Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir? Vazelin Kirpik Uzatır mı?

Kirpikler yüz bölgesinde en dikkat çeken detaylardan biridir. Gözleri daha çekici hale getiren ve bakışlara anlam katan kirpikler ne kadar belirgin ve dolgun olursa kişi daha hoş bir görünüme sahip olacaktır. Kirpiklerin dolgun olması aynı zamanda makyajın daha güzel görünmesinde de son derece önemlidir. Hatta kirpikleri dolgun olan kişiler maskara kullanma gereksinimi bile hissetmeyebilir. Kirpikleri seyrek ya da yeterince dolgun olmayan kişiler bu noktada özgüven eksikliği ve mutsuzluk yaşayabilir. Sık sık dökülen kirpikler zamanla seyrekleşerek kişinin beklentisini karşılayamaz hale gelir. Kirpiklerinde dökülme olan kişilerin düzenli bakım rutinleri uygulaması oldukça önemlidir. Aksi halde vitamin kaybına bağlı olarak kirpiklerin zayıflayarak dökülmesi normal bir durum olarak devam eder. Kirpiklerin daha dolgun ve etkili hale gelmesi için birtakım doğal ya da kozmetik ürünler tercih edilebilir. Kirpik serumları bu noktada kadınların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Her kirpik serumunun size vadettiği sonuçlar farklılık gösterir. Bazı ürünler kirpikleri gürleştirmeye yönelik formüle edilmişken bazıları nemlendirme ya da onarma bakımından etkili olabilir. Kirpik dökülmelerine karşı doğal yöntemlere başvurmak isteyenler için de uygulanabilecek kürler mevcuttur.

Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir: İşte Doğal Yöntemler…

Kirpik Dokulmesine Ne Iyi Gelir 1

Fındık kirpiklerinizi gürleştirme açısından etkili bir seçenektir. Eğer kavurmuş olduğunuz fındıkları ezdikten sonra bir tüle sararak kirpiklerinize gece yatmadan önce sürerseniz yağındaki vitaminlerin faydalarından nasiplenebilirsiniz. Bir süre sonra kirpiklerinizdeki gürleşmeyi fark edebilirsiniz.

Birkaç ceviz ve fındık, 1 tatlı kaşığı lanolin, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı vazelin ocakta bir süre ısıtıldıktan sonra süzülerek bir kavanozun içerisine alınabilir. Sonrasında bu yağlı besleyici karışımı düzenli olarak kirpiklerinize uyguladığınızda kirpik dökülmelerinde azalma olduğunu göreceksiniz. Bu uygulamayı badem yağı ve vazelin yerine buğday özü yağı ve hint yağı ekleyerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Kirpik Dokulmesine Ne Iyi Gelir 2

Zeytinyağının besleyici ve onarıcı gücünü bilmeyen yoktur. Bir yemek kaşığı zeytinyağı ile E vitamini kapsülünü karıştırarak kirpikleriniz için harika bir bakım kürü elde edebilirsiniz. Bu kür kirpiklerinizi hem besleyecek hem de dökülmelerine engel olacaktır.

Kirpik Dokulmesine Ne Iyi Gelir 3

Doğal yöntemlerden biri de aloe vera ile kirpiklere yoğun bir nem vermek ve beslemektir. A vitamini, B12, C vitamini bakımından zengin olan aloe vera kılların sağlıklı gelişimine destek olan uyarıcı etkilere sahiptir. İçeriğindeki E vitamini sayesinde de besleyici özelliğe sahip olan aloe vera jeli gece yatmadan önce kirpiklere temiz bir maskara yardımı ile sürülebilir.

Kirpik Dokulmesine Ne Iyi Gelir 4

A ve E vitamini bakımından zengin olan shea yağı da kirpiklerinizi uzatma ve besleme konusunda çok etkilidir. Her gece yatmadan önce kirpiklerinize shea yağı sürdüğünüzde zamanla nasıl gürleştiğini görebilirsiniz.

Vazelin Kirpik Uzatır mı?

Kirpik Dokulmesine Ne Iyi Gelir 5

Kirpik dökülmesinin sebebi bazen cilt kuruluğu olabilir. Cildin kuruması ve buna bağlı çatlama meydana gelmesi beraberinde kirpik dökülmesini getiriyorsa vazelin kurtarıcı bir etki yaratabilir. Vazelin ile nemlenen kirpik diplerinde zamanla yeni kirpikler çıkarak dökülmeler giderilebilir. Düzenli kullanım sonrasında kirpiklerinizin daha gür ve sağlıklı göründüğünü fark edebilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.