Günlük Hayatta Sütyen Giymenin Faydaları Nelerdir?

Sütyenler, giyen her kadını memnun etmek için üretilmiş olup en eşsiz şekil ve tasarıma sahip ürünler arasındadır. Giysileriniz için bir temel oluşturmanın ve iyi görünmenizi sağlamanın yanı sıra, sütyenler sizlere birçok yönden fayda sağlamaktadırlar. Sizler için alanında uzman hekimlerle her gün sütyen giymenin faydalarını araştırdık. Bulduğumuz sonuçları da derleyerek aşağıdaki şekilde listeledik.

1- Omurganın duruşunu düzeltecektir

Yerçekimi kadın vücuduna göğüsler nedeniyle zarar vererek, sarkmalarına neden olmaktadır. Bu sarkmaların önüne geçmek için, uzmanlar her gün sizi ve vücudunuzu rahatsız etmeyecek, pamuklu ve bedeninize uygun konforlu sütyen takmanız öneriyorlar. Göğüslerinizin ağırlığı omurgada ciddi rahatsızlıklara neden olmakta ve duruşunuz da olumsuz etkilemektedir. Her gün sütyen giymek bu olumsuzlukları ortadan kaldırarak daha iyi bir duruşa sahip olmanıza ve omurga problemlerini azaltmanıza yardımcı olacaktır.

2- Boyun ağrılarını azaltacaktır

Büyük göğüse sahip kadınların en çok yakındığı sorun ise sırt bölgesindeki rahatsızlıklardır. Ne yazık ki, büyük göğüslü kadınlarda bu durum boyun, sırt ve omuzlarda şiddetli ağrılara neden olmaktadır. Bazı kişiler doktor tavsiyesi ile meme küçültme ameliyatı yaptırmayı çözüm olarak görse de tek çözüm bu değildir. Her gün rahat, pamuklu ve vücuda oturan bir sütyen giymek bu ağrıları dindirmenize ve rahatlatmanıza yardımcı olabilir. Sizler için incelediğimiz en iyi toparlayıcı sütyenler yazımıza da bakabilirsiniz.

3- Emzirme dönemlerindeki rahatsızları azaltacaktır

Emzirme dönemlerindeki rahatsızları azaltacaktır
Bu madde, yeni doğurmuş tüm anneleri ilgilendiriyor! Emzirme döneminde kendinizi daha iyi hissetmek ve bu deneyimi keyifli hale getirmek için mutlaka sütyen takmalısınız. Sütyen seçimi emziren kadınlar için çok önemli bir detay. Göğüsleri destekleyen ve ağrıyı önleyen yani rahat, pamuklu ve içerisinde tel olmayan bir sütyen tercih edilmelidir. Eğer emzirme döneminde sızıntı yaşıyorsanız (ki bu sızıntı çok doğal bir süreçtir), emici göğüs pedlerini denemek isteyebilirsiniz, sızıntıların önüne geçecektir.

4- Kendinize güveniniz artacaktır

Kendinize güveniniz artacaktır
Ünlü iş kadını ve modeli olan Dita von Teese bir röportajında şöyle demiştir; “Kaliteli ve seksi iç çamaşırlarınızı randevulara saklamayın, kendiniz için giyin.” Günlük hayatta kaliteli, seksi sütyen veya iç çamaşırı giydiğinizde kendinizi daha güzel hissedeceksiniz; bu da sizin özgüveninizi arttıracak ve kendinizden daha emin hareket etmenize yardım edecektir.

5- Daha şık görünmenize yardım edecektir

Sütyenin veya askılarınızın görünmesinden rahatsız mı oluyorsunuz? Onları kıyafetlerinizin altında saklamaya mı çalışıyorsunuz? Bu tedirginlikten vazgeçin! Günümüzde bu durum moda trendine dönüşmüş durumda ve doğru şekilde kombinlendiğinde sütyen veya askılarının görünmesi sizin de daha şık görünmenize yardım edecektir. Bunun için doğru ürünü seçmek çok önemli; güzel görünen bir sütyen/bra seçin ve onu yüksek belli bir etek, şort veya pantolonla kombinleyin, işte bu kadar basit!

6- Egzersiz sırasında göğüslerinize ve size destek olacaktır

Egzersiz sırasında göğüslerinize ve size destek olacaktır

Ne yazık ki, bazı kadınlar göğüslerinden kaynaklı olarak egzersiz sırasında yaşadıkları ağrılar nedeniyle egzersiz yapmaktan kaçınıyorlar. Bu ağrılar, genel olarak koşma, zıplama, tenis vb birçok spor alanında veya egzersiz yapma sırasında meme dokusunun hareketi nedeniyle meydana gelir. Çözümü ise çok basittir: bir spor sütyeni giyin. Spor sütyenleri, sırtınızın üst kısmını desteklemeye yardımcı olacak şekilde üretilmektedir ve bu sayede egzersizlerin neden olabileceği ağrıları azaltmaktadır. Bu sayede ağrılar olmadan istediğiniz sporu yapabilecek ve hareket edebileceksiniz!

Default image
İrem Su Kaya

Hukuk fakültesinden mezun olduğum yıl meslek hayatına başladım ve yaklaşık 5 yıldır avukat olarak kendi işimi yapıyorum. Bilişim hukuku üzerine yüksek lisans ve ayrıca ilgi alanım olduğu için okumuş olduğum uluslararası ilişkiler bölümünden lisans mezunuyum. Son iki yıldır da Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun getirdiği yükümlülükler, politikalar ve veri envanterleri alanında uzman olarak çalışmaktayım. Avukatlık, serbest bir meslek olduğundan hem içerik yazarlığı hem de avukatlık yapabiliyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.