Tefal Buharlı Pişirici İncelemesi (Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact)

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact

★★★★★
★★★★★

Tefal Buharlı Pişirici kilo vermek isteyenler ve sağlıklı beslenenler için harika bir seçenek. BPA-free malzemeden üretilen bu cihaz ile sebzeleri sulu bir şekilde 15 dakika içerisinde pişirebilirsiniz. Balık, et ve tavuk için de kullanılabilen bu ürünü ülkemizde bulmak ise bazen zor olabiliyor.

Artıları

 • 3 farklı pişirme tepsisi
 • Güçlü motor
 • Yüksek pişirme kapasitesi
 • Su seviye göstergesi
 • Dijital ekran

Eksileri

 • Zor bulunması

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici rakiplerini geride bırakacak bir çalışma gücüne sahiptir. Kompakt bir tasarımı bulunan bu cihaz geniş bir pişirme kapasitesine sahip olduğundan kalabalık aileler için de oldukça kullanışlı gibi görünüyor. Ürünün en göze çarpan özelliklerinden biri ise pişirme tepsilerinin pratik bir kullanıma sahip olmasıdır. Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici siyah ve metalin birlikteliği ile tasarlanmış olup yeşil renk detaylarına sahiptir. Siyah krom kapağın tutma kulbu da yeşil renk ile zenginleştirilmiştir.

Güçlü Motor

Tam 1800 W motor gücüne sahip olan bu cihaz yıllarca gönül rahatlığı ile kullanım için dizayn edilmiştir. Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici dilediğiniz yiyeceği istediğiniz kıvamda pişirebilmeniz için yeterli ve kullanışlı bir cihazdır.

3 Farklı Pişirme Tepsisi

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici

3 farklı pişirme tepsisi ile öne çıkan Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici farklı yiyecekleri aynı anda pişirmenize olanak sunar. Sepetlerden 2’si yan kısımlarında bulunan tutma sapı sayesinde el ile taşınarak sofraya sunum amaçlı da getirilebilir. En alt kısımda bulunan tepsi metal olup delikli bir tasarıma sahiptir.

Dijital Ekran ve Zamanlayıcı

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici 4

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici LED ekranı sayesinde pratik bir kullanım sunar. Yiyecekleri istediğiniz süre kadar pişirmenizi sağlayan bu özelliği ile makinenin başında beklemenize de gerek kalmaz. Pişirme tamamlandığında otomatik kapanır. 60 dakikaya kadar ayarlanabilir süre yiyeceklerinizin istediğiniz kadar pişmesini sağlar. Ayrıca hızlı pişirme özelliği sayesinde daha yüksek buhar gücünden de faydalanabilirsiniz. Böylece yiyeceklerin vitamini ekstra olarak korunacaktır. Dijital ekran kalan pişirme süresini ve sıcak tutma süresini görmenizi de sağlar. Ayrıca düşük su seviyesi de LCD ekran sayesinde rahatlıkla takip edilebilir.

Sıcak Tutma Özelliği

Sicak Tutma Ozellligi

Sıcak tutma özelliği, pişirme sona erdikten itibaren 60 dakika boyunca devam eder. Böylece yiyecekleriniz siz sofraya oturana kadar sıcaklığını korur. Ancak bu özellik yiyeceklerinizin daha fazla pişmesine de neden olmaz.

4’lü Cam Kap Tutucu

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici 5

4 adet kavanoza benzer cam ile farklı yiyecekleri de ayrı ayrı pişirme imkanı yakalayabilirsiniz. Tek haznede 4 çeşit yiyecek pişirmenizi sağlayan bu özellik ile bu makinede toplamda 6 çeşit hazırlayabilirsiniz.

Vitamin Koruma Tuşu

Lcd ekran altında yer alan vitamin koruma tuşu dokunmatik olarak çalışır. Bu tuş ile yiyeceklerin yüksek buhar gücü ile daha hızlı şekilde pişirilmesi sağlanabilir. Pişirme süresini azaltmayı sağlayan vitamin tuşu pratik bir kullanıma sahiptir. Yeterli buhar oluştuğunda tuşun ışığı ise otomatik olarak söner.

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici Kullanımı

Cihazınızın su tankını her seferinde tatlı su ile doldurmalısınız. Su seviyesi max 1,5 L olmalı ve belirtilen çizgiyi geçmemelidir. Buharlı pişiricinizi fişe taktıktan sonra bip sesi duyacaksınız. Eğer herhangi bir işlem yapmazsanız cihazın ekranı 2 dakika sonra kararacaktır. + ve – dokunmatik tuşları ile pişirme süresini ayarlayabilirsiniz (max 60 dakika). Açma – kapama dokunmatik tuşuna kısa bir şekilde basarak pişirmeyi başlatabilirsiniz. Süre bittiğinde dilerseniz uzatabilir ve yeniden süre ayarlaması yapabilirsiniz. Dilerseniz yiyecekleri gecikmeli olarak pişirebilirsiniz. Yani yiyeceklerinizin 2 saat sonra pişmeye başlamasını istiyorsanız gecikmeli pişirme özelliğinden faydalanarak ayarlama yapabilirsiniz. Böylece siz dışarıdayken pişen yiyecekleriniz eve geldiğinizde sıcak ve hazır olur.

Yiyeceklerin Pişirme Süresi

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici ile birbirinden lezzetli yiyecekler hazırlamak mümkündür. Tavuk eti ortalama yarım saatte pişerken hindi eti için süre 24 dakikadır. Kuzu eti 14 dakikada, sosis ise 10 dakikada pişer. Balık çeşitleri ve midye 15 – 20 dakikada hazır olurken karides için pişme süresi 5 dakikadır.

Sebzelerin pişme süreleri de birbirinden farklıdır. Enginar 55 dakikada pişer. Patates, nohut ve biber 20 dk, kereviz, lahana ve mantar 22 dk, ıspanak ve havuç 15 dk, pırasa 30 dk, bezelye 35 dk, kuşkonmaz ve brokoli yaklaşık 18 dk, mısır 45 dk, pirinç 20 dk’ da pişer. Meyvelerin pişme süresi ise 15 – 20 dk arasındadır.

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici Temizliği

 1. Kullanım sonrası buharlı pişiricinizin fişini çekin ve soğumasını bekleyin.
 2. Su toplayıcısı ve su deposunu boşaltın.
 3. Çıkarılabilen tüm parçalar su ve deterjan ile yıkanıp kurulanmalıdır. Cihazın güç tabanı haricindeki tüm parçalar bulaşık makinesinde yıkanmaya müsaittir.
  1. Cihazınızı kireçten korumak adına her 8 kullanımda bir detaylı temizlik yapmanız gerekir.
 4. Su toplayıcısını çıkarttıktan sonra su haznesine 1 litre soğuk su doldurmalısınız.
 5. Daha sonra suyun içerisine 1 bardak beyaz sirke ekleyebilirsiniz.
 6. Kirecin çözülmesi için cihazı bu şekilde 1 gece bekletin ve sonra ılık su ile durulayın. Herhangi bir kireç çözücü ürün kullanmanıza gerek yoktur.

Ürünü Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

 • Buhar, sepetlerin içerisinde daha iyi dolaşabilmelidir. Bu nedenle sepetlere yiyecek koyarken aralarında biraz boşluk kaldığından emin olmalısınız.
 • Yiyeceklerin boyutları birbiri ile aynı olursa tüm besinler eşit miktarda pişecektir.
 • Yiyecekleri folyoya sararak pişirmekten kaçının. Bu; buharlaşma süresinin uzamasına neden olabilir.
 • Pişirmek istediğiniz besinlerin boyutlarının sepetin ebatına uygun olduğuna emin olun.
 • Balık, tavuk gibi et ürünlerinin altına; limon, soğan, sarımsak, taze yeşillikler ya da baharatlar eklerseniz daha lezzetli olmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Buharlı pişiricinizde buzlu olan sebzeleri çözdürmeden direkt olarak pişirebilirsiniz. Ancak et ve kabuklu deniz ürünlerini buharda pişirmeden önce çözdürmenizde fayda olacaktır.
 • Pişirme süresi uzun olan yiyecekler için tanka daha fazla su doldurun.
 • Pişirme kapları sıcak olacağı için kaldırırken mutlaka fırın eldiveni kullanmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Cihaz Neden Buhar Kaçırıyor?

Eğer cihazınızda buhar kaçırma problemi varsa pişirme kaseleri yanlış kilitlenmiş olabilir. 1. , 2. ve 3. kasenin doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olun.

Neden Çalışmıyor?

Eğer buharlı pişiriciniz açıldıktan kısa süre sonra geri kapanıyorsa tankta yeterli su olmayabilir. Su ilavesi yaptıktan birkaç dakika sonra çalışmaya başlayacaktır. Cihazda hiç çalışmama durumu söz konusu olduğunda da su tankını kontrol etmenizde yarar vardır. Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici güvenlik amacıyla suyun yetersiz olması halinde çalışmaz.

“Su Yok” Uyarısının Sebebi Nedir?

Eğer cihazınızın tankında su olduğu halde yok uyarısı veriyorsa kireçten arındırmanız gerekecektir. Bunun için yukarıda açıkladığımız temizlik kısmına göz atabilirsiniz.

Cihazım Açıldıktan Sonra Neden Geri Kapandı?

Eğer cihazı fişe taktıktan sonra 2 dakika boyunca herhangi bir işlem yapmazsanız bekleme moduna geçecektir. Açma – kapama tuşuna basarak bekleme modundan çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Tabandan Su Geliyor

Eğer tabandan su gelme problemi yaşıyorsanız cihazınızı servise götürmeniz gerekebilir.

Tefal Buharlı Pişirici Yorumları

Kullanan kişilerin yorumlarını incelediğimizde Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici genel olarak beğenilen bir ürün. Güçlü çalışma motoruna sahip olan bu cihazın geniş pişirme kapasitesi kalabalık aileler tarafından beğeniliyor. Ayrıca 4 ayrı mini cam kap da hem sağlıklı hem de pratik bir kullanım sunuyor. Fiyatına göre iyi bir performansa sahip olan Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Buharlı Pişirici kullananlardan tam not alan bir ürün.

Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact Fiyatı

Amazon.com.tr
Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact
-
N11
Tefal Vs4003 Vitacuisine Compact
-

Diğer buharlı pişirici incelemelerimizi görmek için tıklayın.

Yazar

 • Hilal Sarıyar
  Radyo ve televizyon programcısı

  Hilal Sarıyar, radyo ve televizyon programcılığı mezunudur. Çeşitli radyo ve televizyon kanallarında çalışmış ve deneyimli sunucu Cem Öğretir'den diksiyon ve spikerlik eğitimi almıştır. Muhabirlik ve prodüktörlük yaptığı Atv'den yurt dışına taşınması nedeniyle ayrılmıştır. Mayıs 2021'den bu yana Tüketici Dergisi'nde içerik yazarı olarak görev almaktadır ve ürün incelemeleri yapmaktadır. Yazdığı konular hakkında uzman biridir ve okuyucuların güvenini kazanmıştır.

  Bir yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir