Microblading Kaş Nedir, Microblading Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kadınlar; söz konusu güzellikleri olduğunda, para harcamaktan da, çeşitli uygulamalara başvurmaktan da çekinmezler. Estetik operasyonlar, cilt bakımları, kalıcı makyaj gibi birçok işlem kadınların güzellikleri uğruna yaptırdıkları uygulamalardır. Son zamanların en popüler işlemlerinden biri ise microblading kaş yani kaş kontürü. Bu işlem sayesinde çekici ve dolgun kaşlara sahip olmanız mümkün hale geliyor. Tıpkı dudaklara uygulanan kalıcı makyaj işlemi gibi, kaşlara da boya ile doğal bir görüntü verilmeye çalışılıyor. Eğer işinin ehli bir uzmana kaşlarınızı emanet ederseniz çok şanslısınız! Çünkü microblading kaş uygulaması, profesyonelce yapıldığında gerçeğinden ayırt edilemiyor.

Microblading Kaş Nedir?

Kendini devamlı güzel ve bakımlı görmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilen microblading, kaş kalemi ya da farı gibi kozmetik ürünleri kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bu tarz ürünler hem doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkarır hem de gün içinde dağılma gibi durumlar da söz konusu olabilir. Kaşlar, yüz bölgesinde en dikkat çeken ve ifadeleri ön plana çıkaran bölgedir. Kusursuz ve dolgun kaşlara sahip olan kişilerin genellikle fazla makyaja bile ihtiyacı olmaz. Microblading işlemi halk arasında kaş doldurma olarak da bilinir. Adından da anlaşılacağı üzere, kaşların aralarındaki boşlukların doldurulması ya da şekil değişikliği gibi durumlar için tercih edilebilir. Microblading ile kaş bölgesine yarı kalıcı pigment uygulaması yapılır. Ucunda birkaç adet küçük iğne bulunan bir cihaz ile kaş rengine uygun şekilde kıl tekniği uygulanır. Kaş bölgesindeki boşluklara uygulanan minik çizgiler, gerçek kıllar ile bir bütünlük oluşturur ve doğal bir görünüm ortaya çıkar.

Microblading Nedir Nasil Yapilir 3

Kaş dövmesi uygulaması ile benzerlik gösterse de, microblading daha farklı bir prensibe sahiptir. Çünkü kaş kontürü yapılırken derinin alt katmanlarına inilmezken, kaş dövmesi söz konusu olduğunda durum tam tersidir. Ayrıca microblading sırasında, kaş dövmesine göre çok daha az acı hissedilir. Uygulamayı yaptıran kişiler, bunun sadece hafif bir batmadan ibaret olduğunu söyler. Ancak uzmanlar genellikle bölgeye anestezik kremler uygulayarak acının en aza indirilmesini sağlar. Ayrıca kaş dövmesi ömür boyu kalıcılığını sürdürür ve geri dönüşü ise çok zor ve yıpratıcıdır. Ancak microblading uygulamasında böyle bir durum söz konusu olmaz.

Microblading Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle uzmanınız yüz şeklinizin analizini yapar ve uygun olan kaş şekline karar verir. Sizin özel olarak talepleriniz varsa dinler ve bu doğrultuda plan yapar. Yüzünüzün ölçüsüne uygun bir şekilde kaş tasarımı yapılır. Uzmanınız kalem ile gerekli işaretlemeleri yapar ve ondan sonra işleme başlar. Microblading uygulamasında bitkisel kalıcı makyaj boyaları kullanılır. Bu boyalar kişinin gerçek kaşlarının rengi ile uyumlu olmalıdır. İşlem sırasında tek kullanımlık ve steril olan iğneler ile deri altına mikro kesiler atılır. Kıl şeklinde olan bu mikro kesiler, gerçek bir kıl görüntüsünden farksızdır. Microblading işlemi uzman tarafından yapıldığında oldukça güvenlidir. Ayrıca işlem sırasında kullanılan boya ve iğnelerin steril, kaliteli olması da oldukça önemlidir.

Microblading Nedir Nasil Yapilir 2

İşlemden sonra uzmanınız size bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Söylediği süre boyunca microblading yapılan bölgeyi su ile temastan uzak tutmalısınız. Microblading işleminin başarılı şekilde sonuçlanması, sizin yapacağınız bakımlarla da ilgilidir. Uzmanınızın önereceği bakım rutinine harfiyen uymanız ve bölgeye nemlendirici krem uygulamanız halinde kaşlarınızın rengi ve şekli daha güzel oturacaktır.

Microblading Kaş Ne Kadar Dayanır?

Cilt kendi kendini yenileyebilen bir yapıdadır. Bu nedenle hücreler zamanla kaşlara uygulanan boyayı da parçalayacaktır. Microblading uygulaması kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama olarak 1- 1,5 yıl kadar dayanır. Ancak kaş kontürü, yenilenebilen bir işlem olduğu için etkisini kaybedince tekrarlanabilir. Belirli aralıklarla yenilenen microblading işlemi sizin daima canlı, dinamik ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır. Ömür boyu kalıcılığı olmayan microblading, kaş şeklinizde değişiklik yapma imkanı sunduğu için de avantajlıdır. İlk yaptırdığınız microblading işleminden sonra kaşlarınızın şeklini beğenmemiş olabilirsiniz. Diğer uygulamada uzmanınızla görüşerek değişiklik yapmasını sağlayabilirsiniz. Microblading işlemi, güzellik uzmanları tarafından yapılır ve bu kişiler işlerinde mutlaka profesyonel olmalıdır. Uygulamayı yaptırmadan önce uzmanınızın önceki başarı ve sertifikalarından mutlaka emin olmalısınız.

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.