Günlük Ped Ne İşe Yarar, Zararlı Mıdır?

Kadınların birçoğu için güzellik ve giyim ne kadar önemliyse hijyen ve konfor da o derece mühimdir. Bu konuda kadınların en sık kullandıkları günlük ped de hijyen anlamında olmazsa olmazlardandır. Günlük pedler kuru ve temiz hissetmeniz açısından son derece önemlidir. Ayrıca beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmanız açısından da yardımcıdır. Yani günlük ped kullanıyorsanız kendinizi daha güvende hissedersiniz.

Günlük Ped Ne Demektir?

Normal pedlere göre daha küçük ve ince bir yapıda olan günlük pedlerin de alt kısmında özel yapışkanları bulunur. İç çamaşırına yapıştırılarak kullanılan günlük pedler muhteşem bir koruma sağlar. Sadece regl döneminde ped kullanmaya ihtiyacımız olmaz. Çünkü regli dönemi sonrasında da her gün vajinal akıntı durumu söz konusudur. İç çamaşırını ıslatacak kadar yoğun olabilen akıntı, yapışkan ve rahatsızlık verici bir yapıdadır. Ayrıca hoş olmayan bir kokusu da vardır. Tüm bunlarla baş edebilmek için günlük olarak ince ped kullanmak ideal bir kararıdır.

Ayrıca dışarıda aniden regl olduğunuzda günlük pediniz sizi bir süre idare edecektir. Normal ped bulup külodunuza takana kadar günlük ped size zaman kazandırır. Regl son günleri ise kanamanın tamamen bittiği ama kahverengi ya da sarı lekelerin geldiği dönemdir. Bu günlerde normal ped takmak size gereksiz ve fazla gelebilir. Ama günlük ped yine regl son günlerinizde imdadınıza koşacaktır.

Spor yaparken vajina bölgesindeki terlemeden dolayı külodunuzda ıslanma olabilir. Bu tarz durumlarda da günlük ped kullanmak işinize yarayacaktır. Çok ince olan bu pedlerin varlığını bile hissetmezsiniz. Hamilelik döneminde de vajinal akıntılarda artış yaşanabilir. Günlük pedleri bu hassas süreçte de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Piyasada pek çok markanın günlük pedi vardır ve hepsi de birbirinden farklı kalınlıklara sahiptir. İhtiyacınıza uygun kalınlık ve uzunlukta bir ped tercih edebilirsiniz. Sadece günlük akıntılar için çok ince olanları, regl dönemine yakın ya da son günlerinde kullanmak için de daha kalın olan günlük pedlerden yana tercih yapabilirsiniz.

Yumuşak ve emici malzemeler ile üretilmiş olan günlük pedler sizin konforunuz ve hijyeniniz için üretilmişlerdir. Nefes alan katmanları sayesinde günlük pedler tüm kötü kokuyu içine hapsederek ferah hissetmenizi sağlar. Ayrıca bazıları kendinden çok hoş kokulu olabilir. İç çamaşırınızı temiz tutmak için günlük ped kullanabilirsiniz. Kanatsız olarak üretilen bu pedlerin kullanımı oldukça basittir. Tek yapmanız gereken pedin altındaki kağıdı çekmek ve yapışkan yüzeyini çamaşırınıza yapıştırmaktır. İşte bu kadar!

Günlük Ped Ne İşe Yarar

Günlük Ped Kullanmanın Zararı Var mı?

Günlük pedlerin sağlık açısından kanıtlanmış hiçbir zararı yoktur. Vajinal enfeksiyonlara neden olabileceği düşüncesi ise tamamen yanlıştır. Vajinal florada herhangi bir bozulmaya neden olmayan günlük pedler tam tersi o bölgede hijyen ve temizliğin hakim olması açısından jinekologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Günlük pedlerin vajinal sağlığa hiçbir zararı olmadığı ise bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Vajinal akıntıyı emen ve o bölgenin temiz, kuru kalmasını sağlayan günlük pedler vajinayı tahrişe, enfeksiyonlara karşı korur. Ancak günlük pedler de tıpkı normal pedlerde olduğu gibi ihtiyaç durumuna göre gün içinde değiştirilmelidir.

Default image
Hilal Sarıyar Alaca
Ben Hilal Sarıyar Alaca. Doğma, büyüme İstanbulluyum. Nişantaşı Üniversitesi Radyo Tv. Programcılığı Mezunuyum. Ufak tefek radyo ve tv kanallarında staj deneyimlerim olsa da ilk profesyonel iş deneyimim Atv'de prodüktörlük yapmak ile başladı. Ayrıca Cem Öğretir'den bizzat diksiyon eğitimi aldım. Bu nedenle telaffuz, düzgün anlatım ve hitap noktalarında hiç sıkıntı çekmiyorum. Küçüklüğümden beri, mikrofon uzatmayı, yazmayı ve sunmayı sevmişimdir. Şu sıralar ise freelance içerik yazarlığı yapıyorum. Yazdıklarımın bir başkalarının hayatına dokunması ve bilgi vermesi beni mutlu ediyor. Umarım siz de yazdıklarımı okurken keyif alırsınız:)
İnceleme: 25

Bir yorum bırakın