Sütyen Nasıl Yıkanır ve Sütyen Yıkama Topu Nasıl Kullanılır?

Kadınlar için daima ilk sırada gelen iç çamaşırlarından biri olan sütyenler, hijyen bakımından sık sık yıkanmalıdır. Ancak sütyen yıkama konusunda dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Son derece narin bir yapıya sahip olan sütyenlerin temizlenmesi için elde yıkamak en mantıklı olan yoldur. Ancak günümüzde çoğu kişi giysilerini elde yıkama konusunda üşengeçtir. Birbirinden farklı modelde üretilen sütyenlerin hepsi de yapı itibari ile değişiktir. Sahip olduğunuz sütyenleri daha uzun vadede ve sağlıklı şekilde kullanmak istiyorsanız yıkama konusunda doğru adımları atmanız gereklidir. Peki sütyenler çamaşır makinesinde nasıl yıkanmalıdır? İşte cevabı…

Sütyen Yıkama Topu Nasıl Kullanılır?


Sütyenlerinizin zarar görmeden yıkanması ve yıpranmaması için sütyen topu içerisine yerleştirmeniz mantıklı olacaktır. Böylece makinenizin tambur bölümüne zarar gelmesinin de önüne geçilir. Ancak plastik bir yıkama topunuz yoksa çamaşır yıkamak için olan fileleri de kullanabilirsiniz. Sütyen yıkama topları sert plastik malzeme ile üretildikleri için yıkama sırasında sütyenin güvenli şekilde içinde kalmasını sağlar. Sütyenlerin yıkama sırasında makinenin bir yerlerine toplanarak zarar görmelerini önlemek için plastik yıkama topları oldukça faydalıdır. Ayrıca sütyenlerin bazılarında teller vardır. Eğer sütyen topu kullanılmazsa bu teller yerlerinden çıkabilir ve makinenizin bir yerlerine sıkışarak sağlıklı çalışmasına engel olabilir. Ancak sütyen yıkama topları kesinlikle boş makineye atılmamalıdır. Hatta ne kadar çamaşır dolu ise o kadar iyi sonuç alınması sağlanacaktır. Bir yıkama sırasında 3 tane sütyen yıkama topu kullanılabilir.

Sütyen topları iki kafesten meydana gelir. Bu kafeslerin biri büyük biri küçüktür. Sütyenlerinizin şeklini koruyabilmeniz açısından bu şekilde üretilmişlerdir. Öncelikle büyük kafes açılır ve içerisinde yer alan küçük kafes çıkartılır. Sütyenin kopçası kapatılır ve küçük kafesin üzerine geçirilir. Askıları da küçük kafesin içine doğru itilir. Küçük kafes, büyük kafesin içine yerleştirilerek kapatılır ve çamaşır makinesinde kolaylıkla kullanılır. Yıkama sırasında suyun derecesinin düşük olması sütyenlerinizin yıpranmalarını önleyecek bir başka püf noktadır.

Makineden çıkartılan sütyenler eğer dolgulu ise o kısımları el ile düzeltilmeli ve şeklini korumasına destek olunmalıdır. Kurutma aşamasında sütyenler kesinlikle askı kısımlarından asılarak kurutulmamalıdır. Sütyenlerin elde yıkanması eskimelerini ve zarar görmelerini önlemek adına önemli olsa da yeterli temizlik sağlama konusunda biraz eksik kalabilir. Bu nedenle makinede yıkanmaları daha hijyenik olmaları açısından doğrudur.

Sonuç


Hem rahatlığınızı sağlayan hem de göğüslerinizi dilediğiniz şekilde gösteren sütyenlerin temizliği de bir hayli önemlidir. Özellikle de pahalı ve beğenerek almış olduğunuz sütyenlerinizi uzun yıllar kullanmak isteyebilirsiniz. Sütyen topları bu noktada işinizi görecek olan ürünlerdendir. Kullanma talimatlarına uyduğunuz takdirde sütyenlerinizi şekilleri bozulmadan ve iyice temizlenmiş halde yeniden kullanabilirsiniz.

Default image
Hilal Sarıyar Alaca
Ben Hilal Sarıyar Alaca. Doğma, büyüme İstanbulluyum. Nişantaşı Üniversitesi Radyo Tv. Programcılığı Mezunuyum. Ufak tefek radyo ve tv kanallarında staj deneyimlerim olsa da ilk profesyonel iş deneyimim Atv'de prodüktörlük yapmak ile başladı. Ayrıca Cem Öğretir'den bizzat diksiyon eğitimi aldım. Bu nedenle telaffuz, düzgün anlatım ve hitap noktalarında hiç sıkıntı çekmiyorum. Küçüklüğümden beri, mikrofon uzatmayı, yazmayı ve sunmayı sevmişimdir. Şu sıralar ise freelance içerik yazarlığı yapıyorum. Yazdıklarımın bir başkalarının hayatına dokunması ve bilgi vermesi beni mutlu ediyor. Umarım siz de yazdıklarımı okurken keyif alırsınız:)
İnceleme: 6

Bir yorum bırakın