tasarım kapağı sayesinde su ısıtıcısı olarak da kullanılabilir. Demliğin en önemli özelliği, süzgecin demlik ağız kısmında yer almasıdır. Böylece demlik içerisinde ekstra bir çay süzgecine gerek duyulmamıştır. Bu da çay bitkilerinin su içerisinde sıkışmadan özgürce aromasını salmasını sağlar. Lezzetli ve sağlıklı çaylar hazırlamanızı sağlayan Homend 1711 Royaltea 2000W Çelik Çay Makinesi su sızdırmayan gaga yapısına sahiptir. Komple çelik malzemeden üretilmiş olan bu çaycı dayanıklılığı ile ön plandadır. 360° dönebilen gövdesi ve su kaynadığında sıcak tutma özelliği ile kullanışlı bir üründür. 1 L demlik kapasitesine sahip olan Homend 1711 Royaltea 2000W Çelik Çay Makinesi 2000 w güç ile çalışır. Kaynama göstergesi bulunan cihazın susuz çalışmama özelliği de mevcuttur. Demlik ve su haznesinin çelik görünümüne eşlik eden siyah tutma kulpları cihaza farklı bir estetik katmıştır.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda genel olarak Homend 1711 Royaltea 2000W Çelik Çay Makinesi beğenilen bir ürün olarak değerlendirilebilir. Komple çelik malzemeden üretilmiş olması kullanan kişilere güven veren bir özellik. Suyu kısa sürede kaynatan ve lezzetli çaylar hazırlayan bu cihazın tek olumsuz özelliği ise kaynama sırasında üst kapak çok ısındığı için sıkışma yapıyor ve kolay açılmıyor. Ancak kullanan kişilerin bazıları kapağın kenar kısımlarına hafif bastırınca ya da tırnakla kaldırınca pratik şekilde açıldığını söylüyor. Kalitesine göre normal bir fiyatı bulunan Homend 1711 Royaltea 2000W Çelik Çay Makinesi e-ticaret sitelerinde 3,9 olarak puanlanmış.

Artıları
 • Süzgeçli demlik ağzı
 • 2000 w motor gücü
 • Sıcak tutma özelliği
 • Susuz çalışmama
 • Otomatik kapanma
Eksileri
 • Üst kapak aşırı ısınıp sıkışıyor

Homend 1711 Royaltea 2000W Çelik Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün çok kullanışlı. Tasarımı çok güzel. Özellikle kapak kısmına bayıldım. Açılma gibi bir ihtimali yok. Tam oturuyor ve sabit kalıyor. Açmak istemediğiniz sürece açılmıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yaklaşık 3 hafta tüm markaların ürünlerini incledikten sonra bunda karar kıldım. Diğer çayçıların fiyatlarına bakınca artık piyasaya göre 500-600 tl vermem gerektiğini kabullenmiştim ki bu çıktı karşıma. F/P olarak harika. Süzgeç aslında çeliği çok güzel ama çay kaçırma problemi evet var, biraz küçük kalıyor, ve altı delikli olmadığından yıkaması biraz zor oluyor, 1 puan süzgeçten kırdım. Bunun haricinde hacmi oldukça büyük ancak ürün görünümü kaba değil. Malzemesi kaliteli duruyor. Ve en çok şaşırdığım oldukça sessiz olması. Ağızlık kısmından şüphe etmiştim ancak gayet iyi su ve çay dökümü, yalnızca aceleci olmamak gerekiyor. Demlikte herhangi bir sızma yapmıyor.


Tefal BJ561DTR Magic Tea XL Çay Makinesi

Tefal Bj561dtr Magic Teaxl Çay Makinesi Urun Resmi

Tefal BJ561DTR Magic Teaxl XL Kapasiteli Paslanmaz Çelik Çay Makinesi sağlam tasarımı ve kalitesiyle ön plandadır. Tamamen paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olan bu cihaz 1650 w güç ile çalışır. 360° dönebilen tabanı sayesinde pratik bir kullanım sunan bu ürün ışıklı göstergeli güç anahtarına sahiptir. Işıklı gösterge güç anahtarının görünümü cihaza şık bir hava katar. Suyun kaynamasından sonra cihaz otomatik şekilde kaynama moduna geçer ve sıcak tutma özelliği etkin hale gelir.

Tefal BJ561DTR Magic Teaxl XL Kapasiteli Paslanmaz Çelik Çay Makinesi kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde genel olarak beğenilen bir ürün olduğunu görüyoruz. Geniş kapasitesi sayesinde uzun çay keyiflerine eşlik edebilen bu cihaz kalitesi ile göze çarpıyor. Kullanan kişilerin en beğendiği özelliklerden biri de cihazın hızlı şekilde su kaynatması ve çayı demlemesi olarak görünüyor. E-ticaret sitelerinde 4,2 olarak puanlanan bu cihaz ortalamanın üzerinde.

Artıları
 • Geniş kapasite
 • Işıklı göstergeli güç anahtarı
 • Çelik materyal
Eksileri
 • Yok

Tefal BJ561DTR Magic Tea XL Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Cay makinesini çok beğendik tek kusuru cay filtresinin deliklerinin biraz büyük olması bunun dışında diger makinelere göre çeliği daha kalin,daha sessiz ve demliği daha büyük.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Olumsuz: Çaydanlık içindeki süzgeç sabit durmuyor, suyu kaynatma süresi biraz uzun, demlik kapağı plastik. Olumlu: Dış yüzey pek leke tutmuyor, gizli rezistanslı, su kaynatma sırasında çok az ses veriyor (rahatsız etmiyor), demlik kapasitesi yüksek


Arzum Ar3061 Çaycı Çay Makinesi

Arzum Ar3061 Çaycı Çay Makinesi Urun Resmi

Arzum Ar3061 Çaycı Çay Makinesi kompakt tasarımı ve siyah rengi ile dikkat çeker. Modern tasarıma sahip olan bu cihaz 1700 w güç ile çalışır. 1.8 L su ısıtma kapasitesine sahip olan bu cihazın 0.9 L’lik demliği vardır. Demlik içerisinde yer alan paslanmaz çelik çay süzgeci sayesinde lezzetli ve tortusuz çaylar hazırlamanız mümkündür. Güvenlik konusunda da donanımlı bir cihaz olan Arzum Ar3061 Çaycı Çay Makinesi otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Ayrıca su haznesinde su kalmadığı zaman emniyet sistemi devreye girer ve cihaz çalışmaz.

Ergonomik tutma sapı üzerinde yer alan ışıklı gösterge sayesinde cihaz çayınızın hazır olup olmadığını anlamanızı sağlar. Cihazın 360 derece döner tabanı pratik bir kullanım sunar. Demliğinin cam olması hem sağlıklı hem de lezzetli çaylar hazırlamanızı sağlarken çayın rengi dışarıdan görülebilir. Kireç filtresi de cihazın sahip olduğu özellikler arasında yer alır.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda Arzum Ar3061 Çaycı Çay Makinesi genel olarak beğenilmiş. Suyun hızlı şekilde kaynamasını, çayın çabuk demlenmesini sağlayan Arzum Ar3061 Çaycı Çay Makinesi pratik bir kullanıma sahip. Ayrıca sessiz çalışıyor olması da kullanan kişiler tarafından beğenilen özellikleri arasında. Genel olarak kaliteli ve kullanışlı olan bu ürün e-ticaret sitelerinde 4,4 olarak puanlanmış. Fiyatı ise performansına göre normal diyebiliriz.

Artıları
 • Otomatik kapanma
 • Susuz çalışmama
 • Işıklı gösterge
Eksileri
 • Kireçlenme yapması

Arzum Ar3061 Çaycı Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Parasına göre çok iyi, işini yapıyor, güvenli, su bitince kaynatmaya devam etmiyor, prizdeyken de anahtarlı, kapalı kalabiliyor. Cam Demlik zaten olmazsa olmaz, gereken her şey mevcut.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çaydanlık kısmının kapağı tam oturmuyor. Ama sıkıntı yaratacak bir durum olarak görmedim. Çayın tadını bozmuyor çünkü. Kettle kısmı oldukça sessiz çalışıyor ve 2 dakikada suyu ısıtıyor. Sadece fiyatı bir tık yüksek. Ben oldukça beğendim.


Arçelik K 3283 In Çay Makinesi

Arçelik K 3283 In Çay Makinesi Urun Resmi

Arçelik K 3283 In Çay Makinesi komple paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir ve kalitesiyle dikkat çeker. Cihaz 1650 w güç ile çalışır ve tutma kulplarında ışıklı açma kapama düğmesi bulunur. Su seviye göstergesi özelliğine sahip olan Arçelik K 3283 In Çay Makinesi 1.7 L hazne kapasitesi ile öne çıkar. Cihazın demlik bölümü ise 0.7 L kapasiteye sahiptir. Gizli rezidans özelliğine sahip olan bu cihaz otomatik kapanma modunu da bünyesinde barındırır. Çayı uzun süre sıcak tutabilen bu cihaz ikili ısıtma sistemine sahiptir. Özel kapağı sayesinde Arçelik K 3283 In Çay Makinesi su ısıtıcısı olarak da kullanılabilir. 360° dönebilen kablosuz kullanım özelliği de sunan Arçelik K 3283 In Çay Makinesi çay filtresi aparatına da sahiptir. Susuz çalışmama emniyeti sayesinde güvenli bir kullanım sunan bu çay makinesi estetik ve zarif görünüme sahiptir. Hazne kısmında yer alan kulplardaki kırmızı düğme ve yeşil ışık detayları ürüne hoş bir görünüm katmıştır.

Kullanan kişiler tarafından beğenilen bir ürün olan Arçelik K 3283 In Çay Makinesi e-ticaret sitelerinde 4,3 olarak puanlanmış. Dayanıklı ve kaliteli olması ile göze çarpan bu çay makinesi estetik görünümünden dolayı da beğeniliyor. Fiyat bakımından değerlendirecek olursak cihazın kalitesi ile orantılı diyebiliriz.

Artıları
 • Su ısıtıcısı olarak kullanılabilme
 • Otomatik kapanma
 • Susuz çalışmama
 • Çelik materyal
Eksileri
 • Yok

Arçelik K 3283 In Çay Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürünü beğendim hızlı ısınıyor. sadece parmak izi oluyor ona dikkat etmek gerekir. onun dışında beğendim

Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çay lezzeti harika, ısıtma özelliği olması çok kadar avantajlı ki. Metal parlaklığı çok güzel. Arçelik yine kalitesini gösterdi.


Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi

Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi Urun Resmi

Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi paslanmaz çelik gövde ve demlik özelliği ile dikkat çeker. Cihazın demlik ve gövdesinde yer alan tutma kulplarında kırmızı ve gri renk detaylarına yer verilmiştir. Demlik kapağının üst kısmındaki yuvarlak tutma yeri de aynı renkler ile estetik hale getirilmiştir. Tasarım itibari ile modern ve şık bir görünüme sahip olan Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi 1800 w motor gücü ile çalışır. Güvenli bir kullanım sunan bu cihaz otomatik kapanma özelliğine sahiptir. 1.5 L su ısıtma kapasitesi ile öne çıkan Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi 0.8 L’lik demliği ile dikkat çeker. Susuz çalışmama özelliğinin bulunması haznede su bittiğinde makinenin otomatik şekilde devre dışı kalmasını sağlar.

Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimiz zaman genel olarak başarılı bir ürün olarak görüldüğünü fark ettik. Bardağa çay ya da su doldururken akıtmayan bir tasarıma sahip olan Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi otomatik atma yaptığı için de kullananlardan tam not alıyor. Kaynama sırasında sesi biraz yüksek olsa da genel kalitesine bakılacak olursa kullananlar bu durumu sorun etmemiş görünüyor. Şık tasarımı da kullananlar tarafından en beğenilen özellikleri arasında diyebiliriz. E-ticaret sitelerinde 4,3 olarak puanlanan bu cihazın fiyatı ise performansına göre gayet normal.

Artıları
 • 1800 w motor gücü
 • Otomatik kapanma
 • Susuz çalışmama
Eksileri
 • Sesi yüksek

Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

resimlerde kaba görünüyor oldukca güzel gercek hali. ben begendim almak isteyenlere tavsiye ederim komple çelik sadece tutma ve zemin oturtma kismi plastik

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yorumlarda sesi biraz fazla şikayeti vardı, Ya dedim ne olacak ses değil mi bu, cidden çalıştırınca bu sefer yine dedim ne oluyor diye? 🙂 Isınma esnasında sesi biraz fazla ama sıcak tutma durumunda oldukça sessiz. Alt üst metal, içinde çay için süzgü var. Sapı ve kapağı bana pek fazla güven vermedi.


King P 315B Lea Anatolia Çay Makinesi

King P 315b Lea Anatolia Çay Makinesi Urun Resmi

King P 315B Lea Anatolia Çay Makinesi retro dış kaplama ile dikkat çeken bir üründür. Etnik desenlerle süslenmiş olan demlik ve su haznesi paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Geleneksellik ve modernizmi harmanlamak isteyen kişilere hitap eden King P 315B Lea Anatolia Çay Makinesi şık tasarımı ile mutfaklara nostaljik bir hava katar. Cihazın demlik kapasitesi 1.8 L’dir. Su haznesi ise 1.2 L kapasiteye sahip olup geniş aileler için de kullanışlıdır. 2200 w ve 1850 w motor gücü ile çalışan cihaz isteğe göre yavaş ya da hızlı demleme yapma özelliğine sahiptir.

King P 315B Lea Anatolia Çay Makinesi demliği olmadan sadece su ısıtıcısı olarak da kullanılabilir. Haznede su tükendiğinde otomatik olarak çalışmayı durdurur ve emniyet modu devreye girer. Demlik içerisinde bulunan paslanmaz çelik süzgeç lezzetli çaylar hazırlanmasına olanak sunar. Cihazın tutma kulpları ısı geçirmez ve güvenli bir kullanım sunar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda King P 315B Lea Anatolia Çay Makinesi genel olarak beğenilen bir ürün. Yıllardır kullananlar ve çok memnun kalanlar bir hayli fazla. Sıcak tutma özelliğini çok başarılı bulan kullanıcılar devamlı olarak lezzetli çay içme keyfini yaşayabildiklerinden bahsediyor. Malzeme kalitesi de genel olarak iyi olan King P 315B Lea Anatolia Çay Makinesi fiyat olarak değerlendirilecek olursa parasının hakkını veren bir cihaz. Ayrıca e-ticaret sitelerindeki puanlaması da 4,7.

Artıları
 • Retro dış kaplama
 • Geniş hazne ve demlik kapasitesi
 • Su ısıtıcısı olarak kullanılabilme
 • Otomatik kapanma
 • Susuz çalışmama
 • Sıcak tutma
Eksileri
 • Yok

King P 315B Lea Anatolia Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

7 sene önce aldığımızı emekli ettik. Gün boyu devamlı çalışmasına rağmen bizi yarı yolda bırakmadı. Çok sağlam bir ürün. Farklı yerlere 3 adet daha almıştım hala çalışıyorlar.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

İlk defa aldım bu markayı basit duruyor görüntüsü sesi az çıkıyor aile boyu ömürlük gayet güzel kullanımı çayımı istersem sürekli sıcak tutuyor 5 yıldızı hak ediyor tavsiye ederim


Arnica Demli Rose IH33151 1800 W Çelik Çay Makinesi

Arnica Demli Rose Ih33151 1800 W Çelik Çay Makinesi Urun Resmi

Arnica Demli Rose IH33151 1800 W Çelik Çay Makinesi 3 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkar. Tamamı paslanmaz çelikten üretilmiş olan bu cihazın şık ve zarif bir tasarımı vardır. Su ısıtma haznesi 1,5 L kapasiteye sahip olan bu cihazın 1 litrenin üzerinde çay demlemeye izin veren geniş bir demliği bulunur. Otomatik paneli sayesinde çayı belirli bir sıcaklık seviyesinde tutmayı başaran Arnica Demli Rose IH33151 1800 W Çelik Çay Makinesi kablo sarma yuvasına da sahiptir. Otomatik kapanma özelliğini de bünyesinde barındıran bu makine gösterge ışıkları sayesinde pratik bir kullanım sunar. 360 derece dönebiliyor olması hem sağ hem de sol el ile cihazın rahat şekilde kullanılmasını sağlar. Demlik içerisinde yer alan paslanmaz çelik çay filtresi lezzetli ve çay yaprakları olmadan çay keyfi yapmanızı sağlar.

Kullanan kişilerin yorumlarına baktığımızda Arnica Demli Rose IH33151 1800 W Çelik Çay Makinesi beğeni toplayan bir ürün. Çayı istenilen şekilde hazırlayabilen bu cihaz şık tasarımından dolayı da beğeniliyor. Ayrıca malzeme bakımından komple çelik olması da kullananlar tarafından beğenilen özellikleri arasında yer alıyor. E-ticaret sitelerinde 4,5 olarak puanlanan Arnica Demli Rose IH33151 1800 W Çelik Çay Makinesi ortalamanın üzerinde ve pek çok kişi tarafından tercih edilmiş bir cihaz.

Artıları
 • Otomatik kapanma
 • 1800 w motor
 • Kablo sarma yuvası
 • Paslanmaz çelik
Eksileri
 • Susuz çalışma emniyeti yok

Arnica Demli Rose IH33151 1800 W Çelik Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 2 aydır kullanıyorum. Gövdesi çelik, demlemesi iyi kullanışlı bir ürün. Daha sessiz ve kaynamaya hızının biraz daha hızlı olmasını isterdim. Genel olarak iyi diyebilirim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok şık ürün. Çeyizime almıştım 5 aydır kullanıyorum dem ve su haznesi oldukça geniş suyu kaynatma süresi kısa, sıcak tutma özelliği çok iyi fişte unutsaniz bile saatlerce suyu bitmeden çayı sıcak tutuyor tavsiye ederim 👍👍


Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi

Kiwi Ktm 2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi Urun Resmi

Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi siyah rengi ile ön planda olan ve modern tasarımı ile dikkat çeken bir cihazdır. 2200 w güçlü motoru ile çalışan bu cihaz 1 L demlik, 1.8 L su hazne kapasitesine sahiptir. Günlük kullanım için uygun bir kullanım sunan Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi cam demliği sayesinde çayın dışarıdan görülmesini sağlar. Gövde malzemesi ise plastiktir. Çelik filtre özelliğine sahip olan bu cihaz lezzetli çaylar hazırlamanıza olanak sunar.

Susuz çalışmama özelliğine sahip olan Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi güvenli bir kullanım sunar. Hazne içerisinde su bittiğinde otomatik olarak kapanma özelliği devreye girer. Kireç filtresi özeliliğini de barındıran bu cihaz sağlıklı bir kullanım sunar.

Kullanan kişiler tarafından beğenilen bir ürün olan Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi günlük ihtiyacı karşılama noktasında yeterli ve başarılı görülen bir ürün. Sadece demliğinin biraz küçük olduğunu söyleyenler var. Ancak 3-4 kişilik bir aile için kapasite olarak Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi yeterli. Uygun bir fiyatla karşımıza çıkan Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi fiyat bakımından da uygun ve kullanışlı bir ürün.

Artıları
 • Cam demlik
 • 2200 w motor gücü
 • Susuz çalışmama
 • Otomatik kapanma
Eksileri
 • Malzeme kalitesi

Kiwi KTM-2907 2200 W Cam Demlikli Çay Makinesi Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 1.5-2 yıl önce ailem hediye almıştı. Hem kettle olarak hem de çaydanlık olarak kullanıyorum. Şu ana kadar bir kötülüğünü görmedim. Sadece malzeme kalitesi biraz kalitesiz.Özellikle üst kısım plastiği baya kötü. İçindeki demlik de aşağıya tam oturmuyor. o aparat olmadan atıyorum çayı.. Ama genel olarak işe yarar..

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürünü 1 senedir kullanan biri olarak yorumluyorum. Kalite olarak bir Arçelik tiryaki değil ama fiyatıda değil. Isıtma süresi düzenli olarak kireci temizlerseniz makul. Plastik kokusu bir iki kullanımda gidiyor. Cam demliğini hiç kullanmadım. Krom demlik kullanıyorum üstünde. Bana göre tek eksisi sıcak tutma özelliğini kapatamıyorsunuz. Yani yani sıcak tutmayı kapatayım düz kettle olarak kullanayım yok. İllaki iki düğmeyede basacaksın su kaynatabilmek için.


En Iyi Cay Makinesi 4

Çay Makinesi Kullanmanın Ne Gibi Avantajları Vardır?

Çay makinesi kullanmanın en büyük avantajı elbette ki zamandan büyük oranda tasarruf etmektir. Bu mucizevi cihazlar sayesinde çat kapı gelen misafirler sizin için sorun olmaktan çıkar. Saatlerce suyun kaynamasını beklemektense birkaç dakika içerisinde lezzetli bir çay hazırlayabilir, misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Enerji tasarrufu konusunda da kullanışlı olan çay makineleri çayınızın sıcaklığını korumak için düşük bir enerji harcar. Bu enerji, ocakta saatlerce duran çaydanlığın harcadığı enerjiye kıyasla çok daha düşüktür. Çay makinesi kullanmanın en büyük avantajlarından biri de bu cihazların ağız kısımlarının genellikle hiç akıtma yapmıyor olmasıdır.

Geleneksel çaydanlıkların çoğunda görülen akıtma maalesef etrafın kirlenmesine ve bir sürü iş çıkmasına neden olur. Ancak çay makinesi kullanarak temizlik yükünüzü de azaltmış olursunuz. Çay makinesi kullanarak sürekli aynı sıcaklıkta olan, lezzetli çay deneyimi yaşayabilirsiniz. Bardağa çay dökerken ekstra olarak süzgeç kullanmanıza da gerek yoktur.

Çay makinelerinin çoğunda bulunan susuz çalışmama özelliği sıkı bir güvenlik sağlar. Normal bir çaydanlık yanan ocakta bırakıldığında zamanla su bitebilir ve ciddi tehlikeler oluşabilir. Ancak çay makineleri bu tarz kazaların önüne geçme noktasında başarılıdır. Çocuklar için de daha güvenli bir kullanım sunan çay makineleri tezgahın geri kısmında konumlandırılırsa istenmeyen kazaların meydana gelmesi de engellenir. Bu makineler uzun saatler boyunca çayınızı acıtmadan taze ve sıcak tutar. Bu da çay makinelerinin neden günümüzde daha popüler olduğunun bir göstergesidir.

Çay Makinesinde Çay Nasıl Demlenir?

Çay makinesinde çay demlemek istediğinizde öncelikle hazne içerisine yeterli miktarda su doldurmanız gerekecektir. Demliğe ise uygun miktarda çay koyulmalıdır. İçi su dolu hazne taban üzerine oturtulur ve cihaz çalıştırılır. Su kaynadığında hazne üzerinde bulunan demliğe dökülür ve çay demlenir. Çay istenilen kıvamı aldığında içmek için hazırdır! Hazne kısmında kalan suyun üzerine arzuya göre yeniden su ilavesi yapılabilir ve tekrardan kaynamaya bırakılabilir.

Çay Makinesi Nasıl Temizlenir?

Çay makinelerinin nasıl temizlendiği hakkındaki gerekli bilgiler ürünlerin kullanım kılavuzlarında detaylı şekilde yer alır. Ancak genel olarak ifade etmek gerekirse önemli olan çay makinenizin temizliği sırasında elektrik aksamının su ile temas ettirilmemesidir. Öncelikle çay makinesinin fişi prizden çekilmelidir. Demlik içerisinde yer alan çay filtresini boşaltarak temizlik işine başlanabilir. Çay makinesi eğer günlük olarak temizlenmek isteniyorsa demlik ve su haznesi kısmının su ile çalkalanması yeterli olacaktır. Demlik deterjan ve sünger ile yıkanabiliyor olsa da alt haznede elektrik aksamı bulunduğundan suyun altına gelişigüzel tutulmamalıdır. Sadece iç kısmı yıkanabilir. Bu nedenle alt haznenin dış yüzeyinin nemli bez ile silinmesi yeterli olacaktır. Su haznesi içerisinde zamanla birikmiş olan kireç ise karbonat, limon tuzu ve sirke gibi malzemeler yardımıyla giderilebilir. Bu malzemeler hazne içerisine eklenerek üzerine su ilavesi yapılabilir. Bu şekilde yapılan kaynatma işlemi sonrasında haznenin iç yüzeyi pırıl pırıl olacaktır. Hazne kireçten tamamen temizlenene kadar işlem birkaç kez tekrar edilebilir.

En Iyi Cay Makinesi 2

Sonuç

Sevgili Tüketici Dergisi okurları; bu yazımızda enfes 5 çayı sofralarında size destek olacak makineleri tanıttık. Çay makinelerinin özelliklerinden bahsettik ve biraz da çayın keyfinden dem vurduk:) Umarız çay tiryakileri için hazırlamış olduğumuz bu yazı aradığınız makineyi bulmanız noktasında sizin için yol gösterici olabilir. Siz de hayalini kurduğunuz sıcacık tavşan kanı çaya daha pratik şekilde kavuşmak istemez misiniz?

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bu yazı size yardımcı oldu mu?

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir