Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Yorumlari Fiyati Ve Incelemesi

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Yorumları, Fiyatı ve İncelemesi (Masterchef Essential)

 • Motor Gücü
 • Malzeme Kalitesi
 • Hamurişi
 • Çiğ Köfte
4.4/5Genel Skor

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi (Masterchef Essential) Fiyatı

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi beyaz ve şık tasarımıyla göze çarpan bir üründür. Tefal kalitesiyle birleşen hamur yoğurma mekanizması birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlamanıza imkan sunar. Pürüzsüz hamurlar hazırlamanızı sağlayan bu mutfak şefi en iyi yardımcınız oluyor. Estetik ve minimalist dizaynı sayesinde mutfağınızdaki şıklığın tamamlayıcısı olmak için hazır. Makinenin alt kısımlarında bulunan vantuz sistemi sayesinde zemin kavranıyor ve çalışma esnasında sarsılma meydana gelmiyor. Dış kasası plastik malzemeden üretilmiş olan Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi buna rağmen dinamik ve sağlam görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Artılar
 • Fiyatına göre kaliteli olması
 • Çalışırken titreşim yapmaması
 • Kompakt ve hafif olması
Eksiler
 • Kenarlarda birikme yapması
 • Motor gücü: 800w
 • Kapasite: 4,8 l
 • Malzeme: Paslanmaz çelik

800 W Motor Gücü

Özel Karıştırma Hareketi ile çalışan Tefal Hamur Yoğurma Makinesi (Masterchef Essential) 800 W motor gücüne sahiptir. Güvenilir bir performans sunan bu makine hızlı sonuçlar almanız için yeterli güce sahiptir.

Gezegensel Hareket Özelliği

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi gezegensel hareket özelliği ile çalışan bir makinedir. Özel karıştırma hareketi sayesinde aparatlar hamur yoğurma kabının her bir yerine temas eder ve profesyonel bir süpürme işlemi yapar. Homojen ve kıvamlı hamurlar elde etmenizi sağlayan bu özellik sayesinde mutfakta harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca kap içerisinde hamura dahil edilmeyen hiçbir malzeme kalmaz. Hamur yoğurma makinesinin başı ile kullanılan aparat ters yönlerde döner ve böylece hamur kabının her yerinde etkili olur.

Geniş Karıştırma Haznesi

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Haznesi
4,8 L kapasiteli geniş haznesi ile Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi günlük hazırlıklarınız için yeterli bir kapasiteye sahiptir. Paslanmaz çelik olma özelliği taşıyan yoğurma kabı uzun ömürlü ve sağlam bir kullanım sunar.

6 Kademeli Hız Ayarı

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Cirpma Aparati Hiz Ayari
Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi 6 kademeli hız ayarı özelliğine sahiptir. Karışımınızı dilediğiniz hızda çırpabilir ya da yoğurabilirsiniz. Pulse ayarı ile direkt olarak hızlı moda geçiş yapma özelliği de bulunmaktadır. Yüksek devirde çırpılması gereken karışımlarınız Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi ile kısa sürede hazır hale getirilir.

3 Farklı Aparat

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Cirpma Aparati 1
Metal olan 3 farklı aparat Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi bünyesinde bulunur. Balon çırpıcı ile mus, krema, yumurta gibi malzemeleri rahatlıkla çırparak homojen hale getirebilirsiniz. Hamur karıştırıcı kullanarak kek, krep gibi yiyeceklerin karışımını en pürüzsüz şekilde elde edebilirsiniz. Güçlü hamur kancası ise mantı, makarna gibi sert hamurların yoğurulmasını sağlar. Özel karıştırma hareketleri ile kabın her yerine ulaşabilen aparatları ile mükemmel tariflere imza atmanız mümkündür. Kasa kısmında bulunan düğme sayesinde gövde rahatlıkla geriye yatırılabilir. Böylece pratik şekilde aparatların yerinden çıkartılması ya da yerine takılması mümkün hale gelir. Kompakt bir kullanıma sahip olan Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi kaliteli aparatları ile de ön plandadır.

Tefal Hamur Yoğurma Makinesi Yorumları

Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi, E-ticaret sitelerinde 4,5 şeklinde puanlanan bir ürün. Beyaz rengi ve modern tasarımı ile dikkat çeken bu hamur yoğurma makinesi kullanıcılar tarafından genel anlamda beğenilen bir ürün. Kullananlar tarafından en beğenilen özelliklerinden biri makinenin az yer kaplaması ve ergonomik bir tasarımı bulunması. Hafif ve kolay yer değiştirilebilir bir ürün olan Tefal Masterchef Essential Mutfak Şefi yoğurma ve karıştırma işlemlerinde de oldukça başarılı. Kullananların birçoğu çok pahalı ürünlere para vermektense bu makinenin rahatlıkla tercih edilebilir olduğunu söylüyor. Makine 4. hız kademesinden sonra biraz fazla sesli çalışıyor olsa da kullanıcılar genelde 5. ve 6. kademelere gerek kalmadığını söylüyor. Aparatlarının ve gövde kısmının kaliteli bir görünüme sahip olması da kullananlara güven veren noktalardan biri.


Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Markaya güvenerek aldım, ve sonuç çok iyi haftada üç kez ekmek yapımı için hamur yoğurma ve diğer karıştırma işlerinde kullanıyoruz, karıştırma sırasında titreşim yapmıyor yere yapışan vantuzları var, çok daha pahalı ürünler yerine bu modeli tercih ederek isabetli bir karar vermişim.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Yumurta çırpmasını beğenmedim haricinde güzel yoğurma yapıyor

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Üründen memnun kaldık.cırpması ve köfte karıştırıcısı çok başarılı biraz kenarlara birikme oluyor köfte yaparken ama genede gayet güzel yapıyor.Hamur yoğurucuya gelince sadece 1.seviyede 13dakika yarım kilo un kullanılabiliyormus güzel yoğurdu ama kenarlarda birikme oluyor durdurup toparlamamız gerekiyor. En guzel yanı kıyma ,rondo vs. gibi aparatların istege göre eklenebilmesi .sesine gelince 4.kademeye kadar normal son kademe cok sesli ama cok hızlı çalışıyor gene alsak bunu alırdım.ayrıca celik hazne makinada yıkanabiliyor.

Hepsiburada.com Kullanıcısı diyor ki:

Çırpmadık çok güçlü DEĞİL ama kesinlikle iş görüyor Diğerleri büyük ve ağır olduğu İÇİN tercih etmedim Hem ağır DEĞİL hem yerini değiştirebiliyorum Tefal zaten iyi bir marka Renk de çok iyi oldu Çırpma kabının cam olmaması gayet iyi


Diğer hamur yoğurma makinesi incelemelerimizi görmek için tıklayın.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?

Default image
Hilal Sarıyar

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunuyum. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalıştım. Deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi aldım. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığım Atv'den yurt dışına taşınmam nedeniyle ayrıldım. Mayıs 2021'den bu yana içerik yazarı olarak görev aldığım Tüketici Dergisi'nde ürün incelemeleri yapıyorum.

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir