En İyi Ağda Isıtıcı Makinesi Tavsiyeleri, Satın Alma Rehberi ve Kullanıcı Yorumları

Profesyonel bir ağda makinesi ile evde ağda yapmak mı yoksa her seferinde kuaförlere para vermek mi diye sorulduğunda büyük çoğunluktaki kadın makine alarak evde yapmayı tercih etmektedir. Ağda için kuaförlere para dökmek istemeyen evde kendisi halletmek isteyen kadınların bir numaralı tercihi kazanlı ağda makineleri olmaktadır. Evde ağda makinesi kullanmak, zamandan tasarruf etmeye olanak sağladığı için de oldukça fazla tercih edilmektedir. İstenmeyen tüylerden arınmanın bir numaralı yolu olarak görülen ağdanın birçok çeşidi de ayrıca bulunmaktadır. Yazımızda ağda makinelerinin nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgiler yer alacaktır ve aynı zamanda yapışkan olan bu ağdaların makinelere zarar vermeden nasıl temizlenmesi gerektiği ile ilgili de bilgileneceğiz. Ağda makinelerini almadan önce nelere dikkat etmeliyiz gibi akıllarda oluşan bu soruları da yazımızda yanıtlamış olacağız.

Öncelikle, bütün yazımızı okumak istemeyenler için ihtiyacınıza uygun olan ürün önerilerinde bulunacağız, dilerseniz yazının tamamını okuyabilir ya da aşağıdaki ürünlerden herhangi birine tıklayıp en uygun fiyata sahip olan mağazaya gidebilirsiniz.

İnci ağda için en iyisi: Vi-Vet Smooth Makine
Otomatik kapanma özellikli: Piranha Aprilla Ağda Makinesi
Profesyonel bir deneyim için: Ege Sir Kalıp Ağda Makinesi
Sitede incelenen ürün linklerine tıklanıp satın alındığı zaman, bir miktar da biz kazanıyoruz. Bizim aldığımız komisyon sizin satın alma fiyatınızı etkilemiyor. Daha fazla öğrenmek için tıklayın

Ağda Makinesi Kullanırken ve Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir

Ağda Makinesi Kullanırken ve Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ağda ısıtıcılarının yani makineleri kullanırken kullanım ömürlerini arttırmak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Roll-on ağda kullanırken makineye yerleştirmeden önce kartuş temizlik kartlarını kullanmak oldukça önemlidir. Kartuş temizlik kartı nedir diye soracak olursanız şu şekilde açıklayabiliriz. Bu kartları Rol-on ağdanın kapağına yerleştirerek ağda makinesinin zarar görmesini ve akmalara karşı korumayı sağlayabilirsiniz. Ayrıca ağda makinelerin içinden çıkan kullanım kılavuzlarını dikkat ile okumanız oldukça önemlidir. Makineleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bir önemli özellik daha şudur; aseton gibi tiner gibi uçucu diğer maddelerin kullanılmasının makinenin yüzeyine zarar vereceğini belirtmekte fayda vardır. Bu şekilde zarar görmemesi için yağlardan ya da temizleme solüsyonlarından yararlanabilirsiniz. Makineleri almadan önce düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Kullanıcı yorumlarına da dikkat ederek ürünleri aldığımızda bir problem olmadığını göreceksiniz. Bu makineleri alırken dikkat etmeniz gereken bir önemli özellik daha, ısıtıcının ısı aralığıdır. Kaç derece aralığında olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Ağda makinesinin ısısını sabit bir ısıda tutmak makinenin kullanım ömrünü arttıracaktır.

En İyi Ağda Makinesi

En İyi Ağda Makinesi Tavsiyeleri

Smoothly Isı Ayarlı Sir Ağda Makinesi

Smoothly Isı Ayarlı Sir Ağda Makinesi

Smoothly Ağda makinesi, ısı ayarlıdır. İçerisindeki hazne çıkarılıp takılabilir. Bu sayede kolay temizlik imkanı kullanıcılara sunulur. Ayar düğmesi ile istenilen aralıkta derecesi kullanılabilir. Konserve ağdalar, boncuk ağdalar ve kalıp ağdalar ile kullanıma uygundur. Makine beyaz ve pembe renk opsiyonları ile satılmaktadır. 2 yıl üretici garantisi bulunmaktadır. Anti-alerjik özellikli ve tüm cilt tipleri için uygulama imkanı sunar. Tek haznelidir. Bezsiz kullanım için uygundur.

Artıları
 • Yeterli hazne büyüklüğü
 • Çabuk ısınması
 • Kaliteli malzeme kullanılması
Eksileri
 • Derece göstergesi olmaması

Smoothly Isı Ayarlı Sir Ağda Makinesi Fiyatı

Smoothly Isı Ayarlı Sir Ağda Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Çok kaliteli bir makine alın daha kuaföre gitmezsiniz ben çok memnun kaldım çok sağlam ve ısıtma durumu da beni oldukça memnun etti


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

ürüne bayıldım. makinem kirlenmesin diye yedek ağda kazanı olduğu ve dereceli olduğu için bunu tercih etmiştim. ağda kazanı görselde biraz plastiği andırıyor ama makinenin kendi kazanı neyse yedek ağda kazanı da o metalden. ürün çalışıyor hiçbir sorunu yok. sadece kablosu bana biraz kısa geldi ama sorun değil.


Vi-Vet Smooth Makine Vivet Boncuk İnci Ağda Pudralı Pembe 4’lü Set

Vi Vet Smooth Makine Vivet Boncuk İnci Ağda Pudralı Pembe 4'lü Set

Vi-Vet Smooth Ağda makinesi, kalıp ağdalar, boncuk ağdalar ya da konserve ağdalar için uygundur. 4’lü set içerisinde Vi-Vet 250 gram inci pudralı boncuk ağda, Vi-Vet 125 mililitre sir ağda sonrası temizleme ve masaj yağı, 5 tane ağda spatulası ve ağda makinesi bulunmaktadır.

Vi-Vet yanında gönderilen ya da almak istenilen ağdaların özellikleri şu şekildedir:

Naturel Sarı Ağda; vücuttaki geniş alanlarda kullanılır ve normal ciltler için uygun bir ağdadır.

Azülen Yeşil Ağda; hassas cilde sahip kişiler için özel olarak üretilmiştir. Cildi hemen tahriş olabilen kişiler için oldukça uygun bir seçenektir. İçerisinde pudra bulunmamaktadır.

Titanyum – Pembe Ağda; pembe ağda bölgesel kullanım için tercih edilmektedir. Genellikle koltuk altı ve bikini bölgesinde kullanımı önerilir. Yoğun pudra içermektedir. Vücuttaki hassas bölgeler için çok uygun bir ağdadır.

Siyah Ağda: Tüyleri kalın olanlar için ekstra iyi bir tercih olmaktadır. En iyi yüksek çekiş gücüne sahip ağda siyah ağdadır. Cildi hassas olan kişiler için önerilmemektedir. Tahriş edebilir.

Vi-vet Ağda Makinesi, pratik kullanımlıdır ve üstün bir teknoloji ile üretilmiştir. İstenilen ve yeterli miktarda ağda haznesine konularak ısıtılır. Ağdaları ise bezsiz kullanımlıdır.

Artıları
 • Evde kullanıma uygun olması
 • Çabuk ısınması
 • Kaliteli malzeme kullanılması
Eksileri
 • Alan birkaç kişide elektrikten dolayı makinenin yandığı belirtilmiştir.

Vi-Vet Smooth Makine Fiyatı

İnci ağda için en iyisi: Vi-Vet Smooth Makine

Vi-Vet Smooth Makine Yorumları


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

öncelikle hızlı kargo için teşekkür ederim. iyiki almışım bu ürünü. hem pratik hem sonuç mükemmel. kuaföre gitmekten kurtuldum valla. MUHTEŞEM BİR ÜRÜN. maddi gücü olmayıp LAZER YAPTIRAMAYANLAR MUHAKKAK ALSINLAR. kullandıktan sonra uzun süre rahat edersiniz benden tavsiye ; )


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

ürün 24 saat içinde geldi. makine çok çok güzel. inanılmaz kısa sürede ısınıyor. 90 derece de 10 dk eritip 45 dereceye alınca 10 dk içinde kullanılabilir kıvama ve ısıya getiriyor.


Ege Sir Kalıp Ağda Makinesi+Kartuş Roll-on Makinesi

Ege Sir Kalıp Ağda Makinesi+kartuş Roll On Makinesi

Ege Sir Ağda makinesi, yanında kartuş makinesi de bulundurur. Ege Sir Ağda makinesi, hem boncuk ağda hem kalıp ağda kullanımı gerçekleştirir hem de roll-on ağda kullanımı sağlar. Profesyonel bir deneyim sunar. 2 yıl garantisi bulunmaktadır. Kavanoz formundadır. Tüm cilt tipleri için uygun kullanım sunmaktadır. 0-95 derece aralığında sıcaklık sunmaktadır. Anti-alerjik yapısı ile hassas ciltler için de ayrıca uygundur. Hızlı ve zamandan tasarruf eden kullanım sağlayarak hem kuaförler hem de evde kullanım isteyen kişiler için uygun bir makinesidir.

Artıları
 • Evde kullanıma uygun olması
 • Çabuk ısınması
Eksileri
 • Ürünün plastik olması

Ege Sir Kalıp Ağda Makinesi Fiyatı

Profesyonel bir deneyim için: Ege Sir Kalıp Ağda Makinesi

Ege Sir Kalıp Ağda Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Pandemi zamanı almıştım en memnun kaldığım ürünlerden oldu çok kullanışlı alacaklara kesinlikle tavsiye ederim ısınmak içim biraz bekliyorsunuz ama öncesinden açıp beklerseniz sorun yaşanmaz kesinlikle


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ürün her haliyle mükemmel sadece plastik olduğu için kullanımına dikkat etmelisiniz


Piranha Aprilla Aep 7807 Ağda Isıtıcı Makinesi

Piranha Aprilla Aep 7807 Ağda Isıtıcı Makinesi

Piranha Aprilla Ağda Makinesi, evde ya da profesyonel olarak kuaförlerde kullanılmak üzere üretilmiştir. Makinede sıcaklık kontrol anahtarı bulunur. Bu sayede istenilen ayarı sizlere sunmaktadır. Gösterge ışığı bulunur ve cihazın çalışıp durduğu zamanı belli eder. Çıkarılabilir haznesi sayesinde makineden kolayca hazneyi ayırıp ağda kullanımı sonrasında temizliğini kolayca yapabilirsiniz. PTC ısıtma elemanı vardır. 2 yıl garantisi bulunmaktadır. Kavanoz formdadır. Tüm cilt tipleri için kullanım kolaylığı sağlar.

Artıları
 • Boncuk ve sir ağda için uygun olması
 • Otomatik kapanıp açılması
 • Kısa sürede ısınması
Eksileri
 • Birkaç kişide fişe takıldığında yanmalar olduğu yazılmıştır.

Piranha Aprilla Aep 7807 Ağda Isıtıcı Makinesi Fiyatı

Otomatik kapanma özellikli: Piranha Aprilla Ağda Makinesi

Piranha Aprilla Aep 7807 Ağda Isıtıcı Makinesi Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Kesinlikle çok güzel bir ürün. Haznesi evde kullanacaklar için oldukça ideal, kullanımı çok kolay, hemen ısıtıyor. Oldukça kibar bir görünüşü var, kullanımı çok rahat. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

Ağda makinesi mükemmel ister çok ısıt ister ısıtma zaten otomatik kapanıp otomatik ısınıyor tekrardan beğendim içinde ekstra kazanı var ben oraya partikül ağda döktüm onu çıkartınca metal sir ağda oturtabilirsiniz


Vivol Jüpiter 2+1 Kombine Ağda Isıtıcı

Vivol Jüpiter 2+1 Kombine Ağda Isıtıcı

Vivol Jüpiter 2+1 Kombine Ağda Isıtıcı hızlı ağda ısıtma özelliği ile dikkat çeker. 2 adet kartuş ağda ertime haznesi ve 1 adet konserve eritme haznesine sahip olan bu cihaz beyaz renge sahiptir. Üzerinde yer alan ısı ayarı sayesinde pratik bir kullanım sunar. Vivol Jüpiter 2+1 Kombine Ağda Isıtıcı tercih eden kişiler bu makinenin hızlı ısınmasından dolayı beklentiyi karşıladığını söylüyor. Profesyonele yakın bir kullanım sunan Vivol Jüpiter 2+1 Kombine Ağda Isıtıcı geniş haznesi sayesinde de kullananların yüzünü güldürmüş bir ürün.

Artıları
 • 2+1 kullanım sunması
 • Hazne genişliğinin iyi olması
 • Ağdayı hızlı ve çok iyi eritmesi
 • Isı ayarı özelliğinin bulunması
Eksileri
 • Yok

Vivol Jüpiter 2+1 Kombine Ağda Isıtıcı Fiyatı

Vivol Jüpiter 2+1 Kombine Ağda Isıtıcı Yorumları


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

cok guzel kısa surede ısınıyor ben cok begendim boyutu nerdeyse tencere büyüklüğünde😀 ama sorun yok guzel iş goruyor👍


Trendyol.com Kullanıcısı diyor ki:

salonda kullandıklarımdan farksız ısıtma hazneleri kademeli ve çok fazla isitiyo indirimdeyken aldim ve pisman degilim


En Iyi Agda Makinesi 3

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?

İstenmeyen tüylerden arınmak için kullanılan ağdaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Sir ağda roll on ağda kavanoz sir ağda ve boncuk ağda olmak üzere 4 çeşidi vardır. Ağdayı genellikle kadınlar kullanmaktadır ama erkeklerin de kullandığı tabii ki bilinmektedir. Ama en çok ağda tercihinde bulunanların kadınlar olduğunu söylemeden geçemeyiz.

 1. Ağda kullanımına başlamadan önce hangi tür ağdayı kullanmak istediğimizi belirlemeliyiz.
 2. Ağda makinesinin içine ağdayı ekledikten sonra ısıtmasını sağlayarak beklemeliyiz.
 3. Katı olan ağda ısındıktan sonra bir sonraki işleme geçebiliriz. Ağdanın yeterli kıvama ulaştığından ve ısıya ulaştığından emin olmalıyız.
 4. Daha sonra ağdanın kullanılacak olan bölgeye tüylerin çıkış yönünde ters bir şekilde sürülmesi gerekir.

Bu şekilde her tür ağda istenilen bölge için kullanılabilmektedir. Hazır ağdalarda bulunmaktadır bu ağdalar ağda makinesini ihtiyaç duyulmadan kullanılabilmektedir. Ağda makinesini ihtiyaç duyulmayan ağdaları el ile ısıtarak vücudun istenilen bölgesine kullanmalısınız. Çok pratik gibi görünse de yapışkan özelliği çok fazla olmadığı için tercih edilmemektedir ya da çok az tercih edilmektedir. Evde kullanılan ağda makineleri pratik ve oldukça da hızlı işlem sağlamaktadır. Kadınların birçoğu bu yüzden kuaförlere para vermeden evde kendileri istenmeyen tüyleri kolayca alabilmektedir. Çok hızlı bir şekilde ağdayı eriten ve uygulamaya hazırlayan bu makineler sürmeyi ise spatula ile kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden ağda makineleri zamandan tasarruf ederek kullanımı kolaylaştırır ve aynı zamanda yer kaplamadığı için tercihen kadınlar tarafından kullanılır.

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Ağda işlemi yapıldıktan sonra ağdanın makineye yapıştığı görülür. Bu durum çok can sıksa da makine temizliği oldukça kolay bir işlemdir. Her kullanımdan sonra ağda makinesinin temizlenmesi oldukça önemlidir. Ağda kalıntıları makineden çıkması için özel solüsyonlar ya da yağlar kullanılabilmektedir. Eğer ağda makinesinde ağdayı kullanırken tek kullanımlık spatula kullanmıyorsanız ayrıca spatulanın da temizlenmesi gerekecektir. Çok zahmetli olduğu için tek kullanımlık spatula kullanılması kolaylık ve temizlik açısından daha pratik bir işlem elde etmeye yarayacaktır. Ağdalar tamamen katılaşmadan lekeleri çıkarmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde ağda soğuduğunda lekeyi çıkarmak oldukça zor olacaktır.

Ağda makinesini temizlerken kullanılabilecek üç yöntem bulunmaktadır.

 • Temizleme solüsyonu kullanmak
 • Bebek yağı ve diğer yağlardan yararlanmak
 • Tek kullanımlık bir bez kullanmak

Bebek Yağı

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır

Makineye bulaşan ağda lekelerini çıkarmak için çok iyi bir arıtıcı etkisi sağlayan bebek yağı kullanılabilir. Hemen her marketten bulabileceğiniz bu yağ sayesinde makineye bulaşan yağları kolayca temizleyebilirsiniz. Bir fincan bebe yağı ve bir bez kullanarak iyice bastırıp ağda kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Eğer çıkmayan ağda kalıntıları olursa spatula yardımı ile kazıyabilirsiniz. Bebek yağını yalnızca adı makinesinin temizlerken değil ağda yaptıktan sonra cildinize de uygulamanız cildinizi besleyecek ve pürüzsüz bir hale getirmesine yardımcı olacaktır. Bunu da dipnot olarak düşmekte fayda vardır.

Makine Yağı

Ağda kalıntılarından çok şikayetçi iseniz ve hemen iyi bir temizlik istiyorsanız makine yağından faydalanabilirsiniz. Ağdanın kalıntılarında makineyi temizlerken makine dışında başka bir yerde bulaştırmadan dikkatli bir şekilde temizleme işlemi yapılmalıdır. Makine yağı sürüldükten sonra 5 dakika bekleyerek nemli bir bezle silmelisiniz. Bu işlemlerin ardından nemli bir bez kullanarak deterjanlı bir bez ya da sünger ile tekrar makineyi silmelisiniz. Daha sonra makineyi kurularak ağda kalıntılarından tamamen kurtulabilirsiniz. Ağda makinesinin temizliğini herhalde kullanımından sonra yapmak oldukça önemlidir çünkü kalıntıların üzerine havada dolaşan tozlar bulaşarak daha kötü bir görüntüye yol açacaktır.

Zeytinyağı ve Ayçiçek Yağı

Zeytinyağı ve Ayçiçek Yağı

Ağda makinesini temizlerken kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise zeytinyağı ve ayçiçek yağı kullanmak olabilir. Ağda makinesinde ağda kalıntılarının üzerine bir miktar yağ döktüğünüz bez ile silmelisiniz. Eğer yağ kalıntılara etki etmiyorsa önce kazıdıktan sonra bir bez ile zeytinyağı döküp silebilirsiniz. Temizlik işlemi bittikten sonra makinenin üzerindeki yağı sabunlu su ile temizleyerek kurulamalısınız.

Temizleme Solüsyonları

Temizleme solüsyonları özel olarak cihazları temizlemek için üretilmişlerdir. Yağ gibi kaygan maddeleri kullanmak istemiyorsanız bu solüsyonlar oldukça işinizi görecektir. Cihaz temizleme solüsyonları temiz ve yumuşak bir beze dökerek ağda lekeleri bulunan cihazın komple yüzeyini yumuşak hareketlerle bir bez sayesinde temizleyebilirsiniz. Ekstra başka bir çaba harcamadan ağda makinesini her kullanımdan sonra bu şekilde rahat kolay ve zamandan tasarruf ederek temizlemeniz mümkün olacaktır.

Sonuç

Kadınların en çok dert yandığı istenmeyen tüyler konusunda evde profesyonel çözümler bulmak artık kolaylaşmıştır. Kuaföre gitmeye zamanı olmayan ve iyi performans bekleyenler için en iyi çözüm bir ağda makinesi almak olacaktır. Sizler için makalemizde, en iyi ağda makinelerinin özellikleri ayrıca kullanıcı yorum ve deneyimlerini sunduk. Aynı zamanda ağda makinesini nasıl kullanacağını bilmeyen ve satın almak isteyen kişiler için de kullanma talimatını yazdık. En önemli noktalardan biri olan ağda makinesi temizliği hakkında bilgiler sunduk. Ağda makinelerini temizlerken nelere dikkat etmeniz gerektiği ve hangi malzemeler ile temizliğinin yapılabileceği konusunda artık bir şüpheniz kalmasın çünkü oldukça pratik ve hızlı bir şekilde temizliği sizlere sunduk.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image

Edanur ERMAN

Bartın Üniversitesinde Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal yapmaktadır. Ayrıca akademik yazarlık ve site yazarlığı ile uğraşmaktadır. Güzellik, sağlık ve bakım konuları ile de ilgilenmekte içerikler sunmaktadır.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir