Viomi V2 Pro Robot Süpürge İncelemesi

Viomi V2 Pro Robot Süpürge

★★★★★
★★★★★

Viomi V2 Pro, 150 metrekareye kadar olan evleri temizlemek için uygundur. Turbo fırça ile birlikte motor gücü, orta tüylü halıların yüksek kalitede temizlenmesi için yeterli olurken, elektronik su haznesi, düz zeminlerdeki pati izlerini gidermek için yeterlidir. İyi düşünülmüş tasarım, kaliteli yapı ve kapsamlı işlevsellik, Viomi V2 Pro'nun Roborock S6 Pure veya 360 S7 gibi modellerle rekabet edebilmesini sağlıyor. Fakat bu robotun halıları tanımadığını lütfen unutmayın.

Artıları

 • Haritalama fonksiyonu iyi çalışıyor
 • Uzun pil ömrü
 • Haznesi yeterli

Eksileri

 • Halı sensörü yok
 • Türkçe desteği tam değil

Teknolojinin hayatımızın her anında olmasıyla birlikte birçok değişiklik de yaşantımızda yer ediniyor. Birbirinden akıllı cihazlar ile günlük iş yükümüz hafifliyor ve her şey daha hızlı ilerliyor. Ev temizliği noktasında da son zamanlarda imdadımıza koşan robot süpürgeler zamandan tasarruf etmemiz için birebir! Sadece bu açıdan değil, tozlardan tamamen arınmış bir ev için de robot süpürgeler ideal. Temizlik yapmaktan hoşlanmayan kişiler açısından da kullanışlı olan robot süpürgeler kedinize daha kaliteli zaman ayırmanızı sağlıyor. Evi kendi kendine temizleyen bu akıllı cihazlar siz evde yokken bile temizlik yapabiliyor. Böylece akşam için misafiriniz varsa, eve gidip bir de yerleri süpürmekle vakit harcamanız gerekmiyor. Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge sizlere bu anlamda yardımcı olmak için tasarlanmış ve inanılmaz özellikleri ile öne çıkan bir cihazdır. Bu yazımızda sizler için Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürgeyi baştan aşağı inceleyeceğiz. Bu ürün hakkında tüm bilgilere ulaşmak ve kafanıza takılan sorulara cevap bulmak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Genel Bakış

 • Toz Kapasitesi: 0.5lt
 • Ses: 68db
 • Şarj Süresi: 3 Saat
 • Çalışma Süresi: 120dk
 • Aşılabilir Engel: 20mm
 • Emiş Gücü: 2100pa

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge, Xiaomi kalitesi ve gri rengi ile karşımıza çıkan üstün kalite ile donatılmış bir cihazdır. Geniş toz haznesi, emiş gücü, karşısına çıkan engelleri kolaylıkla aşması gibi özelliklerinden dolayı öne çıkan bir modeldir. Süpüren, silen ya da her ikisini de yapabilen Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge hareket kabiliyetleri ile dikkat çekicidir. 3’lü temizlik moduna sahip olan robot süpürge telefon ile yönetilebilir olması açısından da kullanıcılarına konfor sağlar. Temizlik yükünü sırtınızdan almayı hedefleyen bu cihaz 2 saate kadar temizlik yapabilir. Bu da tek şarj ile 150 metrekareye kadar kesintisiz temizlik yapabilmesi anlamına gelir. Akıllı navigasyon sistemi sayesinde sizlere kusursuz bir temizlik sunar. Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge büyük parçalı olan kirleri dahi içine çekebilir.

Teknik Özellikleri

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge 2150 Pa emiş gücü ile karşımıza çıkar. 20 mm’ye kadar olan engelleri aşma konusunda beceriklidir. 20mm’den fazla yüksekliklerde ise doğal olarak takılabilir.

11 tane sensöre sahiptir. LIDAR ve SLAM sistemleri sayesinde dolaştığı her yerin haritalandırmasını yapabilir. 2.2 saat pil ömrüne sahip olan robot süpürge akıllı navigasyon sistemiyle çalışır. Li-ion pil tipine sahip olan Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge 3,6 kg ağırlığa, 9,5 cm yüksekliğe sahiptir ve 68 db ses seviyesindedir.

decibel grafigi

3200 pil kapasitesine sahip olan bu robot zamanlanmış görevler sayesinde dilediğiniz gibi kontrol edilebilir ve wifi olmadan da temizlik yapabilir.

Emiş Gücü ve Fırçası

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürgenin alt kısmını incelediğimizde 2 tane güçlü tekerlek karşımıza çıkar. Bu tekerlekler cihazın 2 cm’e kadar olan yükseklik ve tümseklerden rahatlıkla atlamasına olanak sağlar.

Viomi V2 Pro firca

Cihazın ana fırçası diğer Xiaomi modelleri ile oldukça benzerdir ve mantık olarak aynıdır. Fırça kısımları ile tozlar toplanır, plastik kısımlar ile de halıdaki tozlar havaya kaldırılır. Havaya kalkan tozlar vakum gücü ile robot tarafından güçlü şekilde çekilir. Robotun alt kısmının ön bölümünde yer alan küçük mavi tekerlek ise 360 derecede dönebilir ve robotun çok daha rahat hareket etmesini sağlar. 3 kollu yan fırça da daha verimli bir temizlik yapılabilmesi adına oldukça kullanışlıdır.

Ayrıca 4 tane düşme sensörü vardır ve bu sayede robot düşebileceği kadar yüksekliği algılayarak yönünü değiştirir ve buradan uzaklaşır.

Paspas Özelliği ve Su Haznesi

Viomi V2 Pro paspas

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge 2 adet mopa sahiptir. Moplardan biri süpürme sırasında da kullanılabilirken, diğeri ise daha yoğun ve ıslak bir silme işlemi için tercih edilmektedir. Rakiplerine göre daha geniş yüzeye sahip mod içeren bu robot silme konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkartır.

Mop, yerine cırt cırtlı şekilde takılıp çıkartılabilir ve kirlendiğinde de yıkanarak tekrar yerine yerleştirilebilir. Çıkartmak istediğinizde ise yan taraflarda yer alan 2 adet klipsi çekerek mop kısmını alabilirsiniz. Mop kısmı robotun alt bölümüne rahatlıkla oturtulabilir ve tık diye bir ses gelir. İkisi bir arada su haznesi aynı zamanda moplu bir süpürme de yapabildiği için bu kısma da toz birikmesi durumu söz konusu olacaktır. Bu nedenle içindeki tozların zaman zaman temizlenmesi gerekir. Bu filtrenin üst kısmında elektronik bağlantı kısmı vardır. Buradan elektrik verilerek moplama sırasında suyun akış şekli akıllı biçimde kontrol edilir. İçinde bulunan küçük motor pompa, suyun damla damla akmasını sağlar. Ancak su damlatma hızı sizin seçeceğiniz ayarda yapılabilir. İster az, ister orta, ister şiddetli şekilde su damlatma hızı belirlenebilir. 550 ml su haznesi bulunan Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge sizlere mükemmel bir paspaslama hizmeti sunar. Silme modundayken ileri geri hareketler ile kapsamlı bir paspaslama yapar.

Telefon İle Yönetilebilme ve Haritalama

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge, telefona indirilen Mi Home uygulaması ile yönetilebilir. Cihaz evinizin tamamını hafızasına kaydederek ona göre bir temizlik yapar. Vakum, vakum ve mop ya da sadece mop özelliğini seçerek cihazınızın temizlik yapmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama üzerinden hangi gün ve saatte temizlik yapacağını, ya da girmemesi gereken alanların nereler olduğunu belirleyebilirsiniz. Böylece temizlik için müsait olmayan alanlardan robotunuz uzak duracaktır. Robotunuzu en düşük modda ayarlamanız tek şarj ile daha fazla alanı temizleyebilmesi adına önemlidir. En yüksek modda 88 dakika dayanabilen şarjı düşük moddayken 2 saate kadar dayanıklık gösterebilir. İlk haritalandırma işleminde robotunuz evinizin tüm kenarlarını gezecek ve yaklaşık 15-20 dakikada evin ilk haritalandırmasını beynine kaydedecektir. Haritalandırma özelliği sayesinde ayrıca, hangi odanın saat kaçta temizleneceği, hem silme hem de süpürme mi yapılacağı ya da silme sırasında hangi düzeyde su kullanılacağı gibi detaylar ayarlanabilir. 5 haritaya kadar kaydedebilme özelliği bulunan Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge bu özelliği sayesinde rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarır. Bu özellik çok katlı evlerde ayrı ayrı haritalandırma yapılmasını sağlar. Ya da robotunuzu farklı evlerde kullanmak istediğinizde de yine bu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Haritalandırma sayesinde hiçbir yeri atlamadan temizler.

Geniş Toz Haznesi ve Filtreleme

Viomi V2 Pro hazne
Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge 500 ml toz kapasitesine sahiptir. Bu da sizleri devamlı olarak toz haznesini boşaltma yükünden kurtarır. Robotun üst kapağı açıldığında toz haznesine rahatlıkla ulaşmak mümkündür. Toz haznesinin içinde biriken tozlar dökülerek tekrar kullanıma hazır hale getirilebilir. Toz haznesinin filtre kısmı ise yerinden pratik şekilde çıkartılarak normal bir elektrik süpürgesi ile temizlenerek yeniden yerine yerleştirilebilir. Filtrede çok fazla toz birikmesi robot süpürgenizin performansını olumsuz yönde etkileyecek olan bir durumdur. Toz haznesi ile filtre arasında fileye benzer bir perde yer alır. Bu da filtreye çok fazla toz birikmesine engel olacaktır. Halı sensörü bulunmayan Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge bu konuda kullanıcılarına yardım edemez. Yani halı ile karşılaştığında çekiş gücü artmaz ve halıda üstün bir performans sergilemez. Ancak sahip olduğu çekiş gücü standart olsa da toz ve kirlerle mücadele konusunda oldukça başarılıdır.

Diğer Özellikleri

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürgenin ön kısmında yer alan hareketli tamponu sayesinde cihaz nesnelere önce hafif şekilde dokunur ve eğer sert bir cisim ile karşılaşırsa yön değiştirir. Böylece mobilyalarınıza hasar gelmemiş olur. Etrafını profesyonel şekilde tanıyan bu robotun ön kısmında geniş bir sensör yer alır. Bu da çarpma ve kazaları önlemek adına tasarlanmıştır. Cihazın arka kısmında havanın girdiği ve dışarı da temiz olarak çıktığı bir kısım vardır. Aynı zamanda şarj istasyonuna yanaşarak şarj olduğu bir bölüm vardır. Hoparlör bölümü de cihazın arka kısmında yer alan bir detaydır. Ufak bir şarj istasyonuna sahip olan Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge az yer kaplama noktasında kullanıcılarını rahat ettirir. Şarj istasyonun alt kısmında ise fazlalık olan şarj kablosunun yerleştirilmesi için bir alan bırakılmıştır. Robot süpürgenizi tamamen kapatmak istedğinizde ise üzerinde yer alan power tuşuna 5 saniye basmanız yeterli olacaktır. Robot süpürgeniz şarjı azaldığında otomatik olarak istasyonuna gider ve kendini şarj eder.

Sıkça Sorulan Sorular

Su Tankı Nasıl Doldurulur?

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürgenin su haznesini çıkartmak çok basittir. 2’si bir arada su haznesinin üzerinde silikon kapaklı bir boşluk yer alır bu kısımdan su doldurma işlemi rahatlıkla gerçekleştirilir. Su haznesine su doldurduktan sonra sızdırma durumu söz konusu olmaz.

Kutunun İçinden Neler Çıkıyor ve Kurulumu Nasıl?

Viomi V2 Pro kutu
Ürünün ambalajı açıldığında içinden; süpürme robotu, ayrılmış toz kutusu, su deposu, ayrılmış su deposu, 2 tane yan fırça, şarj ünitesi, adaptör, ıslak paspas, yarı ıslak paspas, paspas stenti ve kullanım kılavuzu çıkmaktadır. Robotunuzu ilk defa çalıştırmak istediğinizde üzerinde yer alan power tuşuna 5 saniye basmanız gerekir. Mavi ışıklar ile size merhaba diyen Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürgeyi wifi moduna alabilmek için üzerinde yer alan home ve power tuşlarına aynı anda basılması gerekecektir. Telefondan uygulama açıldığında sağ üst kısımdaki artı işaretine basılır. Otomatik şekilde cihazınız ekranda belirecektir. Uygulamaya gerekli bilgileri girmeniz gerekecektir. Robot ve uygulama arasında senkronizasyon sağlandıktan sonra haritalandırılmaya geçilebilir.

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge Nasıl Resetlenir?

Viomi V2 Pro acma kapama
Cihazda herhangi bir kilitlenme, bağlantı kuramama ve hata verme gibi durumlar söz konusu olduğunda “eve dön” tuşuna 5 saniye kadar basılı tutmanız gerekecektir. Sonra robotun size vermiş olduğu mesajdan sonra işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Yani iki defa 5 saniye kadar home tuşuna basmanız cihazınızın resetlenmesi için yeterli olacaktır. Bu işlem robotun hafızasında yer alan tüm bilgilerin yok olmasına ve yeni alınmış haline dönmesine neden olacaktır.

İyi Bir Temizlik Yapabilir Mi?

Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge kullanan kişilerin yorumlarına bakıldığında fiyatına göre cihazın oldukça başarılı olduğundan bahsediliyor. Robota istediğiniz yeri temizletebilme, odaların temizliğini dilediğiniz şekilde sıraya koyma gibi konforlara sahip olabilirsiniz. Özellikle toz haznesinin oldukça geniş olması da tek seferde tüm evinizin rahatlıkla temizlenmesini sağlar. 3’lü temizlik modu, şarjının uzun süre gitmesi gibi avantajları da ürünün göz ardı edilemeyecek özelliklerinden. Eğer çok yüksek paralar ödemeden kullanışlı bir robot süpürge edinmek istiyorum derseniz Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge bu noktada size destek olabilir.

Sonuç

Bu yazımızda sizlere Xiaomi’nin Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge modelini tanıttık ve en ince ayrıntısına kadar da incelemeye çalıştık. Ürünün incelenmesi sırasında tüm kafanıza takılanlara cevap vermeye gayret ettik. Eğer beklentilerinizi karşılama noktasında Xiaomi’nin Viomi V2 Pro Akıllı Robot Süpürge içinize siniyorsa ve aradığınız özellikleri barındırıyorsa tercih edilebilir bir seçenek olabilir. Siz de hayatınıza daha fazla vakit ayırmak ve ev süpürme derdinden kurtulmak istemez misiniz?

Viomi V2 Pro Robot Süpürge Fiyatı

Amazon.com.tr
Viomi V2 Pro Robot Süpürge
-
N11
Viomi V2 Pro Robot Süpürge
-

Diğer robot süpürge modellerine ise bu yazımızdan bakabilirsiniz

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir